PDA

View Full Version : Αθλητική Συζήτηση


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

standby25
03-12-2012, 18:49
Τι εννοεις οτι ο Φαρινος,ο Μεντιετα,ο Ζεραρντ και ο Κλαουντιο Λοπεζ καπου το 1999 εως 2002 το γεμιζανε το Κανελλονι

DON
03-12-2012, 18:53
γιατί πότε έπαιζε ντοπαρισμένη? Μετά την εποχή του επιβήτορα της ντόπας, Έκτορ Ραούλ Κούπερ δεν νομίζω ότι έχουμε τέτοια δείγματα. Και μιας και είπες για ντόπα, καλή πάσα. Έβλεπα εχθές επεισόδιο κύκλου 1ου απο House MD. Ξέρω άργησα αλλά κάλλιο αργά παρά ποτε.

Έλεγε που λέτε για έναν επαγγελματία αθλητή μπέιζμπολ που είχε ΝΕΦΡΙΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ και άρχισε να του χαλάει και το συκώτι, απο στεροιδή (ντόπα) δηλαδή...και αμέσως τι θυμήθηκα ο άτιμος.........

Chase suggests Addison's disease, but House thinks the kidney damage is due to past steroid use.

AS may exert a profound adverse effect on the liver. This is particularly true for orally administered AS. The parenterally administered AS seemto have less serious effects on the liver. Testosterone cypionate, testosterone enanthate and other injectable anabolic steroids seem to have little adverse effects on the liver.

http://momento24.com/en/wp-content/uploads/2010/09/Luciano-Galletti.jpg

http://headbandsandheartbreak.files.wordpress.com/2012/05/eric-abidal.jpg

KonTaz
03-12-2012, 18:59
Ρε μάγκα Ντον,πανεπιστήμονας είσαι ρε

DON
03-12-2012, 19:00
επιστήμονας δεν ξέρω. πρόβατο σίγουρα δεν είμαι.

KonTaz
03-12-2012, 19:05
Έκανες σύνδεση μεταξύ House,Αμπιντάλ και Γκαλέτι. Αν αυτό δεν είναι βαθιά γνώση του αντικειμένου τότε τι είναι?

johny b
03-12-2012, 21:15
Στο Μουρίνιο μια πρόκληση μένει. Η ίδια που έχει και ο αντίστοιχος, και είδωλό του, στο μπάσκετ Ζέλικο Ομπράντοβιτς. Να φτιάξει μια ομάδα να παίζει και λίγο μπάλα. Αυτός κι ο Ομπράντοβιτς έχουνε τερματίσει το cheat νίκης άνευ θεάματος.

standby25
03-12-2012, 22:44
Να τα λεμε ολα
Πρωτη και δευτερη χρονια Πορτο επαιξε πολυ καλο ποδοσφαιρο.Ειδικα τελικο με Μονακο 2004 μιλαμε για απολυτη κονιορτοποιηση σε επιθεση κ αμυνα
Μολις αρχισε να νιωθει πραγματικη πιεση σε Τσελσι και Ιντερ αργοτερα το γυρισε στο πιο τακτικο-αμυντικο στυλ

johny b
03-12-2012, 22:53
Μου φαίνεται πικ εν ρολ έπαιζε και επί εποχής Πόρτο. Γι'αυτό το λόγο ο πιο δύσκολος αντίπαλος που είχε τη διετία αυτή ήταν -και κατά δήλωσή του- ο Παναθαναϊκός. Μουρίνιο-Μαρκαριάν και τέζα η τερέζα σε 210 λεπτά μαστιγώματος των οφθαλμών.
Μην παρεξηγηθώ, δεν είναι μικρό πράγμα να νικάς. Να το κάνεις μάλιστα όσο συχνά ο ποδοσφαιρικός Ομπράντοβιτς θέλει μεγάλη αξία. Αλλά το άθλημα λέγεται ποδόσφαιρο κι ο Μουρίνιο ασχολείται κυρίως με το τί λέει ο πίνακας. Άλλο άθλημα αυτό. Αν δεν ήταν τόσο συμπλεγματικός -όσο είναι και το μπασκετικό του είδωλο ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς- θα μπορούσε να μας δώσει και ωραία πράγματα εκτός από νίκες. Ποδοσφαιρικέ Ομπράντοβιτς σταμάτα να φοβάσαι μήπως χάσεις, δε σε κάνει λιγότερο άνδρα, και παίξε λίγο μπάλα επιτέλους. Δες τον Μπαρτζώκα

DON
03-12-2012, 23:25
Live ERNESTO!!!

http://www.vcfplay.com/club/directo-presentacion-valverde.html

HoopFan
03-12-2012, 23:28
http://www.eurohoops.net/el/2012/12/one-on-one-el/14300

ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ συνεντευξη...
Οσοι πραγματικα ενδιαφερονται για το καλο του μπασκετ, θα διαβασουν ωραιες ιδεες, προτασεις και αποκαλυψεις!

DON
03-12-2012, 23:54
https://p.twimg.com/A9N47p_CAAA2KCk.jpg:large

stefanos
04-12-2012, 00:08
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=16490&subid=2&pubid=129230007 κόψε την...ντόπα με την barca!!!(βουτυρο στο ψωμι του Don,:D)

walter berry
04-12-2012, 00:10
ντροπή και αίσχος, υπόγραψέ σε καφενέ της ισπανίας, καί όχι σε κανά μπιλμπάο η καμιά οσασούνα. δεν μπορεί λέμε ο άνθρωπός. πρωτάθλημα στο ελλάδα πήρε μέχρι και ο μπάντοβίτς. άντε να τους μάθει και αυτούς να νικάνε με 1-0 και να κράζουν τα νυχτερίδια

DON
04-12-2012, 00:11
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=16490&subid=2&pubid=129230007 κόψε την...ντόπα με την barca!!!(βουτυρο στο ψωμι του Don,:D)

xaxaxaxa!!!

[troll_modeON]ναι σαν τον εσκομπάρ που έχτιζε σχολεία για να τους έχει μαζεμένους να τους πουλάει κόκα[troll_modeOFF]

DON
04-12-2012, 00:16
Την ώρα που παρουσιάζεται απο την Βαλένθια η "μίζα" του, ο Όσκαρ δίνει 0-2 προβάδισμα στην Βαγιαδολίδ μέσα στην έδρα της Σεβίλλης! Γειά σου Ελλάδα!!!

stefanos
04-12-2012, 00:19
λίγοι αμφέβαλαν για την ποιοτητά του,λιγο νεύρο ,λίγο τσαμπουκα να είχε ο κερατάς...

DON
04-12-2012, 00:22
ναι καλά ναι λίγο αμφέβαλαν αυτό ξαναπέστο...όσοι λίγοι αμφέβαλαν για τον μαρκάνο, τον φουστέρ και τον αμπντούν και τον ορμπάιθ. ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ.

stefanos
04-12-2012, 00:26
οσοι ''βλεπουν'' μπαλίτσα τον ξεχώρισαν απο τεχνική,απλά ήταν αρκετα ''soft'',είχα ρίξει ''ομηρικούς '' καυγαδες για πάρτυ του,όπως και για Αμπτούν...

DON
04-12-2012, 00:27
ε δεν τα είπαμε και το απόγευμα. Στην Ελλάδα στο αντίστοιχο "αραγονιές-βαλβέρδε" αντί για 80-20 θα ήτανε 95-5...Έλληνας που βλέπει μπαλίτσα είναι ότι κοντινότερο στον Αλβανό τουρίστα. Δώστου Έλληνα δηθενιλήκι, απατεωνίτσα, ψευτοτσαμπουκά, παπαρίτσα, λεζάντα, παλμαρέ και γκαβλώνει. Άν είναι κανάς ξιπασμένος απο την Πριμέρα Ντιβιζιόν τύπου Φουστέρ δεν μπορεί. Βγάζει σπυρί.

standby25
04-12-2012, 00:30
που να χωρεσει ο παιχταρας οσκαρ στο ροστερ 2009....την επομενη χρονια πηρε τις ευκαιριες του....τελειωσε σαν παχτης για μενα οταν δεν εκανε το 3-0 με την ομαδα του πουστηδων στο 2-0 (του Μητρογλου)
Οτι κ να εκανε μετα εδω δεν επιασε δεν του πηγαινε ρε παιδι μου ο Ολυμπιακος και τα 3 εκκ που δωθηκαν ηταν πεταμενα λεφτα

stefanos
04-12-2012, 00:44
αν εννοεις με τον μισθο του(650000 ετησιως)τοτε παμε μαζι με τα δυο που πηρε η Σαραγοσα στα 3.300.000.Παντως η ευκαιρια που χανει με τους λαγους ειναι ασυλληπτη,και μενα με ξενερωσε απιστευτα εκεινη τη στιγμη.

standby25
04-12-2012, 00:52
αναιμικος και αδιαφορος
κανεις δεν ειπε οτι δεν ξερει τα βασικα....π.χ απο τον πουστερ το κατεχει πολυ πιο δυνατα
αλλα δεν γουσταρε,δεν αισθανοταν καλα,πιεση,αγχος,παρατεταμενο ντεφορμαρισμα,δεν ταιριαξε στην χημεια της ομαδας γενικα κλασικοι παραγοντες οταν δεν πιανει ενας παιχτης που εχει ταλεντο
Περσυ στην Σεγκουντα και φετος στην πρωτη κατηγορια κανει ασυλληπτα πραματα και μαγκια του

KonTaz
04-12-2012, 00:55
Καλά σοβαρά καθόμαστε και συζητάμε για τον ποδοσφαιριστή Όσκαρ που έπαιξε στον Ολυμπιακό??

Πιο αδιάφορος παίκτης ίσως δεν έχει ξαναπεράσει στη σύγχρονη ιστορία μας.

deninho
04-12-2012, 01:28
μοϊσές ουρτάδο;

stefanos
04-12-2012, 01:32
o Terminator που εγινε γατακι...Αν και εδω που τα λεμε,μολις πηγαινε να ''παρει μπροστα'' ολο κατι θλασεις κ τραβηγματα παθαινε.

napoli
04-12-2012, 01:37
Αυτος τραυματισμους,ο ριερα τα ιδια... η Εσπανιολ τελικο γιουροπα και μετα εξαφανιστηκε...
Μαλλον η εσπανιολ του τελικου γιουροπα ηταν βυθισμενη στη ντοπα. Το προπονητικο τιμ ντοπαρε την εσπανιολ. Ντοπανιολ

stefanos
04-12-2012, 01:37
http://www.sport24.gr/Paraxena/paiktes_edeiran_mexri_thanatoy_diaithth.2036668.ht ml σοκαριστικό...

stefanos
04-12-2012, 01:38
ντοπαλώνα και ντοπανιολ!!!:D

stefanos
04-12-2012, 01:42
http://freddos.sport24.gr/2012/12/02/5626/ με μετα απο καποια χρονια θα πατησει το ποδαρι του στα Ελληνικα χωματα ο mpalo o τελης!!!

KingJames
04-12-2012, 02:20
Mπράβο ρε Ερνέστο.Αυτό.

stefanos
04-12-2012, 12:32
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=16490&subid=2&pubid=129230555 «Ζοσέ, εγώ θα σε σπάσω στο ξύλο»

DON
04-12-2012, 14:27
http://24.media.tumblr.com/tumblr_meh64yloco1qkjn8jo1_1280.jpg

D.Rivers
05-12-2012, 04:04
1) Τι γκολάρα έβαλε ρε ο Κακά??? πωωωωωωω
2) Τι παικτάρα αυτός ο Μόντριτς??? Σαν τηλεκατευθυνόμενες πετούσε τις μπαλιές!!
3) Τραγική Σίτυ και Άγιαξ που πάει να πάρει αποτέλεσμα με την αμυντική γραμμή στα ύψη μέσα στο Μπερναμπέου...
4) Δείτε τις φάσεις από το Μάλαγα-Άντερλεχτ... Αξίζει πραγματικά!!
http://www.novasports.gr/LiveWebTV.aspx?a_id=71688&mediaFiletypeid=2&mediafileid=353779
5) Τη Γιούβε τιμώρησαν για στημένα, αλλά το διπλό της Ζενίτ μύριζε από χιλιόμετρα λόγω συμφωνιών με gazprom κλπ... Μας έδωσαν λεφτάκια ευτυχώς!
6) Ο Χουλκ εκτός από τους συμπαίκτες τα έβαλε και με Σπαλέτι, πολύ γέλιο :D
7) Πάντως κατάντια η Μίλαν.. Κάποτε βλέπαμε Πίρλο, Γκατούζο, Ίμπρα, Ζέεντορφ, Σεφτσένκο, Μαλντίνι, Νέστα, Ροναλντίνιο... Τώρα έχουμε μαζέψει τη Σάρα και τη Μάρα... :(

damon7
05-12-2012, 04:13
1) Κακά από παλιά θύμησε!
2) Μόντριτς χαφάρα,απλά για μένα θα ταίριαζε καλύτερα σε μια άλλη τέτοιου επιπέδου ομάδα.
3) Ολλανδική άμυνα=ανοιχτά παραθυρόφυλλα
4) Πανδαισία
http://www.novasports.gr/LiveWebTV.a...afileid=353779
5) Η Μίλαν πάντως έχει παρελθόν,όπως παλιότερα με Λιλ που άφησε έξω Κούλα
6) Καλά ο Χούλκ έχει κάνει ταναπού όλη την ομάδα. Στο τσακ ήταν να έρθει και στα χέρια με Σπαλέτι επειδή τον έκανε αλλαγή στο 80φεύγα.
7) Περασμένα μεγαλεία διηγώντας τα να κλαις...

