PDA

View Full Version : Γενικα & Διαφορα


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

D.Rivers
12-02-2013, 02:17
Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη για το ακατάλληλο :D



Είναι οι 7 νάνοι μαζεμένοι και η χιονάτη λείπει. Εκεί που συζητάνε αρχίζει ο Γκρινιάρης:

"ρε μλκς δεν γίνεται να έχουμε τόσο ωραίο γκομενάκι σπίτι όλον αυτόν τον καιρό και να μην το έχουμε μπανίσει.
Κάτι πρέπει να κάνουμε να την πάρουμε μάτι :mad: "

Όλοι ζητωκραυγάζουν "ΝΑιιι", "ΚΑΤΙ πρέπει να γίιιινει" και επικρατεί ένας πανικός .

Ο σοφός κάποια στιγμή δίνει την λύση και λέει :

"Οκ παιδιά το βρήκα :smt023 . Η χιονάτη έχει βγεί βόλτα στο δάσος και οταν γυρίσει θα είναι κουρασμένη και θα θέλει να ξεκουραστεί.
Μόλις μπει στο δωμάτιο της θα πάμε έξω από την πόρτα της , θα ανέβουμε ο ένας στους ώμους του άλλου και ο πάνω πάνω θα βλέπει
από το παραθυράκι της πόρτας. Αυτός θα μεταφέρει ότι βλέπει στον από κάτω , ο από κάτω στον πιο κάτω και πάει λέγοντας μέχρι τον τελευταίο.

Όλοι οι νάνοι συμφωνούν ενθουσιασμένοι και περιμένουν την Χιονάτη που κάποια στιγμή εμφαζίνεται και λέει:

"Ωωω καλοί μου νάνοι μάζευα μούρα στο δάσος και είμαι πολύ κουρασμένη . Πάω στο δωμάτιο μου να πληθώ και να ξεκουραστώ "

Όλοι την προτρέπουν να πάει να ξεκουραστεί και με το που κλείνει η Χιονάτη την πόρτα τρέχουν και το σχέδιο αρχίζει.
Κοιτάει λοιπόν από το παραθυράκι ο νάνος στην κορυφή και αρχίζει:

"Παιδιά την βλέπω!!!"
"Βγάζει την μπλούζα"
"Βγάζει την μπλούζα" 2ος
"Βγάζει τη μπλούζα" 3ος
"Βγάζει τη μπλούζα" 4ος
"Βγάζει τη μπλούζα" 5ος
"Βγάζει τη μπλούζα" 6ος

"Βγάζει τη φούστα"
"Βγάζει τη φούστα" 2ος
"Βγάζει τη φούστα" 3ος
"Βγάζει τη φούστα" 4ος
"Βγάζει τη φούστα" 5ος
"Βγάζει τη φούστα" 6ος

"Βγάζει το καλτσόν"
"Βγάζει το καλτσόν"
"Βγάζει το καλτσόν"
"Βγάζει το καλτσόν"
"Βγάζει το καλτσόν"
"Βγάζει το καλτσόν"

και συνεχίζουν πιο γρήγορα.....

"Βγάζει το σουτιέν"
"Βγάζει το σουτιέν"
"Βγάζει το σουτιέν"
"Βγάζει το σουτιέν"
"Βγάζει το σουτιέν"
"Βγάζει το σουτιέν"

πιο γρήγορα....

"Βγάζει το κιλοτάκι"
"Βγάζει το κιλοτάκι"
"Βγάζει το κιλοτάκι"
"Βγάζει το κιλοτάκι"
"Βγάζει το κιλοτάκι"
"Βγάζει το κιλοτάκι"

"Χ*νω"
"Χ*νω"
"Χ*νω"
"Χ*νω"
"Χ*νω"
"Χ*νω"
"ΠΝΙΓΟΜΑΙ !!!"

red hoopligan
12-02-2013, 15:46
Χουπάκια ευχαρστώ πολύ. :)

OneOfTheSmurfs
15-02-2013, 02:23
Με online poker ασχοληται κανεις σας εδω μεσα? :D

damon7
15-02-2013, 20:46
Ξεκινάει εκπομπή ο DON για όποιον ενδιαφέρεται!

http://www.redonair.com/index.php?option=com_ajaxchat&view=ajaxchat&Itemid=225

D.Rivers
15-02-2013, 21:32
Με online poker ασχοληται κανεις σας εδω μεσα? :D

Προτιμάμε να βλέπουμε live με αυτήν παρουσιάστρια :D

http://www.pokerlobbygr.com/sites/default/files/imagecache/screenshot_lightbox/article/2013_02/charlotte_jackson_7_cr.JPG

http://www.pokerlobbygr.com/sites/default/files/imagecache/screenshot_lightbox/article/2013_02/Charlotte-Jackson-06.JPG

*GrimReaper*
16-02-2013, 00:09
δεν γινονται αυτα ρε γαμωτο, ημαρτον ...

http://www.sport24.gr/Sports/Stivos/skotwse_thn_kopela_toy_o_oskar_pistorioys.2128080. html

pl@yer
16-02-2013, 00:14
Mετά τον Armstrong άλλος ένας αθλητής πρότυπο καταρρέει..
Πραγματικά στους Ολυμπιακούς αγώνες όταν είδα τον Pistorius να τρέχει και ειδικά να παίρνει και την πρόκριση στους ημιτελικούς χάρηκα τόσο πολύ για την προσπάθεια του..
Τελικά ποτέ δεν ξέρεις τι κρύβει ο καθένας μεσα του.

deninho
16-02-2013, 03:01
διαφορετική περίπτωση από τον Άρμστρονγκ. Μέχρι να αποφανθεί το δικαστήριο, δεν μπορούμε να πούμε τίποτα για τον χαρακτήρα του.

Το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι ότι, τελικά, δεν πρέπει να υπάρχει κανένα όπλο σε σπίτι για κανένα λόγο.&-

ΥΓ Ωραίο παντελονάκι ο νίγκα που τον συνοδεύει κατά την προσαγωγή του :p

*GrimReaper*
16-02-2013, 05:37
Aν ειναι παντως ετσι οπως τα λεει και δεν ειναι τρελος και ψυχακιας ειναι πραγματικα τραγικο και κριμα το συμβαν....

kopitis
16-02-2013, 11:45
Το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι ότι, τελικά, δεν πρέπει να υπάρχει κανένα όπλο σε σπίτι για κανένα λόγο.&-


Μεγάλη κουβέντα αυτή αλλά:
1)Εχεις πάει εκεί κάτω; Γιατί εγώ εχθές μίλαγα με 2 άτομα που έχουν πάει στην χώρα και μου λέγανε για απίστευτες καταστάσεις
2) Αν την σκότωνε με μαχαίρι τι θα έλεγες; δεν πρέπει να έχουμε μαχαίρια στο σπίτι;

dora7
16-02-2013, 11:59
η αληθεια ειναι οτι ειναι πολύ επικινδυνα εκει κατω....ακομα και το να κυκλοφορεις στο δρομο μερα μεσημερι...ξερω γυναικα που την ειχαν ομηρο μαζί με την υπηρετρια της στο σπιτι της και παρα λιγο να τη σκοτωσουν....

deninho
16-02-2013, 17:41
Το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι ότι, τελικά, δεν πρέπει να υπάρχει κανένα όπλο σε σπίτι για κανένα λόγο.&-


Μεγάλη κουβέντα αυτή αλλά:
1)Εχεις πάει εκεί κάτω; Γιατί εγώ εχθές μίλαγα με 2 άτομα που έχουν πάει στην χώρα και μου λέγανε για απίστευτες καταστάσεις
2) Αν την σκότωνε με μαχαίρι τι θα έλεγες; δεν πρέπει να έχουμε μαχαίρια στο σπίτι;

Δεν έχω πάει, όχι. Αλλά, αν παίζει κανένα ρόλο, ανέκαθεν ήμουν υπέρ της οπλοκατοχής, εφόσον μιλάμε για προστασία, κι όχι για καουμποϊλίκια (βλέπε τέξας). Αυτό, όμως που βλέπω όλο και συχνότερα είναι ότι δε θέλει και πολύ για να γίνει το κακό με τα όπλα.

2. προφανώς και όχι. Αλλά για να σκοτώσεις κάποιον με μαχαίρι πρέπει να είσαι μαξιμουμ στο 1 μέτρο, με οπτική επαφή (με το όπλο τον καθαρίζεις και αν κρύβεται πίσω από μια πόρτα). Πολύ πιο δύσκολο να μπερδέψεις την κοπέλα που είσαι ένα χρόνο μαζί, με διαρρήκτη.

Red Pulse
19-02-2013, 01:27
 

SuperSayian
19-02-2013, 01:41
Αυτό κέρδισε?Καλά εδω που τα λέμε ολα γτπ ήταν αυτό τουλάχιστον είναι πρωτότυπο,εχει ενα χαβαλέ θα πάει λιγότερο άπατο απ τα άλλα.BTW η Πάολα πως είναι έτσι τώρα στον Θέμο?Αυτή παίζει το πρωι που ξυπνάει να την φοβούνται και τα "σκυλιά".χαχα

*GrimReaper*
22-02-2013, 23:45
Ρε καρντασια πρωτευουσιανοι τι παθατε εκει κατω με τις βροχες?

dora7
23-02-2013, 00:29
ασε Grim...πνιγηκαμε...:( ευτυχως που δεν χρειαστηκε να βγω εξω σημερα...

SuperSayian
24-02-2013, 01:51
Ρε καρντασια πρωτευουσιανοι τι παθατε εκει κατω με τις βροχες?

Κοίτα εδω επειδή είναι κατηφορικό το έδαφος δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα.Το θέμα είναι τι έγινε στο κέντρο και στις παραθαλάσσιες περιοχές.Σήμερα έμαθα οτι μια κοπέλα έχασε την ζωη της απ τον φόβο της μιας και ήταν παγιδευμένη στο αμάξι της.Αναρωτιέμαι ρε γαμώτο θα κάνουμε ποτέ κάτι σοβαρό σ αυτή την χώρα?Είναι δυνατόν απο μια δυνατή βροχή να υπάρχουν νεκροί?Εν έτη 2013?Έλεος και τι να πει κανείς στους γονείς αυτού του κοριτσιού?Οτι τα φρεάτια είναι βουλωμένα?Οτι οι δρόμοι είναι σάπιοι,οτι έχουν μπαζωθεί ρέματα χωρίς σωστές μελέτες?Οτι κάθε δρόμος έχει και μια ωραία λακούβα-χαράδρα?Θα σοβαρευτούμε ποτέ άραγε?

Το παράδοξο της ιστορίας είναι οτι σήμερα είχε εναν ήλιο...να τον πιείς στο ποτήρι.

Red Pulse
25-02-2013, 02:17
 

Eleni7
25-02-2013, 02:36
Εγω εχω Σχολη πρωι-πρωι.Δυστυχως δεν θα κατσω.Ειχα ξενυχτισει στις Χρυσες Σφαιρες αλλα αποψε δεν μου εκατσε.Το εχει και η Νοβα για οποιον ενδιαφερεται.Στις 3.30 πρεπει να ξεκιναει η μεταδοση σε ελληνικο σχολιασμο

SuperSayian
25-02-2013, 02:57
Μπα τις βαριέμαι έτσι κι αλλιώς τέτοιες τελετές.Κατά τις 6 ή όταν πέσω για ύπνο θα δω τι έχουν ανακοινώσει μέχρι τότε και αύριο με το καλό μπορεί να το κατεβάσω να το δω σε στυλ f.forward οτι κανω καθε χρονο δηλαδη.Απ την κατηγορία καλύτερη ταινία έτσι κι αλλιώς μόνο το Argo εχω δει οπότε ψιλοαδιάφορω θα μου ναι ποιός θα κερδίσει

natag
25-02-2013, 03:32
Εγω σας δινω τα αποτελεσματα απο τωρα γιατι και στα oscar εχουμε τις ακρες μας...Στις πιο σημαντικες κατηγοριες τα αποτελεσματα θα ειναι...

Kαλυτερης ταινιας: Ολυμπιακος Πρωταθλητης Ευρωπης κ Ελλαδας 2012-13...

Σκηνοθεσιας: Ντουντα Ιβκοβιτς...

Σεναριου:Παναγιωτης-Γιωργος Αγγελοπουλος...

Α' ανδρικου ρολου: Βασιλης Σπανουλης...

Β' ανδρικου ρολου: Γιωργος Πριντεζης...

Χρυσο βατομουρο: Παναθηναικος 2012-2013-2014-...

OneOfTheSmurfs
25-02-2013, 03:51
Το ειχα ξαναποσταρει σε καποιο αλλο thread παλια..

Aυτο το ΕΠΟΣ πρεπει να γινει ταινια με τιτλο "The Legend"..
Το Glory Road και το Coach Carter ουτε καν θα το αγγιζουν!

D.Rivers
26-02-2013, 02:05
Ρε σεις, να σας ρωτήσω κάτι... Τώρα που τελειώνω τη σχολή κι είμαι λίγο πιο λάσκα θέλω να ξεκινήσω να ασχολούμαι με κανά χόμπυ (αν γίνεται με χαμηλό κόστος σε φάση χορών ή δεν ξέρω τι) ή με τίποτα εθελοντικό ή καμιά δράση ομαδική (πχ έχω δει ομάδες roller skates που μαζεύονται και τρέχουν ή ομάδες πεζοπορίας κι ορειβασίας ή με ποδήλατα κλπ).

Έχει κανένας να προτείνει τίποτα ή συμμετέχει πουθενά να δώσει καμιά ιδέα;

Undisputed
26-02-2013, 02:13
Freeday κάθε παρασκευή αν θες για ποδήλατο..εγώ έχω παει 2-3 φορές..και παρόλο τις αποστάσεις είναι αρκετά εύκολο γιατί πάνε πολύ αργά..βέβαια υπάρχουν κι άλλες μέρες και ώρες κατά καιρούς..και άλλες διαδρομές..

OneOfTheSmurfs
26-02-2013, 02:14
Μπασκετ το εχεις σκεφτει? :D

Freeday κάθε παρασκευή αν θες για ποδήλατο..εγώ έχω παει 2-3 φορές..και παρόλο τις αποστάσεις είναι αρκετά εύκολο γιατί πάνε πολύ αργά..βέβαια υπάρχουν κι άλλες μέρες και ώρες κατά καιρούς..και άλλες διαδρομές..

Wow, αυτο ακριβως θα ελεγα κ εγω σαν σοβαρη απαντηση...

D.Rivers
26-02-2013, 02:54
Μπασκετ το εχεις σκεφτει? :D

Freeday κάθε παρασκευή αν θες για ποδήλατο..εγώ έχω παει 2-3 φορές..και παρόλο τις αποστάσεις είναι αρκετά εύκολο γιατί πάνε πολύ αργά..βέβαια υπάρχουν κι άλλες μέρες και ώρες κατά καιρούς..και άλλες διαδρομές..

Wow, αυτο ακριβως θα ελεγα κ εγω σαν σοβαρη απαντηση...

Μπάσκετ ναι, θα το σκεφτόμουν. :D
Για ποδήλατο μου αρέσει η φάση, αλλά πιο πολύ το ανέφερα ως παράδειγμα γιατί δεν έχω εδώ Αθήνα κι ένα που έχω στο χωριό είναι παλιό και σκουριασμένο => λεφτά για να πάρω άλλο :(

dora7
26-02-2013, 17:31
αχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχα

Ένας ΒΑΖΕΛΟΣ πάει φαντάρος: Κάνει σκοπιά και εκεί που κάθεται περνάει ο λοχαγός.
-Αχ καλέ, ένα μανάρι λέει ο βάζελος.
Νευριάζει ο λοχαγός, γυρίζει και του δείχνει ένα από τα τρία αστέρια που έχει στο γαλόνι του και φωνάζει .
-Τι είναι αυτό ΡΕΕ;
-Αστεράκι λέει με νάζι ο βάζελος.
-Κι αυτό τι είναι ΡΕΕΕ; λέει δείχνοντας το δεύτερο.
-Άλλο ένα αστεράκι λέει με το ίδιο νάζι ο βάζελος.
-Κι αυτό τι είναι ΡΕΕ; δείχνοντας το τρίτο αστέρι.
-Ένα τρίτο αστεράκι..
-Και πως πρέπει να με φωνάζεις ΡΕΕ;
-Ουρανέ μου;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

SuperSayian
01-03-2013, 19:57
‎-Σύζυγος Παπαγεωργόπουλου: «Δεν υπάρχει πιο τίμιος άνθρωπος απ'
τον άντρα μου!»
-Σύζυγος Τσοχατζόπουλου: «Υπάρχει!!!!»

damon7
06-03-2013, 12:26
http://edition.cnn.com/2013/03/05/world/americas/obit-venezuela-chavez/index.html

Καλό ταξίδι κομαντάντε Ούγκο Τσάβες!:(

stefanos
02-04-2013, 13:08
http://www.sportdog.gr/article/162564/profylaktika-me-geysi-mpeikon Τσκ,τσκ,γουρούνια άνδρες...

dora7
02-04-2013, 13:24
http://www.sportdog.gr/article/162564/profylaktika-me-geysi-mpeikon Τσκ,τσκ,γουρούνια άνδρες...

αυτα να ξερετε ειναι επικινδυνα πραγματα....:p:p;)

stefanos
02-04-2013, 13:37
αμα υπαρχει λιγουρίτσα...DANGER!!!

GEMAN7
04-04-2013, 01:08
Αυτά γίνονται μόνο στον Βόλο. :D

"Κράξιμο" στον Έιντζ
http://www.superbasket.gr/permalink/179632.html

deninho
04-04-2013, 13:44
τραγικά πράγματα...

dora7
04-04-2013, 14:30
ξεφτιλα περα απο τα στενα ορια της Ψαροκωσταινας....:rolleyes:

D.Rivers
05-04-2013, 14:26
Δεν ήξερα πού να το βάλω, οπότε γράφω εδώ..

Χθες ο DON έκανε εκπομπή, όπως πολλοί θα ξέρετε, και έβγαλε γραμμή με το Κατερινάκι...! Τον παρακαλώ πολύ να προσέλθει και να σας ενημερώσει με το δικό του απολαυστικό τρόπο τι συνέβη, τι άκουσε και πώς αντέδρασε.... :D :D

OneOfTheSmurfs
05-04-2013, 17:38
Μαγκες, εψαξα και βρηκα εναν τροπο να μπορω να διαβαζω Forums χωρις να ειμαι μελος.. Οποιος θελει να διαβαζει τι γινεται στο GreenWebFans (ή οποιοδηποτε αλλο φορουμ), αλλα δεν ειναι μελος, στελνει ενα PM και του λεω (Firefox απαιτηται, δν εχω ψαξει γ Chrome)..

