PDA

View Full Version : Μουσικη


Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

*GrimReaper*
22-04-2010, 18:24
Βλεπω τελευταια μιλαμε πολυ για το συγκεκριμενο θεμα οποτε ειπα να ανοιξω ενα thread για να τα λεμε εδω περα ;)

don σχετικα με τον bon iver σου παραθετω και τον eric clapton (για το παθος και το πως εκφραζεσαι στο τραγουδι)....λογικα τον ξες και απο τους "derek and dominos" οπως και τα τραγουδια "layla" "cocaine" κτλπ. Το συγκεκριμενο γνωστοτατο τραγουδι το ειχε γραψει για τον 4αχρονο γιο του ο οποιος ειχε πεσει απο τον 54ο οροφο του ουρανοξυστη στον οποιο εμεναν...και πηρε 6 grammy μονο για αυτο το τραγουδι...οταν το ακουσα συκγινηθηκα απιστευτα....

AscPOozwYA8

Dark Angel #9
22-04-2010, 18:26
Κομματαρα μαν τι να λεμε τωρα....

Dude
22-04-2010, 19:34
Αφού αρχίσαμε με Clapton, να παραθέσω και γώ το αγαπημένο μου δικό του κομμάτι, από την εποχή του με τους Cream (και συγκεκριμένα σε αυτή την εκτέλεση που παίζει με μουσικάρες... Phil Collins, Greg Phillinganes και Nathan East):

rvnWuOjJDh4

TT7
22-04-2010, 23:02
Επ' ευκαριας θα ηθελα να δειξω εδω περα πως μπορει ενας καλλιτεχνης με το Κ κεφαλαιο να δωει νεο οραμα και πνοη σε ενα τραγουδι και ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ να ξεπερασει την αρχικη ιδεα του δημιουργου του...Στινγκ αφου δεν το χεις ρε αμουσε Αγγλε αστο σε μας...


Izfu-OmQbco



Y.Γ το ψιλομαμησα το τοπικ αλλα δεν πειραζει!!!!χαχαχαχα

*GrimReaper*
23-04-2010, 01:11
μιλαμε για διασκευαρα οχι αστεια... :p

DON
23-04-2010, 16:27
Βλεπω τελευταια μιλαμε πολυ για το συγκεκριμενο θεμα οποτε ειπα να ανοιξω ενα thread για να τα λεμε εδω περα ;)

don σχετικα με τον bon iver σου παραθετω και τον eric clapton (για το παθος και το πως εκφραζεσαι στο τραγουδι)....λογικα τον ξες και απο τους "derek and dominos" οπως και τα τραγουδια "layla" "cocaine" κτλπ. Το συγκεκριμενο γνωστοτατο τραγουδι το ειχε γραψει για τον 4αχρονο γιο του ο οποιος ειχε πεσει απο τον 54ο οροφο του ουρανοξυστη στον οποιο εμεναν...και πηρε 6 grammy μονο για αυτο το τραγουδι...οταν το ακουσα συκγινηθηκα απιστευτα....


Aμφιβάλεις ότι γνωρίζω...προφανώς και derek and the dominos ήτανε και έχει πει την τραγουδάρα και εκεί

QxV4gUdSIMc

και το tears in heaven είναι ΣΟΚ αλλά τελευταία λόγω ιδαίτερου λόγου εγώ ακούω ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ αυτό απο Eric :

(πάντα θα βάζω live versions στις ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΑΡΕΣ...)

qneh8eJTcas

Πολύ δάκρυ... :(

Αφού αρχίσαμε με Clapton, να παραθέσω και γώ το αγαπημένο μου δικό του κομμάτι, από την εποχή του με τους Cream (και συγκεκριμένα σε αυτή την εκτέλεση που παίζει με μουσικάρες... Phil Collins, Greg Phillinganes και Nathan East):


Βλέπω εκτίμας phil collins? Στο top10 μουσικών EVER. Απόλαυσε...Λογικά θα το ξέρεις :

manxPVTLth8

Και για να ακούσουμε και λίγο ελληνικό πάλι...

BwIKaub3GXg

gionaxos
23-04-2010, 18:06
Ωραία θέμα ανοίξαμε.Η πρώτη συνεισφορά μου :

Lr58WHo2ndM

Dude
23-04-2010, 19:33
Επ' ευκαριας θα ηθελα να δειξω εδω περα πως μπορει ενας καλλιτεχνης με το Κ κεφαλαιο να δωει νεο οραμα και πνοη σε ενα τραγουδι και ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ να ξεπερασει την αρχικη ιδεα του δημιουργου του...Στινγκ αφου δεν το χεις ρε αμουσε Αγγλε αστο σε μας...


Izfu-OmQbco



Y.Γ το ψιλομαμησα το τοπικ αλλα δεν πειραζει!!!!χαχαχαχα

To έβαλες αθεόφοβε ε; Χαχαχαχα! Ωραίος...

Ωραία θέμα ανοίξαμε.Η πρώτη συνεισφορά μου :

http://www.youtube.com/watch?v=Lr58WHo2ndM

Μιας που πρόκειται για θέμα στο οποίο πολύ πιθανό ο καθένας μας να θέλει να δίνει Links από το Youtube, απλά σας υπενθυμίζω ότι υπάρχει ενεργοποιημένη λειτουργία από το redglove να μπορούμε να βλέπουμε τα βίντεο κατευθείαν εδώ... Κι αυτό γίνεται ως εξής...

Πχ στο παραπάνω βίντεο του gionaxos, γράφουμε:
[y o u t u b e]κωδικός βίντεο[/y o u t u b e]

Ο κωδικός βίντεο είναι οι 11 χαρακτήρες που ακολουθούν το "v="... Δηλ. πχ για το βίντεο του gionaxos, είναι ο "Lr58WHo2ndM"...

Επομένως όλο μαζί γράφουμε αυτό:
[y o u t u b e]Lr58WHo2ndM[/y o u t u b e]

Αν θέλουμε να είναι το βίντεο κεντραρισμένο στην οθόνη, απλά περικλείουμε όλο το παραπάνω που γράψαμε σε αυτό:
[c e n t e r]όλο το παραπάνω[/c e n t e r]

Δηλ. συνολικά, [c e n t e r][y o u t u b e]Lr58WHo2ndM[/y o u t u b e][/c e n t e r]

Τέλος επίδειξης :) (για οποιοδήποτε παράπονο απευθυνθείτε στο redglove)

Y.Γ. Για να εμφανιστούν αυτά που σας έλεγα έβαζα κενά μεταξύ των γραμμάτων, γιατί αν δεν τα έβαζα θα εμφανιζόταν κατευθείαν το βίντεο... Εσείς εννοείται τα γράφετε όλα μαζί, δηλ. μέσα στις αγκύλες δεν γράφετε "y o u t u b e", αλλά "youtube"...

Dude
23-04-2010, 23:04
@DON

Ναι, κλασικό... Ορίστε και άλλα δύο του για συμπλήρωμα:

DfZqXLnBYb4

n9xY_cPenSs

Dark Angel #9
24-04-2010, 01:26
Ενα κ απο μενα αφιερωμενο σ ολους μας... :cool:
sHQ_aTjXObs

kk_SEF
24-04-2010, 01:41
Dude τώρα είδα αυτό το θέμα που εξηγείς για youtube αφού μιλήσαμε για το άλλο που έβαλα....
Χωρίς σχόλια...
fJ9rUzIMcZQ

Κι ένα άσχημο κόλλημα που έχω φάει τις τελευταίες μέρες:
aCm7K9j6O00

Άλλο ένα queen ίσως όχι τόσο γνωστό αλλά για βραδυνές ώρες κατάλληλο και αγαπημένο για προσωπικούς λόγους ;)
I_Qe6yDz1HI
Γράφτηκε ειδικά για την ταινία γι'αυτό έβαλα και το συγκεκριμένο video που τη δείχνει.

Ενα από την αγαπημένη χώρα και γλώσσα...
dF6KJF5V8ow

Κι επειδή θα ξενερώσατε :p να και το πιο αγαπημένο μου slow από Led Zeppelin. Ειδικά η εισαγωγή είναι καθαρά "μαύρη" και πάντα με ανατριχιάζει.

Bkjv9SscotY

Dude
24-04-2010, 04:59
Γειά σας ρε βρωμοροκάδες του redhoops :D... Η αλήθεια είναι ότι άμα κάποιος θελήσει να ξαποστάσει θα είναι ωραίο να υπάρχει μια γωνιά στο φόρουμ όπου θα έχουν μαζευτεί πολλά βίντεο με μουσικές είτε γνωστές και αγαπημένες για κάποιους είτε καινούριες για κάποιους άλλους... Αυτή τη φορά δεν θα ποστάρω Lynyrd Skynyrd ή Queen ή κάτι άλλο σχετικό με τα παραπάνω, λέω να το πάω σε μερικά δικά μου λατρεμένα κομμάτια γενικά, που απλά θα ήθελα να τα δώ να υπάρχουν και εδώ.

Mike Oldfield - Crime Of Passion
QfRZkd2d8LE

Mike Oldfield - To France
5QXxozXsDZY

Mike Oldfield - Sentinel
X5M46Q4POEA

The Police - Message In A Bottle
vLFF2P8fInI

The Police - King Of Pain (live)
aw1MNBgLw0w

Toto - Africa (live)
N3lWUlOl9BM

Queen - I Want It All
gfLD-7bCtME

Ozric Tentacles - Spyroid
2f1FN4VldnQ

Djuma Soundsystem - Les Djinns
1eEygIR4whE

Socrates Drank The Conium - Mountains
QNFEZRYVOMU

Led Zeppelin - Kashmir
sfR_HWMzgyc

X-ray7
24-04-2010, 07:17
Για αρχή..


dTaD9cd8hvwPieS0zG228A
JgiGrXpOhYgUn0wY6bx_2g
6yP1tcy9a10gkIrZxN9pHk
tXaZmY52gHMzvoeeq-BH4w




Κι ένα δωράκι...

VutMLnjXTY4

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΥΠΑΡΧΩ - ΟΠΟΥ ΠΑΣ ΕΓΩ ΘΑ' ΡΘΩ
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΑΝΑΠΝΕΩ - ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΣΤΟ ΛΕΩ
ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΘΡΥΛΕ ΟΛΕΟ ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΘΡΥΛΕ ΟΛΕΟ

dora7
24-04-2010, 10:47
Επ' ευκαριας θα ηθελα να δειξω εδω περα πως μπορει ενας καλλιτεχνης με το Κ κεφαλαιο να δωει νεο οραμα και πνοη σε ενα τραγουδι και ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ να ξεπερασει την αρχικη ιδεα του δημιουργου του...Στινγκ αφου δεν το χεις ρε αμουσε Αγγλε αστο σε μας...


Izfu-OmQbco



Y.Γ το ψιλομαμησα το τοπικ αλλα δεν πειραζει!!!!χαχαχαχα

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ ΤΤ7 νάσαι καλά, έζησα την απόλυτη μουσική εμπειρία!!!! Και ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ Sting ΔΕ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΛΕΟΝ!!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ

dora7
24-04-2010, 10:59
Αγαπητέ Dude,

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου για Crime of passion (M. Oldfield), I want it all (Queen) και Kashmir (Zeppelin). Αλλά για μένα το super top από αυτά που παραθέτεις είναι το πολυαγαπημένο Africa (Toto) που μπορεί να ερθει και μέρα που θα το ακούσω και 3 και 4 φορες!!!!!!!!!!!!!!!!!

kk_SEF
24-04-2010, 11:17
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ ΤΤ7 νάσαι καλά, έζησα την απόλυτη μουσική εμπειρία!!!! Και ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ Sting ΔΕ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΛΕΟΝ!!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ

Τα αυτιά μου το ανεχόταν μέχρι που γύρισε στο αγγλικό ρεφρέν και έκλεισα τον Firefox όπως ήταν και τώρα λέω να κάνω shutdown :D

Καλημέρα σε όλους βλέπω πέσανε πολλά διαμάντια να αναφέρω τα πιο αγαπημένα Kashmir, Nothing else Matters, Still loving you, ThunderStruck και τον Mike Oldfield που πολλοί δεν ξέρουν τον ίδιο αλλά τα κομμάτια του που τραγουδάνε όλοι. Σ'εμένα πάντως άρεσε και το Tubular Bells (αρχικά γιατί μετά το παράκανε στα επόμενα)

@ΤΤ7 φαντάζομαι μετά το Βολάνη έχεις δει και την ερμηνεία του Fear of the Dark σε talent show ;)
KxxKvsEwMso

Κάποια στιγμή θα βάλω και άλλου είδους μουσική πολυαγαπημένη μου και εντελώς άσχετη με τα παραπάνω.;)

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ: Αυτό το Youtube tag είναι ευχή και μαζί κατάρα όταν το κάνουμε quote γιατί θα καταντήσουμε μήνυμα και σελίδα. Προτείνω καλύτερα να το αφαιρείτε από το αρχικό μήνυμα και να κάνετε λεκτική αναφορά ή κάτι άλλο τέλος πάντων που να πιάνει λιγότερο χώρο.;)

TT7
24-04-2010, 12:24
Πραγματικα η λεξη σεντονι αποκτα νεο νοημα εδω....παιδια να ποσταρουμε κανα τραγουδακι ειπαμε οχι ολοκληρη την δισκογραφια ενος καλλιτεχνη!!!!!!!!!!!:woot

paris
24-04-2010, 14:28
http://www.youtube.com/watch?v=hx37e1csehA

ελπίζω να αρέσει σε όλους!το κομμάτι είναι διασκευή και το πρωτότυπο ανήκει στον dave gilmour των pink floyd!!! :)

*GrimReaper*
24-04-2010, 16:44
Να χαρω εγω ροκαδες :)......δεν περιμενα να ειμαι εγω αυτος που θα βαλει τετοια :p

gay but nice voice

6U6MccGvmWc

gay but nice song

MwRNvpGydzw

disco 80's

d55bIYcrHKQ

και το Νο1 τραγουδι το θεικο...που ισως μονο ο βολανης να το ξεπερναει

Yea8k_SKSOw

p.s: μη ρωτας το γιατι...τωρα παει...το εβαλα

*GrimReaper*
24-04-2010, 18:23
kyNGpVeoXvg

5GS7oI6U3a8

rh4sX8f7HoQ

pul7jmKO2Fw

gionaxos
24-04-2010, 20:03
Ρε συ GrimReaper?Τι χάλια είναι αυτά στο προηγούμενο post?Μας το παίζεις και σκληροπυρηρινικός γαύρος της συμπρωτεύουσας...

