PDA

View Full Version : Καλύτερο ενημερωτικό site (όχι forum) για basket


kk_SEF
05-02-2010, 09:37
Επειδή εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει ότι οι αναλύσεις του contra.gr μου αρέσουν και με εκφράζουν απόλυτα, αναρωτιόμουν αν συμφωνούν κι άλλοι ή προτιμούν άλλο site για ενημέρωση (basketική πάντα! ). Ευκαιρία να μάθω και κανένα άλλο χαχαχαχαχα!
Και φυσικά δε μιλάμε για blog-forum που ξέρουμε την απαντηση :woot
Για μένα το Contra είναι το πρώτο από τα site του είδους που θα πάω για να διαβάσω ανάλυση.
Ακόμα και για μη μπασκετικά θεωρώ ότι έχει απόψεις που (το λιγότερο) "διαφέρουν" με καλή έννοια.

DON
05-02-2010, 12:14
Επειδή εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει ότι οι αναλύσεις του contra.gr μου αρέσουν και με εκφράζουν απόλυτα, αναρωτιόμουν αν συμφωνούν κι άλλοι ή προτιμούν άλλο site για ενημέρωση (basketική πάντα! ). Ευκαιρία να μάθω και κανένα άλλο χαχαχαχαχα!
Και φυσικά δε μιλάμε για blog-forum που ξέρουμε την απαντηση :woot
Για μένα το Contra είναι το πρώτο από τα site του είδους που θα πάω για να διαβάσω ανάλυση.
Ακόμα και για μη μπασκετικά θεωρώ ότι έχει απόψεις που (το λιγότερο) "διαφέρουν" με καλή έννοια.

Το contra.gr έχει τον Μαγουλά, τον μόνο έλληνα δημοσιογράφο που δείχνει στο ΝΒΑ τον ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ και απο μόνος του κερδίζει πόντους. Κατά τα άλλα ενημερωτικά site για μπάσκετ είναι το superbasket.gr το basketblog.gr που είναι αμοιγώς μπασκετικά και καλό είναι το sport24.gr με Μάνο Μίχαλο επίσης. Για τα 2 μπασκετικά εγώ διαβάζω καβαλιεράτο στο superbasket.gr που είναι και ρεπόρτερ μας στην Sportday και ΜΑΚΡΙΑ απο τον ΧΟΝΤΡΟ ΤΟΝ ΣΙΧΑΜΕΝΟ του basketblog.gr. Oλυμπιακός που διαβάζει αυτόν τον τύπο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ολυμπιακός. Επίσης και το redplanet.gr που έχει τον Μελάγιες. Ωραίος!

η κατάταξη μου στο top3 ανάγνωσης είναι

1. sport24.gr (μίχαλος)
2. superbasket.gr (καβαλιεράτος)
3. redplanet.gr (μελάγιες)

Για ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ μπασκετική ενημέρωση contra.gr συμφωνώ.

lamar
05-02-2010, 23:05
Το sport24 ειναι καλυτερο φιλε Don, γιατι εκτος του Μιχαλου γραφει ο Φιλερης ο οποιος ειναι ενταξει τυπος, ντομπρος, και ο Στεφανος Τριανταφυλλος που και αυτος εκτιμα πολυ το ΝΒΑ, αν και υποστηρικτης του San Antonio αυτος, για τον οποιο δεν θα πω τιποτα αλλο γιατι με συνδεει στενη φιλια!!!

Εγω λοιπον διαλεγω, sport24, contra, superbasket, και το basketblog το εχω για να γελαω με τον χοντρο τον Κογκαλιδη!

kk_SEF
05-02-2010, 23:34
Το contra.gr έχει τον Μαγουλά, τον μόνο έλληνα δημοσιογράφο που δείχνει στο ΝΒΑ τον ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ και απο μόνος του κερδίζει πόντους. Κατά τα άλλα ενημερωτικά site για μπάσκετ είναι το superbasket.gr το basketblog.gr που είναι αμοιγώς μπασκετικά και καλό είναι το sport24.gr με Μάνο Μίχαλο επίσης. Για τα 2 μπασκετικά εγώ διαβάζω καβαλιεράτο στο superbasket.gr που είναι και ρεπόρτερ μας στην Sportday και ΜΑΚΡΙΑ απο τον ΧΟΝΤΡΟ ΤΟΝ ΣΙΧΑΜΕΝΟ του basketblog.gr. Oλυμπιακός που διαβάζει αυτόν τον τύπο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ολυμπιακός. Επίσης και το redplanet.gr που έχει τον Μελάγιες. Ωραίος!

η κατάταξη μου στο top3 ανάγνωσης είναι

1. sport24.gr (μίχαλος)
2. superbasket.gr (καβαλιεράτος)
3. redplanet.gr (μελάγιες)

Για ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ μπασκετική ενημέρωση contra.gr συμφωνώ.

Συμπτωματικά ο Μαγουλάς έγραψε ένα ωραίο σήμερα http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Euroleague/262716.html

Τον Μίχαλο τον έχω πάρει λίγο στραβά από κάποια σχόλια στο redplanet. Δεν ξέρω αυτή είναι η ιδέα μου.

Dude
06-02-2010, 04:35
Εγώ να πω την αλήθεια είμαι ψιλοάσχετος επί του θέματος και γνωρίζω μόνο τους τηλεοπτικούς ρεπόρτερ, νυν ή παλιότερους (οπότε από όσους αναφέρονται παραπάνω γνωρίζω το Μαγουλά - που όντως τα λέει σωστά -, το Μελάγιες, το Φιλέρη και τον Καβαλιεράτο)... Ωστόσο πρέπει να πω ότι παρατηρώ σε πολλά μπασκετικά άρθρα του sport24 μια είδηση να αναπαράγεται με πολύ περισσότερο καλή διάθεση υπέρ του ΠΑΟ (για να μην το πώ αλλιώς, και θυμίσω και το άρθρο των ρεκόρ του Χέισλιπ πριν λίγες μέρες), και αρκετά πιο ουδέτερη για τον Ολυμπιακό. Αντιθέτως, τα άρθρα του sport-fm.gr μου φαίνονται πιο ισορροπημένα μεταξύ των δύο. Για τα υπόλοιπα sites που αναφέρονται δεν έχω ιδιαίτερη άποψη, αλλά από τις λίγες μου επισκέψεις συμφωνώ λίγο πολύ με αυτά που λέτε όλοι...

TT7
06-02-2010, 18:11
Η αληθεια ειναι πως το contra.gr ειναι πιο ουδετερο και κανει πιο αντικειμενικη κριτικη και στο μπασκετ και στο ποδοσφαιρο..και το sport.24 ειναι ιδιαιτερα αξιολογο..για το sport.fm νομιζω οτι οι ρομποληδες και οι κατσικηδες δεν χαμπαριαζουν πολλα απο το μπασκετ και εχουν μια εκνευριστικα φιλοπαναθηναικη σταση ενω στον Ολυμπιακο ψαχνουν συνεχεια να βρουν προβληματα...για τον Παπαδογιαννη που ειναι και τακτικος ας μην σχολιασω τιποτα καλυτερα..

kk_SEF
06-02-2010, 22:29
Το contra έχει γενικότερα ένα διαφορετικό πνεύμα και οπτική γωνία που βλέπει τα πράγματα και όπως είπα γι'αυτό μου αρέσει. Όταν δω ένα χαρακτηριστικό τέτοιο άρθρο θα το φέρω για να το κάνω πιο σαφές.

nikolas -7-
07-02-2010, 16:00
απο ενημερωτικης αποψης το σπορτ φμ εχει για ελλαδα καλο υλικο οχι ομως για τα διεθνη γνωμη μου ειναι οτι το σπορτ 24 εχει και πολιτικη επικαιροτητα εχει και το man 24 εχει το φρεντος μακραν το καλυτερο ,το gazzeta ιδιοκτησιας εν μερει δημητρακη ρατζα-γιαννακοπουλου το χειροτερο μαζι με το σπορτοσκυλο οπου στο εν λογω σαιτ εχουν αφησει απο καθε ειδηση να διαβαζεις σχολια αναγνωστων με τον καθε καφρο-βλακα να πεταει οτι του καπνισει...οσον αφορα το βασκετ νομιζω οτι το superbakset ειναι το καλυτερο κυριως διοτι απλα σου παρουσιαζει την ειδηση .τωρα για πααρογιαννηδες συριγους και λοιπους αμπαλους τι αν πεις..

υγ ψηφιστε εδω τους παιχταρδες μας για του καλυτερου παιχτες της ευρωλιγκας συγνωμη δεν το εχω δει σ αλλο ποστ και το παρεθεσα εδω..http://www.euroleague.net/competition/all-decade/main-page

Dude
07-02-2010, 16:10
υγ ψηφιστε εδω τους παιχταρδες μας για του καλυτερου παιχτες της ευρωλιγκας συγνωμη δεν το εχω δει σ αλλο ποστ και το παρεθεσα εδω..http://www.euroleague.net/competition/all-decade/main-page

Η ψηφοφορία που αναφέρεις αφορά στους 10 καλύτερους παίκτες της δεκαετίας στην Ευρωλίγκα και έχει ανοιχτεί και σχετικό thread στην κατηγορία "Ευρωλίγκα" επί του θέματος... Τσέκαρε: http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=118

nikolas -7-
07-02-2010, 16:20
Η ψηφοφορία που αναφέρεις αφορά στους 10 καλύτερους παίκτες της δεκαετίας στην Ευρωλίγκα και έχει ανοιχτεί και σχετικό thread στην κατηγορία "Ευρωλίγκα" επί του θέματος... Τσέκαρε: http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=118

ευχαριστω dude!!!δεν το ειχα δει καθολου!

