PDA

View Full Version : Κινηματογράφος


Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

8rilos!!!
28-07-2010, 01:08
μου φαινεται οτι με εχετε βρει μικρο και απονηρευτο και με εκμεταλλευεστε σε αυτο το φορουμ...:(:(:(:(

μιγάδας
28-07-2010, 16:25
συμμαχε το εχασα λιγο...λυπησου με εχω γυρισει την μιση αττικη με ολες τις συγκοινωνιες σημερα καντο λιγο λιανα

ηταν τοσο διπλωματικο το ποστ που μπορεις να το παρεις οπως θες........κουλ κατα τη διαρκεια του θριλερ, κουλ ΜΕΤΑ το θριλερ κτλ..............

zouparos
11-08-2010, 21:21
καθησα και ειδα το rec το καταλανικο που μας ειχατε πρήξει :p
ΣΙΙΙΙΓΑ ΤΟ ΦΟΒΟ...αντε λιγο να κουνηθηκα προ τελευταια σκηνη

ΕΡΩΤΗΣΗ... το τελος ειναι κουλο...ουσιαστικα προαναγγελει 2...ΥΠΑΡΧΕΙ? ρώτησα σε 2 κλαμπς και λενε οτι θα βγει αλλα δε το 'χουν

ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΘΡΙΛΕΡΣ??? κανα αλλο καλο εχετες? :doggy

kk_SEF
11-08-2010, 21:29
Ακούω καλά λόγια για το inception και λέω να πάω σινεμά μετά από πολύ καιρό ανομβρίας.

dora7
11-08-2010, 21:43
Ακούω καλά λόγια για το inception και λέω να πάω σινεμά μετά από πολύ καιρό ανομβρίας.

Αυτό ειναι ενα νέο που πρέπει να εορτασθεί με κανονιοβολισμούς!!!!!!!! χαχα

kk_SEF
11-08-2010, 21:49
Κάτσε να μαφήσουνε γιατί σε λίγο θα κοιμάμαι στο γραφείο όπως πάμε...

*GrimReaper*
11-08-2010, 22:49
καθησα και ειδα το rec το καταλανικο που μας ειχατε πρήξει :p
ΣΙΙΙΙΓΑ ΤΟ ΦΟΒΟ...αντε λιγο να κουνηθηκα προ τελευταια σκηνη

ΕΡΩΤΗΣΗ... το τελος ειναι κουλο...ουσιαστικα προαναγγελει 2...ΥΠΑΡΧΕΙ? ρώτησα σε 2 κλαμπς και λενε οτι θα βγει αλλα δε το 'χουν

ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΘΡΙΛΕΡΣ??? κανα αλλο καλο εχετες? :doggy

υπαρχει και εχει βγει εδω και καιρο! (σε dvd δεν ξερω)....παντως το 2 ειναι πολυ πιο κουλο απο το 1 να ξες :p

TT7
11-08-2010, 22:59
Oλους τους ατρομητους εχουμε εδω στο φορουμ..χαχαχα...νταξει γουστα ειναι αυτα...

zouparos
11-08-2010, 23:01
οχι καλή ήταν σα ταινια δεν ειπα τπτ...
που θα βρω το 2? εχετε κανα rshare λινκ? απο τορεντ θα το βρω?

TT7
11-08-2010, 23:14
http://thepiratebay.org/torrent/5401171

DON
12-08-2010, 00:07
22 ΣΦΑΙΡΕΣ MUST SEE!!!!!!!!!

VyWGtHI1tRQ

tc-g6
23-08-2010, 13:49
asap να δειτε την ταινιαρα "οι αναλωσιμοι". η επιτομη της cultιας!

*GrimReaper*
23-08-2010, 15:14
σκηνοθεσια σταλονε μιλαμε...τι θες να ειναι? :p

tc-g6
23-08-2010, 15:18
σκηνοθεσια σταλονε μιλαμε...τι θες να ειναι? :p

ΕΠΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ! αυτο ειναι! :d:d:d

ξυλο, αιμα, υπερβολη και γελιο!!!

dora7
23-08-2010, 20:46
ΕΠΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ! αυτο ειναι! :d:d:d

ξυλο, αιμα, υπερβολη και γελιο!!!

Ε τότε να το δω ΑΜΕΣΑ!!!! Να θυμηθώ τα νιάτα μου!!!!! Σταλόνε , τι λες τώρα!!!!!!!!!!;);););););):):):):):)

redglove
24-08-2010, 01:53
Inception αύριο, για να δούμε τι θα δούμε..

inception αύριο, για να δούμε τι θα δούμε..

Τρελή ταινία, δείτε την όλοι!

kk_SEF
28-08-2010, 23:52
Λοιπόν την είδα, όντως τρελή και όχι εύκολη για να καταλάβεις την πλοκή. Εχει μια πολύ ενδιαφέρουσα κεντρική ιδέα και μου φάνηκε να πήρε διάφορα από το Matrix αλλά με ένα πολύ αόριστο τρόπο. Αξίζει, ειδικά μέσα στην ξηρασία από ταινίες, ωστόσο δεν είναι η "μεγάλη" ταινία για μένα.

Red Unity
06-09-2010, 13:05
Τα Φτερά του Έρωτα (Ριβιέρα)
Last Tango in Paris (Βοξ)

Δείτε τες και τις δύο, αξίζουν.

edit: Βάλτε και μια τρίτη: Ο Μεγάλος Ύπνος.

Jack Herer
07-09-2010, 15:28
Έχω να προτείνω το Nine Queens (Nueve Reinas). Όποιος καταλάβει απο πρίν τι θα γίνει στο τέλος κερδίζει Δώρο ταξίδι στο διάστημα παρέα με την Jessica Alba.

dora7
07-09-2010, 16:30
Είδα χτες το Reservoir Dogs του Ταραντίνο που δεν είχε τύχει να το δω τόσα χρόνια...Εξαιρετικά ιδιόμορφη και ενδιαφέρουσα ταινία αλλά ρε παιδιά ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΑΙΜΑ!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!:eek::eek:

*GrimReaper*
07-09-2010, 20:31
ταραντινο rules ρε :cool:

Εχει περισσοτερο αιμα απο το kill bill? :p

dora7
08-09-2010, 08:10
ταραντινο rules ρε :cool:

Εχει περισσοτερο αιμα απο το kill bill? :p

Δεν μου αρέσει ο Ταραντίνο ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!! Μετά την τραυματική εμπειρία που είχα με το " Από το σούρουπο ως την αυγή" δεν θέλω να τον ξέρω τον κύριο....;);););)

Δεν έχω δει το Kill Bill και χλωμό παίζει να το δω....:)

Phineas_Freak
08-09-2010, 10:44
Δεν μου αρέσει ο Ταραντίνο ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!! Μετά την τραυματική εμπειρία που είχα με το " Από το σούρουπο ως την αυγή" δεν θέλω να τον ξέρω τον κύριο....;);););)

Δεν έχω δει το Kill Bill και χλωμό παίζει να το δω....:)

Sorry κιολας αλλα το να λες τραυματικη εμπειρια ταινια με την Σαλμα μεσα να τα πεταει ειναι ιεροσυλια !!!!!!!!!!!

Επισης οι κορυφαιες του ταινιες για εμενα δεν ειναι ουτε τα kill bill ουτε reservoir dogs (ειδικα στο δευτερο με ειχε πιασει ναυτια σε καποια φαση).
Αλλα το pulp fiction και το jackie brown ειναι απλα κορυφαιες ταινιες!!!!

Υ.Γ.: αν σου φανηκε πολυ το αιμα στο reservoir dogs δες το deathproof που πεφτει τετοια σφαγη που μετα απο λιγο ειναι αστειο!!!!!

dora7
08-09-2010, 12:46
Sorry κιολας αλλα το να λες τραυματικη εμπειρια ταινια με την Σαλμα μεσα να τα πεταει ειναι ιεροσυλια !!!!!!!!!!!

Επισης οι κορυφαιες του ταινιες για εμενα δεν ειναι ουτε τα kill bill ουτε reservoir dogs (ειδικα στο δευτερο με ειχε πιασει ναυτια σε καποια φαση).
Αλλα το pulp fiction και το jackie brown ειναι απλα κορυφαιες ταινιες!!!!

Υ.Γ.: αν σου φανηκε πολυ το αιμα στο reservoir dogs δες το deathproof που πεφτει τετοια σφαγη που μετα απο λιγο ειναι αστειο!!!!!

Εγώ σαν κοριτσάκι που είμαι καθόλου δεν ασχολήθηκα με τη Σάλμα και τα υπόλοιπα!!!!!:p:p:p
Αλλά όταν βλέπω στην αρχή μια ταινία καταδίωξης που ξαφνικά μεταλλάσσεται σε θρίλερ με βρυκόλακες ναι έχω θέμα!!!!!:eek::eek::eek:

και προσπαθώ παντα να αποφεύγω ταινίες με πολύ αίμα...απλά ο ταραντίνο δεν είναι το φόρτε μου γενικά.....;););)

DirtySniper
08-09-2010, 13:11
Εγώ σαν κοριτσάκι που είμαι καθόλου δεν ασχολήθηκα με τη Σάλμα και τα υπόλοιπα!!!!!:p:p:p
........

Είδες και εσύ τον Τζορτζ και λες
εδώ είμαστε

αντ αυτού
είδες τη Σάλμα να τα πετάει
και να γίνεται η σφαγή του Βρυκόλακα.......

Δεν ήξερες....
.......δεν ρώταγες?

dora7
08-09-2010, 13:33
Είδες και εσύ τον Τζορτζ και λες
εδώ είμαστε

αντ αυτού
είδες τη Σάλμα να τα πετάει
και να γίνεται η σφαγή του Βρυκόλακα.......

Δεν ήξερες....
.......δεν ρώταγες?

Πω πω έχω τρομάξει τώρα αγαπητέ!!! Ούτε μπροστά να ήσουν όταν διάλεγα την ταινία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;);););); );););):):):):)

kk_SEF
10-09-2010, 00:19
Η Σάλμα με τον πύθωνα μου έχει μείνει εικόνα να τη βλέπω στη Μυτιλήνη φαντάρος σε projector :rolleyes:
Πολύ αίμα ο Ταραντίνο ειδικά στο Kill bill στο anime έφτανε τη γελοιότητα.

panas12
10-09-2010, 00:46
Δεν μου αρέσει ο Ταραντίνο ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!! Μετά την τραυματική εμπειρία που είχα με το " Από το σούρουπο ως την αυγή" δεν θέλω να τον ξέρω τον κύριο....;);););)

Δεν έχω δει το Kill Bill και χλωμό παίζει να το δω....:)

Ορισμός ''cult'' ταινίας το ''σουρουπο'' και σταθμός στην ιστορια του σινεμα..!Ο ταραντίνο συμμετέχει στο σενάριο αν δεν κάνω λάθος αλλα η ταινία είναι του Robert Rodriguez.
Ωραίος ο ταραντίνο με κορυφαίο για μένα το ΚILL BILL και το jackie brown.

Airness
05-10-2010, 11:44
Ο Superman ξαναγεννιέται

http://www.sport-fm.gr/article/296445

zouparos
05-10-2010, 12:00
Είδα την "μεταφυσική δραστηριότητα". Μη κανει κανεις καμμια μλκ και το δει!

DON
05-10-2010, 12:07
Είδα την "μεταφυσική δραστηριότητα". Μη κανει κανεις καμμια μλκ και το δει!

Γιατί έτσι???

υ.γ. τι θες? :)

zouparos
05-10-2010, 12:12
γιατι είχα ακουσει καλές κουβέντες και ειναι μια μλκ μαλακια και μιση. Ο όποιος φόβος μη χέσω στηρίζεται μόνο στην ιδέα πως είναι αληθινη ιστορία. Σου λέω παπαριά ολκής όχι αστεία

υ.γ. το κορμί σου :p Σε λέω πως μέχρι την Παρασκευή(γιατί τρέχω στους καθηγητές για κανα μεταπτυχιακό γαμώ τις ξανθιές δαπίτισσες όλης της γης) θα πάω στο σύνδεσμο να κάνω την αιτησούλα για το διαρκειας των hoops φέτος...130 μου είπαν πως κάνει...οπότε όλα κομπλέ. 150 είχαμε. τα 20 θα κεραστούν ποτά στο επόμενο γαντεβού μας ;) Αγκρι αγκρι??

DON
05-10-2010, 12:15
γιατι είχα ακουσει καλές κουβέντες και ειναι μια μλκ μαλακια και μιση. Ο όποιος φόβος μη χέσω στηρίζεται μόνο στην ιδέα πως είναι αληθινη ιστορία. Σου λέω παπαριά ολκής όχι αστεία

υ.γ. το κορμί σου :p Σε λέω πως μέχρι την Παρασκευή(γιατί τρέχω στους καθηγητές για κανα μεταπτυχιακό γαμώ τις ξανθιές δαπίτισσες όλης της γης) θα πάω στο σύνδεσμο να κάνω την αιτησούλα για το διαρκειας των hoops φέτος...130 μου είπαν πως κάνει...οπότε όλα κομπλέ. 150 είχαμε. τα 20 θα κεραστούν ποτά στο επόμενο γαντεβού μας ;) Αγκρι αγκρι??

μέσα.όλα καλού.

tc-g6
05-10-2010, 13:18
δειτε το machete να γουσταρετε ρεεεεεεε...

redglove
10-10-2010, 16:57
Ο superman ξαναγεννιέται

http://www.sport-fm.gr/article/296445

Μην τρελαθείτε όλοι ότι θα 'ναι σώνει και καλά σκοτεινός ο Σούπερμαν επειδή ήταν ο Μπάτμαν. Ο Μπάτμαν από τη φύση του είναι σκοτεινός, ο Σούπερμαν ένας έφηβος είναι. Απλά με τον Νόλαν σίγουρα θα αποκτήσει ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ και ο Σούπερμαν.

Dude
19-10-2010, 19:29
tkVQoe2fEEA

kk_SEF
23-10-2010, 20:34
δειτε το machete να γουσταρετε ρεεεεεεε...

Δεν ξέρω γιατί αλλά μου θύμισες αυτό του Γαβρά
http://amazon.imdb.com/title/tt0422015/
ΔΕΙΤΕ το ΠΟΛΥ καλό και μπορεί να είναι δυστυχώς προφητικό στις εποχές που έρχονται :(

*GrimReaper*
03-11-2010, 02:51
τελειωνει με 3D

nVQZIJr6z2g

redred
09-12-2010, 13:04
Κυνόδοντας...Η πιο διεστραμμένη ταινία που έχω δει.Όποιος την έχει δει καταλαβαίνει.Όποιος δεν την έχει δει απλά μην κάνει τον κόπο...Ελληνική ταινία,βραβευμένη και καλά κουλτούρα.Αυτοί που έδωσαν το βραβείο είναι απλά άρρωστοι.Άμα επιλέξετε να τη δείτε από περιέργεια να έχετε και ποτάκι μαζί για να τη δείτε ολόκληρη...

dora7
09-12-2010, 13:14
Κυνόδοντας...Η πιο διεστραμμένη ταινία που έχω δει.Όποιος την έχει δει καταλαβαίνει.Όποιος δεν την έχει δει απλά μην κάνει τον κόπο...Ελληνική ταινία,βραβευμένη και καλά κουλτούρα.Αυτοί που έδωσαν το βραβείο είναι απλά άρρωστοι.Άμα επιλέξετε να τη δείτε από περιέργεια να έχετε και ποτάκι μαζί για να τη δείτε ολόκληρη...

