PDA

View Full Version : Αθλητική Συζήτηση


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

Eleni7
03-04-2012, 22:30
γελαει ο κοσμος

standby25
03-04-2012, 22:36
Μπαρτσα,πιο αηδια πεθαινεις

walter berry
03-04-2012, 22:45
κατω η γαμημενη χουντα της μπαρτσελονα!
α ρε ζοζε που σας χρειάζεται (πάλι)..............

natag
03-04-2012, 22:49
Επειδη δεν τα ειδα...τα πεναλτι ηταν;

walter berry
03-04-2012, 22:50
το 1 σίγουρα, το 2 με το γράμμα του κανονισμού ναι, άλλα είναι απο αυτά που δεν δίνονται σε προημιτελικά-ημιτελικά τσαμπιονς λιγκ. απλά πρέπει να τα καλά παιδιά του ποδοσφαίρου να συνεχίσουν πιο πάνω δίχως να απειληθουν...

standby25
03-04-2012, 22:52
το δευτερο δεν δινεται ποτε των ποτων....και γενικα σκατα στην λογικη των κανονισμων....αυτα γινονται εκατονταδες σε ενα ματς και με το ειδικο βαρος του προημιτελικου τσ.λ

natag
03-04-2012, 22:53
το 1 σίγουρα, το 2 με το γράμμα του κανονισμού ναι, άλλα είναι απο αυτά που δεν δίνονται σε προημιτελικά-ημιτελικά τσαμπιονς λιγκ. απλά πρέπει να τα καλά παιδιά του ποδοσφαίρου να συνεχίσουν πιο πάνω δίχως να απειληθουν...

Μη βαζελιζεις...:p

Eleni7
03-04-2012, 22:56
Το πρωτο ειναι πεντακαθαρο.Στο δευτερο επρεπε να σφυριξει πριν την εκτελεση του κορνερ (αφου τραβιοντουσαν απο πριν) και να δειξει καρτα για το τραβηγμα ή να κανει παρατηρηση.Αυτη θα ηταν μια διπλωματικη λυση που την κανουν ολοι οι διαιτητες.Προημιτελικος ειναι και μαλιστα παιζεται στο οριο,δεν δινεις τετοια.Τετοιες φασεις γινονται 30 φορες μεσα σε εναν αγωνα.Πρεπει να ειναι ολα πεναλντι;

standby25
03-04-2012, 23:05
http://www.contra.gr/Soccer/Spain/Primera/article1583146.ece/ALTERNATES/w620/pepe2001.jpg

Φωναξε κανεις?

με εχουν κανει τα τερτιπια του πανω απο ενα κλαμπ να κυματιζω σημαιες με στεματα στον τελικο....γλιτσα πλατινι

http://www.corazonblanco.com/media/galeria/44/6/9/5/7/n_real_madrid_varios-3017596.jpg

deninho
03-04-2012, 23:17
αφού και τα δύο ήταν (δεν έχω δει καθόλου το ματς), τι έχει γίνει και αηδιάζετε;

walter berry
03-04-2012, 23:42
τι βαζελίζω? μάτια δέν έχετε να δείτε ότι είναι προκλητικά υπέρ της ολο το σύστημα της ουέφα. και δεν μιλάμε για την αξία αυτής της ομάδας , αλλά για την προστασία που της δίνεται υπερ το δέον,

standby25
03-04-2012, 23:49
περι βαζελισμος σορρυ αλλα ειναι δηθενιες
δηλαδη στο μπασκετ βαζελιζουμε που σκουζουμε για τους κορακες
η στα πετρινα χρονια που ακομα τρεχει ο Μακης Ναουμ

natag
03-04-2012, 23:59
τι βαζελίζω? μάτια δέν έχετε να δείτε ότι είναι προκλητικά υπέρ της ολο το σύστημα της ουέφα. και δεν μιλάμε για την αξία αυτής της ομάδας , αλλά για την προστασία που της δίνεται υπερ το δέον,

Ελα ρε μη τρελαινεσαι σε τσιγκλαω...

Στο πρωτο παιχνιδι υπηρχαν καναδυο περιπτωσεις πεναλτι υπερ της Μπαρτσα που δεν δοθηκαν...Δεν εγινε αυτος ο ντορος ομως...Εμενα βασικα στ @@ μου, την Ατλετικο υποστηριζω και ομολογω οτι εχω μια συμπαθεια στην Μπαρτσα αλλα δεν τραβαω κανενα κολλημα μαζι της...Θελω παντως πολυ να δω Ρεαλ-Μπαρτσα τελικο και αν ειναι να συμβει, ας τις πανε και τις δυο με τα μπουνια, στα τετοια μου...

lamar
04-04-2012, 00:08
τι βαζελίζω? μάτια δέν έχετε να δείτε ότι είναι προκλητικά υπέρ της ολο το σύστημα της ουέφα. και δεν μιλάμε για την αξία αυτής της ομάδας , αλλά για την προστασία που της δίνεται υπερ το δέον,

Ελα ρε μη τρελαινεσαι σε τσιγκλαω...

Στο πρωτο παιχνιδι υπηρχαν καναδυο περιπτωσεις πεναλτι υπερ της Μπαρτσα που δεν δοθηκαν...Δεν εγινε αυτος ο ντορος ομως...Εμενα βασικα στ @@ μου, την Ατλετικο υποστηριζω και ομολογω οτι εχω μια συμπαθεια στην Μπαρτσα αλλα δεν τραβαω κανενα κολλημα μαζι της...Θελω παντως πολυ να δω Ρεαλ-Μπαρτσα τελικο και αν ειναι να συμβει, ας τις πανε και τις δυο με τα μπουνια, στα τετοια μου...

Τρομερή λογική μαν... Αφού δεν δόθηκε όντως το καθαρό πέναλτι στο πρώτο ματς, ας δώσουμε μια αρκούδα πέναλτι μόλις είδαμε ότι τα γεροντια ισοφάρισαν και μένει μόνο ένα ημίχρονο...

natag
04-04-2012, 00:19
Τρομερή λογική μαν... Αφού δεν δόθηκε όντως το καθαρό πέναλτι στο πρώτο ματς, ας δώσουμε μια αρκούδα πέναλτι μόλις είδαμε ότι τα γεροντια ισοφάρισαν και μένει μόνο ένα ημίχρονο...

Δεν ειπα αυτο ρε τρελε...Συγκριση αντιδρασεων εκανα...

walter berry
04-04-2012, 00:43
πολύ κλαιν μαιν στο 1-1 ρε παιδιά! λογικά θα τους πηγαιναν 3-1, 4-1, αλλά κάτσε να το τελειώσουμε εδω μην γίνει κανά αστείο. το καμπ νου στα σοβαρά παιχνίδια, είναι το οακα του 5 τελικού απο άποψη σφυριγμάτων.αηδία αυτή την ομάδα μοντέλο, στα 3-4 ΜΕΓΑΛΑ παιχνίδια που δίνει κάθε χρόνο στο τσαμπιονς λιγκ, να την έχουνε σταθερά προστατευμένη.
εκέι θέλω να σας δω ρε καταλανάκια, όταν το παιχνίδη είτε απο τυχή του αντιπάλου, είτε απο συγκυρίες ΣΤΡΑΒΩΝΕΙ....
μην ξεχνάμε και το πως τους απέκλεισε η ίντερ του μουρίνιο. γιατί να μην δούμε αν η μίλαν θα μπορούσε να κρατήσει?? (που δεν θα μπορούσε)
εντάξει βάλανε και το unicef μπροστά και είναι οι εκπρόσωποι της διοργάνωσης.

air josh
04-04-2012, 01:01
Αν και στηριζω τη Μπαρτσα σαν ομαδα το δευτερο πεναλντι δε δινεται με τιποτα και πολυ κακως δοθηκε.Η φαση ηταν βγαλμενη απο την ευρωλιγκα με σκριν ψηλα απο τον σεντερ πουγιολ.Παντως θα προκυψουν πολυ δυνατα ζευγαρια στους ημιτελικους

DON
04-04-2012, 01:24
Δεν έχω ιδέα τι έχετε πει για άλλη μια "χρυσή" σελίδα αυτής της ΜΠΟΧΑ-ΒΡΩΜΑ ομάδας. Ένα έχω να επαναλάβω όμως.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQB20oKHFmM8y-gjbzvpbJL4CHTi725WudWZwzMVppI6tbgfrMFjKwRw-8X

ΣΙΧΑΜΑΤΑ της Βαρκελώνης γίνατε ακριβώς ότι και οι έταιρες πουτάνες της Μαδρίτης και τουλάχιστον αυτές το ξέραμε τι είναι απο αρχαιοτάτων ετών. Εσείς όμως έχετε ΞΕΦΤΙΛΙΣΤΕΙ.

ΟΥΣΤ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΟΥΕΦΑ ΣΑΣ ΣΙΧΑΜΑΤΑ. Να βγεί ο Ζούπαρος στο τηλέφωνο!

nuyIgs78l5Q

http://3.bp.blogspot.com/-JQK5dZMxPW4/Tcgol2kVdQI/AAAAAAAAAYo/d8p1ypYuBw4/s1600/cheat.jpg

KINHTO ΣΚΡΙΝ ΚΑΙ 2 ΒΟΛΕΣ ΣΤΟΝ ΝΕΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΧΑΜΑΤΑ.

deninho
04-04-2012, 02:40
και φυσικά η φάση που ζήτησε η Μπαρσελόνα πέναλτι στο πρώτο ματς, στο Σαν Σίρο, ήταν επιθετικό φάουλ, και είχαν προηγηθεί και βήματα του Αλέξις. Έτσι Ντον; Όχι τίποτα άλλο, αλλά να είχες βγει να πεις για εκείνη τη φάση ότι κακώς δεν το έδωσε, να σε παραδεχθώ, αλλά έτσι δεν παίζει φίλε

Και πριν αρχίσετε, το δεύτερο πέναλτι (αυτό που παρέθεσες) δε θα το έδινα με τίποτα

ΥΓ Αφού είπαμε να βάλουμε εικόνες και βιντεάκια, ας βάλω κι εγώ μία, από το ματς του Σαν Σίρο, όπου ο διαιτητής θα έπρεπε να διακόψει, να κάνει παρατηρήσεις (ή να δώσει κάρτα), και να επαναλάβει όσες φορές χρειάζεται μέχρι να καταφέρουν να διώξουν το κόρνερ χωρίς να κάνουν φάουλ.

http://i1230.photobucket.com/albums/ee482/Nikos_Karamanos/Puyi.gif

DON
04-04-2012, 10:49
αυτό το πράγμα αυτό το αστείο με την μπαρτσελόνα που συνεχώς για ΚΑΘΕ χειρουργείο της εμφανίζεται ένα gif να την "δικαιώνει" γιατί ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΔΕΝ ΔΩΣΑΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ καταντάει σαν τις βαζέλες που κάθε φορά μετά τις σφαγές στο μπάσκετ βγάζουν βίντεο :

το παραμύθι τελειώνει εδώ και βάζουν μέσα την αλήθεια ότι δηλαδή τους σφάξαμε στο μπάσκετ

2qTZEMCVCqw

Σήκωσε το χέρι ο παπαλουκάς κύριοι, το σήκωσε. ΗΜΑΡΤΟΝ.

redglove
04-04-2012, 12:05
Ρε Ντον, γάμα το το γκιφάκι. Στο πέναλντυ του Αλέξις που δεν δόθηκε γιατί δε βγήκες να μας σεντονιάσεις για την χρυσή σελίδα στην ιστορία της Μίλαν;

DON
04-04-2012, 12:08
άντε πάλι..γιατί κύριε redglover μου οι σφαγές τόσα χρόνια στην ευρώπη έχουν ΕΝΑΝ κοινό παρανομαστή. ΕΝΑΝ. ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ. Έχει σφάξει ΟΠΟΙΟΝ βρήκε στο διάβα της για να περάσει και ξαναλέω για κάθε σφαγιασθέντα η απάντηση είναι ναι αλλά δεν της έδωσε ένα πέναλτι κτλ κτλ κτλ.

όταν υπάρχει ένα pattern που σας μάθανε και στην αγγλία και αυτό λέει ΣΦΑΖΩ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΑ για ποιό πέναλτι και ιστορίες μου μιλάς? Θα έρθει τώρα η σειρά της καημένης της Τσελσούλας ΑΝ προβάλει αντίσταση να καρατομηθεί απο την Πεναλτόνα.

Πάμε Μπαρτσελονάρα μου, πάμε..

6z-valuHLCs

redglove
04-04-2012, 12:29
Έλα ρε 'συ τώρα που όλες οι σφαγές έχουν κοινό παρονομαστή την Μπαρτσελόνα. Απλά με τον έναν (διαιτησία) ή τον άλλο (ντόπα) τρόπο θέλετε να απομυθοποιήσετε αυτό που βλέπετε. Που είναι δικαίωμά σας στην τελική, αλλά μην τρελαινόμαστε. Τα τελευταία 10 ΤσουΛου να πάρουμε ένα-ένα θα δεις ότι οι ομάδες που ευνοούνται από διαιτητικές αποφάσεις είναι διαφορετικές κάθε χρονιά αλλά συγκεκριμένες. Απλά η Μπαρτσελόνα έχει τραβήξει όλα τα φώτα πάνω της και φαίνονται όλα.

Και ξαναλέω, δε θα ήταν πανεύκολο απλά να δώσει το πέναλντυ την προηγούμενη φορά και να ησυχάζαμε;

DON
04-04-2012, 12:32
έχεις δίκιο θέλουμε να απομυθοποιήσουμε ότι ο αμπιντάλ θα πεθάνει και ότι ο όβρεμπο έσφαξε την τσέλσι, ο ολλανδός εχθές την μίλαν, ο άλλος την ίντερ κτλ κτλ κτλ κτλ...έχεις δίκιο.

Εγώ ξαναρωτώ. ΠΟΤΕ ξανά στην ιστορία υπάρχουν ΤΟΣΕΣ πολλές σκανδαλώδεις αποφάσεις υπέρ μια ομάδας σε τόσο υψηλό επίπεδο.

Το επιχείρημα μου στο τέλος συνεχίζει να μου θυμίζει βαζέλες που στην απάντηση για το No Call απαντάνε "δεν θα ήτανε πανεύκολο απλά να μην δώσει πριν 2 φάσεις φάουλ στον Τσαρτσαρή και να μην μας πάτε ποτέ στον πόντο" ή στο 3 βήματα+φάουλ του Παπαλουκά το 2009 "δεν θα ήτανε πανεύκολο απλά να δώσει τα βήματα του Παπαλουκά?". Άστο.

redglove
04-04-2012, 12:36
Φάουλ στον Τσαρτσαρή δεν ξέρω αν έγινε, πέναλντυ στον Αλέξις έγινε μια χαρά πάντως.

Δε λέω ότι δεν ευνοείται η Μπαρτσελόνα, απλά μη σκούζετε τόσο μανιωδώς ρε παιδάκι μου.

DON
04-04-2012, 12:41
όχι εντάξει θα κάτσουμε να την φάμε να βλέπουμε μια πολύ καλή ομάδα οι παίκτες της να είναι για τα φέρετρα και κανείς να μην μιλάει και όταν τα παιδιά του σωλήνα δεν μπορούν να μην της επιτρέπεται να χάσει.

Καλή ομάδα+ντόπα+διαιτητές.....Ρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει....

http://3.bp.blogspot.com/-kOak_fmtU48/Te0NRdql3oI/AAAAAAAAAHg/syeSnUxkJ2g/s1600/%25CE%25B5%25CE%25BE%25CE%25B1%25CF%2583%25CF%2586 %25CF%258D%25CF%2581%25CE%25B9%25CF%2587%25CF%2584 %25CF%2581%25CE%25BF%25CF%2582.png

redglove
04-04-2012, 12:47
Μπαρτσελόνα = ΚΑΕ Παναθηναϊκός

Μάλιστα, το ακούσαμε και αυτό.

DON
04-04-2012, 12:49
ε όχι δα...η πανάθα είναι 6άστερη κύριε. Η 4άστερη μπαρτσελονίτσα να μας ξαναέρθει όταν θα έχει 6.

και εντάξει κύριοι. ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ? Παίζει μεγάλη μπάλα η Μπάρτσα να'ουμ σκάστε.

-6MUPDdNQqE
kKmSTR7v8R4
zQjKyEw5UJs
dbBMiBI9ymI

lamar
04-04-2012, 13:59
Αληθεια τελικα ο Αμπινταλ ειχε καρκινο, ή εναν απλο καλοηθη ογκο που προσπαθουσατε να μας πεισετε οτι ειχε???

Οντως η παραμυθα με τα βιονικα "ισπανακια" καπου πρεπει να τελειωσει!!! Εχουν πεθανει ήδη δυο απο καρδια, και ενας επαθε καρκινο.

Οπως πρεπει να τελειωσει και αυτη η λογικη, ενταξει στο πρωτο ματς δεν εδωσε το πεναλτι του Σαντσες, ας δωσουμε μια μπαρουφα τωρα που βρηκαμε τα σκουρα και οι αγαπητικοι του Μισελ κινδυνευουν να αποκλειστουν... Καθε μα καθε χρονια, οταν η Μπαρτσελονα δεν παιζει καλα σε καποια στιγμη, ή υπαρχει η παραμικρη ενδειξη οτι μπορει να αποκλειστει ερχεται ενας κομαντο και οπως ο Σβαρτζενεγκερ στην ομονυμη ταινια καθαριζει...

Ακομη βουιζει ολη η Ισπανια, που εβαλαν τους αγαπητικους να παιξουν Σαββατο βραδυ στο πρωταθλημα, ελεω Τσαμπιονς Λιγκ. Θα μου πειτε σωστα το εκαναν.. Ναι θα το εκαναν σωστα, αν δεν επαιζε η Μπαρτσελονα με την Αθλετικη Μπιλμπαο, η οποια μολις πριν απο 48 ωρες επαιζε στη Γερμανια τον προημιτελικο με τη Σαλκε!!!

DON
04-04-2012, 14:05
Ρε Lamar σοβαρά τώρα η ΤΥΦΛΩΣΗ των Μπαρτσελονάκηδων μπροστά στα στοιχεία ΠΟΤΑΜΟ που υπάρχουν πλέον είναι πανομοιότυπη με του 6σφύριχτρου.

Όταν εγώ έλεγα σχεδόν 1 χρόνο πίσω στον Ζούπαρο ότι βαζελίζει επικίνδυνα μου έλεγες ότι τον προκαλώ και δεν είναι σωστό. Ε ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? Άμα ΒΑΖΕΛΙΖΕΙΣ, ΒΑΖΕΛΙΖΕΙΣ.

deninho
04-04-2012, 14:35
6z-valuHLCs

επειδή δε θυμάμαι, αυτό ήταν μονό το ματς, ή είχε κι άλλο ένα ματς πρώτα, στο Καμπ Νόου; Αν υπήρχε, μπορείς να μου θυμίσεις αν υπήρχαν αμφισβητούμενες φάσεις εκεί; Υπήρχε κανένα πέναλτι που δε δόθηκε και μια αποβολή; Α ναι, ήταν υπέρ της Μπαρσελόνα, οπότε το κάνουμε γαργάρα, γιατί μας χαλάει το παραμυθάκι της εύνοιας...

Στο πρώτο ματς πάντα κλείνουν τα μάτια οι διαιτητές, και στον επαναληπτικό πάντα θυμούνται να σπρώξουν...

DON
04-04-2012, 14:37
άντε πάλι με την καραμέλα "στο άλλο ματς τι έγινε"...ρε ματς με 4 πέναλτι, ΤΕΣΣΕΡΑ και το συζητάμε αν σπρώχτηκε ή όχι...τι να πω.

stefanos
04-04-2012, 14:46
ειμαι υποστηρικτης της Μπαρτσα απο 13 χρονων(λογω του κομικ Ερικ Καστελ)κ θεωρω οτι εχει γινει ''μοδα''.Δικαιολογημενα ομως γιατι στα εικοσι και κατι χρονια που βλεπω ποδοσφαιρο,αυτη την ομοιογενεια,το δεσιμο κ τους αυτοματισμους δεν τα εχω δει ποτε σε τετοιο βαθμο απο οποιαδηποτε αλλη ομαδα κ μαλιστα να συνδυαζονται με ταπεινοτητα κ χαμηλους τονους.Σαφως κ παιρνει τα σφυριγματα της οπως καθε μεγαλη ομαδα μιας κ ειναι δυστυχως ο αγραφος νομος καθε αθληματος το παραπανω αλλα στη φετινη Primera Division εχει αδικηθει σε πολλα ματς ενω ευνοειται η Ρεαλ σε καποια αλλα κ μια φορα που δεν της πηγαν ολα πριμα με τη Βιγιαρεαλ, ξεσηκωσαν το κοσμο γιατι δεν νιωθουν την ιδια σιγουρια για τον τιτλο μιας κ ερχεται το el classico k η μπαρτσα παραμονευει.Το πεναλτυ τραβηγμενο για τη φαση των '8' αλλα κ ο αλλος τον γραπωνει με μανια ρε παιδι μου,αυτα τα τραβηγματα θελουν πονηρια κ οχι φορα παρτιδα..η διαιτησια ηταν εδρας οπως ηταν αντιστοιχα στο μιλανο.Καποιες φορες κανουν κ λιγο θεατρο αλλα τις κλωτσιες που τρωνε δεν τις τρωει καμια ομαδα στο πλανητη.Τελος,οσο αφορα τις ντοπες κ τα συναφη,δεν ξεχνω οτι ο Μουρινιο σε τσελσι,ιντερ κ τωρα ρεαλ βγαζει ολες τις διοργανωσεις με 13-14 παιχτες οι οποιοι τρεχουν παντα σαν παλαβοι κ βεβαιως δεν μπορω να μην πω οτι η τσελσι κ η ιντερ με το που εφυγε οι παιχτες τους κανουν μηνες για να παρουν παλι λιγο τα ''ισια τους''...Προσωπικα πιστευω οτι τα πολυ μεγαλα clubs πιθανον να ντοπαρονται αλλα η uefa κανει την παπια γιατι δεν θα ηθελε να δυσφημισει το προιον της,αλλωστε φανταζεστε ευρωπαικες διοργανωσεις με χωρις καποιες απο τις βαρυτερες φανελες?ξενερα... ΥΓ.9 στους 10 βαζελους που γνωριζω ειναι οπαδοι της Ρεαλ..Χμμ..μαλλον τους αρεσει που ευνοουνται απο το κρατος(κ Βασιλια) μιας και ειναι πολλα τα κοινα στοιχεια τους σε αυτο διαχρονικα...

tolis_18
04-04-2012, 14:48
Ακομη βουιζει ολη η Ισπανια, που εβαλαν τους αγαπητικους να παιξουν Σαββατο βραδυ στο πρωταθλημα, ελεω Τσαμπιονς Λιγκ. Θα μου πειτε σωστα το εκαναν.. Ναι θα το εκαναν σωστα, αν δεν επαιζε η Μπαρτσελονα με την Αθλετικη Μπιλμπαο, η οποια μολις πριν απο 48 ωρες επαιζε στη Γερμανια τον προημιτελικο με τη Σαλκε!!!

Ωραια λύσε μου εσύ την εξίσωση πότε θα γίνει ματς που η μία παίζει Πέμπτη βράδυ και η άλλη Τρίτη βράδυ. Πρέπει να μεσολαβήσουν 48 ώρες. Άρα ή Σάββατο ή Κυριακή. Ή αναβολή.
Η μία παίζει τσαμπιονς λιγκ, η άλλη ουεφα.
Το ένα ματς ήταν 2ο ματς που έκρινε τα πάντα. Το άλλο ήταν 1ο ματς με την κρίσιμη ρεβάνς να είναι Πέμπτη, 5 μέρες μετά το ματς του Σαββάτου.
Εσύ σαν ομοσπονδία, εφόσον δεν έκανες αναβολή τι θα έκανες? Θα έδινες 1 μέρα επιπλέον ξεκούραση στην ομάδα που είχε το κρίσιμο ματς για είσοδο στους 4 του τσ. λιγκ Ή 1 μέρα επιπλέον ξεκούραση στην άλλη ομάδα για 1 ματς πρωταθλήματος αδιάφορο για αυτή μιας και είναι 11Η "και δεν πάει για τίποτα στο πρωτάθλημα" και ουσιαστικά καθόλου δεν την απασχολεί πότε θα παιξει μιας και έχει επικεντρωθεί στο ουεφα?

Άμα θες να βρεις κάτι...

deninho
04-04-2012, 14:49
4 πέναλτι; λάθος 7 ήταν τα πέναλτι. Και αποβολή για τον αμπιντάλ. Ώπα, αυτή δόθηκε.

stefanos
04-04-2012, 14:58
στο ματς με την τσελσι ευνοηθηκε σκανδαλωδως η Μπαρτσα,κακα τα ψεματα.Να μην ξεχναμε ομως κ μια πεναλταρα που δεν πηρε μεσα στο μιλανο με την ιντερ στην ηττα με 3-1 που οπως κ να το κανουμε στοιχησε τη προκριση,οποτε μια η αλλη,(χεχε)ενω αν ειχε δωθει το πεναλτυ στον Σαντζεζ πριν μια βρομαδα στο μεατσα τωρα δεν θα καναμε καν κουβεντα..

tolis_18
04-04-2012, 15:04
ναι γιατι με την ίντερ το 3ο γκολ δεν είναι 1 μέτρο οφφσάιντ.αλλά είπαμε μικρή μνήμη. και το ματς με τσελσι έχω αναλύσει αμα θελετε ψάχτε τα.
Επειδή ο διαιτητής χθές έκανε μια μαλακία που δεν δικαιολογείται με τιποτα ακόμα και απ'το εριστικό τράβηγμα του νεστα βρήκαμε αφορμή να γράψουμε λίβελους ανοησίας. 20-3 οι τελικές, 10-1 οι ευκαιρίες και βρήκαμε πάτημα απο έναν βλάκα διαιτητη

η ευνοημενη του πλατινι περσι σε τελικο ισοφαριστηκε με γκολ οφσαιντ... ΟΞΥΜΩΡΟ? μπα καθολου

DON
04-04-2012, 15:05
όχι δεν ευνοήθηκε σκανδαλωδώς ρε...μην το λες...αφού στο 1ο ματς είχε δωθεί ανάποδο πλάγιο άουτ υπέρ της τσέλσι. αυτό το "τώρα δεν θα κάναμε κουβέντα" προαποφασίζοντας πως αν έκανε το 0-1 θα έπαιρνε και το διπλό στο μεάτσα με αφοπλίζει επίσης.

υ.γ. tolis τα είπαμε μην τα ξαναλέμε..your name.

stefanos
04-04-2012, 15:12
κ το διπλο να μην επαιρνε,γκολ μεσα στην Ιταλια σημαινε οχι μιση προκριση αλλα ολοκληρη...Παντως respect στη Μιλαν που τιμησε τη φανελλα της δινοντας οτι ειχε κ δεν ειχε.

