PDA

View Full Version : Αυτοκίνητα - Μηχανές


Pages : 1 [2] 3 4

KingJames
27-03-2011, 00:21
http://straightsixmedia.tumblr.com/photo/1280/3870983829/1/tumblr_li30dffRT91qbi8ot

Ferrari 288 gto

vargas
28-03-2011, 14:13
http://www.youtube.com/watch?v=78Esw4kJP9A

240 αλογα ατμοσφαιρα κ ηχος απο f1. mugen motorsports.

http://mad-fast.com/wp-content/uploads/2010/04/237hp-Mugen-Civic-Type-R-test-driven-by-Fifth-Gear.png

tc-g6
28-03-2011, 14:43
ΤΕΛΕΙΟ αλλα αλλης εποχης...

*GrimReaper*
28-03-2011, 14:49
εμενα δεν μ'αρεσει καθολου αυτος ο κουβας

vargas
28-03-2011, 15:02
Η αληθεια ειναι πως ολοι πανε στο downsizing, κ γω πολυ συχνα οδηγω το πασσατ 2.0 tsi του πατερα μου . Αλλα η ατμοσφαιρα κ ειδικα το vtec ή vvti κλπ με ψηλο στροφαρισμα απο τις 7000 κ πανω ειναι αλλη φαση ... ...Grim , μην μου πεις οτι σ αρεσει το γκολφ πιο πολυ απο το civic ???
http://static.cargurus.com/images/site/2008/04/22/21/23/1974_toyota_celica_gt_coupe-pic-30225.jpeg
ιδου κ το πρωτο μας τουτου , η πανεμορφη celica των 80ς ...

tc-g6
28-03-2011, 15:08
vargas με αρρωστησες... ΤΙ ΑΜΑΞΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΡΕ ΓΜΤ!!!

η honda πρεπει να προσδιορισει ξανα το κοινο στο οποιο στοχευει και αναλογα να πραξει, το civic ηταν ενα πολυ καλο αυτοκινητο αλλα πλεον ειναι ξεπερασμενο...

*GrimReaper*
28-03-2011, 15:13
grim , μην μου πεις οτι σ αρεσει το γκολφ πιο πολυ απο το civic ???

οχι βεβαια....το τσελικα ας πουμε μ'αρεσει πιο πολυ

vargas
28-03-2011, 15:56
eπειδη τυνχανει να εχω κ το type r το ep3 κ το type s , k εχω μια τρελα με πολλα αυτοκινητα διαφορετικων εταιρειων (τα οποια κ εχω οδηγησει , απο smart μεχρι wrangler..) μπορω να πω πως ξεπερασμενο το τελευταιο civic oυτε μηχανικα ουτε σε καποιο αλλο τομεα ειναι. Απλα ειναι διαφορετικο. Οσο για την celica , τι να πω μεγα λαθος του πατερα μου ,τωρα εχει κολλημα με τα vag ...:( Δε βαριεσαι τουλαχιστον οδηγει passat 250 ps κ κουναει μαντηλι σε πολλα ψευτογρηγορα ...:p

johny b
29-03-2011, 15:19
Κράνος πάντα μάγκες. Γίνονται και μλκίες. Το παλικάρι πήγαινε στη δουλειά του και του βγήκε μονοκατοικία από στοπ.
T_3AKEQgeiY&feature=related

DON
29-03-2011, 16:39
Δεν φαίνεται.

zouparos
29-03-2011, 16:41
πάνω στα ατυχήματα αυτό αξίζει όποιος δεν το ειχε δει...

http://www.megatv.com/article.asp?catid=21297&subid=2&pubvideoid=17952758

johny b
29-03-2011, 16:41
Πού κοιτάς?

DON
29-03-2011, 16:44
Στο youtube που έβαλες...το βίντεο δεν επιτρέπεται.

johny b
29-03-2011, 16:52
Tί στον μπέο. Επιτρέπεται από Γαλλία κι απαγορεύεται από Ελλάδα?
Ψάξε alithino atyxima. Έχει καμμια 40ρια "ορίτζιναλ" και 135 παρωδίες. Αυτό που ανέβασα έχει τα πιο αστεία σχόλια που έχω διαβάσει ποτέ σε βίντεο. Έπεσα στο πάτωμα και δεν κάνω πλάκα

vargas
29-03-2011, 23:06
ρε τζονι τι ρεπορταζ ηταν αυτο?? συγκλονιστικο...

vargas
30-03-2011, 16:04
http://3.bp.blogspot.com/_E5ELxVgPQd4/TKhI9PBroVI/AAAAAAAAFhM/hnUkhDSMRcA/s1600/tvr_tuscan_lhd_tvrblog_2.jpg

δειτε κ αυτο...αγγλικο πραγματικο σπορτκαρ ΑΛΛΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ...δεν εχει τις ανεσεις πολλων αυτοκινητων σημερα ..ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ TVR TUSCAN http://www.youtube.com/watch?v=qqbMyGXCUfM&feature=related

K για το τελος το αγαπημενο μου raybrig...http://www.youtube.com/watch?v=urXBEegIMVM ...τρελος ηχος απο αλλου...;)

SuperSayian
30-03-2011, 17:11
Tί στον μπέο. Επιτρέπεται από Γαλλία κι απαγορεύεται από Ελλάδα?
Ψάξε alithino atyxima. Έχει καμμια 40ρια "ορίτζιναλ" και 135 παρωδίες. Αυτό που ανέβασα έχει τα πιο αστεία σχόλια που έχω διαβάσει ποτέ σε βίντεο. Έπεσα στο πάτωμα και δεν κάνω πλάκα

Ρε συ Τζόνυ δεν σ έπιασα!Να κάνω search "alithino atyxima"?Γιατί αν ναι το πατάω και δεν μου βρίσκει αποτέλεσμα μου λέει απλά Did you mean: αληθινο ατυχημα

vargas
30-03-2011, 17:13
στο ιδιο λινκ του μεγκα εχει εκπομπη απο τους πρωταγωνιστες με θεμα τα ατυχηματα

*GrimReaper*
30-03-2011, 19:00
Ρε συ Τζόνυ

τι μου θυμησες τωρα

-WjfVq7jFm8

TT7
10-04-2011, 16:11
oIhGJyLR6TI&feature=player_embedded

*GrimReaper*
10-04-2011, 16:17
oIhGJyLR6TI&feature=player_embedded

το εχει βαλει ο τζονις στο φορμουλα 1....που ζειτε ρε παιδια? :p

johny b
10-04-2011, 16:45
oihgjylr6ti&feature=player_embedded
........................
Μπαν τώρα

*GrimReaper*
10-04-2011, 16:48
........................
Μπαν τώρα

μη μιλας εσυ που το εβαλες σε λαθος τοπικ...εδω επρεπε να το βαλεις :cool:

johny b
10-04-2011, 16:52
μη μιλας εσυ που το εβαλες σε λαθος τοπικ...εδω επρεπε να το βαλεις :cool:

Μπαν
μπαν χαλαρά

TT7
10-04-2011, 19:08
Μαλακα και ειναι και προσφατο...εν το κοιταξα το τοπικ σημερα και δεν το προσεξα...Οτι να ναι...

Ναι αλλα με υποτιτλους δεν το εχετε βαλει...

bpo8RDyOEWY&feature=related

vargas
15-04-2011, 13:46
k odhgei k to aytokinhto mou...
οποιος θελει να φτιαχτει...........ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ας δει αυτο ....

4TshFWSsrn8

KingJames
05-05-2011, 12:54
http://24.media.tumblr.com/tumblr_lklul2T2nt1qhisdko1_500.jpg


Πορνογραφία,αλητεία πείτε το όπως θέλετε...

SuperSayian
05-05-2011, 18:49
Έχει κανείς φιμέ τζαμάκια στο κάρο του??Τώρα που καλοκαιριάζει σκέφτομαι να βάλω.Με το ΚΤΕΟ τελικά τι στον π#*τσο παίζει?Ο καθένας λεει το μακρί του και το κοντό του!

Airness
05-05-2011, 21:26
Έχει κανείς φιμέ τζαμάκια στο κάρο του??Τώρα που καλοκαιριάζει σκέφτομαι να βάλω.Με το ΚΤΕΟ τελικά τι στον π#*τσο παίζει?Ο καθένας λεει το μακρί του και το κοντό του!
"Σας ενημερώνουμε ότι η Γενική Διεύθυνση Μεταφορών του ΥΜΕ έχει προωθήσει σχέδιο απόφασης για τη ρύθμιση του θέματος της επικόλλησης μεμβρανών σε υαλοπίνακες οχημάτων, ενόψει της έκδοσης της απόφασης αυτής και μέχρι την έναρξη εφαρμογής της, κατά τον τεχνικό έλεγχο των οχημάτων στα ΚΤΕΟ εφαρμόζονται τα ακόλουθα:
1) Σε περίπτωση που όχημα φέρει επικολλημένες μεμβράνες στον εμπρόσθιο ανεμοθώρακα ή στους υαλοπίνακες εκατέρωθεν της θέσης του οδηγού θα σημειώνεται σοβαρή έλλειψη στο σημείο ελέγχου 1404 της απόφασης 44800/123/85 του Υφυπουργού Μεταφορών και Επικοινωνιών (781 Β), όπως ισχύει. Δεν θα σημειώνεται έλλειψη εάν υπάρχουν επικολλημένες:
α) "Λωρίδες" μεμβράνης πλάτους μέχρι 10 εκατοστόμετρα (μετρούμενες από την πάνω πλευρά του υαλοπίνακα) για την αντιθαμβωτική προστασία του οδηγού ή
β) Μεμβράνες περιορισμού της υπεριώδους ακτινοβολίας, οι οποίες πρέπει να συνοδεύονται από βεβαίωση αντιπροσώπου - εγκαταστάτη μεμβρανών στην οποία αναφέρεται ότι στο συγκεκριμένο όχημα έχουν τοποθετηθεί μεμβράνες που είναι πιστοποιημένες από κράτος - μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Στην περίπτωση αυτή, στο χώρο των παρατηρήσεων του εκδιδόμενου Δελτίου Τεχνικού Ελέγχου θα αναγράφεται η φράση "Το παρόν όχημα φέρει μεμβράνες η καταλληλότητα των οποίων θα οριστικοποιηθεί σε επόμενο περιοδικό τεχνικό έλεγχο".
2) Σε περίπτωση που όχημα φέρει επικολλημένες μεμβράνες στους υπόλοιπους
υαλοπίνακες δεν θα σημειώνεται έλλειψη, εφόσον αυτές συνοδεύονται από βεβαίωση
αντιπροσώπου -εγκαταστάτη μεμβρανών στην οποία αναφέρεται ότι στο συγκεκριμένο
όχημα έχουν τοποθετηθεί μεμβράνες που είναι πιστοποιημένες από κράτος - μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης, Στο χώρο των παρατηρήσεων του εκδιδόμενου Δελτίου Τεχνικού Ελέγχου θα αναγράφεται η φράση "Το παρόν όχημα φέρει μεμβράνες η καταλληλότητα των οποίων θα οριστικοποιηθεί σε επόμενο περιοδικό τεχνικό έλεγχο".
3) Δεν θα σημειώνεται έλλειψη σε περίπτωση που όχημα φέρει επικολλημένες μεμβράνες στους υαλοπίνακες του (συμπεριλαμβανομένου και του εμπρόσθιου ανεμοθώρακα), εφόσον ο οδηγός του είναι εφοδιασμένος με γνωμάτευση κρατικού νοσοκομείου στην οποία βεβαιώνεται ότι αντιμετωπίζει πρόβλημα υγείας που επιβαρύνεται από την έκθεση στην ηλιακή ακτινοβολία και ότι πρέπει, για να προστατευθεί, να χρησιμοποιήσει μεμβράνες στο αυτοκίνητο του. Στο χώρο των παρατηρήσεων του εκδιδόμενου Δελτίου Τεχνικού Ελέγχου θα αναγράφεται η φράση "Ο ιδιοκτήτης του παρόντος οχήματος έχει πρόβλημα υγείας και για την προστασία του το. όχημα, φέρει μεμβράνες η καταλληλότητα των οποίων θα οριστικοποιηθεί σε επόμενο περιοδικό τεχνικά έλεγχο".
Υπάρχουν 2 άρθρα του ΚΟΚ με 3 παραγράφους που έχουν σχέση με τις αντιηλιακές μεμβράνες.

Το άρθρο 81. Παρ. 7 που αναφέρει:
"Τα διαφανή μέρη των αυτοκινήτων οχημάτων και των ρυμουλκομένων, τα οποία αποτελούν τμήμα του αμαξώματος αυτών, περιλαμβανομένου και του ανεμοθώρακα ως και οποιουδήποτε εσωτερικού χωρίσματος, επιβάλλεται να είναι κατασκευασμένα κατά τρόπον ώστε αφʼ ενός μεν σε περίπτωση θραύσης τους ο κίνδυνος τραυματισμού προσώπων να μειώνεται στο ελάχιστο, αφʼ ετέρου δε να είναι ορατός τόσο ο οδηγός όσο και οι επιβαίνοντες αυτού. Ειδικότερα τα διαφανή μέρη του ανεμοθώρακα πρέπει να είναι κατασκευασμένα από τέτοια ύλη ώστε
α) Η διαφάνεια του ανεμοθώρακα να μην ελαττώνεται με την πάροδο του χρόνου
β) Να μην παραμορφώνουν τις εικόνες των αντικειμέων που φαίνονται διαμέσου του ανεμοθώρακα
γ) σε περίπτωση θραύσης τους, ο οδηγός να έχει ικανή καθαρή θέα της οδού.

81. παρ.8. ..... και απαγορεύεται η τοποθέτηση ή ανάρτηση μπροστά ή πίσω από τον ανεμοθώρακα, ως και η επικόλληση σε αυτόν αντικειμένων που περιορίζουν την ικανότητα του οδηγού.
και
Αρθ. 82 παρ.3 "Το μηχανοκίνητο όχημα πρέπει να είναι κατασκευασμένο κατά τρόπον ώστε το πεδίο ορατότητας του οδηγού, μπροστά, δεξιά και αριστερά αυτού, να είναι αρκετό για να είναι δυνατή η ασφαλής οδήγηση"
Όντως βάση του αρθ.81 ο οδηγός πρέπει να είναι ορατός αλλά ο ΚΟΚ δεν ορίζει σαφείς τεχνικές προδιαγραφές όμως κάτι τέτοιο ρυθμίζεται με την οδηγία 92/22/ΕΟΚ η οποία αναφέρει ότι κάθε αμάξι πρέπει να τηρεί τις προδιαγραφές της οδηγίας του κανονισμού αρθ 43. Της ΟΕΕ/ΗΕ.

Μεταξύ λοιπόν των προδιαγραφών ορίζονται επʼ ακριβώς οι ελάχιστες προδιαγραφές των υαλοπινάκων σε ότι αφορά τον συντελεστή (ποσοστό) μετάδοσης του φωτός ως εξής: (ελάχιστη διαπερατότητα δηλαδή)
75% οι ανεμοθώρακες
70% για τα παράθυρα εκατέρωθεν της θέσης του οδηγού
70% για τα πίσω παράθυρα, εκτός αν έχει δύο πλευρικούς καθρέπτες, οπότε και δεν ορίζεται.

userNOname7
09-05-2011, 14:48
Πίστα F1 και στην Ελλάδα

Εγκρίθηκε από το υπουργείο Ανάπτυξης το έργο για κατασκευή πίστας Φόρμουλα 1 με κόστος που αγγίζει τα 94 εκ.ευρώ

Στην περιοχή Χαλανδρίτσας, στην Αχαϊα θα κατασκευαστεί η πίστα της Φόμουλα 1 στην πατρίδα μας.

Το κόστος κατασκευής θα δτάσει συνολικά τα 94 εκ. ευρώ, με τα 50 να επιδοτούνται κατα 40% ενώ τα υπόλοιπα 44 κατά 20%.

Δύσκολα όμως θα απολαύσουμε αγώνα γιατί η εταιρεία του Έκλεστοουν ζητά 35 εκ. ευρώ ετησίως για να δώσει την άδεια.

Την κατασκευή του έργου έχει αναλάβει η ?Αυτοκινητοδρόμιο Πάτρας Α.Ε?, η οποία εκτός από την πίστα, 4.834,59 μέτρων, θα φτιάξει κτηριακές εγκαταστάσεις 11.162 τ.μ αντί για 7.000 τ.μ που προέβλεπε η αρχική μελέτη.

Οι συγκεκριμένες εγκαταστάσεις θα περιλαμβάνουν pits, καμπίνες αναμετάδοσης, κτίρια διοίκησης και διεύθυνσης των αγώνων, ιατρείο και σταθμός Α' βοηθειών, 2 κατοικίες φυλάκων, εμπορικά καταστήματα, εκδοτήρια εισιτηρίων, αίθουσες συνεντεύξεων, αίθουσες ΜΜΕ, εστιατόρια, χώρος φιλοξενίας, VIPS, αίθουσες χρονομετρήσεως, αίθουσες συνεδριάσων αρχόντων αγώνα, αίθουσες ενημέρωσης, αστυνομικός σταθμός κ.λπ.

Επίσης θα κατασκευαστεί και πίστα καρτ σε 11.000 τ.μ με εξέδρα 5.000 θεατών που θα μπορέσει να φιλοξενήσει αγώνες ευρωπαϊκού και παγκόσμιου πρωταθλήματος.

http://www.olympiacos24.gr

tc-g6
09-05-2011, 15:04
Γ Ι Α Κ Α Ν Ε Ν Α Λ Ο Γ Ο . . .

δεν υπαρχει περιπτωση να φτιαχτει πιστα F1 στην ελλαδα. εδω οι υπαρχουσες πιστες δεν κανουν ουτε για καρτ, ποιον κοροϊδευουν δηλαδη?
τσιμπουκια τους επαιρναν για να πιστα στο ελληνικο που θα ηταν ΓΑΜΑΤΗ, θα ειχε πρασινο και θα ηταν ενα τεραστιο οικολογικο και εμπορικο παρκο. μετα αρχισε το στορυ για την αχαϊα (αφου για λιγο υπηρξε η σκεψη για αγωνα στο κεντρο της αθηνας, γελαγανε και οι λακουβες), αυτοι εχουν εκει μια κοινοπραξια μπετατζιδων και νομιζουν οτι ετσι θα γινει δουλεια.

πως ρε μαγκες??? αφου δε θα γινει αγωνας f1 τι αγωνας περιμενετε να γινει? καρτ??? θα δωθουν τοσα φραγκα για μια πιστα καρτ και αλλη μια για να ποιο λογο? για να κανουμε αγωνα με μουλαρια?

vargas
09-05-2011, 15:54
δεν ειναι αστειο οντως θα γινει η πιστα , τωρα το αν θα γινουν αγωνες δεν το ξερω , υποθετω οτι θα γινουν αλλιως δεν υπαρχει λογος για τετοιο εργο.

tc-g6
09-05-2011, 16:28
τι αγωνες θα γινουν στην ελλαδα ωστε να φτιαχτει τετοια πιστα??? f1, οχι. s.f., μαλλον οχι. πρωταθλημα τουρισμου, οχι. καρτ, ισως.

επειδη λοιπον ειναι παραλογο να γινει μια τετοια επενδυση για αγωνες καρτ (και αν γινουν και αυτοι), εγω βλεπω οτι ειναι ενας ακομα "ωραιος" και ελληνικος τροπος να βρεθουν θυματα επενδυτες και να φαγωθουν φραγκα. στο τελος θα μεινουν τα ξενοδοχεια και τα εμπορικα κεντρα αλλα επειδη ειναι στην αχαϊα τελικα θα επιβιωσουν μονο τα πρωτα.

ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΣΕΣ ΠΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΣΟΒΑΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ, για εμενα τα υπολοιπα ειναι μαλακιες...

vargas
09-05-2011, 17:05
αυτο που ακουσα χτες στην μεταδοση της F1 απο τον αλφα ειναι οτι αρχικα το πλανο ειναι για αγωνες της formula 3 . Ας γινει η αρχη εστω κ ετσι..
http://www.sport-fm.gr/article/474625

tc-g6
09-05-2011, 17:47
ρε παιδες, επειδης δηλαδη το ψαχνω λιγο, τι αγωνες φορμουλα 3 μας λενε??? εχετε δει με τι αυτοκινητα γινεται το εδω πρωταθλημα (ΟΤΑΝ γινεται)?

μακαρι να γινει κατι καλο αλλα σε τετοιες εποχες και με τετοιες συνθηκες το βλεπω κομματι δυσκολο...

vargas
09-05-2011, 18:11
ακουγεται πως υπαρχει κ ορεξη κ χρημα απο τους πατρινους φαν της αυτοκινησης . κ επειδη θα χρειαστει αρκετο κ απο τα 2, ειναι θετικο που υπαρχει ιδιωτικη πρωτοβουλια...

Airness
12-05-2011, 15:28
0yfBZTeZamU

KonTaz
12-05-2011, 16:27
Ας με αξιώσει ο θεός να ασχοληθώ με κάτι παρόμοιο στο μέλλον....

air josh
12-05-2011, 16:32
Αν και οι γνωσεις μου ειναι ελαχιστες στη διαδικασια μονταρισματος αυτοκινητου θα ηθελα καποια στιγμη εχοντας φυσικα και την οικονομικη ευχερεια να αποκτησω και να συναρμολογησω ενα morgan

8rilos!!!
12-05-2011, 16:46
0yfbztezamu

ηδονη......

KonTaz
15-05-2011, 00:50
Καμιά γνώμη για το Citroen DS3??

Όσες φορές το είδα στο δρόμο έπαθα πλάκα...

TT7
15-05-2011, 02:42
Καλο αλλα στα αυτοκινητα κουμαντο κανουν οι δυναμεις του Αξονα...
Αν μπορεις να διαθεσεις λεφτα να παρεις μια Τζιουλιεττα θα εχεις κανει την ιδανικη επιλογη...ομορφια,ταχυτητα,τεχνολογια κλπ κλπ

KingJames
22-05-2011, 05:29
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/228387_1924063214239_1021877000_32176343_5828312_n .jpg

ΜΥΘΟΣ

8rilos!!!
23-05-2011, 19:55
καμια γνωμη για το audi το Α1 το 1200αρι ;;

TT7
23-05-2011, 20:31
RgdyKNqf4mg

8rilos!!!
23-05-2011, 21:01
15.500 βγαινει σε κοκκινο χρωμα...δεν αξιζει ε;

KonTaz
23-05-2011, 22:33
Πάρα πολλά τα λεφτά αν και το αμάξι είναι κουκλί.

Έχει οδηγήσει κανείς αμάξι με ημιαυτόματο dsg 7 ταχυτήτων?

8rilos!!!
24-05-2011, 17:16
αποψη για το γκολφακι;

TT7
24-05-2011, 17:34
Το Polo 1200 turbo (tsi) που πηρε ο αδερφος μου δεν με τρελανε...δυνατο αλλα το εσωτερικο εμενα δεν μου αρεσει ιδιαιτερα...Το golf δεν ξερω δεν εχω μπει/αδηγησει...
Αλλα αποφασισε κατηγορια να κανουμε συζητηση...χαχα..

8rilos!!!
24-05-2011, 17:59
Το Polo 1200 turbo (tsi) που πηρε ο αδερφος μου δεν με τρελανε...δυνατο αλλα το εσωτερικο εμενα δεν μου αρεσει ιδιαιτερα...Το golf δεν ξερω δεν εχω μπει/αδηγησει...
Αλλα αποφασισε κατηγορια να κανουμε συζητηση...χαχα..

το polo το ειδα και εγω...ωραιος κινητηρας αλλα φτωχο μεσα και εξω...

βασικα 1400αρι ψαχνω...απλα το Α1 το 1400αρι ειναι πολυ ακριβο για αυτο κοιτουσα το 1200αρι

KonTaz
24-05-2011, 22:07
Πάρε το ds3 να με πηγαίνεις βόλτες :rolleyes: :D

Πάντως κοίτα και το Φιέστα.

TT7
24-05-2011, 22:23
Ναι Fiesta και Corsa ειναι πολυ καλες επιλογες Value for Money....

KonTaz
25-05-2011, 00:24
corsa???

Ε όχι,είπαμε άξονας αλλά όχι και έτσι.

TT7
25-05-2011, 00:29
corsa???

Ε όχι,είπαμε άξονας αλλά όχι και έτσι.

Πιτσιρικι την εβαψες τωρα...χαχα...Το εχω σε μαυρο με ωραια ζαντουλα εκδοση 111 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος....Και απο χωρους και απο επιδοσεις..και σε ΠΟΛΥ καλη τιμη...Εσωτερικα για μενα ειναι μια χαρα και εξωτερικα ιδιο με το 80% των αυτοκινητων που κυκλοφορουν..ουτε κρυο ουτε ζεστη...

Για το Fiestα ρωτηστε τον Dude που ειναι κατοχος...Να σας πει για οδηγικη αισθηση κλπ...Εγω σαν επιβατης το βρισκω πιο νεανικο και πιο σπορ σε εμφανιση και επιδοσεις πανω κατω τα ιδια....

KonTaz
25-05-2011, 00:41
Γιατί δεν προτίμησες το καινούριο Ίμπιζα??

Φιέστα τρομερό αμαξάκι,έξοχη επιλογή dude!!

TT7
25-05-2011, 00:46
Γιατί δεν προτίμησες το καινούριο Ίμπιζα??

Φιέστα τρομερό αμαξάκι,έξοχη επιλογή dude!!

Εγω απλα το αδηγω..αυτος που πληρωνει αποφασιζει...:D:D..και αμα εχει γνωστο τον υπευθυνο της αντιπροσωπειας που μπορει να του κοψει και κατι παραπανω παιρνει παραπανω μπονους το αμαξακι..:p

Ναι παρα πολυ καλο το Fiesta οντως...ειδικα το εσωτερικο με τον κοκκινο φωτισμο απαιχτο..

KonTaz
25-05-2011, 01:02
Πες το έτσι να καταλάβω.Δεν το επίλεξες εσύ!!

Αν πλήρωνες εσύ ποιο θα έπαιρνες?

8rilos!!!
25-05-2011, 01:14
αχα το φιεστα ειναι ωραια επιλογη;)

το 1400αρι με τα 96 αλογα φαινεται ενδιαφερον...

KonTaz
25-05-2011, 01:20
Δες και το ίμπιζα...

8rilos!!!
25-05-2011, 01:24
το εχω τσεκαρει ηδη το cupra...

αλλα δυστυχως δεν θα παρω εγω την τελικη αποφαση :/

TT7
25-05-2011, 01:26
Δεν ειμαι φαν τον Seat εγω...λιγο προκατειλλημενος με αυτα...

Αν ειχα θα επαιρνα το Astra με τα 140 αλογα 1.4 turbo....
Και αν ειχα και αλλα θα επαιρνα την Giulietta...

Γενικα ομως ειμαι μεγαλος φαν της AUDI και ενα S3 ειναι το μεγαλο μου ονειρο..

SuperSayian
25-05-2011, 01:29
Βασικά όταν μιλάμε για αυτοκίνητα και γενικά πράγματα που ξεκινάνε απο 4ψήφιο μην πω 5ψηφιο νούμερο βασικός παράγοντας για μένα είναι η σχέση τιμής/ποιότητας!

Θρύλε σκέφτεσαι να πάρεις αμάξι η έτσι κουβεντιάζουμε περι ανέμων και υδάτων?
Anyway αν τα λεφτά είναι για σένα βασικός παράγοντας δεν κοιτάς καν το Α1 για μένα!Πάρα πολυ όμορφο αμάξι αλλά τα λεφτά του δεν τα αξίζει!http://www.audi.gr/etc/medialib/ngw/gr/product/pricelists.Par.0038.File.pdf/endeiktikos_timokatalogos.pdf 17,500 χιλιαρικάκια ενδεικτική τιμή για 1,200cc?Εντάξει είναι η μαγκιά του Audi αλλά για μένα δεν....!

Επίσης κατα την άποψη μου η VW σαν αυτοκινητοβιομηχανία έχει χαμηλότερη σχέση τιμής ποιότητας απο τους κύριους ανταγωνιστές της την OPEL και 4-5 Ιαπωνικές εταιρίες(Νισσαν,Τογιότα,Μάζντα,Χόντα) κοινώς τα αμάξια της ολίγον overpriced!Παρολαυτά παλαιότερα ήμουν και εγω κολλημένος με τα golf και ειδικά όταν άλλαξε αρκετά ο σχεδιάσμός τους,κάπου το 2005!Πήρε πρόσφατα ο ξάδερφος μου ενα golf του 2007 GTI 2.0!Απο σχεδιασμό σκίζει,και εξωτερικά και εσωτερικά,απο την καμπύλη που έχει ο προφυλακτήρας μέχρι τον πανέμορφο εσωτερικό μπλέ ανοιχτό φωτισμό!Απο επιδόσεις?Εντάξει δεν είμαι ειδήμονων στο θέμα αλλά απο επιτάχυνση σχεδόν σε καθηλώνει στο κάθισμα και φρένα άγκυρες!Πάρα πολύ ευέλικτο και το τιμόνι του γίνεστε σβούρες σε δευτερόλεπτα,παρκάρετε για πλάκα!

Το corsa είναι συμπαθέστατο αμάξι.Το χει άλλος ξάδερφος αυτό!Μοντέλο 2009 νομίζω 1400cc!Για τα λεφτά του αξίζει πιστεύω.Μικρό,εργονομικό(αλήθεια TT7 χώρο για να βάζεις τον Φραπέ έχει?:p γιατί το άστρα του πατέρα μου δε..Καλά είναι και παλιότερο μοντέλο ελπίζω η όπελ να έλυσε αυτό το μείζων θέμα για τους Έλληνες αγοραστές)Είναι αμάξι που δεν θαμπώνει με επιδόσεις αλλά κάλλιστα το χρησιμοποιείς για πόλη αλλά και ταξιδάκια,τέραστιο + αυτό για την κατηγορία του.Αυτό που μου άρεσε ιδιαίτερα στο συγκεκριμένο αμάξι είναι πως "βεντούζαρε" πάρα πολύ καλά στον δρόμο,στην παλιά εθνική εξω απ την Μεγαλόπολη έπαιρνε τις στροφές πανάνετα,κοινώς για να βγεις απ τον δρόμο πρέπει να κάνεις και εσυ μεγάλη μακακία.Το OPC απ την άλλη είναι οτι καλύτερο υπάρχει στα μικρά αυτή την στιγμή.Με διαφορά γα μένα,απο σουλούπι μέχρι τα 192 ή 194 δεν θυμάμαι άλογα του!Πανέμορφο!

Fiesta δεν ξέρω κανέναν που να έχει κανένα πρόσφατο μοντέλο αλλά γενικά νομίζω είναι καλό αμάξι.Στα σημεία πάντως θα προτιμούσα κόρσα!Μιλαω πάντα για την απλη έκδοση κόρσα!

ΑΑΑ ξέχασα έχει ενας φίλος μου FIAT grande punto abarth....Ελπίζω να μην διαβάζει τώρα γιατί χαχαχαχαχαχα :D:D:D:D Πολύ κατώτερο απο golf και corsa OPC για μένα!


Εν κατακλείδι εγω αν αυτή την στιγμή είχα 15 χιλιάρικα στα χέρια μου θα έπαιρνα ενα ελαφρώς μεταχειρο OPC!Αν δεν ήθελα να πάρω μεταχειρισμένο θα πήγαινα ίσως σε κόρσα πάλι ή φιέστα!Ίσως και το άουρις αλλά είναι περισσότερο "σοβαρό" αμάξι,προσωπικά εμένα δεν με πειράζει αλλά άλλοι σκέφτονται αλλιώς!Παρότι είμαι υπερ των Ιαπώνων δεν θα παιρνα ποτέ πάντως ενα μίκρα!Ειδικά τα μοντέλα με τα σχετικά στρογγυλα φανάρια failure για μένα!

KonTaz
25-05-2011, 01:35
Με 16.000 παίρνεις DS3 και θα πάρεις κόρσα??
Επίσης με 16.000 παίρνεις πόλο 1.2 tsi με 120 άλογα φουλ τα πάντα όλα!!

KingJames
25-05-2011, 01:44
UulAT32FkIY&feature=player_embedded

Γκολφ : Το πρώτο ήταν αντιγραφή ενός Fiat σχεδόν βίδα βιδά (όνομα δε θυμάμαι σχωράταμε) κ είναι μεγάλη παραμύθα οτι γέννησε τη gti κατηγορία.Γενικά είναι πολύ μέτριο εξωτερικά (επιεική με βρίσκω) κ δεν μπορώ να καταλάβω την τρέλα π.χ του Supersayian ! Γούστα,είναι αυτά αλλά στα λεφτά του (αν κ δν ξέρω τι παίζει,υποθέτω) θα κοίταγα για Ιουλιέτα.
Με λίγα λόγια το αντιπαθώ,μου χαλάει την αισθητική στο δρόμο.Κατα τ'αλλα ναι μεν overrated αλλά έχει κάποια καλά στανταρ.

Οpel/Vauxhall/Holden Corsa : Για το νέο δεν ξέρω,αλλά τπ προηγούμενο ήταν/είναι τίμιο.Έχει χαρακτηριστεί ως "μικρό αγροτικό" έπειτα από απρόσμενες καταστάσεις που έβγαλε εις πέρας.
Επίσης είναι μύθος οτι είναι καθαρόαιμο αμάξι του "άξονα".General Motors είναι με οτι συνεπάγεται αυτό.

Οδηγικά από τα πιο μικρά Ιμπιθα,Κορσα,Φιεστα 38 εμείς 37 αυτοί τα καλά σχόλια από δικούς μου που εμπιστέυομαι τα παίρνει το Φιεστακι.
Του δίνω κ γω + για τημ εμφανισή του.

Υ.Γ [εκτός τόπου] Πάρε ένα Miata να γαλουχηθείς με τις σωστές αυτοκινητιστικές αρχές [/εκτός τόπου]

SuperSayian
25-05-2011, 01:45
Δεν είμαι υπερ της σιντροέν!Χώρια οτι το 3θυρο το DS3 έχει 16,000 το κορσα το 3θυρο έχει 12,500!Παντα για 1400cc!Απ αυτή την άποψη υπερέχει ξεκάθαρα ο Γερμανός!Απ άποψη design είναι θέμα γούστου βέβαια αλλά ακι πάλι θα προτιμούσα Οπελ!Απο θέμα επιδόσεων δεν εχω μπει/οδηγήσει ποτέ DS3 για να χω ξεκάθαρη άποψη αλλά δεν μου φαίνετε και τόσο χαώδης η διαφορά τους!Πόλο δεν θα παιρνα ποτέ προσωπικά είπα γιατί!Εγω είμαι υπερ των μεταχειρισμένων οπότε θα ψαχνόμουν για OPC Η GOLF αλλά είν αι πολύ που είναι κατά οπότε αντικειμενική άποψη δεν πολυχωρά γιατί όπως είαπα τα λεφτά παίζουν ρόλο δυστυχώς :Mad::mad:

TT7
25-05-2011, 01:49
Συμφωνω μεχρι και στην τελεια με αυτα που λεει ο Sayian....
Αλλα νταξει μην πας σε hardcore καταστασεις με το OPC γιατι θα την βγαλουμε εξω βραδιατικα..χαχαα

Τι DS3 ρε συ Kontaz????
Citroen θα παει να παρει???...λολ....Νταξει μιλαω προσωπικα για μενα οτι δνε θα επαιρνα ποτε γαλλικο αμαξι....
Το μονο που ειχα καποτε φαντασιωθει να οδηγω ηταν το 406 Coupe αλλα και παλι δεν εβγαζε πολλα αλογα....

SuperSayian
25-05-2011, 01:59
Γκολφ : Το πρώτο ήταν αντιγραφή ενός Fiat σχεδόν βίδα βιδά (όνομα δε θυμάμαι σχωράταμε) κ είναι μεγάλη παραμύθα οτι γέννησε τη gti κατηγορία.Γενικά είναι πολύ μέτριο εξωτερικά (επιεική με βρίσκω) κ δεν μπορώ να καταλάβω την τρέλα π.χ του Supersayian ! Γούστα,είναι αυτά αλλά στα λεφτά του (αν κ δν ξέρω τι παίζει,υποθέτω) θα κοίταγα για Ιουλιέτα.
Με λίγα λόγια το αντιπαθώ,μου χαλάει την αισθητική στο δρόμο.Κατα τ'αλλα ναι μεν overrated αλλά έχει κάποια καλά στανταρ.

Σου φαίνετε άσχημο αμάξι αυτό?(Δεν το λεω ειρωνικά πραγματικα ρωτάω)
http://farm3.static.flickr.com/2451/3730180317_50d3242c60.jpg

Εντάξει γούστα είναι αυτά όπως είπες αλλά πρωτη φορά ακούω τόσο βαρυ χαρ/μο για το γκολφ.Για μένα οταν πρωτοβγήκε αυτό το σχέδιο ήταν πολύ ποιο μπροστά απ τα υπόλοιπα της κατηγορίας του!

Και επιπροσθέτως σ αρένει και η Τζουλιέτα?Αθεράπευτα Ιταλόφιλος μάλλον.Τα συλληπητήρια μου:D:D:D:D:D

TT7 δεν μου πες χώρο για να βάζεις τον φραπέ εχει το κάρο σου?:p:p

TT7
25-05-2011, 02:06
1.4 με 100 αλογα και ειναι καρο???..χαχα...γελασαμε ....
Εχει χωρο για φραπε και αλλες δραστηριοτητες εντος αμαξιου αφου ειναι πολυ ανετο..χχαχαχα....

Οχι ρε συ η Τζιουλιεττα τα σπαει...τι δεν σου αρεσει??

SuperSayian
25-05-2011, 02:09
Πλάκα έκανα για το κάρο ρε...

Για να το λες εσυ κατι θα ξέρεις για το πόσο άνετο είναι!0χα0χα

Μ αρέσει ρε συ η Τζουλιέτα πλάκα του κάνω!Γενικώς μ αρέσει σε γενικές γραμμές το design των Ιταλών αλλά μονο αυτό!:D:D

KingJames
25-05-2011, 02:15
Είναι 0 το Γκολφακι.Οι γρίλιες εντυπωσιακές,αλλά τίποτα ιδιαίτερο.Καμία γραμμή,καμία πρωτοτυπία,καμία εξέλιξη σχεδιαστικα...Ντάξει γερμανικό είναι,πηγές έμνευσεις δεν έχουν οι τύποι (βλέπε Πορσε-Σκαραβαιο).Έιχαν/έχουν στο δυναμικό τους σχεδιαστές που πέρασαν από Αλφα Ρομεο κλπ αλλά τι να σου κάνουν...
Γερμανικό πολύ μπροστά ήταν το ΤΤ.
Ιταλόφιλος κάργα,με Ιαπωνικό όμως.

Dude
25-05-2011, 02:38
Καλά και γώ το Φιέστα με αλλονών λεφτά το χαίρομαι, μην κάνω τον έξυπνο. Στο Κόρσα του ΤΤ7 έχω κάτσει μόνο σαν συνοδηγός όσες φορές έχω μπει, και η αίσθησή μου είναι ότι είναι μάλλον λίγο πιο ευρύχωρο και πιο στυβαρό στους λακουβάτους ελληνικούς δρόμους από το Φιέστα (όπως παρατήρησε ο ΣουπερΣάγιαν).. Κατά τα άλλα μου φαίνονται και τα δύο πανεύκολα και ευχάριστα για οδήγηση, και φυσικά ασφαλή (έχω δει με τα ίδια μου τα μάτια την ποιότητα του Φιέστα, όταν σε μαλακία ενός ξαδέλφου μου να πάρει μια κλειστή στροφή με 140 βγαίνοντας από Εθνική, καθώς την είδε τελευταία στιγμή δεξιά του και αιφνιδιάστηκε - και ο μαλάκας είπε να στρίψει αντί να ψάξει για την επόμενη έξοδο -, λόγω καλής του οδηγικής αντίδρασης και ανταπόκρισης του αμαξιού βρίσκεται ακόμα ανάμεσά μας - εννοείται μην κάνει κανείς τέτοιες μαλακίες στο δρόμο, πόσο μάλλον σε μέρη του οδικού δικτύου τα οποία δεν γνωρίζει).

Τώρα στο θέμα εμφάνισης, όντως το Φιέστα είναι πιο σπορ (και η κλασική του έκδοση το 1400άρι, όχι η σπορ η πιο ακριβή) από το Κόρσα, και γενικά για μένα κουκλί. Για το πιο νεανικό ο ΤΤ7 το λέει μάλλον γιατί αυτός έχει το Κόρσα σε κλασικό μαύρο, και γώ το Φιέστα σε κόκκινο, που σίγουρα μοιάζει πιο νεανικό. Το αντίστοιχο μαύρο πάντως Φιέστα έχει και αυτό πιο κλασικό λουκ, παραμένοντας απλά πιο σπορ σαν γραμμή. Τώρα για το εσωτερικό του, έχει εντυπωσιακό ταμπλό το Φιεστάκι, και όλα τα γνωστά κομφόρ (έχει και USB flash και τιμωρώ όσους μπαίνουν μέσα με άπειρες μουσικές επιλογές μου :)). Εννοείται πως όποιος έχει τα λεφτά να το πάρει το συστήνω για όλα τα παραπάνω (και κυρίως για τη συμπεριφορά του στο δρόμο), όπως και το Κόρσα από την αίσθηση που μου βγάζει.

SuperSayian
25-05-2011, 02:40
Είσαι άδικος τώρα γα το γκολφ!Δες ολα τα υπόλοιπα την εποχή που άλλαξε το γκολφ!

Γενικά δεν διαφωνώ οτι οι Γερμανοί απο σχεδιασμό δεν λένε και πολλά αλλά αφενός εμένα προσωπικά δεν με πειράζει και αφετέρου το design για μένα παίζει πολύ πιο μικρό ρόλο απ την αξιοπιστία πχ.Και Ιταλοί έχουν βγάλει πατάτες πάντως!Και γενικά η ΦΙΑΤ ούτε σχεδιαστηκά λεει τίποτα,η Αλφα Ρομέο ναι έχει βγάλει ωραία σχέδια!Εντάξει τωρα αν μου μιλάς για Φεραρι και τέτοια πάμε σε άλλο επίπεδο!Πάντως εχω διαβάσει κάπου οτι εκει γύρω στα 90's οτι ηλεκτρικά φόραγε ο ποιο άσημος Γερμανός τα ίδια φόραγε και μια φεραρι!Μπορεί όντως αυτό να είναι υπερβολή αλλά σίγουρα Γερμανικά Κυκλώματα είχε τότε η Φεραρι(ισως μεχρι σήμερα) γιατί φαντάζομαι θα θυμάσαι τι λέγοταν πριν καμια 10-15αρια χρονια πίσω για τα Ιταλικά ηλεκτρικά κυρίως της ΦΙΑΤ!:D

KingJames
25-05-2011, 02:54
Όχι,έχεις πληροφορηθεί λάθος!
Αν μου έλεγες ότι στην F50 υπάρχουν διακόπτες ίδιοι με ενός Fiat Tempra θα ήσουν σωστός !
Πλέον τα αυτοκίνητα έχουν μέρη από διάφορες χώρες προέλευσης.Π.χ οι 147 Bosch φοράει...γερμανικά.Αν δλδ έχει κάποιο θέμα ρίξε κατάρες στους Γερμανούς.
Πολλά φοράνε Magnetti & Marelli π.χ τα led που είναι πλέον μόνιμα αναμένα είναι Μ&Μ.Δεν είμαι σίγουρος για τα τωρινά,αλλά τα πρώτα που φόραγαν τα αυτοκίνητα (κ τα Γερμανικά) ήταν Ιταλικά Μ&Μ.
Αν με ρωτάς εμένα προσωπικά για 10-15 πριν έχω ένα εγκέφαλο αλλαγμένο σε Α4(το πρωην οικογενειακό)κ ένα καμμένο Α4 από ηλεκτρονικά (οικογενειας κολλητού).
Παραλληλα ένα Seicento,βιασμένο δεν έχει θέμα μέχρι κ τώρα που σου γράφω!
Περι αξιοπιστίας δεν είμαι προκαταλλειμένος για καμία χώρα.Κοινώς χαλασμένο τηλέφωνο.
Η Αλφα Ρομεο,ιστορικά δεν εχει απλώς ωραία σχέδια,έχει αριστουργήματα.Παρομοίως η Φιατ κ η Λαντσια.

Σου πα για το ανύπαρκτο σχεδιαστικά Γκολφ,εκφράζομαι με πολύ μεγάλη επιείκια...αλλιώς θα φλερτάρω με το banιο :p !

SuperSayian
25-05-2011, 03:23
Ανοίξαμε μεγάλη κουβέντα αλλά απόψε δύσκολο να την τελειώσουμε γιατί σε λίγες ωρες πρέπει να σηκωθώ πφφ χαχα!Απο αύριο το απόγευμα συζητάμε οτι θες!

Στα γρήγορα:
Είχα την εντύπωση οτι οι περισσότερες Ferrari πριν κατι χρονάκια φόραγαν bosch!Δεν είμαι κατατοπισμένος σαν και σένα βέβαια!
Πριν δεν μίλαγα για σήμερα!Σήμερα συμφωνώ μαζί σου λογο ανταγωνισμού και παγκοσμιοποίησης εχεις δίκιο κάθε αμάξι είναι τουρλού τουρλού!
Τώρα αν ψάξουμε για ελλατώματα που εχει βγάλει κάποιο αμάξι σε κάτι,θα γράψουμε τόμους για κάθε αυτοκινητοβιομηχανία ουδείς τέλειως!
Οι Γερμανοί είναι ή πιο σωστό ήταν ποιο αξιοπιστοι αυτό είναι γεγονός νομίζω οχι προκατάληψη.Τώρα το πράγμα έχει πολλές πλευρές για ανάλυση!Πάντως οι Ιταλοί έχουν κάνει πολλά λάθη,το ίδιο και οι Γερμανοί!Οι Ιάπωνες δεν το συζητάμε πατάτες ολκής αλλά έκατσαν και έμαθαν απ τα λάθη τους!Αυτό εχει σημασία πρωτίστως!
Τώρα για την Φιατ ειλικρινά δεν μου ρχετε ουτε ενα σχέδιο της στο μυαλό που να με εντυπωσίασε!Οχι μόνο τώρα γενικά!

KingJames
25-05-2011, 03:39
Στα μπαμ
http://www.ritzsite.nl/Fiat_Dino/1968_Fiat_Dino_2000_spider_HQ.JPG
Fiat Dino Spider 2000
http://3.bp.blogspot.com/_atHoPI_aziQ/S_6OIACOnFI/AAAAAAAAAKs/hlhd0hrqnVg/s1600/fiat_500_1957_front_1024_2w.jpg
http://imageshack.us/m/213/2663/1952fiat8vberlinettazagbi0.jpg

Υ.Γ Μπορεί να κάνω λάθος περί Ferrari κ Βosch.Με το Tempra σίγουρα ισχύει.

KonTaz
25-05-2011, 04:01
Τί έχουν τα Σιτροέν ρε παιδιά??

Έχω χάσει τίποτα??

8rilos!!!
25-05-2011, 11:21
Θρύλε σκέφτεσαι να πάρεις αμάξι η έτσι κουβεντιάζουμε περι ανέμων και υδάτων?

κοιτα θα παρει η μανα μου καινουριο,αλλα ειμαι ηδη 17.5 και αν δεν βγαλω τον γεναρη διπλωμα(λογω πανελληνιων) θα βγαλω με το που τελειωσω....οποτε μιλαμε για το πρωτο μου αυτοκινητο...για αυτο το ψαχνω περισσοτερο εγω:p και προσπαθω να βρω κατι που θα ταιριαζε σχετικα και στους 2 και δεν θα ξεφευγε(πολυ)πανω απο τα 15000

υ.γ δηλαδη απο φιεστα,κορσα,ιμπιζα,ds3,γκολφ,λεον( δεν θυμαμαι να ανεφερθηκε καποιο αλλο )πιο προτεινει ο καθενας;

KingJames
25-05-2011, 23:30
http://i86.photobucket.com/albums/k93/alltrac7/320-top-500px.jpg

KonTaz
25-05-2011, 23:55
Μπήκα σε μια BMW 135i σήμερα....Κόλαση!!

Είδα επίσης από κοντά ένα opc corsa....Είχα μείνει σαν μαλάκας και κοίταγα,δεν μπορούσα να φανταστώ ότι αυτό που έβλεπα ήταν opel

SuperSayian
26-05-2011, 00:08
Εχει κανεις σας οδηγησει αυτο
http://3.bp.blogspot.com/_TxvCyZ2ShWs/TNfy_tOm8RI/AAAAAAAAGzI/91c_3LagPv4/s1600/HondaCivicType-R2007.jpg

TT7
26-05-2011, 00:22
Είδα επίσης από κοντά ένα opc corsa....Είχα μείνει σαν μαλάκας και κοίταγα,δεν μπορούσα να φανταστώ ότι αυτό που έβλεπα ήταν opel

Εχει μεγαλη παραδοση σαν εταιρια και συμμετεχει πολλα χρονια σε αγωνες gtr νομιζω λεγεται η κατηγορια...

Storm1973
26-05-2011, 00:35
Για πείτε μου τώρα εσείς οι ειδικοί τι λέτε να πάρω ένα τζίπ Lexus??Ήθελα να πάρω το Χ6 αλλά εκτός ότι πάει πολύ το μαρούλι καίει και το κ@λο του.
Μου είπαν σήμερα ότι το Lexus δεν καίει σαν τα άλλα.Ισχύουν αυτά????
Δεν με νοιάζει τόσο να τα σκάσω να πάρω ένα αμάξι καλό αλλά η συντήρηση του με νοιάζει.

KonTaz
26-05-2011, 00:37
Το Χ6 μην το πάρεις για κανένα λόγο.Για το Lexus δεν έχω γνώμη.Νομίζω υπάρχουν και υβριδικά lexus.

Storm1973
26-05-2011, 00:43
Μωρε θα το έπαιρνα αλλά παέι πολλά και κυρίως καιέι πολλά.Γιατί δεν είναι καλό??Πάντως σε εμφάνιση είναι μαγεία.Το πήρε ένα φίλος σε λευκό και αρρώστησα.Αλλά πολλά τα έξοδα.
Έχω μια παλιά ferrari testarosa.'Αλλοι μου λένε να την πουλήσω.Άλλοι μου λένε κράτα την γιατί τώρα θα την πουλήσεις κοψοχρονιά.Βέβαια δεν την κουνάω.Είναι σε γκαράζ εδώ και μήνες ακούνητη.
Lexus.Δεν καίει πολύ???Αν δεν καίει το χτύπησα.Θέλω Τζίπ μεγάλο οπωσδήποτε.
Τώρα έχω ένα Αudi Α6.Αν ενδιαφέρεται κανείς.Εδώ είμαι.
Με λίγα λόγια εχω ενα Α6 και την testarosa η οποία βεβαίως αν την κρατήσω καθώς σκέφτομαι να την κρατήσω και καλά σαν μελλοντική αντίκα θα φάει αεροπλανικη παράδοση πινακίδων γιατί αρκετά γαμησιάτικα έχω πληρώσει κατα καιρούς.

KonTaz
26-05-2011, 00:53
Από το Χ5 που αντικατέστησε 2 κλάσεις κάτω.Βέβαια σχεδιαστικά είναι πολύ όμορφο.

Ωραίο το Α6,τρένο :rolleyes:

http://www.lexus.gr/range/rx/index.aspx για δες εδώ.

Storm1973
26-05-2011, 00:54
Nατο!Καλό????Ηλεκτοκινητήρα λέει.
http://www.lexus.gr/range/rx/index.aspx?modelname=RX350
Αγόρι μου έτσι μπράβο φτιάξε με.
http://www.lexus.gr/range/rx/hybrid-technology/index.aspx

KingJames
26-05-2011, 00:56
Στορμ πότε θα πάμε βόλτα με το Ιταλικό ?
Storm κάντην ιστορικό,αν καλύτπει όλες τις προυποθέσεις.Έτσι κ το κυκλοφορείς -τυπικά επιτρέπεται για εκθέσεις,εκδηλώσεις κ χιλιόμετρα συντήρησεις αλλά αυτά δεν ελέγχονται απόλυτα- κ γλυτώνεις τα πάγια έξοδα που έιναι βαρύδια χωρίς λόγο.
Να πουλήσεις λέει...αν πάρεις καμιά California (1966) ή 288 GTO ή Daytona πούλα την.Μόνο τότε έχει λόγο πωλήσεως :D

Ωραίο το Χ6 ?! Ok,i'm out...

KonTaz
26-05-2011, 01:01
http://www.bmw.gr/master_rebrush/en/newvehicles/mseries/x6m/2009/allfacts/engine/m_twinpower_turbo.html

Μικτή κατανάλωση 13,9 λίτρα....Δηλαδή 20+ μέσα στην πόλη
Storm βγαίνει και σε υβριδικό σίγουρα το lexus
King σχεδιαστικά και για την κατηγορία της σε αφήνει χαζό...

SuperSayian
26-05-2011, 01:01
Storm πάντως την φεράρι κράτα την πραγματικά!Μπορώ να ρωτήσω πόσο την είχες πληρώσει τότε?

Τώρα για τζιπ τι να σου πω?Ψάχνεσαι για τέρας?Εννοώ και σε κυβικά?Γιατί δεν κοιτάς και τα cherokee δεν τα ξέρω αλλα εχω ακούσει καλά λόγια απ τους φίλους της κατηγοριας!Παντως αν σε ενδιαφέρει πολύ η κατανάλωση την μπέμπα ξεχνα την!Καλά θα κανεις να κοιτάς τα υβριδικά θα σε σώσουν!

Storm1973
26-05-2011, 01:04
Στορμ πότε θα πάμε βόλτα με το Ιταλικό ?

Ωραίο το Χ6 ?! Ok,i'm out...

Να ήξερες τι καίει.Έλα στην Πεύκη μένω.Αν μένεις κοντά έλα να σε πάω.Είναι και καιρό ακούνητη.

x6 μαγεία.Αλλά έξοδα.

KingJames
26-05-2011, 01:10
Να ήξερες τι καίει.Έλα στην Πεύκη μένω.Αν μένεις κοντά έλα να σε πάω.Είναι και καιρό ακούνητη.

X6 μαγεία.Αλλά έξοδα.