Είπαμε να μαστε αισθηματίες,αλλά μην περνάμε και στην αντίπερα όχθη!:P

*GrimReaper*
24-04-2010, 20:17
χαχαχα..απο οσα εβαλα μονο το 2ο μ'αρεσει υπερβολικα το παραδεχομαι....ειμαι και "μεταλο" παναθεμα με... :p...υποσχομαι οτι θα επανορθωσω ;)

*GrimReaper*
24-04-2010, 20:20
Aμφιβάλεις ότι γνωρίζω...

μα δεν αμφιβαλλω :p

χαχαχα..απο οσα εβαλα μονο το 2ο μ'αρεσει υπερβολικα το παραδεχομαι....ειμαι και "μεταλο" παναθεμα με... :p...υποσχομαι οτι θα επανορθωσω ;)


οι θεοι ηρθαν και θεσ/νικη 2-3 φορες πηγα τις 2 απο αυτες. Την μια σε ενα underground υπογειο και την αλλη σε ενα "διαμερισμα" στον 8ο οροφο μιας ξεχασμενης οικοδομης :cool:

1d_9RZ3ShVs

3Ubqk7c8tpg

---

wpjg4KFhEGY

---

TsoLb-E7oy8

---

μεγας midnight....rip στα συκωτια του :cool:

EOtlTrh809g

PLyReBQcH_A

---

3nYeN5rBGgs

---

αγαπημενη μπαντα

3gSCnicliUk

Vfxjf_7yZVQ

---

DelY0wWs_es

---

USDlhWJGinI

---

W9Sy25mx2U8



υ.γ 1 συγχωρουμαι τωρα?

υ.γ σορρυ για το ποστ χειμαρρο :cool:

gionaxos
25-04-2010, 01:00
"Tων άκρων" ο Grimreaper!

μιγάδας
25-04-2010, 01:41
ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ: Αυτό το Youtube tag είναι ευχή και μαζί κατάρα όταν το κάνουμε quote γιατί θα καταντήσουμε μήνυμα και σελίδα. Προτείνω καλύτερα να το αφαιρείτε από το αρχικό μήνυμα και να κάνετε λεκτική αναφορά ή κάτι άλλο τέλος πάντων που να πιάνει λιγότερο χώρο.;)

επειδη ειμαι πολυυυυυυυ large τυπος, θα δωσω παλι τη λυση.... οποιος ανεβαζει βιντεο με τραγουδακι, ας γραφει απο πανω τον τιτλο του τραγουδιου, ωστε στα quotes να σβηνουμε το βιντεο και να κραταμε μονο τον τιτλο για να κατλαβαινομαστε.......

gionaxos
25-04-2010, 01:45
Link με το όνομα του κομματιού...

μιγάδας
25-04-2010, 01:47
πολλα θες..... εγω εδωσα μια απλη λυση για να εχουμε και τα βιντεακια αλλα και να μην χρειαζεται να κανουμε quotes σεντονια. εσυ το πας πολυ μπροστα.... δεν τα ξερω εγω αυτα τα κολπα....

TT7
25-04-2010, 01:56
Ενας ειναι ο Αρχοντας...ασχετα αν εχει να βγαλει καλο δισκο καμμια δεκαετια..α ρε Universal ....

mvGaTG2N8s4

TT7
25-04-2010, 08:44
Προς τιμην του φιλου και συμπολιτη Grimreaper...Gay song but hot girl...

TZSlELbEcac&feature=watch_response

μιγάδας
25-04-2010, 14:18
λοιπον, ξεκινω χαλαρα με το αγαπημενο μου τραγουδακι..... ξεκιναμε ελληνικα.....

Ξύλινα Σπαθιά- Ρόδες
W99cEYqINKw&feature=PlayList&p=9CA0F7AFD31766D2&playnext_from=PL&playnext=1&index=16

*GrimReaper*
26-04-2010, 22:08
Gods!

VFE3gaqn-ck

Dark Angel #9
27-04-2010, 00:31
τι να λεμε τωρα...!!!Madness reigns.... In the hall of the mountain king!!!!
4OhOm-1m3D8

Apostolot
27-04-2010, 12:14
Σκεφτόμουν με ποιο γαλλόφωνο τραγουδάκι να συνεισφέρω κι εγώ εν όψει Final 4 και εφόσον βλέπω ότι το κλίμα ορισμένων λινκ είναι τουλάχιστον πολεμικό πάρτε ένα κομματάκι που εμένα προσωπικά με δονεί αν μη τι άλλο

http://www.youtube.com/watch?v=vdhHMXTGCC8

Οι Παρτιζάνοι πάντως αποδείχτηκαν λαγοί έμαθα προσφάτως, αράζουν σπιτάκι να μη βρεθούν αντιμέτωποι με ποδοσφαιρικές βεντέτες, θα δουν τον εξευτελισμό της ομαδούλας τους από τον καναπέ, δεν μας πειράζει καθόλου

redred
27-04-2010, 15:09
Ενδιαφέρουσες επιλογές απ'όλους.
Ας παραθέσω και γω για αρχή 2 αγαπημένα.
Foo Fighters-The Best Of You
u1BUzoiA1Kc

Και Joy Division-She's Lost Control
QVc29bYIvCM

Apostolot
27-04-2010, 15:47
Γιατί καλέ μου έβαλες το ΕΠΟΣ κάτω από τους φουφάητερς;

redred
27-04-2010, 17:35
Γιατί καλέ μου έβαλες το ΕΠΟΣ κάτω από τους φουφάητερς;

Απλα ετυχε φιλε μου να βαλω αυτα τα δυο σημερα.Εχω κ αλλα να προτεινω.Σε καμια περιπτωση δεν τους συγκρινω,μην ανησυχεις.

μιγάδας
27-04-2010, 18:01
ηθελα να βλω κανα τραγουδακι απο RHCP για ξεκινημα στα ξενα αλλα μετα λεω ''αστο, θα με κραξουνε'' συν του οτι σιγουρα θα το 'χετε ακουσει οποιο και να βαλω. οποτε παω κατευθειαν στο ψητο...... ωρα να σας κουφανω με γερμανικη punk-rock και το μοναδικο, ανεπαναλληπτο συγκροτημα των γιατρων........ και ενα τραγουδακι με τρομερο στιχο (οποιος κατεχει τη γερμανικη θα καταλαβει, οι αλλοι θα νομιζετε οτι σκαβουνε...)

Die Ärzte-Deine Schuld
lsp0VitaCNE

GEH MAL WIEDER AUF DIE STRASSE GEH MAL WIEDER DEMONSTIEREN!!!!!

*GrimReaper*
27-04-2010, 22:52
Europe - Rock The Night

LDze6Hy3o9s

ηθελα να βλω κανα τραγουδακι απο RHCP για ξεκινημα στα ξενα αλλα μετα λεω ''αστο, θα με κραξουνε''

οχι ρε ενταξει...:cool:

ισως σε ηπιους τονους :p

kk_SEF
27-04-2010, 23:44
Οπως έλεγε και η ΕΡΤ παλιά μετά από γενική απαίτηση των τηλεθεατών... ορίστε:
Nessun Dorma (Τουραντότ-Puccini) Παβαρότι
Cr5vpHtJIlg

Όταν μιλάμε για φωνές να έχουμε κι ένα μέτρο σύγκρισης δεν είναι όλα ηλεκτρικά ;)

*GrimReaper*
27-04-2010, 23:49
ισα ισα...με αυτα που βαζεις δεν υπαρχει μετρο συγκρισης....αλλο πραμα η οπερα :)

υ.γ τωρα βραδιατικα θα παω να φτιαξω φραπε με αυτα που ακουω....:cool:

kk_SEF
27-04-2010, 23:49
Αγαπημένο κομμάτι (redglove πρέπει να το αναγνωρίζεις ;) )
mz4dpbk8YBs

Έχει παιχτεί και σε άπειρες παραλλαγές ενώ έντυσε και την ταινία Καλλίπολη. Μία διασκευή :
sODQHhkj_YQ

Grim τώρα θες φραπέ σίγουρα δεν είναι για όλους αυτά προσπεράστε τα :p

kk_SEF
27-04-2010, 23:55
Quiz σε ποια ταινία ακουγόταν αυτό
0MYzkBiJn5Y

Σε ποια αυτό
RRMz8fKkG2g

και η καλύτερη σύγχρονη διασκευή του από τον TIESTO (ΩΡΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ GRIM ΔΥΝΑΜΩΣΕ ΤΟ!!!
8lOB0my97SA

*GrimReaper*
27-04-2010, 23:58
και η καλύτερη σύγχρονη διασκευή του από τον TIESTO (ΩΡΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ GRIM ΔΥΝΑΜΩΣΕ ΤΟ!!!


με εχεις παρεξηγησει, δεν ξυπναω ετσι εγω :p

kk_SEF
28-04-2010, 00:10
Ε σε σχέση με τα άλλα εννοούσα :p

dora7
28-04-2010, 00:10
υ.γ τωρα βραδιατικα θα παω να φτιαξω φραπε με αυτα που ακουω....:cool:

Αγαπητέ kk_SEF
Μαζί με τα video στείλε και μια Smirnof...

kk_SEF
28-04-2010, 00:16
Α όπως λένε τα παιχνίδια Batteries not included... :p

kk_SEF
28-04-2010, 00:24
Κι άλλο ένα αν και δε βλέπω να απαντάει κανείς τα προηγούμενα, κι αυτό ακούστηκε σε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ μεταφορικά και κυριολεκτικά ταινία (απόπου και η ατάκα I love the smell of napalm in the morning....smells like victory!)
Wagner - Ride of the Valkyries
V92OBNsQgxU

Σας έπηξα αλλά με τη διάθεση που έχω μην περιμένετε πανηγυρτζίδικα! Καληνύχτα σας...

*GrimReaper*
28-04-2010, 00:38
αν και δε βλέπω να απαντάει κανείς τα προηγούμενα

το 1ο του μπαχ ειναι ευκολο ....κιτρινο υποβρυχιο :) (αν και νομιζω οτι το εχω ξανακουσει στο σε7εν?) εκτος κι ηταν διασκευη

το αλλο δεν το ξερω :/

υ.γ: βσκ ολα αυτα τα εχω ακουσει καπου καποτε...αλλα δεν θυμαμαι...:cool:
υ.γ2: το τελευταιο δεν χρησιμοποιηθηκε σαν "theme"?....σουπερμαν? :p

TT7
28-04-2010, 01:23
mmWLyp_o7S4&feature=related

Μιας και μας εχει πιασει μια μελαγχολια ολους....λολ

*GrimReaper*
28-04-2010, 01:28
αφου ειστε μελαγχολικοι σημερα ας δωσω κι εγω κατιτις :p

Exoristoi - Oneiro Palio - I Genia Twn Aristwn - 1998

5n6Ujk_g91Q

kk_SEF
28-04-2010, 09:30
το 1ο του μπαχ ειναι ευκολο ....κιτρινο υποβρυχιο :) (αν και νομιζω οτι το εχω ξανακουσει στο σε7εν?) εκτος κι ηταν διασκευη

το αλλο δεν το ξερω :/

υ.γ: βσκ ολα αυτα τα εχω ακουσει καπου καποτε...αλλα δεν θυμαμαι...:cool:
υ.γ2: το τελευταιο δεν χρησιμοποιηθηκε σαν "theme"?....σουπερμαν? :p

Το πρώτο το έβαλα για το Seven. Ακούγεται στη σκηνή που ο Μόργκαν Φρίμαν πάει στη βιβλιοθήκη να ψάξει για τα 7 αμαρτήματα.
Το δεύτερο (εγώ τουλάχιστον) το συνδέω με το συγκλονιστικό PLATOON.
Το τελευταίο όμως είναι ασυγχώρητο να μην το ξέρεις :eek:. Για τιμωρία να δεις το APOCALYPSE NOW REDUX 100 φορές και σε 2-3 μήνες που θα τελειώσεις ξαναέλα και θα σε ρωτήσω ποιος είναι ο νεαρός μαύρος ηθοποιός που σκοτώνεται από τα βέλη στο ποτάμι :p (είναι πλέον πασίγνωστος αλλά εκεί είναι παιδάκι) Μιλάμε για ταινία που έχει γυριστεί ντοκιμαντέρ για το πως γυρίστηκε. Στη σκηνή που ακούγεται το Ride of the Valkyries χρησιμοποιούνται ελικόπτερα που ήταν κυριολεκτικά μάχιμα, όταν δεν έκαναν γυρίσματα εκτελούσαν κανονικά πολεμικές επιχειρήσεις. Χωρίς πλάκα ΔΕΣ αυτή την ταινία. ;)

dora7
28-04-2010, 09:34
Δηλαδή για να καταλάβω τώρα... Επειδή μεχρι στιγμής δεν εχει τίποτα συγκλονιστικό στο μπάσκετ πρέπει να το γυρίσουμε στην ομαδική αυτοκτονία????? χαχαχαχαχαχα Κουραγιο παιδιά!!!! Θα το ξεπεράσουμε κι αυτό!!!!!!!!!!

kk_SEF
28-04-2010, 09:41
αφου ειστε μελαγχολικοι σημερα ας δωσω κι εγω κατιτις :p

Exoristoi - Oneiro Palio - I Genia Twn Aristwn - 1998

Και τo "Κάνω μια ευχή" (...ξανά να ρθείς αν μ'αναζητήσεις θα με βρεις κλπ) ήταν πολύ ωραίο αλλά ρε γμτ ο Κατής είχε αυτή την προφορά που θύμιζε λίγο τη Μακρυπούλιο στο παρα πέντε και μου το χάλαγε :D

kk_SEF
28-04-2010, 09:44
Δηλαδή για να καταλάβω τώρα... Επειδή μεχρι στιγμής δεν εχει τίποτα συγκλονιστικό στο μπάσκετ πρέπει να το γυρίσουμε στην ομαδική αυτοκτονία????? χαχαχαχαχαχα Κουραγιο παιδιά!!!! Θα το ξεπεράσουμε κι αυτό!!!!!!!!!!