Streetballer
11-02-2010, 02:11
Ένα σάιτ πολύ καλό για νέα από ΝΒΑ είναι το www.hoopsworld.com. Μάλιστα σ' αυτό γράφει και ένας Έλληνας δημοσιογράφος, ο Γιάννης Κουτρούπης.

DON
11-02-2010, 12:57
Ένα σάιτ πολύ καλό για νέα από ΝΒΑ είναι το www.hoopsworld.com. Μάλιστα σ' αυτό γράφει και ένας Έλληνας δημοσιογράφος, ο Γιάννης Κουτρούπης.

βάλε και hoopshype...:D

peter
12-02-2010, 21:05
Καλή εμημέρωση και σχολιασμός για ελληνικό μπάσκετ http://www.ageofbasketball.blogspot.com/ εγώ το έχω τσεκάρει και συμφωνώ πάνω από 80% με την ανάλυσή του

nikolas -7-
12-02-2010, 21:19
Καλή εμημέρωση και σχολιασμός για ελληνικό μπάσκετ http://www.ageofbasketball.blogspot.com/ εγώ το έχω τσεκάρει και συμφωνώ πάνω από 80% με την ανάλυσή του

χμμμ βαζελοφερνει λιγακι η μου φαινεται???χεχεχε!:cool:

peter
12-02-2010, 22:11
Δεν με απασχόλησε αυτό παρά μόνο η ανάλυση που κάνει αν στέκει με την μπασκετική μου λογική αρχικά και κατά δεύτερο αν είναι συνεπής με αυτά που λέει όχι μία έτσι κα μετά γιουβέτσι ανάλογα με το ποιόν αβαντάρω . Με βάση αυτά εν γένει συμφωνώ

nikolas -7-
12-02-2010, 22:16
Δεν με απασχόλησε αυτό παρά μόνο η ανάλυση που κάνει αν στέκει με την μπασκετική μου λογική αρχικά και κατά δεύτερο αν είναι συνεπής με αυτά που λέει όχι μία έτσι κα μετά γιουβέτσι ανάλογα με το ποιόν αβαντάρω . Με βάση αυτά εν γένει συμφωνώ

για αυτα που ψαχνεις ναι εχεις απολυτο δικιο ειναι μια χαρα και blogaroun και παιχτες εκει..

redglove
13-02-2010, 05:42
Δεν με απασχόλησε αυτό παρά μόνο η ανάλυση που κάνει αν στέκει με την μπασκετική μου λογική αρχικά και κατά δεύτερο αν είναι συνεπής με αυτά που λέει όχι μία έτσι κα μετά γιουβέτσι ανάλογα με το ποιόν αβαντάρω . Με βάση αυτά εν γένει συμφωνώ

Το παρακάνουν μερικές φορές με το υφάκι τους οι εν λόγω πάντως, ή η ιδέα μου;

kk_SEF
15-02-2010, 19:43
Δείγμα "καλοδιατυπωμένης" είδησης: Διαβάζω στο sport-fm τίτλο "Στην καλύτερη τριάδα της Ευρώπης ο Σπανούλης!". Ανοίγω να δω και διαβάζω ότι είναι ο τρίτος στην κατάταξη των καλύτερων παικτών στην ευρώπη με πρώτο τον Γκασόλ και δεύτερο τον Νοβίτσκι. Μπλα μπλα μπλα και στο τέλος αναφέρει "Να σημειωθεί ότι στη 2η θέση της σχετικής ψηφοφορίας ήταν ο Ντιρκ Νοβίτσκι, στην 4η ο πλέι μέικερ του Ολυμπιακού, Μίλος Τεόντοσιτς και στην 5η ο Έραζεμ Λόρμπεκ. Στην 14η θέση κατετάγη μετά την ψηφοφορία ο επίσης «ερυθρόλευκος», Γιάννης Μπουρούσης"
Τα bold είναι δικά μου... Πως σας φαίνεται;
Ιδού και το link http://www.sport-fm.gr/article/217702

To sport2 έδωσε το βάρος του τίτλου στον Γκασόλ αλλά πάλι τον Τεόντοσιτς τον έχει σαφώς κάτω από τον Σπανούλη http://www.sport24.gr/html/ent/801/ent.344801.asp
Στο contra δεν βρήκα καν την είδηση.

Διάβασα και κάτι ωραίο πάντως σχετικά με τη βία: http://www.sport-fm.gr/article/217641

Dude
15-02-2010, 20:14
Δείγμα "καλοδιατυπωμένης" είδησης: Διαβάζω στο sport-fm τίτλο "Στην καλύτερη τριάδα της Ευρώπης ο Σπανούλης!". Ανοίγω να δω και διαβάζω ότι είναι ο τρίτος στην κατάταξη των καλύτερων παικτών στην ευρώπη με πρώτο τον Γκασόλ και δεύτερο τον Νοβίτσκι. Μπλα μπλα μπλα και στο τέλος αναφέρει "Να σημειωθεί ότι στη 2η θέση της σχετικής ψηφοφορίας ήταν ο Ντιρκ Νοβίτσκι, στην 4η ο πλέι μέικερ του Ολυμπιακού, Μίλος Τεόντοσιτς και στην 5η ο Έραζεμ Λόρμπεκ. Στην 14η θέση κατετάγη μετά την ψηφοφορία ο επίσης «ερυθρόλευκος», Γιάννης Μπουρούσης"
Τα bold είναι δικά μου... Πως σας φαίνεται;
Ιδού και το link http://www.sport-fm.gr/article/217702

to sport2 έδωσε το βάρος του τίτλου στον Γκασόλ αλλά πάλι τον Τεόντοσιτς τον έχει σαφώς κάτω από τον Σπανούλη http://www.sport24.gr/html/ent/801/ent.344801.asp
Στο contra δεν βρήκα καν την είδηση.

Διάβασα και κάτι ωραίο πάντως σχετικά με τη βία: http://www.sport-fm.gr/article/217641

Παιδιά λογικό να ειπωθεί έτσι μια είδηση, για εθνικούς λόγους... Ο Σπανούλης όντως έκανε μια μεγάλη χρονιά και δίκαια αναδείχθηκε 3ος, που είναι σημαντική διάκριση για Έλληνα μπασκετμπολίστα, ανεξαρτήτως συλλόγου... Και για να μην ξεχνιόμαστε, 1ος μόνο μια φορά έχει βγει Έλληνας, κι αυτός ήταν ο Τεό (και ήταν και σε ψήφους της επιτροπής, αλλά και σε εκείνους του κοινού).

Dude
15-02-2010, 20:19
Το θέμα είναι άλλο παίδες... και μιλάμε για παραποίηση της αλήθειας! Ο Μίλος βγήκε 3ος και ο Σπανούλης 4ος... και όλα τα ειδησεογραφικά το μεταδίδουν λάθος! Ιδού η κατάταξη από το site της FIBA Europe... http://www.fibaeurope.com/coid_5WjdyY4BJKg5PWYtjT4tI0.articleMode_on.contain er_frontpage.html

Εννοείται πως αμέσως θα στείλω e-mail και στα δύο σάιτ να τους τα ψάλω ένα χεράκι...

kk_SEF
15-02-2010, 20:26
Το θέμα είναι άλλο παίδες... και μιλάμε για παραποίηση της αλήθειας! Ο Μίλος βγήκε 3ος και ο Σπανούλης 4ος... και όλα τα ειδησεογραφικά το μεταδίδουν λάθος! Ιδού η κατάταξη από το site της FIBA Europe... http://www.fibaeurope.com/coid_5WjdyY4BJKg5PWYtjT4tI0.articleMode_on.contain er_frontpage.html

Εννοείται πως αμέσως θα στείλω e-mail και στα δύο σάιτ να τους τα ψάλω ένα χεράκι...

Τους εθνικούς λόγους θα περίμενα να τους επικαλεστεί κάποιος αλλά και πάλι η αντίρρησή μου δεν σημαίνει να λέγανε μόνο για Μίλος και όχι για Σπανούλη. Να μην εξαφανίσουν όμως τον Μίλος λες και η διαφορά με τον Σπανούλη ήταν 10 θέσεις...