Δεν ποσταρω λεπτομερειες επειδη ποτε δν ξερεις ποιοι βλεπουν :D

redglove
05-04-2013, 17:48
Ακόμα καλύτερα μπορεί να μας γράψει η ίδια η Κατερίνα για το τι έγινε..

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
05-04-2013, 18:03
περιμένουμε έναν εκ των δύο.
κάθε πότε έχει εκπομπή ο δον;

userNOname7
05-04-2013, 18:10
Ακόμα καλύτερα μπορεί να μας γράψει η ίδια η Κατερίνα για το τι έγινε..

μια χαρα τα ειπε..οι περισσοτεροι δεν καταλαβαν οτι ηταν η συγκεκριμενη κατερινα..Μετα την συνομιλια ντον κατερινας επεσε ο server...:D:D

υ.γ παντως οτι μπαινει στο φορουμ μπαινει ειναι σιγουρο ..αλλο αν δεν γραφει τιποτα..

Chrisk7
05-04-2013, 18:59
δε χρειαζεται να γραψει

απλα να ποσταρει φωτος

D.Rivers
05-04-2013, 21:41
Ντρέπεται το παιδί :D

DON
05-04-2013, 22:35
είπε πως θα βάλει τα γούρια της! That!

dora7
05-04-2013, 22:37
είπε πως θα βάλει τα γούρια της! That!

αααα γινανε δυο, μετα τη red hoopligan που ζει και αναπνεει για τα γουρια τωρα και η Κατερινα...φονικο διδυμο, μηπως να το σκεφτει καλύτερα η Εφες να κατεβει στους αγωνες???????? ;)

dora7
05-04-2013, 23:32
δεν το βαζω στους αλλοθρησκους, ειναι αστειο φυσικα ενος φιλου στο φβ...

ΤΡΑΥΜΑΤΙΑΣ Ο ΤΟΤΣΕ ΤΟΝ ΤΣΙΜΠΗΣΕ ΑΡΑΧΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕ ΤΗΝ ΤΡΟΠΑΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ..........

ωχαχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα

D.Rivers
05-04-2013, 23:36
είπε πως θα βάλει τα γούρια της! That!
Ντροπαλό μου παιδί... χαχαχαχαχ


"(DON): Λοιπόν λέγε Κατερίνα, θα πάμε φέτος Λονδίνο;;
(Κατερίνα): Δε γίνεται, δουλεύω Σάββατο!
(DON): Έλα δεν είναι τίποτα, πτήσεις τσάρτερ θα έχει, πάμε κι ερχόμαστε!
(Κατερίνα):Λες;
(DON): Ναι, γιατί πέρυσι δεν ήσουν;
(Κατερίνα): Ήμουν βέβαια.
(DON): Ε έτσι και φέτος! Όλοι ξανά πάλι, ίδια γούρια κλπ!
(Κατερίνα): Έχεις δίκιο, θα βάλω το κόκκινο σουτιέν μου πάλι και φύγαμε για Λονδίνο!
(DON): (σιγή 2 δευτερολέπτων..) Εεεεε.... Ναι... Μπράβο!!"

(τα επόμενα 2-3 λεπτά ο DON εκτός φόρμας και αμέσως μετά κάτω κι ο server...)

Πέθανα με αντίδραση DON :D

edit: Οι διαφορές από τον πραγματικό διάλογο είναι μικρές, απ' όσο μπορώ να θυμάμαι...

angelman
05-04-2013, 23:47
είπε πως θα βάλει τα γούρια της! That!
Ντροπαλό μου παιδί... χαχαχαχαχ

(DON): Ε έτσι και φέτος! Όλοι ξανά πάλι, ίδια γούρια κλπ!
(Κατερίνα): Έχεις δίκιο, θα βάλω το κόκκινο σουτιέν μου πάλι και φύγαμε για Λονδίνο!
(DON): (σιγή 2 δευτερολέπτων..) Εεεεε.... Ναι... Μπράβο!!"

(τα επόμενα 2-3 λεπτά ο DON εκτός φόρμας και αμέσως μετά κάτω κι ο server...)[/COLOR]

Πέθανα με αντίδραση DON :D

OYAOY.Το μονο καλυτερο απ αυτο θα ηταν να πει "Δεν θα βαλω το κοκκινο σουτιεν μου και φυγαμε για Λονδινο"

DON
06-04-2013, 02:51
ΑΜΠΡΑΒΟ και εγώ το είπα αυτό. GO COMMANDO κοπέλα μου!

linas7
07-04-2013, 01:11
Ρε Don πές λίγο ποιές μέρες έχεις εκπομπή. Οταν ησουνα μπαναρισμένος μας έλεγε ο Damon πότε εχεις εκπομπη.

damon7
07-04-2013, 01:43
Πέμπτη η Παρασκευή φίλε linas,ανάλογα ποια μέρα παίζουμε (00:00-02:00)

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
07-04-2013, 13:12
είπε πως θα βάλει τα γούρια της! That!
Ντροπαλό μου παιδί... χαχαχαχαχ


"(DON): Λοιπόν λέγε Κατερίνα, θα πάμε φέτος Λονδίνο;;
(Κατερίνα): Δε γίνεται, δουλεύω Σάββατο!
(DON): Έλα δεν είναι τίποτα, πτήσεις τσάρτερ θα έχει, πάμε κι ερχόμαστε!
(Κατερίνα):Λες;
(DON): Ναι, γιατί πέρυσι δεν ήσουν;
(Κατερίνα): Ήμουν βέβαια.
(DON): Ε έτσι και φέτος! Όλοι ξανά πάλι, ίδια γούρια κλπ!
(Κατερίνα): Έχεις δίκιο, θα βάλω το κόκκινο σουτιέν μου πάλι και φύγαμε για Λονδίνο!
(DON): (σιγή 2 δευτερολέπτων..) Εεεεε.... Ναι... Μπράβο!!"

(τα επόμενα 2-3 λεπτά ο DON εκτός φόρμας και αμέσως μετά κάτω κι ο server...)

Πέθανα με αντίδραση DON :D

edit: Οι διαφορές από τον πραγματικό διάλογο είναι μικρές, απ' όσο μπορώ να θυμάμαι...να βάλει και το παντελόνι βινύλιο και τις γόβες με τα ασημένια καρφιά (?) τι είναι αυτά τριγύρω και να πάει στο Β' ημίχρονο να καθίσει δίπλα στο παιδί που κάθισε στον τελικό της Πόλης. αυτά είναι τα γούρια.

D.Rivers
07-04-2013, 14:36
Δίπλα σου καθόταν ρε; :D

tt7
07-04-2013, 18:25
Χαχαχα όποιος πει ότι στην θέση του DON θα διατηρούσε την ψυχραιμία του είναι μεγάλος ψεύτης.

DirtySniper
07-04-2013, 18:29
Εγώ χαλαροεύκολα θα της απαντούσα:
Μα δεν ειναι το σουτιεν που καθοριζει το γουρι
το εσωρουχο ειναι (σικ)
Για πες μας ποιο φορουσες εκεινο το βραδυ για χαρη της θρυλαρας?

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
08-04-2013, 03:14
http://www.youtube.com/watch?v=Vrsk0AhFLcs
http://www.youtube.com/watch?v=XN8dr9ioocU

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
08-04-2013, 13:36
ΚΛΑΙΩ...
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2305358/Vodafone-Kevin-Waldrum-runs-91-184-phone-calling-daytime-chat-line-alleviate-loneliness.html?ICO=most_read_module

stefanos
09-04-2013, 12:52
Ο ποδοσφαιριστής που ενώνει την Κορέα... http://www.sport24.gr/football/Kosmos/o_podosfairisths_poy_enwnei_thn_korea.2197109.html

D.Rivers
10-04-2013, 01:17
Ρε τη γιαγιάαααα :D :D

http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=270424

deninho
10-04-2013, 01:38
"μα καλά, γιατί πάνε όλοι ανάποδα;"

Red Pulse
10-04-2013, 02:26
 

DON
11-04-2013, 00:54
Ξεκινάμε! http://www.redonair.com/

red hoopligan
01-05-2013, 01:57
Mήπως ξέρει κάποιος κανένα πρόγραμμα που να ανοίγει και να τρεχει τα αρχεία pdf; Το λάπτοπ μόλις τα ανοίγω δείχνει κάτι περίεργα σύμβολα και όχι τα κείμενα.. :)

JoeThrylos
01-05-2013, 02:08
Mήπως ξέρει κάποιος κανένα πρόγραμμα που να ανοίγει και να τρεχει τα αρχεία pdf; Το λάπτοπ μόλις τα ανοίγω δείχνει κάτι περίεργα σύμβολα και όχι τα κείμενα.. :)

Adobe Reader

kopitis
01-05-2013, 02:10
εγω εδω και χρόνια το foxit reader

red hoopligan
01-05-2013, 14:03
Ευχαριστώ πολύ παιδια! :)

DirtySniper
15-05-2013, 02:39
Κουιζάκι κουιζάκι
απαντήστε σωστά και κερδίστε

είπε πως θα βάλει τα γούρια της! That!
Ντροπαλό μου παιδί... χαχαχαχαχ


"(DON): Λοιπόν λέγε Κατερίνα, θα πάμε φέτος Λονδίνο;;
(Κατερίνα): Δε γίνεται, δουλεύω Σάββατο!
(DON): Έλα δεν είναι τίποτα, πτήσεις τσάρτερ θα έχει, πάμε κι ερχόμαστε!
(Κατερίνα):Λες;
(DON): Ναι, γιατί πέρυσι δεν ήσουν;
(Κατερίνα): Ήμουν βέβαια.
(DON): Ε έτσι και φέτος! Όλοι ξανά πάλι, ίδια γούρια κλπ!
(Κατερίνα): Έχεις δίκιο, θα βάλω το κόκκινο σουτιέν μου πάλι και φύγαμε για Λονδίνο!
(DON): (σιγή 2 δευτερολέπτων..) Εεεεε.... Ναι... Μπράβο!!"

(τα επόμενα 2-3 λεπτά ο DON εκτός φόρμας και αμέσως μετά κάτω κι ο server...)

Πέθανα με αντίδραση DON :D

edit: Οι διαφορές από τον πραγματικό διάλογο είναι μικρές, απ' όσο μπορώ να θυμάμαι...

Το θυμάστε εκείνο το σκηνικό?
το ερώτημα είναι
τελικά η κατερίνα κράτησε τα γούρια της?

δειτε στο παρακάτω βιντεο γύρω στο 9 λεπτο
http://62.1.43.242/media/mp4/FINAL4_EKPOMPH_120513.mp4

http://www.novasports.gr/LiveWebTV.aspx?a_id=71688&mediaFiletypeid=2&mediafileid=221212

(κανει 2 συνδεσεις με σεφ στη δευτερη εμφανιζεται καλα η κατερινα μετα τις δηλωσεις των αγγελοπουλων)

και απαντήστε
τι χρώμα σουτιέν φοράει η κατερίνα
α. Το γουρλίδικο το κόκκινο
β. Δε φεγγίζει αρκετά οπότε φαντάζομαι ότι δε φοράει τίποτα


και εν πάσει περιπτώσει
κατερίνα βγες και πές μας υπεύθυνα
τα κράτησες τα γούρια?

Red Pulse
15-05-2013, 02:50
 

D.Rivers
15-05-2013, 02:55
Ο DirtyS κάνει τέτοια posts 2 τη νύχτα γιατί:

(α) Είναι η μόνη ώρα που βρήκε ελεύθερη για το Θρύλο μετά τη γέννηση της κοράκλας.
(β) Ζηλεύει ακόμα τον Don για εκείνο το τηλεφώνημα και δε θα ησυχάσει άμα δεν τον πάρει τηλέφωνο η Κατερίνα!
(γ) Τσακώθηκε με τη γυναίκα και κατέφυγε στο πισί, γιατί του ζήτησε ήδη για πρώτη φορά να ξεσκατίσει τη μικρή :D

HoopFan
17-05-2013, 14:45
http://www.stadia.gr/anoliossia/anoliossia-gr.html

Ρε παιδια αυτο το γηπεδο γιατι δεν εχει αξιοποιηθει καπως απο καποιον??

Eleni7
17-05-2013, 14:55
Εκει δεν επαιζε Ευρωλιγκα η Αεκ το 2005;Πρεπει να εχει γινει και τελικος Κυπελλου εκει.

HoopFan
17-05-2013, 15:00
Εκει δεν επαιζε Ευρωλιγκα η Αεκ το 2005;Πρεπει να εχει γινει και τελικος Κυπελλου εκει.

οχι η ΑΕΚ επαιζε στο Γαλατσι...
μπασκετ δεν εχει γινει ποτε κατι...
αλλα γιατι??

Eleni7
17-05-2013, 15:08
Α Γαλατσι επαιζε;Ποσα κλειστα εχουμε αναξιοποιητα ρε παιδι μου;Αν ειναι δυνατον

dora7
17-05-2013, 19:03
Α Γαλατσι επαιζε;Ποσα κλειστα εχουμε αναξιοποιητα ρε παιδι μου;Αν ειναι δυνατον

του Γαλατσιου θελουν να το κανουν εμπορικο κεντρο...

D.Rivers
18-05-2013, 00:15
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/506791/den-poleitai-sef

Σήμερα που τα διάβασα αυτά, η επιθυμία μου να πάρουν το Σ.Ε.Φ. οι Αγγελόπουλοι έγινε ακόμα μεγαλύτερη!!!

red champion
18-05-2013, 01:02
Κάτι που ίσως να μην πολυενδιαφερει αλλά μπαίνεις σε σαιτ κ διαβαζεις βατό,εύκολο κλπ το θέμα στην εκθεση σήμερα κ από κάτω λέει το κείμενο είχε θέμα τεχνολογία κ περιβάλλον.ε διάολε δεν ήταν αυτό το θεμα

OneOfTheSmurfs
18-05-2013, 01:09
red champion, για δωσε λιγο παραπανω ινφο επειδη δν εμαθα καθολου σημερα τι εγινε με Πανελληνιες..

red champion
18-05-2013, 01:16
red champion, για δωσε λιγο παραπανω ινφο επειδη δν εμαθα καθολου σημερα τι εγινε με Πανελληνιες..

Γενικά υπήρχε σχολειο ένα κλίμα ότι ήταν πολύ ευκολο,εγώ διαφωνώ,το κείμενο καταλαβαινες τι ελεγε μεν αλλά στην περιληψη ήταν δυσκολουτσικο γιατί είχε λογοτεχνικό χαρακτήρα σε ορισμένα σημεια.οι παρατηρήσεις ήταν γενικά πολύ οκ.τώρα έκθεση τα ερωτήματά ήταν ξεκάθαρα κ σαν θέμα σου έδινε δυνατότητα ανάπτυξης

red champion
18-05-2013, 01:33
Και μιας που είδα ότι εισαι από γερμανία wir hoffen auf das beste
Παμε στο επόμενο μαθημα τώρα.....

OneOfTheSmurfs
18-05-2013, 01:40
Καλη σου επιτυχια και σε οποιον αλλο δινει!

waxmaster_c
18-05-2013, 01:51
Και μιας που είδα ότι εισαι από γερμανία wir hoffen auf das beste
Παμε στο επόμενο μαθημα τώρα.....

Δεν ντρέπεσαι?Τι λόγια είναι αυτά?Στο σχολείο δεν σου έχουν μάθει να μην βρίζεις??

red champion
18-05-2013, 02:03
Και μιας που είδα ότι εισαι από γερμανία wir hoffen auf das beste
Παμε στο επόμενο μαθημα τώρα.....

Δεν ντρέπεσαι?Τι λόγια είναι αυτά?Στο σχολείο δεν σου έχουν μάθει να μην βρίζεις??

Το ξερα ότι θα προκαλούσε αντιδράσεις....χαχα
Ετσι το έγραψα να μην καταλαβαίνετε οι αλλοι
:D

dora7
18-05-2013, 12:51
για δωστε μεταφραση οι γερμανοφωνοι, να δουμε ποσο εχει κατρακυλησει η νεολαια σημερα...:p:p

deninho
18-05-2013, 13:28
ευχόμαστε τα καλύτερα.


μλκία, λάθος. hoffe είναι ελπίζω, όχι εύχομαι. (wünsche είναι το εύχομαι). Σκουριάσαμε...

dora7
18-05-2013, 13:41
χαχαχαχχαχχχαχχαχα καλη η τεχνικη της παραπλανησης του λαου...:p

red champion
18-05-2013, 16:48
ευχόμαστε τα καλύτερα.


μλκία, λάθος. hoffe είναι ελπίζω, όχι εύχομαι. (wünsche είναι το εύχομαι). Σκουριάσαμε...

Και εσυ βρουτε την μιλάς/μιλούσες τη γερμανικη??

OneOfTheSmurfs
18-05-2013, 16:53
Προδοτες ολοι σας!

deninho
18-05-2013, 20:59
ευχόμαστε τα καλύτερα.


μλκία, λάθος. hoffe είναι ελπίζω, όχι εύχομαι. (wünsche είναι το εύχομαι). Σκουριάσαμε...

Και εσυ βρουτε την μιλάς/μιλούσες τη γερμανικη??

μιλούσα. Τώρα, ούτε στην Ελβετία δεν τα μιλάω. Ακόμα κι εκεί αγγλικά.

red hoopligan
19-05-2013, 04:14
Να ευχηθούμε και ότι καλύτερο στο SuperSayian και όσα άλλα παιδιά δίνουν αύριο proficiency...

Κάν'τε το όπως ο Ολυμπιακός.. :)

SuperSayian
20-05-2013, 21:12
Τα θεματα στην στατιστικη ηταν δυσκολα ρε μαθηματικοι?Καποιοι λενε για πανωλεθρια σε ενα ευκολο σχετικα μαθημα.

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
20-05-2013, 21:26
proficiency (το παντελονάτο του cambridge) πήρα exceptional στο speaking και borderline στο writing αφού έγραψα γράμμα χωρίς να κλείσω με sincerely yours etc.
καλή επιτυχία στα παιδιά

μια ματιά που έριξα στη φυσική ήταν εύκολα, στατιστική η βάση ήταν απλή υπόθεση. για περισσότερα, έχουν περάσει χρόνια έτσι όπως τα είδα.