Δε μένα καν Αθήνα.Αλλά θα 'ρθώ μόνο κ μόνο για αυτό :d Δεν κάνω πλάκα...

Χ6 είναι εντυπωσιακό αλλά όχι όμορφο.Όπως η m6.
Κονταζ χαζό για να με αφήσει ένα αμάξι πρέπει να έχει κάτι παράπανω από μεγάλες δόσεις υπερβολής στο σχεδιό του.

Storm1973
26-05-2011, 01:14
Storm πάντως την φεράρι κράτα την πραγματικά!Μπορώ να ρωτήσω πόσο την είχες πληρώσει τότε?

Τώρα για τζιπ τι να σου πω?Ψάχνεσαι για τέρας?Εννοώ και σε κυβικά?Γιατί δεν κοιτάς και τα cherokee δεν τα ξέρω αλλα εχω ακούσει καλά λόγια απ τους φίλους της κατηγοριας!Παντως αν σε ενδιαφέρει πολύ η κατανάλωση την μπέμπα ξεχνα την!Καλά θα κανεις να κοιτάς τα υβριδικά θα σε σώσουν!

Moντέλο 91.Την είχα πάρει το 2006 σε καλή τιμή γιά τότε 48.000 ευρώ.Tώρα μου λένε ότι ούτε 20.000 δεν πιάνει.
H Τestarossa είναι συλεκτική για αυτό και δεν έπεσε πολύ η αξία της.Δεν ήταν και λίγα 50.000 σχεδόν για 15 χρονών αμάξι.Αλλά είναι πολύ ακριβοσυντήρητη.Πάρα πολύ.Εγώ έχω δύο παιδιά να μεγάλωσω.Δεν μπορώ να πετάω λεφτά για την κ@υλα μου.Θα παραδώσω πινακίδες αν την κρατήσω.

Το cherokee καίει .Μάλλον για υβριδικό Lexus με βλέπω.Ναι γιά τέρας ψάχνω αλλά η κατάναλωση είναι ένα θέμα.
Το να πάρεις ένα αμάξι δεν είναι τόσο δύσκολο.Το δύσκολο είναι η συντήρηση.Για αυτό σου λέω το Ferrari είτε παλιο είτε καινούργιο καίει το κ@λο του.Σε σημείο να κλαίς.

SuperSayian
26-05-2011, 01:15
είναι εντυπωσιακό αλλά όχι όμορφο.Όπως η m6.

Ban-αρετε τον τώρα να τελειώνουμε με την βλασφημία του:D:D

KingJames
26-05-2011, 01:18
http://www.liako.gr/news/images/stories/bmw-x6-concept1.jpg

Απορώ πως δε μου αρέσει !?

Storm1973
26-05-2011, 01:21
http://www.liako.gr/news/images/stories/bmw-x6-concept1.jpg

Απορώ πως δε μου αρέσει !?

Μήπως έχεις πιεί????
Ωραίο πολύ ωραίο.Μπορεί να μην είναι το καλύτερο τζίπ αλλά για μένα είναι το πιό όμορφο.

KonTaz
26-05-2011, 01:21
http://www.bmw.gr/master_rebrush/en/newvehicles/x6/x6_active_hybrid/2009/experience/phase_1/experience.html

Βγαίνει και σε υβριδικό αλλά η τιμή ξεφεύγει....

Όχι προβοκατόρικες φωτογραφίες σε παρακαλώ,storm μένω Λυκόβρυση θα με πας βόλτα?? :D :D

KingJames
26-05-2011, 01:25
Βάλτε οτι φωτό θέλετε.Είναι μια προσπάθεια να μεταφέρουν ένα sedan σε suv.Δεν απέτυχε ,αλλά δεν μου λέει κάτι κιόλας.
Όσο κ να πιώ ούτε τη παχουλή θα τη δώ λεπτή ούτε το X6 της προκοπής.
Τέσπα,δε θα χαλασούμε για τα σχεδιαστικά.
Παρένθεση.To ds3 σχεδιαστικά που λές Κονταζ,είναι όντως ποιημάτακι κ ξεχωρίζει στην κατηγορία του.

SuperSayian
26-05-2011, 01:28
Εγω μίλησα για την Μ6!Τα τζιπ δεν μ αρέσουν εμένα γενικά οπότε δεν εκφέρω γνώμη για το design τους γιατί μεροληπτο αρνητικά!Αλλα για τζιπ το χ6 ειναι ωραιο!

KonTaz
26-05-2011, 01:28
http://www.bmw.gr/master_rebrush/en/newvehicles/mseries/x6m/2009/allfacts/downloads/wallpaper.html

μπαν λέμε,πίνει πολύ!

KonTaz
26-05-2011, 01:29
M6 άλλο όνειρο από εκεί...
Υ.Γ Πως ενώνουμε 2 σχόλια?Το είχα πάντοτε απορία αυτό.

Storm1973
26-05-2011, 01:30
http://www.bmw.gr/master_rebrush/en/newvehicles/x6/x6_active_hybrid/2009/experience/phase_1/experience.html

Βγαίνει και σε υβριδικό αλλά η τιμή ξεφεύγει....

Όχι προβοκατόρικες φωτογραφίες σε παρακαλώ,storm μένω Λυκόβρυση θα με πας βόλτα?? :d :d

Που μένεις κοντά στο Στεργίου?Ναι θα σε πάω.Για να δείς και τι καίει.

Θα ψάξω και για ελαφρώς μεταχειρησμένο.Ρε δεν πειράζει η τιμή.Η συντήρηση.

Σου βρίσκω εγω Καγιέν χαρτί αύριο με 35.000.Πάρε την γκομενά σου και πηγαίντε μια βόλτα στο Σλούρπ στην Βουλιαγμένη να πιείτε ένα Μοσχάτο Ντάστι πού πίνει η γυναίκα μου και μέ έχει πρίξει με αυτό.Μετά μόλις φύγεις θα πάς από το βάφλ χάουζ να φάτε και παγωτό.Μολίς δείς τι πλήρωσες για να πάς για ένα καφέ-ποτό μαζί με τις βενζίνες θα πάς και θα το πετάξεις στην Λίμνη Βουλιαγμένης.

Πάω για ύπνο.Καληνύχτα συμμορίτες.

KingJames
26-05-2011, 01:38
Ωραίες φωτό,με πολύ καλή δουλειά στην επεξεργασία.Πείστικα.
Επίσης κ ο Διαμαντίδης είναι ο καλύτερος παίκτης του σύμπαντος.
Bmw κ όνειρο ταυτίζεται μόνο με ένα μοντέλο (ευρείας παραγωγής).M3.Aυτό.
Λεπτομεριακά : Μ3 Ε30 Εvo3 , M3 E46 Csl κ μετά ακολουθούν οι άλλες.

Υ.Γ Πίνοντας ανοίγει το εύρος επιλογών,δεν κλείνει ρε χαχα! Ούτε με Πυργιώτικο από το Λαμπέτι δεν ισιώνει στα μάτια μου.

KonTaz
26-05-2011, 01:51
Που μένεις κοντά στο Στεργίου?Ναι θα σε πάω.Για να δείς και τι καίει.

Θα ψάξω και για ελαφρώς μεταχειρησμένο.Ρε δεν πειράζει η τιμή.Η συντήρηση.

Σου βρίσκω εγω Καγιέν χαρτί αύριο με 35.000.Πάρε την γκομενά σου και πηγαίντε μια βόλτα στο Σλούρπ στην Βουλιαγμένη να πιείτε ένα Μοσχάτο Ντάστι πού πίνει η γυναίκα μου και μέ έχει πρίξει με αυτό.Μετά μόλις φύγεις θα πάς από το βάφλ χάουζ να φάτε και παγωτό.Μολίς δείς τι πλήρωσες για να πάς για ένα καφέ-ποτό μαζί με τις βενζίνες θα πάς και θα το πετάξεις στην Λίμνη Βουλιαγμένης.

Πάω για ύπνο.Καληνύχτα συμμορίτες.

Άστα να πάνε,εγώ βέβαια οδηγώ μόνο το toyota iq του πατέρα μου που δεν καίει πολλά :D :rolleyes:

Ωραίες φωτό,με πολύ καλή δουλειά στην επεξεργασία.Πείστικα.
Επίσης κ ο Διαμαντίδης είναι ο καλύτερος παίκτης του σύμπαντος.
Bmw κ όνειρο ταυτίζεται μόνο με ένα μοντέλο (ευρείας παραγωγής).M3.Aυτό.
Λεπτομεριακά : Μ3 Ε30 Εvo3 , M3 E46 Csl κ μετά ακολουθούν οι άλλες.

Υ.Γ Πίνοντας ανοίγει το εύρος επιλογών,δεν κλείνει ρε χαχα! Ούτε με Πυργιώτικο από το Λαμπέτι δεν ισιώνει στα μάτια μου.

εντάξει δεν είναι και σιτροέν ή άλφα ρομέο αλλά λέμε τώρα...

http://www.citroen.gr/home/#/concept-car/citroen-survolt/
http://www.citroen.gr/home/#/concept-car/citroen-gtbycitroen/
http://www.citroen.gr/home/#/citroen-ds3/ds3_racing/

KingJames
26-05-2011, 01:57
Τόσο σχεδιαστικά,όσο κ μηχανικά η Σιτροεν έχει να δείξει ιστορικά.Δεν είναι π.χ βολκσβαγκεν που αρχίζει με το σκαραβαίο (ΧΑΧΑΧΑ).
Όσο για τα προτζεκτ πολλές εταιρίες ετοιμάζουν τέτοια,πολύ εντυπωσιακά κ με νότα από το μέλλον.Το μπατμομπιλ έφερε την επανάσταση στην κατηγορία με πυραυλοκίνητο κινητήρα :p

KonTaz
26-05-2011, 01:59
που πας ρε βολκςβάγκεν??? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

TT7
26-05-2011, 02:27
Τόσο σχεδιαστικά,όσο κ μηχανικά η Σιτροεν έχει να δείξει ιστορικά.

Ναι τι να σου πω εχει να δειξει παρα πολλα...Σε συγκριση με Peugeot και Renault αιωνες πισω...

Citroen και Lancia (πλεον για αυτην) τα πιο γκει αμαξια ever...χαχαχα

KingJames
26-05-2011, 02:32
Δεν είπα κάτι συγκριτικά με αυτές.Είπα π.χ συγκριτικά με βολκςβαγκεν.Ιστορικά,παλία δλδ όχι τώρα.Αλλά κ τώρα στο ίδιο γκουπ είναι (PSA).
Lancia καθόλου gay,μίλα σωστά για την εταιρεία που έβλεπε χρόνια μπροστά...

TT7
26-05-2011, 13:08
νΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ γιαυτο ειπα πλεον....Απο αποψη κινητηρων και τεχνολογικων επιτευγματων ειναι πιο πισω η Σιτροεν απο πολλους...Και γω δεν την γουσταρω την vw να σου πω αλλα τι να πεις....

SuperSayian
26-05-2011, 20:58
Επειδή έχουμε λίγη ωρα και η αναμονή για τον αγώνα μεγαλώνει ας γράψω εδω την άποψη μου 8rilos!

Λοιπόν αφού θέλεις 1200cc και το αυτοκίνητο θα το μοιράζεσαι με την μάνα σου(λέμε τώρα :p:p τα χουν πει κι άλλοι αυτά!:D) δεν θα πρότεινα κάτι τύπου golf παρότι είναι τέλειο αμάξι(KingJames για σένα χαχα).Βασικά ρόλο παίζει και η χρήση.Δηλαδή αν θα χρησιμοποιείτε κάθε μέρα στην ζούγκλα της Αθήνας ή για βόλτες,αν θέλετε να κάνετε και μινι ταξιδάκια κτλ!Εγω στην θέση σου θα κοίταγα ολους τους ανταγωνιστές!Κανω μια μινι λίστα

http://www.4troxoi.gr/files/Image/0013_GREEK_NEWS/OpelCorsa2007.jpg
"Ωραίο,ευέλτικτο,αξιόπιστο,χωρις να θαμπώνει,τίμιο που είπε και ο Βασιλιάς.Τιμή προσιτότατη."

http://www.cubiccapacity.com/wp-content/uploads/2008/07/new-ford-fiesta-2009-photo-front.jpg
"Έγινε ήδη αναφορά σε προηγούμενα ποστ.Όπως είδες υπάρχουν και ιδιοκτήτες οπότε μπορείς να ζητήσεις και απο κει γνώμες.Για μενα αξίζει,και σε μηχανή αξιοπιστία και σε σχέδιο.Καλή τιμή και αυτό"

http://www.carsingh.com/nissan/nissan-micra-wallpaper.jpg
"Προσωπικά δεν μου αρέσει το σχέδιο του αλλά αυτά είναι γούστα.Δεν ξέρω κανέναν που να έχει κανενα μοντέλο για να σου πω αλλά η παλιά του έκδοση δεν έλεγε και πολλά.Εδω ρε μοντέλο 2002 και δεν είχε καν στροφόμετρο..Ρε νισαν ντροπή!Το καινούργιο φαντάζομαι θα ναι ποιο προσεγμένο.Παρολαυτά έχει αρκετά πολύ ελκυστική τιμή οπότε ίσως αξίζει να το σκεφτείς"

http://3.bp.blogspot.com/-9CG771_YmWw/TdEhlQweBrI/AAAAAAAAAT4/J5v4zPVcH3o/s1600/mazda-2-3.jpg
"Δεν εχω γνώμη να σου πω.Εξωτερικά μ αρέσει.Σαν εταιρία η mazda είναι καλή.Παρολαυτά βγαίνει νομίζω μόνο σε 1.300cc και 75 άλογα στα 13.000 περίπου.Πιστεύω υπάρχουν και καλύτερα μοντέλα"

http://www.carsgogreen.gr/blocks/images/InHouseManagment/GalleryData/2008_Honda_Jazz_0.jpg
"Χοντροκομένο για μένα και ακριβό.Τώρα απο επιδόσεις και τέτοια δεν γνωρίζω.

http://1.bp.blogspot.com/_Cs0MvonlPI4/TD9VuMOD7ZI/AAAAAAAARXw/nk9MlUzyFEM/s1600/renault_clio_tce12.jpg
"Απο ομορφιά καλό,εχω δει και καλύτερα.Απο τιμή καλό επίσης.Απο επιδόσεις νομίζω δεν υστερεί κάπου αλλά αν κρίνω απο λίγο παλαιότερα ρενω δεν είναι αμάξι μιας ζωης.Εγω προσωπικά δεν θα το προτιμούσα"

http://www.neolaia.gr/images/seat-ibiza-st.jpg
"Απ τους βασικούς υποψήφιους για μένα αν ήμουν στην θέση σου.Όμορφο,ευέλικτο,καλή τιμή.Πιστεύω οτι η seat πλέον είναι και αξιόπιστη.Θα ψαχνόμουν πάντως."

http://www.autogaul.com/wp-content/uploads/2010/02/Peugeot-206-Plus-Front-Angle.jpg
"Δεν θα παιρνα ποτέ πεζο.Κάπου εδω τελειώνει η αντικειμενικότητα μου απλά το παραθέτω.Δεν βγαίνει σε 1200 αλλα σε 1100 και 1300.Μπορεί σα πιτσιρικάς να το γουστάρεις το πεζο αλλά για μενα δεν αξίζει"

http://www.automobiles-concept-focus.info/images/citroen-c3%20%282%29.jpg
"Δεν βγαίνει ούτε αυτό σε 1200.1100 και μετά 1400.Αρκετά ακριβό και αδιάφορο θα έλεγα.Το ds3 αγαπημένο του Κονταζ:p:p βγαίνει και αυτό απο 1400 και αρκετά ποιο ακριβό.Παρολαυτά αν θέλετε κάτι πιο ψαγμένο είναι μια λύση το ds3"

http://www.dieselstation.com/pics/HYUNDAI-i20-car-wallpaper.jpg
"Χιουντάι..Κάποιοι τα βρίζουν οσο δεν πάει..κάποιοι λένε οτι για χρήση στην πόλη είναι σκυλιά.Σχετικά φθηνό και καλούτσικο σε σχέδιο.Βέβαια νομίζω υπάρχουν καλύτερες επιλογές"

http://www.grmarket.gr/uplimg/img_105798_4f7ed53ede77e0e956dd88726366fa9e.jpg
"Overpriced..Όμορφο μεν,απο αξιοπιστία δεν ξέρω δεν.Το 500 κουβάς απλά(δεν τον βάζω καν)"

http://www.e-auto-review.info/images/mitsubishi-colt%20%282%29.jpg
"Και αυτό χοντροκομμένο.Ομοίως δεν βγάζει 1200.1100 και 1300 αν θες!Δεν θα το προτιμούσα"

http://www.latestautoreviews.com/wp-content/uploads/2011/02/Skoda-Fabia-Blue.jpg
"Πιστεύω κάποιος της ηλικίας σου δεν θα το προτιμούσε.Περισσότερο τείνει για οικογενειακό αυτοκίνητο.Καλό σε τιμή πάντως"

http://www.racedata.gr/main/suzuki-swift-689.jpg
"Αδιάφορο για μένα και πιο ακριβό απο άλλους ανταγωνιστές.Δεν είναι και άσχημο πάντως"

http://everisemotors.files.wordpress.com/2009/04/volkswagen-polo-26.jpg
"Ισως και να αξίζει.Αρκετά όμορφο και ποιο φθηνό απ οτι περίμενα.12,5 χιλιάρικα με 70 αλογάκια"

Αυτά μου ρχονται στο μυαλό.Όπως βλέπεις υπάρχει αρκετά μεγάλη ποικιλία να διαλέξεις.Είναι και θέμα γούστου.Πλέον τα αμάξια δεν έχουν τρανταχτές διαφορές μεταξύ τους και σε θέματα εργονομίας και σε θέματα αξιοπιστίας.

ΥΓ.Δεν έβαλα Toyota γιατί αφενός δεν βγάζει 1200αρι και αφετέρου νομίζω παραπάνω ακριβή απ οτι προσφέρει το yaris!

KingJames
26-05-2011, 21:20
Το 500 κουβάς απλά(δεν τον βάζω καν)

ban βλάσφημε της αυτοκίνησης! BAN !

vargas
26-05-2011, 23:16
το jazz ειναι κορυφη απο θεμα χωρων , οικονομιας , κ αξιοπιστειας ειναι κορυφη .Χανει σε εμφανιση αλλα ο κινητηρας του ειναι εκπληκτικα καλος.

KingJames
31-05-2011, 18:53
http://kingkokkas.tumblr.com/photo/1280/6038773259/1/tumblr_lm0vyaw7Ux1qfzs7z

KingJames
23-06-2011, 15:44
IIiMZjRrVpk&feature=player_embedded

dora7
25-06-2011, 10:09
Δείτε εδώ το θεικό που κάνει ο Χιρβονεν στο Ραλι Ακρόπολις...

V8sOUDxvLJ4&feature=player_embedded#at=21

quasireu
27-06-2011, 00:31
και εγω βγαζω διπλωμα τωρα οι γονεις μου με πιεζουν για αυτοκινητο αν και για να πω την αληθεια προτιμω καμια μηχανουλα ξερει κανεις καμια καλη να προτεινει?

KonTaz
27-06-2011, 00:44
mv agusta brutale 990R :rolleyes:

quasireu
27-06-2011, 00:52
mv agusta brutale 990R :rolleyes:

αχ καμια πιο φθηνη

KingJames
27-06-2011, 00:53
Κονταζ συμφωνώ,ιταλικό δε θα μπορούσα να κάνω αλλιώς,αλλά για...μεταπτυχιακά...
Ιδανικό,πρώτο μηχανάκi για μένα θα ήταν ένα Ducati Monster 620 μεταχείρα.Φτηνό,ποδήλατο,ρετρό,πανέμορφο κ αντιταξιδιωτικό.

KonTaz
27-06-2011, 01:04
mv agusta brutale 990R :rolleyes:

αχ καμια πιο φθηνη

Μαζεύω λεφτά από τώρα εγώ.Σε 2-3 χρόνια ελπίζω να τα έχω μαζέψει :cool:

Έχω πάει στην αντιπροσωπεία(δίπλα στο mall) και έπαθα πλάκα...

quasireu
27-06-2011, 22:39
παιδια δειτε το http://www.sportdog.gr/article/39252/tis-epheran%E2%80%A6-svoura-vinteo εινσι πολυ καλο

Dark Angel #9
27-06-2011, 22:41
μοτορμπαηκ σεκς χαχαχα!

SuperSayian
27-06-2011, 23:00
και εγω βγαζω διπλωμα τωρα οι γονεις μου με πιεζουν για αυτοκινητο αν και για να πω την αληθεια προτιμω καμια μηχανουλα ξερει κανεις καμια καλη να προτεινει?

Πόσο χρονών είσαι φίλος αν επιτρέπετε?

Και μια θερμή παράκληση οτι σου λεει σε αυτό το thread ο King James εσυ το ανάποδο να κάνεις!χοχο:D

KingJames
27-06-2011, 23:10
Ο Σουπερσαγιαν είναι γνωστός κ ως Σουπεράγουστος,σε αυτό εδώ το thread ! χο χο χο !

Δε σ'αρέ η Ducati Monster ?

KonTaz
27-06-2011, 23:11
και εγω βγαζω διπλωμα τωρα οι γονεις μου με πιεζουν για αυτοκινητο αν και για να πω την αληθεια προτιμω καμια μηχανουλα ξερει κανεις καμια καλη να προτεινει?



Και μια θερμή παράκληση οτι σου λεει σε αυτό το thread ο King James εσυ το ανάποδο να κάνεις!χοχο:D

χαχαχαχααχα παρακαλείται ο ιταλόφιλος λεμπρονοφρουρός να απαντήσει άμεσα.

ΕΝΤΙΤ:Απάντησε,χαχαχα

quasireu
27-06-2011, 23:16
και εγω βγαζω διπλωμα τωρα οι γονεις μου με πιεζουν για αυτοκινητο αν και για να πω την αληθεια προτιμω καμια μηχανουλα ξερει κανεις καμια καλη να προτεινει?

Πόσο χρονών είσαι φίλος αν επιτρέπετε?

Και μια θερμή παράκληση οτι σου λεει σε αυτό το thread ο King James εσυ το ανάποδο να κάνεις!χοχο:D

18,5

KingJames
27-06-2011, 23:20
Κονταζ...μπορεί να πεί στο παιδί,φίλε καλύτερα το πρώτο όχημα αυτοκίνητο (συμφωνώ) κ αν μπορείς ΓΚΟΛΦ 1,2 75,το καλό με τους λασπωτήρες.Πανέμορφο αμάξι,σχεδιαστικά αξεπέραστο,πρωτότυπο με εξέλιξη στο πλαισιό του 1κόλληση/10 χρόνια.Ευτυχώς ανακαλύψανε τους πολλαπλούς μετά από 4-5 χρόνια και πετάξανε το δοκάρι που είχαν για σύστημα ανάρτησης πίσω.

KonTaz
27-06-2011, 23:21
γκολφ=ο ορισμός της αυτοκίνησης...Μάθε μπαλίτσα αγόρι μου,όλα εγώ θα τα λέω??

SuperSayian
27-06-2011, 23:24
Δε σ'αρέ η Ducati Monster ?

Είπα εγω οτι δν μ αρέσει?απαπαπα μου βάζει λόγια που δεν είπα BAN!


Ανάλογα και την κατηγορία μηχανής είναι ανάλογα και τα γούστα!Δεν μπορώ να συγκρίνω ενα εντουράκι με μια σουπερ στριτ πχ!:D:D Οι Ducati γενικά είναι πολύ όμορφες και εδω που τα λέμε και το όνειρο κάθε μηχανόβιου μέχρι να βγει ο Rossi:p αλλά απο αξιοπιστία δεν ξέρω είμαι προκατειλημένος!:D

Γενικά ρώτησα το παιδί πόσο χρονών είναι γιατί για μένα δεν παει ενας 18-20χρονος σε μια 600 και πάνω αμέσως!ΘΑ-ΝΑ-ΤΟΣ οι πο*τάνες εκτός και αν είναι τόσο απίστευτα ορθολογικός με το γκάζι(Μακάρι να ναι)!

Για μένα για αρχή εξαιρετική επιλογή είναι το Ninjaki 250cc,33 αλογάκια όμορφα και ωραία,καλή ταχύτητα για αρχή,οποιοδήποτε παπί το παταει(ακόμα και με ψαράκι:p) και όμορφο αναλογικά.Απ οτι έμαθα έβγαλε και η honda 250 γιατί το 125(sorry mama honda) ήταν αποτυχία για μένα.Υπάρχει και το aprilia rs 125 αν γουστάρεις εσυ και κανα γκομενάκι διχρονίλα.Αλλά δεν θα συνιστούσα δίχρονο πλέον.Αυτά είναι για τις ταινίες του Ψάλτη πια!:cool:

quasireu
27-06-2011, 23:26
Κονταζ...μπορεί να πεί στο παιδί,φίλε καλύτερα το πρώτο όχημα αυτοκίνητο (συμφωνώ) κ αν μπορείς ΓΚΟΛΦ 1,2 75,το καλό με τους λασπωτήρες.Πανέμορφο αμάξι,σχεδιαστικά αξεπέραστο,πρωτότυπο με εξέλιξη στο πλαισιό του 1κόλληση/10 χρόνια.Ευτυχώς ανακαλύψανε τους πολλαπλούς μετά από 4-5 χρόνια και πετάξανε το δοκάρι που είχαν για σύστημα ανάρτησης πίσω.

ναι μωρε απλως το αυτοκινητο δεν πολυβολευει για τη πολη κ η βενζινη εχει παει στο τερμα

quasireu
27-06-2011, 23:29
Δε σ'αρέ η Ducati Monster ?

Είπα εγω οτι δν μ αρέσει?απαπαπα μου βάζει λόγια που δεν είπα BAN!


Ανάλογα και την κατηγορία μηχανής είναι ανάλογα και τα γούστα!Δεν μπορώ να συγκρίνω ενα εντουράκι με μια σουπερ στριτ πχ!:D:D Οι Ducati γενικά είναι πολύ όμορφες και εδω που τα λέμε και το όνειρο κάθε μηχανόβιου μέχρι να βγει ο Rossi:p αλλά απο αξιοπιστία δεν ξέρω είμαι προκατειλημένος!:D

Γενικά ρώτησα το παιδί πόσο χρονών είναι γιατί για μένα δεν παει ενας 18-20χρονος σε μια 600 και πάνω αμέσως!ΘΑ-ΝΑ-ΤΟΣ οι πο*τάνες εκτός και αν είναι τόσο απίστευτα ορθολογικός με το γκάζι(Μακάρι να ναι)!

Για μένα για αρχή εξαιρετική επιλογή είναι το Ninjaki 250cc,33 αλογάκια όμορφα και ωραία,καλή ταχύτητα για αρχή,οποιοδήποτε παπί το παταει(ακόμα και με ψαράκι:p) και όμορφο αναλογικά.Απ οτι έμαθα έβγαλε και η honda 250 γιατί το 125(sorry mama honda) ήταν αποτυχία για μένα.Υπάρχει και το aprilia rs 125 αν γουστάρεις εσυ και κανα γκομενάκι διχρονίλα.Αλλά δεν θα συνιστούσα δίχρονο πλέον.Αυτά είναι για τις ταινίες του Ψάλτη πια!:cool:

Ninjaki 250cc καλο φαινεται

KingJames
27-06-2011, 23:41
Υφίσταται σύγκριση μιας κ έχουμε κ τον παράγοντα λεφτά κ κάποιες μηχανές από διαφορετικές κατηγορίες έχουνε τα ίδια λεφτά.Μετά πάει αναλόγως.
Στο σκέλος με την αναλογία ηλικία/γκάζι είσαι σωστός.Αλλά εγώ κ ο Κονταζ θα σε λέμε ξενέρωτο (κ γκολφακια!) :D

SuperSayian
28-06-2011, 00:00
Υφίσταται σύγκριση μιας κ έχουμε κ τον παράγοντα λεφτά κ κάποιες μηχανές από διαφορετικές κατηγορίες έχουνε τα ίδια λεφτά.Μετά πάει αναλόγως.
Στο σκέλος με την αναλογία ηλικία/γκάζι είσαι σωστός.Αλλά εγώ κ ο Κονταζ θα σε λέμε ξενέρωτο (κ γκολφακια!) :D

XQdiUAJ0gug

Τώρα ελα,αν μου λες οτι η Ducati δεν είναι overpriced δεν κάνουμε συζήτηση.Η μάλλον αν οχι υπερκοστολογημένη οχι ακριβότερη απ τους σχιστομάτηδες.

πχ το Monster αρχική έκδοση 700cc 8 χιλιαρικάκια.Το αγαπημένο μου σ αυτή την κατηγορία z750 750cc 8.200 ίδια λεφτά πάνω κάτω.Επίσης ωραίο -και στα ίδια λεφτά περίπου το ER-6n/er-6f 650cc 7 χήνες αν θυμάμαι καλά.To f πρέπει να χει λίγο παραπάνω.Φθηνότερη δεν είναι η Ducati σε καμία περίπτωση σε σχεδόν καμία κατηγορία.

Ας μην μιλήσω γι αυτήν την κ@υλα μεν 20,000 δε
http://www.motonews.fr/wp-content/uploads/2011/04/08142504_.jpg

Με λιγότερα παίρνεις αυτό
http://blog.ebike.gr/wp-content/uploads/2010/05/bmw_s1000rr.jpg

KonTaz
28-06-2011, 00:01
Πάντως Βασιλιά αν κράζεις έτσι το γκόλφ,στα toyοta τι λες??

Έντιτ: Όχι απότομα τέτοια ποστ γιατί θα πνιγούμε...

KingJames
28-06-2011, 00:20
Αυτοκινητιστικέ Χιτλεροφιλε δε διαφωνώ με σένα στους τιμοκαταλόγους.Τι θα πάρει ο καθένας στα ίδια λεφτά είναι καθαρά προσωπικό.Ο ίδιος θέτει τα κριτηριά του,τα γούστα κ τις προτεραιότητες.Για τις συγκρίσεις μίλησα που δεν πρέπει να είναι απαραίτητα από την ίδια κατηγορία οι μηχανές άρα μαζί είμαστε.Γιατί διαφορετικό το monster,διαφορετικό το Ζ750.Ως προς το γυμνό έχουν κοινό σημείο.

Πάρε καλύτερα ΓΚΟΛΦ :D

Toyota τουλάστιχον δεν πουλάει μύθους κ ιστορίες για αγρίους.Αντικειμενικά κ διαχρονικά δε βγάζουν αριστουργήματα.Δεν έχω απαιτήσεις,την αξιοπιστία λανσάρει ως ατου.Εξωτερικά δε βλέπονται...
Το ψέμα της Βαβε είναι πώς θέλει να αυτοπλασάρετε ως premium μάρκα,ενώ είναι ανάμεσα στην κάτω κατηγορία κ στην premium (ορίστε είπα έναν καλό (μισό)λόγο).Η Βαβε ούτε Audi,ούτε Βmw,ούτε φυσικά Alfa Romeo είναι.
Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου,δεν έχω καμιά Ferrari (ιαπωνικό έχω,τπτ ιδιαίτερο σχεδιαστικά,μάρκα κλπ κλπ αλλά ας όψεται η κίνηση στο σωστό άξονα)ώστε να κρίνω τόσο αυστηρά άλλα αυτοκινήτα κ κατεπέκταση να θεωρηθεί οτι θίγω αυτοκίνητα,επιλογές που έχει ή γουστάρει κάποιο άλλο παιδί.
Αλλά εκείνο το Γκολφ είναι για βάψιμο μπλε κ μακροβούτι θάλασσα :D

vargas
28-06-2011, 09:54
γκολφ?? ε ρε παιδια ακομα ασχολειστε με το ''θαυμα'' ...της αυτοκινησης ...Δυστυχως επειδη o πατερας μου εχει vw πασσατ διλιτρο τουρμπο κ επειδη οδηγω συχνα γκολφ tsi του ξαδελφου μου ,εχω να αναφερω πως μιλαμε για το πιο τραγικα αδιαφορο οδηγικα κ εμφανισιακα αυτοκινητο . Ναι μεν τραβαει λογω του τουρμπο (οχι το καλοκαιρι ....) αλλα εχει το πιο αναισθητο τιμονι απο ολα τα μικρομεσαια της αγορας + εμφανιση του fiat stilo..:p
Δεν αναφερω καν την συγκριση με το δικο μου σιβικ type s , γιατι θα με κραξετε ως υπερβολικο....

KonTaz
28-06-2011, 14:02
ώστε να κρίνω τόσο αυστηρά άλλα αυτοκινήτα κ κατεπέκταση να θεωρηθεί οτι θίγω αυτοκίνητα,επιλογές που έχει ή γουστάρει κάποιο άλλο παιδί.
Αλλά εκείνο το Γκολφ είναι για βάψιμο μπλε κ μακροβούτι θάλασσα :D

Χαχαχαχαχαχαχαχα

TT7
28-06-2011, 14:18
γκολφ?? ε ρε παιδια ακομα ασχολειστε με το ''θαυμα'' ...της αυτοκινησης ...Δυστυχως επειδη o πατερας μου εχει vw πασσατ διλιτρο τουρμπο κ επειδη οδηγω συχνα γκολφ tsi του ξαδελφου μου ,εχω να αναφερω πως μιλαμε για το πιο τραγικα αδιαφορο οδηγικα κ εμφανισιακα αυτοκινητο . Ναι μεν τραβαει λογω του τουρμπο (οχι το καλοκαιρι ....) αλλα εχει το πιο αναισθητο τιμονι απο ολα τα μικρομεσαια της αγορας + εμφανιση του fiat stilo..:p
Δεν αναφερω καν την συγκριση με το δικο μου σιβικ type s , γιατι θα με κραξετε ως υπερβολικο....

Honda αιωνες μπροστα οταν εβγζε τις μεταβλητου χρονισμου οι αλλοι ηταν πανω στα βαλανιδια που λεει και ο Λιακουρας...

Αλλαξε αυτο το s σε r και γινομαι ο κολλητος σου....

8rilos!!!
28-06-2011, 14:25
fiat bravo ή opel astra ;

KingJames
28-06-2011, 14:29
Μεταβλητός χρονισμός Ιαπωνία πρώτη ? ΧΑ ! Νομίζεις...
Την καλύτερη εφαρμογή,κατά 99% ναι δε διαφωνώ.Αλλά πρώτη όχι...
Κάντε βαθυές αναπνοές...είναι η μυρωδιά της "Ιταλίλας"...
http://www.crossed-flag-pins.com/genimg/flaggen/Italy-240-animated-flag-gifs.gif

KonTaz
28-06-2011, 16:04
fiat bravo ή opel astra ;

Τί εκδόσεις?

KingJames
28-06-2011, 16:14
Fiat λέμε,άστα τα τι εκδόσεις.Αντικειμενικά κριτήρια,τέλος

TT7
28-06-2011, 16:28
Opel δαγκωτο....

KonTaz
28-06-2011, 17:17
Fiat λέμε,άστα τα τι εκδόσεις.Αντικειμενικά κριτήρια,τέλος

Σωστά....

TT7 μπούλωνε,ιταλικά μόνο τα άλλα κάνουν για παλιοσίδερα

TT7
28-06-2011, 17:26
Κοιτα να δεις που στο τελος θα μας που οτι οι Ιταλοι ειναι πρωτοποροι της αξιοπιστιας....

Opel λεμε για να μην τρεχεις να αλλαζεις ψυγεια καθε τρεις και λιγο.....

Μπουλωνετε ρε τον Γερμανο επιβητορα σας...

air josh
28-06-2011, 17:28
το astra το καινουριο ειναι πολυ ωραιο αμαξι.εξαρταται και απο το μπατζετ θρυλος!!για το αστρα απο προσωπικη εμπειρια γραφω γιατι το χω ενα χρονο

TT7
28-06-2011, 17:34
Το 1.4 τουρμπο με τα 140 αλογα?????
Φιλε με εστειλες..τρομερο αμαξι αγριο ....

vargas
28-06-2011, 17:34
κ ομως γλυτωσα .....που δεν πηρα το type r , τι γλυτωσα?? τελη κ βενζινες ....:)

KonTaz
28-06-2011, 18:41
Το 1.4 τουρμπο με τα 140 αλογα?????
Φιλε με εστειλες..τρομερο αμαξι αγριο ....

