PDA

View Full Version : Συζήτηση για Ομάδες Εξωτερικού


Dipolico
14-03-2010, 17:23
Επειδή πιάσαμε μια κουβεντούλα σε άσχετο topic και επειδή το θέμα έχει ''ζουμάκι'' προτείνω να τη συνεχίσουμε εδώ μαζί με poll... :D

Αν είναι εύκολο να μεταφερθεί και η ως τώρα κουβέντα για να ξαναπιάσουμε το νήμα, θα ήταν τέλεια.. :)


Αφορά μόνο ξένα ποδοσφαιρικά σωματεία...
....αλλά ο βάζελος συμμετέχει εννοείται εκτός συναγωνισμού... :hump


υγ. Είναι το 1ο μου poll και περιόρισα τις επιλογές σε 10. Έβαλα αρκετά σωματεία που παραδοσιακά θεωρούνται ''εχθρικά'' προς τον Ολυμπιακό και άλλα που δεν συμπαθώ εγω... :p
Αν έχετε άλλες προτάσεις ή θεωρείτε πως πρέπει να αυξήσουμε τις επιλογές, πέστε να ξαναστήσω το poll.

DON
14-03-2010, 17:27
Δεν βλέπω κάποιο poll...Και θα πρότεινα όπως είδες να μιλήσουμε ΓΕΝΙΚΑ για ομάδες εξωτερικού και όχι για το πιο μισητές κτλ...

μιγάδας
14-03-2010, 17:44
καταρχας οι ομαδες που ειναι στην ψηφοφορια ειναι προσωπικη επιλογη καποιων αρα αυτο δεν ειναι δικαιο....ας πουμε, ειναι η σελτικ και οχι οι ρεϊντζερς.....εγω ομως για παραδειγμα, θεωρω τους ρεϊντζερς ως μια απο τις πιο αντιπαθητικες ομαδες. οποτε λεω να αλλαξουμε την ψηφοφρια και να ψηφιζουμε την αγαπημενη μας ομαδα

Dipolico
14-03-2010, 18:00
Ρε συ μιγάδα, θα με τρελάνεις..?
Δεν θα ήταν στη λίστα η πρασινοφορούσα βαζελίζουσα τριφυλλοφόρος Σέλτικ..? Ήμαρτον...

Ε, τώρα απ΄την άλλη προσωπικό poll είναι.. Δεν πρόκειται να ''πιάσει'' τα γούστα των πάντων... Το μόνο σίγουρο...

μιγάδας
14-03-2010, 18:18
καλα ρε, ειναι σιχαμενη η σελτικ μονο και μονο επειδη φοραει πρασινα και εχει σημα το τριφυλλι;;;; και δεν ειναι σιχαμενη η ρεϊντζερς που φτιαχτηκε απο τα μεγαλα κεφαλια της προτεσταντικης εκκλησιας που αιματοκυλησαν τη μεγαλη βρετανια;;;; χειροτερη και απο τη ρεαλ του φρανκο ειναι μη σου πω......(καλα οχι και τοσο...)

*GrimReaper*
14-03-2010, 23:02
η πουτανα η τσελσι χαλαρα!

Wolf7
14-03-2010, 23:21
Ρε παιδιά τη Λίβερπουλ;!;! :confused:

Τους Κόκκινους του μεγάλου λιμανιού :eek:

Που κάναμε μαζί μνημόσυνο (http://www.youtube.com/watch?v=G6d5-XmCaYU) για τους νεκρούς μας :(

EΛΕΕΕΕΟΣΣΣΣΣ!!!!

You'll never walk alone... (http://www.youtube.com/watch?v=Y7xvegPH_Lw)

Dipolico
14-03-2010, 23:44
Wolf7 εννοείται συμφωνώ.. Μόνο Λίβερπουλ!
Θεώρησα ''τίμιο'' να τη συμπεριλάβω μιας και η ιδέα ξεκίνησε από μια κουβέντα σχετική με Λίβερπουλ και Μάντσεστερ.. Την παραθέτω έτσι για την ιστορία.


DON
.....ΟΙ ΜΟΝΟΙ που φτάνουν και πλησιάζουν και ίσως είναι ισάξιοι μας είναι οι ΤΗΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ και φυσικά του Ερυθρού Αστέρα. ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ και ας είμαι φανατικός manchester united...ΟΠΑΔΙΚΑ respect.

Dipolico
Εντάξει Don, μ' έκαψες το μυαλό... Μ' αρρώστησες νυχτιάτικα..
Λιμανίσιοι, κατακόκκινοι οπαδοί, τρελοί και παλαβοί, ντόμπροι καθαροί και μου 'σαι με το σίχαμα, τη χωρίς πόλη πατρίδα & φύλη, τη Ρεαλ της Αγγλίας?

Με τα διαόλια που 'χουν υπογράψει συμβόλαιο αίματος με το σατανά, έχουν ξεπουλήσει τη ψυχή τους και για αντάλλαγμα σαρώνουν τους τίτλους?
Καζάνια που κοχλάζουν έχουν ήδη καβατζωμένα παίκτες και προπονητές της ''έξω από δω'' - ούτε το όνομα δεν θέλω να λέω...- και πρώτη θεσούλα κόλαση έχουν κλεισμένη και οι οπαδοί της...
Το νου σου... Άλλαξε ομάδα.
Έλα μαζί μας στον παράδεισο του Λίβερπουλ!