DON
04-04-2012, 15:32
ε αυτή η "δεδομένη" πρόκριση εμένα με ενοχλεί. ας έδινε στο μιλάνο το πέναλτι δεν με αφορά. ΠΕΝΑΛΤΙ ήτανε και ας το έδινε. Αυτό δεν αναιρεί την ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΗ χθεσινή διαιτησία που έβαλε κερασάκι στην τούρτα όταν έδωσε ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΝ χέρι σε τετ α τετ του Ρομπίνιο.

Τόσο κόσμος να μισεί ΤΟΣΟ πολύ την Μπαρτσελόνα, μια απο τις 2-3 πιο συμπαθείς διαχρονικά ομάδες του ποδοσφαίρου δεν είναι τυχαίο. Μιλάμε για απόλυτο σίχαμα. Να διαβάζω μάλιστα ότι σπρώχνετε η Ρεάλ στην Ισπανία? Μιλάμε αυτά που έχει κάνει η Μπαρτσελόνα στην ισπανία τα τελευταία χρόνια ξεπερνάνε και τον Φράνκο! Μόνο την Ατλέτικο την έχει κατακρεουργήσει 2 φορές!Έχει παίξει μέχρι και με παίκτη με 2 κίτρινες χωρίς να βγεί κόκκινη!!!

stefanos
04-04-2012, 15:45
αποψη σου,σεβαστη οχι ομως αποδεκτή,απο μενα τουλαχιστον,κ δεν θα ηθελα να βαζελισω αλλο,ειλικρινα..

lamar
04-04-2012, 18:43
http://desmond.imageshack.us/Himg94/scaled.php?server=94&filename=barcagzq.jpg&res=medium


Xαχαχαχ, κλαιω!!!

standby25
04-04-2012, 22:10
ΧΑΧΑΧΑ Πλατινι ο Τσακογιαννης και ο Μπεος ειναι η πλεμπα του ποδοσφαιρου....αηδια προκαλει.εχει καταντησει το τσ.λιγκ WWE να περναει αυτος που θελει περισσοτερο το κοινο..

Eleni7
04-04-2012, 23:56
Αντε,εγινε και αποψε η δουλεια.Θα μπορουσαν βεβαια να το κανουν λιγο καλυτερα ετσι ωστε μην αγχωθει πολυ η Τσελσι.Τεσπα.Ποιος παιρνει σειρα τωρα;Θα το πανε για τελικο Μπαρτσα-Ρεαλ;Θα βγαλουν πολυ χρημα

D.Rivers
05-04-2012, 00:32
Δεν ξέρω τι χρήμα θέλουν να βγάλουν... Εγώ θέλω να το σηκώσει η Μπάγερν, να με πάει ταμείο με απόδοση 20 :D

DON
05-04-2012, 00:49
7-E0--JxB3E

Ξεβράκωμα Τιτζιανικό!!!

D.Rivers
05-04-2012, 20:26
http://www.woop.gr/content/62368/mpounies-o-melo-nosokomeio-o-riera

4 εκατομμύρια για παίκτη που τις τρώει?? :D

stefanos
06-04-2012, 14:47
εγω πιστευα οτι τη φετινη χρονια αν παρεμενε στην ομαδα μας θα ηταν αρκετα καλυτερος αν κ τον φετινο μιραλλας στην αριστερη πτερυγα δεν τον αλλαζα με κανενα..βλεποντας τον στη τουρκια να ειναι μεταξυ παγκου και εξεδρας, συν τα φραγκα που πηραμε σκεφτομαι ποσο κουτι μας εκατσε.παντως μετα απο αυτο το επεισοδιο που ειχε φαινεται να μην προσαρμοστηκε ποτε εκει αλλα θελεστα κ παθεστα αλμπερτ...

DON
06-04-2012, 14:49
μιλάμε για ΜΕΓΑΛΟ σαπάκι.

stefanos
06-04-2012, 14:51
ετσι φαινεται...

DON
08-04-2012, 20:06
ΛΟΥΤΣΑ ΠΑΛΙ ΛΟΥΤΣΑ ΠΑΛΙ ΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕ.

http://www.wallcoo.net/sport/Premier_League_Manchester_United_Celebration/wallpapers/1280x960/Trophies_23926_7376.jpg

Eleni7
08-04-2012, 20:09
Νωριτερα φυσικα εγιναν για πολλοστη φορα τα γνωστα σφαγεια.Οτι κανει η Μπαρτσελονα στην Ευρωπη,μια απο τα ιδια κανει και η Γιουναιτεντ στο νησι

DON
08-04-2012, 20:13
ε ρε παιδιά πείτε μου τελικά θα μιλάμε για διαιτησία ή όχι? για να καταλάβω δηλαδή τα μπαρτσελονάκια οι θαυμαστές της τέλοσπαντων επικροτούν την μάτζεστε ή όχι!?

tt7
08-04-2012, 20:26
Αντιγράφω απ'ο γνωστό σαϊτ, αλλά επειδή είναι ιδιοκτησίας Δημητράκη δεν βάζω λινκ...


nikost 06.04.12 21:05

Ωραια ομαδα η Μπαρτσελονα, επιθετικη, φαντεζι, ισως η καλυτερη στον κοσμο τα τελευταια χρονια, αλλα τετοια σκανδαλωδης αβαντα δεν πρεπει να εχει ξανασυμβει στην ιστορια του ευρωπαϊκου ποδοσφαιρου. Επιτρεψτε μου μια κακεντρεχη αναδρομη
κοκκινη Ντρογκμπα στο 55’ (2005, φαση 16, 0-1 εκεινη τη στιγμη)
http://www.youtube.com/watch?v=S90fTjLir2Q
αποβολη Ντελ Ορνο στο 35’ (2006, 1ος αγωνας,φαση 16, 0-0 εκεινη την ωρα)
http://thehorrors.multiply.com/video/item/3?&show_interstitial=1&u=%2Fvideo%2Fitem
Γκολ Σεφτσενκο στον 2ο ημιτελικο του 2006 που θα εστελνε το ματς στην παραταση
http://www.youtube.com/watch?v=uYkJ_mgBqho
τα καθαρα πεναλτυ της Τσελσυ (τουλαχιστον 3!) στον 2ο ημιτελικο 2009
http://www.youtube.com/watch?v=s5x0iM0oQps&feature=related
Αποβολη Μοττα στο 27’(2ος ημιτελικος 2010)
http://www.youtube.com/watch?v=RINJobmWeFc
αποβολη Φαν Περσι στο 55’ (2011,2ος αγωνας,φαση 16). Η Αρσεναλ μολις ειχε ισοφαρισει 1-1
http://www.soccerclips.net/videos/barcelona-v-arsenal-van-persie-red-card
περσινη αποβολη Πεπε στο θεατρο του Αλβες (2011,1ος ημιτελικος, 0-0 στο σημειο)
http://www.totalfootballmadness.com/2011/04/28/pepe-red-card-against-barcelona-video/

Γιατι ολα αυτα? Η Μπαρτσελονα καθοτι θελκτικη στα ματια των θεατων αποτελει την ναυαρχιδα της ΟΥΕΦΑ. Το ποδοσφαιρο σαν εμπορικο προιον χρειαζεται διαφημιση, χρειαζεται ηρωες, χρειαζεται μυθους για να επεκταθει και να αυξησει το target group του. Και τι θα μπορουσε να αποτελεσει καλυτερο μυθο απο μια ultra-επιθετικη ομαδα που χαρη στην επιθετικογενη της νοοτροπια κατατροπωνει ολες τις αμυνες και ολα τα συστηματα, τα οποια σημειωτεον τεινουν να τελειοποιηθουν στην εποχη μας. Φυσικα μια τετοια ομαδα δεν θα μας ηταν χρησιμο να αναλωνεται σε φλυαριες, πρεπει να παρει τιτλους σαν επιστεγασμα της επιτυχημενης της προσεγγισης στο παιχνιδι. Voila κυριοι! Μπαρτσελονα!
Καλως ή κακως ομως οι ποδοσφαιροφιλοι καταλαβαινουμε οτι το ιδιο το αθλημα ειναι πανω απο ολα και πανω απο καθε ομαδα και φυσικα πανω απο την εμπορικη του εκμεταλλευση. Στην τελικη ειναι προτιμοτερο για το ποδοσφαιρο και για ολους μας να νικαει δικαια ο πιο αμυντικογενης, ο χειροτερος, ο πιο τυχερος παρα να επικρατει αδικα ο πιο ισχυρος, ο πιο φαντεζι κι ο πιο περιτεχνος. Εξαλλου και το θεμα της (ποδοσφαιρικης) ομορφιας ειναι υποκειμενικο. Εντυπωσιακο το τικι-τακα, αλλα εντυπωσιακο κι ενα σωστο στησιμο, ενα τακλινγκ αυτοθυσιας μια γρηγορη αντεπιθεση. Αρκει να εχεις ματια να τα βλεπεις.

Eleni7
08-04-2012, 20:55
ε ρε παιδιά πείτε μου τελικά θα μιλάμε για διαιτησία ή όχι? για να καταλάβω δηλαδή τα μπαρτσελονάκια οι θαυμαστές της τέλοσπαντων επικροτούν την μάτζεστε ή όχι!?

Α,εγω ολα και ολα.Κραζω και τον εναν και το αλλον...

standby25
08-04-2012, 21:57
το σημερινο ξεπερναει καθε προσδοκια
κοκκινη καρτα πεναλτυ βουτια και ξεκιναει απο μισο μετρο οφσαιντ
να το χαιρεστε
ΤΣΙΠΑ
Φυσικα δεν περιμεναμε απο αυτο το ματς που ενδεχομενως να νικουσανε και χωρις αβαντα
αλλα απο μια σειρα ανηλεων σφαγων των συνδιεκδικητων και μια αβαντα διχως μετρο που ξεπερναει και την μασονια του σωληνα
Και παλι συγχαρητηρια για τον τιτλο
http://4.bp.blogspot.com/_Fa80zAPdJN8/SR3Pmeb_JiI/AAAAAAAAAPg/jNN4vLzPV1c/s400/Double_Moutza.jpg

damon7
09-04-2012, 11:33
μιλάμε για ΜΕΓΑΛΟ σαπάκι.


http://i862.photobucket.com/albums/ab182/lepanto7/Riera.jpg

damon7
14-04-2012, 16:34
Kαι στον τελικό,θα γίνει της π@#$%!!!!!!
Α ρε αρμάδα,μόνο εσύ...
Αφιερωμένη στα θύματα του "Χίλσμπορο" και στο παλικαράκι του Μπράντ Τζόουνς
που έφυγε τόσο άδοξα από τη ζωή...

http://i862.photobucket.com/albums/ab182/lepanto7/liverpool-1.jpg

tt7
14-04-2012, 16:40
Τραγικό λάθος του αμυντικού στο πρωτο γκολ της Λιβερπουλ...Εγειρε το γηπεδο βεβαια στο β'ημιχρονο και ηταν θεμα χρονου...

Μπραβο στην Λιβερπουλ, από όλες τις μικρομεσαίες ομάδες αντιμετώπισε με σοβαρότητα τον μοναδικό εφικτό θεσμό...χαχαχα....

Υ.Γ.: Από τον Τζιμπρίλ ρε μάγκες??? Από τον Τζιμπρίλ??....Φέρτονα προπονητάρα μου να σκίσει τα δίχτυα με τον Κάρολ ... Φονικό δίδυμο...

Eleni7
14-04-2012, 17:16
Καλα,αυτος ο Καρολ τον καραφλιασε τον Ιαν Ρας που καθοταν στις κερκιδες.Τι να πει κανεις;Το 2-1 αν προσεξετε καλα,παιζει να το εχει βαλει με την κοτσιδα.41 εκατομμυρια ευρω.....

Eleni7
15-04-2012, 17:28
http://sportige.com/wp-content/uploads/2011/10/Hillsborough-96.jpg

damon7
17-04-2012, 00:46
23 years on and still no justice...


Written by Ultras.gr webteam





Πέρασαν 23 χρόνια από την τραγική εκείνη μέσα στο Hillsborough όπου 96 άνθρωποι έχασαν τόσο άδικα τη ζωή τους.
23 χρόνια αγώνα από τους οπαδούς της Λίβερπουλ για δικαιοσύνη για τη μνήμη των αδερφών τους, που τόσο σπιλώθηκε από τα μέσα εκείνης της περιόδου και κυρίως από την εφημερίδα SUN και τα κατάπτιστα άρθρα που δημοσίευσε για τους αδικοχαμένους μετά τα γεγονότα. Όπως και με τα αδέρφια μας το 1981 κανείς δεν τιμωρήθηκε... άλλωστε τι ήταν αυτοί οι άνθρωποι; Οπαδοί... Δεν μας μετράνε μάγκες σαν ζωές από παλιά σε αυτό το σάπιο ποδόσφαιρο...

Στέλνουμε τις ευχές μας για δικαίωση στους φίλους μας στο Μερσεϊσάιντ και τους λέμε κάτι που και οι ίδιοι ξέρουν... GONE BUT NOT FORGOTEN... 15-4-1989 YOU'LL NEVER WALK ALONE

JUSTICE FOR THE 96
JUSTICE FOR THE 21

Τα ονόματα των άτυχων οπαδών της Liverpool (σε παρένθεση η ηλικία τους):
John Alfred Anderson (62)
Colin Mark Ashcroft (19)
James Gary Aspinall (18)
Kester Roger Marcus Ball (16)
Gerard Bernard Patrick Baron (67)
Simon Bell (17)
Barry Sidney Bennett (26)
David John Benson (22)
David William Birtle (22)
Tony Bland (22)
Paul David Brady (21)
Andrew Mark Brookes (26)
Carl Brown (18)
David Steven Brown (25)
Henry Thomas Burke (47)
Peter Andrew Burkett (24)
Paul William Carlile (19)
Raymond Thomas Chapman (50)
Gary Christopher Church (19)
Joseph Clark (29)
Paul Clark (18)
Gary Collins (22)
Stephen Paul Copoc (20)
Tracey Elizabeth Cox (23) James Philip Delaney (19)
Christopher Barry Devonside (18)
Christopher Edwards (29)
Vincent Michael Fitzsimmons (34)
Thomas Steven Fox (21)
Jon-Paul Gilhooley (10)
Barry Glover (27)
Ian Thomas Glover (20)
Derrick George Godwin (24)
Roy Harry Hamilton (34)
Philip Hammond (14)
Eric Hankin (33)
Gary Harrison (27)
Stephen Francis Harrison (31)
Peter Andrew Harrison (15)
David Hawley (39)
James Robert Hennessy (29)
Paul Anthony Hewitson (26)
Carl Darren Hewitt (17)
Nicholas Michael Hewitt (16)
Sarah Louise Hicks (19)
Victoria Jane Hicks (15)
Gordon Rodney Horn (20)
Arthur Horrocks (41) Thomas Howard (39)
Thomas Anthony Howard (14)
Eric George Hughes (42)
Alan Johnston (29)
Christine Anne Jones (27)
Gary Philip Jones (18)
Richard Jones (25)
Nicholas Peter Joynes (27)
Anthony Peter Kelly (29)
Michael David Kelly (38)
Carl David Lewis (18)
David William Mather (19)
Brian Christopher Mathews (38)
Francis Joseph McAllister (27)
John McBrien (18)
Marion Hazel McCabe (21)
Joseph Daniel McCarthy (21)
Peter McDonnell (21)
Alan McGlone (28)
Keith McGrath (17)
Paul Brian Murray (14)
Lee Nicol (14)
Stephen Francis O'Neill (17)
Jonathon Owens (18) William Roy Pemberton (23)
Carl William Rimmer (21)
David George Rimmer (38)
Graham John Roberts (24)
Steven Joseph Robinson (17)
Henry Charles Rogers (17)
Colin Andrew Hugh William Sefton (23)
Inger Shah (38)
Paula Ann Smith (26)
Adam Edward Spearritt (14)
Philip John Steele (15)
David Leonard Thomas (23)
Patrik John Thompson (35)
Peter Reuben Thompson (30)
Stuart Paul William Thompson (17)
Peter Francis Tootle (21)
Christopher James Traynor (26)
Martin Kevin Traynor (16)
Kevin Tyrrell (15)
Colin Wafer (19)
Ian David Whelan (19)
Martin Kenneth Wild (29)
Kevin Daniel Williams (15)
Graham John Wright (17)


http://i862.photobucket.com/albums/ab182/lepanto7/liverpool-hilsboro.jpg


http://www.ultras.gr/ultras-voice/item/1154-%E2%80%8E23-years-on-and-still-no-justice


fU4g7gB1SLI

damon7
17-04-2012, 00:54
.

redglove
17-04-2012, 23:46
Να βγει ο Ντον στο τηλέφωνο να μας πει γιατί έχασε η κακιασμένη η Μουρίνιο.-

lamar
17-04-2012, 23:51
Μην ξαναπατε Μοναχο, δεν εχει νοημα... Αν ειμαστε σοβαροι, μπορουμε να σπασουμε τη καταρα και να περασουμε στον τελικο!!!

standby25
17-04-2012, 23:54
Ποτε θα κανει μεγαλο ματς ο Ροναλντο σε παιχνιδι που απαιτει @@??

red champion
17-04-2012, 23:57
Ποτε θα κανει μεγαλο ματς ο Ροναλντο σε παιχνιδι που απαιτει @@??

ποτε????
αυτος και ο κοεντραο εκτος τοπου και χρονου


παντως πολυ θα το χαρω να δω μπαγερν-τσελσι στο τελικο

tt7
18-04-2012, 02:15
Το 2-1 δινει αρκετες ελπιδες..γενικα αν χασεις εκτος το καλυτερο σκορ ειναι το 2-1..Δεν παιζει καλα η Ρεαλ τον τελευταιο καιρο παντως...

DON
18-04-2012, 10:42
Ο Μουρίνιο περιμένει τον αντίπαλο του στον τελικό.

pl@yer
18-04-2012, 10:55
Θα καθαρίσει η Ρεάλ στην Ισπανία...αν και δεν θα με χάλαγε με κάποιον μαγικό τρόπο να μην έπαιζε τελικό ούτε η Ρεάλ ούτε η Μπάγερν...

DON
18-04-2012, 11:09
εγώ θέλω να δω μπάρτσα-ρεάλ. οτιδήποτε άλλο είναι βαρετό και ξενέρωτο.

lamar
18-04-2012, 11:51
εγώ θέλω να δω μπάρτσα-ρεάλ. οτιδήποτε άλλο είναι βαρετό και ξενέρωτο.

To θεμα ειναι οτι αυτο το θελει και ο φιλος σου ο Μισελ... Ακομα και χθες, ο κολλητος του κυρ Αλεκου εκανε τα παντα για να τελειωσει με 11 η Ρεαλ, ειδικα η κοκκινη στον τσιγγανο ειναι καραμπινα, και δεν εδωσε και ενα πεναλτι στην Μπαγερν, που αν γινοταν αναποδα ή αυτος που τον κραταγαν φοραγε κυανερυθρη με το 10 στην πλατη, θα το εδινε μαρς ο γλομπος!!! Απλα τωρα ετυχε να φορα κοκκινη και στη πλατη ηταν το 7!!!

DON
18-04-2012, 12:19
ο πλατινί είναι γνωστή οχιά και δεν αμφιβάλλω καθόλου για όσα λες με την μόνη διαφωνία πως το "πέναλτι" του ριμπερί είναι βουτιά καραγκουνίσα..τώρα το "θα το έδινε στον ρούνει" κτλ είναι όπως είπα και εχθές που τα έλεγε ο σωτηρακόπουλος τα ίδια..

20 χρόνια καρπαζάς οι λιβερπάντλιανς βλέπετε παντού φαντάσματα.

linas7
18-04-2012, 12:21
@ lamar

Mallon ksexases to penalty pou den edoses ston Gomez. Entaksei exthes o diaititis itane tragikos opos eipes ekane ta panta gia na teleiosei me 11 i real.

An ennoeis tin fasi tou protou imixronou me ton riberi den itane penalty mikro trabigma alla auto den to perneis me tipota.

Kai epeidi ksero oti eisai kai esi bayern den se ekneurise o riberi pou ekane deka fores theatro?

natag
18-04-2012, 12:38
εγώ θέλω να δω μπάρτσα-ρεάλ. οτιδήποτε άλλο είναι βαρετό και ξενέρωτο.

Αυτος θα ειναι ονειρικος τελικος...Θα ειμαστε πολυ τυχεροι αν τον ζησουμε...Δε νομιζω να εχει συμβει ποτε και ειναι πολυ δυσκολο να ξανασυμβει...Αν βαλουμε τα οπαδικα στην ακρη, θα επρεπε να παρακαλαει ολος ο κοσμος για εναν τετοιο τελικο...

lamar
18-04-2012, 12:45
εγώ θέλω να δω μπάρτσα-ρεάλ. οτιδήποτε άλλο είναι βαρετό και ξενέρωτο.

Αυτος θα ειναι ονειρικος τελικος...Θα ειμαστε πολυ τυχεροι αν τον ζησουμε...Δε νομιζω να εχει συμβει ποτε και ειναι πολυ δυσκολο να ξανασυμβει...Αν βαλουμε τα οπαδικα στην ακρη, θα επρεπε να παρακαλαει ολος ο κοσμος για εναν τετοιο τελικο...

Να παρακαλαω να δω εναν τελικο, που οι μεν θα δερνουν ανηλεως, οι δε θα σφαδαζουν θεατρινιστικα ακομα και οταν οι αλλοι δεν τους ακουμπανε, και στην μεση θα ειναι ο ρεφερι με τον Μουρινιο που θα χαμογελα ειρωνικα...

Μπα, δεν θα παρω...

@ DON
Ετσι ακριβως φιλε... Ο Ριμπερι κανει καραγκουνισια βουτια, δεν τον κραταει ο Ραμος!!!

Οταν βουταγε ο Ασλει Γιανγκ ομως, ποσταριζες ολος χαρα εδω μεσα, ΛΟΥΤΣΑ ΠΑΛΙ ΛΟΥΤΣΑ ΠΑΛΙ ΟΕ ΟΕ!!!

Και μετα ελεγες τον αλλον βαζελο!!!

DON
18-04-2012, 12:55
@lamar

ελπίζω πως επειδή δεν θα έχουν ισπανούς διαιτητές θα είναι σοβαροί. και οι θεατρίνοι της μπαρτσελόνα και τα δρεπάνια του ζοζέ.

ο ριμπερί κάνει βουτιά ΜΑΚΡΟΒΟΥΤΙ. όσο για τον άσλει γιάνγκ λούτσα πάλι πόσταρα δεν είπα ότι ήτανε πέναλτι ή όχι βουτιά κτλ. έτσι θέλω να τα παίρνει ο σερ άλεξ γιατί δεν μπορώ άλλο την κλάψα. είναι όπως στην μπάλα. αφού κλαίγονται που κλαίγονται οι βαζέλες ε θέλω να τους το παίρνω αλα παπουτσέλης. αφού θα στο πάρω ΤΙ ΣΚΟΥΖΕΙΣ για το πως? και το χειρότερο έιναι ότι σκούζει ο 8ος για το πως το παίρνει ο 1ος. λες και φταίει ο γουέμπ και η παράγκα που η σίτι έχασε απο την ΣΟΥΟΝΣΙ. Λες και η παράγκα αν την είχε δεν θα τον γλύτωνε απο τα 6 μπαλάκια απο την σίτι.

natag
18-04-2012, 13:07
Να παρακαλαω να δω εναν τελικο, που οι μεν θα δερνουν ανηλεως, οι δε θα σφαδαζουν θεατρινιστικα ακομα και οταν οι αλλοι δεν τους ακουμπανε, και στην μεση θα ειναι ο ρεφερι με τον Μουρινιο που θα χαμογελα ειρωνικα...

Μπα, δεν θα παρω...



Εγω μιλαω για τελικο τσουλου Ρεαλ-Μπαρτσελονα...Τα υπολοιπα ειναι οδοντοκρεμες...Ουτε στα πιο τρελα ονειρα τετοιος τελικος...

lamar
18-04-2012, 13:19
@lamar

ελπίζω πως επειδή δεν θα έχουν ισπανούς διαιτητές θα είναι σοβαροί. και οι θεατρίνοι της μπαρτσελόνα και τα δρεπάνια του ζοζέ.

ο ριμπερί κάνει βουτιά ΜΑΚΡΟΒΟΥΤΙ. όσο για τον άσλει γιάνγκ λούτσα πάλι πόσταρα δεν είπα ότι ήτανε πέναλτι ή όχι βουτιά κτλ. έτσι θέλω να τα παίρνει ο σερ άλεξ γιατί δεν μπορώ άλλο την κλάψα. είναι όπως στην μπάλα. αφού κλαίγονται που κλαίγονται οι βαζέλες ε θέλω να τους το παίρνω αλα παπουτσέλης. αφού θα στο πάρω ΤΙ ΣΚΟΥΖΕΙΣ για το πως? και το χειρότερο έιναι ότι σκούζει ο 8ος για το πως το παίρνει ο 1ος. λες και φταίει ο γουέμπ και η παράγκα που η σίτι έχασε απο την ΣΟΥΟΝΣΙ. Λες και η παράγκα αν την είχε δεν θα τον γλύτωνε απο τα 6 μπαλάκια απο την σίτι.

Επειδη μιλας με μενα τωρα, που δεν εκανα κανενα ποστ για το πως και αν το παιρνει η Γιουναιτεντ, θα απαντας στα δικα μου... Οταν λοιπον φιλε μπαινεις μεσα εδω και ποσταρεις για Λουτσες παλι, οταν εχεις προηγηθει με πεναλτι φαντασμα το οποιο ξεκιναει απο δυο μετρα οφσαιντ, και αντι να μιλησεις γι αυτο, ή να μην μιλησεις καθολου, πανηγυριζεις κιολας, τοτε εισαι οτι κατηγορουσες οτι ηταν ο Ζουπαρος οταν μιλαγε για την Μπαρτσα... Τη λεξη τη ξερεις, δεν τη ξαναγραφω.

Οταν το κρατημα του Ραμος, που δεν εχει κανενα λογο να βαλει το χερι του παρατεταμενα στο στηθος του Ριμπερι, και μιλας για βουτια λες και εχεις δυναμομετρο στα ματια, μονο και μονο επειδη απεναντι στη Μπαγερν ειναι ο αγαπημενος σου Μουρινιο, τοτε γινεσαι οτι εγραψα παραπανω...

Επειδη ο Πλατινι δεν ειναι κανενας μαλακας, ειναι γατα, εχει παρει χαμπαρι, οτι το μεγαλυτερο ποσοστο, ψοφαει να δει Δηπεθε Καταλωνιας - Δρεπανηφορα Καστιλλης στον τελικο, το εχει δρομολογησει εδω και μηνες...



Να παρακαλαω να δω εναν τελικο, που οι μεν θα δερνουν ανηλεως, οι δε θα σφαδαζουν θεατρινιστικα ακομα και οταν οι αλλοι δεν τους ακουμπανε, και στην μεση θα ειναι ο ρεφερι με τον Μουρινιο που θα χαμογελα ειρωνικα...