ετσι όπως την περιγράφεις μάλλον βαρβιτουρικά θα χρειαστουν σε οποιον τη δει...;);););) έχω ακούσει διαφημιστικό στο ραδιόφωνο και ψιλοκατάλαβα απ' αυτά τα ολίγα.....:eek:

redred
09-12-2010, 13:20
ετσι όπως την περιγράφεις μάλλον βαρβιτουρικά θα χρειαστουν σε οποιον τη δει...;);););) έχω ακούσει διαφημιστικό στο ραδιόφωνο και ψιλοκατάλαβα απ' αυτά τα ολίγα.....:eek:

Συνδυασμός αλκοόλ και φαρμάκων μάλλον είναι η καλύτερη λύση;)Είπαμε να ξεφύγουμε απ΄τις ηλίθιες κωμωδίες μια φορά και να δούμε κάτι διαφορετικό,τι το θέλαμε...2 ώρες κάναμε να συνέλθουμε...Αφού σκεφτήκαμε να βάλουμε κανα Λεσλι Νίλσεν μετά για να έρθουμε στα ισια:p

dora7
09-12-2010, 13:26
Συνδυασμός αλκοόλ και φαρμάκων μάλλον είναι η καλύτερη λύση;)Είπαμε να ξεφύγουμε απ΄τις ηλίθιες κωμωδίες μια φορά και να δούμε κάτι διαφορετικό,τι το θέλαμε...2 ώρες κάναμε να συνέλθουμε...Αφού σκεφτήκαμε να βάλουμε κανα Λεσλι Νίλσεν μετά για να έρθουμε στα ισια:p

και η πλακα ειναι που στο ραδιοφωνικό τρειλερ πεταγεται ο σκηνοθεταράς και λεει: Παμε να κανουμε κατι καλό!!!χαχαχαχ αμα θες να κανεις καλό μεγάλε κατσε στ' αυγά σου καλύτερα!!!!!!!

κι εγω συμφωνώ να μην κολάμε σε χαζοκωμωδίες μόνο, αλλα αυτά τα "υπερκουλτουριαρικα" του ελληνικού κινηματογράφου δεν τα μπορω με τιποτα.....:eek::eek::eek::eek::eek:

redred
09-12-2010, 13:31
κι εγω συμφωνώ να μην κολάμε σε χαζοκωμωδίες μόνο, αλλα αυτά τα "υπερκουλτουριαρικα" του ελληνικού κινηματογράφου δεν τα μπορω με τιποτα.....:eek::eek::eek::eek::eek:

Άμα ξαναπούν για ελληνικό κινηματογράφο θα δεχτώ μόνο "Ρόδα,τσάντα και κοπάνα":pΤα άλλα τα αφήνω στους πιο τολμηρούς...

dora7
09-12-2010, 13:36
Άμα ξαναπούν για ελληνικό κινηματογράφο θα δεχτώ μόνο "Ρόδα,τσάντα και κοπάνα":pΤα άλλα τα αφήνω στους πιο τολμηρούς...

αντε βρε θα δεις και τον κατσουράνη να παίζει!!!!!!!! χαχαχχαχαχααχαχαχ:p:p:p:p:p:p:p:p

αλλά μια και το ανέφερες, το ριμέικ αποκλείεται να έχει την αίγλη του original που τρέχαμε στην άλλη άκρη της Αθήνας να βρούμε σινεμά να το παίζει για να το δούμε τότε....:):):):):):)

redred
09-12-2010, 13:43
αντε βρε θα δεις και τον κατσουράνη να παίζει!!!!!!!! χαχαχχαχαχααχαχαχ:p:p:p:p:p:p:p:p

αλλά μια και το ανέφερες, το ριμέικ αποκλείεται να έχει την αίγλη του original που τρέχαμε στην άλλη άκρη της Αθήνας να βρούμε σινεμά να το παίζει για να το δούμε τότε....:):):):):):)

Κατσουράνης:eek::eek::eek:Δεν το ξερα αυτό.Ποιος ασχολείται όμως με ριμέικ...Άμα έχεις δει 1 και 2 τα άλλα δε σου λένε τίποτα μετά.

*GrimReaper*
10-12-2010, 03:16
τον εχω δει τον κυνοδοντα....στην αρχη εχει παρα πολυ ενδιαφερον αλλα μετα το γαμανε την μανα.....το ειδα μεχρι το τελος με πολυ προσπαθεια!!

DirtySniper
10-12-2010, 03:58
Εμένα μου άρεσε πολύ ο κυνόδοντας
κυρίως γιατί είναι πολύ διαφορετική ταινία

αλλά τι να καταλάβετε εσείς οι καθυστερημένοι
εσείς το πολύ πολύ

Ντούβλη Vs Τζούλια

χαχαχαχα

redglove
24-12-2010, 07:40
Προχθές είδα το Σπιρτόκουτο, σήμερα τον Κυνόδοντα.

Για να είμαι ειλικρινής τον ελληνικό κινηματογράφο τον σιχαινόμουν, από το λίγο που τον έχω παρακολουθήσει. Ο Κυνόδοντας όμως μ'άρεσε.

Καταρχάς δεν αναγκάζει κανείς κανέναν να δει μια ταινία. Άμα θες τη βλέπεις, άμα δε θες όχι. Άμα δε σ'αρέσει στη μέση την κλείνεις. Όλα αυτά τα "ψυχανώμαλος σκηνοθέτης" κλπ κλπ τα ακούω λίγο βερεσέ. Όλοι το κομμάτι τους κάνουν και όποιος γουστάρει.

Έχουμε συνηθίσει σε ένα συγκεκριμένο μοτίβο ταινιών μου φαίνεται και μας είναι εντελώς δυσχώνευτα όλα τα άλλα.

Στο Χόλυγουντ η σκηνή που πάει η τύπισσα στο μπάνιο με το βαράκι πχ (δε γράφω τι ακριβώς για να αποφύγω spoiler) θα..εννοούνταν: Θα μας έδειχνε την τύπισσα να κοιτάζει το στόμα της και μετά το βαράκι και μετά να πηγαίνει στο μπάνιο. Σας χαλάει που στον Κυνόδοντα την είδαμε κανονικά; Όχι, ρε φίλε, δεν εννοείται τίποτα. Θα σου δείξω εγώ. Ότι η τύπισσα ρίχνει μία και δε γίνεται τίποτα και ρίχνει και άλλη και πάλι τίποτα και ξαναρίχνει επειδή θέλει να φύγει. Επειδή το θέλει πολύ. Και θα τα δεις όλα αυτά. Γιατί θέλω να σου δείξω ότι το θέλει πολύ. Θέλω να το καταλάβεις.

Τέσπα, μην το κάνουμε cinehoops! :P

TT7
27-12-2010, 19:11
Προτεινω να δειτε κατι διαφορετικο...απο τα κρυμμενα νοηματα που εχετε καταπιαστει να δειτε αμερικανικο κινηματογραφο δλδ την αποθεωση της εικονας και οχι της ουσιας...τρομερο σαουντρακ και απιστευτο οπτικο υπερθεαμα..Σε 3D εννοειται...

-xxLw7S6EaA&feature=player_embedded

*GrimReaper*
28-12-2010, 15:57
Προτεινω να δειτε κατι διαφορετικο...απο τα κρυμμενα νοηματα που εχετε καταπιαστει να δειτε αμερικανικο κινηματογραφο δλδ την αποθεωση της εικονας και οχι της ουσιας...τρομερο σαουντρακ και απιστευτο οπτικο υπερθεαμα..Σε 3d εννοειται...

-xxlw7s6eaa&feature=player_embedded

σιχαινομαι τα ριμεικ. Αν και καμια σχεση με το πρωτο. Λες και εγινε σε αλλη ζωη

*GrimReaper*
29-12-2010, 15:22
δεν πιστευω να μην την εχετε δει?...:p

AVpzm_nBvho

Phineas_Freak
29-12-2010, 15:45
Ποσες φορες λεει μαλακα?????

kopitis
29-12-2010, 16:00
τι ειναι αυτο ρε;;;;;;;;χα χα χα
οπως διαβασα σε ενα σχολιο:
Ηθικο διδαγμα: Ο Τακης ειναι μαλακας!!!χα χα χα

takis final score:
Μαλακας: 74
Αρχ..ι:23
Γα..ς:17
τεραστιο respect στον ανθρωπο που εβγαλε το τελικο αποτελεσμα;););)

TT7
29-12-2010, 23:40
σιχαινομαι τα ριμεικ. Αν και καμια σχεση με το πρωτο. Λες και εγινε σε αλλη ζωη

Δεν ειναι ριμεικ ρε...σικουελ ειναι..

Phineas_Freak
05-01-2011, 11:19
Ειδα το τρον χθες.
Ειμαι ο μονος που το περιμενα εντυπωσιακοτερο?????
Οκ ωραια ταινια ηταν. O Dude θεος η Olivia Wilde θεα αλλα μετανιωσα που εδωσα 12 ευρω για 3d (και σε 2d η ταινια δεν νομιζω οτι θα εχανε τρομερα)!

redglove
07-01-2011, 15:35
Το The Tourist μεγάλη μαλακία.

SuperSayian
16-01-2011, 20:58
Κατέβασα Shutter Island σήμερα!Επιτέλους μετά απο 18 μέρες που έκανε να κατέβει(αμήν!)

Το χει δει κανείς λέει?

Απο κει και πέρα επειδή είναι η πρώτη μου φορά σε αυτό το πόστ ας γράψω και εγω το τοπ5 των αγαπμένων μου ταινιών(αν και στα γρήγορα που είδα τα ποστ σας τις έχετε αναφέρει κι άλλοι) Λοιπόν:

1)V for Vendetta!
2)The lord of the rings!
3)The Dark Knight!
4)La vita est bella!
5)The prestige!

Η καθεμία για δικούς της λόγους είναι για μένα ταινιάρες!Βέβαια εχω και άλλες πολλές αλλά αν κάτσω να τις γράψω τώρα δεν θα τελείωσω ούτε αύριο!:p:p:p

magicj
16-01-2011, 21:33
Συμφωνώ απόλυτα με την πρώτη ταινία που βάζεις. Μυθική.
Το Shutter Island εγώ που το είδα μου άρεσε πολύ. Τώρα από όσους το έχουν δει ή μου έχουν πει ταινιάρα ή το μίσησαν. Είναι το είδος της ταινίας που δε θα σου φανεί μέτρια.

*GrimReaper*
17-01-2011, 00:00
Shutter Island αγαπημενη ταινια ολων των εποχων!!

redglove
17-01-2011, 00:35
Shutter Island αγαπημενη ταινια ολων των εποχων!!

lol?

Πλάκα κάνεις έτσι; Για την ταινία που πρωταγωνιστεί ο Ντι Κάπριο λέμε;

Πωπω...Εμένα μου φάνηκε μεγάλη πατάτα!

TT7
17-01-2011, 01:53
Το the tourist μεγάλη μαλακία.

ε νταξει δεν ηταν και τοσο χαλια..Η αντζελινα πρεπει να παρει κανα κιλο γιατι στο τελος θα την παιρνει ο αερας...

Dark Angel #9
27-01-2011, 03:27
http://www.protothema.gr/life-style/Hollywood/article/?aid=102141

*GrimReaper*
27-01-2011, 04:03
ετσιιι δικαιωση για την ταινιαρα!!

************************************

8Hj1vdolLvI

naILhcWgIuc

redred
27-01-2011, 10:27
Δείτε το fighter,πολύ καλό.

SuperSayian
28-01-2011, 17:01
Kαλά και Ice Age 4 θα βγάλουν?Πόσο ακόμα θέλουν να πλουτίσουν απ αυτό?

Καλά τα όσκαρ πάντα τα θεωρούσα μεγάλη μπαρούφα αλλά και η βλακεία έχει όριο!Απ τις φετινές υποψηφιότητες για οσκαρ καλύτερης ταινίας έχω δει μόνο το Inception και το Toy story 3 :p:p:p Ότι θα ήταν και υποψήφια η The Social Network η ταινία facebook δηλαδή οκ πόσο κάτω θα φτάσουμε?

DON
28-01-2011, 21:45
η ταινία facebook δηλαδή οκ πόσο κάτω θα φτάσουμε?

Φίλε είναι ΤΑΙΝΙΑΡΑ και η σκηνοθεσία του ΤΡΟΜΕΡΗ. Μην το κρίνεις απο την θεματολογία ένα έργο ΠΟΤΕ. Και το Ρόκι είναι αστείο σαν θέμα αλλά...

SuperSayian
28-01-2011, 21:49
Φίλε είναι ΤΑΙΝΙΑΡΑ και η σκηνοθεσία του ΤΡΟΜΕΡΗ. Μην το κρίνεις απο την θεματολογία ένα έργο ΠΟΤΕ. Και το Ρόκι είναι αστείο σαν θέμα αλλά...

Καλά θα την τιμήσω μόνο και μόνο επειδή το λες εσυ.Αλλά στο λεω έτσι και με πάρει ο ύπνος..χαχα θα σε λατρέψω γιατί πλέον ούτε ταινίες που να με παίρνει ο ύπνος δεν βρίσκω!χαχαχα:p:p:p

Πέρα απ την πλάκα εντάξει σαν θέμα φαίνετε οικτρό και ομολογώ πως υπάρχει κάποια προκατάληψη αλλά αμα αξίζει...