DON
Φίλε μου αυτό δεν γίνεται...Αυτό το αποφασίσανε ο Γκίγκς, ο Σκόουλς, ο Κίν, ο Φέργκιουσον όταν μικρός ακόμα έβλεπα την ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ 20ετίας στον ΠΛΑΝΗΤΗ. Την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Η Λίβερπουλ είναι ΜΕΓΑΛΗ-ΜΕΓΙΣΤΗ ομάδα αλλά όσα χρόνια ζω και την βλέπω ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ. Ένα ΞΕΜΠΟΥΡΔΕΛΟ με τις φανέλες μιας τεράστιας ομάδας είναι.ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

Dipolico
Δε μπορώ να διαφωνήσω ότι η Μanu είναι μεγαλύτερη ομάδα από τη Liverpool την τελευταία 20ετία.. Σαφώς, οι τιτλοι μιλάνε..
Αλλά επειδή είμαστε η γενιά των πέτρινων χρόνων, αν το κριτήριο ήταν αυτό για να επιλέξουμε ομάδα, τότε θα 'πρεπε εγώ να μουν βάζελος -Θεε μου 'σχωρα με...' και συ χανούμι -σώσε κύριε το δούλο σου...-

Εχει παίξει μπαλάρα η Manu, είχε και έχει παικτούρες, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πιο αντιπαθητική ομάδα στον πλανήτη (ο βάζελος συμμετέχει εκτός συναγωνισμού εννοείται..)
Δεν έχει ρίζες, πόλη, χώμα να τιμήσει. Μιλάμε για την Πολυεθνική του ποδοσφαίρου Ιδεολογικά. Ότι πιο αποκρουστικό σε αθλητικό και οπαδικό ιδεώδες σύμφωνα με τα κριτήρια μου. Για να το κάνω πενηνταράκια, το αντίθετο του Ολυμπιακού στα μάτια μου..
Λίγες ξένες ομάδες αντιπαθώ, καμία άλλη δεν απεχθάνομαι.. Και ομάδα ρε φίλε με σήμα το σατανα? Σοβαρά τώρα.. Και δεν το λέω με κανένα θρησκευτικό πρίσμα ή κόμπλεξ. Μακρυά από μας. Είναι όμως δείγμα και αυτό της αισθητικής και της ιδεολογίας τους. Από που αντλούν τη δύναμη και την ενέργεια τους. Όλα παίζουν το ρόλο τους στις ομάδες..
Εμείς έχουμε το δαφνοστεφανωμένο και καμαρώνουμε, τον αιώνιο έφηβο, τον παντοτινό πρωταθλητή και αυτοί τον πονηρό βελζεβούλη, τον δολοπλόκο δαιμονάκο.. Ε, όχι.. Δεν είναι ομάδα αυτή, εταιρεία είναι.. Και ενίοτε εταίρα...

DON
Εκεί κάνεις το λάθος. ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ να μην έπαιρνε ΠΑΛΙ μαντσεστεράρα θα ήμουν. Γιατί την μπάλα που έχει παίξει η μαν γιουν δεν την έχω ξαναδεί στην ζωή μου ΠΟΤΕ εκτός απο την Ρεάλ του 2000-2002. Τέτοια μπάλα ΚΑΝΕΙΣ. Οι τίτλοι ήτανε απλά κερασάκι.

TT7
eνταξει φιλε μου εχεις δικιο οτι εχει καταντησει πολυεθνικη αλλα ξερεις κανενα κορυφαιο κλαμπ στο κοσμο που να μην εχει δομη πολυεθνικης ???Επειδη στο γηπεδο πανε και τουριστες Κινεζοι , Γιαπωνεζοι κλπ δεν σημαινει κατι για την ομαδα..απλα εχει καλυτερο τμημα μαρκετινγκ απο την Λιβερπουλ...Τωρα σε αυτο που λες οτι δεν εχει πατριδα και πολη εισαι αδικος..ενταξει μπορει στο Μαντσεστερ να ειναι περισσοτερο με την Σιτυ αλλα δεν ειναι και εντελως ουρανοκατεβατη εκει...και μην ξεχνας οτι εχει και ενα μεγαλο κοινο με τον Θρυλο...ειναι και οι 2 ομαδες που εχουν σημαδευτει απο τραγωδιες..ειδικα η Μαντσεστερ αναγεννηθηκε απο τις σταχτες της και αυτο συνεβαλλε στον παγκοσμιο μυθο της..Προσωπικα δεν γουσταρω καθολου την Λιβερπουλ αγωνιστικα σαν ομαδα παρολο που παραδεχομαι οτι εχει πολλα κοινα με εμας σαν σωματειο...Να βλεπω κατι παικτες σαν τον Κουιτ και τον Κυργιακο να φορανε αυτη την φανελα και να την υποστηριζω...χωρια που ειναι η ομαδα του Διακογιαννη και του Σωτηρακοπουλου και οποτε της κανουν μεταδοση κοντευουν να παθουν ονειρωξη...

μιγάδας
14-03-2010, 23:48
το οτι ειμαστε οπαδοι της μαντσεστερ, δε σημαινει οτι μισουμε τη λιβερπουλ. εγω προσωπικα παω με τα 1000 τη λιβερπουλ λογω οπαδων και ισοτριας αλλα οπως και να το κανουμε, ειμαι μαντσεστερ...

redred
14-03-2010, 23:51
Εννοειται manure.ΝΑι εχει παιξει μπαλαρα,ναι εχει παικταραδες αλλα...Δεν μπορω να τη βλεπω αυτη την ομαδα.Οταν ολοι διπλα μου διαλεγαν αυτουσ τους σιχαμενους εκανα κ γω την επιλογη μου κ δε μετανιωνω.
YNWA

Dipolico
15-03-2010, 00:07
Μιγάδα πραγματικά δεν θεωρώ ότι τη μισούν οι της Manu και κανονικά τη Λίβερπουλ δεν θα την έβαζα σε κανένα αντίστοιχο poll. Εξήγησα το γιατί.