Μπα, δεν θα παρω...



Εγω μιλαω για τελικο τσουλου Ρεαλ-Μπαρτσελονα...Τα υπολοιπα ειναι οδοντοκρεμες...Ουτε στα πιο τρελα ονειρα τετοιος τελικος...

Οδοντοκρεμες ειναι για σενα, για μενα που βλεπω ποδοσφαιρο απο το 1986, αυτο το θεαμα που προσφερουν οταν παιζουν οι δυο τους ειναι εμετικο με ελαχιστες εξαιρεσεις...
Απο τα 90 λεπτα, τα 20 οι της Μπαρτσελονα ειναι κατω και σκουζουν οπως το γουρουνι οταν το σφαζουν προσπαθωντας αλλες φορες αληθινα και αλλες φορες θεατρινιστικα, να παρουν καρτες οι αντιπαλοι, τα επομενα 20 οι της Ρεαλ πηγαινουν καροτσακι τον διαιτητη που απεβαλε εναν απο τους συμπαικτες τους επειδη σηκωσε στον αερα καποιον Καταλανο ή επειδη ο Καταλανος εκανε θεατρο. Αν εσυ ονειρευεσαι τετοιο τελικο, ειναι δικαιωμα σου.

Εγω κουραστηκα να βλεπω τα τελευταια δυο χρονια αυτο το παραπανω θεαμα περιμενοντας δυο ενεργειες του Μεσι....

DON
18-04-2012, 13:21
θα το ξαναπώ. τι να πω για το πέναλτι που ΔΕΝ ήτανε και ξεκίνησε απο ΟΦΣΑΙΝΤ και του έδωσε ο χειρούργος και κόκκινη κάρτα του άλλου?

να βγω να πω τι? το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ? Δεν με ενδιαφέρει γιατί εγώ δεν θα ζουπίσω όπως λες..αν ήμουν ζούπαρος θα έβγαζα 5 stop kare που δείχνουν ότι η παρανυχίδα του δεξιού μικρού δακτύλου κάλυπτε την αριστερή ραφή του σορτσακίου του παίκτου και ένα πτηνό μπήκε στα μάτια του διαιτητή και έβλεπε τα κόκκινα πράσινα και το έδωσε γιατί τους πέρασε για βάζελους.

ή θα σου έβαζα 5 πλάγια αράουτ που έδωσε υπέρ των άλλων και θα σου έλεγα ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ? ΕΕΕ ΚΥΡΙΕ? ΕΕΕ ???

το βαζελίζω σημαίνει ότι παίρνω πρωτάθλημα με ΝΟ ΚΟΛ και εγώ λέω πως σε γάμησε έτσι ο ζότσαρος, ο διαμαντίδαρος, ο περπερόγλαρος και αντίστοιχα ο ινιέστας και ο μπουσκέτσας.

εγώ είπα ότι είπα και πέρσυ μετά το καραισκάκη που αρκετοί ολυμπιακοί "ντρέπονταν". ΛΟΥΤΣΑ ΠΑΛΙ και μάλιστα αν με ρωτάς ΕΤΣΙ ήθελα να την φάνε τα βαζέλια πέρσυ και δεν με χάλασε καθόλου που τον έφαγε η σίτι έτσι φέτος. δεν κρύβομαι. ΘΕΛΩ να τα τρώνε έτσι γιατί όταν έχουν το σπρώξιμο κάνουν τις μωρές παρθένες το πρωτάθλημα είναι φοβερό, ανταγωνιστικό κτλ και μόλις παίρνει κεφάλι η μαν γιουν και ο ολυμπιακός αρχίζουμε τα ΠΑΡΑΓΚΑ, ΓΟΥΕΜΠ, ΛΙΓΔΑ κτλ...

όσο για το παρατεταμένο κράτημα (εδώ γελάμε) του ράμος αν σε σπρώξω στο στήθος πέφτεις ανάσκελα, όχι μπρούμητα. αντίθετα αν κάνει βουτίτσα με μάζεμα πόδια και ηλεκτροσόκ πέφτεις σαν τον ριμπερί τον κλόουν.

μην σώσει και περάσει η ρεάλ αν δεν το αξίζει είμαι ο πρώτος που το λέει αλλά όταν ο διαιτητής έχει ΚΑΤΑΦΑΝΕΣΤΑΤΟ χέρι της Μπάγερν στο φάουλ του ρονάλντο πυο θα τον έστεινε για σχεδόν πέναλτι στην γραμμή της περιοχής και δεν το δίνει γιατί απλά δεν είναι κάτι να δώσεις στα σοβαρά όπως και η καραβούτα του ριμπερί μην μου μιλάτε για διαιτησία κτλ.

ξαναλέω μια χαρά ήτανε εχθές η διαιτησία. άμα θέλει να σε σπρώξει το στραγάλι του πλατινί έχουμε δει τι ακριβώς γίνεται. λεπτομερώς μάλιστα.

http://media.tumblr.com/tumblr_lkskm8ihHs1qbhe99.jpg

lamar
18-04-2012, 13:30
Γιατι ποιος σου ειπε οτι ο Ραμος εσπρωξε τον Ριμπερι??? Δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα!!! Ο Ραμος εχοντας φαει τη ντριμπλα του κλοουν, βαζει το χερι του στο στηθος του Ριμπερι και τον εμποδιζει να πλασαρει? Η απαντηση ειναι ναι φιλε... Τωρα αν το δινει το πεναλτι ή οχι ο ρεφερι, την απαντηση την εδωσα πιο πανω.

Αν αντιπαλος του Ριμπερι ηταν ο Μαρσελο Ολιβειρα του Αποελ ή ο Μελμπεργκ, ο αγαπητικος του κυρ Αλεκου θα εδινε πεναλτι και κοκκινη καρτα.

Αν αντιπαλος του Ραμος ήταν ο Μεσι ή ο Αλεξις Σαντσες θα εδινε πεναλτι και κοκκινη καρτα.

Αυτα που γινονται επι Μισελ στο ευρωπαικο ποδοσφαιρο, κανουν τον Μπεο και τον Μπιγκ Μακ να θυμιζουν παιδακια παιδικου σταθμου!!!

DON
18-04-2012, 13:35
ρε άνθρωπε τις παναγίας ξαναδες την φάση γιατί θα τρελαθώ

v5HfsbEeSdA

στο 0:25.

το "κράτημα" ξεκινάει στο 0:26 και τελειώνει στο 0:30 σε SLOW MOTION. μιλάμε για κάτω απο 2" πραγματικού χρόνου που τον ακουμπάει και τραβάει το χέρι του και ο ριμπερί πέφτει σαν να τον ΠΥΡΟΒΟΛΑΝΕ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ. Άν πας να προχωρήσεις και σε ΚΡΑΤΗΣΩ δεν πέφτεις κάτω!Απλά σταμάτας!ΑΝ πέσεις θα πέσεις απο εκεί που σε σπρώχνω δηλαδή στον κορμό και προς τα πίσω όχι προς τα μπροστά τινάζοντας τα ποζαλάκια σου σαν την μαφάλντα κάνοντας και ένα κοκορέτσι.

έλα ρε συγκεντρώσου!

lamar
18-04-2012, 13:39
Τωρα συζηταμε αν εγινε παραβαση, ή για το πως επεσε ο Ριμπερι? Δηλαδη αν ο Ριμπερι σταματαγε οπως λες, θα ηταν πεναλτι, ενω τωρα που επεσε, δεν ειναι??? Το δυο δευτερολεπτα που λες, σε φαση μεσα στην περιοχη δεν ειναι ειναι ικανα να αποτρεψουν τον επιθετικο απο το να πλασαρει τον τερματοφυλακα???

DON
18-04-2012, 13:43
ρε είναι πολύ απλή η ερώτηση είναι το γνωστό πανουτσόμετρο.

ΑΝ ΤΟΥ ΕΔΙΝΕΣ 1 ΜΥΡΙΟ ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΕΜΕΝΕ ΟΡΘΙΟΣ ΝΑΙ ή ΟΧΙ? Ο Ριμπερί ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΣΕΙ και ΕΠΕΣΕ ενώ μπορούσε ΑΝΕΤΑ να συνεχίσει και δεν συνέχισε. Δεν του κρατάει την φανέλα, δεν τον τραβάει. Τον ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ στο στέρνο και ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ. Αν δεν το βλέπεις δεν μπορώ να κάνω κάτι και μάλλον δεν είδες και το καταφανέστατο χέρι στο φάουλ του Ρονάλντο μετά που τον έστηνε στην γραμμή της περιοχής να εκτελέσει μετά και δεν δόθηκε τίποτα.

το τραγικό σπρώξιμο και η αβάντα της μπαρτσελόνα μας έχει κάνει αν βλέπουμε παντού φαντάσματα σε κάθε φάση. ε δεν υπάρχουν φαντάσματα. τα φαντάσματα δεν σε αφήνουν να χάσεις 2-1 αλλά σφυράνε ένα επιθετικό φάουλ και δεν τρώς ποτέ το 1-0 και παίρνεις την φαουλάρα σου στην γραμμή της περιοχής και κάνεις και το 0-1 εσύ και κανείς δεν σου λέει και τίποτα και πέφτει και ο μπουσκέτς κάτω. παράγκες με ΗΤΤΑ 2-1 δεν υπάρχουν.

lamar
18-04-2012, 13:47
ρε είναι πολύ απλή η ερώτηση είναι το γνωστό πανουτσόμετρο.

ΑΝ ΤΟΥ ΕΔΙΝΕΣ 1 ΜΥΡΙΟ ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΕΜΕΝΕ ΟΡΘΙΟΣ ΝΑΙ ή ΟΧΙ? Ο Ριμπερί ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΣΕΙ και ΕΠΕΣΕ ενώ μπορούσε ΑΝΕΤΑ να συνεχίσει και δεν συνέχισε. Δεν του κρατάει την φανέλα, δεν τον τραβάει. Τον ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ στο στέρνο και ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ. Αν δεν το βλέπεις δεν μπορώ να κάνω κάτι και μάλλον δεν είδες και το καταφανέστατο χέρι στο φάουλ του Ρονάλντο μετά που τον έστηνε στην γραμμή της περιοχής να εκτελέσει μετά και δεν δόθηκε τίποτα.

το τραγικό σπρώξιμο και η αβάντα της μπαρτσελόνα μας έχει κάνει αν βλέπουμε παντού φαντάσματα σε κάθε φάση. ε δεν υπάρχουν φαντάσματα. τα φαντάσματα δεν σε αφήνουν να χάσεις 2-1 αλλά σφυράνε ένα επιθετικό φάουλ και δεν τρώς ποτέ το 1-0 και παίρνεις την φαουλάρα σου στην γραμμή της περιοχής και κάνεις και το 0-1 εσύ και κανείς δεν σου λέει και τίποτα και πέφτει και ο μπουσκέτς κάτω. παράγκες με ΗΤΤΑ 2-1 δεν υπάρχουν.

Εννοειται οτι το ειδα, το εκανε ο Μποατεγκ και κακως ο αγαπητικος του κυρ Αλεκου δεν το εδωσε. Αλλα εδω μιλαμε για την εσχατη των ποινων και κοκκινη καρτα που θα αλλαζε ολες τις ισορροπιες, οχι φαουλ εξω απο τη περιοχη!!!

Αυτο λεω κι εγω, τον ακουμπαει στο στερνο τον κραταει για 2 δευτερολεπτα οπως εσυ ο ιδιος ειπες και δεν τον αφηνει να περασει για να πλασαρει τετ α τετ με τον Κασιγιας... Μια χαρα πεναλτι μου ακουγεται αυτο!!!

Υ.Γ Κοκκινη στον Μαρτσελο υπαρχει???

DON
18-04-2012, 13:56
εγώ θα ξαναπώ λοιπόν πως καλώς δεν έδωσε το πέναλτι και καλώς δεν έδωσε και το χέρι. μιλάμε για μια αστεία επαφή, δεν σφυράς ΠΕΝΑΛΤΙ για αυτό το πράγμα και το ίδιο και στο χέρι. πηδάει ο άλλος, γυρνάει να μην φάει την μπάλα στα μούτρα και τα χέρια του ανοίγουν και χτυπάει η μπάλα.

για εμένα το ποδόσφαιρο δεν είμαι μπάσκετ. η επαφή δεν είναι πέναλτι κτλ..στο μπάσκετ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να συνεχίσεις και πέφτεις δεν αξίζεις το φάουλ αλλά κίτρινη γιατί είσαι αδελφούλα.

το μπάσκετ είναι άθλημα επαφών. η μπάλα όχι.

υ.γ. καταφανέστατη..

kseplenhs
18-04-2012, 17:08
όλο λέτε για τη φάση του ριμπερί στο πρώτο ημίχρονο αλλά τη μ@λακιάρα του κοεντράο στον γκόμεζ στο δευτερο ημίχρονο που ειναι γκρέμισμα καταφανέστατο χωρίς λόγο κιόλας (αφου ο ράμος την καθάρισε τη φάση),δεν βλέπω να την έχει παρατηρήσει κανείς.

Η πλάκα είναι πως ο κοεντράο καταλαβαίνει τι γκάφα έκανε και σηκώνει τα χέρια σαν τον διαμαντίδη όταν παίρνει φάουλ (ενώ απο πριν έχει κλειδώσει χέρια,έχει πετάξει αγκώνες κ.ο.κ...)

deninho
18-04-2012, 17:36
α μπράβο ξεπλένη. Κι εγώ έψαχνα να δω αν θα το αναφέρει κανείς αυτό.

Και κάποιος πρέπει να ηρεμήσει τους παίκτες του μεταφραστή. Δε γίνεται κάθε φορά που χάνουν σε σημαντικό αγώνα (είτε είναι κλάσσικο, είτε 8/4/τελικός τσάμπιολις) να βαράνε στο ψαχνό.

redglove
18-04-2012, 18:00
Και κάποιος πρέπει να ηρεμήσει τους παίκτες του μεταφραστή. Δε γίνεται κάθε φορά που χάνουν σε σημαντικό αγώνα (είτε είναι κλάσσικο, είτε 8/4/τελικός τσάμπιολις) να βαράνε στο ψαχνό.

Κόμπλεξ λέγεται αυτό που περιγράφεις. Και αυτός που πρέπει να τους το αποβάλει είναι αυτός που τους το μετέδωσε.

linas7
18-04-2012, 18:22
α μπράβο ξεπλένη. Κι εγώ έψαχνα να δω αν θα το αναφέρει κανείς αυτό.

Και κάποιος πρέπει να ηρεμήσει τους παίκτες του μεταφραστή. Δε γίνεται κάθε φορά που χάνουν σε σημαντικό αγώνα (είτε είναι κλάσσικο, είτε 8/4/τελικός τσάμπιολις) να βαράνε στο ψαχνό.


To egrapsa kapou pio pano auto itan penaltnara kai oxi tou ribery

standby25
18-04-2012, 22:38
αυτα ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ντιντιε Ντρογκμπα το καλυτερο σεντερ φορ της δεκαετιας ΜΑΚΡΑΝ

walter berry
18-04-2012, 22:47
κάνε να κρατήσει θεέ μου η τσέλσι στο β. μακάρι να τους ξεβρακώσει τους υπερόπτες καταλανούς. θα είναι ΚΑΥΛΑ

red champion
18-04-2012, 23:47
αν και δεν ειμαι τσελσι στην αγγλια πολυ το ευχαριστηθηκα το σημερινο....μακαρι να κρατησει και μεσα στο καμπ νου

Eleni7
18-04-2012, 23:54
Μακαρι να βλεπαμε τελικο Μπαγερν-Τσελσι αλλα δυσκολα.Για τους Γερμανους δεν ξερω,η Τσελσι σημερα ομως ειχε πολυ ρεντα.Για 3 γκολ ηταν.Λογικα στον Καμπ Νου θα τα φαει.Θα δωθει και κανα πεναλντακι

DON
19-04-2012, 00:38
Ρε παιδιά αυτός ο μέσσι...κρύβεται στα δύσκολα. παπαπα...τον έψαχνα το γήπεδο και πουθενά. τσ τσ τσ.

tt7
19-04-2012, 03:40
Πιστεύω ειλικρινά πως οι σχολιαστές από τα καταλανικά μέσα θα έκαναν αντικειμενικότερη μετάδοση από αυτους της ΝΕΤ...Μόνο κασκόλ δεν φόρεσαν..Προσπάθησαν δε, να το δικαιολογήσουν λέγοντας πως είναι σωστό να υποστηρίζεις την ομάδα που προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο...Άρχισαν μετά να λένε πίπες για κατοχές 80-20 και λοιπά...Α ρε Αλέφας που σας χρειάζεται...

Eleni7
19-04-2012, 03:46
Αυτα που γινονται ειναι βλακειες.Σε κανουν να μισεις την Μπαρτσελονα.Ολοι οι δημοσιογραφοι (και αυτοι στο Μεγκα),εχουν γινει Καταλανοι.Ακομα και ο Γιαννακοπουλος που τον ειχαν καλεσει χθες,ειχε θηκη για το iphone και μπρελοκ με το σημα και τα χρωματα της Μπαρτσα.Αμ εκεινος ο Γκωνιας;Αλλος απο κει.Σιγα ρε παιδια,ολοι μεγαλωσατε με αφισα των Καταλανων πανω απο το κρεβατι σας;Τι ειναι αυτο το πραγμα;Εγω πραγματικα,για αυτο τον λογο δεν την παω την Μπαρτσα.Επειδη εχει γινει μοδα και must

tolis_18
19-04-2012, 09:42
Γίνε πάοκ τότε στην Ελλάδα γιατί και το να είσαι Ολυμπιακός έχει γίνει μαστ. Έτσι όπως κερδίζει ο ΟΣΦΠ σε κάνει να τον μισείς. Για αυτό ακριβώς και εγώ δεν τον παω.
Σχεδόν όλα τα παιδιά κυκλοφορουνε με κάτι του ΟΣΦΠ στα σχολεία τους. Στις παραλίες το καλοκαίρι τα ίδια. Στις καφετέριες τις ώρες των αγώνων τα ίδια. 70 Ολυμπιακοί και 10 γραφικοί (χμ τι μου θυμίζει).
Ελένη7 κάνεις για πρωθυπουργός. Έχεις αυτό το μοναδικό προνόμιο,το οποίο ενθαρρύνεται και απ'τη γυναικεία σου φύση, να λες πολλά πολλά πάαααρα πολλά δήθεν γλαφυρά και σοβαροφανή και να μην λες τίποτα.
Ο παράλλος από πάνω, λέει για μη αντικειμενική μετάδοση. Ο σκληρός τιμωρός αποφάνθηκε μη αντικειμενική μετάδοση αχαχαχα

Στα του αγώνα και όχι στα του πλεξίματος, παίξανε και οι 2 πολύ κάτω απ'αυτό που περίμενα, ειδικότερα η Τσέλσι. Δεν είναι αυτή εμφάνιση ομάδας να κάνεις 1 φάση για γκολ!! στην έδρα σου. Τώρα τους αποθεώνουν και καλά κάνουν αλλά αν είχε γίνει το λογικό, να μπει 1 απ'τα 4 άχαστα τώρα θα ήταν σχεδόν αποκλεισμένοι.
Τώρα ανέβηκαν πολύ οι πιθανότητες τους, όσες το να σκοράρουν στο καμπ νου. Θα το κάνουν? Έτσι όπως έπαιξαν χθες, δεν.

Eleni7
19-04-2012, 10:31
Καλα ενταξει.Ειναι ακριβως το ιδιο να αποφασιζεις στα 30,40,50 οτι εισαι Μπαρτσελονα και αλλο να εισαι απο παιδακι Ολυμπιακος για τον Α ή Β λογο.Οκ.Θελω να δω αν φαει σφαλιαρες η Μπαρτσα στο μελλον (αναποφεκτο) τι θα κανουν ολοι αυτοι.Πλακα θα εχει.

Και τωρα,επειδη με καλη η γυναικεια μου φυση,παω να πλεξω.Τα λεμε 6 Μαη και ελπιζω να με ψηφισεις....

μιγάδας
19-04-2012, 10:35
παιξε και λιγο αμυνα ρε τσελσι, ολο επιθεση-επιθεση.....βαρεθηκαμε.......

deninho
19-04-2012, 10:48
Από ότι έχω καταλάβει είστε ουδέτεροι. Σας άρεσε τόσο πολύ αυτή η Chelsea; 11 πίσω από τη σέντρα για 1 ημίχρονο;

DON
19-04-2012, 10:53
Γίνε πάοκ τότε στην Ελλάδα γιατί και το να είσαι Ολυμπιακός έχει γίνει μαστ. Έτσι όπως κερδίζει ο ΟΣΦΠ σε κάνει να τον μισείς. Για αυτό ακριβώς και εγώ δεν τον παω.
Σχεδόν όλα τα παιδιά κυκλοφορουνε με κάτι του ΟΣΦΠ στα σχολεία τους. Στις παραλίες το καλοκαίρι τα ίδια. Στις καφετέριες τις ώρες των αγώνων τα ίδια. 70 Ολυμπιακοί και 10 γραφικοί (χμ τι μου θυμίζει).
Ελένη7 κάνεις για πρωθυπουργός. Έχεις αυτό το μοναδικό προνόμιο,το οποίο ενθαρρύνεται και απ'τη γυναικεία σου φύση, να λες πολλά πολλά πάαααρα πολλά δήθεν γλαφυρά και σοβαροφανή και να μην λες τίποτα.
Ο παράλλος από πάνω, λέει για μη αντικειμενική μετάδοση. Ο σκληρός τιμωρός αποφάνθηκε μη αντικειμενική μετάδοση αχαχαχα

Στα του αγώνα και όχι στα του πλεξίματος, παίξανε και οι 2 πολύ κάτω απ'αυτό που περίμενα, ειδικότερα η Τσέλσι. Δεν είναι αυτή εμφάνιση ομάδας να κάνεις 1 φάση για γκολ!! στην έδρα σου. Τώρα τους αποθεώνουν και καλά κάνουν αλλά αν είχε γίνει το λογικό, να μπει 1 απ'τα 4 άχαστα τώρα θα ήταν σχεδόν αποκλεισμένοι.
Τώρα ανέβηκαν πολύ οι πιθανότητες τους, όσες το να σκοράρουν στο καμπ νου. Θα το κάνουν? Έτσι όπως έπαιξαν χθες, δεν.

θα το ξαναπώ τελευταία φορά. γράψε με το όνομα σου ή καθόλου. διαλέγεις.

στα του αγώνα εγώ ακόμα ψάχνω να βρω αυτόν τον μέσσι..όλοι όσοι αναζητούσαν την τιτίκα τον Ρονάλντο που έγραψε 1 ασίστ, που είστε ακόμα τον ψάχνετε? ελάτε να ψάξουμε παρέα και τον λέο μέσσι βρε!

LFO
19-04-2012, 10:54
Από ότι έχω καταλάβει είστε ουδέτεροι. Σας άρεσε τόσο πολύ αυτή η Chelsea; 11 πίσω από τη σέντρα για 1 ημίχρονο;

Eγω μπαρτσα ειμαι αλλα φετος θελω να τα παρουν ολα τα underdogs .Τσελσι, Μπιλμπαο, Ολυμπιακος....:p

μιγάδας
19-04-2012, 11:02
αφου εξαφανιζεται που εξαφανιζεται στα δυσκολα ο μεσι, τι βαζουν 5 να τον φυλανε οποτε παιρνει την μπαλα;; και τελος παντων, ετσι εξαφανισμενος που ειναι γιατι δεν του την παιρνουν ποτε παρα μονο με φαουλ;;

και σιγουρα φταιει ο μεσι που ο κοουλ εδιωξε στη γραμμη το πλασε του σεσκ......

DON
19-04-2012, 11:04
μιγάδα μου είναι σαφώς ειρωνικό το "εξαφανίστηκε ο μέσσι"..είναι εμφανέστατη ειρωνία σε αυτούς που περιμένουν τον Ρονάλντο που έχει τρελαθεί να βάζει γκολ σε κάθε γήπεδο, με κάθε τρόπο, κάθε στιγμή φέτος μπας και κάνει ένα ματς κακό να πούνε "πωπωπω ο κλάψας, εξαφανίστηκε". αν το χθεσινό εξαφανιζόλ του μέσσι το έκανε ο Ρονάλντο θα είχαμε διαβάσει 53295923 σελίδες εδωμέσα και γενικότερα. το μέσσι-ρονάλντο που θυμίζει το διαμαντίδης-σπανούλης. ότι κάνει ο ένας είναι θεικό ότι κάνει ο άλλος έλα μωρέ με τον φραγκοφονούλη ή τον κλάψα αντίστοιχα.

και για να μην παρεξηγηθώ ο μέσσι είναι καλύτερος του ρονάλντο. άλλο όμως αυτό και άλλο τα όργια του σε ασταμάτητο ρυθμό φέτος του πορτογάλου που στο εξαφανισμένο βράδυ του γράφει ασίστ.

μιγάδας
19-04-2012, 11:06
ναι σωστα, μονο που ο ροναλντο οντως προχτες εξαφανιστηκε ενω ο μεσι οχι.

air josh
19-04-2012, 11:06
Παντως το παιχνιδι χθες ηταν τραγικο για επιπεδο ημιτελικου champions league.Δυο λεωφορεια στημενα μπροστα απο το τσεχ και ενα τρενο μπροστα μηπως δημιουργησει φασεις απο την αλλη η μπαρτσελονα νομιζω οτι ηταν περισσοτερο φλυαρη απο αλλες φορες καθως τη ταλαιπωρησε πολυ τη μπαλα.Εχασε ομως τεσσερις καραμπινατες ευκαιριες για γκολ αλλα ετσι ειναι η μπαλα.Απο τους δυο ημιτελικους μεχρι στιγμης μονο οι γερμανοι μου αρεσαν αν και υποστηριζω μπαρτσα

DON
19-04-2012, 11:11
ναι σωστα, μονο που ο ροναλντο οντως προχτες εξαφανιστηκε ενω ο μεσι οχι.

σωστά γι'αυτό άλλωστε ο εξαφανισμένος έγραψε ασίστ και ο μέσσι που δεν εξαφανίστηκε έγραψε τα φρύδια μου.

μιγάδας
19-04-2012, 11:13
ναι, γιατι ο μεσι την εκανε την ασιστ αλλα ο κοουλ το σωσε το γκολακι. πολυ δυσκολη ασιστ του ροναλντο ειναι η αληθεια

DON
19-04-2012, 11:20
μάλιστα..ομολογώ πως είχα ακούσει πολλά επιχειρήματα αλλά ότι ο μέσσι εμφανίστηκε γιατί έβγαλε ασίστ απλά το έχασε ο άλλος ενώ του ρονάλντο είναι εύκολη άρα εξαφανίστηκε δεν το περίμενα.

