PDA

View Full Version : Χουποθητείες - Εργα & Ημερες στα Ελληνικα Στρατα


harrism15a
24-07-2016, 19:07
Χειμώνας 2008-2009. Π.Ν σκοπέτο σε πύλη. Από αυτά τα σκληρά, με 2 ναυτάκια, κινητό, λαπτοπ κτλ.

Έχω μπει κι εγώ να χαζέψω κανένα άρθρο στο "και καλά ψαγμένο" μπλογκ του πεσετερο. Νόμιζα τότε οτι είχα ανακαλύψει την Αμερική με αυτά τα σπουδαία που έγραφε ο άνθρωπος εκειμέσα. Ένα πρωίνο βλέπω τον έτερο ναυτάρα δίπλα μου να είναι στο μπλογκ και όχι μονο να διαβάζει αλλά να γράφει ο ίδιος. Μιλάμε το παλικαράκι καθόταν τουλάχιστον μισή ώρα αμίλητος και τουκου τουκου έγραφε και έγραφε σεντόνια. Τι κάνεις εκεί ρε μαλάκα του λέω. (Γνωστός άρρωστος Ολυμπιακός, είχε τσακωθεί με το μισό στρατόπεδο, ολυμπιακούς, βαζέλια χανούμια, κτλ.Δεν είχε τέτοια κωλύματα. Μου λέει γράφω κι εγώ σ αυτο το μπλογκ αλλά αναλύω θέματα μόνο του μπασκετικού Ολυμπιακού.

Λίγους μήνες μετά, του στέλνω μνμ και του λέω τι έπαθες? Δε βλέπω πια αρθράκια. Μου λέει ετοιμάζεται κάτι πολύ καλό. redhoops.gr/forum Μπες και δε θα το μετανιώσεις. Από το 2009 και μετά, αρχική σελίδα στο σπίτι αλλά και στο γραφείο μου έχει γίνει το redhoops. Πρώτα θα μπω το πρωί από τη δουλειά redhoops να διαβάσω για μπασκετικό Ολυμπιακό με τις 3 γουλιές του καφέ και μετά θα πάω στις ειδήσεις του google να δω αν μπήκε καμιά μπόμπα. Ειλικρινά αν μια μέρα κάτι γίνει και κατέβει το forum, δεν ξέρω τι θα κάνω. Πολύ πιθανό να μου στρίψει. Ούτε γκαζέτες, ούτε 24 ούτε τίποτα. Ότι θέλω το μαθαίνω απο εδωμέσα. Να ναι καλά τα παιδιά που το κρατούν ζωντανό.

Σας ευχαριστώ.

Lucifer_7
24-07-2016, 19:15
Και τελικά ποιος χρήστης είναι αυτός ο μυστήριος τύπος;

Darkling
24-07-2016, 19:19
ΛΑΙΚ ΑΝ ΓΝΩΡΙΣΑΤΕ ΤΟΝ ΝΤΟΝ ΑΠ ΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΤΟΥ ΠΕΣΕΤΕΡΟ!!~@~!2`12`1

Άγιος Πέτρος
24-07-2016, 19:23
βύσματα...άκου ΠΝ...

harrism15a
24-07-2016, 19:37
βύσματα...άκου ΠΝ...

Βύσματα μεν, αλλά αν κάνεις θητεία στο Παλάσκας με διοικητή Παλιάτσο μπορεί να πεις οτι ειναι προτιμότερο να ήσουν Στρατός ξηράς με ένα αξιοπρεπές βυσματάκι :D:D:D:D:D

nazgr
24-07-2016, 19:59
και απο τα like στον Harris καταλαβαινουμε ποιος εχει κανει ΠΝ....

manoskol
24-07-2016, 20:15
269...millenium ΣΤ! και όποιος κατάλαβε κατάλαβε last of the mochicans....

DirtySniper
24-07-2016, 20:58
παλιατσος
σιγα το Ραμπο
Διακοπουλες στο θερετρο του Πορου
και μετα μεταθεση σε θεση που ντρεπεσαι να αναφερεις.
Μιλαμε η κατασκηνωση ειναι πιο σκληρος θεσμος απο το Π.Ν

userNOname7
24-07-2016, 21:05
παλιατσος
σιγα το Ραμπο
Διακοπουλες στο θερετρο του Πορου
και μετα μεταθεση σε θεση που ντρεπεσαι να αναφερεις.
Μιλαμε η κατασκηνωση ειναι πιο σκληρος θεσμος απο το Π.Ν
Σε καταλαβαινω απόλυτα .. 21 μηνες .. 😜😜

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

harrism15a
24-07-2016, 21:18
παλιατσος
σιγα το Ραμπο
Διακοπουλες στο θερετρο του Πορου
και μετα μεταθεση σε θεση που ντρεπεσαι να αναφερεις.
Μιλαμε η κατασκηνωση ειναι πιο σκληρος θεσμος απο το Π.Ν

εγώ προσωπικά έπαιξα μιαμιση(μεσα)-μισή(εξω) το λεγόμενο καραβίσιο. Ένα σκ μέσα, ενα off από Σάββατο μεσημέρι. Όταν ήμουν μέσα, έκανα 2 τετράωρες σκοπιές. Με άλλη μια ώρα πηγαινελα με το τζιπ. Φλώρικες σκοπιές μεν, αλλά πολλές ώρες. Εννοείται μαγειρεία-τουαλέτες κτλ

dora7
24-07-2016, 21:41
Μπασκετικος Ολυμπιακος σημαινει ...να ξεκινας να γραφεις για το τι σημαινει ο μπασκετικος Ολυμπιακος και να καταληγεις ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ :p να μοιραζεσαι με τους υπολοιπους χουπηδες τις εμπειριες σου απ το στρατο....

χουπισες7 dislikes this με ολο τους το ειναι...:p:p:p:p

Άγιος Πέτρος
24-07-2016, 21:47
Δεν έγραψε κανείς τίποτα για το στρατό πάντως :Ρ

dora7
24-07-2016, 22:08
χαχαχχα και τα παραπανω τι ειναι???

αλλα προφανως και κανω πλακα ετσι, εχω ζησειολη μου τη ζωη ακουγοντας τα ιδια και τα ιδια...:p

Darkling
24-07-2016, 22:13
και γω ημουν ΠΝ αλλα δεν θα το αναφερω.

Άγιος Πέτρος
24-07-2016, 22:21
Τίμιος

D.Rivers
24-07-2016, 23:28
βύσματα...άκου ΠΝ...

Βύσματα μεν, αλλά αν κάνεις θητεία στο Παλάσκας με διοικητή Παλιάτσο μπορεί να πεις οτι ειναι προτιμότερο να ήσουν Στρατός ξηράς με ένα αξιοπρεπές βυσματάκι :D:D:D:D:D
Ο Παλιάτσος μετά το Πάσχα του 2008 πήγε στη ΝΔΑ πάντως ;)

Beeroy
25-07-2016, 00:48
παλιατσος
σιγα το Ραμπο
Διακοπουλες στο θερετρο του Πορου
και μετα μεταθεση σε θεση που ντρεπεσαι να αναφερεις.
Μιλαμε η κατασκηνωση ειναι πιο σκληρος θεσμος απο το Π.Ν
Εκτός αν η μετάθεση που σου ήρθε ήταν σε Αντιτορπιλικό που έκτοτε έκοβε όλες τις τυχόν μεταθέσεις λόγω επερχόμενης Νατοικής άσκησης που διαρκούσε 3,5 μήνες...

DirtySniper
25-07-2016, 01:27
ολοι ναυταιοι ειστε εδω ρεεεε?
Πωπω τι βυσματα εχει το φορουμ

Άγιος Πέτρος
25-07-2016, 01:31
Μόνο εγώ και ο dio φτάσαμε στα σύνορα δηλαδή;

VasilisL7
25-07-2016, 02:36
2004 Β' ΕΣΣΟ ή 287

25/5/2004 ΚΕΒΟΠ στο Χαϊδάρι.
Έλαχε στη σειρά μου να κάνουμε τη μετακόμιση του στρατοπέδου τότε με προορισμό την Καστοριά. Μας κράτησαν στο κέντρο μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου, μόνο οι οδηγοί είχαν φύγει με μεταθέσεις νωρίτερα.

4/10/2004
Διδυμότειχο στο στρατόπεδο καπετάν Λάζος.

Άγιος Πέτρος
25-07-2016, 02:50
Καπεταν Λαζος Παπαδοπουλος;

pl@yer
25-07-2016, 09:18
Μόνο εγώ και ο dio φτάσαμε στα σύνορα δηλαδή;

Κι ο pl@yer γατάκια

harrism15a
25-07-2016, 09:43
βύσματα...άκου ΠΝ...

Βύσματα μεν, αλλά αν κάνεις θητεία στο Παλάσκας με διοικητή Παλιάτσο μπορεί να πεις οτι ειναι προτιμότερο να ήσουν Στρατός ξηράς με ένα αξιοπρεπές βυσματάκι :D:D:D:D:D
Ο Παλιάτσος μετά το Πάσχα του 2008 πήγε στη ΝΔΑ πάντως ;)

Καλά τα λες, αλλά για την ιστορία ο διάδοχος του ήταν ακόμα χειρότερος. Περισσότερο κομπλεξικός.

ΥΓ στην ιστορία που διηγήθηκα ήμουν ήδη "παλιος" Αν και το παλιός σε 12μηνη θητεία ακούγεται λίγο αστείο. Anyway, στο ναυτικό χωρίς βύσμα με μέγεθος ελέφαντα έμοιαζες μυρμήγκι μπροστά στους υπόλοιπους. Στο Σ.Ξ ένα λογαχούλη να ήξερες, κάπως την έβγαζες καθαρή. Το ΠΝ ήθελε υπουργό. Και προς Θεού, δεν το συνέκρινα με μαύρη θητεία πυροβολικού, τεθωρακισμένων κτλ. Απλά λέω πως υπηρχαν και τότε μονάδες του ΠΝ χωρίς off, με λαντζα, με σκοπιές κτλ.

Δε θα ξεχάσω εκείνο το πρωινό μέσα στο θάλαμο, που ανακοίνωσαν στο ραδιόφωνο την επιστροφή Παπαλουκά στο θρύλο. Ησύχασε η ψυχή μου. Νόμιζα πως μας είχαν δώσει το πρωτάθλημα πριν καν ξεκινήσει. Όπως επίσης τη μαυρίλα που ένιωσα όταν άκουσα πάλι στο ραδιόφωνο οτι έπιασαν τον Κιντελ με χασισάκι, οπότε και δεν υπήρχε καμία περίπτωση να τον κρατήσει ο Γιαννάκης στην ομάδα.

rakos
25-07-2016, 10:09
φιλε αστο Παπαλουκα, για το Μπουρουσαρο τι αποψεις εξεφραζε τοτε ο μυστηριος ναυτης;
Διεκρινες μια ερωτικη λαμψη στο βλεμμα του οταν αναφεροταν στο Καρδιτσιωτη γιγαντα;

kseplenhs
25-07-2016, 10:41
ΛΑΙΚ ΑΝ ΓΝΩΡΙΣΑΤΕ ΤΟΝ ΝΤΟΝ ΑΠ ΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΤΟΥ ΠΕΣΕΤΕΡΟ!!~@~!2`12`1

Τότε αγάπησα ντον πάντως.Μπορεί μετά να κατάλαβα πως κάτι σκαμπάζει από το άθλημα αλλά αυτό ήταν λεπτομέρεια.Η αγάπη γεννήθηκε σε διαλόγους του με όσους διαφωνούσαν μαζί του και ειδικά με το "ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΠΛΟΓΚ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΡΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑΝΝΑΚΗ.ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ..."

Σαφής.Δεν χρειάζεται διάλογος.Αν συμφωνείτε μαζί μου,είμαστε ντάξει.Αλλιώς πούλο...