KingJames
28-01-2011, 21:55
Κοίτα το από την άλλη...πώς ξεκίνησε αυτό το φαινόμενο fb,ποιός ήταν ο Ζούγκεμπερκ,πώς εξελίχθηκε κ έφτασε στο σημείο αυτό:
http://techcloud.gr/facebook-server-images

Από καθαρή περιέργεια δηλαδή.Κ στην πορεία θα θυμηθείς το Δονακο...ΤΑ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΥΣΤΕΡΑΡΟ!

dora7
28-01-2011, 21:59
θα ξανα...συμφωνήσω με DON:eek::eek::eek:...(τη Δευτέρα έχω ραντεβού με γνωστό ψυχίατρο των κοσμικών κύκλων της Αθήνας:p:p γιατι δεν παω καλά...;);))

αποψη μου είναι ότι αν δε δεις μια ταινία (στην προκειμένη περίπτωση) δεν μπορείς να την κρίνεις (εξαιρούμαι εγω με τον Κυνόδοντα που μου έκατσε ΤΟΟΣΟΟ στραβα απο το τρειλερ .... :p:D)....αυτο με το Ροκι είναι χαρακτηριστικό...το θέμα αστα να πανε αλλά μετά απο 200 χρόνια εγώ έβλεπα πριν μερικές μερες για 1274η φορά το 3ο...και έπεται το 4ο που είναι καθαρή αμερικανική προβοκάτσια την εποχή του ψυχρού πολέμου με τη Ρωσία αλλά γουστάρω να βλέπω και να ξαναβλέπω το Ντραγκο να τις τρώει στο τέλος....;):p οποτε έμαθα να βλέπω πρώτα και μετά να κρίνω...όχι απο τον τίτλο ή το θέμα, ούτε απο την αποψη των κριτικών ή του κοινού αλλά με τα καθαρά δικά μου κριτήρια....;):)

SuperSayian
28-01-2011, 22:25
όχι απο τον τίτλο ή το θέμα, ούτε απο την αποψη των κριτικών ή του κοινού αλλά με τα καθαρά δικά μου κριτήρια....;):)

Kάλα σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια δεν νομίζω να μου αρέσει αλλά έτσι για πλάκα θα το δω!Απο κει και πέρα το Ρόκυ είναι ατυχές παράδειγμα για μένα καθώς μου άρεσαν οι ταινίες του αλλά δεν έχουν το κάτι που ψάχνω εγω για να τις βλέπω για χιλιάδες φορές και να το μνημονεύω συνέχεια!Όπως και άλλες ταινίες σαν το fight club που για μένα έχει εξωφρενικά καλή βαθμολογία στο IMDB και έχει λάβει τρομερές κριτικές!Για μένα..μεγάλη πατάτα!

dora7
28-01-2011, 22:44
kάλα σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια δεν νομίζω να μου αρέσει αλλά έτσι για πλάκα θα το δω!Απο κει και πέρα το Ρόκυ είναι ατυχές παράδειγμα για μένα καθώς μου άρεσαν οι ταινίες του αλλά δεν έχουν το κάτι που ψάχνω εγω για να τις βλέπω για χιλιάδες φορές και να το μνημονεύω συνέχεια!Όπως και άλλες ταινίες σαν το fight club που για μένα έχει εξωφρενικά καλή βαθμολογία στο imdb και έχει λάβει τρομερές κριτικές!Για μένα..μεγάλη πατάτα!

μπράβο, συμφωνούμε...αυτο που αρέσει σε μένα πχ, εσένα σε αφήνει αδιάφορο...καθαρά προσωπικά κριτήρια;););)...επίσης δέχομαι και το να κάτσει στραβά σε καποιον κάποια ταινία και να μη θέλει να τη δει.... ε δεν μπορούμε να τα βλέπουμε κι ολα....αλλά για να κρίνεις νομίζω πρεπει να δεις πρώτα....:);)

SuperSayian
28-01-2011, 23:06
αλλά για να κρίνεις νομίζω πρεπει να δεις πρώτα....:);)

Σ αυτό έχεις δίκιο βέβαια...απλά πιστευώ ζούμε σε μια κινηματογραφική (και οχι μόνο) παρακμή και γενικά σπανίζουν πλεόν οι καλές ταινίες!(Πχ εγω κορυφαία ταινία που έχει βγει την τελευταία 5ετια θεωρώ μόνο τον Dark Knight!)Ε και οταν βλέπεις μια τέτοιου είδους θεματολογία(Γενικά ολο το θέμα facebook ,που παρότι και εγω εχω acc για να μην παρεξηγηθώ:p,το θεωρώ μεγάλη ξεφτίλα να ανθίζουν τόσο πολλοί τέτοιες ιστοσελίδες αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) κάτι δύστροποι τύποι σαν και μένα :p:p:p κρίνουν πρωτού δουν!

dora7
28-01-2011, 23:18
Σ αυτό έχεις δίκιο βέβαια...απλά πιστευώ ζούμε σε μια κινηματογραφική (και οχι μόνο) παρακμή και γενικά σπανίζουν πλεόν οι καλές ταινίες!(Πχ εγω κορυφαία ταινία που έχει βγει την τελευταία 5ετια θεωρώ μόνο τον Dark Knight!)Ε και οταν βλέπεις μια τέτοιου είδους θεματολογία(Γενικά ολο το θέμα facebook ,που παρότι και εγω εχω acc για να μην παρεξηγηθώ:p,το θεωρώ μεγάλη ξεφτίλα να ανθίζουν τόσο πολλοί τέτοιες ιστοσελίδες αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) κάτι δύστροποι τύποι σαν και μένα :p:p:p κρίνουν πρωτού δουν!

ένα δίκιο το έχεις για την κινηματογραφική παρακμή...γι αυτο κι εγω που εχω αρκετά μεγάλη συλλογή απο παλιότερες ταινίες τον τελευταίο καιρό τις προτιμω κι ας εχω δει καποιες 1274 φορές!!!!! κι επειδή εισαι δύστροπος τύπος δεν θα σε τσιγκλισω άλλο παρασκευοβραδιάτικα.....:p:p υπάρχει ολόκληρο κλαμπ για την περιπτωση σου (κρίνω χωρίς να δω!:eek:) και σε περιμένουν να γραφτείς με ανοιχτές αγκάλες....:p:p:p:p

SuperSayian
29-01-2011, 00:20
για την περιπτωση σου (κρίνω χωρίς να δω!:eek:) και σε περιμένουν να γραφτείς με ανοιχτές αγκάλες....:p:p:p:p

Εππ μόνο για ταινίες..μην παρεξηγηθώ!Ολα τα άλλα θέλουν δοκιμή πρώτα;);):cool::cool::D:D

8rilos!!!
29-01-2011, 01:07
δεν ξερω τι λετε αλλα το fight club ειναι η καλυτερη ταινια ever!

TT7
29-01-2011, 09:01
Συμφωνω με Sayian....ΠΑΡΑ πολυ υπερκετιμημενη....το SE7EN μια κλαση παρπανω για μενα..

kk_SEF
29-01-2011, 11:39
Υπερεκτιμημένη αλλά πάνω από το μέσο όρο. Σίγουρα όμως το seven πολύ πάνω!
Μετά από όλο αυτό το νταβαντούρι για τον Κυνόδοντα διάβασα την υπόθεση και ευχαριστώ δεν θα πάρω. Εχω δει Μη αναστρέψιμος (κι αυτό λόγω Μόνικας) και έκλεισα με ψυχοπλακωτικές ταινίες που σου ανακατεύουν το στομάχι.

TT7
29-01-2011, 17:19
Να σου πω εμενα μου κινησε την περιεργεια να το δω...αν και ελληνικος μαζι με κινηματογραφος ειναι λεξεις ασυμβατες μαζι...

Dark Angel #9
30-01-2011, 15:02
Semi Pro ρε κ τα μυαλα στα μπλεντερ :P:P:P

το Black Swan ωραια ταινια να τη δειτε, πολυ psycho καταστασεις!!!

TT7
05-02-2011, 12:13
Ε αφου παιζει το μωρο η Ναταλι Πορτμαν...με χαρα προσηλυτιζομαι στον Ιουδαισμο για παρτυ της..αχχαχα

Wilt The Stilt
06-02-2011, 01:56
Όντως το Black Swan πολύ καλή ταινία, ήταν εγγύηση όσο να 'ναι και ο Αρανόφσκι, θα ήθελα να είμαι στη θέση του Βενσάν εκεί που χώνει το χεράκι του, αλλά τι να καταλάβει ο άτιμος που έχει την θεά την Μπελούτσι. Και η μουσική επεξεργασία του Μάνσελ τρομερή και να μην ξεχνάμε ότι ήταν δύσκολο το εγχείρημα.
Ωραία ταινία πάλι που είδα πρόσφατα ήταν το 127hours με εξαιρετικό τον James Franco. Και το Fair Game επειδή προχθές το είδα καλό ήταν, έχω μια αδυναμία στις ταινίες με πολιτικό περιεχόμενο....από τις αγαπημένες μου άλλωστε είναι το "Good Night, and Good Luck".
Υ.Γ. Καλά το φόρουμ είναι άπαιχτο...έχει τρομερά θέματα συζήτησης, τώρα αρχίζω και το ανακαλύπτω σιγά σιγά, είναι το μοναδικό φόρουμ που συμμετέχω άλλωστε. Αν έχει και τόπικ με λογοτεχνία και μου διέφυγε πείτε μου. Με ενδιαφέρει να μου προτείνουν για κανένα καλό βιβλίο που να έχει διαβάσει κανείς και να έχει σχέση με φιλοσοφία.

SuperSayian
06-02-2011, 02:11
Wilt αν σ αρέσουν οι ταινίες πολιτικού περιεχομένου δες το v for vendetta ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ταινία!Επίσης μου πανε οτι και το Syrianna είναι πολύ καλο αλλά δεν το χω δει ακόμη!

ΥΓ.Αλήθεια είσαι φαν του μοναδικού Chamberlain??Η απλά σ άρεσε σαν nickname?Φαντάζομαι όπως και να χει δεν τον πρόλαβες ούτε κατα διάνοια να παίζει μπάσκετ βέβαια...

Wilt The Stilt
06-02-2011, 02:20
Ας ξεκινήσουμε με το τελευταίο...δεν τον έχω δει δυστυχώς καθόλου τον Γουίλτ. Το nickname είναι κορυφαίο και να είναι καλά ένας θείος μου που ακόμα ζει που μου το έμαθε, ζούσε στην Αμερική και με έλεγε Stilt όπως έλεγαν και τον Wilt, επειδή ήμουν ψιλόλιγνος μικρός. Αυτός είχε την τύχη φυσικά να τον δει.
Πάμε στις ταινίες που ανέφερες τώρα...φυσικά και τις έχω δει. Το V for Vendetta είναι ταινία με τρομερό περιεχόμενο και σίγουρα προφητική. Το Syriana όντως είναι εξαιρετική ταινία. Ο Clooney έχει κάνει κάποιες πολύ καλές ταινίες, όπως το "Good night, and good luck", το "Syriana", το "Michael Clayton" κ.α. Καλά πολύ μου αρέσει και το "O brother, where art thou" των Κοέν, εγγύηση για μένα οι άνθρωποι.

TT7
06-02-2011, 02:22
Υ.Γ. Καλά το φόρουμ είναι άπαιχτο...έχει τρομερά θέματα συζήτησης, τώρα αρχίζω και το ανακαλύπτω σιγά σιγά, είναι το μοναδικό φόρουμ που συμμετέχω άλλωστε. Αν έχει και τόπικ με λογοτεχνία και μου διέφυγε πείτε μου. Με ενδιαφέρει να μου προτείνουν για κανένα καλό βιβλίο που να έχει διαβάσει κανείς και να έχει σχέση με φιλοσοφία.

Σε ευχαριστω Wilt..ολα τα μπραβο μου ανηκουν...χαχα...ωραια ιδεα εδωσες ...θα κανω ενα κανουριο Thread αν ειναι στο Γενικα και Διαφορα

SuperSayian
06-02-2011, 02:37
Kαλά δικέ μου θα ταν αρκετά πολύ δύσκολο να τον πρόλαβες έτσι κι αλλιώς.Αυτός σταμάτησε κάπου στο 75 οπότε εσύ για να πεις οτι τον θυμάσαι και έχεις σωσρτές μνήμες πρέπει να σουν τουλάχιστον 10 ρόνων οπότε στην καλύτερη να χες γεννηθεί γύρω στο 65!Καλά οχι οτι είναι τόσο δύσκολο να βρεθεί ενας 45χρονος στο φόρουμ αλλά λέμε!Χώρια οτι θα πρεπε α σουν και ομογενείς γιατί εκείνη την περίοδο στην Ελλάδα ούτε το δικό μας μπάσκετ δεν είχε η κρατική οχι ΝΒΑ!

Όσο για τις ταινίες θα επειδή μου κίνησες την περιέργεια θα τις κατεβάσω να τις δω άυριο μεθαύριο!BTW Δεν ξέρω πόσοι το χετε δει αλλά δείτε το Departed τρομερή ταινία..είναι η μόνη φορά που έβλεπα ΝτιΚάπριο και χαιρόμουν

Wilt The Stilt
06-02-2011, 03:06
Είναι παρεξηγημένος ο ΝτιΚάπριο λόγω Τιτανικού. Είναι παρεξηγημένος γενικότερα, και είναι κρίμα γιατί έχει κάνει καλές ταινίες και με πολύ καλές ερμηνείες. Πιστεύω ότι μπορεί να μπει στη λίστα των αδικημένων ηθοποιών που δεν έχουν πάρει Όσκαρ, όπου για μένα είναι μεταξύ άλλων ο Johnny Depp, ο Brad Pitt και θα βάλω και τον Marlon Brando επειδή πήρε μόνο 2.

redglove
06-02-2011, 03:39
Είναι παρεξηγημένος ο ΝτιΚάπριο λόγω Τιτανικού. Είναι παρεξηγημένος γενικότερα, και είναι κρίμα γιατί έχει κάνει καλές ταινίες και με πολύ καλές ερμηνείες. Πιστεύω ότι μπορεί να μπει στη λίστα των αδικημένων ηθοποιών που δεν έχουν πάρει Όσκαρ, όπου για μένα είναι μεταξύ άλλων ο Johnny Depp, ο Brad Pitt και θα βάλω και τον Marlon Brando επειδή πήρε μόνο 2.

Brad Pitt?!?!?!?

SuperSayian
06-02-2011, 03:40
Γιατί το λες αυτό?Ειδικά ο Pitt αυτήν την δεκαετία δεν έκανε κάτι αξιόλογο και η μόνη ταινία του πραγματικά πολύ καλή είναι το seven.Δεν έχω δει καμια άλλη της προκοπής απ αυτόν.Κάτ τροίες,συμμορίες των 11,12,13 κάτι άδοξοι μπάσταρδοι(Απ τον υπεριμημένο Ταραντίνο)κάτι μιστερ σμιθ(αλλά εκεί έπιασε γκόμενα την Αντζελίνα οπότε δικαιούταν όσκαρ:p:p:p) που μου ρχονται πρόχειρα στο μυαλό δεν έλεγαν τίποτα!

Dude
06-02-2011, 04:02
O Pitt έχει παίξει και σε ταινιάρες και σε άλλες πολύ καλές... Fight Club, Snatch, 12 Πίθηκοι, Burn After Reading... Έχει πλούσιο βιογραφικό και αρκετές καλές ερμηνείες, χωρίς να είναι ο μέγιστος ηθοποιός. Κακός πάντως δεν είναι.

Τώρα ρε συ Wilt να πείς αδικημένο τον Brando επειδή έχει πάρει μόνο 2 είναι σαν να λές αδικημένο τον Τζόρνταν επειδή έχει πάρει μόνο 5 mvp... Άλλωστε τα Όσκαρ δεν είναι ο τρόπος μέτρησης υποκριτικού ταλέντου και καριέρας. Πολλές φορές μπορεί κάποιες βραβεύσεις να είναι δίκαιες και να ανταποκρίνονται και στις απόψεις της πλειοψηφίας του κόσμου, άλλες πάλι είναι τελείως άκυρες. Λές και ο Σον Πεν (που είναι σπουδαίος ηθοποιός) με τα 2 Όσκαρ του είναι καλύτερος ηθοποιός του Πατσίνο που έχει 1... Δεν πάει έτσι.