μιγάδας
19-04-2012, 11:24
αρα συμφωνουμε οτι η ασιστ δεν ειναι κριτηριο εμφανισης ή μη. ομορφα

5 παικτες γιατι του βαζε η τσελσι και παντα του καναν φαουλ δεν καταλαβα ομως

DON
19-04-2012, 11:31
είναι ΑΣΤΕΙΟ να λέμε για εξαφανισμένο μέσσι και ρονάλντο και διάφορα άλλα τέτοια κομπλεξικά για άτομα που πάνε να κλείσουμε με 70 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!) γκολ στην σεζόν.

μιγάδας
19-04-2012, 11:39
τωρα τα λες σωστα, κανενας εξαφανισμενος μεσι σε καμια αγγλια

Eleni7
19-04-2012, 11:40
Παιδια εγω πιστευω οτι η διαφορα ειναι στο στυλ παιχνιδιου.Και οι 2 κακοι ηταν χθες/προχθες (αναλογα και με αυτα που κανουν ολη την σεζον),απλα ο Μεσι ακομα και στο κακο του βραδυ εχει 1-2 προσοντα παραπανω απο τον Κριστιανο που τον βοηθαει να μην δειχνει τοσο κακος οσο ο Πορτογαλος οταν τον μπλοκαρουν.Εχει την ασσιστ,εχει καλυτερο χειρισμο σε κλειστο χωρο κτλ.Και ειναι και πιο ηρεμος.Ο Ροναλντο αν μπλοκαριστει αρχιζει και εκνευριζεται.Παντως αν Ρεαλ και Μπαρτσα γυρισουν τα ματς,σε αυτους τους 2 θα οφειλεται.Ηρθε η ωρα να αναλαβουν δραση.

deninho
19-04-2012, 11:41
για άτομα που πάνε να κλείσουμε με 70 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!) γκολ στην σεζόν.

Lionel; Cristiano; :p

DON
19-04-2012, 11:42
χαχαχα!τι παρατήρησες μωρέ!τυπογραφικό το λάθος :)

tolis_18
19-04-2012, 11:49
Καλα ενταξει.Ειναι ακριβως το ιδιο να αποφασιζεις στα 30,40,50 οτι εισαι Μπαρτσελονα και αλλο να εισαι απο παιδακι Ολυμπιακος για τον Α ή Β λογο.Οκ.Θελω να δω αν φαει σφαλιαρες η Μπαρτσα στο μελλον (αναποφεκτο) τι θα κανουν ολοι αυτοι.Πλακα θα εχει.
Και τωρα,επειδη με καλη η γυναικεια μου φυση,παω να πλεξω.Τα λεμε 6 Μαη και ελπιζω να με ψηφισεις....

ναι ακριβώς το ίδιο είναι. Τι πα να πει έγινε στα 40 Μπαρτσελόνα? εσύ το λες αυτό? Δηλαδή εγώ που κ@υλωνα με την ρεαλ του ζινταν και του ρονάλντο και τους θαυμαζα και γουσταρα να τη βλέπω έγινα ρεάλ και ήτανε μαστ? Μακάρι το ωραίο να γίνεται μαστ στη τελική. Τι το παίζεις? Κόντρα στο ρεύμα και καλά? γίνε αστέρας εξαρχείων τότε
Τι θα κάνουν αν φάει σφαλιάρα? Θα αναπολούν αυτήν την ομάδα?
Εσύ το 2000-20005 μισούσες την Λίβερπουλ επειδή ήτανε μαστ και τώρα την ξέκοψες? Έλεος κατάλαβε λίγο τι αερολογίες και ασυναρτησίες λες.

Είναι πολύ πιο ωραίο να πεις ΝΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ να αποκλειστεί ο τάδε γιατί έτσι δεν τον γουστάρω τον μισώ και άλλο να προσπαθείς να δικαιολογήσεις αυτή την "ανοησία σου" ειδικά λέγοντας φαμφάρες.

redglove
19-04-2012, 11:54
Καλα ενταξει.Ειναι ακριβως το ιδιο να αποφασιζεις στα 30,40,50 οτι εισαι Μπαρτσελονα και αλλο να εισαι απο παιδακι Ολυμπιακος για τον Α ή Β λογο.Οκ.Θελω να δω αν φαει σφαλιαρες η Μπαρτσα στο μελλον (αναποφεκτο) τι θα κανουν ολοι αυτοι.Πλακα θα εχει.
Και τωρα,επειδη με καλη η γυναικεια μου φυση,παω να πλεξω.Τα λεμε 6 Μαη και ελπιζω να με ψηφισεις....

ναι ακριβώς το ίδιο είναι. Τι πα να πει έγινε στα 40 Μπαρτσελόνα? εσύ το λες αυτό? Δηλαδή εγώ που κ@υλωνα με την ρεαλ του ζινταν και του ρονάλντο και τους θαυμαζα και γουσταρα να τη βλέπω έγινα ρεάλ και ήτανε μαστ? Μακάρι το ωραίο να γίνεται μαστ στη τελική. Τι το παίζεις? Κόντρα στο ρεύμα και καλά? γίνε αστέρας εξαρχείων τότε
Τι θα κάνουν αν φάει σφαλιάρα? Θα αναπολούν αυτήν την ομάδα?
Εσύ το 2000-20005 μισούσες την Λίβερπουλ επειδή ήτανε μαστ και τώρα την ξέκοψες? Έλεος κατάλαβε λίγο τι αερολογίες και ασυναρτησίες λες.

Είναι πολύ πιο ωραίο να πεις ΝΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ να αποκλειστεί ο τάδε γιατί έτσι δεν τον γουστάρω τον μισώ και άλλο να προσπαθείς να δικαιολογήσεις αυτή την "ανοησία σου" ειδικά λέγοντας φαμφάρες.

Γράφε με όποιο όνομα θες αλλά ηρέμησε λίγο το υφάκι σου..

Κατά τα άλλα Ρεάλ-Μπάρτσα στον τελικό, δεν αντέχω με τίποτα το ενδεχόμενο να το σηκώσει η Μπάγερν..

Eleni7
19-04-2012, 11:54
Αν θες να μαθεις,τωρα ειμαι πιο φανατικη Λιβερπουλ απο οτι το 2000-2005.Και δεν ξυπνησα ενα πρωι με την αναγκη να την υποστηριξω

Για τις ασυναρτησιες,ξαναδιαβασε αυτα που γραφεις.Θα βρεις πολλες τετοιες μεσα

Αν δεις 2-3 τοπικ πιο πανω,λεω οτι γουσταρω τελικο Τσελσι-Μπαγερν.Και αμα εχεις διαβασει ποστ μου εδω μεσα (προφανως και το εχεις κανει),θα εχεις καταλαβει οτι μισω καθε τι ισπανικο

DON
19-04-2012, 12:03
Έλεος κατάλαβε λίγο τι αερολογίες και ασυναρτησίες λες.

Είναι πολύ πιο ωραίο να πεις ΝΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ να αποκλειστεί ο τάδε γιατί έτσι δεν τον γουστάρω τον μισώ και άλλο να προσπαθείς να δικαιολογήσεις αυτή την "ανοησία σου" ειδικά λέγοντας φαμφάρες.

ρε ζούπαρε ΞΕΚΟΛΛΑ και γράψε ως ζούπαρος ή καθόλου και κυρίως με σεβασμό επιτέλους σε όποιον απευθύνεσαι. ΕΛΕΟΣ πάλι..

tolis_18
19-04-2012, 12:06
Και αμα εχεις διαβασει ποστ μου εδω μεσα (προφανως και το εχεις κανει),θα εχεις καταλαβει οτι μισω καθε τι ισπανικο

ωραίο ακριβώς αυτό ήθελα να γράψεις. Πως έχεις μίσος και κόμπλεξ για κάτι, άρα ότι γράφεις δεν έχει καμμια πειθώ και καμμιά βάση.
Τώρα γιατι έχεις μίσος υπάρχουν πολλές αιτίες. Μπορεί να λέγεται γκασολ,μπορεί ναβάρρο, μπορεί ρουμπιο, μπορεί καλντερόν. Ο Γ. Ιωαννίδης το 'χε πει αλλιώς...:p

DON
19-04-2012, 12:10
σωστά άλλωστε γι'αυτό μισούμε τον παναθηναικό. γιατί έχουμε κόμπλεξ με τον βιαστή μας. μα τι μαλακίες λες πρωινιάτικα πάλι. ήμαρτον θεέ μου.

Eleni7
19-04-2012, 12:12
άρα ότι γράφεις δεν έχει καμμια πειθώ και καμμιά βάση.

Εντελως αυθαιρετο αυτο που λες....Δεν εκρινα αγωνιστικη εικονα.Αλλο πραγμα ειπα.Ρεαλ και Μπαρτσελονα παιζουν το καλυτερο ποδοσφαιρο στην Ευρωπη αυτη την στιγμη.Αλλα προφανως και ηθελες να μου την πεις και πιαστηκες απο αυτο.Κανενα προβλημα.

walter berry
19-04-2012, 12:23
βάλε και τον Ναδάλ...
ελένη μην ασχολείσαι.
+1 αντιπαθεια στους ισπανους

johny b
19-04-2012, 12:27
Βάλε και Βαλβέρδε-Ορμπάηθ.
Και τον Αλόνσο φόρμουλα 1

DON
19-04-2012, 12:28
και την μίζα τον μαρκάνο και τον πουστέρ βάλε.

Eleni7
19-04-2012, 12:29
Ερνεστο-Ορμπαιθ δεν μετρανε ρε!Ειναι Βασκοι!

Και Μαρκανο,Φουστερ ειναι η εξαιρεση στον κανονα....:p

Και μονο που διαβασα για Αλονσο,Ναδαλ ανακατευτηκα

johny b
19-04-2012, 12:31
Τί Βάσκοι? Κι η Μπαρτσελόνα Καταλανοί. Τί να λέει. Μόνο Ινιάκι Ντε Μιγκέλ. Οι άλλοι Ισπανοί όλοι, πούστηδες είναι.

DON
19-04-2012, 12:33
Έτσι ο παικταράς το Κοκκαλάρα!να τα λέμε αυτά! βέβαια εντάξει ο λάρα γκαρσία ντάνι χολέρα είχε?

Eleni7
19-04-2012, 12:34
Μπα.Πιο αποστασιοποιημενοι απο την Ισπανια οι Βασκοι.Οι Καταλανοι τωρα τελευταια προσπαθουν πιο εντονα να αποκοπουν (αν και η ταση υπηρχε ανεκαθεν).

Ωραιος παικτης ο Ινιακι.Απο τις πολυ μεγαλες μου συμπαθειες στο μπασκετικο τμημα

tt7
19-04-2012, 12:37
Ο Τζόσουα Γκραντ που τον είχαμε πάρει κοινοτικό στην δεύτερη θητεία του Ιωαννίδη από Ισπανική ομάδα να τον θεωρήσω Ισπανό??..Πιο σπαστικός παίκτης δεν παίζει να έχει υπάρξει...

Ζούπαρε τι κάνεις ρε?? Όλα καλα??

DON
19-04-2012, 12:42
σπαστικός? γιατί κύριε? επειδή ήτανε ο βιαστής σου? ουδείς τον αγάπησε το είπε ο Γ. Ιωαννίδης. ΦΑΤΗΝΑ

johny b
19-04-2012, 12:43
Οφ τόπικ. Σχόλια για σπαστικούς στο θρεντ του Σπανούλη

DON
19-04-2012, 12:46
έλα μωρέ τώρα με τον tt7 που θα πει σπαστικό τον τζόνι ρότζερς. άλλος και εσύ τώρα. γιατί σπαστικός ο σπανούλης? επειδή σε βίασε στο βερολίνο ε? ουδείς αγάπησε τον βιαστή του. Γ. Ιωαννίδης.

johny b
19-04-2012, 12:54
Δεν τον μισώ το Σπανούλη. Σπαστικός είπα είναι, και πάλι ενίοτε. Έχει μια επιμονή όταν δεν του βγαίνει το ματς που μου τη σπάει. Βασικό χαρακτηριστικό του σπαστικού η μάταιη επιμονή τώρα που το σκέφτομαι. Εκουσίως ή ακουσίως ο πρήξας δεν κάνει πίσω κι ας μην έχει τίποτα να κερδίσει

tt7
19-04-2012, 12:56
Παίδες τον Τζόσουα Γκραντ λέμε όχι τον σούπερ Τζόνι Ρότζερς....χαχαχα

DON
19-04-2012, 12:57
ο βασιλομπίλαρος κάνει πίσω πολλές φορές. και μετά ξαναορμάει μπροστά σαν τον ποταμό. μεγάλος, μέγιστος, τιτάνας.

GEMAN7
19-04-2012, 13:15
Juan Antonio Morales ΤΙΜΙΟΣ Ίσπανος.

Πάμε να του ανοίξουμε ένα τόπικ στους πρώην ερυθρόλευκους να τον θυμόμαστε. (ούτε φωτογραφία του δεν υπάρχει καλά καλά)
Αν και μας βίασε και αυτός το 98’ (http://archive.sport.gr/playoffs/osfppaok/3game1.htm) μέσα στο σεφ. Σπαστικός.

http://www.basket-stats.info/players/playerfile/m/images/juan_antonio_morales.jpg

http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?phasetypecode=TS&gamecode=191&pcode=BSE&gamenumber=17&seasoncode=E2002

standby25
19-04-2012, 13:37
είναι ΑΣΤΕΙΟ να λέμε για εξαφανισμένο μέσσι και ρονάλντο και διάφορα άλλα τέτοια κομπλεξικά για άτομα που πάνε να κλείσουμε με 70 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!) γκολ στην σεζόν.

Bρες μου ενα ματς φετος και περσυ που εκανε ο Ροναλντο την διαφορα σε μεγαλο παιχνιδι 1 οχι παραπανω?
Με τις Οσασουνες και τους Αποελ ειναι συγκλονιστικος σχεδον παντοτε το παραδεχομαι

DON
19-04-2012, 13:47
πήρε απλά το πρωτάθλημα, εντάξει σιγά τα αυγά.
ErFm9WlmU5s

πήρε και το κύπελλο πέρσυ, εντάξει σιγά τα αυγά.
MPPjwiY1E98

εντάξει δεν είναι μεγάλα ματς αυτά που σου δίνουν τίτλους. μαλακίες λέω.

standby25
19-04-2012, 13:49
στα δυσκολα(στην Ευρωπη) ομως.....κοτα οπως ειχε πει και ο πλουμιστος

damon7
19-04-2012, 13:52
πήρε απλά το πρωτάθλημα, εντάξει σιγά τα αυγά.


Mην βιάζεσαι,κανένα πρωτάθλημα δεν πήρε ακόμα!Πάλι κλάψα θα έχει το
Σάββατο και το σκατό στην κάλτσα ενόψει και "Σαν Μαμές" για puta...

DON
19-04-2012, 13:53
α ναι έγινε μόνο η ευρώπη τα δύσκολα τώρα ε??? μάλιστα...πριν ήτανε τα μεγάλα ματς. μετά η ευρώπη..

προς το παρόν είναι στα ημιτελικά και έγραψε 1 ασίστ του μοναδικού γκολ της ομάδος του. ο μέσσι έγραψε μια κουλούρα. παρακάτω.

υ.γ. @damon7 εγώ ρισκάρω και λέω πως εφόσον πέρασε απο την ατλέτικο το πρωτάθλημα δεν το χάνει ότι και να γίνει το ΣΚ. έχει μπάρτσα, σεβίλλη μέσα, γρανάδα έξω, μαγιόρκα μέσα. ποιό σαν μαμες?

damon7
19-04-2012, 13:59
α ναι έγινε μόνο η ευρώπη τα δύσκολα τώρα ε??? μάλιστα...πριν ήτανε τα μεγάλα ματς. μετά η ευρώπη..

προς το παρόν είναι στα ημιτελικά και έγραψε 1 ασίστ του μοναδικού γκολ της ομάδος του. ο μέσσι έγραψε μια κουλούρα. παρακάτω.

υ.γ. @damon7 εγώ ρισκάρω και λέω πως εφόσον πέρασε απο την ατλέτικο το πρωτάθλημα δεν το χάνει ότι και να γίνει το ΣΚ. έχει μπάρτσα, σεβίλλη μέσα, γρανάδα έξω, μαγιόρκα μέσα. ποιό σαν μαμες?


http://i862.photobucket.com/albums/ab182/lepanto7/puta.png

tt7
19-04-2012, 14:02
Αέρα θα περάσει εκεί η Ρεάλ ... σημείωσε το...

DON
19-04-2012, 14:05
τότε μάλλον το πρόγραμμα που είδα εγώ είναι διαφορετικό..παρόλαυτα δεν αλλάξει κάτι αυτό. θα τους ξεπετσιάσει ο ρονάλντο..έχει βιάσει τα πάντα (όπως και ο μέσσι) φέτος, θα κολλήσει εκεί? 4άρα φάγανε στο μπερναμπέου και η ρεάλ εγώ λέω πως ίσως θέλει απλά ένα Χ εκεί γιατί εγώ το ντέρμπι δεν το βλέπω 1 το ΣΚ..έχουν ΠΟΛΥ πιο σημαντικά ματς με τσέλσι και μπάγερν οι δυό τους για να σκιστούν για ένα τελειωμένο πρωτάθλημα. για να δούμε..

Eleni7
19-04-2012, 14:14
Η Ρεαλ τις γκελες που ηταν να κανει τις εκανε,κυριως επειδη ηταν χαλαρη λογω της διαφορας και ανυποψιαστη.Δεν την ξαναπαταει ο Μουρινιο

standby25
19-04-2012, 14:21
για εμένα είναι το πρώτο ματς που πλέον είδα 2 ομάδες "ισάξιες" θα το πω και όχι αστροναύτες με παιδάκια...καιρός ήτανε!το πρωτάθλημα πήρε φωτιά τώρα, τα μπαρτσελονάκια παίζουν με τις πραγματικές και όχι τις διαπλανητικές ικανότητες τους και θα έχει πολύ πλάκα όχι η σεζόν.το ότι έληξε 1-3 δεν μου λέει τίποτα προσωπικά, θα μπορούσε να είναι 3-1 για ΠΛΑΚΑ ή και 2-0...αλλά όπως ΠΟΛΥ σωστά έχετε πει σχεδόν όλοι ο mr.CR είναι ΛΙΓΟΣΤΟΥΛΗΣ.

δεν εχει αλλαξει κατι απο τοτε ισα ισα εχει επιβεβαιωσει την αποψη
αφου σοδομισε και το μεγαθηριο ατλετικο μαδριτης που εχουνε το 8 πλασιο μπατζετ τοτε παω πασο

DON
19-04-2012, 14:33
νομίζω πως ξέρεις καλά την άποψη μου και για τον μέσσι..δεν τους θεωρώ γίγαντες, μύθους κτλ..υπερτιμημένοι και οι δύο παραμένουν αλλά το γεγονός ότι έχουν τρυπήσει τα δίχτυα φέτος ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ρε παιδί μου πως να το κάνουμε.

όσο θεωρώ λιγοστούλη τον CR7 άλλο τόσο θεωρώ κοτούλα και παιδί του σωλήνα τον μέσσι. Αυτό ΔΕΝ ΑΝΑΙΡΕΙ ότι έχουν τρουπήσει τα δίχτυα. ξυπνάτε, βγάλτε την φανατίλα και την τσίμπλα απο τα μάτια και δείτε μπαλίτσα.

deninho
19-04-2012, 14:42
Μπα.Πιο αποστασιοποιημενοι απο την Ισπανια οι Βασκοι.Οι Καταλανοι τωρα τελευταια προσπαθουν πιο εντονα να αποκοπουν (αν και η ταση υπηρχε ανεκαθεν).

Λάθος. Απλώς οι Καταλανοί διάλεξαν διαφορετικό δρόμο διεκδίκησης αυτόνομίας ή/και ανεξαρτησίας από τους Βάσκους. Για αυτό η Καταλούνια έχει αυτόνομη Βουλή, δική της αστυνομία, σύστημα παιδείας και διαχείρηση πόρων. Στο σχολείο μαθαίνουν Καταλά (που δεν είναι διάλεκτος έιναι γλώσσα, όπως και η γλώσσα των Βάσκων) και ισπανικά.

Στον τελικό του κυπέλλου που είχαν παίξει πρόσφατα η Μπαρσελόνα με την Αθλέτικ Μπιλμπάο, και οι Βάσκοι και οι Καταλανοί είχαν γιουχάρει τον ύμνο της Ισπανίας. Μετά το ματς ο Πουγιόλ (κι ο Τσάβι νομίζω) πήραν Βάσκικες σημαίες και πήγαν να χειροκροτήσουν τους οπαδούς της Μπιλμπάο που ανταπέδωσαν. Οι δύο λαοί δεν είναι τόσο μακριά ο ένας από τον άλλον, όσο νομίζουμε.

Eleni7
19-04-2012, 14:57
Οι Βασκοι ειναι πιο σκληροπυρικοι παντως.Αυτο εχω καταλαβει.Οι Καταλανοι ειναι πολλοι πιο ηρεμοι.Διεκδικουν την αυτονομια πολυ πιο ομαλα

KonTaz
19-04-2012, 15:05
Βάλε και Βαλβέρδε-Ορμπάηθ.
Και τον Αλόνσο φόρμουλα 1

Αλόνσο είναι χεράς.Επικός

Βαλβέρδε πάει να ρίξει την Βαλένθια κατηγορία τώρα

tt7
19-04-2012, 15:08
Οι Βασκοι ειναι πιο σκληροπυρικοι παντως.Αυτο εχω καταλαβει.Οι Καταλανοι ειναι πολλοι πιο ηρεμοι.Διεκδικουν την αυτονομια πολυ πιο ομαλα

Οι Βάσκοι διεκδικούν ανεξάρτητο κράτος και μάλιστα διεκδικούν και εδάφη της Γαλλίάς καθώς τα πατρικά τους εδάφη είναι και απο τις δύο μεριές των Πυρηναίων...Για τους Καταλανούς δεν γνωρίζω εάν όντως είναι διαφορετικό φύλο ή απλά διεκδικούν αυτονομία για πολιτικούς λόγοθς μιας και πάντα ο ΔΟύκας της Κατάλωνίας ήταν ανεξάρτητος από τους Ισπανούς Βασιλιάδες...

Dude
19-04-2012, 15:27
ΤΤ7 in da house. ;)

deninho
19-04-2012, 15:32
Είναι διαφορετικό έθνος, ιστορικά

DON
19-04-2012, 16:14
κατά τα άλλα οι αλήτες είναι πάντα οι άλλοι είτε της ρεάλ, της ίντερ, της τσέλσι κτλ...

Όλα ξεκίνησαν όταν τρεις Άγγλοι φίλαθλοι που διέμεναν στο ίδιο ξενοδοχείο με αυτό της αποστολής των Καταλανών, αντιλήφθηκαν την παρουσία του Μέσι και του ζήτησαν ένα αυτόγραφο. Ο Αργεντινός σούπερ σταρ, όπως συνηθίζει άλλωστε δεν είχε την πρόθεση να τους χαλάσει το χατήρι. Σ' εκείνο το σημείο ωστόσο παρενέβη ο Ντάνι Άλβες και όχι μόνο του είπε να μην το κάνει, αλλά άρχιζε να βρίζει και στα ισπανικά τους τρεις νεαρούς!

Eleni7
19-04-2012, 16:20
Ο Ντανι Αλβες ειναι πολυ μεγαλο κωλοπαιδο.

DON
19-04-2012, 16:22
όχι μωρέ μόνο ο πέπε, ο ντρογκμπά, ο μιλίτο και ο μόττα είναι τα κωλόπαιδα, οι αλήτες κτλ κτλ κτλ...ήμαρτον.

kseplenhs
19-04-2012, 17:18
βγάζοντας έξω την μπαρτσελόνα που έχει δικό της στυλ και η πρωτοφανής κυριαρχία της έχει προκαλέσει αντιπάθειες που ξεφεύγουν απο ρεαλιστικά κριτήρια (π.χ. δεν γουστάρω την ζιζέλ γιατί είναι πολύ όμορφη),η μπάγερν δεν δείχνει να έχει σχέση ποδοσφαιρικά με την ρεαλ και την τσέλσι ως προς αυτό που θέλει να πετύχει στο γήπεδο.
Χαίρεσαι περισσότερο να την βλέπεις δλδ.Θα πάει να το πάρει το παιχνίδι με πολύ ένταση και μαχητικότητα.Θα ορμήξει να κερδίσει τη μπάλα και δεν θα κυνηγήσει να την κόψει όπως οι άλλοι 2.

Γενικά όπως δείχνει και η εθνική τους,οι γερμανοί απο το είδος παιχτών που παράγουν πλέον και το στυλ παιχνιδιού,βλέπω να είναι αυτοί που θα διαδεχτούν τους ισπανούς στην κυριαρχία.Βασικά το ελπίζω εκτός απο το να το προβλέπω γιατί δεν θα ήθελα την δυναστεία μιας φουλ επιθετικής ομάδας να την διαδεχτεί μια φουλ αμυντική.Οι γερμανοί τουλάχιστον εκτός απο ισορροπημένοι δείχνουν και ευχάριστοι στο να τους παρακολουθείς.

redglove
19-04-2012, 17:26
βγάζοντας έξω την μπαρτσελόνα που έχει δικό της στυλ και η πρωτοφανής κυριαρχία της έχει προκαλέσει αντιπάθειες που ξεφεύγουν απο ρεαλιστικά κριτήρια (π.χ. δεν γουστάρω την ζιζέλ γιατί είναι πολύ όμορφη),η μπάγερν δεν δείχνει να έχει σχέση ποδοσφαιρικά με την ρεαλ και την τσέλσι ως προς αυτό που θέλει να πετύχει στο γήπεδο.
Χαίρεσαι περισσότερο να την βλέπεις δλδ.Θα πάει να το πάρει το παιχνίδι με πολύ ένταση και μαχητικότητα.Θα ορμήξει να κερδίσει τη μπάλα και δεν θα κυνηγήσει να την κόψει όπως οι άλλοι 2.

Γενικά όπως δείχνει και η εθνική τους,οι γερμανοί απο το είδος παιχτών που παράγουν πλέον και το στυλ παιχνιδιού,βλέπω να είναι αυτοί που θα διαδεχτούν τους ισπανούς στην κυριαρχία.Βασικά το ελπίζω εκτός απο το να το προβλέπω γιατί δεν θα ήθελα την δυναστεία μιας φουλ επιθετικής ομάδας να την διαδεχτεί μια φουλ αμυντική.Οι γερμανοί τουλάχιστον εκτός απο ισορροπημένοι δείχνουν και ευχάριστοι στο να τους παρακολουθείς.