Eleni7
20-05-2013, 21:41
Τα θεματα στην στατιστικη ηταν δυσκολα ρε μαθηματικοι?Καποιοι λενε για πανωλεθρια σε ενα ευκολο σχετικα μαθημα.

Για οσους ειναι Θεωρητικη Κατευθυνση μιλαμε για
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m5xcx1DNOr1qfcsyso1_400.gif
Βαλανε συναρτηση lnx στο θεμα Δ.Γι αυτα τα παιδια δεν νομιζω οτι ηταν κατι συνηθισμενο.Με τιποτα δεν το εχουν δει σε ιδια συχνοτητα οπως τα παιδια στην Τεχνολογικη (βαλανε ταυτοχρονα και εμβαδο τριγωνου μεσα οποτε καταλαβαινεις τι εγινε).Μεχρι βαση παντως οποιος ηταν καλα διαβασμενος εγραφε ευκολα.Βαλανε απλη θεωρια και αποδειξεις (ενω στο Γ θεμα γινεται απλη εφαρμογη του τυπολογιου οποτε κατι θα πιασανε και απο εκει)

Αλλα γενικα ηταν αρκετα απαιτητικα ακομη και για παιδια της Τεχνολογικης.Επρεπε να ησουν πολυ καλα διαβασμενος για να γραψεις 18-19 που ειναι συνηθως ο στοχος σου για Μαθημα Γενικης Παιδειας.

SuperSayian
20-05-2013, 22:18
Βαλανε συναρτηση lnx στο θεμα Δ.Γι αυτα τα παιδια δεν νομιζω οτι ηταν κατι συνηθισμενο.Με τιποτα δεν το εχουν δει σε ιδια συχνοτητα οπως τα παιδια στην Τεχνολογικη (βαλανε ταυτοχρονα και εμβαδο τριγωνου μεσα οποτε καταλαβαινεις τι εγινε).Μεχρι βαση παντως οποιος ηταν καλα διαβασμενος εγραφε ευκολα.Βαλανε απλη θεωρια και αποδειξεις (ενω στο Γ θεμα γινεται απλη εφαρμογη του τυπολογιου οποτε κατι θα πιασανε και απο εκει)

Αλλα γενικα ηταν αρκετα απαιτητικα ακομη και για παιδια της Τεχνολογικης.Επρεπε να ησουν πολυ καλα διαβασμενος για να γραψεις 18-19 που ειναι συνηθως ο στοχος σου για Μαθημα Γενικης Παιδειας.

Κατι τετοια μου λεγε και μια φιλη μου που δινει φετος.Και αυτη καπου βαση εγραψε αλλα ειναι απο Τεχνολογικη οποτε γι αυτην ηταν λιγο fail το σημερινο.Θα μπορουσε να χει γραψει πολυ καλυτερα αλλα μιλαμε για ατομο με τρελο αγχος δηλαδη φαση κλαματα πριν τις εξετασεις και τετοια και μετα το σημερινο δεν βλεπω να κανει τιποτα καλο με ψυχολογια υπο το μηδεν.Εεε ρε γαμωτο πως εχουν γαμησει το μυαλο των παιδιων μ αυτες τις κωλοεξετασεις.

Eleni7
20-05-2013, 22:25
Ακομη και για Τεχνολογικη ηταν δυσκολα ρε.Ειδικα το 4ο που ηταν συνδυαστικο.Το αριστα πιστευω οτι ηταν σχετικα ακατορθωτο (ειδικα αν γινουν συγκρισεις με αλλες χρονιες).Οι περισσοτεροι αριστουχοι (ή οι πολυ καλα διαβασμενοι) καπου στο 18 θα εχουν ταβανι.Το 14-15 θα ειναι εξαιρετικος βαθμος πιστευω.

Αλλα οποιος πηγαινε σημερα με αγχος τοτε θα τα εβρισκε παρα πολυ σκουρα.Και πως να συνελθεις κιολλας για να πας για Κατευθυνση σε 2 μερες.

KonTaz
20-05-2013, 22:27
Από θεωρητική κατεύθυνση για ποιο λόγο να πάρεις Μαθηματικά Γενικής?

Μιλάμε για εγκλήματα.

Πάρε μια Βιολογία,παπαγάλισε την,γιατί αυτό ζητάνε στην ουσία,και χτυπάς 20αρι για πλάκα

Eleni7
20-05-2013, 22:30
Πανε για Αστυνομικες-Στρατιωτικες KonTaz.Πολλα παιδια το εχουν κανει αυτο.Κακως βεβαια.

Βιολογια εβαλαν ευκολα παντως.

KonTaz
20-05-2013, 22:31
Ε τι να βάλουν.Δεν υπάρχει κάτι να βάλουν,αχχαχαχα

SuperSayian
20-05-2013, 22:38
Υπαρχουν πολλες ενδιαφερουσες σχολες στο 5ο πεδιο για να παρεις Στατιστικη ακομα και Θεωρητικη,η οποια κατα την γνωμη μου αργοπεθαινει μιας και το 1ο πεδιο ειλικρινα εχει ελαχιστες επιλογες και στην παρουσα φαση οχι και τις καλυτερες κατα την γνωμη μου.Τελος παντων το θεμα πανελληνιες ειναι καμμενο χαρτι οσον υπαρχει αγχος στα παιδια και κυριως στα κοριτσια πιστευω που ειναι ακομα περισσοτερο αγχωμενα απ τα αγορια.

natag
20-05-2013, 22:39
Τα θεματα στην στατιστικη ηταν δυσκολα ρε μαθηματικοι?Καποιοι λενε για πανωλεθρια σε ενα ευκολο σχετικα μαθημα.

Καλα ηταν τα θεματα...

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
20-05-2013, 23:31
είναι τραγικό να κρίνονται οι σπουδές σου από μία εβδομάδα που μπορεί να συμβούν τα πάντα.
κάντε το όπως έξω. μπαίνεις κι αν αξίζεις μένεις, αν όχι μπάι μπάι.

υγ
το θέμα με την εισαγωγή σε αει-τει ακόμα δεν το έχω καταλάβει. από τα 'λάθη' της μεταπολεμικής ελλάδας.

red champion
20-05-2013, 23:48
Πανε για Αστυνομικες-Στρατιωτικες KonTaz.Πολλα παιδια το εχουν κανει αυτο.Κακως βεβαια.

Βιολογια εβαλαν ευκολα παντως.

Και στο σχολειο έγινε ψιλοσφαγη μαθηματικα.βέβαια αυτοί που είναι πολύ καλοί κ αναμενόταν να πάνε καλα το προσεγγιζουν το 19 από ότι μου είπαν.καλά για όσους ήταν από θεωρητική ούτε συζήτηση
Βιολογία δεν ήταν πολύ δύσκολη,αν και είχε κάτι παγίδες.σίγουρα όμως πιο εύκολο από το περσινο.άντε να δούμε τώρα που πιάνει η κατεύθυνση

D.Rivers
20-05-2013, 23:59
Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά εγώ είδα συμπαθητικά θεματάκια σε Μαθηματικά και Φυσική!!
Επίσης πολύ ενδιαφέροντα ήταν και τα θέματα της Ιστορίας. Επιτέλους κάτι σύγχρονο και αντικειμενικό...Και ευρωπαϊκό ίσως. Υπέρ της παγκοσμιοποίησης.

Συγχαρητήρια σε όσους τα επέλεξαν. Θα ήθελα να δω πολύ τις απαντήσεις μαθητών!!


υ.γ.: Είπα ευρωπαϊκό και σκέφτηκα Ολυμπιακό αμέσως!! Εκεί μας έχει φτάσει Θρύλε μου, ΠΑΡΑΝΟΙΑ!! Πάω να δω τον τελικό πάλι!! :D

red champion
21-05-2013, 00:06
Ιστορία γεν ωραίο μαθημα,αλλά δεν είναι για πανελλήνιες,άντε να το παπαγαλισεις
Και νταξει έχουμε ήδη την ιστορία κατ που θέλει το ίδιο μοτίβο

redglove
21-05-2013, 00:11
Κανένα μάθημα δεν είναι για πανελλήνιες. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μαλακία στην Ελληνική πραγματικότητα από τις πανελλήνιες.

SuperSayian
21-05-2013, 00:23
Ποιος παιρνει ρε παιδια ιστορια η φυσικη σαν μαθημα επιλογης? :D

Τωρα ενταξει για τις πανελληνιες η γενικοτερα για το εκπαιδευτικο μας συστημα(το ποιο?) ειναι ενα θεμα που αν το ανοιξουμε θα πιαστουν τα δαχτυλα μας να πληκτρολογουμε,τοσο γτπ ειμαστε εκει.

red champion
21-05-2013, 00:27
Και το πιο σπαστικο είναι όλη η διαδικασία,αρχίζουν ν παιρνουν τηλ συγγενεις,φίλοι,που έχουν να σου μιλήσουν χρόνια.μας έχουν ζαλίσει από την παρασκευή
Τεσπα με τον εαυτό σου πρέπει να τα έχεις καλά,να ξέρεις πάνω κάτω που εισαι κ με οσο λιγότεροι άγχος

OneOfTheSmurfs
21-05-2013, 00:34
Κανένα μάθημα δεν είναι για πανελλήνιες. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μαλακία στην Ελληνική πραγματικότητα από τις πανελλήνιες.

το δευτερωνω

red hoopligan
21-05-2013, 00:42
ακομα και Θεωρητικη,η οποια κατα την γνωμη μου αργοπεθαινει μιας και το 1ο πεδιο ειλικρινα εχει ελαχιστες επιλογες και στην παρουσα φαση οχι και τις καλυτερες κατα την γνωμη μου.

:eek:

Law School. The best of the best. Λέμε τώρα για να ευλογησουμε λίγο τα γένια μας. Αν δεν παινευσεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει. :p

red champion
21-05-2013, 00:49
Το καλό σε αυτή τη χρονια είναι ότι η μάνα σου σου μαγειρεύει το αγαπημενο σου φαγητό γτ κουραζεσαι....
Κ σε ρωτάει πως έγραψες σημερα,της απαντας από ότι μου ειπαν κ στο φροντ πάνω από 19 λογικα κ μετά παρακαλεις για σουβλάκια

DON
21-05-2013, 01:18
ΠΟΣΑ χουπάκια περάσανε απο εδώ, τελειώσανε και σχολείο και τα μεγαλώνουμε στα ποδαράκια μας...ΑΧ σαν πάτερ φαμίλιας νιώθω, ε γκλοβάκο? Άσχετο αλλά ο μιγάδας τι κάνει?

red champion
21-05-2013, 01:24
Πολυτεκνος ντον

natag
21-05-2013, 02:43
Τα παιδια σημερα εχουν σταματησει να σκεφτονται...Δε θελουν...βαριουνται...Και οσο περνανε τα χρονια, αυτο το φαινομενο γινεται εντονοτερο...

Γι αυτο το λογο τα θεματα των μαθηματικων σημερα, ηταν εξαιρετικα...Σε βαζουν στη διαδικασια της σκεψης...Καλη η παπαγαλια, αλλα πρεπει να σταματησει...Γι αυτο ισως και να θεωρηθηκαν δυσκολα...Ολα τα θεματα εχουν διδαχθει...Και αν οχι σε αυτη τη μορφη, τουλαχιστον πλησιεστερα...Οποιος καταφερε να σκεφτει σημερα, εγραψε πανω απο 17...

deninho
21-05-2013, 03:10
Ποιες είναι οι ενδιαφέρουσες σχολές από το 5ο πεδίο, για ένα παιδί της θεωρητικής, για τις οποίες πρέπει να πάρει μαθηματικά γενικής; Αν τους φαίνονται δύσκολα τα μαθηματικά γενικής και ζορίζονται με το lnx (δεν έχω κοιτάξει καν τι έβαλαν σήμερα), γιατί να μπουν σε αυτές τις σχολές που παίζουν ρόλο τα μαθηματικά γενικής; Όταν θα μπουν στη σχολή τι θα κάνουν με τα μαθηματικά της σχολής;;; Αυτές οι μαλακίες μας τρώνε, και τόσα χρόνια δεν λένε να αλλάξουν αυτό το μπουρδέλο με τις πανελλήνιες

redglove
21-05-2013, 04:04
Τα παιδια σημερα εχουν σταματησει να σκεφτονται...Δε θελουν...βαριουνται...Και οσο περνανε τα χρονια, αυτο το φαινομενο γινεται εντονοτερο...

Γι αυτο το λογο τα θεματα των μαθηματικων σημερα, ηταν εξαιρετικα...Σε βαζουν στη διαδικασια της σκεψης...Καλη η παπαγαλια, αλλα πρεπει να σταματησει...Γι αυτο ισως και να θεωρηθηκαν δυσκολα...Ολα τα θεματα εχουν διδαχθει...Και αν οχι σε αυτη τη μορφη, τουλαχιστον πλησιεστερα...Οποιος καταφερε να σκεφτει σημερα, εγραψε πανω απο 17...

Αυτό το πράγμα το λέτε αρκετοί καθηγητές ρε natag και νομίζω δεν έχετε καθόλου επαφή με την πραγματικότητα του μαθητή. ΟΟΟΛΗ την χρονιά μαθαίνουνε να ΜΗΝ σκεφτόμαστε. Πρόσεξε, το ότι θα μου δείξεις 100 ασκήσεις Φυσικής και θα μου μάθεις τον συγκεκριμένο τρόπο σκέψης που απαιτούν οι συγκεκριμένες ασκήσεις για να λυθούν, δεν είναι καθόλου "μαθαίνω να σκέφτομαι". Είναι το ακριβώς αντίθετο καλούπωμα.

Και όταν σκάνε θέματα δύσκολα πετάτε αρκετοί το "όποιος κατάφερε να σκεφτεί έγραψε". Μα είμαστε καλά; Παπαγαλίζω όλη την χρονιά - και παπαγαλίζω τα πάντα, έτσι, όχι μόνο Βιολογία, Ιστορία και ΑΟΔΕ, ακόμη και το πως λύνονται τα ολοκληρώματα το'χω παπαγαλίσει - και έρχεσαι να με εξετάσεις σε κάτι εντελώς διαφορετικό; Και μου την λες και από πάνω; :D

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21-05-2013, 11:40
ρε συ γκλόοουβ είναι απλά τα πράγματα.
όταν σκέφτεσαι λύνεις τα πάντα. τα μαθηματικά είναι καθαρά συνδυαστική σκέψη.
θυμάμαι σε διαγώνισμα πρώτης γυμνασίου (τότε που γράφαμε για ένα διάστημα ιανουάριο και ιούνιο) που μας βάζει 1 στην 85η. ε το 1 όσο και να το ανεβάσεις 1 θα δώσει.
ή να σου πω κάτι άλλο. μαθαίναμε χρόνια τις αποδείξεις του ημ^2χ+συν^2χ=1. δεν υπήρχε μεγαλύτερο ζόρι από το να μαθαίνουμε ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ, όμως ξέρεις ότι αυτό μας βοηθάει αργότερα όταν σου έχουν αλλάξει λίγο κάποια πράγματα και το βρίσκεις;
στα παιδιά πρέπει να περνάς την έννοια της ΛΟΓΙΚΗΣ. δηλαδή ρε παιδί μου ναι, η πρώτη παράγωγος του χ^2 είναι το χ, αλλά γιατί είναι το χ; να μη μαθαίνει παπαγαλία αυτό, να μαθαίνει τι είναι Ο ΡΥΘΜΟΣ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ και μετά θα τα βρίσκει όλα μόνο του.

συμφωνώ με ναταγκ. τα παιδιά ΔΕ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ.
φροντιστήριο, φροντιστήριο, φροντιστήριο και προσωπική σκέψη, ή χαρά ότι ανακάλυψες κάτι μόνος ΜΗΔΕΝ.

DirtySniper
21-05-2013, 11:50
απλα δε γινεται διαφορετικα
αν καποιος θελει να σπουδασει πρεπει να ξεσκιστει
και οσο η επιστημη καλπαζει και ανακαλυπτονται καινουρια πραγματα με την ταχυτητα του φωτος τοσο πρεπει περισσοτερα πραγματα να τα μαθαινουν τα παιδια σε μικροτερη ηλικια.

Οι πανελληνιες δεν ειναι κάτι υποχρεωτικό που πρέπει να πάνε ολοι καλά.
Δυστυχώς έτσι είναι
και δυστυχώς ή ευτυχώς θα γίνονται όλο και πιο δύσκολα, παντού

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21-05-2013, 12:02
έχω ένα ξάδελφο που δίνει φέτος.
εντάξει το παιδί όλη τη χρονιά δεν τον βλέπουμε. έχει πάρει ένα σάκο του μποξ κι έχει κρεμάσει κάπου στο σπίτι να ξεσπάει λέει.
δηλαδή πρωτοχρονιά στο σπίτι ήρθε για 2'
Πάσχα δεν ήρθε καθόλου.
αυτό το παιδί χθες λέει τα ήξερε αλλά δεν πρόλαβε να τα γράψει. αυτό για μένα είναι δικαιολογία αλλά και έτσι να είναι αυτό γίνεται γιατί όταν έχεις μάθει να σκέφτεσαι 'φροντιστηριακά' και δεν έχεις προσωπική σκέψη κλατάρεις και χάνεις χρόνο. όταν ένα ή δύο χρόνια η ζωή σου είναι κάθε μέρα, σχολείο, φροντιστήριο, ιδιαίτερο κλπ, έρχεται το κλατάρισμα. ειδικότερα όταν πρέπει ένα παιδί να βγάλει σπασμένα άλλων παιδιών (πχ αδελφών) που δε σπούδασαν και του φορτώνουν το βάρος της εισαγωγής σε ΑΕΙ.

natag
21-05-2013, 12:33
Αυτό το πράγμα το λέτε αρκετοί καθηγητές ρε natag και νομίζω δεν έχετε καθόλου επαφή με την πραγματικότητα του μαθητή. ΟΟΟΛΗ την χρονιά μαθαίνουνε να ΜΗΝ σκεφτόμαστε. Πρόσεξε, το ότι θα μου δείξεις 100 ασκήσεις Φυσικής και θα μου μάθεις τον συγκεκριμένο τρόπο σκέψης που απαιτούν οι συγκεκριμένες ασκήσεις για να λυθούν, δεν είναι καθόλου "μαθαίνω να σκέφτομαι". Είναι το ακριβώς αντίθετο καλούπωμα.

