PDA

View Full Version : Επιστημονικη Κοινοτητα


Achilles
12-07-2017, 01:25
επειδη υπαρχει πολυ ψωμι , και για να μην γιομιζει με οφφ-τοπικ το θρεντ του κοκκίνου , εδω θα γινονται οι επιστημονικες συζητησεις & αναζητησεις του φορουμ .

dora7
12-07-2017, 09:16
τελικα οτι σωψυχο, απωθημενο, φαντασιωση, εγκεφαλικο προβλημα εχουμε, ολα εδω στο χουπς ε????:p

εγω θα σας πω ιστοριες απο τη β' λυκειου, οι γνωσεις μου στη φυσικη (ανυπαρκτες) εκει σταματησαν (στην αρχη της χρονιας...)...:p

Francois Dillinger
12-07-2017, 09:21
Ic5-lkb-588

Δηλώνουμε γνήσιοι απόγονοι

Στάλθηκε από το HUAWEI CUN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άγιος Πέτρος
12-07-2017, 13:09
Μια τυπική Τετάρτηhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170712/b6cf621ef06d8d3b791a4ba133c5f40a.jpg

dio
12-07-2017, 13:11
"Λόγω μαζικής αποτυχίας... θα επαναληφθεί"

Τι φλωριές είναι αυτές;

Master of disaster
12-07-2017, 13:23
https://www.physics.uoc.gr/sites/files/physics/physics/plagiarism.pdf

Δεν ξέρω αν υπάρχουν αντίστοιχες ανακοινώσεις σε άλλες σχολές (εγώ δεν έχω δει) οπότε με στιγμάτισε

Francois Dillinger
12-07-2017, 13:45
Λωλ στο φυσικό Αθήνας η φάση είναι "Oυδείς επιτυχών. Better luck next time"

Στάλθηκε από το HUAWEI CUN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DirtySniper
12-07-2017, 13:52
στο φυσικο αθηνων ειναι
"Κανεις επιτυχων, μουνια που θα παρετε πτυχιο κατω απο τα 8 χρονια"

rednorth7
12-07-2017, 14:46
Eπειδη μιλαμε γενικα για επιστημονικη κοινοτητα και οχι αποκλειστικα για φυσικους, να σας συστησω το Βαβαλη, εναν απο τους υπευθυνους για την καλη φημη των Δικτυαδων του Βολου: YOLO (https://e-thessalia.gr/kinitopiisi-sto-tmima-ilektrologon-michanikon-kiryxan-polemo-se-kathigiti-akyrothike-exetasi-mathimatos/)

Radiculus
12-07-2017, 15:37
Μια διευκρινιστικη ερώτηση: εδώ θα ασχολούμαστε και με "επιστημονικες" συζητήσεις που λαμβάνουν χώρα πχ σε πάρκινγκ γνωστών γηπέδων?

BigTarp
12-07-2017, 16:01
Εννοείται,
η επιστήμη δεν έχει στεγανά.

Virtuosofriend
12-07-2017, 16:11
Ξεκολλάτε, εαν θέλετε για άλλες επιστήμες να ανοίξτε δικό σας thread.

Εδώ μόνο Φυσική

Achilles
12-07-2017, 16:21
χωρις τα μαθηματικα τι θα κανατε βρε ψωμολυσσες ?

dio
12-07-2017, 16:25
Physics is to mathematics like sex is to masturbation

BigTarp
12-07-2017, 16:31
Ξεκολλάτε, εαν θέλετε για άλλες επιστήμες να ανοίξτε δικό σας thread.

Εδώ μόνο Φυσική

Διαφωνώ. Ο Θωμάς Μάτσιος στηριζόμενος σε νέα πειραματικά δεδομένα που έχουν φέρει στο φως οι Μίσφιτς, έχει επιχειρηματολογήσει πειστικά (εδώ (https://www.youtube.com/watch?v=Vm2oyynssEQ)) ότι η ανάγκη για υιοθέτηση της διεπιστημονικότητας αναγνωρίζεται από Διεθνείς Οργανισμούς, φορείς χρηματοδότησης, πανεπιστήμια και ερευνητικές μονάδες, ώστε να αντιμετωπιστούν τα πολύπλοκα κοινωνικά προβλήματα, τα οποία δεν είναι δυνατόν να επιλυθούν από μια μόνο επιστήμη.

Francois Dillinger
12-07-2017, 16:34
Σ αυτό το σημείο να αναφέρουμε πως η επιστημονική κοινότητα του χουπς ΔΕΝ αναγνωρίζει την αστρολογία ως επιστήμη, παρά τη σχετική κυβερνητική εγκύκλιο.

Στάλθηκε από το HUAWEI CUN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

BabisKyr
12-07-2017, 16:42
Το κατάλληλο thread για όσους θυμούνται τον Ντεν Με Γκξέρει??? από το παλιό sport.gr.

Achilles
12-07-2017, 16:45
Physics is to mathematics like sex is to masturbation
chemists think they are physicists , physicists think they are mathematicians , mathematicians think they are Gods . μην το εχετε μεσα σας λοιπον , δεγκανει .

DirtySniper
12-07-2017, 17:30
physicists think they are mathematicians

ουτε καν
οι μαθηματικοι ειναι οι φιλιππινεζες των φυσικων

συγνωμη για το ρατσιστικο σχολιο
εννοουσα οι μαθηματιοι ειναι οι σκουρες κυριες απο την ινδονησια των φυσικων

sfakianos7
12-07-2017, 17:32
Η Ινδονησια των φυσικων ειναι οι Φιλιππινες; Παραξενο συνηθως ναυτικους βγαζει αυτη η χωρα..

Άγιος Πέτρος
12-07-2017, 17:44
Οι Ινδονησιοι Φυσικοί είναι χλεχλεδες

DirtySniper
12-07-2017, 17:44
vxaxaxax
ωχαχαχαχαχαχαχα
χαχαχχαχα
χαχαχαχ

Darkling
12-07-2017, 18:05
οσοι ειναι ΠΑΛΙΟΙ απ το φυσικο αθηνας, γνωριζουν την ανακοινωση του μαρτινου "Ουδεις επερασε", αντι για αποτελεσματα της εξεταστικης, γεγονος που οδηγησε στην επισκεψη (αυθεντικων θα λεγε κανεις) επιστημονων στο γραφειο του, μερικες ψιλες και σπρωξιματα α λα Μπαρτζωκας στο παρκινγκ και την ευγενικη επανεξεταση των γραπτων και περασμα εστω καποιων, στην εφεση που εγινε στο ΧΑΣ.(τουκια.)

Achilles
12-07-2017, 18:14
φιλιππινεζα τση φυσικης τα μαθς , το ακουσαμε και αυτο μανγκες . ειδικα πιουρ μαθς δεν αγγιζονται απο κανεναν , σαν τον μιχαλακη τον τζορνταν ενα πραγμα .

dora7
12-07-2017, 18:15
I LOVE SUMMER HOOPS...ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ!!!!!!:p

sfakianos7
12-07-2017, 18:16
Παιδια θελετε να σας πω για τον Ωριγενη; Εχω αρχισει να αισθανομαι αβολα με τοση φυσικη και μαθηματικα.

Άγιος Πέτρος
12-07-2017, 18:31
Το 90% των μαθηματικών είναι άχρηστα. Για τους αριθμούς δε, μόνο το 0 και το 1 χρησιμεύουν

Francois Dillinger
12-07-2017, 18:37
οσοι ειναι ΠΑΛΙΟΙ απ το φυσικο αθηνας, γνωριζουν την ανακοινωση του μαρτινου "Ουδεις επερασε", αντι για αποτελεσματα της εξεταστικης, γεγονος που οδηγησε στην επισκεψη (αυθεντικων θα λεγε κανεις) επιστημονων στο γραφειο του, μερικες ψιλες και σπρωξιματα α λα Μπαρτζωκας στο παρκινγκ και την ευγενικη επανεξεταση των γραπτων και περασμα εστω καποιων, στην εφεση που εγινε στο ΧΑΣ.(τουκια.)

Δεν είμαι τόσο παλιός, αλλά έχω προλάβει το "ουδείς επιτυχών" και το "ο φοιτητής τάδε καλείται να μην προσέλθει στις επόμενες 2 εξεταστικές" του Λαχανά.

Επίσης έχω ζήσει τον μεγάλο Πέτρο Ιωάννου να δηλώνει σε όσους είχαν πάρει επιλογής Μηχανική Ι από το μαθηματικό, ότι "από το Μαθηματικό δεν πέρασε κανένας"

Darkling
12-07-2017, 18:42
υπηρχε και η εποχη που οι χημικοι μας κοβανε στη χημεια (μαθημα α εξαμηνου) και οι δικοι μας στο μαθημα φυσικης του χημικου του α εξαμηνου, χωρις λογο, γιατι ειχαν ΚΟΝΤΡΑ.

το παν σ αυτη τη χωρα ειναι να πηγαινει μπροστα η επιστημονικη κοινοτητα.

DirtySniper
12-07-2017, 18:47
χημεια προ τελευταιο μαθημα που περασα
ο μπροστινος μου
ενας μαλλιας μουσταος
καποια στιγμη καταλαβα οτι μιλαει στο μουσι του.
Ο τυπακος ειχε κρυψει ενα μπλουτουθ μεσα στη φωλια του χελιδονιου
και ειχε ανοικτη επικοινωνια με ενα τυπο απεξω και του ελεγε τα θεματα.

ειχα γραψει 4.2
Του λεω
φιλαρακο πες μου μιση μοναδουλα να περασω
μου λεει
αντε γαμησου
του λεω φιλαρακο οι γερμανοι ειναι φιλοι μας και θα σε καρφωσω.
Γκουχου Γκουχου μια κολα παρακαλω μπορω να εχω εδω πανω στα ορεινα ?

τελικα με την φραντς αντεργουντ ρητορικη μου τον επεισα
και το περασα

dora7
12-07-2017, 20:27
εχεις μια ακαταμαχητη πειθω ρε ντερτυ τι να λεμε...:p

iliasp87
13-07-2017, 00:32
υπηρχε και η εποχη που οι χημικοι μας κοβανε στη χημεια (μαθημα α εξαμηνου) και οι δικοι μας στο μαθημα φυσικης του χημικου του α εξαμηνου, χωρις λογο, γιατι ειχαν ΚΟΝΤΡΑ.