Δηλαδή η εθνική Γερμανίας σε ευχαρίστησε στο προηγούμενο Παγκόσμιο;

standby25
19-04-2012, 17:38
Αν και ''Αγγλος'' η Γερμανια επαιξε την πιο ωραια μπαλιτσα στο μουντιαλ
σε σχεση με τους υπολοιπους παντα

redglove
19-04-2012, 17:59
Αν και ''Αγγλος'' η Γερμανια επαιξε την πιο ωραια μπαλιτσα στο μουντιαλ
σε σχεση με τους υπολοιπους παντα

Ισπανία; Ουρουγουάη;

standby25
19-04-2012, 18:23
Ισπανια κυνικη και μεγαλυτερη κλαση
Ουρουγουαη ευχαριστη εκπληξη αλλα ομαδα καταστροφης και αντεπιθεσεων
Κοιτα η αποψη μου για αυτες τις διοργανωσεις πλεον ειναι η χειροτερη
περιμενουμε να δουμε μπαλαρα απο ομαδες που παιζουν μαζι 2 φορες τον χρονο οι περισσοτερες με μετριους εως μυρωδιαδες προπονητες.Γιαυτο και δεν προκειται να ξαναδουμε μουντιαλ 98 η γιουρο 96 αυτα που ειδα με τα ματια μου και ειχα χορτασει μπαλιτσα
Απο τοτε που εφυγε το μοντο οι παιχταραδες και αντικατασταθηκε με την τακτικη επαψαν να δινουν κατι το ιδιαιτερο
Και σαν εθνος μαζι με τους γειτονες Ιταλους κυριως συμβαλλαμε τα μεγιστα : P

KingJames
19-04-2012, 21:09
Αλόνσο,Μασεράνο,Μειρέλες κλπ.Όλα τα καφενεία,τους ανύπαρκτους έχουμε κάνει ομάδες.

tt7
20-04-2012, 01:57
Αν δω και τον Κάρολ να μεγαλουργεί σε άλλο κλαμπ θα σας βγάλω το καπέλο...

redglove
21-04-2012, 21:34
Ο Τσάβι τα παίρνει από τον Ντον για να βγαίνει ο 2ος και να μας λέει για τις 0 ασσίστ του Μέσσι.

walter berry
21-04-2012, 21:48
0-1 real PAME KALA!

KonTaz
21-04-2012, 22:58
Στα ούλα,προσοχή στον οισοφάγο.

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
21-04-2012, 22:59
επιτέλους..

lamar
21-04-2012, 22:59
Ο δικος μου αποκωδικοποιητης φταιει, ή καποιος πατησε το mute????

Παντελονατη Ρεαλ, αρχιδατο διπλο, και χωρις ξυλο μαλιστα!!!

walter berry
21-04-2012, 23:00
Κάποιοι λέγανε ότι το παιδί δεν μπορεί....
κάποιο λέγανε ότι είναι λιπόψυχος.....
κάποιοι λέγανε ότι εξαφανίζεται στα μεγάλα παιχνίδια....
κάποιοι λέγανε ότι είναι υπερεκτιμημένος....
κάποιοι λέγανε ότι έχει κόμπλεξ με την μπάρτσα.....
κάποιοι λεγανε οτι θα φύγει απο την Μαδρίτη βλέποντας την πλάτη του μέσι μια ζωή.....

Και αυτός σήμερα απαντάει.

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ! Cristiano Ronaldo Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΗΣ ΜΑΔΡΙΤΗΣ! ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΖΑ ΤΑ ΜΠΑΡΣΤΕΛΟΝΑΚΙΑ! ΣΑΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΡΕΕΕ! ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

ΕΤΣΙ ΓΑΜΑΕΙ ΤΟ ΣΤΕΜΜΑ!!

ΥΓ) ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥΡΙΝΙΟ στον δεύτερο χρόνο του μόλις, αποκαθηλώνει το μοντελο της μπάρτσα και της παίρνει τον τίτλο μέσα στο σπίτη της. ο ανθρωπός είναι το ΝΟ1 της εποχής μας ΜΑΚΡΑ.Οπού τους βρίσκεις ρε ζοζέ! οπου τους βρίσκεις!!

standby25
21-04-2012, 23:08
ενα μεγαλο ματς απο τον Ροναλντο σε ελ κλασικο και μπραβο του
αλλα ας λειπουν οι υπερβολες ηταν μολις το πρωτο του 3 χρονια στην Ρεαλ
Γενικα αν καποιος αξιζε να το παρει φετος την προηγμενη εκδοση της Σκωτσεζικης λιγκας με ομαδες 2 ταχυτητων μονιμα σχεδον ηταν η Ρεαλ σταθερη σε ολη την πορεια
Και επικρατησε το σωστο

tt7
21-04-2012, 23:14
Ποιος Ρονάλντο τώρα αυτά έρχονται και πρέρχονται...Ένας τους έκλεισε το σπίτι σήμερα...

http://theviewspaper.net/wp-content/uploads/2007/10/jose_mourinho_002.jpg

DON
21-04-2012, 23:20
Ποτε θα κανει μεγαλο ματς ο Ροναλντο σε παιχνιδι που απαιτει @@??

ενα μεγαλο ματς απο τον Ροναλντο σε ελ κλασικο και μπραβο του


FACT: Cristiano Ronaldo has now scored in the last 3 El Clasicos

Να βγει ο Ντον στο τηλέφωνο να μας πει γιατί έχασε η κακιασμένη η Μουρίνιο.-

http://desmond.imageshack.us/Himg38/scaled.php?server=38&filename=michaelsphone.jpg&res=landing

μετά την πρώτη αναγνωριστική σεζόν, όπως ακριβώς έκανε και με την Ίντερ πήρε μια ομάδα καρπαζωμένη για χρόνια, με εμφανές κόμπλεξ και εμφανές κατεστημένο απέναντι της και μέσα σε 1 χρόνο τους πάει απο το χεράκι στην γη της επαγγελίας. πρωταθλητής σε αγγλία, ιταλία, ισπανία (!!!!) και μια πορτογαλία δώρο. Δεν γίνονται αυτά λέμε.

ΖΟΖΕ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΚΑΙ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!!!

και τώρα μεσκεουνκλαμπάδες ξέρετε...

http://media.tumblr.com/tumblr_lkskm8ihHs1qbhe99.jpg

Φιλάκια ΡΟΥΦΗΧΤΑ.

http://sportige.com/wp-content/uploads/2011/12/Mourinho-Ronaldo-e1323784453366.jpg

standby25
21-04-2012, 23:29
Αν εννοεις μεγαλο ματς μονο και μονο επειδη σκοραρε(ενω ρουφαγε το τρομπονι)
Η οπως με την Μπαγερν επειδη εβγαλε την ασσιστ γυρνα το στο ψαρεμα
Ξερεις ομως δεν παρεξηγω το livescore σε αυτα τα στατιστικα οριζεται

DON
21-04-2012, 23:32
πρώτον είδα τον αγώνα. κανένα livescore. δεύτερον αν ο εξαφανισμένος σκοράρει και δίνει ασίστ, να μας πεις πως φαντάζεσαι τον εμφανισμένο. τρίτον η ατομική παρουσία, εμφάνιση μεγάλη ή μικρή κάποιου παίκτη δεν ορίζει και νίκη της ομάδας του. αυτά. κατά τα άλλα Ο ΜΕΣΣΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ (και) ΣΗΜΕΡΑ?

tt7
21-04-2012, 23:35
Ηταν καλός σήμερα ο Κριστιάνο..αν ο Μπενζεμα τον είχε τροφοδοτήσει καλύτερα σε κάποιες περιπτώσεις θα παστέλωνε και άλλο..

Τραγικός ο Γκουαρντιόλα του πήρε την ταυτότητα σήμερα ο Ζοσε και 100.000 Καταλανοί ένιωσαν τι πάει να πει Special One....

Νταξει αν περάσει την Μπάγερν θα έχουμε γλέντια...Θα γκρεμίσει σαν τραπουλόχαρτο το κατεστημένο και θα γίνει ίσως ο μεγαλύτερος προπονητής όλων των εποχών..

Eleni7
21-04-2012, 23:41
Καποιος να φορτισει τα χειριστηρια του playstation.Ξεφορτισανε....

standby25
21-04-2012, 23:41
εχω αυτοποκαλεστει ποτε λατρης του Μεσσι?Σκατα επαιξε και γενικοτερα ειναι πεσμενος(σε σχεση με αλλες χρονιες)
Δευτερον οχι δεν οριζεται ο ''εμφανισμενος'' μονο απο αυτα απλο.Μην μπερδευεσαι απο τα αθληματα...δεν χρειαζεται να αναλυσω το αυτονοητο παραπανω.Και πως γινεται σημερα που το ΒΑΡΟΜΕΤΡΟ της επιθετικης αναπτυξης της Ρεαλ ενω ηταν σχεδον αλαθητος να πηρε στο ρελαντι το διπλο η ομαδα του?
Παρολαυτα το σημερινο γλεντι ανηκει στον αυθεντικο ειρωνα,τακτικιστα,επιβητορα Ζοζε Μουρινιο κανεις αλλος δεν μπορει να του κλεψει την δοξα

GEMAN7
21-04-2012, 23:51
Τι όνειρο είδες ρε Γκουαρντιόλα με αυτό το Τέλλο απόψε;

Το πήρε η πιο σταθερή ομάδα πάντως και ο Μουρίνιο με αυτό το διπλό βγήκε πρώτος μάγκας και στην Ισπανία. Απλά κορυφαίος.

Eleni7
21-04-2012, 23:55
Ο Τελλος στο μαγαζι που ημουν εγω εφαγε πολυ μουτζα.Δεν φανταζεστε ομως.Ηταν καμια 20αρια ατομα Μπαρτσελονα και σε καθε ενεργεια του σηκωνονταν πανω και φασκελωναν.Λες και οι υπολοιποι παιζανε καλα.

8rilos!!!
22-04-2012, 00:03
οπως εγραψα και στο facebook:
καποτε ηταν εποχη του πελε μετα του κροιφ και του μπεκενπαουερ μετα του μαραντονα κλπ κλπ...ε πλεον ειναι του SPECIAL ONE...
υ.γ πρωταθλημα σε αγγλια-ιταλια-πορτογαλια-ισπανια...
ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ...

GEMAN7
22-04-2012, 00:03
Ο Τελλος στο μαγαζι που ημουν εγω εφαγε πολυ μουτζα.Δεν φανταζεστε ομως.Ηταν καμια 20αρια ατομα Μπαρτσελονα και σε καθε ενεργεια του σηκωνονταν πανω και φασκελωναν.Λες και οι υπολοιποι παιζανε καλα.

Και εκεί που ήμουν εγώ το ίδιο γινόταν. Κανείς δεν ήταν καλός αλλά αυτός ήταν τρικυμία. Έχασε δυο τετ α τετ, πούλησε πολλές φορές την μπάλα και από δικό του λάθος ξεκίνησε το δεύτερο γκολ της Ρεάλ.

duda-agelopouloi-v-span
22-04-2012, 00:08
krima

redglove
22-04-2012, 00:12
Μεγαλύτερος προπονητής όλων των εποχών από τώρα γιατί; Βιάζεστε κάποιοι και θα στεναχωρηθείτε!

DON
22-04-2012, 00:23
πως βιαζόμαστε?

βρες μου ΕΝΑΝ προπονητή με 2 τσάμπιονς λιγκ με 2 διαφορετικές ομάδες, 1 τελικό με μια 3η που το έχασε για 1 γλύστρα του τέρρι, 1 ουεφα, πρωτάθλημα σε πορτογαλία, ισπανία, ιταλία, αγγλία και όλα αυτά με ομάδς που ΟΤΑΝ τις ανέλαβε ήτανε της ΚΑΡΠΑΖΑΣ.

ο μόνος που μπορεί να μπεί δίπλα του είναι ο Sir Alex Ferguson και αυτός προτίμησε την ασφάλεια της Μαν. Γιούν.! Την απογείωσε αλλά δεν άνοιξε φτερά για παραπέρα. Ο Μουρίνιο το έκανε (και) αυτό.

Ακόμα και σήμερα να σταματούσε ΚΑΝΕΙΣ δεν συγκρίνεται μαζί του. Άν έχεις κάποιον κατα νου πέστον..

walter berry
22-04-2012, 00:35
και μην ξεχνάμε ντον και την ηλικία του. ολά αυτά σε αρκετά μικρή προπονητικη ηλικία, αν σκεφτεις ότι τα υποδείγματα των τεράστιων κόουτς οπως λομπανοφσκι-τσίχλας κτλ ολοκληρώθηκαν σε μεγάλη ηλικία. ενας θεός ξέρει τι επιφυλάσσει η καριέρα του μουρίνο, ετσι και δεν βαρεθεί και παει μια μέρα να το ρίξει στο ψάρεμα. είναι πολύ μπροστά ο ανθρωπος απο την εποχή του στο θέμα διαχείρισης της ψυχολογιας της ποδοσφαιρικής μονάδας, και έπειτα σε μικροτερο βαθμό στην τακτική.
ελά παιδιά, μιλάμε οτι ο ανθρωπός έκανε ΟΜΑΔΑ για ευρωπαικόι την Ιντερ, την μεγαλήτερη λούζερ τοπ κλας ομαδάς της ιστορίας. και μόνο για αυτό δεν μπορούμε να συζητάμε αν είναι ο καλύτερος ή δεν είναι. ο ανθρωπος βιώνει GOD MODE εδώ και 4-5 χρόνια τουλάχιστον. στην αγγλία λέγανε ότι εκανε τα 2 σερί πρωταθλήματα με τα λεφτά του αμπράμοβιτς, και ότι θα το έκανε έτσι και αλλιώς ενας οπιοσδήπωτε άλλος. στην ίντερ ότι νίκαγε τους πεθαμένους στην ιταλία, και με τύχη απέκλεισε την μπάρτσα.
τώρα ΟΜΩΣ που πηδάει την μπαρτσελόνια στα ντουζένια της σε εναν μεγάλο τουρνούα αγώνων όπως το πρωτάθλημα ισπανίας, και κοντεύει να πάει τελικό την ρεαλ που έχανε στους 16 για 8 χρόνια , ΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΝΑ ΠΟΥΝΕ? Ε? τελός! είσαι το είδωλο προπονητικης της γενιάς μας. ΠΡΟ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΕΠΟΧΗΣ/ΜΕΤΑ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΕΠΟΧΗΣ, αυτή είναι η κατάσταση που μπορούμε να μιλάμε.
είχαμε κάνει τον καπέλο είδωλο και τον αντζελότι. εδώ έχουμε τον ΑΠΟΛΥΤΟ

lamar
22-04-2012, 00:38
Ο Mπαμπης Ο Τεννες!!!

Eδω βεβαια να πουμε, οτι με την Τσελσι δεν θα επαιρνε κανενα Τσ.Λ ακομα και αν δεν γλιστρουσε ο Τερι καθως την ομαδα ολη τη χρονια την κοουτσαριζε ο Γκραντ κι αυτος την πηγε στον τελικο.

Eleni7
22-04-2012, 00:38
DON,σωστα αυτα που λες.Μια μικρη διορθωση.Στον τελικο με την γλυστρα του Τερι προπονητης ηταν ο Εβραιος.Σιγα μην περναγε ο Ζοζε την Λιβερπουλ.Πελατακο τον εχουμε!

duda-agelopouloi-v-span
22-04-2012, 00:41
ειμαι ο μονος που υποστηριζε μπαρτσα?

tt7
22-04-2012, 01:09
Αν το πάρει και φέτος νταξει θα έχει ξεφύγει το πράγμα...Μιλάμε ότι θα είναι ασύλληπτο ρεκόρ δεδομένου και του νεαρού-για προπονητη- της ηλικίας του...

Δεν θα θελα με τιποτα να δεί σαν πρόκληση στην καριέρα του να ξανακάνει την Λίβερπουλ μεγάλη...Γιατί το έχει δηλώσει ότι θέλει να επιστρέψει στην Αγγλία...

DON
22-04-2012, 01:15
Ο Mπαμπης Ο Τεννες!!!

Eδω βεβαια να πουμε, οτι με την Τσελσι δεν θα επαιρνε κανενα Τσ.Λ ακομα και αν δεν γλιστρουσε ο Τερι καθως την ομαδα ολη τη χρονια την κοουτσαριζε ο Γκραντ κι αυτος την πηγε στον τελικο.

κάπου εδώ να πούμε πως αυτό είναι σαν να λέμε πως το πρωτάθλημα του 1999-2000 το πήρε ο μπιγκόν και όχι ο ντούσκο :)

Djole11
22-04-2012, 01:52
Ευχαριστούμε για το κορεό στην φίεστα μας..Φιλάκια από τον μπαμπά Ζοσέ

DON
22-04-2012, 02:38
Ο Σάμι Κεντίρα άνοιξε το σκορ στο 17', τέρμα ιστορικό, καθώς με αυτό έφτασε τα 108 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα η Ρεάλ, επίδοση που δεν είχε επιτευχθεί ποτέ στην ιστορία της Primera Division.

Το λεοφωρείο σου Ζοζέ έκανε στάση μπροστά!!!

Ο Πορτογάλος έφτασε τα 42 τέρματα φέτος, ξεπερνώντας την περσινή του επίδοση με 41, η οποία βέβαια ήταν καλύτερη επίδοση στο ισπανικό πρωτάθλημα. Ο Ρονάλντο επίσης με αυτό το γκολ στο "Καμπ Νόου" έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία που σκόραρε σε ένα πρωτάθλημα κόντρα σε όλους τους αντιπάλους.

Κριστιάνο μην κρύβεσαι!!!να βγεί ο τόλης στο τηλέφωνο!

Presvis
22-04-2012, 02:49
Μετά και το σημερινό, είμαι πια σίγουρος. Ρεάλ ίσον βάζελος. (τυχαία άραγε η αδελφοποίηση τους???) Και μόνο οτι βγήκαν τα σαλιγκάρια σήμερα για να την πούν σε αυτόν που τους έχει ξεφτυλίσει πολλάκις και με όποιον τρόπο θές, τα λέει όλα. Και όχι δεν είμαι Μπαρτσελόνα. Το καλό ποδόσφαιρο μου αρέσει. Και φυσικά σιχαίνομαι τον Μάλκοβιτς του ποδοσφαίρου τον Μουρίνιο. Γιατί κανείς δεν μπορεί να με πείσει για το αντίθετο, οτι η Ρεάλ (και όλες οι ομάδες του Μουρίνιο) δεν είναι η αντίστοιχη Λιμόζ (του Μάλκοβιτς του '93) του ποδοσφαίρου. Και όπως είπε κάποτε μια ψυχή (όπου μπάσκετ βάλτε ποδόσφαιρο): "Απόψε πέθανε το μπάσκετ. Αν αυτό είναι το μπάσκετ του μέλλοντος, τότε εγώ θα αποσυρθώ για να ασχοληθώ με την πιτσαρία μου." Τάδε έφη Πέταρ Σκάνσι μετά την ήττα της Μπενετόν από τη Λιμόζ στον τελικό. (Και για όσους δεν γνωρίζουν: http://3-ponto.blogspot.com/2012/04/final-four-1993.html#more ) Και κάτι τελευταίο. Η αλλαζονία είναι κακός σύμβουλος. Αυτό πλήρωσε σήμερα η Μπάρτσα και καθόλου απίθανο το ίδιο να πλήρωθεί και η Ρεάλ απο την Μπάγερν...

Υ.Γ. Ρονάλντο υπάρχει μόνο ένας και είχε αεροδοντία. Οι υπόλοιποι καλό θα ήταν να βάλουν και το "C" μπροστά στην φανέλα γιατί τον προσβάλουν...

3M68wcB6L0s

DON
22-04-2012, 02:52
αγαπητέ πρέσβη σε παραπέμπω στο απο πάνω post για τον μάλκοβιτς...109 γκολ. ΕΚΑΤΟΝ ΕΝΝΙΑ.

Presvis
22-04-2012, 03:00
αγαπητέ πρέσβη σε παραπέμπω στο απο πάνω post για τον μάλκοβιτς...109 γκολ. ΕΚΑΤΟΝ ΕΝΝΙΑ.

Βέβαια, σε ένα πρωτάθλημα που υπάρχουν η Μπάρτσα και η Ρεάλ και απο εκεί και πέρα το χάος. Εκτός αν θεωρείς οτι η Βαλένθια, η Αθλέτικο, η Σεβίλλη κ.λ.π. είναι οι ομάδες που ήταν κάποτε. Κάποτε έφτυναν αίμα για να πάρουν πρωτάθλημα και τώρα κάτω απο 3 δεν βάζουν σε κάθε αγώνα. Φάντάζομαι οτι ο Μπουντραγκένιο με τον Ντι Στέφανο που δεν τον πάνε μία τον σπέσιαλ σας με απ' όλα, κάτι παραπάνω θα ξέρουν...

DON
22-04-2012, 03:04
κοίτα δεν ξέρω ποιό πρωτάθλημα μπορεί να πει ότι είναι καλύτερο απο αυτό που έχει την 1η και 2η στους 4 του τσ.λ. και την 3η,8η και 9η στους 5 του Γιουρόπα? ποιό? η αγγλία???που ο πρωταθλητής έχει βασικό τον γκίγκς και τον Σκόουλς που αποσύρθηκε πέρσυ? ή μήπως η Γιουβέντους του Ντελ Πιέρο!?!?!?

πες μου εσύ ποιό λες.

ομάδα με 109 γκολ και 4 ακόμα αγώνες να την λες αμυντική και μάλκοβιτς τον προπονητή της είναι υπερβολικά άστοχο. και να ξέρεις ΔΕΝ είμαι ρεάλ..είμαι ΜΟΥΡΙΝΙΟ και μόνο λίβερπουλ και βάζελος δεν θα μπορούσα να γίνω για πάρτη του :)

κάπου εδώ να πούμε ένα Mourinho Fact :

#MourinhoFactNo.131 Ο Μουρίνιο παίρνει πρωτάθλημα με την Λίβερπουλ.

Presvis
22-04-2012, 03:14
κοίτα δεν ξέρω ποιό πρωτάθλημα μπορεί να πει ότι είναι καλύτερο απο αυτό που έχει την 1η και 2η στους 4 του τσ.λ. και την 3η,8η και 9η στους 5 του Γιουρόπα? ποιό? η αγγλία???που ο πρωταθλητής έχει βασικό τον γκίγκς και τον Σκόουλς που αποσύρθηκε πέρσυ? ή μήπως η Γιουβέντους του Ντελ Πιέρο!?!?!?

πες μου εσύ ποιό λες.

ομάδα με 109 γκολ και 4 ακόμα αγώνες να την λες αμυντική και μάλκοβιτς τον προπονητή της είναι υπερβολικά άστοχο. και να ξέρεις ΔΕΝ είμαι ρεάλ..είμαι ΜΟΥΡΙΝΙΟ και μόνο λίβερπουλ και βάζελος δεν θα μπορούσα να γίνω για πάρτη του :)

κάπου εδώ να πούμε ένα Mourinho Fact :

#MourinhoFactNo.131 Ο Μουρίνιο παίρνει πρωτάθλημα με την Λίβερπουλ.
Δυστυχώς τα γεγονότα τον ξεβρακώνουν. Σε όλα μα σε όλα τα δύσκολα παιχνίδια με τεράστια σημασία και με δύσκολους αντιπάλους έγινε πιο Μάλκοβιτς και απο τον Μάλκοβιτς. Και άντε με την Ίντερ να το καταλάβω. Χειρότερη ομάδα είχε. Με την Ρεάλ με αυτή την ποιότητα και να μου γίνεσαι κλεφτοκοτάς? Τσουκου-τσουκου μπολ? Βάζελος? Και με την Μπάρτσα να το καταλάβω γιατί είναι σούπερ ομάδα. Με την Μπάγερν τι έκανε? Μία απο τα ίδια. Και φυσικά η Μπάγερν δεν έχει καν ισάξια ομάδα με την Ρεάλ. Και είμαι σίγουρος οτι αυτό θα πληρώσει την Τετάρτη. Γιατί μπορεί αυτός να έχει έπαρση, ο Χάινκες έχει κάτι μεγαλύτερο. Δίψα για εκδίκηση...

DON
22-04-2012, 03:23
αφού και εσύ βρε τα λες...με την ίντερ ήθελες ο τιάγκο μόττα να παίξει ανοιχτά εναντίον του τσάβι? λες για την ρεάλ εναντίον της μπάρτσα..σήμερα το είδες το ματς? μια χαρά την έπαιξε, εκτός έδρας έπαιζε, τι να έκανε? όπως έπαιξε και ο ολυμπιακός τα βαζέλια και τους βίασε έπαιξε...πρόσεξε τα νώτα του και χτύπησε όταν έπρεπε!δεν είναι κακό ούτε τσουκου-τσουκου!τακτική λέγεται και είναι ο καλύτερος ever.

με την μπάγερν ακριβώς το ίδιο έκανε, 1-1 ήτανε το ματς σε knock-out 2πλό αγώνα!100% μαζί του είμαι να προσέξει μην φάει 2ο και παρόλαυτα το έφαγε. πάμε όσο στοίχημα θες λοιπόν πως τώρα που πρέπει να κερδίσει θα την βάλει κάτω την μπάγερν και που σε πονεί και που σε σφάζει. δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία.

ο μουρίνιο έχει μυαλό και ξέρει πως να πάρει το αποτέλεσμα. αυτό θέλει, για αυτό πληρώνεται. η μπαρτσελόνα παραμένει καλύτερη ομάδα με καλύτερες μονάδες απο την ρεάλ. τι να κάνει? να κάτσει να την φάει? ΟΧΙ κύριοι..έκανε μια ομάδα να κερδίζει την μπαρτσελόνα και το έκανε με τον πιο εμφατικό τρόπο μέσα στο σπίτι της και ΟΧΙ με λεοφωρεία στο τέρμα και τέτοια. στα ΙΣΙΑ.

πέρσυ έμαθε και πήρε ένα κύπελλο, φέτος ήδη πήρε το πρωτάθλημα και πάει να πάει και το 10ο τσάμπιονς λίγκ της ρεάλ. μιλάμε για μυθικά πράγματα για μια ομάδα που πριν την αναλάβει έφαγε 2-6 και με το που την πήρε έφαγε 5-0 και είχε 8 χρόνια νομίζω να περάσει τους 16 του τσάμπιονς λιγκ. ΜΥΘΙΚΑ.

Hoopster
22-04-2012, 03:25
With all due respect, τώρα εσείς είστε χούπηδες; :p

Τα περι putalona και puta.. ΤΕΛΟΣ! ΜΟΝΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

Οπότε, έχουμε και λέμε·
Putalona 'τοιμάσου τη μεθεπόμενη 'βδομάδα για πολύ πόνο.. το χθεσινό δεν ήτο τίποτα.. τα χειρότερα έρχονται (απ' άλλο, ωραιότερο σπορ).

Mits
22-04-2012, 04:08
Παντως οσοι λενε οτι η Μπαρτσελονα ειναι σε καμψη και ψαχνουν να βρουν τι φταιει αυτο το κατι εχει ονοματεπωνυμο Σεσκ Φαμπρεγκας.Για να χωρεσει λοιπον ο Φαμπρεγκας εχει χαλασει το διδυμο Τσαβι-Ινιεστα αφου ο δευτερος παιζει στα αριστερα μονιμα πλεον και αυτο τον εχει βγαλει τελειως εκτος ρυθμου αφου ειχε συνηθισει να συμμετεχει σε μεγαλο βαθμο στην αναπτυξη της ομαδας απο πισω.Οποτε μενει μονος ο Τσαβι αφου ο Φαμπρεγκας φετος παιζει με τους ρυθμους που επαιζε ο Ιμπραιμοβιτς στη Βαρκελωνη.Αυτο απο μονο του εξηγει πολλα στο γιατι η Μπαρτσελονα μοιαζει πιο τρωτη απο περισυ.
Αυτο βεβαια δεν μου μειωνει τον θαυμασμο για τον προπονητη Μουρινιο δηλαδη η μονη προκληση που ισως του μενει ειναι να παρει τον Ολυμπιακο και να σηκωσει το Τσ.Λ. η να παει να προπονησει την εθνικη ΗΠΑ και να παρει το Μουντιαλ.

DON
22-04-2012, 05:09
να γίνω λίγο κακός? δεν είναι ρυθμοί ιμπραίμοβιτς, του φάμπρεγκας..είναι ρυθμοί που προβλέπεται και είχαμε πει ότι θα έχει ο σεσκ αφού όπως και ο ζλάταν και κάθε νέος στην ομάδα τους δεν είναι κατάλληλα...προετοιμασμένος όσο οι παλαίουρες.

kk_SEF
22-04-2012, 10:26
ειμαι ο μονος που υποστηριζε μπαρτσα?

Οχι βέβαια :cool:

natag
22-04-2012, 13:33
Δε χαρηκα καθολου που κερδισε η Ρεαλ, καποια στιγμη θα γινοταν κι αυτο...Τεραστιος προπονητης ο Μουρινιο και για μενα ο καλυτερος στον κοσμο τα τελευταια χρονια...Ισως ο μονος που μπορει να σταματησει την κυριαρχια της Μπαρτσα...Ισως ομως να εκανε ενα λαθος, το οποιο θα φανει σε λιγες βδομαδες...Ενταξει καλο το πρωταθλημα Ισπανιας, αλλα οταν εχεις μπροστα σου ολοκληρο τσουλου, αυτος πρεπει να ειναι ο πρωτος στοχος και εκει πρεπει να κερδισεις τη Μπαρτσελονα...Τωρα θελω ακομα πιο πολυ εναν τελικο μεταξυ των δυο γιατι ειμαι περιεργος να δω τι καινουριο θα σκαρφιστει...

lamar
22-04-2012, 14:22
Ο Mπαμπης Ο Τεννες!!!

Eδω βεβαια να πουμε, οτι με την Τσελσι δεν θα επαιρνε κανενα Τσ.Λ ακομα και αν δεν γλιστρουσε ο Τερι καθως την ομαδα ολη τη χρονια την κοουτσαριζε ο Γκραντ κι αυτος την πηγε στον τελικο.

κάπου εδώ να πούμε πως αυτό είναι σαν να λέμε πως το πρωτάθλημα του 1999-2000 το πήρε ο μπιγκόν και όχι ο ντούσκο :)

Kαμια σχεση φιλος... Ο Γκραντ ανελαβε τον Σεπτεμβριο την Τσελσι αρα ολοκληρη σεζον, και την οδηγησε εκει που δεν καταφερε να την οδηγησει ΠΟΤΕ ο Ζοζε!!! Σε τελικο!!!

johny b
22-04-2012, 20:56
Έτσι κι αλλιώς καμμία σχέση. Το πρωτάθλημα το πήρε ο Μαντζουράκης με ένα 8 στα 8 αν θυμάμαι καλά. Οφ τόπικ, αλλά κατόρθωμα Κόκκαλη πώς κατόρθωσε μια χρονιά που ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό να ρίχνει από 4 γκολ σε κάθε αντίπαλο -αποκορύφωμα τα 4 σ'ένα ημίχρονο στον ΠΑΟΚ- τέλειωσε αγκομαχώντας και με την ομάδα του Κυράστα να διεκδικεί ηθικές δάφνες.
Ον τόπικ μετά το δεύτερο ματς κυπέλλου όπου ο Μουρίνιο υιοθέτησε την προσέγγιση Φέργκιουσον, δηλαδή πίεση απ'την περιοχή της Μπαρτσελόνα, και είδαμε ένα απ'τα καλύτερα ματς όλων των εποχών ήλπιζα ότι θα συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο γιατί εν σχέσει με τη Μάντσεστερ έχει και την πολυτέλεια ενός ρόστερ που μπορεί να υποστηρίξει αυτό το παιχνίδι 90 λεπτά και όχι 20-30 όπως οι πλην Ρούνεϋ μέτριοι Άγγλοι. Αλλά έχει τόσο ισχυρό σύμπλεγμα με την ήττα που δε γίνεται να μην προτιμήσει να κλέψει τη νίκη απ'το να τη ρισκάρει. Φοβούμαι ότι ο τελικός ΤΣΛ θα είναι μάπα εν τέλει.
Στα περί μεγαλύτερου προπονητή, ο Μουρίνιο μετρήθηκε με το Φέργκιουσον κι έχασε στο τέλος. Και όχι τυχαία κατηγορίες περί ντόπινγκ της Μάντσεστα ακούστηκαν την εποχή που κατοικοέδρευε στο Λονδίνο.

kseplenhs
23-04-2012, 08:58
Πάντως πέρα απο τους τίτλους που σίγουρα μετράνε,σε ένα άθλημα για να θεωρηθείς κορυφαίος όλων των εποχών,μετράει και πόσο το επηρέασες.Ο μουρίνιο ποδοσφαιρικά δεν έχει προσθέσει κάτι καινούριο που μπορούμε να πούμε πως ήταν μπροστά απο την εποχή του και παραδειγμάτισε όλους τους υπόλοιπους.Ξέρει να κερδίζει.Αναμφισβήτητο.Απο εκεί και πέρα σε σχέση με ονόματα όπως ο μιχελς και ο χερέρα πόσο έχει επηρεάσει το άθλημα?

Για μένα ο μουρίνιο είναι ένα νεότερο και πιο εξελιγμένο update του ρεχάγκελ.Μια χαρά τον τιμάει ο παραλληλισμός και μην ακούσω για χαριστέες.Ισα ίσα που πρέπει να αισθάνεται και πιο τυχερός απο τον ότο γιατί για αυτόν άνοιξαν πιο εύκολα οι πόρτες των εύρωστων οικονομικά ομάδων.Ενώ ο κακομοίρης ο ρεχάγκελ,μια φορά πήγε στη μπάγερν,τον έδιωξαν και μετά πήγε για εκδίκηση και τους έπαιρνε τίτλους στη μάπα με κάτι βέρντερ βρέμηδες και καιζερσλάουτερν.Αμφιβάλει κανείς πως ο ρεχάγκελ σε ομάδα όπως η μίλαν ή η ρεαλ δεν θα είχε 2-3 δισκοπότηρα παραπάνω?

LFO
23-04-2012, 09:43
Γελα τωρα που μπορεις Ζοσε γιατι ερχεται ο Ερνέστο....:p

tt7
23-04-2012, 10:17
Πάντως πέρα απο τους τίτλους που σίγουρα μετράνε,σε ένα άθλημα για να θεωρηθείς κορυφαίος όλων των εποχών,μετράει και πόσο το επηρέασες.Ο μουρίνιο ποδοσφαιρικά δεν έχει προσθέσει κάτι καινούριο που μπορούμε να πούμε πως ήταν μπροστά απο την εποχή του και παραδειγμάτισε όλους τους υπόλοιπους.Ξέρει να κερδίζει.Αναμφισβήτητο.Απο εκεί και πέρα σε σχέση με ονόματα όπως ο μιχελς και ο χερέρα πόσο έχει επηρεάσει το άθλημα?

Για μένα ο μουρίνιο είναι ένα νεότερο και πιο εξελιγμένο update του ρεχάγκελ.Μια χαρά τον τιμάει ο παραλληλισμός και μην ακούσω για χαριστέες.Ισα ίσα που πρέπει να αισθάνεται και πιο τυχερός απο τον ότο γιατί για αυτόν άνοιξαν πιο εύκολα οι πόρτες των εύρωστων οικονομικά ομάδων.Ενώ ο κακομοίρης ο ρεχάγκελ,μια φορά πήγε στη μπάγερν,τον έδιωξαν και μετά πήγε για εκδίκηση και τους έπαιρνε τίτλους στη μάπα με κάτι βέρντερ βρέμηδες και καιζερσλάουτερν.Αμφιβάλει κανείς πως ο ρεχάγκελ σε ομάδα όπως η μίλαν ή η ρεαλ δεν θα είχε 2-3 δισκοπότηρα παραπάνω?

Δλδ εσύ βλέπεις ομοιότητες στην φιλοσοφία του Ρεχάγκελ και του Μουρίνιο???
Όλα αυτά επειδή με την Μπάρτσα επιλέγει να παίξει κλειστά και να χτυπάει στις αντεπιθέσεις??

Εξήγησε το αν θες γιατί ο Μουρίνιο, που ο κακομοίρης το μόνο κακό που έκανε είναι να χτυπάει στα ίσια την ομάδα των ονείρων όλων των ''αντικειμενικών'', είναι ένα εξελιγμένο update του Ρεχάγκελ???

Έχω ακούσει άτομα να μην τον πάνε καθόλου σαν προπόνητη και σαν άνθρωπο αλλά τόση διάθεση να τον μειώσουν πρώτη φορά συναντάω...

johny b
23-04-2012, 10:51
Ποιά φιλοσοφία του Ρεχάγκελ; Ο Ρεχάγκελ στη Βρέμη έπαιζε επιθετικό ποδόσφαιρο. Πολύ μεγάλος προπονητής. Δεν είναι μειωτικό για το Μουρίνιο να γίνεται παραλληλισμός.

deninho
23-04-2012, 11:02
Δεν καταλαβαίνω τι το ταλαιπωρείτε; Η Μαδρίτη φέτος το παίρνει με την αξία της. Ήταν σταθερότερη, έπαιξε επιτέλους μπάλα σε κλάσικο, κέρδισε μέσα στο Κάμπ Νόου. Όλα τα έκανε. Και το σημαντικότερο; Εκμεταλλεύτηκε τα σφυρίγματα που πήρε (που παίρνει κάθε μεγάλη ομάδα) πολύ καλύτερα απ'ότι η Μπαρσελόνα. Πρωταθλήτρια Ισπανίας 2011-2012 Ρ. Μαδρίτης. Τέλος

DON
23-04-2012, 11:23
Έτσι κι αλλιώς καμμία σχέση. Το πρωτάθλημα το πήρε ο Μαντζουράκης με ένα 8 στα 8 αν θυμάμαι καλά. Οφ τόπικ, αλλά κατόρθωμα Κόκκαλη πώς κατόρθωσε μια χρονιά που ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό να ρίχνει από 4 γκολ σε κάθε αντίπαλο -αποκορύφωμα τα 4 σ'ένα ημίχρονο στον ΠΑΟΚ- τέλειωσε αγκομαχώντας και με την ομάδα του Κυράστα να διεκδικεί ηθικές δάφνες.
Στα περί μεγαλύτερου προπονητή, ο Μουρίνιο μετρήθηκε με το Φέργκιουσον κι έχασε στο τέλος. Και όχι τυχαία κατηγορίες περί ντόπινγκ της Μάντσεστα ακούστηκαν την εποχή που κατοικοέδρευε στο Λονδίνο.

1ον όσο το πήρε ο ματζούρ το πήρε και ο μπιγκόν, γι'αυτό είπα "το πήρε ο μπιγκόν". εκείνη η ΟΜΑΔΑΡΑ ήτανε το μπάγεβιτς, με παίκτες μπάγεβιτς, με λογική και σύστημα μπάγεβιτς και οι ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ γκέλες που έκανε (2 ισοπαλίες-2 ήττες) όλη την σεζόν είχανε αιτία τον μαλάκα τον μπιγκόν που επειδή κερδίζαμε με συνταγή μπάγεβιτς ήθελε να το παίξει ότι κάτι προσέφερε και έφτασε να βάζει εντεκάδα τον πουρσαιτίδη σε ρόλο μπακ και να παίζει κάτι 3-5-2 που ακόμα γελάει η γή. κατά τα άλλα κανένα κατόρθωμα κόκκαλη, η 4άρα που λες στον ΠΑΟΚ είναι ΠΡΙΝ τραυματιστεί ο Ζιοβάνι όταν και έβαλε την μυθική λόμπα έξω απο την περιοχή. μετά τραυματίζεται ο ζιοβάνι απο τον σέμο και προφανώς μια ομάδα που χάνει τον ΖΙΟΒΑΝΙ και έχει προπονητή τον μπιγκόν θα κάνει 2-3 γκέλες σε πρωτάθλημα 34 αγωνιστικών. Αυτή η παπαριά για τις δάφνες του μακαρίτη του κυράστα υπάρχει μόνο στο leoforos.gr. o κυράστας είχε το πρωτάθλημα αγκαλίτσα και αντί να το πάρει, πανυγήριζε ακόμα μετά το 2-1 και τους γάμησε ο αλεκάρας και τέζα ο κυράστας.

Απο τα ΠΟΛΛΑ κακά που έκανε ο Σωκράτης αυτό δεν ήτανε ένα απο αυτά. η ομάδα με τα 4 στον ΠΑΟΚ ακόμα και χωρίς ζιοβάνι είχε εντός έδρας ρεκόρ 16-1-0 (Ν-Ι-Η) με γκολ 54-9 δηλαδή 3.2 γκολ ανά αγώνα με την μοναδική ισοπαλία να είναι το 2-2 με τα βαζέλια που μας έδωσε τον τίτλο και 14-1-2 εκτός έδρας με γκολ 32-9 δηλαδή 1.9 γκολ ανά αγώνα με τις γκέλες να είναι το Χ με τον Εθν. Αστέρα και 2 ήττες 1 απο τον Όφη και μια απο τον βάζελο.

Στατιστικά να το πάρεις ακόμα και η μπαρτσελόνα σε 32 αγωνιστικές το να έχει κάνει ΜΗΔΕΝ εντός έδρας γκέλες και 2 στις 16 εκτός έδρας δηλαδή σε 32 αγώνες να έχει χάσει 1 και άλλο ένα Χ και αυτά εκτός έδρας είναι ΤΡΟΜΕΡΟ. Μιλάμε για απώλεια 6.25%, στα όρια του στατιστικού λάθους. (αφήνω έξω τα 2 ντέρμπι γιατί αυτά είναι άλλο πράγμα)

ΚΑΝΕΝΑΣ Κόκκαλης λοιπόν.

2ον Στα του Φέργκιουσον-Ζοζέ που μετρήθηκαν και κέρδισε ο Σερ Άλεξ ομολογώ τα κουκιά δεν μου βγαίνουν. Ο Μουρίνιο πήγε στην Τσέλσι καλοκαίρι 2004 και η Τσέλσι είχε να πάρει τίτλο απο το 1954-55.

Ο Μουρίνιο τον πήρε στον 1ο χρόνο του 2004-2005 και το πήρε και στον επόμενο χρόνο του. 2005-2006 back2back. δηλαδή στα 4 πρωταθλήματα της Τσέλσι είχε πάρει τα 2, τα μοναδικά 2 απο το 1954-55. 2/2 μάλιστα..Το 2006-2007 βγήκε 2ος πίσω απο την Μάντσεστερ. Μετά τον Σεπτέμβριο απολύθηκε.

Δηλαδή με τον Φέργκιουσον τα έστησε 3 σεζόν. Πήρε τις 2 πρώτες και έχασε την 3η σε ένα πρωτάθλημα, χώρα, νησί κτλ που ΟΛΑ τα χαρτιά ήτανε και είναι μοιρασμένα για τον Φέργκιουσον εναντίον όποιου νεοφερμένου προπονητικού αντιπάλου δέους. ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ Μουρίνιο 2 - Φέργκιουσον 1.

Παρόλαυτα την σεζόν που χάνει το πρωτάθλημα παίρνει το 1ο FA Cup της Τσέλσι μετά απο 7 σεζόν κερδίζοντας τον Φέργκιουσον στον τελικό όπως παίρνει ΚΑΙ το League Cup, όπως είχε κάνει και την 1η του σεζόν που πήρε και πρωτάθλημα παρέα, 2004-2005, έχοντας ΠΑΛΙ αποκλείσει τον Φέργκιουσον για να το πάρει στα ημιτελικά.

Δηλαδή εναντίον του Φέργκιουσον ο Μουρίνιο έπαιξε 3 σεζόν σε 3 διοργανώσεις.

3 πρωταθλήματα, πήρε τα 2, στο άλλο 2ος.
3 κύπελλα, πήρε το 1 , στην σεζόν χωρίς πρωτάθλημα, κερδίζοντας τον Φέργκιουσον.
3 λιγκ καπ, πήρε τα 2, το ένα στην σεζόν χωρίς πρωτάθλημα, κερδίζοντας στο άλλο τον Φέργκιουσον.

5/9 τίτλους ο Μουρίνιο με 2/3 πρωταθλήματα, με 1/3 κύπελλα κερδίζοντας φέργκιουσον, 2/3 λιγκ καπ κερδίζοντας στο 1 τον φέργκιουσον.

απο την άλλη έχουμε 2/9 τίτλους ο Φέργκιουσον, 1/3 πρωταθλήματα χωρίς μάλιστα να κερδίσει την Τσέλσι σε κανένα απο τα 2 ματς, 0/3 κύπελλα και στο ένα που πήγε τελικό το έχασε απο τον Μουρίνιο και 1/3 λιγκ καπ.

δηλαδή το σκορ 5-2 υπέρ του μουρίνιο με τα πρωταθλήματα 2-1, με το 1 πρωτάθλημα του φέργκιουσον χωρίς νίκη απέναντι στον ζοζέ, με τις 2 φορές που βρεθήκανε σε κύπελλο και λίγκ καπ να έγραψε ζοζέ.

δηλαδή 5-2 σε τίτλους και 2-0 σε νοκ αουτ αγώνες. και έχει κι άλλο.

Την σεζόν 2003-2004 ο Μουρίνιο στην μικρή Πόρτο πετυχαίνει τον Φέργκιουσον στους 16 του Τσαμπιολί. Αποτέλεσμα? 2-1 νίκη στο Οπόρτο, 1-1 στο Μάντσεστερ, πρόκριση και τελικά ΚΟΥΠΑ ο Μουρίνιο. Δηλαδή και στην Ευρώπη τον πέτυχε 1 φορά, με την μικρή Πόρτο, τον απέκλεισε και πήρε και την Κατσαρόλα. Δηλαδή έχουμε 6-2 με ΟΛΕΣ τις διοργανώσεις που γίνεται να τον πετύχαινε ποτέ (τσ.λ., πρωτάθλημα αγγλίας, κύπελλο, λιγκ καπ) να έχει πάρει και τα 4 ο μουρίνιο και στα 3 που γίνεται να αποκλείσει τον Φέργκιουσον να το έκανε. Δηλαδή βασικά το μόνο που δεν έκανε είναι να μην κάνει γκέλες με ΑΛΛΕΣ ομάδες το 2006-2007 να πάρει και το 3ο πρωτάθλημα και να πάρει απο τον Φέργκιουσον και το 1 κύπελλο που δεν τον πέτυχε για να τον αποκλείσει να μην το πάρει η Μαν. Γιουν.

Δηλαδή ο Μουρίνιο έχει 6-2 κατσαρόλια. 3/3 αποκλεισμούς/νίκες 1 σε τσ.λ., 1 κύπελλο, 1 λιγκ καπ.

Πάμε και στα μεταξύ τους? Είπαμε :

2003-2004 Μουρίνιο 1 - Φέργκιουσον 0, Ισοπαλία 1. (16 του τσ.λ. 2-1 και 1-1)
2004-2005 Μουρίνιο 3 - Φέργκιουσον 0, Ισοπαλία 1. (1-0 στο στ. μπρίτζ, 1-3 στο όλντ τράφορντ όπου πανυγηρίζει και την κούπα 50 χρόνια μετά η Τσέλσι με ρεκόρ παθητικού τερμάτων και βαθμών στην premier, 0-0 για το 1ο αγώνα στο λιγκ καπ στο στ. μπρίτζ, 1-2 στο όλντ τράφορντ)
2005-2006 Μουρίνιο 1 - Φέργκιουσον 1, Ισοπαλία 0. (1η νίκη Φέργκιουσον με 1-0 στο Όλντ Τράφορντ και γενικά μετά απο 6 αγώνες χωρίς νίκη, νίκη που μάλιστα σταματάει αήττητο 40 (!!!) αγώνων του Μουρίνιο στο Αγγλικό πρωτάθλημα και 1 νίκη μουρίνιο στο στ. μπρίτζ με 3-0.)
2006-2007 Μουρίνιο 1 - Φέργκιουσον 0, Ισοπαλία 2. (2 ισοπαλίες στο πρωτάθλημα με 1-1 στο ολντ. τρ. και 0-0 στο στ. μπρίτζ και 1-0 στο κύπελλο για την Τσέλσι).

Το 2008-2009 ο Μουρίνιο είναι στην Ίντερ και ο Σαριέγκι τον στέλνει ως 2ο πάνω στον Φέργκιουσον όπου και με 0-0 στο Μιλάνο και 2-0 στην Αγγλία τον αποκλείει συνοπτικά, παρόλαυτα, χάνει το Τσ.λ. μετέπειτα απο την Μπάρτσα. Μουρίνιο 0 - Φέργκιουσον 1, Ισοπαλία 1.

Κοινώς Μουρίνιο-Φέργκιουσον :

- Πρωταθλήματα 2-1, Ρεκόρ αγώνων υπέρ Μουρίνιο, 3-1 και 2 Χ (με τις 2 ισοπαλίες την σεζόν που ο Φέργκιουσον παίρνει και το πρωτάθλημα. ). Γκολ 8-3 υπέρ Μουρίνιο.

- Κύπελλα 1-0, Ρεκόρ αγώνων υπέρ Μουρίνιο, 1-0. Γκόλ 1-0 υπέρ Μουρίνιο.

- Λιγκ Κάπ 2-1, Ρεκόρ αγώνων υπέρ Μουρίνιο, 1-0 και 1 Χ. Γκολ 2-1 υπέρ Μουρίνιο.

Αγγλία Μουρίνιο 5-Φέργκιουσον 1- 3 Χ. Γκολ 11-4 υπέρ Μουρίνιο.

- Ευρώπη 1-0 ο Μουρίνιο, Ρεκόρ αγώνων, 1 Μουρίνιο, 1 Φέργκιουσον, 2 Χ. Γκολ 4-3 υπέρ Φέργκιουσον

Σύνολο :

ΚΟΥΠΕΣ
6 Μουρίνιο
2 Φέργκιουσον
ΝΙΚΕΣ
6 Μουρίνιο
2 Φέργκιουσον
5 Χ
ΓΚΟΛ
14 Μουρίνιο
7 Φέργκιουσον

επι μέρους. ο Μουρίνιο δεν έχει χάσει ΠΟΤΕ απο τον Φέργκιουσον εκτός Όλντ Τράφορντ. Όπου τον πέτυχε ή με πόρτο ή με τσέλσι ή με ίντερ στην έδρα του ή σε ουδέτερο ή κέρδισε ή δεν έχασε. Αντιθέτως στο Όλντ Τράφορντ έκανε νίκες ή χ μέχρι να κάνει την πρώτη του ήττα με 1-0 με την Τσέλσι το 2005-2006 και μετά ένα Χ το 2006-2007 και πάλι ήττα με Ίντερ.

Μουρίνιο εντός έδρας 3 νίκες-3 ισοπαλίες-0 ήττες
Φέργκιουσον εντός έδρας 2 νίκες-2 ισοπαλίες-2 ήττες
Ουδέτερο 1 νίκη μουρίνιο.

Νομίζω ήμουν ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΟΣ και είναι ξεκάθαρό ότι "ο Μουρίνιο μετρήθηκε με το Φέργκιουσον κι έχασε στο τέλος.". Ομολογώ ότι έχεις γράψει πολλά, αυτό μπαίνει για πλάκα top3 και δεδομένη θέση στο πάνθεον.

Ξέρει να κερδίζει.Αναμφισβήτητο.Απο εκεί και πέρα σε σχέση με ονόματα όπως ο μιχελς και ο χερέρα πόσο έχει επηρεάσει το άθλημα
Για μένα ο μουρίνιο είναι ένα νεότερο και πιο εξελιγμένο update του ρεχάγκελ.Μια χαρά τον τιμάει ο παραλληλισμός και μην ακούσω για χαριστέες.

ο χερέρα τι προσέφερε στο ποδόσφαιρο? τον όρο κατένα και κατενάτσιο???φοβερό. Όταν ο Ρεχάγκελ πάρει πρωτάθλημα σε ισπανία, αγγλία, ιταλία, πορτογαλία, 2 τσάμπιονς λιγκ, 1 ουεφα, καμιά 15αριά κούπες γενικότερα, διασύρει κάθε ομάδα, προπονητή, έδρα βρεθεί στο διάβα του, σπάσει όλα τα ρεκόρ άμυνας, επίθεσης, πόντων σε όλα τα πρωταθλήματα που συμμετάσχει κτλ τότε ναι είναι ο νέος Ρεχάγκελ ο Μουρίνιο.

Papaloukas_7
23-04-2012, 12:06
Για που τον βλεπετε του χρονου?Καμμια Λιβερπουλ??
Αμα αναστησει και αυτην θα ξεφυγει το πραμα...

tt7
23-04-2012, 12:14
Άμα το πάρει και φέτος το ΤσουΛου δύσκολο να φύγει απο Μαδρίτη...Θα δούμε..

Ο μόνος που μπορεί να μπει πάνω από τον Μουρίνιο κατά την γνώμη μου είναι ο Ερνστ Χαπελ (αντε και ο Αρίγκο Σάκι) και αυτό προς το παρών...

johny b
23-04-2012, 12:39
1ον όσο το πήρε ο ματζούρ το πήρε και ο μπιγκόν, γι'αυτό είπα "το πήρε ο μπιγκόν". εκείνη η ΟΜΑΔΑΡΑ ήτανε το μπάγεβιτς, με παίκτες μπάγεβιτς, με λογική και σύστημα μπάγεβιτς και οι ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ γκέλες που έκανε (2 ισοπαλίες-2 ήττες) όλη την σεζόν είχανε αιτία τον μαλάκα τον μπιγκόν που επειδή κερδίζαμε με συνταγή μπάγεβιτς ήθελε να το παίξει ότι κάτι προσέφερε και έφτασε να βάζει εντεκάδα τον πουρσαιτίδη σε ρόλο μπακ και να παίζει κάτι 3-5-2 που ακόμα γελάει η γή. κατά τα άλλα κανένα κατόρθωμα κόκκαλη, η 4άρα που λες στον ΠΑΟΚ είναι ΠΡΙΝ τραυματιστεί ο Ζιοβάνι όταν και έβαλε την μυθική λόμπα έξω απο την περιοχή. μετά τραυματίζεται ο ζιοβάνι απο τον σέμο και προφανώς μια ομάδα που χάνει τον ΖΙΟΒΑΝΙ και έχει προπονητή τον μπιγκόν θα κάνει 2-3 γκέλες σε πρωτάθλημα 34 αγωνιστικών. Αυτή η παπαριά για τις δάφνες του μακαρίτη του κυράστα υπάρχει μόνο στο leoforos.gr. o κυράστας είχε το πρωτάθλημα αγκαλίτσα και αντί να το πάρει, πανυγήριζε ακόμα μετά το 2-1 και τους γάμησε ο αλεκάρας και τέζα ο κυράστας.