Αυτό όμως που πρόσεξες στη συνέχεια για την κατάταξη είναι ΣΟΚ! :eek:
Ο Σπανούλης είναι 3ος στην ψηφοφορία των experts αλλά στο γενικό ranking είναι 4ος. Τώρα λογικά το ένα site πρέπει να το έγραψε έτσι και ο κακός μαθητής που πήγε να αντιγράψει στις εξετάσεις την πάτησε γιατί αντέγραψε το λάθος... Όπως και να έχει απαράδεκτο.

nikolas -7-
15-02-2010, 20:32
χαχαχαχαχ!!!!η πρασινη προπαγανδα εχει ξεπερασει καθε οριο!!!!!!

kk_SEF
15-02-2010, 20:34
Η μεγαλύτερη πλάκα είναι φυσικά στο gazzeta όπου με τίτλο "Κορυφαίος ο Γκασόλ, τρίτος ο Σπανούλης" μέσα στο άρθρο λέει:
Αναλυτικά η πρώτη πεντάδα...
1. Πάου Γκασόλ 0.335 (433-9.815)
2. Ντιρκ Νοβίτσκι 0.078 (94-5.370)
3. Μίλος Τεόντοσιτς 0.050 (60-4.056)
4. Βασίλης Σπανούλης 0.049 (63-1.903)
5. Έραζεμ Λόρμπεκ 0.046 (48-7.046)

http://www.gazzetta.gr/basket/basket-europe/item/70182-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CF%85%CF%86%CE%B1%CE%AF%CE%BF%C F%82-%CE%BF-%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%83%CF%8C%CE%BB-%CF%84%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BF-%CF%83%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B7%C F%82

nikolas -7-
15-02-2010, 20:48
καλα ηδη εχω ξεκινησει και στελνω mail και σχολια σ ολα τα μεσα που εχουν ανπαραγει την ειδηση..καντε το ιδιο αν μπορειτε δεν θα μας βγαλουν και τυφλους και χαζους! οι γκεμπελισκοι της πλακας..dude μπραβο που το παρατηρησες

Dude
15-02-2010, 20:50
Ναι παιδιά κάντε το γιατί έχουν τόσο καλά οργανωμένα τα sites τους που ούτε καρτέλα "Επικοινωνίας" έχουν ορισμένα και ψάχνω...

Dude
15-02-2010, 21:03
Στο gazzetta και στο sport24 διορθώθηκε η κατάσταση (στο sport24 έχει ένα μικρό λαθάκι ακόμα)... Το sport-fm ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω πως γίνεται να επικοινωνήσεις μαζί του...

nikolas -7-
15-02-2010, 21:04
sportdog red planet gazzeta(χαμενο πηγε το mail) εχουν sport fm sport 24 ακομη ψαχνω τροπους επικοινωνιας τρελη οργανωση λεμε τοση κονομα εχει πεσει...στο σπορ φμ τελικα πηγα στο E-SHOP http://eshop.sportfm.gr/page.ashx?pid=5&sn=6&fom=false ΕΧΕΙ ΕΔΩ ΜΙΑ ΦΟΡΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

nikolas -7-
15-02-2010, 21:08
Επίσης, συγχαρητήρια για άλλη μια φορά στο Μίλος που αναδείχθηκε 3ος κορυφαίος Ευρωπαίος παίκτης της χρονιάς, πίσω από Γκασόλ και Νοβίτσκι... Ιδού τα αποτελέσματα από το site της FIBA Europe... http://www.fibaeurope.com/coid_5Wjdy...frontpage.html

Από ό,τι πιθανά να έχετε καταλάβει μιλάμε για παραποίηση της αλήθειας από sites όπως το sport-fm και το sport24, όπου αναφέρουν 3ο το Σπανούλη και 4ο το Μίλος! Συνέβη ακριβώς το ανάποδο... και όλα τα ειδησεογραφικά το μεταδίδουν λάθος! Εννοείται πως αμέσως θα στείλω e-mail και στα δύο σάιτ να τους τα ψάλω ένα χεράκι...
__________________


DUDE μετα απο τις παρατηρησεις σου εχουν ηδη αρχισει οι κολοτουμπες απο ολα τα site!!!!axaxaaa!!!!τους εκανες μαθημα δημοσιογραφιας σημερα!!!!

Dude
15-02-2010, 21:17
Παιδιά οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι! Πραγματικά εγώ που είμαι φοιτητής Επιστήμης Υπολογιστών αισθάνομαι ότι το επάγγελμά τους από τον καναπέ μου μπορώ να το κάνω 10 φορές καλύτερα σχεδόν από όλους τους... Πριν λίγο πήρα και τηλέφωνο στο sport-gm και μου λέγανε "ευχαριστούμε πάρα πολύ για την επισήμανση, θα το κοιτάξουμε τώρα"... Για να δούμε σε πόση ώρα θα το έχουν κοιτάξει...

Dude
15-02-2010, 21:20
Πριν λίγο πήρα και τηλέφωνο στο sport-fm και μου λέγανε "ευχαριστούμε πάρα πολύ για την επισήμανση, θα το κοιτάξουμε τώρα"... Για να δούμε σε πόση ώρα θα το έχουν κοιτάξει...

Στο sport24 ξαναέστειλα e-mail, γιατί οι Μόγγολοι γράφουν ότι ο Σπανούλης βρέθηκε στην 3η θέση πίσω από Γκασόλ, Νοβίτσκι και Τεόντοσιτς... Από κει να δεις μυαλά... Κατα τα άλλα πιο κάτω αναφέρουν το Μίλος σαν 3ο, αλλά αυτό το παραπάνω το γράφουν στα bold στην αρχή του κειμένου και τους είπα να το διορθώσουν κι αυτό. Άσε, τους τα έχω πρήξει, αλλά άμα δεν δω αλλαγή δεν σταματάω... They fucked with the wrong Mexican που λέμε... :)

nikolas -7-
15-02-2010, 21:25
Παιδιά οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι! Πραγματικά εγώ που είμαι φοιτητής Επιστήμης Υπολογιστών αισθάνομαι ότι το επάγγελμά τους από τον καναπέ μου μπορώ να το κάνω 10 φορές καλύτερα σχεδόν από όλους τους... Πριν λίγο πήρα και τηλέφωνο στο sport-gm και μου λέγανε "ευχαριστούμε πάρα πολύ για την επισήμανση, θα το κοιτάξουμε τώρα"... Για να δούμε σε πόση ώρα θα το έχουν κοιτάξει...

μην τους αδικεις θελει γνωσεις πυρηνικης φυσικης για να κανεις μια απλη μεταφραση κειμενου στα ελληνικα απο το site της fiba..και αγγλικα να μην ξερεις εχει και σχετικο πινακα ημαρτον δηλαδη και αφου αντιγραφουν ειδησεις το ενα site απο το αλλο κανε μια διασταυρωση ημαρτον!! ποσο πιο χαμηλα να πεσει το επιπεδο της ελληνικης δημοσιογραφιας?εντωμεταξυ στο gazzeta μετα το κρα αλλαξαν το τιτλο και το ο γκασολ καλυτεροσ παιχτης και 3ος ο σπανουλης στην ευρωπη ΕΓΙΝΕ κορυφαιος ο γκασολ 4ος ο σπανουλης !!ωραια διορθωση!ΑΝΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΜΙΛΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ!!οι ανθρωποι ειναι κομπλεξικοι οχι απλα ανικανοι...

nikolas -7-
15-02-2010, 21:28
Πριν λίγο πήρα και τηλέφωνο στο sport-fm και μου λέγανε "ευχαριστούμε πάρα πολύ για την επισήμανση, θα το κοιτάξουμε τώρα"... Για να δούμε σε πόση ώρα θα το έχουν κοιτάξει...

Στο sport24 ξαναέστειλα e-mail, γιατί οι Μόγγολοι γράφουν ότι ο Σπανούλης βρέθηκε στην 3η θέση πίσω από Γκασόλ, Νοβίτσκι και Τεόντοσιτς... Από κει να δεις μυαλά... Κατα τα άλλα πιο κάτω αναφέρουν το Μίλος σαν 3ο, αλλά αυτό το παραπάνω το γράφουν στα bold στην αρχή του κειμένου και τους είπα να το διορθώσουν κι αυτό. Άσε, τους τα έχω πρήξει, αλλά άμα δεν δω αλλαγή δεν σταματάω... They fucked with the wrong mexican που λέμε... :)

δωστους λιγο χρονο το καρβουνο δεν καιγεται ευκολα...

kk_SEF
15-02-2010, 21:32
Ρε καλά οι άλλοι αλλά να το κάνει λάθος και το red planet και έβαλε και τον πίνακα λάθος!!!
http://www.redplanet.gr/html/ent/668/ent.264668.asp

Dude
15-02-2010, 21:34
μην τους αδικεις θελει γνωσεις πυρηνικης φυσικης για να κανεις μια απλη μεταφραση κειμενου στα ελληνικα απο το site της fiba..και αγγλικα να μην ξερεις εχει και σχετικο πινακα ημαρτον δηλαδη και αφου αντιγραφουν ειδησεις το ενα site απο το αλλο κανε μια διασταυρωση ημαρτον!! ποσο πιο χαμηλα να πεσει το επιπεδο της ελληνικης δημοσιογραφιας?εντωμεταξυ στο gazzeta μετα το κρα αλλαξαν το τιτλο και το ο γκασολ καλυτεροσ παιχτης και 3ος ο σπανουλης στην ευρωπη ΕΓΙΝΕ κορυφαιος ο γκασολ 4ος ο σπανουλης !!ωραια διορθωση!ΑΝΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΜΙΛΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ!!οι ανθρωποι ειναι κομπλεξικοι οχι απλα ανικανοι...

Τουλάχιστον αυτό δεν είναι παραποίηση της αλήθειας. Το gazzetta αυτή τη στιγμή είναι το μόνο που έχει σωστά δώσει την είδηση (τον κομπλεξισμό ας τον αφήσουμε στην άκρη), ενώ οι άλλοι ακόμα κοιτάζουν τον πίνακα και δεν καταλαβαίνουν... τι να πείς; Μάλλον βρήκαμε δουλειά για το βράδυ... Πάντως παίδες, όποιος δεν έχει τίποτα σοβαρό να κάνει, κάντε καμιά βόλτα σε sites να βλέπετε πως λένε εκεί την είδηση, και ρίχνετε και κανένα e-mail μπας και συμμορφωθούν...

Εδώ και το redplanet τα ίδια λέει... Έλεος με την ασχετοσύνη πια...

lamar
15-02-2010, 21:36
μην τους αδικεις θελει γνωσεις πυρηνικης φυσικης για να κανεις μια απλη μεταφραση κειμενου στα ελληνικα απο το site της fiba..και αγγλικα να μην ξερεις εχει και σχετικο πινακα ημαρτον δηλαδη και αφου αντιγραφουν ειδησεις το ενα site απο το αλλο κανε μια διασταυρωση ημαρτον!! ποσο πιο χαμηλα να πεσει το επιπεδο της ελληνικης δημοσιογραφιας?εντωμεταξυ στο gazzeta μετα το κρα αλλαξαν το τιτλο και το ο γκασολ καλυτεροσ παιχτης και 3ος ο σπανουλης στην ευρωπη ΕΓΙΝΕ κορυφαιος ο γκασολ 4ος ο σπανουλης !!ωραια διορθωση!ΑΝΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΜΙΛΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ!!οι ανθρωποι ειναι κομπλεξικοι οχι απλα ανικανοι...

Παιδιά οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι! Πραγματικά εγώ που είμαι φοιτητής Επιστήμης Υπολογιστών αισθάνομαι ότι το επάγγελμά τους από τον καναπέ μου μπορώ να το κάνω 10 φορές καλύτερα σχεδόν από όλους τους... Πριν λίγο πήρα και τηλέφωνο στο sport-gm και μου λέγανε "ευχαριστούμε πάρα πολύ για την επισήμανση, θα το κοιτάξουμε τώρα"... Για να δούμε σε πόση ώρα θα το έχουν κοιτάξει...

Πηρα και εγω τους μαλακες στον sport fm και μου ειπαν την εξης παπαρια. Οτι στην ψηφοφορια των ειδικων βγηκε 3ος ο Σπανουλης, και για αυτο το εγραψαν. Βεβαια τους εβρισα ασχημα λεγοντας του οτι συνολικα ειχαν 2 χιλιαδες και ψηφους διαφορα, εκαναν οτι δεν ηξεραν και τετοιες μαλακιες.

ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nikolas -7-
15-02-2010, 21:37
Ρε καλά οι άλλοι αλλά να το κάνει λάθος και το red planet και έβαλε και τον πίνακα λάθος!!!
http://www.redplanet.gr/html/ent/668/ent.264668.asp

καλα εκει και αν καινε καρβουνο..ο πινακας κανει μπαμ οτι ειναι φτιαγμενος απο εκεινους απλα για να δειξει την καταταξη..αντιγραφη της ειδησης χωρις διατσαυρωση!-->νομος για την δημοσιογραφια να διαταυρωνεις την ειδηση!! μιλαμε ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!εστειλα και στον μελαγιες μπας και φιλοτιμηθει αυτος και τους πει αν το διορθωσουν αλλα φευ ακομη πετανε αετο..

nikolas -7-
15-02-2010, 21:45
Πηρα και εγω τους μαλακες στον sport fm και μου ειπαν την εξης παπαρια. Οτι στην ψηφοφορια των ειδικων βγηκε 3ος ο Σπανουλης, και για αυτο το εγραψαν. Βεβαια τους εβρισα ασχημα λεγοντας του οτι συνολικα ειχαν 2 χιλιαδες και ψηφους διαφορα, εκαναν οτι δεν ηξεραν και τετοιες μαλακιες.

ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στο site λεει κατω κατω στον αστερισκο τι σημαινει το ranking-->the ranking reflects a combination of fan and expert voting. o νικητης αναδειχθηκε δηλαδη απο συνδυασμο ψηφων κοινου και ειδικων το γεγονος οτι στον πινακα εχουν 3 τον μιλος και 4 τον σπανουλη δεν τους κινησε την περιεργεια???η μηπως μετραει η γνωμη μονο τωνειδικων??λες και ψηφιζουμε για το skip!!πειτε εκανα μαλκια και αφηστε τις ηλιθιες δικαιολογιες!!!!ανειναι δυνατον παλι καλα δεν θα βγω το βραδυ και θα τους τα κανω τσουρεκια μεχρι να τ αλλαξουν...

Dude
15-02-2010, 21:49
Παιδιά, πείτε εδώ αν ξαναπαίρνετε και τι σας λένε, γιατί θα ξαναπάρω κι εγώ αμά είναι...

Dude
15-02-2010, 22:02
Έπεσε και το κάστρο του redplanet... Μέχρι στιγμής, σωστά η είδηση αναπαράγεται σε gazzetta, redplanet, και μερικώς σωστά στο sport24... Οπότε ας επικοινωνήσει όποιος μπορεί με sport-fm, sport24 (να διορθωθεί ο αριθμός 3 στα bold και να γίνει 4) και sportdog... Έχετε δει πουθενά αλλού την είδηση;

lamar
15-02-2010, 22:10
Ο Καβαλιερατος οταν τους εκραξα με ειπε και βλακα!!!!!

Dude
15-02-2010, 22:14
Τώρα απλά αρχίζει πόλεμος!

Υ.Γ. Τώρα τους πήρα τηλέφωνο και μου είπε ένας συμπαθής νέος ότι "τώρα το άκουσα ότι το φτιάχνουν μέσα...". Οπότε επειδή ο ίδιος δεν είχε ανάμιξη απλά τους δίνω άλλη μία ευκαιρία, και περιμένω το πολύ ένα μισάωρο μια και πρέπει να βρουν την ειδική σάλτσα να κάνουν το Σπανούλη να δείχνει 3ος αντί 4ος (σιγά τη διαφορά btw)...

Dude
15-02-2010, 22:22
Εντάξει, έγινε η δουλειά και στο sport-fm... Τσεκάρετε: http://www.sport-fm.gr/article/217702

nikolas -7-
15-02-2010, 22:22
εμενα το σηκωσε μια κοπελα και μ ειπε οτι ειναι θεμα χρονου να διορθωθει:confused:

ο καβαλιερατος που τον πηρες και σ εβρισε??:confused:

Dude
15-02-2010, 22:24
Έπεσε και ο sport-fm... Μένει το sportdog και το sport24 νομίζω...

nikolas -7-
15-02-2010, 22:25
sportdog εχω στειλει ηδη 3 mail σπορτ 24 ακομη να βρω εστω ενα τηλεφωνο...αν διορθωθει σ αυτα που μενουν θα γραφτει μετα παντου το σωστο αφου ο ενας αντιγραφει τον αλλον ρεπορταζ δεν υπαρχει..

lamar
15-02-2010, 22:25
Εαν μπεις στο superbasket.gr, εχει ενα μπλογκ εκει ο Καβαλιερατος και του εγραψα οτι πρεπει να ντρεπονται και οτι ξεφτιλιζονται οι δημοσιογραφοι με αυτα, και μου απαντησε οτι εχω δικιο για την ειδηση, αλλα οτι η βλακεια ειναι αηττητη και δεν θα σχοληθει μαζι μου. Τσεκαρε να δεις http://www.superbasket.gr/kavalieratos/?p=375

nikolas -7-
15-02-2010, 22:28
http://www.gavros.gr/Default.aspx?id=51949&nt=108&lang=1 ξεκιναμε και για εδω μαγκες σιγα σιγα..τουλαχιστον τα γαυροsite να τα λενε σωστα!! καβαλιερατος απαραδεκτος..απλα ειπες την αληθεια..τι τον πειραξε δηλδη??

Dude
15-02-2010, 22:30
Τότε περιμένουμε το sportdog ( τι σκορποχώρι είναι και δαύτο; ) και ξαναστέλνω 3ο(!!!) e-mail στο sport24... Στα άλλα παιδιά διορθώθηκε... τσεκάρετε:
http://www.sport-fm.gr/article/217702
http://www.gazzetta.gr/basket/basket-europe/item/70182-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CF%85%CF%86%CE%B1%CE%AF%CE%BF%C F%82-%CE%BF-%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%83%CF%8C%CE%BB-%CF%84%CE%AD%CF%84%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BF-%CF%83%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B7%C F%82
http://www.redplanet.gr/html/ent/668/ent.264668.asp

Δείτε το δημοσιογραφικώς απαράδεκτο άρθρο του sport24, που τουλάχιστον με μια αλλαγή ενός αριθμού είναι λογικά σωστό (αλλά επαναλαμβάνω, εντέχνως απαράδεκτο)... http://www.sport24.gr/html/ent/801/ent.344801.asp

nikolas -7-
15-02-2010, 22:37
Τότε περιμένουμε το sportdog (τι σκορποχώρι είναι και δαύτο;) και ξαναστέλνω 3ο(!!!) e-mail στο sport24... Στα άλλα παιδιά διορθώθηκε... τσεκάρετε:
http://www.sport-fm.gr/article/217702
http://www.gazzetta.gr/basket/basket-europe/item/70182-%ce%ba%ce%bf%cf%81%cf%85%cf%86%ce%b1%ce%af%ce%bf%c f%82-%ce%bf-%ce%b3%ce%ba%ce%b1%cf%83%cf%8c%ce%bb-%cf%84%ce%ad%cf%84%ce%b1%cf%81%cf%84%ce%bf%cf%82-%ce%bf-%cf%83%cf%80%ce%b1%ce%bd%ce%bf%cf%8d%ce%bb%ce%b7%c f%82
http://www.redplanet.gr/html/ent/668/ent.264668.asp

Δείτε το δημοσιογραφικώς απαράδεκτο άρθρο του sport24, που τουλάχιστον με μια αλλαγή ενός αριθμού είναι λογικά σωστό (αλλά επαναλαμβάνω, εντέχνως απαράδεκτο)... http://www.sport24.gr/html/ent/801/ent.344801.asp

εχει και αφιερωμα στον σπανουλη..και οχι στον πρωτο εστω γκασολ(μιλοσ δεν συζηταμε καν)δημοσιογραφοι της πλακας...

Dude
15-02-2010, 22:39
Έστειλα μήνυμα και στο gavros.gr. Όσοι ξέρετε άλλα sites (εγώ επισκέπτομαι ελάχιστα και δεν ξέρω πολλά) ενημερώνετέ μας αν βλέπετε λανθασμένα την είδηση.

nikolas -7-
15-02-2010, 22:45
Έστειλα μήνυμα και στο gavros.gr. Όσοι ξέρετε άλλα sites (εγώ επισκέπτομαι ελάχιστα και δεν ξέρω πολλά) ενημερώνετέ μας αν βλέπετε λανθασμένα την είδηση.


εδω παιδια λινκ για να στειλετε στο gavros.gr----> info@gavros.gr


ΜΙΛΟΣ 3ος στην ευρωπη ανενδοτος αγωνας!!!!!!
ΜΙΛΟΣ 1ος στις καρδιες μας!!!

Dude
15-02-2010, 22:47
Έστειλα και στο sport.gr που είδα επίσης μια είδηση "ό,τι να'ναι"...

Dude
15-02-2010, 22:54
Εντάξει και με το sportdog... http://www.sportdog.gr/v3/article.aspx?id=123530

nikolas -7-
15-02-2010, 23:04
συνεχιζουμε !!!εδω το λαθος-->http://www.sportime.gr/View.aspx?ArticleID=15358

και εδω το κραξιμο-->http://www.sportime.gr/Contact.aspx στειλτε τους mail σ αυτο το λινκ μπας και ξεστραβωθουν να και τα.. πειστηρια-->http://www.fibaeurope.com/coid_5WjdyY4BJKg5PWYtjT4tI0.articleMode_on.contain er_frontpage.html

μιγάδας
15-02-2010, 23:08
5' πριν μπω εδω ακουγα ερα και ελαγαν στις αθλητικες ειδησεις οτι βγηκε 3ος καλυτερος ευρωπαιος ο σπανουλης. χωρις καν να ξερω τη λαμογια με τον μιλος, σκεφτηκα αμεσως: ''τι πανηγυριζουνε τα βαζελακια, μονο ενας ελληνας μπορεσε να βγει πρωτος πανω απο γκασολ και ντιρκ, ο τεραστιος αρχηγος μας''. αλλα παντως παιδια, δεν παλευονται οι ανθρωποι!!! το σαββατο θα βογγαει ολη η ελληνικη αθλητικη ''δημοσιογραφια''.....

Dude
15-02-2010, 23:11
Οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι... Η φόρμα στο sportime.gr δεν λειτουργεί. Πατάς submit και δεν κάνει τίποτα... Ε ρε σκορποχώρια... Εδώ καταλαβαίνεις την αξία του redhoops... Γεια σου redglove μάστορα!

Για όποιον έχει μπερδευτεί, μέχρι στιγμής παραμένουν λανθασμένες οι δημοσιεύσεις στο www.sport.gr, στο www.sportime.gr, στο www.gavros.gr, και μερικώς λανθασμένη στο www.sport24.gr

Αν χρειάζεται κανείς links ή κάτι άλλο, ας το πει...

μιγάδας
15-02-2010, 23:13
Dude
μεταφερε το σχολιο που εκανα πανω στο θεμα στο τοπικ για τον μιλος, γιατι εγω δεν ξερω απο τετοια :D

Dude
15-02-2010, 23:37
Εντάξει και το sport24... http://www.sport24.gr/html/ent/801/ent.344801.asp

Στο gavros κοιμούνται, ενώ στα άλλα δύο υπάρχει communication breakdown... Με το sportime δεν έχω βρει καθόλου άκρη, καθώς δεν υπάρχουν e-mail και τηλέφωνα, παρά μόνο μια φόρμα επικοινωνίας που δεν λειτουργεί, ενώ στο sport.gr έχω στείλει μήνυμα μέσω της φόρμας επικοινωνίας τους 2 φορές (αλλά και στις 2 μου έβγαλε αποτυχία), ενώ τους πήρα και τηλέφωνο και μάλλον κάνουν διακοπές σήμερα... Αυτά.

μιγάδας
15-02-2010, 23:44
εδω στα πρασινα νεα εχουν το σωστο και στο gavros ακομα 4ο τον εχουν....

dora7
16-02-2010, 00:14
εδω στα πρασινα νεα εχουν το σωστο και στο gavros ακομα 4ο τον εχουν....

Redplanet και Rednews το γράφουν σωστά!

Dude
16-02-2010, 00:33
Συνολικά, η πίεση και το πρήξιμο των μελών του redhoops άλλαξαν τα θέματα στα παρακάτω sites:
-sport-fm: http://www.sport-fm.gr/article/217702
-sport24: http://www.sport24.gr/html/ent/801/ent.344801.asp
-red planet: http://www.redplanet.gr/html/ent/668/ent.264668.asp
-gazzetta: http://www.gazzetta.gr/basket/basket-europe/item/70182-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CF%85%CF%86%CE%B1%CE%AF%CE%BF%C F%82-%CE%BF-%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%83%CF%8C%CE%BB-%CF%84%CE%AD%CF%84%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BF-%CF%83%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B7%C F%82
-sportdog: http://www.sportdog.gr/v3/article.aspx?id=123530

Αν είχατε επισκεφτεί νωρίτερα αυτές τις ιστοσελίδες, θα βλέπατε παντού την είδηση, "κορυφαίος ο Γκασόλ, 3ος ο Σπανούλης"... συν μια περιγραφή περίεργη... Από μένα προσωπικά να πω ότι μετά και τις αλλαγές (και εξαιρουμένου του ερυθρόλευκου red planet) πιο αντικειμενικό στην είδηση παρουσιάστηκε το sport-fm (μάλλον επειδή του τα πρήξαμε πιο πολύ)...

Οπότε μπράβο μας και συνεχίζουμε! Ελπίζω να μην ξαναχρειαστεί στο μέλλον να πράξουμε ανάλογες ενέργειες για χάρη κάποιων ανθρώπων που δεν ξέρουν να κάνουν καλά τη δουλειά τους... Στα του θέματος τώρα (που δυστυχώς ακόμα υπάρχει σε κάποια sites), περιμένουμε οι σύγγαυροι του www.gavros.gr να ξυπνήσουν να δουν τα e-mails που τους έχουμε στείλει (να χαρούν κιόλας), και επίσης προσπαθούμε να δούμε τι θα κάνουμε με www.sport.gr και www.sportime.gr που τα παιδιά εκεί είναι "απλησίαστα"...

nikolas -7-
16-02-2010, 00:52
Συνολικά, η πίεση και το πρήξιμο των μελών του redhoops άλλαξαν τα θέματα στα παρακάτω sites:
-sport-fm: http://www.sport-fm.gr/article/217702
-sport24: http://www.sport24.gr/html/ent/801/ent.344801.asp
-red planet: http://www.redplanet.gr/html/ent/668/ent.264668.asp
-gazzetta: http://www.gazzetta.gr/basket/basket-europe/item/70182-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CF%85%CF%86%CE%B1%CE%AF%CE%BF%C F%82-%CE%BF-%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%83%CF%8C%CE%BB-%CF%84%CE%AD%CF%84%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BF-%CF%83%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B7%C F%82
-sportdog: http://www.sportdog.gr/v3/article.aspx?id=123530

Αν είχατε επισκεφτεί νωρίτερα αυτές τις ιστοσελίδες, θα βλέπατε παντού την είδηση, "κορυφαίος ο Γκασόλ, 3ος ο Σπανούλης"... συν μια περιγραφή περίεργη... Από μένα προσωπικά να πω ότι μετά και τις αλλαγές (και εξαιρουμένου του ερυθρόλευκου red planet) πιο αντικειμενικό στην είδηση παρουσιάστηκε το sport-fm (μάλλον επειδή του τα πρήξαμε πιο πολύ)...


Οπότε μπράβο μας και συνεχίζουμε! Ελπίζω να μην ξαναχρειαστεί στο μέλλον να πράξουμε ανάλογες ενέργειες για χάρη κάποιων ανθρώπων που δεν ξέρουν να κάνουν καλά τη δουλειά τους... Στα του θέματος τώρα (που δυστυχώς ακόμα υπάρχει σε κάποια sites), περιμένουμε οι σύγγαυροι του www.gavros.gr να ξυπνήσουν να δουν τα e-mails που τους έχουμε στείλει (να χαρούν κιόλας), και επίσης προσπαθούμε να δούμε τι θα κάνουμε με www.sport.gr και www.sportime.gr που τα παιδιά εκεί είναι "απλησίαστα"...

το σημαντικο ειναι οτι διορθωθηκαν στα κυριοτερα μεγαλα αθλητικα site οποτε θα ακολουθησουν και τα μικροτερα.φανηκε δυστυχως το κατωτατο επιπεδο δημοσιογραφιας που διεπει τν αθλητικο χωρο οταν μια τοσο απλη ειδηση μεταδιδεται λαθος τοτε τι να περιμενεις ??το σημαντικο ειναι να πραττουμε οτι και ο dyde να μην καταπινουμε τις ειδησεις αμασητες .να κρινουμε και να μην πιστευουμε πολλα απ οσα μας σερβιρουν καθημερινα.κριση και σκεψη παιδια..

Dude
16-02-2010, 01:09
Καλά δεν είδα κανένα όνειρο ότι αδικήθηκε ο Μίλος ή κάτι τέτοιο, αλλά διαβάζοντας την είδηση στο sport-fm, είπα από μέσα μου μπράβο στο Μίλος που βγήκε 4ος και μπράβο στο Σπανούλη που βγήκε 3ος, και μετά είπα να πάω στο site της FIBA Europe να δω αναλυτικά την κατάταξη, γιατί πίστευα ότι στην ψήφο του κοινού ο Μίλος θα ήταν ψηλά (που τελικά ήταν κάπου στη μέση)... και αντί αυτού, βλέπω την είδηση και καταλαβαίνω πως όλα τα ελληνικά sites απλά μας δουλεύουν, και ότι ο Μίλος είχε ψηφιστεί συνολικά πάνω από το V-Span... και εκεί "τα πήρα", γιατί άλλο να αποθεώνεις με έντεχνο τρόπο το βάζελο σε ένα δημοσίευμα, και άλλο να παραποιείς ουσιαστικά την αλήθεια... και πιστεψτε με το ίδιο θα έκανα αν συνέβαινε και κάτι αντίστοιχο με τελείως άλλους παίκτες που δεν παίζουν σε Ολυμπιακό και ΠΑΟ (απλώς τότε δεν θα το έγραφα στο φόρουμ - το λέω γιατί το έχω ξανακάνει λίγες φορές να τους στείλω e-mail που τους αναφέρω κάποιο λάθος τους)... Το φοβερό πάντως ήταν ότι εγώ με το που είδα το πινακάκι στο site της FIBA Europe ήρθα εδώ και το ανέφερα, και μετά αρχίσαμε από δω να τα λέμε επί του θέματος και να ανακαλύπτουμε πού και πού πρέπει να στείλουμε για να λυθεί το πρόβλημα, ενώ στο gazzetta.gr ανέφεραν την είδηση "Ο Γκασόλ κορυφαίος, στην 3η θέση ο Σπανούλης", και παρέθεταν στο κάτω μέρος της σελίδας το πινακάκι από τη FIBA Europe όπου έδειχνε το Σπανούλη 4ο και το Μίλος 3ο. Δηλ. εντάξει... Υπάρχει νοημοσύνη σε αυτούς τους ανθρώπους (και κατ'επέκταση σε όσους διάβασαν από κει την είδηση - μέχρι πριν γίνει η διόρθωση - και τους φάνηκαν όλα φυσιολογικά); Τι να πείς, ας τα αφήσουμε τώρα κι ας δούμε τι θα γίνει και με τις άλλες ιστοσελίδες που δεν έχουν πάρει πρέφα ακόμα...

TT7
16-02-2010, 03:29
Παιδια καλα κανατε και το ψαξατε αλλα ας παρουμε εμεις κουπες φετος και ας τους εχουν τους βαζελους στην καλυτερη πενταδα του γαλαξια..τι να το κανουμε να εχουμε διακριθεντες και μηδεν κουπες???Οσο για το επιπεδο της δημοσιογραφιας στην Ελλαδα νταξει γνωστα πραγματα ρε παιδια..Οι τυποι απλα δεν πηραν χαμπαρι ποιον πινακα επρεπε να κοιταξουν..Για τετοιους γνωστες μιλαμε του αθληματος

kk_SEF
16-02-2010, 09:24
Εαν μπεις στο superbasket.gr, εχει ενα μπλογκ εκει ο Καβαλιερατος και του εγραψα οτι πρεπει να ντρεπονται και οτι ξεφτιλιζονται οι δημοσιογραφοι με αυτα, και μου απαντησε οτι εχω δικιο για την ειδηση, αλλα οτι η βλακεια ειναι αηττητη και δεν θα σχοληθει μαζι μου. Τσεκαρε να δεις http://www.superbasket.gr/kavalieratos/?p=375

Τι περίμενες το σινάφι τους πάνω απ'όλα ;)


Στο gavros κοιμούνται, ενώ στα άλλα δύο υπάρχει communication breakdown...
Κομματάρα! :p

το σαββατο θα βογγαει ολη η ελληνικη αθλητικη ''δημοσιογραφια''.....
Ελπίζω να μην ξαναχρειαστεί στο μέλλον να πράξουμε ανάλογες ενέργειες για χάρη κάποιων ανθρώπων που δεν ξέρουν να κάνουν καλά τη δουλειά τους...

Εχω ιδέα για poll...
Στη χώρα που μερικές "κορυφαίες" εφημερίδες "έφεραν" τον Ερντογάν και περιέγραψαν τα αποτελέσματα της συνάντησής του με τον τότε πρωθυπουργό και ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΜΥΤΗ από ΕΣΗΕΑ και λοιπές δυνάμεις... Στη χώρα που τα κανάλια κάνουν πολιτική-αντιπολίτευση... Τι περιμένεις για μια ειδησούλα της σειράς
1. να τη γράψουν σωστά
2. αφού τη γράψανε λάθος να τη διορθώσουν έγκαιρα
3. να αναγνωρίσουν το λάθος τους
4. να μην το ξανακάνουν
5. Τίποτα από τα παραπάνω

Όποιος δεν ψηφίζει 5 παρακαλείται να αλλάξει πλευρό γιατί θα πιαστεί τόση ώρα να κοιμάται από το ίδιο...

Streetballer
16-02-2010, 13:27
Πάντως η Πράσινη σήμερα, έχει τρίτο το Σπανούλη. Φυσικά είμαι σίγουρος ότι ξέρουν πως είναι λάθος, αλλά δε βαριέσαι...

DON
16-02-2010, 13:50
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ!!!

lamar
16-02-2010, 13:59
Και ομως η πρασινη δεν γραφει τιποτα για Σπανουλη στο πρωτοσελιδο.

Μαλλον μπερδευτηκες με το ντερμπι, που εχει στο πρωτοσελιδο τον Σπανουλη 3ο στην Ευρωπη.

Streetballer
16-02-2010, 14:02
Και ομως η πρασινη δεν γραφει τιποτα για Σπανουλη στο πρωτοσελιδο.

Μαλλον μπερδευτηκες με το ντερμπι, που εχει στο πρωτοσελιδο τον Σπανουλη 3ο στην Ευρωπη.

Σωστός. Τώρα το είδα κι εγώ.