Και όταν ανέφερα προηγουμένως ότι η Manu είναι εταιρεία και όχι όμαδα, εννοώ κυριώς ιδεολογικά. Φυσικά και όλες οι ομάδες είναι και εταιρείες αλλιώς δεν θα υπήρχε επιβίωση. Αλλά η συγκεριμένη είναι μια τεράστια αλυσίδα super-market που είδε ότι έπιασε και ανοίγει παραρτήματα παντού..

Όσο για το με ποια ταιριάζει ιδεολογικά και σημειολογικά ο Θρύλος, δεν τίθεται αμφισβήτηση. Μεγάλο λιμάνι ο Πειραιάς, μεγάλο λιμάνι το Λίβερπουλ. Εργατιά (τότε) ο Ολυμπιακός, εργατιά (τότε) η Λίβερπουλ. Κόκκινο της φωτιάς και με οπαδούς μοναδικούς και οι 2 (τότε και τώρα)
Όσο στο θέμα της τραγωδίας, πάλι με τη Λίβερπουλ ταιριάζουμε. Στη Manu είχε ατύχημα αεροπορικό η ομάδα και ξεκληρίστηκαν καμιά 10αριά παίκτες, ενώ η Λίβερπουλ έχασε πέρα απ' τους 40 οπαδούς στα επεισόδια στο Χέιζελ και άλλους 100 στο Χίλσμπορο. Αυτή έχει και τιμάει νεκρούς σαν και μας, όχι η Manu...

Τώρα, το ότι φοράει το τραι' απ' τα Τρίκαλα τη τιμημένη φανέλα της, δε μου λέει κάτι. Σημάδια των καιρών. Και τον δαφνοστεφανωμένο φορούσε κάποτε ο Κόφι Αμπονσά και ο Ιβάν Ρέζιτς... Δεν κόντυναν τον Ολυμπιακό, αυτοί ψήλωσαν...

μιγάδας
15-03-2010, 00:23
μαλλον δεν γνωριζεις πολυ καλα την ιστορια της μαντσεστερ...και η μαντσεστερ ειναι κατεξοχην ομαδα της εργατιας......οπως και η λιβερπουλ. δεν ειναι τοσο σουπερ-μαρκετ.

Dipolico
15-03-2010, 00:30
μαλλον δεν γνωριζεις πολυ καλα την ιστορια της μαντσεστερ...και η μαντσεστερ ειναι κατεξοχην ομαδα της εργατιας......οπως και η λιβερπουλ. δεν ειναι τοσο σουπερ-μαρκετ.

Ξέρω μην ανησυχείς.. Εργάτες σιδηροδρόμων κλπ στην αρχή...
Αναφέρομαι στο τώρα της Manu και το καπιταλιστικό μαγαζάκι που έχουν στήσει παγκοσμίως...

μιγάδας
15-03-2010, 00:32
καλα τωρα αστο.....ειδικα μ' αυτους τους αμερικανους τα 'χω παρει......βεβαια, ολες οι ομαδες ετσι ειναι....το κακο με μας ειναι οτι οι οπαδοι ειναι λιγο φλωροι.....

tc-g6
16-03-2010, 11:02
ολυμπιακος-λιβερπουλ-ερυθρος αστερας!

ολες οι αλλες ειναι "μισητες" ομαδες...

KingJames
14-08-2010, 23:15
YjwOt2KIh-k

Y.Γ ΧΑΜΟΣ στα αεροδρόμια,τρένα από τους φανατικούς οπαδούς της μανου...Καταφθάνουν κατα κύματα οι οπαδοί της.Έχουν βάλει εξτρα δρομολόγια από Ασία!Τουριστικοί οδηγοί,μεταφραστές κ άλλα πολλά έχουν επιστρατευτεί για τους σκληροπυρηνικούς της !

*GrimReaper*
10-11-2010, 14:03
υποστηριζομεν σιτυ σημερα...ετσι?

DON
10-11-2010, 14:40
υποστηριζομεν σιτυ σημερα...ετσι?

πια???σιτυ?τι είναι τούτο?glory glory.

tc-g6
10-11-2010, 15:26
προφανως city! στο νησι ειμαι liverpool οποτε φυσικα και θα ειμαι με την αντιπαλο της ακατανομαστης. στο μαντσεστερ παντως υπαρχει μια ομαδα κυριε DON και αυτη ΔΕΝ ειναι η united...

dora7
10-11-2010, 15:30
προφανως city! στο νησι ειμαι liverpool οποτε φυσικα και θα ειμαι με την αντιπαλο της ακατανομαστης. στο μαντσεστερ παντως υπαρχει μια ομαδα κυριε DON και αυτη ΔΕΝ ειναι η united...

μπα?????? εγω υποστηρίζω Μάντσεστερ στο νησί και δε σηκώνω πολλά πολλά!!!!!!!!:p:p:p:p:D:D:D:D

tc-g6
10-11-2010, 15:38
μπα?????? εγω υποστηρίζω Μάντσεστερ στο νησί και δε σηκώνω πολλά πολλά!!!!!!!!:p:p:p:p:D:D:D:D

ενταξει λογικο ειναι, γυναικα εισαι. μαθατε τον ονομα της ομαδας λογω του μπεκαμ. :p

ειναι τωρα σαν να ερχεται ο αλλος και να λεει για εβερτον στο λιβερπουλ, που πας ρε καραμητροοοοοοοοοο??? :D

dora7
10-11-2010, 15:47
ενταξει λογικο ειναι, γυναικα εισαι. μαθατε τον ονομα της ομαδας λογω του μπεκαμ. :p

ειναι τωρα σαν να ερχεται ο αλλος και να λεει για εβερτον στο λιβερπουλ, που πας ρε καραμητροοοοοοοοοο??? :D

καμία σχέση με μπεκαμ που δεν τον παω κιολας...και γιατι ρε tc να είναι ετσι οπως τα λες?? επειδη ειμαι γυναικα??? και είμαι αρκετά μεγάλο κοριτσάκι ώστε να προυπάρχω του μπέκαμ.....γουστάρω Μαντσεστερ από πάντα και δεν προκειται να αλλάξω...και με το αεκακι-λιβερπουλάκι του σπιτιου τσακώνομαι ΚΑΙ γι αυτο και γουστάρω.......;);););)

tc-g6
10-11-2010, 15:55
το χανουμακι του σπιτιου σε αυτο το θεμα εχει δικιο. απορω βεβαια πως δεν υποστηριζει την αρσεναλ (το αεκακι της αγγλιας).

και ειναι ετσι ακριβως οπως τα λεω, στην αγγλια ΔΕΝ υπαρχει manu, πως να το κανουμε? 2 χρονια εζησα εκει και εκανα περατζαδα σε πολλα γηπεδα. αυτο το πραμα ειναι προϊον του μαρκετινγκ και της βλακειας που δερνει κατι ιαπωνοκορεατες που τραβανε τα βυζια και τα κοτσιδια τους για το καφενειο απο το μαντσεστερ. ακομα και στην ιδια την πολη τους ειναι παραγκωνισμενοι σε καποιο προαστειο.
η liverpool απο την αλλη εχει ΚΑΙ ιστορια ΚΑΙ λαο. η CITY (μιας και αυτο ειναι το ντερμπυ των ημερων) εχει τουλαχιστον λαο...

DON
10-11-2010, 15:57
προφανως city! στο νησι ειμαι liverpool οποτε φυσικα και θα ειμαι με την αντιπαλο της ακατανομαστης. στο μαντσεστερ παντως υπαρχει μια ομαδα κυριε don και αυτη ΔΕΝ ειναι η united...

ναι ναι ξέρω...ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΥ.


η liverpool απο την αλλη εχει ΚΑΙ ιστορια ΚΑΙ λαο. η CITY (μιας και αυτο ειναι το ντερμπυ των ημερων) εχει τουλαχιστον λαο...

η liverpool σε 5 χρόνια θα είναι ότι και η nottigham forest. ΠΡΩΗΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟ, νυν ομάδα γ'εθνικής γαμώ τον ΚΥΡΓΙΑΚΟ ΣΑΣ. Επίσης η city είναι ΜΙΑ ΤΡΙΧΑ ΑΠΟ ΤΙΣ @@ΑΡΕΣ μας. Απλά, ΤΟΣΟ απλά...

tc-g6
10-11-2010, 15:57
ναι ναι ξέρω...ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΥ.

τελειως ΑΚΥΡΟ. στον πειραια το 80% ειναι οσφπ, στο λιβερπουλ το 80% ειναι lfc και στο μαντσεστερ το 80% ειναι city.

η liverpool σε 5 χρόνια θα είναι ότι και η nottigham forest. ΠΡΩΗΝ ΣΩΜΑΤΕΙΟ, νυν ομάδα γ'εθνικής γαμώ τον ΚΥΡΓΙΑΚΟ ΣΑΣ. Επίσης η city είναι ΜΙΑ ΤΡΙΧΑ ΑΠΟ ΤΙΣ @@ΑΡΕΣ μας. Απλά, ΤΟΣΟ απλά...

επαψες να εισαι γαυρος οταν πηραμε τον κωνσταντινου? θα το εκανες αν περναμε τον... καραγκουνη?
εγω γιατι να κολλοσω που οι μαλακες πηραν τον κυριακο?

απο εκει και περα... σε 5 χρονια τα ξαναλεμε. μηπως εισαι η πυθεια? αν οχι, ασε να δουμε.

η μαντσεστερ ειναι η βαζελα της αγγλιας. οπως εμεις πηραμε το 20ο το 1975 και οι βαζελοι το 2010, ετσι και η manu παρακαλαει ακομα να φτασει την ιστορια της lfc.

dora7
10-11-2010, 16:03
κι αυτό τι σημαίνει??? ότι όλοι πρέπει να υποστηρίζουμε lfc επειδή έτσι θέλετε????:p:p ε όχι λοιπόν....:p:p:p

μμμμμ μπαρούτι μυρίζει εδω μέσα και σήμερα.......:p:p:p:p:p:p:p

DON
10-11-2010, 16:04
τελειως ΑΚΥΡΟ. στον πειραια το 80% ειναι οσφπ, στο λιβερπουλ το 80% ειναι lfc και στο μαντσεστερ το 80% ειναι city.

επαψες να εισαι γαυρος οταν πηραμε τον κωνσταντινου? θα το εκανες αν περναμε τον... καραγκουνη?
εγω γιατι να κολλοσω που οι μαλακες πηραν τον κυριακο?

απο εκει και περα... σε 5 χρονια τα ξαναλεμε. μηπως εισαι η πυθεια? αν οχι, ασε να δουμε.

η μαντσεστερ ειναι η βαζελα της αγγλιας. οπως εμεις πηραμε το 20ο το 1975 και οι βαζελοι το 2010, ετσι και η manu παρακαλαει ακομα να φτασει την ιστορια της lfc.