Απο τα ΠΟΛΛΑ κακά που έκανε ο Σωκράτης αυτό δεν ήτανε ένα απο αυτά. η ομάδα με τα 4 στον ΠΑΟΚ ακόμα και χωρίς ζιοβάνι είχε εντός έδρας ρεκόρ 16-1-0 (Ν-Ι-Η) με γκολ 54-9 δηλαδή 3.2 γκολ ανά αγώνα με την μοναδική ισοπαλία να είναι το 2-2 με τα βαζέλια που μας έδωσε τον τίτλο και 14-1-2 εκτός έδρας με γκολ 32-9 δηλαδή 1.9 γκολ ανά αγώνα με τις γκέλες να είναι το Χ με τον Εθν. Αστέρα και 2 ήττες 1 απο τον Όφη και μια απο τον βάζελο.

Στατιστικά να το πάρεις ακόμα και η μπαρτσελόνα σε 32 αγωνιστικές το να έχει κάνει ΜΗΔΕΝ εντός έδρας γκέλες και 2 στις 16 εκτός έδρας δηλαδή σε 32 αγώνες να έχει χάσει 1 και άλλο ένα Χ και αυτά εκτός έδρας είναι ΤΡΟΜΕΡΟ. Μιλάμε για απώλεια 6.25%, στα όρια του στατιστικού λάθους. (αφήνω έξω τα 2 ντέρμπι γιατί αυτά είναι άλλο πράγμα)

ΚΑΝΕΝΑΣ Κόκκαλης λοιπόν.

2ον Στα του Φέργκιουσον-Ζοζέ που μετρήθηκαν και κέρδισε ο Σερ Άλεξ ομολογώ τα κουκιά δεν μου βγαίνουν. Ο Μουρίνιο πήγε στην Τσέλσι καλοκαίρι 2004 και η Τσέλσι είχε να πάρει τίτλο απο το 1954-55.

Ο Μουρίνιο τον πήρε στον 1ο χρόνο του 2004-2005 και το πήρε και στον επόμενο χρόνο του. 2005-2006 back2back. δηλαδή στα 4 πρωταθλήματα της Τσέλσι είχε πάρει τα 2, τα μοναδικά 2 απο το 1954-55. 2/2 μάλιστα..Το 2006-2007 βγήκε 2ος πίσω απο την Μάντσεστερ. Μετά τον Σεπτέμβριο απολύθηκε.

Δηλαδή με τον Φέργκιουσον τα έστησε 3 σεζόν. Πήρε τις 2 πρώτες και έχασε την 3η σε ένα πρωτάθλημα, χώρα, νησί κτλ που ΟΛΑ τα χαρτιά ήτανε και είναι μοιρασμένα για τον Φέργκιουσον εναντίον όποιου νεοφερμένου προπονητικού αντιπάλου δέους. ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ Μουρίνιο 2 - Φέργκιουσον 1.

Παρόλαυτα την σεζόν που χάνει το πρωτάθλημα παίρνει το 1ο FA Cup της Τσέλσι μετά απο 7 σεζόν κερδίζοντας τον Φέργκιουσον στον τελικό όπως παίρνει ΚΑΙ το League Cup, όπως είχε κάνει και την 1η του σεζόν που πήρε και πρωτάθλημα παρέα, 2004-2005, έχοντας ΠΑΛΙ αποκλείσει τον Φέργκιουσον για να το πάρει στα ημιτελικά.

Δηλαδή εναντίον του Φέργκιουσον ο Μουρίνιο έπαιξε 3 σεζόν σε 3 διοργανώσεις.

3 πρωταθλήματα, πήρε τα 2, στο άλλο 2ος.
3 κύπελλα, πήρε το 1 , στην σεζόν χωρίς πρωτάθλημα, κερδίζοντας τον Φέργκιουσον.
3 λιγκ καπ, πήρε τα 2, το ένα στην σεζόν χωρίς πρωτάθλημα, κερδίζοντας στο άλλο τον Φέργκιουσον.

5/9 τίτλους ο Μουρίνιο με 2/3 πρωταθλήματα, με 1/3 κύπελλα κερδίζοντας φέργκιουσον, 2/3 λιγκ καπ κερδίζοντας στο 1 τον φέργκιουσον.

απο την άλλη έχουμε 2/9 τίτλους ο Φέργκιουσον, 1/3 πρωταθλήματα χωρίς μάλιστα να κερδίσει την Τσέλσι σε κανένα απο τα 2 ματς, 0/3 κύπελλα και στο ένα που πήγε τελικό το έχασε απο τον Μουρίνιο και 1/3 λιγκ καπ.

δηλαδή το σκορ 5-2 υπέρ του μουρίνιο με τα πρωταθλήματα 2-1, με το 1 πρωτάθλημα του φέργκιουσον χωρίς νίκη απέναντι στον ζοζέ, με τις 2 φορές που βρεθήκανε σε κύπελλο και λίγκ καπ να έγραψε ζοζέ.

δηλαδή 5-2 σε τίτλους και 2-0 σε νοκ αουτ αγώνες. και έχει κι άλλο.

Την σεζόν 2003-2004 ο Μουρίνιο στην μικρή Πόρτο πετυχαίνει τον Φέργκιουσον στους 16 του Τσαμπιολί. Αποτέλεσμα? 2-1 νίκη στο Οπόρτο, 1-1 στο Μάντσεστερ, πρόκριση και τελικά ΚΟΥΠΑ ο Μουρίνιο. Δηλαδή και στην Ευρώπη τον πέτυχε 1 φορά, με την μικρή Πόρτο, τον απέκλεισε και πήρε και την Κατσαρόλα. Δηλαδή έχουμε 6-2 με ΟΛΕΣ τις διοργανώσεις που γίνεται να τον πετύχαινε ποτέ (τσ.λ., πρωτάθλημα αγγλίας, κύπελλο, λιγκ καπ) να έχει πάρει και τα 4 ο μουρίνιο και στα 3 που γίνεται να αποκλείσει τον Φέργκιουσον να το έκανε. Δηλαδή βασικά το μόνο που δεν έκανε είναι να μην κάνει γκέλες με ΑΛΛΕΣ ομάδες το 2006-2007 να πάρει και το 3ο πρωτάθλημα και να πάρει απο τον Φέργκιουσον και το 1 κύπελλο που δεν τον πέτυχε για να τον αποκλείσει να μην το πάρει η Μαν. Γιουν.

Δηλαδή ο Μουρίνιο έχει 6-2 κατσαρόλια. 3/3 αποκλεισμούς/νίκες 1 σε τσ.λ., 1 κύπελλο, 1 λιγκ καπ.

Πάμε και στα μεταξύ τους? Είπαμε :

2003-2004 Μουρίνιο 1 - Φέργκιουσον 0, Ισοπαλία 1. (16 του τσ.λ. 2-1 και 1-1)
2004-2005 Μουρίνιο 3 - Φέργκιουσον 0, Ισοπαλία 1. (1-0 στο στ. μπρίτζ, 1-3 στο όλντ τράφορντ όπου πανυγηρίζει και την κούπα 50 χρόνια μετά η Τσέλσι με ρεκόρ παθητικού τερμάτων και βαθμών στην premier, 0-0 για το 1ο αγώνα στο λιγκ καπ στο στ. μπρίτζ, 1-2 στο όλντ τράφορντ)
2005-2006 Μουρίνιο 1 - Φέργκιουσον 1, Ισοπαλία 0. (1η νίκη Φέργκιουσον με 1-0 στο Όλντ Τράφορντ και γενικά μετά απο 6 αγώνες χωρίς νίκη, νίκη που μάλιστα σταματάει αήττητο 40 (!!!) αγώνων του Μουρίνιο στο Αγγλικό πρωτάθλημα και 1 νίκη μουρίνιο στο στ. μπρίτζ με 3-0.)
2006-2007 Μουρίνιο 1 - Φέργκιουσον 0, Ισοπαλία 2. (2 ισοπαλίες στο πρωτάθλημα με 1-1 στο ολντ. τρ. και 0-0 στο στ. μπρίτζ και 1-0 στο κύπελλο για την Τσέλσι).

Το 2008-2009 ο Μουρίνιο είναι στην Ίντερ και ο Σαριέγκι τον στέλνει ως 2ο πάνω στον Φέργκιουσον όπου και με 0-0 στο Μιλάνο και 2-0 στην Αγγλία τον αποκλείει συνοπτικά, παρόλαυτα, χάνει το Τσ.λ. μετέπειτα απο την Μπάρτσα. Μουρίνιο 0 - Φέργκιουσον 1, Ισοπαλία 1.

Κοινώς Μουρίνιο-Φέργκιουσον :

- Πρωταθλήματα 2-1, Ρεκόρ αγώνων υπέρ Μουρίνιο, 3-1 και 2 Χ (με τις 2 ισοπαλίες την σεζόν που ο Φέργκιουσον παίρνει και το πρωτάθλημα. ). Γκολ 8-3 υπέρ Μουρίνιο.

- Κύπελλα 1-0, Ρεκόρ αγώνων υπέρ Μουρίνιο, 1-0. Γκόλ 1-0 υπέρ Μουρίνιο.

- Λιγκ Κάπ 2-1, Ρεκόρ αγώνων υπέρ Μουρίνιο, 1-0 και 1 Χ. Γκολ 2-1 υπέρ Μουρίνιο.

Αγγλία Μουρίνιο 5-Φέργκιουσον 1- 3 Χ. Γκολ 11-4 υπέρ Μουρίνιο.

- Ευρώπη 1-0 ο Μουρίνιο, Ρεκόρ αγώνων, 1 Μουρίνιο, 1 Φέργκιουσον, 2 Χ. Γκολ 4-3 υπέρ Φέργκιουσον

Σύνολο :

ΚΟΥΠΕΣ
6 Μουρίνιο
2 Φέργκιουσον
ΝΙΚΕΣ
6 Μουρίνιο
2 Φέργκιουσον
5 Χ
ΓΚΟΛ
14 Μουρίνιο
7 Φέργκιουσον

επι μέρους. ο Μουρίνιο δεν έχει χάσει ΠΟΤΕ απο τον Φέργκιουσον εκτός Όλντ Τράφορντ. Όπου τον πέτυχε ή με πόρτο ή με τσέλσι ή με ίντερ στην έδρα του ή σε ουδέτερο ή κέρδισε ή δεν έχασε. Αντιθέτως στο Όλντ Τράφορντ έκανε νίκες ή χ μέχρι να κάνει την πρώτη του ήττα με 1-0 με την Τσέλσι το 2005-2006 και μετά ένα Χ το 2006-2007 και πάλι ήττα με Ίντερ.

Μουρίνιο εντός έδρας 3 νίκες-3 ισοπαλίες-0 ήττες
Φέργκιουσον εντός έδρας 2 νίκες-2 ισοπαλίες-2 ήττες
Ουδέτερο 1 νίκη μουρίνιο.

Νομίζω ήμουν ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΟΣ και είναι ξεκάθαρό ότι "ο Μουρίνιο μετρήθηκε με το Φέργκιουσον κι έχασε στο τέλος.". Ομολογώ ότι έχεις γράψει πολλά, αυτό μπαίνει για πλάκα top3 και δεδομένη θέση στο πάνθεον.

Ξέρει να κερδίζει.Αναμφισβήτητο.Απο εκεί και πέρα σε σχέση με ονόματα όπως ο μιχελς και ο χερέρα πόσο έχει επηρεάσει το άθλημα
Για μένα ο μουρίνιο είναι ένα νεότερο και πιο εξελιγμένο update του ρεχάγκελ.Μια χαρά τον τιμάει ο παραλληλισμός και μην ακούσω για χαριστέες.

ο χερέρα τι προσέφερε στο ποδόσφαιρο? τον όρο κατένα και κατενάτσιο???φοβερό. Όταν ο Ρεχάγκελ πάρει πρωτάθλημα σε ισπανία, αγγλία, ιταλία, πορτογαλία, 2 τσάμπιονς λιγκ, 1 ουεφα, καμιά 15αριά κούπες γενικότερα, διασύρει κάθε ομάδα, προπονητή, έδρα βρεθεί στο διάβα του, σπάσει όλα τα ρεκόρ άμυνας, επίθεσης, πόντων σε όλα τα πρωταθλήματα που συμμετάσχει κτλ τότε ναι είναι ο νέος Ρεχάγκελ ο Μουρίνιο.

1. Όσο το πήρε ο Μαντζουράκης, δεν το πήρε ο Μπιγκόν. Ο Μαντζουράκης το πήρε, ο Μπιγκόν είχε φύγει.
2. Όταν βλέπεις αλλαγή προπονητή 8 αγώνες πριν το τέλος θα πει ότι κάτι πάει στραβά. Αυτό είναι το πρωτεύον. Αυτό θα κοιτάς για να καταλάβεις όταν δεν θυμάσαι. Δευτερευόντως θα κοιτάς ότι απ'τους τρεις προπονητές όλες τις γκέλες τις έχει ο ένας, άρα πάλι υπάρχει πρόβλημα.
3. Όταν ο πρόεδρος διώχνει τον πιο πετυχημένο προπονητή της ιστορίας της ομάδας του, στην αρχή ενός πρωταθλήματος όπου πάει τραίνο η ομάδα, για να φέρει άλλον όλη την ευθύνη την έχει εκείνος. Εκείνος κάνει την αλλαγή. Δεν έφυγε μόνος του ο Μπάγεβιτς. Έτσι θα σκέφτεσαι αφού δεν θυμάσαι. Μετά θα ρωτάς κάποιον παλιότερο ή σχετικότερο για να σου εξηγήσει ότι α)το 3-5-2 το έπαιξε ο Μπιγκόν γιατί όταν ήρθε του είπαν ότι έχει αμυντικό πρόβλημα η ομάδα, πάγιο ζήτημα τότε το "πού πάμε με Καραταϊδη-Ανατολάκη" β)ότι ο Πουρσαϊτίδης ήταν ένα από τα πειράματα της χρονιάς στα αριστερά μετά την πώληση Γεωργάτου την τελευταία μέρα των μεταγραφών. Πριν απ'αυτόν είχε δοκιμαστεί ο Τζόρτζεβιτς και ο Αμπονσά από κει με αντίστοιχη αποτυχία.
4. Ο Κυράστας διεκδίκησε δάφνες ηθικού πρωταθλητή. Αυτό είναι το γεγονός. Το leoforos.gr τις αποδίδει αυτές τις δάφνες. Για τις διαφορές μεταξύ καταθέτω και αποδίδω άνοιξε λεξικό. Μετά διάβασε και το λήμμα διαστρεβλώνω για εγκυκλοπαιδικούς λόγους. Η όλη προπαγάνδα περί δήθεν ανώτερης ομάδας βασίστηκε και στο ότι μετά από 3 χρόνια άνετων πειστικών επικρατήσεων επί του ΠΑΟ, στα δυο μεταξύ μας παιχνίδια ο Ολυμπιακός ήταν από φανερά κατώτερος στο πρώτο παιχνίδι ως σχετικά κατώτερος στο δεύτερο. Άλλος ειδικότερος συντελεστής αυτός που δεν υποκαθίσταται από τη βικιπαίδεια.
5. Κάθεσαι και ταλαιπωρείς τον εαυτό σου τσάμπα γιατί δεν καταλαβαίνεις ελληνικά. Εγώ είπα ότι ηττήθηκε εν τέλει απ'το Φέργκιουσον και απολύθηκε. Πρόσεξε πώς θα το αναλύεις αυτό για να καταλαβαίνεις σωστά. α)απολύθηκε από πού; Απ'την Τσέλσι. Άρα μιλάμε για τη θητεία του εκεί β)ηττήθηκε εν τέλει, άρα μιλάμε για την τελευταία περίοδο. Είναι σαφής η έκφρασή. Μην προτρέχεις λοιπόν.
Και μην αλλάζεις τα κριτήριά σου ανά περίπτωση γιατί χάνεις σε αξιοπιστία. Όταν ξοδεύεις δεκάδες γραμματοσειρές για να αποδείξεις πώς ο Ομπράντοβιτς δεν είναι καλύτερος του Ίβκοβιτς παρά το ότι έχει περισσότερα τρόπαια, σε περισσότερες ομάδες και σε μικρότερο χρονικό διάστημα, από μόνος σου έχεις αποδυναμώσει τη χρήση της στατιστικής ως μέσου απόδειξης. Και μετά πρέπει να κάνεις αναλογίες τύπου Φέργκιουσον=Βασιλακόπουλος=Βάζελος=Μπαρτσελόνα=Ντό πα=Μπουρούσης=Βλάχος=Ζήκος=Μονακό=Γκρέις Κέλι για να σου βγει.

DON
23-04-2012, 14:03
Λοιπόν παίρνεις χαρτί και στιλό και σημειώνεις...

1. πότε επιτέλους θα σταματήσεις το επιχείρημα του παππού μου, όταν ακούει ιστορικούς να μιλάνε για τον β' παγκόσμιο "ρε τι να μας πούνε αυτοί? τον ζήσανε και μιλάνε"??? Πραγματικά εσύ και ο μπαρμπής. να πω και ότι έχουμε διαφορά εγγονού με παππού? Η διαφορά μας είναι 1η γυμνασίου με 3η λυκείου υποθέτω ίσως λίγο μικρότερη ίσως λίγο μεγαλύτερη. αλλά το μοναδικό σου επιχείρημα να είναι ρε διάολε ότι ένας άνθρωπος που μιλάει για γεγονότα που τα έζησε όντας 15-16 ετών ΔΕΝ ΤΑ ΕΖΗΣΕ και ΔΕΝ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑΙ και ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΒΙΚΙΠΑΙΔΕΙΑ για να τα πει και να τα λέει πραγματικά δείχνει πόσο πολύ προσπαθείς να πιαστείς απο κάπου, απο κάτι, απο ένα έστω μικρό κομματάκι να μην γκρεμοτσακιστείς. πιάσου γερά αλλά ρε γαμώτο μιλάμε τώρα για διαστροφή να προσπαθήσεις να πείσεις τον εαυτό σου ότι ρε αυτός δεν τα έζησε-δεν τα ξέρεις όταν μιλάμε για άνθρωπο που ήτανε παρά 2 χρόνια ΕΝΗΛΙΚΟΣ.

2. πάμε πάλι. ΚΑΜΙΑ ευθύνη ο κόκκαλης. ο ολυμπιακός του 2000 μάζεψε περισσότερους πόντους, έφαγε και έβαλε λιγότερα και περισσότερα γκολ, είχε καλύτερο ρεκόρ απο τον Ολυμπιακό του 1999. Μάθε μπαλίτσα λοιπόν σε παρακαλώ. Καμία ανωτερότητα του Ολυμπιακού απο τον Παναθηναικό δεν χάθηκε. Ο Ολυμπιακός δεν γινότανε να κάνει λιγότερες γκέλες απο όσες έκανε το 1999-2000 έφτασε ΤΑΒΑΝΙ πως το λένε? δεν γίνεται, είναι στατιστικά αδύνατο σε 32 αγώνες κόντρα σε όλους πλην των 2 ντέρμπι να μην κάνεις ΜΙΑ ήττα και ΕΝΑ χ και όλα αυτά με τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ παίκτη της ομάδας σου εκτός με τραυματισμό (ζιοβάνι). μάθε μπαλίτσα λέμε. Α και που'σαι κάτι άλλο...το ότι είχα 1 ήττα και 1 χ στα ντέρμπι δεν είναι καμία ένδειξη ανωτερότητας ή υπεροπλίας ή ότι άλλο έχει το μυαλό σου. Ο Ολυμπιακός το 2010 κέρδισε εντός-εκτός τον Παναθηναικό. Το 1999 που τόσο χρησιμοποιείς μέσα στο θολωμένο σου μυαλό δεν κέρδισε ούτε ΑΕΚ, ούτε ΠΑΟ εντός έδρας και έχασε απο την ΑΕΚ στην φιλαδέλφεια (προφανώς, με μπάγεβιτς στον πάγκο). Η ΑΕΚ βγήκε 2η εκείνη την σεζόν. άρα ήττα και Χ και το 1999 με τον 2ο. μήπως και το 1999 η ΑΕΚ ήτανε ηθική πρωταθλήτρια λοιπόν? Πραγματικά αυτά που λες τα γράφει μόνο το άρθρο "φέρτε πίσω τα κλεμμένα" στο leoforos.gr όπως σου είπα.

3. και εδώ πάμε στο επόμενο. λες ότι το leoforos.gr αποδίδει...το βαζελοσάιτ δεν έχει δικαιοδοσία να ΑΠΟΔΩΣΕΙ τίποτα. μόνο να διεκδικεί όπως λες, ότι ακριβώς κάνεις και εσύ για τον ηθικό πρωταθλητή τον κυράστα. που στο καλό είδατε το ανήθικο ρε παιδιά? επειδή έτσι σας είπε το leoforos.gr? μην το πιστεύεις τζόνι μου, μην το πιστεύεις, άκου εμένα που ήμουν μέσα. ο ολυμπιακός έχανε 2-1 απο γκολ του λύμπε, στις κερκίδες είχαμε αρχίσει να αμφιβάλλουμε λίγο γιατί το φάγαμε αργά το γκολ αλλά αμέσως η αλεκάρα απάντησε με γκολ και τέλος η παραμύθα, χαμός, πανζουρλισμός τις εξέδρες. δεν ξέρω τι έγινε στον καναπέ σου ή τι άλλο έκανες εκείνη την ώρα αλλά το μόνο ανήθικο που έγινε ήτανε το έτσι γαμάει ο πειραίας που δονούσε το ΟΑΚΑ και μετά το όλο κλαίνε τα βαζελάκια στου ΟΑΚΑ τα σκαλάκια.

4. είσαι τόσο θολωμένος στην προσπάθεια σου να πιαστείς απο κάτι ρε γεροδιάολε που ξέχασες εντελώς τελείως τον ΑΜΑΝΑΤΙΔΗ το βασικότερο των βασικών μας σέντερ μπακ το 2000. Ο Κούλης έπαιζε αριστερό μπακ και ήτανε ο μοναδικός που χρησιμοποιήθηκε επι μπάγεβιτς. μετά έκανε κάτι αλχημείες με το 3-5-2 ο μπιγκόν επειδή ήτανε ΜΑΛΑΚΑΣ (κανείς δεν του είπε αυτά τα φαντασιόπληκτα που αναφέρεις) και μετά φέραμε τον τζορτζόπουλο απο τον δανεισμό στον ηρακλή και τελειώσαμε με αυτόν βασικούρα την σεζόν. ναι αυτόν τον τζορτζόπουλο που πήραμε απο το κερατσίνι μετά απο φοβερή μάχη με τα βαζέλια (μην πατήσεις γούγλ δεν τα λέει τα γεγονότα τόσο παλιά το γούγλ, πρέπει να τα θυμάσαι). το ότι φαντάστηκες αριστερό μπακ τον τζόλε με κάνει να φοβάμαι ότι ονειρεύτηκες αριστερό χαφ τον αλεξανδρή. Ο πουρσαιτίδης να ξέρεις ΚΥΡΙΩΣ έπαιζε χαφ επι μπιγκόν και τον έβαλε απο τα αζήτητα μας. ακόμα και με τα βαζέλια που έπαιξε με 3-5-2 να φανταστείς έπαιξε με πουρσανίδη-πασσαλή-πουρσαιτίδη-νινιάδη-τζόλε στα χαφ και γκόγκα-ζιοβάνι μπροστά, άσε που ξέχασες και τον κωστούλα που πέρασε και αυτός απο το αριστερό μας άκρο σε 2-3 ματσάκια με ματζούρ.

5. Όταν κάθεσαι και μου αναλύεις τα περι πουρσαιτίδη ρε γαμώτο πως μετά πάλι μου λες ότι δεν τα θυμάμαι? πως στο καλό μπορεί να επιχειρηματολογείς για αναμνήσεις μου και μετά να μου λες ρε δεν τα θυμάσαι άσε την βικιπαιδεία. δηλαδή σε τι πελάγη κολυμπάς γαμώτο? πάτα λίγο στεριά να στρώσεις μιλάμε για τρικυμία στο κρανίο! δηλαδή να μην θυμάσαι ότι αριστερό μπακ ήτανε ο κούλαρος? έχεις ξεχάσει τόσο γρήγορα? εγώ το κάζο που φάγαμε με κούλη στο μόλντε δεν θα το ξεχάσω ποτέ...μάλιστα ο πρίγκιπας είδε τα σκούρα και έβαλε τον άντζα στο 2-1 μπας και σώσει τα άσωστα αλλά μπααα...βέβαια εσύ φαντάστηκες τον αμπονσά αριστερό μπακ. ποιόν τον αμπονσά που ήτανε τραυματισμένος την μισή σεζόν και συνολικά έπαιξε δεν έπαιξε 10 αγώνες 2 σεζόν σε εμάς αφού ούτε ο μπάγεβιτς ντρεπότανε να βάλει παίκτη απο τον πανελευσυνιακό (ο ρέζιτς της εποχής).

6. εδώ θα επαναλάβω. ο Ολυμπιακός του 1999-2000 δεν γινότανε να πάει καλύτερα. ήτανε ανέφικτο, πως το λένε ρε παιδί μου. Το μόνο που άλλαξε ήτανε ότι ο βάζελος έπαιξε καλύτερα απο το τραγικό 1998-99. σκέψου ότι το 1999-2000 κερδίσαμε ακόμα και την ΑΕΚ, ΜΕΣΑ ΕΞΩ με 2 μπαλάκια μέσα 3 έξω, μάλιστα ήτανε πολύ περήφανος ο πρόεδρος μας για να δεχθεί γκέλα στο ντεμπούτο του μπιγκόν με την ΑΕΚ, αφού φάγαμε τον ντούσκο "γιατί δεν κέρδαγε την ΑΕΚ ο μούλος" και έγινε στα φιλαδέλφεια κάτι πολύ όμορφο και ηδονικό για όσους θυμούνται. ήτανε μάλιστα τόσο αστείος ο μπιγκόν που όταν ήρθε στην 1η προπόνηση του είπε "θέλω να παίξω 3-5-2 τι θέση σας αρέσει να παίζετε κύριοι" και ο στελάρας ο πονηρός του λέει σέντρε φορις και έτσι ο ιταλός για "τιμωρία" τον βάζει ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΧΑΦ και έτσι φτάνουμε να τρώμε 3 μπαλάκι απο την γιούβε μέσα στο οακα όπου και ο μπιγκόν ΑΦΗΣΕ το 3-5-2 (ας έκανε και αλλιώς ΧΟ ΧΟ ΧΟ). Αυτό ήτανε το 3-5-2 του..