Chrisk7
25-07-2016, 11:31
Μόνο εγώ και ο dio φτάσαμε στα σύνορα δηλαδή;

Κι ο pl@yer γατάκια

6 μηνες Προβατωνας Εβρου

Άγιος Πέτρος
25-07-2016, 11:33
Ok, ησυχασα. Αγωνιστικους χαιρετισμους από Λαγο και εξαιρετα δυσμενη μετάθεση στην Πλάτη

DCS7
25-07-2016, 11:39
Μόνο εγώ και ο dio φτάσαμε στα σύνορα δηλαδή;

Κι ο pl@yer γατάκια

6 μηνες Προβατωνας Εβρου

10 μηνες στην Παστίδα, πυροβολικό (στην Ροδο, και δεν θέλω μαλακίες, και η Ρόδος σύνορα πιάνεται)

pl@yer
25-07-2016, 11:39
Μόνο εγώ και ο dio φτάσαμε στα σύνορα δηλαδή;

Κι ο pl@yer γατάκια

6 μηνες Προβατωνας Εβρου

Eμείς πιάσαμε τα νησιά :D

LFO
25-07-2016, 12:55
12 μηνες Λημνο μια χρονια μετα τα Ιμια ψαρουκλες. Φ4 Ρωμης στο καψιμι και 5Φ για παραποιηση στολης εκεινο το βραδυ στην αναφορα (δεν ταιριαζε η παραλλαγη με το καπελο κοκκινο Θρυλεων)

@DCS7, ΙΣΧΥΣ ΔΙΑ ΤΗΣ ΓΝΩΣΕΩΣ αδελφε μου

Sent from a galaxy far, far away..

plextis
25-07-2016, 12:58
Το κέντρο που παρουσιάστηκα (Κιλκις με όλη τη Τούμπα μαζί) παίζει να είναι πιο μακρυά από την παραμεθόριο μερικών.
Μιλάνε οι νάυτες και οι αεροπόροι για θητίες!!!

DirtySniper
25-07-2016, 13:48
ελα ντε
ελεος με το Π.Ν ποα εκανε μεταθεσεις στο Παγκρατι και στο Αβερωφ

dora7
25-07-2016, 13:50
Μόνο εγώ και ο dio φτάσαμε στα σύνορα δηλαδή;

Κι ο pl@yer γατάκια

6 μηνες Προβατωνας Εβρου

10 μηνες στην Παστίδα, πυροβολικό (στην Ροδο, και δεν θέλω μαλακίες, και η Ρόδος σύνορα πιάνεται)

παστιδα στο πανω πανω στρατοπεδο τερμα θεου με το κιοσκι αμεσως μεσα απο την πυλη η στο πιο κατω???? μιλαμε για παραμεθοριο, εγω φανταριλικι δεν εχω κανει προφανως αλλα εχω ζησει περιπετεια σ' αυτο το στρατοπεδο το πανω πανω που ωχρια μπροστα της οτι εχουν ζησει αλλα κοριτσακια σ'ολη τη ζωη τους.... :)

DCS7
25-07-2016, 14:58
12 μηνες Λημνο μια χρονια μετα τα Ιμια ψαρουκλες. Φ4 Ρωμης στο καψιμι και 5Φ για παραποιηση στολης εκεινο το βραδυ στην αναφορα (δεν ταιριαζε η παραλλαγη με το καπελο κοκκινο Θρυλεων)

@DCS7, ΙΣΧΥΣ ΔΙΑ ΤΗΣ ΓΝΩΣΕΩΣ αδελφε μου

Sent from a galaxy far, far away..

χαχαχαχα. Εμενα μου χει μείνει το ηλίθιο τραγουδάκι του πυροβολικου, εχει μαρκαριστεί στο μυαλό μου με πυρωμένο σίδερο. Σαν κάτι σουξεδάκια του Μπίγαλη που τα μισείς αλλά θσ θυμάσαι το ρεφρέν τους μεχρι τα βαθιά γεράματα "ελα Απόλλωνα έλα, παρε την λύρα μ'ακούς!!!!" (ΑΑΑΑ!!!! ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ) . Τες πα ευτυχώς στον στρατο εζησα την χειρότερη χρονια του θρύλου απο τα πετρινα χρόνια και μετά. 2003-2004. Την χρονια της 7αρας (εκανα περίπολο και ήταν σκοπιά και γκόλ), Σώκρατες μαλακίζεται σε ποδόσφαιρο (με αλέφαντο) και μπάσκετ (με γελοίους πειραματισμούς) και η φάπα να πέφτει σύννεφο σε όλα τα επίπεδα. Επέστρεψα αθήνα όμως και ξαναμπήκαν τα πράγματα στην θέση τους.



10 μηνες στην Παστίδα, πυροβολικό (στην Ροδο, και δεν θέλω μαλακίες, και η Ρόδος σύνορα πιάνεται)

παστιδα στο πανω πανω στρατοπεδο τερμα θεου με το κιοσκι αμεσως μεσα απο την πυλη η στο πιο κατω???? μιλαμε για παραμεθοριο, εγω φανταριλικι δεν εχω κανει προφανως αλλα εχω ζησει περιπετεια σ' αυτο το στρατοπεδο το πανω πανω που ωχρια μπροστα της οτι εχουν ζησει αλλα κοριτσακια σ'ολη τη ζωη τους.... :)

Ναι αν μιλάμε για πυροβολικό αυτό ήταν. Να σου πώ την αλήθεια δεν θυμάμαι πόσο τέρμα θεού ήταν μιας και την Ρόδο ζήτημα να την είδα 10 φορές. Το πιο κάτω στρατόπεδο ήταν τα αντιεροπορικά. Το δικό μας μόνο εμείς και οι χάρτες το ξέραμε.

BabisKyr
25-07-2016, 15:09
9 μήνες ΕΛΔΥΚ ρε νεούδια. Πυρ και κίνηση με πραγματικά πυρά, φαγητό με βήμα και βραδινές πεζοπορίες. φαπ φαπ φαπ

plextis
25-07-2016, 15:09
Έπρεπε να παω στρατό για να κάνει το 1ο διπλό εκτός έδρας ο Ολυμπιακός.
Έβγαζα εγω τις υπηρεσίες και φυσικά είχα καβατζώσει όλους τους γαυρους για να πάμε μαζι ΚΨΜ να το δούμε. Όσπου σκάει μύτη ο νέος και μου λέει γιατι με έχωσες σήμερα θέλω να δω το ματς, του λέω συγνώμη δεν ήξερα οτι είσαι και εσύ δικός μας.
Με τη λήξη του ματς τον πετυχαίνω και μου λέει: όταν παίζουμε από εδώ και πέρα εννοείται την ώρα του αγώνα θα κάνω την ίδια υπηρεσία.

Άγιος Πέτρος
25-07-2016, 15:25
Εγώ δυστυχώς έκανα θητεία στο f4 της βαρκελώνης. Το αποτέλεσμα ήταν να ρίξω μπουνιά σε βάζελο στο θάλαμο

αυτά καλό είναι να μη γίνονται

DirtySniper
25-07-2016, 15:26
γιατι να μη γινονται?

Kharnee
25-07-2016, 15:27
9 μήνες ΕΛΔΥΚ ρε νεούδια. Πυρ και κίνηση με πραγματικά πυρά, φαγητό με βήμα και βραδινές πεζοπορίες. φαπ φαπ φαπ

και καλοκαιράκι με 46+ βαθμους, να παίρνεις παγωτό από ΚΨΜ για να το πας στον σκοπό στην Ν/Δ σκοπια (2ο ταγμα, ξεχασμένη απο τον θεο) και μέσα σε 1.5 λεπτό να έχει γινει μιλκσεικ

Να εκτελείς χρέη επιλοχία με λοχαγό αρρωστο γαυρο, να του δινεις καθε πρωι χθεσινη εφημεριδα και ενώ διάβαζε να του πιάνεις συζήτηση για τους αναφερόμενους με αποτέλεσμα να *γκουχ γκουχ* ξεχνιουνται κάποιες ποινές και να μην γράφονται στην ΗΚΑΛ

BabisKyr
25-07-2016, 15:32
9 μήνες ΕΛΔΥΚ ρε νεούδια. Πυρ και κίνηση με πραγματικά πυρά, φαγητό με βήμα και βραδινές πεζοπορίες. φαπ φαπ φαπ

και καλοκαιράκι με 46+ βαθμους, να παίρνεις παγωτό από ΚΨΜ για να το πας στον σκοπό στην Ν/Δ σκοπια (2ο ταγμα, ξεχασμένη απο τον θεο) και μέσα σε 1.5 λεπτό να έχει γινει μιλκσεικ

Να εκτελείς χρέη επιλοχία με λοχαγό αρρωστο γαυρο, να του δινεις καθε πρωι χθεσινη εφημεριδα και ενώ διάβαζε να του πιάνεις συζήτηση για τους αναφερόμενους με αποτέλεσμα να *γκουχ γκουχ* ξεχνιουνται κάποιες ποινές και να μην γράφονται στην ΗΚΑΛ

1o τάγμα εγώ, χρέη επιλοχία στον Λόχο Διοικήσεως. ΗΚΑΛ ρε φίλε, είχα να συναντήσω πολλά χρόνια αυτή τη λέξη. :D

DirtySniper
25-07-2016, 15:34
Μόνο εγώ και ο dio φτάσαμε στα σύνορα δηλαδή;

Κι ο pl@yer γατάκια

6 μηνες Προβατωνας Εβρου

10 μηνες στην Παστίδα, πυροβολικό (στην Ροδο, και δεν θέλω μαλακίες, και η Ρόδος σύνορα πιάνεται)

παστιδα στο πανω πανω στρατοπεδο τερμα θεου με το κιοσκι αμεσως μεσα απο την πυλη η στο πιο κατω???? μιλαμε για παραμεθοριο, εγω φανταριλικι δεν εχω κανει προφανως αλλα εχω ζησει περιπετεια σ' αυτο το στρατοπεδο το πανω πανω που ωχρια μπροστα της οτι εχουν ζησει αλλα κοριτσακια σ'ολη τη ζωη τους.... :)


για πες για πες

Άγιος Πέτρος
25-07-2016, 15:37
γιατι να μη γινονται?

Ήταν στρατόπεδο στα πρότυπα νατοϊκής βάσης, πράγμα που σημαίνει πως είχαμε θαλάμους των 4 σε κοντέηνερ. Ε, μέχρι να απολυθώ είχα τσακωθεί με όλους και με άλλαξαν θάλαμο για τις τελευταίες 2 βδομάδες.

Ένας ο βάζελος
Ένας γύφτος
Ένας λαμόγιο ποδοσφαιριστής που έπαιζε στον Ακράτητο

και μόνος μου. Τους είχα άνετα

Lucifer_7
25-07-2016, 15:41
Ντοντ φακ γουιθ χιμ

Lateralus
25-07-2016, 17:27
ΣΤΡ ΠΒ ΦΕΡΡΕΣ 293 σειρα(στην αρχη δεν ακουσα καλα και νομιζα Σερρες μετα πηρα την κρυαδα) και μετα χαμενος σε κατι φυλακια για 1-2μηνες και στα λελε μου με πανε μεταθεση Θεσσ/κη οδηγος οπου εχω Ισπανο Ταξιαρχο να τον πηγαινω απο δω και απο εκει ο οποιος ειχαμε ερθει σε συμφωνια να καπνιζει το πουρο του εντος αμαξιου αλλα με αφηνε να εχω τερμα ανοιχτο ραδιοφωνο οπου και σημαινει καθε μεσημερι 1 με 1.30 να ειμαι σε Τσιμισκη ή Εγνατια με τερμα Νικολακοπουλο για ρεπορταζ Θρυλου.

D.Rivers
25-07-2016, 17:37
μάλλον δε συμφέρει να μιλήσω εγώ :D

Άγιος Πέτρος
25-07-2016, 17:38
Νταξ, ανησυχούσα πως μόνο ναυτοχούπηδες υπήρχαν, αλλά εδώ μέσα κυκλοφορεί σοβαρός αριθμός κομάντο

http://2.bp.blogspot.com/-K_nNizYji4Q/VbzvklDV4-I/AAAAAAABsdU/v1-WwoaCDVA/s1600/1.jpg

Giorgio77
25-07-2016, 17:42
ΛΑΙΚ ΑΝ ΓΝΩΡΙΣΑΤΕ ΤΟΝ ΝΤΟΝ ΑΠ ΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΤΟΥ ΠΕΣΕΤΕΡΟ!!~@~!2`12`1

Τι έγινε τελικά με αυτόν; Που χάθηκε ξέρει κανείς; Εφυγε-Ξαναήρθε-Ξαναέφυγε..

#Don

userNOname7
25-07-2016, 17:54
μάλλον δε συμφέρει να μιλήσω εγώ :D
Εγω αν μιλήσω θα με κυνηγατε ολοι σας .