*GrimReaper*
05-12-2012, 05:00
αγαπημενος ελισεου...
υ.γ1 τι ακριβως εδωσε στο ακυρωμενο γκολ της αντερλεχτ???
υ.γ2 γιατι δεν ειχαμε παρει τον γιοβανοβιτς ειπαμε?

KonTaz
05-12-2012, 13:04
Μαντσίνι γράφεις ιστορία.

stefanos
05-12-2012, 14:47
http://www.cobrasports.gr/index.php/faces/hall-of-fame/1004-2012-01-26-01-10-02 Ο εκλεκτός του Πελέ

angelman
05-12-2012, 16:22
Μαντσινι εχει σπασει καθε ρεκορ πλεον.σε οποιαδηποτε αλλη ΣΟΒΑΡΗ ομαδα θα χε φυγει ηδη με κορνεδες.

damon7
05-12-2012, 16:26
Mαζί με τον Μαρκ Χιούζ (η ΚΠΡ έστω και αργά τον σούταρε) οι μεγαλύτεροι μάγειρες της Πρέμιερσιπ.

angelman
05-12-2012, 16:31
κ Benites να συμπληρωσω.πως να μην κανει πλακα μετα ο μεγας νταβατζης Σερ Αλεξ οταν οι μοναδικες απειλες για τον τιτλο εχουν αυτους τους πουθεναδες για προπονητες

deninho
05-12-2012, 17:31
Προβλέπω του χρόνου οι σεΐχηδες να μας κλέβουν το σκακιστή. "Αν με αυτό το τρύπιο ρόστερ βγάζει τέτοια παιχνίδια, φαντάσου με το ρόστερ της Μάτζεστε Σίτι τι θα κάνει", πρέπει να σκέφτονται ήδη.

DON
05-12-2012, 17:43
φίλε deninho να ρωτήσω κάτι με απόλυτα σοβαρό ύφος??? γιατί πιστεύεις ότι όντως είναι τόσο τρύπιο το ρόστερ του ολυμπιακού? το λες γενικά, δηλαδή και πέρσυ ήτανε τρύπιο, ή πιστεύεις ότι τρύπησε φέτος? και αν τρύπησε, τι το τρύπησε? θες να μου πεις? γιατί ομολογώ δεν έχω καταλάβει τι σε χαλάει φέτος.

D.Rivers
05-12-2012, 17:47
Το ρόστερ φέτος είναι λιγότερο ποιοτικό, αλλά περισσότερο ταλαντούχο κατά την ταπεινή μου γνώμη ;)

KonTaz
05-12-2012, 18:22
φίλε deninho να ρωτήσω κάτι με απόλυτα σοβαρό ύφος??? γιατί πιστεύεις ότι όντως είναι τόσο τρύπιο το ρόστερ του ολυμπιακού? το λες γενικά, δηλαδή και πέρσυ ήτανε τρύπιο, ή πιστεύεις ότι τρύπησε φέτος? και αν τρύπησε, τι το τρύπησε? θες να μου πεις? γιατί ομολογώ δεν έχω καταλάβει τι σε χαλάει φέτος.

Στα έχει γράψει 100 φορές.Και αυτός και όλοι.Αν θες να τα δεις πήγαινε σε προηγούμενες σελίδες να τα βρεις μιας και το κάνεις σαν χόμπι.

DON
05-12-2012, 18:29
δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να λέω "φίλε deninho" και να απαντάει άλλος...anyway για να απαντήσω σε αυτόν που έγραψε, επειδή έχω και εγώ τα χόμπι μου έχεις τα δίκια σου, πας πίσω και βλέπεις ότι ο μιραλάς που έφυγε και έπεσε το ρόστερ 24091394 σκάλες ήτανε να δεις πως.........ήτανε "καραγκιόζης", "χασογκόλης" και "μαλάκας". αλλά ξαναλέω, τον deninho ρώτησα.

KonTaz
05-12-2012, 18:33
Ας απαντήσει ο deninho αναλυτικά αν δεν βαριέται.
Αυτά που έγραψες,δεν αναιρεί το ένα το άλλο.

Χασογκόλης και κωλόπαιδο και μαλάκας παραμένει αλλά απέναντι στον κανένα,γιατί αυτός τον αντικατέστησε, είναι 21409287349210831 κλάσεις ανώτερος

DON
05-12-2012, 18:37
με 10 παίζουμε φέτος??? γιατί εγώ 11 βλέπω στο χόρτο και στην θέση του μιραλάς παίζει ο μασάδο. δεν είχα καταλάβει ότι μιραλάς=21409287349210831 Χ μασάδο. Τώρα είμαι ΟΚ.

*GrimReaper*
05-12-2012, 18:42
δεν μπορω να βρω πως μπορει καποιος να χαρακτηρισει "τρυπιο" το φετινο ροστερ ή 10 σκαλες κατωτερο

Στην αμυνα περσυ ειχες μονο αβρααμ-μελμπεργκ και μετα το χαος (και μαρκανο), φετος εχεις 4 παικτες που μπορουν ανετα να παιξουν βασικοι τουλαχιστον σιγουρα στο πρωταθλημα (μανωλα-σιοβα-κοντρερας και αβρααμ που ενταξει ειναι τραυματιας μεχρι τωρα)! Στο κεντρο εφυγαν ορμπαιθ-μακουν-καζιμ και εχεις μασαδο-γκρεκο (και εναν αμπντουν αναγεννημενο και mpv του ολυμπιακου μεχρι τωρα. Στην επιθεση εφυγε ο μιραλλας και ηρθε ο μητρογλου. Μονο εκει μπορεις να πεις οτι εχεις τρυπα αλλα και παλι δεν το λες ετσι, λες οτι αλλαξε ο τροπος παιχνιδιου σου γιατι καμια σχεση οι 2 παικτες μεταξυ τους.

υ.γ επισης ειμαστε οφ τοπικ

KonTaz
05-12-2012, 18:53
με 10 παίζουμε φέτος??? γιατί εγώ 11 βλέπω στο χόρτο και στην θέση του μιραλάς παίζει ο μασάδο. δεν είχα καταλάβει ότι μιραλάς=21409287349210831 Χ μασάδο. Τώρα είμαι ΟΚ.

Μπράβο σου.

Ο Μασάντο δεν κάνει για δεξί εξτρέμ.Εξτρέμ χωρίς τρίπλα δεν υπάρχει πουθενά.Σε καταστάσεις 1 με 1 προτιμάει κατά 95% σέντρα

deninho
05-12-2012, 19:45
φίλε deninho να ρωτήσω κάτι με απόλυτα σοβαρό ύφος??? γιατί πιστεύεις ότι όντως είναι τόσο τρύπιο το ρόστερ του ολυμπιακού? το λες γενικά, δηλαδή και πέρσυ ήτανε τρύπιο, ή πιστεύεις ότι τρύπησε φέτος? και αν τρύπησε, τι το τρύπησε? θες να μου πεις? γιατί ομολογώ δεν έχω καταλάβει τι σε χαλάει φέτος.

και πέρσι είχε τρύπες (με σημαντικότερη το κενό στα άκρα, όπου είχες το Μιραλάς να παίζει έξω αριστερά, και μετά για τα 2 άκρα είχες έναν παίκτη για μπακαπ, το Φετφατζίδη), απλά φέτος παράγινε το κακό.

Η μόνη θέση που καλύφθηκε πλήρως φέτος και είναι αναβαθμισμένη σε σχέση με πέρσι είναι το δεξί μπακ, με την απόκτηση του Ντιακιτέ. Άντε και το σέντρα φορ, που γύρισε ο Μήτρογλας. Σε όλες τις άλλες θέσεις είμαστε κατώτεροι από πέρσι. Κυρίως ποιοτικά, αλλά και αριθμητικά (αριστερό μπακ, ακραίοι χαφ/εξτρέμ, αμυντικό χαφ).

Προσωπικά τον ήθελα το Βαλβέρδε, όχι μόνο για φέτος, αλλά για καμιά πενταετία. Και είχε πλάνο, και ήταν σοβαρός, και αγαπητός από τον κόσμο -που είναι πολύ σημαντικό για έναν προπονητή του Ολυμπιακού να έχει ρεύμα στον κόσμο-. Όμως, πέρα από το οικογενειακό του πρόβλημα, θεωρώ ότι η μη αναβάθμιση του ρόστερ, που ήταν δεδομένη, έπαιξε σημαντικό ρόλο στην απόφασή του να μη μείνει.

DON
05-12-2012, 20:23
Κάτσε πέρσυ δεν είχε και τον Φουστέρ να παίζει στα άκρα δεξιά βασικός στην ευρώπη, όπως και φέτος? Άρα δεν είχε ΑΜΠΝΤΟΥΝΑΡΟ και Φέτφα πάγκο και μετέπειτα και Καζίμ-Καζίμ? Λάθος τα λέω? 5 παίκτες για 2 θέσεις δεν είναι αυτοί? Πόσους να έχει? 8?

Κάτσε να τα πάμε ένα-ένα και για φέτος.

1.Τέρμα είμαστε ίδιοι.
2.οι Μανωλάς-Σιόβας δεν καλύπτουν πέρα απο κάθε λογική, τα σέντερ μπακ μας? Για το Μέλμπεργκ Σεγκούντα Ντιβιζιόν 2013 με Κοντρέρας έχω ξαναεκφραστεί.
4.Στο αριστερό μπακ τι άλλαξε? Ο Μαρκάνο? Η μίζα?
5.Στο δεξί μπακ συμφωνούμε
6.Στο αμ. χαφ χάσαμε Ορμπάιθ και αποκτήθηκε ο Σιόβας και ο Ντιακιτέ που παίζουν ΚΑΙ εκεί. Θα μου πεις μα δεν είναι η φυσική θέση τους ρε Ντον. Θα σου πω ότι ΜΙΑ φορά που είδα Σιόβα εκεί ΕΤΡΙΒΑ μάτια και τον Ντιακιτέ αρνείται πεισματικά ο κόουτς να τον βάλει.
7.Στο κεντρικό χαφ δεν έχω τα ίδια με πέρσυ ΣΥΝ τον γκρέκο αντί του μακούν και τελευταίο των τελευταίων, Τάτο? Χειρότεροι είμαστε?
8.Στο δεκάρι δεν είμαι στα ίδια με πέρσυ και ήρθε και ο Μασάδο που παίζει ΚΑΙ εκεί?
9. Στα δεξιά δεν είμαι ίδιος με πέρσυ και ήρθε και ο Μασάδο που παίζει ΚΑΙ εκεί αλλά ΚΑΙ ο βλαχοδήμος ΚΑΙ έρχεται και Πίνο?
10. Στα αριστερά δεν μπήκε εντεκάδα ο Αμπντούν που γαμάει κώλους αντί του Μιραλάς και έχεις ΚΑΙ φέτφα ΚΑΙ λυκογιάννη?
11. Ο Μήτρογλου που υποβίβασε τον Πάντελιτς σε παγκοφυλαρούχα δεν είναι κάλυψη στο φορ ακόμα και το γεγονός ότι έχεις 4ο φορ τον τέως παίκτη Ντιόγκο?

Για να καταλάβω δηλαδή σε ποιό νούμερο απο τα 11 δεν τα βλέπεις όπως τα βλέπω?


Ο Μασάντο δεν κάνει για δεξί εξτρέμ.

συμφωνώ ότι δεν κάνει αλλά αυτό δεν λέει και κάτι ρε συ...και ο μιραλλάς δεν έκανε πέρσυ οπότε μια ή άλλη είμαστε...είδες που στα λέω?


