PDA

View Full Version : Γενικα & Διαφορα


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

μιγάδας
23-05-2012, 21:58
ζηλια

dora7
23-05-2012, 22:00
ζηλια

αν αυτο παει για μενα (λεμε...) την επομενη φορα να ακουσουμε και τη φωνουλα σου live....:p:p:p

Eleni7
23-05-2012, 22:01
Κι αλλος συναδελφος;!

dora7
23-05-2012, 22:03
Κι αλλος συναδελφος;!

ο μιγαδας??? έγκριτη μαθηματικη φυσιογνωμια...:p:p:p

μιγάδας
23-05-2012, 22:04
Κι αλλος συναδελφος;!

εσυ δεν εχεις χασει επεισοδια, ολκληρη σεζον εχεις χασει.....

υ.γ: ο 3ος τελικος θα εχει καμια παρουσια απο την επαρχια;; ε μάικ;;

Dude
23-05-2012, 22:04
Κι αλλος συναδελφος;!

Ακόμα δεν έχεις πάρει πρέφα τι σημαίνει το πιο άκυρο νικνέιμ του φόρουμ να φανταστώ...

μιγάδας
23-05-2012, 22:06
Κι αλλος συναδελφος;!

Ακόμα δεν έχεις πάρει πρέφα τι σημαίνει το πιο άκυρο νικνέιμ του φόρουμ να φανταστώ...

ενω το δικο σου ειναι σχετικο......αν λεγοσουν ροτζερ_7 θα ηταν σχετικο

Dude
23-05-2012, 22:08
Το _7 πού κολλάει;

μιγάδας
23-05-2012, 22:10
ξεκαρφωμα, για να μην καταλαβουμε οτι εισαι βαζελος

Eleni7
23-05-2012, 22:10
Βρε χαζα για τον ματζικ λεω!Για τον μιγαδα το ξερω!

*GrimReaper*
23-05-2012, 22:12
ρε γκριμ, καλα το γραψα

μπα...αγχωνομαι σημαινει κρεμιεμαι ;)

...αλλα νταξ εσυ εισαι μαθηματικη διανοια δεν μπορεις να τα εχεις ολα :p

dora7
23-05-2012, 22:13
αστα αγαπητε dude ολη αυτή η ευστροφία του μιγαδα ειναι του πληκτρολογιου...στην πραγματικοτητα δεν τοχει ως performer....:p:p:p:p

@ μιγαδα
ελα σεφ να με διαψευσεις με την πολυλογια σου.....:p:p

μιγάδας
23-05-2012, 22:15
καλα ισχυει, αλλα και παλι σημαινει οτι εχω και αγχος

tt7
23-05-2012, 22:24
ρε γκριμ, καλα το γραψα

μπα...αγχωνομαι σημαινει κρεμιεμαι ;)

...αλλα νταξ εσυ εισαι μαθηματικη διανοια δεν μπορεις να τα εχεις ολα :p

Απαγχονίζομαι είναι νομίζω ρε....

johny b
23-05-2012, 22:25
Τίποτα δεν έχει τελειώσει. Όπως την πάτησες εσύ με τα Μαθηματικά Γενικής, έτσι μπορεί να την πατήσουν οι ανταγωνιστές σου με το ΑΟΘ (ή όποιο άλλο είναι το μάθημα βαρύτητας). Το έδωσες, δεν αλλάζει κάτι όσο και να το σκέφτεσαι και να στεναχωριέσαι για κάποιο λάθος που ίσως έκανες. Το ξεχνάς, και ετοιμάζεσαι για το επόμενο παιχνίδ... εεεε μάθημα.

Κι επειδή έχει πει αρκετές σοφίες ο Τζόνυ_μπις τελευταία, πάρε κι άλλη μία από το νήμα του Πρίντεζη:

Όποιος θυμάται το παρλιακό που γύρισε σα βρεγμένη γάτα απ'την Ισπανία εν μέσω γενικού χλευασμού, αυτό που μπήκε πέρσι στον τελικό Κυπέλλου και γέλαγε ο κάθε πικραμένος να το συγκρίνει με τον αυθεντικό καβλέα που έγραψε φέτος ιστορία για να εμπνέεται κάθε μέρα στη ζωή του. Το παιχνίδι χάνεται όταν τα παρατάς. Και όλα διορθώνονται. Ο Πρίντος ανέβηκε με μόχθο και τα δάκρυα του είναι τίμια.
Ανατριχίλα είμαι. Ακόμα και για μένα. Ριγώ σαν με διαβάζω σα να μου είναι ξένο το μεγαλείο που ξεδιπλώνεται εν μέσω ντενίνιων κουότς

*GrimReaper*
23-05-2012, 22:31
αγχωνομαι=κρεμιεμαι
αγχομαι=εχω αγχος

τελος το μαθημα :P

red champion
23-05-2012, 22:46
Μαθηματικοκρατουμενο είναι το φόρουμ?κανας θεωρητικός δεν υπάρχει?

damon7
23-05-2012, 22:48
Εγώ αλλά είμαι παλιός,τρίτη δέσμη!!!:)

dora7
23-05-2012, 22:51
Εγώ αλλά είμαι παλιός,τρίτη δέσμη!!!:)

κι εγω τριτοδεσμιτισα πολυ παλια...;):p

κι η teodosic εναι νομικη τωρα ομως οχι παλια....;):p

red hoopligan
23-05-2012, 23:12
Μαθηματικοκρατουμενο είναι το φόρουμ?κανας θεωρητικός δεν υπάρχει?

Παρουσα... Οτι πιο νεο εχει να επιδειξει το forum σε θεωρητικο μυαλο( λεμε τωρα). Μετα το johny b φυσικα... :D

Λιγοι και καλοι... Τους βαζουμε κατω ολους τους μαθηματικους μαζι...

kopitis
23-05-2012, 23:19
υ.γ: ο 3ος τελικος θα εχει καμια παρουσια απο την επαρχια;; ε μάικ;;

δύσκολο έως απίθανο..
υγ1)ααααα κάρτα δεν έχω βάλει ακόμα

pl@yer
23-05-2012, 23:19
Πόσοι μαθηματικοί υπάρχουν πάντως ρε παιδιά γενικότερα???
Κι εμένα από τους 5 κολλητούς μου οι 3 μαθηματικί είναι..ή σπουδάζουν καλύτερα :)

deninho
23-05-2012, 23:39
Τους βαζουμε κατω ολους τους μαθηματικους μαζι...

ε, καλά, δεν είναι και κάτι δύσκολο. Μαθηματικοί είναι, δεν είναι ούτε Φυσικοί, ούτε Μηχανικοί

KonTaz
23-05-2012, 23:40
ε, καλά, δεν είναι και κάτι δύσκολο. Μαθηματικοί είναι, δεν είναι ούτε Φυσικοί, ούτε Μηχανικοί

Τα λες καλά,τα εξηγείς ωραία,είσαι σε τροχιά και μανία johny μπιμπ

napoli
23-05-2012, 23:48
Μαθηματικοκρατουμενο είναι το φόρουμ?κανας θεωρητικός δεν υπάρχει?

Παρουσα... Οτι πιο νεο εχει να επιδειξει το forum σε θεωρητικο μυαλο( λεμε τωρα). Μετα το johny b φυσικα... :D

Λιγοι και καλοι... Τους βαζουμε κατω ολους τους μαθηματικους μαζι...


νεότερος...λογικά:p

@GrimReaper

δυσκολάκι ρε συ!

tt7
23-05-2012, 23:50
Deninho είσαι και συ της Σχολής Σέλντον Κούπερ μάλλον ε???

Είχε πετάξει μια φορά μια θεική ατάκα θέλοντας να πειράξει τον Εβραίο, τον Γουόλοβιτς...

''Μηχανική, η καθυστερημένη μικρή αδερφούλα, της Θεωρητικής Φυσικής''...χαχα..

Οι μαθηματικοί πάντως κάνουν τα πάντα μετά...Με ότι γουστάρουν μπορούν να ασχοληθούν...

red hoopligan
24-05-2012, 00:02
Μαθηματικοκρατουμενο είναι το φόρουμ?κανας θεωρητικός δεν υπάρχει?

Παρουσα... Οτι πιο νεο εχει να επιδειξει το forum σε θεωρητικο μυαλο( λεμε τωρα). Μετα το johny b φυσικα... :D

Λιγοι και καλοι... Τους βαζουμε κατω ολους τους μαθηματικους μαζι...


νεότερος...λογικά:p



Ειναι γενους θυληκου και αφιχθεισα στη νομικη σχολη τον Οκτωβριο,αρα το νεοτερο θερωτητικο μυαλο.. Απλα ο johny b εχει το φιλτρο της νεοτητας και με ξεπερνα...

υγ. ΓΑΤΑΚΙΑ μαθηματικοι, φυσικοι, μηχανολογοι και λοιπα '' θετικα'' μυαλα...Σας εχουμε ολους για πρωινο... :cool:

natag
24-05-2012, 00:03
Οι μαθηματικοί πάντως κάνουν τα πάντα μετά...Με ότι γουστάρουν μπορούν να ασχοληθούν...

Ειδικα στις μερες μας...δεν προλαβαινουμε να ριχνουμε χυλοπιτες για δουλεια...:p

napoli
24-05-2012, 00:09
Μαθηματικοκρατουμενο είναι το φόρουμ?κανας θεωρητικός δεν υπάρχει?

Παρουσα... Οτι πιο νεο εχει να επιδειξει το forum σε θεωρητικο μυαλο( λεμε τωρα). Μετα το johny b φυσικα... :D

Λιγοι και καλοι... Τους βαζουμε κατω ολους τους μαθηματικους μαζι...


νεότερος...λογικά:p



Ειναι γενους θυληκου και αφιχθεισα στη νομικη σχολη τον Οκτωβριο,αρα το νεοτερο θερωτητικο μυαλο.. Απλα ο johny b εχει το φιλτρο της νεοτητας και με ξεπερνα...

υγ. ΓΑΤΑΚΙΑ μαθηματικοι, φυσικοι, μηχανολογοι και λοιπα '' θετικα'' μυαλα...Σας εχουμε ολους για πρωινο... :cool:

οχι το νεοτερος σε μενα πηγαινε!!! και το λογικα στο οτι αγνοουσα το περι 'Οκτωβριου'..ακυρο ομως:)

red champion
24-05-2012, 00:10
[/QUOTE]

Ειναι γενους θυληκου και αφιχθεισα στη νομικη σχολη τον Οκτωβριο,αρα το νεοτερο θερωτητικο μυαλο.. Απλα ο johny b εχει το φιλτρο της νεοτητας και με ξεπερνα...

υγ. ΓΑΤΑΚΙΑ μαθηματικοι, φυσικοι, μηχανολογοι και λοιπα '' θετικα'' μυαλα...Σας εχουμε ολους για πρωινο... :cool:[/QUOTE]

για πλακα ομως....

red hoopligan
24-05-2012, 00:20
Μαθηματικοκρατουμενο είναι το φόρουμ?κανας θεωρητικός δεν υπάρχει?

Παρουσα... Οτι πιο νεο εχει να επιδειξει το forum σε θεωρητικο μυαλο( λεμε τωρα). Μετα το johny b φυσικα... :D

Λιγοι και καλοι... Τους βαζουμε κατω ολους τους μαθηματικους μαζι...


νεότερος...λογικά:p



Ειναι γενους θυληκου και αφιχθεισα στη νομικη σχολη τον Οκτωβριο,αρα το νεοτερο θερωτητικο μυαλο.. Απλα ο johny b εχει το φιλτρο της νεοτητας και με ξεπερνα...

υγ. ΓΑΤΑΚΙΑ μαθηματικοι, φυσικοι, μηχανολογοι και λοιπα '' θετικα'' μυαλα...Σας εχουμε ολους για πρωινο... :cool:

οχι το νεοτερος σε μενα πηγαινε!!! και το λογικα στο οτι αγνοουσα το περι 'Οκτωβριου'..ακυρο ομως:)

Εσυ ποτε??

napoli
24-05-2012, 00:23
..

red hoopligan
24-05-2012, 00:38
Το νεοτερος δεν καταλαβα ακομα,αλλα τεσπα

napoli
24-05-2012, 00:40
..

red hoopligan
24-05-2012, 00:51
:D υπεθετα οτι λογικα θα ειμαι ο νεοτερος αλλα τελικα δεν ειμαι...ειναι ξεκαθαρο.

Εμ αφου ειμαι πρωτοετης... :p... Δεν πειραζει, θα μεγαλωσω και εγω... χαχα

christos
24-05-2012, 02:47
Πόσοι μαθηματικοί υπάρχουν πάντως ρε παιδιά γενικότερα???
Κι εμένα από τους 5 κολλητούς μου οι 3 μαθηματικί είναι..ή σπουδάζουν καλύτερα :)
για αυτο το χουμε ριξει στα γυρω-γυρω

Τους βαζουμε κατω ολους τους μαθηματικους μαζι...
ε, καλά, δεν είναι και κάτι δύσκολο. Μαθηματικοί είναι, δεν είναι ούτε Φυσικοί, ούτε Μηχανικοί
νταξ, το χοντραινεις τωρα.. :p

Deninho είσαι και συ της Σχολής Σέλντον Κούπερ μάλλον ε???
Οι μαθηματικοί πάντως κάνουν τα πάντα μετά...Με ότι γουστάρουν μπορούν να ασχοληθούν...

μαλλον με οτι ΚΑΤΣΕΙ ειναι το σωστο:D

ναι,πεταξα ολοκληρο ερωτημα απο ηλιθιοτητα και απο το 100 επεσα στο 90...
το αντιο στην ασοεε ηταν αυτο το διαγωνισμα

5 χρονια προετοιμαζα παιδια για πανελληνιες και για πανεπιστημια του εξωτερικου.. 1 πραγμα τους ελεγα που μου το χε πει και μενα ο φυσικος μου. ΟΠΟΥ και να περασεις οι ευκαιριες να κανεις πραγματα που σου αρεσουν θα ερθουν. δεν σε καθοριζει σαν ανθρωπο ποσο πηρες σε 1 διαγωνισμα αλλα η ολη σου πορεια και οχι μονο στα μαθηματα. διαβασε για να διαμορφωσεις την κουλτουρα σου και οχι για τους βαθμους και η επιτυχια θα σου ρθει (ανεξαρτητα απο το τι λενε οι βαθμοι).
εγω στα 18 ειμουνα σιγουρος οτι ηθελα μαθηματικα. στα 27 κανω μεταπτυχιακο για να αλλαξω δουλεια συνειδητοποιοντας οτι αντικειμενικα θα ηταν καλυτερα να εχω κανει κατι σχετικο με υπολογιστες. ποτε δεν ξερεις πως τα φερνει η ζωη ;) κεφαλι ψηλα μαν και χωρις αγχος.

μιγάδας
24-05-2012, 10:08
υ.γ: ο 3ος τελικος θα εχει καμια παρουσια απο την επαρχια;; ε μάικ;;

δύσκολο έως απίθανο..
υγ1)ααααα κάρτα δεν έχω βάλει ακόμα

καλα κανεις, εισαι ωραιος εσυ. γουσταρεις να βλεπεις μπουρουση-μιλος να παιζουν με πανελληνιο και δε γουσταρεις τωρα.....

μιγάδας
24-05-2012, 10:09
αγχωνομαι=κρεμιεμαι
αγχομαι=εχω αγχος

τελος το μαθημα :P

νταξει, εισαι σωστος αλλα και το ''αγχωνμαι'' χρησιμοποιειεται ευρεως

redglove
24-05-2012, 11:39
Εγώ απο τώρα σκέφτομαι (να μαστε καλά) πως θα πω στο γιό μου πόσο παπαριά είναι οι Πανελλήνιες κλπ..
Χαλάρωσε φίλε μου, δώσε ότι καλύτερο μπορείς ωστε να τα εχεις καλά με τον εαυτό σου και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ρε γινεται να εισαι μπασκετογαυρος και να παρατησεις παιχνιδι πριν τελειωσει φετος??
διδαξε κατι η ομαδα φετος που πρεπει να το χρησιμοποιουμε παντου
παλεψε το 8rilos μη μασας κ ολα θα πανε καλα...