το παν σ αυτη τη χωρα ειναι να πηγαινει μπροστα η επιστημονικη κοινοτητα.

μέχρι που τραμπουκίστηκε ο ψαρουδάκης(θεότρελος) και άρχισε να περνάει κάναν άνθρωπο. Γαμώ τα σύμπλοκα του μαλάκα

LFO
13-07-2017, 00:51
Επιστημονικό συμπόσιο με Kharnee, Lamar, Cornilious7 & Spysta (μέσω μεσετζερ) μόλις έλαβε τελοςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170712/984bff8cdc9090dff7728a87779e7251.jpg

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iliasp87
13-07-2017, 00:52
Έχουν περισσέψει κάτι λουκάνικα ή κεμπάπ..δεν μπορώ να διακρίνω. Ποντάρω στο δεύτερο

Master of disaster
13-07-2017, 00:58
Έχουν περισσέψει κάτι λουκάνικα ή κεμπάπ..δεν μπορώ να διακρίνω. Ποντάρω στο δεύτερο

Αυτο καθιστα υβρι παντως

iliasp87
13-07-2017, 01:01
Έχουν περισσέψει κάτι λουκάνικα ή κεμπάπ..δεν μπορώ να διακρίνω. Ποντάρω στο δεύτερο

Αυτο καθιστα υβρι παντως

δες τη φωτο, μόνοι τους εκτέθηκαν

DCS7
13-07-2017, 01:20
Αυτά καλό είναι να μην γίνονται και αν γίνονται να μην τα δείχνουμε

Άγιος Πέτρος
13-07-2017, 01:21
Κάιζερ, η καλύτερη μπύρα



αν περισσέψει την τυλίγεις στο αλουμινόχαρτο και την παίρνεις σπίτι. Εύγε

plextis
13-07-2017, 20:38
υπηρχε και η εποχη που οι χημικοι μας κοβανε στη χημεια (μαθημα α εξαμηνου) και οι δικοι μας στο μαθημα φυσικης του χημικου του α εξαμηνου, χωρις λογο, γιατι ειχαν ΚΟΝΤΡΑ.

το παν σ αυτη τη χωρα ειναι να πηγαινει μπροστα η επιστημονικη κοινοτητα.

Εργαστήριο χημείας 20+ χρόνια πριν. Μερικοί είχαμε υπολογιστή και εκτυπωτή για τις εργασίες. Έρχεται ένας τύπος (μαθηματικός που είδε το φως και ήθελε 2ο πτυχίο φυσικής) λέει σε έναν δώσε μου λίγο να δω κάτι, πάει τη βγάζει φωτοτυπία σβήνει με στυλό το τυπωμένο ονομα του τυπά και γράφει χειρόγραφα το δικό του.

dora7
13-07-2017, 20:48
καποτε στην Κορελκο μας μαθαιναν Unix...εγω νομιζα οτι κανουμε γιαπωνεζικα και ζωγραφιζα στο μπλοκ κατι παγοδες...ερχεται ο βοηθος απο πανω μου και μου λεει ολα καλα, εχουμε καμια απορια???ναι του λεω, τι ωρα κανουμε διαλειμμα???:p μετα και για ολη την υπολοιπη σεζον δεν με ξαναρωτησε τιποτα....:D

trust in who we are
14-07-2017, 01:54
Μια φορα γυρω στο ογδοο ετος μια μερα πριν την εξεταση παω στο εργαστηριο εντομολογιας να βγαλω φωτο κανα δειγμα μπας και γινει τιποτα.

Φυσικα τελικα σκαω αργοπορημενος και αρχιζω να πουλαω προλογο της αδικης κοινωνιας και του λαϊκού παιδιου που λογω δουλειας δεν τα προλαβαινει ολα και κινδυνεύω να με διαγραψουν (ειχαν αρχισει να διαγραφουν κατι φαντασματα τοτε κατοπιν συνεννόησης μαζι τους ).

Η γρια-βοηθος στο εργαστηριο αφου με ακουει με το πιο βαριεστημενο και αδιαφορο υφος, με ρωταει ..

-Τι ετος εισαι ?
- Ενατο.. (βαζω συν ενα για εφε.. )
- Νταξει μου λεει με απολυτη φυσικοτητα δεν εισαι και πολυ μεγαλος.. Εχεις καιρο ακομα ..
-............ ( Μετα ακολουθησαν κατι καντηλια σαν της Ελενης )

ΓΠΑ παιδες.. ιστοριες να φαν κι οι κοτες.. ( κυριολεκτικα και μεταφορικα ) ;) :D

Francois Dillinger
14-07-2017, 02:12
Μιας και αύριο θα κάνω αίτηση ορκωμοσίας, ας πω μια ακόμα ιστορία από το ένδοξο Φυσικό Αθήνας.

Είμαι 5ο ή 6ο έτος και για πολλοστή φορά προσπαθώ να παρακολουθήσω Μη Γραμμικά Δυναμικά Συστήματα. Το μάθημα το κάνει ο Ιωάννου, μια μεγάλη μορφή του Φυσικού, γνωστός για την ικανότητα του να κάνει ακαταλαβίστικο ακόμα και το πιο εύκολο μάθημα.

Στην πρώτη διάλεξη του στα μη γραμμικά κάθε χρόνο, συνήθως μας εξηγεί πόσο χαοτικό είναι αυτό το μάθημα και πως ούτε αυτός το πολυκαταλαβαινε. Εκείνη τη χρονιά μπαίνει πιο δυνατά και δηλώνει στα πρώτα 5 λεπτά πως "δεν υπάρχουν μη γραμμικά δυναμικά συστήματα" προκαλώντας μια μικρή αναστάτωση και εκδήλωση αρνητικών συναισθημάτων από εμάς που ήμασταν εκεί με στόχο ένα πέντε.

Αφού λοιπόν μας έχει πληροφορήσει ότι δεν υπάρχουν μη γραμμικά δυναμικά συστήματα, μετά από λίγα λεπτά χτυπάει μια φοιτήτρια την πόρτα και ρωτάει "Συγγνώμη, εδώ είναι τα μη γραμμικά δυναμικά συστήματα?". Απάντηση Ιωάννου: "ΟΧΙ"

Αυτή ήταν μια Τρίτη πρωί στο φυσικό της Αθήνας.

Master of disaster
14-07-2017, 11:21
Francois και λοιποι keep them coming .. όταν διάβασα την ιστόρια κόντεψα να πνιγώ

Άγιος Πέτρος
14-07-2017, 12:02
Ξέρω πως η δυναμική του τμήματος δε φτουραει

Τίμιο ΤΕΙ Λάρισας απέναντι στα μεγαθήρια ΑΕΙ. Όμως, μέσα στα λαρισαικα βύσματα ( τρανό παράδειγμα Δερβενης που από το παιδί για το φωτοτυπικό πήρε προαγωγή σε διάλεξη θεωριας) βρίσκει κανείς μερικούς μικρούς θησαυρούς.

Όπως για παράδειγμα ο Βεντζας, καθηγητής ΣΑΕ. Ο τύπος ένα κράμα Σωτου Γεωργίου και Διακογιάννη, περνούσε το 70% της διάλεξης λέγοντας για τα ρομπότ που κολυμπάνε μέχρι Ν.Πορους, για το ζηροχ (έτσι ακριβώς) φωτοτυπικό που αγόρασε το τμήμα κ.ά.

Σε μια εξέταση εργαστηρίου λοιπόν, έχει γράψει κάτι ιερογλυφικά στον πίνακα, σε γλώσσα που ακόμα δεν έχει ανακαλυφθεί, με ένα μεγαλο =? να ακολουθεί την τέχνη του. Βγαίνει από την αίθουσα και μπαίνει ανά 5 λεπτά ρωτώντας: ξέρει κανείς να απαντήσει;

Στην εποχή του νοκια 5110 όπως καταλαβαίνετε, κάνεις δε μπορούσε να στείλει μήνυμα με την ερώτηση ούτε να ψαξει στο ιντερνέτ. Χαμένοι από χέρι λοιπόν περιμέναμε μαρτυρικά να περάσει η ώρα. Στην 3-4 βόλτα του πιάνει εναν φοιτητή που καθόταν 1η σειρά και τον ανακρίνει


Β: ο ταχυδρόμος τι κάνει;
Φ: μοιράζει γράμματα
Β: πως τα μοιράζει;
Φ: πηγαίνει από πόρτα σε πόρτα
Β:πως πάει;
Φ: εεεε, με τα πόδια;
Β: και τι καταναλώνει όταν περπατάει;
Φ: ενέργεια;

Εκείνη τη στιγμή ο Βεντζας, με πανηγυρικό ύφος Λαμονικα όταν μοιράζει τεχνική ποινή, φωνάζει

5 πέρασες φύγε!

Και η ζωή συνεχίστηκε αρμονικά

Darkling
14-07-2017, 12:05
λαρμόνικα θα λεγαμε.

(κακο, πολυ κακο)

Master of disaster
14-07-2017, 12:50
Μηχανολόγοι Μηχανικοί Ε.Μ.Π. (το παρακάτω δεν αποτελεί σκηνικά με καθηγητές αλλά με φοιτητή)

Εισαγωγή:

Τύπος 40+ ο οποίος μπήκε με κατατακτήριες (έτσι λέει στον κόσμο έτσι είναι και τυπικά αλλά αποκλείεται να πέρασε τα μαθήματα έπαιξε χοντρό βύσμα).
Δούλευε στον ΕΛΟΤ και η ''δουλειά'' του ήταν να μεταφράζει τίτλους (τίτλους όχι ολόκληρα κείμενα από ξένα χαρτιά) το οποίο διεκπεραίωνε σύμφωνα με τα δικά του λόγια με ένα πρόγραμμα που ονομαζόταν Google translate και καθάριζε και 2500 το μήνα. (βύσμα και πάλι βύσμα).