Και όταν σκάνε θέματα δύσκολα πετάτε αρκετοί το "όποιος κατάφερε να σκεφτεί έγραψε". Μα είμαστε καλά; Παπαγαλίζω όλη την χρονιά - και παπαγαλίζω τα πάντα, έτσι, όχι μόνο Βιολογία, Ιστορία και ΑΟΔΕ, ακόμη και το πως λύνονται τα ολοκληρώματα το'χω παπαγαλίσει - και έρχεσαι να με εξετάσεις σε κάτι εντελώς διαφορετικό; Και μου την λες και από πάνω; :D

Ανοιγεις μεγαλη κουβεντα που θελει καφε και τσιγαρο...Θα προσπαθησω να ειμαι περιληπτικος για να μην κουραζω...Η αποψη αυτη, ειναι αυτη που επικρατει στους γονεις και στους μαθητες...Ειναι κατα καποιον τροπο η νοοτροπια του Ελληνα...Παντα ο αλλος φταιει για την "αποτυχια" τη δικη μου...

Προσεξε τι εννοω για να μην παρεξηγηθω...σε μια αποτυχια ενος μαθητη στις εξετασεις, ευθυνονται πολλοι παραγοντες...Ενας απο αυτους ειναι ο καθηγητης...Αλλα οχι ο μονος...Δε μου αρεσει να μιλαω προσωπικα, αλλα μιας και το εθιξες θα σου δωσω 2-3 παραδειγματακια...

1.Οταν βαζεις στα παιδια ασκησεις για το σπιτι, οι οποιες ειναι ιδιες με αλλους αριθμους σε σχεση με αυτες που διδαχθηκαν στο φροντιστηριο, θα τις λυσουν οι 9 στους 10...

2.Οταν τους βαζεις ασκηση που δεν εχει διδαχθει στην αιθουσα, αλλα περιεχει εφαρμογες της θεωριας, θα τη λυσουν 2 στους 10...

Να το κανω πιο δυσκολο; Οταν τους βαζεις ασκηση της 1ης περιπτωσης και τους πεις το εξης απλο: βρειτε μου περισσοτερους απο εναν τροπους να λυθει η ασκηση...Ξερεις ποιο ειναι το ποσοστο; 0-1 στους 10...

Προσωπικα θεωρω οτι το μαθημα που σε κανει και σε μαθαινει να σκεφτεσαι, ειναι η γεωμετρια...Οποιος ασχοληθει σοβαρα με τη γεωμετρια στην 1η Λυκειου, εχει μαθει και ξερει πως να χειριζεται το μυαλο του...Οταν τους το λες αυτο, ξινιζουν τα μουτρα τους...Ακομα και οι γονεις..."Ποιος να ασχοληθει με τη γεωμτρια μωρε;...αφου δεν εξεταζεται στις πανελληνιες"...Αυτη ειναι η φραση που επικρατει...

Υπαρχουν αρκετες μεθοδοι που παρακινουν το μαθητη να σκεφτει...Το μαθημα δεν ειναι κανουμε θεωρια, 2-3 ασκησεις και αλλες 5 για το σπιτι...Μακαρι να ηταν ετσι γιατι δεν θα ειχαμε καθουλου δουλεια για το σπιτι...

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21-05-2013, 13:00
ΠΕΣΤΑ ΓΙΓΑΝΑΤΑΓΚ (ΓΙΓΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΝΑΤΑΓΚ)
όποιος ξέρει γεωμετρία έχει λύσει το πρόβλημα της ζωής του γιατί απλά σκέφτεται.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΑΠΟ ΝΤΙΒΑΝΙΑ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ ΚΑΙ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΓΟΥΙΚΙΚΑΤΙ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΓΓΡΑΦΑ ΚΛΠ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΕΥΚΛΕΙΔΗ.

σχετικά με τις μεθόδους σκέψεις. πχ είχα ένα μαθηματικό ο οποίος μού έμαθε έναν άλλο τρόπο σκέψης. πχ, 4*24, ναι οκ =96 αλλά κάνε καλύτερα το 4*25 και μετά αφαιρείς 4 ή ακόμα και άλλα.
πρέπει όμως να μπαίνει κι η προσωπική σκέψη/κόπος/εργασία στη μέση
να παίζεις με τους αριθμούς. πχ καθόμουν και κοίταζα τις διαφορές των τετραγώνων διαδοχικών αριθμών και κατέληξα στο ότι είναι οι μονοί αριθμοί.
πχ 1^2=1, 2^2=4, 3^2=9, 4^2=16
οι διαφορές των άνωθι είναι 3,5,7 και ούτω καθεξής.
άρα αν ξέρεις ότι 10^2=100 και 9^2=81 κι η διαφορά των τετραγώνων είναι 19, προσθέτοντας το 21 που είναι ο επόμενος μονός αριθμός στο 100 έχεις το 11^2. και ως γνωστόν 11^2=121

ο ρόλος του δασκάλου είναι ζόρικος. ότι είσαι κορυφή στα μαθηματικά δε σημαίνει ότι έχεις και μεταδοτικότητα πχ. προτιμώ ένα μέτριο αλλά ΜΕΘΟΔΙΚΟ καθηγητή που θα ξυπνήσει τον μαθητή παρά έναν κορυφαίο αλλά δυσνόητο και με πρόβλημα μεταδοτικότητας. δεν πάει να γράψει ο καθηγητής.

όπως λέει ο νάταγκ, γεωμετρία και το παλούκι της τριγωνομετρίας. το οποίο για μένα δεν είναι τελικά παλούκι, απλά κάποιος καθηγητής όταν έπρεπε αντί να διδάσκει και να εξηγεί έξυνε το όσχεο του.
γεμίζουμε τα ΑΕΙ με ρομποτάκια που μετά από τόση πίεση κάνουν 6 χρόνια να βγουν από τις σχολές.

D.Rivers
21-05-2013, 13:09
Συν τοις άλλοις να προσθέσω κάτι ακόμα;;;

Στο λύκειο τα παιδιά μαθαίνουν να μαθαίνουν αργά και με επανάληψη! Δηλαδή μαθαίνουν 5 πράγματα όλη τη χρονιά, τα επαναλαμβάνουν συνέχεια ξανά και ξανά, τα μαθαίνουν σε σχολείο, σπίτι, φροντιστήριο κλπ και παρ' όλα αυτά δεν τα καταφέρνουν!

Έχετε σκεφτεί τι γίνεται μετά στο πανεπιστήμιο, όπου απαιτείται να μαθαίνεις πολλά και γρήγορα;; Λέει η ύλη του μαθήματος να μάθεις 15 πράγματα και πελαγώνουν, ακόμα κι αν έχουν διδαχθεί κάτι παρόμοιο!! Μετά αναρωτιόμαστε γιατί γεμίζουμε αιώνιους φοιτητές, γιατί δυσκολεύονται παιδιά έξω κλπ... Αφού το σύστημα είναι σκατά!! Το όλο σύστημα ευνοεί και προωθεί την παπαγαλία!!! Θυμάμαι στην 3η λυκείου αν δεν έγραφα αυτολεξί τα ΑΟΔΕ και ΑΟΘ, βαθμό δε θα έπαιρνα ποτέ!! Η μάνα μου ως καθηγήτρια στο λύκειο (φιλόλογος), προσπαθούσε να εξηγήσει στα παιδιά ότι καλό είναι να σκέφτονται στην Ιστορία και να αναπτύσσουν κριτική σκέψη, να ξέρουν πώς να χειριστούν πηγές κλπ και μόλις έφερνε το μάθημα σε τέτοιο επίπεδο, όλα τα παιδιά την κοιτούσαν με ανοιχτό το στόμα και κόμπλαραν...
Το θέμα είναι για μεγάλη κουβέντα πάντως... Κάλλιστα θα μπορούσαμε να μιλήσουμε και για το θέμα της παραπαιδείας, που για μένα μόνο κακό κάνει στο σύστημα!!

Προσωπικά μένω στην ικανοποίηση που ένιωσα όταν είδα επιτέλους φέτος να βάζουν θέματα που θέλουν και λίγο μυαλό και σκέψη!!

KonTaz
21-05-2013, 14:46
Αυτό το πράγμα το λέτε αρκετοί καθηγητές ρε natag και νομίζω δεν έχετε καθόλου επαφή με την πραγματικότητα του μαθητή. ΟΟΟΛΗ την χρονιά μαθαίνουνε να ΜΗΝ σκεφτόμαστε. Πρόσεξε, το ότι θα μου δείξεις 100 ασκήσεις Φυσικής και θα μου μάθεις τον συγκεκριμένο τρόπο σκέψης που απαιτούν οι συγκεκριμένες ασκήσεις για να λυθούν, δεν είναι καθόλου "μαθαίνω να σκέφτομαι". Είναι το ακριβώς αντίθετο καλούπωμα.

Και όταν σκάνε θέματα δύσκολα πετάτε αρκετοί το "όποιος κατάφερε να σκεφτεί έγραψε". Μα είμαστε καλά; Παπαγαλίζω όλη την χρονιά - και παπαγαλίζω τα πάντα, έτσι, όχι μόνο Βιολογία, Ιστορία και ΑΟΔΕ, ακόμη και το πως λύνονται τα ολοκληρώματα το'χω παπαγαλίσει - και έρχεσαι να με εξετάσεις σε κάτι εντελώς διαφορετικό; Και μου την λες και από πάνω; :D

Δεν υπάρχει το παπαγαλίζω τα ολοκληρώματα ή παπαγαλίζω την φυσική.Πρέπει να τα καταλάβεις γιατί όσες ασκήσεις και να λύσεις/παπαγαλίσεις πάντα θα υπάρξει πράγμα που το βλέπεις πρώτη φορά στις πανελλήνιες.

Και αυτό είναι και το σημείο που ξεχωρίζει του μέτριους από τους καλούς.Μέχρι και στην Βιολογία κατεύθυνσης,που τα περισσότερα είναι να τα μάθεις απέξω λέξη-λέξη,υπάρχουν ερωτήσεις,σύνθετες, που χρειάζονται σκέψη για να απαντηθούν.Περιλαμβάνουν δηλαδή πολλά τμήματα του βιβλίου που με την πρώτη σκέψη δεν σου περνάνε από το μυαλό.

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21-05-2013, 15:55
ναι αλλά αντί να έχουν τα παιδιά να σκέφτονται όπως λές τους λένε "ΑΠ'ΕΞΩ" κ' "ΣΟΣ" κλπ
πχ στη βιολογία glycolysis and gluconeogenesis που είναι σαν παράγωγος και ολοκλήρωμα (το ένα είναι σχεδόν αντίστροφο του άλλου) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΠΑΓΑΛΙΣΕΙΣ, τουλάχιστον στο πρώτο στάδιο
να μάθεις πως από το ένζυμο hexokinase φτάνουμε στο ATP κλπ

Eleni7
21-05-2013, 16:01
Γι αυτο το λογο τα θεματα των μαθηματικων σημερα, ηταν εξαιρετικα...Σε βαζουν στη διαδικασια της σκεψης...Καλη η παπαγαλια, αλλα πρεπει να σταματησει...Γι αυτο ισως και να θεωρηθηκαν δυσκολα...Ολα τα θεματα εχουν διδαχθει...Και αν οχι σε αυτη τη μορφη, τουλαχιστον πλησιεστερα...Οποιος καταφερε να σκεφτει σημερα, εγραψε πανω απο 17...

Απο αυτη την αποψη συμφωνω με 1000.Γαματα θεματα.Αφου μου κινησαν τοσο το ενδιαφερον που καθισα και τα ελυσα (εκτος της θεωριας).Αλλες χρονιες τα Γενικης τα κοιτουσα και ελεγα απλα "Οκ,να δουμε τωρα τι θα πεσει Κατευθυνση".

Τα παιδια που ηταν απο Θεωρητικη παντως δεν ξερω κατα ποσο εχουν συνηθισει να δουλευουν ετσι.Θελει συγκεκριμενο τροπο σκεψης (κυριως τον συνδυαστικο τροπο σκεψης δεν πιστευω οτι τον εχουν).Αλλα κακως διαλεξανε και Μαθηματικα εδω που τα λεμε.Δεν ειναι Ιστορια που διαβαζεις και πας και γραφεις.Δεν γινεται σε μαθημα που απαιτειται σκεψη να περιμενεις στανταρ μεθοδολογιες-στανταρ θεματα.Κακως προετοιμαζονται με αυτη την νοοτροπια τα παιδια

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21-05-2013, 16:03
εντάξει τα παιδιά της θεωρητικής δεν είναι βλαμμένα. άλλωστε έχουν μεγαλύτερη φαντασία όσοι προσπαθούν να βρουν 'τι θέλει να πει ο ποιητής' από όσους ξέρουν ότι 1+1 κάνουν 2 αρκεί να μη μιλάμε για re kai im numbers (mixed numbers, argand diagram etc)

Eleni7
21-05-2013, 16:09
Προσωπικα θεωρω οτι το μαθημα που σε κανει και σε μαθαινει να σκεφτεσαι, ειναι η γεωμετρια...Οποιος ασχοληθει σοβαρα με τη γεωμετρια στην 1η Λυκειου, εχει μαθει και ξερει πως να χειριζεται το μυαλο του...Οταν τους το λες αυτο, ξινιζουν τα μουτρα τους...Ακομα και οι γονεις..."Ποιος να ασχοληθει με τη γεωμτρια μωρε;...αφου δεν εξεταζεται στις πανελληνιες"...Αυτη ειναι η φραση που επικρατει...



Γεωμετρια 1ης Λυκειου.Αυτα ειναι.Τοτε αποφασισα να δηλωσω Μαθηματικο.Το καλυτερο μαθημα μακραν στα 6 χρονια Γυμνασιου-Λυκειου.

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21-05-2013, 16:17
kai gewmetria b' lukeiou dunath (emeis toulaxiston eixame)

DirtySniper
21-05-2013, 16:21
πάλι καπου το χασατε
είπαμε
Φυσιξ και πάλι Φυσιξ

επίσης τα παιδιά της θεωρητικής που δεν ξέρουν τι ειναι λογάριθμος τότε καλό είναι να μείνουν στη θεωρητική και να μη μπλέκουν με μαθηματικα

pl@yer
21-05-2013, 16:21
Το πρόβλημα ξεκινάει από το τρόπο διδασκαλίας..Από το δημοτικό ο μαθητής μπαίνει στη διαδικασία να παπαγαλίζει, ακόμα και στα μαθηματικά ή τη φυσική..
Δεν είμαι ειδικός, αλλά πρέπει να βρεθεί ένας διαφορετικός τρόπος προσέγγισης του πιτσιρικά από το δημοτικό, ώστε να του κινούν το ενδιαφέρον τα μαθήματα, αλλά και να σκέφτεται.
Στα του λυκείου, όταν έχεις επί 12 χρόνια σχολικής ζωής μάθει να διαβάζεις με ένα τρόπο δεν είναι εύκολο να τον αλλάξεις, γι'αυτό και οταν έρχεται η ώρα των πανελληνίων και πέφτει ένα θέμα που θέλει λίγη σκέψη, επικρατεί πανικός. Συν ότι υπάρχει δεδομένα μεγάλο άγχος γιατί νομίζεις ότι αν δεν πας καλά αντίο ζωή.

Προσωπικά έδωσα το 2007 και το γεγονός ότι είμαι χαλαρός τύπος και δεν αγχώθηκα με έσωσε. Φίλοι μου πολύ καλοί μαθητές επειδή πήγαν άσχημα στο 1ο μάθημα μετά τους έπιασε το άγχος και πάπαλα. Η άποψη μου πάντως(αφού υπάρχουν που υπάρχουν αυτές οι εξετάσεις), είναι ότι είναι σωστό το 4ο θέμα να είναι δύσκολο. Κάπως πρέπει να ξεχωρίσει ο κακός με τον μέτριο, τον καλό και τον άριστο.

ΥΓ.Συμφωνώ για γεωμετρία. Όλα τα λεφτά και τροφή για σκέψη μπόλικη..

SuperSayian
21-05-2013, 16:26
Ρε παιδια συγγνωμη προσπαθειτε να κανετε συζητηση πανω σε ενα συγκεκριμενο κομματι ενος πραγματος που εχει αποτυχει παταγωδως εδω και σχεδον μια 15ετια(για να μην παω πιο πισω).Σταθερα εδω και σχεδον 10 χρονια το 80% των αποφοιτων απ το ενιαιο και πλεον και απ το Επαλ περνανε υποτιθεται σε μια ανωτατη σχολη γιατι και τα ΤΕΙ ανωτατα θεωρουνται και το αποτελεσμα που ειναι δηλαδη?Που ειναι ολοι αυτοι οι μαθηματικοι,φυσικοι,μηχανικοι παντως τυπου,φιλολογοι,οικονομολογοι και λοιποι επιστημονες να μας βγαλουν απ την αφανεια?Τωρα ηδη εδω και αρκετα χρονια με τοσους αποφοιτους ανωτατων σχολων ξερετε πως θα πρεπε να λειτουργουσε η κοινωνια?Σαν αυτους τους χρονογραφους που βγαζουν και λενε οτι χανουν ενα δεκατο του δευτερολεπτου καθε εικοσι χρονια και αντ αυτου πας στην εφορια της γειτονιας σου για παραδειγμα και εκτος φυσικα απ τα μαθηματα ηθους και ανθρωπισμου και σεβασμου στον συνανθρωπο που λαμβανεις δεν λειτουργει τιποτα,ειναι τα παντα ενα τεραστιο-γιγαντιο μαλλον- μπουρδελο.

Το εκπαιδευτικο συστημα απ το δημοτικο μεχρι το πανεπιστημιο εχει αποτυχει.Αν επιτελους καποιος απ τους ιθυνοντες υπουργους δεν το καταλαβει και δεν βαλει στην ακρη τα ,κομματικα κυριως, κομπλεξ που εχει δεν προκειται αυτο το πραγμα να διορθωθει.Οι πανελληνιες και ο τροπος εισαγωγης γενικοτερα στις τριτοβαθμιες σχολες ειναι το πρωτο και κυριοτερο πραγμα για αλλαγη αλλα δεν ειναι το μονο.Η ολη νοοτροπια της παπαγαλιας και βαθμοθηριας συν η απαρχαιωμενη λογικη-συμπεριφορα των καθηγητων του σχολειου ειναι για κλαματα.Χαζευα χθες ενα παλιο βιντεο απο πανελληνιες 1997.
11YgMR_VtWI&feature=share

Οποιος θελει ας το δει δεν εχει και κανενα ιδιαιτερο ενδιαφερον αλλα εχει την one million dollar question της δημοσιογραφου "Τα ειχατε διδαχθει στο....φροντιστηριο τα θεματα" η το αλλο θεεικο "Εσεις οι υποψηφιοι λειτουργειτε με σοσ και αντισος?" χαχα η μαυρη δημοσιογραφος αλλα το θεμα ειναι οτι αυτο ειναι απ το μακρινο 1997 και ακομα η ιδια και χειροτερη λογικη επικρατει.

deninho
21-05-2013, 17:41
Ρε τι τους λυπάστε τους θεωρητικούς για τα μαθηματικά; όταν μας βιαζαν κατά συρροή με τα αρχαία, την έκθεση και την ιστορία δε χυθηκε δάκρυ για την πάρτη μας. Και εφόσον είναι επιλογής μάθημα, μην το παίρνουν όσοι δεν το έχουν. Ωχου...