Σιγά τα αίματα.... :rolleyes: :cool: :D

Air ποιο έχεις το gtc???Γιατί θέλει να το πάρει μεταχείρα ένας φίλος μου.
Πάντως η opel επιτέλους άλλαξε σχεδιαστή,γιατί γελούσαν τα τσιμέντα πριν

KingJames
28-06-2011, 18:53
ΤΤ7 Γιατί δυσκολεύεσαι ? Φαντάσου να σου 'λέγα κ ψέματα περί πρωτοπορίας.Η ιστορία έχει γράψει.

air josh
28-06-2011, 19:06
Το 1.4 τουρμπο με τα 140 αλογα?????
Φιλε με εστειλες..τρομερο αμαξι αγριο ....

Σιγά τα αίματα....

Air ποιο έχεις το gtc???Γιατί θέλει να το πάρει μεταχείρα ένας φίλος μου.
Πάντως η opel επιτέλους άλλαξε σχεδιαστή,γιατί γελούσαν τα τσιμέντα πριν

το τελευταιο μοντελο δεν εχει βγαλει νομιζω εκδοση gtc!!το 1400 turbo ειναι σουπερ.Παντως του χρονου θα βγαλει τη 3θυρη εκδοση του καινουριου και σε σπορ που εμφανισιακα ειναι πολυ ωραιο.Παντως οταν το πηρα ειχα κανει και τεστ drive στο bravo που ενδιαφερεται και ο θρυλος και δε με τρελανε οδηγικα με γνωμονα οτι την εκδοση που κοιτουσα ηταν το σπορ μοντελο!!Kontaz αν κοιταει τη προηγουμενη εκδοση οpel δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα

KonTaz
28-06-2011, 19:11
Α το καινούριο έχεις??Ωραίο είναι :D
Facelift δεν του έκαναν μόνο ή έκαναν αλλαγές και στα μηχανικά του μέρη??

Ναι την προηγούμενη έκδοση θέλει,το astra gtc

air josh
28-06-2011, 19:19
Νομιζω οτι εχουν αλλαξει τη φιλοσοφια στους κινητηρες αλλα δν ειμαι και σιγουρος.Εξωτερικα αλλη φαση αλλο αμαξι τελειως σε σχεση με τη προηγουμενη εκδοση.εχω οδηγησει και τη φουλ εκδοση του αστρα που το πηρε ενας φιλος μου το οποιο ειναι τουμπανο εσωτερικα και εξωτερικα αλλα εδωσε 20 χιλιαρικα.Στο θεμα μας αν εχει καλο μπατζετ ο φιλος σου και γουσταρει γρηγορες εκδοσεις μπορει να βρει και καλυτερα του αστρα gtc πιστευω.

SuperSayian
28-06-2011, 22:21
ΦιλεΙδιοκτήτηΑΤύχησες.

KingJames
29-06-2011, 01:12
Fabbrica Italiana di Automobili Torino προσκυνώ το ατελείωτο ιστορικό σου μεγαλείο.
Σε ευχαριστώ που δεν άφησες να ξενιτευτεί κ να σπιλευτεί η Ferrari,η Αlfa Romeo κ η Lancia.Μεγαλείο.

Υ.Γ Γαμώ τη Juventus σου

edit Ξέχασα και τη Maserati.

TT7
29-06-2011, 01:20
Σε ευχαριστουμε FIAT...που βγαζεις αμαξια για τις γυναικες μας...Fiat καi Lancia....
Σε ευχαριστουμε που με την ιταλικη μαφια σου μαμησες την φορμουλα-1 γιατι ο αγγλογερμανικος αξονας σου ειχε παρει τα σωβρακα και εκλαιγε ο Σουμι....
Γαμω την Γιουβε σου...

Νταξει βγαζουν αμαξια μουνοπαγιδες το παραδεχομαι...

KonTaz
29-06-2011, 01:33
ΦιλεΙδιοκτήτηΑΤύχησες.

Κάντε ένα μπαν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,μερικοί έχουν ΑΠΟΘΡΑΣΥΝΘΕΙ τελείως

KingJames
29-06-2011, 01:40
Δεν υπάρχει λόγος να φανατίζεσαι !
Έχουν δικαιώμα οι γυναίκες στην αυτοκίνηση.Εως τα 50χλμ όμως χεχε !
Οδηγούν ΤΤ,ΜΧ5 (στη βροχή κλαίνε) κλπ κλπ.
Όσο για τα μίνι κάποια εταιρεία πρέπει να έχει φινέτσα κ να δίνει στην κατηγορία άλλον αέρα.
Άλλωστε κανείς δεν είπε πώς η Φιατ ήταν/είναι μπρουτάλ ή έχουν την κλάση μιας Αλφα Ρομεο ή ενός Αουντι.Αλλά έχει ιστορία κ είναι σεβαστή.Καλά για Λαντσια άστο,ήταν χρόνια μπροστά.Το αυτοκίνητο όπως είναι τώρα είναι βασισμένο στο σχέδιο της Λαντσια,δηλ. αυτοφερόμενο πλαίσιο με ανεξάρτητες αναρτήσεις.
Όσο για τη Φόρμουλα έτσι πρέπει.Είναι το σωστό.Φερράρι ρε φίλε πάμε όπως πάντα,πάμε όπως άλλωτε.Δλδ εξήγα μου τώρα.Μια εταιρεία με ΝεοΖηλανδέζικες ρίζες,έδρα στην Αγγλία κ μοτέρ γερμανικά/ιαπωνικά(παλιότερα) πώς να την πάρω στα σοβαρά ?

KonTaz
29-06-2011, 01:43
Δεν υπάρχει λόγος να φανατίζεσαι !
Έχουν δικαιώμα οι γυναίκες στην αυτοκίνηση.Εως τα 50χλμ όμως χεχε !
Οδηγούν ΤΤ,ΜΧ5 (στη βροχή κλαίνε) κλπ κλπ.
Όσο για τα μίνι κάποια εταιρεία πρέπει να έχει φινέτσα κ να δίνει στην κατηγορία άλλον αέρα.
Άλλωστε κανείς δεν είπε πώς η Φιατ ήταν/είναι μπρουτάλ ή έχουν την κλάση μιας Αλφα Ρομεο ή ενός Αουντι.Αλλά έχει ιστορία κ είναι σεβαστή.Καλά για Λαντσια άστο,ήταν χρόνια μπροστά.Το αυτοκίνητο όπως είναι τώρα είναι βασισμένο στο σχέδιο της Λαντσια,δηλ. αυτοφερόμενο πλαίσιο με ανεξάρτητες αναρτήσεις.
Όσο για τη Φόρμουλα έτσι πρέπει.Είναι το σωστό.Φερράρι ρε φίλε πάμε όπως πάντα,πάμε όπως άλλωτε.Δλδ εξήγα μου τώρα.Μια εταιρεία με ΝεοΖηλανδέζικες ρίζες,έδρα στην Αγγλία κ μοτέρ γερμανικά/ιαπωνικά(παλιότερα) πώς να την πάρω στα σοβαρά ?

Πες τα ρε άνθρωπε,μπράβο,συμφωνώ και στα άλλα

KingJames
29-06-2011, 01:45
Κ ακόμα δεν έχεις δεί τίποτα...

SuperSayian
29-06-2011, 01:52
Ρε kingjames θα με πνίξεις με το χαμέμηλο που έλεγε και ο Κατακουζηνός.Θα απαντήσω αύριο στις ύβρεις σου γιατί τώρα νύσταξα και είμαι εξαντλημένος :D

KingJames
29-06-2011, 01:55
Για ύπνο,έτσι...στα όνειρα μπορεί να στρίψει ένα Γκολφ.Στιβαρό αμάξι όμως.Είδες πώς κλείνει η πόρτα ? Χρηματοκιβώτιο.

TT7
29-06-2011, 02:22
Μεσα στο σπιτι σας κανουμε πλακα ρε...ΜΠΟΥΛΩΝΕΤΕ τον Γερμανο επιβητορα...χαχα..

WIn2N0vuQrY

KonTaz
29-06-2011, 02:25
Γελάνε και τα τσιμέντα με το συγκεκριμένο... χαχαχα

Σας κάνουν πλάκα μέχρι και οι Ιάπωνες χο-χο-χο

tNiqsjWU9Nw

redfan
29-06-2011, 02:41
να μεινει η γιουβε εξω απο αυτη την κοντρα παρακαλω.

TT7
29-06-2011, 02:44
AΠΕΡΑΝΤΟ RESPECT ΣΤΟΥς Γιαπωνεζους....ολα τα σπορ μοντελα τους μαμανε....Μυωδης δυναμη χωρις πολλα φρου φρου και αρωματα...

KingJames
29-06-2011, 02:51
Διαφημίση μου έβαλες ? Της πλάκας.
Άντε να σου πώ οτι το καλό πελάτιασμα,είναι οι 11 νίκες (1τη) της Πορσε στο Ταργκα Φλοριο έναντι 10 της Αλφα Ρομεο (!).

Αλλά το καλύτερο πελάτιασμα ήταν της 155, στο πρωτάθλημα του DTM,το 1993.Eντός έδρας,σε χρόνια που θεωρούνταν παραπληγικά για την Αλφα.

Gw-AxiVqihM&feature=related

KingJames
29-06-2011, 15:02
VkYvy0ocMts

Alfa Romeo 33 stradale 1967-1969
2000cc - V8 - 270hp @ 9600rpm - ~700kg

Don,tc κ απανταχού φίλε της αυτοκίνησης τα χέρια στο πληκτρολόγιο.

DON
29-06-2011, 15:19
ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ


http://www.licktheballs.com/sites/default/files/image_gallery/masturbation.jpg

tc-g6
29-06-2011, 15:23
αααααααχ τελειωσα... σαν οδηγος...

TT7
29-06-2011, 15:26
Ιταλοφιλοι μην τρομαξετε...Παρτε τηλεφωνο την μαμα να σας πει κανενα παραμυθι να ηρεμησετε..Ηρθε ο επιβητορας...

PM-ncQv4xgo

DON
29-06-2011, 15:30
γαμώ τα εργοστάσια σας, τα αυτόματα σας, τα πάντα όλα σας.

CG7sewDkR6Y

TT7
29-06-2011, 15:36
Καυλα!!!!....Βρηκα τι αμαξι θα εχει η γυναικα μου οταν παντρευτω...σε ροζ βγαινει???

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d4/Lancia_Ypsilon_front_20071002.jpg

KonTaz
29-06-2011, 15:42
YPd0ATqvoJM


Μην ζορίζεσαι TT7

DON
29-06-2011, 15:55
Μπα μην της πάρεις αυτό. Πάρε ΚΟΚΚΙΝΟ

http://www.classicallycoolcars.com/wp-content/themes/NicheProfitPressV2/images/Lancia%20Delta%20Integrale.jpg

SuperSayian
29-06-2011, 15:59
Χαχαχα το αστείο παρατράβηξε ωρέ.

Κόψτε την παραμύθα με Ferrari,Lamborghini και Maserati μπας και καταφέρουμε να κάνουμε συζήτηση.Αυτά κοστίζουν οσο το σπίτι μου και παραπάνω.Δεν γίνετε να τα συγκρίνω με εναν μέσο Γερμανό-Ιάπωνα.(Ειδικά Ιάπωνα:D)

Και οι Βρεταννίδες έχουν την Aston Martin τι είναι και αυτοί αυτοκινηστές?[DON MODE]ΡΕΤΙΝΑΦΤΑΡΕ[/DON MODE]

Kingjames και το αεκάκι έχει μια ιστορία αλλά αεκάκι ήταν και αεκάκι παρέμεινε once and forever!Τι σημασία εχει η ιστορία του?Που για να λέμε και την αλήθεια ποια ιστορία του??Γελάμε ολοι μαζί,οι άνθρωποι δεν ξέραν τι θα πει επιδόσεις και αξιοπιστία,εντάξει κ@ύλωνες με το desing? :O?Γιατί νομίζετε παραλίγο να χρεωκοπήσει η ιστορική εταιρία??

Καλά για τα Lancia τι να σχολιάσω?Και ιδιοκτήτης του να σαι τέτοια δεν θα λεγες.Την αγόρασε και αυτήν η FIAT και είδε χαίρι.

Kontaz ποιοι Ιάπωνες μας κάνουν πλάκα?Μου βαλες το Nissan GT-R με επιτάχυνση λιγότερο απο 4 sec για 0-100 και μας κάνουν πλάκα??Χώρια οτι οι Ιάπωνες στο σύνολο τους είναι πλέον οι ποιο καλοί αυτοκινηστές αλλά λέμε την κουβέντα.


Κοινώς με εναν Ιταλό ερωτεύεσαι(πλατωνικά πάντα:D) με εναν Γερμανό κ@υλώνεις και γουστάρεις μια ζωη!

DON
29-06-2011, 16:02
o Γερμανός είναι σαν τον πλούσιο γιατρό που παντρέυεται η γκόμενα αφού έχει πάει με όλους τους ωραίους επιβήτορες. τον παίρνει για την ασφάλεια και τα λούσα. ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΔΟΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ.

SuperSayian
29-06-2011, 16:15
Ηδονή και πάθος απο τι??Απ τις επιδόσεις???Rofl που λένε και στο χωριό μου.Η απ την οδηγική απόλαυση?Πριν μια δεκαετία και πίσω στα δέκα τσαφ της μίζας ενα μπαμ δώρο έτσι για το καλό...

Είναι σα να μου λες οτι είναι επιβήτορας αυτός
http://www.eurovision.gr/site/wp-content/uploads/kostas_martakis_01_03.jpg
και οχι αυτός
http://2.bp.blogspot.com/_pC8oZMs1UXs/SqNQHk2SvWI/AAAAAAAABio/ejL-WUmFtcw/s320/gousgounis.jpg

DON
29-06-2011, 16:23
μου έβαλες τον μαρτάκη...μην μου βάζεις μια πούστρα και ρώτα κανα παλιό να σου πει για τα ιταλικά και την ΟΔΗΓΙΚΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ και να σου πει για την Alfasud που ναι μεν μέσα στις πόρτες έβρισκες καμιά ξεχασμένη gazzetta αλλά όταν έστριβε ήθελες ΤΑΝΚ για να την κουνήσεις...

KonTaz
29-06-2011, 16:23
Χαχαχα το αστείο παρατράβηξε ωρέ.


Kontaz ποιοι Ιάπωνες μας κάνουν πλάκα?Μου βαλες το Nissan GT-R με επιτάχυνση λιγότερο απο 4 sec για 0-100 και μας κάνουν πλάκα??Χώρια οτι οι Ιάπωνες στο σύνολο τους είναι πλέον οι ποιο καλοί αυτοκινηστές αλλά λέμε την κουβέντα.



Έβαλα στον TT7 ένα αμάξι που κοστίζει τα μισά και κάτω από την ναυαρχίδα(@@δια) της Audi.

Σας κάνουν πλάκα ξαναλέω

SuperSayian
29-06-2011, 16:32
μου έβαλες τον μαρτάκη...μην μου βάζεις μια πούστρα και ρώτα κανα παλιό να σου πει για τα ιταλικά και την ΟΔΗΓΙΚΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ και να σου πει για την Alfasud που ναι μεν μέσα στις πόρτες έβρισκες καμιά ξεχασμένη gazzetta αλλά όταν έστριβε ήθελες ΤΑΝΚ για να την κουνήσεις...

Μιλάς για ενα απ τα ποιο πετυχημένα αυτοκίνητα δυο δεκαετιών να ξέρεις...Και δεν μπορώ να αρνηθώ οτι έστριβε καλά απ οτι λένε οι μεγαλύτεροι αλλά το πολύ ποιο φτωχό και απο χρηματική άποψη και απο design και ανέσεις opel kadett του παππού μου που κοντεύει να φτάσει τα 450.000 χιλιόμετρα δεν εχει πάθει σχεδόν τίποτα το κακόμοιρο(πέρα απ τα συνηθισμένα) και ακόμα και σήμερα ανεβαίνει κάτι μεγάλες ανηφόρες για την πλάκα του.Αναρωτιέμαι αν πολλά μοντέλα 30 χρόνων της alfa romeo τα κάνουν αυτά σήμερα...

TT7
29-06-2011, 16:33
o Γερμανός είναι σαν τον πλούσιο γιατρό που παντρέυεται η γκόμενα αφού έχει πάει με όλους τους ωραίους επιβήτορες. τον παίρνει για την ασφάλεια και τα λούσα. ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΔΟΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ.

Χαχαχα...Αν εννοεις οτι ο Ιταλος της πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες, ειναι ολο φρου φρου και αρωματα, κοιταζει την εμφανιση μονο, ειναι μαυρισμενος απο σολαριουμ, τις λεει ποιηματα κλπ ΝΑΙ..αλλα μετα στο κρεββατι αφου ειναι faster than a speeding bullet λογικο ειναι να παει με τον ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ, το αυθεντικο αρσενικο που πινει μπυρα και βριζει αλλα στο κρεββατι ειναι αυτος που πρεπει....

Γυναικα ηρθε σπιτι το αρσενικο....

ADNb0F0YjNI

DON
29-06-2011, 16:48
Αναρωτιέμαι αν πολλά μοντέλα 30 χρόνων της alfa romeo τα κάνουν αυτά σήμερα...

η alfa romeo φίλε μου και ΟΛΑ τα ιταλικά αμάξια δεν πάνε για την ΠΟΣΟΤΗΤΑ αλλά για την ΠΟΙΟΤΗΤΑ. Δεν είναι της υγιεινής διατροφής και της μακροζωίας αλλά του

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTMPR1kz4PTvINPkn13XhOs9xUbj9opY jKZ0IbA3GSwgy2iDYYr8A&t=1


Χαχαχα...Αν εννοεις οτι ο Ιταλος της πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες, ειναι ολο φρου φρου και αρωματα, κοιταζει την εμφανιση μονο, ειναι μαυρισμενος απο σολαριουμ, τις λεει ποιηματα κλπ ΝΑΙ..αλλα μετα στο κρεββατι αφου ειναι faster than a speeding bullet λογικο ειναι να παει με τον ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ, το αυθεντικο αρσενικο που πινει μπυρα και βριζει αλλα στο κρεββατι ειναι αυτος που πρεπει....

Γυναικα ηρθε σπιτι το αρσενικο....



Ο Ιταλός αγόρι μου δεν της πουλάει τίποτα. Αυτός κάθεται και αράζει και σκάνε οι γκόμενες αβίαστα, πάρε και εμένα, πάρε και εμένα.. τον χαλβαδιάζουν, τον κοιτάνε με τρέλα, όπως πας και χαιδεύεις την κόκκινη ιταλίδα στην έκθεση αυτοκινήτων και σου σηκώνεται ενώ αν πας στην VW σου λένε έχει ADV, DSP, ABC, ABS, DPG, ERS και λες πωωω αλήθεια? εντάξει θα το πάρω.

ο άντρας δεν είναι ο BODYBUILDER απο την Γερμανία με τα φάρμακα και τις ντόπες που βάζει λάδια αλλά ο άπλυτος, αγύμναστος Ιταλός που απλά είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ και μόλις πιάσεις τον παργαλάτσο (δηλαδή το τιμόνι) δεν σε νοιάζει αν είναι τούμπανο αρκεί να κρατάς το τιμόνι του.

0siqvB_7Sco

tc-g6
29-06-2011, 16:49
εχετε μπερδευτει.

ο ιταλοφιλος δε θελει την γκομενα την σενιαρισμενη, την ωριμη που στο κρεβατι ειναι κομπιουτερ, την θελει πιτσιρικα, ατιθαση και αγρια. αμα κλεισει την 10ετια μαζι της την αποστρατευει και παει για την επομενη καυλιτσα. θελει να περναει αυτος καλα και τα αλλα τα ακουει βερεσε.

τη να το κανω εγω το αμαξι να μου αντεξει 1.000 χρονια αμα ειναι ειτε αργοκαρουτα, ειτε αδιαφορο, ειτε απλα ΔΕΝ μου βγαζει κεφι???

βλεπω μερικους που γουσταρουν λεει το στησιμο των golf και πραγματικα απορω, το προηγουμενο τους οχημα ηταν καρο? ναι ρε παιδι μου στριβει ο γερμανοσπορος αλλα αμα βαλεις διπλα του ενα ιδιας αξιας ιταλικο το golf ανοιγει τις πορτες, σε βγαζει εξω και παει μονο του για αποσυρση απο την ντροπη.

τελος, η συγκριση ΔΕΝ ειναι οι απολυτοι χρονοι (δεν τρεχουμε ρε ραλλυ) αλλα η αισθηση και η απολαυση...

KingJames
29-06-2011, 16:51
Σουπερσαγιαν λειτουργείς με τιμοκαταλόγους κ παροντικά κριτήρια.Οι πίσω σελίδες ενός περιοδικού είναι καλές για αγόρια εως 15 χρονών να κυκλώνουν τα 0-100 κ την τελική κ αργότερα για να κυκλώνεις τιμές όταν καταλήξεις σε 2-3 αυτοκίνητα.
Δεν αναφέρουν ιστορία σε αγώνες κ heritage της κάθε εταιρείας.Γιατί να ξέρω τον Michol ? Τον Senna ? Vettel Βutton FTW...
Οι Αγγλία στην αυτοκίνηση ήταν σπουδαία κ ακόμα είναι σε ειδικούς τομείς.Τα πιο αγνά track-oriented oχήματα εκέι φτιάχνονται.Η Lotus π.χ ακόμα κ G.M (έχει δανείσει πλαίσια στο Οπελ ΓΚΕΤΕ ?) έχει κρατήσει τη φιλοσοφία της ακέραια.Ειδικά αυτοκίνητα,απολύτως σεβαστά.
Η ιστορία,έχει γραφτεί με χρυσά γράμματα κ όταν γράφει πως η Λαντσια έδωσε τη μορφή στα σημερινά αυτοκίνητα το λιγότερο που μπορείς να κάνεις είναι να πείς ευχαριστώ ή τεσπα να την παραδεχτείς.Άσχετα τους 6 συνεχόμενους τίτλους στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ράλλυ.Λειτουργούσαν κάτω από κάποιες αρχές κ φιλοσοφίες.

Καλοί και χρυσοί οι Ιάπωνες,μοιράζουν τεχνολογία κ πολύ καλά σπορ αμάξια με πολύ καλές τιμές.
Στο μοτορσπορτ που είναι ρε παιδιά ? Όπου έχει μπλεχτεί Ιταλία,Γαλλία κ Γερμανία(έστω κ μπασταρδεμένα) τι κάνουν ?

...αλλα μετα στο κρεββατι αφου ειναι faster than a speeding bullet ...
Μπορεί να λέει το εσπρέσσο ρε παιδάκι μου
http://marizz.files.wordpress.com/2010/05/madonnapapadontpreachitaliansdoitbetterpic.jpg

SuperSayian
29-06-2011, 18:21
Φυσικά και θα λειτουργώ με καταλόγους μαν.Δεν γίνετε να συγκρίνω ενα opel astra με μια ferrari(!!!) Απ την άλλη βέβαια ούτε ενα alfa romeo με μια BMW!


Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην συζήτηση μπερδεύεται μοτορσπόρτ με αυτά που συζητάμε εδω?Τι δουλειά εχει ο Σένα με ενα ιταλικό αυτοκίνητο?Και μιας και το φερε η κουβέντα πότε μπλέχτηκαν σοβαρα τα σχιστομάτικα με F1,WRC κτλ?

Αν δεν σας ενδιαφέρουν οι επιδόσεις,αν δεν σας ενδιαφέρει η αξιοπιστία,τότε τι σας ενδιαφέρει?Η ομορφιά 4 μεταλλικών πλαισίων??Και για ποια άγρια ομορφιά μιλάτε?Είναι το MITO(πχ) αμάξι που το βλέπεις και λες θα τα σκάσω για να τα πάρω απ τα τρομερά φανάρια του και δεν με νοιάζει τίποτε άλλο?

Αν η ιστορία έδειξε οτι η Lancia έφερε το σύγχρονο πλαίσιο και την σημερινή δομή στο αυτοκίνητο,τότε πρέπει να πει οτι τα Γερμανά και άλλοι έφεραν ή ξεκίνησαν μαζική παραγωγή σε οτι φοράει ενα σύγχρονο αυτοκίνητο.ABS,ESC,Airbags ξεκίνησαν απο αλλού.Γι αυτό μην μου λέτε τι γράφει η ιστορία.Αν εσας σας αρέσει ενα αυτοκίνητο απ το ωραίο του χρώμα και desing και αδιαφορείτε για ολα τα αλλα οκ!

KingJames
29-06-2011, 18:49
XPc81MebhzQ

Επιγραμματικά δε συγκρίνω ένα οπελ με μια Φερραρι.Συγκρίνω τη Γερμανία με την Ιταλία.
Μία (μία όχι ένα) Alfa Romeo γιατί όχι με μία αντίστοιχη Bmw ?

Το αεκακι κ η ιστοριούλα της που κολλάει?Οι Ιταλικές εταιρείες μέσα από το μοτορσπορτ κ τις καινοτομίες χρόνια πριν,χωρίς την ποικιλία των μέσων κ αναλογικά την ανάπτυξη της τεχνολογίας,έκαναν πράγματα παρακαταθήκη για μια ζωή κ άλλαξαν άρδην την εξέλιξη των αυτοκινήτων.Φυσικά δεν είναι μόνο αυτές,αλλά βλέπω πως κακώς κρίνουμε μονόπλευρακ εξυμνούμε πατέντες,που ανακαλύφθηκαν/εξελίχθηκαν κ ενσωματώθηκαν από Ιταλούς κ μόνο...

Οι περισσότερες καινοτομίες ξεκινούν από το μοτορσπορτ κ κατ'επέκταση παιρνάνε στην παραγωγή.Εκεί γεννιούνται όλα κ εξελίσονται.Καταλαβαίνουμε τη σημαντικότητα του πιστεύω.

Οι Ιάπωνες π.χ με την Τογιοτα έχουν ρίξει άπειρο χρήμα σε WRC k F1.Ειδικά στην τελευταία,στο υψηλότερο επίπεδο μοτορσπορτ.Με έδρα κ κέντρα εξέλιξης την Αγγλία.
Θές δεν τους βολεύει η γεωγραφία,θές δεν μπορούν παίρνουν...το ύστερο στο μεγαλύτερο ποσοστό των περιπτώσεων.Αλλού κορυφή,συνολικά για φάπες.Έχουν κ οδηγάρες Τσουτσιγια Ντριφτ Κινγκ,βάλε τα κλάμματα Κανκουνεν !

tc-g6
29-06-2011, 18:50
δεν με νοιαζουν οι απολυτες επιδοσεις αλλα το θελω γρηγορο και να στριβει. δεν με νοιαζει να αντεχει 50 χρονια αλλα θελω για αυτα τα 5-10 να μπαινω μεσα και να γουσταρω.

βαλε τη mito διπλα σε ενα Polo. την gulietta σε ενα golf ή σε ενα civic. τι να λεμε τωρα, αμα ηθελα απλα οχημα θα επερνα niva, δεν χαλαει ποτε. αλλα θελω ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ που να τα εχει ολα! να το βλεπω και να γουσταρω, να το οδηγω και να γουσταρω περισσοτερο...

μπαινω στην 335xi και μετα στη GT και ειναι σαν να μπαινω απο το αμαξι του παππου μου στο αμαξι του γιου μου. στο δρομο το ενα ειναι απολυτο, το αλλο εχει πλακα και απολαυση...

KingJames
30-06-2011, 00:26
http://30.media.tumblr.com/tumblr_ln1udkhow81qj1qono1_500.jpg

KonTaz
30-06-2011, 00:56
Μόλις τελείωσα

AdcoVurVY30

KingJames
30-06-2011, 01:02
Ιταλικό κύριος,καίνε λάδια.Δεν κάνει.

KonTaz
30-06-2011, 01:14
Να και ένας που δεν καίει

4XMlLgl79ek

KingJames
30-06-2011, 01:26
Έτσι,ο γερμανός επιβήτορας.5.4λίτρα,493 άλογα με κομπρέσορα(?)άρα κ ροπή στο θεό,ειδική απόδοση κάτω από 100άλογα/λίτρο.ΜΠΟΥΛΩΝΩ.

KonTaz
30-06-2011, 01:28
Έτσι,ο γερμανός επιβήτορας.5.4λίτρα,493 άλογα με κομπρέσορα(?)άρα κ ροπή στο θεό,ειδική απόδοση κάτω από 100άλογα/λίτρο.ΜΠΟΥΛΩΝΩ.

Έτσι μπράβο,όταν μιλάει ο γερμανικός επιβήτορας μπούλωνε.

Κάτω από 100 άλογα ανά λίτρο,αχχαχαχααχαχχαχα,ΜΠΟΥΛΩΝΕ

TT7
30-06-2011, 01:36
Eλα Audi r8 5.2 v10 μην θυμωνεις με τα γατακια...

UtcGOikSv-M&feature=related

KingJames
30-06-2011, 01:42
Γερμανόφιλοι,επειδή όντως δεν ξέρω.Πριν πάρει την Lamborghini το γκρουπ Βαγκ είχε 10κυλινδο μοτερ ατμοσφαιρικό με 100+άλογα/λίτρο ? Παίζει να έχει καμιά ομοιότητα με το μοτέρ της Gallardo ? Πού έχει τα εργοστάσια παραγωγής κ έρευνας ?

TT7
30-06-2011, 01:45
Εμενα μου αρεσει και αυτο..χαχαχα..Νταξει δεχομαι καζουρα εδω αλλα το χα σε μινιατουρα και το εχω αγαπησει..

yBrH-l92qR0&feature=related

KonTaz
30-06-2011, 01:45
R3lgehIWXC8

Συνεχίζεις να ζορίζεσαι TT7 :cool:


tdY86ESYD5Y

KingJames
30-06-2011, 01:53
F40 ρε ? Καλά αυτή δεν έχει χερούλια.Αλητες Ιταλοί,μαφιόζοι τα λεφτά μας πίσω !

Υ.Γ Ο 17ος κύκλος του Τop Gear είναι "στον αέρα".Φωτιά τα τορρεντ.

Πρέπει να το έχω ξαναβάλει.
Δεν πειράζει,καλό είναι να τα ξαναβάζουμε αυτά.Το βιντεάκι αποτυπώνει το πόσο γρήγορα πάει...ΜΑΛΑΚΑ ΚΟΨΕ
Αχ,ανακουφίστηκα...

nWRdqabMIEM

KingJames
30-06-2011, 02:02
Xεράς+όχημα =
jAMdqfTuIIU

KonTaz
30-06-2011, 02:03
Γερμανόφιλοι,επειδή όντως δεν ξέρω.Πριν πάρει την Lamborghini το γκρουπ Βαγκ είχε 10κυλινδο μοτερ ατμοσφαιρικό με 100+άλογα/λίτρο ? Παίζει να έχει καμιά ομοιότητα με το μοτέρ της Gallardo ? Πού έχει τα εργοστάσια παραγωγής κ έρευνας ?

Από ότι ξέρω δεν είχαν 10κύλινδρο ατμοσφαιρικό πριν της Gallardo....

TT7
30-06-2011, 02:09
Καλα μου βαλατε Ferrari ρε παιδια??Νταξει παμε στα hardcore δλδ???...Κανενα Lancia να αποδωσουμε σεβασμο δεν εχει???..χαχα...Tην Υpsilon κατα προτιμηση...η κανενα Fiat 500...
Το MΠΟΥΛΩΝΕΤΕ στα Γερμανικα πως ειναι???

lWl2142QazY

TT7
30-06-2011, 02:11
Γερμανόφιλοι,επειδή όντως δεν ξέρω.Πριν πάρει την Lamborghini το γκρουπ Βαγκ είχε 10κυλινδο μοτερ ατμοσφαιρικό με 100+άλογα/λίτρο ? Παίζει να έχει καμιά ομοιότητα με το μοτέρ της Gallardo ? Πού έχει τα εργοστάσια παραγωγής κ έρευνας ?

Από ότι ξέρω δεν είχαν 10κύλινδρο ατμοσφαιρικό πριν της Gallardo....

Δεν λες που την πηραν και ξαναενιωσε η εταιρια και μαμει και δερνει ξανα???Αλλιως θα εβγαζε μονο τρακτερ....

Lambo το απολυτο ιταλικο...ΚΑΜΜΙΑ φερραρι....Και αποψη μουνοπαγιδας και elegance βαζω την Maserati...

KonTaz
30-06-2011, 02:12
Γερμανόφιλοι,επειδή όντως δεν ξέρω.Πριν πάρει την Lamborghini το γκρουπ Βαγκ είχε 10κυλινδο μοτερ ατμοσφαιρικό με 100+άλογα/λίτρο ? Παίζει να έχει καμιά ομοιότητα με το μοτέρ της Gallardo ? Πού έχει τα εργοστάσια παραγωγής κ έρευνας ?

Από ότι ξέρω δεν είχαν 10κύλινδρο ατμοσφαιρικό πριν της Gallardo....

Δεν λες που την πηραν και ξαναενιωσε η εταιρια και μαμει και δερνει ξανα???Αλλιως θα εβγαζε μονο τρακτερ....

Lambo το απολυτο ιταλικο...ΚΑΜΜΙΑ φερραρι....Και αποψη μουνοπαγιδας και elegance βαζω την Maserati...

Ε εντάξει μπαν τώρα όμως

KonTaz
30-06-2011, 02:14
-eadH7ZYmgk

Μπούλωνε και στα ιταλικά

KingJames
30-06-2011, 02:17
@Κονταζ Αν δεν είσαι σίγουρος για τα μοτέρ μην απαντάς,σε παρακαλώ.Δημιουργείς λανθασμένες εντυπώσεις κ παραπληροφορείς.

Υ.Γ Ciao ANT1..sorry Χαη Χιτλερ ήθελα να πώ.

@ΤΤ7 Λάμπεις Μπάμπη μου,λάμπεις ! Tι Λαμπο ρε συ ΤΤ7 ? Ο τρακτεράς που έφαγε χυλόπιτα από τον "Γέρο" ? Που σε αγώνες δεν ακούμπησε ?
Η Φερραρι έβγαζε αμάξια για να μπορεί να τρέχει σε αγώνες τότε.
Είχε μια ομάδα εξέλιξης που υποστήριζε πρωτότυπα/αντοχή κ φορμουλα 1 ! Το αλογάκι είναι το 2ρο πιο αναγνωρίσιμο λογκο μετά της κοκα κολα.Πρώτη αυτοκινητιστική λέξη είναι "Φελλαλι".Μην μπερδέυετε τη γραβάτα με την καλτσοδέτα.

KonTaz
30-06-2011, 02:18
Μην σου πω ότι δεν είχαν καν δεκακύλινδρο σε αμάξι παραγωγής πριν την Γκαλάρντο...Χέσε το ατμοσφαιρικό

Χιλιοτσεκαρισμένο για το τρισάθλιο vag group

TT7
30-06-2011, 02:27
Diablo......και δεν περιγραφω αλλο....καλα για τις τωρινες που η μαμα AUDI πρσφερει ασφαλεια δεν λεω..αλλος πλανητης...

Παιδια και αυτα τα αμαξια Γερμανικα ειναι...οι ΒορειοΙταλοι ειναι γερμανικης προελευσεως κυριως..χαχα

KonTaz
30-06-2011, 02:30
Αργεί πολύ το μπαν???

tc-g6
30-06-2011, 09:20
Lancia Stratos, ti na leme twra...

TT7
30-06-2011, 10:41
Κανενα FIAT δεν θα ποσταρουμε???

Aυτα ειναι.....Μαυρα αυτοκινητα θα ποσταρετε μονο τα γερμανικα...

_dfff-s2OMc&feature=related

DON
30-06-2011, 11:05
και δώσε τούρμπο και δώσε κομπρέσορες και δώσε μπράμπους και δώσε λίτρα και δώσε τράκτιον κοντρόλ και αντισπίν και ιμπιντι και τιμπινι και και και και και και τα πάντα όλα μοντίφες και τα όλα.

ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΡΙΨΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΟΥΤΣΑ?

ΡΕ ΜΙΛΑΜΕ ΤΩΡΑ για ΤΕΧΝΗ γαμώ τους HULK. Μιλάμε για ΑΓΑΠΗ.

ni74Fr8f1UM

TT7
30-06-2011, 14:11
Οπως λεει και ενα σχολιο στο βιντεακι...
''I dont understand German, but this dude is crazy! :) and the car.. no words!just amazing! German power..''..Iταλοφιλοι καλου κακου φορεστε πανες γιατι βρυχαται το θηριο..

T2cdliYmmKs

KonTaz
30-06-2011, 14:19
Γρήγορος ο κουβάς....Γιατί κουβάς είναι

TT7
30-06-2011, 14:29
Αν οι μυωδεις γραμμες και ο χαμηλος συντελεστης αεροδυναμικης οπισθελκουσας , οι εκπληκτικες ζαντες κλπ κλπ ειναι κουβας τοτε οκ...

Ειπαμε ο πραγματικος αντρας πινει μπυρες και ειναι καφρος...οι Ιταλοι Dolce & C
Armani κλπ αλλα απο κοκο τπτ...

Και μην ποσταρετε τπτ Ferrari τωρα γιατι θα ποσταρω και γω τπτ Γερμανικα που τα φτιαχνουν μονο με ειδικες παραγγελιες και ειναι σαν διαστημοπολοια αλλα ειπαμε normal Καταστασεις...

KingJames
30-06-2011, 14:41
Καλά εξωτερικά σα φάλαινα είναι.Η σειρά 6 δε μ'αρεσει.
Μοτερικά σουπερ κ στήσιμο/παιχνιδιάρικα είναι από καλές εως σουπερ.Σουπερ μόνο η Μ3 (Ευτυχώς τους έκοψε να φορέσουν καλά φρένα στις νέες Μ γιατί με μονοπίστονο απλό έβραζε ο τόπος) βασικά.Γενικά είναι πολύ καλό πακέτο,ειλικρινά.Αλλά προτιμώ μια Μασερατι.
Καλά εκείνη η Quatrroporte τι μαμήσι είχε ρίξει στην Μ5 σε κάτι πίστες ? Κοίτα να δείς πράματα...Btw ωραίο το NSU quattro,sorry Audi ήθελα να πώ σαν χαρακτηριστικό.
Να ονομαστούν οι 4κίνητες Αlfa,Αlfa Romeo Vier.Ρε γελάνε κ τα τσιμέντα,ούτε ονόματα σωστά δεν έχουν οι τύποι.

Και μην ποσταρετε τπτ Ferrari τωρα γιατι θα ποσταρω και γω τπτ Γερμανικα που τα φτιαχνουν μονο με ειδικες παραγγελιες και ειναι σαν διαστημοπολοια αλλα ειπαμε normal Καταστασεις...
Ποσταρε το αουντι που σάρωνε στο λεμαν.Με τεχνολογία ψεκασμού common rail (πατέντα της Φιατ,υλοποίηση από την Μπος κ ενσωμάτωση από την Αουντι) κ πλαίσιο φτιαγμένο κ μελετημένο σε εργοστάσιο της Ιταλίας.

TT7
30-06-2011, 15:24
Τι γινεται ρε παιδια??Ολα οι Ιταλοι τα εχουν κανει???Τελικα ολα τα χρωσταμε στην Λαντσια??

Γελανε και τα τσιμεντα...Δουλευουν 10 ερευνητικες ομαδες σε ενα θεμα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ η μια απο την αλλη, βγαζουν κατι πρωτοι οι Ιταλοι το οποιο ειναι εντελως αναξιοπιστο και πρωτογονο ερχονται οι Γερμαναραδες που κανουν 3000 τεστ μεχρι να το βγαλουν στην αγορα ΑΨΟΓΟ και ετοιμο προς μαζικη παραγωγη και πρεπει να πουμε μπραβο στους Ιταλους που βγαλαν πρωτοι μια μαλακια...

Βγαζουν οι Ιαπωνες τον VTEC και πρεπει να πουμε μπραβο στους Ιταλους ....Ωραια μπραβο λοιπον που εβγαλαν μια σφεντονα και οι αλλο το εκαναν μπαζουκα...

Περιμενω να μου πειτε τι εγινε τοτε που κανανε τσισακια με τον επαναστατικο κινητηρα της Μερσεντες την πρωτη χρονια της παντοκρατοριας της Μακλαρεν...Τι εγινε ρε Φελλαλι δεν ξερατε απο που σας ηρθε και τον βγαλατε μη φιλικο προς το περιβαλλον???..χαχαχαχα...με τα γνωστα κολπα της Σκατουντερια...

Πραγματικα οι πουτσες που φαγατε τεχνολογικα ηταν απιστευτες εκεινη την εποχη...Εβγαζαν οι ομαδες κατι , τσουπ η Μαφια το εβγαζε παρανομο, το εκλεβε και το εξελισσε μυστικα μεχρι να το εχει ετοιμο και να το παρουσιασει ως νομιμο και πρωτοπορο...

Παρτε και ενα Σουηδικο αλλα ειπαμε Γερμανοι ειναι ολοι...χαχαχα

tGcFC0DXKp0&feature=relmfu

KingJames
30-06-2011, 16:38
Το '60 κ '70 δεν ήταν σφεντόνα αυτά.Έχει τεράστια διαφορά.
Μπράβο και στη Χοντα που μας έχει προσφέρει αυτάτα μοτερ-διαμάντια.Είμαι ατμοσφαιρικάκιας,τα προτιμώ από τα τουρμπο δε γίνεται να μη μου αρέσουν.
Μωρέ καλό το Κενιγκσεγκ,γρήγορο,διαστημικό αλλά γιατί δεν πάει σαν πρωτότυπο σε κανάν αγώνα να "μαλώσει" τη "Φελλαλι",τους Σκαραβαίους(πορσε) ή να δείξει τι μπορεί να κάνει σε βάθος χρόνου κ καταπόνησης ενός αγώνα ?

Ας το πώ αλλιώς...
Mazda ευτυχώς που πήρες το Βανκελ κινητήρα κ τον έκανες μπαζούκας.Ευτυχώς γιατί μια νίκη έχουν οι ιαπωνικές εταιρείες στο Λεμαν κ το πρωτότυπο που την πήρε ήταν Μazda κ φόραγε Βανκελ.Ευχαριστούμε για το μπαζούκας.Χωρίς αυτό πάλι φάπα θα έπεφτε.

Υ.Γ Φελιξ Βανκελ: Γερμανός μηχανικός...που ΓΙΑ ΜΕΝΑ είχε ΙΤΑΛΙΚΗ καταγωγή.ΜΕ ΞΕΠΕΡΑΣΑ.

Υ.Γ2 Ο πολυνίκης του θεσμού,Σκαραβαίος επιστρέφει
ZhOsDzSJ0bk

KonTaz
30-06-2011, 16:44
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a3/Mazda_787B_Otaru_Synthesis_Museum.jpg


Μέγιστο

KingJames
30-06-2011, 16:47
Η εικόνα δε λέει κάτι.Βάλε κάτι με ήχο...

KonTaz
30-06-2011, 17:03
Η εικόνα δε λέει κάτι.Βάλε κάτι με ήχο...

F_kEeRaS3UM



FaKdI8ANeXM



2iLyHV4ZwFk




ΓΑΜΙΕΤΑΙ το TDI

TT7
30-06-2011, 17:08
Βανκελ καλα το λες...Γερμανος Μηχανικος και ισως το μελλον της αυτοκινησης...Ας ελπισουμε οι Ιαπωνες να εξελιξουν την Γερμανικη ιδεα και να προχωρησει..εχει αρκετα θεματα ακομα βεβαια...

Δωστε το ρε στους μηχανικους της Λαντσια να δουμε ασπρη μερα....

Με την λογικη σας το μεγαλυτερο ευχαριστω το χρωσταμε στον Φορντ...

Κατι για την Σκουντερια και τα μπουλωματα που ετρωγε απο τον Νεοζηλανδο θα μας πειτε????

KingJames
30-06-2011, 17:20
Οχι,δε θα σου πούμε να σκάσεις γιατί σε κατουράμε !

Οι Άγγλοι ακόμα τραβάνε τις ...τριχές τους !

Evo(UK) Ferrari 458 Italia - McLaren MP4-12c - Noble M600 - Porsche 911 turbo S
Evo(UK) Bedford
Ferrari 458 Italia 1:19:38
McLaren MP4-12c 1:20:69
Noble M600 1:20:80
Porsche 911 turbo S 1:23:41
Mercedes Benz SLS AMG 1:24:55

l8EAYPssUzg&feature=player_embedded
Car Magazine
Ferrari 458 Italia 1:28:30
Porsche 911 GT2 1:28:78
Lamborghini Gallardo LP570-4 Spyder Performante 1:29:92
McLaren MP4-12c 1:30:10
Audi R8 5.2 V10 1:31:06
Mercedes Benz SLS AMG 1:33:10

Παρατήρηση 1η.Σκαραβαίος GT2.Ειδική πολεμική έκδοση.Μπούλωσε
Παρατήρηση 2ρη.Λαμπορκίνι ροουντστερ κ τάπωσε το κλειστό-κουπε Μακλαρεν.Νεοζηλανδέ πάρε το δίκανο !

Ρε ποια χρονιά κατηγορήθηκε η Μακλαρεν για αντιγραφή από Φερραρι ? Σκανδαλάκι

Να τι έλεγε ο Ford : ““Every time I see an Alfa Romeo pass by , I lift my hat.”

Oδυσσέα Ελύτη ή σε κοροϊδέψανε ή μας κοροϊδεύεις.Για τη ΒΑΒΕ έπρεπε να γράψεις ή την Auto Union.
http://shapxar.blogspot.com/2010/01/alfa-romeo.html

TT7
30-06-2011, 17:33
Ειπαμε Lambo respect....την πηρε ο Γερμανος στο χαρεμι του και βρηκε την υγιεια της...

Ομολογω οτι τα καινουρια Φερραρι ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ...πανεμορφα πραγματικα...ρε μηπω εχουν βαλει Γερμανο προεδρο...

Στα σοβαρα τωρα οι Βορειοι Ιταλοι ειναι Λογγοβαρδοι και αρα Γερμανοι ...χαχαχα....

E νταξει οι ποιητες δεν αρεσκονται στην εννοια της συμμετριας και της τελειοτητας..μεσα απο την ατελεια θαυμαζουν την δημιουργια καθως μονο ο Δημιουργος ειναι τελειος...χαχα...πες μου τι πινω και δεν σας δινω...

KingJames
30-06-2011, 17:42
TT7 προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός.2-3 συμπάθεις τις έχουμε όλοι.Άλλοι είστε λάθος,άλλοι είμαστε σωστοί.Το έχω δείξει κ στα του Nba.

TT7
30-06-2011, 18:09
Βρε να χαμε μεις τα λεφτα να παιρναμε κατι απο αυτα και ας τρωγομασταν ολη μερα....
Τι εννοεις ??? Εκει που δεν παραδεχεσαι οτι οταν βελτιωσει την πασα του ο Ντουραντ θα ειναι ο καλυτερος παικτης στο ΝΒΑ???
Ο Storm που χαθηκε??...

Lambo Και ξερο ψωμι....Καβλωνω που βγαζουν τα μοντελα τους με ονοματα παλιων διασημων ταυρων...Εχουν κατι το ιδιαιτερο...

KonTaz
30-06-2011, 18:21
TT7 προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός.2-3 συμπάθεις τις έχουμε όλοι.Άλλοι είστε λάθος,άλλοι είμαστε σωστοί.Το έχω δείξει κ στα του Nba.

Με ξεπερνάς.....Α ρε Don,κεντάει η φράση αυτή.

KingJames
30-06-2011, 18:51
Τι εννοεις ??? Εκει που δεν παραδεχεσαι οτι οταν βελτιωσει την πασα του ο Ντουραντ θα ειναι ο καλυτερος παικτης στο ΝΒΑ???
BSyNr-4yQWY&feature=related

TT7
30-06-2011, 19:04
Χαχαχαχαχα......

TT7
30-06-2011, 22:06
iIAXZjBQNlk&feature=fvwrel

rI88AlWmpoU&feature=related

gWzD6bIwfHs

KonTaz
30-06-2011, 22:11
ΤΕΙΝΑΦΤΑΡΕ

DON
01-07-2011, 11:13
οπελ...ρε παιδιά ΟΠΕΛ...ποσταρίστηκε...ΟΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛ.

http://farm4.static.flickr.com/3437/3904318776_368213826e.jpg

TT7
01-07-2011, 12:29
Εκει στο 1:35 βαλτε και εκστασιαστειτε....χαχαχα...Ε λογικο ρε παιδια να παιρνουν Οπελ οι ταριφες...τι να παρουν Lancia???..χαχαχα....

KyYYKK_3KyU&feature=fvwrel

tc-g6
01-07-2011, 12:44
κλαιω απο τα γελια, ΟΠΕΛ λεει, ααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!! ειχαμε ενα που μετα το καναμε... γλαστρα!

με τα λεφτα που δινεις για το OPC θα μπορουσες να παρεις... αυτοκινητο!

DON
01-07-2011, 12:46
το αυτοκίνητο δεν είναι ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (ταξί) αλλά ΕΡΩΜΕΝΗ. ΜΑΛΑΚΕΣ ΓΕΡΜΑΝΟΙ.

Έβαλες και το Insignia...Το πρώτο ΟΜΟΡΦΟ Opel..Που επιτέλους κατανοήσανε την γοητεία της ΚΑΜΠΥΛΗΣ, όπως κατάλαβε και η ΜΕΡΤΣΕΝΤΕ και έβγαλε το CLS κτλ...ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΙΤΑΛΟΙ ΣΧΕΔΙΑΖΑΝΕ ΕΧΕΙΣ ΣΚΑΒΑΤΕ.

TT7
01-07-2011, 13:13
wadfmpaTOOs

DON
01-07-2011, 13:21
καλά τα λες...ένα ΝΤΟΠΑΡΙΣΜΕΝΟ σε κινητήρα αμάξι με ΙΤΑΛΙΚΟ design.καλό..

userNOname7
01-07-2011, 13:31
NQ5rQ4DfE7A


ελα ελα δεν θελω κουβεντα για τα OPEL...οποιος δεν εχει οδηγησει αυτο δεν ξερει τιποτα..:)))
[

DON
01-07-2011, 13:35
ποστάρεις που ποστάρεις ένα απο τα "καλά" opel...πόσταρε το ΓΑΜΑΤΟ έστω :

jzrwQHh5Pi8

userNOname7
01-07-2011, 13:42
σαν αυτο δεν ειναι το μαντα ακου που σου λεω..

KingJames
01-07-2011, 15:45
Βάλε Οπελ-Βοξολ-Xολντεν !
2FHLzWwghmU&NR=1

Aπολαυστικός ! Λέξη κ ατάκα

BGqLcbCn79U&feature=related

"Καταστροφικ Αντερστηρ" φιλοσοφία ζωής

TT7
01-07-2011, 16:07
Xαχαχαχαχαχα............Δειτε τον Ιταλο τον επιβητορα με τα παπιγιον και τα All star...Ετσι trendy fashion για το target group της εταιριας που χρωσταμε τα παντα στην αυτοκινηση...bonus fiat 500 ...Ιtalian Stalions ...

PbunPQ6sXeM

Πω πω κατι επιβητορες....αχχαχα

Av0jeDi3jMQ

ΜΠΟΥΛΩΝΕΤΕ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΛΟΥΚΑΝΙΚΑ....

KingJames
01-07-2011, 16:13
Αυτά θέλουν στυλ,ιστορία.Όσοι μπορούν κάνουν αυτά...κάνουν κ αυτά...

http://assets.pestaola.gr/img4/Lancia-Stratos-Revival-01.jpg

...χτυπάνε κ 6 συνεχόμενα πρωταθλήματα στο WRC.

Η μεγαλύτερη πατάτα αναγέννησης,ενός fashion statement ήταν ο σκαραβαίος.Πιο αποτυχημένη κίνηση κ αψυχολόγητη δεν υπήρχε.Άκου φασιον ο απόγονος ενός πανάσχημου κουτιού...ΒΑΒΕ εγγύηση.

tc-g6
01-07-2011, 16:15
το abarth παντως σε κατι kolo, polo πως σκατα λεγονται τους τα σκιζει ΑΝΕΤΑ τα κωλοβαρδουλα...

SuperSayian
01-07-2011, 16:21
Σας ακουω(μάλλον σας διαβάζω:D) σας ακούω και λεω άστους!ΑΛΛΑ:

Το abarth????Το abarth των σχεδόν 20 χιλιάδων πως να το συγκρίνω με το Polo?Πάντως με ξένα @@ κωλοβάρδουμε δεν σκίζει κανενός.Ούτε καν την Mito δεν σκίζει.Τι να συζητάμε για corsa OPC πέφτει γέλιο.Το χει ο αδερφός του κολλητού μου.Εξωτερικά όμορφο δεν λεω αλλά απ τον Σεπτέμβρη του 2009 μέχρι σήμερα ίσα με 3 μεγάλα προβλήματα για συνεργείο...Ξέρω ξέρω έτυχε,η μαμα FIAT φτιάχνει αυτοκίνητα...

tc-g6
01-07-2011, 16:24
διβασε την επομενη λεξη αργα και δυνατα... ΑΝΕΤΑ! το 500 abarth τα κατουραει κατι kolo gt-p στο χαλαρο...

KingJames
01-07-2011, 16:25
Ώπα,δέσε.Γιατί πρέπει να αρχίζουμε ιστορίες ?
Βοξολ Αστρα Οπισι αλλαγή εισαγωγής στο χρόνο.Λύσιμο το μισό μοτεροστάσιο.Ναι,ξέρω η μαμα Φιατ φταίει.

SuperSayian
01-07-2011, 16:26
Ok guys...Ρε το abarth που τα χει ολα και άνετα..!

TT7
01-07-2011, 16:26
Ελα ρε Σαγιαν τωρα αφου εχει Ιταλικη φινετσα να ουμε...Δεν ειναι ντοπαρισμενο να ουμε οι Ιταλοι εχουν ψυχη και καυλα...

Ειδες τι τροπο βρισκουν οι Ιταλοι και τους τα παιρνουν???

KingJames
01-07-2011, 16:32
Γυναίκα σου έφερα αυτό
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=144349666&pageNumber=303&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=9&minFirstRegistrationDate=1960-01-01&maxPrice=50001&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&tabNumber=1

Λίγο ακριβό κ δε βολεύει...αλλά η ανεξίτηλα γραμμένη ιστορία πληρώνεται...

DON
01-07-2011, 16:38
ΤΤ7 κάνε λίγο ΝΙΑΟΥ

San16DZ9XeY