Highlights:

1) Σε ένα από τα πιο δύσκολα μαθήματα της σχολής τα Στοιχεία Μηχανών ΙΙ ήταν τότε καθηγητής μια μορφή ονόματι Κωστόπουλος ο οποίος με εξαίρεση τα τελευταία δυο χρόνια πριν την σύνταξη είχε βγάλει το λάδι σε πολύ κόσμο (θρυλείται ότι είχε βάλει και παιδί να υπογράψει ότι δεν θα ασχοληθεί με γρανάζια ποτέ στη δουλειά του για να τον περάσει χαριστικά χαχαχα).

Στην προφορική εξέταση του εξαμηνιαίου θέματος όπου όλα ήταν ένας τζόγος τότε (άλλος πήρε 5 επειδή ήταν από το ίδιο χωριό και έπιασαν κουβεντούλα και δεν τον ρώτησε τίποτα , σε άλλους έκανε ερωτήσεις βγαλμένες απ την κόλαση) σκάει και ο εν λόγω τυπάς. Ο Κωστόπουλος λοιπόν του λέει να σχεδιάσει στο χαρτί ένα πλανητικό σύστημα (σύστημα με γρανάζια) πράγμα ονειρικό για άλλους καθότι στοιχειώδη επαφή να χες με το μάθημα ήταν εύκολο.
Ο τύπος λοιπόν σχεδιάζει το ηλιακό σύστημα κάνοντας κύκλακια διάσπσρτα κάποια με δαχτύλιους καποια σκετα και ακολουθεί η εξής στιχομυθία

-Τι είναι αυτό ?
-Πλανητικό σύστημα να εδω ο Ηλιος πχ κλπ κλπ
- (Δείχνοντας ένα κυκλάκι) Αυτός εδώ ποιος είναι ο Διας ή η Αφροδίτη?
- Πάρτε όποιο θέλετε

Βαθμός: 6

2) Εισαγωγικό μάθημα Ατμοπαραγωγών και ρωτάει ο καθηγητής την αίθουσα αν πέρα από τα γνωστά συμβατικά καύσιμα γνωρίζει κανείς τι άλλο μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ως καύσιμο .. Ξεκινάνε τα παιδιά βιομάζα ο ένας το τάδε ο άλλος .. Σηκώνει και αυτός χέρι και ακολουθεί το παρακάτω

-Βωξίτη (με ιδιαίτερο στόμφο/ για όσους δεν ξέρουν επίσης από τον βωξίτη φτιάχνουμε τα πυρίμαχα)
-Είστε σίγουρος?
-Βεβαίως
-Μα ο βωξίτης δεν καίγεται δεν μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε
-Κάνετε λάθος (εξευτελίζοντας όλα τα πτυχία του καθηγητή)

3) Δε θυμάμαι μάθημα. Κάνει μάθημα ο καθηγητής και κλασσικά έχει ορίσει μία f(x) ξερω γω για να παίξει μπαλίτσα. Ακολουθεί το εξής

-(Σηκώνει χέρι)
-Παρακαλώ
- Να σας ρωτήσω αυτό εκεί το f είναι συνάρτηση ή συχνότητα ?
- Ρε παιδιά να προσέχουμε λίγο f(x) συνάρτηση τι δουλειά έχει η συχνότητα στο μάθημα
- Όχι γιατί αν το καλοσκεφτείται και η συχνότητα μια συνάρτηση είναι

kseplenhs
14-07-2017, 13:13
3) Δε θυμάμαι μάθημα. Κάνει μάθημα ο καθηγητής και κλασσικά έχει ορίσει μία f(x) ξερω γω για να παίξει μπαλίτσα. Ακολουθεί το εξής

-(Σηκώνει χέρι)
-Παρακαλώ
- Να σας ρωτήσω αυτό εκεί το f είναι συνάρτηση ή συχνότητα ?
- Ρε παιδιά να προσέχουμε λίγο f(x) συνάρτηση τι δουλειά έχει η συχνότητα στο μάθημα
- Όχι γιατί αν το καλοσκεφτείται και η συχνότητα μια συνάρτηση είναι

Μου θύμησε ένα παλικάρι που ήταν συμπαθητικά χαζούλης αλλά όποτε έμπαινε σε μάθημα μεταμορφωνόταν σε έναν εκνευριστικά χαζό σούπερ ήρωα που εξόντωνε τους πάντες με τις ερωτήσεις του.Ως επι το πλείστον άσχετες με το αντικείμενο και με αρκετές φιλοσοφικοκοινωνικοθρησκευτικές προεκτάσεις.

Μπορεί να έμπαινε σε ένα μάθημα που να είχε χάσει όλες τις προηγούμενες διαλέξεις και να μην έχει ιδέα που μπήκε.3000 ερωτήσεις.Πολλοί καθηγητές του παν/μιου κρήτης νομίζω πως άρχισαν να επισκέπτονται ψυχίατρο λέγοντας πως στην τελευταία διάλεξη του 6μηνου μπήκε ένας τύπος μέσα που δεν τον είχαν ξαναδεί ποτέ και δεν σταμάταγε να τους κάνει ερωτήσεις.

Ένας θεούλης που εκανε Φ2 όποτε τον έβλεπε στην αίθουσα,έλεγε "Απαγορεύονται οι ερωτήσεις.Να έρθετε να με βρείτε μετά το μάθημα".Οι πιο ευγενικοί καθηγηταί χρειάστηκαν την βοήθεια της ψυχοθεραπείας.

Πάντα μου έκανε εντύπωση πως σε μάθημα που δεν είχε παρακολουθήσει όλο το εξάμηνο και δήλωνε πως δεν το διάβασε ποτέ,έμπαινε στην εξεταστική και έγραφε αδιάκοπα φεύγοντας τελευταίος.Μερικοί καθηγητές στην ανάρτηση της βαθμολογίας,δίπλα από το όνομά του είχαν ένα κενό αντί για βαθμό.

Άγιος Πέτρος
14-07-2017, 13:40
Όλοι είχαμε έναν τέτοιο. Σε εμάς ήταν ο Ποζιός ο οποίος είχε βάλει στοίχημα ότι θα μπαινε σε τμήμα λογιστικής (πλροφορικαριος ο δικός μας) και θα απαντούσε μια ερώτηση σε τυχαία διάλεξη


Και το κανε. Αγόρευε για 5 λεπτά μέχρι που τον σταμάτησε η καθηγήτρια, η οποία αξίζει να σημειωθεί πως ήταν καινούρια, για να τον ρωτήσει:

Αυτά σας τα δίδαξαν το προηγούμενο εξάμηνο; Γιατί η ύλη αλλάζει φέτος, θα απλοποιηθεί το μάθημα

DirtySniper
14-07-2017, 15:40
Φυσικο Αθηνας
Παλια
τοτε που ολοι ειμασταν ΠΑΣΟΚΑΡΑ.

1 εξαμηνο, φθινοπωρο πρωι
500 ατομα στο αμφιθεατρο.
Μπαινει ο καθηγητης και μετα απο κανα τεταρτο μπαινει ενας πρωτοετης φοιτητης με υφος Νταν Μπλιτζεριαν.
-Καλημερα κυριε
-Καλημερα Νικητα παιδι μου περασε.

Αν δεν σας λει τιποτα το ονομα Νικητας
ειναι επειδη ειναι ο γιος του Παπαντωνιου του υπουργου της ΠΑΣΟΚΑΡΑΣ
και τωρα κατεβαινει διπλαμε τον Κουλη.

Γεεεεααααα

DirtySniper
14-07-2017, 15:43
Φυσικο Αθηνας
Παλια
τοτε που ολοι ειμασταν ΠΑΣΟΚΑΡΑ.

1 εξαμηνο, φθινοπωρο πρωι
500 ατομα στο αμφιθεατρο.
Μπαινει ο καθηγητης και μετα απο κανα τεταρτο μπαινει ενας πρωτοετης φοιτητης με υφος Νταν Μπλιτζεριαν.
-Καλημερα κυριε
-Καλημερα Νικητα παιδι μου περασε.

Αν δεν σας λει τιποτα το ονομα Νικητας
ειναι επειδη ειναι ο γιος του Παπαντωνιου του υπουργου της ΠΑΣΟΚΑΡΑΣ
και τωρα κατεβαινει διπλαμε τον Κουλη.

Γεεεεααααα

Master of disaster
14-07-2017, 16:00
Το βαλες δυο φορες γιατι εισαι λαρτζ οπως η Πασοκαρα τοτε ? :D

DirtySniper
14-07-2017, 16:13
να το γραψω αλλη μια φορα η το καταλαβατε με τι 2 πρωτες;

Achilles
14-07-2017, 16:15
ειμαστε απλοι ανθρωποι , βλεπουμε πασοκ -> κανουμε like

LFO
14-07-2017, 16:30
ειμαστε απλοι ανθρωποι , βλεπουμε πασοκ -> κανουμε like
Οχι

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

D.Rivers
14-07-2017, 16:53
Τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ κάπου μεταξύ 2007-2010
Στο τμήμα υπήρχε μια μεγάλη μορφή ονόματι Κάβουρας (ο Θεός να τον αναπαύσει). Με το που έμπαινες στη σχολή άκουγες ασταμάτητα για τον Κάβουρα σαν το μύθο του τμήματος και περίμενες πώς και πώς να μπεις για Java και τον συναντήσεις. Υπήρξε από τους πρωτοπόρους της Πληροφορικής στην Ελλάδα, πρόσφερε σημαντικά σε βιβλιογραφία κι ουσιαστικά ήταν ο εμπνευστής κι ιδρυτής του τμήματος στην ΑΣΟΕΕ.
Ξεχωριστή προσωπικότητα, πολύ ιδιαίτερος άνθρωπος, με φοβερό χιούμορ αλλά και παρεξηγήσιμος από πολλούς.

Σκηνικό 1
Βαβούρα μπόλικη μέσα στο αμφιθέατρο από μια παρέα κοριτσιών. Σταματάει αυτός το μάθημα, σιγή ξαφνικά.
Κάβουρας: Καλέ κορίτσια θα μας πείτε κι εμάς με τι γελάτε τώρα; Ίσως ενδιαφέρει κι άλλους πιο πολύ από αυτά που κάνουμε.
Φοιτήτριες: Είναι άσχετα από το μάθημα κύριε.
Κάβουρας: Αλήθεια; Κι εγώ νόμιζα ότι εξηγούσατε η μία στην άλλη πώς λειτουργούν οι επαναλήψεις.