Μεγάλες κουβέντες στο φόρουμ τις τελευταίες μέρες!

dora7
24-05-2012, 11:45
Μεγάλες κουβέντες στο φόρουμ τις τελευταίες μέρες!

πανε ασορτί με τα μεγαλα γεγονοτα των ημερων...;)

8rilos!!!
24-05-2012, 12:08
.....

Αυτο που ξεχασα να σου πω πριν ειναι οτι στο φροντιστηριο που δουλευω, δινανε γυρω στα 40 ατομα μαθηματικα γενικης...Απο αυτα τα 40 ατομα τα 25-30 πανε για ψηλους βαθμους...Σχεδον ολοι ζοριστηκαν στο Δ3 ή Δ4 ή και στα δυο μαζι...Γι αυτο σε ρωτησα πριν ποιο θεμα πεταξες...Θελω να σου πω οτι αυτα τα δυο ερωτηματα κυριως θα διαμορφωσουν τη γενικη εικονα...Οποτε αυτο σε συμφερει γιατι πρεπει παντα να κοιταμε το γραπτο μας με βαση το συνολο των μαθητων...Σιγουρα το 20 ειναι το τελειο, αλλα οταν αυτο δεν ερχεται κοιταμε πολλους αλλους σημαντικους παραγοντες και μετα κρινουμε, απογοητευομαστε ή χαιρομαστε....;)

νταξει σημερα εχω ηρεμησει καπως,αλλα ας πουμε πηγα στο φροντιστηριο για να κανουμε φυσικη και στους 6 μαθητες της ταξης(που ειναι η καλυτερη του φροντιστηριου) και πραγματικα ειμαστε αριστοι μαθητες οι υπολοιποι 5 εχουν γραψει απο 95-96 μεχρι 100...
υ.γ τωρα περασε το κεφαλι ψηλα και συνεχιζω :)

*GrimReaper*
24-05-2012, 12:45
ρε γκριμ, καλα το γραψα...αλλα νταξ


νταξει, εισαι σωστος

νταξει

http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9

εντάξει < αρχαία ελληνική ἐν τάξει

napoli
24-05-2012, 13:14
αγχωνομαι=κρεμιεμαι
αγχομαι=εχω αγχος

τελος το μαθημα :P

νταξει, εισαι σωστος αλλα και το ''αγχωνμαι'' χρησιμοποιειεται ευρεως

:p
http://www.babiniotis.gr/wmt/webpages/index.php?lid=1&pid=20&apprec=46

dora7
24-05-2012, 13:32
Ν+Α ΝΑ...ΛΟΛΑ ΝΑ ΕΝΑ ΜΗΛΟ....:p:p:p

*GrimReaper*
24-05-2012, 13:55
αγχωνομαι=κρεμιεμαι
αγχομαι=εχω αγχος

τελος το μαθημα :P

νταξει, εισαι σωστος αλλα και το ''αγχωνμαι'' χρησιμοποιειεται ευρεως

:p
http://www.babiniotis.gr/wmt/webpages/index.php?lid=1&pid=20&apprec=46

δεν ξερει το γατακι ο μπαμπινιωτης, μαθε μπαλιτσα απο γκριμ

8rilos!!!
25-05-2012, 15:19
ΧΟ ΧΟ ΧΟ στειλανε τη μιση 3η λυκειου για ραψιμο :p

DON
25-05-2012, 15:29
για πες για πες!

8rilos!!!
25-05-2012, 15:39
οταν ακους δεξια αριστερα ατομα που κυνηγουσαν πολυτεχνειο και ιατρικη να ελπιζουν για βαση καταλαβαινεις...
1ο θεμα της πλακας των 5 λεπτων δουλεια στο 2ο αρχιζει το παρτυ σκατα εκφωνηση στο β1 το β3 ειναι εντος και εκτος υλης(παιζεται)...3ο και 4ο ειχαν 2-3 ερωτηματα που τα εβγαζες εκεινη την ωρα...αλλη φαση...

υ.γ εγω 14-15 εγραψα...νταξει η φυσικη ειναι μακραν του 2ου το χειροτερο μαθημα μου...εδω τη φοβομουν με φυσιολογικα θεματα...με αυτα που επεσαν νταξει ικανοποιημενος ειμαι...
υ.γ2
μακαρι να γραφαμε μαθηματικα κατευθυνσης σημερα σε αντιστοιχα θεματα...θα ειχα περασει ηδη.. :p

dora7
25-05-2012, 15:46
ζουμε σε περιοδο ανατροπων 8rile..είδες που δεν πρεπει να απογοητευεσαι με τη μια???:p;)

DON
25-05-2012, 15:49
καλά κοίτα..υπάρχουν άτομα που ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΝ πολυτεχνείο και άτομα που ΛΕΓΑΝΕ ότι κυνηγούσανε. και εγώ έλεγα ασσοε έκλεινα πόρτα, έλεγα μην ενοχλάτε διαβάζω και διάβαζα το περιοδικό της θύρα7 και μετά ξανά το ίδιο το βράδυ και άκουγα μπραουδάκη, άστρα μην με μαλώνεται στον σπορ φμ. Αυτό που θέλω να πω είναι πως πρέπει να συνηθίσεις ότι θα ακούς πολλά και να κρατάς τα μισά.

Εγώ είχα συμμαθητή που έλεγε πωωωω καταστρόφα κτλ κτλ κτλ βγαίνουν βάσεις ΠΑΠ 18.9. Άλλον που ότι και να είχαμε έλεγε καλά ε? τα γάμησα όλα. όλα λέμε, πάμε για μπάνιο τώρα! και λέγαμε και εμείς μας πως το καταφέρνει το τέρας. βγαίνουν οι βάσεις ΠΑΠ 12.1.

Γι'αυτό σου λέω οι πανελλαδικές ειδικά είναι ότι πλησιέστερο στον στρατό. μια υποχρέωση που πρέπει να βγεί και πρέπει να μην ακούς τίποτα και κανέναν και να πουλάς την δική σου τρέλα!

8rilos!!!
25-05-2012, 15:55
καλα δεν εχεις αδικο...αλλα σου μιλαω για παιδια που τα εχω ζησει και ξερω τις δυνατοτητες τους και το διαβασμα που εχουν ριξει...σιγουρα υπηρχαν και μαθητες που χτυπησαν τρελους βαθμους αλλα στη γενικη σουμα εφυγαν πολυ κατω...πλεον αυτο με τους βαθμους ειναι δυσκολο γιατι πανω κατω ολοι ξερουν τι εχουν γραψει ειδικα οταν βλεπεις τις λυσεις ε η αποκλιση αυτου που πηρες ειναι μικρη σε σχεση με αυτο που περιμενεις

tt7
25-05-2012, 15:59
Συμφωνώ όσο δεν πάει..Όταν ακούς άτομα που πάνε για Πολυτεχνείο, ειδικά με μία χρονιά σοβαρού διαβάσματος κράτα μικρό καλάθι...

deninho
25-05-2012, 18:06
Αν και τα φετινά τα έβαλε δικός μας, καταλαβαίνω τι έγινε... Δεν είναι δύσκολα τα θέματά του. Αρκεί να έχεις κάνει μάθημα 2 χρονιές με αυτόν, και να καταλαβαίνεις και το στυλ του. Περιμένω αποτελέσματα Φυσικής Κατεύθυνσης (γενικά, όχι του 8rilos) :D

8rilos!!!
25-05-2012, 18:17
Αν και τα φετινά τα έβαλε δικός μας, καταλαβαίνω τι έγινε... Δεν είναι δύσκολα τα θέματά του. Αρκεί να έχεις κάνει μάθημα 2 χρονιές με αυτόν, και να καταλαβαίνεις και το στυλ του. Περιμένω αποτελέσματα Φυσικής Κατεύθυνσης (γενικά, όχι του 8rilos) :D

δεδομενο για παιδια 3ης λυκειου :p

KonTaz
25-05-2012, 18:22
Γενικά μιλώντας με μια γρήγορη ματιά που τους έριξα το 3ο θέμα θα μπορούσε άνετα να είναι και 4ο.Εκεί θα έκλαψαν μανούλες,λόγω χρόνου κυρίως.

deninho
25-05-2012, 18:52
Αν και τα φετινά τα έβαλε δικός μας, καταλαβαίνω τι έγινε... Δεν είναι δύσκολα τα θέματά του. Αρκεί να έχεις κάνει μάθημα 2 χρονιές με αυτόν, και να καταλαβαίνεις και το στυλ του. Περιμένω αποτελέσματα Φυσικής Κατεύθυνσης (γενικά, όχι του 8rilos) :D

δεδομενο για παιδια 3ης λυκειου :p

Ειρωνικά το είπα, ε; Μην παρεξηγηθούμε κιόλας :p

Ο συγκεκριμένος που λέω, είχε βάλει και σε εμάς το 4ο θέμα (2005), και μετά, στο Φυσικό, μας έλεγε ότι δεν ήταν και τόσο δύσκολο όσο λέγαμε...

8rilos!!!
25-05-2012, 19:41
Αν και τα φετινά τα έβαλε δικός μας, καταλαβαίνω τι έγινε... Δεν είναι δύσκολα τα θέματά του. Αρκεί να έχεις κάνει μάθημα 2 χρονιές με αυτόν, και να καταλαβαίνεις και το στυλ του. Περιμένω αποτελέσματα Φυσικής Κατεύθυνσης (γενικά, όχι του 8rilos) :D

δεδομενο για παιδια 3ης λυκειου :p

Ειρωνικά το είπα, ε; Μην παρεξηγηθούμε κιόλας :p

Ο συγκεκριμένος που λέω, είχε βάλει και σε εμάς το 4ο θέμα (2005), και μετά, στο Φυσικό, μας έλεγε ότι δεν ήταν και τόσο δύσκολο όσο λέγαμε...

το ξερω ρε:)
το πρωι ενας φυσικος μου ελεγε οτι τα ιδια ειχαν γινει το 2005...
τωρα εξηγειται :p

*GrimReaper*
25-05-2012, 20:14
Πανελλαδικές: Ακυρώνεται ερώτηση από τα θέματα της Φυσικής

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=459490&h1=true

8rilos!!!
25-05-2012, 20:33
αν παει στα υπολοιπα θα παρω καπου 4-5 γτ τα γ.1-γ.2 τα εχω σωστα

υ.γ κοντευω να εκραγω αν δεν ειχα κανει μαλακια στο γ.3 θα ειχα παρει 10 μοναδες πανω.....ηλιθιος!

D.Rivers
26-05-2012, 15:11
ναι,πεταξα ολοκληρο ερωτημα απο ηλιθιοτητα και απο το 100 επεσα στο 90...
το αντιο στην ασοεε ηταν αυτο το διαγωνισμα

Μην αγχώνεσαι καθόλου, σου μιλάει Aσοίτης!! Γράψε καλά στα άλλα και η ΑΣΟΕΕ σε περιμένει ;)
Όπως είπαν και τα παιδιά, κάν' το όπως ο Θρύλος!

υ.γ.: Α και μην ξεχάσω... Να ξέρεις ότι κι εγώ Ασοεε δεν μπήκα με τρελούς βαθμούς... Το άγχος, αλλά και η υπερβολική σιγουριά με έφαγαν με έκαναν να γράψω πολύ μέτρια! Όμως να που βρίσκομαι στην Ασοεε στην Πληροφορική και προστίθεμαι στα μη-θεωρητικά μυαλά του forum ;)

8rilos!!!
26-05-2012, 15:20
ναι,πεταξα ολοκληρο ερωτημα απο ηλιθιοτητα και απο το 100 επεσα στο 90...
το αντιο στην ασοεε ηταν αυτο το διαγωνισμα

Μην αγχώνεσαι καθόλου, σου μιλάει Aσοίτης!! Γράψε καλά στα άλλα και η ΑΣΟΕΕ σε περιμένει ;)

Όπως είπαν και τα παιδιά, κάν' το όπως ο Θρύλος!

χαχαχα κατσε να δουμε τι θα γινει με τη φυσικη...μιλανε ακομα και για επαναληψη των εξετασεων...αθανατη ΕΛΛΑΔΑΡΑ

natag
26-05-2012, 16:17
χαχαχα κατσε να δουμε τι θα γινει με τη φυσικη...μιλανε ακομα και για επαναληψη των εξετασεων...αθανατη ΕΛΛΑΔΑΡΑ

Θεωρω οτι ειναι δυσκολο εως αδυνατο να επαναληφθει η εξεταση για πολλους σημαντικους λογους...Απλα δε θα βαθμολογηθει το συγκεκριμενο ερωτημα και θα διαιρεθει δια 3 ολο το θεμα...Αυτο ειναι υπερ των παιδιων γιατι να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι ιδιαιτερα επιεικεις οι βαθμολογητες σ' αυτη την περιπτωση...;)

8rilos!!!
26-05-2012, 16:28
χαχαχα κατσε να δουμε τι θα γινει με τη φυσικη...μιλανε ακομα και για επαναληψη των εξετασεων...αθανατη ΕΛΛΑΔΑΡΑ

Θεωρω οτι ειναι δυσκολο εως αδυνατο να επαναληφθει η εξεταση για πολλους σημαντικους λογους...Απλα δε θα βαθμολογηθει το συγκεκριμενο ερωτημα και θα διαιρεθει δια 3 ολο το θεμα...Αυτο ειναι υπερ των παιδιων γιατι να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι ιδιαιτερα επιεικεις οι βαθμολογητες σ' αυτη την περιπτωση...;)

νταξει εγω δεν εχω θεμα ξερω ποσο εχω γραψει με μια ελαχιστη αποκλιση...δεν ασχολουμε αλλο :p

red champion
28-05-2012, 17:07
http://gr.news.yahoo.com/κανονικά-βαθμολογείται-το-γ4-ερώτημα-στη-φυσική-κατεύθυνσης-124652172.html

κατι που σε ενδιαφερει 8rilos

D.Rivers
30-05-2012, 03:20
Παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο... Ξέρει κανένας κανένα torrentάδικο που να ανεβαίνουν κι ελληνικά torrents, όπως παλιά το greek-tracker??
Γιατί θέλω από κάπου να βρίσκω ελληνικά ματς, ντοκιμαντέρ που παίζουν, cd μουσικής κλπ κλπ και όλα αυτά τα είχε παλιά εκεί όπως και το gamato...

*GrimReaper*
30-05-2012, 03:21
το καλυτερος ελληνικος τρακερ αυτην την στιγμη ειναι αυτος...αλλα θελει εγγραφη και δν ξερω αν ειναι ανοιχτες η καθε ποτε ανοιγουν.

https://www.blue-whitegt.com/

υ.γ τελικα λεει οτι ειναι προς το παρον κλειστες (και δν εχω invite :/ )

αν μου ερθει ενημερωση οτι ανοιγουν οι εγγραφες θα σας το πω

D.Rivers
30-05-2012, 16:02
Ναι έχε με υπ'οψιν αν γίνεται... Και γενικά, αν ξέρεις και κανένα άλλο, θα σου ήμουν ευγνώμων

dora7
31-05-2012, 11:18
Από τις 6 έως τις 30 Ιουνίου, στο κέντρο Σύγχρονης Τέχνης Ιλεάνα Τούντα, ο μέχρι πρότινος προπονητής του Ολυμπιακού Ερνέστο Βαλβέρδε, παρουσιάζει τη φωτογραφική του έκθεση. Ο Βαλβέρδε είναι ένας ήσυχος άνθρωπος με πολλές ανησυχίες (εντός και εκτός γηπέδων). Έτσι, λίγο προτού φύγει οριστικά από την Ελλάδα, αποχαιρετά φιλάθλους και μη με ασπρόμαυρες φωτογραφίες που τράβηξε στη χώρα μας. Ξενοδοχεία, αεροπλάνα, λεωφορεία, γήπεδα και τουριστικοί προορισμοί συνέθεσαν το φωτογραφικό τοπίο του Ισπανού τεχνικού τα τελευταία χρόνια. Το μεγαλύτερο μέρος των εσόδων θα διατεθεί για φιλανθρωπικό σκοπό.

DON
01-06-2012, 20:49
άντε χουπάκια ελάτε! http://www.red-on-air.gr

SuperSayian
06-06-2012, 05:03
"Έφυγε" και ο Αθηνόδωρος Προύσαλης σε ηλικία 86 ετών απο ανακοπή καρδιάς απ οτι λένε.Δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ Μπάρμπα Αριστείδη

x9LtThEQvhQ&feature=related
5CNefojxUrc&feature=related
4Q6tSPfsqeE&feature=related

DON
06-06-2012, 12:00
qMKZ7yqrK-A

stefanos
07-06-2012, 00:44
παιδιά,παω να ανοιξω το topic με τις ομοιοτητες και μου λεει οτι εχει περιεχομενο απο το biographyzone.com,ιστιοτοπο οπου εχει διαπιστωθει να εχει κακοβουλο λογισμικο κ αν συνεχισω θα προσβληθω απο ιό κτλ.το εβγαλε κ σε σας?

kopitis
07-06-2012, 00:47
οχι

redglove
07-06-2012, 20:22
παιδιά,παω να ανοιξω το topic με τις ομοιοτητες και μου λεει οτι εχει περιεχομενο απο το biographyzone.com,ιστιοτοπο οπου εχει διαπιστωθει να εχει κακοβουλο λογισμικο κ αν συνεχισω θα προσβληθω απο ιό κτλ.το εβγαλε κ σε σας?

Με chrome είσαι; Μαλακίζεται, κάποιες φορές μου βγάζει επικίνδυνο το gmail, για να καταλάβεις..

duda-agelopouloi-v-span
07-06-2012, 22:06
http://www.inthevip.gr/wp-content/uploads/cluedo.jpg εχει δει κανεις αυτη την εκδοση να πουλιεται καπου?

Eleni7
07-06-2012, 22:09
Public εψαξες;

duda-agelopouloi-v-span
08-06-2012, 10:20
Public εψαξες;

οχι θα κοιταξω

dora7
08-06-2012, 21:18
και ναι ηρθε η ιστορικη στιγμη....:p:p

-Πότε ήταν η πρώτη φορά που χέστηκε πάνω του ο Τσακ Νόρις;
-Όταν σηκώθηκε όρθιος ο Προκόπης Παυλόπουλος!

(μη μου πει κανεις οτι ειναι πολιτικο σχόλιο θα αυτοπυρποληθω στο Συνταγμα....:eek::p)

deninho
08-06-2012, 22:09
είναι πολιτικό σχόλιο.

https://s3.amazonaws.com/data.tumblr.com/tumblr_liksechtRU1qfz3l8.png

Dude
08-06-2012, 22:11
Από το στόμα μου το πήρες, καθαρά πολιτικό σχόλιο...

Υπογραφή:
Dude - Πρόεδρος Κ.Υ.Α. (κινήματος υπέρ αυτοπυρπολισμού)

dora7
08-06-2012, 23:23
αχαχαχχαχαχαχαχχαχχα το ηξερα οτι με λατρευετε!!!!!!!!!!!:p:p:p

υ.γ. dude ολα τα λεφτα!!!!!!!!!! αχαχχαχαχαχαχαχ

stefanos
12-06-2012, 13:10
Ξέρεις ελληνικά; Τότε τα αγγλικά τα "έχεις" για την πλάκα σου!


Το παρακάτω άρθρο είχε δημοσιευτεί πριν από καιρό σε βρετανικό περιοδικό τέχνης.


Αξίζει το κόπο να το διαβάσετε...



"The genesis of classical drama was not symptomatic. Aneuphoria of charismatic and talented protagonists showed fantastic scenes of historic episodes. The prologue, the theme and the epilogue, comprised the trilogy of drama while synthesis, analysis and synopsis characterized the phraseology of the text. The syntax and phraseology used by scholars, academicians and philosophers in their rhetoric, had many grammatical idioms and idiosyncrasies.

The protagonists periodically used pseudonyms. Anonymity was a syndrome that characterized the theatrical atmosphere.
The panoramic fantasy, the mystique, the melody, the aesthetics, the use of the cosmetic epithets are characteristics of drama.
Eventhrough the theaters were physically gigantic, there was noneed for microphones because the architecture and the acoustics would echo isometrically and crystal ? clear. Many epistomologists of physics, aerodynamics, acoustics, electronics, electromagnetics can not analyze ? explain the ideal and isometric acoustics of Hellenic theaters even today.

There were many categories of drama: classical drama, melodrama, satiric, epic, comedy, etc. The syndrome of xenophobia or dyslexia was overcome by the pathos of the actors who practiced methodically and emphatically. Acrobatics were also euphoric. There was a plethora of anecdotal themes, with which the acrobats would electrify the ecstatic audience with scenes from mythical and historical episodes.

Some theatric episodes were characterized as scandalous and blasphemous. Pornography, bigamy, hemophilia, nymphomania, polyandry, polygamy and heterosexuality were dramatized in a pedagogical way so the mysticism about them would not cause phobia or anathema or taken as anomaly but through logic, dialogue and analysis skepticism and the pathetic or cryptic mystery behind them would be dispelled.

It is historically and chronologically proven that theater emphasized pedagogy, idealism and harmony. Paradoxically it also energized patriotism a phenomenon that symbolized ethnically character and phenomenal heroism."



Αλήθεια!...Υπάρχει κανείς που δεν κατάλαβε τι έλεγε το παραπάνω άρθρο;

LFO
18-06-2012, 19:24
Eιναι νομιζω πολυ ανησυχητικό το γεγονος οτι βρεθηκαν 390 ανθρωποι στις 2 περιφερειες του Πειραια να ψηφισουν το Παναθηναικο κινημα...

userNOname7
22-06-2012, 12:45
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/166002_3889820920874_737224827_n.jpg

HoopFan
22-06-2012, 13:37
Ευκαιρια να δουμε πως κρατιεται ο Βασιλο...:p

DON
23-06-2012, 19:35
κάπου εδώ να πω πως σε 40' λεπτά έχω εκπομπή 2 ώρες ανάλυση για τον ισολογισμό της χαλυβουργικής και τα έξοδα της βιβής. ΕΛΑΤΕ.

DON
23-06-2012, 20:18
It has began www.red-on-air.gr !

userNOname7
26-06-2012, 13:35
Στο περιθώριο της συνέντευξης που παραχώρησε ο Γιάννης Αλαφούζος στην εκπομπή «Δίκη στο Σκάι» ο επικεφαλής του σωματείου «Παναθηναϊκή Συμμαχία» παρουσίασε έρευνα της Public Issue αναφορικά με το τι υποστηρίζουν οι οπαδοί στην Ελλάδα.
Για την έρευνα αυτή ρωτήθηκαν 3.000 άνδρες από τους οποίους το 27% δήλωσε πως δεν υποστηρίζει καμία ομάδα, το 24% δηλώνει πως υποστηρίζει τον Ολυμπιακό, το 20% τον Παναθηναϊκό, το 9% την ΑΕΚ, το 8% τον ΠΑΟΚ, το 3% τον Άρη, το 2% την Εθνική Ελλάδας, το 7% άλλη ομάδα.

Στον αριθμό των φιλάθλων τον πρώτο λόγο έχουν οι Πειραιώτες (2.040.356), ακολουθεί ο Παναθηναϊκός (1.672.236) και μετά έρχονται οι ΑΕΚ (793.313) και ΠΑΟΚ (716.265)


27% ..σαν μεγαλο ποσοστο δεν ειναι..δηλαδη αυτο το 27% τι επαιζαν μικροι..με τις κουκλες..

dora7
26-06-2012, 13:38
27% ..σαν μεγαλο ποσοστο δεν ειναι..δηλαδη αυτο το 27% τι επαιζαν μικροι..με τις κουκλες..

υπάρχει μια χαλάρωση στην εφαρμογή των παραδοσεων και εθίμων...:p

γιατι δε ρωτανε και κοριτσακια αναρωτιεμαι...:);)

stefanos
28-06-2012, 11:02
http://freddos.sport24.gr/2012/06/27/5040/

Presvis
28-06-2012, 18:13
Η πορνοστάρ του Μαϊάμι κάνει την υπόσχεση, πράξη!

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10493&subid=2&pubid=129082735

stefanos
28-06-2012, 19:09
Στο Μα'ι'αμι γινονται ΣΟΔΟΜΑ ΚΑΙ ΓΟΜΟΡΑ!!!:D

stefanos
29-06-2012, 01:08
Πολλοί πολιτικοί "τρέμουν" τον βετεράνο δημοσιογράφο Τζέρεμι Πάξμαν και τον αποφεύγουν καθώς ξέρει καλά να λέει τα πράγματα με το όνομά τους και να τους στριμώχνει για τα καλά. Το γεγονός ότι μέχρι και η Μάργκαρετ Θάτσερ δεν του έδωσε ποτέ συνέντευξη πιστεύω λέει πολλά.
Όπως μάλιστα αναφέρει η Dailymail, ο Πάξμαν μπορεί να μεταμορφωθεί σε σωστό ροντβάιλερ όταν "ανακρίνει" πολιτικά πρόσωπα. Το τελευταίο του "θύμα" ήταν η νεαρή και άπειρη όπως αποδείχτηκε βρετανίδα υπουργός Εθνικής Οικονομίας Χλόη Σμιθ.
Η Χλόη Σμιθ στάλθηκε από τον δειλό, όπως τον χαρακτήρισε ο Πάξμαν, υπουργό Οικονομικών Τζορτζ Όσμπορν, στην εκπομπή "Newsnight" για να δώσει εξηγήσεις για την 180 μοιρών αλλαγή πολιτικής σχετικά με την αύξηση στους δασμούς καυσίμων, καθότι ο ίδιος απέφυγε να σχολιάσει.
Η 30χρονη υπουργός δεχόταν απανωτά τα "ανελέητα χτυπήματα" του έμπειρου Πάξμαν, ο οποίος την βομβάρδιζε με ερωτήσεις, παίρνοντας και το κατάλληλο ύφος κάθε φορά.
Μάλιστα, δεν ήταν λίγες οι φορές που η Σμιθ κόμπιαζε και έπινε νερό προσπαθώντας να βρει κουράγιο να απαντήσει, μια εικόνα που στην Ελλάδα δεν έχουμε δει ποτέ και ούτε ίσως πρόκειται να δούμε. Μόνο ίσως να ζούσε η Μαλβίνα Κάραλη και είχε απέναντί της πολιτικούς δε θα δίσταζε να τους κολλήσει στον τοίχο και να τους ξαφνιάσει.
Ο Πάξμαν ξεκινά ήπια σχετικά, ρωτώντας πότε ακριβώς έμαθε η νεαρή υπουργός για την αλλαγή πολιτικής και ενώ εκείνη απαντά πλατιάζοντας και μιλώντας γενικά και αόριστα, εκείνος επιμένει και της κάνει την ίδια ερώτηση άλλες δύο φορές. Εκείνη απαντά πως το ήξερε εδώ και αρκετό καιρό για να την διακόψει και να πει: "Το ξέρατε καιρό αλλά δεν πήρατε εσείς την απόφαση αλλά ο υπουργός Οικονομικών και ο πρωθυπουργός, οπότε πότε το μάθατε;"
Η Σμιθ συνεχίζει στον ίδιο "παπαγαλίστικο" ρυθμό, λέγοντας πως "είχαμε με ομαδική συζήτηση...". Στο άκουσμα και λόγο της εισαγωγής της ο Πάξμαν τη διακόπτει και πάλι και τη ρωτά: "Πότε έγινε αυτό, σήμερα;" με εκείνη να τραυλίζει λέγοντας πως δεν μπορεί να αναφερθεί στις λεπτομέρειες της διαδικασίας.
"Δεν θυμάστε;", επιμένει εκείνος και την ρωτά: "Κάνατε λάθος στον υπολογισμό έτσι δεν είναι;". Εκείνη προσπαθεί να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα, καθώς δεν μπορούσε να δώσει μια εξήγηση για το που θα βρεθούνε οι 500 εκατ. λίρες που απαιτούνται.
Μάλιστα δε διστάζει να την ρωτήσει εάν άραγε αναρωτιέται κάθε πρωί που ξυπνά τι καινούργιο θα της πουν σήμερα. Εκείνη απλά επιμένει πως η εν λόγω κίνηση-αλλαγή πλεύσης της κυβέρνησης είναι πολύτιμη καθώς πρόκειται για αληθινά χρήματα στις τσέπες αληθινών ανθρώπων.
"Ναι φυσικά όλοι το κατανοούμε αυτό", της απαντά με ύφος, ενώ της δίνει τη χαριστική βολή κάνοντάς της, μια τελευταία... απλή ερώτηση: "Έχετε αναρωτηθεί ποτέ αν είστε ανίκανη;!"
Ωστόσο εκείνη συνεχίζει τον... χαβά της καθώς απαντά και πάλι γενικά και αόριστα, λέγοντας πως "πρέπει να βοηθάμε τους ανθρώπους με αυτόν τον τρόπο και πιστεύω πως εκτιμάται αυτό από τους ανθρώπους που ηγούνται".
Ε ρε Πάξμαν που μας χρειάζεται και εμάς εδώ...http://dai.ly/LTFAks

stefanos
29-06-2012, 01:16
http://www.cosmo.gr/Lifestyle/Taxidi/16-1-fwtografies-ths-islandias-poy-soy-kovoyn-thn-anasa.1832815.html φωτογραφιες απαραμιλλης ομορφιας απο Ισλανδια παρακαλω!

deninho
29-06-2012, 11:24
Απίστευτα τοπία στην Ισλανδία. Αρκεί να μη σου κάτσει κανένα Εφγιανασουκουρλδσαε;θοηνδσκξαλδσ και δεν ξέρεις από που να φύγεις. Πάντως είναι στους τοπ 5 προορισμούς μου για ταξίδι

stefanos
03-07-2012, 16:44
http://www.tosokaki.blogspot.gr/2012/07/10.html 10 φωτογραφίες που σόκαραν την ανθρωπότητα!

stefanos
19-07-2012, 20:01
http://www.woop.gr/content/74727/auto-einai-podosphairo-videos Η απόλυτη αγάπη ενός οπαδού για την ομάδα του.

tmac
19-07-2012, 20:36
για να ευλογησουμε λιγο και τα γενια μας ωραιος ο φιλαθλος στο παραπανω βιντεακι αλλα νομιζω οτι αυτο δεν ειναι τπτ μπροστα σε αυτο που εκαναν και επαθαν το μεγαλυτερο μερος των γαυρων απανταχου στον πλανητη την ωρα του καλαθιου του πριντεζη...

stefanos
20-07-2012, 14:57
Εχετε αναρωτηθει πως θα ηταν η ζωη μας αν οι ''τσοντες'' ηταν αληθινες?1)5-10 δευτερολεπτα φλερταρισματος ειναι παντα αρκετα.2)αν ενας αγνωστος βρει μια γυμνη γυναικα να ''χαιδευεται'' μονη της,αυτη οχι μονο δεν θα τρομαξει αλλα θα τον προσκαλεσει να κανουν σεξ 3)Οι γυναικες χαμογελουν παντα με ικανοποιηση οταν οι αντρες ''εκτονωθουν'' στο προσωπο τους 4)χρειαζονται 2 κ βαλε αντρες για να τις κανουν ''καλα'',5)οι νοσοκομες παντα κανουν στοματικο στους ασθενεις σαν μερος της θεραπειας.6)οταν η γκομενα σου σε πιασει να πηδας την καλυτερη της φιλη θα θυμωσει μονο για 30'' κ μετα θα συμμετασχει ευχαριστως στην παρτουζα.7)οι γυναικες δεν εχουν ποτε πονοκεφαλο κ περιοδο,και 8) οι σωστοι συζυγοι ειναι αυτοι που χαιρονται να μοιραζονται τη γυναικα τους!

dora7
20-07-2012, 15:14
φανταζομαι πόσο πολύ θα σας βολευε ε?????:p:p

stefanos
20-07-2012, 15:28
σκεψου οτι κανεις δεν θα διαμαρτύροταν για το συστημα υγειας μας αλλα κ ποσα λιγοτερα διαζυγια!

dora7
20-07-2012, 15:32
αχαχαχχαχαχχαχα πολύ επιλεκτική προσέγγιση αγαπητε Στεφανε!!:p

υ.γ. για καποιο λογο ημουνα σιγουρη οτι θα εμφανιστεί ο Dirtys και θα συμφωνήσει στο προηγουμενο ποστ...τα μυριζεται αυτα....:p:p

stefanos
20-07-2012, 15:38
Dirtyshark...

stefanos
20-07-2012, 23:27
8aBOqrRHnWA

stefanos
20-07-2012, 23:48
εκτος απο Λιβερπουλ εχουμε Manchester k Milan...VXe-a67VqR8 1KLKSJRru3c

DON
24-07-2012, 00:54
οσα χουπακια θελουν ερχονται. ξεκιναμε www.red-on-air.gr

DON
31-07-2012, 19:57
Για τους ελάχιστους που είστε στα σπίτια σας και όχι διακοπές ακόμα, ελάτε σήμερα 00:00-02:00 εκπομπή ελπίζω-πιστεύω στην ώρα μας! www.red-on-air.gr

DON
01-08-2012, 00:18
ΣΟΚ!!! Ξεκινάει η εκπομπή στην ώρα της! red-on-air.gr

angelman
02-08-2012, 18:30
χθες το βραδυ "τρακαρα" τον σωληνα σε σοκακι στην Ναξο.Ε-Μ-Ε-Τ-Ο-Σ

red hoopligan
03-08-2012, 00:27
χθες το βραδυ "τρακαρα" τον σωληνα σε σοκακι στην Ναξο.Ε-Μ-Ε-Τ-Ο-Σ

Εγω παλι δεν τον ειδα πουθενα μια εβδομαδα τωρα... Μας εκανε το δυσκολο μαλλον :confused::p

stefanos
05-08-2012, 22:58
http://www.sport24.gr/Sports/OlympicGames/etsi_paizw_kai_egw_sto_nva.1882134.html

redglove
06-08-2012, 13:39
Ε-Μ-Ε-Τ-Ο-Σ

Πάνω του τουλάχιστον;

Dude
08-08-2012, 03:34
Από τη σχετική καταχώρηση "Καλαθοσφαίριση (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B8%CE%BF%CF%83%CF%86%C E%B1%CE%AF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7)" στη Βικιπαίδεια...

"Στις ΗΠΑ το NBA είναι το πιο γνωστό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης. Σε αυτή τη διοργάνωση, μετέχουν οι καλύτεροι παίκτες σε όλο τον κόσμο, καθώς και πολλοί γνωστοί Ευρωπαίοι (και όχι μόνο) παίκτες, όπως οι Ντιρκ Νοβίτσκι, Τόνι Πάρκερ, Πάου Γκασόλ κ.ά. Παλαιότερα συμμετείχαν και άλλοι γνωστοί Ευρωπαίοι παίκτες, όπως ο Ντράζεν Πέτροβιτς, γνωστός με το ψευδώνυμο «Μότσαρτ», ο Τόνι Κούκοτς, ο Άρβιντας Σαμπόνιςκαι άλλοι. Τώρα ξεχωρίζουν ο Κόμπε Μπράιαντ, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς και άλλοι παλιοί, όπως ο Μάικλ Τζόρνταν, ο Λάρι Μπέρντ και άλλοι. Η Dream Team δηλαδή η εθνική ομάδα των Η.Π.Α. έχει κατακτήσει 4 χρυσά μετάλλια σε Παγκόσμια Πρωταθλήματα και άλλες πολλές διακρίσεις. Μάλιστα, στο NBA αγωνίζεται και ο Ελληνοαμερικανός Κώστας Κουφός για τους Denver Nuggets"

"Η καλαθοσφαίριση στην Ευρώπη έχει τεράστια ιστορία και πλήθος σπουδαίων αθλητών έχουν περάσει από τα ευρωπαϊκά γήπεδα. Καλύτεροι Ευρωπαίοι καλαθοσφαιριστες τα τελευταία χρόνια θεωρούνται ο Ντιρκ Νοβίτσκι (Γερμανία), ο Πάου Γκασόλ (Ισπανία), ο Τόνυ Πάρκερ (Γαλλία), ο Χουάν Κάρλος Ναβάρο (Ισπανία), ο Αντρέι Κιριλένκο (Ρωσία) και ο Δημήτρης Διαμαντίδης, (Ελλάδα). Αυτή τη στιγμή στην ήπειρο λαμβάνουν χώρα οι εξής διεθνείς διασυλλογικές διοργανώσεις: Ευρωλίγκα, EuroCup και EuroChallenge, ενώ τα καλύτερα εγχώρια πρωταθλήματα είναι της Ισπανίας, της Ρωσίας και της Ελλάδας. Το ευρωπαϊκό μπάσκετ είναι αρκετά ανταγωνιστικό τα τελευταία χρόνια. Επίσης, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του 2006 η Ελλάδα και η Ισπανία ήρθαν αντιμέτωπες στον τελικό. Μεγάλες ομάδες της Ευρώπης είναι η Ρεάλ Μαδρίτης, ο Παναθηναϊκός, η Μακάμπι Τελ Αβίβ, ο Ολυμπιακός, η Μπαρτσελόνα και η Τσσκα Μόσχας."

Έτσι για να μαθαίνουν οι μικροί και να θυμούνται οι παλιότεροι. Η πρόταση "Τώρα ξεχωρίζουν ο Κόμπε Μπράιαντ, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς και άλλοι παλιοί, όπως ο Μάικλ Τζόρνταν, ο Λάρι Μπέρντ και άλλοι" με ξεπερνάει... μεγαλείο.

johny b
08-08-2012, 11:48
Από τη σχετική καταχώρηση "Καλαθοσφαίριση (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B8%CE%BF%CF%83%CF%86%C E%B1%CE%AF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7)" στη Βικιπαίδεια...

"Στις ΗΠΑ το NBA είναι το πιο γνωστό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης. Σε αυτή τη διοργάνωση, μετέχουν οι καλύτεροι παίκτες σε όλο τον κόσμο, καθώς και πολλοί γνωστοί Ευρωπαίοι (και όχι μόνο) παίκτες, όπως οι Ντιρκ Νοβίτσκι, Τόνι Πάρκερ, Πάου Γκασόλ κ.ά. Παλαιότερα συμμετείχαν και άλλοι γνωστοί Ευρωπαίοι παίκτες, όπως ο Ντράζεν Πέτροβιτς, γνωστός με το ψευδώνυμο «Μότσαρτ», ο Τόνι Κούκοτς, ο Άρβιντας Σαμπόνιςκαι άλλοι. Τώρα ξεχωρίζουν ο Κόμπε Μπράιαντ, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς και άλλοι παλιοί, όπως ο Μάικλ Τζόρνταν, ο Λάρι Μπέρντ και άλλοι. Η Dream Team δηλαδή η εθνική ομάδα των Η.Π.Α. έχει κατακτήσει 4 χρυσά μετάλλια σε Παγκόσμια Πρωταθλήματα και άλλες πολλές διακρίσεις. Μάλιστα, στο NBA αγωνίζεται και ο Ελληνοαμερικανός Κώστας Κουφός για τους Denver Nuggets"

"Η καλαθοσφαίριση στην Ευρώπη έχει τεράστια ιστορία και πλήθος σπουδαίων αθλητών έχουν περάσει από τα ευρωπαϊκά γήπεδα. Καλύτεροι Ευρωπαίοι καλαθοσφαιριστες τα τελευταία χρόνια θεωρούνται ο Ντιρκ Νοβίτσκι (Γερμανία), ο Πάου Γκασόλ (Ισπανία), ο Τόνυ Πάρκερ (Γαλλία), ο Χουάν Κάρλος Ναβάρο (Ισπανία), ο Αντρέι Κιριλένκο (Ρωσία) και ο Δημήτρης Διαμαντίδης, (Ελλάδα). Αυτή τη στιγμή στην ήπειρο λαμβάνουν χώρα οι εξής διεθνείς διασυλλογικές διοργανώσεις: Ευρωλίγκα, EuroCup και EuroChallenge, ενώ τα καλύτερα εγχώρια πρωταθλήματα είναι της Ισπανίας, της Ρωσίας και της Ελλάδας. Το ευρωπαϊκό μπάσκετ είναι αρκετά ανταγωνιστικό τα τελευταία χρόνια. Επίσης, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του 2006 η Ελλάδα και η Ισπανία ήρθαν αντιμέτωπες στον τελικό. Μεγάλες ομάδες της Ευρώπης είναι η Ρεάλ Μαδρίτης, ο Παναθηναϊκός, η Μακάμπι Τελ Αβίβ, ο Ολυμπιακός, η Μπαρτσελόνα και η Τσσκα Μόσχας."

Έτσι για να μαθαίνουν οι μικροί και να θυμούνται οι παλιότεροι. Η πρόταση "Τώρα ξεχωρίζουν ο Κόμπε Μπράιαντ, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς και άλλοι παλιοί, όπως ο Μάικλ Τζόρνταν, ο Λάρι Μπέρντ και άλλοι" με ξεπερνάει... μεγαλείο.
Του Νίκου Χατζηνικολάου είναι το κείμενο.

DON
21-08-2012, 00:22
Ρεντχούπηδες ελάτε λέμε www.red-on-air.gr

christos
29-08-2012, 22:05
δεν ηξερα που να το ποσταρω οποτε το βαλα εδω.. χουπηδες θελω τα φωτα σας! συμφωνα με fiba κανονισμους μετα απο αιρμπολ μπορεις να παρεις το ριμπαουντ η ειναι βηματα;; ξερω οτι στο nba ειναι βηματα ενω στο ncaa δν ειναι..

DON
30-08-2012, 11:56
99.5% αν δεν περάσει το στεφάνι η μπάλα είναι βήματα.

stefanos
03-09-2012, 23:19
http://freddos.sport24.gr/2012/09/03/5316/

DON
06-09-2012, 22:15
Σε 10 περίπου λεπτά 2ωρή εκπομπή στο red-on-air.gr, σας περιμένω!

kk_SEF
08-09-2012, 00:09
Και πολύ άργησε! Παρ' ολίγον τραγωδία στο νικηφόρο φιλικό του Ατρομήτου (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/atromitos/par-oligon-tragwdia-sto-nikhforo-filiko-toy-atromhtoy.1920615.html)

stefanos
10-09-2012, 13:44
http://www.cosmo.gr/body-and-mind/Moda/aytoi-einai-oi-10-kaluteroi-athlhtes-poy-skoraroyn-kai-sthn-moda.1922636.html και εδώ ''βασιλεύει'' ο Lebron...

stefanos
27-09-2012, 13:29
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10519&subid=2&pubid=129161848 δεν πρόκειται να ξεμείνει ποτέ απο παίχτες η συγκεκριμένη ομάδα...

air josh
27-09-2012, 13:40
Πρεπει να διασταυρωθουν με την αλλη ομαδα που εχει χορηγο γραφειο τελετων.Κηδεια και τσαπου στον αγωνα

stefanos
27-09-2012, 13:58
χαχαχα!

dora7
27-09-2012, 18:09
το ερασιτεχνικο ποδοσφαιρο ζει μεγαλες μερες ......:p

deninho
27-09-2012, 18:15
oμάδα μοντέλο, την χορηγεί μπου...λο

kk_SEF
28-09-2012, 17:02
Να βάλουν και οικογενειακό διαρκείας

DirtySniper
08-10-2012, 16:33
ας υποθέσουμε ότι είσαι εντελώς απολιτικ
ας υποθέσουμε ότι έχεις καβατζωθεί με κάποιο τρόπο και η κρίση δεν σε πειράζει καθόλου
ας υποθέσουμε ότι είσαι πιο ναζί από τον Ρούντολφ Ες και πιο δεξιός από τον κυρ Κουβέλη

δεν γνωρίζεις καν ότι θα έρθει η άγκελα την Τρίτη
διαβάζεις αυτό
Απαγορεύονται οι συναθροίσεις (http://www.gazzetta.gr/koinonia/article/332608-apagoreysi-synathroiseon)

δεν σε πιάνει μια οργή?
δεν σε πιάνει μια νοσταλγία για την παλιά Ελλάδα που τουλάχιστον είχαμε μια ψευδαίσθηση δημοκρατίας?
δεν θες να γεμίσεις το μπουκάλι της μπύρας με πετρέλαιο ακόμα και να μην έχεις πετάξει ποτέ κοκταίλ και να μην θες να πετάξεις ούτε στο μέλλον
δεν σε πιάνει μια ακατανοικητη διάθεση το πρωί της Τρίτης να το περάσεις στο κέντρο της Αθήνας?

δηλαδη ελεος πια

DON
08-10-2012, 16:34
όχι άλλη γραφικότητα.

ΗΛΙΑΣ
08-10-2012, 16:48
οχι αλλη ΧΟΥΝΤΑ Don!

tt7
08-10-2012, 16:51
Καλά περιμένες εσείς από τα βόδια να κάνουν τπτ...Παίζει Σουλειμάν και Σιλά το βράδυ σιγά μην το χάσουν!!!

DON
08-10-2012, 16:51
Παιδιά κάντε μια σβούρα γύρω απο τον εαυτό σας και διαβάστε στην ζωή σας, θα μορφωθείτε και δεν θα διαβάζω άλλες γραφικότητες. ΗΜΑΡΤΟΝ.

https://pbs.twimg.com/media/A4r1dubCEAAojKx.jpg:large

Το λήγω εδώ.

DirtySniper
08-10-2012, 16:54
και?
δηλαδή δεν ενοχλείσαι από την απαγόρευση συναθροίσεων?

DON
08-10-2012, 16:56
είπα το λήγω εδώ. αν δεν κατανοείται τα βασικά ζητήματα μιας δημοκρατίας δεν θα κάνω εγώ μάθημα. ήδη παραβιάζω κανόνες του forum αλλά δεν αντέχω άλλη γραφικότητα όπως προείπα.

DirtySniper
08-10-2012, 17:00
Παιδιά κάντε μια σβούρα γύρω απο τον εαυτό σας και διαβάστε στην ζωή σας, θα μορφωθείτε και δεν θα διαβάζω άλλες γραφικότητες. ΗΜΑΡΤΟΝ.

Το λήγω εδώ.

είναι σαφές ότι δεν το λήγεις εδώ

γιατί αν αν πρέπει να μιλήσουμε για παραβίαση άρθρων του Συντάγματος θα
πρέπει να μιλάμε για πολλές πολλές ώρες.

Επίσης αυτό με το διαβάστε στην ζωή σας και μορφωθείτε , μου είναι εξαιρετικά εύκολο να απαντήσω.
Αλλά δεν θέλω να το πάμε επί προσωπικού

DON
08-10-2012, 17:06
Να μην σου είναι εξαιρετικά δύσκολο γιατί είναι σαφέστατο. όταν μιλάς και κρίνεις κάτι όπως τα περι χούντας/δημοκρατίας/βενζίνης και τα λοιπά καλό είναι να ξέρεις τι λέει το ίδιο το σύνταγμα της χώρας σου και τι επιτρέπει. Ναι το σύνταγμα είναι ο ορισμός της δημοκρατίας. Επίσης ΚΑΜΙΑ προγραμματισμένη διαδήλωση δεν απαγορεύεται. Επίσης σε ΟΛΕΣ τις λογικά σκεπτόμενες χώρες του πλανήτη η διασφάλιση της ησυχίας και ασφάλειας της διαδρομής που θα ακολουθήσει ένας αρχηγός ΚΡΑΤΟΥΣ είναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ. Στο ΙΡΑΝ που γεννήθηκα είναι θέμα για συζήτηση, σχόλια και χούντες. Άκου χούντα ρε φίλε...Ε ρε χούντα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ που θέλετε για να μάθετε να μετράτε τα λόγια σας.

αυτο μπανάρομαι πάλι για να γλυτώσω τον lamar απο τον κόπο.

Παράγοντας
08-10-2012, 17:27
Τους αρχηγούς και τα μάτια μας.

deninho
08-10-2012, 17:42
τυπικά, δεν απαγορεύεται να πάμε Σύνταγμα. Άσχετο που θα φάμε τόνους χημικά (γιατί λεφτά για αυτά υπάρχουν) και μπόλικο ξύλο...

ΗΛΙΑΣ
08-10-2012, 20:25
Παιδιά κάντε μια σβούρα γύρω απο τον εαυτό σας και διαβάστε στην ζωή σας, θα μορφωθείτε και δεν θα διαβάζω άλλες γραφικότητες. ΗΜΑΡΤΟΝ.

https://pbs.twimg.com/media/A4r1dubCEAAojKx.jpg:large

Το λήγω εδώ.

Εκανα μια σβουρα γυρω απο τον εαυτο μου και ετσι οπως εκανα την σβουρα κουνηθηκε το μυαλο μου και τι σκεφτηκα... Το υπαρχον Συνταγμα του κρατους ειναι απ'το 74' με 2 αναθεωρησεις.... Στην εποχη μας δηλαδη!

stefanos
09-10-2012, 11:21
http://freddos.sport24.gr/wp-content/uploads/2012/10/haratsis.jpg

red hoopligan
10-10-2012, 01:54
Εκανα μια σβουρα γυρω απο τον εαυτο μου και ετσι οπως εκανα την σβουρα κουνηθηκε το μυαλο μου και τι σκεφτηκα... Το υπαρχον Συνταγμα του κρατους ειναι απ'το 74' με 2 αναθεωρησεις.... Στην εποχη μας δηλαδη!

Δεν παιζει κανενα ρολο αυτο.Το Συνταγμα ειναι του '75 με τρεις τροποποιησεις (1986, 2001, 2008) και στις δυο τελευταιες μαλιστα οι διαταξεις που αναθεωρηθηκαν ηταν ελαχιστες και οχι σημαντικες. Υπαρχουν διαταξεις που επιδεχονται αναθεωρησης και αλλες οχι. Περιεχει θεμελιωδεις διαταξεις με τις οποιες ρυθμιζονται σχεσεις εσωτερικου και διεθνους δικαιου , αποτελει τον υπερτατο νομο του κρατους, γι'αυτο δεν μπορουμε να συντασσουμε νεο συνταγμα συνεχως ή να ανανεωνουμε το υπαρχον με το παραμικρο και δεν ακολουθειται μια απλη διαδικασια, οπως συμβαινει με την τροποποιηση ενος νομου. Το ΠΟΤΕ επομενως εχει συνταχθει δεν παιζει κανεναν ρολο, μαλιστα νομιζω οτι προκειται για ενα απο τα πληρεστερα Συνταγματα, οποτε μια χαρα στην εποχη του ειναι, αλλο που παραβιαζεται στις μερες μας...

ΥΓ. Δεν θελω να σχολιασω τα πολιτικα, απλα αναφερομαι στην επικαιροτητα του Συνταγματος, με την οποια ο Ηλιας προφανως δεν συμφωνει.. :)

johny b
10-10-2012, 08:54
Πρώτο εξάμηνο συνταγματικό ε; Βουλευτική ασυλία να προσέχεις. Το κόβω για σος εφέτος.

red hoopligan
10-10-2012, 11:20
Πρώτο εξάμηνο συνταγματικό ε; Βουλευτική ασυλία να προσέχεις. Το κόβω για σος εφέτος.

Δευτερο ετος πλεον.. μεγαλωσαμε, αλλα η γνωση παρεμεινε αν και μου βγηκε πολυ εντονα σαν αντιγραφη. :p Περυσι ημασταν επικαιροι παντως με θεμα τι εντολες του ΠτΔ σε περιπτωση μη σχηματισμου κυβερνησης :cool: Θα μεταφερω τα δεοντα στους πρωτοετεις συμφοιτητες μου. χαχαχα

dora7
18-10-2012, 22:01
χουπισες και χούπηδες!!!!! ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ....

θέλω να ευχαριστήσω δημόσια τη φιλεναδα μου τη sousami7 που μεσα στο χαμό που εζησε σημερα σκέφτηκε τη φιλεναδα της και μου εξασφαλισε αυτογραφο του Ζιο απ τα χερακια του!!!!!!

φιλεναδα μου να σαι καλά παντα, εισαι τρέλα!!!!!!!!!!!!!!:)

sousami7
19-10-2012, 09:21
χουπισες και χούπηδες!!!!! ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ....

θέλω να ευχαριστήσω δημόσια τη φιλεναδα μου τη sousami7 που μεσα στο χαμό που εζησε σημερα σκέφτηκε τη φιλεναδα της και μου εξασφαλισε αυτογραφο του Ζιο απ τα χερακια του!!!!!!

φιλεναδα μου να σαι καλά παντα, εισαι τρέλα!!!!!!!!!!!!!!:)

Δεν έκανα και τίποτα σπουδαίο...
Για τα χουπάκια τα πάντα!!!!!!!!:)

DirtySniper
25-10-2012, 02:34
κερνάω ποτάκι στα όμορφα Γιάννενα (http://www.katoci.com/2012/10/blog-post_24.html)

απλά όταν θα πάω τουαλέτα μπορεί να αργήσω λίγο παραπάνω...

Eleni7
25-10-2012, 02:56
Αυτο πρωτη φορα το ακουω παντως.Μηπως ειναι φουμαρα;Θα ειχε ακουστει στην πολη ή στο πανεπιστημιο πιστευω

D.Rivers
25-10-2012, 14:17
το κόβω για αυτές τις ιστορίες που κυκλοφορούν για Πάτρα, Λάρισα κλπ...

http://www.petritsi.com/town/index.php?option=com_zoo&task=item&item_id=1223&Itemid=99

redglove
25-10-2012, 15:39
Αυτο πρωτη φορα το ακουω παντως.Μηπως ειναι φουμαρα;Θα ειχε ακουστει στην πολη ή στο πανεπιστημιο πιστευω

Δεν ακούγονται τέτοια πράγματα σε χούπικους κύκλους Ελένη.. :D

tt7
07-11-2012, 21:45
Μάγκες την Δευτέρα μπαίνω φαντάρος στην πιο αιμοδιψές και πολεμοχαρες Σώμα την αεροπορία...

Παρουσιάζομαι στην Τρίπολη και θα ήθελα tips για όσους ξέρουν...

Επίσης με την αναδιοργάνωση που έκαναν και έκλεισαν ένα σωρό στρατόπεδα, παρουσιάζονται στο ίδιο στρατόπεδο(124 πβε) και οι νεοσύλλεκτοι του πεζικού αλλά και του ναυτικού, οπότε αν μπαίνει κανένας άλλος ίδια ημερομηνία αλλά σε άλλο σώμα ας μου πει να βρεθούμε...

ΗΛΙΑΣ
07-11-2012, 21:48
Απαραιτητη υπομονη. Να εχεις μαζι σου σεϊκερ και καφε. Τα αλλα εξαρτονται απο τον διοικητη!

DON
07-11-2012, 23:05
τρίπολη???ΩΑΧΑΧΑΧΑ! Θα φας κρύο, θα πάρεις και για το σπίτι πατόψαρο!!!

stefanos
07-11-2012, 23:12
αφου κάνεις το μπανάκι σου πριν μπεις φανταρος,κρατα το νερο για ψαρόσουπα!(παλιο αλλα παντα καλό!:D)

damon7
08-11-2012, 09:01
Aπίστευτο ψωλόκρυο tt7!Eιμαι πολύ παλιός,Ιανουάριο 2000 (Α' Millenium-246 σειρά).Στην εκπαίδευση έχει λίγο τρέξιμο,αλλά μετά αραλίκι.Πάρε και μια καλή ειδικότητα για τη συνέχεια να τη βγάλεις ζάχαρη.Καλή θητεία σου εύχομαι,τώρα πλέον είναι ελάχιστη.Εμείς φάγαμε 20μηνο!

johny b
08-11-2012, 11:36
Μάγκες την Δευτέρα μπαίνω φαντάρος στην πιο αιμοδιψές και πολεμοχαρες Σώμα την αεροπορία...

Παρουσιάζομαι στην Τρίπολη και θα ήθελα tips για όσους ξέρουν...

Επίσης με την αναδιοργάνωση που έκαναν και έκλεισαν ένα σωρό στρατόπεδα, παρουσιάζονται στο ίδιο στρατόπεδο(124 πβε) και οι νεοσύλλεκτοι του πεζικού αλλά και του ναυτικού, οπότε αν μπαίνει κανένας άλλος ίδια ημερομηνία αλλά σε άλλο σώμα ας μου πει να βρεθούμε...

1. Μετά το κέντρο η αεροπορία είναι όπως βλέπεις στης Ελλάδος τα παιδιά. Ακριβώς όμως.
2. Το βασικό, αν δεν θες να περάσεις καννά δίμηνο ακόμα τρίπολη, να εξασφαλίσεις οποιαδήποτε άλλη ειδικότητα εκτός από Μπατζής. Μπατζής μακριά. Μακριά από μπατζής.

tt7
08-11-2012, 12:05
Μάγκες την Δευτέρα μπαίνω φαντάρος στην πιο αιμοδιψές και πολεμοχαρες Σώμα την αεροπορία...

Παρουσιάζομαι στην Τρίπολη και θα ήθελα tips για όσους ξέρουν...

Επίσης με την αναδιοργάνωση που έκαναν και έκλεισαν ένα σωρό στρατόπεδα, παρουσιάζονται στο ίδιο στρατόπεδο(124 πβε) και οι νεοσύλλεκτοι του πεζικού αλλά και του ναυτικού, οπότε αν μπαίνει κανένας άλλος ίδια ημερομηνία αλλά σε άλλο σώμα ας μου πει να βρεθούμε...

1. Μετά το κέντρο η αεροπορία είναι όπως βλέπεις στης Ελλάδος τα παιδιά. Ακριβώς όμως.
2. Το βασικό, αν δεν θες να περάσεις καννά δίμηνο ακόμα τρίπολη, να εξασφαλίσεις οποιαδήποτε άλλη ειδικότητα εκτός από Μπατζής. Μπατζής μακριά. Μακριά από μπατζής.

αερονόμος?? τι λες καλή ειδικότητα?? Βασικά μου έχουν πει να μην μπω υπέυθυνος στον θάλαμο (κάτι σαν τον απουσιολόγο) γιατί είναι πρήξιμο..

Βασικά πιστεύω ότι θα γίνεται της κακομοίρας με τα τρία σώματα, θα έχει γέλιο με τους εκπαιδευτές γιατί παίζει να πλακώνονται μεταξύ τους ποιος θα βγει για τρέξιμο κλπ...

Άσε που παίζει να μην δίνουν ούτε λουκάνικο με τις περικοπές που έχουν κάνει...χααχα...

johny b
08-11-2012, 12:15
Το λουκάνικο είναι για τους στραταίους. Εσύ θα πάρεις ένα ωραίο μπλε σακ βουαγιάζ που θα το'χεις μέχρι να πεθάνεις.
Θαλαμάρχης μην μπεις γιατί γλιτώνεις μεν κάτι υπηρεσίες αλλά θα πρέπει να δίνεις αναφορά για παρόντες, απόντες κτλ. Άστο
Οδηγός να πάρεις ειδικότητα. Εκπαιδεύεσαι στη μονάδα σου κατ'ευθείαν κι αν χρειάζεται το στρατόπεδο τίποτα πιο σπέσιαλ, ξέρω γω σκουπιδιάρα, πας και καννά μήνα αθήνα. Ως οδηγός όμως θα'χεις και μίνιμουμ υπηρεσίες. Βασικά η ειδικότητα είναι και θέμα μονάδας. Αν πας σε μεγάλη μονάδα γίνε οδηγός, αερονόμος, τραπεζοκόμος, σιτιστής ωδικών πτηνών για να έχεις πιο συγκεκριμένες αρμοδιότητες και λιγότερες σκοπιές που είναι και το μόνο που μοιάζει με στρατό στην αεροπορία. Αν πας σε μονάδα της πλάκας, γίνε οδηγός ή αερονόμος. Αν ξέρεις πού θα πας ρώτα κατευθείαν κάποιον από μέσα να σου πει τί να διαλέξεις.

dora7
08-11-2012, 12:20
εγω tt7 δεν μπορω να σου δωσω συμβουλες εκ των πραγματων, σου εύχομαι ομως καλή θητεια, οσο το δυνατόν πιο ανωδυνη...το βασικο ειναι να το δεις χαλαρα το θεμα, χωρις αγχη και ψυχολογικά, και θα δεις οτι θα περασει πολύ πολύ γρηγορα....:)

natag
08-11-2012, 12:25
Κωλοφαρδε...Το ποιοτικοτερο και περισσοτερο γελιο της ζωης σου...Καλη θητεια!

tt7
08-11-2012, 12:34
Το λουκάνικο είναι για τους στραταίους. Εσύ θα πάρεις ένα ωραίο μπλε σακ βουαγιάζ που θα το'χεις μέχρι να πεθάνεις.
Θαλαμάρχης μην μπεις γιατί γλιτώνεις μεν κάτι υπηρεσίες αλλά θα πρέπει να δίνεις αναφορά για παρόντες, απόντες κτλ. Άστο
Οδηγός να πάρεις ειδικότητα. Εκπαιδεύεσαι στη μονάδα σου κατ'ευθείαν κι αν χρειάζεται το στρατόπεδο τίποτα πιο σπέσιαλ, ξέρω γω σκουπιδιάρα, πας και καννά μήνα αθήνα. Ως οδηγός όμως θα'χεις και μίνιμουμ υπηρεσίες. Βασικά η ειδικότητα είναι και θέμα μονάδας. Αν πας σε μεγάλη μονάδα γίνε οδηγός, αερονόμος, τραπεζοκόμος, σιτιστής ωδικών πτηνών για να έχεις πιο συγκεκριμένες αρμοδιότητες και λιγότερες σκοπιές που είναι και το μόνο που μοιάζει με στρατό στην αεροπορία. Αν πας σε μονάδα της πλάκας, γίνε οδηγός ή αερονόμος. Αν ξέρεις πού θα πας ρώτα κατευθείαν κάποιον από μέσα να σου πει τί να διαλέξεις.

Το κόψανε το σακ βουαγιάζ όπως νομίζω και τις φόρμες με τα αθλητικα...Inside Infο από μαγαζί που πουλάει ρουχα κλπ σχετικά με το αντικείμενο...Ελπίζω να ρίξουμε και καμμιά βολή έτσι για το γμτ..Μην κάνουν περικοπές και εκεί...

Θενκς παιδιά να 'στε καλά...Ελπίζω να βρω χρόνο και να πάω Πάτρα να ακούσω μια εκπληκτική αοιδό του αρχοντορεμπέτικου...

http://www.katimagiko.gr/sites/default/files/imagecache/original_max/2012_09/greek-sexbomb-eirini-parisi-photos-kanoni-04.jpg

johny b
08-11-2012, 12:46
Τζι 3 και Μπρεν ρίξαμε εμείς. Το μπρεν το γνωστό, απ'το κωλ οφ ντιούτυ 2. Πολύ στρωτό πυροβόλο

Undisputed
08-11-2012, 13:53
εγώ πάντως αν ήξερα πως θα παίρναμε ευρωπαϊκό όσο θα μουν φαντάρος..θα χα μπει νωρίτερα..:eek:

damon7
08-11-2012, 18:08
Η ειδικότητα είναι και θέμα μονάδας πάντως όπως είπε ο johny b.Εγώ ήμουν τραπεζοκόμος (Λέσχη Αξιωματικών)σε ΚΕΔΑ και πέρασα ζωάρα πάντως.

deninho
08-11-2012, 18:12
@tt7

https://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4624487_700b.jpg

D.Rivers
14-11-2012, 00:15
http://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=20956

"Με πρόταση του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου, που αποδέχθηκε το υπουργείο Παιδείας!
Όλοι ενθυμούνται τα ανοίγματα προς την Άγκυρα και την ελληνοτουρκική «προσέγγιση» των κυβερνήσεων Σημίτη και Γιώργου Παπανδρέου. Στο πλαίσιο αυτό, είχε προωθηθεί μεταξύ άλλων νομοθετική ρύθμιση για τη διδασκαλία της τουρκικής γλώσσας στα ελληνικά γυμνάσια και λύκεια της Θράκης και ενδεχομένως άλλων συνοριακών περιοχών της Ελλάδος.
Οι έντονες αντιδράσεις της κοινής γνώμης και η συνέχιση της γνωστής πολιτικής από την πλευρά της Άγκυρας έδωσαν την εντύπωση ότι οι υπεύθυνοι της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής και του ελληνικού υπουργείου Παιδείας επανεκτίμησαν την κατάσταση. Ότι πάγωσαν δηλαδή πρωτοβουλίες και μέτρα που δεν στηρίζονται σε αμοιβαιότητα και προάγουν εξ αντικειμένου τους νεοοθωμανικούς σχεδιασμούς της Άγκυρας στον ελληνικό χώρο.
Η εντύπωση όμως είναι ψευδής. Η ίδια πολιτική συνεχίσθηκε και με τη νέα κυβέρνηση της Νέας Δημοκρατίας, ως μια παραλλαγή και παράρτημα μιας γενικότερης πολιτικής για τη μετάλλαξη της ελληνικής Παιδείας σε «πολυπολιτισμική»!
Ως πρόθυμος αρωγός και διεκπεραιωτής λειτούργησε το ανεκδιήγητο Παιδαγωγικό Ινστιτούτο. Το ίδιο που ενέκρινε το βιβλίο Ιστορίας Στ’ Δημοτικού της Μαρίας Ρεπούση και πολλά άλλα στο ίδιο πνεύμα, όπως επίσης προσφάτως μια νέα Γραμματική για το Δημοτικό σχολείο, που εισάγει ύπουλα την ιδέα της φωνητικής ορθογραφίας.
Με την απόφαση αρ. 61539/Γ2 της 20ής Ιουνίου 2006, που δημοσιεύτηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, αρ. φύλλου 867, ο τότε υφυπουργός Γεώργιος Καλός ενέκρινε τη σχετική εισήγηση του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου και καθόρισε «το Αναλυτικό Πρόγραμμα Σπουδών για τη διδασκαλία της Τουρκικής Γλώσσας στην Α’, Β’ και Γ’ τάξη του Γυμνασίου».
Δεν διευκρινίζεται στην απόφαση εάν αυτή ισχύει για τα σχολεία που θα «επιλέξουν» την Τουρκική γλώσσα ή εάν η απόφαση αναφέρεται σε γενική εφαρμογή.

«Ειδικοί σκοποί»
Στην απόφαση προβάλλεται, μεταξύ άλλων, ως «ειδικός σκοπός» για τη διδασκαλία της Τουρκικής γλώσσας «η ενεργός συμμετοχή σε μια πολυπολιτισμική κοινωνία και η κατανόηση της διαφορετικότητας». Στο πλαίσιο αυτό, παρατίθενται στην απόφαση
«Ασκήσεις διαπολιτισμικές και πολυπολιτισμικές»:
«Α. Οι μαθητές αναζητούν τραγούδια κοινά στις δύο γλώσσες και καταγράφουν τα τραγούδια της περιοχής.
Β. Οι μαθητές ερευνούν το ιστορικό παρελθόν του τόπου με γνώμονα τις επιδράσεις των πολιτισμών που επηρέασαν τη ζωή της περιοχής.
Γ. Οι μαθητές αναζητούν επίσης κοινά θέματα μυθολογίας.
Δ. Ερευνούν στις τοπικές βιβλιοθήκες για κοινά ήθη και έθιμα. Παίρνουν συνεντεύξεις από τους γέροντες της περιοχής και καταγράφουν ήθη και έθιμα της περιοχής κοινά στους δύο πολιτισμούς (ίσως και σε άλλους πολιτισμούς λαών που έζησαν στην περιοχή κατά τη διάρκεια της ιστορίας)».
Στο ίδιο πνεύμα, καθορίζονται στην απόφαση ως συνθετικές εργασίες των μαθητών.
= «Η διερεύνηση της επιδράσεως της Τουρκικής στην καθημερινή τους πραγματικότητα και ο εντοπισμός ομοιοτήτων και διαφορών στο πλαίσιο πολιτισμικής προσεγγίσεως.
= Η ανακάλυψη και σύγκριση κοινών στοιχείων και στις δύο γλώσσες.
= Η αναζήτηση και καταγραφή επιθέτων (επωνύμων) ατόμων που προέρχονται από την Τουρκική γλώσσα, όπως και η εννοιολογική τους προσέγγιση.
= Αναζήτηση και καταγραφή δανείων και αντιδανείων στην Ελληνική και Τουρκική γλώσσα».
«Με την εργασία αυτή», αναφέρεται στην απόφαση, «διαπιστώνεται η αλληλεπίδραση της Ελληνικής και της Τουρκικής γλώσσας και η διαπολιτισμική πραγματικότητα της περιοχής».
Αυθαιρέτως, αντίθετα με την επιταγή του Συντάγματος, η Ελληνική Παιδεία υποκαθιστάται από τη λεγόμενη «Πολυπολιτισμική» Παιδεία και την ιδεολογία της αποδομήσεως του εθνικού κράτους
Η απόφαση του υφυπουργού κ. Καλού δεν αφορά μόνο μια σκανδαλώδη και μονόπλευρη μεταχείριση της Τουρκικής γλώσσας στην Ελληνική μέση εκπαίδευση. Την ίδια μάλιστα ώρα που η Άγκυρα εντείνει τις υπονομευτικές της δραστηριότητες στη Θράκη και τις γνωστές προκλήσεις της στο Αιγαίο.
Αφορά επίσης ένα πολύ γενικότερο πρόβλημα, που πρέπει να έρθει στο πολιτικό προσκήνιο ως μέγα εθνικό θέμα. Είναι η υπονόμευση μέσα στο ίδιο το υπουργείο Παιδείας της Ελληνικής Παιδείας, όταν το τελευταίο έχει μάλιστα υποχρέωση, σύμφωνα με το Σύνταγμα και τη θέληση του Ελληνικού λαού, να την προάγει. Αυτό όμως κάνει το ακριβώς αντίθετο. Προάγει την ιδεολογία του πολυπολιτισμού και της εθνικής αποδομήσεως.
Το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο έχει μετατραπεί σε όργανο και εργαλείο προς αυτήν την κατεύθυνση.
Αυτό δεν αναιρεί τις ευθύνες των πολιτικών ηγεσιών, των προηγουμένων αλλά και της σημερινής, του υπουργείου Παιδείας.
Είναι ενδεικτικό από την άποψη αυτή το γεγονός ότι η Νέα Γραμματική, π.χ., που δεν επέτρεψε να πάει στα σχολεία ούτε η Μαριέττα Γιαννάκου, που έδωσε κάλυψη στο βιβλίο Ιστορίας της Ρεπούση, πήρε πράσινο φως για διανομή στα σχολεία από τη σημερινή ηγεσία του υπουργείου.
Η γλώσσα, η ιστορία και ο πολιτισμός ενός λαού, όταν πρόκειται μάλιστα για έναν πολιτισμό που κατέκτησε οικουμενικές περγαμηνές, δεν είναι και δεν μπορεί να είναι ούτε υπόθεση μικρών μειοψηφιών ούτε ηγεσιών που αποδεικνύονται ανάξιες να σταθούν στο ύψος των περιστάσεων.
Είναι υπόθεση ολόκληρου του Ελληνικού λαού, που καλείται, κοντά σε τόσα άλλα στη σημερινή δύσκολη συγκυρία, να υπερασπισθεί επίσης την ταυτότητά του και την Ελληνική του Παιδεία."

Παράγοντας
19-11-2012, 05:37
uiujxVgvDd0

dora7
21-11-2012, 18:44
κλαιωωωω...χαχαχαχχαχχα

Πάει ένας σφίχτης σε ένα σουβλατζίδικο κ με ύφος Κόναν ο Βάρβαρος παραγγέλνει 2 πιτόγυρα με απόλα και έξτρα καυτερό πιπέρι…
Τα παίρνει, πάει στο κοντινό πάρκο, κάθεται σε ένα παγκάκι κ με μία αποφασιστική και μάτσο κίνηση ξετυλίγει το 1ο και κόβει μία δαγκωνιά…

Τον κόβει το πιπέρι, κοκκινίζει, ιδρώνει βγάζει ατμούς αλλά δεν μασάει και κόβει άλλη μία δαγκωνιά… τον πιάνουν τα κλάμματα…
Περνάει την ώρα εκείνη ένας τύπος άστεγος που άραζε στα παγκάκια:
-Ρε φίλε, 2 μέτρα παιδί μπρατσαράς, γιατί κλαίς?
- Πέθανε η μανούλα μου του απαντάει ο σφίχτης για να μην δείξει ότι έχει κλάσει από το πιπέρι… είπα να φάω λίγο αλλά δεν πάει μπουκιά κάτω… θες το άλλο το πιτόγυρο να μην πάει χαμένο…?
Το ξετυλίγει με λιγούρα ο άστεγος και κόβει μια δαγκωνιά το μισό σουβλάκι… και δώστου τα κλάμματα ποτάμι όπως ήταν λογικό…
Και του λέει ο σφίχτης:
- Καλά ρε φίλε η δική μου η μάνα πέθανε εσύ γιατί κλαις?

- Κλαίω επειδή πέθανε η μάνα σου και δεν έχω τι να σου γ@μήσω τώρα…

Undisputed
23-11-2012, 01:09
Ειναι ενας διασημος μπασκετμπολιστας σε ενα μπαρ βλεπει μια κοπελα απεναντι την κερναει ποτο κ με τα πολλα την ψηνει για να πανε σπιτι.πηγαινουν λοιπον σπιτι ξεκινανε τα προκαταρτικα βγαζει την μπλουζα του αυτος κ εχει στο μπρατσο του τατουαζ NIKE.

-TI τατουαζ ειναι αυτο ρωταει η κοπελα??
=ΑΑ ειναι χορηγος διαφημιζω την εταιρεια κ παιρνω λεφτα!!

Συνεχιζουν βγαζει κ το παντελονι κ εχει τατουαζ στο ποδι PUMA.

-Κ αυτο χορηγος ρωταει η κοπελα?
=Ναι απανταει αυτος για τα λεφτα.

Βγαζει κ το εσωρουχο κ εχει πανω στο μοριο του τατουαζ που γραφει AIDS!!!
-Τρομαγμενη η κοπελα φωναζει ειτζ κ παει να φυγει!!
=Ηρεμησε μαναρι μου της λεει αυτος αν το χαιδεψεις λιγο θα γραψει ADIDAS

stefanos
23-11-2012, 02:45
ΡΕ ΠΕΤΡΟ-ΡΕ ΠΕΤΡΟ-ΡΕ ΠΕΤΡΟ,ΣΤΟ ΑΧΑΛΙΝΩΤΟ ΤΟ ΣΕΞ ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ
ΚΑΝΕ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑΞΕΚΙΝΑ,ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΣΗ ΑΘΗΝΑ
Γ@ΜΑ ΠΑΠΑΓΟΥ ΔΑΦΝΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ,ΚΟΙΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΑΜΗΤΟΣ ΜΗ ΜΕΙΝΕΙ
ΚΥΨΕΛΗ ΒΥΡΩΝΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΡΕΝΤΗ,ΤΥΦΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΡΟΚΟ Ο ΣΙΦΡΕΝΤΙ... χαχα,ελιωσα!

stefanos
23-11-2012, 11:52
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/417103_481508648587321_879244023_n.jpg

HoopFan
23-11-2012, 12:29
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/533_374097172676928_695013657_n.jpg

HoopFan
23-11-2012, 16:20
-Με το που με αγγιξε, τελειωσα...
-Ποιος??
-ο touchοπουλος!!!

D.Rivers
29-11-2012, 22:46
OC78u8kzc1Y

*GrimReaper*
12-12-2012, 10:06
12/12/12 σημερα και η τελευταια φορα που θα υπαρξει τετοια ημερομηνια...τουλαχιστον για εμας...αλλος ενας λογος για να βγουμε να γινουμε κουνουπιδι, γιατι ειναι πεμπτη και δεν βρισκαμε καποιον λογο

Undisputed
12-12-2012, 13:20
12/12/12 σημερα και η τελευταια φορα που θα υπαρξει τετοια ημερομηνια...τουλαχιστον για εμας...αλλος ενας λογος για να βγουμε να γινουμε κουνουπιδι, γιατι ειναι πεμπτη και δεν βρισκαμε καποιον λογο

Έγινες ήδη κουνουπίδι και μπέρδεψες τις μέρες μου φαίνεται..!! :D

*GrimReaper*
12-12-2012, 23:25
12/12/12 σημερα και η τελευταια φορα που θα υπαρξει τετοια ημερομηνια...τουλαχιστον για εμας...αλλος ενας λογος για να βγουμε να γινουμε κουνουπιδι, γιατι ειναι πεμπτη και δεν βρισκαμε καποιον λογο

Έγινες ήδη κουνουπίδι και μπέρδεψες τις μέρες μου φαίνεται..!! :D

TfTu7xmwfn8

redglove
13-12-2012, 13:36
glzd4RQBIlw

Ντόπιο πράμα!

*GrimReaper*
13-12-2012, 17:28
Βρετανικο?...καλο?

redglove
13-12-2012, 19:15
Βρετανικο?...καλο?

Το κομμάτι ντόπιο ρε μαν! ;)

*GrimReaper*
13-12-2012, 19:58
ε και το αλλο ντοπιο ειναι..σαλονικα κιολας!

stefanos
20-12-2012, 13:08
http://news247.gr/eidiseis/koinonia/sullhpsh_polith_gia_enoxlhtikh_erwthsh_se_astynomi kous.2057434.html Σύλληψη πολίτη για "ενοχλητική" ερώτηση σε αστυνομικούς,μάλιστα...

deninho
20-12-2012, 13:22
Η μαλ@κια έγινε όταν έγινε η σύλληψη του μπάτσου από τους γονείς του...

stefanos
20-12-2012, 13:28
j9Ba-rcWOe0

LFO
20-12-2012, 14:48
Tέλος του κόσμου αύριο. Θα πάρω αγκαλιά την γυναίκα μου & θα της πω ότι την αγαπώ πολυ. Μετά θα αγκαλιάσω την μάνα μου και τον αδελφό μου & όλους τους συγγενείς και φίλους. Και λίγο πριν το τέλος όλοι μαζί θα αρχίσουμε να χοροπηδάμε τραγουδώντας «ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟΟΟΟ, ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ…»

*GrimReaper*
20-12-2012, 16:06
Ωρα ξερουμε?...Γιατι εχω κανονισει..

LFO
20-12-2012, 16:41
Ωρα ξερουμε?...Γιατι εχω κανονισει..

κανε δουλεια σου ελευθερα, ετσι και αλλιως στην Ελλαδα ολα ερχονται με 50 χρονια καθυστέρηση...

dora7
20-12-2012, 21:09
Ωρα ξερουμε?...Γιατι εχω κανονισει..

κανε δουλεια σου ελευθερα, ετσι και αλλιως στην Ελλαδα ολα ερχονται με 50 χρονια καθυστέρηση...

για μια φορα δεν θα μας χαλάσει...:p;)

GEMAN7
21-12-2012, 00:31
Για όποιον θέλει να τον βρει το τέλος του κόσμου ακούγοντας DON

Don live 00:00-02:00
http://www.redonair.com/

nazgr
21-12-2012, 00:47
Ωρα ξερουμε?...Γιατι εχω κανονισει..

13:13

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/263614/telos-toy-kosmoy-ti-tha-symvei-ayrio-21-dekemvrioy-2012

*GrimReaper*
21-12-2012, 01:20
Ε ενταξει κοιμαμαι τετοια ωρα...γλυκος θανατος. Ειχα κανονισει για απογευμα αλλα δεν γαμιεται

Eleni7
21-12-2012, 02:13
Εγω ευτυχως θα την προλαβω την λαικη το πρωι

deninho
21-12-2012, 02:17
εγώ πάντως για μπύρες θα πάω αύριο, ο κόσμος να χαλάσει :p

stefanos
21-12-2012, 11:28
http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/humor/vinteo_farsa_me_tsoynami_gia_to_telos_toy_kosmoy.2 058770.html Νεαρός πληροφορεί τους γύρω του ότι η προφητεία των Μάγια επιβεβαιώνεται και τσουνάμι χτύπησε τη Νέα Υόρκη!Μια κάμερα καταγράφει τις αντιδράσεις τους!

*GrimReaper*
06-01-2013, 20:01
Αυτη η εξυπναδα με το αυτοκολλητακι των 4ρων ευρω, (μιλαω για καπνο ολντ χολμπορν γελοου ) που κολλανε πανω απο την παλια (και σβησμενη με μαρκαδορο) τιμη των 3μισι ευρω ισχυει λογικα και νομικα?....Δεν εχω προσεξει αν γινεται το ιδιο και σε αλλους καπνους αλλα απο τοτε που αλλαξε η τιμη εγω δεν εχω δει εναν κανονικο ολντ χολμπορν που να γραφει πανω 4 ευρω. Ολοι ειναι με την ιδια παντεντα. Στην αρχη ελεγα οτι το βαζει ο εκαστοτε καταστηματαρχης ή περιπτερας για να γλιτωσει τον φορο, και να βγαινει κερδισμενος, οσο τουλαχιστον ειχε ακομα αποθεμα απο τους αξιας 3μισι ευρω καπνους. Αλλα πλεον βλεπω οτι οπου και να πας να το αγορασεις το ιδιο ειναι, οποτε μαλλον ετσι τα περνουν κι αυτοι.

red hoopligan
06-01-2013, 21:10
Κόψτε το κάπνισμα!!!! :)

*GrimReaper*
06-01-2013, 21:24
Αμα μας κοψουνε και το καπνισμα δεν μας μενει και τπτ αλλο, να παμε να φουνταρουμε..

Undisputed
06-01-2013, 21:42
Αυτη η εξυπναδα με το αυτοκολλητακι των 4ρων ευρω, (μιλαω για καπνο ολντ χολμπορν γελοου ) που κολλανε πανω απο την παλια (και σβησμενη με μαρκαδορο) τιμη των 3μισι ευρω ισχυει λογικα και νομικα?....Δεν εχω προσεξει αν γινεται το ιδιο και σε αλλους καπνους αλλα απο τοτε που αλλαξε η τιμη εγω δεν εχω δει εναν κανονικο ολντ χολμπορν που να γραφει πανω 4 ευρω. Ολοι ειναι με την ιδια παντεντα. Στην αρχη ελεγα οτι το βαζει ο εκαστοτε καταστηματαρχης ή περιπτερας για να γλιτωσει τον φορο, και να βγαινει κερδισμενος, οσο τουλαχιστον ειχε ακομα αποθεμα απο τους αξιας 3μισι ευρω καπνους. Αλλα πλεον βλεπω οτι οπου και να πας να το αγορασεις το ιδιο ειναι, οποτε μαλλον ετσι τα περνουν κι αυτοι.

ετσι τα παίρνουν κ αυτοί..γιατί εγώ πού αγοράζω βιρτζίνια και έχει σακουλάκι είναι πάλι πειραγμένη η τιμή χωρίς να έχει ανοιχτεί το σακουλάκι..!!

ΗΛΙΑΣ
07-01-2013, 00:59
Παρτε Καρελια που δεν εχουν πειραξει τις τιμες και κανει 3,5!

*GrimReaper*
07-01-2013, 05:09
αυτα τα περνω οταν ειμαι αρρωστος και δεν μπορω να καπνισω κανονικα. Ασε που το μελι μου θυμιζει χαμομηλι.

natag
10-01-2013, 13:39
Ξερει κανεις απο υπολογιστες; Μιλαω για καταστασεις ζωης ή θανατου οχι αστεια...Και γρηγορα...

Eleni7
10-01-2013, 14:18
Για πες το προβλημα να δουμε.

natag
10-01-2013, 14:25
Δεν ξερω τι πατησα αλλα σχεδον ολες οι συντομευσεις στην επιφανεια εργασιας εχουν παρει τη μορφη ενος προγραμματος (συγκεκριμενα το bs player)...Κανοντας απεγκατασταση το προγραμμα επανερχονται στα φυσιολογικα τους, αλλα οταν το ξαναεβαλα εγινε το ιδιο...Επισης ολες εχουν την καταληξη .lnk...Εχω δοκιμασει τα παντα απο χθες αλλα τιποτα...Μονο με ultrex δε λουστηκα...

Eleni7
10-01-2013, 15:31
Δοκιμασες να πατησεις στις συντομευσεις δεξι κλικ,ιδιοτητες και εκει που λεει "Ανοιγει με" να το βαλεις στο προγραμμα που θες;Ή να κανεις μετονομασια και να σβησεις την καταληξη;

angelman
10-01-2013, 15:45
μ ενα γρηγορο googlαρισμα βρηκα αυτα.για ριξε μια ματια μηπως βοηθησουν,νομιζω εχουν ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα

http://forums.techguy.org/windows-xp/928061-lnk-file-error.html

http://www.makeuseof.com/answers/change-fix-file-associations-windows-7/

*GrimReaper*
10-01-2013, 18:54
Το εχω ξαναακουσει αυτο....μαλλον σου εβγαλε καποιο μηνυμα το bsplayer για να ανοιγει αυτοματα αρχεια και να τα παιζει και πατησες ναι. H απο μονος σου επελεξες να ανοιγει παντα αυτοματα καποια συγκεκριμενα αρχεια βιντεο η μουσικης λογικα.....το μπερδεμα ειναι ενα λαθος κλειδι που μπαινει στο μητρωο.

http://www.winhelponline.com/blog/file-asso-fixes-for-windows-7/

μπες εδω κατεβασε το lnk. και κανε οτι σου λεει.
*************************************************
εαν δεν ποιασει αυτο καντο manual εσυ...καπως ετσι.

Για να επαναφέρετε το κλειδί μητρώου από άλλον υπολογιστή, εκτελέστε τα εξής βήματα:

Ξεκινήστε τον Επεξεργαστή μητρώου (Regedt32.exe) και επιλέξτε το ακόλουθο δευτερεύον κλειδί:

HKEY_CLASSES_ROOT\.lnk


Από το μενού Επεξεργασία, κάντε κλικ στο κουμπί "Διαγραφή".
Σε έναν άλλο υπολογιστή Windows NT 4.0, ξεκινήστε τον Επεξεργαστή μητρώου (Regedt32.exe) και επιλέξτε το κλειδί μητρώου HKEY_CLASSES_ROOT\.lnk.
Από το μενού μητρώο, κάντε κλικ στην επιλογή Αποθήκευση κλειδιού.
Αντιγραφή αυτού του αρχείου στον υπολογιστή που παρουσιάζει το πρόβλημα, ή σε δισκέτα.
Στον υπολογιστή που παρουσιάζει το πρόβλημα, δημιουργήστε ξανά το κλειδί μητρώου, επιλέγοντας το κλειδί HKEY_CLASSES_ROOT και, στη συνέχεια, από το μενού Επεξεργασία, κάντε κλικ στην εντολή Προσθήκη κλειδιού. Πληκτρολογήστε .lnk για το όνομα του κλειδιού.
Επιλέξτε το νέο κλειδί, κάντε κλικ στην εντολή Επαναφορά από το μενού "μητρώο" και επιλέξτε το αρχείο από τον υπολογιστή ή δισκέτα.
Κλείστε τον Επεξεργαστή μητρώου και ξεκινήστε πάλι τον υπολογιστή. Δοκιμή ενός στοιχείου μενού προγράμματος ή τη συντόμευση.

Για να εισαγάγετε με μη αυτόματο τρόπο τις πληροφορίες, εκτελέστε τα εξής βήματα:

Εκκινήστε τον Επεξεργαστή μητρώου (Regedt32.exe), επιλέξτε το δευτερεύον κλειδί HKEY_CLASSES_ROOT και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στην εντολή Προσθήκη κλειδιού στο μενού "Επεξεργασία".
Στο όνομα του κλειδιού πλαίσιο, πληκτρολογήστε ".lnk" (χωρίς εισαγωγικά) και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο κουμπί OK. Σημειώστε ότι θα πρέπει να αφήσετε την κλάση κενό πλαίσιο.
Στο παράθυρο διαλόγου Προσθήκη τιμής, κάντε κλικ στο κουμπί OK για να αφήσετε κενό το όνομα της τιμής και κάντε κλικ στο κουμπί REG_SZ στη λίστα Τύπος δεδομένων.
Στο παράθυρο επεξεργαστή συμβολοσειράς, πληκτρολογήστε "lnkfile" (χωρίς τα εισαγωγικά) και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο κουμπί OK.
Επιλέξτε το πλήκτρο .lnk να απλώς εκ νέου στο δευτερεύον κλειδί HKEY_CLASSES_ROOT. Στο μενού Επεξεργασία, κάντε κλικ στην εντολή Προσθήκη κλειδιού και στη συνέχεια πληκτρολογήστε "ShellNew" (χωρίς εισαγωγικά). Σημειώστε ότι θα πρέπει να αφήσετε την κλάση κενό πλαίσιο.
Κάντε κλικ στην επιλογή Προσθήκη τιμής, στο μενού "Επεξεργασία", πληκτρολογήστε "εντολή" (χωρίς εισαγωγικά) στο πλαίσιο όνομα δεδομένων, κάντε κλικ REG_SZ στο πλαίσιο όνομα δεδομένων, και στη συνέχεια πληκτρολογήστε "AppWiz.Cpl,NewLinkHere RunDLL32% 1" (χωρίς τα εισαγωγικά) ως την τιμή ακολουθίας χαρακτήρων.
Κλείστε τον Επεξεργαστή μητρώου και ξεκινήστε πάλι τον υπολογιστή.

Εαν παλι δεν τα καταφερεις υπαρχει παντα η λυση "Επαναφορα συστηματος" που διαλεγεις να σε παει την χρονικη στιγμη πριν πατησεις οτι πατησες για το bsplayer

*GrimReaper*
10-01-2013, 19:04
Για να το κανω πιο ευκολο...
Εναρξη-->Regedt32.exe-->fakelo HKEY_CLASSES_ROOT--> arxeio .lnk-->Πατας διαγραφη και μετα κατεβαζεις το .lnk απο το πρωτο λινκ που σου εβαλα. Το ξεζιπαρεις και πατας δεξι κλικ-->συγχωνευση.

Αν δεν πιασει αυτο κανε κανα σκαναρισμα για ιο....αν δεν εχεις ιο Κανε επαναφορα συστηματος.

natag
10-01-2013, 21:40
ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ REDHOOPS ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ-SITE, ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ, ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΠΟΙΟΝ ΚΟΣΜΟ; ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ...

Ευχαριστω αδερφια...Με βοηθησαν πολυ τα link του angelman και η δουλεια ολοκληρωθηκε με τις οδηγιες του Grim...Παω να δω το (γαμω) τον βαζελο τωρα να τον τρωει...

SuperSayian
22-01-2013, 05:36
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι εσάς που είστε κομπιουτεράδες και hackers και ψαγμένοι και τα πάντα ολα(οκ τέλος το γλύψιμο :p )!Μου χει χαλάσει ο φορτιστής του laptop και ο αυθεντικός,σύμφωνα με το Πλαίσιο τουλάχιστον, κάνει 160Ε(160 @@ ευχαρίστως τους τα δίνω) ξέρετε καμιά noname μάρκα φορτιστή με πολλαπλά βύσματα για να κάνει για ολα τα laptop?Τα λεω γιατί ο αυθεντικός φορτιστής μου χει χαλάσει εδω και μια 2ετια και τότε έκανα την υπέρτατη μαλακία να πάρω Turbo-x και μου χάλασε 3 φορές μέσα σε δυο χρόνια(!!!) και τώρα ειλικρινά απλά τους λυπάμαι να τον ξαναπάω έλεος ξεφτίλα θελω να αγοράσω άλλον και έλεγα μπας κ ξέρετε καμια αξιόπιστη μάρκα.Βρήκα αυτόν (http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=D9DACD4211CED34CAF20F684B75473EB&pa=760DE841EE5EB94782961A0545391766) στο you.gr αλλά δεν ξερω αν θα ναι καθόλου αξιόπιστος!Και η πλάκα είναι οτι το laptop το χω σχεδόν σαν σταθερό,πάνω σ ένα γραφείο μια ζωή τώρα πως διάολο χαλάνε οι φορτιστές ενας Θεός ξέρει :P

*GrimReaper*
22-01-2013, 07:01
http://www.skroutz.gr/c/289/mpataries-kai-fortistes-gia-la.html

εδω εχεις κανα 5χιλιαρο επιλογες. Βαλε τις τιμες που θες. Τωρα για μαρκα τι να σου πω, κοιτα καλυτερα να ειναι ιδια μαρκα με το λαπτοπ σου (εχει κατι φορτιστες sony ή levono πχ). Αν παλι δεν βρισκεις και αυτο που εβαλες πχ καλος φαινετε

linas7
22-01-2013, 14:16
Ama thes steile pm me tin marka kai to montelo. Mporo na sou bro edo sto ebay kainourgio me poli liga lefta. Meta sou stelno to link kai esi mono to paragelneis.

waxmaster_c
22-01-2013, 16:22
To Media Mark έχει πολυφορτιστή για όλα τα λάπτοπς. Πριν 2-3 χρόνια είχε αγοράσει μια φίλη μου με 30-40 ευρώ και από όσο ξέρω τον έχει ακόμα. Δεν της έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα.

deninho
22-01-2013, 23:42
αν δε βιάζεσαι, το η μ-πέη που πρότεινε και ο φίλος Λίνας7, είναι η καλύτερη επιλογή.