Καλά αν στραβώσει κι εκεί τίποτα χτυπάω ξύλο...

dora7
28-04-2010, 09:47
Καλά αν στραβώσει κι εκεί τίποτα χτυπάω ξύλο...

ΕΚΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Apostolot
28-04-2010, 12:07
Ένα άρτιο τραγουδάκι σε όλα τα επίπεδα (μουσική, στίχοι, παραγωγή, εκτέλεση, ερμηνεία, βίντεο) http://www.youtube.com/watch?v=pm_aut6RDAY

Με αγάπη σε τεράστιες ποσότητες, άκουσα πρόσφατα πως και αυτή χρειάζεται. Χαχαχαχα

*GrimReaper*
28-04-2010, 15:07
Και τo "Κάνω μια ευχή" (...ξανά να ρθείς αν μ'αναζητήσεις θα με βρεις κλπ) ήταν πολύ ωραίο αλλά ρε γμτ ο Κατής είχε αυτή την προφορά που θύμιζε λίγο τη Μακρυπούλιο στο παρα πέντε και μου το χάλαγε :D

το προβλημα του κατη δεν ειναι η προφορα...αυτη η ψευτικη φωνη ειναι, που την εχει δουλεψει καλα αλλα δεν μπορεις να την ακους για πολυ ωρα...:cool:

WAOrCqn-x20

check στο 2.53'

γενικως οι περισσοτεροι ξερουν μονο το κανω μια ευχη που το κανανε διασκευη οι δυτικες συνοικιες. Κακως γιατι εχουν πολυ ωραια τραγουδια...."Δοξα και τιμη", "Γλυκια Παρθενα", "Στα χρονια του πολεμου", κτλπ κτλπ

kk_SEF
29-04-2010, 00:12
Η κραυγή είναι μάλλον καχέκτυπο... Πάρτε και το original
Child in Time Deep Purple
BJCTrolF3CY
Στο 2:35 περίπου και μετά όσο πάει...
Πάντως στο κάνε μια ευχή μου φαινόταν εντελώς άλλη φωνή!

*GrimReaper*
29-04-2010, 00:24
και στο "ονειρο παλιο" που εβαλα φαινετε λες και τραγουδαει αλλος....τεσπα ο κατης ειναι μια παρεξηγημενη φωνη κατ' εμε...αλλα αφου εβγαλε πλατινα οταν ακομα η πλατινα ηταν στους 70.000 δισκους, πηρε το αστερακι του στο πεζοδρομιο στο hollywood και αφου τραγουδησε σε 40.000 κοσμο δεν θελει τπτ παραπανω...btw ξανακανουνε συναυλια στην αθηνα για τα 20 χρονια τους στο γκαζι νομιζω. Αλλα αναβληθηκε μεχρι στιγμης γιατι μπηκε νοσοκομειο ο κατης με υπερκοπωση..τωρα απο τι δεν ξερω :P

υ.γ και μια προσφατη συνεντευξη του

http://tralala.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=2937:dimitris_kaths&Itemid=17

kk_SEF
29-04-2010, 00:39
Δεν είχε και μια μουσική εκπομπή στην τηλεόραση; Εγώ από εκεί τον θυμάμαι περισσότερο.

*GrimReaper*
29-04-2010, 00:49
Δεν είχε και μια μουσική εκπομπή στην τηλεόραση; Εγώ από εκεί τον θυμάμαι περισσότερο.

οχι 1...αλλα 2 :cool:....οταν ηταν ακομα 21 χρονων -metalmania στην ετ1 και star club στην νετ

kk_SEF
29-04-2010, 00:59
Τη metalmania λέω..

dora7
29-04-2010, 01:37
Πάρτε και το original
child in time deep purple
bjctrolf3cy


ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ, ανατριχιάζω κάθε φορά που το ακούω.......

zouparos
29-04-2010, 03:16
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ojuru72PPsA&hl=el_GR&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ojuru72PPsA&hl=el_GR&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

redred
29-04-2010, 14:59
Ενα κομματι απ'τους αγαπημενους μου Depeche Mode!Ελπιζω να το απολαυσετε.
Depeche Mode-Photographic
sneTMOB_2Fs

userNOname7
30-04-2010, 15:01
awJUF6ecSiM

μιγάδας
30-04-2010, 15:04
ο τιτανοτεραστιος μοντερατορας στην επιδειξη του για το πως να ανεβαζουμε βιντεο αφηνε κενα μεταξυ των γραμματων της λεξης ''youtube'' για να μας δειξει τι πρεπει να κανουμε γιατι αλλιως θα ανεβαινε το βιντεο... αρα userNOname7, τζαμπα κοπο εκανες και εβαλες τα κενα γιατι ετσι δε φαινεται το βιντεο σου... :D:D

redred
30-04-2010, 15:05
[c e n t e r][y o u t u b e]awjuf6ecsim[/y o u t u b e][/c e n t e r]
Δεν πρεπει να αφηνεις κενο αναμεσα.Το γραφεις συνεχομενο.

*GrimReaper*
01-05-2010, 01:03
Οταν ποιηση και μουσικη συναντωνται και στην συγκεκριμενη περιπτωση αυτα τα ειδη τα εκπροσωπευουν καββαδιας και θανος το αποτελεσμα ειναι τελειο.

οι 7 νανοι στο ss cyrenia

-η αγαπημενη μου εκτελεση, απο το live "σφεντονα" (αν και κανονικα ειναι 9.21 το βρηκα μονο με 7 λεπτα απο το συγκεκριμενο live)

fshwAXTE58w

William George Allum

-η αγαπημενη μου εκτελεση απο Παπακωνσταντινου

Bq1-5QJnR_g

Το Καραντι

-η αγαπημενη μου εκτελεση απο Γιωργο Νταλαρα

a-2zTTYWy60

και φυσικα το μαχαιρι απο βασιλη

ZEUksvy8hU0

και εδω ΚΑΥΛΑ

HnX0tNk46ys

ΟΛΑ τα τραγουδια απο τον σταυρο του νοτου ειναι τελεια αλλα ειπα να βαλω απλα μερικα :D

Dude
02-05-2010, 04:24
Για αρρώστους:

BKXKWBcaV3A

DON
04-05-2010, 14:05
@DON

Ναι, κλασικό... Ορίστε και άλλα δύο του για συμπλήρωμα:



Tον λατρεύω απεριόριστα...Το Σ/Κ οδήγησα αρκετά ακούγοντας το best of των genesis όλη την διαδρομή...ΑΠΟΛΑΥΣΗ.

Dude τώρα είδα αυτό το θέμα που εξηγείς για youtube αφού μιλήσαμε για το άλλο που έβαλα....
Χωρίς σχόλια...


Μ'αρέσει που γράφεις και "χωρίς σχόλια". Τι να σχολιάσει κανείς απο τον μεγαλύτερο μουσικό όλων των εποχών Fredy Mercury και την ΡΑΨΩΔΙΑ ΤΟΥ. Μέγιστος ο Lenon, ΑΠΙΘΑΝΗ ΛΑΤΡΕΙΑ στον Jackson αλλά Fredy Mercury...ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ. Ανατριχίλα.

n9bt8QldjPc

bTYNW8UmcQI

HgzGwKwLmgM

Άλλο ένα queen ...........

Δεν έκανα quote όλο το ποστ...Απλά ήθελα να σχολιάσω πως εμείς μπορεί να διαφέρουμε σε ΠΟΛΛΑ στα μπασκετικά αλλά μουσικά φίλε με βρήκες ΚΑΡΔΙΑ.

Γειά σας ρε βρωμοροκάδες του redhoops :D... Η αλήθεια είναι ότι άμα κάποιος θελήσει να ξαποστάσει θα είναι ωραίο να υπάρχει μια γωνιά στο φόρουμ όπου θα έχουν μαζευτεί πολλά βίντεο με μουσικές είτε γνωστές και αγαπημένες για κάποιους είτε καινούριες για κάποιους άλλους... Αυτή τη φορά δεν θα ποστάρω Lynyrd Skynyrd ή Queen ή κάτι άλλο σχετικό με τα παραπάνω, λέω να το πάω σε μερικά δικά μου λατρεμένα κομμάτια γενικά, που απλά θα ήθελα να τα δώ να υπάρχουν και εδώ.

Mike Oldfield - Crime Of Passion

Mike Oldfield - To France

Mike Oldfield - Sentinel

The Police - Message In A Bottle

The Police - King Of Pain (live)

Toto - Africa (live)

Queen - I Want It All

Ozric Tentacles - Spyroid

Djuma Soundsystem - Les Djinns


Socrates Drank The Conium - Mountains

Led Zeppelin - Kashmir


Ρε dude...MAΣ ΚΑΤΑΓΑΜΗΣΕΣ πρωινιάτικο...Είμαι γραφείο και βλέπω σε ΕΝΑ post το king of pain, το africa, το Le Djinns, το I Want it All, το, το...Ρε εσύ και ο KK_SEF δεν μου ξαναμιλάτε για μπάσκετ. ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ!!!

Πάρε και 2 απο μένα τώρα να έχεις...

eSKkyriwV_4

5Zp3LPRzuXo

Ενδιαφέρουσες επιλογές απ'όλους.
Ας παραθέσω και γω για αρχή 2 αγαπημένα.
Foo Fighters-The Best Of You

Και Joy Division-She's Lost Control


Άλλος ένας που με "βρίσκει" μουσικά!


U8gkcXwbHpA

K9WOBsPVjFE

Οπως έλεγε και η ΕΡΤ παλιά μετά από γενική απαίτηση των τηλεθεατών... ορίστε:
Nessun Dorma (Τουραντότ-Puccini) Παβαρότι

Όταν μιλάμε για φωνές να έχουμε κι ένα μέτρο σύγκρισης δεν είναι όλα ηλεκτρικά ;)

Ρε εσύ με ψαρώνεις...Μήπως έχεις δει την λίστα του Ipod μου!??!?!:hump

Quiz σε ποια ταινία ακουγόταν αυτό
0MYzkBiJn5Y

Σε ποια αυτό
RRMz8fKkG2g


Ρε φίλε βάζεις το Adagio απο πάνω και πάω να σου ποστάρω του Barber και το έχεις ποστάρει σε quiz απο κάτω...Ρε μήπως σοβαρά τώρα, έχεις πάρει το Ipod μου στα κλεφτά?'

H απάντηση είναι ΦΥΣΙΚΑ το platoon!

ΜΕΓΙΣΤΟ respect απο μένα KK για τα μουσικά σου ακούσματα.

υ.γ. Αυτό το thread γίνεται ΜΑΚΡΑΝ το αγαπημένο μου εδωμέσα. ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ στην δουλειά με το ένα ακουστικό στο αριστερό αυτί θα γίνεται χαμός απο τα τραγούδια αυτά...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Οταν ποιηση και μουσικη συναντωνται και στην συγκεκριμενη περιπτωση αυτα τα ειδη τα εκπροσωπευουν καββαδιας και θανος το αποτελεσμα ειναι τελειο.


Αξίζει να κατέβαινες αθήνα να άκουγες κούτρα,μικρούτσικο,υπόγεια ρεύματα στο Κύτταρο...ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ.Απο τις πιο ωραίες βραδιές μου...