4)Ο Μιραλάς δεν είναι εξτρέμ.Όσο πιο γρήγορα το καταλάβει ο προπονητής μας τόσο το καλύτερο.

isiah
05-12-2012, 23:50
Αν ήμουν οπαδός της Μπενφίκα θα είχα φουντάρει! Τι χάνουν τα παλλικάρια?

stefanos
05-12-2012, 23:54
ουτε οι ιδιοι δεν πιστευουν οτι μπορουν να κερδισουν εκει μεσα,ακομα κ τα δεύτερα της Barca!

isiah
06-12-2012, 00:04
Επίσης αν ήμουν οπαδός της Σέλτικ θα είχα φουντάρει αν έβλεπα τι κατέβασε η Μπάρτσα

stefanos
06-12-2012, 00:07
ειναι ομως στο χερι των Σκωτζεζων,ετσι δεν ειναι?Αν κερδισουν δεν περνανε οπως κ να εχει?

damon7
06-12-2012, 00:12
ειναι ομως στο χερι των Σκωτζεζων,ετσι δεν ειναι?Αν κερδισουν δεν περνανε οπως κ να εχει?

Με διπλό στο "Καμπ Νόου" προκρίνεται οι Πορτογάλοι εφόσον παραμείνει το 1-0 στη Σκωτία!

edit: Τώρα είδα το 1-1 στη Σκωτία,οπότε γράψτε λάθος!

isiah
06-12-2012, 00:18
με νίκη η Μπενφίκα περνάει no matter what νομίζω

Red Pulse
06-12-2012, 00:41
 

deninho
06-12-2012, 02:38
Κάτσε πέρσυ δεν είχε και τον Φουστέρ να παίζει στα άκρα δεξιά βασικός στην ευρώπη, όπως και φέτος? Άρα δεν είχε ΑΜΠΝΤΟΥΝΑΡΟ και Φέτφα πάγκο και μετέπειτα και Καζίμ-Καζίμ? Λάθος τα λέω? 5 παίκτες για 2 θέσεις δεν είναι αυτοί? Πόσους να έχει? 8?

τα έχουμε ξαναπεί, αλλά δεν πειράζει. Φουστέρ στα δεξιά δεν κάνει. Δεν την ξέρει τη θέση, συγκλίνει στον άξονα, αφήνει κενή τη δεξιά πτέρυγα. Δημιουργεί πλεονέκτημα όταν η επίθεση γίνεται από τα αριστερά, αλλά με αυτήν του την κίνηση παίζεις μόνο από τη μία πλευρά (αριστερή). Καθαρό ακραίο είχαμε τον Αμπντούν. Φετφατζίδης-φουστέρ είναι για τον άξονα, Μιραλάς για επίθεση. Απ'τον Καζίμ Καζίμ, καλύτερα να έβαζε εμένα εμένα. Παίρνουμε ότι μας φορτώνουν οι τούρκοι...

Κάτσε να τα πάμε ένα-ένα και για φέτος.

1.Τέρμα είμαστε ίδιοι.

ίδιοι και χειρότεροι. Βλέπει ο Κοστάντσο το φετινό Κάρολ και κυλλιέται στα πατώματα.


2.οι Μανωλάς-Σιόβας δεν καλύπτουν πέρα απο κάθε λογική, τα σέντερ μπακ μας? Για το Μέλμπεργκ Σεγκούντα Ντιβιζιόν 2013 με Κοντρέρας έχω ξαναεκφραστεί.

Για Μανωλά το είχα πει ότι είναι καταπληκτική επιλογή εφόσον δεν παίρνουμε Παπασταθόπουλο. Σιόβας καλός. Ως εκεί.
Δεν θυμάμαι τι είχες πει για Μέλμπεργκ - Κοντρέρας, αλλά χαμηλά είναι τουλάχιστον καλύτερος ο Σουινδός, ενώ στα ψηλά κερδίζει στη σύγκριση χαλαρά. Συν ότι ήξερε την ομάδα.

4.Στο αριστερό μπακ τι άλλαξε? Ο Μαρκάνο? Η μίζα?

Δεν ξέρω αν τον θεωρούσες μίζα, αλλά εγώ ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο, και τον θεωρούσα πολύ καλό παίκτη.

5.Στο δεξί μπακ συμφωνούμε

Προσοχή στους φούρνους αύριο :D


6.Στο αμ. χαφ χάσαμε Ορμπάιθ και αποκτήθηκε ο Σιόβας και ο Ντιακιτέ που παίζουν ΚΑΙ εκεί. Θα μου πεις μα δεν είναι η φυσική θέση τους ρε Ντον. Θα σου πω ότι ΜΙΑ φορά που είδα Σιόβα εκεί ΕΤΡΙΒΑ μάτια και τον Ντιακιτέ αρνείται πεισματικά ο κόουτς να τον βάλει.

Δηλαδή στη θέση του Ορμπάιθ ήρθαν ένας παίκτης που προορίζεται για σέντερ μπακ, και ένας παίκτης που προορίζεται για δεξί μπακ. Άντε, ας βάλω και τον Γκρέκο που θεωρητικά μπορεί να την καλύψει αυτήν την θέση (και κόβει -χειρότερα από τον Ορμπάιθ-, και βοηθάει στην ανάπτυξη -καλύτερα από τον Ορμπάιθ).


7.Στο κεντρικό χαφ δεν έχω τα ίδια με πέρσυ ΣΥΝ τον γκρέκο αντί του μακούν και τελευταίο των τελευταίων, Τάτο? Χειρότεροι είμαστε?

Για τον Γκρέκο απάντησα πιο πάνω. Για τον Τάτο αρνούμαι να σχολιάσω.

8.Στο δεκάρι δεν είμαι στα ίδια με πέρσυ και ήρθε και ο Μασάδο που παίζει ΚΑΙ εκεί?

Δεκάρι έχεις έναν παίκτη με έναν ακόμη χρόνο στην πλάτη του. Και ο Μασάδο που ήρθε, παίζει εκεί κανονικά, αλλά με τις τρύπες στα πλάγια, δεν παίζει εκεί.

9. Στα δεξιά δεν είμαι ίδιος με πέρσυ και ήρθε και ο Μασάδο που παίζει ΚΑΙ εκεί αλλά ΚΑΙ ο βλαχοδήμος ΚΑΙ έρχεται και Πίνο?

Στα δεξιά ακριβώς ίδια με πέρσι. Κανένας. Ο Μασάδο δεν παίζει εκεί. Αναγκάζεται να παίξει εκεί. Ο Βλαχοδήμος είναι παίκτης για Ευρώπη; Έχει πολύ δρόμο μπροστά του, και αν... Πίνο Πίνο είναι στην κατηγορία Καζίμ Καζίμ.

10. Στα αριστερά δεν μπήκε εντεκάδα ο Αμπντούν που γαμάει κώλους αντί του Μιραλάς και έχεις ΚΑΙ φέτφα ΚΑΙ λυκογιάννη?

Αμπντούν που είχες και πέρσι, και λυκογιάννη. Ο Φετφατζίδης είναι για τον άξονα, συν ότι Βαλβέρδε - Σάντος - Ζαρντίμ δεν του έχουν δείξει ιδιαίτερη εμπιστοσύνη.

11. Ο Μήτρογλου που υποβίβασε τον Πάντελιτς σε παγκοφυλαρούχα δεν είναι κάλυψη στο φορ ακόμα και το γεγονός ότι έχεις 4ο φορ τον τέως παίκτη Ντιόγκο?

Για Μήτρογλου το είπα κιόλας. Κανένας Πάντελιτς και κανένας Ντιόγο. Τον πρώτο αναρωτιέμαι γιατί τον ανανεώσαμε, και το δεύτερο γιατί δεν προσπαθήσαμε να τον δώσουμε έστω και ως ελεύθερο...


Ο Μασάντο δεν κάνει για δεξί εξτρέμ.

συμφωνώ ότι δεν κάνει αλλά αυτό δεν λέει και κάτι ρε συ...και ο μιραλλάς δεν έκανε πέρσυ οπότε μια ή άλλη είμαστε...είδες που στα λέω?

Ο Μιραλλάς έχει τα προσόντα να καλύψει τη θέση του ακραίου. Ο Μασάδο δεν.

Προσωπικά, το μόνο που θεωρώ ότι θα μπορούσε να δημιουργήσει πιο ισορροπημένα άκρα μπροστά, είναι να μεταφερθεί ο Χολέβας σε θέση αριστερού χαφ, και ο Αμπντούν σε θέση δεξιού χαφ. Μετά αναρωτιέσαι, βέβαια, τι κάνεις με το κενό στο αριστερό μπακ.

DON
06-12-2012, 12:55
δηλαδή ότι ο φουστέρ έχει γαζώσει ως δεξί εξτρέμ και επι Βαλβέρδε και επι Ζαρντίμ που και οι δύο τον έχουν βάλει εκεί δεν μας λέει κάτι προφανώς ε? Απλά δεν κάνει για εκεί γιατί έτσι πιστεύεις..Μάλιστα. Ο Καζίμ για τα μπάζα άρα δεν μετράει καν, ο φέτφα για τον άξονα (says who!?)...μάλιστα. ΚΑΙ πάλι πάντως απο πέρσυ είσαι στα ίδια αφού έφυγε ο Μιραλάς και ήρθε ένα ταλέντο και ένας άλλος παίκτης, ο Βλαχοδήμος και ο Πίνο που δεν τους έχουμε δει ΚΑΝ για να τους κρίνουμε.

Διαβάζω απο κάτω την ανάλυση σου για θέση-θέση και προσπαθώ να βρώ που "παράγινε φέτος το κακό" όπως λες και δεν μπορώ.

Στο τέρμα λες ότι ο Κάρολ είναι χειρότερος του περσινού Κοστάντσο. Νομίζω κατανοείς και εσύ την υπερβολή και το λάθος οπότε πάμε παρακάτω.

Σιόβας καλός? Είχε καλύτερο πέρσυ? Μανωλάς πιανού την θέση πήρε? Του ΚΑΝΕΝΟΣ λέω εγώ...Άρα? Πήραμε έναν καλό και έναν καταπληκτικό...Αυτό δεν είναι ΤΡΟΜΕΡΗ βελτίωση απο πέρσυ (που φαίνεται και στο χόρτο περίτρανα)??? Για Μέλμπεργκ-Κοντρέρας είχα πει ότι ο Μέλμπεργκ πλέον δεν είναι ΣΕ ΚΑΜΙΑ των περιπτώσεων ανώτερος του Κοντρέρας, κάτι που φαίνεται ΚΑΙ απο το που κατέληξε ο Όλοφ να παίζει μπάλα φέτος αλλά και το δείχνει ο ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΣ Κοντρέρας στο χορτάρι. Νομίζω λοιπόν πως ΟΠΩΣ και αν το δεις η θέση των σέντερ μπακ είναι 1 κλίκ τουλάχιστον, καλύτερη απο πέρσυ.

Το δεξί μπακ είπαμε καλύτερο, δέχομαι ότι δεν έλεγες μίζα τον Μαρκάνο, άρα είμαστε πεσμένοι στο βάθος μας στο αριστερό μπακ.

Ναι ακριβώς ο Σιόβας προορίζεται για σέντερ μπακ και ο Ντιακιτέ δεξί μπακ όπως ο...Μανιάτης πέρσυ. Εγώ άλλο σε ρώτησα. Στο ΕΝΑ ματς που είδες Σιόβα (Emirates) στο αμ. χαφ ήτανε άξιος αντικαταστάτης του Ορμπάιθ??? Εγώ λέω ΝΑΙ. Εσύ? Επίσης ΟΤΑΝ δούμε τον Ντιακιτέ σε αυτήν την θέση θα κρίνουμε. Μέχρι τότε μόνο να μαντεύουμε μπορούμε. Οπότε να με πείσεις ότι όταν αντί Ορμπάιθ έχω τους Φέισα (χωρίς τραυματισμούς φέτος), Σιόβα, Ντιακιτέ ΕΚΤΟΣ και του Μοντεστό και έπεσα φέτος νομίζω πάλι θα ήτανε μεγάλη υπερβολή.

Αρνείσαι να σχολιάσεις για τάτο αλλά ξαναλέω πέρσυ είχες τον ΚΑΝΕΝΑ φέτος τον Τάτο. Άρα ούτε στο κεντρικό χαφ η αλλαγή Μακούν-Γκρέκο γίνεται να σε έριξε...άρα?

Τώρα αυτό το "έχεις παίκτη με 1 χρόνο στην πλάτη" με κάνει χειρότερο απο πέρσυ? Δηλαδή κάθε χρόνο που μεγαλώνει ένας παίκτης είναι χειρότερη η ομάδα και "παραέγινε το κακό"??? Και το γεγονός πως ο Μασάδο παίζει ΚΑΙ δεξιά αναιρεί ότι έχουμε την πολυτέλεια φέτος, να έχουμε ΟΤΑΝ δεν έχουμε ιμπαγάσα ΚΑΙ τον Μασάδο για εκεί? Δεν είναι αυτό βελτίωση? Όχι?

Δεξιά απαξιώνοντας 2 παίκτες που ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ (Βλαχοδήμο-Πίνο) λες ότι είμαστε στα ίδια με πέρσυ. Μια απο τα ίδια και στα αριστερά!!! Άρα???