SuperSayian
06-02-2011, 04:45
O Pitt έχει παίξει και σε ταινιάρες και σε άλλες πολύ καλές... Fight Club

Mάλλον πρέπει να αναπροσαρμόσεις το γούστο σου φίλε Dude!xaxa

Απο κει και πέρα το Snatch και 12 monkeys δεν τα χω δει αλλά νομίζω εκεί δεν έχει καν πρωταγωνιστικό ρόλο ο Πιτ!Το Burn After Reading ούτε αυτό το χω δει ολο αλλά σαφώς ούτε εκεί εχει μεγάλο ρόλο και η ερμηνεία του είναι αδιάφορη!!!


Όσο για τα όσκαρ θα συμφωνήσω 100% μαζί σου!Εδω ο Ιαν ΜακΚέλεν μέσα στους 5 καλύτερους εν ζωη ηθοποιούς(κατα την γνώμη μου) και το μόνο που πήρε είναι 2 υποψηφιότητες!Αν έχει δει κανείς το Gods and Monsters καταλαβαίνει για τι βεληνεκούς ηθοποιό μιλάμε και έχασε το όσκαρ εκείνη την χρονιά δηλαδή έλεος!

Dude
06-02-2011, 07:23
Γαμω τις ταινίες το Snatch και μια χαρά πρωταγωνιστικό ρόλο έχει. Και στο Burn After Reading μου άρεσε. Μικρός σε διάρκεια ρόλος αλλά παιγμένος μια χαρά.

Wilt The Stilt
06-02-2011, 17:29
Επιτέλους βρήκα κάποιον να του αρέσει και το Snatch και το Burn After Reading. Και στο Inglourious Basterds ήταν πολύ καλός, όπως και η ταινία με Γαλλιδούλα κιόλας όπως μου αρέσει, τη Melanie Laurent!! Μπορεί βέβαια να είμαι υπερβολικός όταν λέω ότι άξιζε Όσκαρ ντε και καλά, αλλά έχει κάνει μερικές πολύ καλές ερμηνείες. Και θα θυμίσω μερικές ερμηνείες του που μου άρεσαν εκτός από αυτές που αναφέρθηκαν. Legends of the fall, Benjamin Button, Babel, The Assassination of Jesse James, Interview with vampire (την έσωσε την ταινία σε σχέση με τον Τομ Κρουζ), 7 χρόνια στο Θιβέτ.

Καλά αυτό με τον Ίαν Μακέλεν είναι από τα τραγελαφικά της Ακαδημίας όπως και με τον Πίτερ Ο' Τουλ, που έχει πάρει ένα τιμητικό Όσκαρ, επειδή κατάλαβαν ότι έκαναν μαλακία που δεν του απένειμαν για κάποια από τις τόσες ερμηνείες που ήταν υποψήφιος.

TT7
06-02-2011, 17:51
12 monkeys δεν τα χω δει

Και τολμας να γραφεις εδω???Μπαν μεχρι να το δεις...χαχαχα...σοβαρα δες το αμεσα...
Γενικα και εγω με τον Πιτ ημουν προκατειλημμενος αλλα το απεδειξε οτι ειναι αξιοσεβαστος ηθοποιος...κυριως με ειχε επηρρεασει το συνεντευξη με ενα βρυκολακα που ολα τα κοριτσακια της εοχης τα ειχαν παιξει μαζι τους ενω και αυτος και ο Κρουζ ειναι καθ'ολα αξιοσεβαστοι ηθοποιοι...

Απο τους παλιους ηθοποιους βεβαια ο πιο αδικημενος κατα την γνωμη μου (αν και το ηθελε ελαφρως και ο ιδιος να παιζει σε περιεργους ρολους) ειναι ο Κριστοφερ Γουοκεν...
Ειδικα στην σειρα καλτ ταινιων Prophecy ηταν ολα τα λεφτα ο ατιμος...χαχα...καλα για Ελαφοκυνηγο κλπ δεν το συζηταω καν..

Wilt The Stilt
06-02-2011, 17:56
Σε όσα λες για τον Κρίστοφερ Γουόκεν, από την αρχή μέχρι το τέλος έχεις απόλυτο δίκιο. Στον Ελαφοκυνηγό σε εκείνη την σκηνή με τη ρώσικη ρουλέτα με το όπλο είναι μοναδικός. Και στο μικρό ρόλο επίσης που έχει στο Pulp Fiction, μόνο και μόνο ο τρόπος που μιλάει στο παιδί λέγοντας όλες εκείνες τις μαλακίες είναι αξέχαστος!

SuperSayian
06-02-2011, 18:06
Έβαλα 12 πιθήκια να κατεβαίνουν..αν το βράδυ έχει κατέβει θα το δω!

Φίλε Wilt σε βλέπω μεγάλο φαν του Πιτ τελικά χαχαχα!Απ τα "Legends of the fall, Benjamin Button, Babel, The Assassination of Jesse James, Interview with vampire" εχω δει μόνο το Μπάτον και επειδή η ταινία στα δικά μου γούστα ήταν ενα ναυάγιο δεν μπορώ να τον ξεχωρίσω!Στους άδοξους μπάσταρδους ήταν καλούτσικος αλλά επουδενί για όσκαρ και πάλι η ταινία με άφησε αδιάφορο!O Christoph Waltz απ την άλλη νομίζω επάξια το πηρε το όσκαρ γιατί πραγματικά ήταν απ τους καλύτερους psycho που εχω δει.


Τώρα περι ακαδημίας τι να πω...?Οχι οτι τους εχω και σε μεγάλη εκτίμηση αλλά μερικές φορές είναι αστείοι.Πρόσφατα είδα και το hurt locker..αν είναι δυνατόν να θεωρείται αυτή η ταινία απ τις καλύτερες war movies ever!Τι να πω,την περιίμενα πολύ ποιο δυνατή!

Wilt The Stilt
06-02-2011, 18:15
Αλίμονο, δεν λέω ότι στους Άδοξους Μπάσταρδους άξιζε να πάρει Όσκαρ, αλλά ότι η ερμηνεία του ήταν πολύ καλή. Άλλωστε δεν θυμάμαι την τελευταία φορά που κάποιος πήρε Όσκαρ για έναν ρόλο που να έχει και στοιχεία κωμωδίας.
Αυτό με το Hurt Locker μα τον Θρύλο μου δεν θα το καταλάβω ποτέ, όπως να σου πω την αλήθεια και με το Slumdog Millionaire...Το Hurt Locker πριν 2 μήνες ο είδα και είπα στο τέλος, αλήθεια λέω, "άντε γεια"...δηλαδή το Black Hawk Down έπρεπε να είχε σαρώσει τουλάχιστον τα μισά, για να μην αναφέρουμε πολεμικές ταινίες πραγματικούς μύθους.

TT7
06-02-2011, 18:19
Ελα ρε παιδια δεν καταλαβαινετε τωρα γιατι το πηρε??Μονο το θεμα του να δειτε...
Τωρα το Αδοξοι Μπασταρδοι επρεπε να σαρωσει τα χρυσα βατομουρα...απλα απαραδεκτη ταινια ....ο Waltz σαν την μυγα μεσα στο γαλα..

Red Unity
06-02-2011, 18:22
το hurt locker είναι ύψιστη ΜΑΛΑΚΙΑ made in usa.....

*GrimReaper*
06-02-2011, 18:24
to hurt locker ηταν τρομερη ταινια και ελεγα σε φιλους να την δουνε και μετα δικαιωθηκα που πηρε οσκαρ. Την ειχα δει πριν καν βγει στο σινεμα και ειχα παθει πλακα. Το αδοξοι μπασταρδοι και αυτο ταινιαρα!!!! Και οι 12 πιθηκοι επισης ταινιαρα για οσους δεν το εχουν δει!!

TT7
06-02-2011, 18:27
Το αδοξοι μπασταρδοι και αυτο ταινιαρα

Μην με τρελαινεις τωρα.....τι ταινιαρα ρε συ???
Η πιο ακυρη υποθεση πρωτα απο ολα...μην με αναγκασεις τωρα να παω περισσοτερα γιατι μας παρακολουθει ο μεγαλος αδερφος..χαχα..οποιος την εχει δει καταλαβαινει τι προπαγανδα περναει..

SuperSayian
06-02-2011, 18:29
Το Slumdog Millionaire μου άρεσε..Οχι οτι το χω στα καλύτερα μου αλλά ήταν κάτι το διαφορετικό και δικαίως διακρίθηκε...τώρα για τα 8(??) όσκαρ εντάξει απλά αν δουν οτι μια ταινία έχει ρεύμα την μπουκώνουν για να φανεί ποιοτική.Και ο Τιτανικός πήρε 11 τι να λέμε τώρα?0xa0xa

Το Hurt locker είναι η επιτομή της Αμερικανικής κουλτούρας περι στρατού και ήταν στην καλύτερη μέτρια ταινία.Βέβαια και το avatar προσωπικά δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου οπότε η περσινή χρονιά ήταν fail!Το black hawk down είναι πράγματη πολύ καλή ταινία και ψιλοαδικημένη θα έλεγα....όσο για τους μπάσταρδους ας είναι καλά ο Ταραντίνο και η επιρροή του στον κόσμο.Αυτήν την στιγμή νομίζω είναι ο ποιο υπερτιμημένος σκηνοθέτης στο Αμέρικα!Έγινε μάγκας με μια πραγματικά αξιολογη ταινία το Pulp Fiction και έκτοτε τίποτε τρομερό(Βεβαια δεν εχω δει και ολες του τις ταινίες αλλά κάτι hostel κάτι kill bill πολύ μέτρια)Το sin city έλεγε πάλι κάτι ψιλά αλλά και αυτό δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας!

Dude
06-02-2011, 18:38
Εντάξει, γούστα είναι αυτά. Για μένα το πάν είναι να κρίνεται μια ταινία βάσει αυτού που υποτίθεται στοχεύει να προσφέρει. Το να συγκρίνω το Κιλλ Μπιλ με το Νονό δεν έχει κανένα νόημα πχ. Για αυτό και για μένα και το Κιλλ Μπιλ και το Σιν Σίτυ (αυτό ακόμη περισσότερο) είναι ωραίες ταινίες. Και με ατμόσφαιρα, και με σκηνοθετική άποψη, και με ωραία δοσμένο το κόμικ στοιχείο. Τώρα για Ταραντίνο γενικά, τα κορυφαία του (και για μένα ταινίες που άφησαν εποχή) παραμένουν Pulp Fiction και Reservoir Dogs.

Πάντως Stilt αφού σου άρεσε το Burn After Reading επιβαλλεται να δέις το Big Lebowski αν δεν το έχεις δεί.

Wilt The Stilt
06-02-2011, 18:48
Dude, Goodman και Julianne Moore και να μην την έχω δει?? Για τον άλλον δεν χρειάζεται να μιλάμε, ο άνθρωπος έχει κάνει τρομερές επιλογές σε ταινίες που έπαιξε, πρόσφατα κατέβασα και είδα το The Contender όπου παίζει και ένας άλλος ηθοποιός που μου αρέσει, ο Gary Oldman. Παίζει και ο Μπουσέμι ο τρελάρας μην ξεχνιόμαστε!!
Πάντως τα Kill Bill μου άρεσαν, δεν ξέρω τι λέτε εσείς.

TT7
06-02-2011, 18:52
Gary Oldman

Respect and no comments......

SuperSayian
06-02-2011, 20:58
Εντάξει εγω εχω μια ποιο διαφορετική άποψη για το πως κρίνουμε μια ταινία τεσπα δεν θα τα χαλάσουμε εκεί!!!

Απόψε είπα θα δω 12 monkeys και βλέπουμε!:)

redglove
07-02-2011, 06:10
Για να καταλάβω:

Κυνόδοντας = Ελληνική, άρα ψευτοκουλτούρα και στην ουσία ανώμαλη. Άμα έχει προβλήματα ο τύπος δεν του φταίμε εμείς.
Black Swan = Ταινία Ρώσου που έχει γυρίσει και το Ρέκβιεμ φορ α ντρημ, άρα αριστούργημα, τι γαμάτη μουσική και τι γαμάτη δουλειά με την κάμερα και τον φωτισμό κλπ κλπ...

ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΣΑΣ, ΑΜΠΑΛΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ! :P

Y.Γ: Το ξέρω ότι ο Αρονόφσκυ είναι Αμερικάνος αλλά πόσοι απ'όσους δουν την ταινία θα το ξέρουν; Και πόσοι θα έχουν όντως δει το Ρέκβιεμ φορ α ντρημ; Και σε πόσους όντως θα άρεσε επειδή...άρεσε και όχι επειδή...έχει ανακυρηχθεί υπερκουλτούρα;

Κοινώς, βλέπετε ταινίες χωρίς να ακούτε τι λέει όλος ο υπόλοιπος κόσμος και από που προέρχονται και το ένα και το άλλο. Δε λέω ότι πρέπει να αρέσει σε όλους ο Κυνόδοντας επειδή μου άρεσε εμένα, ούτε ότι δεν πρέπει να αρέσει σε κανέναν το Black Swan επειδή δε μου άρεσε εμένα. Αυτό που λέω είναι ότι, αν το Black Swan το έκανε ο Λάνθιμος τί θα λέγαμε; Ή αν έκανε τον Κυνόδοντα ο Αρονόφσκυ;

Νάταλι μας ξενέρωσες ρε γαμώτο..

redred
07-02-2011, 13:16
Για να καταλάβω:

Κυνόδοντας = Ελληνική, άρα ψευτοκουλτούρα και στην ουσία ανώμαλη. Άμα έχει προβλήματα ο τύπος δεν του φταίμε εμείς.
Black Swan = Ταινία Ρώσου που έχει γυρίσει και το Ρέκβιεμ φορ α ντρημ, άρα αριστούργημα, τι γαμάτη μουσική και τι γαμάτη δουλειά με την κάμερα και τον φωτισμό κλπ κλπ...



Τον Κυνόδοντα τον έκραξα όσο δεν έπαιρνε...όμως ομολογώ ότι τον είδα με μεγαλύτερο ενδιαφέρον απ'ότι το Black Swan...

TT7
10-02-2011, 00:00
Ειδα ολοκληρο το Black Swan χωρις διακοπες...τρομερη η Πορτμαν..εμενα μου αρεσε παρα πολυ ενω αντιθετα το ρεκβιεμ για ενα ονειρο καθολου...ακους Redglove???....χαχα
Αερινη η παρουσια της και η στιγμη που μεταμορφωνεται σε μαυρο κυκνο καταπληκτικη..

Ωραιο ψυχολογικο θριλερ ...τον κυνοδοντα θα τον δω αμεσα...

redglove
10-02-2011, 00:37
Ban στον ΤΤ7 τώρα!

Πες μου ρε, τί δεν περίμενες δλδ από όλη την ταινία;

TT7
10-02-2011, 00:41
spoiler alert

Να σου πω περιμενα αυτα που εκανε με την Κουνις να ηταν πραγματικοτητα...το τελος δεν το περιμενα ρε συ...
Περιμενα να σκοτωσει την Κουνις ....παντως παιζει καταπληκτικα τον ρολο της ευθραυστης μπαλαρινας..

redglove
10-02-2011, 02:36
Δηλαδή δεν είχες καταλάβει ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΕΙΛΕΡ ότι μιλάμε για μια τύπισσα που από το άγχος να τα κάνει όλα τέλεια έχει παραισθήσεις;

TT7
10-02-2011, 23:39
Ναι ρε αλλα ο τροπος που γινεται αυτο καθως και η κλειστοφοβικη και αποπνικτικη ατμοσφαιρα ειναι εξαιρετικα...

SuperSayian
15-02-2011, 16:46
Λοιπόν χτες είδα και εγω το Shutter Island!Εντάξει δεν με ξετρέλανε κιόλας αλλά δεν το λεω και μούφα!Το Inception μου άρεσε περισσότερο τολμώ να πω!

Αλήθεια εχει δει κανείς τον λόγο του Βασιλιά?Όλοι μου χουν πει οτι είναι ΤΑΙΝΙΑΡΑ!

magicj
15-02-2011, 17:02
Πράγματι το inception αρκετά καλύτερο.
Ο λόγος του Βασιλιά εμένα μου άρεσε αρκετά, χωρίς να με ξετρελάνει. Μέτριο στόρυ, τεράστιες ερμηνείες! Ειδικά ο τζέφρι ρας καταπληκτικός.

*GrimReaper*
15-02-2011, 17:04
To shutter Island einai tainiaraa reeeeeeeeeee niwste to!! To insception polla xronia pisw!!

TT7
15-02-2011, 17:09
Καλα ο Κυνοδοντας τι μαλακια ρε παιδια..σιγα την κριτικη και την γροθια στο στομαχι στον θεσμο της οικογενειας...Ουτε μια ωραια γκομενα δεν μπορουν να βαλουν..αν επαιζε η Μακρυπουλια και η Καρυδη ας πουμε τις αδερφες (μονο ενας ''κουρδιστο πορτοκαλι'' Καπουτζιδης θα της εβαζε μαζι και ουτε μια ερωτικη σκηνη wtf???..χαχαχα)....
Τιποτα για μενα ...

SuperSayian
15-02-2011, 17:15
Σιγά την ταινιάρα ρε συ Grim!Ποιο πολύ λόγο Σκορτσέζε την είδα εγω αλλά τελικά δεν είχε κάτι για να με κάνει να την πω ταινιάρα!Ούτε κανα τούμπανο πρωταγωνίστρια είχε που λέει και ο TT7 :p:p ούτε το σενάριο έλεγε τίποτε τρομερό!

magicj
15-02-2011, 17:19
Grim για μένα απλά καλή ταινία το shutter island, εκπληκτική το inception. Η όλη ιδέα (καλά, μεγάλη μαστούρα για να το σκεφτείς) τα έσπαγε.

johny b
15-02-2011, 17:23
Καλα ο Κυνοδοντας τι μαλακια ρε παιδια..σιγα την κριτικη και την γροθια στο στομαχι στον θεσμο της οικογενειας...Ουτε μια ωραια γκομενα δεν μπορουν να βαλουν..αν επαιζε η Μακρυπουλια και η Καρυδη ας πουμε τις αδερφες (μονο ενας ''κουρδιστο πορτοκαλι'' Καπουτζιδης θα της εβαζε μαζι και ουτε μια ερωτικη σκηνη wtf???..χαχαχα)....
Τιποτα για μενα ...

o kαπρόδοντας έπρεπε να λέγεται. Από πρώην συνεργάτη του Λαζόπουλου τί περίμενες? Έχει δει ταινία του Λάκη? Εγκεφαλικός εμετός στη μάπα του θεατή.

rainbow
23-02-2011, 22:57
-.

SuperSayian
23-02-2011, 23:06
Εγω χτες είδα το Due Date mε τον Ζακ Γαλυφιανάκη...αρκετά καλό θα έλεγα!Το hangover δεν μου άρεσε αλλά αυτό τρωγότανε!

redred
23-02-2011, 23:16
Πολύ ανώτερο το hangover για μένα.Το due date απλά καλό.
Εγώ είδα το true grit χτες.Πολύ καλό,να το προτιμήσετε.

SuperSayian
23-02-2011, 23:32
Ρε με το hangover δεν ξέρω τι παίζει..σε όλους μου τους γνωστούς άρεσε,και μάλιστα πολύ!Εγω το βρήκα too much Αμερικανιά..

redglove
23-02-2011, 23:52
Ρε με το hangover δεν ξέρω τι παίζει..σε όλους μου τους γνωστούς άρεσε,και μάλιστα πολύ!Εγω το βρήκα too much Αμερικανιά..

Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ, το βρίσκω πανμέγιστη βλακεία.

DON
23-02-2011, 23:54
Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ, το βρίσκω πανμέγιστη βλακεία.

καλά απο εσένα τι να περιμένουμε ρε ΒΛΑΞ! λίγο ακόμα και θα σε βάλω δίπλα στην τιτίκα τον tc και την ΛΟΛΟΜΠΡΙΤΖΙΤΑ τον ζουπάκο!

zouparos
24-02-2011, 00:14
τι ειναι το χαγκ οβερ?
μια μαλακια με 5 μαλακες που πανε στο λας βεγκας???

αν ειναι αυτο ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ κ την δει...

Ωραία ταινία το ημίφως με τη Ντέμι Μουρ (άσχετο την ειδα χθες)

τώρα απο θριλερ εχω δει καμμια1000 αλλα δε θυμαμαι ηθοποιους κ τιτλους να σας πω
τα πιο πολλά είναι μουφα ομως ψευτικα αιματα γελοια σεναρια κτλ

tc-g6
24-02-2011, 00:25
καλά απο εσένα τι να περιμένουμε ρε ΒΛΑΞ! λίγο ακόμα και θα σε βάλω δίπλα στην τιτίκα τον tc και την ΛΟΛΟΜΠΡΙΤΖΙΤΑ τον ζουπάκο!

ισα που πεταγομαι δυο στενα και πας πρωι πρωι σε ραφτη. προσεχε ποκοπικο...

ps: το hangover ειναι full respect ταινια!

redglove
24-02-2011, 00:26
καλά απο εσένα τι να περιμένουμε ρε ΒΛΑΞ! λίγο ακόμα και θα σε βάλω δίπλα στην τιτίκα τον tc και την ΛΟΛΟΜΠΡΙΤΖΙΤΑ τον ζουπάκο!

Τί σ'άρεσε ρε μαγιάκα από το Hungover δλδ;

SuperSayian
24-02-2011, 00:30
τι ειναι το χαγκ οβερ?
μια μαλακια με 5 μαλακες που πανε στο λας βεγκας???

αν ειναι αυτο ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ κ την δει...

Ναι αυτό είναι:d:d Επιτέλους δεν είμαι ο μόνος που δεν του άρεσε..

House βλέπει κανείς??Βασικά αν έιναι να μετονόμαστει το νήμα σε Κινηματογράφος/ΤV ή ας ανοίξει κάποις νεο νήμα!Τεσπα νομίζω το προχθεσινό επεισόδιο ήταν by far το καλύτερο της σεζόν!

KingJames
24-02-2011, 00:56
Επειδής έχω χάσει μάλλον επεισόδια τώρα που το δεγκρηκζ πάπαλα,το 12το εννοείς ή το 13το?

TT7
24-02-2011, 00:58
Το καλυτερο ηταν το πρωτο της σεζον ποου βλεπουμε την Μιλφαρα την Λισα ''Καβλαντυ'' ε σορρυ Καντυ ηθελα να πω να ειναι με μια μπλουζα του Χαους στο σπιτι του..αχαχα...Τρομερη σειρα την παρακολουθω και γω μαζι με το ΕΠΙΚΟ Supernatural..
Οχι ρε συ μην γεμιζουμε θεματα εδω κουβεντιαστε και για σειρες...

SuperSayian
24-02-2011, 00:58
To 13ο ρε!

Το καλυτερο ηταν το πρωτο της σεζον ποου βλεπουμε την Μιλφαρα την Λισα ''Καβλαντυ'' ε σορρυ Καντυ ηθελα να πω να ειναι με μια μπλουζα του Χαους στο σπιτι του..αχαχα...Τρομερη σειρα την παρακολουθω και γω μαζι με το ΕΠΙΚΟ Supernatural..
Οχι ρε συ μην γεμιζουμε θεματα εδω κουβεντιαστε και για σειρες...

Η Κάντυ ρε κάτι έχει κάνει!Τις πρώτες σεζόν δεν έλεγε μια!Εντάξει καλό milf αλλά η 13 και η άλλη η ξανθούλα που ήταν παλιά τα σπαγε!

Το Supernatural ρε εμένα φέτος με έχει ξενερώσει αρκετά και μέχρι πέρυσι ήμουν φανατικός...

Επίσης απαιτώ να μετονομαστεό το therad:p:p Γιατί μπερδευόμαστε!!!:D:D

KingJames
24-02-2011, 01:03
Δε το έχω δεί ακόμα!
Θα το κατεβάσω άμεσα.
ΤΤ7 σε κάποιο παλιότερο κύκλο της έκανε κ ενέσεις...αποκλείεται να μην θυμάσαι!

SuperSayian
24-02-2011, 01:04
Ναι του χει κάνει και striptease ααα ξέχασα αυτό ήταν φαντασίωση:p:p

*GrimReaper*
24-02-2011, 01:32
Εγω χτες είδα το Due Date mε τον Ζακ Γαλυφιανάκη...αρκετά καλό θα έλεγα!Το hangover δεν μου άρεσε αλλά αυτό τρωγότανε!

τι λετε ρε παιδια!!! Εγω βαρεθηκα αρκετα με το ντιου ντειτ. Το χανγκ οβερ πολυ πιο γαματο!! Ακου εκει αμερικανια! Λες και ειναι μογγολικες οι ταινιες. Λες και δεν το ηξερες οτι θα δεις αμερικανια :p

TT7
24-02-2011, 01:36
Το χανγκ οβερ πολυ πιο γαματο

Παιδια η σκηνη με τον Ταισον που τραγουδαει ολα τα λεφτα...

DON
24-02-2011, 01:53
ισα που πεταγομαι δυο στενα και πας πρωι πρωι σε ραφτη. προσεχε ποκοπικο...

Ps: το hangover ειναι full respect ταινια!

ακόμα εδωγύρω είσαι ρε τρόμπα? ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ αύριο και με το κορίτσι να δούε θρύλο στις 8 και 15???ΜΑΚΑΚΑ???

υ.γ. πεστα αγόρι μου.

johny b
24-02-2011, 02:30
τώρα απο θριλερ εχω δει καμμια1000 αλλα δε θυμαμαι ηθοποιους κ τιτλους να σας πω
τα πιο πολλά είναι μουφα ομως ψευτικα αιματα γελοια σεναρια κτλ

Κατέβασε και δες το Changeling του 1981 με τον Τζορτζ Σι Σκοτ (όχι τη μλκία με την Τζολί). Κατά προτίμηση βράδυ η προβολή. Εγγυημένο

Dude
24-02-2011, 02:38
Χανγκόβερ = Αμερικανιά της 5ετίας, μπορεί και 10ετίας

Άξιος απόγονος των Old School, Zoolander, Blades Of Glory, Anchorman...

SuperSayian
24-02-2011, 04:08
Χανγκόβερ = Αμερικανιά της 5ετίας, μπορεί και 10ετίας

Τώρα αυτό το λες για καλό ή για κακό??:p:p:p

Προτείνω να πέσει αμέσως ban σε όλους τους hangover-ιτες άμεσα!Και ο don αφου ειναι αντιμιστράτορας να αυτομπαναριστεί!!!

Πριν λίγο είδα και τον λόγο του βασιλιά χμμμ εντάξει αρκετά καλό ήταν..δεν με εξέπληξε ούτε ευχάριστα ούτε δυσάρεστα!

zouparos
24-02-2011, 11:23
ακόμα εδωγύρω είσαι ρε τρόμπα? ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ αύριο και με το κορίτσι να δούε θρύλο στις 8 και 15???ΜΑΚΑΚΑ???

εμένα ποτέ δεν με έχεις καλέσει στο σαλέ σου! Και το έχεις υποσχεθεί. Είπες μόλις ήταν έτοιμος ο ειδικός καναπές για να κάτσω και να αντέχει στους κραδασμούς θα είχα πρόσκληση?
Τι έγινε? Ακόμα? :(

DON
24-02-2011, 11:52
εμένα ποτέ δεν με έχεις καλέσει στο σαλέ σου! Και το έχεις υποσχεθεί. Είπες μόλις ήταν έτοιμος ο ειδικός καναπές για να κάτσω και να αντέχει στους κραδασμούς θα είχα πρόσκληση?
Τι έγινε? Ακόμα? :(

ρε μαλάκα νομίζεις ότι οι ΕΙΔΙΚΕΣ παραγγελίες έτσι φτιάχνονται? μπαμ-μπαμ? θέλει μελέτη, σχεδίαση, κατασκευή, προσαρμογή, δοκιμή, αλλαγές, ξανά δοκιμή. ΚΑΤΣΕ ΝΤΕ. ΑΡΑΞΕ!!!

http://www.wolfsheadonline.com/wp-images/fat%20kid%20on%20couch.jpg

(μα πόσο γκρινιάρης θεέ μου!χαχαχα!)

zouparos
24-02-2011, 11:56
Ήλπιζα να συνδυάσω το τερπνόν (ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ) μετά του ωφελίμου (αγώνας) :p

DON
24-02-2011, 12:01
Ήλπιζα να συνδυάσω το τερπνόν (ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ) μετά του ωφελίμου (αγώνας) :p

στα βόρεια τρώμε μέχρι καπνιστό σολωμό φιλαράκι...άμα θες τσίκνα και λίπη και κοψίδια ναπαναφαςστομπειραια!

zouparos
24-02-2011, 12:02
στα βόρεια τρώμε μέχρι καπνιστό σολωμό φιλαράκι...άμα θες τσίκνα και λίπη και κοψίδια ναπαναφαςστομπειραια!

Έχω κλείσει μετα το ματς στον Τέλη στο Μοναστηράκι. Να τ'αλλάξω??:p
στο Πειραιά τρώω μόνο ψαράκι και χααγκεν νταζ :)

Dude
24-02-2011, 14:22
Τώρα αυτό το λες για καλό ή για κακό??:p:p:p


Κάλλιστο. Αυθεντικό καλό αμερικάνικο χιούμορ. Όπως μας αρέσει το "Ένα Ψάρι που το λέγανε Γουάντα" και το "Life Of Brian", έτσι και το Hangover... Άλλες κουλτούρες, με άλλη ματιά πρέπει να τα δείς, αλλά πολύ ωραίο.

SuperSayian
24-02-2011, 14:29
Αυθεντικό καλό αμερικάνικο χιούμορ.

Aυτό είναι το αυθεντικό αμερικάνικο χιούμορ??Αυτό είναι η ηλιθιότητα και χαζομάρα που μας δέρνει όλους τον 21αιώνα.

Αμερικανιά με την κάκιστη έννοια για μένα.Άλλο θα ναι Αμερικάνικο έργο και θα χει την "κουλτούρα τους"...ακόμα και η μεγάλη των μπάτσων σχολή ήταν όαση μπροστά στο hangover...

Dude
24-02-2011, 14:34
Καλά διαφωνούμε όσο δεν πάει, οπότε ας το αφήσουμε εδώ... ;)

Υ.Γ. Να φανταστώ δεν σ'αρέσει και ο Jim Carrey;

Eleni7
24-02-2011, 14:38
Ουτε εγω τρελαθηκα με το Hangover (Βγαινει κ το 2 τον Μαη).Το Due Date ,παλι, τρωγοταν.

Εχει δει κανεις απο δω τον Κυνοδοντα?

SuperSayian
24-02-2011, 14:39
Οκ,τι να κάνουμε..

Μερικές ταινίες του μ αρέσαν όπως ο Θεός για μια εβδομάδα,η θρυλική μάσκα και κανα δυο άλλες.Πρόσφατα είδαν το yesman και ήταν ψιλοαπογοήτευση...

Dude
24-02-2011, 14:41
Κουλ, απλά κάποιοι που δεν γουστάρουν Αμερικανιές έχουν ταυτόχρονα και απέχθεια στον Κάρεϊ, για αυτό ρώτησα.

*GrimReaper*
24-02-2011, 14:44
Καλά διαφωνούμε όσο δεν πάει, οπότε ας το αφήσουμε εδώ... ;)

Υ.Γ. Να φανταστώ δεν σ'αρέσει και ο Jim Carrey;

τωρα μην πιασουμε συζητηση για τον ισως πιο χαρισματικο ηθοποιο του πλανητη...γιατι θα διαφωνησουν πολλοι μαζι μου, ειμαι σιγουρος :cool:

@ελενη

πανε μερικες σελιδες πισω και θα δεις, εχει γινει ηδη συζητηση για τον κυνοδοντα

υ.γ η μεγαλη των μπατσων ειναι θρησκεια!

SuperSayian
24-02-2011, 15:05
τωρα μην πιασουμε συζητηση για τον ισως πιο χαρισματικο ηθοποιο του πλανητη...γιατι θα διαφωνησουν πολλοι μαζι μου, ειμαι σιγουρος :cool:

Ο Κάρει είναι σίγουρα χαρισματικός και "ιδιαίτερος" ηθοποιός αλλά εντάξει μην τα ισοπεδώσουμε ολα.Το number 23 το χεις δει?Ίσως αλλάξεις γνώμη...


υ.γ η μεγαλη των μπατσων ειναι θρησκεια!

Τα 2-3 πρώτα ήταν καλά,μετά έγινε μαλακία...

*GrimReaper*
24-02-2011, 15:18
Ο Κάρει είναι σίγουρα χαρισματικός και "ιδιαίτερος" ηθοποιός αλλά εντάξει μην τα ισοπεδώσουμε ολα.Το number 23 το χεις δει?Ίσως αλλάξεις γνώμη...

Τιποτα δεν ισοπεδωνω. Παρα πολλοι θα ηθελαν να εχουν το ταλεντο του. Το εχω δει το ναμπερ 23 και μου αρεσε μια χαρα η ερμηνεια του!


Τα 2-3 πρώτα ήταν καλά,μετά έγινε μαλακία...

ναι αλλα οταν ημουν παιδακι πεθαινα για μεγαλη των μπατσων σχολη :p

dora7
24-02-2011, 15:35
Τα 2-3 πρώτα ήταν καλά,μετά έγινε μαλακία...

Μεγάλη των Μπάτσων Σχολή για μένα καλυτερο το πρωτο μακράν...cult κωμωδία πλέον με απίστευτο γέλιο, την έβλεπα πάλι πριν 2-3 μήνες.....άντε και λίγο το δεύτερο, μετά χάθηκε η μπάλα...

Phineas_Freak
24-02-2011, 15:50
Μεγαλη των μπατσων σχολη το καλυτερο ειναι το 3ο! Με ζεντ μπατσο και τον γαματο τον κινεζουλι !!!
Μετα ειναι το 1ο!
Βασικα μεχρι το 3-4 ηταν ολα πολυ καλα
Μετα χαθηκε η μπαλα με αποκορυφωμα το 7ο μου φαινεται (ναι εχουν βγει τοσα) που ηταν γτπ!!!!!! (αλλα η αληθεια ειναι οτι ηταν τοσο γτπ που μετα απο λιγο γελαγες!)

tc-g6
24-02-2011, 16:50
ακόμα εδωγύρω είσαι ρε τρόμπα? ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ αύριο και με το κορίτσι να δούε θρύλο στις 8 και 15???ΜΑΚΑΚΑ???

υ.γ. πεστα αγόρι μου.

δηλαδη ρε μαστορα εσυ θα αφησεις το κοψιδι και τα συνοδευτικα του για να δεις ολυμπιακο? ΗΡΩΑΣ!

zouparos
24-02-2011, 16:51
αν του 'χεις κανα λουκανικάκι δεν θα το αρνηθεί:p

lamar
24-02-2011, 17:05
δηλαδη ρε μαστορα εσυ θα αφησεις το κοψιδι και τα συνοδευτικα του για να δεις ολυμπιακο? ΗΡΩΑΣ!

Μονος σου δεν πας πουθενα εσυ??? Τοσο πολυ πια.....???:p

zouparos
24-02-2011, 17:10
Μονος σου δεν πας πουθενα εσυ??? Τοσο πολυ πια.....???:p

Τον αφήνει με την παρουσία της κουνιάδας και 5-6 ΑΛΗΘΙΝΩΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΙΣΜΟΥ...δλδ μακρυ μαλλι, τζινακι 6 μηνων απλυτο, με μπυριτσα στο χερι, τζιβαννι στο αλλο με το δόντι να κρέμεται εκ θαύματος, αξύριστοι ΧΛΕΥΑΣΤΙΚΟΙ εναντίον καθετι πράσινου...

ΜΟΝΟ έτσι !!! Ειδάλλως...

ΘΕΜΟ ΠΟΥΣΤΑΡΑΑΑΑ
ΠΑΝΤΟΥ ΜΕ ΣΥΝΟΔΕΙΑΑΑ
ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο doooon
ΚΑΙ Η ΜΟΥΝΟΔΟΥΛΕΙΑΑΑΑ

tc-g6
24-02-2011, 17:37
και εσυ βρουτε ζουπ???

ρε τα συνοδευτικα ειναι η πεμτουσια της υποθεσης! πετας 2 κιλα παϊδακια, 5-6 μπριτζολες, κανα κοτοπουλακι και λουκανικο στα καρβουνα και αραζεις με μπυρες και λοιπες "δημοκρατικες" δυναμεις μεχρι να καψεις φλατζα.

αν σε καμια tv παιζει και ο θρυλος εχει καλως. αλλιως οσο προλαβω να ακουσω στο ραδιο πριν πεσω σε αφασια...

lamar
24-02-2011, 17:44
και εσυ βρουτε ζουπ???

ρε τα συνοδευτικα ειναι η πεμτουσια της υποθεσης! πετας 2 κιλα παϊδακια, 5-6 μπριτζολες, κανα κοτοπουλακι και λουκανικο στα καρβουνα και αραζεις με μπυρες και λοιπες "δημοκρατικες" δυναμεις μεχρι να καψεις φλατζα.

αν σε καμια tv παιζει και ο θρυλος εχει καλως. αλλιως οσο προλαβω να ακουσω στο ραδιο πριν πεσω σε αφασια...

Οποιος τετοια μερα, τρωει κοτοπουλο, ειναι ΤΙΤΙΚΑ που λεει και ο ετερος καππαδοκης.....

Βαλτε ρε λιπη να ψηνονται και να σταζουν στο καρβουνο.....Δωσε χοληστρερολη και τριγλυκεριδια στον λαο....

tc-g6
24-02-2011, 18:03
Οποιος τετοια μερα, τρωει κοτοπουλο, ειναι ΤΙΤΙΚΑ που λεει και ο ετερος καππαδοκης.....

Βαλτε ρε λιπη να ψηνονται και να σταζουν στο καρβουνο.....Δωσε χοληστρερολη και τριγλυκεριδια στον λαο....

ναι ρε εγω μαζι σου! αλλα εχουμε και γυναικειο πληθυσμο οποτε πρεπει να βαζουμε και αυτα τα τιτικιστικα διπλα στα αντρικια με τα λιπη. αλλα ξερεις, πρεπει και καποιος να πλυνει τα πιατα μετα, οποτε...

DON
25-02-2011, 12:03
δηλαδη ρε μαστορα εσυ θα αφησεις το κοψιδι και τα συνοδευτικα του για να δεις ολυμπιακο? ΗΡΩΑΣ!

ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ

*GrimReaper*
25-02-2011, 20:16
9xXBjtAGIzE

SuperSayian
28-02-2011, 17:47
Βραδιά των Όσκαρ χτες...τρελή πρωτοτυπία

Μόνο για τον Φερθ εγω το ευχαριστήθηκα πάντως!!

DON
01-03-2011, 11:26
Βραδιά των Όσκαρ χτες...τρελή πρωτοτυπία

Μόνο για τον Φερθ εγω το ευχαριστήθηκα πάντως!!

και για Bale και Portman. Το καρα-αξίζανε!

SuperSayian
01-03-2011, 19:03
και για Bale και Portman. Το καρα-αξίζανε!

Δεν το χω δει τον μαύρο κύκνο ακόμα:p:p:D

Dude
01-03-2011, 20:11
Εγώ χθές συνειδητοποίησα ότι ζεί ο Kirk Douglas... 95 το θηρίο...

Phineas_Freak
01-03-2011, 20:18
Ποιο πολυ απ ολους το αξιζε ο Bale! Πραγματικα ηταν εκπληκτικος στο fighter.
Μεγαλη αδικια που δν το πηρε εκεινη η μικρη στο true grit!!!!

TT7
01-03-2011, 20:44
Σορρυ αλλα ΕΦΟΣΟΝ πηρε οσκαρ ο Φερθ επρεπε να παρει ΚΑΙ ο Ρας...
Μαλλον αν αξιζε καποιος απο τους 2 πιο πολυ ητανο Τζεφρυ και οχι τοσο ο Κολιν...

Την ταινια του Bale δεν την εχω δει αλλα δυσκολο να ειναι καλυτερος του Ρας..θα το δω και θα εκφερω αποψη!!!!!!!!!!!!!

johny b
01-03-2011, 21:06
Στα όσκαρ το σημαντικό είναι η υποψηφιότητα όχι η νίκη. Ένα σωρό μλκίες έχουν κερδίσει. 10 ρολάρες έπαιξε ο Πατσίνο και το πήρε κάνοντας ένα γκαβούλιακα που οδηγάει φεράρι.
Είναι κανόνας σχεδόν ότι για να πάρεις όσκαρ πρέπει να κάνεις ανάπηρο, τρελό ή Εβραίο.
10 ρολάρες έχει παίξει κι ο Ρας και πήρε όταν έκανε το βλαμμένο πιανίστα.

Phineas_Freak
02-03-2011, 13:10
Το θεμα με τον firth ηταν οτι πραγματικα δν ειχε μια τοσο τρομερη ερμηνεια για 1ου αντρικου! Ο Ρας ηταν οντως καλυτερος απο τον φιρθ σαν ερμηνεια!
Αλλα τον Ρας επρεπε να τον συγκρινεις με τον Bale που ηταν πραγματικα απιθανος!
Πραγματικα δες το the fighter! Μου αρεσε παρα πολυ εμενα!!

Επισης ρε παιδια η Portman σε ποσες ταινιες παιζει φετος???
Ηδη μεχρι το καλοκαιρι θα εχουν κυκλοφορισει 4 δικες της!!!!!!!

TT7
02-03-2011, 13:20
Επισης ρε παιδια η Portman σε ποσες ταινιες παιζει φετος???
Ηδη μεχρι το καλοκαιρι θα εχουν κυκλοφορισει 4 δικες της!!!!!!!

Στην περιπτωση της ισχυει the more the merrier...

SuperSayian
07-04-2011, 01:16
fAjSyB6tjas

5η ταινία fast&furious...Να δω πόσες θα βγάλουνε...:D:D:eek::eek:

DON
07-04-2011, 11:15
Μετρίοτητα φαίνεται απο το trailer και μόνο...

Airness
10-04-2011, 17:40
Το μπάσκετ πάει σινεμά

http://www.superbasket.gr/permalink/138037.html

*GrimReaper*
15-04-2011, 23:26
Ο Πίτερ Τζάκσον μας ξεναγεί στο ?Χόμπιτ?!

http://www.sport-fm.gr/article/470354

dora7
16-04-2011, 07:32
Ο Πίτερ Τζάκσον μας ξεναγεί στο ?Χόμπιτ?!

http://www.sport-fm.gr/article/470354

Δεκέμβριος 2012???????????????????:eek::eek::eek::eek::eek:

tarlac
16-04-2011, 12:47
Παρακολουθήστε το

http://www.debtocracy.gr/index.html

Airness
20-04-2011, 22:09
He got game

http://www.superbasket.gr/permalink/138366.html

Blue Chips: H ταινία του Σακίλ

http://www.superbasket.gr/permalink/138371.html

Rebound: The Legend of Earl 'The Goat' Manigault (1996)

http://img707.imageshack.us/img707/7663/manigault.jpg

OsIynRdcTKY

x1XFHfAHi9U&feature=related

NGyUC5IG7eU&feature=related

64OJtqctrfo&feature=related

ZHn2tm9EHAw&feature=related

vbBCTAgdVPs&feature=related

cN-z-iXKYMk&feature=related

o5Q6Gyde5uQ&feature=related

ubpU_nqOuAs&feature=related

QJ5bP2vpT_s&feature=related

F3MVJEi1zLU&feature=related

"For every Michael Jordan, there's an Earl Manigault. We all can't make it. Somebody has to fall. I was the one."

-Earl Manigault

Dark Angel #9
14-05-2011, 11:03
Σκηνες απ τις ετοιμασιες του Χομπιτ :D:D:D:D

LqzJ1LFh6x0

Y.Γ. Hugo Weaving θα ειναι κ παλι ο Elrond :D http://the-hobbit-movie.com/2011/05/10/gandalf-confirms-elrond-lindir-and-radagast/

dora7
14-05-2011, 14:03
δεδομένου ότι λατρεύω Hugo Weaving as Elrod κι εχω μινιατούρα του από τον Αρχοντα στο κομοδίνο μου ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΕΟ dark!!!!!!!!!!!!:):):):)

Ανυπομονώ να ζήσω ξανά στη Μεση Γη....αλλα 12/2012???? ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!

Dark Angel #9
14-05-2011, 15:06
Τι να κανουμε, το καλο αργει να γινει!!!!!!!!!!!! :p

red hoopligan
24-05-2011, 09:56
Εχει μηπως δει κανεις τους Πειρατες της Καραΐβικης 4;Γιατι θα παω σημερα να το δω και θελω να ξερω αν θα ειναι τοσο ωραιο οσο τα προηγουμενα....

Dark Angel #9
24-05-2011, 12:50
Εχει μηπως δει κανεις τους Πειρατες της Καραΐβικης 4;Γιατι θα παω σημερα να το δω και θελω να ξερω αν θα ειναι τοσο ωραιο οσο τα προηγουμενα....

Τα σπαει!!!!!!!!!!!:cool:

KonTaz
24-05-2011, 15:38
Θα μπορούσε να ήταν και καλύτερο...
Πάλι καλά που ήταν 3d(ναι ρε μητσογκάλη,βρίσκεσαι παντού)

SuperSayian
24-05-2011, 16:03
Είναι όντως τόσο ωραίο?Ημουν πολύ αρνητικός μιας και το γύρισαν κυρίως για τα φράγκα και έφυγαν και οι δυο απ τους τρεις πρωταγωνιστές,αλλά αμα είναι τόσο καλό να παω να το δω και εγω!

8rilos!!!
24-05-2011, 16:07
Τα σπαει!!!!!!!!!!!:cool:

ειδικα η γοργονα...αχχχχχχχ:rolleyes:

red hoopligan
25-05-2011, 22:14
Tελικα ειδα τους πειρατες της καραιβικης....Παρα παρα πολυ ωραιο...Ο Jack Sparrow για αλλη μια φορα ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ και ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΣ...

υγ.Η γοργονα πραγματι ηταν πολυ ωραια,οπως και η πρωτη η ξανθια.Για να μη νομιζετε οτι δεν αναγνωριζουμε το ωραιο και ας ειναι του ιδιου φυλου.Οχι σαν εσας που ολους τους βγαζετε αδερφες γιατι τους ζηλευετε...:p:p:eek::cool::D

dora7
25-05-2011, 22:23
πες τα χρυσοστομη, που ολοι ειναι φλώροι εκτός απο τους υποφαινόμενους...:p:p:p:p

SuperSayian
25-05-2011, 22:25
Όχι είναι αντρακλες χαχαχαχα

dora7
25-05-2011, 22:28
κι αν καποιοι δεν ειναι ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ εχετε?? όλες αυτες που ποσταρετε ειναι γυναικαρες που δεν παιζονται????:p:p αχαχχαχαχα μην ανοιξω το στομα μου τωρα.....:D

αλλά ειμαστε οφ τοπικ και η ζηλια σας χτυπαει κοκκινο....:p:p:p:p;)

red hoopligan
25-05-2011, 22:42
Αγαπητη μου η ζηλια τους φαινεται και απο το γεγονος οτι οταν ποσταρουμε εναν Θεο (πχ Ιαν-αδυναμια μου:)),βαζουν εναν ''κουκλο''-λεμε τωρα- με σκοπο να χλεασουν και να ειρωνευτουν γιατι πολυ απλα θα ηθελαν να ειχαν και εναν κοκκο της θεοτητας τους...:cool::cool:

SuperSayian
25-05-2011, 22:45
Με έστειλε η τελευταία πρόταση της Μίλος...χαχα

Δεν μπορώ να κάνω κουβέντα με κάποιες που θεωρούν τον Μίλος Τεόντοσιτς όμορφο 0χα0χα0χα!Μετά θα ποστάρω μερικούς "αντρες" που αρέσουν σε κάποιες φίλες μου να δω την άποψη την δικιά σας!

red hoopligan
25-05-2011, 23:06
Λιγα τα λογια για τον μιλος γιατι θα γινουμε μυλος.:D..Η δεδομενη ομορφια συνδεεται με αυτη την τρελα που κουβαλαει και τον κανει ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ...Αλλωστε δεν ειμαστε οι μονες...:cool::cool:

ΥΓ.Μονο μη ποσταρεις φωτογραφιες του Robbert Pattinson γιατι θα πηδηχτω απο το παραθυρο....

Eleni7
25-05-2011, 23:17
ΥΓ.Μονο μη ποσταρεις φωτογραφιες του Robbert Pattinson γιατι θα πηδηχτω απο το παραθυρο....

like μονο κ μονο γι' αυτο....

dora7
25-05-2011, 23:18
δεν ξερω ποιος ειναι ο Robert Pattinson αλλά super πόσταρε, αλλα στο σωστο θρεντ να δω και να κρινω τις φιλες σου...κανεις δεν μου εχει πει οτι δεν εχω γουστο στους αντρες....;);););) αλλα μ' αυτο το κομπλεξ σας δεν ξερω.....:p:p:p

Eleni7
28-05-2011, 19:03
O Orlando Bloom θα ειναι κ επισημως στο cast του Hobbit.Μπορει ο χαρακτηρας του Λεγκολας να μην ειναι στα βιβλια,αλλα ο Τζακσον καπου θα τον "τρυπωσει".Δεν ξερουμε μονο αν ο ρολος του θα ειναι πρωταγωνιστικος ή απλα θα κανει καποια μικρη εμφανιση (σαν γκεστ)

Dude
28-05-2011, 19:47
Σαν Λέγκολας δηλ; What the fuck...

Eleni7
28-05-2011, 19:57
Ναι,σαν Λεγκολας ειπαν.Πως θα τον χρησιμοποιησουν ομως δεν το ξερει κανεις,μιας κ ο χαρακτηρας αυτος δεν ηταν στο βιβλιο

TT7
28-05-2011, 20:03
Στο βιβλιο εμφανιζεται ο Θραντουιλ ομως που ειναι πατερας του και βασιλιας των ξωτικων του Δασους Μιρκγουντ νομιζω....οποτε θα τον εχουν να ειναι διπλα στον βασιλια ....δε λεω παραπανω γιατι μπορει να χαλασω την υποθεση

Dark Angel #9
28-05-2011, 20:13
O Orlando Bloom θα ειναι κ επισημως στο cast του Hobbit.Μπορει ο χαρακτηρας του Λεγκολας να μην ειναι στα βιβλια,αλλα ο Τζακσον καπου θα τον "τρυπωσει".Δεν ξερουμε μονο αν ο ρολος του θα ειναι πρωταγωνιστικος ή απλα θα κανει καποια μικρη εμφανιση (σαν γκεστ)

λογικα θα εχει ρολο στα γεγονοτα στην Dol Guldur που θα αποτελουν τμημα του δευτερου μερους της ταινιας, κ εξαλλου οπως ειπε κ ο ΤΤ7 θα ναι στα λημερια του θα τον δειχνει σε κανα δεντρο πανω :P xD

Eleni7
28-05-2011, 20:26
Μονο που ειναι στην λιστα για το πρωτο part που θα βγει το 2012.Περιεργα πραγματα...

johny b
28-05-2011, 21:06
Tελικα ειδα τους πειρατες της καραιβικης....Παρα παρα πολυ ωραιο...Ο Jack Sparrow για αλλη μια φορα ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ και ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΣ...

Σαν Λέγκολας δηλ; What the fuck...
Στο βιβλιο εμφανιζεται ο Θραντουιλ ομως που ειναι πατερας του και βασιλιας των ξωτικων του Δασους Μιρκγουντ νομιζω....οποτε θα τον εχουν να ειναι διπλα στον βασιλια ....δε λεω παραπανω γιατι μπορει να χαλασω την υποθεση
O Orlando Bloom θα ειναι κ επισημως στο cast του Hobbit.Μπορει ο χαρακτηρας του Λεγκολας να μην ειναι στα βιβλια,αλλα ο Τζακσον καπου θα τον "τρυπωσει".Δεν ξερουμε μονο αν ο ρολος του θα ειναι πρωταγωνιστικος ή απλα θα κανει καποια μικρη εμφανιση (σαν γκεστ)

λογικα θα εχει ρολο στα γεγονοτα στην Dol Guldur που θα αποτελουν τμημα του δευτερου μερους της ταινιας, κ εξαλλου οπως ειπε κ ο ΤΤ7 θα ναι στα λημερια του θα τον δειχνει σε κανα δεντρο πανω :P xD
Νερντς

Dark Angel #9
28-05-2011, 22:00
Μονο που ειναι στην λιστα για το πρωτο part που θα βγει το 2012.Περιεργα πραγματα...

ε κ παλι στο πρωτο μερος θα φτασουν στο mirkwood οποτε λογικο να τον δειξει ;)

SuperSayian
31-05-2011, 04:22
Όποιος είναι 20-25χρονών μαντράχαλος και βλέπει ακόμα παιδικά και εχει και όρεξη να μαλακιστεί να κατεβάσει να δει το "Εγω ο απαισιότατος" αρκετό γέλιο με ωραίους βλακώδεις χαρακτήρες!:D:D:D

DON
31-05-2011, 11:42
Όποιος είναι 20-25χρονών μαντράχαλος και βλέπει ακόμα παιδικά και εχει και όρεξη να μαλακιστεί να κατεβάσει να δει το "Εγω ο απαισιότατος" αρκετό γέλιο με ωραίους βλακώδεις χαρακτήρες!:D:D:D

Φίλε το Despicable Me είναι ότι πιο ΜΕΓΑΛΙΣΤΙΚΟ γίνεται να γυριστεί σε ΠΑΙΔΙΚΟ. Κόμιξ για μεγάλους κανονικά...Μια απο τις καλύτερες ταινίες του είδους...+1925!

SuperSayian
31-05-2011, 13:55
Φίλε το Despicable Me είναι ότι πιο ΜΕΓΑΛΙΣΤΙΚΟ γίνεται να γυριστεί σε ΠΑΙΔΙΚΟ. Κόμιξ για μεγάλους κανονικά...Μια απο τις καλύτερες ταινίες του είδους...+1925!

Ναι δεν διαφωνώ...Λίγο υποκειμενικό βέβαια αυτό αλλά εντάξει,εγω ετσι κι αλλιώς τα βλέπω ολα!Φαντάσου αν δεν ήταν τοσο πανακριβο το εισιτηριο για μια ταινιά χαλαρα πήγαινα μεθαύριο να δω Kung fu panda 2!:D

johny b
31-05-2011, 13:58
Kαταργήστε αυτό το θρεντ επιτέλους. Το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό.

red hoopligan
21-06-2011, 23:41
G7xo5k_d5No

Kαλα εχω πορωθει απιστευτα...Δεν μπορω να περιμενω μεχρι της 15 Ιουλιου....Σε 3d θα ειναι απλα επικο,μαγικο,πορωτικο,ενα απιστευτο φιναλε σε μια απιστευτη περιπετεια που κρατα τοσα χρονια....

Θελω να το δω τωρα λεμε.....

Eleni7
22-06-2011, 21:15
Πες μου οτι εισαι και εσυ φαν?!Και νομιζα οτι ημουν μονη!

red hoopligan
22-06-2011, 21:42
Πες μου οτι εισαι και εσυ φαν?!Και νομιζα οτι ημουν μονη!

Oχι μονο φαν...Και το δικο μου κολλημα δεν ειναι τιποτα...Η αδερφη μου εχει πολυ πιο τρελο κολλημα...Καθε μερα βλεπει τα trailer και πορωνεται...Τα εχει μαθει απεξω...Μην πω για τα dvd..τα εχει λιωσει...

SuperSayian
22-06-2011, 21:51
Και εγω ήμουνα φαν μέχρι να παει η άλλη και να κόψει το μαλλί της αντρικό,γαμώ την burberry γαμώ :D

red hoopligan
22-06-2011, 21:55
Και εγω ήμουνα φαν μέχρι να παει η άλλη και να κόψει το μαλλί της αντρικό,γαμώ την burberry γαμώ :D

Αφου στο εργο ειναι μακρυ το μαλλι της...

υγ.Τα ναρκωτικα την γαμ...αν.

SuperSayian
22-06-2011, 22:00
Δεν εχει σημασία...Να την βλέπεις απ την μια έτσι κι απ την άλλη...αστο!:p

Εχει μπλέξει και με ναρκωτικά?Καλή φάση.Θα μου πεις μ αυτόν που τα χε λογικό...

red hoopligan
22-06-2011, 22:02
Δεν εχει σημασία...Να την βλέπεις απ την μια έτσι κι απ την άλλη...αστο!:p

Εχει μπλέξει και με ναρκωτικά?Καλή φάση.Θα μου πεις μ αυτόν που τα χε λογικό...

Βλεπω εχεις ενημερωση και για τα lifestyle...Mε ποιον τα εχει η emma....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...:D

SuperSayian
22-06-2011, 22:04
Που να ξέρω πως το λένε?Και δεν ξέρω αν τα χει ακόμα...Παλιά είχα δει μια φωτο που ήταν μαζί.Πολύ ψηλός και αδύνατος...και απο μούρη?Χαρτοσακούλα.Κρίμας για το κορίτσι!

redglove
22-06-2011, 22:19
lampirihoops.gr

ή μάλλον

oprahwinfreyhoops.gr

TT7
22-06-2011, 22:42
Κατσε να βγει το Χομπιτ να μπουν ολα αυτα τα γατακια στυλ Χαρυ Ποτερ, Ναρνια κλπ στην θεση τους....

Dark Angel #9
22-06-2011, 22:50
Ασχετο, Game Of Thrones βλεπει κανεις; και ΓΑΜΩ τις σειρες!

Eleni7
22-06-2011, 22:59
Το εχω στα υποψιν για το καλοκαιρι.Να το δω λες?Μου το συστηνεις?

SuperSayian
22-06-2011, 23:18
Για το χόμπιτ δεν ξέρω γιατί αλλά εχω κακό προαίσθημα...Μυρίστηκαν φράγκα μου φαίνεται και δεν ξέρω πως θα είναι το αποτέλεσμα.Καλά για Νάρνια ασχολίαστο...


Πλάκα πλάκα ναι πείτε και σε μένα καμια σειρά να αρχισω να βλέπω το καλοκαίρι γιατί πολύ βαρεμάρα εχει πέσει!Το Game of thrones πρέπει να ναι ωραίο όντως συμφωνώ με Dark,όσοι γουστάρετε sci-fi πάντως(η κάτι απο sci-fi τεσπα) δείτε το fringe πολύ ωραία σειρά κατ εμε,παρόλο που εχει τόσο μικρή τηλεθέαση!

Dark Angel #9
22-06-2011, 23:18
Ανεπιφυλακτα! βασισμενο σε βιβλια καθε σεζον κ βιβλιο, ανυπομονω για δευτερη!!!!!!!!!!! απ τις καλυτερες σειρες που χουν βγει, τρομερα σκηνικα σεναριο τα παντα! τρελα! ξεκινα το κατεβασμα χτες! :P

@supersayian ρε το χομπιτ θα σπειρει. Τζακσον κ τα μυαλα στα μπλεντερ. αφου το ανελαβε αυτος δε φοβαμαι τπτ.

johny b
22-06-2011, 23:27
Χόμπιτ, Νάρνια, Χάρης Πότερ, Πειρατές της Καραϊβικής, Τρανσφόρμερς

TT7
22-06-2011, 23:30
Πολυ καλο το Game of Thrones...αν και το Borgias με Jeremy Irons στον ρολο του Παπα με κερδισε περισσοτερο...

Eleni7
22-06-2011, 23:37
Ωραια.Και απο οτι τσεκαρα ειναι απο το HBO,το οποιο γενικα τις στηριζει καλα τις σειρες του.Για να δουμε,γιατι φετος τελειωσαν 2 σειρες που εβλεπα φανατικα και εχει μεινει ενα μικρο κενο στο προγραμμα:p

Dark Angel #9
22-06-2011, 23:39
Την επομενη βδομαδα... ειμαι σκατοπωρωμενος! :D
hA7VTwEbNNE
kxWGDVAOwik

Eleni7
22-06-2011, 23:47
Πρεπει να τα σπαει σε 3D

dora7
23-06-2011, 00:03
θα συμφωνήσω με dark...(τωρα μπηκα και τα ειδα...)...αφου ανελαβε το Χόμπιτ ο τρελος φαν Jackson ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΩ...;):cool: Γμ το Δεκέμβριο του 2012....και έχουμε και τους Μάγιας που προβλέπουν καταστροφή του κόσμου πάνω στο launch της ταινίας την γκαντεμιά μου μεσα....:p:p:p

redglove
23-06-2011, 00:14
Ωραια.Και απο οτι τσεκαρα ειναι απο το HBO,το οποιο γενικα τις στηριζει καλα τις σειρες του.Για να δουμε,γιατι φετος τελειωσαν 2 σειρες που εβλεπα φανατικα και εχει μεινει ενα μικρο κενο στο προγραμμα:p

Deadwood... :(

SuperSayian
23-06-2011, 00:53
Το transformers το ενα ήταν ψιλομούφα.Το δυο τα σπαγε δεν το συζητάμε.Το τρια απ το trailer φαίνεται και αυτό τούμπανο.Αν και μου την ψιλοέσπασε που δεν θα δω πάλι αυτό
http://www.doubledumbassonyou.com/images/megan_fox_rotf01.jpg :D

Για το χόμπιτ μακάρι να έχετε δίκιο αλλά εχουμε ακόμα 1,5 χρόνο οπότε μέχρι τότε ποιος ζει ποιός πεθαίνει?

Ποιές σειρές έβλεπες Ελένη και τελείωσαν φέτος?Πάντως το HBO είναι κάπως περίεργο.Η μόνη σειρά που εχω δει ολόκληρη απο κει είναι το six feet under :D Φετινή απογοήτευση για μένα γενικά το Supernatural και θα το τραβήξουν και 7ο κύκλο!

Dark Angel #9
23-06-2011, 00:57
Νταξ το ενα πολυυυυυυυ εισαγωγικο λογικο, το 2 γαματες σκηνες μαχης, προσωπικα δε θα μου λειψει ιδιαιτερα οχι οτι δε μ αρεσει αλλα εγω για τον οπτιμους το μεγκατρον κ το σιναφι θα παω να το δω :P σουπερνατσουραλ σιγουρα δεν ηταν οπως τα παλια, αλλα ειχε πολυ κιλερ τελος! απ οτι εχω διαβασει σχεδιαζαν να το σταματησουν φετος αλλα ειχε μεγαλες ακροαματικοτητες κ ετσι αποφασισαν να το συνεχισουν! Ντεξτερ βλεπει κανεις; :D

Eleni7
23-06-2011, 01:08
Ρε θηριο Σαγιαν εβλεπες Six Feet Under?Απο τις all-time αγαπημενες μου.Ειδικα το φιναλε ηταν τρομερο.Ο ιδιος παραγωγος κανει και το true blood παλι για το HBO

Συνολικα βλεπω ετησιως 7-8 σειρες.Φετος τελειωσε το πολυαγαπημενο μου Smallville (το εβλεπα απο 12 χρονων) και το Friday Night Lights

Παιδια το HBO ειναι κλασικο καλωδιακο.Οι σειρες τους φτανουν 3-4 σεζον.Δεν πανε παραπανω (και παλι εχει 12 επεισοδια η σεζον)

SuperSayian
23-06-2011, 01:12
Ναι ρε κ εγω πλάκα κάνω αυτό έλλειπε να πήγαινα να σκάσω 7,5Ε για να δω την γλάστρα σε αυτή την ταινία!

Supernatural πέρσι ήταν να γίνει αυτό που λες αλλά το σύνεχισαν και φέτος.Μέχρι πέρσι ήταν τέλειο και το τέλος του μη σου πω ήταν και για series finale.Spoiler alert Ρε στο 21 δείχνει τον μλκ τον Καστιέλ να το παίζει κλαψομούνης και να ζηταει τον Θεο και στο 22 γίνετε αυτός ο Θεος πέρνωντας και την θέση του Εωσφόρου?(ο οποίος μάλλον δεν θα μας ξανααπασχολήσει) Fail για μένα.

Dexter Μια απ τα ίδια.Μέχρι πέρσι τα σπαγε και το τέλος του ωραίο.Αλλα εχει μαλακώσει παρα πολύ ο τύπος.Παλιά έλεγε "I m monster" και σκότωνε,θέριζε τα πάντα ολα τώρα λεει "Ι m monster" και κάνει σαν το κοριτσάκι στο λούνα παρκ που δεν του πήραν μαλλί της γριάς!Για να μην μιλήσω για το εντελώς τσαπατσούλικο τέλος της 5ης σεζόν!

Dark Angel #9
23-06-2011, 01:15
Βασικα το κοβω οχι οτι εγινε Θεος απλως οτι τουμπανεψε σαν Θεος, τωρα τι θα παιχτει στην καινουρια σεζον πραγματικα δεν εχω ιδεα. γενικα μ αρεσε μπορω να πω αλλα σιγουρα δεν συγκρινεται με τον πανικο στις παλιοτερες σεζον. για τον ντεξτερ θα συμφωνησω το τελος με ξενερωσε λιγακι αλλα τις προαλλες ειδα αυτο κ αναθαρρεψα.
Y-IXnlkgUwQ

Eleni7
23-06-2011, 01:15
Κοιταξτε μην παει και για αλλη το Supernatural.Εκει στο CW ψωφανε για νουμερα.Και το Smallville απο την 6η και κατω λεγανε καθε χρονια οτι θα ειναι η τελευταια και ολο το συνεχιζανε επειδη ειχε τηλεθεαση.Μαντεψτε?10 σεζον εκανε με αυτα και με εκεινα, και αν φετος δεν το περνανε αποφαση απο το καλοκαιρι οτι θα τελειωνε,ισως πηγαινε και για 11η

Dark Angel #9
23-06-2011, 01:18
ε δε νομιζω να παει κ περαν 7ης. εκτος αμα κανουν κανα τοσο γαματο σεναριο πια αλλα νταξει ΤΙ ΑΛΛΟ;;;;;;;;; :D

KingJames
23-06-2011, 01:21
Βασικα το κοβω οχι οτι εγινε Θεος απλως οτι τουμπανεψε σαν Θεος, τωρα τι θα παιχτει στην καινουρια σεζον πραγματικα δεν εχω ιδεα. γενικα μ αρεσε μπορω να πω αλλα σιγουρα δεν συγκρινεται με τον πανικο στις παλιοτερες σεζον. για τον ντεξτερ θα συμφωνησω το τελος με ξενερωσε λιγακι αλλα τις προαλλες ειδα αυτο κ αναθαρρεψα.
Y-IXnlkgUwQ

ΤΕΛΕΙΩΝΕ,ΞΕΚΙΝΑ !

Eleni7
23-06-2011, 01:21
Οπως και να το κανουμε,μετα το τελος του Smallville,το Supernatural και το Vampire Diaries ειναι οι πιο δημοφιλεις σειρες του καναλιου.Αν τελειωσουν και αυτες,κλαφτα Χαραλαμπε.Δεν ειναι καναλι που δινει τρελα λεφτα για budget σειρων.Οποτε,θα το τραβηξουν ως εκει που δεν παει...

SuperSayian
23-06-2011, 01:23
@eleni six feet under και πολύ λιώσιμο λέμε!χαχα τόσο κατεστραμένη οικογένεια είχα να δω απ τα Μαύρα μεσάνυχτα του μέγκα.:D:D Το τέλος κυριολεκτικά τα σπασε,ειδικά οι τελευταίες σκηνές με την Κλαίρ στο αμάξι κτλ κτλ.Smallville έβλεπα και εγω παλιά αλλά το χω παρατήσει 2-3 σεζόν τώρα.

@Dark Supernatural feeling εμένα δεν μου έβγαλε φέτος.Και απο πέρσι,μην πω πρόπερσι που ο Dean γύρισε απ την κόλαση με χάλαγε λίγο αλλά ήταν τόσο συναρπαστική η πλοκή που δεν φαινόταν πολύ.Φέτος ολο μελό και δράματα.Αυτός είναι μωρέ ο Dean Winchester?:D

Δεν το χα δει το trailer του dexter όντως φαίνεται υποσχόμενο αλλά κρατάω επιφυλάξεις.Ρε αν τον είχε δει η αδερφή του στο τέλος θα χε τρελό ενδιαφέρον για φέτος.Η εκεί με τον Quinn το τρελό?Τώρα και ο ένας ξέρει οτι ο dexter σκότωσε τον φίλο του και ο άλλος οτι τον παρακολουθούσε...Και μετά μου πίνανε μπυρίτσες μαζί στην παραλία?Παει φλώρεψε τελείως ο dex.χαχα


Αααα επίσης δεν μ άρεσει καθόλου και το τέλος του House...Ενω η σσεζόν μ αρεσε με κάποια τέλεια επεισόδια βγαλμένα απ τους καλούς του κύκλους(1-4) το τέλος ήταν μια πατάτα και μισή!

Dark Angel #9
23-06-2011, 01:26
Δεν ξερω ρε εχει ψωμι για ΠΟΛΥ ΠΑΝΙΚΟ στο ντεξτερ! κ κλασσικα πιστευω θα χει εναν γαματο Super-duper-Villain. :D
Σουυυυυυυυυυυυυτ μη μιλας για χαουζ ειμαι 3η σεζον! :P

Y.Γ. ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ DEAN WINTCHESTER!!!! Φερτε τον πισω ρεεεεεεεεεεεεεεε!!! No more tears! :P

Eleni7
23-06-2011, 01:31
Σαγιαν,το Smallville τις σεζον 6-7 (τοτε πρεπει να το σταματησες λογικα) δεν βλεποταν.Και εγω στο τσακ ημουν.Αλλα 8-9 ειναι ΤΡΟΜΕΡΕΣ.Ειδικα η 9.Αν θες κανε μια προσπαθεια,ειδικα αν σου αρεσει ο Σουπερμαν (προσωπικα κοβω φλεβα).Η 10 ψιλομετρια αλλα με 2-3 ΚΟΡΥΦΑΙΑ επεισοδια και αποκορυφωμα το φιναλε.

Το Six Feet Under δεν υπηρχε.Κορυφαια σειρα.Και φυσικα το τελος ηταν ιδιοφυες.Αλλωστε,αυτο ειναι και το φιναλε για ολους μας.Τα τελευταια 6 λεπτα ΕΠΙΚΑ με γαματη μουσικη επενδυση.Μπαινει σιγουρα στις top σειρες που εχω δει με κορυφαιο φυσικα το X-Files

To House εχει βαρεσει κανονι εδω και 2 σεζον.Ηρθε η ωρα να δωσουν ενα τελος

SuperSayian
23-06-2011, 01:31
Εκεί που είσαι ο house τα σπαγε(Εμένα προσωπικά μ άρεσε πάρα πολύ)

The Walking Dead είδε κανείς?ψήνομαι να το κατεβάσω αν και απ οτι βλέπω μόλις 6 επεισόδια έδειξε αλλά άξιζαν τον κόπο?:p

Dark Angel #9
23-06-2011, 01:34
Να πιασουμε κ τα ρετρο χαχαχα
k7_7semtxI0

Dark Angel #9
23-06-2011, 01:35
Εκεί που είσαι ο house τα σπαγε(Εμένα προσωπικά μ άρεσε πάρα πολύ)

The Walking Dead είδε κανείς?ψήνομαι να το κατεβάσω αν και απ οτι βλέπω μόλις 6 επεισόδια έδειξε αλλά άξιζαν τον κόπο?:p

απ οτι εχω ακουσει ηταν πολυ καλο... προσωπικα το οτι βγηκε απο κομικ του Mc Farlane η σειρα ελπιζω πως θα δουμε συντομα κ μια ΣΩΣΤΗ ταινια Spawn :D

Eleni7
23-06-2011, 01:35
Πεθαινω για σουπερηρωες (ειδικα της DC).

Dark Angel #9
23-06-2011, 01:37
εγω απο DC ΛΑΤΡΕΥΩ Batman, μ αρεσουν γενικα οι υπερηρωες της ομως οπως κ της μαρβελ (Δε φαινεται ε), ειμαι βολικος ανθρωπος εγω! :P τωρα που το θυμηθηκα παω να παιξω κ καμια πιστα στο Spiderman shattered dimensions :D


εδιτ: ξεχασα να αναφερω πως Λατρευω Απιστευτα κ απειρα τον Spawn :D

Eleni7
23-06-2011, 01:38
PsDGbhpwJ94

αυτο το βλεπει κανεις?

SuperSayian
23-06-2011, 01:39
Α ρε dark χαχα!

x-files τι μου θύμησες τώρα?θυμάμαι καθόταν η μάνα μου και το βλεπε(και την έπαιρνε ο ύπνος κλασικά) και το έβλεπα και εγω.Νομίζω το είχε 12-1 τότε και αισθανόμουν και περήφανος που άντεχα μέχρι της 1 ξύπνιος!χοχο "Trust noone" η κάπως έτσι.

Για μένα οτι κορυφαίο εχω δει είανι το Prison Break και ας το μαμησαν στο τέλος.Ειδικά η πρώτη σεζόν οτι καλύτερο εχω δει ποτέ και με διαφορά!

ΥΓ.Κοίταξα τα κοιτάπια μου και είχες δίκιο 7η σεζόν το παράτησα το smallville αλλα αν αξίζει να το ξαναρχίσω.Αν και ο αγαπημένος μου απ αυτούς ήταν ο spiderman:D


EDit: Καλά big bang δεν θα βλέπαμε?:D Seldon ΘΕΟΣ!Αν και στην αρχή μου την έσπαγε απίστευτα τώρα τον εχω λατρέψει!