7. ξέχασα να σχολιάσω. Ο Μπιγκόν για να σου χαλαρώσω την τρικυμία σου, δεν έφυγε επειδή έκανε γκέλες αλλά γιατί ο κόσμος δεν τον ήθελε και κράζαμε ΣΕ ΝΙΚΕΣ μας στο ΟΑΚΑ ότι δεν παίζουμε μπάλα και έχει θάψει τον βασιλομπίλαρο και λιγότερο τον σίνιτσα και έφτασε ο κόμπος στο χτένι όταν για να χωρέσει το παιδί του τον πουρσαιτίδη τον έβαλε σε 1 ματς αριστερό μπακ και έκανε μια γκέλα στην καισαριανή με τον αστέρα. εκεί τελείωσε κιόλας. αλλά παρόλαυτα θα όφειλες να θυμάσαι πως ακόμα και όταν έφυγε έλεγε μέσω κύκλων "μα είμαστε πρώτοι στην βαθμολογία". Ελπίζω να χρησιμοποιήσεις καλύτερα επιχειρήματα απο το ότι δεν θυμάται ένας 15χρονός άνθρωπος. πραγματικά καλύτερα όμως.

υ.γ. 1 όπως βλέπεις δεν σχολιάζω καν αυτά τα παλαβά που λες για φέργκιουσον και μουρίνιο. να έχεις δίκιο τα στήσανε και έχασε. όπως είπες γλαφυρά "ο Μουρίνιο μετρήθηκε με το Φέργκιουσον κι έχασε στο τέλος." σου είπα και πριν. ΣΤΟ ΠΑΝΘΕΟΝ ΣΟΥ καταγράφεται. ααα και που'σαι ρε μια info. ο μουρίνιο έφυγε γιατί ο αμπράμοβιτς τον κατηγορούσε ότι δεν του φέρνει το τσαμπιολί. όχι επειδή έχασε 1 στα 3 πρωταθλήματα. άνοιξε την βικιπαιδεία το λέει να μάθεις.

υ.γ. 2 μικρή λεπτομέρεια. ο ίβκοβιτς είναι καλύτερος του ομπράντοβιτς στο δικό μου μυαλό γιατί έχει πάρει ΟΛΑ τα τρόπαια και μετάλλια που είναι δυνατόν να κατακτήσει προπονητής. αυτό δεν το έχει κάνει ο ζοτς. επίσης στα μεταξύ τους ματς υπάρχει μια μάλλον θα το έλεγα κακή σχέση του ζοτς με την νίκη, ακόμα και με το 6sfirixtranity στο ελλαδιστάν. τέλος κάπου εδώ να πούμε πως ποτέ μα ποτέ ο ομπράντοβιτς δεν κατέκτησε πρωτάθλημα ελλάδος με τον παοκ, δεν έβγαλε τον πανιώνιο ευρωλίγκα, δεν πήρε ευρωπαικό με την ΑΕΚ και τρέμπλ με τον Ολυμπιακό. αυτά τα ολίγα προς το παρόν α και που'σαι. ο ομπράντοβιτς λόγω τίτλων είναι πιο ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ όχι ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ. Πιο επιτυχημένος απο τον Ντούντα βάση τίτλων ευρωπαικών είναι και ο Μάλκοβιτς. ααα και μάθε να μην συγκρίνεις μπάλα με μπάσκετ γιατί σε λίγο σε βλέπω να προσπαθείς να μας αποδείξεις ότι ο πελέ είναι ο μεγαλύτερος ποδοσφαιριστής γιατί έβαλε περισσότερα χατρίκ απο τα τρίποντα του Τζόρνταν. τρικυμία στην καρδιά εκτός απο το μυαλό διακρίνω. δεν πρέπει.

johny b
23-04-2012, 15:13
Έγινε κουρκούτι το κεφάλι μου πάλι. Να δεις τί καλό παιδί είμαι και σεβαστικό όμως έδωσα-πήρα μια δυο τρεις το κατάφερα όλο να το διαβάσω.
Σταχυολογώ τα κυριότερα γιατί ολόκληρο είναι ασυμμάζευτο. Όταν κάποιος διεκδικεί έναν ηθικό τίτλο, μπορεί να του τον αποδώσει ο καθένας. Διότι ο ηθικός τίτλος, όπως και κάθε ιδεατό πράγμα, δεν έχει αντικειμενικό κριτήριο και δεν τον αποδίδει -εν προκειμένω για πρωτάθλημα- κάποια αρχή. Το πρωτάθλημα Ελλάδας το έδινε τότε η ΕΠΑΕ και το πήρε ο Ολυμπιακός. Τον τίτλο του ηθικού πρωταθλητή μπορούσε να τον διεκδικήσει και ο Εθνικός Αστέρας για παράδειγμα και να του τον αποδώσει και η εφημερίδα "τα νέα της Καισαριανής".
Κοίτα να δεις τώρα πώς προσεγγίζεις το διάλογο. Να κάνουμε μια ανάλυση της μεθόδου DON. Λέω εγώ "Η όλη προπαγάνδα περί δήθεν ανώτερης ομάδας βασίστηκε και στο ότι μετά από 3 χρόνια άνετων πειστικών επικρατήσεων επί του ΠΑΟ, στα δυο μεταξύ μας παιχνίδια ο Ολυμπιακός ήταν από φανερά κατώτερος στο πρώτο παιχνίδι ως σχετικά κατώτερος στο δεύτερο".
1) ο εγκέφαλός σου αφαιρεί τα μπολνταρισμένα
2) ανασκευάζεις την πρόταση έτσι "ο ΠΑΟ ήταν ανώτερη ομάδα και αυτό αποδεικνύεται από τα μεταξύ μας ντέρμπυ"
3) ψάχνεις αναλογία να ταιριάζει με τη διαστροφή και
4) έτοιμη η donολογία
"πώς μας λες ότι ήταν ηθικός πρωταθλητής ο ΠΑΟ, που το λέει και το leoforos.gr, επειδή κέρδισε τα ντέρμπυ ενώ κι εμείς τα κερδίσαμε το 2009 και με το μπάγεβιτς δεν τα είχαμε κερδίσει αλλά είμαστε δίκαιοι πρωταθλητές και μάθε μπαλίτσα πιτσιρικά με τον τρελλό της Λέρου".
Έτσι από κάτι που καταλαβαίνει και διανοητικά καθυστερημένος χιμπαντζής, ότι δηλαδή τα αποτελέσματα σε ντέρμπυ μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως προπαγάνδα και από ένα γεγονός που υποθέτω αναγνωρίζουν όλοι εδώ, ότι δηλαδή απ'τα 14 πρωταθλήματα τα πιο αμφισβητημένα ήταν εκείνα με τον Κυράστα και το Βάλνερ -χωρίς, και το επισημαίνω επειδή ξέρω πόσο καλοπροαίρετος είσαι, η αμφισβήτηση να σημαίνει και δίκαιο- καταλήγουμε σε μια ατέλειωτη κουβεντούλα που θα ζήλευε και ο λατρευτός seibutis.
"ότι ο Πουρσαϊτίδης ήταν ένα από τα πειράματα της χρονιάς στα αριστερά"
"Πριν απ'αυτόν είχε δοκιμαστεί ο Τζόρτζεβιτς και ο Αμπονσά από κει με αντίστοιχη αποτυχία" Τί καταλαβαίνουμε; Ότι ένας απ'τους κάμποσους που έπαιξαν αριστερά ήταν ο Πουρσαϊτίδης. Και ότι πριν δοκιμαστεί εκεί από τον Μπιγκόν, έπαιξαν και ο Τζόλε με τον Αμπονσά. Αυτά στα ελληνικά. Αλλά είναι λίγο βαρετό.
Let us do a donology again
α) Αφαιρούμε τα μπολντ
β) ανασκευάζουμε το αρχικό ως εξής "ο Πουρσαϊτίδης έβγαλε όλη τη χρονιά ως αριστερό μπακ και οι μόνοι που δοκιμάστηκαν από κει εκτός απ'αυτόν ήταν ο Τζόρτζεβιτς με τον Αμπονσά".
γ) ψάχνουμε στο γκουγκλ με όρο "αριστερό μπακ 1999", "Πουρσαϊτίδης 1999", "Μπιγκόν Πουρσαϊτίδης" κτλ κτλ
δ) απαριθμούμε όσους καταρρίπτουν το τη διαστρεβλωμένη πρόταση
ε) κάνουμε έντιτ προσθέτοντας όσους καινούργιους βρίσκουμε, γιατί έχει πολλές σελίδες το γκουγλ
Στα αγωνιστικά δεν θα κάνω επιμέρους σχόλια και γιατί βαριέμαι αλλά και γιατί έχεις πάντοτε την ευγενή καλοσύνη να απαλλάσσεις το συνομιλητή σου απ'την υποχρέωση -γιατί η επανάληψη σκοτώνει την όποια ευχαρίστηση- να σε εκθέσει.

DON
23-04-2012, 15:28
και πάλι τα ίδια. δεν θυμάται ο 15χρονός άνθρωπος. α και φυσικά κουβέντα για την ταμπακιέρα καμία..εγάλε αινστάιν..Παραφροσύνη είναι το κάνεις ξανά και ξανά το ίδιο πράγμα και να περιμένεις διαφορετικά αποτελέσματα. να'σαι καλά. α και που'σαι :

"ο Μουρίνιο μετρήθηκε με το Φέργκιουσον κι έχασε στο τέλος."

υ.γ. τζόνι κάνε μου μια χάρη. πες μου σε παρακαλώ ποιός άλλος εκτός απο τον κυράστα και την ηχώ και εσένα θα έγραφε αυτό "τέλειωσε αγκομαχώντας και με την ομάδα του Κυράστα να διεκδικεί ηθικές δάφνες." για τον Ολυμπιακό που είχε 34 νίκες, 2 ισοπαλίες, 2 ήττες, ρεκόρ ενεργητικού, παθητικού, διαφοράς τερμάτων και πόντων.

συμπληρώνω μικρή, ασήμαντη πληροφορία έτσι για να έχουμε ρε παιδί μου να λέμε, απλά να έχουμε τα facts.

ο δάσκαλος, ο άνθρωπος που τα έζησε στο πετσί του, ο έμπειρος, ο γέροντας, ο παλαίουρας, η παλιοσειρά, ο άνθρωπος που μεγάλωσε με ιωαννίδη και δεν ξέρουμε εμείς, που έφαγε τα πέτρινα με το κουτάλι και εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε πως ήσαντο τότενες, ο άνθρωπος που τα έχει όλα καταγεγραμένα εγκυκλοπαίδεια για τα πάντα όλα απο το 1990 και μετά είναι γεννημένος,

11-7-1983

εγώ ο άσχετος το μικρότερο γατάκι που μιλάει απο την βικιπαιδεία που δεν τα θυμάται γιατί δεν τα έζησε, που τι να του πω απο την ζωή του γεννήθηκα στον μάταιο τούτο κόσμος 18 μήνες μετά

31-1-1985

ΞΕΡΕΙΣ λοιπόν τι είναι να ζεις τον ιωαννίδη το 1993 σαν 10χρονό και τι σαν 8.5 χρονό? τι είναι να ζεις τον μπάγεβιτς το 1999 ως 16 χρονό και τι σαν 14.5 χρονό???

ΓΙΓΑΝΤΙΑΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΥΡΙΟΙ. Καθίστε κάτω και διαβάστε τον 18 μηνών γηραιότερο σοφό γέροντα που τα έχει ζήσει όλα. Ψιψίνια.

johny b
23-04-2012, 17:21
και πάλι τα ίδια. δεν θυμάται ο 15χρονός άνθρωπος. α και φυσικά κουβέντα για την ταμπακιέρα καμία..εγάλε αινστάιν..Παραφροσύνη είναι το κάνεις ξανά και ξανά το ίδιο πράγμα και να περιμένεις διαφορετικά αποτελέσματα. να'σαι καλά. α και που'σαι :

"ο Μουρίνιο μετρήθηκε με το Φέργκιουσον κι έχασε στο τέλος."

υ.γ. τζόνι κάνε μου μια χάρη. πες μου σε παρακαλώ ποιός άλλος εκτός απο τον κυράστα και την ηχώ και εσένα θα έγραφε αυτό "τέλειωσε αγκομαχώντας και με την ομάδα του Κυράστα να διεκδικεί ηθικές δάφνες." για τον Ολυμπιακό που είχε 34 νίκες, 2 ισοπαλίες, 2 ήττες, ρεκόρ ενεργητικού, παθητικού, διαφοράς τερμάτων και πόντων.

συμπληρώνω μικρή, ασήμαντη πληροφορία έτσι για να έχουμε ρε παιδί μου να λέμε, απλά να έχουμε τα facts.

ο δάσκαλος, ο άνθρωπος που τα έζησε στο πετσί του, ο έμπειρος, ο γέροντας, ο παλαίουρας, η παλιοσειρά, ο άνθρωπος που μεγάλωσε με ιωαννίδη και δεν ξέρουμε εμείς, που έφαγε τα πέτρινα με το κουτάλι και εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε πως ήσαντο τότενες, ο άνθρωπος που τα έχει όλα καταγεγραμένα εγκυκλοπαίδεια για τα πάντα όλα απο το 1990 και μετά είναι γεννημένος,

11-7-1983

εγώ ο άσχετος το μικρότερο γατάκι που μιλάει απο την βικιπαιδεία που δεν τα θυμάται γιατί δεν τα έζησε, που τι να του πω απο την ζωή του γεννήθηκα στον μάταιο τούτο κόσμος 18 μήνες μετά

31-1-1985

ΞΕΡΕΙΣ λοιπόν τι είναι να ζεις τον ιωαννίδη το 1993 σαν 10χρονό και τι σαν 8.5 χρονό? τι είναι να ζεις τον μπάγεβιτς το 1999 ως 16 χρονό και τι σαν 14.5 χρονό???

ΓΙΓΑΝΤΙΑΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΥΡΙΟΙ. Καθίστε κάτω και διαβάστε τον 18 μηνών γηραιότερο σοφό γέροντα που τα έχει ζήσει όλα. Ψιψίνια.

Αν κατάλαβα καλά, με λες παράφρονα, 18 μηνών βρέφος στο μυαλό και βάζελο.

DON
23-04-2012, 17:30
για να καταλάβεις καλά, είπα μια ρήση του αινστάιν, είπα την πραγματικότητα ότι παραδίδεις μαθήματα γνώσεων και εμπειρίας όταν με περνάς 18 μήνες και τέλος κάτι που σου είπα και πριν. πως στον πανικό σου έχεις αρχίσει και χρησιμοποιείς επιχειρήματα βάζελων, όπως ο ηθικός πρωταθλητής κυράστας. ευχαριστώ.

KonTaz
23-04-2012, 17:59
Ο Μπουρούσης όμως ντοπέ.Η γη γυρίζει και τα σχόλια όταν δεν μας κάνουν σβήνονται ακαριαία.

Θα πω και εγώ μια ρήση του Einstein:

Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες.

johny b
23-04-2012, 20:38
για να καταλάβεις καλά, είπα μια ρήση του αινστάιν, είπα την πραγματικότητα ότι παραδίδεις μαθήματα γνώσεων και εμπειρίας όταν με περνάς 18 μήνες και τέλος κάτι που σου είπα και πριν. πως στον πανικό σου έχεις αρχίσει και χρησιμοποιείς επιχειρήματα βάζελων, όπως ο ηθικός πρωταθλητής κυράστας. ευχαριστώ.

Επιχείρημα βάζελων είναι ότι ο Κυράστας ήταν ηθικός πρωταθλητής. Εγώ είπα ότι οι βάζελοι λένε ότι ο Κυράστας είναι ηθικός πρωταθλητής. Πριν αναλύσεις ρήσεις Αηνστάην νομίζω απαραίτητο είναι να μπορείς να αναλύσεις ρήσεις ΤζόνιΜπι.
Αλλά δεν ήξερα ότι είσαι 26 (και μισό). Πού να το καταλάβω; Έχεις ένα εφηβικό πάθος που παραπλανά.

GEMAN7
24-04-2012, 02:12
Δεν παίζεστε…

http://2.cf.mdi.m3cdn.net/wp-content/uploads/2011/11/a2a5bluesteel.jpg

DON
24-04-2012, 10:52
" Μην μασάτε πατατάκια όταν βλέπετε ποδόσφαιρο. Ο Μουρίνιο πήρε με την Πόρτο το ΟΥΕΦΑ, πήρε και το Τσάμπιονς Λιγκ, πήρε και πρωτάθλημα και Κύπελλο. Πήγε στην Τσέλσι, πήρε το πρωτάθλημα μετά από 50 χρόνια, πήρε το Κύπελλο, πήγε και στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Πήγε στην Ίντερ, πήρε το πρωτάθλημα, πήρε το Κύπελλο, πήρε και το Τσάμπιονς Λιγκ μετά από δεκαετίες! Πήγε στη Ρεάλ και την ανέστησε, πήρε το Κύπελλο, πήρε το πρωτάθλημα τώρα, για να δούμε τι θα κάνει και στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Αν κάνει καμία πλάκα και πάρει το Τσάμπιονς Λιγκ με τη Ρεάλ φέτος, θα έχει ξεφτιλίσει το σύμπαν! Θα είναι ο μόνος προπονητής στην ιστορία που θα έχει πάρει με 3 διαφορετικές ομάδες το πρωτάθλημα Ευρώπης, και μάλιστα στα 49 του χρόνια! Φανταστείτε τι άλλο έχει μπροστά του να κάνει, θα αφήσει εποχή. "

Στα είπα καλά? Στα εξηγώ ωραία? Μάθε μπαλίτσα..ΜΑΘΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ!

deninho
24-04-2012, 11:23
Αν αναλάβει τον Ολυμπιακό και τον πάει τελικό Τσου Λου (όχι να το πάρει), τότε ναι είναι εκπληκτικός. Όχι ότι δεν είναι μεγάλο κατόρθωμα αυτό που έκανε, αλλά πέρα από την Πόρτο, σε όλες τις άλλες ομάδες που δούλεψε είχε τεράστιο μπάτζετ που οδηγούσε σε μια πάρα πολύ καλή ενδεκάδα (άριστες 11 μονάδες) και απίστευτο βάθος στον πάγκο.

DON
24-04-2012, 11:29
καλά αυτά τα μεγάλα budget και παικταράδες και βάθος κτλ. αλλά όλα αυτά σε τσέλσι, σε ίντερ, τώρα σε ρεάλ ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ τον Μουρίνιο ΤΙ κάνανε? Ο καλύτερος παίκτης του κόσμου για την σεζόν 2010 Σνάιντερ, που είναι τώρα ας πούμε? ο Μαικόν? ή της Τσέλσι οι παίκτες κτλ?

το ότι ο Μουρίνιο μπορεί να παίρνει το 150% απο ΟΛΟΥΣ τους παίκτες του και να φαίνονται ισάξιοι και καλύτεροι απο τους αντιπάλους τους δεν τους κάνει τέτοιους. ίσα-ίσα..με τον τιάγκο μόττα να αποκλείεις τον τσάβι είναι πολύ κοντά στο να πάρεις όχι τσ.λ. αλλά γιουρόπα με έναν Ολυμπιακό.

deninho
24-04-2012, 12:12
Ο καλύτερος παίκτης του κόσμου για την σεζόν 2010 Σνάιντερ, που είναι τώρα ας πούμε? ο Μαικόν? ή της Τσέλσι οι παίκτες κτλ?

καλό ερώτημα. Πιθανώς η απάντηση να βρίσκεται σε αυτό (http://www.dailymail.co.uk/sport/article-1257933/Martin-Samuel-Jose-Mourinho--just-stop-needling-Chelsea-come-clean.html) το άρθρο (στο πρώτο κομμάτι)

DON
24-04-2012, 12:24
δεν είναι θέμα ντόπας. ο σνάιντερ δεν έγινε μηχανάκι με τον μουρίνιο και ξαφνικά έγινε νεφροπαθής. μπερδέυεις τον μουρίνιο με τους μπαρτσελονάκηδες. Καμία ομάδα του Μουρίνιο δεν είχε την φήμη της άφθαρτης, της μηχανής που δεν σταματάει να τρέχει ή της υπερφυσικής αντοχής. αυτά τα έχει η μες κε ουν κλάμπ που με 14 παίκτες πάει 4 χρόνια τώρα αδιάκοπα.

το 1ο κομμάτι του άρθρου αναλύει το πόσο μεγάλος είναι ο Ζοζέ και πόσο εκπληκτικά mindgames παίζει!Άκου Dr. Needles. Μουρίνιο σε αγαπάμε!

deninho
24-04-2012, 12:29
δε μίλησε κανείς για ντόπα. εσύ έβγαλες το συμπέρασμα αυτό

johny b
24-04-2012, 12:31
Προφανές είναι. Για να κερδίσεις την Μπαρτσελόνα που είναι ντοπαρισμένη πρέπει να ντοπαριστείς κι εσύ. Τους ντοπάρει ο εγκληματίας. Ειδικά στο δεύτερο ματς κυπελλου που τους είχε χώσει μέσα στο τέρμα η Ρεάλ είναι κατανοητό ότι τους είχε ταϊσει απ'τα χοντρά τα χάπια που δίνουν στα άλογα στον ιππόδρομο.

DON
24-04-2012, 12:33
δε μίλησε κανείς για ντόπα. εσύ έβγαλες το συμπέρασμα αυτό

α ε επειδή έβγαλα το λάθος συμπέρασμα εγώ, για πες εσύ τι εννοείς με το " Πιθανώς η απάντηση να βρίσκεται σε αυτό το άρθρο (στο πρώτο κομμάτι) " να το πιάσω?

KingJames
24-04-2012, 12:34
Nτοπαρισμένοι είναι του Μουρίνιο.Τέλος.

tt7
24-04-2012, 12:36
Πόσο τσούζει ο Ζοζέ, πόσο??

Ντάξει, μιλάνε για ντόπα οι οπαδοί της Μπάρτσα μετά το περιστατικό με τον Αμπιντάλ...

Τι τους έχεις κάνει ρε Ζοζέ?? Φύγε από την Ρεάλ θες πιο μαγκιώρικη ομάδα, ομάδα που να φοράει κόκκινα και να είναι διάβολοι...χ.αχαχα

johny b
24-04-2012, 12:46
Παιδικές αναγνώσεις. Μπαρτσελόνα-Ρεάλ γαμέονται εκ γεννετής και δια βίου. Στην παρούσα φάση περισσότερο η Μπαρτσελόνα γιατί μας τα σπάει. Αλλά το σωστό να λέγεται. Φουλ ντόπινγκ από Ζοζέ όπου πάει. Γι'αυτό καταστρέφονται μετά οι ομάδες του. Χάνεται η.....επιστημονική του υποστήριξη

deninho
24-04-2012, 18:02
δε μίλησε κανείς για ντόπα. εσύ έβγαλες το συμπέρασμα αυτό

α ε επειδή έβγαλα το λάθος συμπέρασμα εγώ, για πες εσύ τι εννοείς με το " Πιθανώς η απάντηση να βρίσκεται σε αυτό το άρθρο (στο πρώτο κομμάτι) " να το πιάσω?

τίποτα παραπάνω απ'όσα λέει το άρθρο. Ότι η μέθοδος που ακολουθεί (και είχε κατηγορηθεί από παίχτη της Τσέλσι) ναι μεν προσφέρει γρήγορη αποκατάσταση τραυματισμών και καλύτερη απόδοση -παρ'όλα αυτά δε θεωρείται παράνομη-, αλλά δεν είναι αρκετά δοκιμασμένη όσον αφορά στην ασφάλειά της.

DON
24-04-2012, 18:16
ε εντάξει δεν μίλησες για ντόπα αλλά για "μέθοδο αποκατάστασης και καλύτερης απόδοσης που παρόλο που δεν θεωρείται παράνομη δεν είναι δοκιμασμένη για την ασφάλεια της"

δηλαδή εντάξει ρε φίλε δεν σε είπαμε και πούστη σε είπαμε "άντρα που του αρέσει να ψάχνει όλες τις πτυχές τις σεξουαλικότητας του που παρόλο που δεν έχει προχωρήσει ακόμα σε πλήρη ερωτική επαφή με άλλον άντρα δεν αρνείται ότι του σηκώνεται-κάγκελο όταν βλέπει έναν αντρικό στέρνο"

Eleni7
24-04-2012, 22:40
Εγκλημα ο Τερι.Γκαφα που θα μεινει οπως αυτη με το πεναλντι στον τελικο της Μοσχας.Η Μπαρτσα πολυ καλυτερη βεβαια....

Djole11
24-04-2012, 22:46
Tα λέει ωραία ο Σωτηρακόπουλος ..

KonTaz
24-04-2012, 22:55
Σωτηβρακόπουλε προσοχή στον οισοφάγο σου.Γελοίε

redglove
24-04-2012, 23:00
Άστρο λαμπρό τους οδηγεί.

tsak8
24-04-2012, 23:02
Απο τα καλύτερα μπουκώματα εβερ ρε Σωτηρακό ειδήμονα
Πήγε να μου μείνει το παστίτσιο στο λαιμό(ναι παστίτσιο, τυχαίο)

KonTaz
24-04-2012, 23:04
Είναι ηδονικό αυτό που συμβαίνει.Κράτα γερά.

walter berry
24-04-2012, 23:30
ετσι και το βαλουνε οι καταλανοι θα μπει ολο το καμπ νου μεσά! και τα 4 διαζωματα!

Eleni7
24-04-2012, 23:41
Εβαλε γκολ ο Τορες;ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

KonTaz
24-04-2012, 23:41
Χαρτί χαρτί

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
24-04-2012, 23:41
Είναι ηδονικό αυτό που συμβαίνει.Κράτα γερά.

ΔΕΝ γίνεται.....:eek:

Eleni7
24-04-2012, 23:42
Και που εισαι,Σωτηρακοπουλε

http://2.bp.blogspot.com/-mvB0gi9EeFU/TszEHhdpE7I/AAAAAAAAABg/PRX10rhTupg/s1600/%25CE%25B5%25CE%25BB%25CE%25BB%25CE%25B7%25CE%25BD %25CE%25B9%25CE%25BA%25CE%25BF%25CF%2582%2B%25CE%2 5BA%25CE%25B1%25CF%2586%25CE%25B5%25CF%2582.jpg

Djole11
24-04-2012, 23:43
Didier Drogba

walter berry
24-04-2012, 23:45
οτι πιο ΑΡΧΙΔΑΤΟ έχω δει στο ευρωπαικο ποδόσφαιρο τα τελευταία 10 χρόνια! ένα σκαλί πιο κάτω απο την λίβερπουλ στην ανατροπή του 3-0 με την Μίλαν.
κόντρα στην ΜΑΦΙΑ του πλατινή και της καταλονίας. κοντρά σε ΟΛΑ. ετσί το πεος του ντρογμπα ρε! ΕΚΔΙΚΗΣΗ!