Dude
16-02-2010, 14:17
Διορθώθηκε το θέμα και στο www.gavros.gr, ενώ πριν λίγο τηλεφώνησα και στο www.sport.gr... να δούμε πόση ώρα θα τους πάρει. Αν κάποιος θέλει να πιέσει λίγο παραπάνω την κατάσταση εκεί, ας τους κάνει ένα τηλεφωνηματάκι στο 2107568200. Το μόνο στο οποίο αν ξέρει κανείς κάτι ας βοηθήσει, γιατί μου φαίνεται λες και δεν υφίσταται στον πλανήτη Γη, είναι το www.sportime.gr

Dude
16-02-2010, 14:37
Τους έστειλα μήνυμα και στο Derby News (καλοί μαλάκες)... αλλά δεν ευελπιστώ ότι θα αλλάξει κάτι εκεί.

nikolas -7-
16-02-2010, 14:38
Διορθώθηκε το θέμα και στο www.gavros.gr, ενώ πριν λίγο τηλεφώνησα και στο www.sport.gr... να δούμε πόση ώρα θα τους πάρει. Αν κάποιος θέλει να πιέσει λίγο παραπάνω την κατάσταση εκεί, ας τους κάνει ένα τηλεφωνηματάκι στο 2107568200. Το μόνο στο οποίο αν ξέρει κανείς κάτι ας βοηθήσει, γιατί μου φαίνεται λες και δεν υφίσταται στον πλανήτη Γη, είναι το www.sportime.gr

πηρα αν και στην αρχη ηταν νεκρο ξαναπροσπαθησα και ενας νεαρος μ ειπε οτι εχουν ηδη ενημερωθει...sportime μεγας υπνος!!!

Dude
16-02-2010, 14:47
πηρα αν και στην αρχη ηταν νεκρο ξαναπροσπαθησα και ενας νεαρος μ ειπε οτι εχουν ηδη ενημερωθει...sportime μεγας υπνος!!!

Πάντως αν δεν αλλάξει στο site τους η είδηση δεν θα ησυχάσω, γιατί είναι η πιο απαράδεκτη παρουσίαση από όλες (εκτός των βαμμένων βαζέλικων εννοείται)... δείτε εδώ... και προσέξτε την αναφορά στον Τεόντοσιτς στο τέλος... http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=58845

gianna7
16-02-2010, 14:51
Έπεσε και το κάστρο του redplanet... Μέχρι στιγμής, σωστά η είδηση αναπαράγεται σε gazzetta, redplanet, και μερικώς σωστά στο sport24... Οπότε ας επικοινωνήσει όποιος μπορεί με sport-fm, sport24 (να διορθωθεί ο αριθμός 3 στα bold και να γίνει 4) και sportdog... Έχετε δει πουθενά αλλού την είδηση;



Εγώ επικοινώνησα με το In.gr. Αναμένω................:mad::mad:

Dude
16-02-2010, 14:56
Εγώ επικοινώνησα με το In.gr. Αναμένω................:mad::mad:

Μπράβο! Όπου αλλού δείτε γραμμένη την ανακρίβεια αναφέρετέ το... ακόμα και στο επίσημο site της βαζέλας να είναι...

Dude
16-02-2010, 15:13
Τους πήρα τηλέφωνο στο in.gr, το οποίο δεν ξέρω αν θυμάστε, ανήκει στο ΔΟΛ (Δημοσιογραφικό Οργανισμό Λαμπράκη)... και αφού περίμενα λίγο να με συνδέσουν, ένας ευγενέστατος κύριος άκουγε αυτά που του έλεγα περί λάθους στο άρθρο με την ανάδειξη του Σπανούλη στους κορυφαίους, και αφού με ενημέρωσε ότι την είδηση την πήραν από το Αθηναϊκό πρακτορείο ειδήσεων (οπότε από κει την πήραν όλοι και αναπαράχθηκε αυτό το λάθος - ντροπή τους πραγματικά, εννοώ και σε όλους και στο Αθηναϊκό πρακτορείο που δεν ξέρει να κάνει τη δουλειά του), μου είπε: "Θα τους ενημερώσω να γίνει η αλλαγή"... και πριν το κλείσουμε με ρώτησε "εσείς είστε κάποιος εκπρόσωπος του κύριου Σπανούλη;"... Χαχαχαχα! Διαπλεκόμενοι θα γίνουμε για να αλλάξουμε αυτή την είδηση ρε πούστη μου...

nikolas -7-
16-02-2010, 15:22
Τους πήρα τηλέφωνο στο in.gr, το οποίο δεν ξέρω αν θυμάστε, ανήκει στο ΔΟΛ (Δημοσιογραφικό Οργανισμό Λαμπράκη)... και αφού περίμενα λίγο να με συνδέσουν, ένας ευγενέστατος κύριος άκουγε αυτά που του έλεγα περί λάθους στο άρθρο με την ανάδειξη του Σπανούλη στους κορυφαίους, και αφού με ενημέρωσε ότι την είδηση την πήραν από το Αθηναϊκό πρακτορείο ειδήσεων (οπότε από κει την πήραν όλοι και αναπαράχθηκε αυτό το λάθος - ντροπή τους πραγματικά, εννοώ και σε όλους και στο Αθηναϊκό πρακτορείο που δεν ξέρει να κάνει τη δουλειά του), μου είπε: "Θα τους ενημερώσω να γίνει η αλλαγή"... και πριν το κλείσουμε με ρώτησε "εσείς είστε κάποιος εκπρόσωπος του κύριου Σπανούλη;"... Χαχαχαχα! Διαπλεκόμενοι θα γίνουμε για να αλλάξουμε αυτή την είδηση ρε πούστη μου...

αχαχαχαχαχ!ελιωσα!!!!!!!!!!παντως η αληθεια ειναι οτι φανηκαν πιο σοβαροι απο τα καφενεια που εχουμε τηλ στο σπορτ φμ μονο ταβλι δεν επαιζαν!!

redglove
16-02-2010, 15:24
Στη χώρα που μερικές "κορυφαίες" εφημερίδες "έφεραν" τον Ερντογάν και περιέγραψαν τα αποτελέσματα της συνάντησής του με τον τότε πρωθυπουργό και ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΜΥΤΗ από ΕΣΗΕΑ και λοιπές δυνάμεις...

Απλά να πούμε για όποιον δεν ξέρει ότι αναφέρεσαι σε μια συνάντηση που τελικά δεν έγινε αλλά οι εφημερίδες είχαν ετοιμάσει ήδη ρεπορτάζ οπότε το έβαλαν στην ύλη τους... (Πράγμα που σημαίνει ότι και η συνάντηση να γινόταν τελικά το ρεπορτάζ ήταν φτιαγμένο ήδη!) Dude έπρεπε να πεις "Όχι, είμαι του Τεόντοσιτς και αδικείται ο πελάτης μου, αλλάξτε το γιατί θα κάνω μήνυση"! :D

Dude
16-02-2010, 15:25
Επίσης μόλις κάλεσα στο Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων και είπαν ότι θα το αλλάξουν, αφού μπήκαν στο site της FIBA Europe την ώρα που μιλούσαμε και το παραδέχτηκαν... Αυτά. Καλά πάμε με τα επίσημα...

Dude
16-02-2010, 15:25
Απλά να πούμε για όποιον δεν ξέρει ότι αναφέρεσαι σε μια συνάντηση που τελικά δεν έγινε αλλά οι εφημερίδες είχαν ετοιμάσει ήδη ρεπορτάζ οπότε το έβαλαν στην ύλη τους... (Πράγμα που σημαίνει ότι και η συνάντηση να γινόταν τελικά το ρεπορτάζ ήταν φτιαγμένο ήδη!) dude έπρεπε να πεις "Όχι, είμαι του Τεόντοσιτς και αδικείται ο πελάτης μου, αλλάξτε το γιατί θα κάνω μήνυση"! :d

Άμα σου πω ότι αυτό μου ήρθε να τους πω! Χαχαχα...

gianna7
16-02-2010, 15:30
Πάει και το in.gr:doggy, check it out
http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=1106576&lngDtrID=1207


Ε! μπράβο μας λοιπόν:woot
Αντε παιδιά ΟΛΟΙ μαζί να κάνουμε τα βουντου μας για το Σάββατο!!!!!!!

Dude
16-02-2010, 15:30
Ρε σείς, κάντε μου μια χάρη να πάρετε και στο www.sport.gr κανένας κανένα τηλέφωνο πάλι (στα προηγούμενα posts δίνω τον αριθμό), γιατί βαριέμαι να ασχολούμαι άλλο με την πάρτη τους, και πλησιάζει 14.30 (χαλαρά θα σχολάσουν και αύριο πάλι)...

gianna7
16-02-2010, 15:31
Τους πήρα τηλέφωνο στο in.gr, το οποίο δεν ξέρω αν θυμάστε, ανήκει στο ΔΟΛ (Δημοσιογραφικό Οργανισμό Λαμπράκη)... και αφού περίμενα λίγο να με συνδέσουν, ένας ευγενέστατος κύριος άκουγε αυτά που του έλεγα περί λάθους στο άρθρο με την ανάδειξη του Σπανούλη στους κορυφαίους, και αφού με ενημέρωσε ότι την είδηση την πήραν από το Αθηναϊκό πρακτορείο ειδήσεων (οπότε από κει την πήραν όλοι και αναπαράχθηκε αυτό το λάθος - ντροπή τους πραγματικά, εννοώ και σε όλους και στο Αθηναϊκό πρακτορείο που δεν ξέρει να κάνει τη δουλειά του), μου είπε: "Θα τους ενημερώσω να γίνει η αλλαγή"... και πριν το κλείσουμε με ρώτησε "εσείς είστε κάποιος εκπρόσωπος του κύριου Σπανούλη;"... Χαχαχαχα! Διαπλεκόμενοι θα γίνουμε για να αλλάξουμε αυτή την είδηση ρε πούστη μου...

Επρεπε να πείς...."οχι του Σπανούλη, της ΧΟΨΟΝΙΔΟΥ"

Dude
16-02-2010, 23:38
Διορθώθηκε η κατάσταση και στο sport.gr. Δείτε: http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=58845

Επίσης θα στείλω μήνυμα στο Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων, γιατί παρά την προφορική διαβεβαίωση αλλαγή δεν είδα... Ορίστε πληροφορίες για επικοινωνία με το πρακτορείο, για όποιον θέλει να στείλει ένα μήνυμα... http://www.ana-mpa.gr/anaweb/user/showabout

nikolas -7-
16-02-2010, 23:42
Διορθώθηκε η κατάσταση και στο sport.gr. Δείτε: http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=58845

Επίσης θα στείλω μήνυμα στο Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων, γιατί παρά την προφορική διαβεβαίωση αλλαγή δεν είδα... Ορίστε πληροφορίες για επικοινωνία με το πρακτορείο, για όποιον θέλει να στείλει ένα μήνυμα... http://www.ana-mpa.gr/anaweb/user/showabout


ηδη εχει φυγει μηνυμα σ ολα τα mail ακομη και στο τμημα φωτογραφιας!χαχαχαχχα

Dude
16-02-2010, 23:59
Τους ξαναπήρα πάλι τηλέφωνο στο πρακτορείο. Μου διάβασαν ένα διορθωμένο κείμενο, το οποίο όμως δεν εμφανίζεται στο site τους! Τους το είπα, το είδαν, και θα ενημερώσουν λέει "πάνω" να το αλλάξουν... Ελλαδάρα πάλι...

gianna7
17-02-2010, 13:59
Είναι χθεσινό, αλλά έπεσε και το τελευταίο οχυρό...
http://www.sport-fm.gr/article/217702:p

Dude
17-02-2010, 18:50
Αυτό το οχυρό έπεσε προ πολλού, και ευτυχώς για τα καλά... Τα μόνο που παραμένουν στην παραποίηση της αλήθειας είναι το www.sportime.gr και το Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων (http://www.ana-mpa.gr/anaweb/), τους οποίους έχω πάρει 2 φορές και βαριέμαι τώρα να τους πάρω και 3η. Αν θέλει κάποιος άλλος ας το πράξει, γιατί πλέον περνάνε οι μέρες και η είδηση αρχίζει και ξεχνιέται...

kk_SEF
21-02-2010, 13:45
Ανάλυση από Μαγουλά με κερασάκι το υστερόγραφο http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/GreekBasketCup/Olympiacos_Panathinaikos/264214.html

peter
22-02-2010, 13:20
Αυτό το οχυρό έπεσε προ πολλού, και ευτυχώς για τα καλά... Τα μόνο που παραμένουν στην παραποίηση της αλήθειας είναι το www.sportime.gr και το Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων (http://www.ana-mpa.gr/anaweb/), τους οποίους έχω πάρει 2 φορές και βαριέμαι τώρα να τους πάρω και 3η. Αν θέλει κάποιος άλλος ας το πράξει, γιατί πλέον περνάνε οι μέρες και η είδηση αρχίζει και ξεχνιέται...

Το γήπεδο όμως δείχνει πια είναι η σωστή κατάταξη

Dude
14-03-2010, 14:35
Δεν είδα χθές τον αγώνα των μικρών στο All-Star, για αυτό και θέλησα να δώ πώς ήταν οι ομάδες, ποιοί κέρδισαν και τι παίχτηκε γενικά... Από συνήθεια λοιπόν πήγα αρχικά στο www.sport-fm.gr και μετέπειτα στο www.sport24.gr να τσεκάρω. Ο μεν ένας γράφει στατιστικά που οι ομάδες είναι λάθος χωρισμένες (δηλ. έχει βάλει τους μισούς U22 στους U20 και το αντίστοιχο από την άλλη μεριά), ενώ ο άλλος έχει σωστά τις συνθέσεις αλλά αν δει κάποιος το σκοράρισμα θα διαπιστώσει ότι το σκόρ αντί για 91-89 τελείωσε 55-59, κάτι τέτοιο (δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά κάπου τόσοι βγαίνουν).

Πάλι καλά που στο www.gazzetta.gr τα βρήκα σωστά! Θα καταντήσουμε να λέμε μπράβο σε όσους έχουν μάθει να κάνουν copy-paste σωστά τη στατιστική ενός αγώνα... Τι να πώ πάντως ρε δημοσιογραφάρες του sport-gm και του sport24... Τι κάνετε πριν ποστάρετε ένα ρεπορτάζ στο ίντερνετ, καπνίζετε τίποτα; Όχι τίποτα άλλο, αλλά αν για κάποιο λόγο ήθελα να σας κάνω να απολυθείτε, μια βδομάδα να ασχολιόμουν μαζί σας να μαζέψω κοτσάνες που παρατηρώ ότι κατά καιρούς γράφετε και να τις στείλω στον προϊστάμενό σας, θα το πετυχαινα νομίζω. Τελοσπάντων, αυτά...

Dude
03-04-2010, 17:42
Το'χω ξαναπεί... Τα μόνα 2 αθλητικά δημοσιογραφικά sites που επισκέπτομαι καθημερινά είναι το sport-fm και το sport24 (απλά βαριέμαι να κοιτάζω σε άλλα)... και θυμάμαι ότι όταν σας τα είχα αναφέρει λέγατε όλοι ότι στο sport24 γράφει ο Μίχαλος ενώ στο sport-fm υπάρχει πιο βαζελονοοτροπία... Ρε παιδιά, με δουλεύετε; Εδώ και 10 μέρες που παίζουμε με Πρόκομ στη σελίδα του μπάσκετ στο sport24 δεν φιλοξενείται σχεδόν ποτέ σαν κεντρικό άρθρο κάποιο που να αφορά τον Ολυμπιακό και τα playoffs της Ευρωλίγκας, ενώ αντιθέτως κάθε μέρα βλέπω συνεντεύξεις "για όλους και για όλα" μία από τον Τσαρτσαρή, μία από το Ζοτς, μία από το Σπανούλη, μία από τον Πέκοβιτς, μία από τον Μπατίστ, κ.ο.κ. Εξακολουθείτε να έχετε αμφιβολίες; Στην τελική, το sport-fm μπορεί να έχει κάποιους δημοσιογράφους με "πράσινη" πένα, αλλά τις ισορροπίες μια χαρά ξέρει να τις κρατάει... Αυτά ήθελα να πώ. Καλή ανάσταση!

μιγάδας
03-04-2010, 17:51
ρε dude, με τη μαγειριτσα στο στομα μας λες για τους ΑΡΔ....παλι μπ***ο τα 'κανες που λεει κι ο DirtyS..... :Ρ

kk_SEF
05-04-2010, 12:07
Το γράφω εδώ μόνο και μόνο για να βλέπουμε όλοι πόσο εύκολα διαδίδονται οι ψευδείς ειδήσεις και τις πιστεύουμε. Τη συγκεκριμένη ότι σταματάει ο Πεν την είχα πιστέψει απόλυτα (αν και δεν έβλεπα το λόγο να σταματήσει! )
http://www.redplanet.gr/html/ent/803/ent.266803.asp

*GrimReaper*
05-04-2010, 21:06
για τιποτα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος πλεον.

μιγάδας
19-04-2010, 15:50
http://www.redplanet.gr/html/ent/316/ent.267316.asp


μονο και μονο απο την ημερομηνια του φ4 που δινει καταλαβαινεις οτι μιλαμε για ΑΡΔ....... ρε μαλακες, ενα μηνα πριν τον φ4, με το κυπελλακι να ειναι ηδη στο ΣΕΦ και την ομαδα να διδασκει μπασκετ, βγαινετε και διαδιδετε φημες για μουρμουρες και τ' αρχιδια μου κουνιουνται;; σας εχει μεινει καθολου σαλιο ή σας τελειωσε στην... του κοκκαλη;;;

edit: πολυ βρισιδι επεσε......πιπερι....

kk_SEF
20-04-2010, 22:58
Κι εγώ μόλις το είδα αυτό σκέφτηκα, οι τύποι είναι απίστευτοι.

DON
22-04-2010, 12:30
Τα χειρότερα σκουλίκια και κατσαρίδες είναι στα ντουλάπια της δικής μας κουζίνας σε κάθε "σπίτι" να ξέρετε.

TT7
27-04-2010, 13:28
Γενικα παιδια contra.gr για αντικειμενικη ενημερωση και superbasket.gr εαν προκειται ειδικα για μπασκετ..Ειδα οτι πηρανε και τον Κοτζια στο σαιτ τον οποιο δεν εχω σε ιδιαιτερη εκτιμηση σαν μπασκετικο δημοσιογραφο.Χωρια που η εκπομπη του ειναι βαρετη οσο δεν παει...Τελος παντων εγω μπαινω μονο λογω Κοντου...ο ανθρωπος ειναι απολαυση..