SuperSayian
25-01-2013, 22:05
Αυτη η μαλακια ο ιος στο fb ξέρετε πως φεύγει?ου σε tag-αρουν και καλα να δεις ενα link κατι τέτοιο.

dora7
25-01-2013, 22:35
τρεξε πρωτα το antivirus που εχεις και μετα τρεξε το malware bytes αν δεν το εχεις κατεβασε το και τρεξτο....χαμος εχει γινει απο χτες μ' αυτο, το ειδικευμενο αγορι που εχω στο σπιτι εσωσε μια φιλη απο πατρα, μιλαγανε ποση ωρα στο τηλ....

SuperSayian
25-01-2013, 22:37
Όταν λες τρέξε το antivirus δηλαδή?Να κάνει σάρωση?Δώσε και σώσε Δώρα.. :p

dora7
25-01-2013, 22:39
Όταν λες τρέξε το antivirus δηλαδή?Να κάνει σάρωση?Δώσε και σώσε Δώρα.. :p

ναι παιδι μου να κανει σαρωση....;)

SuperSayian
25-01-2013, 22:43
Γραψε μου λιγο αναλυτικα τι κάνεις γιατί δεν το θέλω για μένα και στο άτομο που θέλω να το πω δεν είναι ιδιαίτερα εξιδεικευμένο και αν δεν του τα πω αναλυτικα δεν θα καταλάβει Χριστό.Βάζεις το antivirus να κάνει σάρωση και ταυτόχρονα τρέχεις και το άλλο πρόγραμμα που μου πες?Η να τελειώσει πρώτα η σάρωση απ το antivirus(και το πρόγραμμα το τρέχουμε ανεξαρτητα απ το αν θα βρει ιο ή οχι το anti?)

dora7
25-01-2013, 22:48
κανει σαρωση πρωτα το αντιβαιρους...μολις τελειωσει, ανεξαρτητα τι θα βρει κανεις σαρωση το αλλο...και τα δυο προγραμματα στο τελος θα πουν τι εχουν βρει και θα τους πει να κανουν remove ..ή αν εχει ελληνικά την εντολή για να τα σβησει αυτα που βρηκαν...

SuperSayian
25-01-2013, 22:52
Thanks a lot συμφορουμίτισσα.

dora7
25-01-2013, 22:54
Thanks a lot συμφορουμίτισσα.

να σαι καλά χουπη!!!!!!!!!!:)

red hoopligan
29-01-2013, 17:02
Ξέρουμε ποια μέσα θα απεργήσουν την Πέμπτη λόγω της 24ωρης γενικής απεργίας?

Red Pulse
29-01-2013, 17:12
 

red hoopligan
29-01-2013, 17:33
Ωραία καλά είμαστε. Μετρό και ηλεκτρικος ή λεωφορεία παρακαλούνται να ΜΗΝ απεργήσουν. Όχι για μένα για την ομάδα. Δύο απουσίες από το σεφ φέτος δύο ήττες. Δεν θα μου το συγχωρησω αν τριτωσει το κακό.. Για αυτό το νου σας εκεί στα μμμ. :p

dora7
29-01-2013, 18:13
ησαπιτες και μετρολιτες καντε τα κουμαντα σας να κατεβουμε σεφ εγω κι η Ευη....;) για την ομαδα ρε γαμωτο!!!!!!!!!!

redglove
29-01-2013, 18:18
Εύη να μαζέψουμε να πας μ'ένα ταξί ρε παιδί μου!

red hoopligan
29-01-2013, 20:03
Εύη να μαζέψουμε να πας μ'ένα ταξί ρε παιδί μου!


Επειδή ξέρεις πολύ καλά ότι δεν υπερβαλλω λέγοντας ότι απουσία μου από σεφ=ήττα ξέρω ότι το ποστ δεν είναι ειρωνικό...
Γύρω στα 25-30 ευρώ υπολόγισε πηγαινε-ελα. :p

Σοβαρά τώρα μπορεί και να τα έδινα. Όμως κάτι η εξεταστική που το χαρτζιλίκι περιορίζεται σε καμία έξοδο σάββατο βράδυ, κάτι που μαζεύω λεφτά για ψώνια και να παω Κιαμο και Παολα-Παντελίδη μόλις τελειώσω...δεν μένουν για ταξί. ΧΑΧΑΧΑ

Αν έχουν απεργία και δεν κατέβω, δεν χρειάζεται πολυαγαπημενε αντμιν να μου στείλεις απειλητικό μήνυμα στο φβ για μπαν, όπως μετά από Σιενα... Θα αυτομπαναριστω για μια εβδομάδα μόνη μου.

ΗΛΙΑΣ
29-01-2013, 20:36
να παω Κιαμο και Παολα-Παντελίδη

Αυτο το "να παω Παολα-Παντελιδη" ειλικρινα με ξεπερναει. Δε θα πας Καρρα, αλλα Παολα-Παντελιδη. Μαλιστα.

dora7
29-01-2013, 21:05
η Ευη μουσικα ειναι ανιατη περιπτωση...:p:p:p

red hoopligan
30-01-2013, 01:51
να παω Κιαμο και Παολα-Παντελίδη

Αυτο το "να παω Παολα-Παντελιδη" ειλικρινα με ξεπερναει. Δε θα πας Καρρα, αλλα Παολα-Παντελιδη. Μαλιστα.

Δικό σου:

XtwU0BjAeEM

waxmaster_c
30-01-2013, 05:17
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/320625_10151185684018195_948752787_n.jpg

ΗΛΙΑΣ
30-01-2013, 14:36
να παω Κιαμο και Παολα-Παντελίδη

Αυτο το "να παω Παολα-Παντελιδη" ειλικρινα με ξεπερναει. Δε θα πας Καρρα, αλλα Παολα-Παντελιδη. Μαλιστα.

Δικό σου:

XtwU0BjAeEM

Εκπληκτικο τραγουδι :eek: και με νοημα :eek: ! Στο mute μ'αρεσε καλυτερα, βεβαια!

deninho
01-02-2013, 23:23
http://i.qkme.me/3st86c.jpg

Red Pulse
01-02-2013, 23:33
 

D.Rivers
01-02-2013, 23:36
Άσχετο... Μιας και είμαστε πολλοί φοιτητές εδώ μέσα και σήμερα βγήκε σχετική ανακοίνωση στην ΑΣΟΕΕ, κοιτάξτε για την πτυχιακή εξεταστική που περνάει σε όλα τα ιδρύματα!

pl@yer
01-02-2013, 23:37
To μόνο πτυχίο που αξίζει είναι το τρελόχαρτο....

Red Pulse
02-02-2013, 00:38
 

red hoopligan
02-02-2013, 01:50
http://i.qkme.me/3st86c.jpg

Άνθρωπος που δεν έρχεται στο γήπεδο και καλά να μας πικάρει παίζοντάς το μας ''καλός'' φοιτητής και ότι διαβάζει για την εξεταστική το λέει αυτό?

deninho
02-02-2013, 02:02
σους εσύ. Μου χαλάς το ίματζ εδώ μέσα :p

walter berry
02-02-2013, 02:07
deninho λανσάρεις με τα άβαταρ μόδα αλλά Θέμος ΟΛΑ???
ζωγραφίζεις ρε φίλε...

red hoopligan
02-02-2013, 02:27
σους εσύ. Μου χαλάς το ίματζ εδώ μέσα :p

Aς ''τσαλακωθείς'' και λίγο εδώ μέσα.. Δεν κάνει κακό. :)

SuperSayian
05-02-2013, 21:26
Να πω και ενα δημόσιο ευχαριστώ στον φίλο Linas7 για την βοήθεια για τον φορτιστή!Thank's man :)

stefanos
07-02-2013, 12:04
προς στα Γκάλη τι είναι ο πόνος #paroimies_basket
— Åβρäαμåκης (@avraamakis) February 6, 2013
Από μικρό και από Έισι Λο μαθαίνεις την αλήθεια #paroimies_basket
— Red Duckling (@RedDuckling) February 6, 2013
Μάζευε κι ας είναι Ρέγες #paroimies_basket
— xavana11 (@xavana11) February 7, 2013
Λυπηρίδη η γάτα, χορεύουν τα ποντίκια #paroimies_basket
— P. Parcharidis (@P_Parcharidis) February 7, 2013
Πότε ο Γιάννης Ντακουρί, πότε ο κώλος του πονεί #paroimies_basket
— Kostas Theodorou (@theoudoro_k) February 7, 2013
Στου Κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα #paroimies_basket
— Mariliza Sideri (@Mariliza13) February 7, 2013
Φαέ λάδι, Κοντεμπέλα βράδυ #paroimies_basket
— κανεκος οφις σιελος (@kostasithink) February 6, 2013
Ο καλός ο Μίλος όλα τα Αλβερτη #paroimies_basket
— Yota Yannou (@poquita_) February 6, 2013
Το πολύ το Κιριλένκο το βαριέται και ο παππάς#paroimies_basket
— Kavouras Lefteris (@KavourasL) February 6, 2013
κύλησε ο Μάντζαρης και βρήκε το καπάκι #paroimies_basket
— Avramis Sarakinos (@avramister) February 6, 2013
Το Λεμπρόν και χάριν έχει #paroimies_basket
— Åβρäαμåκης (@avraamakis) February 6, 2013
Τρεις κι ο Κούκοτς #paroimies_basket
— Francesco Moschovis (@kekofrancesco) February 6, 2013
Όπου ακους πολλά κερασια κρατά τον μικρό Καλαθη (τον Νικ) #paroimies_basket
— Yiannis Avramidis (@Avramidis) February 6, 2013
Έκλασ’ η νύφη και σχόλασεν ο Μπράμος #paroimies_basket
— Red Duckling (@RedDuckling) February 6, 2013
Κι αν είσαι και Μπακατσιάς με την αραδα σου θα πας. #paroimies_basket
— Elissavet Kyritsi (@SorayaMntNegro) February 6, 2013
Ήμουνα Κορωνιος κ γερασα... #paroimies_basket
— lilia mer (@LiliaMermela) February 6, 2013
Γκαλη Γκαλη γινεται, η αγουριδα μέλι #paroimies_basket
— Μπου! (@baboulasAE) February 6, 2013
Ο καλός ο MIller όλα τα αλέθει #paroimies_basket
— Labros (@K_Labbros) February 6, 2013
Χέσε μέσα Πητ Παπαχρόνη που δε γίναμε ευζώνοι #paroimies_basket
— mike saras (@SarasMike) February 6, 2013
μ' ένα σμπάρο δυό Τρινκιέρι #paroimies_basket
— mike saras (@SarasMike) February 6, 2013
Ντομινικ σέρνει καράβι.#paroimies_basket
— Baby Comeback (@Iambepositive) February 6, 2013
κάλλιο πέντε κ στο Μπέρι παρά δέκα κ καρτέρι... #paroimies_basket
— oneinchman (@oneinchmanGR) February 6, 2013
#paroimies_basket Kέσελ ψηλά και αγνάντευε...
— Nasos Deiktakis (@nasosdiktakis) February 6, 2013
Ριγκοντο ψαλμός αλληλούια.#paroimies_basket
— Baby Comeback (@Iambepositive) February 6, 2013
Εφτασε ο Κομπε στο χτένι #paroimies_basket
— Μπου! (@baboulasAE) February 6, 2013
Καθαρός ουρανός, Οκλαχόμα Θάντερ δεν φοβάται. #paroimies_basket
— Baby Comeback (@Iambepositive) February 6, 2013
Στου Κωστα Κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα... #paroimies_basket
— Orestis (@k0hik0) February 6, 2013
Μόνο του Σπανούλη τα γένια δεν γίνονται #paroimies_basket
— Red Duckling (@RedDuckling) February 6, 2013
Βρήκαμε Παπαλουκά, ας θάψουμε πέντ-έξι... #paroimies_basket
— Να΄χαμε να κλαίγατε. (@AniatiPeriptosi) February 6, 2013
Συρίγοι ιχθύος #paroimies_basket
— κανεκος οφις σιελος (@kostasithink) February 6, 2013
Τα παχη μου ,τα Γκαλη μου. #paroimies_basket
— MaryL. (@miss_MaryL) February 6, 2013
Άλλα τα μάτια του λαγού κ άλλα του Οκουλάγια #paroimies_basket
— Vasilis Nasis (@VasilisNasis) February 6, 2013
Νηστικο Ντικουδη, δεν χορευει. #paroimies_basket
— MaryL. (@miss_MaryL) February 6, 2013
Το Ράσο Νεστέροβιτς δεν κάνει τον παπά #paroimies_basket
— Πορνοδοντοστογιέφσκι (@Geroparaxenos) February 6, 2013
Έχει μαζευτεί ο Σαρας και η μαρα #paroimies_basket
— o_melias_o_potamos (@agriokounelo) February 6, 2013
Κ το all time για φινάλε... Ακόμα δεν τον είδαμε, Γκάλη τον βαφτίσαμε #paroimies_basket
— Yiannis Avramidis (@Avramidis) February 6, 2013
Αν ξαναγίνει κάτι τέτοιο χωρίς την άδεια μου, θα έχετε πρόβλημα. Άντε μην τα Πάργκο στο κρανίο #paroimies_basket EΛΙΩΣΑ!!!!

Undisputed
07-02-2013, 13:59
κάλλιο πέντε κ στο Μπέρι παρά δέκα κ καρτέρι... (Στην επόμενη συνέντευξη του θα χει να το λέει)

Kέσελ ψηλά και αγνάντευε... (Ο Κοντάζ έκανε twitter..??)

ΗΛΙΑΣ
08-02-2013, 00:53
Αλητη Πηλοϊδη το πιασες το μηνυμα; Καποιος την Δευτερα ειπε θα με βρειτε μπροστα σας.

deninho
08-02-2013, 01:12
Αλητη Πηλοϊδη το πιασες το μηνυμα; Καποιος την Δευτερα ειπε θα με βρειτε μπροστα σας.

http://news247.gr/newspapers/Sport/i_prasini/article2117110.ece/BINARY/w940/17311029.jpg

red hoopligan
11-02-2013, 13:07
Μήπως γνωρίζει κανείς κανένα πρόγραμμα για να "κόβουμε" και να κρατάμε απο ένα τραγούδι μόνο τους στίχους που θέλουμε? Πχ. Μόνο το refrain? :)

D.Rivers
11-02-2013, 13:46
mp3 trimmer θυμάμαι έτσι πρόχειρα τώρα

SuperSayian
11-02-2013, 22:46
Μήπως γνωρίζει κανείς κανένα πρόγραμμα για να "κόβουμε" και να κρατάμε απο ένα τραγούδι μόνο τους στίχους που θέλουμε? Πχ. Μόνο το refrain? :)

Free audio editor (http://www.free-audio-editor.com/download/index.htm) για απλά πραγματάκια πολύ καλό και εύχρηστο πρόγραμμα.

captain-cook
11-02-2013, 23:14
Υπάρχει και αυτό που είναι online.. Για να μην εγκαθιστάς προγράμματα..
http://mp3cut.net/

damon7
12-02-2013, 00:11
Kάτι τελείως άσχετο,απλά το αναφέρω.Άγιο είχαμε σήμερα αφού δεν κόψαμε κανένα δάχτυλο και τι γλιτώσαμε με ένα απλό κοψιματάκι από αλυσοπρίονο.

http://i862.photobucket.com/albums/ab182/lepanto7/agios_konstantinos_zps5af3d61e.jpg