PDA

View Full Version : EΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΚΑΕ


zouparos
04-06-2010, 16:28
γουστάρετε να υπάρχει κάτι πιο οργανωμένο? δηλαδή να συζηταμε πράγματα ,κοινες μας απόψεις και σκέψεις και είτε να τις στέλνουμε στη ΚΑΕ( εδω υπάρχει ενα πρβλ για το ποιος θα τις παιρνει...τεσπα) είτε να μπαίνουν στη 1η σελίδα και να τις διαβαζουν όλοι.

γουσταρω πολύ το μήνυμα στη 1η σελίδα αλλά για μένα θα πρέπει να εμπλουτιστει. και με το βιντεακι της ΚΑΕ και με δικες μας προτάσεις-καταγγελίες.

ναι ξέρω δεν είμαστε εισαγγελείς,οπαδοί είμαστε αλλά πλέον μιλάμε για πόλεμο και όχι για μπάσκετ. επομένως κανείς δε περισσεύει.

πειτε ιδεες να ξεμπροστιασουμε τη χουντα

μπορούμε εν συνεχεια να επεκτεινουμε αυτη την επικοινωνια με αλλα θεματα που μας απασχολουν ολους

ΤΙ ΛΕΤΕ?

*GrimReaper*
04-06-2010, 16:32
εφοσον η καε με την δημιουργια του σαιτ εχει και φορμα επικοινωνιας κτλπ το βρισκω πολυ καλη ιδεα να στελνουμε αποψεις κτλπ...το θεμα ειναι να τα διαβαζουν και τα σωστα ατομα

redglove
04-06-2010, 16:42
Εγώ την βρίσκω πολύ καλή την ιδέα γιατί γενικά είμαστε και "ανήσυχο" forum. Οπότε αν συμφωνούν και οι υπόλοιποι το βάζουμε μπροστά. Το θέμα είναι ότι...θα μπορούμε να λέμε ότι εκφράζουμε όλο το forum αν πχ 2-3 άτομα δεν συμφωνούν με κάτι;

*GrimReaper*
04-06-2010, 16:44
Εγώ την βρίσκω πολύ καλή την ιδέα γιατί γενικά είμαστε και "ανήσυχο" forum. Οπότε αν συμφωνούν και οι υπόλοιποι το βάζουμε μπροστά. Το θέμα είναι ότι...θα μπορούμε να λέμε ότι εκφράζουμε όλο το forum αν πχ 2-3 άτομα δεν συμφωνούν με κάτι;

πανω απο τα 30 "συμφωνω" το στελνουμε :p

redglove
04-06-2010, 16:45
πανω απο τα 30 "συμφωνω" το στελνουμε :p

Και τα δικά μου μετράνε διπλά, χαχαχα! :d

zouparos
04-06-2010, 16:45
π.χ. καλή η ανακοινωση αλλα ελπιζω να τα εννοουν και οχι να βγηκε επειδη "επρεπε" ή και καλα για να κατευναστουν τα πνευματα

Dude
04-06-2010, 17:56
Εντάξει ρε παίδες, να πούμε ό,τι θέλουμε, αλλά τι θέλουμε να πούμε; Ξέρουμε; Πείτε κάτι συγκεκριμένο και το συζητάμε.

tc-g6
04-06-2010, 18:13
Εντάξει ρε παίδες, να πούμε ό,τι θέλουμε, αλλά τι θέλουμε να πούμε; Ξέρουμε; Πείτε κάτι συγκεκριμένο και το συζητάμε.

εχεις δικιο. πρεπει να βρεθει κατι που να εκφραζει και την ανησυχια αλλα και την αγανακτηση μας προς καθε πλευρα. θελουμε προστασια της ομαδας, αφυπνηση του προπονητικου τιμ και τονωση ηθικου των παιχτων.

απο εκει και περα ας κανουμε ψηφοφορια διοτι οτιδηποτε μη δημοκρατικο θα ειναι αδικο. ας εκφραστουν καποιες αποψεις και μετα βλεπουμε...

Dude
04-06-2010, 18:17
Πάντως η ανακοίνωση της ΚΑΕ είναι σωστότατη... Καταγγέλει αυτούς που πρέπει, προτείνει άμεση λύση για τις επόμενες μέρες, και απειλεί και για το μέλλον... Τριπλή δράση για μένα σωστή σε όλα τα επίπεδα...

tc-g6
04-06-2010, 18:25
Πάντως η ανακοίνωση της ΚΑΕ είναι σωστότατη... Καταγγέλει αυτούς που πρέπει, προτείνει άμεση λύση για τις επόμενες μέρες, και απειλεί και για το μέλλον... Τριπλή δράση για μένα σωστή σε όλα τα επίπεδα...

ναι αλλα στην ΚΕΔ οχι μονο σφηριζουν αδιαφορα αλλα ουσιαστικα μας ειρωνευονται κιολας (οπως και τα αφεντικα τους του ποα).

οποτε μια επιστολη επικοινωνιας απο μερους μας ειναι απαραιτητη μιας και μιλαμε για το ΜΟΝΑΔΙΚΟ μπασκετικο φορουμ για τον θρυλο και ταυτοχρονα ενα απο τα καλυτερα που αφορουν τον ολυμπιακο (ΗΜΟΥΝ και σε καποια αλλα μετα το redhoops την εκανα αν και ειμαι κυριως ποδοσφαιρικος). πρεπει να εκφρασουμε στην ΚΑΕ την αντιδραση μας στις κινησεις της, στην αντιμετωπιση που εχουμε απο ΚΕΔ και γκριζους λυκους αλλα και στην εικονα του προπονητικου τιμ και της ομαδας.
απλα να δωσουμε τον παλμο μας, την αποψη και τον οποιο εκνευρισμο μας. τις ανησυχιες μας για τον συλλογο που ολοι εδω μεσα (ο καθενας με τον τροπο του) αγαπαμε!

Dude
04-06-2010, 18:42
Δεν νομίζω ότι η ΚΑΕ μπορούσε να βγάλει κάποια καλύτερη ανακοίνωση. Τώρα το αν στην ΚΕΔ ο κωλοπαιδαρισμός είναι ιδεολογία, αυτό απλά οδηγεί στη μη άμεση λύση του θέματος, και στην περαιτέρω αύξηση της πίεσης των Αγγελόπουλων... που είτε άμεσα είτε εν καιρώ θα οδηγήσει σε αυτό που θέλουμε, δηλ. στη λήξη της βαζελοχούντας (δείτε το ψύχραιμα, και θα δείτε ότι οι Αγγελόπουλοι ήδη άρχισαν σωστά τον πόλεμο που ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ).

πρεπει να εκφρασουμε στην ΚΑΕ την αντιδραση μας στις κινησεις της, στην αντιμετωπιση που εχουμε απο ΚΕΔ και γκριζους λυκους αλλα και στην εικονα του προπονητικου τιμ και της ομαδας.

Τώρα σε αυτό, προσωπικά διαφωνώ, και εάν τίθεται θέμα ακριβώς για αυτό που αναφέρεσαι τότε θα πρέπει να διεξαχθεί σοβαρή ψηφοφορία εδώ μέσα για να πρωχωρήσουμε σε οποιαδήποτε κίνηση. Και εξηγώ:

Σκέλος 1ο - Αντίδρασή μας στις κινήσεις της ΚΑΕ: Για μένα έκαναν την πιο ορθή κίνηση, και φαίνεται πως βάζουν τις βάσεις για να κάνουν τον πιο σωστό διοικητικό πόλεμο... Οπότε δεν έχω να πώ τίποτα αρνητικό για αυτή την αντίδραση, παρά μόνο ένα μπράβο και συνεχίστε έτσι...
Σκέλος 2ο - Αντιμετώπιση που έχουμε από την ΚΕΔ: Ε όλες τις μέρες αυτό συζητάμε, και μόνο και μόνο από τις αντιδράσεις της η ΚΑΕ φαίνεται να έχει καταλάβει απόλυτα ότι ο κόσμος δεν αντέχει πια άλλο αυτή την κατάσταση. Οπότε έβαλε μπρος τις διαδικασίες σταδιακά να κάνει την ΚΕΔ δημοκρατικότερη, και όχι βαζελοκραταιά. Τι άλλο να πούμε εμείς επί του θέματος; Ότι συνεχίζουμε να είμαστε νευριασμένοι που ακόμα δεν αντιδρούν σωστά; Ούτε η ΚΑΕ είναι, για αυτό και σκοπεύει να μην το αφήσει το θέμα στην τύχη του.
Σκέλος 3ο - Εικόνα του προπονητικού τιμ και της ομάδας: Τι να πείς εδώ; Ότι θεωρούσαμε ότι ο προπονητής στην τάδε φάση έπρεπε να κάνει αυτό και ότι ο Τσίλι να μην χάνει το Σπανούλη στην άμυνα; Πάλι για μένα μιλάω, και θεωρώ ότι έχουμε πιθανότατα το πιο καλό ρόστερ στην Ευρώπη, και ένα αρκετά καλό προπονητικό τιμ που καθοδηγεί. Οπότε όσο κι αν διαφωνώ με κάποιες κινήσεις του Γιαννάκη ή όσο κι αν με ενόχλησε η εμφάνιση των παικτών στον πρώτο τελικό, δεν έχω να απαιτησω τίποτα σε αυτό τον τομέα. Απλά τους έχω εμπιστοσύνη ότι στα 2 επόμενα ματς θα δώσουν ό,τι έχουν και θα εκπροσωπήσουν επάξια το Θρύλο.

Αυτά. Προσωπικά δεν θα με εκφράσει λοιπόν καμία τέτοια ανακοίνωση, με βάση αυτά που είπες. Αν είμαι ο μόνος σε αυτό το φόρουμ που το βλέπει έτσι, ας γίνει αυτό που θέλει η πλειοψηφία. Αν δεν είμαι όμως, τότε ας γίνει η ψηφοφορία που είπαμε (και να ξέρουμε και για τι πράγμα ψηφίζουμε).

zouparos
04-06-2010, 19:20
αν με το καλό παίξουμε ένα 40% και νικήσουμε χαλαρά να απαιτηθεί αυτό που έγραψε ο don... ανοιχτη προπόνηση την Τρίτη και την Τετάρτη συνοδεία μέχρι κάποιο σημείο.

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΡΕΦ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΙ!!!
ΜΕ
1)ΟΡΙΣΜΟ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΛΗΡΩΣΗ
2)10ΠΛΑΣΙΟ ΕΛΕΓΧΟ ΑΠ'ΟΤΙ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ ΕΙΣΟΔΟΥΣ ΣΤΟ ΟΑΚΑ. ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ 1ο ΣΚΗΝΙΚΟ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΗΠΕΔΟ.
3)ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ Η ΟΜΑΔΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ. ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ. ΣΤΟ 2ο ΑΠΟΧΩΡΟΥΜΕ.
4)ΣΤΗΝ 1η ΣΕΙΡΗΝΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΑΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
5)ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΣΚΟΥΝΤΗΔΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΜΙΑΣΜΑΤΑ

tc-g6
04-06-2010, 21:59
αν με το καλό παίξουμε ένα 40% και νικήσουμε χαλαρά να απαιτηθεί αυτό που έγραψε ο don... ανοιχτη προπόνηση την Τρίτη και την Τετάρτη συνοδεία μέχρι κάποιο σημείο.

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΡΕΦ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΙ!!!
ΜΕ
1)ΟΡΙΣΜΟ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΛΗΡΩΣΗ
2)10ΠΛΑΣΙΟ ΕΛΕΓΧΟ ΑΠ'ΟΤΙ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ ΕΙΣΟΔΟΥΣ ΣΤΟ ΟΑΚΑ. ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ 1ο ΣΚΗΝΙΚΟ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΗΠΕΔΟ.
3)ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ Η ΟΜΑΔΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ. ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ. ΣΤΟ 2ο ΑΠΟΧΩΡΟΥΜΕ.
4)ΣΤΗΝ 1η ΣΕΙΡΗΝΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΑΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
5)ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΣΚΟΥΝΤΗΔΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΜΙΑΣΜΑΤΑ

συμφωνω σε ολα bro! μονο που το καποιο σημειο ειναι το σημειο, το οακα!

8rilos!!!
04-06-2010, 23:46
zouparos συμφωνω σε ολα...!!!!!!!!!!!!

redglove
05-06-2010, 04:03
Εγώ δε νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει κάτι πριν τη λήξη των τελικών. Προτείνω να τελειώσουμε και μετά να στείλουμε την θέση μας σχετικά με το τι πρέπει να κάνει η ομάδα (συμμετοχή, μη συμμετοχή, προϋποθέσεις, κλπ).

gianna7
05-06-2010, 11:53
εφοσον η καε με την δημιουργια του σαιτ εχει και φορμα επικοινωνιας κτλπ το βρισκω πολυ καλη ιδεα να στελνουμε αποψεις κτλπ...το θεμα ειναι να τα διαβαζουν και τα σωστα ατομα

Καλημέρα και από μένα. πολύ καλή ιδέα. Τα μυνήματα τα διαχειρειζεται ο Χρηστος Μπαφές, και απαντάει σε καποια(κυριως σε ιδεες για το site).

8rilos!!!
05-06-2010, 12:46
Εγώ δε νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει κάτι πριν τη λήξη των τελικών. Προτείνω να τελειώσουμε και μετά να στείλουμε την θέση μας σχετικά με το τι πρέπει να κάνει η ομάδα (συμμετοχή, μη συμμετοχή, προϋποθέσεις, κλπ).

συμφωνω μετα τους τελικους μπορουμε να προτεινουμε καποιες ιδεες ας πουμε ποιους δημοσιογραφους πρεπει να βαλει στην θεση τους η καε τι να κανει με την κεδ και γενικα πιστευω οτι θα εκτιμηθει το ενδιαφερον μας...:woot
επισης πιστευω οτι για να δουμε αν συμφωνει η πλειοψηφια του φορουμ μπορουμε να κανουμε ενα poll οταν θα καταληξουμε ποιες θα ειναι οι προτασεις που θα στειλουμε

nikolas -7-
05-06-2010, 13:33
εγω ενα ξερω οτι ξυπνησαμε αργα//ΑΛΛΑ ξυπνησαμε..θεωρω οτι το φορουμ πρεπει να συμπληρωσει πολλα κενα για να προβει επειτα σ αυτη την κινηση..

8rilos!!!
05-06-2010, 15:51
εγω ενα ξερω οτι ξυπνησαμε αργα//ΑΛΛΑ ξυπνησαμε..θεωρω οτι το φορουμ πρεπει να συμπληρωσει πολλα κενα για να προβει επειτα σ αυτη την κινηση..

οταν εννοεις κενα εννοεις προυποθεσεις η κατι αλλο...δεν σε πιανω ακριβως..αν θες εξηγησε λιγο τη θεση σου:)

Dude
05-06-2010, 19:42
Ρε παιδιά, συγγνώμη αλλά πώς μπορεί μια ΚΑΕ να επιβάλει ποιοι δημοσιογράφοι θα κάνουν την περιγραφή; Μην μου πείτε να κάνουμε αυτά που έκαναν οι βάζελοι με τον Μπατή, γιατί 100 φορές προτιμάω να έχουμε δημοσιογράφους που λένε αοριστολογίες και αποφεύγουν να πάρουν θέσεις σε περίερα σφυρίγματα, παρά ένα δικό μας διορισμένο που θα μας μιλάει για τα υπέροχο κούρεμα του Μίλος και τα πανέμορφα δάκτυλα του Κλέιζα...

μιγάδας
05-06-2010, 19:53
τα πανέμορφα δάκτυλα του Κλέιζα...

ξερεις κατι παραπανω ή ετσι το λες;; :woot:woot:p:p

Dude
05-06-2010, 19:55
Έτσι το λέω. :)

μιγάδας
05-06-2010, 19:56
ψευτη........

ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΤΗ!!!!!

zouparos
05-06-2010, 21:27
Ρε παιδιά, συγγνώμη αλλά πώς μπορεί μια ΚΑΕ να επιβάλει ποιοι δημοσιογράφοι θα κάνουν την περιγραφή;
Aπαντάς μόνος σου από κάτω. Μπορεί και παραμπορεί:p
Μην μου πείτε να κάνουμε αυτά που έκαναν οι βάζελοι με τον Μπατή, γιατί 100 φορές προτιμάω να έχουμε δημοσιογράφους που λένε αοριστολογίες και αποφεύγουν να πάρουν θέσεις σε περίερα σφυρίγματα, παρά...
Το θέμα για μένα είναι λεπτό. Το θέμα δεν είναι ποιον δημοσιογράφο θες αλλά τι δημοσιογράφο θες. Ή ο κος Σκουντης (βασιλικουλα από προχθές) ή ΔΕΝ θα έχει τα δημοσιογραφικά ουμπαλα να είναι δημοσιογράφος δηλαδή να σχολιάζει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ τον αγώνα Ή θα επιλέξει να είναι περιγραφέας...
Το να ειρωνεύεσαι τον μπέβερλι χιλς επειδή δεν είναι στο άρμα της επίσημης αγαπημένης επειδή τόλμησε να σκοράρει και να μην παίρνεις θέση για κάτι ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΑ καταφανέστατο είναι ΣΚΟΠΙΜΟ.

Σε απλά ελληνικά, ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ να ακούμε 27 λεπτά ένα κλαμμένο μ*&^$ και τα επόμενα 13 έναν αξιολύπητο άνθρωπο που μιλά λες και τον σημμαδεύουν με 45άρι. Ήταν εμετικός και είναι συνέχεια ετών αυτό το πράγμα

panas12
05-06-2010, 21:56
Aπαντάς μόνος σου από κάτω. Μπορεί και παραμπορεί:p

Το θέμα για μένα είναι λεπτό. Το θέμα δεν είναι ποιον δημοσιογράφο θες αλλά τι δημοσιογράφο θες. Ή ο κος Σκουντης (βασιλικουλα από προχθές) ή ΔΕΝ θα έχει τα δημοσιογραφικά ουμπαλα να είναι δημοσιογράφος δηλαδή να σχολιάζει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ τον αγώνα Ή θα επιλέξει να είναι περιγραφέας...
Το να ειρωνεύεσαι τον μπέβερλι χιλς επειδή δεν είναι στο άρμα της επίσημης αγαπημένης επειδή τόλμησε να σκοράρει και να μην παίρνεις θέση για κάτι ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΑ καταφανέστατο είναι ΣΚΟΠΙΜΟ.

Σε απλά ελληνικά, ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ να ακούμε 27 λεπτά ένα κλαμμένο μ*&^$ και τα επόμενα 13 έναν αξιολύπητο άνθρωπο που μιλά λες και τον σημμαδεύουν με 45άρι. Ήταν εμετικός και είναι συνέχεια ετών αυτό το πράγμα

Πες τα zouuuup..!
Kαθε σοβαρη ομαδα(και οχι μονο) σε αυτον τον πλανήτη έχει τους δικούς της σχολιαστές και αυτό δεν είναι λαμογιά ή νταβατζιλίκι.Είναι μια επιλογή που δημιουργεί καλύτερο κλίμα για τους φίλους της ομάδας που παρακολούθουν αλλά και για οποινδήποτε ουδέτερο φίλο του αθλήματος ,αφου αλλιώς περιγράφει ένα μεγάλο παιχνίδι καποιος που παρακολουθεί στένα μια ομάδα για χρόνια και τη σέβεται και αλλιώς καποιος που είναι απλά ''υπαλληλος δημοσίου'' ή υπάλληλος του αντίπαλου στρατοπέδου.Αυτό δεν σημαίνει πως θέλουμε έναν αντίστοιχο Μπατή ..!Θελουμε καποιον που να έχει γνώμη να είναι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται και όπως είπα πάνω απ'ολα να ΣΕΒΕΤΑΙ το μεγαλυτερο σύλλογο σ'αυτή τη χωρα.Τοσο απλά.Τώρα που ο σκαι αφήνει το μπάσκετ νομίζω οτι είναι μια καλή ευκαιρία να ξεκινήσει αυτό.Ακόμα και στη νοβα να πάει ας κρατήσουν τους αμπασκετους τους Συρίγους να κάνουν τις τσιρλίντερ της βαζέλας και ας πάρουν και κάποιον ''δικό μας''.Αλλωστε ο πρώτος που εποφελείται εμπορικά απο κάτι τέτοιο είναι το κανάλι.

Dude
05-06-2010, 22:04
Συγγνώμη αν στο χαλάω αλλά για μένα εμετικός δεν ήταν... Εμετική προσωπικά θα μπορούσα να χαρακτηρίσω μόνο τη μετάδοση που έκανε πριν λίγους μήνες ο Μπατής. Και (προσωπικά μιλάω πάλι) πιο πολύ με ενοχλεί που ο Σκουντής αντί να περιγράφει αρκείται στο να κάνει σχόλια ιστορικού-λογοτεχνικού χαρακτήρα (ενώ ταυτόχρονα γεμίζουν οι σιελογόνοι αδένες του :)), παρά η τακτική του να μην παραδέχεται ανοιχτά κάποιο λάθος σφύριγμα υπέρ της μίας ή της άλλης ομάδας. Η μη σωστή περιγραφή των φάσεων του αγώνα θεωρώ λοιπόν ότι είναι το κύριο δημοσιογραφικό ατόπημά του, και όχι το άλλο... Άλλωστε δεν περίμενα να αρχίσει ανοιχτή κριτική προς τους διαιτητές, γιατί είναι κάτι που δεν το κάνει, ή να το πώ αλλιώς, τις λίγες φορές που το κάνει, το κάνει παραπάνω από διακριτικά...

Νομίζω (και το παρατηρώ από την πρώτη μέρα που είμαι εδώ μέσα) ότι ο κόσμος του Ολυμπιακού έχει κόλλημα με αυτό το θέμα, το οποίο δεν θα έπρεπε να υφίσταται... Δεν είναι κανένας εγκληματίας ο Σκουντής, είναι απλά ελαφρώς (ή και πολύ για κάποιους) σπαστικός speaker αγώνων. Δεν μπορεί να σταθεί και να μεταδώσει-μεταφέρει σωστά την ατμόσφαιρα ενός αγώνα, αντί αυτού συνέχεια βρίσκει να πετάει παπαρίτσες εγκυκλοπαιδικού χαρακτήρα, οι οποίες συνήθως συνοδεύονται κι από ένα χαρακτηριστικό γέλιο στο τέλος. Δεν σου είπα ότι το βρίσκω ωραίο αυτό (το αντίθετο), αλλά δεν είναι και για σκότωμα.

Εν'ολίγοις, χαλαρώστε παιδιά, γιατί το θέμα είναι δευτερεύον. Οι δημοσιογράφοι σαν κλάδος πάντοτε κάνουν κωλοτούμπες, και έτσι θα εξακολουθούν να είναι τα πράγματα όλες τις εποχές. Πρέπει να ζήσουμε με αυτή την ιδέα, ή τουλάχιστον να μην απαιτούμε από τη δική μας ΚΑΕ να το διορθώσει και αυτό. Η κριτική προς τους ίδιους τους δημοσιογράφους (όπως πχ γίνεται ανοιχτά στο Μαγουλά και στο Δάρδαλη που λαμβάνουν τέτοια μηνύματα όταν μεταδίδουν ΝΒΑ), είναι και ωφέλιμη και απαραίτητη. Αλλά η όλη φάση να επικοινωνήσουμε με τους Αγγελόπουλους και να τους λέμε, "Προέδρια, ο Σκουντής δεν παλεύεται άλλο, καντε κάτι", είναι το λιγότερο άστοχη. Προσωπική άποψη, και απλά την καταθέτω γιατί το δικό σου "ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ" δεν το συμμερίζομαι με τον τρόπο που λές. Εγώ δεν ανέχομαι γενικώς την κακή δημοσιογραφία (που αποτελεί το 95% του συνόλου της δημοσιογραφίας), δεν με ενοχλεί απλά και μόνο κάποιος που δεν θα κράξει ένα διαιτητή.

Υ.Γ. Δεν ξέρω το ποιόν του χαρακτήρα του Σκουντή (προσωπικά από το φυζίκ του μου βγάζει ότι είναι καλός άνθρωπος, αλλά πιθανά να πέφτω και έξω), ωστόσο ομολογώ επειδή έχω κόλλημα με τη σωστή δημοσιογραφία (και αυτή τη στιγμή οι μόνοι Έλληνες δημοσιογράφοι που συμπαθώ είναι ο Μαγουλάς και ο Κωσταβάρας, με τον πρώτο να θεωρώ ότι το παρακάνει σαν εκφωνητής αγώνων ΝΒΑ, με τα σχολιάκια του για πράγματα ελαφρώς χαζά κατά στιγμές, αλλά είναι σωστός ως προς τις μπασκετικές απόψεις του, ενώ το δεύτερο το θεωρώ πολύ καλό σε όλα του - βέβαια είναι μετρημένος και δεν είναι πρώτο όνομα για να το θυμούνται πολλοί, μόνο λίγους αγώνες ποδοσφαίρου και τένις μεταδίδει στην ΕΡΤ), έχω σκεφτεί κάποιες φορές να του στείλω προσωπικό mail στο οποίο να του κάνω ειλικρινή κριτική για το ότι πιστεύω ότι αδικεί τον εαυτό του με τον τρόπο που περιγράφει τους αγώνες. Κι αυτό το λέω γιατί πιστεύω ότι έχει μπασκετικές γνώσεις το άτομο, και απλά βρίσκει λάθος ώρες να τις προβάλει. Επίσης και όταν αποφασίσει να περιγράφει, το κάνει λίγο περίεργα (είναι λίγο άμπαλος ρε παιδί μου). Τελοσπάντων, αυτό το ένιωθα κάποτε που ο Σκουντής περιέγραφε αγώνα πολύ συχνά και ήταν συνέχεια μέσα στα αυτιά μου, τώρα αφενός αυτό έχει περιοριστεί με τη μεταγραφή του στο ΣΚΑΪ και δεν μου περνάει από το μυαλό πια, αφετέρου έχω ξεσκιστεί να γράφω στο redhoops... οπότε φτάνει (το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός, για αυτό το αναφέρω)... :D

zouparos
05-06-2010, 22:29
Dude δε θέλω να με δείρεις αλλα να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι ήθελες να πεις:p αλήθεια λέω...αν μπορείς πεστα λίγο πιο ζουπιστικα:p
btw αν παρασυρθηκες απ'το τιτλο του θέματος δεν έριξα ευθυνη στη ΚΑΕ. Ασχέτως που προσωπικά έχω παραπονο και εκεί. Δλδ τελείως φιλικά δεν έχει βρεθει ενας άνθρωπος απ'τη ΚΑΕ να του πει "ρε βασιλη σοβαρεψου λίγο σε παρακαλώ. Ο κοσμός,βλακωδώς, έχει αφηνιάσει. Βοήθα και εσύ λίγο τη κατάσταση"?
το τοπικ μιλά για επικοινωνία προς όλους όσους αφορουν εμμεσως και μη το μπάσκετ. Αυτό που λες...ένα μεηλ στο σκουντη ως redhoops ενα σεβαστο μπασκετικο φορουμ:D που να του εξηγει 2 απλά πράγματα που μας ενοχλουν σχεδον ΟΛΟΥΣ μας πιστευω δεν θα ηταν κακό.
απλά πραγματακια.

υ.γ.:ο σκουντης παραδέξου ήταν πιο εμετικός. Ο δείκτης ευφυίας και αξιοπρέπειας του γυμνοσάλιαγκα μπατη απλά είναι αμετακίνητος στο πάτο. Ο σκουντης καποτε(για μενα...για σενα ακομα ισως) ήταν ένα σεβαστο πρόσωπο. μ'αυτον μεγάλωσα για αυτο με τρέλανε-θύμωσε-εξόργισε η προχθεσινη του εμετική μετάδοση. με τον άλλον ντροπη και να ασχοληθουμε τον έστειλε και το μονΔελο...

Dude
05-06-2010, 22:54
Χαχαχα... Λοιπόν, για να μην λέμε αοριστίες (και επειδή κουράστηκα και να γράφω, ειλικρινά :)), απλά κράτα από το μακροσκελές κείμενό μου τα μαυρισμένα, τα άπλυτα, τα υπογραμμισμένα, και χοντρικά θα πιάσεις και τι εννοώ και πού θέλω να δώσω βάρος...

Τώρα επειδή ειλικρινά δεν μπορώ να καταννοήσω ούτε εσένα ούτε και μεγάλο μερίδιο της Ολυμπιακής εξέδρας στο ποιό είναι το μεγάλο σας πρόβλημα με το Σκουντή και άλλους δημοσιογράφους (εξαιρείται ο Μπατής, όπου και εγώ ένιωσα τάσεις για εμετό για πρώτη φορά στη ζωή μου :D), αν θέλεις, και όποτε θέλεις, βρές κανένα βιντεάκι που περιγράφει ο τύπος, και στείλε το να μου δείξεις στο τάδε σημείο τι σε εξοργίζει (αν πάλι βαριέσαι άσ'το, δεν είναι τίποτα σημαντικό για να ασχοληθούμε ιδιαίτερα)... Γιατί προσωπικά όταν ακούω περιγραφές αγώνων του Σκουντή και του Χατζηγεωργίου (ξεχωριστή κατηγορία από μόνος του, απλά λόγω της κοινής τους πορείας τα προηγούμενα χρόνια τους έχω μαζί στο μυαλό μου) δεν νιώθω οργή ή εμετό, απλά μου βγαίνουν εκφράσεις στο κεφάλι του τύπου:
- "τι (κουφό) είπε πάλι ο άνθρωπος!"
- "ας σταματήσει επιτέλους" (αυτό στο Χατζηγεωργίου πιο πολύ, που μέσα στην ίδια μετάδοση μπορεί να σου αραδιάσει το βιογραφικό του Ζήση 4 φορές)
- "την πέταξε πάλι" (κι αυτό στο Χατζηγεωργίου περισσότερο, διότι απλά εκφράζει άκυρες απόψεις και στο τένις, και στο μπάσκετ - ο Ντάριους είναι ο καλός, όχι ο Κσιστόφ :) -, και παντού - αλλωστε είναι ο Mr. ERT Sports, παντού είναι)
- "μάθε να λές το σκόρ" (αυτό το Σκουντή, που έχει τεράστιο ταλέντο να διαβάζει το σκορ λάθος, συνήθως 5 δέκατα του δευτερολέπτου πριν αυτό ανανεωθεί :))

... και άλλα τέτοιου τύπου. Με αυτό θέλω να σου πώ ότι τους θεωρώ ελλειπείς σαν δημοσιογράφους από πολλές απόψεις - και κυρίως σαν speakers αγώνων -, όμως απλά φτάνω στο σημείο να γελάω με κάποια από τα πράγματα που λένε, ενώ το πιο δυσάρεστο πράγμα που έχω νιώσει είναι κούραση από τις μαλακιούλες που πετάνε... Δεν φτάνω όμως στο σημείο να με εξοργίζουν και να με αηδιάζουν, ώστε να τους αραδιάζω το άπειρο βρίσιμο και να ζητάω να χάσουν τη δουλειά τους την αμέσως επόμενη μέρα (αυτό πιθανά να το επιζητούσα μόνο αν είχα την ελπίδα ότι θα τους αντικαταστήσουν κάποιοι αξιότεροι). Για αυτό και δεν μπορώ να δικαιολογήσω τη στάση και τη δικιά σου αλλά και πολλών ακόμα που συμφωνούν απόλυτα μαζί σου. Για την ακρίβεια, θεωρώ ότι έχετε κάποιου είδους κόλλημα με το θέμα...

mzk7
06-06-2010, 09:10
Να σας θυμίσω τον περσινό σπήκερ ιάκωβο φιλιππούση του ΑΝΤ1???
Καλά είμαστε και με σκουντή..:mad:

Dipolico
06-06-2010, 19:43
Προσωπικά όταν ακούω περιγραφές αγώνων του Σκουντή και του Χατζηγεωργίου (ξεχωριστή κατηγορία από μόνος του, απλά λόγω της κοινής τους πορείας τα προηγούμενα χρόνια τους έχω μαζί στο μυαλό μου) δεν νιώθω οργή ή εμετό, απλά μου βγαίνουν εκφράσεις στο κεφάλι του τύπου:
- "τι (κουφό) είπε πάλι ο άνθρωπος!"
- "ας σταματήσει επιτέλους" (αυτό στο Χατζηγεωργίου πιο πολύ, που μέσα στην ίδια μετάδοση μπορεί να σου αραδιάσει το βιογραφικό του Ζήση 4 φορές)
- "την πέταξε πάλι" (κι αυτό στο Χατζηγεωργίου περισσότερο, διότι απλά εκφράζει άκυρες απόψεις και στο τένις, και στο μπάσκετ - ο Ντάριους είναι ο καλός, όχι ο Κσιστόφ :) -, και παντού - αλλωστε είναι ο Mr. ERT Sports, παντού είναι)

Στο μυαλό μου είσαι Dude.. Έβλεπα τον τελικό Ρολάν Γκαρός Ναδάλ-Σόντερλινγκ σε περιγραφή του Mr.ERT Sports που λες και που κάνε να τα νεύρα κρόσια. Είναι γραφικός ο τύπος. Τόσα πολλά λόγια και τόση λίγη ουσία.. Πραγματικά εκνευριστικός.
Και έκανε σαν 16χρονο ερωτευμένο με το Ναδάλ.. Που θαρρείς και αγοράζει Μανίνα κάθε βδομάδα για να κολλάει τις αφίσες που δίνει με τον Ισπανό, πάνω από το προσκεφάλι του.. Ημαρτον, σοβαρότης μηδεν.. Ενώ, ο Κωσταβάρας που ανέφερες, στον ημιτελικό Σόντερλινγκ-Φέντερερ ήταν γνώστης τεχνικών του αθληματος ανώτερος και σίγουρα πιο χαλαρωτικός σπίκερ που ταιριάζει με το τέννις..

8rilos!!!
06-06-2010, 20:26
Στο μυαλό μου είσαι Dude.. Έβλεπα τον τελικό Ρολάν Γκαρός Ναδάλ-Σόντερλινγκ σε περιγραφή του Mr.ERT Sports που λες και που κάνε να τα νεύρα κρόσια. Είναι γραφικός ο τύπος. Τόσα πολλά λόγια και τόση λίγη ουσία.. Πραγματικά εκνευριστικός.
Και έκανε σαν 16χρονο ερωτευμένο με το Ναδάλ.. Που θαρρείς και αγοράζει Μανίνα κάθε βδομάδα για να κολλάει τις αφίσες που δίνει με τον Ισπανό, πάνω από το προσκεφάλι του.. Ημαρτον, σοβαρότης μηδεν.. Ενώ, ο Κωσταβάρας που ανέφερες, στον ημιτελικό Σόντερλινγκ-Φέντερερ ήταν γνώστης τεχνικών του αθληματος ανώτερος και σίγουρα πιο χαλαρωτικός σπίκερ που ταιριάζει με το τέννις..

εδω βρηκε να σχολιασει οτι ο ναδαλ δεν κοιτουσε το μπαλακι οταν του το εδωσε το ballboy δηλαδη ελεος:p:p:p

Dude
06-06-2010, 20:49
Να το πούμε κι αλλιώς, μιας και ξέχασα να το αναφέρω στα προηγούμενα σεντόνια, οι τύποι (Σκουντής και Χατζηγεωργίου) είναι άκυροι, δεν είναι βαζελάκια...

Υ.Γ.

1) Ας μην αρχίσουμε κουβέντα για το τένις, γιατί θα έχουμε πολλά να πούμε... Και εγώ παλιότερα δεν ήξερα τίποτα από τένις, αλλά τον τελευταίο 1.5 χρόνο που παρακολουθώ τα Γκραν Σλαμ κυρίως, έχω καταλάβει 1-2 πράγματα. Με περιγραφές του Κωσταβάρα και δεν κουράζεσαι, όπως λέει ο Dipolico, και μαθαίνεις και τεχνικά πράγματα παραπάνω (όπως και λοιπές χρήσιμες - και όχι lifestyle - πληροφορίες για τους αθλητές), ενώ με περιγραφές του Χατζηγεωργίου, και ακούς τα ίδια (ανούσια τις περισσότερες φορές) πράγματα 100 φορές, και αν έχεις παρακολουθήσει λίγο το άθλημα καταλαβαίνεις ότι ο τύπος το ακολουθεί επιφανειακά το σπορ. Δεν γίνεται να μου λές ότι ο Σόντερλινγκ έχει το δυνατότερο σερβίς στον κόσμο τα τελευταία 2-3 χρόνια... Έλεος... Σούπερ σερβίς έχει ο άνθρωπος, αλλά τι να πούνε και ο Ρόντικ με τον Κάρλοβιτς που πιάνουν 240; Επίσης, τον ημιτελικό δεν τον είδε; Δεν είδε ότι ο Μπέρντυχ έχει ακριβώς το ίδιο δυνατό σερβίς με το Σόντερλινγκ; Τελοσπάντων, το κακό είναι όταν κάποιος δεν ξέρει, δέχεται αυτά που λέει, γιατί τα λέει και 20 φορές (και εγώ παλιά τα δεχόμουνα κι το θεωρούσα και καλό στο τένις, μετά κατάλαβα). :)

Παρεπιπτόντως, αν και Φεντερερικός, ο Ναδάλ έπαιξε απίστευτα σήμερα... Μπράβο στο παιδί... ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ αθλητής και σπορτσμαν! Είναι πραγματικά ανίκητος στο χώμα... και προσωπικά για μένα θα πρέπει ήδη να θεωρείται ο κορυφαίος (μαζί με Μποργκ για λίγο ακόμα) στο χώμα ever, ο κορυφαιος receiver ever, και συνολικά ο κορυφαίος αθλητής του σπορ ever... Βέβαια αυτά δεν φτάνουν για να είναι ο κορυφαιός ever, αλλά εάν μείνει μακριά από σοβαρούς τραυματισμούς θα μπορέσει να φτάσει ψηλά... Ήδη για μένα βρίσκεται στους κορυφαίους 9 όλων των εποχών. Τώρα αρχίζουν τα ωραία πάντως (Γουίμπλεντον με το Φέντερερ πεινασμένο, έστω κι αν έχει αρχίσει η λογική πτώση του λόγω ηλικίας)...

2) Για να μην το γαμήσουμε τελείως, άμα ψήνεστε ανοίγουμε και ένα θρεντ στους "Ανέμους και Ύδατα" για Τέννις.

8rilos!!!
06-06-2010, 21:20
να πω εδω την γνωμη μου και αν ανοιξει θεμα για τεννις τα μεταφερουμε...ο ναδαλ ειναι ενας απιστευτος αθλητης ομως δεν επαναπαυθηκε σε αυτο μετα απο τα 3 πρωτα χρονια που στηριχθηκε σε αυτο βελτιωθηκε απιστευτα στο τεχνικο κοματι με αποκορυφωμα την προπερσινη χρονια(γουιμπλετον,ρολαν γκαρος,ολυμπιακοι αγωνες)...δυστυχως ο περσινος τραυματισμος τον πηγε καποια βηματα πισω αλλα ελπιζω να τον εχει ξεπερασει εντελως...ειναι ο αγαπημενος μου γιατι πολυ απλα οταν ξεινησα να βλεπω φανατικα τεννις πριν 5 χρονια εκανε τον απιστευτο τελικο στο ρολαντ γκαρος...:woot:woot

xafies
10-06-2010, 21:16
Και να μην ξεχνάμε ποια σπρώχνει ο Ναδάλ.

DON
10-06-2010, 21:29
Και να μην ξεχνάμε ποια σπρώχνει ο Ναδάλ.

ΠΟΙΑ ρεεε?

xafies
10-06-2010, 21:31
http://www.sexy-screen-savers.com/ssaver103/sexyss103sshot.jpg

TT7
10-06-2010, 21:36
Oχι ρε...Αυτη τα χει με τον γιο του πρωην Προεδρου της Αργεντινης...πολλα χρονια

Ισως της σφυριξε κανενα ...αλλα οχι κατι σταθερο..χαχα...οι γυναικες θα εχουν φρικαρει στο φορουμ..

DON
10-06-2010, 21:37
Όπως λέει ο ΤΤ7 αυτή είναι με τον γίο του υπουργού της Αργεντινής ή κάτι τέτοιο...Αλλά και πάλι...Προτιμώ Μάρκο Γιάριτς με

http://i76.photobucket.com/albums/j4/cnrward/Random%20Celeb%20pics/adriana_lima-bikini.jpg

υ.γ. Γιατί να φρικάρουν ρε ΤΤ? Επειδή γουστάρουμε και θαυμάζουμε το ΟΜΟΡΦΟ?

xafies
10-06-2010, 21:40
Εντάξει, μόνο η Σακίρα μπορούσε να αφήσει τον Καστιγιάνο επιβήτορα για τον Κυριάκο Μητσοτάκη της Αργεντινής.

TT7
10-06-2010, 21:49
Kουκλαρα αλλα τα μοντελα μου βγαζουν κατι ξενερωτο οτι ειναι παγοκολωνες ενα πραγμα..ΧΑΧΑΧΑ...ειμαι και επιλεκτικος κιολας...Εγω προτιμω την γυναικα του Φιγκο μαγκες..αλλο πραγμα...

TT7
10-06-2010, 21:52
Eπισης σε ενα σημειο ο Κομπε οπως εχουμε πει τον εχει τον Βασιλια....στην γυναικα..και την κερατωσε κιολας..χαχα
http://cache.deadspin.com/assets/resources/2007/01/kobe.jpg

xafies
10-06-2010, 21:53
http://i.ytimg.com/vi/n3EbyO62Vsc/0.jpg

ΟΛΟΙ ΒΟΛΕΪ

DON
10-06-2010, 21:56
ΟΛΟΙ ΒΟΛΕΪ

Κόλεβα είναι τούτη?

xafies
10-06-2010, 21:58
Ευαγγελία Χαντάβα

NIGHTST@LKER7
10-06-2010, 22:35
Την αγαπω.....!!!

gianna7
10-06-2010, 22:37
Αυτό που θαυμάζω σε σας, είναι που μένετε on topic. Προφανώς εννοείτε ότι θα επικοινωνήσετε με την Καε για να πραγματοποιήσει τις παραπάνω μεταγραφες:p:p:p:p:p:p:p

NIGHTST@LKER7
10-06-2010, 22:39
Ας την παρει και στις Red drops η εστω στην καντινα να μου δινει την κοκα-κολα, παντως την αγαπω...

gianna7
10-06-2010, 22:46
Ας την παρει και στις Red drops η εστω στην καντινα να μου δινει την κοκα-κολα, παντως την αγαπω...


Αντε κομμάτια να γίνει. Αλλά για να ρεφάρουμε οι γαυρίνες, θα απαιτήσουμε να επανέλθουν οι εμφανίσεις στα πρότυπα του 1987. Τα στενά μπλουζάκια και κυρίως .....τα στενά σορτσάκια. :eek::eek::eek::eek:
Να απασχολούμαστε και εμεις λίγο. Θα μου πείς τι παιχνίδι θα δείς μετά....ΕΕΕ θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο:D:D:D

NIGHTST@LKER7
10-06-2010, 22:51
Ειδικα για εσας τις γαυρινες λοιπον και αφου το σωστο ειναι να υπαρχει ισοτητα ,θα δημιουργηθει ομαδα ανδρων cheerleader με το σπαλιαρα το φραγκολια και δεν ξερω ποιους αλλους ,θα βαλουμε και μια disco μπαλα στην οροφη του ΣΕΦ να το ξεφτυλισουμε τελειως το τοπικ!!!

8rilos!!!
10-06-2010, 23:14
εσεις ξεπερασατε και τον μιγαδα στο off topic:p:p:p:p:p

KingJames
10-06-2010, 23:16
Eπισης σε ενα σημειο ο Κομπε οπως εχουμε πει τον εχει τον Βασιλια....στην γυναικα..και την κερατωσε κιολας..χαχα
http://cache.deadspin.com/assets/resources/2007/01/kobe.jpg
Οι πλεον φανατικότεροι των φανατικότερων παραδέχονται το μοναδικό σημείο που χάνει κατα κράτος από Kobe o LeBron...
Ρε LeBron ακόμα κ ο Γιώργακης ,ο Πριντεζάκος σε ταπώνει εκεί ρεεεεεε :D

8rilos!!!
10-06-2010, 23:18
και που ξερεται τι κυκλοφορει ο λεμπρον???:p:p

KingJames
10-06-2010, 23:24
@8rilοs http://lmgtfy.com/?q=lebron+girlfriend

8rilos!!!
11-06-2010, 15:17
ενταξει απλα προτιμα τις μαιμουδες:p:p:doggy:hump

dora7
11-06-2010, 15:54
Ειδικα για εσας τις γαυρινες λοιπον και αφου το σωστο ειναι να υπαρχει ισοτητα ,θα δημιουργηθει ομαδα ανδρων cheerleader με το σπαλιαρα το φραγκολια και δεν ξερω ποιους αλλους ,θα βαλουμε και μια disco μπαλα στην οροφη του ΣΕΦ να το ξεφτυλισουμε τελειως το τοπικ!!!

Εχει ήδη ξεφτιλιστεί αλλά βλέπεις κανέναν εδώ μέσα να αγχώνεται 'Η ΝΑ ΠΤΟΕΙΤΑΙ???????;);););););););););):p:p:p:p:p

Υ.Γ. κοίτα ποια μιλάει....χαχαχαχ

8rilos!!!
11-06-2010, 15:55
και μετα μου κανουν παρατηρησεις για τα off topic:p:p:p

dora7
11-06-2010, 15:59
και μετα μου κανουν παρατηρησεις για τα off topic:p:p:p

Εσύ πια τα χεις παρει όλα σβαρνα και γραφεις, γραφεις....:p:p:p:p:p:p:p:):)

gianna7
11-06-2010, 16:35
Εσύ πια τα χεις παρει όλα σβαρνα και γραφεις, γραφεις....:p:p:p:p:p:p:p:):)

πες τα χρυσόστομη! όλο μπροστά μου τον βρίσκω:p:p:p:p:p:p

8rilos!!!
11-06-2010, 18:23
γραφω αναδρομικα για τους 6-7 μηνες που ημουν μελος και δεν εγραφα:p
ειναι που διαβαζω αυτη την περιοδο για τις εξετασεις:p:p:p

dora7
11-06-2010, 19:44
γραφω αναδρομικα για τους 6-7 μηνες που ημουν μελος και δεν εγραφα:p
ειναι που διαβαζω αυτη την περιοδο για τις εξετασεις:p:p:p

Δηλαδή αν δεν διάβαζες κι όλας θα είχες στήσει αντίσκηνο εδώ μέσα και θα γραφες μέρα νύχτα??????:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek :

8rilos!!!
11-06-2010, 20:11
εννοω οτι δεν διαβαζω καθολου:p:p:p
δεν ειναι κακη ιδεα

dora7
11-06-2010, 22:10
εννοω οτι δεν διαβαζω καθολου:p:p:p
δεν ειναι κακη ιδεα

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek::eek:

TT7
11-06-2010, 23:11
Εγω πιστευω οτι εχουν ενα ανταγωνισμο με τον Μιγαδα για τον αριθμο τοων ποστ..χααχα..και θελει να ρεφαρει...

8rilos!!!
12-06-2010, 00:12
χαχαχαχα εγω και ο μιγαδας ειμαστε συνεργατες και οχι ανταγωνιστες;)

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek::eek:

η 1η λυκειου ειναι το διαλειμμα πριν μπεις στα βαθια(δευτερα και τριτη)ε και εγω το παραεκανα λιγο:p:p:p

dora7
12-06-2010, 10:19
χαχαχαχα εγω και ο μιγαδας ειμαστε συνεργατες και οχι ανταγωνιστες;)

Κι αυτο τώρα το θεωρείς καλό για σένα???????:p:p:p:p:p:p:p:p:p

8rilos!!!
12-06-2010, 11:40
Κι αυτο τώρα το θεωρείς καλό για σένα???????:p:p:p:p:p:p:p:p:p

προσπαθεις να διαλυσεις την συμμαχια μας η μου φαινεται:p:p:p

μιγάδας
12-06-2010, 12:22
παρων.........ρε λειπει η γατα και χορευουν τα ποντικια......δεν εβαλα κωλο κατω χτες (καλα ε, 2,5 ωρες μπασκετακι σε κλειστο και μετα μπυροζωη με μουντιαλ...ολα τα λεφτα....) και καταφερατε να διαλυσετε ενα ολοκληρο τοπικ χωρις εμενα!!!!! 8ρυλε, εισαι αξιος συνεχιστης της παραδοσης......ευγε....φιλεναδα, εχεις καταλαβει οτι απο τη συμμαχια μας δε γλιτωνεις με τιποτα........

παιδια τι να λεμε τωρα, την καλυτερη γυναικα την εχει ο ρικελμε....(ψαξτε στο τοπικ του μουντιαλ, το χει αποκαλυψει η σιγανοπαπαδιτσα ο ντουντ....)

deninho
12-06-2010, 12:42
.... βλέπω επικοινωνία με την ΚΑΕ, και είπα να μπω να δω τι λέει, και βλέπω να συζητάτε για το πόσο άσχετος με το τέννις είναι ο χατζηβλακάκος, ποια σπρώχνει ο ναδάλ και ποια ο γιάριτς, για τις βολεϋμπολίστριες του ολυμπιακού, για ντισκομπάλες και άντρες τσιρλίντερς.

Παίδες, είστε ο ορισμός του off topic :p

8rilos!!!
12-06-2010, 13:32
.... βλέπω επικοινωνία με την ΚΑΕ, και είπα να μπω να δω τι λέει, και βλέπω να συζητάτε για το πόσο άσχετος με το τέννις είναι ο χατζηβλακάκος, ποια σπρώχνει ο ναδάλ και ποια ο γιάριτς, για τις βολεϋμπολίστριες του ολυμπιακού, για ντισκομπάλες και άντρες τσιρλίντερς.

Παίδες, είστε ο ορισμός του off topic :p

αυτο ειναι το νοημα:p:p:p

παρων.........ρε λειπει η γατα και χορευουν τα ποντικια......δεν εβαλα κωλο κατω χτες (καλα ε, 2,5 ωρες μπασκετακι σε κλειστο και μετα μπυροζωη με μουντιαλ...ολα τα λεφτα....) και καταφερατε να διαλυσετε ενα ολοκληρο τοπικ χωρις εμενα!!!!! 8ρυλε, εισαι αξιος συνεχιστης της παραδοσης......ευγε....φιλεναδα, εχεις καταλαβει οτι απο τη συμμαχια μας δε γλιτωνεις με τιποτα........

παιδια τι να λεμε τωρα, την καλυτερη γυναικα την εχει ο ρικελμε....(ψαξτε στο τοπικ του μουντιαλ, το χει αποκαλυψει η σιγανοπαπαδιτσα ο ντουντ....)

αρχηγε ευχαριστω για τα παρασημα:p:p:p:woot

dora7
12-06-2010, 18:50
.... βλέπω επικοινωνία με την ΚΑΕ, και είπα να μπω να δω τι λέει, και βλέπω να συζητάτε για το πόσο άσχετος με το τέννις είναι ο χατζηβλακάκος, ποια σπρώχνει ο ναδάλ και ποια ο γιάριτς, για τις βολεϋμπολίστριες του ολυμπιακού, για ντισκομπάλες και άντρες τσιρλίντερς.

Παίδες, είστε ο ορισμός του off topic :p

Στο τέλος οι admins θα μας αναγκάσουν να αυτομπαναριστούμε!!!!!!!!!:eek::eek::eek::):):):): )

DON
12-06-2010, 19:31
Στο τέλος οι admins θα μας αναγκάσουν να αυτομπαναριστούμε!!!!!!!!!:eek::eek::eek::):):):): )

Ρε σοβαρά είπαμε στην γριά να χέσει και αυτή...ΚΑΝΤΕ ΟΣΑ offtopic θέλετε...Αλλά ΜΕ ΜΕΤΡΟ ρε παλικάρια! Όχι 3 σελίδες συνεχόμενα offtopic!!!

dora7
12-06-2010, 20:04
Ρε σοβαρά είπαμε στην γριά να χέσει και αυτή...ΚΑΝΤΕ ΟΣΑ offtopic θέλετε...Αλλά ΜΕ ΜΕΤΡΟ ρε παλικάρια! Όχι 3 σελίδες συνεχόμενα offtopic!!!

Δεν είμαστε ολοι παλικαρια βρε Don!!!!! Υπαρχουν και κυρίες εδω μέσα!!!!!!:):):):):):):):):):):):)

8rilos!!!
13-06-2010, 00:43
και μετα απο 3-4 σελιδες ξανα on topic..τι θα λεγατε να στελναμε ενα mail στην καε για το γηπεδο...αφου βεβαια αποφασισει η πλειοψηφια του φορουμ ποιο γηπεδο προτιμαει(σεφ,ελληνικο,τροκαντερο κ.α)μετα να στειλουμε ενα mail που να λεμε γιατι το προτιμαμε;)

TT7
13-06-2010, 01:36
Δεν είμαστε ολοι παλικαρια βρε Don!!!!! Υπαρχουν και κυρίες εδω μέσα!!!!!!:):):):):):):):):):):):)

Εσενα Μιλος18 πρεπει να σε ανακηρυξουν επισημα Μιςς Emoticon 2010 ...καθε ποστ εχει και καμμια 30αρια...:eek:

dora7
13-06-2010, 14:08
Εσενα Μιλος18 πρεπει να σε ανακηρυξουν επισημα Μιςς Emoticon 2010 ...καθε ποστ εχει και καμμια 30αρια...:eek:

Εγω φταίω που διαφέρουμε στον τρόπο επικοινωνίας και έκφρασης???????
ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΣΑΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΝΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:woot :woot:woot:woot:woot:woot:woot:woot:woot:woot:woot :woot:woot:woot:woot:woot:woot:woot
ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ

8rilos!!!
13-06-2010, 16:02
χαχαχαχαχαχαχα