PDA

View Full Version : Προκριματικά Euro 2012 /Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου


keselj
03-09-2010, 23:49
Εδώ θα συζητάμε για την εθνική ποδοσφαίρου κ την προσπάθεια πρόκρισης της στα τελικά του EURO 2012


πρώτος αγώνας των προκριματικών κ ισοπαλία με τη γεωργία

Ελλάς-Γεωργία 1-1

α ρε τιμούρη,μας έκλεισες το σπίτι:p

ΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟ!!!!

KingJames
04-09-2010, 00:11
"Συζήτηση για τον ποδοσφαιρικό Ολυμπιακό"
Παίζαμε Καραϊσκάκη κ σε μπέρδεψε !

keselj
04-09-2010, 00:16
τι λές??????

Mits
04-09-2010, 02:11
τι λές??????

Εννοει οτι η κατηγορια ειναι μονο για τον ποδοσφαιρικο Ολυμπιακο και οχι για το ποδοσφαιρο γενικα:)

redglove
04-09-2010, 03:36
Μεταφέρθηκε για να το βρίσκουμε και πιο εύκολα. :)

Παρά το αποτέλεσμα εμένα μ'άρεσε που έδειξαν πάθος και που είχαμε ένα διαφορετικό στήσιμο επιτέλους. Αν δεν είχε μπει το πρώτο γκολ θα ήταν όλα αλλιώς.

Σωτηρακόπουλος, κυρίως, και λοιποί παντογνώστες είναι απλά τραγικοί, ο Σαργκάνης προσπαθούσε να πει μια κουβέντα και πέφτανε να τον φάνε. Ντροπής πράγματα..

keselj
09-09-2010, 04:17
στο ματς με τους κροάτες δεν είδα διαφορετική νοοτροποία απ αυτή της εποχής του όττο,δλδ αμυντικά κ στην κόντρα να κλέψουμε το βαθμό ή τη νίκη.......αλλά μετά το ματς στην κροατία,ούτε αυτό δε βλέπω να κάνουμε,χαρακτηριστική περίπτωση η τελευταία όπου μετά την πίεση των κροατών κ το διώξιμο του παπασταθόπουλου(μεγάλο στόπερ,θα κάνει σπουδαία καριέρα),βγήκε στην κόντρα ο σαμαράς κ δίπλα του,αν θυμάμαι καλά,ήταν ο σάλπι κ ο λακαμάς αντί να του δώσει την μπάλα να τη στείλει στα δίχτυα,όχι μόνο σούταρε,από δύσκολη θέση καθώς πιεζόταν,αλλά έκανε κ μ**** σουτ!!!
ώρες ώρες μου δίνει την εντύπωση ο σαμαράς,ότι είναι ατοίκητο το κρανίο του!!!
2 βαθμούς μέχρι τώρα κ στα επόμενα δύο παιχνίδια πρέπει οπωσδήποτε να πάρουμε τη νίκη,αλλιώς αντίο ζωή!!!

Airness
09-09-2010, 10:59
Κύμα αποχωρήσεων στην Εθνική

http://www.contra.gr/Soccer/Europe/Euro/Euro2012/Greece/287691.html

μιγάδας
09-09-2010, 12:18
καποιος πυροβολησε τον τζορβα, δεν εξηγειται αλλιως.......

tc-g6
09-09-2010, 16:44
To tromaktiko αποκαλύπτει τον παίχτη που εξαιτίας τους αποχωρούν οι διεθνείς...

Ο ποδοσφαιριστής που αποτελεί την πέτρα του σκανδάλου είναι o... Κώστας Κατσουράνης, η συμπεριφορά του οποίου στάθηκε αφορμή για την αποχώρηση του Σωτήρη Κυργιάκου από την Εθνική τον περασμένο Αύγουστο, του Γιάννη Αμανατίδη, του Φάνη Γκέκα αλλά και την επικείμενη του Τζόρβα και του Σειταρίδη!!

Με τον ποδοσφαιριστή της Λίβερπουλ, είχε έντονο φραστικό επεισόδιο κατά τη διάρκεια, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα με τη Νιγηρία στο Μουντιάλ της Νοτίου Αφρικής.

Σύμφωνα με μαρτυρίες ανθρώπων του περιβάλλοντος της Εθνικής, ο Κατσουράνης έχει "πατήσει" στην παρουσία του Φερνάντο Σάντος στην τεχνική ηγεσία, με αποτέλεσμα η συμπεριφορά του προς τους συμπαίκτες του πολλές φορές να υπερβαίνει τα όρια, ακόμη και στις προπονήσεις με τον τρόπο που απευθύνεται προς αυτούς.

~ δεν βαζω το link γιατι μετα απο "πιεσεις" παιζει να κατεβει απο το site. ΑΝ ισχυει μιλαμε για τεραστια ξεφτιλα! αληθεια, στον ποα δεν θα εχουν προβλημα μαζι του οι τζορβας και σεϊταριδης?

kk_SEF
10-09-2010, 23:48
Υπόθεση Εθνική
http://www.contra.gr/Soccer/Europe/Euro/Euro2012/Greece/287845.html
+1

και για του μπάσκετ θα ταίριαζε νομίζω

dora7
12-10-2010, 22:20
Ο Σαλπιγγίδης 100 φορές να το ξανάκανε αυτό γκολ δεν έβαζε....τι ήταν αυτό??? απίστευτο γκολ και υπερβολικά τυχερό...;););););)

kopitis
13-10-2010, 11:43
κοντραρε η μπαλα;;; οσες φορες το ειδα δεν καταλαβα τι εγινε..
παντως αυτη η εθνικη παλευεται, εγω που ειχα χρονια να την παρακολουθησω, φετος και στους 4 αγωνες την ψιλοπαλευουν και αυτο μου αρεσει......

dora7
13-10-2010, 12:25
δεν φαίνεται καθαρά γιατί την ώρα που τον μαρκάρει ο αντίπαλος και πέφτει την πετάει ψηλά σαν ενέργεια απελπισίας....

*GrimReaper*
13-10-2010, 13:19
παντως αυτη η εθνικη παλευεται, εγω που ειχα χρονια να την παρακολουθησω, φετος και στους 4 αγωνες την ψιλοπαλευουν και αυτο μου αρεσει......

βεβαια θα την παλεψει...αμα καταπινεις ετσι 2 πεναλντυ δεν θα την παλεψει?

ας ειναι καλα ο φετφα!