Στην επίθεση νομίζω και οι ΠΕΤΡΕΣ συμφωνούν ότι ανεβήκαμε σκάλα με Μήτρογλου πάγκο.

Δηλαδή για να καταλάβω απο τα λόγια σου βγαίνουν ότι οι φράσεις :

"το τρύπιο ρόστερ" και "απλά φέτος παράγινε το κακό."

είναι γιατί στο τέρμα ο Κάρολ είναι χειρότερος του Κοστάντσο, ανεβήκαμε στα σέντερ μπακ και στο δεξί άκρο άμυνας, αλλά πέσαμε στο αριστερό άκρο, πέσαμε στο αμ. χαφ γιατί ο σιόβας και ο ντιακιτέ δεν κάνουν για αντι-ορμπάιθ, στο κεντρικό χαφ και στο δεκάρι μείναμε στα ίδια, το ίδιο και στα άκρα και στην επίθεση βελτιωθήκαμε. Αυτά κατάλαβα...Και απο αυτά το ρόστερ χαρακτηρίζεται ΤΡΥΠΙΟ και ότι φέτος ΠΑΡΑΓΙΝΕ το κακό. Καλά τα κατάλαβα???

kopitis
06-12-2012, 22:19
ρε το γκολ της γιανγκ μποις το ειδε κανείς να μας πει αν μετραει;
και καλα κανει ενας επιθετικος μια κεφαλια που η μπαλα παει παραλληλα με το τερμα, πανω στην γραμμη υπαρχει ο τερματοφυλακας κι ενας αμυντικος κι ερχεται ενας επιθετικος που ηταν εξω απο το γηπεδο και βαζει γκολ!!!
ακομα κι οι διαιτητες δεν ηξεραν τι να κανουν αλλα το μετρησαν

stefanos
06-12-2012, 22:26
το ειδα,περιεργη φαση πραγματικα,την ωρα που μπαινει ξανα στον αγ.χωρο φαινεται να καλυπτεται απο τον τερματοφυλακα κ εναν αμυντικο,αλλα θελει κ αλλο replay.

kopitis
06-12-2012, 22:28
ναι αλλα την ωρα που γινεται η κεφαλια-πασα, αυτος ειναι εξω απο τον αγωνιστικο χωρο, αυτο δεν παιζει ρολο;

stefanos
06-12-2012, 22:30
δεν συμμετεχει στη φαση εκεινη τη στιγμη αφου ειναι εκτος,μετα πρεπει να εχει το δικαιωμα να μπει αν καλυπτεται,δεν ξερω ειλικρινα,την ειδα μια φορα μια φορα τη φαση.

deninho
06-12-2012, 22:39
κάποιο βίντεο υπάρχει; Υποθέτω, πάντως, ότι ήταν εκτός τελικής γραμμής, οπότε έπρεπε να υποδειχθεί offside.

kopitis
06-12-2012, 22:44
Ka9MZcXMHnY

deninho
06-12-2012, 22:51
Πιάσε το αυγό και κούρεψ'το...

A player is in an offside position if:
• he is nearer to his opponents’ goal line than both the ball and the
second-last opponent

&

It is not an offence in itself for a player who is in an offside position to step
off the field of play to show the referee that he is not involved in active play.
However, if the referee considers that he has left the field of play for tactical
reasons and has gained an unfair advantage by re-entering the field of play, the
player must be cautioned for unsporting behaviour. The player needs to ask for
the referee’s permission to re-enter the field of play.

Όντως είναι από τις περιπτώσεις που ούτε η FIFA έχει προβλέψει...

lemmy85
06-12-2012, 23:33
Που σε κατάντησαν ρε Λίβερπουλ,να χαιρόμαστε που περάσαμε από το Ούντινε με την ψυχή στο στόμα...

Red Pulse
06-12-2012, 23:42
 

natag
06-12-2012, 23:54
Με εχει πιασει μια ανησυχια απο τη στιγμη που ειδα οτι πιθανη ειναι η Ατλετικο μου...Πανω απ ολα ο Θρυλος βεβαια αλλα θα δυσκολευτω...

lemmy85
06-12-2012, 23:54
@ Red Pulse Τερμάτισε 1η στον όμιλο και πάει και αυτή στους ισχυρούς,οπότε όχι..

*GrimReaper*
07-12-2012, 01:27
Παίζει να πέσουμε με Λίβερπουλ στους 32 ή είμαστε και οι δύο στους ισχυρούς; Αν γίνεται τότε YESYESYES.

μην υποτιμας την φανελα...Προτιμω τοττεναμ χιλιες φορες παρα λιβερπουλ

Red Pulse
07-12-2012, 01:30
 

*GrimReaper*
08-12-2012, 20:58
6.2 εκατομμυρια ευρω η λιβερπουλ για Σαμαρα. Ε μετα αναρωτιομαστε κιολας γτ παει κατα διαολου η ομαδα. Μεγαλα κοροιδα

deninho
08-12-2012, 21:09
Γιώργο, Αντώνη, ή Τρύφωνα;

dora7
08-12-2012, 21:38
Γιώργο, Αντώνη, ή Τρύφωνα;

ΕΠΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ!!!!!!!!!!!!ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

napoli
08-12-2012, 22:01
Eιναι πολυ λιγα τα 6 μυρια για τον Τρυφωνα

duda-agelopouloi-v-span
08-12-2012, 22:52
ποιος ειναι τοσο μαλακας να αγορασει τον αντωνη;

deninho
08-12-2012, 23:31
η διοίκηση της θΛίβερπουλ; Πάντως, αν θέλουν Αντώνη, τους τον δίνουμε δώρο.

duda-agelopouloi-v-span
09-12-2012, 02:36
α ρε ερνεστο !!! μετα απο εσενα που μας πηγες κορυφη μας φερανε εναν καρπουζα ζαρντιμ. και εσυ πας στη βαλενθια και απο την πρωτη αγωνιστικη δειχνεις και εκει την αξια σου με λιγα λογια οσασουνα βαλενθια 0-1.http://www.youtube.com/watch?v=h4RcVE-u4q4

lemmy85
09-12-2012, 13:33
6.2 εκατομμυρια ευρω η λιβερπουλ για Σαμαρα. Ε μετα αναρωτιομαστε κιολας γτ παει κατα διαολου η ομαδα. Μεγαλα κοροιδα

Αφού δεν έπεσε το Kop να μας πλακώσει όταν πάτησε στο Άνφιλντ ο ούρουκ χαι-μόντελος,τότε όλα τα περιμένω..

*GrimReaper*
09-12-2012, 17:37
Γελαει ο κοσμοσ με αυτον τον μπαλοτελι και τον μαεστρο τον μαντσινι.
**********

Λοιπον 2 πραγματα θελω να πω....

1ον) Αυτο που κανει η μανστεστερ με τις ανατροπες δεν εχει ξαναγινει...ειναι πραγματικα απιστευτο...Επισης η πιο κολοφαρδη ομαδα στην πλανητη.

2ον) Το εχουμε καταλαβει οτι η πρεμιερλιγκ ειναι το nba του ποδοσφαιρου και δεν σφυριζεται σχεδον τπτ(τουλαχιστον στην αρχη) αλλα μετα οι διαιτητες το χανουν εντελως και βλεπουμε ενα ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΕΛΕΙΟ παιχνιδι απο αποψη διαιτησιας. Δλδ ελεος, σιχαθηκα. Ευτυχως που το τσαμπιονς λιγκ δεν εχει στηριχθει σε αυτη την φιλοσοφια...ΕΥΤΗΧΩΣ

standby25
09-12-2012, 18:57
Θυμησε κατι απο 2-3 στην Ν.Φιλαδελφεια
Νικησαν οι πουστηδες αλλα μιλαμε για ασυλληπτο ματς που μονο το Αγγλικο πρωταθλημα μπορει να δωσει

Red Pulse
09-12-2012, 18:58
 

walter berry
09-12-2012, 19:01
πότε πρόλαβαν?? ΑΓΓΛΙΑ και μόνο Αγγλία.

Red Pulse
10-12-2012, 00:39
 

johny b
10-12-2012, 11:03
Μην είσαι τέτοιος. Κι εγώ αν ήμουν Μέσσι θα πήγαινα να το σπάσω το ρεκόρ. Κι ο Θεός της μπάλας, και σύμπαντος του αθλητισμού, Έντσον Αράντες Ντο Νασιμέντο, και κατα κόσμον Πελέ, είχε πάθει μια ψιλοψύχωση όταν ήταν να καρφώσει το χιλιοστό. Ισχύει όμως ότι αυτές οι ανούσιες επιδιώξεις νοθεύουν άσχημα τα ματς.

HoopFan
10-12-2012, 12:02
Ποσα??
5??
Παιχταρα μου!!

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/66999_10151288091994028_1005202668_n.jpg

deninho
10-12-2012, 17:00
Λέγεται ότι τον είχε απορρίψει ο βάζελος τον φαλκάο, 1-2 χρόνια πριν τον αποκτήσει η Πόρτου.

angelman
10-12-2012, 17:06
αληθεια ειναι οπως ειναι αληθεια οτι εκεινη την εποχη ειχε προταθει κ σ εμας.νομιζω την χρονια του Diogo.ΑΘΑΝΑΤΑ Ελληνικα τμηματα scouting,ουτε στο Manager δεν μπορουν να βρουν ταλεντα αυτοι

HoopFan
10-12-2012, 17:17
Λέγεται ότι τον είχε απορρίψει ο βάζελος τον φαλκάο, 1-2 χρόνια πριν τον αποκτήσει η Πόρτου.

Εγω εχω ακουσει-διαβασει οτι μπορουσε να τον παρει με 5 μυρια αλλα προτιμησε τον Σισε τοτε...

nrg15
10-12-2012, 18:29
Λέγεται ότι τον είχε απορρίψει ο βάζελος τον φαλκάο, 1-2 χρόνια πριν τον αποκτήσει η Πόρτου.

Εγω εχω ακουσει-διαβασει οτι μπορουσε να τον παρει με 5 μυρια αλλα προτιμησε τον Σισε τοτε...

Επειδη ειχα μια διαφωνια με ενα φιλο Βαζελο ισχυει αυτο που λες... Αυτο εγραφαν κ τα ξενα site... Τωρα αν ειναι η οχι αληθεια...

*GrimReaper*
10-12-2012, 18:40
Ρε ποιος φαλκαο...θα δειτε τον ντιογο σε 5 χρονια και δεν θα το πιστευετε...ξερουν τι κανουν οι δικοι μας.

ΗΛΙΑΣ
10-12-2012, 21:04
Τεραστιος αθλητης ο Γιαννιωτης και τεραστιος γαυρος. Συγχαρητηρια. Αξιζε το βραβειο.

stefanos
11-12-2012, 13:41
http://www.sportdog.gr/sites/default/files/imagecache/inside_large/article/2012_12/13_0.JPG

stefanos
17-12-2012, 00:06
ειμαι Barca μεχρι κοκκαλο,υποκλινομαι ομως στη παιχτουρα απο την Κολομβια,καταπληκτικο γκολ..

Red Pulse
17-12-2012, 00:24
 

stefanos
19-12-2012, 16:12
http://www.sport-fm.gr/article/601433 Και πάλι αντιμέτωπος με τον καρκίνο είναι ο Τίτο Βιλανόβα, σύμφωνα με δημοσίευμα της El Mundo Deportivo. Ο προπονητής της Μπαρτσελόνα είχε υποβληθεί σε αφαίρεση όγκου στην παρωτίδα.

kseplenhs
19-12-2012, 16:31
που είναι ο ντον να πει για ντοπαλόνα που μοιράζει φυσούνες και στους προπονητές της πλέον...

Περαστικά στον άνθρωπο

Djole11
19-12-2012, 22:21
Animo Vilanova

stefanos
19-12-2012, 23:33
http://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/353762-petsetaki-toy-mesi-vid δηλαδη,για μια...χαρτοπετσετα δεν πηγε ο Μεσσι Ρεαλ ή Μιλαν!

kopitis
20-12-2012, 14:24
Γαλατάσαραϊ - Σάλκε
Σέλτικ - Γιουβέντους
Άρσεναλ - Μπάγερν Μονάχου
Σαχτάρ Ντόνετσκ - Ντόρτμουντ
Μίλαν - Μπαρτσελόνα
Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Βαλένθια - Παρί Σεν Ζερμέν
Πόρτο - Μάλαγα

Red Pulse
20-12-2012, 19:26
 

*GrimReaper*
23-12-2012, 00:34
Για τέσσερα χρόνια ο Κατσικάρης στην Εθνική Ρωσίας

http://www.sport24.gr/Basket/Russia/gia_tessera_xronia_o_katsikarhs_sthn_ethnikh_rwsia s.2060368.html

waxmaster_c
25-12-2012, 07:58
Για τέσσερα χρόνια ο Κατσικάρης στην Εθνική Ρωσίας

http://www.sport24.gr/Basket/Russia/gia_tessera_xronia_o_katsikarhs_sthn_ethnikh_rwsia s.2060368.html

Ας πάρουμε εμείς τον λάτρη του πυτόγυρου και τα υπόλοιπα θα έρθουν.

