PDA

View Full Version : Σειρές


Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Dude
03-03-2012, 03:55
Αφού δεν το ανοίγει κανείς εδώ και καιρό το νήμα, και μιας που δεν είναι ωραίο στο θρεντ "Κινηματογράφος" οι μισές σελίδες να μιλούν για τη μικρή οθόνη, είπα να το ανοίξω εγώ. Αν θέλει κάποιος από τους διαχειριστές κάποια στιγμή να σκοτώσει το χρόνο του και να μεταφέρει ποστς που αφορούν σειρές εδώ από το άλλο θρεντ, μετά χαράς ας το κάνει, αλλά φυσικά δεν είναι απαραίτητο.

Κι αφού λέτε όλοι τις αγαπημένες σας, να και οι δικές μου...

CBQ4EmijOgc

oIOTeIix-2c

jVa1RXyUyxw

linas7
03-03-2012, 12:23
To californication mou arese paaara poli kai aporo pos den to deiksane edo germania stin ellada paizotane?

pl@yer
03-03-2012, 12:36
--z4YzxlT8o

5DIADh4lMq8

Εγώ κυρίως μ'αυτές κόλλησα:)

Eleni7
03-03-2012, 13:16
Dude βλεπεις SVU;!Και μενα ειναι στις αγαπημενες μου!Βλεπω αρκετες αστυνομικες.Απο τις αγαπημενες μου σειρες ειναι

-X-files (all-time favorite)
-Alias
-Six Feet Under
-Big Bang
-Law and order SVU και CI (το δευτερο εριξε φιναλε περισυ)
-Bones
-Smallville
-Grey's Anatomy (μονο οι πρωτες 3 σεζον)
-Castle
-Game of Thrones
-Criminal Minds (οι 3 πρωτες σεζον)
-Mentalist

και σιγουρα εχω ξεχασει και αλλες


Για το καλοκαιρι εχω στα υποψιν Breaking Bad

air josh
03-03-2012, 13:49
Εξαιρετικη σειρα το Sherlock Holmes το βρετανικο για οσους βλεπουν μυστηριου συμφωνω για Breaking Bad και επισης εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για το Game of Thrones.Επισης για αστυνομικα θα προτεινα και το White collar

D.Rivers
03-03-2012, 14:48
Game of Thrones, Alcatraz, Once upon a Time, Homeland, 24, Prisonbreak και αρκετές ακόμα είναι μερικές από τις δικές μου :)
Το κακό είναι ότι βγαίνουν συνέχεια τόσες πολλές που το 80% κόβεται στο τέλους του πρώτου κύκλου...

natag
03-03-2012, 14:53
Εδω ειμαστε...Απο περυσι το καινουριο μου χομπι(τ)...

Prison Break
24
Dexter
Game of Thrones

Εδω και ενα μηνα εχω βαλει στη ζωη μου το Lost...Οι αγαπημενες μου μεχρι τωρα ειναι το 24 και το Dexter...Ελενη θελω πληροφοριες για το Alias γιατι το εχω στην αναμονη για οταν ολοκληρωσω το Lost...

D.Rivers
03-03-2012, 15:01
Εδω ειμαστε...Απο περυσι το καινουριο μου χομπι(τ)...

Prison Break
24
Dexter
Game of Thrones

Εδω και ενα μηνα εχω βαλει στη ζωη μου το Lost...Οι αγαπημενες μου μεχρι τωρα ειναι το 24 και το Dexter...Ελενη θελω πληροφοριες για το Alias γιατι το εχω στην αναμονη για οταν ολοκληρωσω το Lost...

Ξεκίνα το Alcatraz από αυτούς που έφτιαξαν το Lost ;)

natag
03-03-2012, 15:05
Για δωσε πληροφοριες...ποσες σεζον παιζεται, αν εχει ολοκληρωθει, υποθεση (αν και φανταζομαι οτι θα εχει σχεση με μεταφυσικα αφου το φτιαχνουν οι Lostαδες)...

Dude
03-03-2012, 15:11
Dude βλεπεις SVU;!Και μενα ειναι στις αγαπημενες μου!

Ναι, εννοείται... Κάθε βράδυ έχει γίνει θεσμός, και όταν σταματήσει ή αρχίσει τις επαναλήψεις θα κατεβάσω και όλες τις σεζόν. Πολύ δυνατές ερμηνείες στη σειρά, και αν και δεν είναι όλα τα επεισόδια το ίδιο δυνατά, κάποια απλά γαμάνε.

To californication mou arese paaara poli kai aporo pos den to deiksane edo germania stin ellada paizotane?

Ναι, απλά το δείχνει το Σκάι αργά τη νύχτα, και λογικά πρέπει να πηγαίνει ψιλοάπατο... Εγώ ευτυχώς το πρωτοέμαθα από κει πάντως.

Υ.Γ: Κι εγώ έχω στα υπόψη κάτι Breaking Bad και Game Of Thrones... Απλά μετά μαζεύονται πολλές... για αυτό το πάω λάου λάου. Εννοείται αν μιλήσουμε και για παλιές Friends είναι διαχρονική αξία, ενώ αν ανατρέξω στα νιάτα μου, όσο κι αν σαν σειρές είναι μηδενικής αξίας, πάντα αν μπουν μεσημέρι θα τιμήσω το Baywatch και το Beverly Hills 90210 (αχ Βάλερι).

Mits
03-03-2012, 15:14
Εγω ειμαι στην αναμονη για την 2η σεζον του Game Of Thrones η γυναικα με αναγκαζει να βλεπω τωρα μαζι της το Glee :p που πρεπει να ομολογησω οτι ειναι πολυ καλο αν και δεν ειμαι καθολου φαν του στυλ χορωδιας και τελος το Modern Family.
Αγαπημενες σειρες που εχω δει η που μου εχουν μεινει δεν αναφερω καν γιατι πρεπει να ειναι πανω απο 10 :p:p

Dude
03-03-2012, 15:21
Ναι, και για το Modern Family ακούγονται ωραία πράγματα.

Eleni7
03-03-2012, 15:27
Εδω και ενα μηνα εχω βαλει στη ζωη μου το Lost

Οπως το εβαλες, βγαλτο Natag χαχαχαχαχαχα.Καμια σειρα δεν μου εχει αφησει τοσα ψυχολογικα τραυματα

Το Alias ειναι παρα πολυ καλο,ειδικα αν εισαι φαν σειρων οπως τα x-files,Fringe.Στο ιδιο μοτιβο κινειται.Η σειρα εχει δωσει απο τα πιο WTF season finale


Ναι, εννοείται... Κάθε βράδυ έχει γίνει θεσμός, και όταν σταματήσει ή αρχίσει τις επαναλήψεις θα κατεβάσω και όλες τις σεζόν. Πολύ δυνατές ερμηνείες στη σειρά, και αν και δεν είναι όλα τα επεισόδια το ίδιο δυνατά, κάποια απλά γαμάνε.

Dude,το βλεπεις απο το Αλφα να υποθεσω;Εγω ειμαι σε συγχονισμο με Αμερικη.Οσο περνανε οι σεζον,γινεται ολο και καλυτερο.Η Mariska τα σπαει.Πριν 2 χρονια πηρε και Χρυση Σφαιρα για την ερμηνεια της στην σειρα

D.Rivers
03-03-2012, 16:30
Για δωσε πληροφοριες...ποσες σεζον παιζεται, αν εχει ολοκληρωθει, υποθεση (αν και φανταζομαι οτι θα εχει σχεση με μεταφυσικα αφου το φτιαχνουν οι Lostαδες)...

Αφορά τις φυλακές του Alcatraz και το γεγονός ότι το 63-64 ξαφνικά διαδόθηκε πως όλοι οι φυλακισμένοι και οι φύλακες μεταφέρθηκαν αλλού και πέθαναν, όμως απλά εξαφανίστηκαν και 50 χρόνια μετά εμφανίζονται όλοι στο προσκήνιο περιέργως και δίχως καμία αλλαγή (εμφανισιακή).
Είναι στον πρώτο κύκλο τώρα και το 8ο επεισόδιο, προ καιρού ξεκίνησε...

Λογικά θα συνεχίσει γιατί έχει καλό casting και σκληρούς παραγωγούς και σκηνοθέτες από πίσω και δε θα μείνει στη 1 σεζόν όπως κάτι άλλες εξαιρετικές σειρές The event ή Flashforward...

SuperSayian
03-03-2012, 16:45
Dude βλεπεις SVU;!Και μενα ειναι στις αγαπημενες μου!Βλεπω αρκετες αστυνομικες.Απο τις αγαπημενες μου σειρες ειναι

-X-files (all-time favorite)
-Alias
-Six Feet Under
-Big Bang
-Law and order SVU και CI (το δευτερο εριξε φιναλε περισυ)
-Bones
-Smallville
-Grey's Anatomy (μονο οι πρωτες 3 σεζον)
-Castle
-Game of Thrones
-Criminal Minds (οι 3 πρωτες σεζον)
-Mentalist

και σιγουρα εχω ξεχασει και αλλες


Για το καλοκαιρι εχω στα υποψιν Breaking Bad

Επειδή βλέπω πάνω-κάτω έχουμε κοινά τηλεοπτικά γούστα :D δες και όλοι δείτε γενικά όσοι γουστάρετε το είδος:The Sopranos (http://www.imdb.com/title/tt0141842/).Απ τις πιο τιτανοτεράστιες και υπερμέγιστες σειρές ever.Και με ενα μυθικό τέλος.Πραγματικά δεν έχω λόγια να το αναλύσω απλα καθίστε αναπαυτικά στους καναπέδες σας και απολαύστε!

Θα επανέλθω δριμύτερος με την λίστα μου γιατί τώρα παω να μελετήσω Ηλεκτρονικά 2 :D

Eleni7
03-03-2012, 16:51
Σοπρανος,ε;Εχω ακουσει τα καλυτερα.Αυτο το HBO τελικα κανει θαυματα

natag
03-03-2012, 18:07
Αφορά τις φυλακές του Alcatraz και το γεγονός ότι το 63-64 ξαφνικά διαδόθηκε πως όλοι οι φυλακισμένοι και οι φύλακες μεταφέρθηκαν αλλού και πέθαναν, όμως απλά εξαφανίστηκαν και 50 χρόνια μετά εμφανίζονται όλοι στο προσκήνιο περιέργως και δίχως καμία αλλαγή (εμφανισιακή).
Είναι στον πρώτο κύκλο τώρα και το 8ο επεισόδιο, προ καιρού ξεκίνησε...

Λογικά θα συνεχίσει γιατί έχει καλό casting και σκληρούς παραγωγούς και σκηνοθέτες από πίσω και δε θα μείνει στη 1 σεζόν όπως κάτι άλλες εξαιρετικές σειρές The event ή Flashforward...

Μπηκε στη λιστα...θα σε ρωταω κατα καιρους πως παει η σειρα γιατι θελω να βλεπω τις σεζον ολοκληρωμενες...το νου σου...:woot

Morrison
03-03-2012, 19:10
Eίμαι ο μόνος που βλέπω Spartacus,ε? :confused:

Eleni7
03-03-2012, 19:13
Ξεκινησα λιγο την πρωτη σεζον το καλοκαιρι αλλα μετα απο το δραματικο γεγονος που εγινε δεν το συνεχισα...

SuperSayian
03-03-2012, 19:35
Λοιπόν απ τις αγαπημένες μου σειρές:
X-files(παρότι δεν τα χω δει ολα τα επεισόδια μιας και το χω δει μονο απ την Ελληνική τηλεόραση δεν το χω κατεβάσει να το δω ολοκληρωμένο ακόμα)
Prison Break(η πρώτη σεζόν είναι οτι καλύτερο έχω δει ποτέ.Αργότερα πλατίασε κάπως αλλά σαν σύνολο παραμένει σίγουρα στις 2-3 αγαπημένες μου)*
Breaking Bad(Το είδα μετά απο παρότρυνση δική σας απο δω το Redhoops και φυσικά μου άρεσε πάρα πολύ.Αν δεν υπήρχε ο χαρακτήρας του Τζέσι που πραγματικά μου έσπαγε πάρα πολύ τα νεύρα θα μ άρεσε ακόμα περισσότερο)
The Big Bang Theory(Η μοναδική σειρά απο τα μη συνδρομητικά κανάλια που βγάζουν περισσότερα επεισόδια και πολλές σεζόν και τα τραβάνε απ τα μαλλιά συνήθως ειδικά προς το τέλος,που ως τώρα που είναι στην 5η σεζόν δεν την έχω βαρεθεί καθόλου και την βλέπω πάρα πολύ ευχάριστα.Bazinga:D)
Supernatural(Aν τελείωνε στην 5η σεζόν θα ταν η πιο καλτ,τρελή,σούπερ,χαβαλεδιάρικη σειρά ever.Πλέον είναι στον 7ο κύκλο και με έχει απογοητεύσει αρκετά,παρολαυτα παραμένει μια κορυφαία για μένα σειρά)
Fringe(Είναι και αυτή σειρά απ τον J.J.Abrams εναν απ τους δημιουργούς του lost.Όπως και το lost η δύναμη που έχει για να σε εθίσει και να σε κάνει να κολλήσεις μαζί της είναι μοναδική.Πολύ καλοδουλεμένη,με πολλά για τηλεοπτική σειρά εφε,πολλά εξωτερικά γυρίσματα,μπόλικη φαντασία είναι σίγουρα μια σειρά που δεν περνάει απαρατήρητη.Αν θα χει το απογοητευτικό(για μένα) τέλος του lost δεν ξέρω,πάντως απο πέρσι που βρίσκόταν στην τρίτη σεζόν και φέτος είναι μακράν η αγαπημένη μου σειρά και η μόνη που περιμένω με τόση ανυπομονησία.)
House(Αν τελείωνε στην 6η σεζόν θα ήταν η αγαπημένη μου σειρά όλων των εποχών.Απλά και κατανοητά.Πλέον απλά το σώζουν 2-3 ατάκες ανα επεισόδιο αλλά την δύναμη που είχε ειδικά στις 3 πρώτες σεζόν δεν την έχει ούτε κατα διάνοια τώρα.)
Dexter(Μέχρι την 4η σεζόν ήταν τέλεια,φέτος ψιλοβαρέθηκα και με ξενέρωσε και ο κακός(μ αρέσει που στην αρχή της χρονιάς είχα πει οτι είχε πολλές δυνατότητες,χαχα) αλλά το τέλος φέτος άφησε πάρα πολλές υποσχέσεις.Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩ ΤΟΝ ΑΙΜΟΔΙΨΗ ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΑΝΤΙ ΚΑΝΤΙ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΛΕΞΟΥΝ ΑΠ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΤΟΥΣ!!!!)
Six feet Under(Οτι πιο αλλόκοτο,διεστραμμένο,μελαγχολικό,τρελό εχω δει ποτέ αλλά συνάμα και πάρα πολύ τέλειο.Δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς,το μόνο που ξέρω είναι οτι το γραφείο κηδειών Φίσερ θα μας θάψει όλους στο τέλος)
The Sopranos(Ανέφερα παραπάνω το γιατί,δεν λεω τπτ άλλο)

Αυτά!Μερικές άλλες σειρές που μ αρέσαν αλλά δεν είναι απ τις αγαπημένες μου:Game of thrones(Εχει ολα τα φόντα αλλά θέλω να δω και φέτος πως θα πάει για να την κατατάξω κάπου),How I met your mother(Έχει γέλιο,είναι ωραία παρέα αλλά εντάξει δεν με έχει ξετρελάνει.Ο Barnie εξαιρείτε φυσικά),Lost(Το τέλος δεν μ άρεσε καθόλου,παρολαυτά με κράτησε σε αγωνία για μεγάλο διάστημα και μ έβαλε στο τρυπάκι να αναρωτιέμαι μετά απο κάθε επεισόδιο τι θα γίνει στην συνέχεια),The Pacific/Band Of Brothers(2 mini-seiries με θέμα τον β παγκόσμιο.Λόγω του πολύ μικρού όγκου τους το θεωρώ άδικο να τις βάλω με σειρές που βγάζουν 100 κ 120 επεισόδια και είναι πιο εύκολο να γίνουν βαρετές)Grey's anatomy(Είχε κάποιο χαβαλέ μέχρι την 3η σεζόν που ήταν ο μαυρούλης ο καρδιοχειρούργος δεν θυμάμαι το ονομα του τώρα,και κάπως άντεχε όσο ήταν η ξανθιά που τα φτιαξε με τον ασθενή και ο άλλος που τον πάτησε το λεωφορείο(Καλά έλεος αυτό:p) απο κει και πέρα ολο τα ίδια και τα ίδια και ξανά τα ίδια),Community(Ωραία σειρά με γέλιο αλλά κάτι παρόμοιο με How I met your mother.Εδω εξαιρείτε ο Abed:D).The walking dead(Είναι και αυτό στην 2η σεζόν ακόμα παρολαυτά αν πέρσι μ άρεσε φέτος είναι πάρα πάρα πολύ καλό.3 επεισόδια έμειναν για να τελειώσει η σεζόν,περιμένω να δω τι θα γίνει με αρκετό ενδιαφέρον).Αυτά μου ρχονται στο μυαλό πάνω κάτω οι αστυνομικές σειρές τύπου 24,NCIS,CSI κτλ δεν ήταν και πολύ του γούστου μου αλλά τις βλέπω ευχάριστα.Εγω αντέχω μέχρι Υπαστυνόμο Rex για συνεχόμενα επεισόδια!