επειδή είχα ξάδερφο στο manchester η ποσόστωση πλέον είναι κοντά στο 40-60 και όχι στο 20-80...για να ξέρουμε τι λέμε. Επίσης η Μαν Γιουν είναι η ΛΑΟΦΙΛΕΣΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ. ΣΥΝΟΛΙΚΑ! Δεν είπα να κολλήσεις επειδή πήρες τον Κυργιάκο οπαδικά. ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ στο λέω και να πάρεις απόφαση πως ΞΟΦΛΗΣΕ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΥΤΟ. Η Μάντσεστερ είναι Ο ΓΑΥΡΟΣ που πηδ@ει την παλακίδα του ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ την λίβερπουλ. ΦΑΠ ΦΑΠ ΦΑΠ. Άλλος είναι ο "ευρωπαίος" εκεί..

dora7
10-11-2010, 16:08
Συμφωνώ με τον Don!!!!!!! (Να το κοιτάξω????????):eek::eek::eek::p:p:p:p:p:p:p

tc-g6
10-11-2010, 16:37
επειδή είχα ξάδερφο στο manchester η ποσόστωση πλέον είναι κοντά στο 40-60 και όχι στο 20-80...για να ξέρουμε τι λέμε. Επίσης η Μαν Γιουν είναι η ΛΑΟΦΙΛΕΣΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ. ΣΥΝΟΛΙΚΑ! Δεν είπα να κολλήσεις επειδή πήρες τον Κυργιάκο οπαδικά. ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ στο λέω και να πάρεις απόφαση πως ΞΟΦΛΗΣΕ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΥΤΟ. Η Μάντσεστερ είναι Ο ΓΑΥΡΟΣ που πηδ@ει την παλακίδα του ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ την λίβερπουλ. ΦΑΠ ΦΑΠ ΦΑΠ. Άλλος είναι ο "ευρωπαίος" εκεί..

οκ, διαφωνω αλλα ειπαμε... εισαι αμπαλος! :p και απο οτι διαπιστωνω εισαι και κρυφοβαζελος, wannabe ευρω-πεος. :D

παντως, ουτε 60-40 ειναι ουτε βεβαια ειναι η λαοφιλεστερη ομαδα στο νησι. αλλο λαοφιλεστερη αγγλικη ομαδα (στην κορεα, την ουγκαντα,...) και αλλο λαοφιλεστερη ομαδα στην αγγλια.

ps: πες στον ξαδερφο να μην πινει οτι του δινουν τα βαζελακια στο "μυκονος". ακου εχει 60-40, γελανε και οι πετρες dooooooooon. μπουαχαχαχα!

*GrimReaper*
10-11-2010, 16:39
don παρτο χαμπαρι ρε...ειμαστε τα αφεντικα της πολης....:cool:

Επίσης η Μαν Γιουν είναι η ΛΑΟΦΙΛΕΣΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ. ΣΥΝΟΛΙΚΑ!

ναι στα βοσκοτοπια και τα λαγκαδια του ηνωμενου βασιλειου ολοι mu ειναι

υ.γ1 Εγω υποστηριζω MC μονο και μονο γιατι δεν μπορω να ειμαι με αυτη την σιχαμενη ομαδα

υ.γ2: βαλτε το μαζι με το προηγουμενο...μλκια εκανα

dora7
10-11-2010, 16:43
don παρτο χαμπαρι ρε...ειμαστε τα αφεντικα της πολης....

α ναι ε???? να το ξέρουμε οι υπόλοιποι να πηγαίνουμε τοίχο τοίχο....:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p: p:p:p:p

tc-g6
10-11-2010, 16:45
και για να τελειωνει η παραμυθα, οποιος παει μια βολτα στο νησι θα καταλαβει το εξης:

η manu ειναι στο μαντσεστερ οτι η everton στο λιβερπουλ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ! κατι φοιτητες απο την ανατολη και την αφρικη, καμια 100αρα ελληνακια και μερικες (λιγες) χιλιαδες αγγλοι που ζουν στα περιχωρα της πολης, κοντα στο γηπεδο.

α ναι ε???? να το ξέρουμε οι υπόλοιποι να πηγαίνουμε τοίχο τοίχο....:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p: p:p:p:p

δεν χρειαζεται, δεν πατατε καν στην πολη. στα περιχωρα κινειστε, στα βουνα και τα λαγκαδια σαν τους βαζελους...

DON
10-11-2010, 16:47
οκ, διαφωνω αλλα ειπαμε... εισαι αμπαλος! :p και απο οτι διαπιστωνω εισαι και κρυφοβαζελος, wannabe ευρω-πεος. :D

παντως, ουτε 60-40 ειναι ουτε βεβαια ειναι η λαοφιλεστερη ομαδα στο νησι. αλλο λαοφιλεστερη αγγλικη ομαδα (στην κορεα, την ουγκαντα,...) και αλλο λαοφιλεστερη ομαδα στην αγγλια.

ps: πες στον ξαδερφο να μην πινει οτι του δινουν τα βαζελακια στο "μυκονος". ακου εχει 60-40, γελανε και οι πετρες dooooooooon. μπουαχαχαχα!

πρώτον ξαναλέω. Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΕΙΝΑΙ ΠΕΛΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ "ευρωπαίοι" οι ΠΕΝΤΑΣΤΕΡΟΙ! (Τυχαίο?δεν νομίζω).

επίσης ΕΙΝΑΙ η λαοφιλέστερη ομάδα στο νησί...εκτός αν έχεις άλλη κατα νού...

υ.γ.1 60-40...όπως ακριβώς το ακούς.