Περνάει λίγη ώρα και συνεχίζουν, οπότε τις πετάει και τις 5 μαζί έξω. Μάλλον του την έδωσαν τα κορίτσια εκείνη την ημέρα όμως, οπότε μετά από κανένα δεκάλεπτο...
Κάβουρας: Ε εσύ κοπελιά εκεί πέρα (σε μία που καθόταν δίπλα με το αγόρι της), ηρέμησε πια. Ό,τι του πιάνεις κάτω από το έδρανο θα είσαι πιο άνετη να το πιάσεις στο διάλειμμα, τι φταίει ο άνθρωπος να υποφέρει;
Γυρνάμε 300 άτομα και κοιτάμε, ρεζίλι κι οι 2. Είχαν γίνει κόκκινοι, γινόταν πανικός από τα γέλια. Σηκώνεται αυτή από ντροπή να φύγει κι ακολουθεί κι ο τύπος. Όπως κατεβαίνει τα σκαλιά τελευταίος, τον φωνάζει ο Κάβουρας κι αυτός πλησιάζει μπροστά στο έδρανο:
Κάβουρας: Ει φίλε, έλα εδώ.
Φοιτητής: Παρακαλώ;
Κάβουρας: Δεν προσέχετε που δεν προσέχετε πηγαίνετε και κάνετε κάτι εποικοδομητικό τουλάχιστον. Φαίνεται να κάνει καλό κρεβάτι, έχεις προφυλακτικά μαζί σου;
Κι επιτόπου κίνηση στην τσέπη και βγάζει να του δώσει ένα 10ρικο.


Σκηνικό 2
Την ώρα των Λειτουργικών Συστημάτων ο Κάβουρας σηκώνει ένα παλικάρι για να του ανάψει τα φώτα. Όταν ο συνάδελφος πάει στους διακόπτες μπερδεύεται και τα κλείνει όλα με αποτέλεσμα να κλείσει και ο προτζέκτορας στον οποίο μας έδειχνε τις διαφάνειές του ο Κάβουρας. Το θέμα τελικά λύνεται με την παρέμβαση του Κάβουρα και το μάθημα ξεκινά και πάλι αφού το παλικάρι κάθεται στη θέση του. Μετά από κανα τέταρτο ο ίδιος φοιτητής κάτι ψιθυρίζει στον διπλάνο του,ο Κάβουρας το αντιλαμβάνεται:
Κάβουρας: Εσύ βγες έξω!
Φοιτητής: Ποιος εγώ;
Κάβουρας: Ναι εσύ που ήρθες πριν να μας φτιάξεις τα φώτα
Φοιτητής: Μα γιατί τι έκανα;
Κάβουρας: Τίποτα, αλλά πρέπει να σε τιμωρήσω κάπως που μας έκοψες το ρεύμα.

Φεύγει λοιπον ο φοιτητής και μετά από λίγο χαλάει κι ο προτζέκτορας (πριν κατέβει ο φοιτητής να 'φτιάξει' τους διακόπτες είχε κατέβει για να φτιάξει και τον προτζέκτορα).
Κάβουρας: Πού είναι το παλικάρι που το έφτιαξε πριν να έρθει πάλι;
Σιγή στο αμφιθέατρο...
Κάβουρας: Α ναι, τον διώξαμε αυτόν πριν λίγο (συνοδευόμενο με αυτάρεσκο χαμόγελο).

Σκηνικό 3
Στα λειτουργικά πάλι, απευθυνόμενος σε φοιτήτριες που μιλάνε
Κάβουρας: Εσείς εκεί, για σηκωθείτε...
Φοιτήτριες: Τι; Να βγούμε έξω;
Κάβουρας: Αρχικά να δούμε τα πόδια σας και μετά βγείτε!

Σκηνικό 4
Κάβουρας: Εσύ με το μπλε έξω!
Φοιτητής: Ποιος εγώ;
Κάβουρας: Ναι εσύ και πάρε και τον άλλο κύριο με το μπλε. Σήμερα δεν είναι το χρώμα μου.

Σκηνικό 5
Κάβουρας παραδίδει JAVA στους πρωτοετείς και μιλάει για αντικείμενα κτλ οπότε αφού τα είπε ολα γυρνάει και ρωτάει το πλήθος "Το καταλάβατε;". Εκεί μερικοί ψαρωμένοι τόλμησαν να πουν ένα χαμηλόφωνο "Όχι", οπότε ο θεός απαντάει "Όχι; Ε δεν πειράζει, του χρόνου πάλι!"

Σκηνικό 6
Σε μάθημα Java απευθυνόμενος σε φοιτητή ο οποίος καθόταν ψηλά στο αμφιθέατρο και μιλούσε με συμφοιτήτριά του στο πίσω έδρανο.
Κάβουρας: Εσύ έξω!
Και καθώς ο φοιτητής κατέβαινε προς την έξοδο, προσθέτει:
Κάβουρας: Άντε που θες και γκόμενα με τέτοια μούτρα...

trust in who we are
14-07-2017, 16:57
Ωραιος τυπος.

Παντως μπραβο που πηγαινατε και αμφιθεατρο. Ειδικα εκεινες τις εποχες σπανιο πραγμα.

μιγάδας
14-07-2017, 17:43
itx9KSlaiqU

προ 10ετίας σκηνικό στο τμήμα πληροφορικής του εκπα.

1ο πράγμα που μου δειξαν οι πληροφορικάριοι όταν βγήκα για διάλειμμα στο 1ο μάθημα που παρακολούθησα με αυτόν τον θεό καθηγητή

2ο σκηνικό με τον ίδιο(φετινό):
κολλητός ορκίζεται στις 11 το πρωί στα προπύλαια. σόγια-ιστορίες, κοστούμια κτλ. μεγάλη στιγμή. εγώ με άλλον της παρέας έχουμε μάθημα με τον αρχηγό από πάνω 9-11 στην πανεπιστημιούπολη. τον πιάνουμε στο διάλειμμα, του λέμε ένας φίλος μας ορκίζεται, δεν θα μπούμε τη 2η ώρα. και ακολουθεί ο εξής διάλογος:
καθηγητής: "εντάξει, δεν ορκίζεσαι εσύ, δεν το καταλαβαίνω"
εμείς: "είναι ο κολλητός μας"
καθηγητής: "ε και σιγά το πράμα, μ ένα πτυχίο σήμερα δεν κάνεις και τίποτα".
εμείς: "οκ, τα παμε"

καβαλήσαμε την xr κι εξαφανιστήκαμε.

damianos
14-07-2017, 18:00
vale kai to allo me to katevasma tis xafiedokameras pou apodeixtike access point !
kala sto di einai mazemena ola ta zwa me korufaio to mysirli. Oppte ton rotane kai de kserei na apantisei lèei "parte to san askisi gia to spiti"

Άγιος Πέτρος
14-07-2017, 18:32
Urban legend που εχω διαβάσει σε φόρουμ για Μισιρλή

Γίνεται μια ερώτηση πάνω στην infinite loop κατάσταση (infinite loop όταν μια επανάληψη στον κώδικα είναι πάντα αληθής και άρα δεν τερματίζει ποτέ) και ο Μισιρλής γυρίζει στον φοιτητή και του λέει : αυτή η ερώτηση δεν είναι για το μάθημα, να μου την κάνεις στο διάλειμα.

Στο διάλειμα λοιπόν πάει ο φοιτητής και βρίσκει τον Μισιρλή όπου και τον ρωτάει ξανά, για να λάβει την εξής απάντηση: Αυτή η ερώτηση δεν είναι για το διάλειμα, έπρεπε να την είχες κάνει στην τάξη

Στην υποσημείωσή του ο φοιτητής που πόσταρε ανέφερε: ίσως λοιπόν με τον δικό του μοναδικό τρόπο μου εξήγησε την κατάσταση infinite loop

Chrisk7
14-07-2017, 18:47
δε θα μπορουσε να το εξηγησει καλυτερα

Darkling
14-07-2017, 19:04
α μπα? τι ξερεις εσυ απ αυτα δηλαδη?

DCS7
20-07-2017, 15:27
Ξεκίνημα χειμερινού εξαμήνου στο Μαθηματικό Θεσσαλονίκης και ένα απο τα μαθήματα που αποφάσισα να κυνηγήσω για σημειώσεις με παρουσίες ηταν η Αλγεβρα Ι. Το αναλάμβανε ένας απο τους αγαπημένους καθηγητές (Παππιστας), που και καλό μάθημα έκανε, και καλές σημειώσεις έδινε και στο τέλος βατά θέματα έβαζε. Το δε μάθημα Αλγεβρα Ι ότι πιο θεωρητικό υπάρχει στα μαθηματικά, και φυσικά απο τα πιο δύσκολα, γιατι έμπλεκε μέσα σύνολα, όριζε τις πράξεις όπως γουσταρε ενώ ήθελε καλή γνώση 2 μαθημάτων εφαρμοσμένης Αλγεβρας του πρώτου εξαμήνου γιατι διαφορετικά χανόσουν, ακόμα και μαθηματικός να είσαι θα σου φαινόντουσαν ότι σου έκαναν μάθημα εξωγήινοι.