Eίμαι ο μόνος που βλέπω Spartacus,ε? :confused:

Σε λίγο σίγουρα δεν θα σε μόνος μιας και λεω να το αρχίσω και εγω.

natag
03-03-2012, 21:15
.....

Βασικα απ οτι καταλαβα ολες οι σειρες θα ηταν οι αγαπημενες σου αν τελειωναν εκει που ηθελες εσυ...:woot:p

Για το Dexter δε θα συμφωνησω...Αν εξαιρεσεις την 5η σεζον, οπου εκανε μια φυσιολογικη κοιλια λογω της εντονης 4ης, επανηλθε στα υψηλα στανταρ του...Το τελειωμα της 6ης ειναι "σεμιναριακου επιπεδου" που λεει και ο χατζηβλακας...Συμφωνω για prsion break και game of thrones...Δεν με ξετρελανε οπως λενε οι περισσοτεροι αλλα αφηνει αρκετες ανοιχτες υποθεσεις και γι αυτο θα το συνεχισω...Επισης με κουρασε αρκετα ατελειωτη ονοματολογια και μεχρι να προσαρμοστω τελειωσε η σεζον...Πριν ξεκινησω τη 2η μαλλον θα ξαναδω την 1η μπας και εχω καλυτερη αποψη...

Καλα τον υπερτατο Τζακ Μπαουερ δεν εχει δει κανενας; Ο Τσακ Νορις και ο Ζοτς μπροστα του ειναι γατακια...

Και μια ερωτηση...Ενημερωνεστε απο καποιο site για σειρες; Εγω παρακολουθω (χωρις να συμμετεχω) το φορουμ του greektvsubs...Αν εχετε υποψιν σας καποιο αλλο σερβιρετε το...

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
03-03-2012, 21:15
spartacus αυτή τι στιγμή πρέπει να είναι οτι καλύτερο.

red hoopligan
03-03-2012, 21:55
Εγω συνεχιζω να παρακολου8ω greys anatomy :p
Φυσικα το αγαπημενο μου vampire diaries (λογω του υπερθεου ian somerhalder φυσικα), που πρεπει να δω καμποσα επεισοδια γιατι η αληθεια ειναι οτι το παραμελησα λιγακι...
Το prison break και το lost μου αρεσαν αρκετα η αληθεια ειναι...
Mην ξεχασω φυσικα και το Merlin.Απλα οσο και να περνανε οι σεζον γινεται ολο και καλυτερο.(Το μονο κακο ειναι οτι δειχνει μονο 12 επεισοδια και σταματαει τα Χριστουγεννα και πρεπει να περιμενεις μεχρι τον επομενο Σεπτεμβριο).

Το dexter και το Breaking Bad και ειναι πραγματι τοσο καλα οσο λετε?Γιατι μου τα εχουν προτεινει αρκετοι η αληθεια ειναι!Να το προτιμησω?Γενικα ειμαι στο ψαξιμο αυτο τον καιρο για νεες σειρες να γεμισω μερικες νυχτες βαρεμαρας..:D

natag
03-03-2012, 22:19
Δεν ξερω για το Breaking Bad αλλα δες Dexter...Εχεις 6 γεματες σεζον...Σε ζηλευω!!! Αν το ξεκινησεις μην απογοητευτεις στην αρχη...Γιατι σου παιρνει 6-7 επεισοδια να προσαρμοστεις...

D.Rivers
03-03-2012, 23:15
Ξεκινήστε Alcatraz και Once upon a Time λέμε!! Και όσοι θέλετε και το Homeland!

@natag εγώ κατεβάζω torrents αβέρτα και κάθε φορά που βλέπω new series κατεβάζω κανά-δυο επεισόδια να δω περί τίνος πρόκειται, οπότε έτσι συνήθως ενημερώνομαι gogglάροντας και σχόλια κλπ

υ.γ.1: Το Sherlock Holmes και το Breaking Bad αξίζουν?
υ.γ.2: Είναι σειρές που έχουν μια συνεχή πλοκή ή είναι αυτοτελή επεισόδια? Γιατί συνήθως προτιμώ το 1ο..

SuperSayian
04-03-2012, 00:58
Βασικα απ οτι καταλαβα ολες οι σειρες θα ηταν οι αγαπημενες σου αν τελειωναν εκει που ηθελες εσυ...:woot:p

Περίπου ναι.χαχαχ ξέρεις τι γίνεται πιστεύω οτι μια σειρά οσο ωραίο και εξελίξιμο θέμα έχει μετά απο εναν αριθμό επεισοδίων κουράζει.Το supernatural για παράδειγμα ήταν απ την αρχή προγραμματισμένο να τελειώσει σε 5 σεζόν.Είχε μια ιστορία απο πίσω που εξελισσόταν πολύ ομαλά και σε κράταγε σε εγρήγορση.Απ την στιγμή που είδαν την τεράστια δημοτικότητα και αποφάσισαν να το συνεχίσουν ήταν σίγουρο οτι θα χάσει πόντους.Και όντως τώρα έφτασε στο σημείο να δείχνει τέρατα που αυτοτρώγονται δηλαδή έλεος και κρίμα.Το ίδιο και το House έδειξε κάτι ωραίο και ενδιαφέρον αρχικά,πλέον απλα αναμασάει παλιά επεισόδια χιλιες φορές καλύτερα να το χαν λήξει 2 σεζόν τώρα και να μενε στην συνείδηση του κόσμου διαφορετικά.Δηλαδή να δείχνεις στο ίδιο μοτίβο 120-150 επεισόδια με παραλλαγές κουράζει.

Για το Dexter δε θα συμφωνησω...Αν εξαιρεσεις την 5η σεζον, οπου εκανε μια φυσιολογικη κοιλια λογω της εντονης 4ης, επανηλθε στα υψηλα στανταρ του...Το τελειωμα της 6ης ειναι "σεμιναριακου επιπεδου" που λεει και ο χατζηβλακας...

Κοίτα πέρσι για να χει λίγο ενδιαφέρον κάναν αρχικά κάποιες ενέργειες να τραβήξουν τον θεατή αλλά απο ενα σημείο και μετά είχαν ανοίξει τόσα πολλά μέτωπα που δεν μαζευόταν με τίποτα γι αυτό και είχε τόσο τσαπατσούλικο τέλος.Απο που να αρχίσω και που να τελειώσω?Για την ολη φάση με τον Κουίν?Οτι σε κείνο το έρμο το αστυνομικό τμήμα ο μόνος που δουλεύει είναι ο Μασούκα?Για το πως έφυγε απ την σειρά η Λούπεν(πως στο καλό την έλεγαν)?Εντάξει το ξέραμε οτι ο Dexter είναι τυχερός άνθρωπος αλλά πέρσι την σκαπούλαρε 3-4 φορές εντελώς την τελευταία στιγμή.Και φέτος πάνω κάτω πάντως τα ίδια ήταν.Απ το ζωγραφισμένο θηρίο με το πρόσωπο του μέχρι απ το πως(εντελώς ανεξήγητα)λύθηκε και απέδρασε απ την βάρκα που τον είχε δέσει ο τρελός.Κάτι τέτοια δεν γινόντουσαν παλιά.Και το κυριότερο οτι έχει μαλακώσει πολύ σαν χαρ/ας.Παλία έλεγε είμαι τέρας και σου σηκωνόταν η τρίχα.Χώρια ολα τα άλλα "ο Dexter δεν βλέπει όνειρα,τίποτα δεν μπορεί να του διαταράξει την ηρεμία του" "ο Dexter δεν αισθάνεται άγχος και γενικότερα συναισθήματα,δεν ξέρει πως είναι να αγαπάς τους άλλους,είναι λες και δεν έχει καρδιά" "Τον Dexter τον ενδιαφέρει μόνο ο Dark Passenger και την γυναίκα του την είχε για κάλυψη" και μετά ολα αυτά τον είδαμε να σώζει το τομάρι της φίλης της θετής του κόρης.Ε οχι δεν το δέχομαι,..:D

Και μια ερωτηση...Ενημερωνεστε απο καποιο site για σειρες; Εγω παρακολουθω (χωρις να συμμετεχω) το φορουμ του greektvsubs...Αν εχετε υποψιν σας καποιο αλλο σερβιρετε το...

Εγω προσωπικά οχι.Μπορεί να τύχει να διαβάσω κάτι απο δω κ απο κει και να μου κινήσει την περιέργεια αλλά δεν διαβάζω κάποιο φόρουμ τακτικά.Πάντως αυτό του GreekTvSubs έχω ακούσει καλά λόγια για τα παιδιά εκεί.

pl@yer
04-03-2012, 01:34
Breaking Bad(Το είδα μετά απο παρότρυνση δική σας απο δω το Redhoops και φυσικά μου άρεσε πάρα πολύ.Αν δεν υπήρχε ο χαρακτήρας του Τζέσι που πραγματικά μου έσπαγε πάρα πολύ τα νεύρα θα μ άρεσε ακόμα περισσότερο)


Και μένα μου την έσπαγε ο Τζεσι(όπως νομίζω και σε όλους)....Ωστόσο νομίζω ότι καλός στο ρόλο του σπαστικού-βλαμμένου πρεζάκια...Συν ότι μες τη βλακεία του φάνηκε χρήσιμος μερικές φορες:)

Dude
04-03-2012, 02:40
Dude,το βλεπεις απο το Αλφα να υποθεσω;Εγω ειμαι σε συγχονισμο με Αμερικη.Οσο περνανε οι σεζον,γινεται ολο και καλυτερο.Η Mariska τα σπαει.Πριν 2 χρονια πηρε και Χρυση Σφαιρα για την ερμηνεια της στην σειρα

Kαι Χρυσή Σφαίρα, και Έμμυ, τα σπάει η Μαρίσκα (επίσης είναι γυναικάρα, και πήρε από τη μαμά της (http://en.wikipedia.org/wiki/Jayne_Mansfield))... Και ο Κρις ο Μελόνι είναι γαμηστερός αλλά δεν έχει πολυβραβευτεί αντίστοιχα, ενώ οι υπόλοιποι είναι επίσης καλοί αλλά και μορφάρες (κοτζάμ Ice-T να επιβάλει το νόμο έχει η σειρά). Κάποια στιγμή θα συγχρονιστώ κι εγώ όπως κι εσύ, απλά ακόμα είμαι στη φάση ένα-ένα και συγχρονισμό με κανένα φαγητό το βράδυ. Χαίρομαι πάντως να ακούω που λές ότι μένει το ίδιο δυνατό και καλύτερο και στις τελευταίες σεζόν.

Eίμαι ο μόνος που βλέπω Spartacus,ε? :confused:

Μπα, κι άλλοι είναι.

deninho
04-03-2012, 03:02
ρε παιδιά, ρε παιδιά. »Τηλεοπτικές σειρές». Όχι σκέτο «σειρές». Άνοιξα κι εγώ το θέμα όλο χαρά για να διαβάσω για σειρές μακλαουρίν, τίποτα δυναμοσειρές ή και ακολουθίες, και απογοητεύτηκα :p

Dude
04-03-2012, 03:12
Είμεθα στην εποχή του Ίντερνετ, για αυτό και δεν το περιόρισα με τον όρο τηλεοπτικές.

μιγάδας
04-03-2012, 13:22
ρε παιδιά, ρε παιδιά. »Τηλεοπτικές σειρές». Όχι σκέτο «σειρές». Άνοιξα κι εγώ το θέμα όλο χαρά για να διαβάσω για σειρές μακλαουρίν, τίποτα δυναμοσειρές ή και ακολουθίες, και απογοητεύτηκα :p

αναλυση περασες ή θα κηνυγας παλι κριτηρια λογου;;;

Dark Angel #9
04-03-2012, 14:20
Μπουφ:

Big bang, How i met your mother, Supernatural, 30 Rock, Modern family, Dexter, Game of Thrones, House, The Walking Dead.

Και απο animated:
Family guy, South park, American Dad, Cleveland Show, Simpsons, Futurama.

Λογικα ολο κ κατι παραπανω θα χω ξεχασει :P

deninho
05-03-2012, 01:38
ον τοπικ.

Δευτέρα: Californication
Τρίτη (και έως Πέμπτη): Hawaii 5-0, HIMYM, 2 & 1/2 Men, 2 Broke Girls
Παρασκευή: TBBT
Σάββατο: Spartacus
Κυριακή: Ρεπό (ταινίες)

Επίσης, ένας ωραίος ιστότοπος, για να κρατάτε επαφή με το τι έχει κάθε μέρα: http://www.pogdesign.co.uk/cat/

Οφφ τόπικ

αναλυση περασες ή θα κηνυγας παλι κριτηρια λογου;;;

Δεν μπήκα τελικά. Από Τρίτη, και για κανένα μήνα, θα ξεκοκαλίσω τον Σπίβακ

KonTaz
05-03-2012, 01:43
Με σπίβακ κανείς δεν γάμησε deninho.Πάρε κανένα γκαρούτσο να το περάσεις να ησυχάσεις

D.Rivers
05-03-2012, 21:29
ξεκίνησα να δω το Breaking Bad που λέγατε και έχω δει 2 επεισόδια... Ρε σεις με αυτό θα λιώσω στα γέλια ή μου φαίνεται? :D

Eleni7
06-03-2012, 19:53
VVkr9oYsIbo

Προσοχη σποιλερς για οσους δεν εχετε δει την πρωτη σεζον

SuperSayian
06-03-2012, 20:21
^Πόσο θα θέλα να δω τους Λάννιστερ να καίγονται συθέμελα ένας Θεός το ξέρει :D:D:D

KonTaz
06-03-2012, 20:31
^Πόσο θα θέλα να δω τους Λάννιστερ να καίγονται συθέμελα ένας Θεός το ξέρει :D:D:D

Τζέιμι και Τύριον αγαπάμε.

SuperSayian
06-03-2012, 20:40
^Πόσο θα θέλα να δω τους Λάννιστερ να καίγονται συθέμελα ένας Θεός το ξέρει :D:D:D

Τζέιμι και Τύριον αγαπάμε.

Τύριον αντε πάει στα κομμάτια.Τι σ αρέσει απ τον ξανθοψειρα?Φιγουρατζής και σπαστικός είναι;)

Eleni7
06-03-2012, 20:52
Σαγιαν,ο Kon εχει διαβασει τα βιβλια.Μου φαινεται οτι το πας φιρι-φιρι για να φας σποιλερ χεχεχε

KonTaz
06-03-2012, 21:04
Τύριον αντε πάει στα κομμάτια.Τι σ αρέσει απ τον ξανθοψειρα?Φιγουρατζής και σπαστικός είναι;)

Σειρά δεν έχω δει(αλλοιώνει την γεύση) αλλά στα βιβλία ο Τύριον είναι ο πιο επικός χαρακτήρας(σειρά και ατάκα) μαζί με τον Τζόν Σνόου ενώ για τον Τζέιμι τα φαινόμενα απατούν και θα φανεί αρκετά πιο μετά στη σειρά.

Lavor7
06-03-2012, 21:26
1ον Μαλάκες του Anubis μεταφράστε τον β τόμο του 5ου βιβλίου ΧΘΕΣ.Ο ελληνόφωνος λαός του Γουέστερος περιμένει.
2ον Κύναιδε Ρ.Ρ. Μάρτιν δείξε τον ...αντρισμό σου και τέλειωνε με το 6ο βιβλίο.

Dark Angel #9
07-03-2012, 02:07
Μεχρι να βγαλει το 6ο και το 7ο ο Μαρτιν θα χει περασει καμια 10ετια με τους ρυθμους που το παει :( :P

nrg15
14-03-2012, 09:36
Μόλις τελείωσα το game of thrones... Μιλάμε για επική σειρά... Έχω πάθει πλακα.. Σε 2 απογευματα τα ειδα όλα τα επεισόδια... Ποτε με το καλο θα δούμε το 2ο κύκλο;;; 1/4;;;

Eleni7
14-03-2012, 10:20
Την Πρωταπριλια,ναι.Καλα εισαι εσυ.Για ρωτα και εμας που περιμενουμε απο τον Αυγουστο χεχεχε

nrg15
14-03-2012, 10:44
Μαρτύριο!!! Χεχε...

pl@yer
14-03-2012, 15:22
χαχα κι εγώ προχτές το βράδυ τα είδα όλα μαζί...δεν περίμενα τέτοιο τέλος στην 1η σεζόν....

Papaloukas_7
14-03-2012, 17:07
Παιδιά μια σειρά που είναι θεϊκή είναι το six feet under...
Είναι λίγο παλιά,δεκαετίας,αλλά αξίζει τον κόπο.
Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα..

Eleni7
14-03-2012, 17:14
Εκπληκτικη σειρα Παπαλουκα.ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ.Οταν τελειωσεις και τους 5 κυκλους νιωθεις αλλος ανθρωπος.Επισης,το φιναλε της σειρας ειναι επικο

SuperSayian
14-03-2012, 20:05
Την Πρωταπριλια,ναι.Καλα εισαι εσυ.Για ρωτα και εμας που περιμενουμε απο τον Αυγουστο χεχεχε

Για ρώτα και μας που περιμένουμε απ τον Ιούνιο χαχα:D

χαχα κι εγώ προχτές το βράδυ τα είδα όλα μαζί...δεν περίμενα τέτοιο τέλος στην 1η σεζόν....

Αυτό ήταν όντως το καλύτερο για την 1η σεζόν το τόσο απρόβλεπτο τέλος της.

Παιδιά μια σειρά που είναι θεϊκή είναι το six feet under...
Είναι λίγο παλιά,δεκαετίας,αλλά αξίζει τον κόπο.
Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα..

Τιτανοτεράστια σειρά δεν το συζητάμε!!:cool:

KonTaz
14-03-2012, 21:05
Αυτό ήταν όντως το καλύτερο για την 1η σεζόν το τόσο απρόβλεπτο τέλος της.



Χαχαχαχαχαχααχχαχαχα

SuperSayian
14-03-2012, 21:18
Αυτό ήταν όντως το καλύτερο για την 1η σεζόν το τόσο απρόβλεπτο τέλος της.



Χαχαχαχαχαχααχχαχαχα

:confused::confused::confused::rolleyes:

D.Rivers
14-03-2012, 21:25
Για δώστε υπόθεση για το Six feet under και κανά Hint :D

Papaloukas_7
15-03-2012, 18:00
Ειναι δυο αδερφια τα οποια κληρονομουν την επιχειρηση του πατερα τους,η οποια ειναι γραφειο τελετων...

Δεν εχει αγωνια,δεν εχει γρηγορες ταχυτητες,αλλα η προσεγγιση στο μαυρο θεμα του θανατου γινεται με συγκλονιστικο και συναμα κωμικο τροπο που σε προβληματιζει ιδιαιτερα...

Φοβεροι διαλογοι,εκπληκτικη σκηνοθεσια και τελειωνοντας νιωθεις πιο εξυπνος κατι που μονο με το south park το ειχα νιωσει

Καθολου ψυχοπλακωτικο και παρουσιαζει καταστασεις της ζωης με τροπο που ειναι πολυ πιο βαθια απο την επιφανεια...

D.Rivers
15-03-2012, 18:16
Αξίζει full δηλαδή? Όχι τίποτα άλλο, αλλά βλέπω 4-5 σειρές και δεν προλαβαίνω να χωρέσω κι άλλη. Θα με διώξουν στο τέλος από τη σχολή :D

Eleni7
15-03-2012, 20:08
Αξιζει και με το παραπανω.Οσοι μαλιστα βλεπετε Dexter,ειναι μια ευκαιρια να δειτε τον Michael C. Hall σε εναν εντελως διαφορετικο ρολο

Δεν ειναι πολλα επεισοδια Rivers.Ειναι 5 σεζον των 12 επεισοδιων η καθε μια

D.Rivers
22-03-2012, 14:01
Το «Game of Thrones», η τηλεοπτική σειρά που ξεπέρασε κάθε ρεκόρ τηλεθέασης στην Αμερική και δημιούργησε στρατιά φανατικών θαυμαστών και στην Ελλάδα, έρχεται τον Απρίλιο αποκλειστικά στη Nova, σε High Definition ποιότητα, με το δεύτερο κύκλο επεισοδίων!

Με διαφορά μόλις 48 ωρών από την προβολή του στην Αμερική, ο νέος κύκλος της βραβευμένης (με Emmy και Χρυσή Σφαίρα) σειράς θα αρχίσει να μεταδίδεται από τις 3 Απριλίου 2012 και κάθε Τρίτη στις 22:00, αποκλειστικά στα κανάλια Novacinema1 & Novacinema HD, καθώς επίσης και σε επανάληψη, κάθε Τετάρτη από το Novacinema3 στις 23:00 και κάθε Σάββατο από το Novacinema1 (μετά την κινηματογραφική πρεμιέρα των 22.00).

Επιπλέον, μέσα από την υπηρεσία Νοva on demand κάθε Πέμπτη θα είναι διαθέσιμο ένα νέο επεισόδιο, προκειμένου οι συνδρομητές Nova να το απολαύσουν σε High Definition ποιότητα, οπότε αυτοί επιλέξουν!

H παραγωγή της HBO ξετυλίγεται μέσα από τις σελίδες του μυθιστορήματος του Τζορτζ Ρ.Ρ Μάρτιν και είναι απαράμιλλη, καθώς διασκευάστηκε ένα λογοτεχνικό έργο 3.000 σελίδων, που σημείωσε εκατομμύρια πωλήσεις παγκοσμίως, ενώ η τηλεοπτική μεταφορά έχει κοστίσει αρκετές δεκάδες εκατομμύρια δολάρια.

Η σειρά Â«Game Of Thrones» αποτελεί ένα πραγματικό τηλεοπτικό αριστούργημα στο χώρο της μυθοπλασίας, συγκεντρώνοντας τα καλύτερα στοιχεία του είδους: μαγεία, μυστήριο, ίντριγκες, πάθη, ρομαντισμό, περιπέτεια, βία και φυσικά έρωτα. Η υπόθεση της σειράς εξελίσσεται σε μια φανταστική μεσαιωνική εποχή, με πρωταγωνιστές επτά αριστοκρατικές οικογένειες που μάχονται για την κυριαρχία της μυθικής γης των Westeros.

Τα 10 συναρπαστικά επεισόδια του πρώτου κύκλου της σειράς που κεντρίζει και απογειώνει την ενήλικη φαντασία, θα είναι κοντά στους συνδρομητές της Nova, για ένα ολόκληρο τριήμερο, σε ένα χορταστικό μαραθώνιο που θα προβληθεί στο Novacinema3, από την Παρασκευή 30/3 μέχρι την Κυριακή 1/4, από τις 23:00.

Υπόθεση:
«Στον πρώτο κύκλο της σειράς, δύο από τις πλέον δυνατές προσωπικότητες - ο Βασιλιάς Robert και ο Ned Stark – πεθαίνουν. Στο δεύτερο κύκλο, η απουσία τους δημιουργεί κενό εξουσίας που επηρεάζει ιδιαίτερα τη φυλή του Βασιλιά Robert που αν και ο θρόνος του Βασιλείου του περνάει στον γιό του Joffrey, πολλοί αμφισβητούν το αν είναι πράγματι γιός του, και τον πολεμούν εποφθαλμιώντας το Βασίλειο. Στο δεύτερο κύκλο της σειράς, ο αγώνας για την δύναμη και την κατάκτηση του Σιδερένιου Θρόνου κορυφώνεται με αναπάντεχες απώλειες, απρόβλεπτες ίντριγκες, συγκρούσεις αλλά και συμμαχίες που θα οδηγήσουν στη μεγάλη μάχη».

48 ώρες μετά την προβολή στην Αμερική…

Η μάχη για τον σιδερένιο θρόνο συνεχίζεται αποκλειστικά στη Νova!

http://www.sport-fm.gr/article/541650

stefanos
23-03-2012, 19:18
Η σειρα που λατρευω ειναι το ΒΟSTON LEGAL,υμνει την αντρικη φιλια μεταξυ των 2 πρωταγωνιστων που εχουν κ καταπληκτικη χημεια στη σειρα,εχει τους ερωτες του,πολυ χιουμορ,εξυπνους κ καυστικους διαλογους αλλα κ τα μπερδεμο-ευτραπελα.Πανω απ'ολα ομως εχει δικαστικες υποθεσεις που σε ενημερωνουν για ΄΄σκηνικα΄΄που δεν γνωριζαμε αλλα και τα ''χωνει'' πολλες φορες στα Αμερικανακια με αποκορυφωμα την επιθεση στο ανωτατο τους δικαστηριο ενω και στις 5 σεζον που διηρκησε δεν εκανε κοιλια ποτε.κ βεβαια καθε φορα που τελειωνει ενα επεισοδιο με τους 2 δικηγορους να απολαμβανουν το whiskey τους με τη πουρακλα τους στο μπαλκονι κ να αφηνουν ενα μηνυμα που ειναι ολο το ''ζουμι''του εκαστοτε επεισοδιου..

DirtySniper
23-03-2012, 19:54
in Alan Shore we trust

Eleni7
23-03-2012, 20:06
Τις εχω δει και τις 5 σεζον

SuperSayian
23-03-2012, 20:11
Τις εχω δει και τις 5 σεζον

Υπάρχει κάτι που να μην έχεις δει εσύ?:p

Eleni7
23-03-2012, 21:46
Οχι βεβαια!χαχαχαχαχα

natag
27-03-2012, 12:51
Θελω να μιλησω σε εναν Lostολογο...Βλεπω ενα με δυο επεισοδια τη μερα και δεν εχω κανεναν διπλα μου να ανταλλαξω μια αποψη...Περναω αυτη τη δυσκολη φαση της ζωης μου ολομοναχος....Τι σκ@τ@ γινεται σ αυτο το κωλονησο;

kk_SEF
27-03-2012, 12:52
Σε ποια σεζόν είσαι;

Eleni7
27-03-2012, 12:58
Τι σκ@τ@ γινεται σ αυτο το κωλονησο;

Αυτο ουτε εμεις που ειδαμε ολα τα επεισοδια δεν το καταλαβαμε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

natag
27-03-2012, 13:06
Σε ποια σεζόν είσαι;

Στα μισα της 3ης...Εκει που εχουν πιασει τρια ατομα οι αλλοι...Οποιος σκεφτηκε αυτο το σεναριο πρεπει να ειχε πολλα προβληματα στη ζωη του...

Beeroy
27-03-2012, 13:32
Ευτυχώς ή δυστυχώς, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ!!!!

walter berry
27-03-2012, 13:34
έχεις χρόνο για να ξενερώσεις...
τώρα περνάς τα καλά χρόνια του <<LOST>>

natag
27-03-2012, 13:46
Ετσι μου λενε ολοι...οτι κυριως οι τελευταιες 2 σεζον σε ξενερωνουν...Αλλα εγω ειμαι λιγο ανωμαλος, γιατι οταν οι αλλοι ξενερωνουν εγω φτιαχνομαι...

Περα απο την πλακα, καταλαβαινω οτι αυτη η σειρα ειχε ακομα πιο πολυ ενδιαφερον και αξια οταν παιζοτανε...γιατι δημιουργουνται πολλες συζητησεις οταν περιμενεις το καινουριο επεισοδιο...

Eleni7
27-03-2012, 13:50
Βασικα,αν αναλογιστουμε πως τελειωσε,το μονο ατου της εν τελει ηταν αυτο.Οι ατελειωτες θεωριες πριν και μετα το καθε επεισοδιο.Ασχετα αν σπαταλησαμε τον χρονο μας τζαμπα

deninho
27-03-2012, 14:04
το μόνο ατού της σειράς είναι ότι τελείωσε.

kk_SEF
27-03-2012, 14:20
Αντιθέτως με τους υπόλοιπους εγώ θεωρώ ότι η σεζόν που είσαι τώρα είναι η μεγάλη κοιλιά. Είναι κάπου εκεί που βλέποντας την επιτυχία αποφασίστηκε να τρέξει 1-2 σεζόν παραπάνω απότι ήταν προγραμματισμένο... Στις τελευταίες ειδικά σεζόν οι εξελίξεις είναι καταιγιστικές αλλά το τι θα καταλάβεις ότι είναι το νησί είναι άλλο ζήτημα! Το μπέρδεψαν πάρα πολύ.
Φαινόμενα των καιρών, όταν μια σειρά συζητιέται τόσο πολύ είναι αδύνατο να μην επηρεαστούν οι παραγωγοί. Πολλές φορές μου έδωσαν την εντύπωση ότι απλά προσπαθούσαν να διαψεύσουν όλες τις εκδοχές που κυκλοφορούσαν στο ιντερνετ (όσο και αν ισχυρίζονται ότι από την αρχή είχαν γράψει όλο το σκελετό).
Κάτι ανάλογο έγινε με το Matrix. Οταν βγήκε το 1 πάθαμε όλοι σοκ και συζητήθηκαν τόσο πολύ οι συνέχειες που ήταν αδύνατο να σταθούν στο ύψος που περίμενε ο κόσμος. (ωστόσο σε μένα άρεσαν)

natag
27-03-2012, 14:29
Αντιθέτως με τους υπόλοιπους εγώ θεωρώ ότι η σεζόν που είσαι τώρα είναι η μεγάλη κοιλιά. Είναι κάπου εκεί που βλέποντας την επιτυχία αποφασίστηκε να τρέξει 1-2 σεζόν παραπάνω απότι ήταν προγραμματισμένο... Στις τελευταίες ειδικά σεζόν οι εξελίξεις είναι καταιγιστικές αλλά το τι θα καταλάβεις ότι είναι το νησί είναι άλλο ζήτημα! Το μπέρδεψαν πάρα πολύ.
Φαινόμενα των καιρών, όταν μια σειρά συζητιέται τόσο πολύ είναι αδύνατο να μην επηρεαστούν οι παραγωγοί. Πολλές φορές μου έδωσαν την εντύπωση ότι απλά προσπαθούσαν να διαψεύσουν όλες τις εκδοχές που κυκλοφορούσαν στο ιντερνετ (όσο και αν ισχυρίζονται ότι από την αρχή είχαν γράψει όλο το σκελετό).
Κάτι ανάλογο έγινε με το Matrix. Οταν βγήκε το 1 πάθαμε όλοι σοκ και συζητήθηκαν τόσο πολύ οι συνέχειες που ήταν αδύνατο να σταθούν στο ύψος που περίμενε ο κόσμος. (ωστόσο σε μένα άρεσαν)

Το κραταω γιατι μου αρεσει η προσεγγιση που εκανες...

SuperSayian
27-03-2012, 14:39
natag αυτό που είπαν τα παιδιά...Το μεγαλύτερο ατού του είναι οτι σε κάνει να μιλάς για το επεισόδιο που είδες και για το επόμενο που έρχεται.Είναι εθιστική σειρά κακά τα ψέματα εγω την έβλεπα καλοκαίρι και μπορεί να βλεπα και 6-7 επεισόδια την μέρα:eek::eek: Κατα τ άλλα συμφωνώ με kk_sef έχει πάρα πολύ ψωμί ακόμα αλλά μπερδεύει αρκετά η κατάσταση..Τώρα εκεί που είσαι έχουν αρχίσει τα Flashforwards?

kk_SEF
27-03-2012, 14:39
Μόνο μην έρθεις και μου ζητάς τα ρέστα αν δεν σ'αρέσει τελικά :p Εγώ είδα τις 2 τελευταίες μονοκοπανιά!

Papaloukas_7
27-03-2012, 15:29
Τι να πω για αυτή τη σειρά...Τέτοιο κάψιμο ούτε με τα πιο βαριά ναρκωτικά...Ευλογημενοι όσοι το βλέπουν τώρα και δεν έχουν να νιώσουν τις καταραμενες περιόδους που υπήρχαν ανάμεσα στις σεζόν,αλλά και στα επεισόδια ακόμα...
Ξέρεις τι είναι να περιμένεις έξι μήνες να δεις τι έγινε;

...Μόλις δεις το προτελευταίο επεισόδιο σταματά το...Μη δεις το τέλος...Θα με ευνομωνεις για αυτή τη συμβουλή...

Αγαπημένος χαρακτήρας: Ντεσμοντ

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
27-03-2012, 16:40
αλλο να βλέπεις το σίζον φινάλε της 3 και να μένεις με το κλιφ στο χέρι για 6 μήνες και άλλο να βάζεις στο καπάκι το 1ο της 4ης.
την σειρά την τράβηξαν όσο δεν πήγαινε και γι αυτό ξενέρωσαν πολλοί. όσοι είχαν συμβιβαστεί οτι έβλεπαν επιστημονική φαντασία και δεν περίμεναν απαντήσεις για τα πάντα δεν τους χάλασε τόσο το φινάλε.

ps: εκείνη την περίοδο είχα καεί άσχημα και με άλλα, όπως BSG

stefanos
27-03-2012, 16:48
BSG???

Mits
27-03-2012, 17:58
BSG???

Με το ρισκο να πεσω τελειως εξω νομιζω οτι εννοει το Battlestar Galactica.
Φοβερη σειρα και πετυχημενο για μενα remake του αρχικου(1978).
Τρομερος ο Olmos και αξεπεραστες οι σκηνες που κατεβαζει μπουκαλια για πλακα.

natag
27-03-2012, 19:30
natag αυτό που είπαν τα παιδιά...Το μεγαλύτερο ατού του είναι οτι σε κάνει να μιλάς για το επεισόδιο που είδες και για το επόμενο που έρχεται.Είναι εθιστική σειρά κακά τα ψέματα εγω την έβλεπα καλοκαίρι και μπορεί να βλεπα και 6-7 επεισόδια την μέρα:eek::eek: Κατα τ άλλα συμφωνώ με kk_sef έχει πάρα πολύ ψωμί ακόμα αλλά μπερδεύει αρκετά η κατάσταση..Τώρα εκεί που είσαι έχουν αρχίσει τα Flashforwards?

Αν το flashforward ειναι αυτο που καταλαβαινω, οχι...




...Μόλις δεις το προτελευταίο επεισόδιο σταματά το...Μη δεις το τέλος...Θα με ευνομωνεις για αυτή τη συμβουλή...

Αγαπημένος χαρακτήρας: Ντεσμοντ

Ολοι μου λετε για το τελος...Με αυτα που μου λετε με κανετε ακομα πιο περιεργο, οσο ξενερωτο κι αν ειναι...

Beeroy
27-03-2012, 19:46
Αν και μπορεί να σε ξενερώσει το τέλος, πιστεύω ότι η διαδρομή μέχρι να φτάσεις εκεί θα σε φτιάξει πολλαπλές φορές. Αν είσαι φαν του είδους πιστεύω ότι αξίζει να επιμείνεις.

natag
27-03-2012, 19:56
Δεν ειμαι πολυ φαν του ειδους...Μου αρεσουν κυριως τα αστυνομικομυστηριοπεριπετειες...Και γι αυτο αργησα να την ξεκινησω...Αλλα πλεον με εχει βαλει μεσα για τα καλα και μεχρι τωρα μου αρεσει πολυ...Οσο για το τελος, ανυπομονω γιατι απο οσα μπορω να αποκωδικοποιησω απο αυτα που ακουω, διαβαζω και μου λετε, πρεπει να ειναι πολυ ξενερωτο και να μην δινει καμια απαντηση για το τι συμβαινει σε αυτο το νησι...Μη μου το πειτε ομως απο τωρα...αφηστε με να ζησω αυτη την εμπειρια...

nrg15
31-03-2012, 05:24
Για να ηρεμησω λιγο να πω οτι περιμενω πως και πως....

kk_SEF
31-03-2012, 18:41
Τι να πω για αυτή τη σειρά...Τέτοιο κάψιμο ούτε με τα πιο βαριά ναρκωτικά...Ευλογημενοι όσοι το βλέπουν τώρα και δεν έχουν να νιώσουν τις καταραμενες περιόδους που υπήρχαν ανάμεσα στις σεζόν,αλλά και στα επεισόδια ακόμα...
Ξέρεις τι είναι να περιμένεις έξι μήνες να δεις τι έγινε;

...Μόλις δεις το προτελευταίο επεισόδιο σταματά το...Μη δεις το τέλος...Θα με ευνομωνεις για αυτή τη συμβουλή...

Αγαπημένος χαρακτήρας: Ντεσμοντ

Mr Eko και μετά Ντέσμοντ, Χιούγκο, Σαγίντ. Χαρακτήρας για φτύσιμο: ο μαύρος με το γιό που ξέχασα και πως τον λένε και μετά ο Τσάρλι.

Έτυχε να δω επεισόδια του 3ου κύκλου στο FX και μου φαίνεται πρέπει να ξαναδώ κάποια στιγμή τη σειρά γιατί ξέροντας τι γίνεται στο νησί αλλάζει ο τρόπος που αντιλαμβάνεσαι μερικές ατάκες-σκηνές-ιστορίες!!

deninho
31-03-2012, 19:30
βλέπει κανείς Spartacus?

Dude
31-03-2012, 20:23
Ο ΤΤ7. ;)

SuperSayian
31-03-2012, 20:25
βλέπει κανείς Spartacus?

O Morrison και ξεκίνησα να το βλέπω και εγω αλλά μ ολα αυτά ξέχασα να γράψω εντυπώσεις.Το πρώτο πάντως που μου ρχεται στο μυαλό είναι..Ρε αυτό είναι σχεδόν σαν τσόντα με ιστορία,το παραμάμισαν λίγο στις ερωτικές σκηνές και εχω δει μόνο τα 5 πρώτα επεισόδια...:D

D.Rivers
31-03-2012, 20:29
Ρε μάγκες να ρωτήσω κάτι?? Έχω μια απορία στο Fringe που βλέπω.. το θυμάται κανένας για να πω?

SuperSayian
31-03-2012, 20:33
Ρε μάγκες να ρωτήσω κάτι?? Έχω μια απορία στο Fringe που βλέπω.. το θυμάται κανένας για να πω?

ριχτο...:D:cool:

deninho
31-03-2012, 21:12
βλέπει κανείς Spartacus?

O Morrison και ξεκίνησα να το βλέπω και εγω αλλά μ ολα αυτά ξέχασα να γράψω εντυπώσεις.Το πρώτο πάντως που μου ρχεται στο μυαλό είναι..Ρε αυτό είναι σχεδόν σαν τσόντα με ιστορία,το παραμάμισαν λίγο στις ερωτικές σκηνές και εχω δει μόνο τα 5 πρώτα επεισόδια...:D

Στην αρχή έχει κυρίως σπέρμα, και μετά κυρίως αίμα. Η δεύτερη (πρακτικά τρίτη) σαιζόν είναι πολύ καυλωτική, όσον αφορά στις μάχες. Απογοητεύτηκα που τελείωσε χθες. Άντε να περιμένεις τώρα για την επόμενη σαιζόν...

SuperSayian
31-03-2012, 21:15
Ναι ε?Να δούμε...Εντωμεταξύ μου είπαν καλύτερα να δω πρώτα το Blood and sand και μετά το prequel του γιατί δίνει πολλά απ την πλοκή της πρώτης σεζόν.Ισχύει?

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
31-03-2012, 21:54
και spartacus και fringe. ποιες οι ερωτήσεις;

δες πρώτα blood και μετά το prequel γιατι έτσι προβλήθηκαν. όταν αρρώστησε ο πρωταγωνιστής αποφάσισαν να τον περιμένουν να επιστρέψει και γι΄αυτό τη 2η σεζόν έπαιξε το prequel.
η σειρά είναι κορυφή.


ps. μας δειχνουν συνεχεια ανδρικα γεννητικα οργανα και καθόλου γυναικεια.:mad:
απαράδεκτη σεξιστική νοοτροπία.:p

D.Rivers
01-04-2012, 00:11
Ρε μάγκες να ρωτήσω κάτι?? Έχω μια απορία στο Fringe που βλέπω.. το θυμάται κανένας για να πω?

ριχτο...:D:cool:

και spartacus και fringe. ποιες οι ερωτήσεις;


Είμαι στη δεύτερη σεζόν. Σε κάποια φάση η πράκτορας ανακάλυψε ότι ο καλός της φίλος και συνεργάτης είχε δολοφονηθεί και είχε πάρει τη θέση του ένας διπλός και τσακώθηκαν και τον σκότωσε. Ξαφνικά όμως στο 12-13ο κάπου επεισόδιο αυτός ξαναεμφανίζεται δίχως να συμβαίνει τίποτα. Να υποθέσω θα λυθεί παρακάτω αυτό??

Morrison
01-04-2012, 00:50
Ναι ε?Να δούμε...Εντωμεταξύ μου είπαν καλύτερα να δω πρώτα το Blood and sand και μετά το prequel του γιατί δίνει πολλά απ την πλοκή της πρώτης σεζόν.Ισχύει?

Σαφώς πρώτα Blood and Sand και μετά prequel Gods of the arena.
Έτσι τα είδα την πρώτη,την κανονική φορά.
Το Blood and Sand ήταν τόσο εθιστικό που μετά ότι και να έβγαζαν το ρούφαγες νεράκι.

Φέτος πριν ξεκινήσει το Vengeance άρχισα μια επανάληψη αλλά ξεκίνησα με Gods Of The Arena όμως...

Tελείωσε το Vengeance?
10 επεισόδια δηλαδή?
Το άφησα λίγο να εξελιχθεί γιατί δεν άντεχα την αναμονή της μιας εβδομάδας,θα δω 4 επεισόδια κολητά τώρα άμα τέλειωσε.

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
01-04-2012, 01:01
rivers: ναι θα απαντηθεί. γενικά στο fringe θα τις πάρεις τις απαντήσεις σου και όσο πάει γίνεται καλύτερο.

morrison: 10 έχει. τα 4 τελευταία είναι τρομερά με αποκορύφωμα το χθεσινό που ήταν όπως λέμε ΄΄ποιο wtf πεθαίνεις΄΄ αν και κάτι με ψιλοχάλασε.

D.Rivers
01-04-2012, 01:20
rivers: ναι θα απαντηθεί. γενικά στο fringe θα τις πάρεις τις απαντήσεις σου και όσο πάει γίνεται καλύτερο.

Δεν είναι όμως λίγο κουλό ξαφνικά ο νεκρός να εμφανίζεται και να την βοηθάει και αυτή όλα οκ? Τόσο σούπερ δηλαδή θα είναι η απάντηση που θα πάρω στη συνέχεια που δε θα μου φαίνεται λίγο tragic? :D


υ.γ.: Βγήκεεεεεεε το GAME OF THRONEEESSSSSSSSSS!!!!! Ακόμα κάθεστε????? :D

SuperSayian
03-04-2012, 17:07
Είμαι στη δεύτερη σεζόν. Σε κάποια φάση η πράκτορας ανακάλυψε ότι ο καλός της φίλος και συνεργάτης είχε δολοφονηθεί και είχε πάρει τη θέση του ένας διπλός και τσακώθηκαν και τον σκότωσε. Ξαφνικά όμως στο 12-13ο κάπου επεισόδιο αυτός ξαναεμφανίζεται δίχως να συμβαίνει τίποτα. Να υποθέσω θα λυθεί παρακάτω αυτό??

Μόλις θυμήθηκα να σου απαντήσω:D Οχι το συγκεκριμένο δεν απαντιέται..Είναι μια ψιλοβλακεία της σειράς,αυτό το επεισόδιο ήταν να παιχτεί στον πρώτο κύκλο αλλά τελικά κόπηκε και επειδή υπήρχε ενα κενό χρονικά στην δεύτερη σεζόν το έχωσαν εκεί...Αυτές τις παπαριές μόνο το fox τις κάνει αλλα τέσπα.Πάντως με την σειρά να έχεις υπομονή τα καλύτερα τώρα αρχίζουν και να θυμάσαι οτι βλέπεις επιστημονική φαντασία γιατι αργότερα το πράγμα ξεφεύγει αρκετά απ τα λογικά πλαίσια:D για να μην ξενερώσεις το λεω και πεις τι Αμερικανίες είναι αυτές.

BTW πως σας φάνηκε το πρώτο επεισόδιο του game of thrones/

pl@yer
03-04-2012, 19:08
BTW πως σας φάνηκε το πρώτο επεισόδιο του game of thrones/

Εγώ είδα τα επεισόδια της 1ης σεζόν σε μια μέρα ....Οποτε μετά από τέτοιο καταιγισμό αυτό μου φάνηκε πολύ light:).....νέα πρόσωπα μπαίνου πάντως και μεγαλώνει το ενδιαφέρον..ωστόσο δεν έγινε κάτι φοβερό για να κρίνω θετικά ή αρνητικά...

Dark Angel #9
03-04-2012, 19:34
εχει διαρρευσει και το 2ο επεισοδιο σε τορεντ ;)

Eleni7
03-04-2012, 20:29
Το επεισοδιο του GoT ηταν καθαρα "πιλοτικο" οπως το 1x01.Μας εκανε μια μινι εισαγωγη στις νεες καταστασεις και στους νεους χαρακτηρες.Εμενα μου ειχε λειψει τοσο πολυ που δεν καταλαβα για ποτε περασε η ωρα.Αλλα ο Τζοφρει μπορει πολυ απλα να παει καπου να ψωφησει...


ΥΓ.Dark Angel ΑΛΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ;

Dark Angel #9
03-04-2012, 21:16
Ω ΝΑΙ!!! :D http://thepiratebay.se/torrent/7154879/Game_of_Thrones_S02E02_WEBRip_XviD-3LT0N[ettv]

Eleni7
03-04-2012, 21:28
Λυποθυμαω,πεθαινω,σβηνω!

KonTaz
03-04-2012, 21:34
Εδώ βγήκε το 5β ρε γατάκια.Ακόμα στην 2η σεζόν είστε?

Dark Angel #9
03-04-2012, 21:38
Το χω φτασει στη μεση το 5ο, τωρα που θα κατεβω χωριο θα το ξετιναξω :D

Eleni7
03-04-2012, 21:39
Εγω θα διαβασω τα 2 πρωτα το καλοκαιρι.Αφου ξεκινησα πρωτα την σειρα,ετσι θα το συνεχισω

SuperSayian
03-04-2012, 21:59
Εγω γι αυτό είδα το πρώτο επεισόδιο γιατί όντως εν μέρη ήταν πιλοτικό αν και είχα δει και μια μινι βλακειούλα 20 λεπτα που είχαν βγάλει οπότε τα είχα ψιλοθυμηθεί.Τώρα λεω να το αφήσω να περάσουν 2-3 επεισόδια να τα δω μαζεμένα.Έτσι κι αλλιώς στις 15/4 δεν θα το δω στην ωρα του οπότε ίσως αφήσω τα 2-3-4 να τα δω στις 22/4.

deninho
03-04-2012, 22:10
Εμένα ρε παιδιά γιατί δε μ'άρεσε καθόλου το GoT, που όλος ο κόσμος έχει ξετρελαθεί; Είναι από τις ελάχιστες σειρές που παράτησα χωρίς να ολοκληρώσω μια σαιζόν

KingJames
03-04-2012, 22:14
Μεντέν το γκ.ο.τ

D.Rivers
03-04-2012, 23:53
Είμαι στη δεύτερη σεζόν. Σε κάποια φάση η πράκτορας ανακάλυψε ότι ο καλός της φίλος και συνεργάτης είχε δολοφονηθεί και είχε πάρει τη θέση του ένας διπλός και τσακώθηκαν και τον σκότωσε. Ξαφνικά όμως στο 12-13ο κάπου επεισόδιο αυτός ξαναεμφανίζεται δίχως να συμβαίνει τίποτα. Να υποθέσω θα λυθεί παρακάτω αυτό??

Μόλις θυμήθηκα να σου απαντήσω:D Οχι το συγκεκριμένο δεν απαντιέται..Είναι μια ψιλοβλακεία της σειράς,αυτό το επεισόδιο ήταν να παιχτεί στον πρώτο κύκλο αλλά τελικά κόπηκε και επειδή υπήρχε ενα κενό χρονικά στην δεύτερη σεζόν το έχωσαν εκεί...Αυτές τις παπαριές μόνο το fox τις κάνει αλλα τέσπα.Πάντως με την σειρά να έχεις υπομονή τα καλύτερα τώρα αρχίζουν και να θυμάσαι οτι βλέπεις επιστημονική φαντασία γιατι αργότερα το πράγμα ξεφεύγει αρκετά απ τα λογικά πλαίσια:D για να μην ξενερώσεις το λεω και πεις τι Αμερικανίες είναι αυτές.

BTW πως σας φάνηκε το πρώτο επεισόδιο του game of thrones/

Μα λέω κι εγώ δε βγαίνει άκρη, κάτι ύποπτο παίζει... βλακεία όντως αλλά γενικά ωραίο ως τώρα!

Όσο για το Game of Thrones... Ρε σεις πρεμιέρα ήταν, μην είστε απαιτητικοί!! Έλυσε 2-3 απορίες, έβαλε μερικά νέα πρόσωπα κι άφησε κι υποσχέσεις αρκετές...
Σας αφήνω, πάω να δω το δεύτερο :D

KonTaz
04-04-2012, 01:58
Εμένα ρε παιδιά γιατί δε μ'άρεσε καθόλου το GoT, που όλος ο κόσμος έχει ξετρελαθεί; Είναι από τις ελάχιστες σειρές που παράτησα χωρίς να ολοκληρώσω μια σαιζόν

Μεντέν το γκ.ο.τ

Δεν κάνετε αμφότεροι.Στα μπετά

KingJames
04-04-2012, 18:34
Εμένα ρε παιδιά γιατί δε μ'άρεσε καθόλου το GoT, που όλος ο κόσμος έχει ξετρελαθεί; Είναι από τις ελάχιστες σειρές που παράτησα χωρίς να ολοκληρώσω μια σαιζόν

Μεντέν το γκ.ο.τ

Δεν κάνετε αμφότεροι.Στα μπετά

O Lebrοnικός μίλησε.Κρυφτείτε άμαχοι.

tt7
09-04-2012, 11:55
Ουτε εγώ τρελαθεί με την ιστορία, αλλά και μόνο το επίπεδο παραγωγής δεν είναι δυνατόν να σε αφήσει αδιάφορο..Είναι πραγματικά επική παραγωγή και δημιουργεί νέα στανταρ στην τηλεοραση....

Φανταστείτε τώρα να κάνουν κανένα Silmarillion τηλεοπτική σειρά και να πάνε όλα αυτά τα γατάκια στην θέση τους...Θα είναι το τέλος του κινηματογράφου.

Για μένα το Spartacus: Vengeance είναι μακράν η καλύτερη φετινή τηλεοπτική σειρά...

Για το Game of Thrones πρέπει κάποιος να διαβάσει τα βιβλία για να έχει αντικειμενική άποψη..Γιατί και με το Χάρυ Πότερ γελούσες αλλά άτομα που έχουν διαβάσει τα βιβλία λένε τα καλύτερα για τον τρόπο γραφής της ιστορίας..Και στο κάτω κάτω αυτό μετράει γιατί μετά τον Τόλκιν λίγο δύσκολο να είσαι ορίτζιναλ...

Όσον αφορά την ιστορία όμως προσωπικά μου φαίνεται βαρετή, έχει υπερβολικά πολλά Houses και χαρακτήρες οπότε είναι λίγο δύσκολο να ταυτιστείς με κάποιον και ο συγγραφέας βασίζεται περισσότερο στα αναπάντεχα plot twists...

Τόσο αναπάντεχα που φοβάμαι ότι ο συγγραφέας πλέον κάνει ότι μπορεί να διαψεύδει τις φήμες που δημιουργούνται γύρω από τους χαρακτήρες....

Τύριον Λάννιστερ και Τζον Σνοου ότι αξίζει από χαρακτήρες κατ' εμέ...Ελπίζω να μην διαβάζει φόρουμ ο τύπος και τα μαμήσει όλα όμως...!!!!

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
11-04-2012, 23:58
μετά απο το spartacus και το boss, δύο απο τις καλύτερες φετινές σειρές το STARZ ανανέωσε για 2η σεζόν, με την προβολή του πιλότου και την τρίτη σειρά του, το εξαιρετικό όπως φαίνεται με μια πρώτη ματιά, magic city.
in starz we trust!

DON
12-04-2012, 01:31
δείτε person of interest...

Eleni7
12-04-2012, 10:00
Αυτο στην Αμερικη κανει τρελα νουμερα τηλεθεασης.Θα το τσεκαρω αμεσα....

DON
12-04-2012, 10:26
καλά λογικό το βρίσκω έχει αρκετή αμερικανιά μέσα του..αλλά παρόλαυτα δείτε το. πολύ καλό!

kk_SEF
13-04-2012, 16:17
O Hawking έκανε τελικά εμφάνιση στο Big Bang Theory (http://www.cosmo.gr/Entertainment/Tileorasi/Seires_Ekpobes/deite-ton-stephen-hawking-sto-big-bang-theory.1733419.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter&utm_campaign=cosmogr)

D.Rivers
13-04-2012, 23:58
Ρε DON το βλέπω από την αρχή... πολύ μονότονο και κουραστικό, παρόλο που είχε εξαιρετικό story!! Πιο γρήγορα το βαρέθηκα και από το Alcatraz, καθώς η πλοκή του εκτυλίσσεται σε ρυθμούς χελώνας..

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
14-04-2012, 00:03
Ρε DON το βλέπω από την αρχή... πολύ μονότονο και κουραστικό, παρόλο που είχε εξαιρετικό story!! Πιο γρήγορα το βαρέθηκα και από το Alcatraz, καθώς η πλοκή του εκτυλίσσεται σε ρυθμούς χελώνας..

στην αρχή με είχε κουράσει και μένα αλλά ανεβαίνει στη συνέχεια.

DON
14-04-2012, 01:35
μιλάμε για το people of interest? μετά το 4ο-5ο επεισόδιο γίνεται χαμός.

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
14-04-2012, 08:38
μιλάμε για το people of interest?
οχι:p

MVP
14-04-2012, 13:43
πρόσεξε που βγάζεις γλώσσα εσύ ο αποπάνου γιατι θα πάς απλά και δημοκρατικά για banιο απο τον hop hop!!

DON
14-04-2012, 15:36
χαχαχα!εντάξει ρε ένα λάθος κάναμε!ναι το person of interest τέλοσπαντων :P

υ.γ. αυτό το τσουτσέκι ο mvp γιατί έχει ακόμα account?

KonTaz
14-04-2012, 18:05
Παιδιά μην βρίζετε αυτές τις ιερές μέρες.

DON
14-04-2012, 19:49
ε όχι και βρισιά το τσουτσέκι. είναι σαν το λετσίκεν!

KonTaz
14-04-2012, 19:58
Πρόσεχε τα λόγια σου.

DON
16-04-2012, 00:41
όποιος βρεί rapidshare για τον σημερινό θοδωράκη να ποστάρει asap παρακαλώ!

MVP
17-04-2012, 20:50
ε όχι και βρισιά το τσουτσέκι. είναι σαν το λετσίκεν!

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQz_Lh6orK5p_p8IOj9qrOUaNHSM0Kr9 XE2vxRJlZcFEDzknp8ZNQ

DON
17-04-2012, 20:55
weRs29gzud8

το παίζεις φανταστικά!Συνέχισε είμαστε μαζί σου!

MVP
19-04-2012, 18:46
δείτε person of interest...

μην το χάσετε!!!

natag
22-04-2012, 13:34
Λογικα σημερα ολοκληρωνω το λοστ...Ετοιμαστειτε για κατεβατο ερωτησεων απο αυριο...

Eleni7
22-04-2012, 13:44
Κατι μου λεει οτι θα δυσκολευτουμε πολυ να σου απαντησουμε χεχεχε

natag
23-04-2012, 15:33
Ηρθε το τελος...Σας ειχα πει οτι ειμαι λιγο ανωμαλος και αυτα που οι περισσοτεροι βριζουν, εμενα μου αρεσουν...Δεν εχω να κανω καμια ερωτηση για το lost...Εχω μονο να πω οτι η σειρα ηταν μαγικη και το τελος του απιστευτο!!! Εμεινα λιγο μ@λ@κας και μου αρεσε παρα παρα παρα πολυ...Το εναλλακτικο timeline ηταν θεικο και η συζητηση του Τζακ στο τελος με τον πατερα του ελυνε ολες τις αποριες...Το οτι δεν εχω καμια απορια δε σημαινει οτι ειμαι εξυπνος...Γι αυτο το λογο ηταν μαγικη η σειρα...Γιατι στο τελος σε βαζει σε ενα σωρο σκεψεις και δινεις την δικη σου εξηγηση για το τι συνεβη πραγματικα σε αυτους τους ανθρωπους...Ο καθε ενας απο τους θεατες ειμαι σιγουρος οτι βλεπει διαφορετικα τα γεγονοτα..Αλλα ειμαι σιγουρος οτι καπου συμπιπτουν ολες οι εξηγησεις που μπορει να δοθουν...

Θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που την ειδα ολοκληρωμενη...Ισως αυτο να βοηθησε να μην ξενερωσω οπως οι περισσοτεροι...

Υ.Γ. Λεω να ξεκινησω Alias...

Eleni7
23-04-2012, 15:39
Το πρωτο δεν το σχολιαζω επειδη ειμαι προκατειλλειμενη με το Λοστ και θα σε βρισω:p


Το Alias ειναι παρα πολυ καλο.Εχει απο τα πιο WTF?! season finale που εχω δει σε σειρες....

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
23-04-2012, 15:48
Εχει απο τα πιο WTF?! season finale που εχω δει σε σειρες....

ε μιας και πιάσαμε τα πιο wtf season finale:p ψηφίζω εύκολα BSG season 3

Eleni7
23-04-2012, 15:50
BSG δεν εχω δει ακομα.Θα κανω μια αποπειρα αν και μου εχουν πει οτι απο ενα σημειο και μετα χαλαει

kk_SEF
23-04-2012, 15:52
Ηρθε το τελος...Σας ειχα πει οτι ειμαι λιγο ανωμαλος και αυτα που οι περισσοτεροι βριζουν, εμενα μου αρεσουν...Δεν εχω να κανω καμια ερωτηση για το lost...Εχω μονο να πω οτι η σειρα ηταν μαγικη και το τελος του απιστευτο!!! Εμεινα λιγο μ@λ@κας και μου αρεσε παρα παρα παρα πολυ...Το εναλλακτικο timeline ηταν θεικο και η συζητηση του Τζακ στο τελος με τον πατερα του ελυνε ολες τις αποριες...Το οτι δεν εχω καμια απορια δε σημαινει οτι ειμαι εξυπνος...Γι αυτο το λογο ηταν μαγικη η σειρα...Γιατι στο τελος σε βαζει σε ενα σωρο σκεψεις και δινεις την δικη σου εξηγηση για το τι συνεβη πραγματικα σε αυτους τους ανθρωπους...Ο καθε ενας απο τους θεατες ειμαι σιγουρος οτι βλεπει διαφορετικα τα γεγονοτα..Αλλα ειμαι σιγουρος οτι καπου συμπιπτουν ολες οι εξηγησεις που μπορει να δοθουν...

Θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που την ειδα ολοκληρωμενη...Ισως αυτο να βοηθησε να μην ξενερωσω οπως οι περισσοτεροι...

Υ.Γ. Λεω να ξεκινησω Alias...

Έπεσα μέσα λοιπόν ή σε παραπλάνησα;

Αντιθέτως με τους υπόλοιπους εγώ θεωρώ ότι η σεζόν που είσαι τώρα είναι η μεγάλη κοιλιά. Είναι κάπου εκεί που βλέποντας την επιτυχία αποφασίστηκε να τρέξει 1-2 σεζόν παραπάνω απότι ήταν προγραμματισμένο... Στις τελευταίες ειδικά σεζόν οι εξελίξεις είναι καταιγιστικές αλλά το τι θα καταλάβεις ότι είναι το νησί είναι άλλο ζήτημα! Το μπέρδεψαν πάρα πολύ.
Φαινόμενα των καιρών, όταν μια σειρά συζητιέται τόσο πολύ είναι αδύνατο να μην επηρεαστούν οι παραγωγοί. Πολλές φορές μου έδωσαν την εντύπωση ότι απλά προσπαθούσαν να διαψεύσουν όλες τις εκδοχές που κυκλοφορούσαν στο ιντερνετ (όσο και αν ισχυρίζονται ότι από την αρχή είχαν γράψει όλο το σκελετό).
Κάτι ανάλογο έγινε με το Matrix. Οταν βγήκε το 1 πάθαμε όλοι σοκ και συζητήθηκαν τόσο πολύ οι συνέχειες που ήταν αδύνατο να σταθούν στο ύψος που περίμενε ο κόσμος. (ωστόσο σε μένα άρεσαν)

To Alias δεν το ξέρω είναι από αυτά που δεν με τραβάνε για να τα δω (όπως και το Prison Break)

natag
23-04-2012, 21:11
........

Επεσες οχι μεσα αλλα καραμεσα...Οσο γι αυτο που λες, οτι προσπαθησαν να φτιαξουν ενα τελειωμα εντελως διαφορετικο απο αυτα τα σεναρια που κυκλοφορουσαν στο νετ, ειναι απολυτως ευστοχο και λογικο...Απλα εγω δεν μπορω να το διακρινω τοσο ξεκαθαρα γιατι ειδα τη σειρα μονοκοματα..Παντως, ασχετα με το τελειωμα της σειρας το οποιο ξενερωσε τους περισσοτερους, για μενα αποτελει αριστουργημα απο ολες τις αποψεις...Σεναριο, σκηνοθεσια, εικονα, ηθοποιοι κλπ κλπ κλπ...

tt7
23-04-2012, 21:27
Μας εξηγείς αφού είναι αριστούργημα τι συνέβη τελικά??...χαχαχα

Εγώ κατάλαβα μια σειρά που ξεκίνησε καλά και μπέρδεψε τα μπούτια της προσπαθώντας έναν συγκερασμό sci-fi, Μυστηρίου, Χ-files με ολίγη από φιλοσοφικό υπερβατισμό...

Το τελικό δίπολο ο κακός με τον καλό, -αυτός που φοράει άσπρα με αυτόν που φοράει μαύρα-, μου φάνηκε υπερβολικά φτιαγμένο για το αμερικανικό κοινό το οποίο ζητάει πάντα μονοθεϊστικά δίπολα...Και ήταν κάτι που δεν ταίριαζε καθόλου με το όλο κλίμα που είχε καλλιεργήσει....

natag
23-04-2012, 21:40
Μας εξηγείς αφού είναι αριστούργημα τι συνέβη τελικά??...χαχαχα



Τι δεν καταλλαβαινεις; Τι...δεν καταλλλλαβαινεις;:p

Για το αν ειναι αριστουργημα δεν φαινεται μονο απο το τελος του...Αλλα απο ολη τη διαδρομη της ιστοριας...Πολυ ψαγμενη υποθεση παντως, ασχετα αν το τελος του ξενερωσε τον κοσμο...Εμενα παντως οχι...:D

D.Rivers
25-04-2012, 12:14
Εγώ θα προτείνω να ξεκινήσετε όσοι θέλετε και το Once upon a time...

Το Game of Thrones ρε σεις τι εξέλιξη έχει?? Έχω πορωθεί άσχημα και όλο και ανεβαίνει!!!

KonTaz
25-04-2012, 23:57
Δεν μπορείς να διανοηθείς.

KingJames
26-04-2012, 02:06
Χαχαχαχαχα

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
09-05-2012, 20:44
τα δύο τελευταία επεισόδια του person of interest γαμούν. αποφάσισα οτι πρέπει να το ξεκινήσετε:p

DON
09-05-2012, 21:44
τζιμ καβίζελ κύριοι!γαμάει και δέρνει τζακμπαουερίστικα!

επίσης κάπου εδώ να πούμε πως ΟΛΕΣ είναι μεθαδόνη μέχρι να αρχίσει η πρέζα μας...Breaking Bad με τρέλα!

angelman
17-05-2012, 00:16
για να μπαινουμε στο κλιμα σιγα σιγα.....(το τρολαρισμα που ριχνει ο θεος ο Cranston δεν υπαρχει απλα)

nrHAK4pE0Kg&feature=player_embedded

Ευρωπαικο στο μπασκετ και Breaking Bad σ 1,5 μηνα.ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΩΗ?????????

GEMAN7
18-05-2012, 17:27
ESPN 30 for 30 TOO DRAMATIC NOT TO BE REAL: Οι σπουδαιότερες αθλητικές ιστορίες.
http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/mpales/polu-dramatikes-gia-na-mhn-einai-alhthines-oi-spoydaioteres-athlhtikes-istories.1781112.html

Eleni7
18-05-2012, 17:33
Το Once Brothers το ειχα δει και με ειχε "γονατισει"

pl@yer
18-05-2012, 17:40
Nαι κι εγώ το είδα την προηγούμενη εβομάδα...Δυνατό

GEMAN7
18-05-2012, 18:21
Και εγώ το είχα δει πιο παλιά. Πολύ ωραίο.
Τώρα που διάβασα το άρθρο σκέφτομαι να δω και τα υπόλοιπα.

SuperSayian
22-05-2012, 03:02
Απόψε το τελευταίο επεισόδιο του House ε?Μπορεί να χε βαρέσει κανόνι 1-2 σεζόν τώρα αλλά σίγουρα είναι μια σειρά που έγραψε ιστορία στην TV...Τέλος εποχής!

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
22-05-2012, 23:28
για να μπαινουμε στο κλιμα σιγα σιγα.....(το τρολαρισμα που ριχνει ο θεος ο Cranston δεν υπαρχει απλα)

nrHAK4pE0Kg&feature=player_embedded

Ευρωπαικο στο μπασκετ και Breaking Bad σ 1,5 μηνα.ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΩΗ?????????

To Breaking Bad επιστρέφει στις 15/7 για 8 επεισόδια (τα υπόλοιπα 8 θα προβληθούν το καλοκαίρι του 2013).:mad::mad::mad:

tt7
22-05-2012, 23:38
To Breaking Bad επιστρέφει στις 15/7 για 8 επεισόδια (τα υπόλοιπα 8 θα προβληθούν το καλοκαίρι του 2013).:mad::mad::mad:

Nταξει ποσο για τον πέοντα είναι τα στελέχη των καναλιών ρε παιδί μου??..:mad:

tt7
28-05-2012, 22:11
Μάμησε το τελευταίο Game of Thrones....

Sandor Clegane for president..

KonTaz
28-05-2012, 22:12
Άντε να το ξαναπούμε.

Διαβάστε τα βιβλία.

tt7
28-05-2012, 22:16
Το καλοκαίρι ίσως τα ξεκινήσω..Παπασωτηρίου θα τα χει λογικά μόνο, ειδικά στο Ηράκλειο..ΕΛπίζω να μην είναι πανάκριβα..

SuperSayian
28-05-2012, 22:35
To Breaking Bad επιστρέφει στις 15/7 για 8 επεισόδια (τα υπόλοιπα 8 θα προβληθούν το καλοκαίρι του 2013).:mad::mad::mad:

Είναι επίσημο αυτό?

Μάμησε το τελευταίο Game of Thrones....

Sandor Clegane for president..

Δεν το είδα ακόμη αλλά για να πω την αλήθεια περίμενα περισσότερα ως τώρα απ την σεζόν..Τα τελευταία 2-3 επεισόδια ήταν απίστευτα προβλέψιμα και μάλλον βαρετά θα έλεγα.Ελπίζω να κλείσει θεαματικά η σεζόν.


Εντωμεταξύ είδα και το Spartacus.Είχα δει τα πρώτα 2 επεισόδια το παράτησα και μετά είδα σχεδόν μονοκοπανιά τα υπόλοιπα..Μ άρεσε πάρα πολύ,αν εξαιρέσεις λίγο τα fake σκηνικά και το υπερβολικό αφύσικο ξύλο ήταν ολα τα λεφτά η σειρά.Δολοπλοκίες,φόνοι,πήδουλοι μιλάμε πολύ πιασιάρικη σειρά:p Χωρίς υπερβολή τολμώ να πω οτι μου άρεσε περισσότερο απο GoT

tt7
28-05-2012, 22:40
Ποιο απο τις 3 σεζόν εννοείς?? Την τελευταία??

Καλά εννοείται ότι είναι καλύτερη σειρά καθώς κατά την γνώμη μου η σκηνοθεσία πάσχει πάρα πολυ στο GoT...

Eleni7
28-05-2012, 23:52
Το σεναριο του χθεσινου επεισοδιου του GoT το εγραψε ο ιδιος ο Μαρτιν

Νομιζω οτι ηταν το καλυτερο επεισοδιο που εχουμε δει 2 σεζον τωρα.Θυμησε κατι απο Helm's Deep παντως



Δολοπλοκίες,φόνοι,πήδουλοι μιλάμε πολύ πιασάρικη σειρά

Και μετα μου κανεις κηρυγμα που βλεπω Grey's Anatomy!:p

tt7
29-05-2012, 00:36
Ναι μιλάμε για πήδουλους όμως όχι για τον McDreamy και τον McSteamy..χαχα..βαρβατίλα.

Nτάξει μετά τον Τόλκιν δύσκολο να εισαι original.

KonTaz
29-05-2012, 00:43
Το καλοκαίρι ίσως τα ξεκινήσω..Παπασωτηρίου θα τα χει λογικά μόνο, ειδικά στο Ηράκλειο..ΕΛπίζω να μην είναι πανάκριβα..

Το θέμα εκεί δεν είναι η τιμή αλλά ο αριθμός.

Eleni7
29-05-2012, 00:51
Ναι μιλάμε για πήδουλους όμως όχι για τον McDreamy και τον McSteamy..χαχα..βαρβατίλα.


Πουλακι μου!Βλεπεις Grey's Anatomy;Που τα ξερεις αυτα τα ονοματα;χεχεχεχε
Εμεις ειμαστε πιο ρομαντικες,πως να το κανουμε;Δεν την μπορουμε την πολυ βαρβατιλα!



Ενας φιλος μου νομιζω τα εχει παρει καπου στα 9 ευρω το ενα απο Public αλλα ειναι η αγγλικη εκδοση.Και ειναι πιο μικρα σε μεγεθος απο τα αλλα (πιο μικρες γραμματοσειρες,μεγεθος σελιδας κτλ)

Morrison
29-05-2012, 01:20
Εντωμεταξύ είδα και το Spartacus.Είχα δει τα πρώτα 2 επεισόδια το παράτησα και μετά είδα σχεδόν μονοκοπανιά τα υπόλοιπα..Μ άρεσε πάρα πολύ,αν εξαιρέσεις λίγο τα fake σκηνικά και το υπερβολικό αφύσικο ξύλο ήταν ολα τα λεφτά η σειρά.Δολοπλοκίες,φόνοι,πήδουλοι μιλάμε πολύ πιασιάρικη σειρά:p Χωρίς υπερβολή τολμώ να πω οτι μου άρεσε περισσότερο απο GoT

+1000

το ξαναβλέπω και πάλι...
Είμαι στο 8ο επεισόδιο του Blood and Sand(ξεκίνησα απο Gods Of The Arena) και θα βάλω και το φετινό καπάκι...

SuperSayian
29-05-2012, 02:35
Παω να δω GoM το 9ο και επανερχομαι δριμύτερος.Το καλό που τους θέλω να λεει το επεισόδιο :D

SuperSayian
29-05-2012, 18:02
Το λεπόν...Χθες επιτέλους είδαμε ενα ωραίο επεισόδιο Game of thrones μετα απο 3-4 βαρετά,είχε επιτέλους αυτό που θέλαμε να δούμε και δεν θέλαμε ούτε την Άρυα,ούτε την Mother of dragons που μας έχει πρήξει τις μπάλες φέτος,ούτε τον Γκρέιτζοι(πόσο γτπ χαρ/ας εξελίσσεται αυτός?) την μαμημένη πολιορκία του King's Landing απ τον Στάνις Μπαράθυον αυτό θέλαμε να δούμε...Τόσο δύσκολο ήταν?Θα μαι ευχαριστημένος αν τελειώσει η σεζόν με το κεφάλι του Τζόφρει να φεύγει απ τον λαιμό του.


+1000

το ξαναβλέπω και πάλι...
Είμαι στο 8ο επεισόδιο του Blood and Sand(ξεκίνησα απο Gods Of The Arena) και θα βάλω και το φετινό καπάκι...

Θα το κάνω και εγω αυτό το καλοκαίρι όμως γιατί ώρα το χω ακόμα φρέσκο.:D

Ναι μιλάμε για πήδουλους όμως όχι για τον McDreamy και τον McSteamy..χαχα..βαρβατίλα.


Πουλακι μου!Βλεπεις Grey's Anatomy;Που τα ξερεις αυτα τα ονοματα;χεχεχεχε
Εμεις ειμαστε πιο ρομαντικες,πως να το κανουμε;Δεν την μπορουμε την πολυ βαρβατιλα!



Ενας φιλος μου νομιζω τα εχει παρει καπου στα 9 ευρω το ενα απο Public αλλα ειναι η αγγλικη εκδοση.Και ειναι πιο μικρα σε μεγεθος απο τα αλλα (πιο μικρες γραμματοσειρες,μεγεθος σελιδας κτλ)

Όλοι βλέπουμε Greys anatomy είναι κάτι σαν την Ελληνική Λάμψη ενω όλοι ξέραμε ποσο γτπ είναι συνεχίζαμε εκεί σαν χάνοι χαχα.


Δολοπλοκίες,φόνοι,πήδουλοι μιλάμε πολύ πιασάρικη σειρά

Και μετα μου κανεις κηρυγμα που βλεπω Grey's Anatomy!:p

Σου απάντησε ο TT7 :p Δεν συγκρίνεται να βλέπεις απ την μια αυτό:
http://www.cineol.net/galeria/fotos/6383_50099.jpg

και απ την άλλη αυτό:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/35/Sandra_Oh_WGA_adjusted.jpg/220px-Sandra_Oh_WGA_adjusted.jpg

Eίναι διαφορά ποιότητας αγαπητή!:cool:

Ποιο απο τις 3 σεζόν εννοείς?? Την τελευταία??

Ε και οι τρεις ήταν πολύ ωραίες..Οκ το Gods in the Arena ήταν λιγουλάκι άκυρο αλλά παρολαυτά έδεσε ωραία με την υπόλοιπη σειρά.

Το Spartacus ήταν παρα πολυ καλοδουλεμένο.Σκηνοθετικά,σεναριακά,βάθος χαρακτήρων,οπτικά κτλ Άνετα στις καλύτερες ιστορικές σειρές ever.Παρότι σε θέμα παραγωγής είναι πίσω απ το GoT που έχει πιο ρεαλιστικά σκηνικά,κοστούμια κτλ μ αρεσε τελικά το αποτέλεσμα του Σπαρτακου περισσότερο.Το μόνο που δεν μου άρεσε πολύ απ το τέλος είναι [Spoiler alert]Οι πάρα πολύ θάνατοι πρωταγωνιστών όπως ο Οινομάος,η Λουκρητία και φυσικά η Μοίρα.Ειλικρινά αν δεν σκοτωνόταν αυτή θα μ άρεσε επικά το φινάλε.Αυτός ο δόλιος ο Σπάρτακος όποιος πλησιαζει κοντά του πεθαίνει lol[/Spoiler alert]

ΥΓ.Το φινάλε του Supernatural σου άρεσε ΤΤ?Και γενικά σε όσους βλέπουν την σειρά.

tt7
29-05-2012, 18:18
Το House kai το Supernatural το άφησα, μετά τα πρώτα επεισόδια, τα τα δω πακέτο το καλοκαίρι, γιατί με κέρδισαν άλλες σειρές..

Ρε τόσες γκομενάρες είχε το Spartacus αυτήν έβαλες??? Πολύ πίσω σε σχέση με άλλες...

pl@yer
29-05-2012, 18:40
Ο Τζόφρει δεν αρκεί απλά να πεθάνει ...Πρέπει να υποφέρει...Πραγματικά θέλω να το δω να παρακαλάει και να κλαψουρίζει το βλαμμένο

Eleni7
29-05-2012, 19:25
Ρε Σαγιαν,εχεις φαει αγριο κολλημα με την Κινεζα.Τι σου εχει κανει η κοπελα βρε;

Morrison
29-05-2012, 19:32
Το λεπόν...Χθες επιτέλους είδαμε ενα ωραίο επεισόδιο Game of thrones μετα απο 3-4 βαρετά,είχε επιτέλους αυτό που θέλαμε να δούμε και δεν θέλαμε ούτε την Άρυα,ούτε την Mother of dragons που μας έχει πρήξει τις μπάλες φέτος,ούτε τον Γκρέιτζοι(πόσο γτπ χαρ/ας εξελίσσεται αυτός?) την μαμημένη πολιορκία του King's Landing απ τον Στάνις Μπαράθυον αυτό θέλαμε να δούμε...Τόσο δύσκολο ήταν?Θα μαι ευχαριστημένος αν τελειώσει η σεζόν με το κεφάλι του Τζόφρει να φεύγει απ τον λαιμό του.


spoiler alert 1
Aκριβώς!Αυτό το πράγμα να πηγαίνει...να πηγαίνει...να πηγαίνει.....ο Στάνις και όλο στο ίδιο σήμειο να είναι μου την είχε δώσει στα νεύρα.Ούτε με τα πόδια να πήγαινε...



Το μόνο που δεν μου άρεσε πολύ απ το τέλος είναι [Spoiler alert]Οι πάρα πολύ θάνατοι πρωταγωνιστών όπως ο Οινομάος,η Λουκρητία και φυσικά η Μοίρα.Ειλικρινά αν δεν σκοτωνόταν αυτή θα μ άρεσε επικά το φινάλε.Αυτός ο δόλιος ο Σπάρτακος όποιος πλησιαζει κοντά του πεθαίνει lol[/Spoiler alert]


spoiler alert 2

το ανυσηχητικό ήταν όχι τόσο ο Ντοτόρε και η Μίρα αλλά ότι όλοι οι κακοί και πάλι μας τέλειωσαν.Πάει ο Γλάβρος,πάει η Λουκρήσια,πάει ο τεράστιος Ασούρ!
Φέτος μπορεί να έκανε τρελή χρονιά η πολύ καλή Ειλύθεια αλλά και αν συνεχιστεί θα πρέπει του χρόνου να τραβήξει όλο το κουπί μόνη της...

tt7
29-05-2012, 19:39
Παίδες επειδή ακολουθούν έστω και στο πολύ χαλαρό την πραγματικά ιστορία, θα μπει λογικά στο παιχνίδι και ο Μάρκος Λικίνιος Κράσσος, οπότε από ''κακό'' χαρακτήρα θα έχουμε έναν πολύ δυνατό...Και μεγαλύτερες μάχες, ελπίζω να βρουν μπάτζετ γι'αυτό τον σκοπό..

deninho
29-05-2012, 19:52
Ρε τόσες γκομενάρες είχε το Spartacus αυτήν έβαλες??? Πολύ πίσω σε σχέση με άλλες...

Ποιες είναι οι άλλες γκόμενες που έχει το Σπάρτακους; Η Ιλίθια με τη ξινισμένη φάτσα; η άλλη, που είναι γκόμενα του κρίξους; η γερμανίδα; η «ζήνα»; οκ, αυτή καλή είναι, αλλά είναι μιλφ/παίζει σε άλλη κατηγορία.

υγ. τώρα θυμήθηκα, υπάρχει και η βλαμμένη η σέπια (http://www.imdb.com/name/nm2267063/), η οποία είναι καλή. Αλλά είναι άγουρη ακόμα.

Katrina Law ftw

--------------

Σε άλλες σειρές τώρα, βλέπει κανείς το The Borgias;

tt7
29-05-2012, 19:56
Ναι το βλέπω εγώ...Όλες αυτές είναι καλύτερες...Η καλύτερη βέβαια ήταν η γυναίκα του Σπάρτακου από τον πρώτο κύκλο και η γυναίκα του Οινομάου που ήταν τρομερή...

Καλά την Λούσυ Λόουλες που με έχει ''ανδρώσει'' ούτε για πλάκα δεν την βάζω μαζί με αυτό το γατάκι με τις φακίδες...

*GrimReaper*
29-05-2012, 20:38
μου τη σπαει που βλεπετε σειρες που δεν βλεπω....



μονο Σιμπσονς ΡΕ! :p

SuperSayian
29-05-2012, 21:33
Ρε Σαγιαν,εχεις φαει αγριο κολλημα με την Κινεζα.Τι σου εχει κανει η κοπελα βρε;

Ναι έχεις δίκιο ΤΗΝ ΜΙΣΩ!!χαχα Αλλά χωρίς πλάκα είναι η ασχημότερη απο ενα μάτσο μέτριες που έχει η σειρά.Δηλαδή οι μόνες καλούλες που είχε η σειρά η μια έφυγε και η άλλη πέθανε προχθες...Δηλαδή είναι να μην την μισείς
μετά αυτήν που το γράφει?


spoiler alert 2

το ανυσηχητικό ήταν όχι τόσο ο Ντοτόρε και η Μίρα αλλά ότι όλοι οι κακοί και πάλι μας τέλειωσαν.Πάει ο Γλάβρος,πάει η Λουκρήσια,πάει ο τεράστιος Ασούρ!
Φέτος μπορεί να έκανε τρελή χρονιά η πολύ καλή Ειλύθεια αλλά και αν συνεχιστεί θα πρέπει του χρόνου να τραβήξει όλο το κουπί μόνη της...

Έχεις δίκιο.Ο Γλάβρος έπρεπε να πεθάνει πάντως στο τέλος.Θα ταν μαλακία να τον άφηναν.Πιθανότατα η Ειλυθεια θα ζήσει ίσως ζητήσει αυτή εκδίκηση για τον χαμό του άντρα της και του παιδιού.Η Λουκρησια ήταν καμμένο χαρτί καλώς την τελείωσαν...Όσο για τον Άσσουρ συμφωνώ 1000% έδινε άλλη δόση κακίας στο show

Παίδες επειδή ακολουθούν έστω και στο πολύ χαλαρό την πραγματικά ιστορία, θα μπει λογικά στο παιχνίδι και ο Μάρκος Λικίνιος Κράσσος, οπότε από ''κακό'' χαρακτήρα θα έχουμε έναν πολύ δυνατό...Και μεγαλύτερες μάχες, ελπίζω να βρουν μπάτζετ γι'αυτό τον σκοπό..

Θυμίστε μου ο Κράσσος είναι αυτός που η γυναίκα του σκοτώθηκε απο την Ειλυθεια?Ο πάμπλουτος και καλά?Ναι ίσως γι αυτό πεθανε και ο Ντοτόρε επειδή ακολοθούν κάπως την πραγματική ιστορία.Περιμένω επικό φινάλε για τον Κρίξος.


Ποιες είναι οι άλλες γκόμενες που έχει το Σπάρτακους; Η Ιλίθια με τη ξινισμένη φάτσα; η άλλη, που είναι γκόμενα του κρίξους; η γερμανίδα; η «ζήνα»; οκ, αυτή καλή είναι, αλλά είναι μιλφ/παίζει σε άλλη κατηγορία.

υγ. τώρα θυμήθηκα, υπάρχει και η βλαμμένη η σέπια (http://www.imdb.com/name/nm2267063/), η οποία είναι καλή. Αλλά είναι άγουρη ακόμα.

Katrina Law ftw

--------------

Σε άλλες σειρές τώρα, βλέπει κανείς το The Borgias;

Πες τα ρε deninho +1000000000000

Η Κatrina law μια χαρά ήταν.Ε λίγο οι φακίδες της την χαλάνε.Αυτή,η Σέπια,η Μελίτα και ελαφρώς αυτή που πήγε να τους προδώσει απ τον ναο που την σκότωσε η Μίρα.Άλλη που να παιξε σε αρκετά επεισόδια δεν θυμάμαι.Η Ζήνα είναι σε άλλη κατηγορία αλλά και αυτή απο milf δεν λεει και πολλά.

Οχι το άλλο που λες δεν το βλέπω τι είδους είναι?

deninho
29-05-2012, 21:41
SuperSayian δες εδώ για το Borgias http://www.movie-news.gr/?p=551

tt7
29-05-2012, 21:48
Πολύ καλό είναι αλλά ο Καίσαρ Βοργίας δεν με τρελαίνει με την ερμηνεία του....

Eleni7
29-05-2012, 23:46
Dude,ελπιζω να βλεπεις το αποψινο επεισοδιο του Law and Order:SVU.ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΡΑ.Η Μαρισκα στα καλυτερα της υποκριτικα....

deninho
29-05-2012, 23:49
εμένα με εκνευρίζει ο βλάκας ο αδερφός του (και σαν χαρακτήρας στο έργο, και σαν ηθοποιία). Ωραίος χαρακτήρας και καλοπαιγμένος ο Μικελέτος. Καλή η ηθοποιός που παίζει την Λουκρέτσια. Έχει και το μπόνους της βρετανικής προφοράς, που την ανεβάζει στο ράνκινγκ (μου).

tt7
30-05-2012, 00:17
Την καλύτερη ερμηνεία την δίνει ο Καρδινάλιος Ντέλα Ρόβερε, μετέπειτα Πάπας Ιούλιος ο B'.

Εκπληκτικός ήταν και Γάλλος Βασιλιάς...Από τον Irons περίμενα κάτι καλύτερο για να είμα ειλικρινής..Δεν παίζει κακά, αλλά δεν βγάζει και μάτια με την ερμηνεία του.

D.Rivers
30-05-2012, 02:59
Ενας φιλος μου νομιζω τα εχει παρει καπου στα 9 ευρω το ενα απο Public αλλα ειναι η αγγλικη εκδοση.Και ειναι πιο μικρα σε μεγεθος απο τα αλλα (πιο μικρες γραμματοσειρες,μεγεθος σελιδας κτλ)

Εγώ πήρα από το Amazon τα 5 πρώτα βιβλία, το καλοκαίρι που μας πέρασε, γύρω στις 28-30 λίρες και στα αγγλικά.

Dude
30-05-2012, 04:11
Dude,ελπιζω να βλεπεις το αποψινο επεισοδιο του Law and Order:SVU.ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΡΑ.Η Μαρισκα στα καλυτερα της υποκριτικα....

Και τα 2 τα βλέπω κάθε μέρα (έχει και στο Alpha και στο Star διαφορετικές σεζόν). Δυστυχώς ο Alpha άρχισε την ανακύκλωση και ξαναπαίζει τα ίδια από προχθές, και μου έρχεται να στείλω κανένα μέιλ να ρωτήσω πώς θα το κάνουν από δω και μπρος. Στο Star είναι στην 11η σεζόν τώρα και εξελίσσεται κανονικά ευτυχώς.

Το επεισόδιο που λές το έχω ξαναδεί (μάλλον του Άλφα θα εννοείς, με το κοριτσάκι από την Ονδούρα), και είναι πολύ δυνατό. Μαρίσκα τρομερή ηθοποιός (και έρωτας).

Aπο ό,τι βλέπω παίζει να είσαι αυτή που έχει δει τις περισσότερες σειρές εδώ μέσα... Δεν σε θυμάμαι να αναφέρεις κάπου το Damages (http://www.tvshowsondvd.com/graphics/news3/Damages_S1_final.jpg) ωστόσο, οπότε αφού σου αρέσουν αστυνομικοδικαστικές (κι αν δεν το έχεις δει εννοείται) σου προτείνω να κατεβάσεις την πρώτη σεζόν να τη δεις... αν σου αρέσουν μεγάλες ερμηνείες, όλοι πρωταγωνιστές και μη δίνουν ρέστα (και είναι και άλλου τύπου δικαστική σειρά - δύσκολο να μην σου αρέσει). Βασικά είναι ό,τι πιο τρομερό έχω δει σε επίπεδο υποκριτικής στη μικρή οθόνη προσωπικά (βοηθάει και το σενάριο και οι χαρακτήρες για αυτό).

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
30-05-2012, 11:24
δύο απο τις καλύτερες σειρές drama που έχουν παίξει ever είναι τα The Shield (2002–2008) και The Wire (2002–2008).
στην season 4 του πρώτου κάνει την εμφάνισή η Glenn Close.
svmfvvnv me dude για το damages είναι εξαιρετική σειρά με φοβερές ερμηνειες, ανατροπές κλπ. έχουν παίξει 4 σεζόν (η 4η μέτρια) και πάμε για την 5η το καλοκαίρι.

επίσης επειδή δεν νομίζω να έχει αναφερθεί ξανά, σε όσους αρέσουν τα history drama ας ρίξουν μια ματιά στο John Adams (εποχή δημιουργίας usa). In HBO we trust.

deninho
30-05-2012, 14:16
the wire επικό. Το the shield στα πρώτα 2 επεισόδια δε με κράτησε, και το παράτησα.

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
30-05-2012, 17:06
Dude,ελπιζω να βλεπεις το αποψινο επεισοδιο του Law and Order:SVU.ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΡΑ.Η Μαρισκα στα καλυτερα της υποκριτικα....



Aπο ό,τι βλέπω παίζει να είσαι αυτή που έχει δει τις περισσότερες σειρές εδώ μέσα...

την έχω...εύκολα:p

Eleni7
30-05-2012, 22:01
Δεν εχω δει Damages.Το εχω ακουστα.Θα ριξω ενα βλεφαρο το καλοκαιρι.Μαζι με το Person Of Interest μπαινει στο προγραμμα

redglove
01-06-2012, 21:22
the wire επικό. Το the shield στα πρώτα 2 επεισόδια δε με κράτησε, και το παράτησα.

Το The Wire ξεκινάει οκ, κάνει μεγάλο μπαμ στο τέλος της 1ης σεζόν αλλά η 2η ξεκινάει πολύ βαρετά. Δεν άντεξα να δω παραπάνω από 4 επεισόδεια της 2ης, παίζει να πρέπει βέβαια..

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
01-06-2012, 21:45
η σειρά Hatfields & McCoys που προβλήθηκε την τελευταία εβδομάδα 28, 29 και 30 Μαίου απο το History Channel, έσπασε όλα τα ρεκόρ τηλεθέασης σε καλωδιακό κανάλι στις ΗΠΑ.
αποτελείται απο 3 μέρη και είχε κατά σειρά 13.9, 13.1 και 14.2 εκατομμυρια τηλεθεασεις.

Η σειρα ειναι βασισμενη στην εχθρα μεταξυ των δυο οικογενειων Hatfields και McCoys, αμεσως μετα το τελος του Εμφυλιου Πολεμου στην Αμερικη, στα τελη του 1800. Η εχθρα μεταξυ των δυο θρυλικων οικογενειων κρατησε για δεκαετιες και σχεδον ξεκινησε πολεμο αναμεσα στο Kentucky και στην West Virginia....


ps: τη σειρά να μην τη δει η redstar. είναι βλακεία και παίζει ο τελειωμένος ο κέβιν κόστνερ!!!

REDSTAR
02-06-2012, 15:04
το είδα το απο πάνω. βλακεία ήταν με τον κέβιν κόστνερ. να το δει μόνο ο τζόνυ ο μπι.

D.Rivers
06-06-2012, 20:09
Πάει και το GOT για φέτος!
Στα 2 τελευταία επεισόδια ανέβηκε απότομα και άφησε πολλές υποσχέσεις... Το αναμένουμε του χρόνου με νέο σκηνοθέτη..

nrg15
06-06-2012, 20:58
Πάει και το GOT για φέτος!
Στα 2 τελευταία επεισόδια ανέβηκε απότομα και άφησε πολλές υποσχέσεις... Το αναμένουμε του χρόνου με νέο σκηνοθέτη..

Οντως ανεβηκε ΠΑΡΑ πολυ... Ποτε θα βγει η 3η σεζον ξερουμε?????

Hoichi
06-06-2012, 21:13
Κατι για Απριλιο του 13 εχω διαβασει....πικρα!!

christos
06-06-2012, 21:25
λογω φορτου εργασιας εχω μεινει πολυ πισω.. οποτε τωρα που ειμαι χαλαρος για 1-2 μηνες το καλοκαιρι εχω got2, borgias2, damages4, house την τελευταια, suits2 που βγαινει, και με εψησε το Hatfields & McCoys.. και αν τελειωσουν σκεφτομαι να κανω ενα repeat boston legal.. καλα ειναι..

υγ got και borgias στεκονται σαν την πρωτη σεζον η οχι; το λεω γτ και οι 2 μου ειχαν αρεσει πολυ

tt7
06-06-2012, 21:29
The Borgias 2 αρκετά καλύτερο από 1 κατ'εμέ.....

stefanos
07-06-2012, 01:38
δες παλι boston legal,λατρεια...

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
07-06-2012, 08:18
για το καλοκαίρι, πολύ ευχάριστα, χαλαρά και ωραία είναι τα castle, white colar και το πολυαγαπημένο μου βρετανικό Hustle.

deninho
07-06-2012, 16:50
suits, επίσης.

tt7
11-06-2012, 13:41
A_jphULKZ4E

DON
11-06-2012, 13:46
χύνω μανούλα μου!δάκρυα!

pl@yer
12-06-2012, 00:39
Άιντε........

angelman
13-06-2012, 00:46
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAA για οσους ξερουν

http://i.imgur.com/mYxXM.jpg]

DON
13-06-2012, 11:06
Παίζει να είναι απο τους πιο φοβιστικούς κακούς και ας μην μίλησε και ας μην σηκώθηκε απο την καρέκλα του ποτέ...

http://3.bp.blogspot.com/-YTHr1XKcOTY/TpK4eJT2w_I/AAAAAAAAA98/Uenx5WZXWfw/s1600/078_Salamanca_S.jpg

tt7
13-06-2012, 12:49
Αν θυμάσαι σε ένα flashback, μα έδωσαν ένα hint για το τι έκανε όταν ήταν όρθιος..Τι να λέμε ηθοποιάρα ο τύπος....

DCS7
15-06-2012, 02:01
Ο Τζόφρει δεν αρκεί απλά να πεθάνει ...Πρέπει να υποφέρει...Πραγματικά θέλω να το δω να παρακαλάει και να κλαψουρίζει το βλαμμένο

Αν δεν ψοφίσει το κακομαθημένο και στην νέα σεζόν μαζι με την καριόλα μάνα του, το κόβω το άθλημα,. Τα έχω πάρει στην κράνα με το μαμιδακι, σαν να βλέπω τον τράκη ενα πράμα.

KonTaz
15-06-2012, 07:37
Τι λέτε ρε παιδιά,καλμάρετε λίγο.

Καλόπαιδο ο Τζόφρευ

tt7
20-06-2012, 00:14
Κατέβασα την έβδομη σεζόν του Supernatural και θα την δω ψύχραιμα, θυμούμενος πάντα τις καλές στιγμές μιας από τις πιο καλτ σειρές των τελευταίων ετών....

deninho
22-06-2012, 02:31
Τα σπάει άσχημα το breaking bad. Μόλις τελείωσα τις 4 σαιζόν, και περιμένω να τελειώσω την εξεταστική, οπότε θα ξεκινήσει και η 5η :p

angelman
22-06-2012, 03:37
σειρα φαινομενο τι να λεμε.στο τελος καθε επεισοδιου μενεις καπως ετσι........

http://media.tumblr.com/tumblr_ls40m8qG9x1qexccd.gif

DON
22-06-2012, 11:20
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m6082anc8j1qgsi4xo1_500.jpg

τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει!!!

deninho
22-06-2012, 11:41
Σπασαρχίδης ο κύριος Γουάιτ. Πολύ πιο συμπαθής χαρακτήρας ο Πινκμαν. Άλλωστε, αν ήθελα να βλέπω έναν πανέξυπνο τελειομανή, έχω και καθρέφτη :p

DON
22-06-2012, 11:53
αυτό που είπες είναι σαν να γράφεις "Σπασαρχίδης ο Μάικλ Κορλεόνε. Πολύ πιο συμπαθής χαρακτήρας ο Φρέντο."

http://4.bp.blogspot.com/-nWFcY31jLIQ/TgTF3qjrg3I/AAAAAAAAAQU/_iwo0C5e1z4/s1600/G-2-fredo.jpg

deninho
22-06-2012, 15:43
καμία σχέση. Από πολλές απόψεις. Δεν έχουν συνάφεια οι χαρακτήρες. Τον Κορλεόνε τον παραλληλίζεις με τον Γκας. Τον Φρέντο με τον Μπάτζερ ή τον Κόμπο.

tt7
22-06-2012, 15:56
Πίνκμαν ψόφα!!!!!!!!!!!!!!!!!

There can be only One !!!!!!!!!!!!!!!!!!


http://images2.fanpop.com/image/photos/11100000/Breaking-Bad-Season-3-Walter-White-breaking-bad-11163218-400-535.jpg

lamar
22-06-2012, 17:03
Λοιπον, κατεβαζω τωρα τις τεσσερις πρωτες σεζον... Κανονιστε να ειναι καμια μαλακια η σειρα, θα σας μπαναρω ολους...

DON
22-06-2012, 17:06
καλά όταν το δεις ξαναπέρνα.

lamar
22-06-2012, 17:08
καλά όταν το δεις ξαναπέρνα.

Προσεχε γιατι ξερω που μενεις!!! Αν ειναι μαλακια, θα σε βαλω να γραψεις κειμενο για το μπλογκ, υμνο στον Παναγιωτη Γιαννακη...

tt7
22-06-2012, 17:17
Αναμένουμε Lamar με κατεβάσμένα σαγόνια από το δέος που θα του προκαλέσει η σειρά!!!!!!

deninho
22-06-2012, 19:27
α, ναι. να πω κάπου εδώ, ότι η πρώτη σαιζόν ήταν κάπως βαρετή για τα γούστα μου. Στη δεύτερη σαιζόν άρχισε να στρώνει. Για τα γούστα μου.

angelman
22-06-2012, 20:08
Λοιπον, κατεβαζω τωρα τις τεσσερις πρωτες σεζον... Κανονιστε να ειναι καμια μαλακια η σειρα, θα σας μπαναρω ολους...

2 συμβουλες

1.μην παρατησεις την σειρα μετα τα 2 πρωτα επεισοδια που ισως και να μην σ ενθουσιασουν
2.καταβασε την σε 720p,κατεβενουν νερο και η διαφορα ειναι απλα ΤΕΡΑΣΤΙΑ

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
22-06-2012, 20:39
καλά όταν το δεις ξαναπέρνα.

Προσεχε γιατι ξερω που μενεις!!! Αν ειναι μαλακια, θα σε βαλω να γραψεις κειμενο για το μπλογκ, υμνο στον Παναγιωτη Γιαννακη...

η σειρά θέλει ''υπομονή'' στα πρώτα επεισόδια

Παράγοντας
23-06-2012, 00:46
Λοιπον, κατεβαζω τωρα τις τεσσερις πρωτες σεζον... Κανονιστε να ειναι καμια μαλακια η σειρα, θα σας μπαναρω ολους...

Όπως θα δεις από το πρώτο επεισόδιο, ένας τύπος που θεωρείται αυθεντία στο χώρο της χημείας, αποφασίζει να παρασκευάσει μεθαμφεταμίνη, ώστε - πουλώντας την - να εξασφαλίσει οικονομικά την οικογένειά του.

Εγώ δυσκολεύτηκα λίγο να χωνέψω τη σύνδεση και τη λογική μετάβαση προς αυτή την απόφαση, η οποία ήρθε από το πουθενά. Θα μπορούσε για παράδειγμα να έχει λεχθεί οτι ο κύριος αυτός ήταν άρρωστος και του είχε μείνει λίγος χρόνος ζωής ή κάτι τέτοιο. Αντιθέτως, αυτό που τον κίνησε προς αυτή την απόφαση ήταν μάλλον ο εγωισμός, αφού ποτέ δεν κέρδισε τη δόξα και το χρήμα που πίστευε οτι του άξιζαν.

Για εμένα υπάρχει αυτό το λογικό κενό, το οποίο κρίνω οτι οφείλεται στο οτι οι συντελεστές ήθελαν απλά μια σειρά που να ασχολείται με τα ναρκωτικά. Ωστόσο, δεν μπορώ να μην παραδεχθώ οτι οι ερμηνείες είναι αρκετά πετυχημένες και οτι η πλοκή - αν και μέτριου πνευματικά επιπέδου - θα σε "βάλει μέσα". Μάλλον καταλήγω στο οτι, εξαρτάται τι ψάχνεις σε μια σειρά...

DON
23-06-2012, 00:55
"Θα μπορούσε για παράδειγμα να έχει λεχθεί οτι ο κύριος αυτός ήταν άρρωστος και του είχε μείνει λίγος χρόνος ζωής ή κάτι τέτοιο."

τι στο καλό βρε παράγοντα? άλλη σειρά είδες διάολε μου φαίνεται!

http://www.simpleranger.net/wp-content/uploads/2011/10/walter-large.jpg

tt7
23-06-2012, 01:11
Χαχαχα...σορρυ φίλε Παράγοντα αλλά δεν την έχεις δει από την αρχή και σίγουρα όχι με μεγάλη προσήλωση...

Η σειρά επίσης ΔΕΝ αφορά καθόλου τα ναρκωτικά...Τα ναρκωτικά είναι το pretext (πρόφαση) που λένε και στο χωριό μου για να δείξουν το σκοτεινό ταξίδι ενός ατόμου στον ''κακό'' εαυτό του....

Πως από ένας απλός καθημερινός άνθρωπος, γκρεμίζει (breaks) τον νοητό τοίχο που θέτει η συνείδηση ενός ατόμου και ταξιδεύει προς το σκοτάδι και την ''κακία'', γίνεται κακός δηλαδή (bad)...

Είναι όμως έτσι τα πράγματα ή απλά ξύπνησε ένα θηρίο που κοιμόταν στην ψυχή του και τώρα βλέπουμε τον πραγματικό Walter????

Δεν λέω παραπάνω για να μην το χαλάσω σε όσους δεν το χουν δει!!!!!!!!

Breaking Bad ο πιο ταιριαστός τίτλος που θα μπορούσαν να βρουν, πραγματικά!!!!!!!

υ.γ: Πάλι ζωγράφισα ο πούστης, ποιητής έπρεπε να γίνω!!!!

Παράγοντας
23-06-2012, 01:20
Παίζει να μη τα θυμάμαι καλά, αλλά νομίζω πως η διάγνωση είχε γίνει αργότερα μέσα στη σειρά, ενώ το συνεταιριλίκι είχε αρχίσει από το πρώτο επεισόδιο. Λάθος τα θυμάμαι;

DON
23-06-2012, 14:48
ναι :P

Παράγοντας
23-06-2012, 16:37
Θα πρέπει να το ξαναδώ, άμα θέλω να δω και τον 5ο κύκλο...

stefanos
05-07-2012, 21:57
http://www.buzzfeed.com/breakingbad/25-things-you-probably-didnt-know-about-breaking-61z6

stefanos
05-07-2012, 22:02
http://static.neatoshop.com/images/product/15/5715/One-of-Two-Most-Elusive-Things-in-the-Universe-Found_27087-l.jpg?v=27087λαθος topic:o

Morrison
10-07-2012, 15:11
Mπαίνω 3η σεζόν Oz...

Ήμουν λίγο δύσπιστος πριν το αρχίσω αλλά please, δώστε του μια ευκαιρία όσοι δεν το έχετε δει.

deninho
10-07-2012, 16:26
Αυτό;;; (http://www.imdb.com/title/tt0118421/)

SuperSayian
10-07-2012, 16:55
In HBO we trust?:p

natag
10-07-2012, 22:59
Mπαίνω 3η σεζόν Oz...

Ήμουν λίγο δύσπιστος πριν το αρχίσω αλλά please, δώστε του μια ευκαιρία όσοι δεν το έχετε δει.

Για δωσε πληροφοριες...Κυριως υποθεση και ποσες σεζον παιχτηκε...

lamar
10-07-2012, 23:14
Mε λιγα λογια, μολις τελειωσα 4 κυκλους Breaking Bad, μεσα σε 10 μερες...

Ποτε ξεκιναει ο πεμπτος??? Θελω κι αλλα επεισοδια τωρααααααα!!!!!

DON
10-07-2012, 23:17
Λοιπον, κατεβαζω τωρα τις τεσσερις πρωτες σεζον... Κανονιστε να ειναι καμια μαλακια η σειρα, θα σας μπαναρω ολους...

καλά όταν το δεις ξαναπέρνα.


Προσεχε γιατι ξερω που μενεις!!! Αν ειναι μαλακια, θα σε βαλω να γραψεις κειμενο για το μπλογκ, υμνο στον Παναγιωτη Γιαννακη...

Mε λιγα λογια, μολις τελειωσα 4 κυκλους Breaking Bad, μεσα σε 10 μερες...

Ποτε ξεκιναει ο πεμπτος??? Θελω κι αλλα επεισοδια τωρααααααα!!!!!

http://www.basketnews.lt/paveikslelis-27514-vbg.jpg

http://guardianlv.com/wp-content/uploads/2012/06/All-Hail-Heisenberg-The-new-season-of-Breaking-Bad-guardian-express-ifrackle.jpg

Eleni7
10-07-2012, 23:17
Σε 6 μερες πρεπει να ξεκιναει.Αλλα θα ειναι κομμενος στην μεση.Ο αλλος μισος θα παιχτει του χρονου το καλοκαιρι

Εγω θα το ξεκινησω μετα την εξεταστικη.Με εχει πρηξει ενας φιλος μου

pl@yer
10-07-2012, 23:30
Breaking bad και τα μυαλά στα κάγκελα....

Όποιος δεν το έχει ξεκινήσει να τρέξει...

angelman
10-07-2012, 23:37
0vtulFRilrY

natag
10-07-2012, 23:51
Σε μιση ωριτσα ξεκιναω κι εγω το breaking bad...Αντε να δουμε αν θα ξεπερασει καποια σειρα τον θεο Dexter για μενα...

Morrison
11-07-2012, 02:24
Για δωσε πληροφοριες...Κυριως υποθεση και ποσες σεζον παιχτηκε...

Διαδραματίζεται στις φυλακές Oswald και πιο συγκεκριμένα στο τμήμα με την ονομασία Emerald City, το δημιούργημα ενός αμφιλεγόμενου διοικητή ο οποίος πίστευε στον σωφρονισμό μέσα από άλλες από τις συνηθισμένες διαδικασίες γενικότερα. Έχει περισσότερη ελευθερία στην Emerald City δηλαδή.
Η καθημερινότητα λοιπόν εκεί είναι και το αντικείμενο της σειράς.
Οι φυλακισμένοι χωρισμένοι σε φυλετικές, κοινωνικές ομάδες ή και θρησκευτικές ομάδες, οι διοικούντες σε μια αντιπαράθεση μεταξύ των νέων μεθόδων του τμήματος και της διαφθοράς.

Γενικά documentaρίστικη προσέγγιση, βία, μαυρίλα, όχι πολύ fun to watch.
Aπό την άλλη νοιώθω ότι κάθε σκηνή έχει νόημα εκεί μέσα, κανονικό ψυχογράφημα και των χαρακτήρων (...που με την ευκαιρία χτίζονται καταπληκτικά) και σε εσένα που το βλέπεις.
Οι σκέψεις που κάνεις όταν το βλέπεις είναι όλη η ουσία για εμένα δηλαδή.
Αριστούργημα...

6 σεζόν από 1997 ως 2003...

captain-cook
11-07-2012, 23:47
Φοβερή σειρά το Oz! Χαλαρά στο Top 5 μου.

Ενδοιασμοί να μην έχετε.. HBO είναι αυτό..!

angelman
11-07-2012, 23:54
απ αυτα που εγραψε ο Morrison μ εψησε παρα πολυ.καθολου πλοκη εχει η σειρα η δεν ξεφευγει καθολου απ το ντοκιμαντερ και την καθημερινοτητα των πραγματων?

Morrison
12-07-2012, 02:15
απ αυτα που εγραψε ο Morrison μ εψησε παρα πολυ.καθολου πλοκη εχει η σειρα η δεν ξεφευγει καθολου απ το ντοκιμαντερ και την καθημερινοτητα των πραγματων?

Οι συμπεριφορές και οι ισορροπίες που αναπτύσσονται μέσα στις φυλακές είναι το αντικείμενο της σειράς.Τώρα αν εννοείς πλοκή κάτι παράλληλο που συμβαίνει εκτός όχι,απλά δεν θα σου λείψει.Είνα τόσο περιπλεγμένα τα πράγματα εντός...:)

tt7
14-07-2012, 20:38
Μετράμε αντίστροφα μάγκες....Άυριο τα σπουδαία...Ή μάλλον Δευτέρα πρωϊ πρωϊ με τα πρώτα torrent..αχαχα

HoopFan
15-07-2012, 12:24
Στο Walking dead τον βλεπω

http://static.tvfanatic.com/images/gallery/t-dog-photo.jpg

και λεω: ποιον μου θυμιζει??

Και μου ηρθε αυτος!! ε????

http://www.bestspor.com/haber/maxi_9278907476816.JPG

tt7
23-07-2012, 14:08
Πόσο γαμάει η δεύτερη σεζόν??? Πόσο....????


We're done when I say we're done!!!!!!!

SuperSayian
23-07-2012, 15:40
2ο επεισόδιο είδατε?

angelman
23-07-2012, 15:49
το πρωτο παντως για φαση που εχουν κριθει σχεδον τα παντα ηταν υπερβολικα καλο.αλλα breaking bad ειναι ειναι αυτο δεν μου κανει εντυπωση

DON
28-07-2012, 20:21
Αγαπητοί επειδή άρχισα να βλέπω και εγώ Oz θα παρακαλούσα αν υπάρχει κάπου πηγή για ελληνικούς υπότιτλους να μου το πείτε γιατί βρίσκω μόνο μέχρι την 2η σεζόν και σε αυτή τα 3 πρώτα επεισόδια. Ευχαριστώ!

deninho
30-07-2012, 18:31
http://www.tvsubtitles.gr/search_series.php?id=36&season=1

tt7
06-08-2012, 20:27
Βλέπω να πέφτει ένα hate fuck μεταξύ Σκάϊλερ και Γουώλτ σύντομα.....

Είναι αρρωστημένα μπάσταρδος αυτή την σεζόν και γουστάρω!!!!!!!!!!!!!!!!!

deninho
07-08-2012, 00:22
αντιπαθητική η Σκάιλερ. κιλλ ντα μπιατς Γουόλτερ