Γαλατάσαραϊ - Σάλκε
Σέλτικ - Γιουβέντους
Άρσεναλ - Μπάγερν Μονάχου
Σαχτάρ Ντόνετσκ - Ντόρτμουντ
Μίλαν - Μπαρτσελόνα
Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Βαλένθια - Παρί Σεν Ζερμέν
Πόρτο - Μάλαγα
5άρα θα φάμε ρε γαμώτο από τον ΠΑΟ της Ισπανίας. :(

air josh
25-12-2012, 10:47
Για τέσσερα χρόνια ο Κατσικάρης στην Εθνική Ρωσίας

http://www.sport24.gr/Basket/Russia/gia_tessera_xronia_o_katsikarhs_sthn_ethnikh_rwsia s.2060368.html

Ας πάρουμε εμείς τον λάτρη του πυτόγυρου και τα υπόλοιπα θα έρθουν.

Γαλατάσαραϊ - Σάλκε
Σέλτικ - Γιουβέντους
Άρσεναλ - Μπάγερν Μονάχου
Σαχτάρ Ντόνετσκ - Ντόρτμουντ
Μίλαν - Μπαρτσελόνα
Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Βαλένθια - Παρί Σεν Ζερμέν
Πόρτο - Μάλαγα
5άρα θα φάμε ρε γαμώτο από τον ΠΑΟ της Ισπανίας. :(

Η Μπαρτσελονα ειναι ο ΠΑΟ της ισπανιας??Εγω θα κοιτουσα προς μαδριτη μερια

waxmaster_c
25-12-2012, 16:47
Α μωρέ... Γαμώ τον Ροναλντίνιο μου που εμφανίστηκε και θύμισε στον πλανήτη ότι υπάρχει και μπάρτσα. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι είδα τον Ρονι στα καλύτερα του.

εδιτ: όσοι κάνατε like στον απο πάνω κύριο ντροπή σας.

Presvis
25-12-2012, 18:53
Α μωρέ... Γαμώ τον Ροναλντίνιο μου που εμφανίστηκε και θύμισε στον πλανήτη ότι υπάρχει και μπάρτσα. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι είδα τον Ρονι στα καλύτερα του.

εδιτ: όσοι κάνατε like στον απο πάνω κύριο ντροπή σας.

Μάλλον είσαι μικρός και για την εποχή πριν του Ροναλντίνιο δεν πρέπει να γνωρίζεις και πολλά πράγματα...

Red Pulse
25-12-2012, 22:01
 

waxmaster_c
26-12-2012, 00:35
Να πω και εγώ που μικρός κοιμόμουνα με την φανέλα του Ραούλ και του Ζιντάν ότι αυτά που έκανε ο Ροναλντίνιο την τριετία 2004-2007 ήταν απλά εξωφρενικά. Γενικά η Μπαρτσελόνα με Ρόνι, Ετό, Ζιουλί, Ντέκο ήταν πολύ fun-to-watch. Τώρα για την εποχή Ριβάλντο-Κλάιφερτ-Γκουαρντιόλα-Φίγκο το μόνο που θυμάμαι είναι ο προημιτελικός με τη βαζέλα που για ένα σώσιμο του Πουγιόλ στη γραμμή πέρασε, ενώ τους Ρονάλντο-Ρομάριο-Λαουντρούπ μόνο από YouTube. Πάντως ο Λαουντρούπ παίζει να ήταν ο καλύτερος πασέρ έβερ. (http://www.youtube.com/watch?v=9zUsCZvol-I)

Στο πικ του ο Ρόνι μου θύμιζε Ζιντάν σε πολλά πράγματα, πράγμα που δεν το έχει καταφέρει κανένας άλλος. Απλά ο τύπος έκανε ότι δεν μπορούσε να φανταστεί κανένας. Όσο για την εποχή πριν τον Ρόνι, ένα ευρωπαϊκό δεν είχαν και από ευρωπαϊκό και μετά 1-2 πρωταθλήματα μέχρι να έρθει ο Ρόνι? Από όσο ξέρω δηλαδή.

Και για τον Πουγιόλ...ότι χειρότερο υπάρχει. Μεγαλύτερο θέατρο και από τον Καραγκούνη ο τύπος. Η μόνη διαφορά τους είναι ότι ο Πουγιόλ παίρνει τα σφυρίγματα που θέλει.

Red Pulse
26-12-2012, 02:38
 

*GrimReaper*
26-12-2012, 22:05
κλασικη σιχαμενη manu.

redglove
27-12-2012, 23:52
Πώς γίνεται να μην πηγαίνει κάποιος τον Πουγιόλ;

waxmaster_c
28-12-2012, 20:13
Πώς γίνεται να μην πηγαίνει κάποιος τον Πουγιόλ;

uYkJ_mgBqho

Μετά από αυτό δεν υπάρχει άλλη επιλογή. Και προφανώς δεν είναι η μόνη φορά που τον κοιτάς και πέφτει. Και αυτός σαν τον Βύντρα. Νομίζει ότι νιώθει επαφές.

redglove
29-12-2012, 00:25
Τί είναι αυτό ρε wax; Χάνει τον βηματισμό του και πέφτει. Τον βλέπεις να ζητάει κάνα φάουλ πχ;

Red Pulse
29-12-2012, 01:29
 

redglove
29-12-2012, 01:31
Και πιάνει το ποδαράκι του που τον πόνεσε από το βίαιο σπρώξιμο του Σέβα. Μμμναι.

Χαχα, τον πατάει όπως πέφτει ο Σέβα ρε, δες το.

Μαλάκας ο διαιτητής που έδωσε φάουλ, εννοείται, αλλά ο Κάρλες δεν κάνει κάτι μεμπτό..

waxmaster_c
29-12-2012, 01:33
Ναι, δεν το έχει ξανά κάνει. Και βέβαια επειδή ήταν στην μπάρτσα του το δώσανε. Όσο καλός και να είναι, το θέατρο που κάνει είναι αισχρό, και δυστυχώς πάντα του το δίνουνε υπέρ του.

Red Pulse
29-12-2012, 01:44
 

waxmaster_c
29-12-2012, 02:35
Βασικά, να πω και την πικρή αλήθεια, ούτε τον βοηθάει ότι για μένα είναι σύμβολο της πιο (personal opinion) μισητής και ξεδιάντροπα ωφελημένης-από-διαιτησία-σε-κρίσιμα-παιχνίδια-που-δεν-σταματά-να-πουλά-πνεύμα-ανωτερότητας ομάδας της δεκαετίας ΧΑΛΑΡΑ, ούτε ότι αυτό το μαλλί με αυτή τη μούρη παραπέμπουν πιο πολύ στην Baba Yaga παρά σε ανθρώπινο ον. Άμα είχα οποιοδήποτε skill στο photoshop θα έβαζα το μαλλί του στη μούρη του Πάμπλο του Γκαρσία for illustrative purposes.

Ότι καλύτερο έχω δει στο site. Προτείνω να μπει στην κεντρική και το αβατάρι σου σαν logo του site!!!

Red Pulse
29-12-2012, 02:44
 

*GrimReaper*
29-12-2012, 03:05
δε συμφωναω αλλα πατω λαικ!

deninho
29-12-2012, 14:17
ξεδιάντροπα ωφελημένης-από-διαιτησία-σε-κρίσιμα-παιχνίδια

Ειδικά σε εκείνους τους ημιτελικούς με τη Τσέλσι την είχαν σκίσει στο σπρώξιμο. Τι πέναλτι και αποβολή του Μάλακ στο πρώτο ματς δεν είχαν δώσει, τι αποβολή ανύπαρκτη στον Ρανταπλάν. Κι αυτός ο πούστης ο Νορβηγός, ούτε ένα πέναλτι στις βουτιές του Ντρογκμπά. Γιατί οι βουτιές του αντιπάλου της Μπαρσελόνα είναι πέναλτι. οι παίκτες της Μπαρσελόνα όταν τρώνε ξύλο εκτός φάσης, που δεν βλέπει κανείς, δεν πρέπει με κάποιο τρόπο να κάνουν τους επόπτες να δουν τι πουστιά παίζεται. Σωστά.

Red Pulse
29-12-2012, 19:08
 

deninho
29-12-2012, 19:47
Μπουσκέτς καραγκιόζης, μαζί σου.

Για ακυρωμένα γκολ, ας πάμε και στον ημιτελικό με την Ίντερ. Το τελευταίο με τον Άλβες, δεν κατάλαβα γιατί λες. Ούτε σε ποιον αγώνα με τη Μαδρίτη ευνοήθηκε η Μπαρσελόνα.

Πάντως, αν προσπαθήσεις να το δεις αντικειμενικά (όχι προσωπικά εσύ, γενικά), σε όσους αγώνες έχει ευνοηθεί, σε άλλους τόσους -σημαντικούς- έχει αδικηθεί. Απλά, επειδή τα τελευταία χρόνια έκανε πολλές επιτυχίες, σε συνδυασμό με την υπερβολική προβολή από τα ΜΜΕ, όλοι θυμούνται τα ευνοικά σφυρίγματα

waxmaster_c
29-12-2012, 20:16
Έχε χάρη που βαριέμαι να απαντήσω σε όλα. :P

Red Pulse
29-12-2012, 20:24
 

kopitis
29-12-2012, 22:33
καλά αυτή η νιουκαστλ πλάκα μας κάνει;

damon7
29-12-2012, 23:03
Μεγάλο σκορποχώρι,κατέρρευσαν στο τελευταίο ημίωρο και παραλίγο στο φινάλε να κάνει το 8-3 ο Ζιρού (δοκάρι).Γουόλκοτ τρομερός σε ρόλο φορ που τον δοκιμάζει τελευταία ο Βενγκέρ,σμπαράλιασε την ανύπαρκτη άμυνα της Νιουκάστλ!

Undisputed
03-01-2013, 15:51
τι έκανε τούτο ρε..???

MerJpZw7Puk

*GrimReaper*
03-01-2013, 15:57
γονατια στο κεφαλι εφαγε ο αλλος, ημαρτον. Ειναι επικινδυνα πραγματα αυτα που κανουν :p

Undisputed
03-01-2013, 16:21
σαν να περπάτησε πάνω του φαίνεται..!!

deninho
03-01-2013, 17:56
έφαγε πρόστιμο ο νίγκα, λέει, από την ΥΠΑ για απογείωση χωρίς να του έχει δώσει άδεια ο πύργος ελέγχου.

Dude
05-01-2013, 07:03
Πολύ δυσάρεστη είδηση... κάποτε ο πιο εκρηκτικός Έλληνας παίχτης, από αυτούς που σε έκαναν να γουστάρεις να βλέπεις ματς.

http://www.sport-fm.gr/article/626104

deninho
05-01-2013, 13:53
Ψιτ, Εσύ εκεί πάνω; Για άλλο Σαμαρά σου λέγαμε, για τον Αντώνη, τον ψηλό με τα γυαλιά, όχι το Νίκο ούτε κανέναν άλλον.

Κρίμα νέος άνθρωπος.

damon7
07-01-2013, 20:56
http://www.sport24.gr/Sports/Volley/to_teleytaio_antio_ston_niko_samara.2076550.html

RIP παικταρά!!:(

GEMAN7
08-01-2013, 00:40
Ας μας το πουν. Όσα χρόνια θα παίζει μπάλα ο Μέσι θα του δίνουμε την χρυσή μπάλα... να μην έχουμε και την έννοια κάθε χρόνο.

Το χρυσό καρέ του Μέσι!
http://www.sport24.gr/football/omades/Barcelona/to_xryso_kare_toy_mesi.2074687.html

*GrimReaper*
08-01-2013, 00:55
Ποιος να την επερνε δλδ φετος?...Μπορει αλλες χρονιες να μην το αξιζε οπως εκεινη που επρεπε να την παρει ο ρομπεν, αλλα φετος ηταν η χρονια του και την αξιζε δικαιωματικα την χρυση μπαλα.