Πάω λοιπόν στην αίθουσα Δ11, βρίσκω κάποια παιδιά του έτους μου για να κάνουμε παρέα (οι ορίτζιναλ φίλοι μου με έχουν κλάσει γιατί βολεύτηκαν που θα πάω εγώ για σημειώσεις και δεν ξυπνούσαν 8 το πρωί για παρακουλούθηση) και με το που μπαίνουμε βλέπουμε ασυνήθιστα πολύ κόσμο. Σχεδόν όλο το αμφιθέατρο έχει γεμίσει. Το ακόμα πιο παράξενο είναι ότι είναι γεμάτη η δεξιά πλευρά του αμφιθέατρου ... ακόμα πιο αφύσικο αφού απο την πλευρά αυτή ο πίνακας γυάλιζε και δεν έβλεπες καλά το τι γράφει ο καθηγητής. Επίσης στην δεξιά πλευρά όλες οι φάτσες ήταν ... καινούργιες. Δεν τους είχαμε ξαναδεί. Κανουμε κονέ και μαθαίνουμε ότι είναι του γεωλογικού και ότι έχουν και αυτοί μάθημα στην ίδια αίθουσα (μεταλλεύματα και ορυκτά). Τες πα μπαίνουν οι καθηγητές, καταλαβαίνουν ότι έκανε λάθος η γραμματεία και φυσικά αλλάζουν αίθουσα οι γεωλογικάριοι και πάνε στο ερείπιο την Δ31 μιας και αυτοί δεν χρειάζονται 4 μαυροπίνακες σαν και εμάς.

Στο επόμενο μάθημα λοιπόν κλασικά γεμίζει μόνο η αριστερη πλευρά της αίθουσας και στην δεξια κάθονται ... 5 άτομα. Παλι αγνωστες φάτσες. Μπαίνει φουριόζος ο καθηγητης και αρχίζει με σωματα, υποσώματα, να ορίζει πράξεις σε απίθανα σύνολα (όπως το σύνολο της αλφαβήτου!) και να βρίσκει ουδέτερα στοιχεία και κάτι απίθανα πράγματα. Σε ενα 20λεπτο έχει γεμίσει 4 πίνακες και συνεχίζει απτόητος, εμείς δε με τα χίλια ζόρια προλαβαίνουμε να γράφουμε ότι γράφει στον πίνακα και κάποιες μικρές παρατηρήσεις απο αυτά που λέει ο καθηγητής. Αυτοί όμως που γράφουν σαν παλαβοί είναι οι 5 στα δεξιά μας, οι οποίοι δεν σηκώνουν τον στυλό τους απο το τετράδιο και εχουν γεμίσει τις διπλάσιες σελίδες απο εμάς. Τες πα 10 λεπτά πριν τελειώσει το μάθημα μπαίνει ενα παλικάρι στην αίθουσα και με το που μπαίνει κοιτάει σαν χάνος. Ο καθηγητής του λέει: "ορυκτά και μεταλλεύματα;". "Ναι" απαντάει το παλικάρι. "Δ31" του λέει ο καθηγητής. Την επόμενη στιγμή ακούμε ενα σουρσιμο απο τα δεξιά μας, 5 ατομα μαζεύουν τα πράγματα τους και ακολουθούν τον τύπο που μόλις μπήκε...Το μαθημα γαμηθηκε, γελάγαμε για το υπόλοιπη αλλά και την επόμενη ώρα. Και εμείς και ο καθηγήτης. Πως διάολο 5 άτομα για 40 λεπτά νόμιζαν ότι ορισμός αλγεβρικών συνόλων και οι διαιρέσεις στα σύνολα αυτά ότι είναι σχετικό με τον βωξίτη και τα μάρμαρα;... Απο εκείνη την μέρα ρίχναμε ατάκες για το γεωλογικό στο μάθημα και κλάναμε στο γέλιο.

Άγιος Πέτρος
20-07-2017, 15:58
επικ

dio
20-07-2017, 16:36
Εντάξει γεωλογικό ήταν τα παιδιά, δεν ήταν και για πολλά πολλά

DirtySniper
20-07-2017, 17:22
Στα λελε μου στο φυσικο
δηλαδη στο σωτηριο ετος ν + απειρο
περπατουσα φουριοζος ατο ισογειο μπροστα απο τα εργαστηρια φυσικης 1.

Με την εξουσια δε τα παω καλα, ουτε να εξουσιαζω ουτε να με εξουσιαζουν ( εκτος αν ειναι ξανθια διμετρη και φοραει δερματινα).

Παρολα αυτα με την τρολια τα παω περιφημα.

Οποτε ετσι οπως περπατουσα φουριοζος εξω απο τα εργαστηρια Φυσικη 1 βλεπω τους ρουκι φοιτητες να περιμενουν μεσα στο αγχος τους το καθηγητη για να τους εξετασει στην Ασκηση.
Με μια αποφασιστικη κινηση μπαινω στο εργαστηριο και τους λεω.
Καλημερα παιδια. Τι εχουμε εδω; Ποιος εχει διαβασει; Ποιος δεν εχει διαβασει και θα τον κοψω;
Μαζευτηκαν τα κακομοιρα και χλωμιασαν.

Οποτε αρχιζα να τους εξεταζω για κανα τεταρτο, μεχρι να μπει ο κανονικος καθηγητης στο εργαστηριο.
Εφυγα βιαστικα και του ειπα
τα παιδια εχουν διαβασει μολις τα εξετασα δεν χρειαζονται κατι παραπανω

DCS7
20-07-2017, 17:29
Στο μαθηματικό Θεσσαλονίκης χρειαζόσουν το πολύ 6 μήνες για να μάθεις για τα 3 βασικά πράγματα που ισχύουν, και που είναι τόσο στερεά δομημένα σαν θεωρήματα του Gauss, σαν αξιώματα γεωμετρίας.

1) Δεν θα βρείς γκόμενα στο κυλικείου του Μαθηματικού.

Στην σχολή κυριαρχούσαν κατα 90% οι άντρες, το υπόλοιπο 10% ή ήταν καλά γκομενάκια και (αφου ήταν στο μαθηματικό) έξυπνα οπότε σίγουρα πιασμένες η δεν θα βλεπόντουσαν. Έπρεπε να πάς προς κεντρική βιβλιοθήκη η να κάνεις τον ράμπο στην φιλοσοφική για να κάνεις παιχνίδι.

2) Μην προσπαθείς να περάσεις μάθημα διαβάζοντας το βιβλίο.

Τα βιβλία ήταν 500 σελίδων απο το οποίο το 95% των σελίδων ήταν άχρηστα, δεν θα σε βοηθούσαν καθόλου στο να περάσεις το μάθημα. Και ήταν αδύνατο να διαβάσεις τόση ύλη στην εξεταστική. Οπότε η βρές σημειώσεις η μην το δίνεις κάν, πηγαινε πάρε τα θέματα και δωσε στην επαναληπτική εξεταστική

3) Μην προσπαθήσεις να πας για αναβαθμολόγηση με τους Γεωμετράδες.

Αυτό και αν δεν γινόταν! Οι γεωμετράδες εκτός απο εγωιστές ηταν 10 φορές πιο έξυπνοι και 20 φορές πιο πονηροί απο τον μέσο φοιτητή του μαθηματικού. Δεν παίζεις μαζί τους, αναβαθμολόγηση ζήτα μόνο αν είσαι 100% σίγουρος ότι έχουν κάνει λάθος, αν και ποτέ δεν έχουν κάνει λάθος σε διόρθωση. Για να περάσεις μάθημα τους έπρεπε να διαβάσεις τελος. Ουτε με αντιγραφή θα πέρναγες γιατί το καταλάβαιναν στην διόρθωση. Θυμάμαι μια φορά που είχα περάσει μάθημα με 7 και τον κολλητό μου τον έκοψαν με 3, όταν πήγε ο κολλητός μου για αναβαθμολόγηση όχι μόνο του είπαν απο ποιον ακριβώς αντέγραψε, αλλα του περιέγραψαν και την διαδικασία σαν να μας είχαν πάρει σε βιντεο. "εδω παίρνεις τα δυο απο τα τρία ερωτήματα του Γ θέματος απο τον κυριο συνάδελφο "χ", στην συνέχεια ο "Χ" λύνει τα 2 πρώτα ερωτήματα του Δ και στα περνάει και ολοκληρώνει το Γ θέμα οπού σου δίνει τις λύσεις. Φυσικά η προσπάθεια σας κυριε συνάδελφε να αλλάξετε το όνομα στις μεταβλητές ωστε να μην έχετε ακριβώς το ίδιο γραπτό δεν μας ξεγελάει, όπως δεν μας ξεγέλασε το ότι διαγράψατε το 2ο ερώτημα του Δ θέματος γιατί ο συνάδελφος "χ" απο τον οποίο αντιγράψατε μάλλον σας είπε ότι δεν ξερει αν είναι σωστό. Εμεις κ. συνάδελφε κοιτάμε και το πρόχειρο και τα διαγραμμένα. Τα λέμε τον Σεπτέμβριο κυριε συνάδελφε".

Αλλά με τους γεωμετράδες 2 ιστορίες μου έχουν μείνει. Η πρώτη ήταν όταν ενα παιδί απο την Πτολεμαϊδα (1 ετος μεγαλύτερος) πήγε στην Γεωμετρού (Κονιτσάκη) να την παρακαλέσει το 3 να του το κάνει 5 και να περάσει το μάθημα. Οταν του είπαμε ότι δεν υπάρχει περίπτωση μας είπε ότι έχει σχέδιο και ότι έχει πιάσει ηδη σε 4 καθηγητές (μη γεωμετράδες όμως) Ξεκίνησε λοιπόν το τροπάρι "κυρία σας παρακαλώ, είμαι απο πτολεμαϊδα φαντάρος και έρχομαι μόνο για τις εξετάσεις. Μου μένουν 5 μαθήματα και πρέπει να τελειώσω γιατι οι γονείς μου έχουν οικονομικό πρόβλημα και δεν μπορουν να μου κάνουν τα έξοδα για να έρχομαι εδώ για να δίνω μαθήματα". "Αχ παιδί μου σε καταλαβαίνω, είναι δύσκολα" του λέει η Κονιτσάκη. "Αλλα και εγώ γεννήθηκα ορφανή απο μάνα και πατέρα, δούλευα απο τα 15 μου σε σουπερμαρκετ για να τα βγάλουμε πέρα, πέρασα πανεπιστήμιο αλλά συνέχισα να δουλευω ταμίας μιας και δεν υπήρχαν λεφτά να σπουδάσω. Εκει γνώρισα τον αντρα μου, μας ενωναν πολλά αφου και αυτός έκανε το διδακτορικό του στο μαθηματικό. Ηταν και αυτός ορφανος απο μανα και πατέρα και δούλευε και αυτός στο ίδιο σουπερ μαρκετ. Μαζι καναμε το διδακτορικό και ηταν δύσκολα και πεινούσαμε κτλ κτλ" Ο πτολεμαϊδήτης βγήκε έξω σε βαριά κατάθλιψης και όταν τον ρωτήσαμε τι έπαθε μας έλεγε για το πόσο δύσκολη ήταν η ζωή της Κονιτσάκη. Ουτε συζήτηση το 3 για να γίνει 5, μας έλεγε ότι είναι ευχαριστημένος με το 3! Φυσικά κορόϊδευε ο ένας τον άλλον