Red Pulse
21-05-2013, 18:45
 

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21-05-2013, 19:25
όχι μόνο γουαδεφάκ.
καπάκι και το βλέμμα του άβαταρ σου να δέσει το γλυκό

red hoopligan
21-05-2013, 20:02
Ρε τι τους λυπάστε τους θεωρητικούς για τα μαθηματικά; όταν μας βιαζαν κατά συρροή με τα αρχαία, την έκθεση και την ιστορία δε χυθηκε δάκρυ για την πάρτη μας. Και εφόσον είναι επιλογής μάθημα, μην το παίρνουν όσοι δεν το έχουν. Ωχου...

Λοιπόν ας επέμβει η θεωρητική εδώ. Κατ'αρχήν να ξεκαθαρίσω ότι πήρα Βιολογία Γ.Π. γιατί ήθελα εξαρχής Νομική και η Βιολογία ήταν το στάνταρ για ένα 19+. Έγραψα 20,αλλά μικρή σημασία έχει αυτό. Ήμουν πολύ καλή σε όλα τα μαθήματα και Μαθηματικά και Γεωμετρία και Φυσική και έγραφα πολύ καλύτερα από τους αντίστοιχους Τεχνολογικής και Θετικής. Ίσως γιατί από μόνη μου δεν μπορούσα να πάω αδιάβαστη σε μάθημα-καλα όχι Θρησκευτικά και κάτι τέτοια- (το φυτό εδώ. :p) ίσως πάλι γιατί οι καθηγητές των αντίστοιχων μαθημάτων πίεζαν εμένα και άλλα 2 παιδιά (τους καλύτερους του τμήματος και οι 3 Θεωρητική και τελικά και οι 3 περάσαμε στη ίδια σχολή btw),απαιτούσαν να γράφουμε βαθμάρες , εξέταση κάθε μέρα μόνο σε εμάς και ακόμα να ξέρουμε όλους του τύπους ιδιαίτερα στη Φυσική, όπως είχε πει χαρακτηριστικά μια καθηγήτρια ''Τόσους τύπους μαθαίνετε στα αρχαία, να κάτσετε να διαβάσετε και Φυσική.'' Οι αντίστοιχοι καθηγητές σε Αρχαία, Κείμενα, Ιστορία το απόλυτο τίποτα σε Θετικοτεχνολογικάριους... Ούτε καν ασκήσεις για το σπίτι δεν μας έβαζαν, ενώ Μαθηματικά και Φυσική το λιγότερο 4 θα τις είχαμε. Και είχαμε και τους συναδέλφους σας-πρώην- να μας λένε όλη την ώρα μας χρειάζονται στην Κατεύθυνση και μας χρειάζονται στην Κατεύθυνση.. Και εμάς μας χρειάζονταν τα αρχαία, αλλά στα παπάκια τους όταν κάναμε συντακτικό και γραμματική.

Άρα μην μου λέτε για πρήξιμο στα αρχαία και την Ιστορία γιατί έχω τις ακριβώς αντίθετες εμπειρίες και μάλιστα τραυματικές. :D

Ωστόσο θέλω κλείνοντας να επισημάνω ότι είμαι ΥΠΕΡ των σφαιρικών γνώσεων. Όσο σημαντικά είναι η Φυσική και τα Μαθηματικά, άλλο τόσο είναι και η Ιστορία και τα Αρχαία. Και απεχθάνομαι λογικές του τύπου ''μου είναι άχρηστα για την Κατεύθυνση, δεν τα διαβάζω'' κ.ο.κ.

redglove
21-05-2013, 20:12
συμφωνώ με ναταγκ. τα παιδιά ΔΕ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ.
φροντιστήριο, φροντιστήριο, φροντιστήριο και προσωπική σκέψη, ή χαρά ότι ανακάλυψες κάτι μόνος ΜΗΔΕΝ.

Μα ούτε εγώ διαφωνώ με τον γιγανάταγκ, αυτό που λέω είναι ότι σε όλο το λύκειο τα παιδιά, στην πλειοψηφία τους, μαθαίνουν να ΜΗΝ σκέφτονται. Το μαθαίνουν δηλαδή αυτό, δεν προκύπτει τυχαία. Είναι συστηματικό αποτέλεσμα.

Ότι δηλαδή απάντησε και ο γιγατάκ στον KonTaz:

ναι αλλά αντί να έχουν τα παιδιά να σκέφτονται όπως λές τους λένε "ΑΠ'ΕΞΩ" κ' "ΣΟΣ" κλπ
πχ στη βιολογία glycolysis and gluconeogenesis που είναι σαν παράγωγος και ολοκλήρωμα (το ένα είναι σχεδόν αντίστροφο του άλλου) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΠΑΓΑΛΙΣΕΙΣ, τουλάχιστον στο πρώτο στάδιο
να μάθεις πως από το ένζυμο hexokinase φτάνουμε στο ATP κλπ

Μετά:

Οι πανελληνιες δεν ειναι κάτι υποχρεωτικό που πρέπει να πάνε ολοι καλά.
Δυστυχώς έτσι είναι
και δυστυχώς ή ευτυχώς θα γίνονται όλο και πιο δύσκολα, παντού

Το ζήτημα είναι ότι δεν θα έπρεπε να είναι το ίδιο δύσκολα για όλους. Θες να ασχοληθείς με την πυρηνική φυσική; Μαθήματα για πυρηνική φυσική και δυσκολία πυρηνικής φυσικής. Θες να γίνεις προγραμματιστάκος της σειράς και να διεκπεραιώνεις προτζεκτάκια; Μαθήματα και δυσκολία αντίστοιχη. Θες να γίνεις μηχανικός, κάθε είδους; Το ίδιο.

Δεν είναι ανάγκη να γαμάς χρονιές και ψυχολογίες παιδιών και να τους δημιουργείς την πεποίθηση ότι επειδή δεν μπόρεσαν να λύσουν το τάδε ολοκλήρωμα δεν θα καταφέρουν τίποτα παραπάνω από την σχολή στην οποία τυχαιοαναγκαστικά πέρασαν..

Ο ΣούπερΣάγιαν (το γίγας περιττό) τα εξήγησε ωραία. Αν ήταν επιτυχημένη η διαδικασία των πανελληνίων τόσα χρόνια θα'χαμε παράγει τρελούς ανθρώπους και επιστήμονες..

deninho
21-05-2013, 20:50
δεν έχεις παράξει λίγους επιστήμονες, ούτε επιστήμονες της σειράς. Αναλογικά με τον πληθυσμό μας είμαστε πολύ καλά. Το πρόβλημα εδώ είναι ότι δεν υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες για να αναδειχθούν οι επιστήμονες. Ούτε επαγγελματικός προσανατολισμός υπάρχει, ούτε λογική στην εισαγωγή των φοιτητών στις διάφορες σχολές, ούτε αξιοκρατία υπάρχει στα πανεπιστήμια, ούτε χρήματα για έρευνα.

D.Rivers
21-05-2013, 20:50
Προσωπικά έδωσα το 2007 και το γεγονός ότι είμαι χαλαρός τύπος και δεν αγχώθηκα με έσωσε. Φίλοι μου πολύ καλοί μαθητές επειδή πήγαν άσχημα στο 1ο μάθημα μετά τους έπιασε το άγχος και πάπαλα. Η άποψη μου πάντως(αφού υπάρχουν που υπάρχουν αυτές οι εξετάσεις), είναι ότι είναι σωστό το 4ο θέμα να είναι δύσκολο. Κάπως πρέπει να ξεχωρίσει ο κακός με τον μέτριο, τον καλό και τον άριστο.

ΥΓ.Συμφωνώ για γεωμετρία. Όλα τα λεφτά και τροφή για σκέψη μπόλικη..

Ωπ δικός μας είσαι κι εσύ :D

deninho
21-05-2013, 21:05
Ρε τι τους λυπάστε τους θεωρητικούς για τα μαθηματικά; όταν μας βιαζαν κατά συρροή με τα αρχαία, την έκθεση και την ιστορία δε χυθηκε δάκρυ για την πάρτη μας. Και εφόσον είναι επιλογής μάθημα, μην το παίρνουν όσοι δεν το έχουν. Ωχου...

Λοιπόν ας επέμβει η θεωρητική εδώ. Κατ'αρχήν να ξεκαθαρίσω ότι πήρα Βιολογία Γ.Π. γιατί ήθελα εξαρχής Νομική και η Βιολογία ήταν το στάνταρ για ένα 19+. Έγραψα 20,αλλά μικρή σημασία έχει αυτό. Ήμουν πολύ καλή σε όλα τα μαθήματα και Μαθηματικά και Γεωμετρία και Φυσική και έγραφα πολύ καλύτερα από τους αντίστοιχους Τεχνολογικής και Θετικής. Ίσως γιατί από μόνη μου δεν μπορούσα να πάω αδιάβαστη σε μάθημα-καλα όχι Θρησκευτικά και κάτι τέτοια- (το φυτό εδώ. :p) ίσως πάλι γιατί οι καθηγητές των αντίστοιχων μαθημάτων πίεζαν εμένα και άλλα 2 παιδιά (τους καλύτερους του τμήματος και οι 3 Θεωρητική και τελικά και οι 3 περάσαμε στη ίδια σχολή btw),απαιτούσαν να γράφουμε βαθμάρες , εξέταση κάθε μέρα μόνο σε εμάς και ακόμα να ξέρουμε όλους του τύπους ιδιαίτερα στη Φυσική, όπως είχε πει χαρακτηριστικά μια καθηγήτρια ''Τόσους τύπους μαθαίνετε στα αρχαία, να κάτσετε να διαβάσετε και Φυσική.'' Οι αντίστοιχοι καθηγητές σε Αρχαία, Κείμενα, Ιστορία το απόλυτο τίποτα σε Θετικοτεχνολογικάριους... Ούτε καν ασκήσεις για το σπίτι δεν μας έβαζαν, ενώ Μαθηματικά και Φυσική το λιγότερο 4 θα τις είχαμε. Και είχαμε και τους συναδέλφους σας-πρώην- να μας λένε όλη την ώρα μας χρειάζονται στην Κατεύθυνση και μας χρειάζονται στην Κατεύθυνση.. Και εμάς μας χρειάζονταν τα αρχαία, αλλά στα παπάκια τους όταν κάναμε συντακτικό και γραμματική.

Άρα μην μου λέτε για πρήξιμο στα αρχαία και την Ιστορία γιατί έχω τις ακριβώς αντίθετες εμπειρίες και μάλιστα τραυματικές. :D

Ωστόσο θέλω κλείνοντας να επισημάνω ότι είμαι ΥΠΕΡ των σφαιρικών γνώσεων. Όσο σημαντικά είναι η Φυσική και τα Μαθηματικά, άλλο τόσο είναι και η Ιστορία και τα Αρχαία. Και απεχθάνομαι λογικές του τύπου ''μου είναι άχρηστα για την Κατεύθυνση, δεν τα διαβάζω'' κ.ο.κ.

δε μίλαγα για το σχολείο. μίλαγα για τις πανελλήνιες, τα θέματα και τη δυσκολία αυτών, καθώς και για τον τρόπο διόρθωσης. για το σχολείο δε μιλάω, γιατί πέρα από 3 καθηγητές, όλοι οι άλλοι ήταν για το φούτσο. ειδικά οι φιλόλογοι. και ο πληροφορικάριος. αυτός ήταν για ξύλο.

pl@yer
21-05-2013, 21:07
Προσωπικά έδωσα το 2007 και το γεγονός ότι είμαι χαλαρός τύπος και δεν αγχώθηκα με έσωσε. Φίλοι μου πολύ καλοί μαθητές επειδή πήγαν άσχημα στο 1ο μάθημα μετά τους έπιασε το άγχος και πάπαλα. Η άποψη μου πάντως(αφού υπάρχουν που υπάρχουν αυτές οι εξετάσεις), είναι ότι είναι σωστό το 4ο θέμα να είναι δύσκολο. Κάπως πρέπει να ξεχωρίσει ο κακός με τον μέτριο, τον καλό και τον άριστο.

ΥΓ.Συμφωνώ για γεωμετρία. Όλα τα λεφτά και τροφή για σκέψη μπόλικη..

Ωπ δικός μας είσαι κι εσύ :D

Xαλλλλλλλαρα..:D

Διαβάσαμε αρκετα, αλλά μηδέν άγχος, ζωάκι..

DirtySniper
21-05-2013, 21:20
Φυσικα και ειναι πετυχημενες. Συγκρινετε το επιπεδο της κοινωνιας με το ιδεατο.
Θα πρεπει να συγκρινετε τη κοινωνια με αλλες που δεν εχουν παρομοιο συστημα εκπαιδευσης.
Ας πουμε της ελληνικης κοινωνιας πριν 70 χρονια.
Οι πανελληνιες ειναι πολυ ψυχοφθορες πολυ κοστοβορες αλλα αν θελει καποιος να δπουδασει, δηλαδη να γινει επιστημονας πρεπει να μαθει παραγωγους τι να κανουμε.
Εκτος αν θελουμε οι γιατροι που μας κουραρουν να μην ειναι σε θεση να απομνημονευσουν τοσα βιβλια και τοσες πολλες πληροφοριες
-Γιατρε ποναω τι εχω
- Κατσε να δεις πως το λενε νομιζω οτι αρχιζει απο μι η απο σου η γριππη εχεις η ανικανοτητα.

Οι πανελληνιες με ολα τα κακα τους ειναι απο τους πλεον αδιαβλητους θεσμους στην Ελλαδα.
Το προβλημα δεν ειναι το κριτηριο εισαγωγης δηλ οι πανελληνιες.
Το προβλημα ειναι ολο το προηγουμενο σχολειο.
Οι αθλιοι καθηγητες, τα πολλα παιδια στη ταξη κτλ
Και ειδικα τα βιβλια που εχουν τεραστια αποσταση σε αυτα που γραφουν με αυτα που ζητουνται.

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21-05-2013, 21:32
σωστός
κι όσο για το που πάνε τόσοι φυσικοί
κάντε μια βόλτα στα πανεπιστήμια της αγγλίας και δείτε τι γίνεται στα εκάστοτε department of physics και από research students και από academic staff.

DirtySniper
21-05-2013, 21:39
Και θεωρω οτι τη ψυχολογια τη γαμανε οι γονεις και οχι οι πανελληνιες.
Οι γονεις ειναι αυτοι που δεν αντεχουν στην ιδεα οτι το παιδι τους δεν θα σπουδασει.
Οι γονεις ειναι αυτοι που ντρεπονται στη γειτονια.
Δεν υπαρχει τροπος να γινουν πιο ευκολα.
Η επιστημη τρεχει με καταιγιστικους ρυθμους, ο νεος επιστημονας πρεπει να μαθει πολυ περισσοτερα απο αυτα που μαθαινε καποιος πριν απο 20 χρονια.
Αρα απαιτειται ολο και μεγαλυτερο νοητικο δυναμικο για να σπουδασει καποιος.
Απλα θεωρουμε οτι ολοι πρεπει να σπιυδαζουν
Και γιατι το θεωρουμε αυτο?
Γιατι νομιζουμε οτι αμα σπουδασεις εισαι μορφωμενος που προφανως απο οσο θυμαμαι απο διαφορους φοιτητες στην εποχη μου υπηρχαν παρα πολυ αμορφωτοι με πτυχιο

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21-05-2013, 21:43
αυτά είναι τα γραμμάτια της μεταπολεμικής ελλάδας που ακόμα πληρώνουμε.
ότι πρέπει να σπουδάσεις και να μορφωθείς. λες κι οι 'αμόρφωτοι' (χωρίς πτυχίο) που κατάφεραν πολλά κι έκαναν περιουσίες είναι λίγοι.
ο άλλος μπορεί να δούλευε οικοδομή και να έγινε εργολάβος και μετά κατασκευαστής και να μην έχει τελειώσει το δημοτικό και να έχει τα άπειρα λεφτά απλά να νιώθει άβολα μπροστά σ'έναν ας πούμε δικηγόρο.

redglove
21-05-2013, 21:50
Φυσικα και ειναι πετυχημενες. Συγκρινετε το επιπεδο της κοινωνιας με το ιδεατο.
Θα πρεπει να συγκρινετε τη κοινωνια με αλλες που δεν εχουν παρομοιο συστημα εκπαιδευσης.
Ας πουμε της ελληνικης κοινωνιας πριν 70 χρονια.
Οι πανελληνιες ειναι πολυ ψυχοφθορες πολυ κοστοβορες αλλα αν θελει καποιος να δπουδασει, δηλαδη να γινει επιστημονας πρεπει να μαθει παραγωγους τι να κανουμε.
Εκτος αν θελουμε οι γιατροι που μας κουραρουν να μην ειναι σε θεση να απομνημονευσουν τοσα βιβλια και τοσες πολλες πληροφοριες
-Γιατρε ποναω τι εχω
- Κατσε να δεις πως το λενε νομιζω οτι αρχιζει απο μι η απο σου η γριππη εχεις η ανικανοτητα.

Οι πανελληνιες με ολα τα κακα τους ειναι απο τους πλεον αδιαβλητους θεσμους στην Ελλαδα.
Το προβλημα δεν ειναι το κριτηριο εισαγωγης δηλ οι πανελληνιες.
Το προβλημα ειναι ολο το προηγουμενο σχολειο.
Οι αθλιοι καθηγητες, τα πολλα παιδια στη ταξη κτλ
Και ειδικα τα βιβλια που εχουν τεραστια αποσταση σε αυτα που γραφουν με αυτα που ζητουνται.

Αυτό που λες είναι ότι εγώ που θέλω να γίνω οδηγός ταξί πρέπει να δώσω εξετάσεις οδήγησης ίδιες με αυτούς που θέλουν να οδηγήσουν Formula1, Αεροπλανοφόρο και F16.