"50% Σίτι?50% Γιουνάιτεντ

Η πόλη είναι χωρισμένη στα δύο και όπως αναφέρουν οι Άγγλοι δεν υπερέχει καμία ομάδα. Το 50% των οπαδών της Σίτι είναι από την Ανατολή και το άλλο μισό της Γιουνάιτεντ από τη Δύση, αλλά και από όλα τα μέρη του κόσμου. Οι φήμες, πάντως, αναφέρουν πως το Μάντσεστερ ανήκει στη Σίτι."

υ.γ.2 Έκανε tattoo επειδή ΝΟΜΙΖΕ ότι θα τον πάρουν!!!ΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!Αυτά μόνο ΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ έπαιζε να τα κάνανε ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

http://www.gazzetta.gr/media/k2/galleries/114808/tatto.jpg


υ.γ. 3 όπως είπε και ο Μαρινάκαρος...ΠΟΙΟ ΝΤΕΡΜΠΙ???

http://www.gazzetta.gr/media/k2/galleries/114808/what%20derby.jpg

dora7
10-11-2010, 16:48
δεν χρειαζεται, δεν πατατε καν στην πολη. στα περιχωρα κινειστε, στα βουνα και τα λαγκαδια σαν τους βαζελους...

κινούμαστε στα περίχωρα για να αποφεύγουμε τη μπόχα.....:p:p:p:p:p

DON
10-11-2010, 16:48
και για να τελειωνει η παραμυθα, οποιος παει μια βολτα στο νησι θα καταλαβει το εξης:

η manu ειναι στο μαντσεστερ οτι η everton στο λιβερπουλ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ! κατι φοιτητες απο την ανατολη και την αφρικη, καμια 100αρα ελληνακια και μερικες (λιγες) χιλιαδες αγγλοι που ζουν στα περιχωρα της πολης, κοντα στο γηπεδο.

και πως στο πέος γεμίζουν ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ 70.000+ γήπεδο ρε οι άτιμοι?


ETΣΙ Γ@ΜΑΝΕ ΟΙ "ΒΑΖΕΛΕΣ"
ofp4yH9tDPw

NIKEΣ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ 70
ΝΙΚΕΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 60
ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 50

ΦΑΠ ΦΑΠ ΦΑΠ.

19 Απρίλιου 1997 κερδίζουμε στο άνφιλντ με 1-3 και απο τότε ξαναχάνουμε ΜΕΣΑ-ΕΞΩ στις 17 Δεκεμβρίου 2000...είχαμε προλάβει να ρίξουμε άλλες 2 3άρες μέσα στο κοτέτσι του άνφιλντ έτσι για παραδειγματισμό.

20 Σεπτεμβρίου 2004 κερδίζουμε 2-1 στο όλντ τράφορντ και απο τότε ξαναχάνουμε ΜΕΣΑ-ΕΞΩ στις 13 Σεπτεμβρίου 2008...είχαμε προλάβει να κάνουμε 3 διπλά στα 4 στο άνφιλντ και να βγάλουμε και τα 4 ματς στο κοτετσάκι με μηδέν παθητικό όπως και στο όλντ τράφοντ μετά το 2-1 ήρθανε απανωτά 1-0,2-0,3-0!!!κάθε φορά 1 παραπάνω για τους σιχαμένους.

ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΕΛΑΤΕΙΑ-ΒΑΖΕΛΙΑΣΗ.

KingJames
10-11-2010, 16:49
Δον μπουρδελοσωματείο δν τολμάνε καν να πούνε τη Λιβερπουλ.
Για την κατάντια όπως λές,που συμφωνώ,υπάρχουν ευθύνες με ονοματεπώνυμο.Δεν ήρθε η λουλού (κ τόσες άλλες) στο λιμάνι τυχαία.
Εθνικός Λίβερπουλ υπάρχει είναι ξεκάθαρο,λέγεται 'Εβερτον.Φοράνε ίδια χρώματα,τρώνε τις ίδιες φάπες,δίνουν τους παίχτες τους στο πραγματικό μπουρδελοσωματείο.Δν έχει τίτλους σε σχέση με μένα,δν έχει τίποτα.
Αυτη η ομάδα έχει σηκώσει το Ευρωπαϊκό με τον πιο επικό τρόπο.Απέναντι στην ομάδα που νίκησε το ασιατικομπουρδελοσωματείο σου εκείνη τη χρονιά.
Τώρα με έφτασες στην Αγγλία.Ευρώπη έχεις ακόμα δρομο,η φανελίτσα σου ζυγίζει τα μισά από τη δική μου.Βέλαζε όσο θες,το μόνο που παραδέχομαι στη 瞬間記憶 ήταν η ανασύνταξη μετά το αεροπορικό δυστύχημα.
Κ επειδή θα έχεις πάει στο μουσείο,ανατριχίλα η άιθουσα αφιερωμένη στα θύματα μας...με πινελιά από Λίβερπουλ...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!δεστρου λέει!Έλα στη γλώσσα σας...βαθυά λαρύγγια τα σχιστομάτικα
5Ixtvvcwicc&feature=related

DON
10-11-2010, 17:03
Δον μπουρδελοσωματείο δν τολμάνε καν να πούνε τη Λιβερπουλ.
Για την κατάντια όπως λές,που συμφωνώ,υπάρχουν ευθύνες με ονοματεπώνυμο.Δεν ήρθε η λουλού (κ τόσες άλλες) στο λιμάνι τυχαία.
Εθνικός Λίβερπουλ υπάρχει είναι ξεκάθαρο,λέγεται 'Εβερτον.Φοράνε ίδια χρώματα,τρώνε τις ίδιες φάπες,δίνουν τους παίχτες τους στο πραγματικό μπουρδελοσωματείο.Δν έχει τίτλους σε σχέση με μένα,δν έχει τίποτα.
Αυτη η ομάδα έχει σηκώσει το Ευρωπαϊκό με τον πιο επικό τρόπο.Απέναντι στην ομάδα που νίκησε το ασιατικομπουρδελοσωματείο σου εκείνη τη χρονιά.
Τώρα με έφτασες στην Αγγλία.Ευρώπη έχεις ακόμα δρομο,η φανελίτσα σου ζυγίζει τα μισά από τη δική μου.Βέλαζε όσο θες,το μόνο που παραδέχομαι στη 瞬間記憶 ήταν η ανασύνταξη μετά το αεροπορικό δυστύχημα.
Κ επειδή θα έχεις πάει στο μουσείο,ανατριχίλα η άιθουσα αφιερωμένη στα θύματα μας...με πινελιά από Λίβερπουλ...