Μια άλλη ιστορία είναι με ενα άλλο παιδί που κόπηκε με 4.9. Στο μαθηματικό δεν υπήρχαν δεκαδικά στην βαθμολογία. Οι βαθμοι ήταν ακέραιοι 4.0, 5.0, 6.0 κτλ. Για κάποιο λόγο όμως έβαζαν και το .0 περισσότερο γιατι έτσι ηταν η φόρμα του προγράμματος που εκτύπωνε. Ομως το παιδί αυτό όχι μόνο είχε για πρώτη φορά στην ιστορία του μαθηματικού δεκαδικό, αλλά κοπηκε με 4.9. Παει στον Στεφανίδη φουργιόζος να τον κράξει στο γραφείο, αλλά ο Στεφανίδης λείπει και είναι στην γενική συνέλευση. Μπουκάρει ο δικός μας στην γενική συνέλευση και λέει: "ΚΥΡΙΕ ΚΑΘΗΓΗΤΑ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΣ; ΜΕ ΚΌΨΑΤΕ ΜΕ 4.9; ΓΙΑ 0.1;" Και απαντά ο Στεφανίδης στους υπόλοιπους καθηγητές της συγκλήτου "Α να αυτός είναι ο βλάκας που σας έλεγα. Θυμάστε κ. Κονιτσάκη τι έγραφε. Πρώτη φορά είδα τόσο άθλιο γραπτό που ούτε για 0 δεν ήταν, τετοιες ασυναρτησίες και βλακείες έγραφε. Ηταν παντελώς αδιάβαστος, και έγραφε πράγματα στην τύχη ασχετα τελείως με το μάθημα αλλά εγω επίτηδες του έβαλα 4.9 για να δώ αν θα έρθει όντως να με ψάχνει και να με βρίζει γιατί τον έκοψα με 0.1" .... Γέλια απο την σύγκλητο και ο δικός μας απλά κλείνει την πορτα και φεύγει ταπεινά και σεβαστικά.

Achilles
20-07-2017, 17:46
παντως απ'ολα τα μαθηματικα , τα τοπ σε ποιοτητα ειναι στο ηρακλειο (κορυφη) και μετα θεσσαλονικη - αθηνα (αν θες για μεταπτυχιακο η για εξω) . μετα σαμος - πατρα (σαμος καθαρα μαθηματικο , πατρα εχει δυνατο υπολογιστικο-πληροφορικη) και για τα γιαννενα ακουγονται τα χειροτερα (κατι υλες τεραστιες , καθηγητες σκυλοβαριουνται κλπ.)

Master of disaster
20-07-2017, 17:51
Η τελευταια ιστορια με το 4.9 την εχω ακουσει απο φιλο για το Φυσικο Κρητης ή είναι ουρμπανιά αστικός μύθος ή έγινε μια καπου και μετα διαδωθηκε

DCS7
20-07-2017, 17:52
Το Μαθηματικό της θεσσαλονίκης ήταν πιο ψηλά μέχρι που ανέλαβε πρύτανης ο Βασιλείου. Μιλάμε ο χειρότερος καθηγητής σε νοοτροπία, ο πιο άσχετος (ο μονος που δεν είχε κάνει έρευνα) και το πιο κομματόσκυλο. Αυτός και οι γλυώδεις υποτακτικοι του έκαναν μεγάλη ζημιά στην σχολή. Στην Γεωμετρία πάντως μέχρι την εποχή μου το τμήμα ήταν τόπ. Και στην ανάλυση είμασταν καλοί. Στα υπόλοιπα βράστα

@Master παιζει τοτε να είναι όντως να ναι μύθος γιατι και εμένα μου το είπανε. Τα άλλα πάντως τα έχω ζήσει και βάζω το χέρι μου στην φωτιά.

rimagio
20-07-2017, 17:55
Μηπως χρειαζεται για συμμετοχη στο θρεντ να πρεπει να λυθει ασκηση βασικών γνώσεων

DCS7
20-07-2017, 18:03
Μηπως χρειαζεται για συμμετοχη στο θρεντ να πρεπει να λυθει ασκηση βασικών γνώσεων

κανονικά και για την συμμετοχή στο φόρουμ έπρεπε να υπάρχει. Και τα θέματα να τα έβαζε ο Ντέρτις.

Francois Dillinger
20-07-2017, 18:42
Τα θέματα θα βγαίνουν από τριμελές επιτροπατο φυσικών.

Στάλθηκε από το HUAWEI CUN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Master of disaster
20-07-2017, 19:12
Τα θέματα θα βγαίνουν από τριμελές επιτροπατο φυσικών.

Στάλθηκε από το HUAWEI CUN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να κανετε μια πενταμελη επιτροπη απο τρια ατομα

Darkling
20-07-2017, 19:33
Απο Δευτερα που θα γυρισει ο Ρεντγκλ........α, περασε η βδομαδα, οκ.

trust in who we are
07-08-2017, 14:49
http://i.imgur.com/pnHf3im.jpg

Francois Dillinger
24-08-2017, 11:32
\καλημέρα σας,
από τον έλεγχο που κάναμε στην αίτηση ορκωμοσίας σας,προκύπτει ότι όλα
είναι σωστά οπότε και προχωρήσαμε στην ανακήρυξή σας ως πτυχιούχος γι
αυτό και σας επισυνάπτουμε την βεβαίωση περάτωσης σπουδών.

Για οτιδήποτε άλλο χρειαστείτε είμαστε στη διάθεσή σας.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Φυσικής

https://d3kz8ubn65xnqt.cloudfront.net/wp-content/uploads/2017/06/ThatsAllFolks-e1469484788783-700x400.jpg

(να απαντήσω με αυτό?)

DirtySniper
24-08-2017, 11:44
ωωωωωωωωω ωωω
μπραβο μπραβο και εις ανωτερα
τωρα σε περιμενει μια ζωη σαν τη δικη.μου

μουνια
αλκοολ
ναρκωτικα
τρελα παρτυ μεχρι το πρωι
γκρουπις
και μουνια.
Θα μπαινεις μεσα σε μπαρ και θα αμολας τη πυρηνικη ατακα:
Γεια σου με λενε Ντιλιντζερ και ειμαι πτυχιουχος φυσικος


Ουαααααα θα σκιζουν τα στριγκακια τους οι γκομενες.

Α και ξεχασα.
Επαγγελματικα θα σου ςνοιξουν ολες οι πορτες.
Λεφτα
Πολλα λεφτα
λεφτα με τη σεσουλα
δεν θα ξερεις τι να τα κανεις

Καλως ηρθες λοιπον στο κλαμπ των λιγων
των πολυ λιγων και ευλογημενων

Francois Dillinger
24-08-2017, 11:53
ωωωωωωωωω ωωω
μπραβο μπραβο και εις ανωτερα
τωρα σε περιμενει μια ζωη σαν τη δικη.μου

μουνια
αλκοολ
ναρκωτικα
τρελα παρτυ μεχρι το πρωι
γκρουπις
και μουνια.
Θα μπαινεις μεσα σε μπαρ και θα αμολας τη πυρηνικη ατακα:
Γεια σου με λενε Ντιλιντζερ και ειμαι πτυχιουχος φυσικος


Ουαααααα θα σκιζουν τα στριγκακια τους οι γκομενες.

Α και ξεχασα.
Επαγγελματικα θα σου ςνοιξουν ολες οι πορτες.
Λεφτα
Πολλα λεφτα
λεφτα με τη σεσουλα
δεν θα ξερεις τι να τα κανεις

Καλως ηρθες λοιπον στο κλαμπ των λιγων
των πολυ λιγων και ευλογημενων

Πάω να ξαναδώ το Eyes Wide Shut να προετοιμαστώ για την είσοδο μου σαυτη την Μασονία Φυσικών.

http://www.reactiongifs.us/wp-content/uploads/2014/05/im_ready_game_of_thrones.gif

Achilles
24-08-2017, 12:05
Γεια σου με λενε Ντιλιντζερ και ειμαι πτυχιουχος φυσικος

- Ααντε γεια και εσυ απο φυσικο
- Ελα ρε Τακη τι τους κλεινεις , ασε λιγο να μιλησουμε

Darkling
24-08-2017, 15:55
μουφα ειναι Ντιλιγκερ, σαν την προσφορα της ΕasyJet.


κανε share την ανακοινωση σε 20 φιλους σου και θα δεις.

DirtySniper
24-08-2017, 16:44
σιγα μην εχει 20 φιλους
φυσικος ειναι
εμας εχει για αυτο ολη μερα ειναι στο ρεντχουπς
πιο παλια ηταν το ινστα και τρολαρε το τρακη.
Αληθεια πως τη γλυτωσες;

Francois Dillinger
24-08-2017, 17:07
σιγα μην εχει 20 φιλους
φυσικος ειναι
εμας εχει για αυτο ολη μερα ειναι στο ρεντχουπς
πιο παλια ηταν το ινστα και τρολαρε το τρακη.
Αληθεια πως τη γλυτωσες;
Κάποιος δάσκαλος μου είπε κάποτε

"εσύ επιβίωσες το φυσικό

Και θα σε φάει ο τρακης στο ινσταγκραμ?"

Αποδείχθηκε αληθινός

Στάλθηκε από το HUAWEI CUN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

redglove
25-08-2017, 00:55
Απέκτησες παράσημο για τα μπαρ όμως, θα'χεις να λες ιστορίες!