ΤΑΚ, ετοιμάζουμε δηλαδή προσωπικό για έξω και είναι αυτό επιτυχία; Η εδώ κοινωνία τί κερδίζει;

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21-05-2013, 22:01
η εδώ κοινωνία θεώρησε ότι τα εύφορα χωράφια της ελληνικής γης κάνουν για φωτοβολταϊκά, θεώρησε ότι γεωργοί και υδραυλικοί και ηλεκτρολόγοι και κτηνοτρόφοι και αλιείς είναι μπανάλ να είναι έλληνες και λάτρεψε τις καφετέριες
εγώ ήξερα ότι τα καφενεία είναι για τους μεγάλους και τα ζαχαροπλαστεία για πιο νέους. έπρεπε όμως να δημιουργήσουμε εργοστάσια τεμπέληδων κι έτσι άνοιξαν τα 'καφέ'

DirtySniper
21-05-2013, 22:07
Οχι δεν το λεω εγω αυτο, οι γονεις το λενε.
Εγω λεω οτι αν θες να γινεις πιλοτος πρεπει να περασεις ικαρων και να ξερεις πολυ καλα φυσικη και μαθηματικα.
Αν θες να γινεις ταξιτζης σου αρκει ενα διπλωμα επαγγελματια.
Απλα η μαμα σου (οχι η δικη σου) θεωρει οτι πρεπει να μαθεις αυτα που χρειαζεται ενας πιλοτος γιατι δεν αντεχει στην ιδεα οτι θα πας σε ενα ΙΕΚ ενω το γειτονοπουλο θα περασει πολυτεχνειο.
Αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να χαμηλωσουμε το κριτηριο για τους πιλοτους γιατι πολυ απλα θα εχουμε χειροτερους πιλοτους και περισσοτερους πιλοτους με περισσοτερη ανεργεια.
Εγω πολυ γουσταρω τα παιδια που εχουν κατι συγκεκριμενο στο μυαλο τους και ας μην σπουδασουν.
Π.χ εγω θελω να γινω ΣΕΦ. Αυτα τα παιδια ειναι τα πιο ευτυχισμενα (πιθανοτατα οι γονεις τους να ντρεπονται) αλλα να πανε να γαμηθουν και αυτοι και τα κομπλεξ τους και ο ξαδερφος Βασιλακης που τα κανει ολα τελεια,
Μπηκε ιατρικη
Καθαριζει το δωματιο του
Δεν βριζει ποτε
Δεν στεναχωρει καθολου τους γονεις του.

SuperSayian
21-05-2013, 22:11
θεωρουμε οτι ολοι πρεπει να σπιυδαζουν
Και γιατι το θεωρουμε αυτο?
Γιατι νομιζουμε οτι αμα σπουδασεις εισαι μορφωμενος που προφανως απο οσο θυμαμαι απο διαφορους φοιτητες στην εποχη μου υπηρχαν παρα πολυ αμορφωτοι με πτυχιο

Εδω ειναι ολο το ζουμι.

Φιλε Ντερτι το θεμα δεν ειναι γιατι ειναι δυσκολα τα μαθηματικα κατευθυνσης η αν χρειαζονται οι παραγωγοι για να σπουδασεις.Αυτο για την ακριβεια ειναι τελειως διαφορετικο απ την ολη λογικη που επικρατει γυρω απ τις πανελληνιες.Η οποια λεει οτι αν αποτυχεις εισαι αχρηστος και ολοι οι συγγενεις και φιλοι που σε ειχαν ξεχασει θα σε παρουν τηλεφωνο να ρωτησουν πως τα πηγες και εσενα θα σου πεσουν τα μουτρα.Επισης αυτες οι εξετασεις υποτιθεται οτι καθοριζουν την ζωη σου,αν περασεις εκει που θελεις εισαι Θεος ειδικα αν η σχολη ειναι υψηλοβαθμη επισης εισαι επιτυχημενος και οχι αχαριστος που τρως τα λεφτα των γονιων σου.Οι οποιοι γονεις κανουν ολα αυτα που ειπες νωριτερα περι γειτονιας κτλ. Με λιγα λογια τα δυσκολα μαθηματικα εν μερη ειναι καλοδεχουμενα αλλα να ερχονται σωστα.Δηλαδη εγω που θελω να γινω μαθηματικοφυσικος για ποιο πουστη λογο πρεπει να μαθω (και να σπαταλησω πολυτιμο χρονο επι της ουσιας) στην χειροτερη θεωρια που εχω δει ποτε μου(Αναπτυξη εφαρμογων) η να παπαγαλισω το μισητο ΑΟΔΕ?Ο αλλος που θελει να ασχοληθει με υπολογιστες-νεες τεχνολογιες για ποιο λογο επισης να μαθαινει ΑΟΔΕ η ΑΟΘ ασχετα αν θεωρουνται ευκολα μαθηματα?Και τα ερωτηματα αυτα βεβαια δεν τελειωνουν ποτε.Και το θεμα ειναι οτι καποιος wanna be μαθηματικος πρεπει σωνει και ντε να μαθει ΑΟΔΕ και θα παρατηρησει πολυ σημαντικοτερα μαθηματα οπως πχ η Φυσικη Γενικης παιδειας που ειναι και πολυ ενδιαφερουσα η την ιστορια που ειναι επισης ενδιαφερον μαθημα αν διδασκεται σωστα.


Αν ενα παιδακι απ τα 15 που θα τελειωσει το γυμνασιο το εχεις χωσει σ ενα τετοιο τρυπακι ειναι λογικο στα 18 αν του χει ασκηθει και η αναλογη πιεση να κλαταρει και να μην μπορει να αποδοσει.Στο σχολειο επικρατει ενα μπαχαλο,χαλια καθηγητες,χαλια υποδομες,πολλα παιδια,νοοτροπια γτπκ,βαθμοθηρια,παπαγαλια ε ρε παιδια sorry πως εχετε την απαιτηση απ αυτο το παιδι να μπορει αν δει κατι καινουργιο η σχεδον καινουργιο στο διαγωνισμα που κρινει την ζωη του να μην κολλησει?Δεν εχουν ολοι το mentality του Σπανουλη.Και με ολα αυτα δεν θελω να υποστηριξω τα παιδια τα οποια το 90% δεν διαβαζει οπως πρεπει η δεν εχει εις βαθος γνωσεις η μαθαινει κατι και 10 μερες μετα το ξεχναει και ισχυει και αυτο που λεει ο natag οτι την αποτυχια μας θελουμε να την χρεωσουμε σε αλλους.Παρολαυτα σε ενα συστημα που χτιζεται λαθος απ τα θεμελια δεν θα κατηγορησω τον χτιστη του τελευταιου οροφου οταν το κτιριο πεσει.

Θα προτεινα σε οποιον εχει χρονο να δει μια εκπομπη του Θεοδωρακη απ τους πρωταγωνιστες που συγκρινει ενα Φιλανδικο σχολειο με ενα Ελληνικο και τι νοοτροπια-εγκαταστασεις-καθηγητες εχουν αυτοι και τι εχουμε εμεις.Δεν ξερεις αν πρεπει να γελασεις η να κλαψεις.

σωστός
κι όσο για το που πάνε τόσοι φυσικοί
κάντε μια βόλτα στα πανεπιστήμια της αγγλίας και δείτε τι γίνεται στα εκάστοτε department of physics και από research students και από academic staff.

Καλα και αυτο σχετικο ειναι.Αυτη την στιγμη εχουμε 6 τμηματα μαθηματικου στην χωρα και νομιζω αλλα τοσα φυσικου.Μπακαλιστηκα παραγουμε 1000 επιστημονες καθε κλαδου ανα ετος.Το θεμα ειναι οτι απ αυτους το 1/5 μονο εκανε μια πραγματικα συνειδητοποιημενη επιλογη και ηθελε να ασχοληθει με αυτους για τους υπολοιπους απλα εκατσε φαση.Απ αυτο το 1/5 οι μισοι θα φυγουν εξω.Οι υπολοιποι μισοι θα μεινιυν εδω και αναλογα την τυχη,γνωριμιες,χαρακτηρα θα προσπαθησουν να κανουν το "χομπι" τους επαγγελμα.Το θεμα ειναι το γινεται με τα υπολοιπα 4/5 οι οποιοι εντελως κατα τυχη μπηκαν εκει,απλα για να μην απογοητευσουν τους γονεις τους,για να χουν ενα λογο να καθονται 2-3 χρονακια χωρις να τους ενοχλησει κανεις κτλ.Θα τελειωσουν στα 6++ χρονια εχοντας περασει το 85% των μαθηματων με 5(υο οποιο πολλες φορες ειναι χαριστικο) η με σκονακι και μονο ενα μικρο αριθμο μαθηματων επειδη πραγματικα διαβασαν.Αργοτερα οταν φυσικα τελειωσουν περιχαρης και με καμαρι θα ποζαρουν για φωτο στην ορκωμοσια και φυσικα μην ξεχασω τα εξοδα για να περασεις το πτυχιο σε παπυρο και να το κορνιζαρεις η στο σαλονι στο δωματιο σου!Και μην σας ακουγεται υπερβολικο αυτο το 80% γιατι δυστυχως ειναι αληθεια,για καθε κλαδο.

redglove
21-05-2013, 22:34
Φέρτε μας το πρωτάθλημά μας γαμώ που μας έχετε και συζητάμε για τις γενοπάθειες της ελληνικής κοινωνίας. Ούτε οι χούπηδες δεν τα αντέχουμε αυτά!

deninho
22-05-2013, 00:19
Οι πανελληνιες με ολα τα κακα τους ειναι απο τους πλεον αδιαβλητους θεσμους στην Ελλαδα.
Το προβλημα δεν ειναι το κριτηριο εισαγωγης δηλ οι πανελληνιες.

οι πανελλήνιες είναι αδιάβλητος θεσμός μεν, αλλά αυτό που ακολουθεί είναι γτπκ. και αυτό είναι πρόβλημα.

deninho
22-05-2013, 17:15
Έχω την αίσθηση πως τα πιτόγυρα δεν κάνουν για γράμμωση τελικά. Μόνο όγκο..

air josh
22-05-2013, 17:30
Ειδικα αμα τα συνδυασεις με μπυρα εχεις καλυτερα αποτελεσματα στον ογκο.Παρεπιπτοντως ειναι εντυπωση μου ή τα σουβλακια εχουν αρχισει και μικραινουν?

duda-agelopouloi-v-span
24-05-2013, 17:41
χυθηκε το βραδυ που κοιμομουνα μισο ποτηρι νερο στο tablet.το ανοιξα και δουλευαν τα παντα μετα το εκλεισα.τωρα που πηγα να δω κατι δεν λειτουργουσε η οθονη αφης του εκανα ενα reset και ανοιγει αλλα σταματα στη διαφημιση της εταιριας εχει κανεις ιδεα τι να κανω?φτιαχνεται?

red hoopligan
25-05-2013, 01:08
Παράτα τα βιβλία και έλα να κάνουμε έρωτα στην παραλία. #taleeiswsta :o

linas7
27-05-2013, 00:20
χυθηκε το βραδυ που κοιμομουνα μισο ποτηρι νερο στο tablet.το ανοιξα και δουλευαν τα παντα μετα το εκλεισα.τωρα που πηγα να δω κατι δεν λειτουργουσε η οθονη αφης του εκανα ενα reset και ανοιγει αλλα σταματα στη διαφημιση της εταιριας εχει κανεις ιδεα τι να κανω?φτιαχνεται?

Μπορει να είναι τα πάντα φιλε αν δεν το δει κάποιος απο κοντα οτι και να σου πει μαλακία θα είναι.

duda-agelopouloi-v-span
27-05-2013, 02:15
εχω και μια εγγυηση που τελειωνει 6 ιουνιου και περιλαμβανει μεσα και το νερο.
λεει πως η εγγυηση περιλαμβανει και περιπτωσεις που το tablet εχει σπασει εχει αμμο υγρασια η εχει χυθει νερο.κατα τα αλλα ευχαριστω για την απαντηση

DirtySniper
27-05-2013, 02:46
ειδες τι παθαινεις για να βριζεισ το Μαρινακη?

duda-agelopouloi-v-span
27-05-2013, 16:16
λες να μου εκανε βουντου ο μαρινακης με τον θεοδωριδη

dora7
27-05-2013, 19:31
λες να μου εκανε βουντου ο μαρινακης με τον θεοδωριδη

και πας να διαμαρτυρηθεις και σου λεει ο Σαββας "δεν θελω κιχ..." :p

red champion
28-05-2013, 00:50
μας ψιλοβιασαν σήμερα στα αρχαια.άγνωστο κείμενο που διδάσκεται στον ασεπ των φιλολογων....

deninho
30-05-2013, 23:53
http://www.killthehydra.com/wp-content/uploads/staring-at-boobs-science-bitch-breaking-bad.jpg

Eleni7
31-05-2013, 00:03
μας ψιλοβιασαν σήμερα στα αρχαια.άγνωστο κείμενο που διδάσκεται στον ασεπ των φιλολογων....

Συνολικα πως πηγες ρε;Το εχεις λες για εκει που θες;

red champion
31-05-2013, 01:50
μας ψιλοβιασαν σήμερα στα αρχαια.άγνωστο κείμενο που διδάσκεται στον ασεπ των φιλολογων....

Συνολικα πως πηγες ρε;Το εχεις λες για εκει που θες;

κοιτα αρχαια εχω πεσει σιγουρα κατω απο αυτο που εγραφα συνηθως(και ειναι και μαθημα βαρυτητας),λογοτεχνια ειναι πολυ υποκειμενικη και δεν μπορω να υπολογισω,στα υπολοιπα οπως το υπολογιζω και οπως μου ειπαν στο φροντ μια χαρα....οσο για τη σχολη αθηνα πολυ δυσκολο-απιθανο(εκτος αν πεσουν οι βασεις,το οποιο βεβαια δεν ακουγεται),αλλα για γενικα ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξη
λιγο υπομονη

Eleni7
31-05-2013, 01:56
Καλα αποτελεσματα να εχεις!

SuperSayian
01-06-2013, 21:08
Αυτο που ολη την εβδομαδα λιωνουμε και το Σ/Κ που θες να πας για κανα μπανιο βρεχει ειλικρινα με ξεπερναει...πουστη καιρε πουλα!!

#ellinaras_7

natag
01-06-2013, 21:21
Αυτο ξαναπες το...

dora7
01-06-2013, 21:23
και τριτη φορα...:p:p:p

SuperSayian
01-06-2013, 21:28
Το διεγραψα το double post αμεσως εσυ :p

deninho
01-06-2013, 23:19
http://i.imgur.com/D2yL7Rp.jpg

@D.Rivers αυτός ήταν ο νίγκα που έλεγα. Δεν είναι ο Γούντς νομίζω :p Μπορεί να είναι συγγενής κάποιου παίκτη του Ρεθύμνου.

kk_SEF
01-06-2013, 23:46
Αυτο που ολη την εβδομαδα λιωνουμε και το Σ/Κ που θες να πας για κανα μπανιο βρεχει ειλικρινα με ξεπερναει...πουστη καιρε πουλα!!

#ellinaras_7

Κρύβε λόγια μη πουλήσει σε κανα χειρότερο και τον παρακαλάμε να γυρίσει! Καλή είναι και η βροχούλα ποτίζει τα σπαρτά ευχαριστούμε καιρέ είσαι πολύ καλός

dora7
01-06-2013, 23:48
και το ειπανε οτι φετος παμε για βροχερο καλοκαιρι...το κερατο μου μεσα...:D

μετα απο 11 χρονια οι ημερομηνιες Πασχα και αγ. πνευματος πεφτουν φετος ακριβως οι ιδιες...και το καλοκαιρι του 2002 ηταν επισης βροχερο..αυτη η περιοδικοτητα με ξεπερναει...

JoeThrylos
03-06-2013, 17:38
Ειμαι εξωτερικο και ψαχνω εναν τροπο να "φαινεται" οτι μπαινω απο ελλαδα στο ιντερνετ ωστε να μπορω να δω τα WebTV των ελληνικων καναλιων π.χ της Ερτ σημερα που δεν σε αφηνει για εκτος ελλαδας. Ξερει καποιος καποιον τροπο?

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
03-06-2013, 17:41
http://i.imgur.com/D2yL7Rp.jpg

@D.Rivers αυτός ήταν ο νίγκα που έλεγα. Δεν είναι ο Γούντς νομίζω :p Μπορεί να είναι συγγενής κάποιου παίκτη του Ρεθύμνου.ο τύπος μπορεί να είναι συγγενής παίκτου, η κοπέλα αριστερά όμως είναι σίγουρα lab scientist

D.Rivers
04-06-2013, 21:53
Λόγω ζέστης, λέω ανεκδοτάκι να δροσίσει :D

Ήταν ο Jaime Lannister και surfαρε στο internet βλέποντας τα αγαπημένα του video. Συνέχεια όμως έβγαιναν ηλίθιες διαφημίσεις στην αρχή και του έσπαζαν τα νεύρα μέχρι να τελειώσουν. Επειδή δεν την πάλευε άλλο, κάλεσε συμβούλιο των Maesters από όλο το Westeros για να βρεθεί λύση. Μαζεύτηκαν λοιπόν οι καλύτεροι Maesters, που ήταν και κατασκευαστές πολυμεσικών ιστοσελίδων : 9 από το Casterly Rock , 12 από το King's Landing , 8 από το Winterfell και μαζί και ο αδερφός του Jaime ο Tyrion, που είχε μεγάλη εμπειρία από ιστοσελίδες.
Αφού συζήτησαν το θέμα και το ανάλυσαν για πολλές μέρες, ψήφισαν την καλύτερη λύση και έφεραν τα πρακτικά στον jaime. Όλοι τον συμβούλευαν να πατάει "skip" όταν εμφανίζεται η διαφήμιση εκτός από τον Tyrion, που είχε ψηφίσει να περιμένει να τελειώσει η διαφήμιση.
Διάβαζε σκυθρωπός ο Jaime τα πρακτικά και τον πετυχαίνει η αδερφή του η Cersei.
-Τι έχεις Jaime; Τι σε συμβούλεψε τελικά το συμβούλιο; Και απαντά ο Jaime:


(Επιλέξτε μεταξύ των spoilers, να δείτε με τα άσπρα γράμματα ;) )



- 29 κατασκευαστές πλην Tyrion συνιστούν skip.