GEMAN7
08-01-2013, 00:58
Ε πιο πολύ το λέω από εκείνη που πραγματικά δε την άξιζε. Απλά έγινε θεσμός πλέον.

angelman
08-01-2013, 01:24
συγνωμη αλλα χωρις το παραμικρο ιχνος εμπαθειας απο που κ ως που η χρυση μπαλα πηγε δικαιωματικα κ αξια στον Μεσι?????κανονικα κ αν αυτος ο θεσμος ηταν σοβαρος κ οχι της πλακας το βραβειο καθε χρονο θα επρεπε να το παιρνει ο παιχτης που ναι μεν ειχε επιροη στην ομαδα του ΑΛΛΑ την βοηθησε κιολας να παρει καποιον τιτλο.ειναι αστειο να την κερδιζει παιχτης που το μονο που καταφερε να παρει ειναι ενα κυπελακι οσα γκολ κ αν εχει βαλει.κ θελω να μου εξηγησει καποιος γιατι ηταν αδικο να παει η χρυση η μπαλα στον Ινιεστα που ειναι απ τους παιχτες βαρομετρα της Barca κ ο καλυτερος μακραν του δευτερου σε μια απ τις καλυτερες Εθνικες ολων των εποχων που εγραψε ιστορια κ πηρε το Euro δια περιπατου????

angelman
08-01-2013, 01:34
επισης ο αργεντινος καταφερε να σπασει κ ενα αλλο στοιχιωμενο ρεκορ που δεν γραφτηκε πουθενα.καταφερε να ξεπερασει στο ντυσιμο κ στο στυλ τον αξεπεραστο Michael Jordan

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/01/07/article-2258593-16CC104D000005DC-9_634x442.jpg

johny b
08-01-2013, 11:45
Ντρογκμπά φέτος πιο κοντά στην έννοια "κάναμε με την ομάδα μου το κάτι παραπάνω στο κορυφαίο επίπεδο". Ιστορικό ρεκόρ ο τάπας αλλά 4 χρονιές σερί είναι πολύ.

deninho
08-01-2013, 12:09
Ο Ντρογκμπά δεν ήταν καν στους τελικούς υποψήφιους.

stefanos
08-01-2013, 12:31
http://www.sportdog.gr/sites/default/files/miscothers/sosila-2009.jpg http://www.sportdog.gr/sites/default/files/miscothers/sosial-2010.jpg

stefanos
08-01-2013, 12:32
http://www.sportdog.gr/sites/default/files/miscothers/sosial-2011.jpghttp://www.sportdog.gr/sites/default/files/miscothers/sosial-2012.jpg

stefanos
08-01-2013, 12:42
P3KkLVQBJjQ τα υποψηφια καλυτερα γκολ της χρονιας και ο νικητης!

stefanos
08-01-2013, 12:45
3Nx-QKdHaQg βαλε ενα παρομοιο ρε Μασαδο και ολοι θα σε αποθεωνουμε μετα!

HoopFan
08-01-2013, 13:18
Δεν λεω... Καλοι της Μπαρτσα, καλοι της Ρεαλ αλλα και ο κυριος αυτος αξιζε κατι μεσα στη σεζον...
Εστω στην καλυτερη ενδεκαδα επρεπε να υπαρχει μια θεση για αυτον...

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/543367_10151336663689028_90552723_n.jpg

stefanos
08-01-2013, 14:30
http://www.cosmo.gr/Lifestyle/Celebrities/Kokkino_Chali/ola-osa-mas-afhse-na-doume-to-astraftero-kostoumi-toy-mesi-sthn-paradosh-ths-xryshs-mpalas.2077249.html Η βραδιά ήταν γεμάτοι από ωραίους ποδοσφαιριστές, νέους, παλιούς, θρύλους, όπως και γυναίκες που κλωτσούν με επιτυχία την μπάλα, αλλά χρειάζονται πολύ προπόνηση στο γήπεδο της μόδας.

stefanos
08-01-2013, 14:42
http://othersidefootball.com/2012/12/24/%ce%b5%ce%b8%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%b9%cf%83%cf%84%c e%ad%cf%82-%ce%bc%ce%b5-%ce%ba%cf%8c%ce%ba%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%bf-%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%ad%cf%81%ce%b9/ Οι σκληροπυρηνικοί οπαδοί του Ερυθρού Αστέρα, οι περίφημοι Delije, έχουν γίνει περισσότερο γνωστοί στο ελληνικό κοινό λόγω των σχέσεών τους με τους οργανωμένους του Ολυμπιακού. Η περίπτωσή τους όμως είναι πολύ ενδιαφέρουσα, κρύβοντας αρκετές λεπτομέρειες που δείχνουν πως από ομάδα των φτωχών Κομμουνιστών, ο Αστέρας έφτασε να είναι η ομάδα του Αρκάν, των Εθνικιστών και του ρεύματος που εκθρόνισε τον Σλόμπονταν Μιλόσεβιτς.

stefanos
08-01-2013, 15:28
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/582326_10151218189286936_1282268033_n.jpg ολοκληρη Premier league,δεν υπαρχει αλλος διαιτητης οταν παιζει ντερμπυ η Μαντσεστερ???

pl@yer
08-01-2013, 15:40
E άμα θέλει ο σερ Άλεξ τι λόγο έχουν οι υπόλοιποι?

lemmy85
08-01-2013, 19:20
http://othersidefootball.com/2012/12/24/%ce%b5%ce%b8%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%b9%cf%83%cf%84%c e%ad%cf%82-%ce%bc%ce%b5-%ce%ba%cf%8c%ce%ba%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%bf-%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%ad%cf%81%ce%b9/ Οι σκληροπυρηνικοί οπαδοί του Ερυθρού Αστέρα, οι περίφημοι Delije, έχουν γίνει περισσότερο γνωστοί στο ελληνικό κοινό λόγω των σχέσεών τους με τους οργανωμένους του Ολυμπιακού. Η περίπτωσή τους όμως είναι πολύ ενδιαφέρουσα, κρύβοντας αρκετές λεπτομέρειες που δείχνουν πως από ομάδα των φτωχών Κομμουνιστών, ο Αστέρας έφτασε να είναι η ομάδα του Αρκάν, των Εθνικιστών και του ρεύματος που εκθρόνισε τον Σλόμπονταν Μιλόσεβιτς.

Γενικά η φάση με τα "αδέρφια μας" τους Σέρβους μπάζει φασιστιλίκι από πολλές μεριές.Άσχετο αν οι δικοί μας από τη μία επιβάλουν το "no politics" στην κερκιδα και από την άλλη σηκώνουν πανιά για την σερβικότητα του Κοσόβου...Γιά την ιστορία την φιλία των δικών μας με τους delije την είχε ξεκινήσει στα 80ς ο "Υποβρύχιος",φασιστοχουλιγκάνος ο οποίος αργότερα πήρε πούλο..

KingJames
08-01-2013, 21:23
Δεν πήρε πούλο λόγω πολιτικών πεποιθήσεων.Άλλοι λόγοι ήταν.Πολύ δυνατός Ολυμπιακός για την ιστορία.Από αυτούς πού δε θέλουν οι χούπηδες.

lemmy85
08-01-2013, 22:39
Δεν είπα ότι τον πουλέψανε λόγω των πολιτικών του πεποιθήσεων,από όσο ξέρω κι εγώ άλλα παίξανε..Όσο γιά το ότι ήτανε από τους μάχιμους και δυνατούς γαύρους για μένα δεν καθαρίζει για τα υπόλοιπα

waxmaster_c
09-01-2013, 14:46
Μόνο εμένα μου φάνηκε παρατραβηγμένη η τέταρτη χρυσή μπάλα του μέσι?

*GrimReaper*
09-01-2013, 17:43
ναι φιλε, να το κοιταξεις αυτο...

D.Rivers
09-01-2013, 21:34
Αποκαλύφθηκε η ντόπα του Μπολτ στους αγώνες...

http://www.peristerinews.gr/images/usrImage//15120/_big_0360021001357568011.jpg

Μάλιστα πριν τον αγώνα λέγεται πως του έστειλε την παρακάτω φωτογραφία, λέγοντας "να σκέφτεσαι τα οπίσθια μου στη γραμμή του τερματισμού.."

http://www.newsbeast.gr/files/1/2013/01/06/bolt.jpg

deninho
10-01-2013, 01:03
Ο Νίκος Γκάλης μίλησε στον ραδιοφωνικό σταθμό "102FM" για την υποψηφιότητα του να μπει στο Hall of Fame, ενώ αναφέρθηκε και στους αντιπάλους του.

Παράλληλα, μίλησε για το ότι δεν έχει τιμηθεί δεόντως στην Ελλάδα, αλλά για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Άρης.

Για την υποψηφιότητα του: "Σίγουρα είναι η μεγαλύτερη τιμή για οποιονδήποτε μπασκετμπολίστα. Όταν ξεκίνησα να παίζω μπάσκετ στη Νέα Υόρκη, πού να φανταζόμουν ότι τώρα θα συζητούσαμε κάτι τέτοιο; Ούτε που θα το σκεφτόμουν… Είναι το μεγαλύτερο όνειρο για κάθε αθλητή. Είναι απίστευτο, αν σκεφτείς ποια ονόματα βρίσκονται εκεί. Δεν έχω αγωνία για το τελικό αποτέλεσμα, με τιμά και μόνο που είμαι υποψήφιος

Έχω μπει στο ευρωπαϊκό Hall of Fame, αλλά το αμερικανικό είναι η κορυφή. Δεν υπάρχει πιο… top απ’ αυτό. Πάντως δε συγκρίνεται με τις ομαδικές επιτυχίες, το μπάσκετ δεν είναι… τένις. Δε συγκρίνεται με το Ευρωμπάσκετ του ’87 και δε μου δίνει τη χαρά που μου έδωσαν εκείνες οι νίκες του παρελθόντος"

Για τους αντίπαλους υποψήφιους που έχει: "Γνωρίζετε όλοι την πορεία του Ντίβατς και την πολύ καλή καριέρα του. Είναι και ο Όσκαρ και όλοι οι άλλοι που είναι μεγάλοι παίκτες. Είναι τιμή που βρίσκομαι ανάμεσά τους"

Για το ότι στην Ελλάδα δεν τιμήθηκε δεόντως: "Ας βλέπουν τους ξένους, μήπως και… ντρέπονται λίγο. Εμένα όμως μ’ ενδιαφέρει τι ξέρει ο κόσμος, δεν είμαι άνθρωπος που ασχολείται με το ποιος θα με τιμήσει. Ο κόσμος είναι ακόμη θερμός απέναντί μου"

Για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Άρης: "Το μπάσκετ είναι επαγγελματικό, όλο το θέμα είναι οικονομικό. Εξαρτάται τι παίκτες αγοράζεις. Το μπάσκετ στη Βόρεια Ελλάδα γενικά, δεν είναι, όπως όταν αγωνιζόμουν. Στον Άρη πρέπει να μπει κόσμος που αγαπά την ομάδα και να κάνει ό,τι το καλύτερο. Ας μην περιμένουμε όμως τις παλιές επιτυχίες. Δε γίνεται μόνο με αγάπη. Χρειάζεται στήριξη από κάποιον μεγάλο οικονομικό παράγοντα"

Για το ελληνικό μπάσκετ: "Απ’ το ’87 και μετά το μπάσκετ έχει μπει στο… πετσί των Ελλήνων, τα παιδιά το αγαπούν και θα βγουν ταλέντα και στο μέλλον"

http://www.sport24.gr/Basket/gkalhs_as_doyn_toys_ksenoys_mhpws_ntrapoun.2079215 .html

Eleni7
10-01-2013, 01:10
Τι να τις κανεις μεγαλε Νικ τις τιμες απο δαυτους;Αφου οι ανθρωποι ειναι ασχετοι απο αθλητισμο.Μονο τις καρεκλες τους κοιτανε.Η τιμη σου ειναι που εκανες γενιες και γενιες να σκασουν την σπυριαρα στα παρκε και στις γειτονιες.Αυτο ειναι ανεκτιμητο.Σε ευχαριστω απο τα βαθη της καρδιας μου που ησουν η βασικη αιτια για να γνωρισω και να λατρεψω αυτο το αθλημα.Και που μεσα απο το μπασκετ γνωρισα χαρες που θα τις θυμαμαι για παντα.Κριμα που δεν σε ειδα ποτε live και σε εμαθα μεσα απο βιντεακια

Undisputed
10-01-2013, 01:55
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s480x480/530330_472385499487037_193910426_n.jpg

dora7
10-01-2013, 12:28
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s480x480/530330_472385499487037_193910426_n.jpg

αχαχαχαχχαχαχααχα ΕΠΟΣ!!!!!!!!!!:p

*GrimReaper*
12-01-2013, 23:42
Ο Σνάιντερ είπε το "ναι" στη Γαλατά (pfff)

http://www.sport24.gr/football/omades/Inter/o_snainter_eipe_to_nai_sth_galata.2082714.html

deninho
13-01-2013, 01:21
μαλακία. Αν έπαιζε μερικές μέρες ακόμα η υπόθεση, θα έβγαιναν οι διάφορες φυλλάδες που θα μας έλεγαν ότι ο πρόεδρας πάει να αρπάξει το Σνάιντερ μέσα από τα χέρια της Γαλατά.