DON
04-05-2010, 14:08
Και επειδή πόσταρα ουσιαστικά ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ κλείνω τα post για τώρα στο ΥΠΕΡthread αυτό με ένα κομμάτι απο ταινία που δεν χρειάζεται quiz να καταλάβετε απο που είναι...Ending scene απο το Philadelphia, τραγουδάει ο Neil Young...ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ...

vJ40uig4yFU

TT7
04-05-2010, 18:12
AYTO EXOYME ΠΑΘΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ Φ4...ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ!!!!!

tBrUjvONIrA

Wolf7
05-05-2010, 03:14
Η βίαιη αντίσταση είναι η μόνη ελπίδα
σε μια χώρα δίχως ελπίδα και φωνή

sidet buyuleyijidir sidet umutur
umut suz ve sesiz bir
sesiz bir dunada

-P_gr6VnYcU

Οι μέρες είναι μαγικές
όταν μπορούμε και γελάμε δίχως φόβο
όταν δεν έχει θάνατο του πρωινού καφέ η κουβεντούλα
οι μέρες είναι φυλακές
όταν η νύχτα πλημμυρίζει βαθμοφόρους
οι μέρες είναι φυλακές
όταν χτυπάνε κάρτα οι βασανιστές

ο χρόνος είναι μαγικός
όταν δεν κρύβονται χαφιέδες στα ρολόγια
όταν γερνάμε σίγουροι με το κεφάλι στο λαιμό μας
ο χρόνος είναι πανικός
όταν ανοίγουν τα ντοσιέ οι στρατοδίκες
ο χρόνος είναι πανικός
όταν σε ζώνει μια τεράστια διαταγή

η πόλη είναι μαγική
όταν φιλιόμαστε στο πάρκο δίχως φόβο
όταν δεν γίνονται έφοδοι στα καφενεία και στους σινεμάδες
η πόλη είναι ασφυκτική
όταν την πνίγουν τα εθνικά ιδεώδη
η πόλη είναι ασφυκτική
όταν ξυπνάμε με εμβατήρια χακί

kk_SEF
09-05-2010, 15:26
Μ'αρέσει που γράφεις και "χωρίς σχόλια". Τι να σχολιάσει κανείς απο τον μεγαλύτερο μουσικό όλων των εποχών Fredy Mercury και την ΡΑΨΩΔΙΑ ΤΟΥ. Μέγιστος ο Lenon, ΑΠΙΘΑΝΗ ΛΑΤΡΕΙΑ στον Jackson αλλά Fredy Mercury...ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ. Ανατριχίλα.

...

Δεν έκανα quote όλο το ποστ...Απλά ήθελα να σχολιάσω πως εμείς μπορεί να διαφέρουμε σε ΠΟΛΛΑ στα μπασκετικά αλλά μουσικά φίλε με βρήκες ΚΑΡΔΙΑ.

Ρε dude...MAΣ ΚΑΤΑΓΑΜΗΣΕΣ πρωινιάτικο...Είμαι γραφείο και βλέπω σε ΕΝΑ post το king of pain, το africa, το Le Djinns, το I Want it All, το, το...Ρε εσύ και ο KK_SEF δεν μου ξαναμιλάτε για μπάσκετ. ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ!!!

Ρε εσύ με ψαρώνεις...Μήπως έχεις δει την λίστα του Ipod μου!??!?!:hump



Ρε φίλε βάζεις το Adagio απο πάνω και πάω να σου ποστάρω του Barber και το έχεις ποστάρει σε quiz απο κάτω...Ρε μήπως σοβαρά τώρα, έχεις πάρει το Ipod μου στα κλεφτά?'

H απάντηση είναι ΦΥΣΙΚΑ το platoon!

ΜΕΓΙΣΤΟ respect απο μένα KK για τα μουσικά σου ακούσματα.

υ.γ. Αυτό το thread γίνεται ΜΑΚΡΑΝ το αγαπημένο μου εδωμέσα. ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ στην δουλειά με το ένα ακουστικό στο αριστερό αυτί θα γίνεται χαμός απο τα τραγούδια αυτά...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!


:) Χαίρομαι πολύ που τα βρίσκουμε σε κάτι χαχαχαχαχ.Ήταν ευχάριστη έκπληξη γιατί όταν τα πόσταρα ήταν και αργά και λέω θα τα βάλω τώρα που δεν έχει πολύ κόσμο να γλυτώσω το κράξιμο. Που νά'ξερα πόσο και σε ποιους θα άρεσαν! Τελικά είμαστε πολύ ιδιαίτερη σύναξη σ'αυτό το forum :woot

dora7
09-05-2010, 18:55
:) Τελικά είμαστε πολύ ιδιαίτερη σύναξη σ'αυτό το forum :woot

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο αγαπητέ mod!!!!!!;);););););););););):):):):):)

Dark Angel #9
13-05-2010, 19:07
Καινουριος δισκος απ τους Pain of Salvation, 2 δειγματακια... προσωπικα αυτο το cd εχει γινει εδω κ 3 μερες αγαπημενο!!!!!
sGbgITz_KVY
iCBR-s7wsTo

P.S. οποιος ενδιαφερεται για λινκ pm me :D

Wolf7
15-05-2010, 02:47
Αφιερωμένο στην ΟΜΑΔΑ μας για το υπέροχο ταξίδι που μας χάρισαν φέτος...
... μέχρι στιγμής...


XeOZafqVr_w

ΘΡΥΛΕ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ ΜΟΥ!!!

Dude
17-05-2010, 06:02
Δυστυχώς έφυγε χθες στα 67 του μία από τις μεγαλύτερες μορφές της ροκ/μέταλ μουσικής... ο Ronald James Padavona, ή όπως ήταν πιο γνωστός Ronnie James Dio, ή απλά Dio. Μία από τις σπουδαιότερες φωνές παγκοσμίως και ένας ωραίος άνθρωπος... Θα είναι πάντα στα αυτιά, στο μυαλό και στις ψυχές όσων μεγάλωσαν με τη φωνή του και τα τραγούδια του.

tc-g6
17-05-2010, 13:24
http://www.youtube.com/watch?v=nb1pDv2zydc

RIP Dio, τον σκοτωσε ο "δρακος" οπως αποκαλουσε τον καρκινο. απιστευτη φωνη και τρομερη παρουσια και ενεργεια, κριμα ρε γμτ...

*GrimReaper*
17-05-2010, 17:10
Rip ρε μεγαλε....γαμωτοοοοοοοοοοο :(

Dark Angel #9
17-05-2010, 17:11
R.I.P. Ronnie... τουλαχιστον ημουν τυχερος κ προλαβα να τον δω το καλοκαιρι που περασε.... :(

MAR-CHANIA
18-05-2010, 00:31
r.i.p. Ronnie... τουλαχιστον ημουν τυχερος κ προλαβα να τον δω το καλοκαιρι που περασε.... :(

Λυπάμαι γιατί δεν υπήρξα τυχερή όσο εσύ. Δεν τον είδα ποτέ....αν και έμαθα ότι ήταν φοβερός παρά τις αμφιβολίες πολλών.

Dark Angel #9
18-05-2010, 05:31
Live ηταν απλα απιστευτος... τοση ενεργεια... τετοια φωναρα... τι να λεμε τωρα... πολυ κριμα ρε γαμωτο.. :(

Dude
19-05-2010, 04:55
Έχω πωρωθεί... και τραγουδάω σαν το μαλάκα αντί να διαβάζω (εκτός από τα Ηπειρώτικα που και να θέλω δεν μπορώ να τα τραγουδήσω)...

rLX0NFtDZN4&

DL_lz7HJW7Q&

5uzbgTvsAu8

8MFUIB6OMiA

DON
19-05-2010, 14:29
Καλημέρα Redhoopisters!!!

QpM83iL1Myk

KingJames
22-05-2010, 18:41
Muse "The Resistance Tour - Live" :hump

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=104720086

Γράψτε λάθος αν έχει ξαναμπεί

Dark Angel #9
26-05-2010, 13:31
gooooooooooooooood mornin παιδες!!!!!!!!!!! ετσι με κατι δυνατο (κ φρεσκο σχετικα) για να παει καλα η μερα!
YVqEGTKRN-M
Two by two, iron to bend
Keeping the oath, right to the end
Three by three, breaking some bones
Snapping some neck, never alone
Here they come, rumble and pound
Never get used to hearing that sound
There they go, fast as they came
Never go back, never the same :cool::hump

DON
26-05-2010, 13:35
Kαλημέρα τρελέ...

_0DXgNkOUfI

Pounding out aggression
Turns into obsession
Cannot kill the battery

Cannot kill the family
Battery is found in me
Battery
Battery

Thrashing all deceivers
Mashing non-believers
Never ending potency

Dark Angel #9
26-05-2010, 13:47
Καλα respect! το βαλες κ απ την αγαπημενη μου συναυλια! :D

Dark Angel #9
26-05-2010, 14:06
Και ενα ακομη που ταιριαζει στο σημερινο ματς καθως ειμαστε κ εκτος εδρας κ παμε για την αλωση... κ κολλανε κ οι στιχοι απειρα!
RkAMtXTEjco
Under the lights where WE stand tall
Nobody touches us at all
Showdown, shootout, spread fear within, without
We're gonna take what's ours to have
Spread the word throughout the land
They say the bad guys wear black
We're tagged and can't turn back

You see us comin'
And you all together run for cover
We're takin over this town

Here we come reach for your gun
And you better listen my friend, you see
It's been slow down below,
Aimed at you we're the cowboys from hell
Deed is done again, we've won
Ain't talking no tall tales friend
'Cause high noon, your doom
Comin' for you WE 'RE THE COWBOYS FROM HELL

*GrimReaper*
27-05-2010, 01:09
ντουυυυντ

vPvg5lZNcRE

ty5aBLQox7o

μιγάδας
31-05-2010, 21:14
AIh6kcc3sak

Dark Angel #9
01-06-2010, 02:21
YR4Mt8MaB2Y

DON
01-06-2010, 12:53
RwmPACtcITg

johny b
03-06-2010, 04:21
Τραγούδι: To σφαγείο (Στίχοι-Μουσική Μίκης Θεοδωράκης)
OyVZZeGdxnc

Υ.Γ. Η ταινία παρατίθεται στο thread του Κινηματογράφου.

zouparos
03-06-2010, 04:27
όχι όχι:mad:
το σημερινό εμένα μου θύμισε αυτό.
Αφιερωμένοοοο...

WaAbYc3eDTE

johny b
03-06-2010, 04:34
Κι ένα για χαλάρωση
xyvQJA_vyv4

Dude
03-06-2010, 04:53
Nobody fucks with the Jesus!

Dark Angel #9
03-06-2010, 19:31
Z8UEqPgyJ70
ο τιτλος τα λεει ολα πιστευω για το τι πρεπει να κανουμε την κυριακη.

*GrimReaper*
03-06-2010, 19:34
γαμηστε τους!

5r3gVs6UG5Q

Dark Angel #9
03-06-2010, 19:35
γαμηστε τους!

5r3gVs6UG5Q

καλο αλλα στην περιπτωση μας κ ενα Kill Fuck Die κολλαει γαντι πιστευω :D

*GrimReaper*
03-06-2010, 19:37
αυτο σκεφτηκα πρωτο πρωτο αλλα δεν κολλαει το die στο τελος...κριμας ειναι :p

Dark Angel #9
03-06-2010, 19:45
χμ.. οντως.. απο σχετικα τραγουδια παντως αλλο τπτ :p

KingJames
08-06-2010, 15:32
Δεν είναι ΤΥΠΑΚΙΑ...ΚΑΠΟΙΑ τυπάκια...Red hot chilli peppers σου λένε κάτι? :woot

Peppers,τα χρόνια της νιότης ! Aπό κούνια "λιμνάνθρωποι" !
XynWwsMlXO0

Dude
08-06-2010, 17:15
Έτσι, έτσι... Ρε σείς, απλά δεν εκφράστηκα καλά... Λέτε να μην γνωρίζω τέτοιες μούρες;;;
Να κι από μένα...

yiMk62OJ-U4

Airness
08-06-2010, 17:19
Και εγώ και εγώ!!! :p

w8pAYLJa6do

μιγάδας
08-06-2010, 17:49
ηθελα να βλω κανα τραγουδακι απο RHCP για ξεκινημα στα ξενα αλλα μετα λεω ''αστο, θα με κραξουνε'' συν του οτι σιγουρα θα το 'χετε ακουσει οποιο και να βαλω.

[
οχι ρε ενταξει...:cool:

ισως σε ηπιους τονους :p

ρε χαβαλεδες, γιατι δε με υποστηριξατε;;;;;;
παιρνω το αιμα μου πισω....
PwkJfkl-clw

Dark Angel #9
09-06-2010, 03:53
απιστευτη μουσικη....
BQMpRWuT6hk
LRLdhFVzqt4

και αλλο ενα για την καληνυχτα :P απ το clash of the titans...
3F_9Ii5BmPg

*GrimReaper*
09-06-2010, 17:09
ε αφου εβαλε ο ντουντ rhcp ολα τα περιμενω...

mpalanter
09-06-2010, 17:13
Τρομερό το soundtrack από clash of the titans :D

Dude
09-06-2010, 20:47
Γιατί ρε, για αντιφρονούντας των RHCP φαίνομαι; GrimReaper, δικά σου: ;)

r02nub8QaSg

oDHRUf7sdWw

GV3mhuF6W3w

Η πιο ωραία αίσθηση να το ακούς βράδυ στην Εθνική (σε όσο ψηλότερη ένταση γίνεται)...
7PpYBBjYav0

Dark Angel #9
10-06-2010, 00:01
Dude απλα απειρο respect! ειδικα κ το τελευταιο με το σκηνικο που περιγραφεις ολ δε φρικιν μανι!!!

motorhead
10-06-2010, 01:23
εμενα 3 μπαντες μου σημαδεψαν τη ζωη.Πρωτα οι METALLICA διοτι με αυτους εκανα την αρχη στη μεταλ και ροκ σκηνη και εξαιτιας του MASTER OF PUPPETS του καλυτερου μεταλ δισκου μεχρι σημερα.Δευτεροι οι DOORS με τους οποιους ταξιδεψα μοναδικα και αλλαξαν ολη μου την αντιληψη περι μουσικης.Τριτοι αλλα εξισου καλοι με τους αλλους οι KYUSS που μου εδειξαν οτι τελικα δεν επαιξαν οι NIRVANA την καλυτερη μουσικη στα 90's.Η ιδανικη μπαντα για πιωμα.!