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
05-06-2013, 16:40
50ο ΡΑΛΛΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
ΑΝΕΜΟΙ ΚΑΙ ΥΔΑΤΑ 100%
ΩΡΑ ΚΑΛΗ ΣΤΗΝ ΠΡΥΜΝΗ ΜΑΣ ΚΙ ΑΕΡΑ ΣΤΑ ΠΑΝΙΑ ΜΑΣ
ΦΑΛΗΡΟ ΣΥΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟΠΡΙΜΑ ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΙ ΟΡΤΣΑ ΣΤΟ ΑΝΕΒΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΕΡΙΦΟ
ΣΥΡΟΣ-ΠΑΤΜΟΣ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΞΥΛΟ. ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΕΛΛΙΠΤΙΚΗ ΓΙΑ ΠΛΑΓΙΟΔΡΟΜΙΑ.
ΚΟΥΦΟΝΗΣΙ ΣΟΥΝΙΟ ΒΡΩΜΟΞΥΛΟ ΣΤΑ ΟΡΤΣΑ
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΣ ΥΠ'ΟΨΙΝ ΤΑ ΜΕΛΤΕΜΙΑ

http://www.aegeanrally.gr/contents/scripts/showafisa.php?aid=50

linas7
07-06-2013, 17:32
Ειμαι εξωτερικο και ψαχνω εναν τροπο να "φαινεται" οτι μπαινω απο ελλαδα στο ιντερνετ ωστε να μπορω να δω τα WebTV των ελληνικων καναλιων π.χ της Ερτ σημερα που δεν σε αφηνει για εκτος ελλαδας. Ξερει καποιος καποιον τροπο?

me kapoion proxy.

Kai iparxei kai ena plugin gia firefox anonymoX nomizo legete

JoeThrylos
07-06-2013, 18:08
Ειμαι εξωτερικο και ψαχνω εναν τροπο να "φαινεται" οτι μπαινω απο ελλαδα στο ιντερνετ ωστε να μπορω να δω τα WebTV των ελληνικων καναλιων π.χ της Ερτ σημερα που δεν σε αφηνει για εκτος ελλαδας. Ξερει καποιος καποιον τροπο?

me kapoion proxy.

Kai iparxei kai ena plugin gia firefox anonymoX nomizo legete



Eυχαριστω! Θα το ψαξω τωρα, ειδικα το anonymox που λες που ακουγεται απλο, αυτο με το proxy δεν ξερω πως να το κανω

Y.Γ: Το βρηκα με proxy! Λειτουργει! Σ αγαπαω! Το anonymox μου εδινε επιλογη να αλλαξω σε 3-4 χωρες και δεν ειχε την Ελλαδα οποτε δεν μου χρησιμευε (επρεπε να εισαι premium μελος)

linas7
07-06-2013, 18:30
Min to psaxneis den ginetai, exei merikes xores alla oxi ellada kai gia na baleis extra xores prepei na pliroseis.


Psakse sto google kati me change IP kai proxy kai tha breis pos ginetai

deninho
09-06-2013, 03:18
θεώρησα προτιμότερο να μην μπει στο θέμα με τους τελικούς, ούτε καν σε κάποιο θέμα σχετικό με την ομάδα, γιατί το σχόλιο δεν έχει σχέση με την ομάδα. Απλά το βάζω για να δούμε τι μυαλά κυκλοφορούν εκεί έξω.

http://i.imgur.com/UV20sqU.jpg

deninho
10-06-2013, 16:46
μιας και αρχίζουν οι εξεταστικές αυτήν την περίοδο

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/988533_547056288665265_1328081151_n.jpg

διαβάστε για να μην τσιμπήσετε ένα αρτίδι.

Eleni7
10-06-2013, 17:02
Εχω ξεκινησει ηδη εγω.Βασικα οχι απλα εχω ξεκινησει,κοντευω να τελειωσω κιολλας.Εχω 2 μαθηματα ακομη.

Red Pulse
10-06-2013, 17:03
 

deninho
10-06-2013, 17:50
Εχω ξεκινησει ηδη εγω.Βασικα οχι απλα εχω ξεκινησει,κοντευω να τελειωσω κιολλας.Εχω 2 μαθηματα ακομη.

καλά αρ... αποτελέσματα. :p Εγώ είμαι σε τέτοια χάλια που δεν ξέρω καν πότε αρχίζω. Απλά διαβάζω τα μαθήματα που θέλω να δώσω. Αν κοιτάξω το πρόγραμμα είμαι σίγουρος ότι το πρώτο που δίνω θα είναι αυτό που δεν έχω αγγίξει ακόμα :D

red hoopligan
10-06-2013, 17:53
Deninho δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις! Μην χτυπάς στον SuperSayian που δεν εχει αρχίσει ακόμη και θα τελειώσει κατα τις 25/7. :D

Υγ. Εγώ άρχισα σήμερα btw!

deninho
10-06-2013, 18:12
είσαι κακός άνθρωπος Εύη :p Αυτό ήταν χτύπημα κάτω από τη μέση

D.Rivers
10-06-2013, 22:17
Μόνο οι επί πτυχίω γράφουμε τέλος Ιούνη-αρχές Ιούλη :(

red hoopligan
10-06-2013, 22:29
Καλά μην κλαίγεσαι και εσύ που τελειώνεις!! ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΑΣ! :P

KonTaz
11-06-2013, 04:30
μιας και αρχίζουν οι εξεταστικές αυτήν την περίοδο

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/988533_547056288665265_1328081151_n.jpg

διαβάστε για να μην τσιμπήσετε ένα αρτίδι.

Το 1ο σήμερα.Αρχή το ήμισυ του παντός λένε

LFO
11-06-2013, 11:28
Aισθάνομαι πολυ γερος οταν διαβαζω τα ποστ σας ρε....

dora7
11-06-2013, 14:02
Aισθάνομαι πολυ γερος οταν διαβαζω τα ποστ σας ρε....

μην το εχεις μεσα σου αυτο:p...απλα δεν δινουμε εξετασεις...κατα τα αλλα μια χαρα νιατα ειμαστε...;)

clockworkorange
11-06-2013, 21:04
Παλιά το κανάλι 67...τώρα η ΕΡΤ...

Αίσχος,αίσχος...ΑΡΚΟΥΔΕΗΔΕΣ...

lemmy85
11-06-2013, 22:59
Κλείνουν και τον τάφο τους

christos
12-06-2013, 02:11
ως γνωστης του χωρου των γιαπηδων να πω και κατι που περναει στα ψιλα με τα της ερτ. πιθανως επειδη αρκετοι δεν καταλαβαινουν (λογικο), η επειδη δεν αφορα αμεσα την μεσαια και την μικρη ταξη (ποσο σιχαμενη εκφραση;!;!) οποτε ο τσιπρας παιζει και να μην το εχει ακουσει καν. λονγκ τερμ παντως ειναι αρκετα σοβαρο

http://blogs.wsj.com/moneybeat/2013/06/11/greece-birthplace-of-modern-civilization-now-an-emerging-market/

deninho
12-06-2013, 02:44
δεν είμεθα ανεπτυγμένοι πλέον αλλά είμεθα αναπτυσσόμενοι; Κίνα της Μεσογείου κι έτσι; χαχαχαχαχα

christos
12-06-2013, 03:00
το αστειο ειναι οτι θα το περασουν για καλο επειδη σορτ τερμ θα υπαρχει μια πλασματικη κινητικοτητα και "θα ερθουν οι επενδυτες του ιμερτζινγκ χωρου". λονγκτ τερμ τα στοιχειωδη να ξερεις ειναι καταστροφικη εξελιξη..

redglove
12-06-2013, 03:05
Μην ξεφύγουμε, μόνο αυτό.

christos
12-06-2013, 11:55
το αστειο ειναι οτι θα το περασουν για καλο επειδη σορτ τερμ θα υπαρχει μια πλασματικη κινητικοτητα και "θα ερθουν οι επενδυτες του ιμερτζινγκ χωρου". λονγκτ τερμ τα στοιχειωδη να ξερεις ειναι καταστροφικη εξελιξη..

http://www.euro2day.gr/news/market/article/1106489/ti-allazei-sto-ha-h-ypovathmish-apo-msci.html

χαχαχαχχαχαχαχαχα. μας βλεπουνε ρεεε. τουλαχιστον στην 2η παραγαρφο το ψιλοσωζει..

υγ. glove σε τι να μην ξεφυγουμε;

deninho
12-06-2013, 16:32
μην μπλέξουμε με πολιτική. λεπτή γραμμή σε αυτά τα θέματα.

OneOfTheSmurfs
12-06-2013, 18:59
http://www.newsbeast.gr/technology/arthro/543714/i-apple-apokalupse-to-epanastatiko-mac-pro/
Daaaamn....
Ειναι τρελοι εκει στην apple..
Ισως με εκανε να αλλαζα λειτουργικο αυτο το ΘΗΡΙΟ, αλλα οταν ακουσω τιμη θα ξενερωσω τη ζωη μ..

deninho
12-06-2013, 19:03
https://www.thelab.gr/attachment.php?attachmentid=56766&stc=1&d=1370958509

OneOfTheSmurfs
12-06-2013, 19:07
Παραδοξως μ αρεσει πολυ ο σχεδιασμος.. Απλα αμα το ειχα σπιτι μου, ισως το μπερδευα με τον καδο για τα σκουπιδια μερικες φορες..

SuperSayian
18-06-2013, 00:52
Σε 20 μερες δινω για 5η(!) :eek: φορα φυσικη,ο Θεος να μας λυπηθει αλλα αν ειναι να μεινει ο Καιλ ποιος την γαμαει μωρε την εξεταστικη???

Κατα τ αλλα δεν ξερω ειδικα για τον Καιλ ειμαι σιγουρος οτι θα μεινει και οι αλλοι πιστευω αλλα ειδικα ο Καιλ δεν παιζει να φυγει δεν το χωραει το μυαλο μου δηλαδη!

red hoopligan
18-06-2013, 01:02
Σε 20 μερες δινω για 5η(!) :eek: φορα φυσικη,ο Θεος να μας λυπηθει αλλα αν ειναι να μεινει ο Καιλ ποιος την γαμαει μωρε την εξεταστικη???

Κατα τ αλλα δεν ξερω ειδικα για τον Καιλ ειμαι σιγουρος οτι θα μεινει και οι αλλοι πιστευω αλλα ειδικα ο Καιλ δεν παιζει να φυγει δεν το χωραει το μυαλο μου δηλαδη!

Kαλή επιτυχία!!! :p

υγ. Και ο Καιλ και ο Σπαν θα μεινουν στο τέλος... Εμένα ο Λο με προβληματίζει μόνο.

pl@yer
18-06-2013, 01:13
Πω ρε φίλε κι εγώ φυσική δίνω από 1ο έτος, σήμερα έδωσα ξανά και νομίζω την έδιωξα επιτελους...
Νομίζω τελικά οι περισσότεροι στην ίδια φάση είμαστε, λίγο διάβασμα, λίγο ρεντχουπς κι έτσι..

waxmaster_c
18-06-2013, 01:19
λίγα ps3, λίγο pc, αρκετά redhoops, λίγο hiphop.gr, λίγο καφεδάκια, λίγο ξάπλα, λίγο nba κ.ο.κ. (αργόσχολος spotted)

deninho
18-06-2013, 01:19
πολύ ρεντχούπς, τα βιβλία δεν ξέρουμε που είναι.

red hoopligan
18-06-2013, 01:22
Στη βιβλιοθήκη ΣΑΣ;;;;;;

pl@yer
18-06-2013, 01:23
Pc ο χειρότερος φίλος του διαβάσματος..Ειδικά αν πεις θα διαβάσω σημειώσεις απ'το λάπτοπ κοροιδεύεις τον εαυτό σου..

Τα'χουμε πει το μόνο χαρτί που έχει πραγματική αξία σήμερα είναι το τρελόχαρτο, μη σκάτε οποτε..

isiah
18-06-2013, 01:24
Με συγκινείτε ρε , θυμάμαι τα δικά μου. Φυσική Ι, προς το τέλος την είχα περάσει. Τι σχολή είστε? Σορρυ για το οφφτοπικ, Χάινζ μείνε

pl@yer
18-06-2013, 01:29
Με συγκινείτε ρε , θυμάμαι τα δικά μου. Φυσική Ι, προς το τέλος την είχα περάσει. Τι σχολή είστε? Σορρυ για το οφφτοπικ, Χάινζ μείνε

Πολιτικός μηχανικός, κοινώς στα μπετά..

Σχώρα μας Καυλαρε για το οφτόπικ, αλλά το αγχος της ανανέωσης βλέπεις..Βάλε τζίφρα να ησυχάσουμε..

YΓ Θεσσαλονίκη είναι κανένας άλλος? Μόνο με Grimreaper έχουμε μιλήσει.

SuperSayian
18-06-2013, 01:37
Μετεφερα εδω τα off topic του Καιλ...Καλα Φυσικη κ εγω απ το πρωτο ετος και εχουμε φτασει 4ο ...κλαμα και τωρα δεν το βλεπω να την περναω αν δεν οργανωσω τα σκονακια μου :p

Ειλικρινα η μονη εξεταστικη που μπορω(λεμε τωρα) καπως να διαβασω ειναι τον χειμωνα...Τωρα πιο διασκεδαστικο κ ενδιαφερον ειναι να κοιταω τον τοιχο παρα να ανοιξω βιβλιο...χαχαχα

Ευτυχως δεν εχουμε Φυσικη ΙΙ,μαθηματικα ΙΙ και ΙΙΙ που εχουμε δεν τα χω αγγιξει ακομα :D

deninho
18-06-2013, 01:42
τι φυσική κάνετε ρε παιδιά; ρωτήστε εδώ ο,τι θέλετε, να σας απαντήσει ο DirtySniper :P Εγώ τις 3 από τις 5 φυσικές τις έχω περάσει σχεδόν χωρίς διάβασμα. στη μία κόπηκα και την 5η τη δίνω τώρα (για πρώτη φορά ιν μάι λάιφ)

Εγώ με τα μαθηματικά έχω ένα κόλλημα. Τα σιχαίνομαι τόσο, που ούτε να ασχοληθώ δε θέλω...

εσύ isiah τι έχεις τελειώσει;

Eleni7
18-06-2013, 01:43
Μαθηματικο εδω.Καντε ενα ban στον deninho που λεει οτι τα σιχαινεται!

red hoopligan
18-06-2013, 01:46
Κάθε σχολή έχει τελικά τις πίκρες της! Με μαθήματα που δεν τα περνάς ποτέ! Yeah! :mad:

red hoopligan
18-06-2013, 01:48
Μιας και λέμε για εξεταστική!

11:00: Μπαίνεις να δώσεις μάθημα...
11:10: Παίρνεις θέματα...
11:12: http://i.imgur.com/5PjRJl.gif

isiah
18-06-2013, 01:48
τι φυσική κάνετε ρε παιδιά; ρωτήστε εδώ ο,τι θέλετε, να σας απαντήσει ο DirtySniper :P Εγώ τις 3 από τις 5 φυσικές τις έχω περάσει σχεδόν χωρίς διάβασμα. στη μία κόπηκα και την 5η τη δίνω τώρα (για πρώτη φορά ιν μάι λάιφ)

Εγώ με τα μαθηματικά έχω ένα κόλλημα. Τα σιχαίνομαι τόσο, που ούτε να ασχοληθώ δε θέλω...

εσύ isiah τι έχεις τελειώσει;

Ηλεκτ. Μηχ & Μηχ Η/Υ...αν μπορούμε να βοηθήσουμε σε κάτι ευχαρίστως παιδιά. Αν και πέρασαν τα χρόνια , ό,τι θυμόμαστε χεχε

isiah
18-06-2013, 01:49
Κάθε σχολή έχει τελικά τις πίκρες της! Με μαθήματα που δεν τα περνάς ποτέ! Yeah! :mad:

true story...στο τέλος όμως τα περνάς και λες "αυτό ήταν?"

SuperSayian
18-06-2013, 01:50
τι φυσική κάνετε ρε παιδιά; ρωτήστε εδώ ο,τι θέλετε, να σας απαντήσει ο DirtySniper :P Εγώ τις 3 από τις 5 φυσικές τις έχω περάσει σχεδόν χωρίς διάβασμα. στη μία κόπηκα και την 5η τη δίνω τώρα (για πρώτη φορά ιν μάι λάιφ)

Εγώ με τα μαθηματικά έχω ένα κόλλημα. Τα σιχαίνομαι τόσο, που ούτε να ασχοληθώ δε θέλω...

εσύ isiah τι έχεις τελειώσει;

οτι εχεις παθει εσυ με τα μαθηματικα εχουμε ολοι εμεις με την φυσικη:p Ηλεκτρομαγνητισμο-οπτικη εχω εγω κ δεν βλεπω να τελειωνει ποτε!

Ηλεκτρολογος εδω παρεμπιπτοντως,που λεει ο λογος δηλαδη αλλα νταξ

deninho
18-06-2013, 01:52
σοβαρά όμως τα σιχαίνομαι. Δίνω την Πέμπτη Συνήθεις διαφορικές εξισώσεις, και κάποια στιγμή μέσα στο μήνα Μερικές Διαφορικές Εξισώσεις, και δεν μπορώ να ασχοληθώ πάνω από 5 λεπτά. Με κάνανε να τα σιχαίνομαι -ενώ παλιά με ενδιέφεραν- όταν αποφάσισαν ότι θα έχουμε θέματα στο στυλ του μαθηματικού. μηδέν πρακτικό ενδιαφέρον, και καθαρά θεωρία και αποδείξεις. Να τα κάνω τι αυτά στη Φυσική; Αν χρειαστώ κάτι τέτοιο, για αυτό έχω τους μαθηματικούς. Δεν είναι τυχαίο που το παρατσούκλι τους είναι "υπηρέτες των Φυσικών"

D.Rivers
18-06-2013, 01:53
Παιδιά κάντε το σταυρό σας μια και για μένα παρακαλώ!!!
Πάω για το πολυπόθητο πτυχίο (Πληροφορική είμαι στην ΑΣΟΕΕ) και τα 2 από τα 4 που έχω ακόμα, είναι Μαθηματικά... Please lord have mercy (δεν τα μισώ, μου άρεσαν αρκετά κάποτε! Απλώς είναι που τα έχω ξεχάσει από το Λύκειο πια και δε διαβάζονται...)!!

isiah
18-06-2013, 01:54
Ηλεκτρομαγνητικά Πεδία Ι και ΙΙ ΕΦΙΑΛΤΗΣ
Όλα καλά θα πάνε Rivers, κράτα γερά

deninho
18-06-2013, 01:57
Ηλεκτρομαγνητισμο-οπτικη εχω εγω κ δεν βλεπω να τελειωνει ποτε!