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DirtySniper
25-07-2016, 18:08
gia peite

D.Rivers
25-07-2016, 20:51
329' ΕΣΣΟ

Ξεκίνησα από Σπάρτη βασική εκπαίδευση και μετά 2 μήνες εκπαίδευση ΥΚΟΑ (3 μήνες ζωάρα Σπάρτη).
Καπάκι Ναύπλιο ένα μήνα για ΣΠΕΝ.
Τους τελευταίους 4 μήνες 700ΣΕ (η γνωστή κοπή πίσω από τον Άγιο Διονύση και πιο κάτω από την Υπαπαντή). Κάτω από 30 στρατιώτες δύναμη, 180 στελέχη (7 από σχολή και οι υπόλοιποι ΕΠΟΠ) και μπόλικο πολιτικό προσωπικό. 1-1 μας πήγαινε μεν, αλλά σε όλα τα σκοπέτα ήμουν με ΕΠΟΠίνα για παρέα :D Εν τω μεταξύ μόλις έφτασα στη μονάδα, ήμουν ο μόνος οδηγός φαντάρος κι άμεσα ξεκίνησα δρομολόγια, οπότε όλη την ημέρα την περνούσα στους δρόμους της Αθήνας και μακριά από αγγαρείες κλπ

userNOname7
25-07-2016, 23:23
Ας συνεχισω και εγω το οφτοπικ στο θεμα


98Γ ΣΕΙΡΑ στο ενδοξο Πολεμικο Ναυτικο.

28 ημερες προπαίδευση -διακοπές στο εξωτικό νησι του Πορου (περιοχη καταγωγης μου) Στην ιδια σειρα Γιωργος Σιγαλας (ειναι η περιοδος που έχει γυρίσει Ελλάδα και τον ζαλίσουν ολοι αν θα γυρίσει στον Ολυμπιακό-ναι ηταν στην προπαιδευση ολες τις μερες-)Μαζι επίσης Δημητρης Κάλυκάς παιχτης εκείνη την εποχη του ποδοσφαιρικου Ολυμπιακου .Συνέχεια θητείας στην παραμεθόριο Σαλαμινα..σε υπερπολυτελες καραβι του 1948 που εκτελουσε το μακρινό δρομολόγιο Σαλαμινα -Περαμα(μεταφορα προσωπικου ναυσταθμου) .Πρώτο τρίμηνο κανονικά τα προβλεπόμενα μια μεσα μια εξω..Μετα το τρίμηνο ...ξανά στο ναυτικό την ήμερα που πηρα το απολυτήριο.

υ.γ (1) η <θητεια> ηταν τοτε 21 μηνες..
(2) το καραβι το οποιο υπηρετησα πηρε μερος και στα γυρισματα της ταινιας "Το μαντολίνο του λοχαγού Κορέλι"με τον Νικολας Κεητζ και Πενελοπε Κρουζ.
(3) Για να παει το <καραβι> Κεφαλονια..το πηγαν με ρυμουλκο...χαχα

Άγιος Πέτρος
26-07-2016, 00:04
Με το Πανδροσος το πήγαν ;

Sent from Tapatalk - autocorrect bullshit may occur

userNOname7
26-07-2016, 00:12
Με το Πανδροσος το πήγαν ;

Sent from Tapatalk - autocorrect bullshit may occur

οχι με το Ρ/Κ Διομηδης το καραβι ηταν το Α/Β ΚΥΘΗΡΑ

DirtySniper
26-07-2016, 00:23
καλος εισαι αλλα λιγος

userNOname7
26-07-2016, 00:34
καλος εισαι αλλα λιγος

:D:D:D για πες για εσενα..

DirtySniper
26-07-2016, 00:36
ημανα σε φρεγατα σε νατοικη ασκηση στην αδριατικη

Άγιος Πέτρος
26-07-2016, 00:38
Ο Ντέρτυς για φούμο χρησιμοποιούσε λάσπη που έφτιαχνε με χώμα και το αίμα των εχθρών

Αποκεφάλιζε τα κοτόπουλα με τα δόντια

Έπαιζε πλάτη τον Καββαδά και δε φοβόταν

Καβαλούσε την τίγρη, έβλεπε τις μαύρες ρίγες αλλά ήξερε ότι ήταν καθαρή

Για πάρτυ του γκόμενες έφτυναν τον Κατσίβελη

Όλα αυτά μια τυπική τετάρτη για τον Ντέρτυ

panagi0tis7
26-07-2016, 00:48
ΣΤΡ ΠΒ ΦΕΡΡΕΣ 297σειρα(στην αρχη δεν ακουσα καλα και νομιζα Σερρες μετα πηρα την κρυαδα) και μετα χαμενος σε κατι φυλακια για 1-2μηνες και στα λελε μου με πανε μεταθεση Θεσσ/κη οδηγος οπου εχω Ισπανο Ταξιαρχο να τον πηγαινω απο δω και απο εκει ο οποιος ειχαμε ερθει σε συμφωνια να καπνιζει το πουρο του εντος αμαξιου αλλα με αφηνε να εχω τερμα ανοιχτο ραδιοφωνο οπου και σημαινει καθε μεσημερι 1 με 1.30 να ειμαι σε Τσιμισκη ή Εγνατια με τερμα Νικολακοπουλο για ρεπορταζ Θρυλου.

Εσυ ησουν στον πολιτισμο για ακου λοιπον φιλε lateralus 3o TYΠ Καβυλη ορεστιαδα και εν συνεχεια 496 ΓΣΝ Διδυμοτειχο

manoskol
26-07-2016, 00:51
Με το Πανδροσος το πήγαν ;

Sent from Tapatalk - autocorrect bullshit may occur

οχι με το Ρ/Κ Διομηδης το καραβι ηταν το Α/Β ΚΥΘΗΡΑ

Φιλε εγω πήγα μετα απο σένα αλλα εγω ημουν στο πλοιο που πηγε μονο του κεφαλονια για την ιδια ταινια... Α/Β ΝΑΞΟΣ... χαχααχχχααχαχα μας ειχανε ζαλισει τα @@ οι παλιοι

panagi0tis7
26-07-2016, 00:56
Μόνο εγώ και ο dio φτάσαμε στα σύνορα δηλαδή;

Ειχαμε κι αλλοι αυτη την τιμη.....

dio
26-07-2016, 02:50
ρε είστε τέρμα οφ τοπικ. κάποιος μοντ να τους καθαρίσει. Να καθαρίσει το θρεντ εννοώ

Άγιος Πέτρος
26-07-2016, 02:57
Άμα οι μοντ πήγαν ναυτικό δεν φοβόμαστε τίποτα

Darkling
26-07-2016, 03:02
καποιος μοντ να αναλαβει 3-5 καθαριστικο.

VasilisL7
26-07-2016, 03:16
ρε είστε τέρμα οφ τοπικ. κάποιος μοντ να τους καθαρίσει. Να καθαρίσει το θρεντ εννοώ

χαχαχαχαχαχαχαχαχα
έέέέέέέέέέέέέέέέέέτσι

kk_SEF
26-07-2016, 16:38
Μόνο εγώ και ο dio φτάσαμε στα σύνορα δηλαδή;

6 μήνες Μόρια Λέσβου και 1 Φιλιάτες Θεσπρωτίας σε ανεπιθυμήτων (ανεπιθύμητοι Ι άοπλα για "ψυχολογικά" οπότε οι σκοπιές για τον Ι1 kk_sef έφταναν και τις 12 ώρες σε ένα 24ωρο κι αυτό ήταν το μικρότερο από τα προβλήματα)

Σε φυλάκιο στη Μόρια πανηγυρίσαμε το γκολ του Γιαννακόπουλου
VPPK8-CAANQ

plextis
26-07-2016, 16:42
Μόνο εγώ και ο dio φτάσαμε στα σύνορα δηλαδή;

6 μήνες Μόρια Λέσβου και 1 Φιλιάτες Θεσπρωτίας σε ανεπιθυμήτων (ανεπιθύμητοι Ι άοπλα για "ψυχολογικά" οπότε οι σκοπιές για τον Ι1 kk_sef έφταναν και τις 12 ώρες σε ένα 24ωρο κι αυτό ήταν το μικρότερο από τα προβλήματα)

Σε φυλάκιο στη Μόρια πανηγυρίσαμε το γκολ του Γιαννακόπουλου
VPPK8-CAANQ

296 και εσύ αλλά πολλά χρόνια πρίν.
Σε ποιο φυλάκιο σε είχαν; Προβοσκίδα;

kk_SEF
26-07-2016, 16:46
296 και εσύ αλλά πολλά χρόνια πρίν.
Σε ποιο φυλάκιο σε είχαν; Προβοσκίδα;

"Όμορφο και σέξι το 2-9-6" μας έβαζε να φωνάζουμε στις ατελείωτες πρόβες παρέλασης ο αισχρός (για πολλούς λόγους) Δίκας :mad: Πόσο χάρηκα την ΕΔΕ που ξεκίνησε σε βάρος του όταν έφευγα με κατηγορία ότι δωροδοκούνταν για να δίνει άδειες :D
Φυλάκιο τότε είχαμε μόνο την Αγία Παρασκευή και μας πήγαιναν εκεί με στάγιερ να διανυκτερεύσουμε μαζί με τη μόνιμη δύναμη.

D.Rivers
26-07-2016, 16:47
Να μας πει κι ο Ιάσονας που έκανε στρατό και μετά κλειδώστε το :D

plextis
26-07-2016, 16:51
Οταν πηγα εγώ ήταν πολύ πικρα γιατί κόσμο δεν είχε και ο δικας νομιζε οτι ειμασταν σε εμπολεμη ζωνη. Μην τα θυμάμαι και συγχίζομαι.
Εμείς είχαμε 3 φυλάκια με μόνιμο κόσμο εκεί (παρακάλαγες να πας να ξεφυγεις).

Άγιος Πέτρος
26-07-2016, 17:05
Ελα νταξει ο kk_sef έκανε θητεία στη Μορια. Αμα δεν πει κάποιος για θητεία σε Μορντορ έχουμε νικητή

Sent from Tapatalk - autocorrect bullshit may occur

plextis
26-07-2016, 17:10
Ελα νταξει ο kk_sef έκανε θητεία στη Μορια. Αμα δεν πει κάποιος για θητεία σε Μορντορ έχουμε νικητή

Sent from Tapatalk - autocorrect bullshit may occur

Τώρα αν σου πω οτι έτσι την λέγαμε μεταξύ μας θα με πιστέψεις;

pl@yer
26-07-2016, 17:13
Μόνο εγώ και ο dio φτάσαμε στα σύνορα δηλαδή;

6 μήνες Μόρια Λέσβου και 1 Φιλιάτες Θεσπρωτίας σε ανεπιθυμήτων (ανεπιθύμητοι Ι άοπλα για "ψυχολογικά" οπότε οι σκοπιές για τον Ι1 kk_sef έφταναν και τις 12 ώρες σε ένα 24ωρο κι αυτό ήταν το μικρότερο από τα προβλήματα)

Σε φυλάκιο στη Μόρια πανηγυρίσαμε το γκολ του Γιαννακόπουλου
VPPK8-CAANQ

Έλα ρε, 6μηνάκι κι εγώ Μόρια, γείτονες, εγω 126(πυροβολικό) βέβαια αρκετά αργότερα από εσένα, εγώ πανηγύρισα την τριποντέλα του Αη Γιώργη με Μπάρτσα από το ΚΨΜ του 126, αλλά σίγουρα με άκουσαν οι 296άρηδες από κάτω.

ΥΓ Εννοείται Μόρντορ ήταν το πρώτο που ήρθε στο μυαλό μόλις ήρθε το χαρτί

Άγιος Πέτρος
26-07-2016, 17:15
λογικό τα παρατσουκλια ήταν στανταρακι

Βαγδάτη ήταν η 12 στον Εβρο
(Καλύτερα Βαγδάτη παρά στη δωδεκάτη )



Sent from Tapatalk - autocorrect bullshit may occur

kk_SEF
26-07-2016, 18:16
Παιδιά το συναίσθημα όταν μπήκα στο στρατόπεδο του 296 τέλος Αυγούστου του '97 δεν περιγράφεται και δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Κάτι παραπάνω από απόγνωση του τύπου εδώ θα με ξεχάσει ο κόσμος κι ο Θεός ο ίδιος.
Και ναι ήταν απίστευτα μαύρο τάγμα και για ηλίθιους λόγους. Οχι για μαχιμότητα και καλά αλλά για ό,τι μαλακία μπορούσαν να σκεφτούν να μας βάλουν να κάνουμε. Οπλο κράνος εξάρτηση και παραταγμένοι στο χώρο αναφοράς για να ακούσουμε κάλαντα σε ημιανας.. Ωσπου κάποιος κουνήθηκε και τα όπλα στην ανάταση και τρέχτε στον κατήφορο για το χωμάτινο γήπεδο...
Ωστόσο όταν πήγα Φιλιάτες μπροστά στις συνθήκες εκεί η Μόρια έμοιαζε Σευχέλλες. Τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα χίλιες φορές αμετάθετος να παρακαλάτε μη φύγετε!
Έπεφτες για ύπνο και δεν ήξερες αν θα ξυπνήσεις ή θα σε σφάξει κανένας στον ύπνο σου με ξιφολόγχη μέσα στη μαστούρα του. Πήγαινες σκοπιά και δεν ήξερες αν θα σε αλλάξουν γιατί δεν υπήρχαν δεκανείς αλλαγής κανείς δεν ασχολούνταν (ή δεν τόλμαγε) να περάσει από θαλάμους.

antonio108
26-07-2016, 18:29
Γελαω πραγματικά με όλους σας....17 μήνες αμεταθετος στη ΚΩ.

17 μήνες.....αμεταθετος στη ΚΩ.....πήγα το Σεπτεμβρη του 1998 και εφυγα τον Ιανουαριο του 2000!
Την πρώτη φορά που πήρα άδεια τα Χριστούγεννα του '98 και ήρθα αθηνα στο πατρικό μου, κοντεψα να βάλω τα κλάματα όταν θυμήθηκε πως είναι ή λεκάνη!!!

Το πυροβολικό,το πυροβολικοοοοό.....το πυροβολικό πολύ το αγαπωωωωώ.....

Άγιος Πέτρος
26-07-2016, 18:31
Υπερτιμημενη η λεκάνη

Sent from Tapatalk - autocorrect bullshit may occur

DirtySniper
26-07-2016, 18:34
τουρκικη ειναι και γαμω
1.κανεις τετρακεφαλους
2.αναπτυσσεις αντανακλαστικα για να αποφυγεις το σπλαααααας

BigTarp
26-07-2016, 18:49
Υπερτιμημενη η λεκάνη

Sent from Tapatalk - autocorrect bullshit may occur

Η δικαίωση του Αγίου Πέτρου,

Ο θρόνος της πορσελάνης

MJ45xiNj7IQ

:D

kk_SEF
26-07-2016, 19:02
τουρκικη ειναι και γαμω
1.κανεις τετρακεφαλους
2.αναπτυσσεις αντανακλαστικα για να αποφυγεις το σπλαααααας

επίσης αντανακλαστικά για να αποφύγεις τυχόν δάγκωμα αρουραίου των αγρών που κυκλοφορούσε στις σωληνώσεις. Προληπτικά τραβούσες καζανάκι προκαταβολικά για να πάει παραπέρα ή έβαζες στην τρύπα το καλαθάκι των χαρτιών. Φιλιάτες αυτά.

Μόρια απλά έγινε μια καταστροφή στο νησί από πλημμύρα και δεν είχαμε νερό για τρεις μέρες. Τουαλέτες; Δεν περιγράφω άλλο :D

dora7
26-07-2016, 19:02
να λοιπον τι σημαινει μπασκετικος Ολυμπιακος....:p:p:p

tarlac827
26-07-2016, 19:28
ΣΤΡ ΠΒ ΦΕΡΡΕΣ 297σειρα(στην αρχη δεν ακουσα καλα και νομιζα Σερρες μετα πηρα την κρυαδα) και μετα χαμενος σε κατι φυλακια για 1-2μηνες και στα λελε μου με πανε μεταθεση Θεσσ/κη οδηγος οπου εχω Ισπανο Ταξιαρχο να τον πηγαινω απο δω και απο εκει ο οποιος ειχαμε ερθει σε συμφωνια να καπνιζει το πουρο του εντος αμαξιου αλλα με αφηνε να εχω τερμα ανοιχτο ραδιοφωνο οπου και σημαινει καθε μεσημερι 1 με 1.30 να ειμαι σε Τσιμισκη ή Εγνατια με τερμα Νικολακοπουλο για ρεπορταζ Θρυλου.

Αδερφέ στην εκατοντρέχα και συ...(παράφραση του 110 ΣΤΡ ΠΒ Καβησσός)
Μερικές ΕΣΟ πιο πριν εγώ (285)...,και εγώ οδηγός. Γαμώ το φελέκι μου έγραψα 38 μέσα-1 έξω για την κωλοειδικότητα..λόγω έλλειψης οδηγών

D.Rivers
26-07-2016, 20:08
εμμμ δεν πήγαινες 700ΣΕ να πηγαίνεις τις ΕΠΟΠίνες βόλτα :D

Lateralus
26-07-2016, 21:45
ΣΤΡ ΠΒ ΦΕΡΡΕΣ 297σειρα(στην αρχη δεν ακουσα καλα και νομιζα Σερρες μετα πηρα την κρυαδα) και μετα χαμενος σε κατι φυλακια για 1-2μηνες και στα λελε μου με πανε μεταθεση Θεσσ/κη οδηγος οπου εχω Ισπανο Ταξιαρχο να τον πηγαινω απο δω και απο εκει ο οποιος ειχαμε ερθει σε συμφωνια να καπνιζει το πουρο του εντος αμαξιου αλλα με αφηνε να εχω τερμα ανοιχτο ραδιοφωνο οπου και σημαινει καθε μεσημερι 1 με 1.30 να ειμαι σε Τσιμισκη ή Εγνατια με τερμα Νικολακοπουλο για ρεπορταζ Θρυλου.

Αδερφέ στην εκατοντρέχα και συ...(παράφραση του 110 ΣΤΡ ΠΒ Καβησσός)
Μερικές ΕΣΟ πιο πριν εγώ (285)...,και εγώ οδηγός. Γαμώ το φελέκι μου έγραψα 38 μέσα-1 έξω για την κωλοειδικότητα..λόγω έλλειψης οδηγών

Να ρε φιλε εκει και γω. Το περισσοτερο 7μεσα 1εξω με πολυ σκοπετο αν θυμασαι στο φυλακιο που ηταν λιγο εξω απ το στρατοπεδο τη ταγμενη. Μετα φυλακια Γεφυρα και Κηποι...

tarlac827
26-07-2016, 23:14
Παρέλαση στη γέφυρα φορώντας ΦΟΥΣΤΑΝΕΛΑ έκανες???? Γιατί εγώ το έκανα και αυτό....

Lateralus
26-07-2016, 23:18
Παρέλαση στη γέφυρα φορώντας ΦΟΥΣΤΑΝΕΛΑ έκανες???? Γιατί εγώ το έκανα και αυτό....

Οχι σωθηκα.. δεν προβλεποταν για τη εσσο μου :cool:

dio
27-07-2016, 00:51
ρε κάντε ένα θέμα για τη στρατιωτική θητεία σας, και αφήστε ήσυχο το "μπασκετικός ολυμπιακός σημαίνει"...

air josh
27-07-2016, 09:01
Εγω κομμαντο φυλαξα τα συνορα του χαιδαριου Λοχος Διοικησεως.Χειροτερος και απο Αγραβανη δευτερο τεσσαρι

harrism15a
27-07-2016, 09:14
Τι το θελα ο Καραμήτρος.

Τσουνάμι κανονικό.

manoskol
27-07-2016, 10:02
ναι το καραξεσκισαμε... ενα mod plz για μεταφορα... στο ανεμοι και υδατα... γενική συζητηση ή μπορει και καινουργιο thread στρατοιστορίες...

dora7
27-07-2016, 10:06
Λυσσαξτε εδω , εγω θα βαλω το θρεντ ignore list!!!!!:p:p:p:p:p

dora7
27-07-2016, 10:08
σας ανοιξα μολις θρεντ στο ανεμοι και υδατα..λυσσαξτε εκει!!!!!:p

Darkling
27-07-2016, 10:21
Ευχαριστουμε την Δωρα γι αυτη της την χορηγια.

Τωρα εχουμε μια δικη μας γωνια να λεμε για τους θριαμβους μας.
για εκεινη τη φορα που το G3 ηταν η αγαπημενη μας θυρα.
για εκεινη τη φορα που κατατροπωσαμε τους εχθρικους στολους (κοιτωντας απ τις προβλητες)
για εκεινη τη φορα που η μοιρα δεν μπορουσε να απογειωθει χωρις εμας. (το μαντηλι μας που κουνιοταν εδινε καλο σημα για απογειωση)
για εκεινη τη φορα που πηραμε την Πολη αλλα ειχαμε μια δουλεια και την αφησαμε και τωρα δεν μας πιστευει κανεις.


τωρα μπορεις να πεις κι εσυ, ποσο σκληρος καριολης ησουν.

dora7
27-07-2016, 10:22
αχαχαχχαχα τελικα μαλλον δεν θα σας βαλω ignore εχει ψωμι εδω περα...:p

hellalogh
27-07-2016, 11:15
WQwKy3yM4ec

Κατά τη διάρκεια της θητείας μου στη Λέρο έζησα μια υπερβατική εμπειρία κάποια στιγμή όταν με έστειλαν σε ένα φυλάκιο με θέα μια τεράστια άπλα θάλασσας και στο στρώμα μου κάποιος είχε σχεδιάσει ένα ανθρωπάκι (σαν αυτό των Einstürzende Neubauten) με λεζάντα "τώρα εσύ θεωρείσαι άνθρωπος;" ενώ εγώ ακριβώς εκείνη την περίοδο ξαναδιάβαζα τα Χαστουκόψαρα (τρέξτε σε περίπτωση που ως τώρα δεν) και δυο στρώματα παραπέρα ήταν γραμμένοι οι πιο πάνω στίχοι. Δε γνωριστήκαμε ποτέ αλλά τον θεωρώ πολύ φίλο μου.

έντιτ: και ξέρω, προδοσία επιπέδου Στράτου Αποστολάκη που έπαιξαν οι Στρες στο Γκαγκάριν αλλά.

dio
27-07-2016, 11:20
το μόνο που θυμάμαι από τη θητεία μου είναι οι ύπνοι που έριχνα στην κεντρική πύλη στη βραδινή βάρδια. Αλλά γενικά δε θέλω να θυμάμαι τίποτα.

plextis
27-07-2016, 11:39
Παιδιά το συναίσθημα όταν μπήκα στο στρατόπεδο του 296 τέλος Αυγούστου του '97 δεν περιγράφεται και δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Κάτι παραπάνω από απόγνωση του τύπου εδώ θα με ξεχάσει ο κόσμος κι ο Θεός ο ίδιος.
Και ναι ήταν απίστευτα μαύρο τάγμα και για ηλίθιους λόγους. Οχι για μαχιμότητα και καλά αλλά για ό,τι μαλακία μπορούσαν να σκεφτούν να μας βάλουν να κάνουμε. Οπλο κράνος εξάρτηση και παραταγμένοι στο χώρο αναφοράς για να ακούσουμε κάλαντα σε ημιανας.. Ωσπου κάποιος κουνήθηκε και τα όπλα στην ανάταση και τρέχτε στον κατήφορο για το χωμάτινο γήπεδο...
.

Δέκα χρόνια μετά ακριβώς τα ίδια ένιωσα και εγώ μόλις έκανα μια γύρα το στρατόπεδο.
Η μαλακία όλων των στρατόκαυλων σε όλο της το μεγαλείο.
Καλοκαίρι με καύσωνα έχει βγεί ανακοίνωση οτι απαγορεύονται οι ασκήσεις και ο δικας αποφασίζει να μας παει σκηνάκια 10 μέρες λέγωντας οτι δεν είναι άσκηση αλλά καμπινγκ και εκδρομή.
Αλλά αρχίσαν τα βύσματα τα τηλέφωνα και μας έβγαλαν τα κανάλια, όταν επιστρέψαμε στο στρατόπεδο φαινόταν οτι είχε πέσει χέσιμο από κάποιον πιο ψηλά γιατί είχε αναφορά μεσημέρι με φουλ εξάρτηση για 2-3 ώρες.
Το αποκορύφωμα ήταν οτι στο τέλος ο δικας λέει να κάνουμε μια παρέλαση για να ανέβει το ηθικό (εκεί πήγα να τον χειροκροτήσω που το σκέφτηκε ο καριόλης).
Οπότε να είμαστε να κάνουμε κύκλο, μπροστά από το σύνταγμα κάτω στον όρχο με τα BMP και μετά μια απίστευτη ανηφόρα 3 η ώρα το μεσημέρι με 40 βαθμούς, φουλ εξάρτηση, βήμα και εμβατήρια να παίζουν.

Τρυποκαρυδος
27-07-2016, 11:54
283
Κουφοβουνο Διδυμοτειχου,στρατοπεδο Χατζηπεντη

kk_SEF
27-07-2016, 12:59
Δέκα χρόνια μετά ακριβώς τα ίδια ένιωσα και εγώ μόλις έκανα μια γύρα το στρατόπεδο.
Η μαλακία όλων των στρατόκαυλων σε όλο της το μεγαλείο.
Καλοκαίρι με καύσωνα έχει βγεί ανακοίνωση οτι απαγορεύονται οι ασκήσεις και ο δικας αποφασίζει να μας παει σκηνάκια 10 μέρες λέγωντας οτι δεν είναι άσκηση αλλά καμπινγκ και εκδρομή.
Αλλά αρχίσαν τα βύσματα τα τηλέφωνα και μας έβγαλαν τα κανάλια, όταν επιστρέψαμε στο στρατόπεδο φαινόταν οτι είχε πέσει χέσιμο από κάποιον πιο ψηλά γιατί είχε αναφορά μεσημέρι με φουλ εξάρτηση για 2-3 ώρες.
Το αποκορύφωμα ήταν οτι στο τέλος ο δικας λέει να κάνουμε μια παρέλαση για να ανέβει το ηθικό (εκεί πήγα να τον χειροκροτήσω που το σκέφτηκε ο καριόλης).
Οπότε να είμαστε να κάνουμε κύκλο, μπροστά από το σύνταγμα κάτω στον όρχο με τα BMP και μετά μια απίστευτη ανηφόρα 3 η ώρα το μεσημέρι με 40 βαθμούς, φουλ εξάρτηση, βήμα και εμβατήρια να παίζουν.
Τι μου θυμίζεις τώρα... Καλοκαίρι 98 λίγο πριν απολυθω και είμαι πλέον Πρέβεζα από ένα γύρισμα της τύχης. Εκεί εκτός ότι έγινε στρατηγική με καύσωνα (κι έχω φωτό με πλήρη εξάρτηση σε παρουσιαστε στον στρατηγό ντάλα μεσημέρι 40++ βαθμοι) το καλύτερο στιγμιότυπο βγαλμένο από λούφα και παραλλαγή ήρθε σε ανύποπτο χρόνο. Σε αδιάφορη απογευματινή αναφορά πριν τη στρατηγική ο αξκος υπηρεσίας μας διαβάζει οδηγίες για τον καύσωνα. "Να ντυνεστε ελαφρά (προφανώς copy paste από οδηγίες για πολίτες εμείς τι να ελαφρυνουμε) να πινετε πολύ νερό και χυμους και να αποφύγετε τη βαριά σωματικη κόπωση".
Μετά τύλιξε το χαρτί με τις οδηγίες το έβαλε στην τσέπη του και στον ίδιο χαλαρο τόνο φωνής λέει "και τώρα πάρτε σκαπανικα για αποψίλωση γιατί έρχεται στρατηγική".

Sent using Tapatalk

DirtySniper
27-07-2016, 13:30
xaxaxa
εννοουσε να κανετε αποψιλωση με μαγιο

Virtuosofriend
27-07-2016, 14:45
329' ΕΣΣΟ

Ξεκίνησα από Σπάρτη βασική εκπαίδευση και μετά 2 μήνες εκπαίδευση ΥΚΟΑ (3 μήνες ζωάρα Σπάρτη).
Καπάκι Ναύπλιο ένα μήνα για ΣΠΕΝ.
....

Ο λοχαγός στον 3ο, ήταν πολύ φωνακλάς αλλά τα νεούδια που είμασταν στον πέτρινο δίπλα ζηλεύαμε που βγαίνατε καθε απόγευμα (εαν ήσουνα στο ΣΠΕΝ που ήταν Γενάρη-Φλεβάρη στο Ναύπλιο).

Πρώτη υπηρεσία στο νησί με ΕΠΟΠ (γενικά 1η μου ένοπλη), περίπολο 2-4 σε ΠΑΠΕΘ. Ψαρωμένος εγώ, φορτώνομαι τα πάντα όλα και τον περιμένω. Βγαίνει έξω με καρέκλα, κινητό και φαγητό. Στήνει την καρέκλα και κάθεται, παίζοντας με το κινητό. Τι κάνεις ρε μαλάκα τον λέω. Μου λέει, τι ομάδα είσαι; Λέω γαύρος ,τι να είμαι. Δε πρέπει να έχω δει άνθρωπο να χαμογελάει περισσότερο στη ζωή του. Πιάνει το κινητό αρχίζει να βαράει συνθήματα, βιντεάκια, να αναλύει το πώς έπρεπε να παίξουμε για να γαμήσουμε την utd, να λέει οτι η Μακεδονία είναι κόκκινη κτλ. Ε στο τέλος της υπηρεσίας μου κάνει, άντε τράβα να βάλεις και μια διπλή τώρα σε καθε τετράδιο και να ξέρεις οτι 2-4 δε βγαίνει κανείς για έφοδο.
Και κάπως έτσι φυλάς πρότυπα τις αποθήκες οπλισμού της πατρίδας..

GEMAN7
27-07-2016, 15:09
Τι έγινε ρε παιδιά; Αεροπορία κανείς; A'2008 Τρίπολη.

BWXkUZDV6eQ

D.Rivers
27-07-2016, 15:24
329' ΕΣΣΟ

Ξεκίνησα από Σπάρτη βασική εκπαίδευση και μετά 2 μήνες εκπαίδευση ΥΚΟΑ (3 μήνες ζωάρα Σπάρτη).
Καπάκι Ναύπλιο ένα μήνα για ΣΠΕΝ.
....

Ο λοχαγός στον 3ο, ήταν πολύ φωνακλάς αλλά τα νεούδια που είμασταν στον πέτρινο δίπλα ζηλεύαμε που βγαίνατε καθε απόγευμα (εαν ήσουνα στο ΣΠΕΝ που ήταν Γενάρη-Φλεβάρη στο Ναύπλιο).

Πρώτη υπηρεσία στο νησί με ΕΠΟΠ (γενικά 1η μου ένοπλη), περίπολο 2-4 σε ΠΑΠΕΘ. Ψαρωμένος εγώ, φορτώνομαι τα πάντα όλα και τον περιμένω. Βγαίνει έξω με καρέκλα, κινητό και φαγητό. Στήνει την καρέκλα και κάθεται, παίζοντας με το κινητό. Τι κάνεις ρε μαλάκα τον λέω. Μου λέει, τι ομάδα είσαι; Λέω γαύρος ,τι να είμαι. Δε πρέπει να έχω δει άνθρωπο να χαμογελάει περισσότερο στη ζωή του. Πιάνει το κινητό αρχίζει να βαράει συνθήματα, βιντεάκια, να αναλύει το πώς έπρεπε να παίξουμε για να γαμήσουμε την utd, να λέει οτι η Μακεδονία είναι κόκκινη κτλ. Ε στο τέλος της υπηρεσίας μου κάνει, άντε τράβα να βάλεις και μια διπλή τώρα σε καθε τετράδιο και να ξέρεις οτι 2-4 δε βγαίνει κανείς για έφοδο.
Και κάπως έτσι φυλάς πρότυπα τις αποθήκες οπλισμού της πατρίδας..
Τον Οδυσσέα λες (δε θυμάμαι επίθετο);

Άγιος Πέτρος
27-07-2016, 15:27
Κουφόβουνο έκανε ο ξάδερφός μου, μια εσσο πριν από μένα. Όταν πήγα διδυμότειχο καταφέραμε να πιούμε μια μπύρα μετά από 2 βδομάδες

Η Πλάτη είναι ένα γραφικό χωριό, 10 χιλιόμετρα έξω από τη Βουλγαρία, κοντά στο τριεθνές (ή με φωνή Σκουντή "τριπουάν"). Γραφικό λέγοντας, εννοώ παλιές αντλίες βενζίνης να διακοσμούν τις αυλές, παγκάκια δεμένα με αλυσίδα στα κάγκελα, ένα ιντερνε καφέ - μπιλιαρδάδικο, ένα κωλόμπαρο, μια πιτσαρία κι ένα σουβλατζίδικο.

Το σουβλατζίδικο το είχαν ένα ηλικιωμένο ζευγάρι. Ερχόταν ο παππούς, άφηνε χαρτί στυλό και ένα τραπεζομάντηλο πάνω στο τραπέζι κι έφευγε. Εσύ έγραφες τι θα παραγγείλεις. Εννοείται ο παππούς ήταν πολύ μεγάλος για να κάνει τον σερβιτόρο οπότε όλα ήταν σελφ σέρβις

Η πιτσαρία ήταν μάλλον κάποιο λάθος του μάτριξ. Είχε βάις μπύρα (και σωστά ποτήρια), καλοψημένες πίτσες, σερβιτόρα, καθαρά ποτήρια. Μπορεί και να ήταν στη φαντασία μου και να μην υπήρξε ποτέ.

Το ιντερνε καφε το είχε ένας τυπάς ο οποίος μας υποδέχτηκε ως εξής: καινούρια φουρνιά στο χωριό, σκάμε μύτη 10 άτομα και ξεκινάμε τις παραγγελίες. Φρέντο εσπρέσσο μέτριο, ένα φυσικό χυμό, ένα παγωμέν....

Διακόπτει ο ιδιοκτήτης και μας λέει: Παιδιά, φρεντοτσίνο, παπαροτσίνο και τέτοιες μαλακίες δεν έχει εδώ. Θα πάρετε φραπέ, κοκακόλα ή μπύρα. Αλλά είχε μεγάλη τηλεόραση κι έπαιζε ταινίες οπότε όλα κομπλέ είδα το fast and furious στο Ρίο καμιά 10ριά φορές


Το κωλόμπαρο ήταν μια όαση στην ψυχή μας

Η μονάδα περνούσε ταξιαρχική το Σεπτέμβρη η οποία θα συνοδευόταν με άσκηση νατοϊκών προδιαγραφών. Καινούρια μονάδα, ήθελε να κάνει εντύπωση, μόνοι μαύροι σε μια Μ/Κ ΤΠ. Κάθε εξάμηνο έπαιρνε 20 φαντάρους από τις γύρω μαύρες μονάδες και για να βγει η σαιζόν. Μόνο που εμείς ήμασταν οι τελευταίοι, η επόμενοι ήρθαν από αυλώνα. 2 σειρές μετά από μας. Αυτό πρακτικά σημαίνει πως ήρθαν Ιούνιο, μια βδομάδα προσαρμογή κι ένας μήνας εκπαίδευση. Στο μεσοδιάστημα εμείς απολυόμασταν 16 Αυγουστου και 23 Ιουλίου μέσα στο άρμα κηνυγούσαμε τούρκους. Για όποιον αναρωτιέται όχι, ένα μεταλικό όχημα 42 τόνων μέσα στο κατακαλόκαιρο δεν είχε αιρκοντίσιο

Μόνη παρηγοριά η κυριακή (και το κωλόμπαρο, μην ξεχνιόμαστε) που παίζαμε μπάσκετ με τους εποπ κι έναν γαμάτο αρχιλοχία. Νιώθαμε λίγο σαν το sleepers, στη σκηνή που έπαιζαν ράγκμπι με τους φρουρούς.

angelman
27-07-2016, 15:43
Ισχυς δια της γνωσεως.

Παιζει να να ειμαι ο πιο νεος αν δεν υπαρχει καποιος εν ενεργεια.

Ουτε ενα μηνα απολυμενος.6 μηνες στην μαγευτικη Λερο φτιαχνοντας τα hot spot και μια ελληνικη σημαια 2 στρεματων(καβλα του πιο ηλιθιου διοικητη-λοχαγου που συναντησα) σε μια βουνοπλαγια που ζητημα ειναι αν θα την εβλεπαν 4 ατομα ΑΝ γιτοταν.Tελικα το εργο ματαιωθηκε γιατι οταν απολυθηκε η σειρα μου μεινανε στην μοναδα 5 ατομα.

Ηighlight τα σπεν στην Καλυμνο που ριξαμε μεχρι και με οπλοβομβιδα και μια εβδομαδα βολων στην Κω που ριξαμε καμια 40αρια βολες με τα 8ιντσα.

Τρυποκαρυδος
27-07-2016, 16:08
ΤΔ/21 ΣΠ?
Εμεις 50 μ/κ ταξιαρχια
Ειχε παει κανεις φυλακιο Μεγα Δερειο?

karapaparas
27-07-2016, 16:17
Εμεις 50 μ/κ ταξιαρχια


Σουφλαρα;;
Ποτε ησουνα;

Τρυποκαρυδος
27-07-2016, 16:25
Κουφοβουνο,λιγο πιο πανω.2003-2004

Morrison
27-07-2016, 16:35
Θα ήθελα να τιμήσω τον τίτλο "Χουποθητεία" με μια μικρή ιστορία, για τα "έργα και ημέρες" μιλάμε άλλη φορά.

Εξ'αναβολής Ρωσσοπόντιος τύπος έρχεται να παρουσιαστεί και πετάει άμεσα την ατάκα-βόμβα "Θέλω να αυτοκτονήσω"!.
Μου τον φέρνουν (ΟΨΜ εγώ, ο τύπος που σας έπαιρνε συνέντευξη την ημέρα που μπήκατε) για να τον χώσω αναρρωτήριο μέχρι την επόμενη μέρα που θα περνούσε επιτροπή απαλλαγών.

Παρένθεση: το "θέλω να αυτοκτονήσω" πάντα εξασφαλίζει αναβολή σε όποιον θέλει. Σιγά μην κάτσει ο στρατός να ψάξει τι παίζει, αν το εννοεί κτλ. Το θέμα τους είναι απλά να τον διώξουμε από πάνω μας, μην βρούμε κανά μπελά.

Κατά το απογευματάκι έχω αράξει στο σαλονάκι των ιατρείων και βλέπω ΑΕΚ-Ολυμπιακός, χρονιά Γκριρ-Γουντς-Τσακαλίδη.
Γύρω στα τέλη 1ης περίοδου, βγαίνει ο τύπος και με μισή νοηματική - μισά ελληνικά, μου λέει ότι έχει μείνει από τσιγάρα, πού μπορούμε να βρούμε κτλ.
Εγώ με ύφος, δεν μας χέζεις ρε Νταλάρα, βλέπω Θρύλο τώρα, τον στέλνω στο ΚΨΜ αλλά του λέω έλα αμέσως ξέρω'γω, μην σε βλέπουνε γενικώς.

Περνάει το ημίχρονο, πουθενά αυτός. Σκέφτομαι να βγω να δω πού είναι αλλά λέω σιγά μην αφήσω την ομάδα τώρα να ψάχνω...
Λινάκος μεγάλο ματς, Κιντέλ έχει και αυτός τις συνηθισμένες του στιγμές μαγείας. Η ΑΕΚ κοντράρει αρκετά (με Χατζή, Μπάρλο, Δημ.Παπανικολάου) αλλά κερδίζουμε δύσκολα στο τέλος.

Ο "θέλω να αυτοκτονήσω" έχει πάει για τσιγάρα και λείπει καμιά 1.5 ώρα.
Αν το μάθαινε αυτό κανένας από πάνω εκτός ότι θα με πήδαγε ανάποδα, παίζει να έβγαζε ελικόπτερα να τον βρούνε.

Βγαίνω εν τέλει να τον ψάξω, δεν φοβάμαι μην έκανε καμιά βλακεία αλλά το σενάριο μαντραπήδας το βλέπω χαλαρά να έρχεται.
Με τα πολλά πού τον πετυχαίνω;
Τον έχουν τσιμπήσει από το λόχο νεοσυλλέκτων και τον έχουν βάλει να κουβαλάει κρεβάτια! Χαχα, τον είδαν λάσκα και κλασσικά...ούτε τον "θέλω να αυτοκτονήσω" δεν σεβάστηκαν.

Με κοιτάει αυτός με ύφος, σώσε με τι γίνεται εδώ πέρα, και όντως όταν πάω στον διοικητή του λόχου και του εξηγώ ότι αυτός είναι δικός μου, δεν μπορείς να τον τσιμπάς, μου τον αφήνει πακεταρισμένο με κορδέλα φάση πωπωπω ρε αδερφέ πάρτον μακριά.

Χαλαρά ο τύπος την άλλη μέρα πήρε την αναβολή του (ή απαλλαγή, δεν θυμάμαι πραγματικά) και πήγε στην ευχή του Θεού.

gtsali
27-07-2016, 18:40
Τι έγινε ρε παιδιά; Αεροπορία κανείς; A'2008 Τρίπολη.

BWXkUZDV6eQ

Β' 2004 παρομοίως. Και μετά 111 ΠΜ Αγχιαλος. Άντε γιατί πηξαμε στα πιλαφια εδώ μέσα !!!

iliasp87
27-07-2016, 19:19
@lateralus @tarlac827

είμασταν στο ίδιο στρατόπεδο φαντάροι αν και γω πέρσι τέτοια εποχή απολύθηκα οπότε μας χωρίζουν πολλές εσσο:p:p

Ευτυχώς ήμουν στο 31 τυπ που ήταν όαση μπροστά στην 110..βέβαια ο μήνας που έκατσα στο φυλάκιο γέφυρας ήταν μαρτυρικός. Ευτυχώς δεν ήταν συνεχόμενος αλλά βδομάδα παρά βδομάδα από χριστούγεννα μέχρι πάσχα. Ευτυχώς τα καραγκιοζιλίκια με τους τσολιάδες και τα βήματα στη γέφυρα είχαν κοπεί αλλά τα νούμερα εκεί παρέμεναν βάρβαρα. Θυμάμαι ακόμα το δικό μου που για κάποιο λόγο είχα πάντα. 3ωρο το πρωι, 3ωρο το απογευμα/βράδυ και ένα 2ωράκι τα χαράματα. Αν έτρωγες και κανα μπιφτέκι από κανέναν βρωμοεποπ μπορεί να πήγαινε και στο 4ωρο το νούμερο...Σιχαμένα πράγματα...
Είχα βίωσει και μία hardcore κατάσταση που λόγω του κρύου είχε βγει οδηγία να είναι μονόωρα τα νούμερα. 8 πήγαινε-ελα στη σκοπιά το 24ωρο για δύο μέρες μέχρι να ανέβει λίγο η θερμοκρασία και να λιώσει το πολύ χιόνι. τουλάχιστον τότε βάζανε καναδέζα να σε πηγαίνει εκεί.
Πάντως πιο κοντά στα σύνορα χιλιομετρικά δεν υπάρχει plus ότι έχεις να λες ότι εχεις ανταλλάξει και κανα 2 κουβέντες με τούρκο φανταράκι..:):):)

userNOname7
27-07-2016, 19:21
19/5 μπαίνω Παλασκα μετα απο δυο μέρες φευγουμε και παμε Πόρο για προπαίδευση. Εγω εκείνη την περίοδο έδινα κατι εξετάσεις γραπτές για την σχολη που ημουν. Δύσκολα να πάρεις άδειά χωρις να εχεις ορκιστεί. 23/5 έρχεται σήμα στον πόρο τριήμερη άδειά αλλα διανυκτέρευση Παλάσκα. Φεύγω απο Πόρο παω δίνω εξετάσεις κανονικά και το βράδυ πηγαίνω Παλάσκα. Με βλέπει ο σκοπός ρωτάει τι ειμαι του λεω προπαιδευομενος δεν το πιστεύει, λέει δεν παιζει να εχεις παρει άδειά. Αφου ενημερωνετε μεχρι τζιπακι φώναξε να ερθει να με παρει.. Αθάνατο πολεμικό ναυτικό

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Darkling
27-07-2016, 19:27
Με βλέπει ο σκοπός ρωτάει τι ειμαι του λεω προπαιδευομενος δεν το πιστεύει, λέει δεν παιζει να εχεις παρει άδειά.



πες του οταν εισαι αμπασκετος αυτα γινονται.
ακου κει "δεν παιζει"

ΠΝ εισαι.

DirtySniper
28-07-2016, 01:03
με ρωταει
Ολα καλα?
καλα του λεω
Σε ενοχλει κανεις?
Ποιος να με ενοχλησει? Η κατσκηνωση ηραν πιο σκληρη
Με τα ναρκωτικα πως τα πας?
Μια χαρα του λεω εχεις τιποτα καλο πανω σου?
Μου λεει σοβαρα τι κανεις ναρκωτικα?
Απο ναρκωτικα μονο Ολυμπιακος ρε φιλαρακι αλλα αν εκανα θα στο ελεγα? Δηλαδη μετα απο 2,5 λεπτα συνεντευξη με εναν αγνωστο φανταρο υπαρχουν πολλοι που σου εξομολογουνται για την ηρωινη που χτυπανε?

ad_mcs
28-07-2016, 01:44
εγώ προσωπικά έπαιξα μιαμιση(μεσα)-μισή(εξω) το λεγόμενο καραβίσιο. Ένα σκ μέσα, ενα off από Σάββατο μεσημέρι. Όταν ήμουν μέσα, έκανα 2 τετράωρες σκοπιές. Με άλλη μια ώρα πηγαινελα με το τζιπ. Φλώρικες σκοπιές μεν, αλλά πολλές ώρες. Εννοείται μαγειρεία-τουαλέτες κτλ

Αφού πρόλαβες Παλίατσο...εγώ θα σε πήγαινα στην Σκοπιά. Φ1-Φ2-Πύλη Σχιστού-Πύλη πάρκου-Κεραίες-Δεξαμενή επί 24ωρο.

KingJames
28-07-2016, 02:08
ΔΝΕΑΣ ΣΝ Κως 3μηνο,Τρίπολη 3μηνο.Καλαμάτα βασική,Καρδίτσα ΣΝ εκπαίδευση.

Στην Καρδίτσα ακούστηκε προσευχή πού ξεκίναγε "Πιστεύω εις Ενα Θεο Σωκράτωρ Κοκκαλη τον Παντοκτάτωρ αφού είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό".
Μόνο Λεμπρον παντού.

Άγιος Πέτρος
28-07-2016, 02:20
Ένα βράδυ κωλοβαρέματος στη μονάδα, είχαμε βάλει ένα γκατζολόπτερο στον ιστο μιας αράχνης. Πάλευε να ελευθερωθεί ενώ η αράχνη πλησίαζε απειλητικά. Το συμβάν το τραβάω σε βίντεο. Εκείνη τη στιγμή βαράει προσοχή ο θαλαμοφύλακας. Οι 5 του στοιχήματος δεν ψαρώνουμε και συνεχίζουμε την α λα national geographic κινηματογράφηση. Εντέλει η προσοχή δεν ήταν ψαρωτική, είχε μπει έφοδος από την πίσω πόρτα και ακούμε μια φωνή "Τι κάνετε εδώ ρε;"

Αρχιλοχίας από τους πεζικάριους. Χαμένοι από χέρι, ποτέ δε μας συμπάθησαν τα τζιτζίκια. Σαν άλλος Λεωνίδας, βγαίνω μπροστά και του εξηγώ. Διάολε αν είναι να πέσει καμπάνα, θα την φάω για χάρη της επιστήμης.

"Ε να εδώ, βλέπουμε αν θα αποδράσει το έντομο από τον ιστό της αράχνης."

Πλησιάζει, κοιτάζει το θύμα και λέει:

"Καλά ρε, είστε ηλίθιοι;"

Βλέπουμε το κακό να έρχεται κατά πάνω μας με δρασκελιές. Συνεχίζει ο Αρχιλοχίας την πρότασή του λέγοντας:

"Σιγά μη δραπετεύσει! Μεζές θα γίνει". Υπογράφει το βιβλίο και φεύγει

ΕΤΣΙ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΙΣ ΝΑΤΟΪΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ. ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ ΜΕ ΖΩΕΣ ΟΠΩΣ ΣΤΟΝ ΕΛΑΦΟΚΥΝΗΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ

GEMAN7
28-07-2016, 02:38
Β' 2004 παρομοίως. Και μετά 111 ΠΜ Αγχιαλος. Άντε γιατί πηξαμε στα πιλαφια εδώ μέσα !!!

Xaxaxa 111ΠΜ επισης!!! ;);)

gtsali
28-07-2016, 08:15
Β' 2004 παρομοίως. Και μετά 111 ΠΜ Αγχιαλος. Άντε γιατί πηξαμε στα πιλαφια εδώ μέσα !!!

Xaxaxa 111ΠΜ επισης!!! ;);)

Μάλλον μόνοι μας είμαστε αδερφέ. Προτείνω τη μετάθεση του site στη διεύθυνση redhoopspalaskas.gr/forumpolemikounaftikou

Στην 111 που ήσουν? Εγώ αρχικά για ένα περίπου 2μηνο ΛΑΞ(έπαιζε 7-7 τότε, αλλά και πολύ παλιός-νέος) και μετά καντίνα στην Εφοδιασμού.

GEMAN7
28-07-2016, 09:12
Β' 2004 παρομοίως. Και μετά 111 ΠΜ Αγχιαλος. Άντε γιατί πηξαμε στα πιλαφια εδώ μέσα !!!

Xaxaxa 111ΠΜ επισης!!! ;);)

Μάλλον μόνοι μας είμαστε αδερφέ. Προτείνω τη μετάθεση του site στη διεύθυνση redhoopspalaskas.gr/forumpolemikounaftikou

Στην 111 που ήσουν? Εγώ αρχικά για ένα περίπου 2μηνο ΛΑΞ(έπαιζε 7-7 τότε, αλλά και πολύ παλιός-νέος) και μετά καντίνα στην Εφοδιασμού.

Εγω 6-6 ΜΑΦ αερονομια... πηγα και ενα μηνα με αποσπαση Λημνο. Λημνος ηταν πραγματικα παραδεισος. Εκει καταλαβα το ρητο... ΄αεροπορια περνας καλα΄

iliasp87
29-07-2016, 13:34
εκλαψα αγιε!!!:D:D:D:D:D:D:D:D

Και μεις ταϊζαμε τις αραχνουλες μας στο θαλαμο. Δυστυχως δεν μας ειχε πιασει ποτε εφοδο

Εδώ σας αφήνω και μία φότο του καλύτερου μου φίλου από στρατό

http://thumbnails116.imagebam.com/49732/b4bdd1497312420.jpg (http://www.imagebam.com/image/b4bdd1497312420)

Dude
29-07-2016, 14:00
40 βαθμοί,
λιώνει το κορμί,
η λύση είναι μία,
κορεοκτονία.

plextis
29-07-2016, 15:09
Αμα πιάσεις κοριό η λύση είναι μία: κάψιμο όλων των στρωματων έξω από το λόχο.
Και μετά ψέκασμα των πάντων από τον γιατρό με κάτι που κανείς δεν ήξερε τι είναι

kk_SEF
29-07-2016, 15:25
Εμείς με πετρέλαιο τα περνάγαμε όλα στα χρόνια μας. Ημουν τυχερός που δεν με προτιμούσαν οι κορέοι αλλά σε φυλάκια είχα δει σε άλλους κάτι γαζώματα πωπωπω

murganas
01-08-2016, 02:36
283
Κουφοβουνο Διδυμοτειχου,στρατοπεδο Χατζηπεντη

290...και τα γυρισα ολα αποσπασμενος

φυλακιο μαυρο ογκο 2 μηνες...

λαβαρα μια βδομαδα

δερειο 15 μερες....

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
01-08-2016, 11:47
Δνεας ΣΝ (Τρίπολη, ΚΕΣΝ Αθήνα, Διδυμότειχο, Πάτρα).

trust in who we are
01-08-2016, 12:01
343 εν ενεργεια να τ'αφησω ?
Ισχυς δια της γνωσης Παγανη Λεσβου με καλυτερη στιγμη το προ εβδομαδων απεναντι πραξικοπημα οταν μετα απο 20 μερες μεσα την επομενη ειχα επιτελους εξοδο. Τελικα μεχρι να κανω το γερμανικο μου ειχε ξεδιαλυνει το τοπιο και την επομενη απολαυσα την μπαναρα μου. :D

Άγιος Πέτρος
01-08-2016, 12:19
Εγώ ντρέπομαι να γράψω τη σειρά μου

BabisKyr
01-08-2016, 12:26
Ο Τράκης τί σειρά ήταν;

LFO
01-08-2016, 12:50
Σειρα 245. Παπουτσελης δινει ξεκαθαρο πεναλτι οπως φανηκε στο ραδιοφωνο και ολη η 4η Μοιρα στο ποδι. Διπλο στο ΟΑΚΑ τον βαζελο στο καψιμι στην Θηβα (αραπακι, σταφιδοψωμο, πυροβολικους λουκουμαδες, στεργιου στρογγυλο). Γκολ Γεωργατου με φαουλ στο βαζελο κατα την διαρκεια περιπολου .

Πρωταθλημα που σπαει τα πετρινα μεσα στο Γκαραγκιοζη στην Λημνο. Ραδιοφωνακι στο αγημα Μ.Παρασκευης στο επιταφιο για την νικη με την Ολυμπια στον ημιτελικο. Τελικος στο καψιμι με Μπαρτσα. Διοικητης μοναδας βαζελος αρρωστος ριχνει στον ΛΦΟ 5Φ για παραποιηση στολης και την αλλη μερα το πρωι ο Ανθυπασπιστης προισταμενος μου στο γραφειο (ο πραγματικος διοικητης του στρατοπεδου...) λεει στον Δοικα "Τι ειναι πιο δυσκολο κυριε Διοικητα? Να εισαι Διοικητης στην Λημνο ή να εισαι φέτος Βάζελος?"

Κοριοι μονο με καψιμο , πορειες χωρις νερο, χεσιμο σε σχοινακια διπλα σε γαιδαρους, συναντηση με Μπικ Μακ στην Μυρινα...

Ωραια χρονια, ξενοιαστα. Ελενιτσα γαμιεσαι και εσυ και ο Βολος ολος

DirtySniper
01-08-2016, 14:46
ελενιτσα?
ελενιτσα χου?

πες μας συγγαυρε τις ιστοριες σου

kseplenhs
01-08-2016, 22:36
ενώ εγώ ακριβώς εκείνη την περίοδο ξαναδιάβαζα τα Χαστουκόψαρα (τρέξτε σε περίπτωση που ως τώρα δεν)

χελαλογκ πάνω από όλους και όλα.

Περίοδος χωρίς χαστουκόψαρα=νεκρή περίοδος

Darkling
02-08-2016, 04:50
χαστουκοψαρα καθε φορα ενα δυομισαωρακι εχει βγει ολο ανετα.

j-kuc
05-08-2016, 12:46
Παιζει να να ειμαι ο πιο νεος αν δεν υπαρχει καποιος εν ενεργεια.

ΣΤΡ(ΤΘ) Ι.Κ., 344 ΕΣΣΟ.88 ΕΜΑ,Ρωμανού Λήμνου.Κέντρο στη Θήβα(ούτε καν πυροβολικό,στο σώμα ΕΠ ήμουν άλλα δεν με πήραν γιατί δεν έχω πτυχίο ακόμα) και έγινα ξαφνικά τέθωρας στην εξορία του Αδάμ.ΚΨΜτζης τον πρώτο μήνα(5 υπηρεσίες μόνο αλλά με ωράριο 06:30-14.45 και 17:00-21:30).Όταν παρουσιάστηκα στη μονάδα ήταν 12 νοματαίοι μέσα,με εντολή ταξίαρχου έχουμε φτάσει τους 35.Χόσε πάντα και παντού,δεν πα να είσαι κι ο Θεός ο ίδιος.Κοριοί φουλ,έχουμε κάψει-ψεκάσει τα κρεβάτια ήδη 3 φορές.ΨΗΛΑ ΨΗΛΑ ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΤΑ ΜΠΕΡΕ.

Kharnee
05-08-2016, 13:26
Πετάξου Ρεπανίδι (διπλανό χωριό) από τις 12 Αυγούστου να κεράσω μπύρα :p

(ξέρω και κανα δυο ΕΠΟΠ, αν ειναι ακόμα εκεί, να τραμπουκίσεις ελεύθερα)

j-kuc
05-08-2016, 18:29
Πετάξου Ρεπανίδι (διπλανό χωριό) από τις 12 Αυγούστου να κεράσω μπύρα :p

(ξέρω και κανα δυο ΕΠΟΠ, αν ειναι ακόμα εκεί, να τραμπουκίσεις ελεύθερα)

Μέγιστο avatar καταρχήν.12 Αυγούστου γυρνάω στη μονάδα,αν μ' αξιώσει ο Θεός με τις εξόδους κερνάω εγώ μπυρίτσα.Θέλω και τα ονόματα των ΕΠΟΠ :p .

trust in who we are
18-10-2016, 09:26
Λοιπόν...

Φυλάκιο σε μια γουρνα που σήμα βρίσκουμε μόνο καβατζωτα σε κάτι γωνιες κ πάνω στο ύψωμα για να μπούμε χουπς γιατί τώρα που άρχισε και η σαιζόν δεν βγαίνει αλλιώς.

Νούμερο μαζί με πουστονεο βισματια βαζελο και έξοδο μαζί για να δούμε το ματσάκι. Έχουμε κανονίσει να γυρίσουμε με ταξί για να το δούμε όλο από πριν.

Πάμε στη καφετέρια αυτός είναι όλη την ώρα φωνή και φασαρία συν κάτι σχόλια για φαλτσοσφυριγματα (σαρδονιο χαμογελο).
Εγω σε ζεν φάση παρακολουθώ σε στυλ παίζουμε με τον κοροιβο. Κανένα άγχος για το ματς απλα περιμένω να δω πως θα τους το κάνουμε και τη διάφορα.

Καθώς πλησιάζει το τέλος και η πουτσα μεγαλώνει ο λαλιστατος βαζελος έχει χάσει τη μιλια του και έχει αρχίσει να με παρακαλαει να φύγουμε να προλάβουμε τη κίνηση...

Οοοοχι πουτανακι θα το πιείς όλο το πικρό ποτήρι...

Γυρνάμε πίσω και είχαμε βάλει στοίχημα οποιος χασει κάνει τη λατζα μόνος του, αλλα εδώ ήταν τυχερός γιατί είχε μια κατσαρόλα αρακά και κάτι μαλακιες.

Το βράδυ στη "σκοπιά" τον παίρνει ο ύπνος, τον παρατάω κατεβαίνω για ύπνο και αφήνω τον άλλο βαζελο που έχουμε, να κοιμηθεί με αποτέλεσμα να τον μπιφτεκωσει καμια ώρα.

Πλέον δεν μου μιλάει ��

Είμαι πολύ κακός λέτε?

Υ.Γ. Κλασσικό δείγμα βαζελου που αν δεν είχαν έξι ευρωπαϊκά δεν θα ήξερε ουτε το χρωμα της μπάλας και ο μπαμπάς του του έχει αφήσει βαθύ τραύμα με τη φυγή του και μετα τα περσινά.

rakos
18-10-2016, 09:31
ειναι γεγονος οτι οι πουτσες στο βαζελο κατα τη διαρκεια στρατιωτικης θητειας ειναι απο τα πιο απολαυστικα πραγματα που μπορει να ζησει κανεις

trust in who we are
18-10-2016, 09:43
Έχω στο ενεργητικό και την πουτσα στα βαζελια στη μπάλα πέρυσι το μαρτη μέσα στο κέντρο στη Θήβα. Εκεί είχαν καυλωσει μέχρι και τα παοκια μαζί μας. Ωραίες μέρες.

Eddie Johnson
18-10-2016, 14:19
Εγω τι να πω ρε παιδια που εφαγα την ξενερα το 2011 στη Ροδο,καζο με Σιενα,ευρωπαικο βαζελος,χαμενες βολες Παπαλουκα.Ευτυχως ειχαμε το ντερμπυ στην μπαλα με το οφσαιντ (σωστο) του Κατσουρανη και την αεξαρα και λιγο γουσταραμε.

Άγιος Πέτρος
18-10-2016, 15:29
313 ήσουν;

Dude
18-10-2016, 17:06
Εγώ μπαρτζωκικός Ολυμπιακός σε λόχο 70% βάζελου... αφού κατέκτησα την μπακ-του-μπακ Ευρωλίγκα πήγα με έπαρση και άνεση να πάρω και το πρώτο ματς των τελικών εν ώρα υπηρεσίας, αλλά η μοίρα έπαιξε άσχημο παιχνίδι στον στρατηλάτη, και σε μένα μαζί.

Eddie Johnson
18-10-2016, 17:21
313 ήσουν;

313 Τεχνικο

dio
18-10-2016, 17:56
Εγώ μπαρτζωκικός Ολυμπιακός σε λόχο 70% βάζελου... αφού κατέκτησα την μπακ-του-μπακ Ευρωλίγκα πήγα με έπαρση και άνεση να πάρω και το πρώτο ματς των τελικών εν ώρα υπηρεσίας, αλλά η μοίρα έπαιξε άσχημο παιχνίδι στον στρατηλάτη, και σε μένα μαζί.

τι έγινε; σας έσκασε έφοδος; 10φ;

Dude
19-10-2016, 01:11
Βλέπαμε το ματς στην τηλεόραση στο γραφειάκι του ΑΥΔΜ (εποχές με πλήρη λόχο, φουλ εξοδούχους και εγώ σε υπηρεσία εκείνη τη μέρα βοηθός ΑΥΔΜ = τίποτα... υπηρεσία που κάναμε οι επιλοχάδες + των λοιπών γραφείων που έπρεπε συνήθως να κρατάς το γραφείο του ΑΥΔΜ όταν αυτός έκανε τη βόλτα του στο στρατόπεδο για έφοδο, να βοηθάς το όργανο άμα θέλει κάτι, τέτοια). Δεν έπαιζε ιδιαίτερος κίνδυνος, πρέπει να είχαμε τσεκάρει και ποιοι θα κάνανε έφοδο εκείνη την ώρα.

Λίγο μετά στον ίδιο μήνα έφυγε η μεγάλη σειρά που ήταν όλο το στρατόπεδο, και τελειώσανε αυτά τα μεγαλεία... σκοπέτα, 1o γραφείο, σκοπέτα, 1o γραφείο... "παραγωγικό" στρατιωτικό καλοκαίρι ως είθισται. Και όταν βυσματικός λόχος αναλαμβάνει όλα τα σκοπέτα ενώ οι δόκιμοι κάθονται, αυξάνονται τα παράπονα, αυξάνονται και τα "φ" (και σαν κλασικός βυσματικός λόχος, πολλά από τα "φ" σβήνονται όπως οι ποινές του Γιαννακόπουλου).

Άγιος Πέτρος
19-10-2016, 15:38
Εγω τι να πω ρε παιδια που εφαγα την ξενερα το 2011 στη Ροδο,καζο με Σιενα,ευρωπαικο βαζελος,χαμενες βολες Παπαλουκα.Ευτυχως ειχαμε το ντερμπυ στην μπαλα με το οφσαιντ (σωστο) του Κατσουρανη και την αεξαρα και λιγο γουσταραμε.

Εγώ δυστυχώς έκανα θητεία στο f4 της βαρκελώνης. Το αποτέλεσμα ήταν να ρίξω μπουνιά σε βάζελο στο θάλαμο

αυτά καλό είναι να μη γίνονται

Αυτό

vaggs7
19-10-2016, 15:41
119 και σήμερα..

BabisKyr
19-10-2016, 15:45
Το κύπελλο του 2010 (με την καρφωματάρα του Childress) το γιόρτασα ως πουστόνεο στο κέντρο νεοσύλλεκτων του Μεσολογγίου.

trust in who we are
19-10-2016, 15:46
119 και σήμερα..

49 :D :P

Σε αλλα νέα τετραημερη κράτηση από δευτερα δεύτερη έξοδο σήμερα γιατί είναι χαμουρες οι παναθηναικοι :D :D

και επι μια ώρα να ακούω δυο βαζελους στη καναδέζα να κλαίνε μετά από μια μόνο ερώτηση γιατί έφυγε ο πεδουλας.

Απολαυσηηηη λεμεεε

vaggs7
20-10-2016, 00:49
119 και σήμερα..

49 :D :P

Σε αλλα νέα τετραημερη κράτηση από δευτερα δεύτερη έξοδο σήμερα γιατί είναι χαμουρες οι παναθηναικοι :D :D

και επι μια ώρα να ακούω δυο βαζελους στη καναδέζα να κλαίνε μετά από μια μόνο ερώτηση γιατί έφυγε ο πεδουλας.

Απολαυσηηηη λεμεεε

με το καλό καλός πολίτης..που είσαι;

trust in who we are
20-10-2016, 20:02
Να'σαι καλα αδερφε! Και εσυ με το καλο!
Πυροβολικαριος Μυτιλήνη, εσύ?

pl@yer
20-10-2016, 20:05
Να'σαι καλα αδερφε! Και εσυ με το καλο!
Πυροβολικαριος Μυτιλήνη, εσύ?

Πες ότι είσαι Μόρια..

trust in who we are
20-10-2016, 20:16
Όχι όχι ευτυχώς!

Εκεί ήσουν?

pl@yer
20-10-2016, 20:21
Ναι 335αρης

vaggs7
21-10-2016, 08:45
Πυροβολικό Ρόδο ήμουν και πριν λίγες μερες ήρθα σχολή πυροβολικού αλλα ειναι χαλια!

Virtuosofriend
21-10-2016, 11:15
Πες ότι είσαι Μόρια..
Πάνε στρατό οι Νάνοι; Εγώ θα ήθέλα να πάω με τα Ξωτικά πάντως...ΜΧ και μαλακίες

pl@yer
21-10-2016, 11:46
Πες ότι είσαι Μόρια..
Πάνε στρατό οι Νάνοι; Εγώ θα ήθέλα να πάω με τα Ξωτικά πάντως...ΜΧ και μαλακίες
Σκέψου λίγο τις πρώτες εικόνες που περνάνε από το μυαλό σου, στο άκουσμα ότι πας για 7 μήνες Μόρια.. [emoji50] [emoji50]

Κάναμε κάνα μισάωρο να μάθουμε που στο κέρατο είναι.. Πάντως ήταν σούπερ τελικά, πολλά άτομα, άρα 1 μέσα 2 έξω αγηματα κάθε Κυριακή, άρα τιμητικες κτλ συν ότι η έξοδος ήταν στη Μυτιλήνη που απέχει 10', όχι σε κανένα κωλοχωρι.


Υγ. Μόνο ανθρώπινο είδος τελικά, πάντως.. Ααα και εποπ.

dio
21-10-2016, 12:05
εποπ, αυτή η μάστιγα...

DirtySniper
21-10-2016, 12:57
χαχαχα

trust in who we are
21-10-2016, 12:58
Player τώρα δεν είναι έτσι πάντως..

dora7
21-10-2016, 13:31
η Μορια ειαι υπαρκτο μερος ή εχει κλαπει απο τον Τολκιν? ή ο Τολκιν το εχει κλεψει απο εμας?:p

plextis
21-10-2016, 16:04
εποπ, αυτή η μάστιγα...

Εποπ από τη Λέσβο...αν δεν δεις δεν μπορείς να καταλάβεις. Άλλο επίπεδο!!

@dora7

Είναι πραγματικό αλλά βγαλμένο από τους εφιάλτες μερικών.

Το παλίο στρατόπεδο είναι τώρα καταυλισμός για τους πρόσφυγες.
Το νέο: αποφασίσαν να γκρεμίσουν τους θαλάμους που κοιμόμασταν πρίν τους πάνε γιατί είχανε λέει αμίαντο που είναι επικίνδυνος για την υγεία (προφανώς όχι των στρατιωτών)

pl@yer
21-10-2016, 16:34
Εγώ έφυγα ακριβώς την εποχή πριν το μαζικό ερχομό των μεταναστών.. Μέσα Ιουλίου 2015 έφυγα και γύρισα για το χαρτί 13 Αυγούστου ..

Γενικά, υπάρχει ένας μαγικός συνδυασμός για να είσαι οκ στο στρατόπεδο.. Διοικητής, αριθμός ατόμων, υπηρεσίες, εποπ κτλ..
Εγώ κι οι σειρά μου εκεί ήμασταν τυχεροί γιατί τα είχαμε όλα φουλ, συν πολύ καλό φαγητό.. Με το που έφυγα ήρθε διοικητής μαλακας και άλλαξε όλο το σκηνικό..

Για αυτό το να σου πει κάποιος παλιός αν το στρατόπεδο είναι καλό δεν λέει κάτι, αυτά αλλάζουν πιο γρήγορα κι από τους προπονητές επί τράκεως.

Υγ. Χειρότερος τσοπανης από οποιοδήποτε χωριό >>> μυτιληνιος εποπ. Οι τύποι δεν αρθρωνουν.

Danny The Granger
07-12-2016, 15:15
Γνωριζει κανεις τίποτα για το κεντρο εκπαίδευσης στρατονομιας στην Καρδιτσα; (Πχ εκπαίδευση, καθημερινότητα)

DirtySniper
07-12-2016, 19:09
Ρωτα το Γιανναρο

Virtuosofriend
07-12-2016, 23:52
Γνωριζει κανεις τίποτα για το κεντρο εκπαίδευσης στρατονομιας στην Καρδιτσα; (Πχ εκπαίδευση, καθημερινότητα)

Στρατονομία είναι, δε θα είναι και κατασκήνωση. Έχω ακούσει κάποια παράλογα πράγματα για την εκπαίδευση στη στρατονομία αλλά μιας και δεν είχα εμπειρία, δε χρειάζεται να αναπαραχθούν. Παίζει να ήταν και ράδιο αρβύλα.
Απο όσο ξέρω το μετά είναι καλύτερο, πιο χαλαρές υπηρεσίες κτλ

dio
08-12-2016, 03:29
όποιος σε βλέπει σε μισεί κλπ κλπ :p

KingJames
08-12-2016, 11:46
Γνωριζει κανεις τίποτα για το κεντρο εκπαίδευσης στρατονομιας στην Καρδιτσα; (Πχ εκπαίδευση, καθημερινότητα)

Στρατονομία είναι, δε θα είναι και κατασκήνωση. Έχω ακούσει κάποια παράλογα πράγματα για την εκπαίδευση στη στρατονομία αλλά μιας και δεν είχα εμπειρία, δε χρειάζεται να αναπαραχθούν. Παίζει να ήταν και ράδιο αρβύλα.
Απο όσο ξέρω το μετά είναι καλύτερο, πιο χαλαρές υπηρεσίες κτλ

Είναι τέντα.Προβλεπέ φουλ τέρμα.Πας με βήμα για φαγητό.Αν έχεις καλούς εκπαιδευτές δλδ στρατονόμους που εκτούν τη θητεία τους είναι +.
Εγώ προσωπικά πέρασα ωραία εκει.
1-1 οι επερεσίες.Καλό φαγητό τότε,λογικά εκεί είναι πάντα καλό.

Στις μέρες μου ακούστηκε το είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό αντι νυχτερινής προσευχής.Όλος ο λόχος κάμψεις.100+ καυλωμένοι γαύροι.

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
08-12-2016, 12:48
Εγώ ήμουν για εκπαίδευση ΣΝ στο Κεσν στο Γουδί. Πήγα κατά λάθος, με παρέσυρε ένα παιδί που είχα γνωρίσει στη βασική εκπαίδευση και δήλωσα συμμετοχή (μόνο εμείς οι δύο δηλώσαμε) και επειδή δεν είχα βύσμα με έστειλαν μετά στο Διδυμότειχο.
Δεν ξέρω πως είναι τώρα, αλλά τότε στο Γουδί ήταν εφιάλτης. Στους 3,5 μήνες της εκπαίδευσης βγήκα με έξοδο δύο φορές μόνο και είχα χάσει τους πρώτους δύο μήνες περίπου 15 κιλά. Είχε ένα παλιογήπεδο δίπλα στο στρατόπεδο και τρέχαμε κάθε πρωί γύρω στα 7 χιλ με κάτι παπούτσια τύπου all star χαμηλά που μας είχαν δώσει τις πρώτες φορές.
Μετά την εκπαίδευση στο ΚΕΣΝ όλοι όπου και αν πήγαν έκαναν μια χαρά χαλαρή θητεία απ' όσο θυμάμαι αλλά αυτό δεν ίσχυε για το Διδυμότειχο που είχε συνεχώς υπηρεσίες και πίεση.
Το μόνο καλό απ' όλη αυτή την κατάσταση ήταν ότι έκανα δύο πάρα πολύ δυνατές φιλίες.

Άγιος Πέτρος
08-12-2016, 13:10
Hoop drills

Danny The Granger
08-12-2016, 17:14
Σας ευχαριστώ πολύ για την προθυμία σας να με ενημερώσετε σχετικά με την στρατονομία. Αν και ρητώς είχα δηλώσει την μη επιθυμία μου για μετάθεση στο συγκεκριμένο σώμα, προφανώς δεν συμπληρώθηκε ο απαιτούμενος αριθμός στρατονόμων και με τσίμπησαν. Συνεπώς προσπαθώ να προετοιμαστώ για το τι θα αντιμετωπίσω.

DirtySniper
08-12-2016, 17:26
Προφανως δεν ειχες βυσμα φιλε.
Αλλα μην αγχωνεσαι
η ζωη δεν θελει βυσμα
θελει ικονοτητες και θεληση
Στην πραγματικη ζωη δεν παιζουν ρολο οι γνωριμιες.....

dio
08-12-2016, 17:34
τελικά οι φυσικοί έχουν χιούμορ :p

iliasp87
08-12-2016, 17:46
Αν δεν θες να μπεις στρατονομία καλύτερα να κάνεις ότι μπορείς για να σε διώξουνε από κει μέσα. Δεν έχει σχέση η θητεία που έχουμε κάνει οι υπόλοιποι με αυτό που θα συναντήσεις.

Virtuosofriend
08-12-2016, 23:32
τελικά οι φυσικοί έχουν χιούμορ :p
Ευχαριστούμε. Οι φυσικοί :D

tsak8
09-12-2016, 22:22
Προφανως δεν ειχες βυσμα φιλε.
Αλλα μην αγχωνεσαι
η ζωη δεν θελει βυσμα
θελει ικονοτητες και θεληση
Στην πραγματικη ζωη δεν παιζουν ρολο οι γνωριμιες.....

Ούτε η οικογενειπφφφχχχαχαχαχαχαχαχαχαχα