PDA

View Full Version : Το αγαπημενο σας συνθημα


trust in who we are
15-02-2014, 17:07
Με αφορμη το τελευταιο που μου εκανε κλικ και ειναι στο repeat απο το ματς της πεμπτης με την εφες :

"Δεν ξέρω τι είναι αυτό που μου συμβαίνει
και με αρρωσταίνει
και μου ´χει πάρει το μυαλο
μαστούρα σαν και εσένα δεν υπάρχει
τα έχω χάσει
πάω να τρελαθώ
ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕΟ,
ΘΡΥΛΕ ΟΛΕΟ,
ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ,
ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕΟ,
ΘΡΥΛΕ ΟΛΕΟ,
ΘΡΥΛΕ Σ´ΑΓΑΠΩ..."

http://www.youtube.com/watch?v=ccEAjNP9DIo

Πολυ συμβολικο για μενα ειναι το ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ καθως ηταν στο repeat απο παρασκευη μεχρι κυριακη που σηκωσαμε την κουπα στο Λονδινο περυσι.

AΡΡΩΣΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ
ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ
ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ
ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΝΑ ΜΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΖΩΗ
ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ
ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ
ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΣΕ ΑΓΑΠΩ
ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙΣ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΣΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΩ

http://www.youtube.com/watch?v=bDUX7GAV1-Q

Και τελος το πιο ομορφο :
Για τ' όνομά σου, την ιστορία, για όλα τα χρόνια μου σε χιόνια και σε κρύα..για την αγάπη μου τη μεγάλη, γι' αυτό που δεν καταλαβαίνουνε οι άλλοι..! Για τα θρανία μου τα γραμμένα, για τα εισιτήρια που κράτησα κομμένα... για τα κασκόλ, που έχουν παλιώσει και για την τρέλα που ποτέ δεν θα τελειώσει!! Για όλα αυτά, για το ΛΙΜΑΝΙ, για όσα θα κάνεις και για όσα έχεις κάνει...!! Για όλα αυτά, και γι' άλλα τόσα, γι' αυτό, ρε ΘΡΥΛΕ, ΕΙΣ' Η ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ!

http://www.youtube.com/watch?v=BFUJ-6zb5yk

Chrisk7
15-02-2014, 20:32
γαμιεται ο παο κι η λεωφορος

μιγάδας
15-02-2014, 20:40
κανε την ομαδα παλι πρωτη παναγιωτη

deninho
15-02-2014, 21:24
1. 746NM8Md_Ng

2. UnPOeAdy_R8

3. "Πούστη και πρεζάκια Γιαννακόπουλε"

Salvador7
15-02-2014, 22:11
Βασίλη βασίλη γάμα το τριφύλλι (πότε?)

Kharnee
15-02-2014, 22:24
Από εμπνευσεις στιγμής

1.
tscdj_6yx9s

2.
- "Νικολάκη ξαναέλα, ξαναέλα να μας δείξεις τη φανέλα"
- Νικολάκης βάζει γκολ και έρχεται μπροστά στο πέταλο κάνοντας τη χαρακτηριστική κίνηση με το χέρι στο αυτί σε φάση "δεν ακουω"
- Παράταση, δυο γκολ εμείς, 2-1 ---> "ΝΙΚΟΛΑΚΗ, Α ΓΑΜΗΣΟΥ, ΞΑΝΑΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΙ ΣΟΥ"

Lavor7
16-02-2014, 00:14
πουτανας γιοι παναθηναικοι μακραν.απο κοριτσακια που ναι γηπεδο με γονεις ,μεχρι παππουδες χωρις δοντια ,ολοι ουρλιαζουν με ματια πεταγμενα εξω,πτυελα να ιπτανται και καρωτιδες να πηγαινουν να σπασουν.

οχι μονο εναντιον των βαζελων,αλλα σε καθε ματς που τα αντιπαλα μουνια προκαλουν τον ολυμπιακο και τον κοσμο του.

Πολυ ολντ σκουλ επισης και αγαπημενο , το νικολα νικολα εσυ εισαι ο φονιας και οχι ο δημοπουλος ο παλιοπουσταρας.

Chrisk7
16-02-2014, 01:11
Από εμπνευσεις στιγμής

1.
tscdj_6yx9s

2.
- "Νικολάκη ξαναέλα, ξαναέλα να μας δείξεις τη φανέλα"
- Νικολάκης βάζει γκολ και έρχεται μπροστά στο πέταλο κάνοντας τη χαρακτηριστική κίνηση με το χέρι στο αυτί σε φάση "δεν ακουω"
- Παράταση, δυο γκολ εμείς, 2-1 ---> "ΝΙΚΟΛΑΚΗ, Α ΓΑΜΗΣΟΥ, ΞΑΝΑΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΙ ΣΟΥ"





Αφου λεμε για εμπνευσεις στιγμης, 2005 Δεκεμβριος, 800 Λαρισαιοι στην γωνια ερχονται για "το διπλο", φυσικα το ματς ειναι 3-0 στο 70' (τελικο 4-0, αρμαδα Τροντ Σολιντ) και κατι τυποι στη θυρα κοντα στους Λαρισαιοι βγαζουν τα κλειδια και τους τα κουνανε κανοντας το χαρακτηριστικο ηχο του κουδουνιου προβατου.

Δυο λεπτα μετα πρεπει να κουναγαμε κλειδια περιπου 4000 κοσμος.

ANAR 7
16-02-2014, 08:58
Το αγαπημενο μου σύνθημα ειναι οταν τραγουδαμε τον υμνο του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ.
Δεν υπαρχει καλυτερο.

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
16-02-2014, 11:48
μεγάλη στιγμή έμπνευσης στο 4-1 με το αεκ στο οακα, όταν προηγήθηκε το αεκ στο ρολόι της 35 έχει ανεβεί ένα χανούμι και κάνει τα δικά του.
όταν πέσανε τα πρώτα γκολ, βγήκε το "βάλτε το μαλάκα στο ρολόι να μετράει πόσα τρώει" που μετά έγινε βάλτε τον ηλία στο ρολόι.

γι'αυτό που λέει ο chrisK7 είναι δεκέμβριος του 2005, αλλά ίσως (ίίίίσως που λέει κι ο χ"παπάρας) να ήταν γιατί θα λέγανε το "να τα πούμε;" αφού πλησιάζαν μέρες γιορτινές)


ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕΟ
ΓΑ(ΜΠΙΙΙΙΙΠ)ΜΙΕΤΑΙ (όχι που δε θα το έγραφα) ο μπανθηναικός
ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΕΠΙΛΗΨΙΑ
ΜΟΝΑΧΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Salvador7
17-02-2014, 18:44
hTNJ8ovURQ0

Πάμε λίγο ζέσταμα

3 και σήμερα

LFO
17-02-2014, 19:08
γαμιεται ο παο κι η λεωφορος

Συνθημα απλό , λιττό και κυριως κατανοητό. Οπως και ο λαος του Θρυλου. Δωρικό.

Αποσταγμα σοφίας οχι μονο γιατι μιλα κατευθειαν στην καρδιά των οπαδών του Θρύλου αλλα κυριως γιατι σε λιγες λεξεις παρουσιαζει τοσο το προβλημα (παο και λεωφορος) οσο και την λυση (να γαμηθουν). Συμπεριλαμβανει δε υποσυνειδητα και το "πουτανας γιοι παναθηναικοι" οπου η καταληξη ειναι παλι να γαμηθουν...

Επισης ειναι συνθημα κοκα κολα, δηλαδη παει με ολα: "καλημέρα σας, γαμιεται ο παο και η λεωφορος", "θα ηθελα ενα τυλιχτο με γυρο, γαμιεται ο παο και η λεωφορος", "ποσο κάνει αυτή η μπλουζα, γαμιεται ο παο και η λεωφορος", "πληρωσα την ΔΕΗ σήμερα, γαμιεται ο παο και η λεωφορος" ή ακομά και σαν παρομοιώση υπερβολης "γαμιεται ο παο και η λεωφορος (δις)"


Αξεπεραστο

dora7
17-02-2014, 19:15
χαχαχχαχα LFO σε ΠΟΛΥ Ολυμπιακο mood τα εξηγει ωραια...;)

trust in who we are
17-02-2014, 19:19
http://www.youtube.com/watch?v=-ieJwkjaKp4

EDIT : Πιο καυλιαρικο βιντεακι με ανταποκριση απο τα προεορτια!
http://www.youtube.com/watch?v=yeNkNeAXi-E

Καπακια ντερμπυ σε καραισκακη και σε ΣΕΦ.

ΠΟΥΤΣΑ ΣΤΟ ΠΟΛΟ ΣΤΟ ΒΟΛΕΥ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΟΥΤΣΑ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΜΥΑΛΟ!

Ντελιριο εκεινη τη μερα οποιος ηταν μεσα ξερει!

ΠΑΜΕ ΣΑΝ ΑΛΛΟΤΕ ΠΑΜΕ ΣΑΝ ΠΑΝΤΟΤΕ!
ΟΙ ΠΟΥΤΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΕ!

OneOfTheSmurfs
18-02-2014, 01:36
γαμιεται ο παο κι η λεωφορος

Συνθημα απλό , λιττό και κυριως κατανοητό. Οπως και ο λαος του Θρυλου. Δωρικό.

Αποσταγμα σοφίας οχι μονο γιατι μιλα κατευθειαν στην καρδιά των οπαδών του Θρύλου αλλα κυριως γιατι σε λιγες λεξεις παρουσιαζει τοσο το προβλημα (παο και λεωφορος) οσο και την λυση (να γαμηθουν). Συμπεριλαμβανει δε υποσυνειδητα και το "πουτανας γιοι παναθηναικοι" οπου η καταληξη ειναι παλι να γαμηθουν...

Επισης ειναι συνθημα κοκα κολα, δηλαδη παει με ολα: "καλημέρα σας, γαμιεται ο παο και η λεωφορος", "θα ηθελα ενα τυλιχτο με γυρο, γαμιεται ο παο και η λεωφορος", "ποσο κάνει αυτή η μπλουζα, γαμιεται ο παο και η λεωφορος", "πληρωσα την ΔΕΗ σήμερα, γαμιεται ο παο και η λεωφορος" ή ακομά και σαν παρομοιώση υπερβολης "γαμιεται ο παο και η λεωφορος (δις)"


Αξεπεραστο


Ακομα κι οπως εσυ ο ιδιος το ειχες πει πιο παλια:

Να ζήσεις Γιωργάκη και χρονιά πολλα
Μεγάλος να γινεις με ασπρα μαλλια
Παντου να σκορπιζεις της νιωτης το φως
Και όλοι να λενε γαμιεται ο παο και η λεωφορος

deninho
18-02-2014, 02:04
http://www.youtube.com/watch?v=-ieJwkjaKp4

Ήταν το ματς που αμέσως πριν είχε πεθάνει ο πατέρας του Τσίλντρες. τι θυμάμαι κι εγώ τώρα... και θυμάμαι ένα ακόμα πιο διεστραμμένο πράγμα. Jumpball, η μπάλα διεκδικήσιμη, παίρνει ο Τσίλντρες, μια πιρουέτα γύρω από τον αντίπαλο και λέι απ. Είχε ξεκινήσει με τους καλύτερους οιωνούς το ματς εκείνο.

Morrison
18-02-2014, 13:00
"Είμαστε γαύροι από τον Πειραιά" μακράν το personal favorite...

Όταν βγήκε το "στη Ρώμη και στον τελικό" μεγάλα επίπεδα κ@βλ@ς επίσης...

Ντέρμπι με Βάζελο στο ΟΑΚΑ (2-2 με Ανατόλ, Αλεξανδρή) με το "όποιος είναι βάζελος" να έχει βρεθεί 1-2 μήνες πριν με θυμάμαι να το τραγουδάω non stop, από το πρωί που μπήκα στο πούλμαν, μέσα στα λεωφορεία, στα τρένα, στο γήπεδο, στον γυρισμό. Κανά 12ωρο στο repeat...

Άκυρο tip...
Ματς Κυπέλλου μεσοβδόμαδο στην επαρχία μέσα της δεκαετίας του '90...κάνουμε κερκίδα καμιά 300αριά άτομα...κάποια στιγμή μπαίνει ένας τύπος με μακρύ μαλλί πρώτη αλλαγή που κανείς μας δεν ήξερε ποιος είναι..αρχίζουμε να φωνάζουμε κάτι σαν "είσαι ο 12ος Θεός" πάνω στη τρέλα...ήταν ο Πέτρος Πασσαλής που γύριζε ξαφνικά από πολύμηνο τραυματισμό...

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
18-02-2014, 13:09
Μάιος '97 Καραϊσκάκη με αεκ (2-0) και ακούγεται το 'ΕΙΣΑΙ Η ΚΑΨΟΥΡΑ ΜΟΥ'... ΟΥΤΕ ΤΥΜΠΑΝΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΧΕΡΙΑ ΜΟΝΟ. ΚΑΠΑΚΙ ΠΑΙΖΑΜΕ ΜΕ αεκ δίπλα μπάσκετ για τα πλέιοφφ.
έχω πάρει εισιτήριο από τα εκδοτήρια στα τραίνα για το μπάσκετ (έλεγε αεκ γενική τράπεζα) και είναι στην 6. εγώ νόμιζα ότι έχω πάρει για τη μπάλα. φτάνω καραϊσκάκη μου λένε, αυτό είναι πλαστό. λέω τώρα το πήρα πριν λίγο. λέει ένας, πήρες για το μπάσκετ... στο δεύτερο ανοίξανε τις πόρτες και μπήκα μέσα και άκουσα το στη ρώμη και στον τελικό μαζί με το 'κοκκίνησε-κοκκίνησε'.

isiah
18-02-2014, 13:16
"εκεί ψηλά στη θύρα 13, να βάλετε του Θρύλου το γκαυλίιιιιιι
να βάλετε και μια φωτογραφίιιιια, με της μαμάς σας το μ...."

Red Pulse
18-02-2014, 15:29
 

tsak8
18-02-2014, 16:57
"εκεί ψηλά στη θύρα 13, να βάλετε του Θρύλου το γκαυλίιιιιιι
να βάλετε και μια φωτογραφίιιιια, με της μαμάς σας το μ...."

Ε ναι, ευλογια που ημουν μεσα!
Κατα τα αλλα

ΚΟΚΚΙΝΗΣΕ, ΚΟΚΚΙΝΗΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΕΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΔΑ
ΗΡΘΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ, ΝΑΛΛΑΞΕΤΕ ΟΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΔΑ

Με 3πλ κραουν μπασκετ, και πρωταθλημα μπαλα μετα απο πετρινα, πικρες, Τελαβιβ κλπ
Η ΔΟ ΝΗ

giovanni10
18-02-2014, 18:48
Γαμηστε τον πααθηναικο, Θρυλε ολε σ' αγαπω... Με εφτα λεξεις, η πληρης αντιπροσωπευση των ολυμπιακων ιδεωδων.

Της στιγμης, οσα ακουστηκαν μετα το τεταρτο του νουνιεζ για το κυπελλο το 2008. (βαλε και το πεμπτο το αχαστο στο 90 ρε κωστακη...)

dora7
18-02-2014, 19:00
Το νεο μπασκετικο μας συνθημα

το 97 μεσα στη Ρωμη
το 2012 στην Πολη...

συνδιαζει το παρελθον το παρον και δινει μια ωθηση και για το μελλον αυτης της ομαδας...σε προδιαθετει να πας στο Μιλανο και να τα κανεις ολα λιμπα ενω θα το ξανασηκωνει η ομαδα και θα κανει το 3peat...keeps the dream alive...

Αξιο...;)

Jasone
18-02-2014, 21:36
ΤΙΣ ΜΑΝΕΣ ΣΑΣ ΓΑΜΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΣΑΣ ΤΟ ΜΟΥΝΙ, ΤΟ ΜΟΥΝΙ, ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΑΣ.

Απλά. Δυνατά. Επαναληπτικά.

Dude
19-02-2014, 02:12
ΠΑΟΚ ΞΕΡΩ ΓΩ, ΞΕΡΩ ΓΩ ΕΝΤΑΞΕΙ, ΝΤΑΞΕΙ ΠΑΟΚ ΞΕΡΩ ΓΩ, ΞΕΡΩ ΓΩ ΕΝΤΑΞΕΙ

standby25
19-02-2014, 02:18
Πουτανας γιοι Παναθηναικοι.Αυτο

stefanos
19-02-2014, 10:40
μπήκαν οι μπάτσοι μεσ'στο σπίτι(ΑΠΟΛ ΟΛΕ,ΟΛΕ)και κατασχέσαν τα εξής(ΑΠΟΛ ΟΛΕ,ΟΛΕ)10 γραμμάρια ηρω'ι'νης(ΑΠΟΛ ΟΛΕ,ΟΛΕ)και ενάμιση κιλό χασίς(ΑΠΟΛ ΟΛΕ,ΟΛΕ)μα στη μεγάλη μου μαστούρα(ΑΠΟΛ ΟΛΕ,ΟΛΕ)δεν μου το πήραν ευτυχώς(ΑΠΟΛ ΟΛΕ,ΟΛΕ)το πράσινο κασκόλ στο τοίχο (ΑΠΟΛ ΟΛΕ,ΟΛΕ)που γράφει ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ(ΚΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ ΜΕΤΑ,ΧΑΧΧΑΧΑΑΑΧΑΧ)Παντα μου αρεσε το ''ξανα ξανα,στο μικρο τελικο ξανα'',κατι σαραντάστιχα για παοκ στο μπασκετ και καύλωνα (αν και ψιλοσταματησε πια)την ωρα που ακούγονταν ο υμνος του ΤσουΛου και φωναζε ολο το γηπεδο ΟΕΕΕΕ,ΟΕΕΕΕ,ΟΕΕΕΕ,ΘΡΥΛΕΕΕΕ,ΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.Μην ξεχνάμε οτι αυτη η εικόνα περναει στους δεκτες 200 και πλέον χωρών μιας κ η UEFA δείχνει την εισαγωγή με το σεντόνι σε καθε γήπεδο και προιδέαζε τους ξένους για την ατμόσφαιρα στον ΝΑΟ.

DirtySniper
20-02-2014, 01:55
Μονο αυτο
Μόνο

8mTu_MUUTyw

μεσα στο σπιτακι τους ρε αρχιδαρα
μεσα εκει