τι εννοείς δεν τολμάνε? Σωματείο που υπάρχει μόνο στα μυαλά του Σωτηρακόπουλου και του ΚΟΠ είναι...Πως δεν είναι λοιπόν μπουρδελοσωματείο? Με την φράση αυτή δεν απαξιώνω την ιστορία του αλλά το ΠΟΣΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ. ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ ΤΕΛΟΣ, ΞΟΦΛΗΣΕ.

Η Μάντσεστερ αν δεν είχε το αεροπορικό θα είχε παραπάνω ευρωπαικά άνοιξε καμιά ποδοσφαιρική εγκυκλοπαίδεια να μάθεις. ΑΛΛΑ ΞΑΝΑΛΕΩ...ΕυρωΠΕΟΣ είναι άλλος...Το λιβερπουλάκι. Εμείς απλά σας ραπίζουμε τον πάτο όπου σας βρούμε. ΑΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. Η Λίβερπουλ ΞΟ ΦΛΗ ΣΕ. Το μόνο που μας συνδέει είναι ότι είναι απο λιμάνι η ομάδα και είχανε νεκρούς οπαδούς. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Αλλά απο λιμάνι είναι και η Μαρσέιγ αλλά είναι αδελφοποιημένοι με την ΑΕΚ και νεκρούς οπαδούς έχει και ο ΜΠΑΟΥΓΚ δεν μας είδα αδερφοποιημένους.

Eύγε μου έδιειξες μια 4άρα μετά τα 5 χρόνια ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗ. Εύγε!!!Να μας δείχνουν και τα βαζέλια την 4άρα του 80' να χαίρονται!!!ΕΥΓΕ. ΕΥΡΩΠΕΟΙ.
ΦΑΠ ΦΑΠ ΦΑΠ.
Manchester United 70
Liverpool 60
Draw 50

tc-g6
10-11-2010, 17:16
καλα, δε θα υπερασπιστω τη city, σαν να με νοιαζει η κοντρα παοκ-αρη ειναι. ομαδουλες μπροστα στην lfc. ουτε με νοιαζει τι κανει ο καθε μεθυσμενος αγγλαρας.
απλα και μονο για την πραγματικοτητα, το μαντσεστερ ανηκει στη CITY, πως να το κανουμε? και ας λενε οι φυλλαδες οτι γουσταρουν.

οι οπαδοι της city ζουν στην πολη τους, ουτε στα περιχωρα ουτε στην κορεα. οποιος εχει περασει εστω και μια μερα απο τη ζωη του στο μαντσεστερ το βλεπει παντου, σε παμπ, στο δρομο, στις σημαιες εξω απο τα σπιτια.

ειμαι οπαδος της lfc στο νησι και για αυτη την "κοντρα" παλαιοτερα μιλαγα για ωρες. τωρα καταλαβαινω οτι ολες οι μεγαλες ομαδες περνανε πετρινα χρονια και η διαφωνια ειναι αστεια. σαν να κοντραρομαι με βαζελοχανουμακια ειναι.

DON, εισαι πιο γραφικος και απο τον πελεκανο στη μυκονο, πιο γραφικος και απο ηλιοβασιλεμα στη σαντορινη! :p

κοψε ρε τα ληγμενα και ελα να σε φιλεψω πραμα να στανιαρεις. και δωρο ενα DVD με ποδοσφαιρικη ιστορια by LFC.

οχι τιποτα αλλο αλλα εχεις καταντησει βαζελος. οτι ελεγαν αυτοι στα πετρινα μας χρονια λες εσυ τωρα. ελα ομως που εχεις πολυυυυυυυυ ακομα για να φτασεις την ιστορια μου...

DON
10-11-2010, 17:26
ολες οι μεγαλες ομαδες περνανε πετρινα χρονια και η διαφωνια ειναι αστεια. σαν να κοντραρομαι με βαζελοχανουμακια ειναι.

έχεις απόλυτο δίκιο...5-10 χρόνια...όταν αυτό φτάνει 20ετία και πάει για μισό αιώνα έτσι όπως φαίνεται (ΡΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΓΙΑΚΟ???) τότε είσαι NOTTIGHAM FOREST.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nottingham_Forest_F.C.


κοψε ρε τα ληγμενα και ελα να σε φιλεψω πραμα να στανιαρεις. και δωρο ενα DVD με ποδοσφαιρικη ιστορια by LFC.

οχι τιποτα αλλο αλλα εχεις καταντησει βαζελος. οτι ελεγαν αυτοι στα πετρινα μας χρονια λες εσυ τωρα. ελα ομως που εχεις πολυυυυυυυυ ακομα για να φτασεις την ιστορια μου...

για το φίλεμα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ μέσα do the right calls and i am there ASAP.

όσον αφορά το DVD που λες, το χρειάζεσαι να το δεις και εσύ γιατί εκτός απο κάτι ευρωΠΕΙΚΑ όλα τα άλλα και εσύ σε DVD θα τα δείς πρώτη φορά στην ζωή σου.

Άλλο τα πέτρινα και άλλο η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ. Στα πέτρινα ποτέ δεν με φτάσανε κακομοίρη μου...37 μόνοι μας 37 όλοι τους...Όχι 18-18 και ΚΑΛΠΑΖΟΥΜΕ.

Όσο ζεις δεν έχεις δει πρωτάθλημα ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ. Εγώ έχω δει τα μισά μας...ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ. Κάντε μνημόσυνα Nottigham Forest of 2000's

zouparos
10-11-2010, 17:36
θέμο η marketing united σου ομιλεί?
Η ομάδα που έγινε γνωστή από ένα φρικτό δυστύχημα?
Η ομάδα που τρώει φάπες στη πόλη της?

τελειως ΑΚΥΡΟ. στον πειραια το 80% ειναι οσφπ, στο

80??? :mad::mad::mad:

...............

KingJames
10-11-2010, 18:01
Δ χρειάζεται να ανοίξω καμία ποδοσφαιρική αγγλικοπροσανατολισμένη εγκυκλοπαίδεια ή αν θές γουικιπεδια,για να δώ αριθμούς.
Ίσως να είχες περισσότερα ευρωπαικά από όσα έχεις τώρα.
Αλλά θα είχα κ γω.Αρχής γενομένης από το κλεμμένο.Μετά είχαν αποκλεισμό οι αγγλικές ομάδες.Ε,από τις αγγλικές ομάδες η Λιβερπουλαρα είχε τις περισσότερες πιθανοτητες να το σηκώσει.Εσύ εκείνα τα χρόνια χαροπάλευες να πάρεις κυπελλάκια με το νέο γιδομαστίχα,τότε,Αλεξ.
Βελάζεις άδικα,χρειάστηκες πρωην παίκτες μανου που είναι προπονητές τώρα,μαγαζάκια,διαίτησια.(είχες κ παικταράδες να τα λέμε όλα).
Κωλοφαρδία βαζελικού επιπέδου ευρωπαϊκή μόνο η μανου.
Απαγορεύεται προς το παρόν (κ προς το μέλλον) να μιλάτε για Ευρώπη.
Κ για να είμαστε ρεαλιστές,σώθηκε ο ποδοσφαιρικός Ολυμπιακός τότε κ πρόσφατα ο μπασκετικός.Δν είναι δυνατόν να χαθεί η Λιβερπουλ.

Υ.Γ Μιλάς ακριβώς στο ίδιο μότο όπως οι βάζελοι σε μπασκετοκουβέντα.Παραθέτεις αριθμούς,δε λαμβάνεις υπόψην άλλες παραμέτρους.Ευτυχώς που δεν έχουν σπάσει τη 35αρα (ή τη 42αρα αν προτιμάς) γιατί με βάση τους αριθμούς δν θα τους έλεγες τίποτα.

μιγάδας
10-11-2010, 23:24
ποια σιτυ ρε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

GEMAN7
11-11-2010, 03:11
ποια σιτυ ρε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αιγάλεω city μήπως;;; :p:D:D

tc-g6
11-11-2010, 10:24
don, να γινει κανα γαμωκονε γιατι εχει πεσει ξηρασια και θα το δουμε παρεα το dvd. θα σου κανω και σχολιασμο αμα θες, αλλα φερε τα χαρτομαντηλα σου γιατι θα πλανταξεις στο κλαμα. :p (παιδες, για μια ποικιλια τσαγιου απο τα ιμαλαϊα μιλαμε, μην παρεξηγηθουμε)

zouparos, το 80% ειναι γιατι καποιοι ανωμαλοι εκει στο λιμανι υποστηριζουν μικρες ομαδες (εθνικο, αεκ, κλπ) και καποιοι ασχετοι καμια. εδω ρε γνωρισα ανθρωπο που ηταν βαζελος (!!!), ευτυχως λιγο μετα καταλαβα οτι ηταν βλαμμενος οποτε δε χαλαστηκα. ασχετο και σχετικο παντως, και εδω στα βορεια προβλεπω γρηγορα να χανουν την πλειοψηφια οι λαγοι.

andreas, ετσι οπως τα λες ειναι. τα επιχειρηματα τους ειναι σαν αυτα τον βαζελων και απο την αλλη η lfc ειχε την ατυχια να αγοραστει απο μαλακες (οπως πηγαμε εμεις να παθουμε με τους ελβετους του... βαρδινογιαννη). ομως ειναι η ομαδα που εχει τις περισσοτερες επιτυχιες ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ και που ΟΛΟΙ οι οπαδοι στο νησι (πλην των αμπαλων της manu) σεβονται. δεν ειναι τυχαιο οτι ΣΠΑΝΙΑ εμπλεκονται σε φασαριες με αλλους αγγλους οπαδους, ενω αυτους της manu τους ψαχνουν σαν να ειναι αρουραιοι ή κατσαριδες. η lfc οτι κατεκτησε το καταφερε με την αξια της, ουτε με κολπα μαρκετινγκ (που εφτασαν μεχρι την ασια και την ουγκαντα γιατι η παραμυθα δεν περναγε στο νησι), ουτε με σφυριγματα (γκολ ενα μετρο μεσα και ο διαιτητης στιγμιαια να στραβωνεται), ουτε με τρομερη και βαζελικη κωλοφαρδια.

http://img143.imageshack.us/img143/7829/f6909c9ec34baf925930149.jpg

βυθομετρηση το λες? κωλονοσκοπηση το λες? περιποιηση το λες? μπουαχαχαχα!