Η/Μ (καθώς και Φυσική 3, που είναι το ίδιο πράγμα, πιο θεωρητικό) δεν το έχω περάσει, κι ούτε έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα. tbh μια φορά μπήκα να γράψω.

Αλλά για πες τι κάνετε; ίσως μπορώ να βοηθήσω.

Οπτική έχω περάσει, αλλά με τη βοήθεια της κυματικής (το μάθημα είναι κυματική & οπτική), αν και βάζω στοίχημα ότι ασχολείστε με άλλα κομμάτια της οπτικής κι όχι με κάτοπτρα κλπ

red hoopligan
18-06-2013, 02:05
Eγώ που έχω άλλα δύο χρόνια για να μπορώ να πω ότι είμαι επί πτυχίω, να μιλήσω; :p

υγ. D. Rivers κάντους το όπως ο Θρύλος στην Ευρώπη. 2/2 και back to back.. ;)

deninho
18-06-2013, 02:06
όχι, να μη μιλήσεις. να κάτσεις να διαβάσεις, γιατί ο νόμος σε πιέζει πολύ εσένα :p

20% διαβάζω και 80% γυρνάω τις σελίδες να δω πόσο έχω ακόμα

δε ντρεπόμαστε λιγάκι... που πάει η νεολαία;

Salvador7
18-06-2013, 02:12
Αν δεν τελειώσεις τα προβλεπόμενα χρόνια απλά σε διώχνουν? Νομίζω πρέπει να δωθεί έγκριση δεν διαγράφεσαι με το που τελειώνει ο χρόνος. Επίσης είχα ακούσει οτι σκεφτονται να βγει νόμος οπου θα μπορεί ο εκάστοτε φοιτητής να πληρώσει σαν δίδακτρα για τον παραπάνω χρόνο. Ξέρει κάποιος περισσότερα?

DirtySniper
18-06-2013, 02:12
Σε 20 μερες δινω για 5η(!) :eek: φορα φυσικη,ο Θεος να μας λυπηθει αλλα αν ειναι να μεινει ο Καιλ ποιος την γαμαει μωρε την εξεταστικη???

Κατα τ αλλα δεν ξερω ειδικα για τον Καιλ ειμαι σιγουρος οτι θα μεινει και οι αλλοι πιστευω αλλα ειδικα ο Καιλ δεν παιζει να φυγει δεν το χωραει το μυαλο μου δηλαδη!

ποια απο ολες τις φυσικες
πες να σου πουμε τι να διαβασεις

red hoopligan
18-06-2013, 02:13
όχι, να μη μιλήσεις. να κάτσεις να διαβάσεις, γιατί ο νόμος σε πιέζει πολύ εσένα :p

Κάτσε να δούμε αν και σε ποιες σχολές θα εφαρμοστεί... Πάντως έχω βάλει σαν εφικτό στόχο να τελειώσω στα 5 χρόνια το πολύ! Από που αντλώ αυτή την αισιοδοξία δεν ξέρω...χαχα



20% διαβάζω και 80% γυρνάω τις σελίδες να δω πόσο έχω ακόμα

δε ντρεπόμαστε λιγάκι... που πάει η νεολαία;[/QUOTE]

ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ απο το γεροντοπαλίκαρο deninho... Nα καούμε στην κόλαση..

deninho
18-06-2013, 02:15
Αν δεν τελειώσεις τα προβλεπόμενα χρόνια απλά σε διώχνουν? Νομίζω πρέπει να δωθεί έγκριση δεν διαγράφεσαι με το που τελειώνει ο χρόνος. Επίσης είχα ακούσει οτι σκεφτονται να βγει νόμος οπου θα μπορεί ο εκάστοτε φοιτητής να πληρώσει σαν δίδακτρα για τον παραπάνω χρόνο. Ξέρει κάποιος περισσότερα?

δεν ξέρω, δεν απαντώ. εμάς δεν έχει ψηφιστεί από τη Συνέλευση του τμήματος το να περάσει ο νόμος για τις διαγραφές στον κανονισμό της σχολής, άρα προς το παρόν δε διαγράφεται κανείς :p

SuperSayian
18-06-2013, 02:16
Ηλεκτρομαγνητισμο-οπτικη εχω εγω κ δεν βλεπω να τελειωνει ποτε!

Η/Μ (καθώς και Φυσική 3, που είναι το ίδιο πράγμα, πιο θεωρητικό) δεν το έχω περάσει, κι ούτε έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα. tbh μια φορά μπήκα να γράψω.

Αλλά για πες τι κάνετε; ίσως μπορώ να βοηθήσω.

Οπτική έχω περάσει, αλλά με τη βοήθεια της κυματικής (το μάθημα είναι κυματική & οπτική), αν και βάζω στοίχημα ότι ασχολείστε με άλλα κομμάτια της οπτικής κι όχι με κάτοπτρα κλπ

Καλα τωρα σωθηκε....εγω πρεπει να αρχισω απ τα ΘΜΚΕ τωρα...μαθημα 2ου εξαμηνου,θυμαμαι το χα ψιλοπαρακολουθησει τοτε και λιγο απ το λυκειο ειχα μια αλφα επαφη,τυχαινει ομως να το δινω τοτε μες τους τελικους της Α1 οπως καταλαβαινεις κανενα διαβασμα παρολαυτα πηρα ενα 4 ο καλυτερος μου βαθμος ως τωρα:D Ε απο τοτε και μετα δεν το χω ξαναπαρακολουθησει ετσι παω και δινω ουτε καν χωρις σκονακι.

Απ οσο θυμαμαι καναμε ηλεκτροστατική,νομοι coulomb gauss ktl,ηλ.πεδια γυρω απο αγωγους,τον παπαρα τον maxwell και ηλ. κυματα,ηλεκτρομαγνητικη επαγωγη τετοια.Παραπανω δεν θυμαμαι...Οπτικη τοτε δεν ειχαμε κανει αλλα εχει αλλαξει ο καθηγητης και τωρα τι εχουν κανει ο Θεος και η ψυχη τους

DirtySniper
18-06-2013, 02:28
1.παλιά θέματα απο τους αριστερούς
2.καινουρια θέματα απο τους ΔΑΠιτες (διορθωση μονο από ΔΑΠιτισες)
3.πατερας Γκαρούτσος για να λυσετε καμια ασκησουλα
4. το σταυρό σας
5. και κυριοτερο: Φυγετε απο το σπιτι οπου υπαρχει ιντερνετ και ρεντχουπς.
Πηγαίντε σα κανα ααναγνωστήριο να διαβάσετε μακρια απο Νικαι Ντον και κολασμενες φωτο του Γιουσερνονειμ.

6.Μην ξεκινησετε τις δημοσιες σχεσεις στα αναγνωστηρια γιατι μετα απο μια βδομαδα θα πηγαινετε εκει μονο για καφε με τα γκομενακια που γνωρισατε εκει.

Καλη επιτυχια και καλο κουραγιο
βιαστείτε να πάρετε το πτυχίο σας, για να τελειώσετε μια ώρα αρχύτερα, για να μπειτε στην αγορα εργασίας, να πιασετε μια δουλιτσα να μην επιβαρυνετε αλλο τους γονεις σας.
Α καλο ε

Red Pulse
18-06-2013, 02:33
 

deninho
18-06-2013, 02:41
γκαρούτσο ή μοίρα για ηλεκτρομαγνητισμό; Θα έβαζα στη μέση και griffiths αλλά τον λυπάμαι τον SuperSayian :p

DirtySniper
18-06-2013, 02:47
να γινω κακος?
θα γινω
πολυτεχνειο ειπαμε ?
εκει δεν τους ενδιαφερει το γιατι συμβαινει ενα πραγμα
απλα να γινεται

οποτε γκαρουτσος δαγκωτος

ο Γκριφθς ειναι για εμας τους επιστημονες
δευτερο:α καλο ε

JoeThrylos
18-06-2013, 03:03
Παιδιά κάντε το σταυρό σας μια και για μένα παρακαλώ!!!
Πάω για το πολυπόθητο πτυχίο (Πληροφορική είμαι στην ΑΣΟΕΕ) και τα 2 από τα 4 που έχω ακόμα, είναι Μαθηματικά... Please lord have mercy (δεν τα μισώ, μου άρεσαν αρκετά κάποτε! Απλώς είναι που τα έχω ξεχάσει από το Λύκειο πια και δε διαβάζονται...)!!

Φιλε την ιδια σχολη εχω τελειωσει, καλη τυχη! Ελπιζω να μην σου εχουν μεινει τπτ Αυτοματα και Πολυπλοκοτητα γιατι αν τα κανει ακομα η ιδια, υπομονη!

SuperSayian
18-06-2013, 03:04
Το χει ενας συμφοιτητης του Griffitis τωρα δεν ξερω ποια εκδοση τι και που,ωραιο φαινεται...το εξωφυλλο!Απο εκδοσεις ΑΡΝΟΣ ακουω ειναι καλο ενα βιβλιο αλλα ετσι κι αλλιως για να το βγαλω πρεπει απο τωρα μεχρι 8/7 να μην ξανανοιξω pc κτλ οποτε δυσκολο :P

KonTaz
18-06-2013, 03:08
γκαρούτσο ή μοίρα για ηλεκτρομαγνητισμό; Θα έβαζα στη μέση και griffiths αλλά τον λυπάμαι τον SuperSayian :p

αρνός.Μπετό

Κανένας Γκαρούτσος γελάει η πλάση

Έχω πάρει 2 φορές 4.Την 3η θα του γαζώσω τα σώψυχα,δεν γλυτώνει.Αν επείγει στο δανείζω κιόλας

deninho
18-06-2013, 03:22
Εκδόσεις Αρνός προφανώς είναι ο Μοίρας που έλεγα, SS. Τα εξηγεί όμορφα. Ο Griffiths είναι λίγο πιο βιτσιόζος. Μία φορά 0, το Σεπτέμβριο πάμε να το περάσουμε όμορφα κι ωραία (εκτός κι αν ο καθηγητής ξυπνήσει στραβά)

D.Rivers
18-06-2013, 09:16
Παιδιά κάντε το σταυρό σας μια και για μένα παρακαλώ!!!
Πάω για το πολυπόθητο πτυχίο (Πληροφορική είμαι στην ΑΣΟΕΕ) και τα 2 από τα 4 που έχω ακόμα, είναι Μαθηματικά... Please lord have mercy (δεν τα μισώ, μου άρεσαν αρκετά κάποτε! Απλώς είναι που τα έχω ξεχάσει από το Λύκειο πια και δε διαβάζονται...)!!

Φιλε την ιδια σχολη εχω τελειωσει, καλη τυχη! Ελπιζω να μην σου εχουν μεινει τπτ Αυτοματα και Πολυπλοκοτητα γιατι αν τα κανει ακομα η ιδια, υπομονη!

Πιθανότητες, Λογισμός, Βάσεις (που τις είχα κόψει με Βασσάλο λόγω βαθμού κι έχω μπλέξει τώρα με το μλκ το Γιαννακουδάκη) και Ασφάλεια Πληρ. Συστ. (που έχω μπλέξει με το Γκρίτζαλη...)!

christos
18-06-2013, 11:16
Δεν είναι τυχαίο που το παρατσούκλι τους είναι "υπηρέτες των Φυσικών"

ο κοσμος γελαει. ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.τετοια λετε μεταξυ σας στην σχολη πριν κατεβειτε να δωσετε;και καλα ινσπιρεσιοναλ σπιτς;;;

σαν τα 2χρονα παιδακια.τους λες μπομπο αυτο ειναι ενα αμαξακι και ο μπομπος πρεπει να το βαλει στο στομα κανα μισαωρο πριν το καταλαβει. :D

dora7
18-06-2013, 11:17
καλη επιτυχια σε ολους απο μενα!!!!

καντε οτι λεει ο ντερτυς που τα ξερει καλα, δεν βλεπω να κοβετε το pc με τπτ βεβαια, εχουμε και το αγχος για Καιλ, οποτε οτι προκυψει φοιτητες μου και για φετος!!!! :p

deninho
18-06-2013, 15:42
Πιθανότητες, Λογισμός, Βάσεις (που τις είχα κόψει με Βασσάλο λόγω βαθμού κι έχω μπλέξει τώρα με το μλκ το Γιαννακουδάκη) και Ασφάλεια Πληρ. Συστ. (που έχω μπλέξει με το Γκρίτζαλη...)!

Δεν κόβουμε μαθήματα. Το κάρμα μας εκδικείται για μια ζωή.

red hoopligan
18-06-2013, 16:09
Το παιδί θέλει να φτιάξει το μέσο όρο του. Τον καταλαβαίνω. :)

Deninho πόσο προσπαθησες για να πάρεις ΜΗΔΈΝ; Χαχα

Eleni7
18-06-2013, 16:32
Ρε Ευη για τον 0 του deninho λες;Εγω εχω κατεφερει να παρω σε μαθημα 0,5 αχαχαχα.Ουτε καν μοναδα,αλλα ουτε και 0.Ηθελα να ξερα τι βαθμολογησε ο θεουλης αχαχαχ

Virtuosofriend
18-06-2013, 16:53
Πολλοί συνάδελφοι είμαστε τελικά εδώ μέσα. 2 μαθήματα για πτυχίο εκ των οποίων το 1 Αναλυση Ι (1ο εξάμηνο δλδ) και Ηλεκτρομαγνητισμός για σκληρά παιδιά (τελευταίο εξάμηνο).

deninho
18-06-2013, 17:39
Deninho πόσο προσπαθησες για να πάρεις ΜΗΔΈΝ; Χαχα

καθόλου δεν προσπάθησα. Τουρίστας πήγα. έγραφα 2-3, αλλά επειδή με 2-3 δεν περνάς, παρέδωσα λευκή κόλλα :p δε χαλάω φαιά ουσία για να κοπώ.

DirtySniper
18-06-2013, 19:07
Μεγάλος Ολυμπιακος ο Τσίπρας
"Την Κυριακή ο Αλέξης Τσίπρας θα δώσει όνομα τον γιο του. Το όνομα που θα του δώσει, όπως έχει γίνει γνωστό, είναι...
Ορφέας-Ερνέστο!

Μάλιστα, αρκετοί βουλευτές όταν έμαθαν πως θα πει το παιδί του έτσι, δεν σταμάτησαν να τον πειράζουν. Χαρακτηριστικά του είπαν: «Ο μπαμπάς σου ή της Μπέτυς λέγεται Ερνέστο ή από το Ερνέστο Τσε Γκεβάρα;»!"

Τα χαζοαρδακια νομιζουν οτι θα τον πει Ερνέστο για να τιμήσει τον Τσε Γκεβαρα.
που να ξερουν
_PxgXtCCzB8

dora7
18-06-2013, 19:11
Ρε Ευη για τον 0 του deninho λες;Εγω εχω κατεφερει να παρω σε μαθημα 0,5 αχαχαχα.Ουτε καν μοναδα,αλλα ουτε και 0.Ηθελα να ξερα τι βαθμολογησε ο θεουλης αχαχαχ

το οτι μπηκες στον κοπο να γραψεις το ονομα σου...:p:p:p

red hoopligan
18-06-2013, 21:05
Για τη συμπαράσταση!

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/p480x480/969192_597434503623197_734109544_n.jpg

DirtySniper
19-06-2013, 02:03
εγω οταν διαβαζω
περναω το περισσοτερο μου χρονο στην αρχη ώστε να "προγραμματισω" σωστα
ξερετε σαν τα φυτα που βγαινουν μετα απο τις πανελληνιες και λενε με υφος
"ελα μωρε ευκολα ηταν τα θεματα αν ειχες διαβασει, και ειχες κανει προγραμμα όλα τα προλάβαινες. Και εξοδους και φιλες και διαβασμα ολα."

εγω περναω ωρες αμετρητες στο να προγραμματισω.
Και τη τριτη μερα του διαβάσματος ειμαι ηδη 4 μερες πισω από το αυστηρο χρονοδιαγραμμα.....
Και τοτε τι κανεις????
καις το πρώτο μάθημαααααααααα

Lavor7
19-06-2013, 02:06
Μεγάλος Ολυμπιακος ο Τσίπρας
"Την Κυριακή ο Αλέξης Τσίπρας θα δώσει όνομα τον γιο του. Το όνομα που θα του δώσει, όπως έχει γίνει γνωστό, είναι...
Ορφέας-Ερνέστο!

Μάλιστα, αρκετοί βουλευτές όταν έμαθαν πως θα πει το παιδί του έτσι, δεν σταμάτησαν να τον πειράζουν. Χαρακτηριστικά του είπαν: «Ο μπαμπάς σου ή της Μπέτυς λέγεται Ερνέστο ή από το Ερνέστο Τσε Γκεβάρα;»!"

Τα χαζοαρδακια νομιζουν οτι θα τον πει Ερνέστο για να τιμήσει τον Τσε Γκεβαρα.
που να ξερουν
_PxgXtCCzB8

Αν το ονόμαζε Ορφέα-Λεονάρντο θα παιρνε και αυτοδυναμία...

red hoopligan
19-06-2013, 02:08
εγω οταν διαβαζω
περναω το περισσοτερο μου χρονο στην αρχη ώστε να "προγραμματισω" σωστα
ξερετε σαν τα φυτα που βγαινουν μετα απο τις πανελληνιες και λενε με υφος
"ελα μωρε ευκολα ηταν τα θεματα αν ειχες διαβασει, και ειχες κανει προγραμμα όλα τα προλάβαινες. Και εξοδους και φιλες και διαβασμα ολα."

εγω περναω ωρες αμετρητες στο να προγραμματισω.
Και τη τριτη μερα του διαβάσματος ειμαι ηδη 4 μερες πισω από το αυστηρο χρονοδιαγραμμα.....
Και τοτε τι κανεις????
καις το πρώτο μάθημαααααααααα

Το bold πόσο ψέμα και πόσο εκνευριστικό όταν το ακούς;

ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21-06-2013, 02:39
ένα από τα χειρότερα πράγματα που έχω βιώσει είναι μ'αυτό που βλέπω να περνάει ο σκύλος μου. 10 μέρες πριν, ατονία ξαφνική και σταδιακή (από δευτέρα) παράλυση στα πίσω πόδια. δε ξέρω αν προλαβαίνω κάτι, σήμερα είδαμε ότι η ουροδόχος κύστη λειτουργεί μόνο αν 'ξεχειλίσει' και το σκυλί περνάει μαρτύριο. κόμπος στο λαιμό που δε φεύγει με τίποτα.

deninho
21-06-2013, 03:01
κουράγιο :/ όχι ότι παίζει ρόλο, αλλά είναι μεγάλος σε ηλικία;