*GrimReaper*
10-06-2010, 01:27
W9Sy25mx2U8

RpqHpOASYZU

TT7
10-06-2010, 19:24
Ρε κοιταα τι ακουνε οι φλωρουμπες.....Αφιερωμενο σε μενα!!!!

AJtc-ldDuao

AIR J..
10-06-2010, 19:46
PNigNUD8CKo

AIR J..
10-06-2010, 20:03
8_anbEJsr6s

dora7
10-06-2010, 21:03
Αργά τη νύχτα...
Αλκοόλ και τέρμα το Call of Ktulu των Metallica απο το S&M με τη Συμφωνική του San Fransisco.....Μαγεία....
Πιάνεις κουβέντα με τον Lovecraft και κάνετε παρέα το Ταξίδι στην Αγνωστη Καντάθ......

TT7
10-06-2010, 21:17
Ελα ρε Μιλος Λαβκραφτ ε??
Παντα θεωρουσα οτι ο μυθικος κοσμος που δημιουργησαν αλλοι μετα απο το θανατο του ειναι πιο ενδιαφερον απο τις ιστοριες του..

johny b
10-06-2010, 21:24
7BLPGnoJtMs

TT7
10-06-2010, 21:34
Γραψε [y o u t u b e] [/y o u t u b e]...Αναμεσα σε αυτα τα 2 ζευγη αγκυλων θα βαζεις τον κωδικο μετα το = στα βιντεακια του youtube...Χωριε κενο μεταξυ τους...
Ας πουμε το βιντεακι που εβαλες απανω εχει κωδικο μετα το =
fKFEjZ98Q4s...Αυτο θα βαζεις αναμεσα στα 2...και χωρις κενο ουτε μεσα στις αγκυλες...

dora7
10-06-2010, 21:37
Ελα ρε Μιλος Λαβκραφτ ε??
Παντα θεωρουσα οτι ο μυθικος κοσμος που δημιουργησαν αλλοι μετα απο το θανατο του ειναι πιο ενδιαφερον απο τις ιστοριες του..

Γενικά με τους φανταστικούς/μυθικούς κόσμους έχω κόλημα...Λάβκραφτ επιλεκτικά όμως γιατι ψιλοαγριεύομαι κιολας.....αλλά η Κανταθ από τα αγαπημένα μου...

johny b
10-06-2010, 21:40
Γραψε [y o u t u b e] [/y o u t u b e]...Αναμεσα σε αυτα τα 2 ζευγη αγκυλων θα βαζεις τον κωδικο μετα το = στα βιντεακια του youtube...Χωριε κενο μεταξυ τους...
Ας πουμε το βιντεακι που εβαλες απανω εχει κωδικο μετα το =
fKFEjZ98Q4s...Αυτο θα βαζεις αναμεσα στα 2...και χωρις κενο ουτε μεσα στις αγκυλες...

Μου φαίνεται έκανα ότι είπες αλλά πάλι μαλακία βγήκε:rolleyes:

TT7
10-06-2010, 21:51
Μην τα γραφεις με εντονα γραμματα οπως το κανα εγω...Απλα για να το τονισω το εβαλα...
Και βγαλε ολα τα κενα....ουτε μεσα στις αγκυλες να εχει κενα μεταξυ των γραμματων ουτε μεταξυ των αγκυλων και του κωδικου να υπαρχει κενο...
Χωρις κενο πουθενα και χωρις bold γραμματα...
Κανε το ξανα....

Γενικά με τους φανταστικούς/μυθικούς κόσμους έχω κόλημα...Λάβκραφτ επιλεκτικά όμως γιατι ψιλοαγριεύομαι κιολας.....αλλά η Κανταθ από τα αγαπημένα μου...

Αντε ρε εγω απο το ελαχιστο που εχω διαβασει δεν αγριευομαι..Αλλα εχει ωραια μυθολογια..
Ειδικα με τους Μεγαλους Παλαιους σε πιανει ενα δεος...
Αν δεις ενα ψηλο τυπο με κουκουλα και γυαλιστερα ματια μην τον κοιταξεις Μιλος...
Ειναι ο Νυαρλαθοτεπ το Ερπων Χαος...χαχαχα....

dora7
10-06-2010, 21:56
Αντε ρε εγω απο το ελαχιστο που εχω διαβασει δεν αγριευομαι..Αλλα εχει ωραια μυθολογια..
Ειδικα με τους Μεγαλους Παλαιους σε πιανει ενα δεος...
Αν δεις ενα ψηλο τυπο με κουκουλα και γυαλιστερα ματια μην τον κοιταξεις Μιλος...
Ειναι ο Νυαρλαθοτεπ το Ερπων Χαος...χαχαχα....

χαχαχαχαχαχαχαχα θα το εχω υπόψη μου την επόμενη φορά που θα τον δω!!!!!!;););););););););););)

johny b
10-06-2010, 22:05
Ρε ούτε Πυθαγόρειο να'κανα

TT7
10-06-2010, 22:20
Ρε ούτε Πυθαγόρειο να'κανα
Σε πηγα μεσω Καρδιτσας αλλα εφτασες...χαχα

johny b
11-06-2010, 00:43
Αυτή τη νοοτροπία χρειάζεται η ομάδα για του χρόνου
24O5tGr_ZSE

DON
11-06-2010, 00:49
Johnyb βρήκες ρε άτιμε πως βάζεις γιουτούμπ βίντεα και πωρώθηκες έτσι!?!?!?

NIGHTST@LKER7
11-06-2010, 00:57
faEX3qjP9Mc
Αφιερωμενο σε ολους σας παιδια, καλο βραδυ απο μενα!

TT7
11-06-2010, 00:59
Χαχαχαχαχ...οχι κενα παιδια στη λεξη youtube ..απλα οταν το δειχνουμε δεν μπορουμε να το βαλουμε χωρις κενα γιατι θα βγει το βιντεακι..
Κατι πρεπει να γινει με αυτο το θεμα Redglove...

johny b
11-06-2010, 01:20
johnyb βρήκες ρε άτιμε πως βάζεις γιουτούμπ βίντεα και πωρώθηκες έτσι!?!?!?

Τέτοια πώρωση ούτε με το πικ εν ρολ

Χαχαχαχαχ...οχι κενα παιδια στη λεξη youtube ..απλα οταν το δειχνουμε δεν μπορουμε να το βαλουμε χωρις κενα γιατι θα βγει το βιντεακι..
Κατι πρεπει να γινει με αυτο το θεμα redglove...

Ρε δεν καταλαβαίνουν οι στόκοι,απλούστατη διαδικασία ......

TT7
11-06-2010, 01:43
Mα ειδες και γω με την μια το πετυχα...δεν εκανα καμμια μαλακια στην αρχη...:cool::cool::p:p

Ρε φοβερο τραγουδακι λεμε...χαχα.Ελπιζω να μην το παρατραβηξα..αν ειναι σβηστε το..


8slufj1HcFI&feature=player_embedded

DON
11-06-2010, 02:16
Ρε φοβερο τραγουδακι λεμε...χαχα.Ελπιζω να μην το παρατραβηξα..αν ειναι σβηστε το..
]

Δεν παρατράβηξες τίποτα! ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ τα όμορφα ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ και τον ποιοτικό ΧΟΡΟ!!!
(ελπίζω να μην ΤΟΝ τράβηξες πολύ!χαχαχαχαχαχαχα :doggy)

Red Unity
11-06-2010, 18:32
:woot
zOWx5G76pkU&

DON
11-06-2010, 18:58
:woot
http://www.youtube.com/watch?v=zOWx5G76pkU&feature=related

Είσαι θεός!!! Διάβασε μερικά post πίσω για να μάθεις πως βάζουμε τραγούδια!:doggy

μιγάδας
13-06-2010, 01:44
:woot
zowx5g76pku&

11/7 τεραβάιμπ!!!!!! μαζι με σκα-π...........ΤΡΕΛΑ

Red Unity
13-06-2010, 11:57
11/7 τεραβάιμπ!!!!!! μαζι με σκα-π...........ΤΡΕΛΑ

ΤΡΕΛΑ!!!!!!

edit: Εντωμεταξύ είναι τη μέρα του τελικού του μουντιάλ.:hump

AIR J..
14-06-2010, 15:27
eGJYKZxANqY&feature

Dark Angel #9
14-06-2010, 20:40
http://troktiko.blogspot.com/2010/06/ozzy-osbourne.html χαχαχαχαχα δεν υπαρχει!!!! :P:P

*GrimReaper*
16-06-2010, 00:27
hRR2OOvn3Ew

Dude
18-06-2010, 03:47
Χαμένη progressive metal μπάντα, με την πιο ωραία φωνή του μέταλ για μένα, το Jorn Lande (μαζί με τον Coverdale - άλλωστε το θυμίζει πάρα πολύ)... Και επειδή έχει πολλά μέταλα το φόρουμ, πάρτε:



ALCcnrZ9UYo

565un4CXDkA

-BUMTJsGl1s

KHE6Avv5_UU



Και κάτι τελείως διαφορετικό... Το καταπληκτικότερο beatbox που πρόκειται να δείτε ποτέ... σας το εγγυώμαι!

ΚΑΝΤΕ ΤΗ ΧΑΡΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΣΤΕ 18 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΔΕΙ...

e3kyNGVK-hI

*GrimReaper*
18-06-2010, 13:13
οχι και χαμενοι οι αρκ....απλα δεν ακουγονται τοσο πολυ οσο και εκατονταδες μεταλ μπαντες. Η φωνη του Jorn παντως δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο. ΤΕΡΑΣΤΙΟ σφαλμα να την πεις καλυτερη φωνη μεταλ. Αλλα θα μου πεις γουστα ειναι αυτα .... :)

btw το beatbox ηταν σιγουρα τρομερο!

DON
18-06-2010, 17:38
7_IKcMl_a9A

GaVNfZWBVhQ

natag
18-06-2010, 17:47
Το πρωτο ειναι γιατι θα παρουμε προπονητη τον Πολιτη;:p

Dude
18-06-2010, 19:45
@GrimReaper
Εντάξει, δεν είμαι ειδήμων του είδους, αλλά πραγματικά δεν έχω ακούσει κάποιον καλύτερο για τα δικά μου γούστα... Αν έχεις κάποιον άλλο να προτείνεις, μετά χαράς να τον ακούσουμε...

*GrimReaper*
19-06-2010, 00:09
@GrimReaper
Εντάξει, δεν είμαι ειδήμων του είδους, αλλά πραγματικά δεν έχω ακούσει κάποιον καλύτερο για τα δικά μου γούστα... Αν έχεις κάποιον άλλο να προτείνεις, μετά χαράς να τον ακούσουμε...

βρε και ειδημων να ησουν,αυτο που εχω σε bold ισχυει. θεμα γουστου ειναι περισσοτερο. Παντως αντικειμενικα ο προσφατα συγχωρεμενος midnight απο τους crimson glory ηταν ενας απο τους καλυτερους vocalist, ever! Για πολλους, ο καλυτερος ολων, αλλα εγω δεν το παω τοσο μακρια.

PLyReBQcH_A

kk_SEF
19-06-2010, 19:45
Mα ειδες και γω με την μια το πετυχα...δεν εκανα καμμια μαλακια στην αρχη...:cool::cool::p:p

Ρε φοβερο τραγουδακι λεμε...χαχα.Ελπιζω να μην το παρατραβηξα..αν ειναι σβηστε το..


Πωπω ζαλίστηκα κοιτάζοντας το BREAK :p

Αργησα αλλά να βάλω κι εγώ το κομματάκι μου για τον μεγάλο DIO...

All the fools sailed away
i4pfNDJzQ1U

R.I.P.

Dude
19-06-2010, 20:00
@GrimReaper
Συμφωνώ απόλυτα στα όσα λές περί γούστων όσο και στη γενικότερη στάση που κρατάς, όμως για μένα φωνές σαν αυτή του midnight υπάρχουν χιλιάδες, μην πω μιλιούνια... Καθαρα λοιπόν για τα δικά μου γούστα δεν λέει τίποτα.

Γενικώς, ο μεν (Jorn Lande) έχει σπάνια χροιά, σούπερ ερμηνευτικές ικανότητες, απόλυτο control, και γενικότερα, "σπαει η φωνή του σίδερα", γεμίζει στάδια, όπως θές πές το... Ο δε από την άλλη είναι η συνηθισμένη μεταλοφωνή που κυκλοφορεί κάθε Κυριακή στα περίπτερα, με δώρο το τσιρίδι... :) Πώς να το πώ αλλιώς; Αν βάλεις το Jorn να τραγουδήσει δίπλα σε έναν κλασικό τενόρο ή σε ένα αράπακλα α λα Μπάρι Γουάιτ, μια χαρά θα σταθεί δίπλα τους. Ο άλλος από την άλλη θα είναι η κακή στιγμή της βραδιάς. Τουλάχιστον για μένα... Και σόρυ αν εγινα κακός, μια χαρά είναι ο άνθρωπος, αλλά για μένα παγερά αδιάφορη φωνή. Στην τελική αν σε κάποιον δεν αρέσουν βαθειές (κλειστορουθουνίσιες) φωνές τύπου Coverdale, Dio, ή Lande, και προτιμά λεπτές φωνές της ροκ και μέταλ σαν την παραπάνω, παίρνει έναν Glenn Hughes και είναι καλυμμένος. Όλοι οι υπόλοιποι είναι (καλές ή κακές) απομιμήσεις...

dora7
20-06-2010, 00:07
Αφιερωμένο απο τον James στον Ronnie...ανατρίχιασα....

ovv4nLYAgNY

manol14
20-06-2010, 00:17
d-xVb1qsPCw
Αφιερωμένο στον επόμενο προπονητή της ομάδας μας

Dude
20-06-2010, 01:19
Και από μένα για το Ronnie...

nhe1SuBGkiA

SedQcg-65a8

BFyxCf8ZgBw

zouparos
20-06-2010, 04:39
Συγγνώμη παιδιά που θα φανώ ιερόσυλος μετα απο τέτοια ποστ να βαζω αυτο(ούτως ή άλλως να ξερετε πως και εγω τέτοιου στυλ ειμαι μουσικά και απο ελληνικά περιορίζομαι σε νικολα άσιμο και πρίγκηπα... συγκινουμαι μονο που τους αναφέρω:() αλλά θα ήθελα να σας παρουσιάσω μια φίλη μου που 99% δεν θα την ξέρετε...
Είναι απίστευτη για μένα(αντικειμενικα:D) και μόνο ό,τι ο λάκης ο παπαδοπουλος την στηρίζει λέει πολλά...
Για πειτε γνώμες...Kαλή φωνή?

Ιδου το πρώτο πρώτο βίντεο που ειχα ανεβασει εγώ φυσικά πριν κανα 1-2 χρόνια demo τότε τα τραγουδια...

fV61oSRLAFs

ΕΔΩ ΖΩΝΤΑΝΑ στο mad...

fVaCPthxSwE

Kαι εδώ το τραγουδι που ειχα πριν ενορχηστρωμένο πια feat Λ. Παπαδόπουλο


aX-Qpaj2PqQ
@tc-g6: 2:08 "Δεν έμαθα να κάνω ό,τι επιτρέπανε οι μπάτσοι,τα φιλιά σου και οι αλήτες" Άκου πως το τονίζει;) Κρίμα που είσαι σιδεροδέσμιος να κανα κανα κονέ,συνομηλικοι ειστε +-:p Σκατόγεροι δλδ,οχι σαν εμενα:cool:

υ.γ.: Τέλος στη νετ δεύτερες στον Λάκη σε τραγουδι-σταθμο(δίπλα του με το μαυρο ειναι)

Li4xamkfEfs

AIR J..
20-06-2010, 14:34
zoupare, αν εχεις τετοιες φιλες θελω πολυ να σε γνωρισω.. Εκτος απ' αυτο παντως, εχει ωραια χροια η φωνη της..

Dark Angel #9
20-06-2010, 19:44
Aerosmith σημερα στο καραϊσκακη σε λιγες ωρες...:D

f_ivRmGbTXs
7d-OpPWTdgk

Dude
20-06-2010, 20:48
Αφού πιάσαμε τις φίλες, να κι από μένα... :) Α ρε 3ο με τις ταλεντάρες σου (κι εγώ και ο ΤΤ7 σε αυτό το σχολείο φοιτήσαμε, για αυτό το λέω :D:D:D)! Ορίστε και Link για όποιον ενδιαφέρεται... http://www.myspace.com/marinasatti


Από Ελλάδα:
IZR2pwqq8gk

QjisQ5N9-VA

ey5juKRNCdc

3jKXk-IGJZ0

Από Αμερική (Berklee):
GfUGt2VqDZo

h__A2RzhPhE

gENL65PswPI

Από Ευρώπη:
IVeUAWD1tgU

4BtC7ECeJW8

ic1AcOYOX9w

*GrimReaper*
20-06-2010, 21:29
@GrimReaper
Συμφωνώ απόλυτα στα όσα λές περί γούστων όσο και στη γενικότερη στάση που κρατάς, όμως για μένα φωνές σαν αυτή του midnight υπάρχουν χιλιάδες, μην πω μιλιούνια... Καθαρα λοιπόν για τα δικά μου γούστα δεν λέει τίποτα.

Γενικώς, ο μεν (Jorn Lande) έχει σπάνια χροιά, σούπερ ερμηνευτικές ικανότητες, απόλυτο control, και γενικότερα, "σπαει η φωνή του σίδερα", γεμίζει στάδια, όπως θές πές το... Ο δε από την άλλη είναι η συνηθισμένη μεταλοφωνή που κυκλοφορεί κάθε Κυριακή στα περίπτερα, με δώρο το τσιρίδι... :) Πώς να το πώ αλλιώς; Αν βάλεις το Jorn να τραγουδήσει δίπλα σε έναν κλασικό τενόρο ή σε ένα αράπακλα α λα Μπάρι Γουάιτ, μια χαρά θα σταθεί δίπλα τους. Ο άλλος από την άλλη θα είναι η κακή στιγμή της βραδιάς. Τουλάχιστον για μένα... Και σόρυ αν εγινα κακός, μια χαρά είναι ο άνθρωπος, αλλά για μένα παγερά αδιάφορη φωνή. Στην τελική αν σε κάποιον δεν αρέσουν βαθειές (κλειστορουθουνίσιες) φωνές τύπου Coverdale, Dio, ή Lande, και προτιμά λεπτές φωνές της ροκ και μέταλ σαν την παραπάνω, παίρνει έναν Glenn Hughes και είναι καλυμμένος. Όλοι οι υπόλοιποι είναι (καλές ή κακές) απομιμήσεις...

παραεγινες κακος οποτε ας πουμε οτι απλα δεν συμφωνουμε....με την καμια ομως :cool:

Dude
20-06-2010, 21:31
παραεγινες κακος οποτε ας πουμε οτι απλα δεν συμφωνουμε....με την καμια ομως :cool:

Εντάξει, ίσως και να έγινα, αλλά οκ... απλά μου βγήκε λίγο πιο καυστικό το γράψιμο αυτή τη φορά. Όπως και να'χει, ας μείνουμε σε αυτό που λές.

*GrimReaper*
20-06-2010, 21:42
Εντάξει, ίσως και να έγινα, αλλά οκ... απλά μου βγήκε λίγο πιο καυστικό το γράψιμο αυτή τη φορά. Όπως και να'χει, ας μείνουμε σε αυτό που λές.

παρε αυτο να φιλιωσουμε :p ;)

3DcOIHkwugw

mzk7
20-06-2010, 22:05
παρε αυτο να φιλιωσουμε :p ;)

3DcOIHkwugw

Πολλές αναμνήσεις το τραγούδι..το έχω συνδιάσει με το παρελθόν μου..
Με διέλυσες αδερφέ.. Πάω να δω μπαλίτσα να ξεχαστώ... κλαψ κλαψ κλαψ





ΥΓ.Εντάξει δεν το πήρα και τόσο βαριά..πλάκα κάνω:p:p:p Κομματάρα πάντως το τραγούδι!!!

TT7
21-06-2010, 03:31
QeIOtaydCyo

Dude
21-06-2010, 19:37
8gP4Ih58Yzg

DON
21-06-2010, 19:57
A-ΠΟ-ΚΛΕΙ-Ε-ΤΑΙ ρε duuuuuuuuuuuuuuude!!!!!!!!!!!!!!!!!

και ένα δικό μου

O4o8TeqKhgY

deninho
21-06-2010, 20:50
grandmaster flash & the furious five. Ωραίες εποχές [ήμουν -6 ετών τότε :p]

Dude
21-06-2010, 20:52
Έτσι έτσι, old school...


17lkdqoLt44

iVcE8ggm_98

RQfZRRRo_8A

37wSwAJ98Zk

tZhWB0Kh-3s

YFK6H_CcuX8

Το αγαπημένο μου κλιπ από παιδική ηλικία (μέχρι και σήμερα χαλαρά):
XvNJE4FFPP8

Και κάτι διαφορετικό μιας που είμαστε σε μπασκετικό φόρουμ...
rYFlzJyxWlw

MAR-CHANIA
22-06-2010, 01:29
qeiotaydcyo

Απλά χτύπησες φλέβα τώρα....

TT7
22-06-2010, 03:32
Ρε ειμαστε ερωτιαρηδες οι Κρητικοι!!!!
5SYvCpdwBus

zouparos
22-06-2010, 04:41
Πολύ μουσική παιδιά...Εεεμ είναι τα πάντα η μουσική λογικό

Ο μοναδικος και αγαπημένος μου Kurt...
Που βρίσκεται πάντα δίπλα σε άσχημα και όμορφα
Τον λατρεύω.

q7AzfiTg_6g

CS4Oo3sx-YY

ΚΑΙ τ αγαπημενο μου ισως μαζι με το sth in the way

nLe-NS3haxA

αντε και αυτο λόγω εισαγωγής
fregObNcHC8

υ.γ.γεννηθηκα σε λάθος εποχή:( μουσικα,οπαδικά,πολιτικά

dora7
22-06-2010, 09:05
Υπεραγαπημένοι Floyd και το τραγούδι ανεκτίμητο για μένα....

liDUD4Apl2w

DON
22-06-2010, 11:43
Μακράν...Το ΕΠΟΣ...

IXdNnw99-Ic

Επίσης ένα τραγούδι που ΥΠΕΡΛΑΤΡΕΥΩ (και γιαυτό πιθανώς να το έχω ξαναβάλει)

8bEZSKpD7oM

αλλά και αυτό...Καλοκαίρια γυρνώντας απο παραλιακή αρκετά μεθυσμένος ειδικά με τα φιλαράκια μου και στην διαπασών (και γιαυτό πιθανώς να το έχω ξαναβάλει αλλά δεν γαμιέται...)!!!

uV4yjWP2FGM

TT7
22-06-2010, 12:32
Moυ αρεσει και αυτη η διασκευη σε αυτο το κομματι....
5FfaX13S7qI

MAR-CHANIA
22-06-2010, 18:39
5kxQ4kBwFBc

Ελπιζω να τα καταφερα,
γιατι θελω να το αφιερωσω σε μια ψυχη απο δω μεσα που κατι γιορταζει σημερα και που της αρεσει πολυ....

dora7
22-06-2010, 18:42
5kxq4kbwfbc

Ελπιζω να τα καταφερα,
γιατι θελω να το αφιερωσω σε μια ψυχη απο δω μεσα που κατι γιορταζει σημερα και που της αρεσει πολυ....

Μ' εστειλες αδιάβαστη τώρα φιλενάδα!!!!!!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!:):):):):)

MAR-CHANIA
22-06-2010, 18:48
Μ' εστειλες αδιάβαστη τώρα φιλενάδα!!!!!!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!:):):):):)

Με πολλή αγάπη για τη σημερινή μέρα και για κάθε μέρα!
Κρίμα όμως που δεν τους είδες live μια φορα έστω...και που δεν το άκουσες live....

Dark Angel #9
22-06-2010, 18:49
ερχονται το σεπτεμβρη νομιζω η τον οκτωβρη!!! αντε Δωρα προλαβαινεις! :p

dora7
22-06-2010, 18:52
ερχονται το σεπτεμβρη νομιζω η τον οκτωβρη!!! αντε Δωρα προλαβαινεις! :p

ΑΝ ΕΡΘΟΥΝ κι αν τυχει παλι κατι ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΟ θα παω να πυρποληθώ στο Σύνταγμα!!!!!!!!:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Dude
22-06-2010, 18:53
Φίλε Don πολύ γουστάρω άτομα να τη βρίσκουν με Toto. Ωραίος!


Για πώρωση:

JKSEDKbAdpQ

5q8QVsL50xQ

Για ηρεμότερη ακρόαση:

Y4LUH2kB9RY

hW88EvEAd0k

Ωραίο κλιπ...
Qsx2ueGssf0

Για μένα αυτά τα δύο πάνε μαζί... Α ρε Gary μεγάλε...
iyJEytBlp1I

xsKpazeA5L8

Αν δεν θυμάστε τι θα πεί Αμερική των 80's, το αξιότερο τέκνο αυτής της περιόδου και αυτής της χώρας είναι εδώ για να μας το θυμίσει... :D DirtyS, για σένα... Άμα θές το τηλέφωνο του David να ανταλλάξετε απόψεις σαν ειδήμονες του θέματος μπορώ να στο δώσω...
yMNa1xqSwng

Και κάτι διαφορετικό...
li1-52ZZuZo



Υ.Γ. Σόρυ για τα πολλά και άσχετα βίντεο, αλλά κάτι έχω πάθει αυτές τις μέρες... :hump Ό,τι κρίνεται περιττό από admins και λοιπούς παρακαλώ να επισημαίνεται και να διαγράφεται.

MAR-CHANIA
22-06-2010, 18:55
ερχονται το σεπτεμβρη νομιζω η τον οκτωβρη!!! αντε Δωρα προλαβαινεις! :p

Είσαι σίγουρος; Εγώ ακουσα οτι δεν ξαναερχονται! Πηγαν Γιαννενα και Πατρα πριν λιγες μερες.

ΑΝ ΕΡΘΟΥΝ κι αν τυχει παλι κατι ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΟ θα παω να πυρποληθώ στο Σύνταγμα!!!!!!!!:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Νομιζω οτι δεν πρεπει να το χασεις αν γινει!

Dark Angel #9
22-06-2010, 18:56
6 Οκτωβριου. μπι δεαρ! :p

http://www.the-scorpions.com/english/tourdates.asp

κ μαλιστα λεει στο σεφ!

MAR-CHANIA
22-06-2010, 18:58
6 Οκτωβριου. μπι δεαρ! :p

Εγω οπωσδηποτε!
Τις 4 τελευταιες φορες παντως ημουν εκει!
Παντα στο ΣΕΦ ειναι!
ΛΑΘΟΣ:στο Καραϊσκακη.

dora7
22-06-2010, 18:59
Φίλε Don πολύ γουστάρω άτομα να τη βρίσκουν με Toto. Ωραίος!



Κι εγω μαζί σου αγαπητέ Dude....στο σχολείο να φανταστείς το παρατσούκλι μου ηταν Toto......(απο το συγκρότημα όχι από τον τοτό!!!!!!!!!);););););)

Dark Angel #9
22-06-2010, 18:59
εγω μονο περυσι ειχα παει κ ηταν απιστευταααα!!! αφασια ειδικα το χολιντεη με παπακωνσταντινου μαζι :p

zouparos
22-06-2010, 19:01
προχθες στα γιαννενα παραπροχθες ηρακλειο.
ε ρε κατάνια.
με κανα δεκαχιλιαρο θα ερθουν του χρόνου σπίτι μου στα γενέθλια μου

MAR-CHANIA
22-06-2010, 19:01
εγω μονο περυσι ειχα παει κ ηταν απιστευταααα!!! αφασια ειδικα το χολιντεη με παπακωνσταντινου μαζι :p

Απιστευτοι ηταν ολες τις φορες!
Περισυ νομιζω καλυτεροι απο καθε αλλη φορα! Και ο Παπακωνσταντινου ομως, φοβερος!

Κι εγω μαζί σου αγαπητέ Dude....στο σχολείο να φανταστείς το παρατσούκλι μου ηταν Toto......(απο το συγκρότημα όχι από τον τοτό!!!!!!!!!);););););)

Γιατι μας το διευκρινιζεις;;; :p :p :p

dora7
22-06-2010, 21:31
Κι αν το κάνω τώρα σωστά πάρτε και τρία πολύ αγαπημένα μου....

xisIVhc64Ng
64coD-rx9sk
9Es_lUmsp40

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!!!!!!!

Dark Angel #9
23-06-2010, 15:16
CpK5JaJ_96E

NIGHTST@LKER7
23-06-2010, 15:22
Ωραιος Dark Angel...
Κι αυτο απο μενα.
nkv-XGD2cQQ

Dark Angel #9
23-06-2010, 15:25
επος μαν απλα επος!

Red Unity
23-06-2010, 16:57
Έλα να χτυπηθούμε λίγο και να μπούμε σε ρυθμούς 11/7 με Ska-p:
aL1kmwb5kGs
FCLcwV-Iyfg

Και διασκευή του Anarchy in the U.K. των Pistols:
6lxjnKowGek

Πάρτε και λίγο Πιγιοτί να γουστάρετε:
5BeAw5hlEoE

Και τελειώνω με τους αγαπημένους μου και πάνω απ' όλους για μένα, The Claaaaash:
lIuS2LCWNh8
EPcjkgYS-cU
hiQoq-wqZxg

johny b
23-06-2010, 17:12
Κι εγω μαζί σου αγαπητέ Dude....στο σχολείο να φανταστείς το παρατσούκλι μου ηταν Toto......(απο το συγκρότημα όχι από τον τοτό!!!!!!!!!);););););)

Δε μου λες toto πώς χωράνε 7 τρύπες σε μία?

dora7
23-06-2010, 17:20
Δε μου λες toto πώς χωράνε 7 τρύπες σε μία?

Το ήξερα όταν το ποσταρα οτι δεν θα αποφύγω το δούλεμα....:eek::eek::eek:

Hold the line φίλε μου.......:p:p:p:p:p

DON
23-06-2010, 17:31
Φίλε Don πολύ γουστάρω άτομα να τη βρίσκουν με Toto. Ωραίος!


Φίλε μου οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ θα την βρίσκανε με Toto αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι έχουν ακούσει μόνο το Africa...Βλέπεις τα άλλα δεν είναι Rude Boy γαμώ την Rihanna μου μέσα! :doggy!!! Οι περισσότεροι έχουν ακούσει και άλλα τραγούδια τους αλλά δεν ξέρουν ότι είναι Toto και αυτά...Ο dramer τους είναι απο τους ΠΙΟ groovy EVER

kfzUv09nIH4
5WwTf157u6w
Gq4ychrRkQA

Dude
23-06-2010, 19:17
Οι Toto είναι μουσικοί που ο καθένας στο όργανό του είναι ένας από τους μεγαλύτερους σέσιον μουσικούς της Αμερικάνικης μουσικής βιομηχανίας. Μόνο το Λούκαθερ (κιθάρα) και τον Πορκάρο (ντραμς - RIP) να πάρεις, μαζεύεις κάποιους χιλιάδες δίσκους... ανάμεσα σε αυτούς και ένας... πώς λέγεται... Thriller; Ενός γνωστού, του Μιχάλη του Ιακωβάκη... :)

Γενικώς, μιλάμε για μεγάλες μουσικάρες...

Dark Angel #9
23-06-2010, 19:32
Οι toto είναι μουσικοί που ο καθένας στο όργανό του είναι ένας από τους μεγαλύτερους σέσιον μουσικούς της Αμερικάνικης μουσικής βιομηχανίας. Μόνο το Λούκαθερ (κιθάρα) και τον Πορκάρο (ντραμς - rip) να πάρεις, μαζεύεις κάποιους χιλιάδες δίσκους... ανάμεσα σε αυτούς και ένας... πώς λέγεται... Thriller; Ενός γνωστού, του Μιχάλη του Ιακωβάκη... :)

Γενικώς, μιλάμε για μεγάλες μουσικάρες...

εχει ριζες κ απο κρητη γι αυτο ιακωβακης ε; :p:p:p

Dude
23-06-2010, 19:39
Μπα, αν ήταν από δω θα είχε στις φιγούρες του και κάτι τέτοιο...
http://www.crete-dance.com/pictures/dancer4.jpg

Απλά η κατάληξη -son είναι η αντίστοιχη δική μας -άκης... Οπότε, εκ των πραγμάτων, νομίζω υπήρξα πιστός στη μετάφραση. :)

8rilos!!!
23-06-2010, 19:45
red unity εισαι ο ανθρωπος μου...Joey strummer...θεοςςςςςςςςς

dora7
23-06-2010, 21:26
Ναι πήρα το κολάι και σας πρήζω....Μη βρίζετε ντε!!!!!!!!

Το πιο ξεσηκωτικό τραγούδι για μένα απο την εφηβεία μου μέχρι σήμερα....

Sq2vl99iIEc

*GrimReaper*
24-06-2010, 16:50
Orv_F2HV4gk

Dude
24-06-2010, 17:01
s9sMTTd802k

AIR J..
24-06-2010, 17:58
sG2Vj86B2hg

kk_SEF
24-06-2010, 23:28
Α-ΠΙ-ΘΑ-ΝΟ όπως και το περισσότερο από το Arizona dream OST :woot

...αλλά και του Snatch πάρτε Oasis
r810HVzKhtY

και The Specials Ghost Town
VVIIaz-Zf6c

και βέβαια η Θεική ατάκα Don't go to England
D6NCXmVP6KQ

NIGHTST@LKER7
25-06-2010, 10:08
Δεν εχω λογια γι' αυτο που ζησαμε χθες το βραδυ στη Μαλακασα...
Ουτε απο βροχη καταλαβαιναμε ουτε τιποτα! αξιζε η αναμονη πιστευω και με το παραπανω, τετοιο λαο δεν εχω ξαναδει (μονο στον Ολυμπιακο!)

Υ.Γ. Στο fade to black (αγαπημενο μου τραγουδι) ειχαμε αγκαλιαστει με την παρεα και τραγουδουσαμε ολοι μαζι... Θεικες στιγμες, εμπειρια ζωης!

tc-g6
25-06-2010, 11:11
Δεν εχω λογια γι' αυτο που ζησαμε χθες το βραδυ στη Μαλακασα...
Ουτε απο βροχη καταλαβαιναμε ουτε τιποτα! αξιζε η αναμονη πιστευω και με το παραπανω, τετοιο λαο δεν εχω ξαναδει (μονο στον Ολυμπιακο!)

Υ.Γ. Στο fade to black (αγαπημενο μου τραγουδι) ειχαμε αγκαλιαστει με την παρεα και τραγουδουσαμε ολοι μαζι... Θεικες στιγμες, εμπειρια ζωης!

οταν οι anthrax ειπαν το heaven and hell ο κολλητος μου και εγω βουρκωσαμε. στους metallica δε εγινε ο απιστευτος πανικος γιατι τα κομματια που ειπαν ηταν ενα κι ενα!
πραγματι η μαλακασα δεν πρεπει να ξαναειχε τοοοοοοοοοοσο κοσμο.

NIGHTST@LKER7
25-06-2010, 11:22
Μα να παιξουν one και καπακι master of puppets??? Μας εστειλαν! Επισης μου εδωσαν την εντυπωση οτι το χαρηκαν παρα πολυ και οι ιδιοι οι Metallica... Δεν κατεβαιναν με τιποτα απο τη σκηνη στο τελος! Ακουσα απο παιδια που ηταν και στις αλλες οτι ηταν η καλυτερη (εν Ελλαδι τουλαχιστον) συναυλια τους.

dora7
25-06-2010, 12:17
Καλημέρα σε όλους!!!!

Αυτό που έγινε χτες στη Μαλακάσα ήταν συγκλονιστικό! !!!!

Anthrax δυστυχώς δεν προλάβαμε… Οι Slayer καλοί (εγώ δεν τους παλεύω αλλά ήταν καλοί) μόνο το Seasons in the Abyss μου αρέσει, το άκουσα και πορώθηκα….Οι Megadeth για μένα αδιάφοροι, ο Mustaine δεν μπορούσε καν να μιλήσει…..Ουτως ή άλλως εκείνη την μια ώρα είμαστε στην ουρά για μπύρες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οση ώρα περιμέναμε τους Metallica παίζαμε τα στοιχήματα με την παρέα για το ποιο θα ήταν το εναρκτήριο τραγούδι ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΕΡΔΙΣΑ ΕΓΩ που ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν το Creeping Death!!!!!

Και μετά με τη βροχή ήρθαν οι Metallica!!!!! Και δεν υπολογίζαμε ούτε βροχή ούτε το ξύλο που τρώγαμε (είμαστε σχετικά μπροστά στην αρχή και μετά οπισθοχωρήσαμε λίγο προς τον πύργο γιατι τρώγαμε τα καπνογόνα)…. Απίστευτοι!!!!! Μακράν η καλύτερη συναυλία τους στην Ελλάδα, νόμιζα ότι τα ειχα δει όλα στην Ριζούπολη το ’99, αλλα μπα!!!!!!!! Εκρηκτικό set list, τι να περιγράφω τώρα τι γινότανε σε κάθε τραγούδι…ειδικά στο One ΤΑ ΣΠΑΣΑΝΕ!!!!! Κοντά μας ξεπεταγόταν ένας πηδακας φωτιάς και νιωθαμε τη ζέστη μες τη βροχή!!!!!! Εδώ διαφωνώ λίγο με τον φίλο tc ότι δεν έγινε πανικός!!!! Κι αυτό που ζούσα εγώ εκει που ήμουν τι ήταν??? Πάντως φαγαμε πολύ ξύλο, αλλα who cares????????????? Παίξανε 135 λεπτά (περισσότερο απ’ ότι συνήθως) γιατι δεν τους αφήναμε να φυγουν!!!!!!Εβλεπα τον James από τη γιγαντοοθόνη να μην πιστεύει αυτό που έβλεπε!!!!!! Τελευταίο τραγούδι το Seek and Destroy…ΧΑΜΟΣ!!!!

Μετά βεβαια έπρεπε να περπατήσουμε 3 χλμ για να φτάσουμε στο αυτοκίνητο…..Η Οδύσσεια τελείωσε νωρίτερα απ’ αυτά τα τρία χλμ!!!!!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Σήμερα δεν εχουμε φωνή, δεν έχουμε πλευρά, δεν έχουμε αυχένα!!!!!

tc-g6
25-06-2010, 12:19
πρεπει να ηταν οντως η καλυτερη τους στην ελλαδα και φανηκε οτι και οι ιδιοι το χαρηκαν!
για εμενα τετοια συναυλια ΔΕΝ μπορει να ξαναγινει, ηταν τελεια!!!

ps: φλωροι με ομπρελες, ημαρτον ρε ΗΜΑΡΤΟΝ :p
ps2: milos, εγραψα "στους metallica δε" οχι "δεν" :)

dora7
25-06-2010, 12:21
πρεπει να ηταν οντως η καλυτερη τους στην ελλαδα και φανηκε οτι και οι ιδιοι το χαρηκαν!
για εμενα τετοια συναυλια ΔΕΝ μπορει να ξαναγινει, ηταν τελεια!!!

ps: φλωροι με ομπρελες, ημαρτον ρε ΗΜΑΡΤΟΝ :p

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!! Εκεί στον πυργο που ειμαστε εσκασε και μια φούξια trendy ομπρέλα κι έφαγε ΤΟ ΚΡΑΞΙΜΟ!!!!!!!!!

tc-g6
25-06-2010, 12:25
εμεις αραξαμε σχετικα πισω για να ειμαστε αρχικα αναμεσα στις 2 σκηνες. στο τελος πηγαμε για λιγο μπροστα αλλα δεν την παλεψα γιατι αφενος δεν ειχα αμεση προσβαση στις μπυρες και αφετερου ηταν ο ενας πανω στον αλλο. οποτε πηγαμε παλι λιγο πιο πισω απο τον πυργο και "χτυπιομασταν" με την ησυχια μας...

dora7
25-06-2010, 12:31
ps2: milos, εγραψα "στους metallica δε" οχι "δεν" :)

Με ξύπνησε βίαια στις 10 τηλεφώνημα απο τη δουλειά!!!:eek::eek::eek::eek::eek::eek: Τι να κάνω η γυναίκα στην κατάσταση που είμαι???:D:D:D:D ΟΚ ανακαλώ, "κι ο tc ειπε οτι στους metallica δε εγινε πανικός....".......;););););););););)

tc-g6
25-06-2010, 12:38
χαχαχαχαχα, εγω στις 9 σηκωθηκα με ενα τερααααααααστιο χαμογελο το οποιο προβλεπεται να παραμενει για αρκετες μερες.
χτες βραδυ, κατα τις 2 που πηγα για υπνο, τραγουδαγα μονος μου, χοχοχο!

dora7
25-06-2010, 12:46
χαχαχαχαχα, εγω στις 9 σηκωθηκα με ενα τερααααααααστιο χαμογελο το οποιο προβλεπεται να παραμενει για αρκετες μερες.
χτες βραδυ, κατα τις 2 που πηγα για υπνο, τραγουδαγα μονος μου, χοχοχο!

χα κι εγω δυο έπεσα ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΝΤΑΡ!!!!! Εγώ, εσυ κι Jocker!!!!!!!:):):):):):):):) (και καμια 20αρια χιλιάδες ακόμα ευτυχισμένοι άνθρωποι......);););););););)

zouparos
25-06-2010, 12:54
γιατί τον έκοβα χθες βράδυ πως σήμερα πρωί εφόσον ζείτε:p θα κάνατε οι 2 σας μόνο 10 σελίδες στη μουσική quote στο quote?:cool:

dora7
25-06-2010, 12:57
γιατί τον έκοβα χθες βράδυ πως σήμερα πρωί εφόσον ζείτε:p θα κάνατε οι 2 σας μόνο 10 σελίδες στη μουσική quote στο quote?:cool:

γιατι είσαι έξυπνο αγόρι!!!!!:p:p:p:p:p:p:p:p

tc-g6
25-06-2010, 13:03
γιατί τον έκοβα χθες βράδυ πως σήμερα πρωί εφόσον ζείτε:p θα κάνατε οι 2 σας μόνο 10 σελίδες στη μουσική quote στο quote?:cool:

τελικα τον εκοψες??? ελπιζω να μη το εκανες και στερησες ετσι αδικα την ανθρωποτητα απο την πολιτιστικη κληρονομια της...

NIGHTST@LKER7
25-06-2010, 13:04
Βασικα πιστευω οτι ο κοσμος ηταν χαλαρα 40.000... Ημουν δεξια του πυργου και ειδα κι εγω ροζ ομπρελιτσα "Aslanis"... Ε, με τα πρωτα σπρωξιδια και μπουκαλια κοπηκαν αυτα!!!
Το ειχα ονειρο να ακουσω ζωντανα...
Το ακουσα και βουρκωσα πραγματικα:
oiwcon3DSws

αλλα και αυτο.... θεικοοοοοοοο!
k0N-CkxP_dk

zouparos
25-06-2010, 13:05
που πήγε το πονειρό μυαλό σου?:p τον εκοβα τον μαγιονέζο εννοούσα :D

tc-g6
25-06-2010, 13:09
που πήγε το πονειρό μυαλό σου?:p τον εκοβα τον μαγιονέζο εννοούσα :D

ευτυχως!!! οι σουηδεζες και τα λοιπα τουριστριακια θα συνεχισουν να σε ευγνωμονουν!
:D :p

mzk7
25-06-2010, 13:49
Υ.Γ. Σήμερα δεν εχουμε φωνή, δεν έχουμε πλευρά, δεν έχουμε αυχένα!!!!!
Δεν είμαστε καλά..δεν έχουμε μυαλό..είμαστε άρρωστοι με τον Ολυμπιακό...:cool:

NIGHTST@LKER7
25-06-2010, 14:32
Στο τσακ ημουν εκει που φωναζαμε "οε οε οε οε Metaaallicaaaa!" να φωναξω "Θρυλεεεεεεεε ΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ"!!!

DON
25-06-2010, 14:59
68a1nAfGAjE

Αφιερωμένο σε όλο το forum και ειδικά στον αγαπητό Banou!

banou7
25-06-2010, 15:08
Ανταποδίδω με αγαπημένη trashia για τις δύσκολες ώρες!

n6WdVa-3YiI

tc-g6
25-06-2010, 15:09
Στο τσακ ημουν εκει που φωναζαμε "οε οε οε οε metaaallicaaaa!" να φωναξω "Θρυλεεεεεεεε ΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ"!!!

χαχαχαχαχαχαχα, εγω το φωναζα!!! επρεπε να ημασταν κοντα για να παρασυρουμε κι αλλους, χοχοχο!

zouparos
25-06-2010, 15:19
σαν σήμερα πέθανε κ ο τζακσον περσυ

Dark Angel #9
25-06-2010, 16:59
δυναμικο καμ μπακ απ τους μεγαλους BLIND GUARDIAN!!!!
Pv4_FJPgnHY

K ενα cover... σας θυμιζει κατι; :P
fV8TKkjRjlk

μιγάδας
25-06-2010, 17:50
ελπιζω εσεις οι μεταλαδες ν αφησατε τιποτα ορθιο στη μαλακασα γιατι την παραλλη κυριακη ειναι κι η δικια μας σειρα........

SOS: ενας που να ξερει τις ωρες που θα βγουν ska-p και gogol bordello στο rockwave στις 11/7. ειναι ζητημα ζωης κ θανατου......

mzk7
25-06-2010, 18:54
σαν σήμερα πέθανε κ ο τζακσον περσυ

Δίκιο έχεις.. πάλι εξεταστική είχα..:mad::mad:

dora7
25-06-2010, 20:29
ελπιζω εσεις οι μεταλαδες ν αφησατε τιποτα ορθιο στη μαλακασα γιατι την παραλλη κυριακη ειναι κι η δικια μας σειρα........


Είσαστε πολύ τυχεροί οι επόμενοι γιατί:

1. δεν έπαιξαν οι metallica το Whiplash.....

2. έπαιξαν το seek and destroy τελευταίο κι όχι τρίτο ή τέταρτο, γιατι τότε θα βρίσκατε τη μαλακάσα 15 χλμ πιο κάτω!!!!!!!!:eek::eek::eek::eek::eek:

O αόρατος Pick n' Roll είπε χτες το απογευμα την ατάκα της χρονιάς....

Ρώτησε ενας τύπος τον άντρα μου την ώρα που πηγαίναμε με τα ποδια απο το αυτοκίνητο στο terra vibe "Ποιος παιζει ρε φιλε????" κι οταν μας το ειπε λέει ο pick' n' roll: επρεπε να του πεις ότι παιζει η Εφη Θώδηdeath!!!!!!!!!xaxaxaxaxxaxaxa:woot:woot:wo ot

*GrimReaper*
25-06-2010, 23:14
twisted sisteeeeeeeeer

3nYeN5rBGgs

IVLJRTMLrEc

1n8Ks74XkBs

tz8c7zPYxjY

*GrimReaper*
26-06-2010, 00:47
ΘΕΟΙ ΟΙ ΓΑΛΛΟΙ

fQ9jA7Qk0RQ

.................................

J3UcGZArYvg

Pick_n_Roll
26-06-2010, 01:14
Ρε συ; πάλι με εκθέτεις; :p

dora7
26-06-2010, 01:25
Ρε συ; πάλι με εκθέτεις; :p

Δε μου αφήνεις περιθώρια τι να κανω???;););););););)

Pick_n_Roll
26-06-2010, 01:34
Δε μου αφήνεις περιθώρια τι να κανω???;););););););)

εεεε το κερατο μου μεσα....

dora7
26-06-2010, 21:13
@ manol14
Σίγουρα θα σου αρέσουν κι αυτά!!!!!

EJ29pVhsdMs
waVagivLprE

manol14
26-06-2010, 23:13
Ελα milos18 πετάει η ομάδα!!!!!
Δείτε το παρακάτω .... κάποιοι θα ξενερώσουν είμαι σίγουρος αλλά κάντε ένα κόπο και ακούστε το

_Nkrc1lBA9E

Αγαπημένο ....... και όχι δε θα σας ξενερώσει :):):)
_qbDsdfHlmk

(http://www.youtube.com/watch?v=_qbDsdfHlmk&feature=related)

manol14
26-06-2010, 23:33
Εκτός τόπου και χρόνου:woot:woot:woot:woot:woot:woot:woot
sFcXqmvLzaQ

[/URL]

Σοβαρότατο θέμα τώρα που καλοκαίριασε!!!!:confused::confused::confused:

EgfohXh5U8k

Βέβαια υπάρχει και ο αντίλογος!!!

oHNd-DCkI8M
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=oHNd-DCkI8M"]
(http://www.youtube.com/watch?v=sFcXqmvLzaQ&feature=related)

dora7
26-06-2010, 23:46
Ελα milos18 πετάει η ομάδα!!!!!
Δείτε το παρακάτω .... κάποιοι θα ξενερώσουν είμαι σίγουρος αλλά κάντε ένα κόπο και ακούστε το
http://www.youtube.com/watch?v=_Nkrc1lBA9E

Αγαπημένο ....... και όχι δε θα σας ξενερώσει :):):)
http://www.youtube.com/watch?v=_qbDsdfHlmk&feature=related

Για το πρωτο τι να ξενερώσουμε ρε manol??? Εκπληκτικό!!!!

Για scorpions μη μου μιλάς….χτυπας χορδή…αν στις 6 οκτωβρίου δεν ειμαι ΣΕΦ ΝΑ ΜΕ ΜΠΑΝΑΡΕΤΕ!!!!θα παω με πυρετο, με πι, με αναπηρικό καροτσακι, με το 166!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:w oot:woot:woot

manol14
26-06-2010, 23:52
Ελα τώρα που πήρα φόρα να δω που θα σταματήσω .....


6NZh7lOC4lE

kk_SEF
27-06-2010, 00:13
Ελα milos18 πετάει η ομάδα!!!!!
Δείτε το παρακάτω .... κάποιοι θα ξενερώσουν είμαι σίγουρος αλλά κάντε ένα κόπο και ακούστε το
http://www.youtube.com/watch?v=_Nkrc1lBA9E


Bocceli ΦΩΝΑΡΑ. Μήπως έχεις connx? Το παίζει συνέχεια στο cmusic αυτό.

Σου έφτιαξα και τα υπόλοιπα Link δεν πιστεύω να τα ήθελες όπως ήταν;;

manol14
27-06-2010, 00:18
Bocceli ΦΩΝΑΡΑ. Μήπως έχεις connx? Το παίζει συνέχεια στο cmusic αυτό.

Οχι δεν το βρήκα απο εκεί, το βρήκα ψάχνοντας τραγούδια της Mπράιτμαν
οπως αυτό ...
S88rkpPu8_g

Και άλλο ένα για καληνύχτα
3eM9dRjjLfI&feature=related

Ευχαριστώ για τα link που έφτιαξες
Η milos18 μου έδειξε τον δρόμο για τα υπόλοιπα:woot

kk_SEF
27-06-2010, 00:46
Living on my own φανταστικό κομμάτι. Μουσική διάνοια ο Mercury!
Να κι ένα άλλο που έχω μάθει από το cmusic, το βάζω περισσότερο γιατί μου αρέσει το βίντεο παρά η μουσική. Όποιος έχει προλάβει παππού,γιαγιά ίσως καταλάβει
hnAwPeqrdAk

kk_SEF
27-06-2010, 00:56
Εδώ ο Bocceli με την Θ Ε Α Katherine Jenkins
AjS6-9svlbc

κι εδώ η Θ Ε Α μόνη της σε εκτέλεση του Bring me to Life των Evanescence. Μιλάμε για πολύ ασχήμια!!!
z9liuZ_wdE4

manol14
27-06-2010, 01:10
Χωρίς σχόλια.......

RHIIATt0BaM

dora7
27-06-2010, 01:14
Kαι το συμπέρασμα της πολύ ενδιαφέρουσας μουσικής μας βραδιάς: Αν δεν θέλεις να γεράσεις ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΕΡΝΑΣ!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:woot

manol14
27-06-2010, 01:18
kαι το συμπέρασμα της πολύ ενδιαφέρουσας μουσικής μας βραδιάς: Αν δεν θέλεις να γεράσεις ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΕΡΝΑΣ!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:woot

Εδώ δεν μπορώ να πατήσω ένα απλό "συμφωνώ" αλλά μπορώ να κάνω αυτό
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):)

kk_SEF
27-06-2010, 01:35
Πάρτε ένα ξενέρωμα τώρα αλλά φανταστικό κομμάτι από την ιδιωτική μου φιλαρμονική (k&k :p )

XttF0vg0MGo

Για τη σειρά που έχω βάλει δε φταίω εγώ έτσι τα παίζει το κανάλι :D

manol14
27-06-2010, 01:50
Επειδή ξημερώνει κυριακή .....

wCVVvNLUjTU

dora7
27-06-2010, 01:59
Κι αυτά για τον φίλο μου τον kk_SEF που ξέρω οτι του αρέσουν:

NP2gGuP62-c
tV8x2HKTRdM
xTWNWCMGObY
p9nfVrusSMg&feature

manol14
27-06-2010, 02:05
Α ρε milos18 τι μου κάνεις ..... με πηγες στη χυλόπιτα του '81:p:p:p

dora7
27-06-2010, 02:07
Α ρε milos18 τι μου κάνεις ..... με πηγες στη χυλόπιτα του '81:p:p:p

με ποιο απ' ολα?? πες τα ολα τώρα..μεταξύ μας ειμαστε!!!!;);););)