αλήθεια, αυτός ο κουαρέσμα, που είναι; δεν υποτίθεται ότι θα δοκιμάζαμε για αυτόν τώρα το Γενάρη πάλι;

stefanos
13-01-2013, 03:02
o quaresma πρεπει να πηγε στο Καταρ.

D.Rivers
13-01-2013, 14:44
Ρε παιδιά οι Τούρκοι ξοδεύουν συνεχώς λεφτά πολλά και πέρασαν και στους 16, τι συγκρίνουμε;;

dora7
13-01-2013, 15:36
ρε παιδια αυτη η διαφήμιση της Turkish Airlines με τον Κομπε και τον Μεσσι θα πρεπει να στοιχισε τρελα λεφτα....:D δινουν αβερτα οι τουρκοι......:rolleyes:

Eleni7
13-01-2013, 15:44
Παλι με τον Γουεμπ παιζουμε σημερα;Αν ειναι δυνατον.Εχουμε βαρεθει να τον βλεπουμε.

Red Pulse
13-01-2013, 19:49
 

damon7
13-01-2013, 19:53
Παλι με τον Γουεμπ παιζουμε σημερα;Αν ειναι δυνατον.Εχουμε βαρεθει να τον βλεπουμε.

πάντως το χεράκι της το έβαλε πάλι η διαιτησία...

http://i862.photobucket.com/albums/ab182/lepanto7/vidic_zps5a90775e.jpg

Eleni7
13-01-2013, 20:01
Εχουν γινει πολυ πιο κραυγαλεα απο αυτο.Αυτο ειναι πταισμα

stefanos
14-01-2013, 13:43
yrXp5HpeNsg ρε την πουτανα την ντοπα,μεχρι κ μπαλα σε μαθαινει κ ας εισαι ο πιο ατεχνος παιχτης της μπαρτσα...

damon7
15-01-2013, 03:22
http://www.sport24.gr/football/omades/Aris/tsipouras_ksepsuxhse_sta_xeria_moy.2086053.html

Tι να πεις μετά για ομάδες όταν ένα παλικαράκι χάνεται τόσο πρόωρα και άδικα γμτ!:(:(

*GrimReaper*
15-01-2013, 03:52
o guardiola μαλλον εκλεισε bayern. Αυτος ειναι ο ανταγωνισμος που ηθελες βρε γιδι?

damon7
15-01-2013, 11:13
Ψώνισαν από σβέρκο αν όντως τον πήραν!

*GrimReaper*
17-01-2013, 07:53
Eβλεπα το ματς του κυπελλου μπαρτσελονα-μαλαγα. (Μετα το ολυμπιακος-καβαλα) :P ....Μιλαμε χαιρεσε να βλεπεις ποδοσφαιρο. Χαιρεσε να βλεπεις μπαλα. Απιστευτη ομαδα, απιστευτα πραγματα.

DirtySniper
17-01-2013, 08:41
Eβλεπα το ματς του κυπελλου μπαρτσελονα-μαλαγα. (Μετα το ολυμπιακος-καβαλα) :P ....Μιλαμε χαιρεσε να βλεπεις ποδοσφαιρο. Χαιρεσε να βλεπεις μπαλα. Απιστευτη ομαδα, απιστευτα πραγματα.

Στην αρμάδα του Ζαρντίμ αναφέρεσαι?

*GrimReaper*
17-01-2013, 09:33
ειναι προφανες πιστευω....

angelman
17-01-2013, 16:00
ποια μπαρτσελονα-μαλαγα λες,με τον πονο μας παιζεις??? η αρμαδα τους Ζαρντιμ λιγο ακομα κ θα μας κανει να πεθυμησουμε τον Ολυμπιακο του Κετσπαγια

damon7
17-01-2013, 21:01
Ωραίο ματσάκι δείχνει η ΕΡΤ το Σάββατο για όποιον γουστάρει να πάρει μάτι και τα αδέλφια Αντετοκούμπο,αν και η ώρα είναι λίγο περίεργη.
Φιλαθλητικός-Νέα Κηφισιά στη μια το μεσημέρι στο ΕΤ1.

KingJames
17-01-2013, 21:24
ποια μπαρτσελονα-μαλαγα λες,με τον πονο μας παιζεις??? η αρμαδα τους Ζαρντιμ λιγο ακομα κ θα μας κανει να πεθυμησουμε τον Ολυμπιακο του Κετσπαγια

Το τερμάτισες.Ουδεμία σχέση,ακόμα κ σε αυτό το μικρό διάστημα πού κρίναμε τον Τιμουριο.Ουδεμία.Δεν υπήρχε πουθενά.

angelman
17-01-2013, 22:07
στην φιλοσοφια κ στο θεαμα που προσφερε ο Ολυμπιακος των 2 "προπονητων" μια χαρα σχεση υπαρχει.η διαφορα ειναι οτι τετοιο κραξιμο κ τετοια απαθεια απ τo μεγαλυτερο μερος του κοσμου δεν υπηρχε ουτε στις μερες του Τιμουρινιο

KingJames
17-01-2013, 22:15
Επίσης καμία σχέση το κλίμα,οι συνθήκες (ευρύτερες στην κοινωνία) κ το ρόστερ ακόμα ακόμα.Εντός γηπέδου άλλα θυμάμαι.Ως ατυχέστατο γεγονός,λαμβάνω αυτό που είπες.

*GrimReaper*
18-01-2013, 16:22
Ποιος ξερει τι χρηματα παιζονται γυρω απο αυτες τις μαλακες.

http://www.sport24.gr/Sports/OtherSports/Podilasia/armstrongk_kai_ta_epta_htan_ntope.2090466.html

waxmaster_c
19-01-2013, 21:16
Ποιος ξερει τι χρηματα παιζονται γυρω απο αυτες τις μαλακες.

http://www.sport24.gr/Sports/OtherSports/Podilasia/armstrongk_kai_ta_epta_htan_ntope.2090466.html

To "αστείο" είναι ότι ΟΛΟΙ οι αθλητές που φιγουράρουν κάπου στην κορυφή τα κάνουν αυτά. Ανεξαρτήτου αθλήματος. Κλασσικό παράδειγμα ο Μπολτ που έκανε κάτι που ο άνθρωπος από την φύση του δεν μπορεί να κάνει.

Eleni7
19-01-2013, 21:22
Καραγκιοζης και απλα γελοιος.Ντροπη να βγαινει τωρα και να το παιζει ταχα μου στεναχωρημενος και συντετριμενος (εκλαψε και μπροστα στην καμερα ο ανθρωπος).Αμα δεν τον πιανανε (ή δεν τον δινανε στεγνα για την ακριβεια) μια χαρα θα το συνεχιζε το παραμυθακι του.Οταν τους παιρνουν ειδηση μετα βρισκουν να μετανιωσουν ολοι.Στο λαγουμι του πρεπει να κλειστει.

Στην τελικη ας κανουν την ντοπα νομιμη.Τι μας δουλευουν μπροστα στην μουρη μας;

Red Pulse
21-01-2013, 00:42
 

Eleni7
21-01-2013, 00:49
Να μαντεψω;Πηγε να τους παιξει απο το πρωτο λεπτο pressing ψηλα;

Red Pulse
21-01-2013, 00:53
 

walter berry
21-01-2013, 02:00
Ερνέστο, διακριτικά ρε.....
στο λιμάνι της καρδιάς σου..
θα ζεστάνει την θέση για λίγο ο Αντώνης και μετά πάμε πάλι για ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ

tt7
21-01-2013, 02:12
Στο κύπελλο τον πέρασαν πριονοκορδέλα και εχασαν και τα άχαστα να τα λέμε όλα όμως...

stefanos
22-01-2013, 17:33
http://kourkouti.sport24.gr/2013/01/22/8734/ σουβλακι στο 91'!

angelman
24-01-2013, 15:30
ΜΕΓΑ ΕΡΝΕΣΤΟ,γυρνα πισω.......

http://www.sport24.gr/Columns/comments/o_ernesto_valverde_sto_sport24_gr.2098240.html

natag
24-01-2013, 15:31
ΜΕΓΑ ΕΡΝΕΣΤΟ,γυρνα πισω.......

http://www.sport24.gr/Columns/comments/o_ernesto_valverde_sto_sport24_gr.2098240.html

Ας συγκρινουμε τη συνεντευξη αυτη με τη συνεντευξη του Λεο που εκανε τεραστια επιτυχια...Ο ενας μιλαει για τα ΠΑΝΤΑ, ο αλλος μιλαει για το ποτε θα παρει συνταξη...

pl@yer
24-01-2013, 15:35
Ωραία συνένευξη..Ωραίος άνθρωπος ο Ερνέστο πάντα σοβαρός .

kseplenhs
24-01-2013, 15:51
Ας συγκρινουμε τη συνεντευξη αυτη με τη συνεντευξη του Λεο που εκανε τεραστια επιτυχια...Ο ενας μιλαει για τα ΠΑΝΤΑ, ο αλλος μιλαει για το ποτε θα παρει συνταξη...

Και για το όνειρό του να προπονήσει ομάδα του κατάρ και της κίνας.Εκεί κατάλαβα πως ο βαγγέλης διάλεξε για τον πάγκο μας προπονητή με φιλοδοξίες.Οχι αστεία...

walter berry
24-01-2013, 15:56
πόσο ΓΙΓΑΝΤΑΣ είναι ο άνθρωπος...
ΕΡΝΕΣΤΑΡΕ για πάντα στην καρδία μας.

ΥΓ) πάει, έφαγε την ένεση και αυτός, με την φώτο απο το μάτριχ του οάκα ζει ρε ο άρρωστός! δενν του εύχομαι να ξαναγυρίσει, γιατί μας είναι μια πολυτέλεια που δεν μπορούμε να την εκτιμήσουμε.

D.Rivers
28-01-2013, 15:27
http://1.bp.blogspot.com/-KPt2vOYkNTI/UQY-f3PuZCI/AAAAAAAD6nQ/or7fWbZxujs/s1600/1.jpg

Κάτι άσχετο... Ανάρτησαν αυτό το πανό οι οπαδοί της Σεντ Ετιέν προχτές! Είναι αδελφοποιημένοι με Άρη αυτοί;;


Edit: Και να πω την αμαρτία μου, έχω αρχίσει να ζηλεύω τους φίλους της Galatasaray!! Πάνε οι εποχές για εμάς που βλέπαμε αστέρες να έρχονται..

*GrimReaper*
29-01-2013, 16:26
και ντρογμπα και σναιντερ φετος η γαλατα...μαιστα.

"Συγκεκριμένα, η Γαλατά συμφώνησε να καταβάλλει στον 34χρονο φορ 4 εκ.ευρώ ως πριμ μεταγραφής, 2 εκ.ευρώ για το υπόλοιπο της σεζόν και 4 εκ.ευρώ για τη σεζόν 2013-14, ενώ θα λαμβάνει και μπόνους 15.000 ευρώ για κάθε ματς που θα συμμετέχει."

μια χαρα θα ταν στα χρηματα του ντιογκο :p

Red Pulse
29-01-2013, 16:59
 

*GrimReaper*
30-01-2013, 20:18
Η φάση που θέλουμε να ξεχάσουμε

http://www.sport24.gr/Columns/comments/h_fash_poy_theloyme_na_ksexasoyme.2107560.html

dora7
30-01-2013, 21:09
Η φάση που θέλουμε να ξεχάσουμε

http://www.sport24.gr/Columns/comments/h_fash_poy_theloyme_na_ksexasoyme.2107560.html

Θυρα 7-1981
Μπομπαν
θανατος Φοε
τελ αβιβ

μ' αυτη τη σειρα αν επρεπε να διαλεξω απ αυτα που διαβασα...:(

D.Rivers
31-01-2013, 03:40
KKCekFsMkkQ

Η φάση που ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ!! Αφιερώνουμε πολλές φορές λόγια κι επιφωνήματα για γκολάρες και ντρίμπλες, αλλά για μένα είναι από τις καλύτερες ενέργειες που έχω δει από αμυντικό!

deninho
31-01-2013, 03:51
ρε, πέταξε αυτός.

*GrimReaper*
01-02-2013, 03:24
Λίβερπουλ σημαίνει υπερηφάνεια

http://www.sport24.gr/top-guns/liverpoyl_shmainei_yperhfaneia.2106739.html

D.Rivers
01-02-2013, 03:29
tf8Rb5tdXM0

Πάω στοίχημα δεν έχετε ξαναδεί τέτοια κομπίνα :D

*GrimReaper*
01-02-2013, 03:33
τι λες τωρα....

duda-agelopouloi-v-span
03-02-2013, 05:00
συγχαρητηρια στη ρεαλ για την νεα της ηττα

Red Pulse
03-02-2013, 12:55
 

lamar
03-02-2013, 21:17
Ρε τον κλοουν... Ρε τον κλοουν!!!!

lamar
03-02-2013, 21:35
Nα πιανεις αυτο,

http://img89.imageshack.us/img89/1170/betvgcs.jpg

Kαι να ριχνεις τα κερδη στο live στο διπλο της Λιβερπουλ στο 1-1... Κι εκει που ολα δειχνουν οτι η Κυριακη μου θα ειναι ονειρικη ερχεται ο ασυγκριτος και τα γαμαει ολα!!!

Ελα ρε, επιτελους, διωξτε τον κλοουν...

Eleni7
03-02-2013, 21:41
Πω ρε Λαμαρ τι πλακα επαθες;Κριμα

Να δω ποσα γκολ θα πνιξει ακομη ο κουνελος και ποσα ματς θα χασουμε μεσα απο τα χερια μας για να παρει επιτελους ποδι.

angelman
03-02-2013, 21:46
ακομα ασχολειται με το ποδοσφαιρο ο Ρεινα?????????

kopitis
03-02-2013, 22:14
το superbowl το δείχνει κανένα στην Ελλάδα;

lamar
03-02-2013, 22:19
OTE TV

kopitis
03-02-2013, 22:24
ακόμα κι αυτό το έχασε η νόβα; ΕΛΕΟΣ
καλά αυτός ο Καρύδας τί κάνει;

lamar
03-02-2013, 22:29
Βασικα ο ΟΤΕ TV το δειχνει μεσω espn america που προβαλεται μεσα απ την πλατφορμα του, οχι επειδη αγορασε τα δικαιωματα... Απλα καθε χρονο η ΝΟΒΑ το εδειχνε το Superbowl, φετος δεν ξερω τι εγινε...

Eleni7
03-02-2013, 22:39
Η Νοβα παντως λενε οτι θα χασει και την Premier League.Του χρονου μαλλον θα εχει μονο ελληνικο,πορτογαλικο και την Ευρωλιγκα.Με τιποτα δεν συμφερει το 60ευρω.

kopitis
03-02-2013, 22:45
το κυπελλο Ελλάδας ποιος το πήρε; που ακουγα ότι έγιναν κάτι ενστάσεις και τέτοια.
Για Αγγλία νομίζω δεν έχει αποφασιστεί ακόμα τίποτα

deninho
03-02-2013, 23:04
Η Νοβα παντως λενε οτι θα χασει και την Premier League.Του χρονου μαλλον θα εχει μονο ελληνικο,πορτογαλικο και την Ευρωλιγκα.Με τιποτα δεν συμφερει το 60ευρω.

Χάνει και το champions League ;

Eleni7
03-02-2013, 23:19
Αυτο πρεπει να το εχει για εναν ακομη χρονο.Αλλα λογικα θα χημιξει ο ΟΤΕ απο του χρονου

Mits
03-02-2013, 23:32
Εχει γραφτει και στην επισημη σελιδα του Οτε αλλα οχι ως επισημη διαβεβαιωση οτι πηρε τα δικαιωματα της Premier League για την περιοδο 2013-16.

*GrimReaper*
04-02-2013, 00:15
H nova μενει μονο με πορτογαλλικο και ελληνικο του χρονου. Δικαιωση για τον πατερα μου που τον εκραζα που εχει οτε tv :p

pl@yer
04-02-2013, 02:44
http://www.sport24.gr/football/omades/Aek/o_maxhths_paylhs_polema_thn_sklhrynsh_kata_plakas. 2114102.html

Παλίκαρος, δεν είχα ξανακούσει ότι αντιμετωπίζει τέτοιο πρόβλημα.Περαστικά του πάντως και μπράβο που το πολεμάει και αγωνίζεται σε τέτοιο επίπεδο.

stefanos
04-02-2013, 15:26
J3lsXjWewD4 o Koνέ πάντως,έχει βαλθεί να σώσει μόνος του την Μπολόνια...

D.Rivers
05-02-2013, 01:15
Το παιδί ξέρει μπόλικη μπαλίτσα και φαινόταν από τότε που τον είχαμε στις ακαδημίες... Ας όψονται οι φωστήρες που είχαμε εκεί πριν 5-7 χρόνια!!

7nZ7kVFn2eE

8rilos!!!
05-02-2013, 02:20
η εθνικη με κεντρο μανιατη-ταχτσιδη-κονε θα ειναι πολυ δυνατη

Eleni7
05-02-2013, 02:40
Δεν βαριεσαι.Αφου παλι ο Καραγκουνης θα παιζει.Δεν διαβασεις δηλωσεις;Θελει να παιξει στο Μουντιαλ ειπε.Μην αφησει κανα νεο παιδι να αγωνιστει

Mits
05-02-2013, 02:50
Δεν βαριεσαι.Αφου παλι ο Καραγκουνης θα παιζει.Δεν διαβασεις δηλωσεις;Θελει να παιξει στο Μουντιαλ ειπε.Μην αφησει κανα νεο παιδι να αγωνιστει

Μην ξεχναμε και τον Κατσουρανη.Θα παιζουν μεχρι να τα παρατησουν μονοι τους αυτοι.Και δυστυχως βλεπω και μετα να λυνουν και να δενουν απο αλλες θεσεις στυλ Φυσσα.

*GrimReaper*
06-02-2013, 23:24
μεγάλη της Ισπανίας (αθλητική) σχολή

http://www.sport24.gr/top-guns/h_megalh_ths_ispanias_athlhtikh_sxolh.2107388.html

deninho
07-02-2013, 00:03
http://www.sport24.gr/football/ellada/ethniki_elladas/timhsan_ta_thumata_ths_thuras_7_oi_diethneis_mas.2 118325.html

Τίμησαν τα θύματα της Θύρας 7 οι διεθνείς μας

stefanos
07-02-2013, 13:00
http://www.dailymotion.com/video/xxccg9_barcelona-fan-invades-sweden-v-argentina-to-give-lionel-messi-a-kiss_sport Κατά τη διάρκεια του φιλικού αγώνα της Σουηδίας με την Αργεντινή οπαδός εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο και φίλησε τον Λιονέλ Μέσι!

D.Rivers
09-02-2013, 14:38
http://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/370025-kalesma-mpartselona-se-ao-giannina-vid

Από τις ωραίες ποδοσφαιρικές ιστορίες... ανάμνηση που θα κουβαλάνε μετά για πάντα τα πιτσιρίκια!!

dora7
09-02-2013, 14:42
τι λες τωρα!!!!!!!! ενα μηνα θα κανουν να κοιμηθουν τα πιτσιρικια απ τη χαρα τους!!! καλύτερο κι απο επίσκεψη στη Disneyland!!!!!!!!!!!!

redglove
09-02-2013, 14:53
http://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/370025-kalesma-mpartselona-se-ao-giannina-vid

Από τις ωραίες ποδοσφαιρικές ιστορίες... ανάμνηση που θα κουβαλάνε μετά για πάντα τα πιτσιρίκια!!

Δώστε τους το Καραϊσκάκης και πείτε τους να καλέσουν και αυτοί την Μπαρτσελόνα για φιλικό..

deninho
09-02-2013, 15:06
Ήδη στον Α.Ο. Γιάννινα ειδοποιήθηκαν και οι γονείς ώστε να δοθεί απάντηση για το αν μπορεί να γίνει το φιλικό.

"Έχει διάβασμα το παιδί, δεν μπορεί να τρέχει σε ταξίδια"

dora7
09-02-2013, 15:09
γονεις μη χαλασετε τετοιο παδικο ονειρο!!!!

DirtySniper
10-02-2013, 06:01
Ρε σεις
ο Ολυμπιακος ποτε θα βαλει γκολ αλλαζοντας 20 πασες?

deninho
10-02-2013, 15:18
χθες αναρωτιόμουν αυτό το πράγμα, σε δύο διαφορετικές ερωτήσεις: πότε θα βάλει γκολ; Πότε θα αλλάξει 20 πάσες;

deninho
14-02-2013, 00:44
http://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/den_soy_lew_tipota_eisai_olympiakos.2127832.html

"Δεν σου λέω τίποτα είσαι Ολυμπιακός"
Ο Ερνέστο Βαλβέρδε ρώτησε τον Μαρτίνεθ για το ματς με τους "ερυθρόλευκους" με τον προπονητή της Λεβάντε να του απαντά πως δεν του λέει τίποτα γιατί είναι Ολυμπιακός.

Ο Ερνέστο Βαλβέρδε το βράδυ της Πέμπτης (14/2) αναμένεται να δώσει το παρών στο γήπεδο της Λεβάντε, ώστε να παρακολουθήσει τον αγώνα του Ολυμπιακού κόντρα στην ομώνυμη ομάδα για το Europa League.

Ο πρώην προπονητής των Πειραιωτών και νυν της Βαλένθια, περιμένει με ανυπομονησία να δει το ματς και μίλησε στο ισπανικό πρακτορείο ειδήσεων (EFE), για την αναμέτρηση.

Μάλιστα,, ο Ερνέστο Βαλβέρδε αποκάλυψε πως είχε και έναν διάλογο με τον τεχνικό της Λεβάντε, Χουάν Ιγκνάθιο Μαρτίνεθ: "Ο Μαρτίνεθ δεν μου έδωσε και πολλές πληροφορίες για το τι προτίθεται να κάνει. Ερνέστο, είσαι Ολυμπιακός, δεν σου λέω τίποτα, μου μετέφερε".

Για το παιχνίδι ο Βάσκος είπε: "Περιμένω πως - πως να δω το ματς. Θα είναι κάτι καλό για μένα διότι θα δω πολλούς φίλους. Από εκεί και έπειτα με τον Μίτσελ δεν έχω μιλήσει ακόμα. Ελπίζω να έχει καλή τύχη. Πιστεύω ότι είναι ένας προπονητής που θα πάει πολύ καλά στον Ολυμπιακό".

Mits
14-02-2013, 23:55
0-1 προηγειται η Ρουμπιν της Ατλετικο ενω θελω να δω τι εγινε στο Ναπολι-Πλζεν 0-3....

deninho
15-02-2013, 00:27
Ευτυχώς που πολλοί θέλαμε ή Λεβάντε ή Βικτόρια Πλζεν στην κλήρωση :p

Red Pulse
15-02-2013, 00:38
 

Red Pulse
15-02-2013, 01:38
 

D.Rivers
15-02-2013, 02:09
Γκολ κι ο Ορμπάιθ κι από τη μεριά του έκανε αυτό που είχε πει κι ευχηθεί να βρεθεί με Ολυμπιακό αντίπαλο... Είσαι παίκταρος ρε, κι εσύ κι ο Μαρκάνο!

*GrimReaper*
15-02-2013, 02:53
Mε Μαρκάνο, με γκολ του Ορμπάιθ στο 95' και με 10 παίκτες από το 45', η Ρουμπίν πέρασε με 2-0 από το Βιθέντε Καλντερόν.

ps. Ρε τις μίζες του μιζαδόρου...

@red duckling

angelman
15-02-2013, 03:11
δανεικος 33χρονος δεν εκανε.Εχουν απορυφθει πλεον τετοιες περιπτωσεις απ τον προεδρο ειναι λιγες για μας ,τωρα ψαχνουμε μονο νεους φυσεκια

pl@yer
16-02-2013, 13:34
Η Ίντερ θα αναγκαστεί να πορευτεί χωρίς τον Ντιέγκο Μιλίτο μέχρι το τέλος της σεζόν μετά τον τραυματισμό-σοκ (ρήξη χιαστών) που υπέστη στον αγώνα με την Κλουζ το βράδυ της Πέμπτης για το Europa League, και οι άνθρωποί της "τρέχουν" για να καλύψουν το κενό του "Πρίγκηπα".
Σύμφωνα μάλιστα με δημοσίευμα της "Corriere dello Sport" στη λίστα των υποψηφίων βρίσκεται ψηλά το όνομα του Άγγελου Χαριστέα, δίπλα σε αυτό του Τζον Κάριου, ενώ λιγότερες πιθανότητες έχει η περίπτωση του Ρουντ Φαν Νίστελροϊ που έχει κρεμάσει το περασμένο καλοκαίρι τα παπούτσια του.

O μάνατζέρ του είναι ο πιο μάγκας άνθρωπος στη γη..Τέλος

από sport24.gr

damon7
16-02-2013, 13:39
Λαμπάδα πρέπει να του ανάψουν,όπως και πολλοί ακόμα Έλληνες για τις μεταγραφές σε Γερμανία (κυρίως) και Τουρκία.Ο Γκέκας από Ακίσα να φανταστείς,μέχρι τέλους χρονιάς θα πάρει γύρω στα 3,5 κατοστάρικα.

http://i862.photobucket.com/albums/ab182/lepanto7/koutsoliakos_zps7da6db3f.jpg

damon7
17-02-2013, 14:20
7Hj9sDPFPII

Αυτός είναι πόντος!:eek: