PDA

View Full Version : Δημήτρης Χατζηγεωργίου Appreciation Thread


Pages : [1] 2 3 4

Red Pulse
24-02-2013, 21:36
 

OneOfTheSmurfs
24-02-2013, 21:38
Μην ακους κανεναν! Εισαι τεραστιος!

Περιμενω να ξανασπικαρεις σε "θριλλερικα-Χιτσκοκικα-γκρανκινιολικα φιναλε"!!!

christos
24-02-2013, 21:38
ΝΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

OneOfTheSmurfs
24-02-2013, 21:40
qxYMyRmSBqU

#less-than-three

SuperSayian
24-02-2013, 21:56
Τι να πω ψέματα?Τον αγαπώ!!!!Μου λειψες τόσους μήνες ρε μπαγάσα σύνδρομο στέρησης κόντεψα να πάθω!!!Θα είσαι για πάντα το είδωλο μου!!!
uob1POy4I9g

ΥΓ.Και πέρα απ την πλάκα είναι καλύτερος απο Νάτου τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά.

*GrimReaper*
24-02-2013, 22:11
Aγαπαμε χατζηγεωργιου...

dora7
24-02-2013, 22:24
I love to hate you!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p

*GrimReaper*
24-02-2013, 22:49
O ανθρωπος ειναι καλλιτεχνης, αλλα μονο οι ευαισθητες ψυχες μπορουν να το καταλαβουν..

Red Pulse
24-02-2013, 23:21
 

George
25-02-2013, 00:30
Τιμή στον άνθρωπο που μετέδωσε τον τελικό της Ρώμης

waxmaster_c
25-02-2013, 06:55
Εγώ το έλεγα. Βρίσκω συναρπαστικές τις μεταδόσεις του. Θα έρθει σε λίγο και το ανάλογο άβαταρ.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι ΟΛΑ αυτά που λέει τα ξέρει απέξω.Ένας φίλος μου σπούδαζε αθλητική δημοσιογραφία και τον είχε σε 2-3 μαθήματα. Ρεπορτάζ, Τεχνική Ρεπορτάζ και φυσικά τι άλλο...σχολιασμό αγώνα!!! Μου έλεγε ότι έμπαινε μέσα,έκανε 10 λεπτά παράδοση και μετά λέγανε μαλακίες. Τον ρωτούσαν άκυρα πράγματα και ο τύπος ήξερε λεπτομέρειες. Για κάτι πικραμένους παίχτες που περάσανε πριν 5 χρόνια από το περιστέρι.Τα πάντα!!!

OneOfTheSmurfs
25-02-2013, 07:01
Δε νομιζω να αμφισβητει κανεις τις αθλητικες γνωσεις του Χατζηγεωργιου περα απο τον χαβαλε.. Ο τυπας το εχει αποδειξει.. Σε βιντεακια σαν κι αυτο π ποσταρα κατι posts πιο πριν.. Το θεμα ειναι οτι για speaker δεν κανει(και το εχει αποδειξει ολως τυχαιως σε βιντεακια σαν κι αυτο π ποσταρα κατι posts πιο πριν)..

Κ ο Σκουντης καλος αρθρογραφος ειναι.. Μακρια απο τα μικροφωνα ομως..


ΥΓ: Αγαπαμε Χατζηγεωργιου ο,τι και να κανει, ο,τι και αν πει.
ΥΓ.1: Παω να συνεχισω τα -βαρετα- Oscars
ΥΓ.2: Γαμω τις αϋπνιες μου.

Beeroy
25-02-2013, 13:10
Τιμή στον άνθρωπο που μετέδωσε τον τελικό της Ρώμης
Ευτυχώς που ήμουν μέσα δηλαδή φίλε George γιατί δε θα την πάλευα με τίποτα!!!

Chrisk7
25-02-2013, 16:30
το "και τωρα τρεχουμε" οταν ο ριβερς βγαινει σε αιφνιδιασμο για να κανει το +17 με καλαθι και φαουλ εχει μεινει ανεξιτηλα στη μνημη μου

D.Rivers
25-02-2013, 16:56
το "και τωρα τρεχουμε" οταν ο ριβερς βγαινει σε αιφνιδιασμο για να κανει το +17 με καλαθι και φαουλ εχει μεινει ανεξιτηλα στη μνημη μου

Για τον Χατζηπαπάρα πάντως είμαι εφιάλτης :D

lamar
25-02-2013, 17:56
Δε νομιζω να αμφισβητει κανεις τις αθλητικες γνωσεις του Χατζηγεωργιου περα απο τον χαβαλε.. Ο τυπας το εχει αποδειξει..

Οταν λες αθλητικες γνωσεις, τι εννοεις ακριβως??? Και που το εχει αποδειξει, ο Χατζηλαστιχος???

OneOfTheSmurfs
25-02-2013, 18:03
Δε νομιζω να αμφισβητει κανεις τις αθλητικες γνωσεις του Χατζηγεωργιου περα απο τον χαβαλε.. Ο τυπας το εχει αποδειξει..

Οταν λες αθλητικες γνωσεις, τι εννοεις ακριβως??? Και που το εχει αποδειξει, ο Χατζηλαστιχος???

Εννοω κυριως απο ιστορια του μπασκετ οχι το τεχνικο του μερος..

lamar
25-02-2013, 18:30
Η ιστορια του μπασκετ δεν εχει καμια σχεση με τις αθλητικες γνωσεις... Επισης αν μιλαμε για ιστορια του μπασκετ, ο Σκουντης με τον Καρυδα της ΝΟVA τον κατουρανε τον Χατζηλαστιχο... Μας εχει ζαλισει τους ορχεις με το Ινσεπ και κατι τρεχει στα γυφτικα...

OneOfTheSmurfs
25-02-2013, 18:38
Οκ, ισως δεν το εθεσα σωστα..
Και δεν σου ειπα οτι ειναι και ο καλυτερος στον χωρο του, ειπα οτι εχει γνωσεις.. Δεν τον λες και ασχετο.. Τελος παντων..

waxmaster_c
25-02-2013, 19:53
Η ιστορια του μπασκετ δεν εχει καμια σχεση με τις αθλητικες γνωσεις... Επισης αν μιλαμε για ιστορια του μπασκετ, ο Σκουντης με τον Καρυδα της ΝΟVA τον κατουρανε τον Χατζηλαστιχο... Μας εχει ζαλισει τους ορχεις με το Ινσεπ και κατι τρεχει στα γυφτικα...

Ο ίδιος ο Καρύδας έχει πει ότι δεν ξέρει πολλά πράγματα περι τεχνικών λεπτομερειών και ότι είναι απλος speaker, ότι ξέρει, το ξέρει μέσω των μεταδόσεων που κάνει. Το έχει πει αρκετές φορές και ο ίδιος.. Ο Μαγουλάς ίσως γιατί αυτός ξέρει ότι έχει να κάνει με το μπάσκετ.

Επειδή τον είχε 2 χρόνια φίλος μου, ξέρει απλά τα πάντα. Και τεχνικές λεπτομέρειες ξέρει, και πληροφορίες και ότι γουστάρεις.

OneOfTheSmurfs
22-03-2013, 00:51
Απο τους πρωτους σου υποστηριχτες εδω μεσα.. Οταν ολοι πεσανε πανω σου να σε φανε εγω ελεγα πως ξερεις τι κανεις, πως τιποτα δν ειναι τυχαιο! Πως μας ειχες ληψει τοσον καιρο απο τα μικροφωνα και να μην μασας ο,τι κι αν ακους απο τους αλλους.

Αποψε στη θρυλικη περιγραφη του χιτσκοκικου-γκρανκινιολικου φιναλε (http://www.redhoops.gr/forum/showpost.php?p=157808&postcount=2) Ρεαλ-ΠΑΟ επιβεβαιωθηκα! Τα ειπες εξω απο τα δοντια και βουλωσες τα στοματα οσων σε αμφισβητουν!

Με την μεταδοση σου, που δν ξεφυγε ποτε εκτος θεματος, εδωσες βαση στα κολλημενα χρονομετρα και τα κολπα των Ισπανων που ειχαν ως σκοπο τη νικη της Ρεαλ, ειδες ολα τα ανυπαρκτα φαουλ/βηματα/λαθη/ριμπαουντ/time-out που δωθηκαν και φυσικα ησουν για πολλοστη φορα αντικειμενικος!

Ενας απο τους τελευταιους του ειδους. Μονο εσυ.

ΜΗΤΣΑΡΑ!

walter berry
22-03-2013, 02:21
επικός σημερά! τι για ανεγκεφαλούς παίκτες που βολέυουνε των τσατσαρή, τι για αριθμητική βολών και μπηκτές για διαιτησία, τι είναι φάουλ, και ας ΜΗ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ κτλ. νομίζω ότι αν ψαχτεί το πράμα, μόνο απο το πρώτο ημιχρονό έχει δώσει τροφή στο λαο του για 3 μείνες! τιμή και δόξα!

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
22-03-2013, 04:00
"3ο φάουλ για τον σαπιοκόκκαλο, δεύτερο οριακό..."
σώπα ρε χατζηγρηγοριάδη. δηλαδή σα να λέμε. δεν πέθανε πολύ. πέθανε λίγο
αυτός είναι ικανός να είναι δικηγόρος βιαστή και να λέει, 2 πόντοι μπήκαν κύριε πρόεδρε.

όταν μιλούσε στο τάιμ άουτ που έδειχνε τον πάγκο της βαζέλας το έκανε στάνταρ για να καλύψει τον μποχού
πεδουλάκης: ΕΪ, one man ΜΕΣΑ....

εμετικός για άλλη μια φορά
στο τελευταίο τάιμ άουτ λέει, μας δείχνουν τον πάγκο της ρεάλ. ε βέβαια, αφού αυτοί έχουν το πρόβλημα (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων)
χατζηγρηγοριάδη σε περιμένουμε για φύζικαλ γκέιμ στο σεφ.
χάνει ο βάζελος, δράμα η μετάδοση
περνάει μπροστά, το παιχνίδι αποκτά μια άγρια ομορφιά.

dora7
22-03-2013, 10:49
ομολογω οτι αυτο το περιγραφικο παραλήρημα που ζησαμε χτες μου ειχε λειψει...:p κι αν καποιες φορες ειπα να το βαλω στο mute σχωρνατε μου την προσβολή άνθρωπος αδυναμος ειμαι....:p:p

OneOfTheSmurfs
09-04-2013, 23:40
Δεν ξερω! Δεν ξερω τι αλλο να πω! Με εχεις αφησει αφωνο! Με εχεις κανει να μην κοιμαμαι πια τα βραδια ξερωντας πως υπαρχει μια τοσο τεραστια προσωπικοτητα σαν εσενα εκει εξω!

Θελω να σε δω απο κοντα και να σου σφιξω το χερι.
Αποψε για πολλοστη φορα με συγκινησες!

ΟΧΙ! Δεν εισαι υποκειμενικος! ΦΥΣΙΚΑ και δεν εχεις κανενα απολυτως λογο να το κανεις αυτο!
Συνεχιζουν οι απιστοι να σε κραζουν και να σε βριζουν, αλλα εσυ στεκεσαι στο ΥΨΟΣ σου!

Δεν μου εχεις αφησει λογια. Σε προσκυνω, ω μεγιστε σπορκαστερ!

dora7
09-04-2013, 23:42
αποψε δακρυσαν ως και τα τσιμεντα...δεν ηταν βοας δεν ηταν κροταλιας, ηταν ο χατζηπαπαρας σε παραληρημα, πραγμα που υπερεχει ολων...

καιρο ειχα να κλαψω με μεταδοση...:p

Undisputed
09-04-2013, 23:48
ο Xατζηπαπάρας μοίραζε σανό άφθονο..και οι βαζέλες το τρώγανε αμάσητο..!!

angelman
09-04-2013, 23:51
γνωρισαμε μια αλλη πτυχη του εραστη των μικροφονων σημερα.Ανοιχτηκε,μας πλησιασε και μας γοητευσε,μας μιλησε για τον εαυτο του και ξεκαθαρησε ορισμενα πραγματα παρα την λασπη που δεχεται απ τους επικριτες του.ΒΟΥΛΩΝΕΙ στοματα

D.Rivers
10-04-2013, 00:01
σβήστεεεε το

dora7
10-04-2013, 00:03
και κουιζ να κανουμε αποψε αποκλειεται να πιασουμε αποδοση πρασινης αυριο....;)

ωπ..βαλτε το στη ρουφιανογραφια αντμινς, παρασυρθηκα απο το παραληρημα...

Hoichi
10-04-2013, 00:13
ΘΕΟΣ!!

Μπασκετ χωρις Χατζηγεωργιου, μακαρονια χωρις κιμα.
Ξεχωρισα τα "βηματακια" του Ναβαρο μετα απο ευστοχο τριποντο!

dora7
10-04-2013, 00:28
το γραψα στο φβ και μου φανηκε καλο...:p:p

Δ. ΧΑΤΖ...Γ....ΓΙΟΥ

σ' ευχαριστω που γυρισες, το οτι ειπα 100 φορες να το βαλω στο mute ηταν ενδειξη δικής μου αδυναμιας κι οχι δικής σου υπερμετρης μ@λ@κιας.....

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
10-04-2013, 00:41
η χαρά κάποιων άγγλων για το θάνατο της θάτσερ θα φαίνεται πένθος μπροστά σ'αυτό που θα βιώνουμε όσοι ζούμε όταν αυτό το κάθαρμα πάψει να βλέπει τον ελληνικό ουρανό

SuperSayian
10-04-2013, 00:44
GC5E8ie2pdM
Πόσο τιτάνας?????

duda-agelopouloi-v-span
10-04-2013, 00:46
ΕΠΟΣ

BabisKyr
10-04-2013, 00:47
Τόμσεν, μακριά τα κουλά σου από τον Χατζηεμετίου. Τον θέλουμε... Τον αγαπάμε...

tmac
10-04-2013, 00:54
το διασκεδαζετε χουπακια βλεπω,εγω να πω την αληθεια ωρες ωρες με τσαντιζει ο φουστης αλλα πραγματικα μετα το ματς θυμαμαι τις ατακες κ γελαω απιστευτα..
επισης η φατσα του κ το ξενερωμα μετα το ματς εκει στα κοντινα all the money..ποσο θα ηθελα να ημουν απο μια μερια στο φ4 περισυ οταν το καρφωνε ο πριντ να τον καμαροσω

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
10-04-2013, 00:58
ΠΕΤΑΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
και το παιχνίδι τελειώνει...

ΦΑΠ ΑΛΕΡΤ
ΦΑΠ ΑΛΕΡΤ
ΦΑΠ ΑΛΕΡΤ

Red Pulse
10-04-2013, 02:06
 

Red Pulse
16-04-2013, 22:59
 

George
17-04-2013, 00:29
Μάθαμε ότι ο Λάσμε είναι ο πρώτος στα κοψίματα στην ιστορία της Ευρωλίγκα, για το ύψος του και ότι ο Διαμαντίδης με 100 κοψίματα έγινε ο πρώτος που έφτασε σ' αυτόν τον αριθμό, για τη θέση του.
Απίθανος..

somekindofgrinder
17-04-2013, 00:34
Ακομα σφουγγαριζουν στα δημοσιογραφικα του ΟΑΚΑ τα λιτρα δακρυων,ιδρωτα,σαλιου και σπερματικου υγρου του Ενος,Του Ηλιου του Πρωτου.

OneOfTheSmurfs
17-04-2013, 00:35
Αποψε το τερματισες.

Red Pulse
17-04-2013, 00:41
 

pl@yer
17-04-2013, 00:57
''Μεγάλο τρίποντο από το Διαμαντίδη με το αριστερό, από τη δεξια πλευρά''

Διότι ως γνωστόν ο Διαμαντίδης συνήθως σουτάρει με το δεξι, οπότε επειδή κάνει πλάκα στα γατάκια της Ευρώπης είπε να το κάνει πιο δύσκολο και σούταρε με το αριστερό.
Επίσης πρέπει να είναι ο πρώτος που ακολουθώντας τον δεξί διάδρομο σουτάρει με το αριστερό.
Μάθετε μπασκετάκι, από τον άρχοντα των μεταδόσεων , τα εξηγεί ωραία.

giovanni10
17-04-2013, 01:02
Ο τυπος πανηγυριζε τα καλαθια της βαζελας απο το 1ο δεκαλεπτο, σκουζοντας πιο πολυ και απο τον Ιωαννου μετα το buzzer του Πριντε στην Πολη. Σημερα οντως πρεπει να το τερματισε...

Hoichi
17-04-2013, 01:27
Ζουμε μεσα στο ΣΕΦ να τον δουμε

deninho
17-04-2013, 01:42
να μιλάει από τα μεγάφωνα, όμως, όχι για περιγραφή στην ΕΡΤ.

waxmaster_c
17-04-2013, 01:50
να μιλάει από τα μεγάφωνα, όμως, όχι για περιγραφή στην ΕΡΤ.

Μέσο Skype ίσως να το έκανε...ίσως!!

Σήμερα πάντως ήταν μοναδικός!!!

il popolo7
17-04-2013, 01:58
Αμπρινες,παιρνει τα βηματα του ο Διαμαντιδης ΚΑΙ ΤΟΟΟΟΝ......Η μπαλα στο καλαθι!!!!

Red Pulse
17-04-2013, 02:02
 

D.Rivers
17-04-2013, 14:06
Απαιτώ να γίνει βιντεάκι αυτός ο αιφνιδιασμός :D

Morrison
27-04-2013, 04:09
Επιτέλους μόνοι...στο Λονδίνο...προλαβαίνεις να ξαναφύγεις...:)

nrg15
29-05-2013, 20:29
Αν υποψιαστω οτι ο ΜΕΓΑΣ Χατζηπαπαριου εχει μεγαλωσει στο Μπρουκλιν θα τρελαθω!!!!!
Μα τι λεει παλι ο Τυπος ρε!!!!!!

dora7
29-05-2013, 20:47
και το επαναλαμβανομενο "ο Μπραμος ειναι καλος σουτερ θεσης??" που το πας????
ρε παιδια αν εχει βαση αυτο που λεει εξηγηστε το μου κι εμενα της ασχετουλας κι υποσχομαι να σταματησω να τον κραζω γι αυτο το θεμα..:p

il popolo7
29-05-2013, 21:43
και το επαναλαμβανομενο "ο Μπραμος ειναι καλος σουτερ θεσης??" που το πας????
ρε παιδια αν εχει βαση αυτο που λεει εξηγηστε το μου κι εμενα της ασχετουλας κι υποσχομαι να σταματησω να τον κραζω γι αυτο το θεμα..:p

Οχι σουτερ θεσης.....Spot up shooter ειναι το σωστο που λεει αλλα τωρα τελευταια μας τα χαλαει....

Lavor7
29-05-2013, 21:48
Καββαδάς - Σόφο 270 κιλά.270 ΜΥΙΚΑ κιλά για την ακρίβεια.

dora7
29-05-2013, 21:49
Καββαδάς - Σόφο 270 κιλά.270 ΜΥΙΚΑ κιλά για την ακρίβεια.

and what about the bones????:p

OneOfTheSmurfs
29-05-2013, 22:59
Προθερμανση εκανε σημερα με τον ΠΑΟ.. Ερχονται οι τελικοι ωστε να μοιρασει πονο ο Μητσαρας!

il popolo7
31-05-2013, 21:25
Αυτο το "εναντιων ολων" που λες τον τελευταιο καιρο,και ειναι σε περιπτωσεις 1-1 αντε 1-2 πολυ μας ιντριγκαρει!!!!

natag
31-05-2013, 21:55
Σουτερ θεσης...

Ο Γκιστ κλεβει απο τον συμμαθητη του στο Μεριλαντ...

Οταν λεω οτι υπαρχουν εξωγηινοι...

dora7
31-05-2013, 21:55
συνεχιζει και σημερα το "καλος σουτερ θεσης" για το Μπραμο και μυρμηγκιαζουν τα δαχτυλα μου για φασκελο...:p:D

waxmaster_c
31-05-2013, 22:41
Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ καλός σουτέρ θέσης.

rh7
01-06-2013, 12:23
Κάποτε γέλαγα. Μετά τσαντιζόμουν. Σήμερα, με την ανεργία στο 27% κι εμάς να πληρώνουμε για να ακούμε τέτοια πράγματα απλά κλαίω.

damianos
04-06-2013, 18:38
τώρα στην ΕΤ1, στο άθλημα του..

Eleni7
04-06-2013, 18:39
ΥΠΟΦΕΡΩ ΗΔΗ

waxmaster_c
04-06-2013, 18:50
Ο καλύτερος.

il popolo7
04-06-2013, 19:13
Η αληθεια ειναι πως ο Φεντερερ ειναι εξαιρετικος smasher θεσης....

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
06-06-2013, 23:54
ποιος θα κάνει ηχητικό το 'α πα παααα' και το 'διότι η σύγκρουση του στεφανιού με το παρκέ'
Oxd60ADNOWM

Hoichi
11-06-2013, 20:57
Ενα βημα απο τον ΟΑΕΔ ή οχι??

angelman
11-06-2013, 21:53
Ενα βημα απο τον ΟΑΕΔ ή οχι??


αυτος ειναι πιο ανθεκτικος κ απ τις κατσαριδες,θα βρει τροπο να επιβιωσει.Δεν τον χανουμε μην ανησυχειτε

natag
11-06-2013, 22:04
Εγω παντως αυριο παω οαεδ να καταθεσω την απολυση μου λογω καλοκαιριου...Χατζηγεωργιου θα πιουμε καφεδακι;

DON
11-06-2013, 23:36
ΣΤΗΝ ΟΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

DirtySniper
12-06-2013, 00:27
ΣΤΗΝ ΟΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Εγω παντως αυριο παω οαεδ να καταθεσω την απολυση μου λογω καλοκαιριου...Χατζηγεωργιου θα πιουμε καφεδακι;

Ενα βημα απο τον ΟΑΕΔ ή οχι??


αυτος ειναι πιο ανθεκτικος κ απ τις κατσαριδες,θα βρει τροπο να επιβιωσει.Δεν τον χανουμε μην ανησυχειτε

Ενα βημα απο τον ΟΑΕΔ ή οχι??

Ρε σεις μην τα μπερδευετε ολα
Δεν τους απελυσαν επειδη δεν εκαναν καλα τη δουλεια τους η γιατι υποστηριζαν τον Ολυμπιακο η τον Παναθηναικο.
Για άλλους λόγους τους απέλυσαν οι οποιοι ειναι ασχετοι με το λογο υπαρξης αυτους του φορουμ.

Δηλαδη τι?
πρεπει να χαιρομαστε που περιπου 3000 κοσμος θα μεινει χωρις δουλεια?
Και αυτοι με τη σειρα τους θα παψουν να αγοραζουν απο το μινι μαρκετ απο το παντοπωλειο απο τα μαγαζια, και οι μαγαζατορες θα απολυσουν κοσμο κτλ κτλ.
Στο πεμπτο χρόνο υφεσης ειμαστε
γαμημενοι πολλαπλασιαστες

DON
12-06-2013, 00:39
εγώ προσωπικά ναι χαίρομαι. ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΠΡΩΧΝΕΣΤΕ. ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ. Αλήτες, κλέφτες, κηφήνες, ΑΝΙΚΑΝΟΙ. Άν είχε κλείσει νωρίτερα ίσως είχαμε πληρώσει λιγότερα χαράτσια, φόρους, εισφορές και τα @@ μου κουνιούνται. ΣΙΧΑΜΑΤΑ.

DirtySniper
12-06-2013, 00:42
Δεν ξερω αν το προσεξατε στην ανακοινωση
αλλα καπου ελεγε οτι θα κλεισει η ερτ και μεχρι να ανοιξει το επομενο τηλεοπτικο καναλι που θα ειναι ιδιωτικο, δεν θα πληρωνουμε το Ερτοσημο.
Μεχρι

επισης δεν βλεπω να διαμαρτυρεται και κανενας για τα κρατικοδιαιτα ιδιωτικα καναλια
που τα πληρωνουμε εμεις και εσεις.

Το ξαναλεω
δεν ειναι ολοι τεμπεληδες
δεν ειναι ολοι κηφηνες
και καθε καινουριος ανεργος ριχνει την οικονομια στα ταρταρα

Υ.Γ Όσο για το μπασκετικο Ολυμπιακο και τη πρασινη μασωνία
δείτε ποια ΑΡΔακια δουλευουν στο δημοσιο
και ποια δουλευουν στον ιδιωτικο τομεα
και τι λενε οι μεν και τι λενε οι δε

υ.Γ.2 καντε τωρα μια βολτα στα ιδιωτικα σαιτ και δειτε ποιοι και πως προβαλλουν τα αισχη του Τρακη.
Τα διάβασα τώρα και μου δημιουργήθηκε η εντύπωση οτι ο Τράκης είναι η ξανθιά παρθένα που τον πάνε οι μοβοροι σατανιστε Αγγελόπουλοι να του πιουν το αιμα.
Ποιοι τα γραφουν αυτα?

ΤΑ ΑΡΔΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ

DON
12-06-2013, 00:45
Μα και τα ιδιωτικά να κλείσουν. ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ. Κάθε δημοσιογράφος στην ελλάδα αυτή τη στιγμή είναι ντροπή για την λέξη δημοσιογράφος. Δεν υπάρχει ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ. Όλοι είναι δούλες του ευρώ.

Επίσης προτιμώ 2.500 της ΕΡΤ μπας και γλυτώσουν 2.500 άλλοι. Σύμφωνα με πηγές υπάρχει μαζική προσέλευση στο μέγαρο της ΕΡΤ. Χιλιάδες κόσμου θυμήθηκε ότι δουλεύει εκεί!

waxmaster_c
12-06-2013, 00:48
Καταρχάς είναι καθηγητής σε σχολές δημοσιογραφίας. Δεν πάει στον ΟΑΕΔ ο καλύτερος.

isiah
12-06-2013, 00:52
Μπερδεύετε 30-40 ακριβοπληρωμένα αρδακια και άλλες τόσες σέξυ γραμματείς με πάρα πολλούς άξιους επαγγελματίες που θα μείνουν χωρίς δουλειά. Και δεν υπάρχει αυτό που λες ότι θα γλυτώσουν άλλοι. Κανείς δε θα γλυτώσει. Πάρα πολλά πρέπει να βελτιωθούν αλλά όχι έτσι και όχι από αυτούς που τα δημιούργησαν. Αυτό κι αν είναι ανέκδοτο

μιγάδας
12-06-2013, 00:56
κι αλλος ρωταει που εχω χαθει........

γαυροι, φορεστε τα καλα σας για αυριο, κρυψτε τα γυναικοπαιδα κι απ την αλλη τεταρτη τα γνωστα: opinions are like assholes....everyone has one

OneOfTheSmurfs
12-06-2013, 01:04
εγώ προσωπικά ναι χαίρομαι. ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΠΡΩΧΝΕΣΤΕ. ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ. Αλήτες, κλέφτες, κηφήνες, ΑΝΙΚΑΝΟΙ. Άν είχε κλείσει νωρίτερα ίσως είχαμε πληρώσει λιγότερα χαράτσια, φόρους, εισφορές και τα @@ μου κουνιούνται. ΣΙΧΑΜΑΤΑ.

Ρε Δον.. Ολοι δημοσιογραφοι νομιζεις πως ειναι?.. Μιλαμε για 3000 ατομα.. Χαλαρωσε λιγο, γτ μιλαμε για ΧΙΛΙΑΔΕΣ οικογενειες που θα πεινανε απο αυριο.. ΠΟΛΥ..

Η ανεργια δεν ειναι ευλογια για κανενα..
Αυτοι οι ΛΙΓΟΙ (γιατι λιγοι ειναι και σαν ποσοστο αλλα και σαν ανθρωποι) απο την ΕΡΤ που βριζεις, θα εχουν βρει δουλεια μεσα σε ενα μηνα και θα κανουν παλι τα ιδια..

Αν εσυ οντως χαιρεσαι που σχεδον 3000 ατομα(οι περισσοτεροι δν φταινε πουθενα) μενουν χωρις δουλεια, δν ξερω τι να πω..

DON
12-06-2013, 01:06
το κάνετε να ακούγεται τόσο "μελό" και εγώ τόσο "σκληρός". ξέρω φίλο μου που προσλήφθηκε στην ΕΡΤ υπέυθυνος ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ και εισέπρατε 1.800 ΚΑΘΑΡΑ as we speak. Που δούλευε? Στο φαρμακείο του πατέρα του. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

isiah
12-06-2013, 01:10
Ε κι εγώ κοπέλα που τελείωσε Πάντειο ΜΜΕ με μεταπτυχιακό και έπαιρνε 800 σκάρτα και είναι στον τέταρτο μήνα έγκυος. Φυσικά και έχουν γίνει αίσχη εκεί πέρα. Αλλά να τα διορθώσουν αυτοί που τα δημιούργησαν είναι αστείο να το λέμε.

Eleni7
12-06-2013, 01:12
Συζηταμε για τις απολυσεις.Δεκτον.Κριμα να πεινανε οικογενειες.Το θεμα ειναι ομως να συζητησουμε και πως ολοι αυτοι διοριστηκαν εκει μεσα (ειναι περιπου 4πλασιοι σε σχεση με τους αλλους σταθμους).Για το πως παρθηκε και εκτελεστηκε η αποφαση ειναι αλλο θεμα και δεν θα το σχολιασω επειδη δεν χωρανε πολιτικα θεματα εδω μεσα και θα το σεβαστω αυτο απολυτα.

DON
12-06-2013, 01:13
Άρα να κάτσουμε να την τρώμε επειδή τώρα αυτοί που τα δημιούργησαν είναι οι μόνοι που έχουν εξουσία να τα πάψουν. Μάλιστα. Δηλαδή εσύ ήθελες να συνεχίσει αυτό το ΡΔΕΛΟΜΠΟΥ σωστά?

@eleni7 δεν το θεωρώ ΚΑΘΟΛΟΥ πολιτικό αλλά απόλυτα ΗΘΙΚΟ και ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ. Δεν δέχομαι ρε φίλε να υπάρχει ο μαμουζέλος και ο χατζηπαπάρας και να παίρνουν 5ψήφια, να απολύονται και να έρχεται πίσω με το ζόρι ο χατζηπαπάρας!

Lavor7
12-06-2013, 01:13
Σίγουρα μαζί με τα ξερά καίγονται και αρκετά χλωρά.Προφανώς είναι κρίμα για όσους μείνουν άνεργοι όμως θα πάρουν τις νόμιμες αποζημιώσεις απ ότι λέγεται.Η ΕΡΤ είναι παράδεισος σπατάλης εδώ και χρόνια σε μισθούς,συμβάσεις,διαγωνισμούς και καλά κάνει και κλείνει,αρκεί να δημιουργηθεί ένα νέο μέσο ενημέρωσης αξιοκρατικό.

OneOfTheSmurfs
12-06-2013, 01:13
το κάνετε να ακούγεται τόσο "μελό" και εγώ τόσο "σκληρός". ξέρω φίλο μου που προσλήφθηκε στην ΕΡΤ υπέυθυνος ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ και εισέπρατε 1.800 ΚΑΘΑΡΑ as we speak. Που δούλευε? Στο φαρμακείο του πατέρα του. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

Καλα, σ'αυτα τα "ξερω φιλο/ξερω φιλο φιλου" κλπ κλπ, ποτε δεν εδινα σημασια..
Δεν 'πα να επαιρνε και 5.000€ ομως.. Ουτε κ ετσι δν θα πρεπε να χαιρεσαι που μενει ανεργος..

Το σωστο ειναι να παιρνει πιο λογικα χρηματα, οχι να μην δουλευει καθολου(δν το λεω γ το παραδειγμα σου, γενικα μιλαω..
Οταν κατι δεν παει καλα, δεν πρεπει να χαιρομαστε που σταματαει μια ακρη του προβληματος ενω υπαρχουν αλλες 500.. Το σωστο ειναι να αρχισουν να δουλευουν τα πραγματα ΣΩΣΤΑ, οχι να σταματησουν να λειτουργουν..

DON
12-06-2013, 01:15
μα το κανάλι με την ΥΠΑΡΧΟΥΣΑ κατάσταση κλείνει και θα ξανανοίξει με πρότυπα ιδιωτικού τομέα. Τίποτα δεν σταματάει οριστικά.

deninho
12-06-2013, 01:16
το κάνετε να ακούγεται τόσο "μελό" και εγώ τόσο "σκληρός". ξέρω φίλο μου που προσλήφθηκε στην ΕΡΤ υπέυθυνος ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ και εισέπρατε 1.800 ΚΑΘΑΡΑ as we speak. Που δούλευε? Στο φαρμακείο του πατέρα του. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

ακριβώς για αυτό δεν λέει τίποτα η κίνηση αυτή που κάνουν. Μόνο ζημιά κάνει μακροπρόθεσμα. Αν θέλανε να σιάξουν την ΕΡΤ, θα απέλυαν όλους αυτούς τους υπεύθυνους στολισμού, τους ταξίναρχους κλπ, και θα μαζευόταν το πρόβλημα.

Τώρα την κλείνουν για ένα τρίμηνο, θα σκάσουν 200 μύρια σε αποζημιώσεις, και μετά το τρίμηνο, αυτοί που μέχρι προχθές προσλάμβαναν τους διάφορους υπεύθυνους στολισμών, θα αναλάβουν να προσλάβουν 1000 υπαλλήλους. Μάντεψε ποιους θα προσλάβουν.

Ο οπερατέρ που πήγαινε στην πάρνηθα μαζί με τους πυροσβέστες μέσα στην πυρκαγιά ή που κόβανε βόλτες δίπλα του οι ομάδες πυρόσβεσης στο οακα θα πάει σπίτι του και θα ψάχνει για δουλειά, και ο φίλος σου θα ξαναπροσληφθεί να στολίζει το δέντρο με σύμβαση αορίστου χρόνου.

Eleni7
12-06-2013, 01:16
@eleni7 δεν το θεωρώ ΚΑΘΟΛΟΥ πολιτικό αλλά απόλυτα ΗΘΙΚΟ και ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ. Δεν δέχομαι ρε φίλε να υπάρχει ο μαμουζέλος και ο χατζηπαπάρας και να παίρνουν 5ψήφια, να απολύονται και να έρχεται πίσω με το ζόρι ο χατζηπαπάρας!

DON δεν μιλαω για την αποφαση εγω.Μιλαω για τον τροπο που εκτελεστηκε.Θυμιζει αλλες εποχες.

μιγάδας
12-06-2013, 01:17
εμενα η αδερφη του μπατζανακη του θειου μου που ξερει απο αυτα μου ειπε οτι αυριο ερχεται σβηστο το 3-0.

isiah
12-06-2013, 01:17
Αν είναι να φτιαχτεί κάτι υγιές και αξιοκρατικό - αξιόπιστο θα ήμουν τρελός να μην το θέλω. Θα προτιμούσα να την εξυγιάνουν χωρίς να την κλείσουν. Αν πιστεύετε ότι θα γίνει κάτι τέτοιο έχετε βαθιά μεσάνυχτα.

Eleni7
12-06-2013, 01:18
Κανενα αξιοκρατικο καναλι δεν περιμενω εγω.Mega2 περιμενω.Μακαρι να κανω λαθος.

pl@yer
12-06-2013, 01:20
To νόμισμα έχει πάντα δύο όψεις...
Το θέμα αυτό έχει πολύ τροφή για συζήτηση και αντικατοπτρίζει μεγάλο μέρος της ελληνικής κουλτούρας και κοινωνίας που έχει διαμορφωθει τα τελευταία 30 χρόνια αλλά επειδή απαγορεύονται τα πολιτικά σχόλια δεν θα το προχωρήσω..

Απλά περιμένω με 'αγωνία' το τρόπο που θα γίνει η επιλογή των εργαζομένων στο νέο σταθμό που είπαν θα στήσουν..Γιατί είμαι σίγουρος ότι οι απλόι εργαζόμενοι των 800 ευρώ δεν θα πληρούν τα κριτήρια εργασίας, ενώ κάτι μεγαλοκαρχαρίες τύπου Στάη κτλ θα είναι ξανά εκεί...

red champion
12-06-2013, 01:28
Η επιλογη λενε οτι θα γινει με κληρωση
Και πλεον ειμαστε το μοναδικο κρατος χωρις κρατικη τηλεοραση. Η διαφορα δλδ με την χουντα ποια ειναι;;τα τανκς;;

D.Rivers
12-06-2013, 01:31
Είμαστε ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΟΙ για την Εθνική σημασία της Δημόσιας τηλεόρασης. Για την αναγκαιότητα να μην πέσει στα χέρια του κάθε ιδιώτη.
Είμαστε ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΟΙ για τους απλούς εργαζόμενους που θα μείνουν άνεργοι (τεχνικοί κλπ) που θα πρέπει να επαναπροσληφθούν στον νέο φορέα γιατί δεν φταίνε πουθενά (αν και κατώτατος μισθός στην ΕΡΤ ήταν πάντα τα 1500 τώρα τελευταία και παλιότερα τα 2500...)...
Αλλά πάντα αποτελούσε ΚΡΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΙΤΕΛΕΣΕ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΓΙΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ... Αντιθέτως πάντα αποτελούσε σκάνδαλο και λόγο οργής για τον κάθε Έλληνα!!


Ξέρω τώρα είναι η ώρα του μελό και του "δεν έπρεπε", αλλά πριν ανακοινωθεί το κλείσιμο όλοι ήσασταν εξοργισμένοι με την ΕΡΤ, με τα σκάνδαλά της, με τον τρόπο λειτουργίας της και με τα χαράτσια κλπ κλπ!!




DON δεν μιλαω για την αποφαση εγω.Μιλαω για τον τροπο που εκτελεστηκε.Θυμιζει αλλες εποχες.


Όταν παραδίδονταν πραξικοπηματικά τα Ίμια, αποθεωνόταν ο καταλληλότερος Σημίτης...
Όταν πρόδιδαν τον Οτσαλάν, κάνανε χορωδία με τον μεγάλο τραγουδιστή...
Όταν παραδιδόταν ο ΟΤΕ, κάποιοι υμνούσαν τους Γερμανούς...
Όταν ξεπουλούσαν την ΑΤΕ και λήστευαν το ΤΤ, κάποιοι παίζανε Στουρνάρα και Προβόπουλο...
Σήμερα που ήρθε η σειρά τους, έχουν ζωντανή μετάδοση του δράματος...

Εάν το είχαν κάνει στις τραγωδίες του Ελληνισμού, σήμερα η πατρίδα θα ήταν ελεύθερη και καλύτερη!



ααα κι αυτό κυρίως για αυτούς που δεν εμπιστεύονται τα των φίλων, που λυπούνται κόσμο κλπ...

http://oktv.gr/misthologio-ert/

deninho
12-06-2013, 01:32
Μακάρι να τη φτιάξουν να λειτουργεί σωστά (σύμφωνα με τα διάφορα δημοσιεύματα, πάντως, 2010 & 2011 είχε κέρδη 91 εκατομμύρια η ΕΡΤ Α.Ε. Δυστυχώς το site της ΕΡΤ δε λειτουργεί πλέον για να δούμε τους ισολογισμούς), αλλά δεν το θεωρώ πιθανό.

Και γιατί δεν το θεωρώ πιθανό; Όχι επειδή είμαι αντιδραστικός, αλλά γιατί αν ήθελαν να διορθώσουν τα πράγματα στην ΕΡΤ ο Χ"παπάρας δε θα γυρνούσε ποτέ στη θέση του, και θα είχε διαλευκανθεί το θέμα με τη συμφωνία με την TEAM για τα τηλεοπτικά του Champions League που πληρώσαμε πόσες φορές πάνω από οποιοδήποτε ιδιωτικό κανάλι για να έχουμε 1 αγώνα την εβδομάδα (σε μια εταιρεία που έχει 3 κανάλια). Αλλά ως συνήθως δεν έγινε τίποτα, και την πληρώνουν όλοι μαζί.

isiah
12-06-2013, 01:45
ααα κι αυτό κυρίως για αυτούς που δεν εμπιστεύονται τα των φίλων, που λυπούνται κόσμο κλπ...

http://oktv.gr/misthologio-ert/

Ε αυτό λέμε, λίγοι εκλεκτοί και οι άλλοι κάθονταν στο παγωτό και βγάζανε όλη τη δουλειά. Ναι λυπάμαι που χάνει τη δουλειά της η φίλη μου, που δεν είναι φυσικά σε αυτές τις λίστες, δεν κατάλαβα την ειρωνεία.

Στα πιο πάνω που λες , σε αρκετά έχεις πολύ δίκιο.

Eleni7
12-06-2013, 01:46
Όταν παραδίδονταν πραξικοπηματικά τα Ίμια, αποθεωνόταν ο καταλληλότερος Σημίτης...
Όταν πρόδιδαν τον Οτσαλάν, κάνανε χορωδία με τον μεγάλο τραγουδιστή...
Όταν παραδιδόταν ο ΟΤΕ, κάποιοι υμνούσαν τους Γερμανούς...
Όταν ξεπουλούσαν την ΑΤΕ και λήστευαν το ΤΤ, κάποιοι παίζανε Στουρνάρα και Προβόπουλο...
Σήμερα που ήρθε η σειρά τους, έχουν ζωντανή μετάδοση του δράματος...

Εάν το είχαν κάνει στις τραγωδίες του Ελληνισμού, σήμερα η πατρίδα θα ήταν ελεύθερη και καλύτερη!

Ριβερς,το ξαναλεω.Δεν ειναι το θεμα ποιος την επαθε απο ποιον και γιατι.Ουτε αμα ειχε ευθυνη η ΕΡΤ για αυτα που (δεν) μετεδιδε.Αυτες ειναι αλλες κουβεντες.Το μεγαλο θεμα ειναι ο τροπος που εκτελεστηκε η αποφαση.Σημερα εγινε στην ΕΡΤ αυριο θα γινει αλλου,να εισαι σιγουρος.

Lavor7
12-06-2013, 01:48
Πάντως είναι απόλαυση να βλέπεις τα ΑΡΔάκια που μεταδίδουν ακόμα να καταγγέλουν με σθένος τις κυβερνήσεις που τους διόρισαν.Να μας πει ο κύριος Κεδίκογλου τονα ,να μας πει τ αλλο.Να μας πει και πώς έγιναν οι διορισμοί όμως.Και κοιτάξτε πόσος κόσμος είναι έξω και μας συμπαραστέκεται.Το 2008 όμως με το Γρηγορόπουλο μόκο,στις διαδηλώσεις μόκο να δείχνουν μόνο τα επεισόδια.ΑΡΔάκια οι μόνοι δημόσιοι υπάλληλοι που μπορούσαν να δουλεύουν και στον ιδιωτικό τομέα ταυτόχρονα.Αυτοί πούλο ΟΛΟΙ.Συμπαράσταση στους απλούς εργαζόμενου αυτονόητη.

deninho
12-06-2013, 01:50
ναι, ο κύριος κεδίκογλου, κατ'αρχάς να μας πει τι δήλωνε στις 15/5. Στη συνέχεια να μας πει πως είχε μπει εκείνος στην ΕΡΤ, και τι είχε δει όσο δούλευε στην ΕΡΤ.

Eleni7
12-06-2013, 01:52
Πάντως είναι απόλαυση να βλέπεις τα ΑΡΔάκια που μεταδίδουν ακόμα να καταγγέλουν με σθένος τις κυβερνήσεις που τους διόρισαν.Να μας πει ο κύριος Κεδίκογλου τονα ,να μας πει τ αλλο.Να μας πει και πώς έγιναν οι διορισμοί όμως.Και κοιτάξτε πόσος κόσμος είναι έξω και μας συμπαραστέκεται.Το 2008 όμως με το Γρηγορόπουλο μόκο,στις διαδηλώσεις μόκο να δείχνουν μόνο τα επεισόδια.ΑΡΔάκια οι μόνοι δημόσιοι υπάλληλοι που μπορούσαν να δουλεύουν και στον ιδιωτικό τομέα ταυτόχρονα.Αυτοί πούλο ΟΛΟΙ.Συμπαράσταση στους απλούς εργαζόμενου αυτονόητη.

Περα απο ολα αυτα που λες,το γελοιο της υποθεσης ηταν οτι ακομη και τωρα δεν μπορεσανε να κανουν μια live μεταδοση της προκοπης.Δεν ξερω μεχρι τι ωρα πιανατε εκει ΕΡΤ.Εμας εδω στα Γιαννενα επαιζε μεχρι τελους (12 παρα τεταρτο).Παιδια γινανε τρομερα πραγματα.Δεν ειχαν επιστροφες ηχου,δεν ειχαν μικροφωνα και ακουστικα που να λειτουργουν,οι καμερες τραβαγανε λες και ο καμεραμαν ειχε παρκινσον.Για γελια η κατασταση.Συγχρονος εξοπλισμος,οχι αστεια.Εκει πηγαινανε ολα τα λεφτα φαινεται.

D.Rivers
12-06-2013, 02:01
Όταν παραδίδονταν πραξικοπηματικά τα Ίμια, αποθεωνόταν ο καταλληλότερος Σημίτης...
Όταν πρόδιδαν τον Οτσαλάν, κάνανε χορωδία με τον μεγάλο τραγουδιστή...
Όταν παραδιδόταν ο ΟΤΕ, κάποιοι υμνούσαν τους Γερμανούς...
Όταν ξεπουλούσαν την ΑΤΕ και λήστευαν το ΤΤ, κάποιοι παίζανε Στουρνάρα και Προβόπουλο...
Σήμερα που ήρθε η σειρά τους, έχουν ζωντανή μετάδοση του δράματος...

Εάν το είχαν κάνει στις τραγωδίες του Ελληνισμού, σήμερα η πατρίδα θα ήταν ελεύθερη και καλύτερη!

Ριβερς,το ξαναλεω.Δεν ειναι το θεμα ποιος την επαθε απο ποιον και γιατι.Ουτε αμα ειχε ευθυνη η ΕΡΤ για αυτα που (δεν) μετεδιδε.Αυτες ειναι αλλες κουβεντες.Το μεγαλο θεμα ειναι ο τροπος που εκτελεστηκε η αποφαση.Σημερα εγινε στην ΕΡΤ αυριο θα γινει αλλου,να εισαι σιγουρος.

Ναι εμένα ο τρόπος μια χαρά μου αρέσει!! Η δημόσια τηλεόραση είναι για να κάνει σωστά τη δουλειά της, γι' αυτό την πληρώνω! Όταν δεν την κάνει και γίνεται κρατική και πολλά άλλα, γι' αυτό έχω "εναλλακτική" την κυβέρνηση (που εκλέχθηκε από το λαό) να πάρει την ανάλογη απόφαση!!
Μακάρι να μπορούσε να πάρει ίδια μέτρα και με ίδιο τρόπο και για όλα τα κανάλια που φέρονται ανάλογα και γίνονται φερέφωνα του κάθε βλάκα, που με τα λεφτά που απέκτησε (όχι με το σταυρό στο χέρι) προσπαθεί να αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη και να ασκεί επιρροή! ΜΑΚΑΡΙ!!

Eleni7
12-06-2013, 02:05
Όταν παραδίδονταν πραξικοπηματικά τα Ίμια, αποθεωνόταν ο καταλληλότερος Σημίτης...
Όταν πρόδιδαν τον Οτσαλάν, κάνανε χορωδία με τον μεγάλο τραγουδιστή...
Όταν παραδιδόταν ο ΟΤΕ, κάποιοι υμνούσαν τους Γερμανούς...
Όταν ξεπουλούσαν την ΑΤΕ και λήστευαν το ΤΤ, κάποιοι παίζανε Στουρνάρα και Προβόπουλο...
Σήμερα που ήρθε η σειρά τους, έχουν ζωντανή μετάδοση του δράματος...

Εάν το είχαν κάνει στις τραγωδίες του Ελληνισμού, σήμερα η πατρίδα θα ήταν ελεύθερη και καλύτερη!

Ριβερς,το ξαναλεω.Δεν ειναι το θεμα ποιος την επαθε απο ποιον και γιατι.Ουτε αμα ειχε ευθυνη η ΕΡΤ για αυτα που (δεν) μετεδιδε.Αυτες ειναι αλλες κουβεντες.Το μεγαλο θεμα ειναι ο τροπος που εκτελεστηκε η αποφαση.Σημερα εγινε στην ΕΡΤ αυριο θα γινει αλλου,να εισαι σιγουρος.

Ναι εμένα ο τρόπος μια χαρά μου αρέσει!! Η δημόσια τηλεόραση είναι για να κάνει σωστά τη δουλειά της, γι' αυτό την πληρώνω! Όταν δεν την κάνει και γίνεται κρατική και πολλά άλλα, γι' αυτό έχω "εναλλακτική" την κυβέρνηση (που εκλέχθηκε από το λαό) να πάρει την ανάλογη απόφαση!!
Μακάρι να μπορούσε να πάρει ίδια μέτρα και με ίδιο τρόπο και για όλα τα κανάλια που φέρονται ανάλογα και γίνονται φερέφωνα του κάθε βλάκα, που με τα λεφτά που απέκτησε (όχι με το σταυρό στο χέρι) προσπαθεί να αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη και να ασκεί επιρροή! ΜΑΚΑΡΙ!!

Δηλαδη συμφωνεις με το να πανε ΜΑΤ με εντολη της κυβερνησης και να πετανε τον κοσμο εξω;Και μιλαμε για τον απλο κοσμο/εργαζομενο.Η κυρια Σταη μακιγιαριστηκε,χτενιστηκε,βγηκε για μιση ωριτσα και μετα πηγε στην σπιταρονα της.Εκει που ηταν οι πομποι της ΕΡΤ εγινε το ντου.Αμα ενα πρωι ερθουν και στην δικη σου την δουλεια τα ΜΑΤ να σε πεταξουν εξω θα σου αρεσει;Ή στην Σχολη σου κτλ;

Εγω ξαναλεω.Δεν θιγω το ζητημα αν επρεπε ή οχι να κλεισει.Αλλο προσπαθω να πω αλλα θα την ανοιξουμε την πολιτικη κουβεντα στο τελος,το βλεπω εγω.

Lavor7
12-06-2013, 02:05
Φίλε deninho καλώς ή κακώς ο Κεδίκογλου και ο κάθε Κεδίκογλου είναι δημοκρατικά εκλεγμένος.Δεν κρίνω αν συμφωνώ ή διαφωνώ με τη συγκεκριμένη κυβέρνηση λόγω no politica του forum,αλλά τουλάχιστον είναι δημοκρατικά εκλεγμένος,σε αντίθεση με την πλειονότητα των υπαλλήλων της ΕΡΤ που για να μη γελιόμαστε μπήκε με μέσο.Από κει και πέρα μαζί σου.Οι κωλοτούμπες και οι λαμογιές είναι δεύτερο δέρμα των Ελλήνων πολιτικών από την ίδρυση του ελληνικού κράτους μέχρι σήμερα.Ξαναλέω για μένα τα θετικά υπερτερούν των αρνητικών στο κλείσιμο της ΕΡΤ και όταν θεωρώ πως κάτι σωστό γίνεται θα το επιβραβεύσω ανεξάρτητα από τον πολιτικό χώρο που με εκφράζει.

duda-agelopouloi-v-span
12-06-2013, 02:08
θα συνεχισουμε να πληρωνουμε την ερτ παροτι εκλεισε.και το θεμα ειναι κοινωνικο και οχι πολιτικο και για αυτο λεω πως η κυβερνηση θυμιζει χουντα

KonTaz
12-06-2013, 02:12
ακριβώς για αυτό δεν λέει τίποτα η κίνηση αυτή που κάνουν. Μόνο ζημιά κάνει μακροπρόθεσμα. Αν θέλανε να σιάξουν την ΕΡΤ, θα απέλυαν όλους αυτούς τους υπεύθυνους στολισμού, τους ταξίναρχους κλπ, και θα μαζευόταν το πρόβλημα.



Αυτό απλά δεν γίνεται λόγω δομής του συστήματος.Για να φύγουν οι σκάρτοι θα φύγουν και πολλοί ικανοί.Τίποτα όμως δεν εμποδίζει αυτούς τους ικανούς να είναι μέσα στους επόμενους 1000

christos
12-06-2013, 02:16
Αυτό απλά δεν γίνεται λόγω δομής του συστήματος.Για να φύγουν οι σκάρτοι θα φύγουν και πολλοί ικανοί.Τίποτα όμως δεν εμποδίζει αυτούς τους ικανούς να είναι μέσα στους επόμενους 1000

το θεμα ειναι οτι μαλλον τιποτα δεν εμποδιζει τους σκαρτους να ειναι στους επομενους χιλιους.

*GrimReaper*
12-06-2013, 02:21
Καλα τωρα τα λετε και τα πιστευετε? νομιζετε οτι κλεινουν την Δημοσια τηλεοραση για να γινει ξεσκαταρισμα? Εκει που οι ιδιοι βολευουν δικους τους ανθρωπους? Ο μονος λογος που κλεινει ειναι για να ιδιωτικοποιηθει οπως πολλες ακομα δημοσιες υπηρεσιες! Και μαλλον δεν εχετε καταλαβει ΤΙ σημαινει να κλεινεις με το ετσι θελω τις δημοσιες τηλεπικοινωνίες (τηλεοραση και ραδιοφωνο)!

D.Rivers
12-06-2013, 02:22
Όταν παραδίδονταν πραξικοπηματικά τα Ίμια, αποθεωνόταν ο καταλληλότερος Σημίτης...
Όταν πρόδιδαν τον Οτσαλάν, κάνανε χορωδία με τον μεγάλο τραγουδιστή...
Όταν παραδιδόταν ο ΟΤΕ, κάποιοι υμνούσαν τους Γερμανούς...
Όταν ξεπουλούσαν την ΑΤΕ και λήστευαν το ΤΤ, κάποιοι παίζανε Στουρνάρα και Προβόπουλο...
Σήμερα που ήρθε η σειρά τους, έχουν ζωντανή μετάδοση του δράματος...

Εάν το είχαν κάνει στις τραγωδίες του Ελληνισμού, σήμερα η πατρίδα θα ήταν ελεύθερη και καλύτερη!

Ριβερς,το ξαναλεω.Δεν ειναι το θεμα ποιος την επαθε απο ποιον και γιατι.Ουτε αμα ειχε ευθυνη η ΕΡΤ για αυτα που (δεν) μετεδιδε.Αυτες ειναι αλλες κουβεντες.Το μεγαλο θεμα ειναι ο τροπος που εκτελεστηκε η αποφαση.Σημερα εγινε στην ΕΡΤ αυριο θα γινει αλλου,να εισαι σιγουρος.

Ναι εμένα ο τρόπος μια χαρά μου αρέσει!! Η δημόσια τηλεόραση είναι για να κάνει σωστά τη δουλειά της, γι' αυτό την πληρώνω! Όταν δεν την κάνει και γίνεται κρατική και πολλά άλλα, γι' αυτό έχω "εναλλακτική" την κυβέρνηση (που εκλέχθηκε από το λαό) να πάρει την ανάλογη απόφαση!!
Μακάρι να μπορούσε να πάρει ίδια μέτρα και με ίδιο τρόπο και για όλα τα κανάλια που φέρονται ανάλογα και γίνονται φερέφωνα του κάθε βλάκα, που με τα λεφτά που απέκτησε (όχι με το σταυρό στο χέρι) προσπαθεί να αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη και να ασκεί επιρροή! ΜΑΚΑΡΙ!!

Δηλαδη συμφωνεις με το να πανε ΜΑΤ με εντολη της κυβερνησης και να πετανε τον κοσμο εξω;Και μιλαμε για τον απλο κοσμο/εργαζομενο.Η κυρια Σταη μακιγιαριστηκε,χτενιστηκε,βγηκε για μιση ωριτσα και μετα πηγε στην σπιταρονα της.Εκει που ηταν οι πομποι της ΕΡΤ εγινε το ντου.Αμα ενα πρωι ερθουν και στην δικη σου την δουλεια τα ΜΑΤ να σε πεταξουν εξω θα σου αρεσει;Ή στην Σχολη σου κτλ;

Εγω ξαναλεω.Δεν θιγω το ζητημα αν επρεπε ή οχι να κλεισει.Αλλο προσπαθω να πω αλλα θα την ανοιξουμε την πολιτικη κουβεντα στο τελος,το βλεπω εγω.

Μα τώρα σοβαρά μου το ρωτάς αυτό; Δηλαδή αν δεν κάνω κάπου σωστά τη δουλειά μου και δεν αξίζω να βρίσκομαι κάπου, θα κάτσω να διαμαρτυρηθώ για το με τι τρόπο μου το είπαν τα αφεντικά; Αν μου το είπαν λάου λάου ή ωμά;
Και στο θέμα της σχολής ναι υπέρ είμαι όταν πρόκειται για καλό! Όταν γεμίζει ο χώρος κομματόσκυλα να μπουν να τα βγάλουν! Όταν το πανεπιστήμιό μου γίνεται μπουλορδέ και χώρος εκτροφής αλητείας, να μπουν να μαζέψουν ναι! Και τυχαίνει να μιλάς και σε φοιτητή της ΑΣΟΕΕ, που καθημερινά 5 χρόνια τώρα έχω συνηθίσει κι έχω λάβει ως δεδομένο την ύπαρξη-φιλοξενία-στέγαση αλλοδαπών μέσα στους χώρους της σχολής μου!

Όταν βλέπω να γίνεται κάτι σωστό και τολμηρό (που δεν είχε κανένας τα κότσια να το κάνει εδώ και καμιά 30αριά χρόνια) θα το επιβραβεύσω προσωπικά και δε θα κάτσω να ασχοληθώ με τον τρόπο... Τη Λερναία Έδρα σε ενδιαφέρει να την εξοντώσεις κι όχι με ποιο τρόπο...

υ.γ.: Μην κάθεσαι και τραγικοποιείς τα πράγματα... Κανέναν δεν τον βγάλαν σηκωτό! Αυτές τις μπούρδες κάθονται και λένε τα ΜΜΕ και χαίρομαι πολύ που τα κλείνουν! και με την επίταξη τα ίδια λέγανε...

KonTaz
12-06-2013, 02:25
το θεμα ειναι οτι μαλλον τιποτα δεν εμποδιζει τους σκαρτους να ειναι στους επομενους χιλιους.

Αυτά τώρα τα προσέχει όλος ο κόσμος.Δεν είναι όπως παλιά που απλά δεν μας ένοιαζε.Και δεν έχει και καμιά τρομερή μερίδα του κόσμου μαζί της η κυβέρνηση.Δεν την παίρνει να κάνει τέτοιες μαλακίες

Πάντως μπορεί και να μιλάμε και τσάμπα αφού ΠΑΣΟΚ και Δημάρ λένε ότι δεν θα ψηφίσουν το νομοσχέδιο για την ερτ :rolleyes:

DirtySniper
12-06-2013, 02:25
να ρωτήσω τωρα εγώ
απο που και ως που αν δουλεύεις στο δημόσιο είσαι σκάρτος ενώ αν δουλεύεις στον ιδιωτικό τομέα είσαι ικανότατος?
και να ρωτήσω και ένα δεύτερο
απο ποτε στο δημόσιο μπαίνεις με ρουσφέτι ενώ στον ιδιωτικό τομέα μπαίνεις με την αξία σου?
Τα μεγαλύτερα ρουσφέτια γίνονται στον ιδιωτικό τομέα
τα μεγαλύτερα

christos
12-06-2013, 02:26
Καλα τωρα τα λετε και τα πιστευετε? νομιζετε οτι κλεινουν την Δημοσια τηλεοραση για να γινει ξεσκαταρισμα? Εκει που οι ιδιοι βολευουν δικους τους ανθρωπους? Ο μονος λογος που κλεινει ειναι για να ιδιωτικοποιηθει οπως πολλες ακομα δημοσιες υπηρεσιες! Και μαλλον δεν εχετε καταλαβει ΤΙ σημαινει να κλεινεις με το ετσι θελω τις δημοσιες τηλεπικοινωνίες (τηλεοραση και ραδιοφωνο)!

βαλε και λιγο δεπα και εισαι μεσα 100%

KonTaz
12-06-2013, 02:27
Δεν είναι η ίδια αναλογία ρε DirtyS.Μην τρελαθούμε

Και στον ιδιωτικό υπάρχουν ρουσφέτια αλλά πολύ λιγότερα σε σχέση με το δημόσιο.

deninho
12-06-2013, 02:29
Φίλε deninho καλώς ή κακώς ο Κεδίκογλου και ο κάθε Κεδίκογλου είναι δημοκρατικά εκλεγμένος.Δεν κρίνω αν συμφωνώ ή διαφωνώ με τη συγκεκριμένη κυβέρνηση λόγω no politica του forum,αλλά τουλάχιστον είναι δημοκρατικά εκλεγμένος,σε αντίθεση με την πλειονότητα των υπαλλήλων της ΕΡΤ που για να μη γελιόμαστε μπήκε με μέσο.

πριν εκλεχθεί δημοκρατικά δούλευε στην ΕΡΤ. Για αυτό μιλάω. Πως μπήκε στην ΕΡΤ ο Σίμος ο Κεδίκογλου αναρωτιέμαι (και να πω, χωρίς να υποννοώ κάτι, ότι ο μπαμπάς του ήταν βουλευτής). Και τι είδε στην ΕΡΤ όσο δούλευε εκεί; 90-95 όλα καθαρά στην ΕΡΤ; Τώρα που είχε 2 χρονιές πλεόνασμα βρήκαν λαμογιές;

duda-agelopouloi-v-span
12-06-2013, 02:30
συγγενης του κεδικογλου προσληφθηκε πριν λιγο καιρο με μισθο 3300

Eleni7
12-06-2013, 02:33
Μα τώρα σοβαρά μου το ρωτάς αυτό; Δηλαδή αν δεν κάνω κάπου σωστά τη δουλειά μου και δεν αξίζω να βρίσκομαι κάπου, θα κάτσω να διαμαρτυρηθώ για το με τι τρόπο μου το είπαν τα αφεντικά; Αν μου το είπαν λάου λάου ή ωμά;

Και αν κανεις σωστα την δουλεια σου;Αν αξιζει να βρισκεσαι εκει;Γιατι υπαρχουν και αρκετοι τετοιοι μεσα στους 2700.Οι υψηλομισθοι μια χαρα θα βρουν το επομενο βολεμα.Αυτοι των 700(και λιγοτερων) ευρω ουτε το δικαιωμα στην διαμαρτυρια δεν ειχαν.Το πρωι αποφαση, το βραδυ ΜΑΤ.

Και στο θέμα της σχολής ναι υπέρ είμαι όταν πρόκειται για καλό! Όταν γεμίζει ο χώρος κομματόσκυλα να μπουν να τα βγάλουν! Όταν το πανεπιστήμιό μου γίνεται μπουλορδέ και χώρος εκτροφής αλητείας, να μπουν να μαζέψουν ναι! Και τυχαίνει να μιλάς και σε φοιτητή της ΑΣΟΕΕ, που καθημερινά 5 χρόνια τώρα έχω συνηθίσει κι έχω λάβει ως δεδομένο την ύπαρξη-φιλοξενία-στέγαση αλλοδαπών μέσα στους χώρους της σχολής μου!

Θα βγαλει με ΜΑΤ τα κομματοσκυλα εξω απο τα Πανεπιστημια η Κυβερνηση που τα τρεφει 25 χρονια τωρα;Που οι ιδιοι ηταν σε παραταξεις στα νιατα τους;Καλο.


Όταν βλέπω να γίνεται κάτι σωστό και τολμηρό (που δεν είχε κανένας τα κότσια να το κάνει εδώ και καμιά 30αριά χρόνια) θα το επιβραβεύσω προσωπικά και δε θα κάτσω να ασχοληθώ με τον τρόπο... Τη Λερναία Έδρα σε ενδιαφέρει να την εξοντώσεις κι όχι με ποιο τρόπο...

Αυτο το τολμηρο και το σωστο ειχε ξαναγινει οντως πριν απο 30 χρονια.Μαντεψε με ποια κυβερνηση.

υ.γ.: Μην κάθεσαι και τραγικοποιείς τα πράγματα... Κανέναν δεν τον βγάλαν σηκωτό! Αυτές τις μπούρδες κάθονται και λένε τα ΜΜΕ και χαίρομαι πολύ που τα κλείνουν! και με την επίταξη τα ίδια λέγανε...

Αλλα πως τον εβγαλαν;Εφοσον υπηρχε αστυνομικη παρεμβαση (ανεξαρτητα απο τις συνθηκες) ουσιαστικα σημαινει "βγαινω εξω σηκωτος θελω δεν θελω".

*GrimReaper*
12-06-2013, 02:34
3-jdo165E2Y

μπεεεε

Lavor7
12-06-2013, 02:36
Deninho μαζί σου.Πρώτα λαμόγια οι πολιτικοί,αλλά όταν στα εκατοντάδες άχρηστα πράγματα κάνουν κάτι σωστό δε σημαίνει ότι αναιρείται λόγω πρότερου βίου.

deninho
12-06-2013, 02:40
μακάρι να βγει σωστό. ειλικρινά το εύχομαι. αλλά δεν το ελπίζω. Θα δούμε μετά από 3 μήνες.

clockworkorange
12-06-2013, 07:36
Το τραγικό της υπόθεσης δεν είναι ότι έκλεισε η ΕΡΤ. Το τραγικό είναι η μη συνειδητοποίηση της απόλυτης ήττας μιας κοινωνίας που λεηλατείται εδώ και χρόνια, κι όμως... περιμένει ήσυχη μπροστά στους δέκτες της τα επόμενα χτυπήματα...

Έκλεισαν την ΕΡΤ και οι εργαζόμενοί της καλούν σε συμπαράσταση...

Το θεωρούμε σημαντικό αυτό το κάλεσμα;;Αυτή η κοινωνία,βγήκε να αντισταθεί στην προοπτική απόλυσης και την ανεργία εκατομμυρίων άλλων συναδέλφων μας, φίλων, παιδιών και γονιών μας;;

Προφανώς και δε συμπαραστέκομαι στους μεγαλοδημοσιογράφους (με τους παχυλούς μισθούς) που συμπορεύονται με τα συμφέροντα των εκάστοτε αφεντικών τους, που υπνωτίζουν όλο και πιο πολύ την ήδη κοιμισμένη κοινωνία μας..Δε θα υπερασπιστώ κανένα τέτοιο τσιράκι της εξουσίας..Ίσα - ίσα που με έβρισκε και θα συνεχίσει να με βρίσκει απέναντί του..Όπως επίσης δε συμμερίζομαι και τα άτομα που είχαν θέση εργασίας εκεί αλλά στην πραγματικότητα δεν έκαναν απολύτως τίποτα και όμως πληρώνονταν αδρά...

Θα υπερασπιστώ όμως τους εκατοντάδες εργαζόμενους της ΕΡΤ, τους τεχνικούς που πετάχτηκαν στο δρόμο σα στυμμένες λεμονόκουπες..

Όπως θα υπερασπιστώ και τους χιλιάδες ανέργους στα νοσοκομεία,τους χιλιάδες απολυμένους εκπαιδευτικούς,τα εκατομμύρια των ανέργων σε πολλούς εργασιακούς κλάδους..

Επίσης ο τρόπος με τον οποίο μπήκε λουκέτο στην ΕΡΤ, μου θυμίζει πρακτικές άλλων εποχών..

υ.γ1 Έκλεισαν την ΕΡΤ..Τραγικό..
Πιο τραγικό όμως είναι το γεγονός, ότι παρόλο που βλέπουμε αυτή την ακραία επίδειξη δύναμης από τη μεριά του Κράτους, εμείς απλά αρκούμαστε στο να την παρακολουθούμε αμέτοχοι από το σπίτι μας!!


υ.γ2 Το έγραψα εδώ,γιατί είδα ότι πολλές τοποθετήσεις για το θέμα της ΕΡΤ έγιναν στο thread αυτό!

LFO
12-06-2013, 11:19
Τετοιο "μακελειό" με την ΕΡΤ ουτε οι Λανιστερ δεν θα το έκαναν....

DON
12-06-2013, 12:51
Αν θέλανε να σιάξουν την ΕΡΤ, θα απέλυαν όλους αυτούς τους υπεύθυνους στολισμού, τους ταξίναρχους κλπ, και θα μαζευόταν το πρόβλημα.


Ο οπερατέρ που πήγαινε στην πάρνηθα μαζί με τους πυροσβέστες μέσα στην πυρκαγιά ή που κόβανε βόλτες δίπλα του οι ομάδες πυρόσβεσης στο οακα θα πάει σπίτι του και θα ψάχνει για δουλειά, και ο φίλος σου θα ξαναπροσληφθεί να στολίζει το δέντρο με σύμβαση αορίστου χρόνου.

Σόρρυ αλλά δεν ξέρω που ζεις...ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ στην ΕΡΤ? Είσαι παλαβός? Εδώ ρε ο Χατζηγεωργίου και δεν μπορούσαν να τον φάνε!!! Απολύσεις στην ΕΡΤ? Καλό αστείο. Τώρα για τις αμφιβολίες σου για το πως ΘΑ ΞΑΝΑΝΑΝΟΙΞΕΙ δεν μπορώ να τις διαψεύσω απο τώρα γιατί πιθανώς έτσι να είναι αλλά μέχρι να το δω να γίνεται ΔΕΝ το δέχομαι ότι θα γίνει έτσι ή μάλλον ελπίζω και κρίνω το μοναδικό γεγονός τώρα. Ότι το ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΚΛΕΙΣΕ.


Τα μεγαλύτερα ρουσφέτια γίνονται στον ιδιωτικό τομέα
τα μεγαλύτερα

Η μοναδική και ΕΙΔΟΠΟΙΟΣ διαφορά είναι ότι :

ΟΠΩΣ και αν μπεις στον ιδιωτικό τομέα ΕΝΑΣ ιδιώτης αποφασίζει να σε πληρώσει απο την τσέπη του. ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ.

ΟΠΩΣ και αν μπεις στον ΔΗΜΟΣΙΟ τομέα ΕΝΑΣ πούστης πολιτικός ή δημόσιος υπάλληλος αποφασίζει να σε ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ απο την τσέπη ΜΑΣ. ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ.

κατάλαβες τώρα?

stefanos
12-06-2013, 16:37
oogNxdkjNBY καλο ΟΑΕΔ,και σε 1-2 χρονια θα σε συντροφευει κ ο αγαπητικός σου...

waxmaster_c
13-06-2013, 04:58
oogNxdkjNBY καλο ΟΑΕΔ,και σε 1-2 χρονια θα σε συντροφευει κ ο αγαπητικός σου...

Δεν πάει ΟΑΕΔ. Τέτοιο όνομα είναι σαν να λέμε έμεινε άνεργος ο Kevin Harlan. Απλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

angelman
02-11-2013, 00:03
αμα θες να σε θυμουνται απαντες στους αιωνες των αιωνων σημερα κιολας στο απολυτο πικ σου πρεπει να (ξανα)αποσυρθεις.Το σημερινο δικου σου επιπεδου ταβανι δεν γινεται να ξεπεραστει oυτε καν απο σενα

KingJames
02-11-2013, 00:06
Εξαιρετικός γαμιόλας.Κα τα πλη κτι κός μαλακας

Lavor7
02-11-2013, 00:07
Μητσάρα σε περιμένει ο Φίλππας να κάνετε σπικάζ στα ματς απ Αμερικάνου Διαμαντίδη στα παρκέ του Παραδείσου.

Red Pulse
02-11-2013, 00:09
 

μιγάδας
02-11-2013, 00:11
γουσταρει κι αυτος μπουκιτσια απο βελγο επιβητορα. βγαε το καοτο ομως γιατι δεν σ ακουω καλα οταν λες για τα φαουλ που σφυριζουν στη ζελα.

duda-agelopouloi-v-span
02-11-2013, 00:23
αντε γαμησου καραγκιοζη οποιος αντεξε χωρις mute ειναι ηρωας

kosvli7
02-11-2013, 00:31
Εμμετικος!!

red champion
02-11-2013, 00:33
τραγελαφικος,αμπασκετος,εμπαθης κ πανω απο ολα φανατικος βαζελος

pl@yer
02-11-2013, 00:35
Ελα, κάνε τη χαρη στην ανθρωπότητα, δώσε ένα τέλος.

BabisKyr
02-11-2013, 00:37
Αυτοκτόνα λίγο να δω κάτι ρε Χατζηγεωργίου...

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
02-11-2013, 00:40
ΧΙΤΣΚΟΚΙΚΟ ΚΑΡΦΙ ΣΤΗΝ ΚΑΣΑ ΣΟΥ

dora7
02-11-2013, 00:49
πραγματικα σημερα οτι οριο ειχες το ξεπερασες...γελασαν με το αγνο βαζελικο και τυφλο παθος σου και οι πετρες...ειμαι ηρωας που ακουσα αυτη τη μεταδοση μεχρι τελους, κι οποιος μαζί με μενα...δεν υπαρχεις, πραγματικα πηγαινε καπου μονος να μονασεις σε σπηλια, δεν εχεις πια να πεις τιποτα παραπανω..ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ ΑΠΟΨΕ....:D

deninho
02-11-2013, 00:56
Κρίμα που σήμερα ήταν στο Βελιγράδι κι όχι μια βόλτα στο Ν. Ηράκλειο πεζός έξω από τα γραφεία της χα...

gianna7
02-11-2013, 01:00
αντε γαμησου καραγκιοζη οποιος αντεξε χωρις mute ειναι ηρωας

Οχι αυτο ειναι ευχη γι'αυτον. Και μαλιστα θα κανει DP, τωρα που εχει 2 γκομενες

Hoichi
02-11-2013, 01:01
Σε καποια φαση ειπε:
"Δεν ΜΑΣ...(κατι)" του στυλ "Δεν ΜΑΣ εδωσε το φαουλ"!!

ΜΑΣ!!
ΜΑΣ!!
ΜΑΣ ο ξεφτιλισμενος!!!!


ΑΝΤΕ ΓΑΜ@#ΣΟΥ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο...
http://imageshack.us/a/img132/6123/weke.jpg

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
02-11-2013, 01:02
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ
'ΦΑΟΥΛ;' 'ΤΙ, ΠΩΣ; ΠΟΥ;'

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ 'ΠΟΥ;'
ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΤΣΑ ΑΛΛΑ ΤΟ'ΒΛΕΠΑ ΜΕ ΦΑΜΙΛΙ...

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
02-11-2013, 01:03
αντε γαμησου καραγκιοζη οποιος αντεξε χωρις mute ειναι ηρωαςσήμερα δεν παλευόταν. εκεί που λέει ναιιιιιι, σαν το σμαρτ αλεξ στο πείραμα με τα μάτια ανοιχτά ένιωθαα

il popolo7
02-11-2013, 01:11
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ
'ΦΑΟΥΛ;' 'ΤΙ, ΠΩΣ; ΠΟΥ;'

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ 'ΠΟΥ;'
ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΤΣΑ ΑΛΛΑ ΤΟ'ΒΛΕΠΑ ΜΕ ΦΑΜΙΛΙ...

Εγω το φωναξα παλι και ξυπνησε η θεια Καλλιοπη,στα παπαρια μου ομως!!!

AIR J..
02-11-2013, 01:23
Ταβάνι του ο ουρανός.

tsak8
02-11-2013, 02:23
Ταβάνι του να πέσει πάνω του

dora7
02-11-2013, 11:24
το βλεπα μαζι με το αεκακι μου που ως γνωστον θεωρει το Βαγγελα Ιωαννου το μεγαλύτερο καραγκιοζη εβερ...κι ομως χτες παραδεχτηκε οτι ο χατζηπαπαρας ειναι ενα συν απειρο χειροτερος...τη μια γελαγαμε με τις μαλακιες που ακουγαμε, την αλλη μας εβγαινε το αλκοολ απο τη μυτη....:eek:

D.Rivers
02-11-2013, 14:09
Είναι τέτοια η βλακεία που τον δέρνει πλέον (σε μεγαλύτερο βαθμό από ότι παλιά), που πραγματικά αναπολώ τέτοιες στιγμές :D

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/s720x720/536484_3685762375989_1654122706_n.jpg

natag
02-11-2013, 14:37
Δε ξερω αν ειπωθηκε αλλα τη νεα θεση στο μπασκετ τη μαθατε; point forward λεει...Δηλαδη ασσοτριο...

Τα αυτια μας πονανε...

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
02-11-2013, 14:48
εκείνη τη στιγμή γύρισα πίσω στο 1994
nba shodown ths ea sports sto mega drive. kai kala to live 94
θυμήθηκα ότι το PF που βλέπαμε στο κυκλάκι είναι το power forward. μία θεμελιώδης γνώση και παιδική ανάμνηση γκρεμίστηκε μέσα μου.
χατζηγεωργίου αλήτη μου δημιουργείς παιδικά τραύματα με χρονοκαθυστέρηση.

Kharnee
02-11-2013, 15:39
Δε ξερω αν ειπωθηκε αλλα τη νεα θεση στο μπασκετ τη μαθατε; point forward λεει...Δηλαδη ασσοτριο...

Τα αυτια μας πονανε...

εκείνη τη στιγμή γύρισα πίσω στο 1994
nba shodown ths ea sports sto mega drive. kai kala to live 94
θυμήθηκα ότι το PF που βλέπαμε στο κυκλάκι είναι το power forward. μία θεμελιώδης γνώση και παιδική ανάμνηση γκρεμίστηκε μέσα μου.
χατζηγεωργίου αλήτη μου δημιουργείς παιδικά τραύματα με χρονοκαθυστέρηση.

Παιδιά, κι εγώ τον κατουράω τον Μήτσο, δεν είχα καν ήχο, δεν την παλεύω πλέον, ΑΛΛΑ το point forward είναι δόκιμο... όχι ως θέση φυσικά, αλλά ως playing style ενός forward

υ.γ. πάω να αυτομαστιγωθώ που έγραψα υπέρ του χατζηπ@π@ρα

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
02-11-2013, 17:14
κηαρνεε
μπορεί να είναι δόκιμο αλλά όπως λέει το ανέκδοτο

πάει δεν πάει, ο κάλφας...

Dude
02-11-2013, 17:20
Αράχτε ρε σεις, το point forward ήταν το μόνο σωστό που είπε όλο το βράδυ. Από κει και πέρα, λογικό να μην μπορούσε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του ματς... ήταν σε pantoupappas mode.

Lavor7
02-11-2013, 19:40
Πά Ππάάάάάάάάς

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
03-11-2013, 23:03
ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΕΔΩ
2:43 ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ...
ΦΟΡΕΣΤΕ 3-Δ ΓΥΑΛΙΑ
ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ

boNSxrMwKgY

deninho
04-11-2013, 00:50
2:48 φιλαράκι, μην παραπληροφορείς :p

il popolo7
21-11-2013, 23:58
Ντεφορμε πολυ σημερα....Γιατι ετσι???

red champion
22-11-2013, 00:01
θα βρει την φορμα του στα επομενα μεγαλα παιχνιδια..εξαλλου η μπαναθα παει για πρωτια..

παντως μην τον φοβασαι αυτον..

Red Pulse
26-01-2014, 03:49
 

royalred
26-01-2014, 05:35
Ναι, αλλα χαλια η profile photo...σαν υποψηφιος δημαρχος ειναι. Θελει μια πιο κοσμοπολιτικη που να αναδεικνυει και το μαλλι.

dora7
26-01-2014, 10:19
Ναι, αλλα χαλια η profile photo...σαν υποψηφιος δημαρχος ειναι. Θελει μια πιο κοσμοπολιτικη που να αναδεικνυει και το μαλλι.

αυτο το καραγκρι της γοητειας και της ωριμοτητας...:p

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
26-01-2014, 15:53
όποιος έκανε το ακκάουντ φρονώ πως διαθέτει ένα κράμα από παλαιάς κοπής εσσάνς μπασκετικής γνώσης και βαθυτάτου καλλιέργειας.

Red Pulse
31-01-2014, 23:23
 

spartan
31-01-2014, 23:33
Ρε χατζηπαπαρα!!ποσες πιπες εχεις κανει στον δημητρακη!!για να τα λες ολλα αυτα????

stefanos
31-01-2014, 23:34
Εμετικέ τύπε.

tsak8
31-01-2014, 23:39
Ακομα και ο εμετος σε σιχαινεται

deninho
01-02-2014, 00:10
Αναφερόμενος στο αυστραλέζικο ποδόσφαιρο: "έχει κάτι παλικάρια εκεί". Σα να μιλάει η redhoopligan για Μούλος και Ευάγγελο Μάντζαρη, ταυτόχρονα.

Lavor7
01-02-2014, 00:15
σε χαλαρη και ευθυμη διαθεση σημερα.δε σε χαλασε βρωμοπουστα

royalred
01-02-2014, 00:27
Βίκτορ Σάδα οε-οε-οε....

il popolo7
01-02-2014, 00:29
"Εδω βλεπουμε το φαουλ του Τομιτς πανω στον Λασμε,ο οποιος ειναι λιγο αγαρμπος"

Ο Τομιτς αγαρμπος,μιλαει για τον πιο ντελικατο ψηλο της Ευρωπης!!!

Αυτοκτονα ελευθερα,δεν θα στεναχωρηθει κανενας.

red champion
01-02-2014, 00:33
κανει διεισδυση ενας της μπαρτσα κ κανει λαθος πετωντας την μπαλα πανω στα χερια του μητσαρα..κ λεει ο μυθος ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο ΚΛΕΨΙΜΟ..

KingJames
01-02-2014, 01:09
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΩΠΑ


Γλαφυρός είσαι σήμερα

Κ κάτι γαλλικά

Eleni7
01-02-2014, 01:11
Ολο κατι γινεται. Μα ολο κατι γινεται. Αυτος ο Μπλου. Αυτος ο Μπλουυυ. Ωπ, σορυ! Αυτο ειναι απο αλλη ταινια!

vaggs7
01-02-2014, 01:13
ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΙΟ ΚΑΛΑΘΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ x9999 φορές απόψε.

damon7
01-02-2014, 08:11
Μιλάμε για τον ορισμό της εμετικής μετάδοσης. Από κοντά και ο Φραγκιάς, τα ίδια σκατά με τον Χατζηπαπάρα! Στο τέλος προσπαθούσαν να μας πείσουν για το μεγάλο κακό αναφορικά με τη δεύτερη θέση για τον εξασφύριχτρο, θαρρείς και δεν υπάρχει άλλη ελληνική ομάδα στον όμιλο. Δεν πειράζει όμως, έτσουξε άσχημα. Τώρα σε δύο βδομάδες έρχεται ανδαλουσιάνικο μανίκι...

HoopFan
01-02-2014, 09:15
"Εξαιρετικη προσπαθεια"
"Ψηλα στο ριμπαουντ"

ANAR 7
01-02-2014, 09:52
Ο τυπος ειναι εμετικος....οποτε μεταδιδει κλεινω την φωνη.

userNOname7
01-02-2014, 09:57
πραγματικα πως τον αντεχετε ..εγω αν τυχει κ δω αγωνα που μεταδιδει αυτος τοτε κλεινω την φωνη..

dora7
01-02-2014, 11:29
με τπτ δεν κλεινω τη φωνη...οσο κι αν μου σηκωνεται το μαλλι με τις λαλακιες του γελαω τοσο πολύ που αποκλειεται να μου το στερησω αυτο....ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ φτανει τα ορια της ηδονης λεμε...;)

Red Addiction
01-02-2014, 12:51
Πάντως το 1997 στην Ρώμη έπρεπε να μας περιγράψει ο Χατζηγεωργίου για να σηκώσουμε Ευρωπαικό και δεν χρειάστηκε να έχουμε γκρανγκινιολικό και χιτσκοκικό φινάλε.


Ολο κατι γινεται. Μα ολο κατι γινεται. Αυτος ο Μπλου. Αυτος ο Μπλουυυ. Ωπ, σορυ! Αυτο ειναι απο αλλη ταινια!

Γιατί δεν μετράει ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ???

lamousis
11-02-2014, 23:47
http://www.thepressproject.gr/article/56136/Apokleistiko-I-aksiologisi-gia-ti-NERIT---Ola-ta-apotelesmata---I-nea-gkafa

μάλλον θα γίνει κάποιο χιτσκοκικό γκρανγκινιολικό (υπερ-βυσματικό) φινάλε και ο χ''παπάρας θα κάνει την ανατροπή!

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
16-02-2014, 11:53
case study:
κατά τη στιγμή του σουτ έξω από τη γραμμή του τριπόντου από παίκτη της βαζέλας ο μοσοάφος χ"μαλάκας φωνάζει "ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ"
τη στιγμή που η μπάλα διαγράφει τροχιά (trajectory) προς το καλάθι, αν μπει ακούμε: "ΓΙΑ ΤΡΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣ
αν δε μπει έχουμε το αντίθετο κυματικό φαινόμενο
discuss (disgusting ταυτόχρονα)

dora7
16-02-2014, 14:07
συν οτι αρνειται να παραδεχτει οτι ο 3ντις εχει αποδημησει....:D

κι ο πεδουλας τον βγαζει μισο λεπτο και τον ξαναβαζει, δλδ σεβασμος πια δεν υπαρχει στους αποδημησαντες...:rolleyes:

Kharnee
16-02-2014, 14:48
συν οτι αρνειται να παραδεχτει οτι ο 3ντις εχει αποδημησει....:D

κι ο πεδουλας τον βγαζει μισο λεπτο και τον ξαναβαζει, δλδ σεβασμος πια δεν υπαρχει στους αποδημησαντες...:rolleyes:

Το μισό λεπτό είναι αρκετό για να τον ψεκάσουν με ένα μείγμα αρωματικής φορμόλης, διπλής δράσης, αφενός για τη συντήρηση του δερματικου ιστου και αφετέρου (αρωματικά) για να περιοριστεί η δυσοσμία και να είναι δυνατόν να βγαίνουν τα πικερολ (καθώς ο συμπαίκτης πρέπει να πλησιάσει τον μακαρίτη). Επιπλέον, υπάρχουν στιγμές που βρίσκεται πεσμένος στο παρκέ, συνεπώς πρέπει αρκετοί συμπαίκτες να τον πλησιάσουν και να τον σηκώσουν.

Ωστόσο, ο περιορισμός της δυσοσμίας δίνει τη δυνατότητα στους αντίπαλους παίκτες να παίξουν καλυτερη άμυνα στον αποθανόντα. Φαίνεται πως στο τεχνικό (και ιατρικό) επιτελείο της ΚΑΕ Αλογοτροφή (αλλά και στα εργαστήρια της Βιανέξ), έκατσαν και "ζυγισαν" τα υπέρ και τα κατά της συγκεκριμένης κίνησης και έχουν καταλήξει σε τακτικές που αλλάζουν ανάλογα με τις συνθήκες του αγώνα... Πολλές φορές έχει παρατηρηθεί ο εν λόγω παίκτης να "φρενάρει" απότομα, επιδιώκοντας επαφή με τον αντίπαλο αμυντικό που κινείται πίσω του. Συμφωνα με αναλυτές, αυτό συμβαίνει στιγμές που ο μακαρίτης ΔΕΝ έχει ψεκαστεί από τον πάγκο, με αποτέλεσμα να αφήσει τον αντίπαλο να "πάρει μια γευση" της αυρας του. Αυτό προκαλεί σκοτοδίνες, τάση για εμετό και μία φοβία για την νόσο που φημολογείται ότι είναι μεταδοτική...

υ.γ. θα επανέλθω όταν έχω περισσότερα στοιχεία

Kharnee
16-02-2014, 18:03
Ο "αυτοαπενεργοποιημένος" φίλος μου, λέει:

Παρατηρήσατε φαντάζομαι την ξαφνική μετάλλαξη του Χατζημήτσου στην μετάδοση με Μάλαγα, έτσι?
Και να'σου η κριτική στην αμυντική τακτική και πάρε γκρίνια για τον μονοδιάστατο τρόπο επίθεσης και ξαναμανά αυστηρά σχόλια για τα πολλά τρίποντα (που δεν ήταν και το πιο εξόφθαλμο παράδειγμα το συγκεκριμένο ματσάκι) και γενικά μία αλλαγή προς το...κράζω! Τυχαίο? Δε νομίζω...
Πέδουλα, ψάξου! Ο κύβος ερρίφθη. Η γραμμή εδόθη και είναι συγκεκριμένη...

ΥΓ. Μπαρτζώκα κανόνισε να τον σώσεις. Πάλι.

angelman
07-03-2014, 23:32
Μ ολη μου την ψυχη το ευχαριστηθηκα το σημερινο παλιοπουστα.Που πρεπει να χει η βαζελα παραπονα απ την διαιτησια λεει επειδη δεν επαιξε εδρα!!!!!!!!!! ΑΡΧΙΔΙ

Kharnee
07-03-2014, 23:39
Τουλάχιστον απολαυστικός σήμερα

captain-cook
07-03-2014, 23:40
MVP σήμερα.

Eleni7
07-03-2014, 23:57
Απολαυση η απογοητευση στην φωνη του στα κρισιμα λαθη του αγαπητικου του στο τελος.

LFO
08-03-2014, 00:04
Syrigos klameno nimou stin Nova...den exei xamogelo apopse ? mono exthes xamogela? Roufa kai esy apopse...

dora7
08-03-2014, 00:21
ειναι βιαστικα αγορια ασυγκρατητα να χαρουν το καζο του αλλου..και μετα ερχεται το υποθετο...;)

KingJames
08-03-2014, 00:51
Τον στηριζα σήμερα. Κρίμα.

nrg15
08-03-2014, 12:38
ΣΟΡΡΥ κιολας αλλα χθες ακουσα καλα???? Ειπε το τρυφερο αγορι οτι ο ΔΔ κανει ΜΕΓΑΛΗ χρονια αλλα μονο στις ασσιστ?????? ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ ΑΣΣΙΣΤ??????? χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

dora7
08-03-2014, 13:09
ΣΟΡΡΥ κιολας αλλα χθες ακουσα καλα???? Ειπε το τρυφερο αγορι οτι ο ΔΔ κανει ΜΕΓΑΛΗ χρονια αλλα μονο στις ασσιστ?????? ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ ΑΣΣΙΣΤ??????? χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

ε ναι λοιπον το ειπε:eek:....τι ζορι τραβας εσυ τωρα????:p:p

Kharnee
08-03-2014, 14:13
O RG παρελθόν, ο δρόμος για να κάτσει στους πάγκους το τρυφερό αγόρι άνοιξε! ΤΡΑΚΗ ΚΑΝ'ΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ! Δωσ'του ενα μόνιτορ στον πάγκο, προσλαμβάνεις κι έναν boom operator που λέμε και στη Λήμνο και είμαστε όλοι κερδισμένοι

υ.γ. σε ρεαλιστική βάση... θα το σκέφτομαι όλη μέρα μπας και το δω στον υπνο μου, που θα φαίνεται πιο αληθινό #oneirwksh

dora7
08-03-2014, 14:15
O RG παρελθόν, ο δρόμος για να κάτσει στους πάγκους το τρυφερό αγόρι άνοιξε! ΤΡΑΚΗ ΚΑΝ'ΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ! Δωσ'του ενα μόνιτορ στον πάγκο, προσλαμβάνεις κι έναν boom operator που λέμε και στη Λήμνο και είμαστε όλοι κερδισμένοι

υ.γ. σε ρεαλιστική βάση... θα το σκέφτομαι όλη μέρα μπας και το δω στον υπνο μου, που θα φαίνεται πιο αληθινό #oneirwksh

οι απανταχου συνδεσμοι διαιτητων θα σε αφορισουν αφου το τρυφερο αγορι ειναι φανατικος οπαδος του instant replay κατα συρροη κι εξακολουθηση οταν παιζει ο βαζελος....:p

Eleni7
08-03-2014, 21:29
Πνιγει τον πονο του στον Στιβο αυτη την ωρα στην ΔΤ.

stefanos
08-03-2014, 22:59
Πνιγει τον πονο του στον Στιβο αυτη την ωρα στην ΔΤ.

Γαμώ το σπιτάκι του.

Dude
30-03-2014, 05:20
Εκπληκτική διαχείριση του αμόκ που παθαίνει από το 06:08 ο σχολιαστής Βαγγέλης Ιωάννου από το Δημήτρη Χατζηγεωργίου. Μεγάλες στιγμές.
JPW17dVbIC8

deninho
30-03-2014, 13:21
Τι επικός παίκτης αυτός ο Παπαλουκάς. Σε επίθεση και άμυνα αυτόν άκουγες μόνο. Και λίγο Νίκο Ζήση. Όλα τα άλλα τα γατάκια εξαφανισμένα

JoeThrylos
30-03-2014, 15:13
Εκπληκτικα και τα σχολια απο κατω:
"we remember what happened 18th September this year in Slovenia when you drunk it from France you 'll never get a medal even in your country"

Hoichi
30-03-2014, 15:26
Τι επικός παίκτης αυτός ο Παπαλουκάς. Σε επίθεση και άμυνα αυτόν άκουγες μόνο. Και λίγο Νίκο Ζήση. Όλα τα άλλα τα γατάκια εξαφανισμένα


Και ξαφνικα, απο το καλοκαιρι του 2010 και μετα (με το που εφυγε ο Σπανουλης απο τον βαζελο), αρχισε η πλυση εγκεφαλου με τον "πληρεστερο ελληνα παιχτη ολων των εποχων" και αρχισαν τα υπαρξιακα ερωτηματα "Γκαλης ή Διαμαντιδης"!

johny b
30-03-2014, 15:30
In the gums ρε βρώμες απ'το Φαπαλουκά

Kharnee
30-03-2014, 16:11
In the gums ρε βρώμες απ'το Φαπαλουκά

"In the gums, in the gums Fasoulas'/Kostoulas' c0ck" φαση; :p

Eleni7
30-03-2014, 16:13
Περα απο την προσωπικοτητα του Παπαλουκα και το γενικοτερο μεταλλο της τοτε Εθνικης, ειναι τρομακτικο το ποσα λαθη εχει κανει η Σλοβενια μεσα σε 2 λεπτα. Ουτε σε τοπικο δεν γινονται τετοια.

johny b
30-03-2014, 16:20
Τί να κάνουνε οι κακομοίρηδες οι Σλοβένοι. Ο Φαπαλουκάς σ'αυτά τα δίλεπτα προκαλούσε ελεγχόμενο χάος. Τους οδηγούσε στο λάθος με τη δύναμη της σκέψης του και μόνο και πομπό τη μυτόγκα του. Έτσι την πάθανε και οι Γάλλοι. Έτσι την πάθανε και οι Αμερικάνοι. Έτσι πήγε να την πάθει κι ο Παναθηναϊκός σε Βερολίνο και τελικό κυπελλου το 09.

Dude
30-03-2014, 18:04
Vazelos endured.

HoopFan
31-03-2014, 19:26
Σχολιο για τον Νωντα Παπαντωνιου του Κολοσσου:
"Διεθνης με την Εθνικη ομαδα 3on3 στο Ζαππειο"

http://25.media.tumblr.com/fc73c134f49433879e8b1f73f380cf42/tumblr_mta08g0xU01s7zcqdo2_400.gif

trust in who we are
01-04-2014, 19:51
Σχολιο για τον Νωντα Παπαντωνιου του Κολοσσου:
"Διεθνης με την Εθνικη ομαδα 3on3 στο Ζαππειο"

http://25.media.tumblr.com/fc73c134f49433879e8b1f73f380cf42/tumblr_mta08g0xU01s7zcqdo2_400.gif

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχχαχααχαχαχχααχχαχα

Και ο παντουπαπας δεν ηταν εκει ?

Παλι καλα που δεν υπαρχει και εθνικη ομαδα κωλομπαραδων καλαθοσφαιριστων να παρουνε ως τιτλο μερικοι...

Eleni7
05-04-2014, 04:27
Ελα, μολογατε. Ποιο τρολ ειναι απο εδω μεσα;

https://twitter.com/HatziGeorges

D.Rivers
11-04-2014, 19:10
Και τι δε θα έδινα να έκανες εσύ την περιγραφή του τριπόντου παλιόπουστα!!

dora7
11-04-2014, 19:39
Και τι δε θα έδινα να έκανες εσύ την περιγραφή του τριπόντου παλιόπουστα!!

δεν θα προλαβαινε..θα τον ειχε προλαβει το εγκεφαλικο....

tsak8
18-04-2014, 20:41
Προσπαθω να μπω στο μελαχολικο κλιμα της ημερας, αλλα η περιγραφη σου δεν βοηθαει ρε Ντιμι
Εχω κλασει στο γελιο, ακου επαφη με το σκορ στους 16 ποντους διαφορα...ουτε τωρα

nrg15
18-04-2014, 20:51
Οταν μαθεις κ τους κανονισμους σιχαμενε τυπε θα κανουμε παρταρα!!!

Επισης.... Το τεχνικο τιμ ειχε διαβασει αριστα το παιχνιδι!!!

Black Vaitsis
18-04-2014, 20:57
Σήμερα τα σπασες όλα

Dude
18-04-2014, 21:12
Πόσα χρόνια ακόμα οι φόροι μας θα πληρώνουν αυτόν τον άνθρωπο ρε πούστη μου; Κάθε χρόνο, ματς με το ματς χειροτερεύει η κατάσταση. Και πραγματικά, ας μην τον στείλουν στο δρόμο οι αρμόδιοι της ΔΤ, αλλά άλλη θέση εκτός μπασκετικού μικροφώνου δεν μπορούν να του δώσουν; Να αποφύγουμε το worst case scenario που ζούμε συνεχόμενα όλα αυτά τα χρόνια.

walter berry
18-04-2014, 21:36
-24 στα 3 λεπτά και ακόμα το πίστευε ότι γυρνάει ο Δημητράκης μας.
πραγματικά πρέπει να είναι και πολύ Ορθόδοξος, μέρα που είναι.
συγκινητική η προσπάθεια του να μας πείσει για την τρομερή περιφερειακή άμυνα της ομάδας του, όταν ταυτόχρονα ο Γουίμς τον κάρφωνε σερι απο κάθε γωνία του γηπέδου.

pl@yer
18-04-2014, 21:54
Ο τύπος χαρακτήρισε μυθική κίνηση ένα χαμένο λέυ απ του Γκιστ, τι να λέμε..

deninho
19-04-2014, 00:44
Πόσα χρόνια ακόμα οι φόροι μας θα πληρώνουν αυτόν τον άνθρωπο ρε πούστη μου; Κάθε χρόνο, ματς με το ματς χειροτερεύει η κατάσταση. Και πραγματικά, ας μην τον στείλουν στο δρόμο οι αρμόδιοι της ΔΤ, αλλά άλλη θέση εκτός μπασκετικού μικροφώνου δεν μπορούν να του δώσουν; Να αποφύγουμε το worst case scenario που ζούμε συνεχόμενα όλα αυτά τα χρόνια.

δεν είδα ούτε άκουσα το ματς, αλλά για να εξανίσταται και ο ντουντ, καταλαβαίνω τι ακούστηκε...

Red Addiction
19-04-2014, 05:25
Ούτε τώρα, ούτε τώρα, ούτε τώρα

LFO
19-04-2014, 10:01
To κορυφαιο το έγραψε ο κοουτς Σορωτος στο φουμπου : "ηθελα να ηξερα αν ηταν το ερωτημα αντι για βαραβα ή ιησου, χατζηγεωργιου ή ιησου αν βρισκότανε εστω και ενας που θα εστελνε τον χριστο στον σταυρο............"

Black Vaitsis
19-04-2014, 10:27
Το κορυφαίο του είναι ότι σε ματς που η διαφορά δεν έπεσε μετά το 1ο δεκαλεπτο ποτέ κάτω από τους 10 και στο τέλος άγγιξε και τριαντάρα, αυτός επέμενε ότι το ματς δεν το κέρδιζε η ΤΣΣΚΑ αλλά ότι της το έκανε δώρο ο ζελές

Eleni7
19-04-2014, 11:41
Τραγικος. Και μετα απο εκεινον τον ημιτελικο το 2012 αρχισε να βαζει και την διαιτησια στο ρεπερτοριο του, που αν ειχε ενα καλο πριν ηταν που δεν ασχολουταν με κατι τετοια ακομη και σε σημαντικα ματς του Παναθηναικου στην Ευρωλιγκα. Τωρα κανει την μεταδοση δασκαλεμενος. Απο την αρχη του ματς ελεγε για τους διαιτητες. Οποιος μιλαει για την διαιτησια σε τετοιο ματς ειναι να τον παρουν με τις πετρες. Τα ιδια ισχυουν και για τον Καρυδα μετα στην εκπομπη της Νοβα που ειπε οτι οι διαιτητες ευνοησαν την ΤΣΣΚΑ. Εν τω μεταξυ οι βολες ηταν 4-16.

DirtySniper
19-04-2014, 13:40
εγω γουσταρα την αβαντα στον Αλβερτη
"Και το τεχνικο επιτελειο του Παναθηναικου εχει διαβάσει άριστα την ΤΣΣΚΑ"

βγαλτε μια κολλα να γραωετε διαγωνισμα αφου ειστε τοσο καλα διαβασμένοι

Θέμα 1.
Υπολογίστε πόσο κάνει 77-51. (απαγορεύονται τα κινητά)

Θέμα 2.
Ποια ημέρα αναστήθηκε ο Λάζαρος.

Θέμα 3
Ποια ημέρα περιμένετε να αναστηθεί ο θριντης

Θέμα 4
Ποιο ειναι το μικρό όνομα του παικταρα του Σονυ του Γουιμς

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
23-04-2014, 13:53
xronia polla paixtara!

red champion
23-04-2014, 14:17
Περιμενουμε μια μεταδοση ανταξια των προσδοκιων μας σημερα !!

stefanos
23-04-2014, 15:44
να ειναι το ματς 65-63 με τελευταια επιθεση των Ρωσσων,να σηκωθει o Weems και να καρφωσει τριποντελα στην εκπνοη με περιγραφη χατζηπαπαρα?ΟΝΕΙΡΩΞΗ...

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
23-04-2014, 15:46
και να κάνει
αααααπαπα...

Jasone
23-04-2014, 20:34
ΓΙΑ ΤΡΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣ

stefanos
23-04-2014, 21:16
να ειναι το ματς 65-63 με τελευταια επιθεση των Ρωσσων,να σηκωθει o Weems και να καρφωσει τριποντελα στην εκπνοη με περιγραφη χατζηπαπαρα?ΟΝΕΙΡΩΞΗ...

καντο να τρελαθουμε!

agk94
24-04-2014, 12:51
Ρε παιδια αυτος δεν σχολιαζει καν πια στα καλαθια του βαζελου, πανηγυριζει και φωναζει μεεεεεεσα λες και ειναι στο καφενειο με τους φιλους του.

egge
24-04-2014, 12:54
Οταν εσκασε η ταπα στον Λασμε...μουγκαααα

Red Pulse
24-04-2014, 14:03
 

Jasone
24-04-2014, 14:14
Στον Γκιστ νομίζω...εμφατική.

HoopFan
24-04-2014, 14:18
KtAsANDuFAo

red champion
24-04-2014, 14:27
Πολυ κριμα που δεν θα δειξει η δτ την μπαναθα..

trust in who we are
24-04-2014, 16:47
Πολυ κριμα που δεν θα δειξει η δτ την μπαναθα..

ΟΧΙ ΟΧΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΡΙΜΑ!

red champion
24-04-2014, 17:17
Πολυ κριμα που δεν θα δειξει η δτ την μπαναθα..

ΟΧΙ ΟΧΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΡΙΜΑ!

Ειρωνικο το ποστ..ειδικα για οσους δεν εχμ νοβα ευλογια που το δειχνει η δτ γτ με τα λινκ δεν πολυπαλεβεται..

Red Addiction
24-04-2014, 17:43
Πολυ κριμα που δεν θα δειξει η δτ την μπαναθα..

Βάλε το ράδιο στην παλιά έρα σπορ και θα τον απολαύσεις κανονικά.
Στο πρώτο ματς της Μόσχας που το έδειχνε η νόβα τον άκουγα σαν παράσιτο να ουρλιάζει από το υπερπέραν.

dora7
24-04-2014, 18:40
εχει απογειωσει τον ορο τηλεοπτικη μεταδοση αγωνα μπασκετ του βαζέλου...εκει που θες να σπασεις την τηλεοραση το παιρνεις αλλιως και κλαις απο τα γελια...λες ρε πουστη μου δεν ειναι δυνατον να μεταδιδει αυτος ο πρασινος χουλιγκαν και μετα ξυπνας και συνειδητοποιεις οτι τον πληρωνουν κιολας στην αθανατη ελληνικη δημοσια τηλεοραση....:D

damon7
24-04-2014, 19:01
Δεν ξέρω αν το έχει ποστάρει άλλος για τον Χατζημπάσταρδο!Τωρα το πήρε το μάτι μου.Χα,χα,χα!!!

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=8425&hl

*GrimReaper*
24-04-2014, 21:32
καλα το δραματικο,θριλερικο,γρανκινιολικο,χιτσοκικο φιναλε ειναι ενα και μοναδικο. Ασχετα που το λεει σε καθε ματς που η διαφορα ειναι κατω των 8

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
25-04-2014, 11:19
ΠΡΟΤΙΜΩ Χ"ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΗΣ ΝΟΒΑ ΜΕ ΤΑ ΚΡΕΑΤΑΚΙΑ ΣΤΗ ΜΥΤΗ

dora7
25-04-2014, 12:17
ΠΡΟΤΙΜΩ Χ"ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΗΣ ΝΟΒΑ ΜΕ ΤΑ ΚΡΕΑΤΑΚΙΑ ΣΤΗ ΜΥΤΗ

χατζηπαπαριου προσφερει συγκινησεις, ο αλλος ειναι αργος, απελπιστικα ισοπεδος....:eek:

spartan
25-04-2014, 21:13
Χατζηγεωργιου μολις τωρα στην ΔT!!!πλασματικοι οι 44 ποντοι του σημερινου ματς!!!!Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ α

deninho
25-04-2014, 21:30
δίκιο. πολλοί ήταν.

agk94
27-04-2014, 02:57
το αλλει χουπ

agk94
28-04-2014, 20:00
4-hoDQcOCEc
Ευρωπαικη αναγνωριση για τον αγαπημενο μας σχολιαστη

Red Addiction
29-04-2014, 16:13
Οσοι έχετε πάθει στερητικό σύνδρομο 3 ώρες ακόμα υπομονή.
Λίγο μετά τις 19:00 συντονιστείτε στην ΔΤ για να πάρετε την δόση σας από τον ένα και μοναδικό αρσέν λουπέν των περιγραφών.

rednorth7
05-05-2014, 12:23
Λοιπόν. Μπορεί οι ελληνικές ομάδες, οι «δικές μας» ομάδες αν θέλετε, να μην κατάφεραν να περάσουν στο Final 4, ωστόσο δεν πρέπει να ξεχνάμε όσα μαγικά, ανεπανάληπτα μας έχουν προσφέρει τα τελευταία χρόνια. Πρόκειται για δυο τεράστιες, δυο μυθικές, εξωπραγματικές ομάδες, με τις μεταξύ τους μονομαχίες να θυμίζουν τις θρυλικές αναμετρήσεις μεταξύ των Λος Άντζελες Λέικερς και των Μπόστον Σέλτικς πριν από μερικά χρόνια στο ΝΒΑ.

Για ποιον παίκτη να πρωτομιλήσουμε; Για τον τεράστιο, τον ασύγκριτο Δημήτρη Διαμαντίδη, αυτό το τοτέμ του παγκοσμίου μπάσκετ που αποτελεί κόσμημα για τον ελληνικό αθλητισμό; Για τον ανεπανάλητο «μπάτμαν» Αντώνη Φώτση, τον μάστορα του πικ εν ρολ; Ή για τον Μαικ (απόφοιτο του Αριζόνα Στέιτ), τον αγαθό γίγαντα που έχει αγαπηθεί από τον κόσμο του Παναθηναϊκού περισσότερο κι από Έλληνες συμπαίκτες του; Και φυσικά από την άλλη πλευρά έχουμε τα σπάνιας ομορφιάς φίνγκερολ του Βασίλη Σπανούλη και τα δυναμικά, πανέμορφα, καθηλωτικά καρφώματα του απόφοιτου του Φόρνταμ, Μπράιαν Ντάνστον, σε συνδυασμό με τους φερέλπιδες νεαρούς που σύντομα θα είναι οι νέοι ηγέτες της Εθνικής μας ομάδας.

Αυτά τα παιδιά, απόφοιτοι όλοι τους εξαιρετικών σχολών, εφάμιλλων της γαλλικής Ινσέπ, θα δώσουν σε λίγες ημέρες τη δική τους εξαίσια μάχη στα γήπεδα της Α1, πάντα με βασικό άξονα το ευ αγωνίζεσθαι και την ευγενή άμιλλα. Το φινάλε του πρωταθλήματος προβλέπεται γρανγκινιολικό, χιτσκοκικό θα μπορούσε να πει κανείς, καθώς μόνο σεναριογράφοι του Χόλυγουντ θα μπορούσαν να μας προσφέρουν τέτοιες στιγμές σπάνιας αγωνίας. Και είμαστε σίγουροι πως αν οι διατητές του κυρίου Μπερτομέου δεν αδικούσαν τις ομάδες μας θα τις βλέπαμε να αναμετρώνται και στα γήπεδα του Μιλάνου.

Μαζί, θα σχολιάσουμε όλες αυτές τις μοναδικές, ιστορικές, συγκλονιστικές στιγμές που έρχονται, οι οποίες θα βγάλουν στην επιφάνεια για ακόμη μια φορά το ελληνικό μπάσκετ ως τον απόλυτο θριαμβευτή και θα είναι βγαλμένες τουλάχιστον από τις ωραιότερες σελίδες του παγκοσμίου μπάσκετ. Συντονιστείτε!

http://www.tokoulouri.com/opinions/fingeroll/

dora7
05-05-2014, 13:17
το ιερο τοτεμ κι ο αγαθος γιγαντας...οπου ιερο τοτεμ: φτυσιαρης και αγκωνιδης κι οπου αγαθος γιγαντας: ο παταω κεφαλια αντιπαλων και σνιφαρω μαζι με το μπος...

μονο εσυ ανυπερβλητε Χατζηπαπαρα μπορεις να διαστρεβλωσεις ετσι την ιστορια...:D

αλλα τι να κανουμε ερωτας ειναι αυτος, δεν ξεπερνιεται...