Achilles
02-03-2018, 20:57
https://i.imgur.com/aLoVIMh.jpg

Francois Dillinger
14-03-2018, 11:36
Πέθανε σήμερα ο Stephen Hawking, σε ηλικία 76 ετών. Η επιστημονική κοινότητα του χουπς εκφράζει τα βαθιά της συλληπητήρια για τον θάνατο του μεγάλου επιστήμονα.

xjBIsp8mS-c

dio
14-03-2018, 13:47
Αύριο στον αγώνα να ανεβάσουμε πανό

Darkling
14-03-2018, 15:04
"Ο ΘΡΥΛΟΣ ΣΑΣ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΑ ΜΑΥΡΗ ΤΡΥΠΑ
KAΛΟ ΤΑΞΙΔΙ HAWKING-7"

Chrisk7
16-03-2018, 16:08
http://www.sport24.gr/viral/tinaftore/article5123723.ece/BINARY/w620/galaxias.jpg

SuperSayian
20-04-2018, 15:10
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι τους φυσικούς του φόρουμ;

Βρήκα μέρα και εγω,εν όψει κρίσιμου ματς ,οχι μην τρομάζεται δεν είμαι έτοιμος να συγκαλέσω γενικό επιστημονικό συνέδριο κατά του Σφαλιαρόπουλου.

Τέσπα έβλεπα ενα άσχετο βίντεο στο youtube και μέσα είχε ενα απόσπασμα απο την κλασσική εκπομπή που είχαν παλιά ο Δανέζης και ο Θεοδοσίου "Το σύμπαν που αγάπησα" και είχαν μια παραπομπή σε κάτι που έλεγε ο Δανέζης για την εξέλιξη και την αβιογένεση κτλ. Σ αυτό το κομμάτι όντως έλεγε βλακείες αλλά είδα κάποια σχόλια απο κάτω που λέγανε οτι "Ο δάνεζης ειναι απλα ενα αστειο στα τμήματα φυσικής. Αρκετοι καθηγητες μας ελεγαν τον ορο "Δανεζια" οταν λεγαμε καποια μπουρδα." και άλλα τέτοια παρεμφερή. Για να μαι ειλικρινής μου έκαναν λίγο εντύπωση ολα αυτά γιατί τον συγκεκριμένο τον είχα σε εκτίμηση τουλάχιστον απ εκείνη την εκπομπή. Ναι μεν τα έλεγε λίγο ποιητικά,καλλιτεχνικά με κάποιες αμπελοφιλοσοφίες στα outro των βίντεο αλλά οκ και αυτό στο πλαίσιο της "καλλιτεχνικής καλυτέρρευσης",του politically correct και της εκλαΐκευσης μέσω της τηλεόρασης.

Επειδή έχουμε πολλούς φυσικούς στο φόρουμ είπα να ρωτήξω και εγω,είναι όντως αλήθεια οτι είναι ενας μετριότατος επιστήμονας ή οι υπερβολές του ίντερνετ;

dio
20-04-2018, 16:17
δεν μπορώ να κρίνω το που ήταν ως επιστήμονας. Αλλά αυτή τη στιγμή οι αντιεμβολιαστές και οι φαν των θεωριών περί ψεκασμών φαντάζουν λογικοί αδρώποι μπροστά στο δίδυμο Δανέζης Θεοδοσίου.

Darkling
20-04-2018, 16:23
Δεν ειμαι αντικειμενικος με κανεναν καθηγητη του Φυσικου Αθηνας. Δεν απαντω.

βεβαια η τελευταια φορα που μιλησα στον Δανεζη ηταν το 2003, αλλα λεμε τωρα.

DirtySniper
20-04-2018, 16:40
Δανεζης καθηγηταρα.
Οι υπολοιποι τον ζηλευαν γιατι παντα τα αμφιθεατρα τους ηταν γεματα.
Τωρα οσον αφορα το επιπεδο της επιστημοσυνης τους, ποιος μπορει να εκφερει αποψη;
Πρεπει να εισαι αστροφυσικος για να μπορεις να
τον κρινεις

iliasp87
20-04-2018, 19:31
Παίζει μια ζήλια όντως γιατί είναι και οι πιο φραγκάτοι και από τους πιο αγαπητούς από τον μέσο φοιτητή μιας και περνάνε το λαό αβαβά στα μαθήματα και δίνουν και διπλωματικές στο λαό για να πάρει λίγο πιο εύκολα πτυχίο και να ξεμπερδέψει με το δερλομπού.
Επιστημονικά δεν μπορώ να τους κρίνω, αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι δεν κάνανε κανένα "βαρύ" μάθημα. Η ρότα τους στη σχολή ήταν η εκλαΐκευση του αντικειμένου (σαν την εκπομπή τους π.χ.) και την ιστορία/εξέλιξη της φυσικής. Ναι δεν ασχολιόντουσαν με κβαντικούς υπολογιστές ούτε πηγαινοερχόντουσαν στο CERN αλλά σαν εκπαιδευτικοί κομπλέ ήταν και με το παραπάνω.
Δεν έχω δει τις εκπομπές τους αλλά γενικά παίζει αρκετό παπατζιλίκι γιατί πολλές φορές προσπαθούν να συνδέσουν την επιστημονική θεωρία με μία φιλοσοφική προσέγγιση, οκ ενδιαφέρον είναι αλλά μέχρι εκεί. Τώρα αν όντως παίζανε ατακούλες από άλλους καθηγηταράδες πολύ πιθανό αλλά μου φαίνεται αστείο όταν ειδικά στον ίδιο όροφο με αυτούς κυκλοφορούσαν κάτι χριστιανοταλιμπάν θείτσες και γέροι που το παίζαν αστροφυσικοί..χαχαχαχα

trust in who we are
20-04-2018, 19:37
Μπρος στα συστηματα του μπουλετ τι να κλασει η αστροφυσικη ρε παιδια ?

dora7
20-04-2018, 20:32
Μπρος στα συστηματα του μπουλετ τι να κλασει η αστροφυσικη ρε παιδια ?

τα συστηματα του μπουλετ αναγονται σε εξωγαλαξιακη φαντασια υπνολαγνειας....

μιγάδας
20-04-2018, 23:41
εμένα με πέρασε και στις 2 αστρονομίες οπότε μόνο αγάπη

dio
20-04-2018, 23:55
Παίζει μια ζήλια όντως γιατί είναι και οι πιο φραγκάτοι

πιο φραγκάτος είναι ο Καραμπαρμπούνης που πήρε καινούριο αυτοκίνητο τώρα (άλλαξε την bmw και πήρε mercedes ή το ανάποδο, δε θυμάμαι τι είδα), ενώ παλιότερα ήταν ο Ρεσβάνης (αναρωτιέμαι αυτό το πρόγραμμα στην πύλο τι είχε προσφέρει στους λογαριασμούς του)

Από εκεί και πέρα... Η "εκλαϊκευμένη επιστήμη" του, μας οδήγησε από αυτό (https://arxiv.org/abs/1802.06085) σε αυτό (https://www.facebook.com/DanezesManosDanezis/posts/1521302181331402). Τώρα, αν θεωρείτε ότι είναι φυσιολογικό, καθηγητής πανεπιστημίου, όχι μόνο να απλουστεύει και να παραποιεί τόσο ένα paper, αλλά να μην το απλουστεύει από μόνος του και να παίρνει άρθρο από το amfipolisnews που το πήρε από το γκαζέτα, οκ, τι να πω.

iliasp87
21-04-2018, 11:39
Φραγκάτος στη φάση που εκδίδει τα βιβλιαράκια του και έκανε και τις εκπομπές του στην τηλεόραση.
Για την εκλαϊκευμένη επιστήμη γενικά μίλησα, αν το κάνει λάθος ο δανέζης δεν ξέρω και ούτε με απασχολεί. Ή αν το κάνει επιτηδευμένα για να πουλήσει κανα βιβλιαράκι παραπάνω. Αλλά σε μια εποχή που κάτι τύποι σαν τους ψεκασμένους και τους επιπεδιστές προσηλυτίζουν κόσμο αβέρτα το να κράζουμε μια εκπομπή στην τηλεόραση που εξηγεί 2-3 πράγματα απλά και κατανοητά στον "έξω κόσμο" μου φαίνεται υπερβολή.

Darkling
21-04-2018, 12:33
Παίζει μια ζήλια όντως γιατί είναι και οι πιο φραγκάτοι

πιο φραγκάτος είναι ο Καραμπαρμπούνης που πήρε καινούριο αυτοκίνητο τώρα (άλλαξε την bmw και πήρε mercedes ή το ανάποδο, δε θυμάμαι τι είδα), ενώ παλιότερα ήταν ο Ρεσβάνης (αναρωτιέμαι αυτό το πρόγραμμα στην πύλο τι είχε προσφέρει στους λογαριασμούς του)

Από εκεί και πέρα... Η "εκλαϊκευμένη επιστήμη" του, μας οδήγησε από αυτό (https://arxiv.org/abs/1802.06085) σε αυτό (https://www.facebook.com/DanezesManosDanezis/posts/1521302181331402). Τώρα, αν θεωρείτε ότι είναι φυσιολογικό, καθηγητής πανεπιστημίου, όχι μόνο να απλουστεύει και να παραποιεί τόσο ένα paper, αλλά να μην το απλουστεύει από μόνος του και να παίρνει άρθρο από το amfipolisnews που το πήρε από το γκαζέτα, οκ, τι να πω.


το πιο ανησυχητικο απ ολα στο ποστ σου ειναι οτι εγω πηγα στο φυσικο μεταξυ 1997 και 2003 (δεν το τελειωσα ποτε για να τα λεμε ολα), αναγραφονται τα ιδια ονοματα το 2018.

plextis
21-04-2018, 15:43
Εγώ τότε τι να πώ; 1994-2000

dio
21-04-2018, 18:50
Και πρόσωπα που αλλάζουν (π.χ. Έφυγε ο Λαχανάς) οι καταστάσεις μένουν ίδιες

DCS7
21-04-2018, 22:09
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι τους φυσικούς του φόρουμ;

Βρήκα μέρα και εγω,εν όψει κρίσιμου ματς ,οχι μην τρομάζεται δεν είμαι έτοιμος να συγκαλέσω γενικό επιστημονικό συνέδριο κατά του Σφαλιαρόπουλου.

Τέσπα έβλεπα ενα άσχετο βίντεο στο youtube και μέσα είχε ενα απόσπασμα απο την κλασσική εκπομπή που είχαν παλιά ο Δανέζης και ο Θεοδοσίου "Το σύμπαν που αγάπησα" και είχαν μια παραπομπή σε κάτι που έλεγε ο Δανέζης για την εξέλιξη και την αβιογένεση κτλ.Σ αυτό το κομμάτι όντως έλεγε βλακείες αλλά είδα κάποια σχόλια απο κάτω που λέγανε οτι "Ο δάνεζης ειναι απλα ενα αστειο στα τμήματα φυσικής.


Βαζω στοίχημα ότι αστρόνυμο και madscientist εβλεπες ε; Τα έχω δεί και εγώ τα βίντεο. Και την σειρά του Δανεζη. Το θέμα με τον Δανεζη είναι ένα γενικότερο πρόβλημα που έχουμε σε σκέψη που ονομάζεται "επίκληση στην αυθεντία". Ο Δανεζης εκφράζει γνώμη για το θέμα της αβιογένεσης και της εξέλιξης ενώ δεν έχει καμία σχέση με το αντικείμενο. Αστρονόμος είναι, όχι μοριακός βιολόγος ούτε εξελικτικός βιολόγος. Η σκέψη του και η γνώμη του στο θέμα αυτό έχει τόσο βάρος όσο και της κυρ Αντωνίας απέναντι που αυτή την στιγμή τηγανίζει καλαμαράκια. Η μεγάλη βλακεία του δεν είναι οτι το λέει (και το ντύνει φιλοσοφικά τρομάρα του οπου πάει τελείως κόντρα στην επιστημονική σκέψη λες και μπορούμε να λύσουμε το θέμα της δημιουργίας του ηλιακού συστήματος φιλοσοφικά) το πρόβλημα είναι οτι χρησιμοποιησε μια εκπομπή που μιλάει κατά βάση ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ για να πεί αστήριχτες αντιεπιστημονικές φιλοσοφικές βλακειούλες. Είναι το ίδιο πράγμα με το να χρησιμοποιήσω εγώ εκπομπές με θέμα την υγεία και να μιλήσω για τον βελονισμό και τα ματζούνια της γιαγιάς μου που θεραπεύουν τον καρκίνο.

Γενικά παντως τον σέβομαι σαν επιστήμονα και οι εκπομπές του ήταν πολύ καλές για την εποχή τους και ειδικά πολύ πιο πάνω για τα ελληνικά δεδομένα (εστω και αν κρυφοαντιγράψανε την σειρά COSMOS). Και η παρουσίαση ήταν δυνατή και γενικά το επιστημονικό σκέλος της ήταν σωστό. Στο συγκεκριμένο σημείο με την αβιογένεση όντως ηταν παπαριά, ήταν Δανεζιά.

Master of disaster
21-04-2018, 22:37
Παιδιά μην το κουράζεται πηγαίνετε σε μία πιάτσα ταξί και ρωτήστε εκεί για το επιστημονικό προφίλ και τις εκπομπές του Δανέζη.

Francois Dillinger
22-04-2018, 16:58
Εγώ κατάλαβα ότι το μισό χουπς έχει περάσει από το φυσικό Αθήνας, και το άλλο μισό έχει παιδιά (τα λεγε ο Λούσιφερ).

DirtySniper
22-04-2018, 17:35
και υπαρχει ρνα συνολο τομης
που εχει περασει απο το φυσικο αθηνας
και εχει και παιδια.

Διαγραμματα Venn

dora7
22-04-2018, 18:01
κι ειμαστε κι εμεις οι αντιδραστικοι που δεν εχουμε κανει ουτε το ενα ουτε το αλλο...:p

dio
18-06-2018, 19:31
Παιδιά έχουμε μείνει πίσω. Οι μπουγάτσες κατεβαίνουν και κάνουν παρουσιάσεις σε συνέδρια για το 5G (Φρανσουά Ντίλινγκερ έχει δει επακριβώς για τι μιλάω), και εμείς δεν μπορούμε να διοργανώσουμε ένα συνέδριο για τη σημασία του πρώτου προπονητή στο μπασκετικό τμήμα, στο ΣΕΦ. Κάτι πρέπει να γίνει, να οργανωθούμε

plextis
23-06-2018, 13:22
Παιδιά έχουμε μείνει πίσω. Οι μπουγάτσες κατεβαίνουν και κάνουν παρουσιάσεις σε συνέδρια για το 5G (Φρανσουά Ντίλινγκερ έχει δει επακριβώς για τι μιλάω), και εμείς δεν μπορούμε να διοργανώσουμε ένα συνέδριο για τη σημασία του πρώτου προπονητή στο μπασκετικό τμήμα, στο ΣΕΦ. Κάτι πρέπει να γίνει, να οργανωθούμε

Από πέρυσι ήταν αυτό δεν το είχατε δεί; Το τρέχει το Αριστοτέλειο το έργο. Θα γίνουν τρελές εργασίες για διάδοση ραδιοσήματος μέσα από καπνογόνα, μαλαματίνες και άλλα υλικά.
Dillinger, Dio ήσασταν Λουμπλιάνα;
Τα γήπεδα (στο εξωτερικό) είναι τρελή μπίζνα και τα πρώτα υποψήφια για 5G αλλά εδώ σε ποιον να πας να μιλήσεις;

dio
23-06-2018, 14:05
Παιδιά έχουμε μείνει πίσω. Οι μπουγάτσες κατεβαίνουν και κάνουν παρουσιάσεις σε συνέδρια για το 5G (Φρανσουά Ντίλινγκερ έχει δει επακριβώς για τι μιλάω), και εμείς δεν μπορούμε να διοργανώσουμε ένα συνέδριο για τη σημασία του πρώτου προπονητή στο μπασκετικό τμήμα, στο ΣΕΦ. Κάτι πρέπει να γίνει, να οργανωθούμε

Από πέρυσι ήταν αυτό δεν το είχατε δεί; Το τρέχει το Αριστοτέλειο το έργο. Θα γίνουν τρελές εργασίες για διάδοση ραδιοσήματος μέσα από καπνογόνα, μαλαματίνες και άλλα υλικά.
Dillinger, Dio ήσασταν Λουμπλιάνα;
Τα γήπεδα (στο εξωτερικό) είναι τρελή μπίζνα και τα πρώτα υποψήφια για 5G αλλά εδώ σε ποιον να πας να μιλήσεις;

δεν ήμασταν, όχι, ήταν ένας φίλος και μας έστειλε φωτογραφίες από την παρουσίαση :p

plextis
23-06-2018, 14:40
δεν ήμασταν, όχι, ήταν ένας φίλος και μας έστειλε φωτογραφίες από την παρουσίαση :p

Το επίπεδο της επιστημονικής κοινότητας του φόρουμ είναι πολύ ψηλό. Χούπης ο φίλος; Παίζει να γνωριζόμαστε αφού συχνάζουμε σε τέτοιους χώρους!!
Να προτείνουμε να βάλουμε 5G στο νεο γήπεδο έχω και έτοιμη παρουσίαση αν χρειαστεί χαχα :p

dio
23-06-2018, 18:34
Όχι, αεκτζης δηλώνει, αλλά ασχολείται λιγότερο κι απ'ότι ο Σφαιρόπουλος να βγάλει συστήματα

redglove
28-06-2018, 22:33
Έχουμε κανέναν φοιτητή/απόφοιτο ή γνωστό φοιτητού/αποφοίτου από το Μηχανικών Πληροφορικής του ΤΕΙ Ηπείρου Άρτας;

Lucifer_7
14-03-2019, 18:55
Ρε παιδιά ένας κάτοικος εκτός ΕΕ, αλλά με πτυχίο από χώρα της ΕΕ μπορεί να κάνει δωρεάν master στην Ελλάδα; Δεν βρίσκω κάτι ξεκάθαρο στα ίντερνετς.

Dimaras7
14-03-2019, 19:01
Ρε παιδιά ένας κάτοικος εκτός ΕΕ, αλλά με πτυχίο από χώρα της ΕΕ μπορεί να κάνει δωρεάν master στην Ελλάδα; Δεν βρίσκω κάτι ξεκάθαρο στα ίντερνετς.

Ό,τι ορίζουν οι σχετικές προκηρύξεις.

dio
14-03-2019, 22:07
Αυτό. Εξαρτάται από το κάθε μεταπτυχιακό πρόγραμμα

Lucifer_7
14-03-2019, 23:46
Παίζει να έχετε κατά νου κάποια ιστοσελίδα που να έχει πληροφορίες διότι δεν βρίσκω κάτι;

trust in who we are
15-03-2019, 00:34
ρίξε μια ματιά στο eduguide εμένα με είχε βοηθήσει όταν έψαχνα μεταπτυχιακό

DirtySniper
15-03-2019, 10:55
τι να τα κανετς τα πτυχια
Με τα πτυχια δε βγαζετε φραγκα
ακομα να το καταλαβετε;

Francois Dillinger
18-06-2020, 17:47
Τα χουμε πει επανειλλημενως αλλά κάποια ζώα δε μας πιστεύουνε. Ο Αργύρης ο Σαλιαρελλης ήξερε τι έλεγε! Οι οπαδοί του θρύλου είναι επιστημονες.
Πήγε ο άλλος, αεκτζης να το παίξει μαγκας στον Τάκη, και ξεφτιλιστηκε μόνος του. Τρίτος νόμος του Νεύτωνα, αν ήταν βαρύς ο Ολυμπιακός θα πέταγε λέει και το μόνο που κατάφερε είναι να μας αποδείξει ότι στη φυσική έχει μείνει κάπου στο νηπιαγωγείο. Βέβαια ο τακαρος επιδεικνυοντας επιστημονικό ήθος, τον έκλεισε ήρεμα κι ωραία, χωρίς να τον κάνει ρόμπα και να του εξηγήσει τον 1ο νόμο του Νεύτωνα. Εύγε Τάκη.


https://youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=5GvRXuO881o


Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk