PDA

View Full Version : Αθλητική Συζήτηση


Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

DON
17-02-2011, 13:49
ΠΕΣ επομένως πως ήταν ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ εκείνο το άρθρο που ούτε την ΕΙΧΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...ΠΕΣΤΟ ΟΜΩΣ...για να μην πω και εγώ πως σας γάμησε.

Α μάλιστα τον ενοχλεί το κλίμα. Μιλάμε για ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΑΛΥΣΗ...Σε 7 ματς δεν έχει σκοράρει αλλά ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ λίγες μέρες μετά σε άλλο ΓΗΠΕΔΟ τις έχει ξεπατώσει...Ανάλυση ΝΙΚΟΥ ΧΟΡΤΑΡΕΑ...

Χθες είπα πως ήταν χάλια! Δεν το είδες?? Χάλια με ασίστ όμως και ένα πεντακάθαρο γκολ που δεν μέτρησε. Αν μέτραγε δλδ όπως θα έπρεπε θα ήταν mvp με ενα γκολ και μια ασιστ. Τότε δε θα έκανε κακακια ε??? ΑΡΑ δομείς ενα ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ πάνω σε μια λανθασμένη απόφαση κλασμάτων του δευτερολέπτου ενός ανθρώπου ΑΧΑΧΑΧΑ

Καταλαβαίνω πως έχεις βρεθεί σε δύσκολη θέση με ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ επιχείρημα σου για τους 26 πόντους και δεν σε πιέζω άλλο.

Βρε ΜΠΟΥΦΟ εκείνο και ΟΤΙ ποστάρω για τον Φουστέρ είναι ΠΕΙΡΑΓΜΑ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε! Εδώ κάνουμε ΣΟΒΑΡΗ κουβέντα ποδοσφαιρική όμως...ΞΥΠΝΑ και σταμάτα να τρως, συγκεντρώσου εδώ!!! Ο Μέσσι μια μάντρα της έκλασε της Μαν. Γιουν και ΚΑΘΕ Αγγλικής ομάδας. ΤΕΛΟΣ.

ΒΛΑΚΑ δεν ξεπάτωσε ΚΑΜΙΑ Μαν. Γιούν.! 1 γκολ της έβαλε...Με ΟΛΕΣ τις αγγλικές ΑΣΦΑΙΡΟΣ. Περίεργο? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ αφού είναι ΨΙΨΙΝΕΛΟΣ και αν πήγαινε ποτέ Αγγλία που παίζουν ΑΝΤΡΕΣ θα έκανε ότι και ο Σίλβα. Μια νερό-τρυπα. ΨΙΨΙΝΕΛ. Ότι κάνει και με την Εθνική? ΝΙΑΟΥΡΙΖΕΙ. Τικοιταρεμεσσι???

http://1.bp.blogspot.com/_UBQtzEafkF8/RsgLPomMUmI/AAAAAAAAAAc/0f1mKbJO0Ng/s320/azrael.jpg

κοίτα πως κοιτάει ο μοβόρος ο Μέσσι. ΝΙΑΟΥΥΥ!!!

Όσο για το χθεσινό "ΓΚΟΛ" του μέσσι και το mvp...

http://img695.imageshack.us/img695/3387/psipsinelmessi.jpg

zouparos
17-02-2011, 13:58
Eυτυχώς που παραδέχεσαι αυτό που λέω και πιστεύω χρόνια. Πως οι Άγγλοι έχουν μείνει στη δεκαετία του '80 που τους απασχολεί περισσότερο ένα τάκλιν που θα σηκώσει στον αέρα τον αντίπαλο παρά ένα εκπληκτικό σλάλομ, μια διείσδυση κάτι.

Έκλασε μια μάντρα της μάντσεστερ αλλά της έβαλε γκολ. Ο φουστέρ που έκανε τα ίδια στον Άρη μα τα ίδια(δλδ ανυπαρκτος αλλα εβαλε γκολ) όχι απλά δεν έκλασε μια μάντρα του Άρη αλλά έγινε ο παικταράς.
Τα 4 γκολ πέρσι επί αγγλικής ομάδας δεν υπάρχουν γιατί δεν ήταν σε αγγλικό έδαφος να υποθέσω προφανώς.

Τα είχα γράψει με τον Σίλβα...Καθήστε επομένως με τον πυγμάχο τον τέβεζ, με το ενιαιο λαιμο-σώμα-κεφάλι ρούνεϊ και τραβήξτε μαλακία με τον παικταρά bale που θα φύγει ωσονούπω αν έχει ΜΥΑΛΟ.

Και όταν φεύγουν και οι ελάχιστοι μη Άγγλοι και μείνετε μόνοι σας ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΦΟΒΕΡΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΕ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕ το μουντιαλ του 66 το ασχολίαστο και τα EURO TA 1 ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠ'την Ελλάδα

υ.γ. Αυτό θα στο κάνω κ/π σε κάθε γκολ του Φουστέρ....μα σε κάθε..."ΒΛΑΚΑ δεν ξεπάτωσε ΚΑΜΙΑ "Μαν. Γιούν."! 1 γκολ της έβαλε..." Και θα σου λέω εσύ το είπες στην ποδοσφαιρική συζήτηση..."Ρε ντον ΒΛΑΚΑ κανέναν Άρη δεν ξεπάτωσε ο Φουστέρ! 1 γκολ του έβαλε..." Έτσι δε θα είμαι και εγώ μπουκωμένος και θα ξελασπώνω...

υ.γ.2 Πέστα στο λαμαρ πως στο Φουστέρ το 80% ειναι πλάκα γιατί μου λέει πως δε με νοιάζει τι εννοώ αλλά τι γράφω...Οκ έπαθα βραχυκύκλωμα και είδα αυτογκολ του Βελλίδη...πφφφ έλεος αχαχαχα

Πάμε και κάτι τελευταίο. Επιχείρημα για τον Φουστέρ πως σηκώθηκε μετά απο αγκωνια για νοσοκομείο και έπαιξε...ΛΙΟΝΤΑΡΙ ο κύριος...Τα χιλιάδες ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΑ μαρκαρίσματα στον ΛΙΟΝΕΛ ΜΕΣΣΙ, το καλύτερο ποδοσφιαριστή του ΚΟΣΜΟΥ, που τον έχουν αφήσει έξω το πολύ 3 εβδομάδες!!!!, και δεν τον σκοτώνουν με τίποτα ΔΕΝ τον κάνουν ΛΙΟΝΤΑΡΙ, αλλά ΓΑΤΑΚΙ!!!
τα συμπεράσματα δικά σας...
aNLQTrzfWTQ
TO BINTEO AΠΛΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ...Απλά χιλιάδες τα μαρκαρίσματα που βρίσκεις σε αντίστοιχα βίντεος...

υ.γ.3 ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΓΑΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!! ΜΑ ΤΑ ΙΔΙΑ!!! Σας ξεκώλιασε όμως η μικρή φανέλα και τα παικτάκια και το γυρίσαμε μόνο στο Μέσσι τώρα

DON
17-02-2011, 14:12
Eυτυχώς που παραδέχεσαι αυτό που λέω και πιστεύω χρόνια. Πως οι Άγγλοι έχουν μείνει στη δεκαετία του '80 που τους απασχολεί περισσότερο ένα τάκλιν που θα σηκώσει στον αέρα τον αντίπαλο παρά ένα εκπληκτικό σλάλομ, μια διείσδυση κάτι.

Έκλασε μια μάντρα της μάντσεστερ αλλά της έβαλε γκολ. Ο φουστέρ που έκανε τα ίδια στον Άρη μα τα ίδια(δλδ ανυπαρκτος αλλα εβαλε γκολ) όχι απλά δεν έκλασε μια μάντρα του Άρη αλλά έγινε ο παικταράς.

Και όταν φεύγουν και οι ελάχιστοι μη Άγγλοι και μείνετε μόνοι σας ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΦΟΒΕΡΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΕ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕ το μουντιαλ του 66 το ασχολίαστο και τα EURO TA 1 ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠ'την Ελλάδα

υ.γ. Αυτό θα στο κάνω κ/π σε κάθε γκολ του Φουστέρ....μα σε κάθε..."ΒΛΑΚΑ δεν ξεπάτωσε ΚΑΜΙΑ "Μαν. Γιούν."! 1 γκολ της έβαλε..." Και θα σου λέω εσύ το είπες στην ποδοσφαιρική συζήτηση..."Ρε ντον ΒΛΑΚΑ κανέναν Άρη δεν ξεπάτωσε ο Φουστέρ! 1 γκολ του έβαλε..." Έτσι δε θα είμαι και εγώ μπουκωμένος και θα ξελασπώνω...


1ον. Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο για τους Άγγλους τους μακάκες που κολλήσανε το 80 και τους νοιάζουν τα ΑΝΟΥΣΙΑ τους μαλάκες τους τυφλούς. ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΓΓΛΟΙ ακούστε Ζουπάκο θα πάτε ομπρώς...

Γι'αυτό άλλωστε έχουν πάει τελικό η Άρσεναλ το 2006, η Λίβερπουλ το 2007, η Τσέλσι το 2008, η Μάντσεστερ το 2009, είχανε κάποιες σεζόν 3 στις 4 φιναλίστ, το κατέκτησαν με Λίβερπουλ, Μάν. Γιουνάιτεντ, έχουν μονίμως 3 ή 4 ομάδες στις 8 κτλ κτλ κτλ. Γι'αυτό πήρε η Λίβερπουλ το ΟΥΕΦΑ το 2001, πήγε τελικό η Μίντλεσμπρο το 2006 και η Φούλαμ πέρσυ και φέτος η Τότεναμ είναι new entry!

ΕΑΜΩΕΤΩΑ με τους Άγγλους δεν κοιτάνε την ουσία οι μαλάκες. ΑΚΟΥΣΤΕ ΖΟΥΠΑΚΟ Αγγλάρες και ίσως παραπάνω απο 6 ομάδες σας παίξουν σε Ευρωπαικό τελικό, οι 4 στο ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ, μέσα στην τελευταία 10ετία. ΒΛΑΚΕΣ ΑΓΓΛΟΙ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ. Ε είσαι ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ ρε καμάρι μου....Α ΔΙΑ ΒΑ ΣΤΟΣ.

Ο Φουστέρ έβαλε το ΝΙΚΗΤΗΡΙΟ γκολ στο 1-1 ρε ΑΜΠΑΛΕ όχι το γκολ που έκανε το ματς 2-0. ΜΑ ΠΟΣΟ ΑΜΠΑΛΟΣ ΕΙΣΑΙ θεέ και κύριε?

Ποιός είπε για άγγλους ΠΑΙΚΤΕΣ ρε ΑΜΠΑΛΕ? Για αγγλικές ΟΜΑΔΕΣ είπαμε! ΞΥΠΝΑ!!! Όσο για τα γιούρο και τα μουντιάλ τους και εγώ τους δουλεύω και είμαι και αργεντινή αλλά αν είσαι φαν του ΨΙΨΙΝΕΛ του Μέσσι δεν προκαλείς. ΤΟΥ ΚΑΡΠΑΖΟΜΕΝΟΥ.

υ.γ. ΑΛΛΟ ΤΟ ΝΙΚΗΤΗΡΙΟ ΓΚΟΛ που δεν είναι "ένα γκολ" και άλλο το ΕΝΑ ΓΚΟΛ στο 1-0. ΒΛΑΞ.

lamar
17-02-2011, 14:15
Εdit... Πάμε και κάτι τελευταίο. Επιχείρημα για τον Φουστέρ πως σηκώθηκε μετά απο αγκωνια για νοσοκομείο και έπαιξε...ΛΙΟΝΤΑΡΙ ο κύριος...Τα χιλιάδες ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΑ μαρκαρίσματα στον ΛΙΟΝΕΛ ΜΕΣΣΙ, το καλύτερο ποδοσφιαριστή του ΚΟΣΜΟΥ, που τον έχουν αφήσει έξω το πολύ 3 εβδομάδες!!!!, και δεν τον σκοτώνουν με τίποτα ΔΕΝ τον κάνουν ΛΙΟΝΤΑΡΙ, αλλά ΓΑΤΑΚΙ!!!
τα συμπεράσματα δικά σας...
Απλά χιλιάδες τα μαρκαρίσματα που βρίσκεις σε αντίστοιχα βίντεος...




Τι σχεση εχουν τα μαρκαρισματα που κανουν στον Μεσσι, με την αγκωνια που δεχτηκε στο προσωπο ο Φουστερ, ο οποιος εγινε αγνωριστος, απο το ενα ματι δεν εβλεπε και παρολα αυτα επαιξε και εβαλε και το πενταλτι...

ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ???

DON
17-02-2011, 14:18
TO BINTEO AΠΛΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ...Απλά χιλιάδες τα μαρκαρίσματα που βρίσκεις σε αντίστοιχα βίντεος...

υ.γ.3 ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΓΑΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!! ΜΑ ΤΑ ΙΔΙΑ!!! Σας ξεκώλιασε όμως η μικρή φανέλα και τα παικτάκια και το γυρίσαμε μόνο στο Μέσσι τώρα

Είσαι τόσο χθεσινός στα αθλητικά που νομίζεις ότι αυτό που περνάει ο Μέσι είναι ξύλο. Ε ΕΙΣΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΧΘΕΣΙΝΟΣ. ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ είσαι.

Aυτό που παίζεται τώρα δεν είναι ΑΜΥΝΑ αλλά σαν το ΝΒΑ. Δεν επιτρέπεται το άγγιγμα πλέον. ΦΡΙΤ ΦΑΟΥΛ. ΑΜΥΝΑ ήτανε ΑΥΤΟ :

08SI2DWnfL4

Δεν σου βάζω καν τι πέρναγε ο Πελέ τα έχει ποστάρει και ο johnyB. Που θα μιλήσεις για φάουλ. ΑΜΠΑΛΕ.

υ.γ. 3 ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ να βρεις τι έλεγα για την Ισπανία το καλοκαίρι. ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ.

zouparos
17-02-2011, 14:18
Τι μου αναφέρεις τις επιτυχίες τους?
Ως δείγμα τι? πως έχεις δίκιο?

Εδώ είπες να μιλήσουμε για μπάλα!! Όχι για κούπες αλλά για μπάλα!!
Ποια ομάδα από αυτές πλην το 99 θα θυμάσαι μετά από 30 χρόνια για κάτι??
ΚΑΜΜΙΑ!!! Έχουν και μεγάλο ανταγωνισμό οι αγγλικές ομάδας κιόλας ε donako??? Με 70 εκ λίρες μπάτζερ η 10η ομάδα έχουν μεγάλο ανταγωνισμό!! Γαλλία,Ολλανδία,Γερμανία αχαχαχα...Και η Μίλαν το έχει πάρει και η Ίντερ...τι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ δίδαξαν έ??? Θα το θυμάμαι για χρόνια...Θα αναπολούμε και θα λέμε τι μπάλα είχαμε δει τότε.
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ...Πως κοιτάται μόνο την ουσία, η οποία κατά 80% στο ποδόσφαιρο θα βγει με αυτές τις μεθόδους

Είναι διαφορά νοοτροπίας! Εσύ πορώνεσαι με τον ασθενή κλινική άμπαλο γκατούζο και τον τασο τον πάντο. Ε κάτσε με αυτους αυτοί σου αξίζουν.

Όπως προφανώς σου άξιζε και ο Σέμος...ασχέτως αυτά που γράφεις...μα γιατί ΚΑΥΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ??? Δεν έπαιξε δυνατά ρεεε με ψυχή?

έτσι πάμε δείξε μου τον γκοιγκοετσεα...αυτές τις εποχές ΑΝΑΠΟΛΕΙΣ Ε??

johny b
17-02-2011, 14:22
Μήπως, λέω μήπως είσαι υπερβολικός με το Μέσι? Διότι ο καλύτερος παίχτης μιας από τις 3,4 καλύτερες ομάδες όλων των εποχών να αποκαλείται ψιψινέλος είναι κάπως υπερβολικό.
Κι επειδή είσαι και φαν του Ντιέγκο, στην αντίστοιχη ηλικία θα έπρεπε να είναι νιάου νιάου βρε γατούλα ο κοντός με τα κριτήριά σου.

lamar
17-02-2011, 14:32
Είναι διαφορά νοοτροπίας! Εσύ πορώνεσαι με τον ασθενή κλινική άμπαλο γκατούζο και τον τασο τον πάντο. Ε κάτσε με αυτους αυτοί σου αξίζουν.

Όπως προφανώς σου άξιζε και ο Σέμος...ασχέτως αυτά που γράφεις...μα γιατί ΚΑΥΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ??? Δεν έπαιξε δυνατά ρεεε με ψυχή?

Βρες μου εναν παικτη που εστειλε για 6 μηνες εκτος γηπεδου ο Γκατουζο ή ο Παντος...και μου τους βαζεις στην ιδια ζυγαρια με τον εγκληματια....Σεμο.

ΕΝΑΝ!!!

Αν δεν βρεις και δεν ζητησεις συγνωμη θα εισαι ο μεγαλυτερος ξεφτιλας που υπαρχει.

Επισης επειδη εισαι παρα πολυ μικρος και δεν εχεις ιδεα. θα σου πω οτι στον Ολυμπιακο οι παικτες που λατρευτηκαν και ηταν σημαιες το 90% τους δεν ηταν τεχνητες αλλα μαγκες που επαιζαν με παθος και δυναμη.

Μονο ο Δεληκαρης ηταν δαντελενιος, αρα εννοειται οτι μου αξιζει ο Παντος και ο Γκατουζο, και οποιος σκιζεται στο γηπεδο.

Αν θες να μαθεις ρωτα τον πατερα σου να σου πει για τους παικτες σημαια του Θρυλου στα προηγουμενα χρονια και ποιο ηταν το χαρακτηριστικο τους.

DON
17-02-2011, 14:37
Τι μου αναφέρεις τις επιτυχίες τους?
Ως δείγμα τι? πως έχεις δίκιο?

Εδώ είπες να μιλήσουμε για μπάλα!! Όχι για κούπες αλλά για μπάλα!!
Ποια ομάδα από αυτές πλην το 99 θα θυμάσαι μετά από 30 χρόνια για κάτι??
ΚΑΜΜΙΑ!!! Έχουν και μεγάλο ανταγωνισμό οι αγγλικές ομάδας κιόλας ε donako??? Με 70 εκ λίρες μπάτζερ η 10η ομάδα έχουν μεγάλο ανταγωνισμό!! Γαλλία,Ολλανδία,Γερμανία αχαχαχα...Και η Μίλαν το έχει πάρει και η Ίντερ...τι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ δίδαξαν έ??? Θα το θυμάμαι για χρόνια...Θα αναπολούμε και θα λέμε τι μπάλα είχαμε δει τότε.
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ...Πως κοιτάται μόνο την ουσία, η οποία κατά 80% στο ποδόσφαιρο θα βγει με αυτές τις μεθόδους

Είναι διαφορά νοοτροπίας! Εσύ πορώνεσαι με τον ασθενή κλινική άμπαλο γκατούζο και τον τασο τον πάντο. Ε κάτσε με αυτους αυτοί σου αξίζουν.

Όπως προφανώς σου άξιζε και ο Σέμος...ασχέτως αυτά που γράφεις...μα γιατί ΚΑΥΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ??? Δεν έπαιξε δυνατά ρεεε με ψυχή?

έτσι πάμε δείξε μου τον γκοιγκοετσεα...αυτές τις εποχές ΑΝΑΠΟΛΕΙΣ Ε??

E ΠΡΟΦΑΝΩΣ έχω δίκιο ρε ζουπάκο. Πάρε τις κορδελιάστρες και τους Harlems και πηγαίντε σε αγώνες ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ. Εγώ θέλω ΚΟΥΠΕΣ και ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ και οι κούπες κατακτώνται απο ΑΓΓΛΙΚΕΣ ομάδες και όλοι οι άλλοι τις ΠΡΟΣΚΥΝΑΝΕ.

Ναι αγόρι μου πορώνομαι απο τον ΓΚΑΤΟΥΖΟ, τον ΠΑΝΤΟ και όλους αυτούς. Με τον Ζιοβάνι δεν πορώθηκα-φανατίστηκ ΠΟΤΕ. Απλά τον ερωτεύτηκα ποδοσφαιρικά, με μάγεψε. Αλλά απο ΟΥΣΙΑ έδωσε 20% απο όσα πληρώθηκε και έπρεπε να δώσει βάση ΑΞΙΑΣ του.

Επειδή μάλλον έχεις παρανοήσει παρερμηνεύσει με ΤΙ καυλώνει ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ να σου πω 4 ονόματα :

ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ,ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ,ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ,ΣΙΔΕΡΗΣ.

Θες και μπάσκετ???

ΣΙΓΑΛΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΤΟΜΙΤΣ, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ (στο ξεκίνημα του).

Κάτσε να καταλάβεις ΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ γιατί εσύ είσαι των Harlems απο ότι βλέπω και θα κατανοήσεις γιατί και εγώ γκαβλώνω με Γκατούζο και με τέτοιους.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ λοιπόν αναπολώ τις εποχές εκείνες. ΤΙΣ ΑΝΤΡΙΚΕΣ. Όχι του Γκοικοετσέα και του Μπατιστόν προφανώς αλλά της ΑΝΤΡΙΚΗΣ άμυνας .ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΟΡ όχι μόνο στην μπάλα.

Ο Ολυμπιακός είναι ομάδα ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ, ΨΥΧΗΣ, ΜΑΓΚΙΑΣ, ΑΥΤΟΘΥΣΙΑΣ, ΞΥΛΟΥ, ΥΠΕΡΒΑΣΗΣ, η ομάδα που κάνει τον ΜΕΤΡΙΟ σε ΓΙΓΑΝΤΑ όταν φορά την φανέλα του έφηβου. ΜΑΘΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.

το ότι συγκρίνεις τον ΤΙΜΙΟ ΤΑΣΟ και τον ΤΖΕΝΑΡΟ ΓΚΑΤΟΥΖΟ με τον Λάζαρο Σέμο ένα δολοφόνο του ποδοσφαίρου που απλά ήθελε να κόψει την μπάλα του Ζιοβάνι και τον έστειλε 6 μήνες έξω τι να σου πω αγόρι μου... ΕΙΣΑΙ ΑΜΠΑΛΟΣ δεν θα κουραστώ να το λέω τελικά.

και πάρε και ένα bonus track τώρα της μικρής ομάδας του μάτζεστε :

http://img511.imageshack.us/img511/182/asdsadkl.jpg

Μήπως, λέω μήπως είσαι υπερβολικός με το Μέσι? Διότι ο καλύτερος παίχτης μιας από τις 3,4 καλύτερες ομάδες όλων των εποχών να αποκαλείται ψιψινέλος είναι κάπως υπερβολικό.
Κι επειδή είσαι και φαν του Ντιέγκο, στην αντίστοιχη ηλικία θα έπρεπε να είναι νιάου νιάου βρε γατούλα ο κοντός με τα κριτήριά σου.

ΕΣΥ την αποκαλείς 3-4 όλων των εποχών...ΕΓΩ την αποκαλώ 3-4 απο όσα έχω δεί απο το 92 και μετά. Γιατί δεν βλέπω κάτι εξοφρενικά καλύτερο απο τους Galacticos του Zizou και της Ρεάλ, απο την Μάντσεστερ του 1999, απο την Μίλαν των αρχών του 90's κτλ κτλ. ΕΣΥ βλέπεις. ΕΓΩ όχι. Επίσης ΕΣΥ τον χαρακτηρίζεις ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ της Μπαρτσελόνα. Εγώ λέω πως χωρίς Τσάβι-Ινιέστα ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Αντίθετα αυτοί οι δύο πήρανε το Μουντιάλ.

Τέλος συγκρίνεις ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ. Παρόλαυτα όταν ο Ντιέγκο πήγε σε Μουντιάλ 2η φορά ΤΟ ΠΗΡΕ. Ο Μέσσι πήγε 2η φορά και ΤΟΝ ΠΗΡΕ. ΕΠΙΣΗΣ ο Ντιέγκο στα 22 του ήρθε στην Βαρκελώνη και τον έφαγε ο Γκοικοετσέα και πήγε λίγα χρόνια πίσω...Τι να κάνουμε τώρα? ΑΛΛΕΣ εποχές τότε. Ο παίκτης πεταγότανε στην Ευρώπη απο Λατ. Αμερική μετά τα 20 όχι στα 15 μέσω youtube.

johny b
17-02-2011, 14:52
ΕΣΥ την αποκαλείς 3-4 όλων των εποχών...ΕΓΩ την αποκαλώ 3-4 απο όσα έχω δεί απο το 92 και μετά. Γιατί δεν βλέπω κάτι εξοφρενικά καλύτερο απο τους galacticos του zizou και της Ρεάλ, απο την Μάντσεστερ του 1999, απο την Μίλαν των αρχών του 90's κτλ κτλ. ΕΣΥ βλέπεις. ΕΓΩ όχι. Επίσης ΕΣΥ τον χαρακτηρίζεις ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ της Μπαρτσελόνα. Εγώ λέω πως χωρίς Τσάβι-Ινιέστα ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Αντίθετα αυτοί οι δύο πήρανε το Μουντιάλ.

Τέλος συγκρίνεις ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ. Παρόλαυτα όταν ο Ντιέγκο πήγε σε Μουντιάλ 2η φορά ΤΟ ΠΗΡΕ. Ο Μέσσι πήγε 2η φορά και ΤΟΝ ΠΗΡΕ. ΕΠΙΣΗΣ ο Ντιέγκο στα 22 του ήρθε στην Βαρκελώνη και τον έφαγε ο Γκοικοετσέα και πήγε λίγα χρόνια πίσω...Τι να κάνουμε τώρα? ΑΛΛΕΣ εποχές τότε. Ο παίκτης πεταγότανε στην Ευρώπη απο Λατ. Αμερική μετά τα 20 όχι στα 15 μέσω youtube.

1. Αν μία ομάδα γούσταρα διαχρονικά αυτή ήταν η Μάντσεστερ του 99. Παρά ταύτα όσο θυμάμαι κι όσο έχω ψάξει και δει πρέπει να πας στον Άγιαξ το 70 για να βρεις ομάδα που να προκαλεί τέτοια συζήτηση περί τακτικής και τέτοιο τρόμο σε οποιονδήποτε αντίπαλο. Να είσαι ας πούμε Ρεάλ με αυτούς τους παίκτες κι αυτόν τον προπονητή, να ξέρεις ότι έρχεται η συντριβή και να μην μπορείς να την αποφύγεις είναι ανεπανάληπτο.

2. Στην ίδια ηλικία ο ένας έπαιξε σε ένα Μουντιάλ κι ο άλλος σε δυο. Λάβε δε υπόψη ότι ο ένας είχε καλό προπονητή κι ο άλλος καθόλου. Ο τραυματισμός του απ'τον Γκοεγκοετσέα αν θυμάμαι καλά ένα δίμηνο τον άφησε έξω. Όταν λέμε καλύτερος παίχτης, υποθέτω, εννοούμε εκείνον που μπορεί να κάνει τα ίδια ή περίπου τα ίδια πράγματα σε όλες τις συνθήκες και με διαφορετικούς συμπαίκτες και προπονητές. Ο Μέσι μπορεί να μην είχε κερδίσει τόσα τρόπαια σε άλλη ομάδα αλλά θα ήταν ένας απ'τους 2,3 κορυφαίους στον κόσμο έτσι κι αλλιώς. Οι Ινιέστα,Τσάβι με τα τεχνικά κι αθλητικά τους προσόντα πολύ αμφιβάλλω αν θα ήταν τόσο σημαντικοί σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα χωρίς αυτή τη δομή, την αλληλοκάλυψη, το ρόλο και την εξοικείωση με το σύστημα και τους συμπαίκτες. Δε βλέπω ας πούμε να βελτιώνεται η Σίτυ αν πάρεις τον Τουρέ και βάλεις τον Τσάβι ή αν βγάλεις το Φάμπρεγκας στην Άρσεναλ και βάλεις τον Ινιέστα. Το Μουντιάλ το πήρε η καλύτερη Ισπανία όλων των εποχών. Αν δεν ήταν ο Κασίγιας ας πούμε θα 'το χανε. Και η Ισπανία πήρε το μουντιάλ πειστικά αλλά με 1-0 σχεδόν σ'ολους του αγώνες. Η Μπάρτσα, που είναι η Ισπανία συν Μέσι κατ'ουσίαν, κερδίζει μάλλον θεαματικότερα.

GEMAN7
17-02-2011, 14:58
Ο Μέσι είναι δεδομένο πως είναι ο κορυφαίος στο κόσμο αυτη τη στιγμή ΑΛΛΑ για μένα αυτή η Μπαρτσέλονα χωρίς τον Μέσι θα έπαιζε εξισου θεαματικό και αποτελεσματικό ποδόσφαιρο, χωρίς τους Τσάβι-Ινιέστα δεν είμαι και τόσο σίγουρος πως θα τα κατάφερνε εξίσου καλά.

DON
17-02-2011, 15:04
1. Αν μία ομάδα γούσταρα διαχρονικά αυτή ήταν η Μάντσεστερ του 99. Παρά ταύτα όσο θυμάμαι κι όσο έχω ψάξει και δει πρέπει να πας στον Άγιαξ το 70 για να βρεις ομάδα που να προκαλεί τέτοια συζήτηση περί τακτικής και τέτοιο τρόμο σε οποιονδήποτε αντίπαλο. Να είσαι ας πούμε Ρεάλ με αυτούς τους παίκτες κι αυτόν τον προπονητή, να ξέρεις ότι έρχεται η συντριβή και να μην μπορείς να την αποφύγεις είναι ανεπανάληπτο.

2. Στην ίδια ηλικία ο ένας έπαιξε σε ένα Μουντιάλ κι ο άλλος σε δυο. Λάβε δε υπόψη ότι ο ένας είχε καλό προπονητή κι ο άλλος καθόλου. Ο τραυματισμός του απ'τον Γκοεγκοετσέα αν θυμάμαι καλά ένα δίμηνο τον άφησε έξω. Όταν λέμε καλύτερος παίχτης, υποθέτω, εννοούμε εκείνον που μπορεί να κάνει τα ίδια ή περίπου τα ίδια πράγματα σε όλες τις συνθήκες και με διαφορετικούς συμπαίκτες και προπονητές. Ο Μέσι μπορεί να μην είχε κερδίσει τόσα τρόπαια σε άλλη ομάδα αλλά θα ήταν ένας απ'τους 2,3 κορυφαίους στον κόσμο έτσι κι αλλιώς. Οι Ινιέστα,Τσάβι με τα τεχνικά κι αθλητικά τους προσόντα πολύ αμφιβάλλω αν θα ήταν τόσο σημαντικοί σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα χωρίς αυτή τη δομή, την αλληλοκάλυψη, το ρόλο και την εξοικείωση με το σύστημα και τους συμπαίκτες. Δε βλέπω ας πούμε να βελτιώνεται η Σίτυ αν πάρεις τον Τουρέ και βάλεις τον Τσάβι ή αν βγάλεις το Φάμπρεγκας στην Άρσεναλ και βάλεις τον Ινιέστα. Το Μουντιάλ το πήρε η καλύτερη Ισπανία όλων των εποχών. Αν δεν ήταν ο Κασίγιας ας πούμε θα 'το χανε. Και η Ισπανία πήρε το μουντιάλ πειστικά αλλά με 1-0 σχεδόν σ'ολους του αγώνες. Η Μπάρτσα, που είναι η Ισπανία συν Μέσι κατ'ουσίαν, κερδίζει μάλλον θεαματικότερα.

1. Εγώ δεν το βλέπω ανεπανάληπτο σου λέω. Αυτόν τον προπονητή ΝΑΙ αλλά ούτε 6 μήνες στην Ρεάλ αυτός ο προπονητής έτσι? Κάτσε να δούμε πλέον που μαθαίνει για τα καλά τι παίζει! Όσο για το "αυτούς τους παίκτες" σιγά τους ΜΥΘΟΥΣ ρε johny!

o Khedira, o Alonso, o Carvalho, o Pepe και ο Marcelo αμύνονταν!!!ΣΙΓΑ τους μύθους!!! Μιλάμε για 1 απλό ματσάκι πρωταθλήματος στην έδρα της που της κάτσανε όλα και έβαλε 5. Εδώ έχουμε δει ΜΥΘΙΚΑ ρόστερ με φερέρ, με γουαρδιόλα, με κούμαν, με ναδάλ και μπαρκέρο, με στόιτσκοφ και ρομάριο μπροστά όντως και όχι με πεπε και αστειότητες τέτοιες να ΞΕΦΤΙΛΙΖΟΝΤΑΙ σε τελικούς Τσ. λ. :

TqcIA9rTylk

έχουμε δει αυτήν την Ρεάλ μέσα στο μεγαλύτερο ΑΝΤΡΟ των Ευρωπαικών γηπέδων :

t4SHPxVzPB8

Έχουμε δει ΠΟΛΛΑ για να λες έτσι εύκολα το ανεπανάληπτο για μια ομάδα που πήρε το μπούλο απο την Ιντερούλα πέρσυ.

2. Ε δεν με νοιάζει ΓΙΑΤΙ δεν έπαιξε ο Ντιέγκο. Τον αποκλείσανε και δεν έπαιξε για να ΚΡΙΘΕΙ. Τι πάει να πει "καλό προπονητή και καθόλου". Ο Ντιέγκο το 1986 πήρε την μπάλα απο το κέντρο και την έβαλε μέσα, απλά και τέλος. Δεν ήτανε προπονητική δουλειά αυτό. ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΕΣΣΙ αλλά ο ΓΑΤΟΥΖΟ το κάνει μόνο με την Χετάφε όπως τα έκανε ο Ζιοβάνι με τα καλύτερα μαγικά με τον Άγιο Νικόλαο στην Ρόδο!

Κάπου μπερδεύεσαι. Η Μπάρτσα ΜΕ ΜΕΣΣΙ πήρε το μπούλο απο την Ιντερούλα. Η Ισπανία το πήρε το Μουντιάλ. ΑΠΛΟ. Επίσης το αν θα έκανε διαφορά ο Τσάβι με τον Ινιέστα αντί του Φάμπρεγκας το βλέπεις απο την Εθνική Ισπανίας όταν βγαίνει ένας απο τους δύο και μπαίνει μέσα ο ΚΑΛΟΣ αλλά ΛΙΓΟΤΕΡΟΣ Σέσκ...Δεν έχω κάτι παραπάνω να πω λοιπόν...

johny b
17-02-2011, 15:28
1. Εγώ δεν το βλέπω ανεπανάληπτο σου λέω. Αυτόν τον προπονητή ΝΑΙ αλλά ούτε 6 μήνες στην Ρεάλ αυτός ο προπονητής έτσι? Κάτσε να δούμε πλέον που μαθαίνει για τα καλά τι παίζει! Όσο για το "αυτούς τους παίκτες" σιγά τους ΜΥΘΟΥΣ ρε johny!


1. Το ρόστερ αυτό της έχει μια συγκεκριμένη αξία χρηματική κι έχει δύο κατόχους σούπερ μπάλας, τον καλύτερο Ισπανό τερματοφύλακα όλων των εποχών κτλ κτλ. Επίσης έχει στον πάγκο ένα προπονητικό φαινόμενο. Συντριβή έχουν υποστεί πολλές και μεγάλες ομάδες. Όπως η Μπαρτσελόνα το 1994. Μόνο που αυτό έγινε ως έκπληξη κι απρόσμενα. Εγώ δεν ξαναθυμάμαι σε αυτό το επίπεδο ομάδες όπως αυτές να σπαζοκεφαλιάζονται για το πώς θα καταφέρουν να παρουσιαστούν ανταγωνιστικές έστω απέναντι στον αντίπαλο. Ούτε θυμάμαι ξανά να βλέπεις κατοχή 75/100 σε ελ κλάσσικο ή τελικό Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν την κρίνεις μια ομάδα από ένα ή δυο αγώνες για να πεις αποκλείστηκε απ΄την Ιντερούλα. Και δεν ήταν καθόλου Ιντερούλα. Γεμάτο ρόστερ, με πολλούς παιχταράδες. Και το Μουρίνιο στον πάγκο. Παρόλ'αυτά χρειάστηκε να παίζει ο Ετό λίγο πάνω απ'το δεξί μπακ στο εντός και με 10 παίχτες μπροστά στο τέρμα στο εκτός για να περάσει.

2. Εγώ δεν είπα ότι κρίνεται επειδή δεν έπαιξε. Είπα ότι στην αντίστοιχη ηλικία, ο ένας είχε ήδη παίξει σε δύο Μουντιάλ κι άλλος σε ένα. Κι ασφαλώς ουδεμία σύγκριση υπάρχει στις ομαδικές κι ατομικές διακρίσεις του ενός και του άλλου στα 22 τους. Επίσης το 82 στην ίδια ηλικία ο Μαραντόνα έκανε ένα επιεικώς μέτριο Μουντιάλ με ένα καλό ματς στα 4 συνολικά που έπαιξε. Το γκολ που λες το 'βαλε στα 26 του. Και δεν ήταν εντός συστήματος, αλλά εντός συστήματος η Αργεντινή είχε την καλύτερη άμυνα στον κόσμο και χωρίς ΜΥΘΟΥΣ. Δεν έτρωγε 4 στα νοκ άουτ. Άσε που περίπτωση να πάρει παίχτης μπάλα στο κέντρο τώρα, να κάνει 10 δεύτερα να φτάσει στην περιοχή, και να πετυχαίνει βαρείς,ψηλούς Εγγλέζους ανά 15 μέτρα δε γίνεται.

DON
17-02-2011, 15:47
1. Το ρόστερ αυτό της έχει μια συγκεκριμένη αξία χρηματική κι έχει δύο κατόχους σούπερ μπάλας, τον καλύτερο Ισπανό τερματοφύλακα όλων των εποχών κτλ κτλ. Επίσης έχει στον πάγκο ένα προπονητικό φαινόμενο. Συντριβή έχουν υποστεί πολλές και μεγάλες ομάδες. Όπως η Μπαρτσελόνα το 1994. Μόνο που αυτό έγινε ως έκπληξη κι απρόσμενα. Εγώ δεν ξαναθυμάμαι σε αυτό το επίπεδο ομάδες όπως αυτές να σπαζοκεφαλιάζονται για το πώς θα καταφέρουν να παρουσιαστούν ανταγωνιστικές έστω απέναντι στον αντίπαλο. Ούτε θυμάμαι ξανά να βλέπεις κατοχή 75/100 σε ελ κλάσσικο ή τελικό Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν την κρίνεις μια ομάδα από ένα ή δυο αγώνες για να πεις αποκλείστηκε απ΄την Ιντερούλα. Και δεν ήταν καθόλου Ιντερούλα. Γεμάτο ρόστερ, με πολλούς παιχταράδες. Και το Μουρίνιο στον πάγκο. Παρόλ'αυτά χρειάστηκε να παίζει ο Ετό λίγο πάνω απ'το δεξί μπακ στο εντός και με 10 παίχτες μπροστά στο τέρμα στο εκτός για να περάσει.

2. Εγώ δεν είπα ότι κρίνεται επειδή δεν έπαιξε. Είπα ότι στην αντίστοιχη ηλικία, ο ένας είχε ήδη παίξει σε δύο Μουντιάλ κι άλλος σε ένα. Κι ασφαλώς ουδεμία σύγκριση υπάρχει στις ομαδικές κι ατομικές διακρίσεις του ενός και του άλλου στα 22 τους. Επίσης το 82 στην ίδια ηλικία ο Μαραντόνα έκανε ένα επιεικώς μέτριο Μουντιάλ με ένα καλό ματς στα 4 συνολικά που έπαιξε. Το γκολ που λες το 'βαλε στα 26 του. Και δεν ήταν εντός συστήματος, αλλά εντός συστήματος η Αργεντινή είχε την καλύτερη άμυνα στον κόσμο και χωρίς ΜΥΘΟΥΣ. Δεν έτρωγε 4 στα νοκ άουτ. Άσε που περίπτωση να πάρει παίχτης μπάλα στο κέντρο τώρα, να κάνει 10 δεύτερα να φτάσει στην περιοχή, και να πετυχαίνει βαρείς,ψηλούς Εγγλέζους ανά 15 μέτρα δε γίνεται.

1. Άν με το "σούπερ μπάλας" εννοείς βραβείο της εκπομπής του μέγκα ΙΣΩΣ έχεις δίκιο. Άν εννοείς ΧΡΥΣΗ ΜΠΑΛΑ τότε ναι έχει τον Κ. Ρονάλντο και τον Κακά ΣΑΚΑΤΗ που δεν παίζει ποτέ και δεν έπαιζε και στο ντέρμπι εκείνο. Είναι σαν να λέμε ότι ο ΟΣΦΠ είχε τον Ματσιγιάουσκας δυάρι το 2009!!!Ε ΔΕΝ ΠΑΕΙ. Επίσης αυτοί είναι ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ παίκτες οπότε ναι ίσως έληγε 5-3 λοιπόν το ματς αν παίζανε Κ. Ρονάλντο ΚΑΙ Κακά ΠΟΛΥ καλά. Αλλά αμυντικά παραμένει σε επίπεδα Βιγιρεάλ ΚΑΙ ΑΝ. Τέλος ΟΝΤΩΣ έχει τον τερματοφύλακα που περιγράφεις.

ΑΛΛΑ εκεί τελειώνουν οι παίκτες παγκοσμίας κλάσεις. Κ. Ρονάλντο, Κασίγιας ΑΝΤΕ και Σέρχιο Ράμος και ο ΣΑΚΑΤΗΣ Κακά. E ναι συγνώμη το υπόλοιπο ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟ για Ρεάλ Μαδρίτης ρόστερ ΜΠΟΡΕΙ στην μεγάλη βραδυά της η ΚΑΘΕ καλή Μπαρτσελόνα να τις ρίξει 4 και 5. Δηλαδή αυτήν την Ρεάλ η Μπαρτσελόνα των Άντερσον, Ρονάλντο, Ριβάλντο θα τους έριχνε ΛΙΓΟΤΕΡΑ ε?????

Ο προπονητής ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ όπως λες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΟΣ. Στην Ίντερ την πρώτη σεζόν πήρε πούλο απο την ΒΑΖΕΛΑ!!! Ε μετά έφτιαξε ΚΑΠΩΣ το ρόστερ και πέρασε την φιλοσοφία του και πήρε Treble. Εσύ ζητάς ΜΑΓΙΚΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΟΣ.

Το είδα το "γεμάτο ρόστερ, με πολλούς παικταράδες" της Ίντερ μόλις έφυγε ο Special One. 7 πόντους πίσω απο την πιο αστεία Μίλαν τις 10ετίας και βάλε και στην Ευρώπη γελάσανε και οι πέτρες μαζί της. Δεν με αφορά ΠΩΣ πέρασε. Μια ομάδα ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΗΣ φανέλας και ΜΕΤΡΙΟΥ ρόστερ με ένα απλά ΤΡΟΜΕΡΟ ΤΑΚΤΙΚΙΣΤΑ προπονητή και 2 χρόνια δουλειάς σε νοοτροπία ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ σε 2πλούς αγώνες δηλαδή 180 λεπτά μια απο τις 3-4 καλύτερες ομάδες όλων των εποχών και λοιπές ΣΑΧΛΟΥΠΕΡΒΟΛΕΣ.

Επειδή λοιπόν υπάρχει ΠΟΛΥ ΠΑΠΑΡΟΛΟΓΙΑ για την "διαστημική Μπαρτσελόνα" πάντα οι εξηγήσεις είναι ΠΟΛΥ πιο απλές απο όσο θέλουν να μας πείσουν οι ΑΡΔ ότι είναι. Δεν είναι ΕΠΙΣΤΗΜΗ η μπάλα.

-------->

Η μεγάλη ΔΙΑΦΟΡΑ της Μπαρτσελόνα είναι γιατί ΚΑΜΙΑ ευρωπαική ομάδα δεν είναι σοβαρή στο επίπεδο που είναι η Μπάρτσα. Η Μπάρτσα έχει ΣΥΝΕΧΕΙΑ με τις ομαδάρες της το 90 και στα 00's. Γιατί δεν την ΠΛΗΡΩΣΕ αλλά την έβγαλε απο τις ακαδημίες. ΟΛΕΣ οι άλλες ομάδες που για να είναι σοβαρές σε τέτοιο επίπεδο χρειάζονται να τις ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ έχουν πέσει και η μπαρτσελόνα φαίνεται ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ.

Συγκρίνεται η Μπάγερν του τώρα με πριν 5-10 χρόνια?
Συγκρίνεται η Ρεάλ του τώρα με πριν 5-10 χρόνια?
Συγκρίνεται η Βαλένθια του τώρα με πριν 5-10 χρόνια?
Συγκρίνεται η Γιουβέντους του τώρα με πριν 5-10 χρόνια?
Συγκρίνεται η Μίλαν του τώρα με πριν 5-10 χρόνια?
Συγκρίνεται η Λάτσιο του τώρα με πριν 5-10 χρόνια?
Συγκρίνεται η Ρόμα του τώρα με πριν 5-10 χρόνια?
Συγκρίνεται η Ίντερ του τώρα με πριν 5-10 χρόνια?
Συγκρίνεται η Άρσεναλ του τώρα με πριν 5-10 χρόνια?
Συγκρίνεται η Λίβερπουλ του τώρα με πριν 5-10 χρόνια?

ΜΟΝΟ η Τσέλσι είναι ανεβασμένη σε σχέση με 10 χρόνια πίσω και αυτή είναι ΠΕΣΜΕΝΗ σε σχέση με 2-3 χρόνια πίσω γιατί τα λεφτα ΜΕΙΩΘΗΚΑΝΕ.

2. Ο Ντιέγκο ΜΠΟΡΟΥΣΕ να παίξει στο πρώτο μουντιάλ (1978) αλλά ξέρεις καλά ότι ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΧΘΗΚΕ και ήτανε εγκληματικό μάλιστα. Δεν φταίει σε κάτι!ΤΙ ΝΑ ΕΚΑΝΕ? Με το ζόρι? Παικτικά ΞΕΡΕΙΣ ότι ήτανε όχι έτοιμος να παίξει αλλά να ΗΓΗΘΕΙ.

Το τι έκανε ο Μαραντόνα τότε σου ξαναλέω. Το έκανε και ο Μέσσι. ΜΕ ΤΗΝ ΧΕΤΑΦΕ. Πιο πάνω έκανε άλλα...ΝΙΑΟΥ

johny b
17-02-2011, 16:28
1. Άν με το "σούπερ μπάλας" εννοείς βραβείο της εκπομπής του μέγκα ΙΣΩΣ έχεις δίκιο. Άν εννοείς ΧΡΥΣΗ ΜΠΑΛΑ τότε ναι έχει τον Κ. Ρονάλντο και τον Κακά ΣΑΚΑΤΗ που δεν παίζει ποτέ και δεν έπαιζε και στο ντέρμπι εκείνο. Είναι σαν να λέμε ότι ο ΟΣΦΠ είχε τον Ματσιγιάουσκας δυάρι το 2009!!!Ε ΔΕΝ ΠΑΕΙ. Επίσης αυτοί είναι ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ παίκτες οπότε ναι ίσως έληγε 5-3 λοιπόν το ματς αν παίζανε Κ. Ρονάλντο ΚΑΙ Κακά ΠΟΛΥ καλά. Αλλά αμυντικά παραμένει σε επίπεδα Βιγιρεάλ ΚΑΙ ΑΝ. Τέλος ΟΝΤΩΣ έχει τον τερματοφύλακα που περιγράφεις.


..............

Αποσπασματικά το πας. Ο Πικέ κι ο Πουγιόλ είναι αμυντικοί παγκόσμιας κλάσης? Μήπως είναι ο Βαλντές? Μόνο ο Ντάνιελ Άλβες είναι κορυφαίος στη θέση του απ'την άμυνα. Όλο το κέντρο της Μπαρτσελόνα αποτελείται από επιθετικογενείς παίχτες. Για την ακρίβεια τα 7/11 της ενδεκάδας είναι επιθετικοί ή μεσοεπιθετικοί. Οπότε με τα μαθηματικά περί αμυντικών κι επιθετικών δε βγαίνει ο λογαριασμός. Δεν είναι τόσο απλό. Το ρόστερ της Ρεάλ είναι μέτριο συγκρινόμενο με δύο,τρία βαριά σε ολόκληρη την ιστορία της. Κι όχι μέτριο,κατώτερο απλώς. Η Μπάρτσα των Άντερσον, Ρονάλντο, Ριβάλντο δεν έριξε πέντε στον Ιέρο,τον Ελγέρα και το Σαλγκάδο θα τα'ριχνε τώρα λες. Και βέβαια με τέτοια λογική ποιός είναι στην τελική ο Ζιντάν κι ο Φίγκο που πήραν πούλο απ'τον Άκη το Ζήκο? Αλλά μάλλον δεν πάει έτσι.

Ο Ματσιγιάουσκας έπαθε τρεις χιαστούς,δύο αχίλλειους και πέντε ανεμογκάστρια. Ο Κακά είναι απλώς ντεφορμέ.
Ο προπονητής που λέω δεν είναι μάγος. Είναι φαινόμενο. Μια ματιά στο βιαγραφικό του πείθει. Τώρα αν έχασε σ'ένα ματς απ'τη βαζέλα εντάξει. Ας μην τον καταδικάσουμε. Κι ο Αντσελότι αποκλείστηκε απ'τη βαζέλα αλλά συνεχίστηκε η καριέρα του. Τώρα βέβαια αυτό το Ε μετά έφτιαξε ΚΑΠΩΣ το ρόστερ και πέρασε την φιλοσοφία του και πήρε Treble. όπως το γράφεις μοιάζει σα να έκανε βόλτα με το ποδήλατο. Ας ελπίσουμε έτσι να φτιάξει κι ο Βαλβέρδε κάπως το ρόστερ, να περάσει τη φιλοσοφία του και να πάρει τρεμπλ. Απλό ακούγεται.

Εσύ το ρόστερ της Ίντερ το κρίνεις από φέτος μόνο? Αυτοί οι παίχτες τώρα γεννήθηκαν? Δεν είναι καλός ο Ετό? Δε σ'αρέσει ο Μιλίτο? Δεν είναι καλός ο Μαϊκόν? Δεν είναι καλός ο Σέζαρ? Ο Ζανέτι? Ο Kαμπιάσο? Ο Σνάϊντερ? Ο Λούσιο? Ο Κόρντομπα? Ο Σάμουελ? Γιατί μου φαίνεται με τα όποια αντικειμενικά κριτήρια αυτό ονομάζεται ένα, και είμαι πολύ μετριοπαθής, γεμάτο ρόστερ.
Μια ομάδα ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΗΣ φανέλας και ΜΕΤΡΙΟΥ ρόστερ με ένα απλά ΤΡΟΜΕΡΟ ΤΑΚΤΙΚΙΣΤΑ προπονητή και 2 χρόνια δουλειάς σε νοοτροπία ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ σε 2πλούς αγώνες δηλαδή 180 λεπτά μια απο τις 3-4 καλύτερες ομάδες όλων των εποχών και λοιπές ΣΑΧΛΟΥΠΕΡΒΟΛΕΣ

Εδώ μου προκάλεσες βέρτιγκο. Μικροσκοπική φανέλλα η Ίντερ έχει μόνο αν μιλάς για τα κιντ σάϊζ απ'τη μπουτίκ. Δεν θα επεκταθώ σε ιστορική ανάλυση. Δεν έχει νόημα, για την Ίντερ μιλάμε. Τώρα αυτά τα λογικά άλματα για τον απλά ΤΡΟΜΕΡΟ Μουρίνιο (απλά ΧΕΖΩ ΑΙΜΑ σαν να λέμε) και το αν αποκλείεται μια ομάδα σε 180 λεπτά από μια λίγο ή πολύ ή πάρα πολύ κατώτερη δεν ξέρω πώς τα κάνεις. Λες κι επειδή είσαι μια απ'τις κορυφαίες όλων των εποχών πρέπει αναγκαστικά να κερδίσεις 2-0 στην έδρα σου τον αντίπαλο. Αλλιώς πέφτεις απ'το βάθρο.

2. Ο Ντιέγκο μπορούσε να παίξει στο πρώτο μουντιάλ αλλά δεν έπαιξε γιατί δεν εκρίθη απαραίτητος. Κι ασφαλώς δεν ήταν εγκληματικό για δύο λόγους. Πρώτο γιατί το πήρε η Αργεντινή έτσι κι αλλιώς. Και δεύτερον γιατί αν στα 22 του δεν έπαιξε κανένα ουσιώδη ρόλο, επισκιάστηκε από άλλα 10ρια κι αποκλείστηκε χαλαρά απ'τη Βραζιλία νομίζω βάσιμα μπορούμε να υποθέσουμε ότι 4 χρόνια νωρίτερα θα ήταν ακόμη λιγότερο σημαντικός. Το πολύ πολύ να έβαζε κανένα σόλο γκολ αλά Όουεν το 98. Για παραπάνω χλωμό. Έπρεπε να φτάσει στην πλήρη ακμή του και με μια καλά οργανωμένη ομάδα για να είναι ηγέτης και καθοριστικός. Να έχεις υπόψιν σου δε ότι μέχρι το 86, υπήρχε πολύ σοβαρή αμφισβήτηση στην Αργεντινή όχι μόνο για το αν μπορούσε να ηγηθεί αλλά εάν κάνει κακό εν τέλει στην ομάδα με το αγωνιστικό του στυλ.

Στην ίδια ηλικία ξαναλέω ότι μιλώντας με αντικειμενικά κριτήρια, αν ο Μέσι είναι ψιψινέλος τότε ο Ντιέγκο ήταν μια γατούλα, είχε και ροζ μυτούλα, τσα τσα τσα

DON
17-02-2011, 16:58
Αποσπασματικά το πας. Ο Πικέ κι ο Πουγιόλ είναι αμυντικοί παγκόσμιας κλάσης? Μήπως είναι ο Βαλντές? Μόνο ο Ντάνιελ Άλβες είναι κορυφαίος στη θέση του απ'την άμυνα. Όλο το κέντρο της Μπαρτσελόνα αποτελείται από επιθετικογενείς παίχτες. Για την ακρίβεια τα 7/11 της ενδεκάδας είναι επιθετικοί ή μεσοεπιθετικοί. Οπότε με τα μαθηματικά περί αμυντικών κι επιθετικών δε βγαίνει ο λογαριασμός. Δεν είναι τόσο απλό. Το ρόστερ της Ρεάλ είναι μέτριο συγκρινόμενο με δύο,τρία βαριά σε ολόκληρη την ιστορία της. Κι όχι μέτριο,κατώτερο απλώς. Η Μπάρτσα των Άντερσον, Ρονάλντο, Ριβάλντο δεν έριξε πέντε στον Ιέρο,τον Ελγέρα και το Σαλγκάδο θα τα'ριχνε τώρα λες. Και βέβαια με τέτοια λογική ποιός είναι στην τελική ο Ζιντάν κι ο Φίγκο που πήραν πούλο απ'τον Άκη το Ζήκο? Αλλά μάλλον δεν πάει έτσι.

Ο Ματσιγιάουσκας έπαθε τρεις χιαστούς,δύο αχίλλειους και πέντε ανεμογκάστρια. Ο Κακά είναι απλώς ντεφορμέ.
...................

1ον. ΝΑΙ ο Πουγιόλ και ο Πικέ ΕΙΝΑΙ παγκοσμίου κλάσεως ειδικά αν τον συγκρίνω με τον Pepe και τον Carvalho! Βασικά είναι το ΒΑΣΙΚΟ αμυντικό δίδυμο στην καλύτερη εθνική του Κόσμου (Ισπανία), καλύτερη Ισπανική ομάδα (Μπαρτσελόνα) και προπέρσινη καλύτερη ομάδα του Κόσμου (Μπαρτσελόνα) και ΚΑΤΕΣΕ μια εκ των 3-4 καλύτερων ομάδων όλων των εποχών άρα ΝΑΙ ΠΙΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

2ον. Δεν έκανα πουθενά μαθηματικά και γεωμετρία περι αμυντικών και επιθετικών. ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ απλά πως το επίπεδο παικτών της Ρεάλ είναι για την βιγιαΡΕΑΛ και όχι για την ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ. Όταν η ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ έπαιζε με Ρομπέρτο Κάρλος και παίζει με τον ΜΑΡΣΕΛΟ και έπαιζε με τον ΜΑΚΕΛΕΛΕ και παίζει με τον ΚΕΝΤΙΡΑ θες παραπάνω για να καταλάβεις την ΚΑΤΑΠΤΩΣΗ ΤΗΣ? Τα 3 ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΧΑΦ της Μπάρτσα είναι Μπουσκέτς-Τσάβι-Ινιέστα και της Ρεάλ ο Κεντίρα, ο Αλόνσο και Oζίλ.

Όταν ΑΜΥΝΑ και ΚΕΝΤΡΟ απέχουν σε ικανότητα, συνοχή, οργάνωση, εμπειρία και ΟΤΙ άλλο θες 1 χιλιετία ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ Κ. Ρονάλντο και ένας Μουρίνιο με μόλις 3-4 μήνες στην ομάδα μαζί με τον Μπενζεμά το ξύλο και τον Ντι Μαρία το παιδάκι όταν και ο άλλος έχει να αντιπαρατάξει Μέσσι-Βίγια-Πέδρο???

Δεν ξέρω αν το ξέρεις αλλά η Ρεάλ των "ιέρο-ελγκέρα-σαλγκάδο" είχε τον "καλύτερο τερματοφύλακα όλων των εποχών" Κασίγιας, τον ΜΑΚΕΛΕΛΕ και τον ΖΙΝΤΑΝ στα χαφ και τον ΡΟΜΠΕΡΤΟ ΚΑΡΛΟΣ στα αριστερά και γενικότερα οι ΙΕΡΟ-ΕΛΓΚΕΡΑ θέλουν 200 Καρβάλιο και 800 Πέπε.

Eπίσης μπορεί να μην ρίξανε 5 αλλά απο το 1996 μέχρι το 1999 που έφυγε και ο άντερσον εκτός απο τον Ρονάλντο κτλ είχανε τα εξής σκορ υπερ τους : 3-0, 1-0, 2-3, 3-0, 3-0 και ΜΙΑ ήττα με 2-0 και ΕΝΑ Χ με 2-2. Δηλαδή σε 7 ματς, είχανε 3 3άρες, ένα διπλό με 2-3 και 1 νίκη με 1-0 και εκτός έδρας 1 ήττα και 1 ισοπαλία. Ε εντάξει δεν βάλανε 5...ΛΟΓΙΚΟ άλλο REDONDO και άλλο KEDIRA.

"Και βέβαια με τέτοια λογική ποιός είναι στην τελική ο Ζιντάν κι ο Φίγκο που πήραν πούλο απ'τον Άκη το Ζήκο? Αλλά μάλλον δεν πάει έτσι.". Mπερδεύεσαι...Απο τον ΖΙΟΥΛΙ και τον ΜΟΡΙΕΝΤΕΣ την φάγανε παίκτες ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΡΕΑΛ-ΜΠΑΡΤΣΑ ( ο ένας έπαιζε παλαιότερα Ρεάλ ο άλλος έπαιξε ΜΕΤΑ μπάρτσα) και του ΡΟΤΕΝ ΤΟΥ ΥΠΕΡΝΤΟΠΑ.

Εκτός του ότι ο Μάτσε πριν έρθει δεν είχε πάθει ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ σοβαρό, σε εμάς έπαθε ΕΝΑ Αχίλλειο Τένοντα απο σοβαρά αλλά και Έχεις ΔΙΚΙΟ ο Κακά είναι απλά Ντεφορμέ :

http://www.dailychilli.com/sports/5-sports/3241-kaka-out-with-groin-injury
The Brazil midfielder has been out of action with the injury for a month

http://www.india-server.com/news/kaka-out-with-injury-until-january-17496.html
The Brazilian playmaker suffered an acute groin strain in Real Madrid?s 1-0 defeat to Barcelona on November 29 and has not played since then. AS claims that the injury is more serious than it was first thought to be and that Kaka will need another month to recover from it.


http://uk.eurosport.yahoo.com/06082010/58/la-liga-kaka-injury-ended-career.html
Read Madrid midfielder Kaka's knee injury could have ended his career, according to the doctor who performed an operation on the Brazilian on Thursday.


http://soccernet.espn.go.com/news/story?id=811890&sec=europe&cc=5739
Real Madrid have announced Kaka has undergone successful surgery on a long-standing knee injury but he will face up to four months on the sidelines.

http://fourfourtwo.com/news/restofeurope/71043/default.aspx
Monday 03 January 2011
The 28-year-old former AC Milan player had not featured for his club since May and after representing Brazil at the World Cup had surgery on his knee at the start of August.

-------------------------

Τι και αν έκανε τον Αύγουστο επέμβαση στο γόνατο και έμεινε έξω 4 μήνες. Τι και αν είχε να παίξει απο τον ΜΑΙΟ με την Ρεάλ και ξαναέπαιξε ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ?ΕΑΜΩΕΤΩΑ!!!ΝΤΕΦΟΡΜΕ!

Ο Μουρίνιο δεν έχασε ΕΝΑ ματς απο την Βαζέλα. Έχασε ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΕΑΤΣΑ σε ματς που τον έστειλε 2ο και πάνω στην Μαν. Γιουν και αποκλείστηκε. Όχι ΕΝΑ ματς.

Τώρα εκεί που συμφωνώ είναι για τον ΒΑΛΒΕΡΔΕ. ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό κάνει. Φτιάχνει ΟΣΟ μπορεί το ρόστερ, περνάει την φιλοσοφία του που για το ελλαδιστάν τον καθιστά Μουρίνιο, την έχω ξαναπεί την γνώμη μου άλλωστε και το αποτέλεσμα του 5ου Ολυμπιακού σε +7 και πάμε για +10 πρωταθλητή ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΝΕΙ.

"Δεν είναι καλός ο Ετό? Δε σ'αρέσει ο Μιλίτο? Δεν είναι καλός ο Μαϊκόν? Δεν είναι καλός ο Σέζαρ? Ο Ζανέτι? Ο Kαμπιάσο? Ο Σνάϊντερ? Ο Λούσιο? Ο Κόρντομπα? Ο Σάμουελ? "...

Εσένα σου φαντάζει γεμάτο εμένα μου φαντάζει ΡΟΜΠΑ ΞΕΚΟΥΜΠΩΤΗ ότι ακριβώς ήτανε ΠΡΙΝ τον Μουρίνιο και θα είναι ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ και ΜΕΤΑ τον Μουρίνιο. Τα αποτελέσματα ΚΑΙ ΕΔΩ με δικαιώνουν.

Όχι δεν πρέπει ντε και καλά να κερδίσεις 2-0 στην έδρα σου. Αλλά σε 180 λεπτά και 2 αγώνες ΠΡΕΠΕΙ αν είσαι ΤΟΟΟΣΟ καλή ομάδα (3-4 καλύτερες όλων των εποχών) έστω για 1 γαμημένο ημίχρονο να τους βάλεις στα δίχτυα μέσα. ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΤΙΤΙΚΑ και δεν το κάνεις! κατάλαβες? ΛΙΓΟΣ. Για την φανέλα της Ίντερ μιλάει η ιστορία της. Η ΠΙΟ ΒΙΑΣΜΕΝΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ "μεγάλη" ομάδα μακράν.

2. Αυτά είναι ΚΑΘΑΡΑ υποκειμενικές αντιλήψεις γνώμες. Εγώ στα 22-23 τον είδα να τρελαίνει την ιΣπανία μέχρι να τον γαμάει ο Γκοικοετσέα. Εσύ είδες άλλα. Εγώ είδα ότι το 1978 το πήρε η ΧΟΥΝΤΑ της Αργεντινής εσύ είδες ότι δεν ήτανε απαραίτητος ο Μαραντόνα...ΠΑΣΟ.

Red Unity
17-02-2011, 17:37
τα σεντόνια johnnyb-don είναι επικά.....

vargas
17-02-2011, 17:39
Mια παρατηρηση ..Υποστηριζω BARCA (MES QUE UN CLUB) αλλα ειμαι αντικειμενικος ετσι πιστευω τουλαχιστον...O pique ειναι τρομερα καλος αμυντικος κ εχει το τεραστιο πλεονεκτημα πως για το υψος του ειναι πολυ γρηγορος κ ξερει κ μπαλά...Μην τον συγκρινουμε με αλλους αμυντικους αλλων ομαδων ειναι απλα ΑΝΩΤΕΡΟΣ ...συγνωμη για την διακοπη μπορειτε να συνεχισετε ...

magicj
17-02-2011, 17:44
τα σεντόνια johnnyb-don είναι επικά.....

Θυμίζουν τη διαμάχη Ντιέγκο-Πελέ... :p:p

johny b
17-02-2011, 17:55
1ον. ΝΑΙ ο Πουγιόλ και ο Πικέ ΕΙΝΑΙ παγκοσμίου κλάσεως ειδικά αν τον συγκρίνω με τον Pepe και τον Carvalho! Βασικά είναι το ΒΑΣΙΚΟ αμυντικό δίδυμο στην καλύτερη εθνική του Κόσμου (Ισπανία), καλύτερη Ισπανική ομάδα (Μπαρτσελόνα) και προπέρσινη καλύτερη ομάδα του Κόσμου (Μπαρτσελόνα) και ΚΑΤΕΣΕ μια εκ των 3-4 καλύτερων ομάδων όλων των εποχών άρα ΝΑΙ ΠΙΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ

[B]Ωραία τα γράφεις. Σαν να παίζουν σε 5 ομάδες ταυτόχρονα. Απ'ότι καταλαβαίνω δηλαδή οι παίχτες που αγωνίζονται σε μεγάλες ομάδες είναι μεγάλοι απλά επειδή αγωνίζονται σ'αυτές. Άποψη είναι κι αυτό.

2ον. Δεν έκανα πουθενά μαθηματικά και γεωμετρία περι αμυντικών και επιθετικών. ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ απλά πως το επίπεδο παικτών της Ρεάλ είναι για την βιγιαΡΕΑΛ και όχι για την ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ. Όταν η ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ έπαιζε με Ρομπέρτο Κάρλος και παίζει με τον ΜΑΡΣΕΛΟ και έπαιζε με τον ΜΑΚΕΛΕΛΕ και παίζει με τον ΚΕΝΤΙΡΑ θες παραπάνω για να καταλάβεις την ΚΑΤΑΠΤΩΣΗ ΤΗΣ? Τα 3 ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΧΑΦ της Μπάρτσα είναι Μπουσκέτς-Τσάβι-Ινιέστα και της Ρεάλ ο Κεντίρα, ο Αλόνσο και Oζίλ.

Το επίπεδο των παιχτών της Ρεάλ είναι για Ρεάλ. Η Ρεάλ κάποτε έπαιζε με το Ρομπέρτο Κάρλος αριστερά και το Σαλγκάδο δεξιά. Τώρα δεξιά έχει το Ράμος. Εσύ βέβαια ως κομμουνιστής πιάνεσαι απ'την αριστερή πλευρά. Τώρα πόθεν προκύπτει ότι οι κεντρικοί της Ρεάλ δεν είναι επιπέδου Ρεάλ δεν το ξέρω. Ούτε από που ο Μπουσκέτς είναι καλύτερος του Οζίλ. Ίσως επειδή η Μπαρτσελόνα είναι συνολικά πολύ καλύτερη ομάδα. Οπότε συμφωνείς μαζί μου, ευχαριστώ το ίδιο λέμε.

Όταν ΑΜΥΝΑ και ΚΕΝΤΡΟ απέχουν σε ικανότητα, συνοχή, οργάνωση, εμπειρία και ΟΤΙ άλλο θες 1 χιλιετία ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ Κ. Ρονάλντο και ένας Μουρίνιο με μόλις 3-4 μήνες στην ομάδα μαζί με τον Μπενζεμά το ξύλο και τον Ντι Μαρία το παιδάκι όταν και ο άλλος έχει να αντιπαρατάξει Μέσσι-Βίγια-Πέδρο???

Τό ότι είναι 4 μήνες στην ομάδα δε σημαίνει ότι τρως 5. Για να τα φας κάτι ιδιαίτερο πρέπει να συμβαίνει. Ξύλο ο Μπενζεμά, παιδάκι ο Ντι Μαρία. Ο Μέσι είναι παππούς κι ο Πέδρο καουτσούκ. Μάλλον όχι. Απλά είναι τόσο καλή η Μπαρτσελόνα που φαίνεται ξύλο ο Μπενζεμά και παιδάκι ο ΝτιΜαρία. Ξανά συμφωνούμε

Δεν ξέρω αν το ξέρεις αλλά η Ρεάλ των "ιέρο-ελγκέρα-σαλγκάδο" είχε τον "καλύτερο τερματοφύλακα όλων των εποχών" Κασίγιας, τον ΜΑΚΕΛΕΛΕ και τον ΖΙΝΤΑΝ στα χαφ και τον ΡΟΜΠΕΡΤΟ ΚΑΡΛΟΣ στα αριστερά και γενικότερα οι ΙΕΡΟ-ΕΛΓΚΕΡΑ θέλουν 200 Καρβάλιο και 800 Πέπε.

Ξέχασες το Λάουντρουπ και τον Πούσκας. Δεν ξέρω αν το ξέρεις αλλά όταν έπαιζε ο Ρονάλντο κι ο Σόνι Άντερσον στην Μπάρτσα ο Ζιντάν κι ο Μακελελέ δεν ήταν εκεί. Κι ο Ιέρο με τον Ελγκέρα -αυτός ειδικά- όπως τους θυμάμαι εγώ αν δεν είχαν γεννηθεί Ισπανοί θα παίζανε στη Λόκερεν. Πώς κατάφερες και συνέκρινες τον Καρβάλιο με αυτήν την καριέρα σε τόσες ομάδες και πρωταθλήματα με τον Ελγκέρα και τον έβγαλες λίγο, ε τέτοια σύγχυση μόνο αυτή η Μπαρτσελόνα θα μπορούσε να προκαλέσει.

"Και βέβαια με τέτοια λογική ποιός είναι στην τελική ο Ζιντάν κι ο Φίγκο που πήραν πούλο απ'τον Άκη το Ζήκο? Αλλά μάλλον δεν πάει έτσι.". Mπερδεύεσαι...Απο τον ΖΙΟΥΛΙ και τον ΜΟΡΙΕΝΤΕΣ την φάγανε παίκτες ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΡΕΑΛ-ΜΠΑΡΤΣΑ ( ο ένας έπαιζε παλαιότερα Ρεάλ ο άλλος έπαιξε ΜΕΤΑ μπάρτσα) και του ΡΟΤΕΝ ΤΟΥ ΥΠΕΡΝΤΟΠΑ.

Σωστός ο παίχτης. Ένας που τον έδιωξε η Ρεάλ, ένας που μισόπαιξε στην Μπαρτσελόνα κι ο Ροτέν. Ουδεμία έκπληξη υπήρξε τότε. Θεωρήθηκε ένα αποτέλεσμα απολύτως αναμενόμενο. Αν είναι δυνατόν μια ομάδα με Ζιουλί,Μοριέντες,Ροτέν και Ζήκο να μην αποκλείσει τους Γκαλάκτικος. Βέβαια είχε μια πολύ δεμένη ομάδα που έκανε τους κατώτερους παίχτες της να φαίνονται καλύτεροι αλλά αυτό το κόνσεπτ δεν μπορείς να το αποδεχθείς εσύ. Εδώ είναι παγκόσμιας κλάσης ο Πικέ.


Εκτός του ότι ο Μάτσε πριν έρθει δεν είχε πάθει ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ σοβαρό, σε εμάς έπαθε ΕΝΑ Αχίλλειο Τένοντα απο σοβαρά αλλά και Έχεις ΔΙΚΙΟ ο Κακά είναι απλά Ντεφορμέ :

Τι και αν έκανε τον Αύγουστο επέμβαση στο γόνατο και έμεινε έξω 4 μήνες. Τι και αν είχε να παίξει απο τον ΜΑΙΟ με την Ρεάλ και ξαναέπαιξε ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ?ΕΑΜΩΕΤΩΑ!!!ΝΤΕΦΟΡΜΕ!

Έχεις απόλυτο δίκιο. Από σοβαρά έναν αχίλλειο τένοντα έπαθε ο Ματσιγιάουσκας. Το υπόλοιπον της καριέρας του στον Ολυμπιακό σημαδεύτηκε από υγεία κι ευτυχία. Τόσο ευχαριστημένος έμεινε μάλιστα ο Ολυμπιακός που έκανε και πρόταση ανανέωσης. Ως ανακριβείς ελέγχονται οι πληροφορίες ότι ενώπιον της επιτροπής επίλυσης διαφορών η ομάδα προσκόμισε κατάθεση γιατρού βάσει της οποίας ο Μάτσας μπορεί να τραυματίζεται και περπατώντας.
Ο Κακά απ'την άλλη έμεινε 4 μήνες έξω (ανεπανάληπτο). Τόσος σοβαρός ήταν δε ο τραυματισμός του που το τετράμηνο διήρκεσε απ'το Μάη ως το Γενάρη!!!!!!! Και βέβαια για έναν παίχτης αυτής της ηλικίας, με αυτό το βιογραφικό συμμετοχών το να χαρακτηρίζεται σακάτης είναι απολύτως λογικό.

Ο Μουρίνιο δεν έχασε ΕΝΑ ματς απο την Βαζέλα. Έχασε ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΕΑΤΣΑ σε ματς που τον έστειλε 2ο και πάνω στην Μαν. Γιουν και αποκλείστηκε. Όχι ΕΝΑ ματς.

Να σου θυμίσω επίσης ότι ο Φασσούλας τάπωσε δύο φορές τον Ολάτζουβον

Τώρα εκεί που συμφωνώ είναι για τον ΒΑΛΒΕΡΔΕ. ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό κάνει. Φτιάχνει ΟΣΟ μπορεί το ρόστερ, περνάει την φιλοσοφία του που για το ελλαδιστάν τον καθιστά Μουρίνιο, την έχω ξαναπεί την γνώμη μου άλλωστε και το αποτέλεσμα του 5ου Ολυμπιακού σε +7 και πάμε για +10 πρωταθλητή ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΝΕΙ.

Ήρωας. Ο 5ος Ολυμπιακός. Ούτε ο Ρεχάγκελ με την Καϊζερσλάουτερν τέτοιο άθλο. Επιτέλους κι ένας προπονητής να πάρει ένα πρωτάθλημα με τον Ολυμπιακό. Για νταμπλ δεν το συζητάμε διότι στα 180 αγωνιστικά λεπτά με μια κατώτερη ομάδα, με το 1/5 του μπάτζετ και υπηρεσιακό προπονητή απεκλείσθη.

"Δεν είναι καλός ο Ετό? Δε σ'αρέσει ο Μιλίτο? Δεν είναι καλός ο Μαϊκόν? Δεν είναι καλός ο Σέζαρ? Ο Ζανέτι? Ο Kαμπιάσο? Ο Σνάϊντερ? Ο Λούσιο? Ο Κόρντομπα? Ο Σάμουελ? "...

Εσένα σου φαντάζει γεμάτο εμένα μου φαντάζει ΡΟΜΠΑ ΞΕΚΟΥΜΠΩΤΗ ότι ακριβώς ήτανε ΠΡΙΝ τον Μουρίνιο και θα είναι ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ και ΜΕΤΑ τον Μουρίνιο. Τα αποτελέσματα ΚΑΙ ΕΔΩ με δικαιώνουν.

Σε τί σε δικαιώνουν? Δεν κατάλαβα. Είναι κακό το ρόστερ της Ίντερ? Αυτό εννοείς? Ποιός απ'αυτούς δεν είναι παιχταράς? Δεν σε πιάνω πού δικαιώνεσαι.
Κι αφού είναι ρόμπα ξεκούμπωτη τότε μου λες ότι είναι μάγος ο Μουρίνιο. Αυτοαναιρείσαι συνέχεια.

Όχι δεν πρέπει ντε και καλά να κερδίσεις 2-0 στην έδρα σου. Αλλά σε 180 λεπτά και 2 αγώνες ΠΡΕΠΕΙ αν είσαι ΤΟΟΟΣΟ καλή ομάδα (3-4 καλύτερες όλων των εποχών) έστω για 1 γαμημένο ημίχρονο να τους βάλεις στα δίχτυα μέσα. ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΤΙΤΙΚΑ και δεν το κάνεις! κατάλαβες?

Αυτούς τους κανόνες που τους έχεις διαβάσει? Γιατί τους αναφέρεις σα νόμους με σιγουριά. Απλά πράγματα. Δεν έκατσε το πρώτο ματς και μετά έτρεχε και δεν έφτανε. Σιγά το τραγικό και το σπάνιο


Για την φανέλα της Ίντερ μιλάει η ιστορία της. Η ΠΙΟ ΒΙΑΣΜΕΝΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ "μεγάλη" ομάδα μακράν.

Σα να λέμε μπασκετικός Ολυμπιακός ένα πράγμα. Σωστός.

2. Αυτά είναι ΚΑΘΑΡΑ υποκειμενικές αντιλήψεις γνώμες. Εγώ στα 22-23 τον είδα να τρελαίνει την ιΣπανία μέχρι να τον γαμάει ο Γκοικοετσέα. Εσύ είδες άλλα. Εγώ είδα ότι το 1978 το πήρε η ΧΟΥΝΤΑ της Αργεντινής εσύ είδες ότι δεν ήτανε απαραίτητος ο Μαραντόνα...ΠΑΣΟ.

Το πήρε δεν το πήρε η Χούντα το σήκωσε η Αργεντινή. Πού είναι όχι καν απαραίτητος ο Μαραντόνα, αλλά έστω χρήσιμος. Τί δεν πήραν και θα τους βοηθούσε? Δε σε πιάνω. Εκτός κι αν δεν έβγαινε το κάδρο στο φωτογράφο και ψάχνανε ακριανό.
Απαραίτητος ήταν το 82 που δεν υπήρχε Χούντα. Και δεν απέδωσε. Απέδωσε ο Σώκρατες, ο Ζίκο, ο Ρόσι, ο Μπρίγκελ, ο Πλατινί, ο Τιγκανά κτλ κτλ. Αυτός όχι ακόμα. Τώρα πώς αν ήταν ανέτοιμος στα 22 του εσύ κρίνεις ότι στα 18 του ήταν απαραίτητος σε μια ομάδα που σήκωσε το κύπελλο χωρίς αυτόν αυτό με ξεπερνάει. Τα βλέπω και τα ρέστα δικά σου

johny b
17-02-2011, 18:00
mια παρατηρηση ..Υποστηριζω barca (mes que un club) αλλα ειμαι αντικειμενικος ετσι πιστευω τουλαχιστον...o pique ειναι τρομερα καλος αμυντικος κ εχει το τεραστιο πλεονεκτημα πως για το υψος του ειναι πολυ γρηγορος κ ξερει κ μπαλά...Μην τον συγκρινουμε με αλλους αμυντικους αλλων ομαδων ειναι απλα ΑΝΩΤΕΡΟΣ ...συγνωμη για την διακοπη μπορειτε να συνεχισετε ...

Πολύ καλός ειναι. Παγκόσμιας κλάσης δεν είναι και Μύθος.

zouparos
17-02-2011, 20:51
Όταν καταλάβει ο don την φιλοσοφία της Μπαρτσελόνα θα έχει φτάσει 70 χρονών...

Του φταίνε τα λεφτά του κυρίου πως δεν κινούνται πια. Είδες τι ωραία είναι τώρα που θα πρέπει να παίζουν γηγενείς και πολλοί απ'τις ακαδημίες?

Αυτο κάνει χρόνια τώρα η Μπαρτσελόνα. Ίδιο στυλ παιχνιδιου,ίδια φιλοσοφία.

Και ότι γίνει ας γίνει.

Α ξέχασα θα χάσει 1-0 στο τελικό κυπέλλου με κανα κατενατσιο Μουρινιο αλλά Ίντερ και θα έχει βιαστεί αχαχαχα
να πάρει τον γκατουζο τον ψυχασθενη ο ζοζε να δέσει την μεσαία του γραμμή

TT7
17-02-2011, 20:54
4 ΓΚΟΛ θα φαει παλι η Αρσεναλ οποτε τσαμπα το κουραζομαι...Εγω το βλεπω λογικο οι παικτες της Μπαρτσα να ειναι καπως κορεσμενοι..

8rilos!!!
17-02-2011, 21:33
Πολύ καλός ειναι. Παγκόσμιας κλάσης δεν είναι και Μύθος.

ο πικε αυτη την στιγμη ειναι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ αμυντικος στον κοσμο...

οπως εχει δηλωσει και ο μεγαλυτερος αμυντικος που εχει βγει ποτε...'ειναι ο πλησιεστερος σε μενα παιχτης που εχει βγει ποτε'...φραντζ μπεκενμπαουερ...

zouparos
17-02-2011, 21:39
πράγματι έγινε ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ...αλλά τώρα για αμυντικούς κτλ μετράνε πολύ και η συνολική αμυντική λειτουργία των ομάδων

johny b
17-02-2011, 21:45
ο πικε αυτη την στιγμη ειναι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ αμυντικος στον κοσμο...

οπως εχει δηλωσει και ο μεγαλυτερος αμυντικος που εχει βγει ποτε...'ειναι ο πλησιεστερος σε μενα παιχτης που εχει βγει ποτε'...φραντζ μπεκενμπαουερ...

aναρωτιέμαι ειλικρινά πώς μπορεί να χαρακτηριστεί ως κορυφαίος στον κόσμο ο αμυντικός μιας ομάδας που αμύνεται κατά μέσο γύρω στο 30/100 του αγώνα και συνήθως κλέβει την μπάλα πριν αυτή περάσει το κέντρο. Να πεις ότι είναι ότι χρειάζεται η Μπαρτσελόνα το καταλαβαίνω.
Ύστερα ο Μπεκενμπάουερ δεν είπε ότι ο Πικέ είναι ο πλησιέστερος σ'εμένα, γιατί δεν είναι. Είπε ότι εν σχέση με τη Μάντσεστερ όπου έπαιζε ως καθαρό στόπερ τώρα συμμετέχει περισσότερο στο παιχνίδι με μπαλιές από πίσω όπως έκανα εγώ. Κι ο Κάϊζερ δεν είναι ο μεγαλύτερος αμυντικός όλων των εποχών. Είναι ο μεγαλύτερος μεσοαμυντικός λίμπερο όλων των εποχών. Δεν έπαιζε πίσω απ'τα μπακ αλλά μπροστά απ'αυτά. Κι απ'ότι βίντεο έχω δει μάλλον προς Τουρέ ή Βιεϊρά έφερνε στο ρόλο.

zouparos
17-02-2011, 21:50
Άρα συμφωνείς στο ότι δεν μπορεί και να το ψιλοκρίνεις τόοοοσο αντικειμενικά λόγω συνολικής αμυντικής λειτουργίας των ομάδων.

Φίλε johny δλδ ποιος είναι καλύτερος? Ο πουγιολ? Ο βίντιτς?

magicj
17-02-2011, 21:53
Κάτι άσχετο με το θέμα σας. Έβλεπα τις ζέλες και είπε ότι το αυτοκαλάθι χρεώνεται στον αρχηγό της αντίπαλης ομάδας. Ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό και γιατί;;

8rilos!!!
17-02-2011, 22:01
α ρε μαλακα σαν εμετεριο!!!!!

johny b
17-02-2011, 22:21
Άρα συμφωνείς στο ότι δεν μπορεί και να το ψιλοκρίνεις τόοοοσο αντικειμενικά λόγω συνολικής αμυντικής λειτουργίας των ομάδων.

Φίλε johny δλδ ποιος είναι καλύτερος? Ο πουγιολ? Ο βίντιτς?

Μάλλον ο Λούσιο. Δυνατός ψηλά, σκύλος στο ατομικό μαρκάρισμα, πολλές προωθήσεις και με την μπάλα χαμηλά, ηγετική παρουσία, παίζει κι ως ελεύθερος κι ως στόπερ, ακόμη και στα πλάγια ενίοτε.

8rilos!!!
17-02-2011, 22:34
Μάλλον ο Λούσιο. Δυνατός ψηλά, σκύλος στο ατομικό μαρκάρισμα, πολλές προωθήσεις και με την μπάλα χαμηλά, ηγετική παρουσία, παίζει κι ως ελεύθερος κι ως στόπερ, ακόμη και στα πλάγια ενίοτε.

καποτε μπορει...τωρα πια οχι...καποτε ηταν αυτος ο παιζτης που περιγραφεις...αλλα οχι πλεον...

johny b
17-02-2011, 23:22
Αυτό είναι πάντως το πρότυπο που'χω στο μυαλό μου ως πλήρη αμυντικό.

zouparos
17-02-2011, 23:24
Ίδια στοιχεία έχει και ο Πικέ...Ίσως ο πιο κοντινός στο Λούσιο απ'τη νέα γεννιά.

johny b
17-02-2011, 23:31
Ντελικάτος, έξυπνος, τακτικά καλός και με καλές επεμβάσεις αλλά δεν είναι σ'αυτό το επίπεδο νομίζω.

zouparos
17-02-2011, 23:33
χωρίς να δω τον φαντάζομαι κοντα στα 25...αν κρινουμε πως ο αμυντικός ωριμάζει μετά τα 29 έχει περιθώρια ακόμα

8rilos!!!
17-02-2011, 23:49
23 ειναι ο πικε...(αν δεν κανω λαθος)

DON
18-02-2011, 15:16
Ωραία τα γράφεις.

Όχι δεν παίζουν σε 5 ταυτόχρονα. Παίζουν σε ΟΛΕΣ τις κορυφαίες της τελευταίας 2 ετίας οι ΔΥΟ ΤΟΥΣ βασικοί. Αυτό τους κάνει όχι ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ κλάσης αλλά ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΔΥΜΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. Ο Σαλγκάδο δεν είναι ΚΑΚΟ που έπαιζε. Βασικό δεξί μπακ της Ισπανίας και της Ρεάλ για ΧΡΟΝΙΑ ήτανε. Δεν είναι ΚΑΚΟ άρα γιατί να σταθώ εκεί?

Το επιχείρημα "Το επίπεδο των παιχτών της Ρεάλ είναι για Ρεάλ." σημαίνει πως επειδή κάποτε δεν είχαμε λεφτά και παίζαμε με ΟΒΤΣΙΝΑ και ΓΚΟΥΛΙΑΣ ο όβτσινα και ο γκούλιας είιναι παίκτες για τον Ολυμπιακό!?!?!?! ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ!!!

Άν εσένα σου ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ η ομάδα που έμαθε σε Μακελελέ, Ρεδόνδο, Καρεμπέ κτλ να της αρκούν ο Αλόνσο ο ΜΕΤΡΙΟΣ και ο Κεντίρα εντάξει έχεις άλλη αντίληψη ΤΙ ΠΑΙΚΤΕΣ αρμόζουν στην ομάδα των 9 ΤΣ.Λ. πάλι πάω πάσο και ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ.

Ο Μπουσκέτς παίζει αμ. χαφ ο οζίλ επιθετικό χαφ. Άρα αν θες σύγκρινε Κεντίρα με Μπουσκέτς. Αλλίως σύγκρινε τον Οζιλάκο με τον ΙΝΙΕΣΤΑ ή τον ΤΣΑΒΙ. Δεν άκουσα? Πως είπατε? ΟΡΙΣΤΕ???

Το ότι είναι μόλις 4 μήνες στην ομάδα σημαίνει πως το περσινό ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ της Ρεάλ στο ΤΡΑΓΙΚΟ ΤΟΥ ΒΡΑΔΥ με την Μπάρτσα σε ΦΟΥΛ φόρμα τρώει 5 όταν έχει παικτάκια της σειράς όπως ο Μπενζεμά που θα έχει την τύχη του Hunterlar και των άλλων ΜΕΤΡΙΩΝ της Ρεάλ τα τελευταία χρόνια. ΑΠΛΟ. Απο κρασάκι πως πάμε?

Κάπου μπερδεύτηκες μετά...Τους ζιντάν-μακελελέ στους ανέφερα όταν σου είπα για ΙΕΡΟ-ΕΛΓΚΕΡΑ που ΟΝΤΩΣ παίξανε όλοι μαζί. Τους Σόνι Άντερσον-Ρονάλντο στους ανέφερα όταν σου είπα πως ΚΑΙ ΤΟΤΕ ρίχνανε 3-4άρες ΑΒΕΡΤΑ στην Ρεάλ και μάλιστα σε ΣΑΦΩΣ ανώτερη απο την τωρινή Ρεάλ. ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΑΙ μάλλον ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.

Τον Μοριέντες δεν τον ΕΔΙΩΞΕ η Ρεάλ όπως το παρουσιάζεις. Δεν είναι ότι δεν έκανε παικτικά. Απλά ήτανε πλέον ξεζουμισμένος. Εκτός αν θεωρείς ότι "ΕΔΙΩΞΕ ΤΟΝ ΡΑΟΥΛ"!!!ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕΕΕ ξέρεις μπάλα γιατί τα λες αυτά τα αστεία? Μιλάς για παίκτη που έχει 100 γκολ με την Ρεάλ που πήρε Τσ.Λ. με δικά του γκολ η Ρεάλ...ΤΙ ΛΕΣ??? Κόψε το κρασί λέμε! Μιλάμε ότι τα έχεις ΤΣΟΥΞΕΙ κανονικότατα!!!

"ένας που μισόπαιξε στην Μπαρτσελόνα"!!! Μισοέπαιξε εννοείς 90+ αγώνες σε 3 σεζόν βασικός και βασικός την σεζόν που πήρανε το ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ στον τελικό του 2006??? ΚΟΨΕ ΤΟ ΚΡΑΣΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!

Eπίσης οι "Galacticos" το 2003-2004 που αποκλείστηκαν παίξανε με την εξης 11άδα με την Μονακό :

Casillas, Salgado (Bravo 84), Carlos, Helguera, Mejia, Zidane, Guti (Portillo 87), Borja (Solari 71), Raul, Ronaldo, Figo.

Τον Mejia, τον Borja (όχι τον φέλιξ μην τρομάζεις), τον Portillo, τον Bravo (ΕΛΕΟΣ!!!) δεν τους λες GALACTICOS. Ο Zidane έπαιξε με το ζόρι στους αγώνες εκείνους αφού ήτανε τραυματίας και μετά τους αγώνες δεν ξαναέπαιξε για 1 μήνα σχεδόν και ήτανε για λύπηση στα 32 του πλέον, ο Figo επίσης στα 32 του και με τραυματισμό και τι έμεινε? Casilias, Helguera, Ronaldo, Raul, Carlos. Ε αυτοί με τους Mejia και Borja και τον τραβελάκια τον Guti αποκλειστήκανε. ΛΟΓΙΚΟ. Απο το 2002 που πήρε το τελευταίο Ch.L. η Real των Galacticos είχε ΞΟΦΛΗΣΕΙ φίλε γι'αυτό και εκείνη την σεζόν (2003-2004) δεν βγήκε ΚΑΝ Δεύτερη...Βγήκε ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΔΡΩΜΕΝΗ. ΚΟΨΕ ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΘΟΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ!

Στο θέμα ΚΑΚΑ τώρα.

Ο Κακά είναι 28 ετών. Ο Μάτσε ήρθε 26! ΑΚΟΜΑ πιο νέος και γερός θεωρητικά. Επίσης το παλμαρέ του Μάτσε δεν το λες σαν του Κακά αλλά το λες ΚΟΡΥΦΑΙΟ εύκολα. ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο 2άρι εκτός ΝΒΑ. Επίσης ο Μάτσε έπαθε ΕΝΑ ΑΧΙΛΛΕΙΟ ΤΕΝΟΝΤΑ και ΑΠΟ ΕΚΕΙ είχε ΟΛΑ του τα μετέπειτα προβλήματα. Ο Κακά έπαθε ΕΝΑ ΓΟΝΑΤΟ πέρσυ το ΜΑΙΟ και έχουμε Φεβρουάριο και ακόμα ταλαιπωρείται απο ΜΙΚΡΟΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ. Εσύ βλέπεις τεράστιες διαφορές εγώ σου λέω πως σε 2 χρόνια το πολύ θα παίζει παρέα με τον Ronaldinho Gaucho και σε 3 θα ανακοινώνει απόσυρση με δάκρυ όπως ο Ronaldo. Κρασί να βάλω?

Το ότι η πρώτη σεζόν του Μουρίνιο στην Ίντερ ήτανε τραγική αφού ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ να την σοβαρέψει και να βελτιώσει ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΕ το ρόστερ με αποτέλεσμα ο Σαριέγκι σε ματς ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ σε 90 λεπτά να τους ξεφτιλίσει απαντάτε απο "Να σου θυμίσω επίσης ότι ο Φασσούλας τάπωσε δύο φορές τον Ολάτζουβον". I rest my case.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ήρωας ο Βαλβέρδε. Πήρε μια ομάδα μπουρδέλο, με 15 νέους παίκτες, χωρίς αρχή και τέλος, με νέο ιδιοκτήτη, οπαδούς να κράζουν κτλ και την έκανε μέσα σε 5 μήνες την καλύτερη στην ΕΛΛΑΔΑ. ΕΡΝΕΣΤΟ ΒΑΛΒΕΡΔΕ.

Τα αποτελέσματα ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ με δικαιώνουν. Η πρωταθλήτρια Ευρώπης πέρσυ με το ΙΔΙΟ σχεδόν ρόστερ βγήκε 2η σε όμιλο με τότεναμ, τβέντε, βέρντερ και στην Ιταλία ΗΔΗ έχασε το πρωτάθλημα που πήρε με χαρακτηριστική ευκολία πέρσυ απο μια ΑΣΤΕΙΑ Μίλαν που γελάει ο πλανήτης μαζί της!ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΚΑΙ Η ΙΝΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΜΕ ΑΣΤΕΙΟ ΡΟΣΤΕΡ? Απο treble να πέσει στην β'εθνική?

Και προφανώς ΕΠΙΜΕΝΩ ότι δεν είναι ΜΑΓΟΣ ο Μουρίνιο. Μάγος=σε 3-4 μήνες χωρίς αλλαγές στο ρόστερ μεγάλες να αλλάξω την ομάδα όπως του ΖΗΤΑΣ να κάνει στην Ρεάλ. ΜΑΓΚΑΣ=στην ΔΕΥΤΕΡΗ σεζόν και με αρκετές-όσες μπορούσε αλλαγές στο ρόστερ έκανε την ΟΜΑΔΟΥΛΑ Ίντερ να πάρει το treble και έφυγε και πήρε με το ΙΔΙΟ ρόστερ ΑΜΕΣΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ η Ίντερ όπως 60 χρόνια τώρα. Κρασάκι???

Ε ΕΙΝΑΙ τραγικό και σπάνιο να αποκλείεται μια απο τις 3-4 καλύτερες ομάδες της ιστορίας (κατεσέ) σε διπλούς αγώνες απο μια μετριότητα που φέτος χωρίς μουρίνιο δεν μπορεί να κερδίσει ούτε την ΤΒΕΝΤΕ. Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ο άγραφος λέει πως σε ΔΙΠΛΟΥΣ αγώνες πάντα περνάει ο καλύτερος, είναι ΔΙΚΑΙΟ σύστημα. Απο αρχαιοτάτων ειναι ο κανόνας αλλά με τόσο κρασάκι που πίνεις ΞΕΧΝΑΣ.

Το ότι συγκρίνεις την μπασκετικό Ολυμπιακό των 6 Final Four, 1 κατάκτηση, 2 τελικών μέσα σε 20 χρόνια που ουσιαστικά υπάρχει με την ΙΝΤΕΡΟΥΛΑ που είχε να φτάσει σε τελικό ή ημιτελικό ΤΣ.Λ. απο το 1967 είναι παράγωγο της ΜΕΘΗΣ της οποίας βρίσκεσαι και φυσικό επακόλουθο άρα σε ΑΠΑΛΛΑΣΣΩ.

Τα του Μαραντόνα τα έχουμε πει. ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ. Όταν ο ψιψίνος Μέσσι πάρει 1 μουντιάλ μόνος του τα ξαναλέμε να ξαναδιαφωνήσουμε. Μέχρι τότε ΝΙΑΟΥ.


Α ξέχασα θα χάσει 1-0 στο τελικό κυπέλλου με κανα κατενατσιο Μουρινιο αλλά Ίντερ και θα έχει βιαστεί αχαχαχα
να πάρει τον γκατουζο τον ψυχασθενη ο ζοζε να δέσει την μεσαία του γραμμή

Τι σχέση έχει η ΛΟΓΙΚΗ βγάζω απο ακαδημίες με τον ΓΚΑΤΟΥΖΟ ρε βλάξ???? Δηλαδή ο γκατούζο απο ΚΑΠΟΙΕΣ ακαδημίες ποδοσφαίρου δεν βγήκε??? ΑΙΝΤΕΕΕ

Είναι ο μεγαλύτερος μεσοαμυντικός λίμπερο όλων των εποχών. Δεν έπαιζε πίσω απ'τα μπακ αλλά μπροστά απ'αυτά. Κι απ'ότι βίντεο έχω δει μάλλον προς Τουρέ ή Βιεϊρά έφερνε στο ρόλο.

Έχεις δίκιο πάλι!

Franz Beckenbauer
Full name Franz Anton Beckenbauer
Playing position Sweeper

The sweeper is usually placed between the goal keeper and the defensive line

Μήπως ήτανε ένας Γερμανός Μαραντόνα τελικά και άδικα τον λέμε αμυντικό!?!?!?

Pique has been likened to Beckenbauer and the Bayern Munich supremo welcomes the comparison.

Tάδε έφη Franz : " Pep Guardiola has him more involved in the game, likes to start the play from the back [B]like me, he makes great passes and I like his chutzpah "

Όχι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΛΑΣΕΩΣ Ο ΠΙΚΕ ΡΕ.

Dude
18-02-2011, 16:57
Χαχα, αυτά είναι... Don vs. jonhny b volume 54... Χώστε!

johny b
18-02-2011, 17:48
Όχι δεν παίζουν σε 5 ταυτόχρονα. Παίζουν σε ΟΛΕΣ τις κορυφαίες της τελευταίας 2 ετίας οι ΔΥΟ ΤΟΥΣ βασικοί. Αυτό τους κάνει όχι ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ κλάσης αλλά ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΔΥΜΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

Δεν παίζουν σε όλες τις κορυφαίες ομάδες του κόσμου, παίζουν σ'ένα σύλλογο και μια εθνική. Οι οποίες λόγω του δεσίματος και της αποτελεσματικότητας έχουν πανομοιότυπη σύνθεση σχεδόν. Εσύ είπες ότι είναι παγκοσμίου κλάσεως. Εσύ λες τώρα ότι είναι το καλύτερο δίδυμο στον κόσμο. Ευχαριστώ που απαντάς στον εαυτό σου και να προσθέσω ότι είναι το κατάλληλο δίδυμο γι'αυτό το σύστημα εκ των πραγμάτων

Ο Σαλγκάδο δεν είναι ΚΑΚΟ που έπαιζε. Βασικό αριστερό μπακ της Ισπανίας και της Ρεάλ για ΧΡΟΝΙΑ ήτανε. Δεν είναι ΚΑΚΟ άρα γιατί να σταθώ εκεί?
Κακό είναι και να σταθείς. Συνέκρινες τον προηγούμενο με τον τωρινό για να δείξεις ότι έχει πέσει η ποιότητα. Απ΄την άλλη πλευρά που έγινε το αντίστροφο δεν ασχολήθηκες. Και για χρόνια πολλοί μέτριοι παίχτες ήταν σε πολλές μεγάλες ομάδες. Μην πλατιάσω.


Το επιχείρημα Το επίπεδο των παιχτών της Ρεάλ είναι για Ρεάλ. σημαίνει πως επειδή κάποτε δεν είχαμε λεφτά και παίζαμε με ΟΒΤΣΙΝΑ και ΓΚΟΥΛΙΑΣ ο όβτσινα και ο γκούλιας είιναι παίκτες για τον Ολυμπιακό!?!?!?! ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ!!!
Εκπληκτικός παραλληλισμός και νοιώθω ταπεινωμένος. Ασφαλώς και η οικονομική κατάσταση του Ολυμπιακού επί Όβτσινα και Γκούλιας συγκρίνεται με την τωρινή της Ρεάλ. Όπως ας πούμε τώρα η Ρεάλ πήρε το Μουρίνιο έτσι και τότε ο Ολυμπιακός είχε κόουτς το Φιλ Τζάκσον. Όπως πήρε το Ρονάλντο έτσι κοσμούσε τότε την ομάδα μας ο Κόμπε.

Άν εσένα σου ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ η ομάδα που έμαθε σε Μακελελέ, Ρεδόνδο, Καρεμπέ κτλ να της αρκούν ο Αλόνσο ο ΜΕΤΡΙΟΣ και ο Κεντίρα εντάξει έχεις άλλη αντίληψη ΤΙ ΠΑΙΚΤΕΣ αρμόζουν στην ομάδα των 9 ΤΣ.Λ. πάλι πάω πάσο και ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ.
Τώρα αν αρχίσω να λέω πόσοι παίχτες από 'κείνους που απάρτιζαν τις ομάδες που σήκωσαν τα 9 με τα κριτήριά σου δεν αρμόζουν στη Ρεάλ θα ξημερώσουμε. Ρίξε μια ματιά στις συνθέσεις τους και θα καταλάβεις. Όταν λέω ότι οι παίχτες που έχει η Ρεάλ είναι για Ρεάλ δεν εννοώ ότι επιπέδου Ντι Στέφανο, αλλά ότι η Ρεάλ τους επέλεξε και τους πήρε κάθε χρονιά απ'το πάνω ράφι. Γιατί κάθε χρονιά δίνει ένα σκασμό λεφτά. Δεν είναι ούτε από ανάγκη, ούτε απ'το πανέρι. Επειδή ακόμα δεν έχει αποτελέσματα δε σημαίνει ότι δεν είναι καλοί ατομικά οι παίχτες της. Για πολλούς και διάφορους λόγους μια ομάδα είναι καλύτερη από άλλη και πάντως ΟΧΙ επειδή η Ρεάλ παίρνει κακούς ή φθηνούς παίχτες. Συγκεντρώσου, ελληνικά μιλάμε.

Ο Μπουσκέτς παίζει αμ. χαφ ο οζίλ επιθετικό χαφ. Άρα αν θες σύγκρινε Κεντίρα με Μπουσκέτς. Αλλίως σύγκρινε τον Οζιλάκο με τον ΙΝΙΕΣΤΑ ή τον ΤΣΑΒΙ. Δεν άκουσα? Πως είπατε? ΟΡΙΣΤΕ???
Έχεις μια εντελώς σχηματοποιημένη εικόνα περί των θέσεων στο ποδόσφαιρο. Δεν θα επεκταθώ. Όπως το προσεγγίζεις έχεις δίκιο


Το ότι είναι μόλις 4 μήνες στην ομάδα σημαίνει πως το περσινό ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ της Ρεάλ στο ΤΡΑΓΙΚΟ ΤΟΥ ΒΡΑΔΥ με την Μπάρτσα σε ΦΟΥΛ φόρμα τρώει 5 όταν έχει παικτάκια της σειράς όπως ο Μπενζεμά που θα έχει την τύχη του Hunterlar και των άλλων ΜΕΤΡΙΩΝ της Ρεάλ τα τελευταία χρόνια. ΑΠΛΟ. Απο κρασάκι πως πάμε?
Γιατί ήταν σε τραγικό βράδυ? Δε φάγανε πρωινό? Τους είχε πεθάνει η μάνα? Πάθανε κατάθλιψη γιατί βρήκανε δονητή στο συρτάρι της γκόμενάς τους? Και γιατί ήταν σε φουλ φόρμα οι άλλοι? Τους τάϊσε σουπερμαντολίνες ο Πέπε ή τελειώσανε τις πανελλήνιες? Θεωρήθηκε έκπληξη δηλαδή το αποτέλεσμα? Μήπως υποτίμησαν την Μπαρτσελόνα και κατέβηκαν χαλαροί? Ίσα ίσα ότι μπορούσαν έκαναν οι παιχταράδες όπως ο Μπενζεμά (που αν ερχόταν στον Ολυμπιακό στα 33 θα έπεφτε το αεροδρόμιο). Απλά υπήρχε ΟΜΑΔΙΚΗ διαφορά κλάσης.


Κάπου μπερδεύτηκες μετά...Τους ζιντάν-μακελελέ στους ανέφερα όταν σου είπα για ΙΕΡΟ-ΕΛΓΚΕΡΑ που ΟΝΤΩΣ παίξανε όλοι μαζί. Τους Σόνι Άντερσον-Ρονάλντο στους ανέφερα όταν σου είπα πως ΚΑΙ ΤΟΤΕ ρίχνανε 3-4άρες ΑΒΕΡΤΑ στην Ρεάλ και μάλιστα σε ΣΑΦΩΣ ανώτερη απο την τωρινή Ρεάλ. ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΑΙ μάλλον ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.
Πήγαινε διάβασε τί έγραψες. Αν επιμένεις ότι έγραψες αυτό που λες τώρα να σε συστήσω σ'ένα καλό οφθαλμίατρο. Και τί σύγκριση είν'αυτή αποτελεσμάτων προ 12ετίας με άλλες ομάδες, κι άλλο διεθνή ανταγωνισμό? Γιατί ήταν καλύτερη η Ρεάλ τότε? Και γιατί δεν είναι απλά τώρα η καλύτερη Μπαρτσελόνα της ιστορίας της -τρομακτικό αν σκεφτεί κάποιος το μέγεθος της ομάδας. Δεν πιάνω το συνειρμό.

Τον Μοριέντες δεν τον ΕΔΙΩΞΕ η Ρεάλ όπως το παρουσιάζεις. Δεν είναι ότι δεν έκανε παικτικά. Απλά ήτανε πλέον ξεζουμισμένος. Εκτός αν θεωρείς ότι "ΕΔΙΩΞΕ ΤΟΝ ΡΑΟΥΛ"!!!ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕΕΕ ξέρεις μπάλα γιατί τα λες αυτά τα αστεία? Μιλάς για παίκτη που έχει 100 γκολ με την Ρεάλ που πήρε Τσ.Λ. με δικά του γκολ η Ρεάλ...ΤΙ ΛΕΣ??? Κόψε το κρασί λέμε! Μιλάμε ότι τα έχεις ΤΣΟΥΞΕΙ κανονικότατα!!!
Δηλαδή ο ξεζουμισμένος Μοριέντες είχε άλλο διαβατήριο απ'το ζουμερό? Κι αυτός ο Ραούλ που'φυγε τώρα είναι άλλος απ'το παπάρι που φιλούσε το δαχτυλίδι? Δε σε πιάνω ξανά. Ο παίχτης που 'παιξε στη Μονακό ήταν παίχτης επιπέδου Ρεάλ ή ήταν ο κακός ξεζουμισμένος του εαυτός? Κι αν ήταν ξεζουμισμένος τότε πώς ήταν ότι δεν έκανε παικτικά? Δηλαδή έκανε παικτικά αλλά ήταν ξεζουμισμένος. Ή έκανε ζουμιστικά αλλά ήταν ξεπαιγμένος? Μπερδεύτηκα πάλι. Το κρασί φταίει.

ένας που μισόπαιξε στην Μπαρτσελόνα!!! Μισοέπαιξε εννοείς 90+ αγώνες σε 3 σεζόν βασικός και βασικός την σεζόν που πήρανε το ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ στον τελικό του 2006??? ΚΟΨΕ ΤΟ ΚΡΑΣΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!
Μισόπαιξε θα πει μισόπαιξε. Κι η Μπαρτσελόνα στα 3 χρόνια παίζει 160 ματς.

Eπίσης οι "Galacticos" το 2003-2004 που αποκλείστηκαν παίξανε με την εξης 11άδα με την Μονακό :

Casillas, Salgado (Bravo 84), Carlos, Helguera, Mejia, Zidane, Guti (Portillo 87), Borja (Solari 71), Raul, Ronaldo, Figo.

Τον Mejia, τον Borja (όχι τον φέλιξ μην τρομάζεις), τον Portillo, τον Bravo (ΕΛΕΟΣ!!!) δεν τους λες GALACTICOS. Ο Zidane έπαιξε με το ζόρι στους αγώνες εκείνους αφού ήτανε τραυματίας και μετά τους αγώνες δεν ξαναέπαιξε για 1 μήνα σχεδόν και ήτανε για λύπηση στα 32 του πλέον, ο Figo επίσης στα 32 του και με τραυματισμό και τι έμεινε? Casilias, Helguera, Ronaldo, Raul, Carlos. Ε αυτοί με τους Mejia και Borja και τον τραβελάκια τον Guti αποκλειστήκανε.
Εκπληκτικός ξανά. Όπως τα παρουσιάζεις δηλαδή η Ρεάλ κατέβασε ενδεκάδα με 9 παίχτες αφού ο Ζιντάν κι ο Φίγκο ήταν αξιολύπητοι στα 32 τους. Άσε που είχε και τον τραβελάκια το Γκούτι. Βέβαια ο Γκούτι, που για μένα ήταν μετρίως μέτριος, σήκωσε 3 ΤσΛ κι έπαιζε και βασικός στην Ισπανία, που θα πει ότι με κριτήρια Ντον είναι παγκοσμίου κλάσεως. Αλλά τα κριτήρια Ντον είναι σαν τα ωράρια μετά ΔΝΤ. Ελαστικά.


ΛΟΓΙΚΟ. Απο το 2002 που πήρε το τελευταίο Ch.L. η Real των Galacticos είχε ΞΟΦΛΗΣΕΙ φίλε γι'αυτό και εκείνη την σεζόν (2003-2004) δεν βγήκε ΚΑΝ Δεύτερη...Βγήκε ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΔΡΩΜΕΝΗ. ΚΟΨΕ ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΘΟΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ!
Αυτό λέω κι εγώ ότι οι παίχτες δεν κάνουν την ομάδα. Και γκαλάκτικος να'σαι θα βγεις τέταρτος αμά λάχει. Σιγά σιγά προσαρμόζεσαι.

johny b
18-02-2011, 17:49
Στο θέμα ΚΑΚΑ τώρα.
Ο Κακά είναι 28 ετών. Ο Μάτσε ήρθε 26! ΑΚΟΜΑ πιο νέος και γερός θεωρητικά. Επίσης το παλμαρέ του Μάτσε δεν το λες σαν του Κακά αλλά το λες ΚΟΡΥΦΑΙΟ εύκολα. ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο 2άρι εκτός ΝΒΑ. Επίσης ο Μάτσε έπαθε ΕΝΑ ΑΧΙΛΛΕΙΟ ΤΕΝΟΝΤΑ και ΑΠΟ ΕΚΕΙ είχε ΟΛΑ του τα μετέπειτα προβλήματα. Ο Κακά έπαθε ΕΝΑ ΓΟΝΑΤΟ πέρσυ το ΜΑΙΟ και έχουμε Φεβρουάριο και ακόμα ταλαιπωρείται απο ΜΙΚΡΟΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ. Εσύ βλέπεις τεράστιες διαφορές εγώ σου λέω πως σε 2 χρόνια το πολύ θα παίζει παρέα με τον Ronaldinho Gaucho και σε 3 θα ανακοινώνει απόσυρση με δάκρυ όπως ο Ronaldo. Κρασί να βάλω?
Μα την Παναγία έχω ανοίξει το παράθυρο και είμαι έτοιμος να πηδήξω. Βρε καλέ μου έπαιξε ο Ματσιγιάουσκας στον Ολυμπιακό? Γιατί δεν έπαιξε? Μα γιατί είχε συραμμένο ένα αναπηρικό καροτσάκι στον κώλο του επί 3 χρόνια. Τί σημασία έχει αν ήρθε στα 26 και με το γκαβλί τέντα. Εδώ ήταν ψωραλέος. Και τί σόϊ πρόβλεψη είν'αυτή για τον Κακά?Οστεολόγος είσαι?

Το ότι η πρώτη σεζόν του Μουρίνιο στην Ίντερ ήτανε τραγική αφού ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ να την σοβαρέψει και να βελτιώσει ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΕ το ρόστερ με αποτέλεσμα ο Σαριέγκι σε ματς ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ σε 90 λεπτά να τους ξεφτιλίσει απαντάτε απο "Να σου θυμίσω επίσης ότι ο Φασσούλας τάπωσε δύο φορές τον Ολάτζουβον.
Να προσθέσω ότι τον Ίβκοβιτς τον ταπείνωσε σε σημαντικότατη σειρά 5 αγώνων με πλεονέκτημα έδρας ο Σούμποτης.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ήρωας ο Βαλβέρδε. Πήρε μια ομάδα μπουρδέλο, με 15 νέους παίκτες, χωρίς αρχή και τέλος, με νέο ιδιοκτήτη, οπαδούς να κράζουν κτλ και την έκανε μέσα σε 5 μήνες την καλύτερη στην ΕΛΛΑΔΑ.
Έκανε μέσα σε 5 μήνες την καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα τον Ολυμπιακό των 12 πρωταθλημάτων σε 14 χρόνια με 30 εκατομύρια ευρώ μεταγραφές το καλοκαίρι? Ουάουα. Ευτυχώς που 'χω οξυγόνο εδώ δίπλα γιατί θα με χάνατε.


Τα αποτελέσματα ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ με δικαιώνουν. Η πρωταθλήτρια Ευρώπης πέρσυ με το ΙΔΙΟ σχεδόν ρόστερ βγήκε 2η σε όμιλο με τότεναμ, τβέντε, βέρντερ και στην Ιταλία ΗΔΗ έχασε το πρωτάθλημα που πήρε με χαρακτηριστική ευκολία πέρσυ απο μια ΑΣΤΕΙΑ Μίλαν που γελάει ο πλανήτης μαζί της!Ι ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΚΑΙ Η ΙΝΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΜΕ ΑΣΤΕΙΟ ΡΟΣΤΕΡ? Απο treble να πέσει στην β'εθνική?
Και προφανώς ΕΠΙΜΕΝΩ ότι δεν είναι ΜΑΓΟΣ ο Μουρίνιο. Μάγος=σε 3-4 μήνες χωρίς αλλαγές στο ρόστερ μεγάλες να αλλάξω την ομάδα όπως του ΖΗΤΑΣ να κάνει στην Ρεάλ. ΜΑΓΚΑΣ=στην ΔΕΥΤΕΡΗ σεζόν και με αρκετές-όσες μπορούσε αλλαγές στο ρόστερ έκανε την ΟΜΑΔΟΥΛΑ Ίντερ να πάρει το treble και έφυγε και πήρε με το ΙΔΙΟ ρόστερ ΑΜΕΣΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ η Ίντερ όπως 60 χρόνια τώρα.
Αυτές οι δύο παράγραφοι παρέα είναι σαν τρως χαλβά με κόκα κόλα. Νιώθω μπουρμπουλήθρες στο στόμα. Ο Μουρίνιο που το πήρε μόνος του γιατί ήταν μπουρδέλο αλλά δεν είναι μάγος γιατί έτσι θέλω κτλ κτλ. Καταρχάς εγώ τον είπα φαινόμενο. Εσύ συνεχίζοντας τη διαφωνία με τον εαυτό σου, Σου αποδεικνύεις ότι δεν είναι μάγος. Α και το ρόστερ της Ίντερ είναι εξαιρετικό. Εγώ θα το διάλεγα 6 μέρες τη βδομάδα και 2 φορές το Σάββατο. Κι ας ήμουν καταδικασμένος μετά απ'το τρεμπλ να χάσω το πρωτάθλημα από μια αστεία Μίλαν.

Ε ΕΙΝΑΙ τραγικό και σπάνιο να αποκλείεται μια απο τις 3-4 καλύτερες ομάδες της ιστορίας (κατεσέ) σε διπλούς αγώνες απο μια μετριότητα που φέτος χωρίς μουρίνιο δεν μπορεί να κερδίσει ούτε την ΤΒΕΝΤΕ.
Δεν κατάλαβα, πέρυσι με το Μουρίνιο έπαιξαν ή φέτος?

Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ο άγραφος λέει πως σε ΔΙΠΛΟΥΣ αγώνες πάντα περνάει ο καλύτερος, είναι ΔΙΚΑΙΟ σύστημα. Απο αρχαιοτάτων ειναι
Θυμάσαι τότε που παιξε Αλέξανδρος-Δαρείος και τον πήραμε τον Ιρανό στο εκτός έδρας γκολ. Ο κανόνας αυτός είναι άγραφος. Όπως άγραφος είναι κι ο κανόνας που λέει ότι οι πούστηδες απλά δε βρήκαν την κατάλληλη γυναίκα ακόμα. Και είναι άγραφοι γιατί είναι παπάρια κανόνες.


Το ότι συγκρίνεις την μπασκετικό Ολυμπιακό των 6 Final Four, 1 κατάκτηση, 2 τελικών μέσα σε 20 χρόνια που ουσιαστικά υπάρχει με την ΙΝΤΕΡΟΥΛΑ που είχε να φτάσει σε τελικό ή ημιτελικό ΤΣ.Λ. απο το 1967.
Ο Ολυμπιακός υπάρχει απ'το 1925. Και τί θα πει αυτό? Η Ρεάλ μέχρι το 1998 είχε να σηκώσει κούπα 30 τόσα χρόνια? Έπαψε να'ναι Ρεάλ? Ή μήπως έπαψε να'ναι Ρεάλ στο μπάσκετ όπου είχε άλλα 30 χρόνια να το κερδίσει. Όπως και η ΤΣΣΚΑ. Και η Γιουβέντους έχει δύο κατακτήσεις όλες κι όλες. Άσε που με βάση τη λογική σου λοιπόν ο βάζελος με 4 τρόπαια, και 10 φάϊναλ φορ σε 20 χρόνια είναι η Ρεάλ του μπάσκετ. Μη μας τρελάνεις σε παρακαλώ. Η Ίντερ είναι η 6 ομάδα στην Ευρωπαϊκή Ιστορία σε κατακτήσεις τροπαίων, η τρίτη στην Ιταλία σε τίλους και τεράστιο κλαμπ με άπειρους παιχταράδες και προπονητές κατά καιρούς. Άκου Ιντερούλα

Τα του Μαραντόνα τα έχουμε πει. ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ. Όταν ο ψιψίνος Μέσσι πάρει 1 μουντιάλ μόνος του τα ξαναλέμε να ξαναδιαφωνήσουμε. Μέχρι τότε ΝΙΑΟΥ.
Αυτό είναι ένα παντελώς γελοίο κριτήριο που μόνο άσχετος με τον αθλητισμό θα χρησιμοποιούσε. Δηλαδή αν είχε τραυματιστεί ο Μαραντόνα το 86 ή αν δεν είχε καλά οργανωμένη ομάδα θα ήταν ψιψίνος αφού στα υπόλοιπα κύπελλα δεν έκανε τίποτα. Κρίνεται η καριέρα ενός ποδοσφαιριστή από ένα τουρνουά 20 ημερών που γίνεται κάθε 4 χρόνια και μπορεί να 'είσαι από ντεφορμέ, μέχρι άτυχος ή να'χεις μαλάκα κόουτς. Κανένα απ΄τα κορυφαία φορ όλων των εποχών-απ'το Βαν Μπάστεν μέχρι τον Μίλερ- δεν έκανε παγκόσμιο κύπελλο αντίστοιχο με του Ρόσι, που περισσότερο κι απ'το Μαραντόνα, οδήγησε την Ιταλία το 82. Άρα είναι ο καλύτερος ο Ρόσι. Όπως κι ο Ραούλ δεν έκανε ποτέ Ευρωπαϊκό αντίστοιχο του Χαριστέα το 2004. Με οποιοδήποτε αντικειμενικό κριτήριο η καριέρα του Μέσι είναι κλάσεις ανώτερη από κείνη του Μαραντόνα στις αντίστοιχες ηλικίες. Συνολικά θα δούμε σε 10 χρόνια.

Franz Beckenbauer
Full name Franz Anton Beckenbauer
Playing position Sweeper

The sweeper is usually placed between the goal keeper and the defensive line
Αυτό το γιούζουαλυ δε σου λέει τίποτα? Κάνε έναν κόπο και δες κανένα βίντεο με Μπεκενμπάουερ. Υπάρχουν αρκετά για να καταλάβεις πώς έπαιζε. Αν δεν καταλάβεις θα στο εξηγήσω εγώ. Όπως και την έννοια λίμπερο.

Pique has been likened to Beckenbauer and the Bayern Munich supremo welcomes the comparison.
Tάδε έφη Franz : " Pep Guardiola has him more involved in the game, likes to start the play from the back like me, he makes great passes and I like his chutzpah "
Εσύ δεν έγραφες, είμαι αρκετά σίγουρος, ότι πολλοί παλιοί παίκτες λένε τέτοιες μαλακίες και μάλιστα ότι ο Μαραντόνα είχει βαφτίσει διάδοχό του τον Αϊμάρ? Λάθος θα κάνω. Δε γίνεται να τα κάνεις και τα δύο ταυτόχρονα. Α και το τσουπτσάχ στο τέλος δεν θα πει παγκόσμια κλάση. Γενικά δηλαδή ο κακομοίρης ο Φρανζ λέει ότι του μοιάζει στο στυλ,τίποτα άλλο.

*GrimReaper*
18-02-2011, 18:56
λοιπον επειδη μου εχουν βγει τα ματια (λογω μεγεθους και οχι λογω περιεχομενου) θα σας πω την αληθεια εγω.

Οποιος δεν βλεπει οτι το ποδοσφαιρο σαν αθλημα δημιουργηθηκε για να βλεπουμε ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (και οχι μονο, αλλα κυριως) ειναι τυφλος. Πιο υγιες κλαμπ δεν υπαρχει και ουτε υπηρξε ποτε σε αυτον τον πλανητη (και δεν με νοιαζει αν δεν εχω δει οσα εχει δει ο τζονι β η καποιοι αλλοι εδω μεσα).

Επισης ο καλυτερος ειναι ο παμπλο κοντρερας ΑΜΠΑΛΟΙ

johny b
18-02-2011, 20:37
Καλύτερος κι απ'το Μαλεζά?

Dude
18-02-2011, 22:07
Επειδή είναι κίνημα στο ποδόσφαιρο η Μπαρτσελόνα των τελευταίων ετών, και επειδή ο Έλληνας φίλαθλος την υποστηρίζει κατά κόρον παραδοσιακά, πείτε μου κάτι ρε παιδιά... ειλικρινά όμως... Δεν βαριέστε το ρυθμό της κατά στιγμές; Δεν λέω ότι δεν είναι τρομερό αυτό που κάνει, μην παρεξηγηθώ. Και για μένα πιθανά να βρίσκεται στις κορυφαίες ομάδες όλων των εποχών, ή να το πώ αλλιώς, στις πιο επιβλητικές και αυτές που έφεραν νέα πράγματα στο σπορ. Όμως δεν βαριέστε; Δεν θέλετε και κάτι λιγότερο PlayStation; Δεν θέλετε παίκτες διαφορετικούς μεταξύ τους που να κάνει ο καθένας και κάτι άλλο, να μην μοιάζουνε; Λίγο Τιερί Ανρί στα καλά του να το πώ; Λίγο Ρονάλντο; Λίγο Αντρέα Πίρλο; Για Ροναλντίνιο δεν λέω καν, στα καλά του (που δυστυχώς κράτησαν λίγο) δεν έχει υπάρξει τίποτα ομορφότερο να βλέπεις.

Θέλεις και λίγο τον αρτίστα με το μεγάλο διασκελισμό, τον αλλο με το σούπερ εσωτερικό φάλτσο, τον έτσι με την επιτάχυνση σε μικρό χώρο, κάτι το διαφορετικό ρε παιδι μου. Όχι συνέχεια αυτό το κοντός, άσπρος Λατίνος που μαρκάρει και δίνει σωστές πάσες, κάνει την έξτρα ντρίμπλα όποτε χρειαστεί, και ξαφνικά τσουπ... κάνει και το πλασέ και γκολ. Δηλ. όσο και να θέλεις να βρείς διαφορές στους Τσάβι, Ινιέστα, Βίγια, Πέδρο (εννοείται ότι υπάρχουν, αλλά από μακριά μοιάζουν για αδερφάκια όλοι), πόσες να βρείς πια; Πόσες; Και ο Μέσι απλά ξεχωρίζει λόγω ταχύτητας, λόγω ότι στρίβει σαν σβούρα παραπάνω από τους άλλους, λόγω αριστερού ποδιού, και λόγω κλάσης.

Γενικότερα, όσο την παραδέχομαι αυτή την ομάδα (και όσο αν και από μικρός ήμουν φαν ας πούμε) άλλο τόσο τη βαριέμαι, για αυτό και δεν μπορώ να συμφωνήσω με την άποψη ότι το ποδόσφαιρο δημιουργήθηκε για να βλέπουμε την τωρινή Μπάρτσα. Άλλωστε πολύ πιο επιβλητικός είναι ένας παίκτης μεσαίων ή μεγάλων διαστάσεων που έχει τεχνική και ξέρει να κάνει παππάδες, παρά ο αντίστοιχος κοντός. Δηλ. το ίδιο είναι να βλέπεις Τζιοβάνι, Ρονάλντο, Ανρί, Φαν Νιστελρόι, Γιαγια Τουρέ (στα καλά τους πάντα, όχι τώρα), με το Βίγια; Δεν λέω ότι δεν είναι παιχταράς, ίσα-ίσα είναι πιστεύω και καλύτερος από κάποιους από τους παραπάνω, αλλά το ίδιο χαίρεται το μάτι σου; Όχι άλλο λατρεία της κλωνοποίησης της ακαδημίας της Μπάρτσα... Μην τους θεοποιούμε... Πάμε ρε Κριστιάνο... γάμησέ τους να γίνει ίντριγκα. Χαχαχαχα!

Υ.Γ.
1) Αν η Μπάρτσα τα επόμενα 2 ή 3 χρόνια κατακτήσει 2-3 ευρωπαϊκούς τίτλους, τότε για μένα μπαίνει στο κλαμπ των σπουδαιότερων κλαμπ έβερ με τη βούλα. Κι αν δεν το κάνει πάντως, εξακολουθεί να βρίσκεται στην κουβέντα λόγω του τρόπου παιχνιδιού της.

2) Θα ήταν ωραίο από τους πιο παλιούς ή πιο ειδικούς σε θέματα ιστορίας του φόρουμ, να μας ενημερώσουν για κάποιες παλιές θρυλικές ομάδες... Πχ ο Άγιαξ του 70 θεωρείται από όσους τον έχουν προλάβει σημείο αναφοράς για την εξέλιξη του ποδοσφαίρου, και το λίγο που έχω δεί από τα αφιερώματα καταλαβαίνω το λόγο. Όμως υπάρχουν και άλλες ομάδες που κατάφεραν να πάρουν επίσης πολλούς τίτλους, για τις οποίες ενώ γνωρίζω κάποιους παίκτες, ούτε έχω δεί να παίζουν ποτέ, ούτε έχω ακούσει και πολλά για τον τρόπο παιχνιδιού τους (πχ Μπάγερν της δεκαετίας του 70, Ίντερ του 60, Αγγλικές του 70 και 80 - Λίβερπουλ και Νότινχαμ Φόρεστ -).

μιγάδας
18-02-2011, 22:38
καλα το ξεκινησες, παλι σε σεντονι το κατεληξες....:p:p

δικιο εχεις, ειναι σα να παιζεις προ στο αματουρ......καποια στιγμη βαριεσαι να κερδας καθε ματς 5-0......

KingJames
18-02-2011, 23:58
Θα σου πώ Dude εγώ για τη Λιβερπουλ του 70-80.
Τους γ@μουσε όλους.

zouparos
19-02-2011, 00:25
ΌΧΙ φίλε δεν την βαριόμαστε γιατί είναι ΜΑΓΙΚΟ,είναι όπως το είπες ΚΙΝΗΜΑ να ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ τους καλύτερους αντί να παίρνεις τους καλύτερους.

Σκέψου το σαν ιδέα...ΠΛΑΘΕΙΣ τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ...Δεν τους αγοράζεις

TT7
19-02-2011, 02:05
Εγω ειμαι προσωπολατρης....χαχαα ειναι θεος ο Χαρυ τον λατρευω...

http://www.freebetting.co.uk/images/harry-redknapp-football-news.jpg

*GrimReaper*
19-02-2011, 02:33
α μαλιστα...φτασαμε στο αλλο ακρο τωρα!...βαριομαστε κατι τοσο τελειο! Ε τι να πω τωρα εγω? Αυτο που λεει ο ζουπ ειναι....ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΔΕΝ υπαρχει κατι ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΟ απο αυτο!!! (να εχεις στην ιδια ομαδα τον καταξιομενο και παλαιοτερα καλυτερο αμυντικο του κοσμου πουγιολ ο οποιος ειναι 33 χρονων και μπηκε στην ομαδα στα 21 του και να εχεις διπλα του τον πικε εναν απο τους καλυτερους και παλι στον κοσμο ο οποιος μπηκε και αυτον στα 21 του και ειναι 23) Μιλαμε για το ΑΚΡΩΝ ΑΩΤΟΝ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ!! ΜΑΓΕΙΑ!

Τωρα αν ο ενας κι ο αλλος θελουν αλατοπιπερα δεν σημαινει κατι αυτο....Η μπαρτσελονα αγγιζει την τελειοτητα, τοκας σπικινγκ

johny b
19-02-2011, 02:44
Eγώ πάντως, που τέτοια επιβολή συνεχόμενα από ομάδα δεν έχω ξαναματαδεί όσο θυμάμαι, τη βαριέμαι και τη σιχαίνομαι. Κι αυτή κι όλη αυτή την κουλτούρα περί παραπάνω από ένα κλουμπ και τα απαυτά μας λουλούδια. Και βέβαια είναι και Ισπανοί γαμώ τη φάρα τους. Μόνο αν ήταν προπονητής ο Αλμοδοβάρ θα μπορούσαν να γίνουν πιο σιχαμεροί γαμώ τον Ενρίκε Ιγκλέσιας.
Όπως και την εθνική τους γαμώ το Ναδάλ. Τη στιγμή που προσγειώθηκαν οι τάπες του ΝτεΓιόνγκ στον Αλόνσο το μουντιάλ άγγιξε την τελειότητα.
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010/07/11/article-1293878-0A67BDE7000005DC-547_634x722.jpg

Dude
19-02-2011, 04:09
Ψωνάρα, νάρκισσος, αλλά... ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ...
Y1Eq4x5vQhM

Ruuuuuuuuuuuuuud!!!
q0rmQYf8mrI

6ωρο αφιέρωμα στο "Φαινόμενο"... Παραθέτω το 1ο από τα 39 μέρη. Δείτε απλά τι λέει ο Ζιζού στην αρχή.
MMiusIUUqWs

T_3DR7u2Vrw

0Da2ADkkEGs

zouparos
19-02-2011, 12:32
Τη στιγμή που προσγειώθηκαν οι τάπες του ΝτεΓιόνγκ στον Αλόνσο το μουντιάλ άγγιξε την τελειότητα.

Να ΠΕΘΑΑΑΑΝΕΙ ο Ντε Γιονγκ να ΠΕΘΑΑΑΑΝΕΙ ο Ντε Γιοοονγκ σε ΧΑΝΤΑΑΑΑΚΙ να τον βρουνεεε...ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ

8aBOqrRHnWA

DirtySniper
19-02-2011, 22:34
Αναφερόμενος στο Pique...
Ντελικάτος, έξυπνος, τακτικά καλός και με καλές επεμβάσεις αλλά δεν είναι σ'αυτό το επίπεδο νομίζω.

εσύ δεν το νομίζεις
ο Ζλάταν όμως το νομίζει....

-FbmK2xcejE&feature

SuperSayian
01-03-2011, 00:42
zJZhwhizd7Q&feature=player_embedded#at=45

Ενα ωραίο γκολάκι του Μπελούτσι....

DON
01-03-2011, 11:48
Ενα ωραίο γκολάκι του Μπελούτσι....

ΓΑΜΗΜΕΝΕ ΠΟΥΣΤΑΡΑ 1.5 χρόνο περίμενα ρε ΑΛΗΤΗΡΙΕ σε ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ ματς να δω ΕΝΑ τέτοιο σουτ σου, είχα πήξει στα βιντεάκια με τις οβίδες σου στην Αργεντινή και εγώ ρε μαλάκα σούταρες κάτι συρτά ξεψυχισμένα γαμώ το στανιό μου!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!

tsak8
01-03-2011, 16:49
χαχαχαχαχαχα
Α ρε don!
Με έκανες και γέλασα πιο πολύ και απο τότε που διάβασα οτι ο Βασιλακόπουλος θέλει να γίνει ο τελικός την Κυριακή..
Μπράβο ρε Μπελούτσι, μας λείπει αυτός ο παίκτης ρε γαμώτο ,όσο και αν ο Φουστέρ το παλεύει

DON
01-03-2011, 22:28
Τσέλσι - Μικρή ομάδα του Μάντσεστερ 0-1.

μιγάδας
01-03-2011, 22:38
τι επιασε ρε ο παππους..........εχουν γλιτωσει κι αλλα 1-2 βεβαια οι ρωσοι.....

KingJames
01-03-2011, 22:41
Ατρόμητος Λονδίνου - Μανου γερά για το διπλό.Φλορρες καλοπερνάς κουφάλα

Γατάκια της μανου τι έγινε ? Φλορρες πάλι φλόμπας

8rilos!!!
02-03-2011, 00:23
πεναλταρα ηταν...

σας γαμαει ο τσιχλακιας!

zouparos
03-03-2011, 02:18
Έληξε το ματς στο Λονδίνο ρε?? Περιμένουμε ανταπόκριση...
Πετάχτηκε απ'το τάφο η λαίδη και είπε "3 χρόνια στο Λονδίνο τα ίδια"...ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΙΟΛΑ ΤΟΝ ΑΓΓΛΟ ΚΑΚΟ δε σε είδα να είσαι οργισμένος μωρή βρυκολάκα Σκωτσέζικου παλιού αραχνιασμένου πύργου...

4x7jnPlVeLU

TEZA ΣΤΗ ΜΑΔΡΙΤΗ

Τι λέει εκεί?? Αρχές Μάρτη 27 ΓΚΟΛ???

ΕΑΜΩΕΤΩΑ ΤΟ ΓΑΤΑΚΙ...Σνάιντερ...29 πόντους πίσω απ'το κουφάρι-νεκροταφείο ελεφάντων της βιασμένης εκ Βόρειου Λονδίνου συμπολίτισσας

TT7
05-03-2011, 14:33
λΟΙΠΟΝ μαγκες επειδη εχω 20 ευρω απο μια paypal καρτα θελω να τα παιξω αν ειναι σε κανα στοιχημα μπας και βγαλω κατι και να μην τα χασω..Λοιπον το bet365 ειναι καλο??Σε ποιο μπαινεται εσεις συνηθως??
Λοιπον μετα θελω να μου προτεινεται ορισμενα καλα ματσακια να πονταρω...Ειμαι ασχετος απο αυτα και θελω τα φωτα σας...Οποιος ξερει ας μου στειλει πμ...

peter
05-03-2011, 14:48
Η Μπάρτσα δίνει απόδοση 2,1 για να πάρει την ευρωλίγκα ο Θρύλος 5,5 και η Βαλένθια 29
αν ποντάρεις 10 Μπάρτσα 9 θρύλος 1 βαλένθια τότε αν το πάρει η Μπάρτσα βγάζεις 1€ ο Θρύλος 29,5€ και η Βαλένθια 9€
Φυσικά τα βάζεις όλα στο θρύλο και βγάζεις 110

kopitis
05-03-2011, 22:55
να ένα ωραίο άρθρο για το αυριανό ντέρμπι στο Anfield..
http://www.england365.gr/article/13546/%CE%97-%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC-%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%80%CE%B1%CE%BB%CF%8C%C F%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%B9%CF%8E%CE%BD%CE%B9%CE%B1!

TT7
06-03-2011, 13:28
Σε οτιδηποτε λεω..ποδοσφαιρο κλπ...ας μου πει καποιος ορισμενα ματσακια καλα να παιξω ...αντε σε πμ για να μην σπαμαρουμε...
Μην με γραφεται στα φρυδια σας..

lamar
06-03-2011, 17:37
Πρεπει να αιτηθουμε σαν Λιβερπουλ, να παιζουμε ενα πρωτσθλημα μονο με ντερμπι.

Πλακιτσα στον κυρ Αλεκο και τα παιδακια του. Καλως τα παιδια...

Ελα κυρ Αλεκο, πισω στο Μαντσεστερ και γρηγορα γιατι εδω εχει ΛΟΥΤΣΟ!!!

KingJames
06-03-2011, 17:40
Νο Webb,no party
Στο στόμα μπούλωμα...τρίξανε τα δόντια σας από τις αναταράξεις γατάκια

*GrimReaper*
06-03-2011, 17:41
Αντε γεια γατακια του μανσεστερ!

8rilos!!!
06-03-2011, 17:52
βγαλτε το μενος σας...αλλα μην ξεχνατε καποτε τραγουδουσατε ελατε πισω οταν θα εχετε 18...του χρονου θα ερθουμε με 19...

KingJames
06-03-2011, 17:53
Με το καρότο στο στόμα ...
iZFMKU8JN_Y&feature=related

Φτάσε τα 5 κ μιλάμε,μέχρι τότε φανέλα τσιγαρόχαρτο

KonTaz
06-03-2011, 17:54
ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΤΣΙΧΛΑ???

lamar
06-03-2011, 17:57
βγαλτε το μενος σας...αλλα μην ξεχνατε καποτε τραγουδουσατε ελατε πισω οταν θα εχετε 18...του χρονου θα ερθουμε με 19...

Μονο μη ξεχασετε τον Γουεμπ του χρονου. Γιατι χωρις αυτον.... ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....

*GrimReaper*
06-03-2011, 19:35
"Πετούσε... Κάιτ η ManUtd"

Οτι καλυτερο εχω ακουσει σε τιτλο!! χαχαχα

Airness
06-03-2011, 20:13
http://content-aka.feed.gr/filesystem/images/20110306/engine/pegasus_LARGE_t_1041_94312502_type11878.jpg

Σήμερα καίνε τον Καρνάβαλο! Liverpool - Man Utd 3-1

eJ_xHi070Kw&feature=related

magicj
06-03-2011, 20:28
Αν και τρελός Manu στο 1ο γκολ τί έκανε ο Σουάρεζ ρε παιδιά;! (Και τα άλλα 2 από αυτόν βγήκαν, αλλά το πρώτο δεν παιζόταν)
Πάντως θα συμφωνήσω με 8rilos, το πρωτάθλημα παλί δικό μας θα είναι.

dora7
06-03-2011, 21:14
δεν ειπατε και πολλά, λιβερπουλάκια, περίμενα να μπω και να διαβάσω χειρότερα:p:p

KingJames
06-03-2011, 21:22
Luis Alberto Suarez καλώς ήρθες στη Liverpool

Πάτησα συμφωνώ εννοείται...Πως να μην συμφωνήσω με την συνεχή ΑΕΚοποίηση της ΠΑΛΑΙ ΠΟΤΕ μεγάλης ομάδας... ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΛΑΝΚΟ για δίδυμο!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Δον στην προκειμένη μάσα (ξές προσεκτικά,μη σου κάτσει στο λαιμό)καλύτερα γιατί
σε κατουράει


lzvy3A-czE0

TT7
06-03-2011, 21:41
Ποσο μικρη εχει καταντησει η ομαδα του λιμανιου που διαδραματιζεται το Hellblazer??
Ουτε το ΑΕΚ44 δεν πανηγυριζει ετσι οταν μας κερδιζει...Τι λεει την καπαρωσατε την 6η θεση η εχει ακομα ψωμι???..χαχαχα

johny b
06-03-2011, 22:29
Μετά το Σίνισα Γκόγκιτς ουδείς παίχτης μου προκαλεί τόσο σκληρή και συνεχόμενη στήση όσο ο Κάητ. Είναι κατσικοσκέλης, δεν έχει αθλητικά προσόντα, δεν έχει τρομερή τεχνική ούτε σούπερ εκτέλεση αλλά έχει τόσο μυαλό και τέτοια χρησιμότητα και τέτοια γαμημένη κατανόηση της τακτικής που είναι έργο τέχνης. Δώσε μου μια ομάδα με Κάητ, Γκόγκιτς και τον καλοκαιρινό Φορλάν και πάμε στο διάστημα.

zouparos
06-03-2011, 23:00
ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΒΕΡΥΚΟΚΟ

Άντε πάρτε καμια πιπουλα στην αστεια ομαδουλα του Βόρειου Λονδίνου που πριν από γαμήσι σας απ'τον ατρόμητο του λονδίνου και μετά το γαμήσι απ' την Λίβερπουλ φέρνει Χ με τις πουτάνες του νιούκασλ τις αγριογατες και σας χαρίζει το πρωταθλημα...
Πλυθείτε,έρχονται και οι Μασσαλοί...

edit...karager ntropi sou mounopano

DON
08-03-2011, 11:59
Πραγματικά το ξέσπασμα όλων των ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΩΝ μου θυμίζει ΓΙΑΤΙ είστε AΕΚ44...Άν μπορούσατε θα είχατε πάει σαν τα ΜΠΑΟΥΓΚΙΑ να τους κάνετε και υποδοχή στο αεροδρόμιο. ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ με τόσο μικρές αντιδράσεις. ΠΟΣΟ ΜΙΚΡΟΙ είστε γαμώτο. ΠΟΣΟ?

Κερδίσατε 1 φορά και μας πρήξατε τις μπάλες, βγήκατε απο τα λαγουμάκια και αρχίσατε και τα "χωρίς Γουέμπ" σε παραλαγή του "χωρίς καλόπουλο" που θα μας λένε οι βαζέλες ΑΝ και ΟΤΑΝ μας κερδίσουν πάλι. ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΣΤΕ ΡΕ και στην τελική όπως είπε και ο τάκης :

L9F2H-VWfoA

ETΣΙ σας τον έχουμε κάνει ΡΕ ΠΕΛΑΤΕΣ τόσα χρόνια. ΣΟΥ-ΡΩ-ΤΗ-ΡΙ

Ρεκόρ Man Utd VS Liverpool απο το 1986 με SIR ALEX FERGUSON στον πάγκο :

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
@ Liverpool 10 άσσοι-5 ισοπαλίες -10 διπλά.
@ Man Utd 13 άσσοι-7 ισοπαλίες-5 διπλά.

ΚΥΠΕΛΛΟ
@ Liverpool 1 άσσος-0-0
@ Man Utd 3 άσσοι-0-0
@ Neutral 1 νίκη Μαν-1 ισοπαλία-2 νίκες Λίβερπουλ

ΣΥΝΟΛΟ :
Nίκες Man Utd : 10+13+3+1=27
Νίκες Liverpool : 10+5+1+2=18
Ισοπαλίες : 5+7+1=13

Τι σας τον έχουμε κάνει??? ΣΟΥ-ΡΩ-ΤΗ-ΡΙ

http://towleroad.typepad.com/photos/uncategorized/steven_gerrard_ass.jpg


υ.γ. Σουάρεζ δεν έγινε τίποτα που έπαιξε τρομερά. ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ παραμένει. Της οκκάς και του σορού για πρωταθλητισμό! Τώρα πάλι στον καναπέ σας γιατί εμείς σηκώνουμε ΚΟΥΠΕΣ και παίζουμε ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ λίγκ.

lamar
08-03-2011, 12:11
υ.γ. Σουάρεζ δεν έγινε τίποτα που έπαιξε τρομερά. ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ παραμένει. Της οκκάς και του σορού για πρωταθλητισμό! Τώρα πάλι στον καναπέ σας γιατί εμείς σηκώνουμε ΚΟΥΠΕΣ και παίζουμε ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ λίγκ.

1ον. Δεν εχεις σηκωσει καμια κουπα ακομα. Εισαι στο +3 απο την Αρσεναλ με αγωνα λιγοτερο εκεινοι, και σε εχουν και μεσα στο emirates.

2ον. Ακομα και να το παρεις ομως, θα ειναι γεματη η κουπα μεσα, με τα ψωλοχυματα του Ντιρκ και του Κινγκ Κεννυ!!!

Και οπως εγραφες εσυ ο ιδιος, "ΕΓΩ ΨΩΛΟΧΥΜΕΝΑ πρωταθληματα δεν τα θελω".

Ε, το φετινο σου αν το παρεις θα εχει πανω τα σπερματα των Liverpoolians!!!

Οσο για τις διοργανωσεις εκτος νησιου, μαζευτειτε ολες οι ομαδες, ενωστε τα τροπαια σας μπας και μας περασετε...

DON
08-03-2011, 12:14
1ον. Δεν εχεις σηκωσει καμια κουπα ακομα. Εισαι στο +3 απο την Αρσεναλ με αγωνα λιγοτερο εκεινοι, και σε εχουν και μεσα στο emirates.

2ον. Ακομα και να το παρεις ομως, θα ειναι γεματη η κουπα μεσα, με τα ψωλοχυματα του Ντιρκ και του Κινγκ Κεννυ!!!

Και οπως εγραφες εσυ ο ιδιος, "ΕΓΩ ΨΩΛΟΧΥΜΕΝΑ πρωταθληματα δεν τα θελω".

Ε, το φετινο σου αν το παρεις θα εχει πανω τα σπερματα των Liverpoolians!!!

Οσο για τις διοργανωσεις εκτος νησιου, μαζευτειτε ολες οι ομαδες, ενωστε τα τροπαια σας μπας και μας περασετε...


1. Τι έχω? Με ποιά? ΓΕΛΑΝΕ ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ.

2. Επειδή έχασα 1 ματς? Φοβερό. ΧΕΣΤΗΚΕ Η ΦΟΡΑΔΑ ΣΤΟ ΑΛΩΝΙ ΠΕΛΑΤΕΣ.

Τα "ψωλοχυμένα" είναι όταν έχω 2/2 ήττες. ΜΟΝΟ. Υπάρχει κάτι τέτοιο??? Όσο για τις διοργανώσεις εκτός νησιού εγώ μιλάω και είμαι Man Utd για όσο ζω. Για πριν και τις κούπες ΚΑΠΟΤΕ που έχετε δεν τις αμφισβητώ. ΜΕΓΑΛΗ-ΤΕΡΑΣΤΙΑ-ΕΠΙΚΗ ομάδα η Λίβερπουλ. Αλλά ΚΑΠΟΤΕ. Πλέον? ΚΟΥΤΣΙΚΗ.

ΣΑΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ

http://static.guim.co.uk/sys-images/Football/Pix/pictures/2009/3/20/1237552786988/Alex-Ferguson-001.jpg

μιγάδας
08-03-2011, 12:37
ρε μια φορα νικησατε.....αραξτε λιγο γιατι ετσι οπως πατε θα φτασετε τσαμπιονσιπ καμια μερα κι ακομα με τη μαντσεστερ θ ασχολειστε.....

tc-g6
08-03-2011, 12:48
μπουαχαχαχαχα! και 3 κατηγοριες να πεσουμε παλι τα μικρα της manu θα εχουν το προβλημα και το κομπλεξ. εσεις ασχολειστε με την LFC γιατι ακομα και οταν αυτη παραπεει εσεις παραμενετε μια τριχα απο τα @@ της...

lamar
08-03-2011, 12:57
ρε μια φορα νικησατε.....αραξτε λιγο γιατι ετσι οπως πατε θα φτασετε τσαμπιονσιπ καμια μερα κι ακομα με τη μαντσεστερ θ ασχολειστε.....

Τι εννοεις μια φορα...

Περσι ποσο ηρθαμε???

Προπερσι??? Και μαλιστα μεσα εξω???

μιγάδας
08-03-2011, 13:11
νομίζω οτι ο ΔΟΝ έχει γράψει το συνολικό σκορ επί σερ άλεξ οποτε δε χρειαζεται να πω κατι αλλο.........εμενα αυτο που μου τη σπαει ειναι το κομπλεξ που βγαζουν οι λιβερπουλιανς. προσωπικα σεβομαι απεριοριστα την ιστορια της λιβερπουλ και τη συμπαθω πολυ σαν ομαδα. απο την αλλη ομως δε βλεπω να υπαρχει αναλογος σεβασμος στη μαντσεστερ.......που στην τελικη δεν ειναι και τσελσκι.....γιατι του χρονου εγω θα ρθω στο ανφιλντ με 19 πρωταθληματα.....

lamar
08-03-2011, 13:24
νομίζω οτι ο ΔΟΝ έχει γράψει το συνολικό σκορ επί σερ άλεξ οποτε δε χρειαζεται να πω κατι αλλο.........εμενα αυτο που μου τη σπαει ειναι το κομπλεξ που βγαζουν οι λιβερπουλιανς. προσωπικα σεβομαι απεριοριστα την ιστορια της λιβερπουλ και τη συμπαθω πολυ σαν ομαδα. απο την αλλη ομως δε βλεπω να υπαρχει αναλογος σεβασμος στη μαντσεστερ.......που στην τελικη δεν ειναι και τσελσκι.....γιατι του χρονου εγω θα ρθω στο ανφιλντ με 19 πρωταθληματα.....

Ασε τι λεει ο Ντον, εσυ βγηκες και ειπες, μια φορα κερδισατε και το κανατε θεμα.

Ε στα τελευταια τρια πρωταθληματα εχω 4 νικες και εχεις 2. Η μια μαλιστα απο τις 4 νικες μου ειναι εκτος εδρας και μαλιστα με 1-4.

Αρα δεν κεδισαμε μια φορα και το καναμε θεμα....

μιγάδας
08-03-2011, 13:25
για την ταμπακερα ομως οτι στα τελευταια 4 πρωταθληματα η καλυτερη θεση που πηρες ηταν η 3η και αν ενω εγω εχω παρει τα 3, δεν μιλας.....

lamar
08-03-2011, 13:35
για την ταμπακερα ομως οτι στα τελευταια 4 πρωταθληματα η καλυτερη θεση που πηρες ηταν η 3η και αν ενω εγω εχω παρει τα 3, δεν μιλας.....

Μα δεν εχω τι να πω. Μονο στραβος δεν βλεπει οτι ο κυρ Αλεκος εχει φτιαξει πολυ καλυτερη ομαδα απο την Λιβερπουλ και τις υπολοιπες και οτι δικαια παιρνει τις κουπες.

Εγω πρωτος κραζω την Λιβερπουλ και οτι η κατρακυλα μας δεν εχει βρει ακομα σταματημο...

Αλλα παρολα αυτα, το πρωταθλημα του 2008-09, ειναι απο αυτα που ο don δεν τα θελει. Τιγκα.....στο σπερμα!!!!

KingJames
08-03-2011, 14:13
Άφτο ρε Δον,άφτο δε σε πάει κ δεν το πάς.
Μιγάδα 2ρος to 2008/09,με 2 ήττες κ 2 ακυρωθέντα γκολ.
Τα άλλα τα λέει ο Λαμαρ.

tc-g6
08-03-2011, 14:14
πω ρε κατι πραματα με τους ΒΑΖΕΛΟΥΣ της αγγλιας.

ρε τι παει να πει σκορ και νικες απο τοτε και μετα? να τα βαλεις μεσα ΟΛΑ, απο την πρωτη κιολας τσουνα! νικες, γκολ, κουπες...
αντε γατακια της manu, νιαουυυυ. καλη χωνεψη! και να θυμαστε, τωρα ειστε λιγοι μπροστα μας, οταν ξαναρθουμε θα ειστε οπως αλλωτε ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ.

johny b
08-03-2011, 14:27
Γυμνάσιο πήγαινα όταν ξεκίναγε ο Τζέραρντ κι έλεγε "να πάρω πρωτάθλημα". Δεύτερος δεν έχει βγει ακόμα.

lamar
08-03-2011, 14:39
Γυμνάσιο πήγαινα όταν ξεκίναγε ο Τζέραρντ κι έλεγε "να πάρω πρωτάθλημα". Δεύτερος δεν έχει βγει ακόμα.

Γραφεις που γραφεις την κακια σου, γραφτην σωστα τουλαχιστον!!!!

Premier League 2008-09

1 Manchester United (C) 90
2 Liverpool 86
3 Chelsea 83
4 Arsenal 72
5 Everton 63
6 Aston Villa 62
7 Fulham 53
8 Tottenham Hotspur 51
9 West Ham United 51
10 Manchester City 50
11 Wigan Athletic 45
12 Stoke City 45
13 Bolton Wanderers 41
14 Portsmouth 41
15 Blackburn Rovers 41
16 Sunderland 36
17 Hull City 35
18 Newcastle United 34
19 Middlesbrough 32
20 West Bromwich Albion 32

DON
08-03-2011, 14:54
πω ρε κατι πραματα με τους ΒΑΖΕΛΟΥΣ της αγγλιας.

ρε τι παει να πει σκορ και νικες απο τοτε και μετα? να τα βαλεις μεσα ΟΛΑ, απο την πρωτη κιολας τσουνα! νικες, γκολ, κουπες...
αντε γατακια της manu, νιαουυυυ. καλη χωνεψη! και να θυμαστε, τωρα ειστε λιγοι μπροστα μας, οταν ξαναρθουμε θα ειστε οπως αλλωτε ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ.

1ον...

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ History Channel δηλαδή το τελευταίο σας πρωτάθλημα...ίσα ίσα προλάβατε έγχρωμη τηλεόραση και ΜΟΝΟ ο lamar ΙΣΩΣ να το θυμάται ζωντανά :

Z4XJz5vz_jM

Θες και συνολικά πελατάκο ε???

Πρωταθλήματα 18-18 και φέτος παίρνω κεφάλι και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.
Κύπελλα 11-7 κερδίζω.
Λιγκ Καπ 7-4 χάνω. (ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΔΕΙΓΜΑ ΟΜΑΔΑΣ ΑΕΚ δηλαδή ότι μένει να το πάρω)
Τσάριτι Σίλντς-Σούπερ Καπ 18-15 κερδίζω.

Σύνολο 51-47 ΚΕΡΔΙΖΩ σε ΤΡΟΠΑΙΑ στα μεταξύ μας...ΠΕΛΑΤΑΚΟ.


Νίκες θες????

71 νίκες εγώ-61 νίκες εσύ. ΠΑΛΙ ΤΣΟΥΝΑ ΠΕΛΑΤΑΚΟ.

Θες εντός έδρας (Ολντ Τράφορντ) και εκτός έδρας (Άνφλιντ)?

ΟΛΝΤ ΤΡΑΦΟΡΝΤ
Νίκες Λίβερπουλ 15
Νίκες Μαν Γιουν 38

ΑΝΦΙΛΝΤ
Νίκες Λίβερπουλ 38
Νίκες Μαν Γιουν 22

Δηλαδή και εδώ έχω παραπάνω διπλά ρε ΠΕΛΑΤΑΚΟ? ΤΣΟΥΝΑ.

Θες και κύπελλο με εντός-εκτός και ουδέτερα γήπεδα???

11 νίκες εγώ 8 εσύ. ΠΑΛΙ ΤΣΟΥΝΑ ΓΑΜΩΤΗ ΜΟΥ?

http://www.infonetpliroforiki.gr/portal/images/stories/infonet/customer-service.jpg

αυτό το "όταν ξανάρθουμε" μου θυμίζει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τα ΑΕΚΑΚΙΑ με την πόλη και την επάνοδο τους εκεί!ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΔΕΛΦΙΑ

http://books.matia.gr/files/3_4.jpg

lamar
08-03-2011, 15:10
1ον...

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ
δηλαδή το τελευταίο σας πρωτάθλημα...ίσα ίσα προλάβατε έγχρωμη τηλεόραση και ΜΟΝΟ ο lamar ΙΣΩΣ να το θυμάται ζωντανά :

Θες και συνολικά πελατάκο ε???

Πρωταθλήματα 18-18 και φέτος παίρνω κεφάλι και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.
Κύπελλα 11-7 κερδίζω.
Λιγκ Καπ 7-4 χάνω. (ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΔΕΙΓΜΑ ΟΜΑΔΑΣ ΑΕΚ δηλαδή ότι μένει να το πάρω)
Τσάριτι Σίλντς-Σούπερ Καπ 18-15 κερδίζω.

Σύνολο 51-47 ΚΕΡΔΙΖΩ σε ΤΡΟΠΑΙΑ στα μεταξύ μας...ΠΕΛΑΤΑΚΟ.


Νίκες θες????

71 νίκες εγώ-61 νίκες εσύ. ΠΑΛΙ ΤΣΟΥΝΑ ΠΕΛΑΤΑΚΟ.

Θες εντός έδρας (Ολντ Τράφορντ) και εκτός έδρας (Άνφλιντ)?

ΟΛΝΤ ΤΡΑΦΟΡΝΤ
Νίκες Λίβερπουλ 15
Νίκες Μαν Γιουν 38

ΑΝΦΙΛΝΤ
Νίκες Λίβερπουλ 38
Νίκες Μαν Γιουν 22

Δηλαδή και εδώ έχω παραπάνω διπλά ρε ΠΕΛΑΤΑΚΟ? ΤΣΟΥΝΑ.

Θες και κύπελλο με εντός-εκτός και ουδέτερα γήπεδα???

11 νίκες εγώ 8 εσύ. ΠΑΛΙ ΤΣΟΥΝΑ ΓΑΜΩΤΗ ΜΟΥ?


αυτό το "όταν ξανάρθουμε" μου θυμίζει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τα ΑΕΚΑΚΙΑ με την πόλη και την επάνοδο τους εκεί!ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΔΕΛΦΙΑ


Ολα αυτα που γραφεις ειναι ολοσωστα!!!

Για το πρωταθλημα που σου ανεφερα το 2008-09 δεν μου ειπες ομως. Σου αρεσε ετσι οπως ηταν ψωλοχυμενο???

IGAusKj8FPI&feature=related

-OzFuKJb2c0

DON
08-03-2011, 15:14
Για το πρωταθλημα που σου ανεφερα το 2008-09 δεν μου ειπες ομως. Σου αρεσε ετσι οπως ηταν ψωλοχυμενο???


oxi προφανώς και δεν μου άρεσε αλλά στιγμές ντροπής έχουμε όλοι μας ακόμα και ο Ολυμπιακός μας.

lamar
08-03-2011, 15:24
oxi προφανώς και δεν μου άρεσε αλλά στιγμές ντροπής έχουμε όλοι μας ακόμα και ο Ολυμπιακός μας.

Παντελονατος!!!

DON
08-03-2011, 15:28
Παντελονατος!!!

και κάπου εδώ να πούμε πως η μεγάλη λίβερπουλ που λένε λένε λένε ότι πριν τον φέργκιουσον δεν υπήρχαμε και μετά θα χαθούμε κτλ...ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΣΑΝΚΛΙ ΤΙ ΗΣΑΣΤΑΝ ΓΑΤΑΚΙΑ?

Να σας πω εγώ...7 χρόνια στην Β'ΕΘΝΙΚΗ ήσασταν ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΙ και συνολικά κάτσατε 9 ολόκληρες σεζόν. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

μιγάδας
08-03-2011, 15:31
ε τελος παντων βγειτε και πειτε κι εσεις παντελονατα οτι η μαντσεστερ ειναι ΘΡΥΛΟΣ οπως ειναι κ η λιβερπουλ.....αφηστε αυτα περι βαζελων της αγγλιας κτλ...

zouparos
08-03-2011, 15:45
φάε μια τσικιτα μιγάδα προς το παρών ολλανδέζικη...:p
μόνος σου θα την φας μην πάει το μυαλο σου αλλου

μιγάδας
08-03-2011, 15:52
ρε μαλακα, σαν τον ριβαλντο κανεις που μου δειχνε τα 4.........

lamar
08-03-2011, 15:55
Γιατι εσεις μωρη Λιιλιικα Καλιιτση ποσες σεζον κανατε Β Εθνικη??? Να σου πω εγω.

11!!! Η αλλιως εντεκα, eleven!!! Με τελευταια το 1974-75!!! Εγω τοτε επαιρνα πρωταθληματα κυπελλα και ευρωπαικα ενω εσυ παλευες να ανεβεις στην πρωτη κατηγορια.

Και εσεις χωρις τον Μπασμπι τι ησασταν??? Τιγρεις???

DON
08-03-2011, 16:02
11!!! Η αλλιως εντεκα, eleven!!! Με τελευταια το 1974-75!!! Εγω τοτε επαιρνα πρωταθληματα κυπελλα και ευρωπαικα ενω εσυ παλευες να ανεβεις στην πρωτη κατηγορια.


Καταρχάς στις 11 οι μισές και πλέον είναι πριν τον 2ο παγκόσμιο λόγω ΧΡΕΩΝ. 2ον εγώ σου μιλάω για 9 συνεχείς σεζόν σε εποχές ΚΑΠΩΣ σύγχρονες δηλαδή 60's που ήσουν ΜΟΝΙΜΑ στην β'εθνική. Εγώ ήμουν β'εθνική ΜΙΑ σεζόν και το 1976 πήρε το κύπελλο Αγγλίας. ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ έκανα. Εσύ ΑΡΑΞΕΣ 9 χρόνια!!!

johny b
08-03-2011, 16:03
Γραφεις που γραφεις την κακια σου, γραφτην σωστα τουλαχιστον!!!!

Premier league 2008-09

1 manchester united (c) 90
2 liverpool 86
3 chelsea 83
4 arsenal 72
5 everton 63
6 aston villa 62
7 fulham 53
8 tottenham hotspur 51
9 west ham united 51
10 manchester city 50
11 wigan athletic 45
12 stoke city 45
13 bolton wanderers 41
14 portsmouth 41
15 blackburn rovers 41
16 sunderland 36
17 hull city 35
18 newcastle united 34
19 middlesbrough 32
20 west bromwich albion 32

Ειλικρινά αυτό το στατιστικό έχει παντελώς διαγραφεί απ'τη μνήμη μου. Εκπλήσσομαι τώρα που βλέπω ότι όντως έχει βγει δεύτερη και μάλιστα μόνο 4 πόντους απ'την κορυφή. Καλά κι εσύ εκτός από Ολυμπιακό, τη Λίβερπουλ διάλεξες απ'έξω. Δε φτάσανε τα πέτρινα εντός ήθελες και διεθνές βάσανο?

ΥΓ. Δεν υπάρχουν βάζελοι στην Αγγλία. Μόνο γαύροι. Στο αγωνιστικό στυλ τουλάχιστο. Ραν εν γκαν. Τουρλουμπούκι δηλαδή.

lamar
08-03-2011, 16:09
Ειλικρινά αυτό το στατιστικό έχει παντελώς διαγραφεί απ'τη μνήμη μου. Εκπλήσσομαι τώρα που βλέπω ότι όντως έχει βγει δεύτερη και μάλιστα μόνο 4 πόντους απ'την κορυφή. Καλά κι εσύ εκτός από Ολυμπιακό, τη Λίβερπουλ διάλεξες απ'έξω. Δε φτάσανε τα πέτρινα εντός ήθελες και διεθνές βάσανο?

ΥΓ. Δεν υπάρχουν βάζελοι στην Αγγλία. Μόνο γαύροι. Στο αγωνιστικό στυλ τουλάχιστο. Ραν εν γκαν. Τουρλουμπούκι δηλαδή.

Οι ομαδες ειναι οι εξης.

1.Ολυμπιακος

2. Μπαγερν Μοναχου

3. Λιβερπουλ

4. Αθλετικ Μπιλμπαο

johny b
08-03-2011, 16:14
Αθλετικ Μπιλμπαο

Δεν είπαμε απαγορεύονται τα πολιτικά?

zouparos
08-03-2011, 16:18
Οι ομαδες ειναι οι εξης.

1.Ολυμπιακος ΚΑΙ ΜΟΝΟ
http://web3.unt.edu/riskman/Images/Icons/greencheck.jpg

2. Μπαγερν Μοναχου
ΓΙΑΑΑΑΑΑΑΞ
http://faculty.ucc.edu/egh-damerow/050BorussiaDortmund.jpg

3. Λιβερπουλ
http://web3.unt.edu/riskman/Images/Icons/greencheck.jpg
KAI MILWALL
KAI SUTTON UTD

http://web3.unt.edu/riskman/Images/Icons/greencheck.jpg

4. Αθλετικ Μπιλμπαο
KAI MΠΑΡΤΣΑ

http://web3.unt.edu/riskman/Images/Icons/greencheck.jpg

....................

KingJames
08-03-2011, 16:20
Άφτο ρε Δον,άφτο δε σε πάει κ δεν το πάς.
Μιγάδα 2ρος to 2008/09,με 2 ήττες κ 2 ακυρωθέντα γκολ.
Τα άλλα τα λέει ο Λαμαρ.

Κ 2ρη φορά από μένα κ μία ακόμα από τον Λαμαρ μήπως το εμπεδώσετε.

Ρε παίδες,θα με τρελάνετε?Υπάρχει μεγαλύτερο ντέρμπι ατην Αγγλία από το Λιβερπουλ-Μανου?Τι κομπλεξ κ παπαριές λέτε?Όποιος νικάει χαίρεται,πικάρει τέλος.
Κ β' κατηγορία να πάει κάποια από αυτές πάλι οι οπαδοί αυτών των δύο ομάδων θα καυλώνουν περισσότερο για αυτό το ματς κ θα πανηγυρίζουν έξαλλα.
Κάτι διαφορετικό από αυτό είναι εκτός πραγματικότητας!

tc-g6
08-03-2011, 16:27
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και μετα λιβερπουλ και ερυθρος αστερας...

zouparos
08-03-2011, 16:29
EΛΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ και εσύ ντονακι ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 2010 ΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑ
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ??? ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ Ο ΜΕΣΣΙ ΑΠ'ΤΗ ΛΑΪΚΉ και το χάρισε ?? ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΙΣΤΟ ΜΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΧΙΟΝΙ και παίζει χριστουγεννιατικες μελωδιες ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
http://i.arabia.eurosport.com/2010/12/11/669615-8068412-458-238.jpg
ΓΟΥΕΣΛΕΙ ΣΝΙΠ ΣΝΑΙΝΤΕΡ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...
ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΚΑΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΟΥ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

μιγάδας
08-03-2011, 16:33
Κ 2ρη φορά από μένα κ μία ακόμα από τον Λαμαρ μήπως το εμπεδώσετε.

Ρε παίδες,θα με τρελάνετε?Υπάρχει μεγαλύτερο ντέρμπι ατην Αγγλία από το Λιβερπουλ-Μανου?Τι κομπλεξ κ παπαριές λέτε?Όποιος νικάει χαίρεται,πικάρει τέλος.
Κ β' κατηγορία να πάει κάποια από αυτές πάλι οι οπαδοί αυτών των δύο ομάδων θα καυλώνουν περισσότερο για αυτό το ματς κ θα πανηγυρίζουν έξαλλα.
Κάτι διαφορετικό από αυτό είναι εκτός πραγματικότητας!

τωρα μιλας σωστα. γιατι τοσο καιρο προσπαθειτε να βγαλετε την μαντσεστερ ομαδουλα, και γιαπωνεζα και μικρη του μαντσεστερ και δεν ξερω γω τι αλλο....

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ, ΜΠΑΡΤΣΑ ΚΑΙ ΜΠΙΛΜΠΑΟ

zouparos
08-03-2011, 16:35
...γιατι τοσο καιρο προσπαθειτε να βγαλετε την μαντσεστερ ομαδουλα, και γιαπωνεζα και μικρη του μαντσεστερ και δεν ξερω γω τι αλλο....

αυτα δε τα έχει πει ποτέ κανεις φιλαρακο...

μιγάδας
08-03-2011, 16:36
νταξει, εχεις φαει σιγουρα κατι και σε πειραξε....

zouparos
08-03-2011, 16:41
νταξει, εχεις φαει σιγουρα κατι και σε πειραξε....

αστα αυτα και βρες μου ποστς που τα έχει γράψει κάποιος αυτά...τι ειναι μαντσεστερ?? Ποια μικρή ομάδα του μάντσεστερ??
Μήπως εννοεις τη μικρή ομάδα του ματζεστε???Μόνο αυτο ξερουμε εμεις.
Είναι μια κωμόπολη δίπλα στο μπόλτον αν γνωρίζεις...κάτι σαν την λάρισα της αγγλίας είναι...

8rilos!!!
08-03-2011, 16:44
χαχαχα μιγαδα σε ταπεινωσε τωρα..:p
ζουπ εισαι ανιδεος:p

KingJames
08-03-2011, 16:45
τωρα μιλας σωστα. γιατι τοσο καιρο προσπαθειτε να βγαλετε την μαντσεστερ ομαδουλα, και γιαπωνεζα και μικρη του μαντσεστερ και δεν ξερω γω τι αλλο....

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ, ΜΠΑΡΤΣΑ ΚΑΙ ΜΠΙΛΜΠΑΟ
Κοίτα κ το άλλο έχει βάση με τους Κινέζους,τους Πακιστανούς κλπ.Καμία εκτίμηση για τους οπαδούς τους στο νησί.Τραστ μι.
Μικρή ομάδα δεν είναι (από τη στιγμή που έχεις μισητό αντίπαλο τη Λιβερπουλ αυτόματα δν είσαι μικρή ομάδα),μόδα δεν είναι (όταν έγινε ο Δον ήταν μόδα όπως τώρα αντίστοιχα Τσέλσκι).
Συμπερασματικά καλοχώνευτη :d

μιγάδας
08-03-2011, 16:49
αστα αυτα και βρες μου ποστς που τα έχει γράψει κάποιος αυτά...τι ειναι μαντσεστερ?? Ποια μικρή ομάδα του μάντσεστερ??
Μήπως εννοεις τη μικρή ομάδα του ματζεστε???Μόνο αυτο ξερουμε εμεις.
Είναι μια κωμόπολη δίπλα στο μπόλτον αν γνωρίζεις...κάτι σαν την λάρισα της αγγλίας είναι...

και τι θες να πεις μ αυτο;; εσυ δεν ησουν που μας ελεγες για τους γιαπωνεζους φιλαθλους και οτι ειναι η μικρη ομαδα της πολης της;;; αποφασισε επιτελους. τι σχεση εχει οτι η πολη της δεν ειναι καμια μεγαλη αγγλικη;; αν δεν εισαι απο το λονδινο ή το λιβερπουλ δηλαδη απαγορευεται να χεις μεγαλη ομαδα;;

lamar
08-03-2011, 16:49
Δεν είπαμε απαγορεύονται τα πολιτικά?

Η Αθλετικ, ειναι η πιο ΠΑΠΑΡΑΤΗ ομαδα παγκοσμιως!!!

Συγκλονιστικα ΑΡΣΕΝΙΚΗ!!!

johny b
08-03-2011, 16:53
h Αθλετικ, ειναι η πιο ΠΑΠΑΡΑΤΗ ομαδα παγκοσμιως!!!

Συγκλονιστικα ΑΡΣΕΝΙΚΗ!!!

Είναι.
Κι απ'τα μεγάλα κλαμπ ο Άγιαξ.

lamar
08-03-2011, 16:59
Είναι.
Κι απ'τα μεγάλα κλαμπ ο Άγιαξ.


Και λες σε μενα για πολιτικα???

johny b
08-03-2011, 17:02
Κάτσε κάτσε τώρα. Γιατί εσύ μιλάς σοβαρά συνήθως κι όχι σαρκαστικά. Τί σχέση έχει ο Άγιαξ με τα πολιτικά?

lamar
08-03-2011, 17:06
Κάτσε κάτσε τώρα. Γιατί εσύ μιλάς σοβαρά συνήθως κι όχι σαρκαστικά. Τί σχέση έχει ο Άγιαξ με τα πολιτικά?

Ο Αγιαξ και η Τοτεναμ!!!

DON
08-03-2011, 17:07
2010
ΓΟΥΕΣΛΕΙ ΣΝΙΠ ΣΝΑΙΝΤΕΡ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...
ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΚΑΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΟΥ [/CENTER]

Για το 2010 πάντα μιλώντας...Δεν χρειάζεται πουθενά να πάει για να βρεί κανένα δίκιο του. Πάει στην τροπαιοθήκη την ΙΝΤΕΡ και βλέπει αυτό :

http://www.firsttouchonline.com/wp-content/uploads/2010/02/champions-league-trophy.jpg

μετά θυμάται αυτό :

http://2.bp.blogspot.com/_ZW-uTzZ4v4Q/S842XZwA_dI/AAAAAAAAARU/3VYsRfHq3m0/s1600/Wesley-Sneijder-001.jpg

Δηλαδή τα Μπαρτσελονάκια με αρχηγό ορχήστρας τον ΓΑΤΟΥΛΗ Μέσσι να κάνουν τους τροχονόμους και αυτός να ΠΑΝΥΓΗΡΙΖΕΙ

ΕΝΑ ΓΚΟΛ και ΜΙΑ ΑΣΙΣΤ

v0XyPeoUGLU

και μετά ο ΓΑΤΟΥΛΗΣ στον :

http://www.antikes-ziaras.gr/catalog/images/%CE%BA%CF%8C%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%82%2 0%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%AD%CF%82.JPG

http://www.oleole.com/media/main/images/wallpapers/84381/messicrying2_281759.jpg

και ο Σνάιντερ στον ΤΕΛΙΚΟ να βγάζει άλλη μια ασίστ :

VSMMPX97LZw

Τα βραβεία ζουπάκο τα βάζετε στον πάτο σας γαμώ τους χορηγούς σας. ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΤΟ ΧΟΡΤΑΡΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΠΑΙΞΕ ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ.

KCWoHGs2Wqo

ααα ξέχασα...

όταν αυτός ΚΑΡΦΩΝΕ στο παγκόσμιο κύπελλο

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/12/19/article-0-018B75CA00000578-506_468x309.jpg

ο ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΟΣ ΨΙΨΙΝΕΛΟΣ έπαιζε το πουλάκι του που??? ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΤΟΥ.

http://29.media.tumblr.com/tumblr_l510k6u5CN1qblw7qo1_500.jpg

http://www.antikes-ziaras.gr/catalog/images/%CE%BA%CF%8C%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%82%2 0%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%AD%CF%82.JPG

johny b
08-03-2011, 17:07
Με τους οβραίους?

lamar
08-03-2011, 17:10
Με τους οβραίους?

Ajax and Judaism
Israeli flag at the Amsterdam Arena.Ajax is popularly seen as having "Jewish roots", although not an official Jewish club like the city's WV/HEDW Ajax has had a Jewish image since the 30's when the home stadium was located next to the Jewish neighbourhood of Amsterdam and opponents saw many supporters walking through this neighbourhood to get to the stadium.[14] Ajax fans (few of whom are actually Jewish[15]) responded by embracing Ajax's "Jewish" identity: calling themselves "super Jews," chanting "Jews, Jews" ("Joden, Joden") at games, and adopting Jewish symbols such as the Star of David and the Israeli flag.[15][16] Some sources say that Ajax fans began doing this after seeing Tottenham Hotspur fans employing similar symbolism.[17][18] This Jewish imagery eventually became a central part of Ajax fans' culture.[16] At one point ringtones of "Hava Nagila", a Hebrew folk song, could be downloaded from the club's official website.[15] Beginning in the 1980s, fans of Ajax's rivals escalated their antisemitic rhetoric, chanting slogans like "Hamas, Hamas/Jews to the gas" ("Hamas, hamas, joden aan het gas"), hissing to imitate the flow of gas, giving Nazi salutes, etc.[15][17] The eventual result was that many (genuinely) Jewish Ajax fans stopped going to games.[15] In the 2000s the club began trying to persuade fans to drop their Jewish image.[17][19]

johny b
08-03-2011, 17:10
Κοίτα να δεις τί μαθαίνεις. Τότε βάλε και τα αρειανά μέσα στο ντούο.

lamar
08-03-2011, 17:16
Κοίτα να δεις τί μαθαίνεις. Τότε βάλε και τα αρειανά μέσα στο ντούο.


Κατι ειχε παρει το αυτι μου...ειδικα για το μπασκετ!!!!

TT7
08-03-2011, 17:30
Πω,ρε πουστη μου και η Τοτενσμ???..νταξει πλεον και η Μανου δυστυχως....:(:(:(

johny b
08-03-2011, 17:43
Πάντως αν το χωνε ο Ζαν Λουκ Πικάρντ στον τελικό θα το παιρνε ο Σνάηντερ. Και το άξιζε εδώ που τα λέμε.

Κατι ειχε παρει το αυτι μου...ειδικα για το μπασκετ!!!!

Ντάξει, η Σαλονίκη πριν το 40 είχε ακμαίο Εβραϊκό πληθυσμό. Κι επειδή ήταν πιο μορφωμένοι υποστήριζαν τον Άρη. Ο μΠΑΟΚς ήταν μπανάλ από τότε.

*GrimReaper*
08-03-2011, 18:17
Οι ομαδες ειναι οι εξης.

1.Ολυμπιακος

2. Μπαγερν Μοναχου

3. Λιβερπουλ

4. Αθλετικ Μπιλμπαο

μαλακα λες και μπηκε ο πατερας μου και τα εγραψε!!! Αυτα ακριβως και με αυτην ακριβως την σειρα!!! :p

zouparos
08-03-2011, 21:37
A και μιας που είπαμε και για συμπάθειες να πουμε και για "αντιπάθειες" με ή χωρίς εισαγωγικά...

ΑΝΤΙΒΑΖΕΛΑΣ
ΑΝΤΙΜΠΑΟΥΓΚΤΣΗΣ
ΑΝΤΙΜΠΕΤΙΚΟΣ
ΑΝΤΙΡΕΑΛ αντιμαντριδιστασ δλδ
ΑΝΤΙΜΑΤΖΕΣΤΕ
ΑΝΤΙΓΙΟΥΒΕ

αυτά κυρίως ειδικά τα 3 πρώτα...

για πειτε κ εσεις

magicj
08-03-2011, 21:42
Ολυμπιακος
Manu
Bilbao
Barca
St. Pauli

ΑντιΤσέλσι
ΑντιΡεάλ
ΑντιΒάζελος (προφανές)
Αντιλάτσιο

Red Unity
08-03-2011, 21:44
Ολυμπιακος
Liverpool
Bilbao
Barca
St. Pauli
Livorno

ΑντιΤσέλσι
ΑντιΡεάλ
ΑντιΒάζελος (προφανές)
Αντιλάτσιο
καλύτερα έτσι....:p

8rilos!!!
08-03-2011, 21:53
Ολυμπιακος
Manu
real
milan
bayern

και λογω ιδεολογικων αντιληψεων
St. Pauli
livorno
marseille

magicj
08-03-2011, 22:48
Πράγματι και Λιβόρνο. ;) Συμφωνώ.
Αλλά για manu δεν σηκώνω κουβέντα!

Ρε 8rilos, οι ιδεολογικές σου αντιλήψεις αν σε πιάνω σωστά, πως σε αφήνουν να υποστηρίζεις ρεαλ;:eek::confused::eek::confused::eek:

*GrimReaper*
08-03-2011, 22:49
1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
2.BARCA
3.LIBERPOOL
4.BAYERN
5.NAPOLI
-----------------------------
1.REAL
2.MANU
3.INTER
4.CHELSEA
5.VAZELOS (1os ennoeitai)
6.LAZIO

johny b
08-03-2011, 22:59
Πρέπει να γράφουμε ότι είμαστε Ολυμπιακοί κι αντιπαθούμε το βάζελο?
1. Ίντερ
2. Μάντσαστα
3. Λιντς
4. Ουραγουάη
5. Όλγα Λαφαζάνη
------------------------
1. Ρεάλ
2. Μπάρτσα
3. Λαζόπουλος
4. Ράδιο Αρβύλα
5. Έντεχνο

TT7
08-03-2011, 23:33
Kαθαρισε ο Μπουζακα....

dora7
08-03-2011, 23:55
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
manu
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ


ΒΑΖΕΛΟΣ
ΒΑΖΕΛΟΣ
ΒΑΖΕΛΟΣ
ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
ΡΕΑΛ


νομίζω είμαι σαφής....

υ.γ. γμ τα sizes...και η Λίβερπουλ στο ιδιο μεγεθος με Ρεάλ επρεπε να ειναι....

zouparos
08-03-2011, 23:58
Kαθαρισε ο Μπουζακα....

Ρε φίλε ΕΛΕΟΣ...ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ...
Καθάρισε...με ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΚΟΛ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ για να γίνει το 0-2 να ακυρώνεται
και
σήμερα ΝΑ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ένα καθαρό πέναλτι στο 0-0 και μια δευτερη κίτρινη στ φάση του 2ου πέναλτι στο κοσιελνί...
Έπρεπε να την χαρίσει στον φαν πέρσι που ΦΥΣΙΚΑ και είχε ακουσει και φανηκε κ απ'το στυλ που σουταρε και γενικως ψαχνοταν απ'το 1ο ημίχρονο...



ΚΑΘΑΡΙΣΕ Ο ΜΠΟΥΖΑΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ
10 Attempts on target 0
7 Attempts off target 0

MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Ε
ΜΕΕΕΕΕΕΕ ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΚΑΘΑΡΙΣΕ Ο ΜΠΟΥΖΑΚΑ ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
3-1 αντι για 6-0 ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΠΟΥΖΑΚΑ ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

KonTaz
08-03-2011, 23:59
α ρε μουζάκα ούτε ένα ματς δεν μας αφήνεις να δούμε...

Ολυμπιακός
Άρσεναλ
Γιούβε
Μπάγερν

βάζελος
μαν υ
ρεαλ
μπαρτσα

zouparos
09-03-2011, 00:05
Πάμε και άλλη μια γιατι καθε φορά μπορεί να είναι η τελευταία και για αυτό πρέπει καθημερινώς να τον ευγνωμονώ...

ΔΙΑ Ή ΘΕΕ Ή ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΖΩΝΤΑΝΑ ΟΤΙ ΑΡΤΙΟΤΕΡΟ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ...
ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΠΤΙΚΗ ΜΕΧΡΙ ΑΗΔΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ...

υ.γ. μλκ του βενγκερ για αυτο που παρουσιασε...δεν αξιζει στην ομαδα του

υ.γ. ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΓΑΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΪΚΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΤΗΣ ΜΠΑΛΙΤΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΥΝΩ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΝΗΣΙ. ΘΑ 'ΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ Κ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

DON
09-03-2011, 00:29
ΚΑΘΑΡΙΣΕ Ο ΜΠΟΥΖΑΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ
10 Attempts on target 0
7 Attempts off target 0

MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Ε
ΜΕΕΕΕΕΕΕ ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΚΑΘΑΡΙΣΕ Ο ΜΠΟΥΖΑΚΑ ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
3-1 αντι για 6-0 ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΠΟΥΖΑΚΑ ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΜΩΡΗ ΦΡΑΓΚΟΚΟΤΑ, ΚΟΤΑΡΑ ΛΥΡΑΤΗ δεν έχεις τα @@ ρε ΧΕΣΤΗ διαιτητολάγνε που μας έσπασες τις ΜΠΑΛΕΣ για ένα οσφαίντ στο έμιρετς, που μας τα έκανες ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ ρε ΚΟΤΑ ότι πέρσυ την "σφάξανε" την μπαρτσελόνα κτλ κτλ κτλ ΡΕ ΑΡΧΙΧΕΣΤΗ, ΡΕ ΑΡΧΙΕΡΕΑ ΤΟΥ ΦΟΦΟΒΙΣΜΕΝΟΥ βάλε για πρώτη φορά τα παντελονάκια σου που τα έχεις καταχωνιάσει (ακόμα περιμένω απάντηση στο προηγούμενο post-ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ και άρχισες τα "πείτε τι αντι- είστε") και βγες ΑΝΤΡΙΚΙΑ και πες

ΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΦΑΞΑΜΕ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ αφού στο 1-1 στο 60 λεπτό με ΣΚΟΡ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ για τους Άγγλους σε γήπεδο 90.000 θέσεων και να γίνεται χαμός η Άρσεναλ έμεινε με 10 παίκτες γιατί ο Βαν Πέρσι δεν άκουσε ένα σφύριγμα. ΒΓΕΣ ΜΩΡΗ ΚΙΛΟΤΑ και σταμάτα να κάνεις σαν greenwebfan με τα μπεεε και μπεεε σαν απάντηση. ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΝΕΙ ΒΑΖΕΛΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ. ΒΓΕΣ ΚΟΤΑΡΑ και παραδέξου το και άσε τα 3-1 αντί για 6-0 λες και της ΣΤΕΡΗΣΑΝΕ γκόλ της Μπαρτσελόνα. Άς ήτανε ΙΚΑΝΗ να τα έβαζε.

ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΜΩΡΗ ΚΟΤΑ είναι ότι στο 1-1 ΣΦΑΓΙΑΣΘΗΚΕ η Άρσεναλ με αποβολή φάντασμα. ΒΓΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΡΕ ΧΕΣΤΗ και άσε τα μπεεε και τα μπουυ γιατί όταν στον επόμενο ή μεθεπόμενο γύρο η μπάρτσα φάει την ΒΟΥΡΤΣΑ όπως πέρσυ και βγείς πάλι σαν τον ΒΑΣΙΛΑΚΗ και τον ΒΑΡΟΥΧΑ να ψάχνεις το offside να εξηγήσεις γιατί ο ΨΙΨΙΝΕΛΟΣ ΣΟΥ πάλι θα είναι στον αγαπημένο ΚΑΝΑΠΕ ΤΟΥ κανείς δεν θα σε λυπηθεί, θα γίνεις περίγελος, θα σε δουλεύουν και οι πέτρες.

Πρόσεξε...Εγώ λέω ότι ΚΑΙ ΠΑΛΙ θα πέρναγε η Μπάρτσα αφού ο Βενγκέρ κατέβασε Άρσεναλ, χεσμένη και φοβισμένη και αργά ή γρήγορα και με 11 θα το έτρωγε και γενικά στα @@ μου η διαιτησία δεν είμαι ΒΑΖΕΛΟΣ εγώ να κλαίω για 1 offside και 1 ανάποδο σφύριγμα. Εγώ λέω πως η Μπάρτσα ήτανε καλύτερη συνολικά στα 2 ματς και ΔΙΚΑΙΑ πέρασε, στα @@ μου τον γράφω και τον μπουζάκα και τον άλλο στο πρώτο ματς. Αλλά εσύ μωρή ΚΟΤΑΑΑΑ σήμερα ΞΕΧΑΣΕΣ ότι είχε και ΡΕΦΕΡΙ το ματς? Αλλά εσυ ρε ΚΟΤΑ που έχεις κάνει την ανάλυση ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ σε εκπομπή του κυριάκου θωμαίδη σήμερα μας το γύρισες στο μπεεεε και στο πόσες τελικές είχανε και και και?


ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ ΜΙΛΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ.

KingJames
09-03-2011, 00:42
jtcU4p-17t0&feature=player_embedded

zouparos
09-03-2011, 00:43
101% ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ ΚΟΚΚΙΝΗ...101%...Η ΠΟΥΤΑΝΑ Ο ΦΑΝ ΠΕΡΣΙ 101% ειχε ακουσει το σφυριγμα...ΦΑΝΗΚΕ διότι σήκωσαν ΧΕΡΑΚΙΑ οι 2 αμυντικοι της μπαρτσα...φανηκε απ'το ότι σταματησαν...φάνηκε απ'το ραθυμο στυλ που έριξε το σουτ...το είχε ακουσει 101%...
Φυσικά αυτό και θα αποδειχθεί τα επόμενα 24ωρα μιας και οφ δι ρεκορντ θα το παραδεχτεί...Εκείνη την στιγμη προφανως και δεν θα το παραδεχοταν γιατι θα ετρωγε φαπες απ'το προπονητη του.
101% ΑΚΟΥΣΕ ΤΟ ΣΦΥΡΙΓΜΑ,101% ΣΟΥΤΑΡΕ ΕΠΕΙΤΕΙΔΕΣ ΑΠ'ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟΥ(που αποδεικνυεται πως τα ειχε απ'το 1ο ημιχρονο που γλιτωσε απευθειας κόκκινη).

Αντ'αυτου στο ματς ΔΕΝ δίνει ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ πέναλτι στον μέσσι στο 0-0 και 2η κίτρινη στο κοσιελνι στο 2-1...
Ο μπουζακα σφυριξε όσο δε πηγαινε Άρσεναλ στο μέτρο του δυνατού φυσικά. Και εννοώ όταν δεν έχεις περάσει τη σέντρα,όταν τα συνολικα σουτ ειναι 20-0 και οι συνολικές προσπάθειες πετυχημενες και μη,ολοκληρωμενες και μη 50-2 τι ισορροπίες να κρατήσει και ενας μαλάκας...

Όσον αφορά όλο το γύρο των "16" δεν μέτρησε ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ γκολ στο Λονδίνο για το 0-2 που θα τελείωνε και την πρόκριση και το πανηγυράκι που πήγε να στηθεί απόψε μπας και δει και κάποιος το ματς μιας και σε 0-2 του Λονδίνου θα έπιαναν τα 2 ματς τηλεθεαση 15% μ.ο.

ΟΠΟΙΟΣ μετά από ματς για 6-0 που δεν έγινε ΟΧΙ από τύχη αλλά από ηλίθια νοοτροπία των παικτων της Μπάρτσα με συνολικές προσπάθειες για γκολ 50 εναντι 2 είναι απλά
ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΑΤΑΡΑ ΑΠ'ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ...

Στ' αρχιδια μου τι θα κανει η μπαρτσελονα στο μεθεπομενο γυρο...Θα τυχει με τον μουρινιο θα κοιμηθει κ λιγο ο Θεός θα κάνουμε και 5-6 μαρκαρισματα για νοσοκομείο,θα στήσουμε και ένα τοιχος α λα ιντερ βιασμο του ποδοσφαιρου και θα το πάρει? Ε ΚΑΙ????
ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ...
Να το πάρεις να στο δωρισει να το βαλεις στο πάτο σου...
στα αρχίδια μου!!
Εγώ βλέπω μπάλα.
Ας έβγαινε και σημερα εξω η Μπάρτσα...και τι εγινε??? δεν θα ειναι η καλυτερη ομαδα και φέτος?

Για ποια απάντηση ομιλείς δεν έχω πάρει πρεφα...

Προς το παρών απολαμβάνω σε μια ΑΣΧΗΜΗ βραδιά του Μέσσι το ψωλοχυμενο νησί.
ΠΑΡΕ ΚΟΥΠΕΣ, ΠΑΙΡΝΩ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΠΑΛΑΣ, ΧΛΕΑΥΣΜΟ και 18-0 τελικές

KonTaz
09-03-2011, 00:46
Ο κύριος king james παρακαλείται δίπλα από τον υπερπαίκτη να βάλει:ΥΠΕΡΠΑΙΚΤΗΣ αλλά ΚΟΤΑ...(συνεχίστε don και zoupare :D )

KingJames
09-03-2011, 01:01
Δεν μπορώ να λέω ψέματα!

TT7
09-03-2011, 01:06
Επρεπε ρε πουστη μου να το καρφωσει εκει ο Μπετνερ και να σκασουν ολοι εκει μεσα...
Εγω λεω πως με τοσες χιλιαδες κοσμο δεν μπορει κανενας να ειναι σιγουρος πως το ακουσε παρα μονο ο ιδιος..
Φανηκε απο οταν εβαλε το γκολ η Αρσεναλ, που ηταν οντως χειροτερη και δεν αξιζε να περασει, ποσο πολυ την ευνοησε...Με συνοπτικες διαδικασιες την καθαρισε την Αρσεναλ

Εγω λεω πως και παλι θα περνουσε η Μπαρτσα,αλλα και μονο που δεν αφησε καν την παραμικρη δυνατοτητα στους αλλους ειναι κατακριτεος...

zouparos
09-03-2011, 01:23
σωστά. ειναι κατακριτέος που έκανε την δουλεια του επειδή ακολουθησε το κανονισμο χαζο ξεχαζο στη φαση του φαν περσι.
ειναι κατακριτεος που στο 0-0 δεν εδωσε πεναλτι υπερ της μπαρτσελονα.
μαλλον το εκανε για το κακο της αρσεναλ και αυτο
ειναι κατακριτεος για την καθαρισε πως το ειπες? με συνοπτικες διαδικασιες αχαχαχα ε ναι ειναι κατακριτεος που εδωσε το 2ο πεναλτι απ'τα 2 που έπρεπε να δώσει και κατακριτεος που δεν εβγαλε 2η κιτρινη στο κοσιελνι π ανετρεψε τον πεντρο που έμπαινε μόνος του.
ε ρε γλεντια
ρε τον μπουζακα τελικα...
1 ΠΕΝΑΛΤΙ ΑΒΑΒΑ, 1 ΚΟΚΚΙΝΗ ΑΒΑΒΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ που βαση κανονισμου ειναι 100% δίκαιη ειδικά για τον φαν περσι που ήταν μια μονιμη πρόκληση απ'το 1ο ημίχρονο και συναμα ο 12ος παικτης της μπαρτσελόνα

έπρεπε να το ειχε καρφωσει ο ξυλοκοπος με 20-1 τελικές να έληγε 3-2...τότε θα αποδίδονταν δικαιοσύνη ποδοσφαιρική. θα πέρναγε αυτος που ήθελα...εεεεε...αυτος που έπρεπε δικαιωματικά βάση απόδοσης.

ΛΕΦΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΜΑΛΛΙ ΤΗΣ ΓΡΙΑΣ

SuperSayian
09-03-2011, 01:32
Η αλήθεια είναι όπως πάντα κάπου στην μέση...Η Άρσεναλ σήμερα θα μπορούσε να είναι καλύτερη..εγω προσωπικά την περίμενα κάπως ποιο ψυχωμένη...Anyway η Μπαρτσελόνα ήταν η καλύτερη ομάδα και δικαίως προκρίθηκε,σε μια σειρά αγώνων(εστω και 2) υπάρχουν ευκαιρίες και απ τους δυο ομάδες να αποδέιξουν τι αξίζουν.Η Άρσεναλ αν πέρναγε θα έκανε μια μεγάλη μαγκιά αλλά θα είχε κλέψει την θέση της Μπαρτσα!That's ok for me!

Απο κει και πέρα εγω δεν είδα κάτι τρελό απ την Μπάρτσα,ναι υπάρχουν στιγμές που χάνετε η μπάλα,ναι όλοι ξέρουν να αλλάζουν πάσες με κλειστά μάτια αλλα δεν έκαναν και κάτι το εξωπραγματικό(Για το επίπεδο τους).Ποια 6-0 αντι 3-1 κ μπλα μπλα.Μέχρι το 2-1 εγω το ματς μια χαρά το είδα μετά μπήκε το τρίτο τους άνοιξε η όρεξη για κανα τέταρτο (να ναι καλά ο Αλμούνια για την Άρσεναλ) και στο τέλος πήγε πάλι να γίνει καμια κηδεία να χει ενδιαφέρον αλλα τεσπα:p:p:p:p Aντε να δούμε και τα επόμενα ζευγάρια τώρα..

TT7
09-03-2011, 01:34
Aπο την στιγμη που αφησε την Αρσεναλ με 10 δεν χρειαζοταν να κανει τιποτα αλλο..
Εγερνε το γηπεδο οταν ηταν 11 , με 10 θα ηταν σκετη κατηφορα οπως και εγινε...
Να τον βγαλει να γινει εντελως φαρσοκομωδια το ματς ε???
Οι διατητες ειναι εμπειροι και ξερουν τι πρεπει να σφυριξουν και ποτε να το κανουν...

Εμενα στα τετοια μου..Δεν περιμενα τπτ αλλο απο την Αρσεναλ, αλλα αν η Μπαρτσα συνεχισει ετσι τοτε δεν την βλεπω καλα..

zouparos
09-03-2011, 01:42
Εμενα στα τετοια μου..Δεν περιμενα τπτ αλλο απο την Αρσεναλ, αλλα αν η Μπαρτσα συνεχισει ετσι τοτε δεν την βλεπω καλα..

εννοείς με 20-0 τελικές , με προσπάθειες μη ολοκληρωμένες για γκολ 50 έναντι 1 έχοντας έξω τους 2 ΒΑΣΙΚΟΥΣ της αμυντικούς ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ πουγιολ και πικέ??
Πράγματι πρέπει να τους προβληματίσει ιδιαίτερα...δεν ηταν πολυ καλοί απόψε.
Θα δουν και τις υπόλοιπες ομάδες των "8" και ίσως προσπαθήσουν να βελτιωθούν.

Το bold ειναι πράγματι μια εμπεριστατομένη άποψη με επιχείρημα...χικ

TT7
09-03-2011, 01:54
Χαχαχαχα...δεν την παλευεις καθολου οταν μιλας για την Μπαρτσα ε??
Καλα εδω θα μαστε..Και περισυ την διελυσε την Αρσεναλ αλλα μετα ειχε Ζοσε...χαρα ολων ειναι να προχωραει αυτη η ομαδα, αλλα αμα ερθει καμμια σφαλιαρα παλι ελπιζω να μην φταινε τα ηφαιστεια και οι διαιτησιες..

peter
09-03-2011, 10:52
Και χωρίς το βασικό δίδυμο στην άμυνα

8rilos!!!
09-03-2011, 12:44
Ρε 8rilos, οι ιδεολογικές σου αντιλήψεις αν σε πιάνω σωστά, πως σε αφήνουν να υποστηρίζεις ρεαλ;:eek::confused::eek::confused::eek:

ρε τι να κανω;; την ρεαλ την υποστηριζω απο τοτε που ειχε αυτους τους τρομαχτικους παιχταραδες,που τους εβλεπα πιτσιρικας και λατρεψα το ποδοσφαιρο...να αλλαξω ομαδα μετα απο τοσα χρονια; :confused::confused:

TT7
09-03-2011, 12:48
Kαλα και η Μανου επαιζε με ελλειψεις απεναντι στην Λιβερπουλ αλλα βγηκανε οι στερημενοι και βγαλανε ολη την χολη τους...
Χαχαχα, ρε εχω αρχισει και την μισω την Μπαρτσα..οταν σταματησει να ειναι μοδα και να ασχολουνται μαζι της οι καθε Μπαλατσινου της Ισπανιας τοτε θα αρχισω να την ξαναγουσταρω....

*GrimReaper*
09-03-2011, 14:02
συγνωμμη εσεις που κλαιτε για την κοκκινη το ειδατε το ματς???...ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ..το ματς συνολικα επρεπε να ηταν 9-0 ...και πριν την κοκκινη 6-0. Διαλεχτε και παρτε! Η μπαρτσα ΕΙΝΑΙ καλυτερη ΕΠΑΙΞΕ καλυτερα και ΝΙΚΗΣΕ. Μην τα βαζετε με την καλυτερη ομαδα στον γαλαξια παρακαλω!

υ.γ βασικα ολοι παραδεχεστε οτι ετσι κι αλλιως θα νικουσε η μπαρτσα εχθες αλλα παρ'ολα αυτα κλαιτε για την κοκκινη....ΡΕ ΤΙ ΚΛΑΙΤΕ ΡΕ???????

DON
09-03-2011, 14:42
ΠΑΡΕ ΚΟΥΠΕΣ, ΠΑΙΡΝΩ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΠΑΛΑΣ, ΧΛΕΑΥΣΜΟ και 18-0 τελικές

mπλά μπλά μπλά μπλά μπλά μπλά.

Μετά απο αυτό το ΚΡΥΦΤΟΥΛΙ σου να ξέρεις σε περιμένω στην γωνία. ΤΟΛΜΑ να βγείς να μιλήσεις για διαιτησία. ΕΛΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.


υ.γ βασικα ολοι παραδεχεστε οτι ετσι κι αλλιως θα νικουσε η μπαρτσα εχθες αλλα παρ'ολα αυτα κλαιτε για την κοκκινη....ΡΕ ΤΙ ΚΛΑΙΤΕ ΡΕ???????

ΚΑΝΕΙΣ δεν κλαίει φίλε. ΟΛΟΙ παραδεχόμαστε την ανωτερότητα το χορτάρι. Αυτή που ο ΒΑΖΕΛΟΠΟΙΜΕΝΟΣ ζουπάκος θυμάται όταν οι τελικές είναι 20-0 υπέρ της Μπάρτσα αλλά ΞΕΧΑΣΕ να μας μιλήσει τα ξεβράκωμα, για χλευασμό, για τελικές για για στο Emirates. Κατάλαβες???

Εκεί που οι τελικές ήτανε 8-5 και τα κόρνερ 4-1 υπέρ της Άρσεναλ δεν είχε "α ήτανε καλύτερη στο χορτάρι η Άρσεναλ" αλλά φωτογραφίες στοπ-καρέ,κλάμα,αυτομαστίγωμα και κλάμα πάλι και ξανά κλάμα για την αδικία που υπέστη η αρμάδα της Μπάρτσα....ΑΥΤΟ ΚΑΥΤΗΡΙΑΖΩ ΕΓΩ.

Όπως ΠΟΛΥ σωστά λέει ο TT7 η Μπάρτσα ήτανε μια ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΗ ομάδα απο πάντα και ας είμαι Ατλετικάρα εγώ προσωπικά...Αλλά μιλάμε την καταντάτε ΕΜΕΤΙΚΗ.

*GrimReaper*
09-03-2011, 14:46
ζουπαρε καταντας εμετικη την μπαρτσα ρε!!

zouparos
09-03-2011, 15:20
DON είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ ή απλά δεν ξέρεις να διαβάζεις???
Δεν μίλησα εγώ χθες για την διαιτησία???
Επαναλαμβάνω, κάνεις τον μαλάκα ή εισαι τυφλός???

Aπ'το 1ο μου ποστ μίλησα για την διαιτησία και χθες...Το ποιος είναι βαζελοποιημένος φαίνεται όταν ομιλεί σε ματς για 9-0 για διαιτησία...

ΕΓΩ ΣΤΟ 1ο χθες ποστ μίλησα ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ για τη διαιτησία!!!!
"και
σήμερα ΝΑ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ένα καθαρό πέναλτι στο 0-0 και μια δευτερη κίτρινη στ φάση του 2ου πέναλτι στο κοσιελνί...
Έπρεπε να την χαρίσει στον φαν πέρσι που ΦΥΣΙΚΑ και είχε ακουσει και φανηκε κ απ'το στυλ που σουταρε και γενικως ψαχνοταν απ'το 1ο ημίχρονο..."
Που είδες να μην ομιλώ για την διαιτησία???

Ξαναρωτάω επομένως...Τυφλώθηκες ή κάνεις τον ΜΑΛΑΚΑ????

Θα με περιμένεις στη γωνία για τη διαιτησία λες και δεν μίλησα χθες!!!!

ΛΕΣ και ευνοήθηκε η Μπαρτσελόνα!

ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΤΟ 0-0 ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΒΑΒΑ...ΤΥΦΛΟΣ Ή ΜΑΛΑΚΑΣ????
2η ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΤΟ κοσιελνι στο 2ο πέναλτι ΑΒΑΒΑ...ΤΥΦΛΟΣ Ή ΜΑΛΑΚΑΣ???
Πεντακάθαρη αν και ανόητη φυσικά 2η κίτρινη στον Φαν Πέρσι...ΤΥΦΛΟΣ Ή ΜΑΛΑΚΑΣ????
Είδα 3 φορές τη φάση και ο γελοίος προσπαθεί να πείσει πως δεν ακουσε αχαχαχα...Έλεγε χθες για 1 δευτερόλεπτο ο καλυτερος παικτης της Μπάρτσα μέχρι να φύγει απ'το γήπεδο...Που κοντρόλαρε έφυγε δεξιά και ύστερα σουταρε ΡΑΘΥΜΑ και ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ στο γάμο του καραγκιόζη...

Τα αγγλικά ΜΜΕ,γνωστά για το πως στέκονται σε τέτοια ΕΙΧΑΝ μόνος δηλώσεις του και αυτα δε στάθηκαν καθόλου στη διαιτησία παρά μόνο υμνούσαν μια γάτα που εχει κακή παράδοση με τις αγγλικές ομάδες ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Και πως να μιλήσουν όταν τους έχει χαρίσει 2η ΚΟΚΚΙΝΗ και ενα ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ πέναλτι???

Πως να μιλήσουν όταν στο Λονδίνο στο 1ο 40λεπτο το ματς πρέπει να είναι 0-3 και αντ'αυτου ειναι 0-1 χάρις σε ένα κανονικό γκολ????

ΑΝ είχε βάλει μια ομαδα σου ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΚΟΛ(οχι 2η κόκκινη και μλκς και δήθεν κατάρρευση...ποια κατάρρευση???απ'το 1 μέχρι το 90 καταρρευση εβλεπα εγω) και αν ενας που εγω χαρακτηριζα γατα σε μια ΜΕΤΡΙΑ προς ΚΑΚΗ του βραδια ειχε βάλει τέτοιο γκολ θα μας τα ειχες κανει τσουρέκια... Θα τόλμαγε κανεις να μιλήσει???

Που θα μου πεις πως θα με περιμένεις στη γωνία...
Για ποιο ματς??? Για αυτό που αγνόησε 1 κόκκινη και 1 πέναλτι??? ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΙΣ ΣΦΑΖΑΝΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΤΣΙ...

Είστε και γαλαντόμοι λέτε πως και με 11 θα πέρναγε η Μπαρτσελόνα...ΕΛΑ ΡΕ ΑΧΑΧΑΧΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ...Απ'το 55 μέχρι το 70 κάθε 1 λεπτό τετ α τετ αχαχαχα

Στο emirates δικαια κέρδισε η Άρσεναλ ακόμα και με ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΚΟΛ...Φυσικά και θα μιλήσω για χλευασμό...είναι σήμα κατατεθεν της Μπαρτσελόνα αυτό. Το έχει ΜΕ ΟΛΟΥΣ πλην της Ρεάλ...
Πρόπερσι 0-2 στο Λονδίνο και ΧΛΕΥΑΣΤΙΚΑ το πήγε 2-2...Και φέτος τα ίδια. Νόμιζεις πως αν ηταν τελικός θα γύρναγε ποτέ το ματς η Άρσεναλ? αχαχαχαχα
εμετικός αυτος ο χλευασμος τους αλλα ειναι λογικός. Τα έχουν πάρει όλα έχουν φτάσει το τέλειο. δυστυχώς τους βγαινει. ευτυχώς το εκμεταλλευονται οι αντιπαλοι που κ που...

Τα κλάματα και τα στοπ καρέ ειναι δικές σου ΨΕΥΤΙΕΣ...κανένα κλάμα. Τότε είχε μπει στοίχημα ΜΑΛΑΚΑ ή ΤΥΦΛΕ και για αυτό κάθησα και το εψαξα και το εβαλα...αλλα φυσικά αυτό εντέχνως εξαφανιζόλ.
8-5 λέει τελικές...ΟΥΑΟΥ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΆ...τι 8-5 τι 19-0 αχαχαχα

Άκου λεει σε περιμενω στη γωνία για τη διαιτησία...

ΜΑ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΧΘΕΣ...

2 ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΑΡΣΕΝΑΛ(ΚΟΚΚΙΝΗ κοσιελνι ΠΕΝΑΛΤΙ στο μέσσι). Και μια ακόμα βάση ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ καραμπινάτη. Το αν ακουσε ή οχι ειναι υποκειμενικο και ποτε δε θα το μάθουμε. Το αν ήταν όμως πέναλτι στον μέσσι στο 0-0 που το εκανε αβαβα ή 2η κόκκινη στο κοσιελνι φαίνεται...

Σε όλους μάλλον πλην απ'τον ΜΑΛΑΚΑ ή ΤΥΦΛΟ

DON
09-03-2011, 15:36
DON είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ ή απλά δεν ξέρεις να διαβάζεις???
Aπ'το 1ο μου ποστ μίλησα για την διαιτησία και χθες...Το ποιος είναι βαζελοποιημένος φαίνεται όταν ομιλεί σε ματς για 9-0 για διαιτησία...

ΛΕΣ και ευνοήθηκε η Μπαρτσελόνα!

ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΤΟ 0-0 ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΒΑΒΑ...ΤΥΦΛΟΣ Ή ΜΑΛΑΚΑΣ????
2η ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΤΟ Kοσιελνι στο 2ο πέναλτι ΑΒΑΒΑ...ΤΥΦΛΟΣ Ή ΜΑΛΑΚΑΣ???
Πεντακάθαρη αν και ανόητη φυσικά 2η κίτρινη στον Φαν Πέρσι...ΤΥΦΛΟΣ Ή ΜΑΛΑΚΑΣ????

Σε όλους μάλλον πλην απ'τον ΜΑΛΑΚΑ ή ΤΥΦΛΟ

Στο παραλήρημα σου δεν θα απαντήσω. Μόνο σε αυτά που διαφωνώ.

Δεν ξέρω αν είμαι μαλάκας ή τυφλός εσύ θα κρίνεις. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΟΤΑ.

Επίσης ζουπάκο εγώ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ. Εγώ όπως έχω ξαναπεί σε επίπεδο Τσ.λ. το να μιλάς για σφαγές κτλ είναι ΑΣΤΕΙΑ. ΠΑΝΤΑ κερδίζει ο καλύτερος. Αυτό που είπα και ανέφερα την διαιτησία είναι πως ΕΣΥ όντας ΠΛΗΡΩΣ βαζελοποιημένος ΕΠΡΕΠΕ και ΟΦΕΙΛΕΣ να βγείς να πεις "ναι κύριοι απέβαλε άδικα τον Βαν Πέρσι". ΑΛΛΑ ΚΟΚΟ.

Το πέναλτι αυτό που λες εγώ δεν το είδα πέναλτι, μου επιτρέπεις να έχω διαφορετική άποψη?
Η αποβολή του Κοσιελνί ΕΙΝΑΙ αποβολή αλλά είναι μετά την αποβολή Βαν Πέρσι, τι θα άλλαζε? Απο 10 θα πήγαινε με 9? ΟΥΑΟΥ!
Το ότι είναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ κίτρινη στον Βαν Πέρσι προφανώς το είδες μόνο εσύ γιατί στην Σούπερ Μπάλα Λεμονής, Ζουγανέλης, Δημάτος κτλ είπανε όλοι πως ΗΤΑΝΕ ΜΕΝ ΑΔΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. Αλλά ΗΤΑΝΕ ΑΔΙΚΗ.

Ξαναλέω λοιπόν εγώ ίσως είμαι μαλάκας ίσως και τυφλός ίσως και τα δύο.

εσύ όμως αδεφλάκι μου είσαι ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΟΤΑ. ΑΑΑ και που'σαι ακόμα περιμένω να μου απαντήσεις για το πόστ για τον ΨΙΨΙΝΕΛΟ τον Μέσσι...Μάλλον θα έχετε αράξει στον ίδιο καναπέ που καθόσασταν και πέρσυ...

http://www.antikes-ziaras.gr/catalog/images/%CE%BA%CF%8C%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%82%2 0%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%AD%CF%82.JPG

tc-g6
09-03-2011, 15:38
ΕΠΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!

DON
09-03-2011, 15:52
ΕΠΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!

ε μα ο άτιμος μας έκανε να "αντιπαθούμε" τον ΛΙΟΝΕΛ ΜΕΣΣΙ που ΟΛΟΙ λέμε ότι είναι ο "μαραντόνα" της εποχής του απλά επειδή θέλει να πάρει βραβείο απο τον καναπέ του και πλέον μας κάνει να "αντιπαθούμε" την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ που ΟΛΟΙ λέμε ότι είναι οι "γκαλάκτικος" της 10ετίας απλά επειδή όταν χάνει η αρμάδα φταίει ο άτιμος ο διαιτητής. μια με την ίντερ,μια με την άρσεναλ, πάντα αυτός ο πούστης ο άτιμος ο στημένος ο διαιτητής. όταν κερδάει όμως ααα ΤΟΥΣ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΕ.

GEMAN7
09-03-2011, 16:21
Α ρε Βενγκέρ, μπορούσαμε να δούμε πολύ καλύτερο ματς εχθές. Για μένα έπρεπε να χτυπήσει στις απουσίες Πίκε, Πουγιόλ αλλά πήγε να παίξει κάτι που δεν ταίριαζε στην Άρσεναλ.

Και μιας και λέγαμε για συμπάθειες και αντιπάθειες.
Λίβερπουλ
Μπαρτσελόνα
Μπόκα
-------------
Ρεάλ
Ίντερ
Τσέλσι

Και επειδή είμαστε και ιδεολόγοι πανάθεμα μας Στ Πάουλι, Ράγιο Βαγιεκάνο, Αστέρας Εξαρχείων. :)

lamar
09-03-2011, 16:27
Το ματσακι εγω δεν το ειδα καθοτι ειχα βγει με ενα θεμα...

Εσυ ρε ζουπ αγορι μου, παιρνεις τηλεφωνο τις πιο ακαταλληλες ωρες...

Τωρα για του ματς τα γεγονοτα δεν μπορω να εκφερω αποψη παρα μονο για καποιες φασεις που ειδα στη ΝΟva!!!

Καταρχας μονο και μονο που διαιτητης ηταν ο συγκεκριμενος λεει ΠΟΛΛΑ!!!

Οντως υπαρχει ενα καθαρο πεναλτι υπερ της Μπαρτσελονα στο πρωτο ημιχρονο.

Τωρα για την αποβολη του Φαν Περσι, θα πω οτι οσο ηταν αυτογκολ το γκολ, του Φουστερ στο Χαριλαου, αλλο τοσο ηταν και δευτερη κιτρινη του Φαν Περσι.

Δηλαδη ειναι αποκυημα της αρρωστημενης φαντασιας του Ζουπαρου και του Μπουζακα.

Ο τυπος σουταρει μια χαρα με το δεξι ποδι (το κακο του) και στελνει τη μπαλα αουτ.
Και εσυ εβγαλες πορισμα οτι πηγε ραθυμα στη φαση και πεταξε την μπαλα νευριασμενος στις πινακιδες αφοτου ακουσε το σφυριγμα.

Ολα αυτα μεσα σε δυο δευτερολεπτα και μεσα σε 100.000 κοσμο που ουρλιαζε!!!!

Απο εκει και περα δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ ματς. Τελειωσαν τα παντα...

DON
09-03-2011, 16:28
Και μιας και λέγαμε για συμπάθειες και αντιπάθειες.
Λίβερπουλ
Μπαρτσελόνα
Μπόκα
-------------
Ρεάλ
Ίντερ
Τσέλσι

Και επειδή είμαστε και ιδεολόγοι πανάθεμα μας Στ Πάουλι, Ράγιο Βαγιεκάνο, Αστέρας Εξαρχείων. :)

Σωστά ξέχασα να απαντήσω σε αυτό...Περίμενα απάντηση για τον ΚΑΝΑΠΕΔΑΤΟ ΨΙΨΙΝΕΛΟ που πήρε το βραβείο πέρσυ αλλά δεν ήθρε ποτέ βλέπεις...

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Μάνστεστερ Γιουνάιτεντ
Ατλέτικο Μαδρίτης
Ρόμα-Τόττι
Ντόρτμουντ

---

http://barcelona.theoffside.com/files/2008/12/antimadridista.jpeg

KingJames
09-03-2011, 17:15
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Μάνστεστερ Γιουνάιτεντ
Ατλέτικο Μαδρίτης
Ρόμα-Τόττι
Ντόρτμουντ

---

ΦΑΚ :eek:
Βγάλε το μανου κ ντορτμουντ βάλε Λιβερπουλ κ είμαστε νταλε κουαλε.

ΑντιΤορρες

zouparos
09-03-2011, 18:17
Το ματσακι εγω δεν το ειδα καθοτι ειχα βγει με ενα θεμα...

Εσυ ρε ζουπ αγορι μου, παιρνεις τηλεφωνο τις πιο ακαταλληλες ωρες...

Ωραίο το θέμα που είχες βγει?:p
Φυσικά και λέει πολλά που ο διαιτητής ήταν ο συγκεκριμένος. Είναι γνωστό λαμόγιο. Και η ουέφα ακόμα πιο γνωστή πως όποιος ψιλογαμάει τη μια χρονιά προσπαθεί να το ισορροπήσει την αμέσως επόμενη.
Πχ στο τιτλο της Μπαρτσελόνα επι της μικρης ομαδας της ματζεστε οπου το ΓΑΤΑΚΙ σκόραρε ξανά εναντίον αγγλικής ομάδας λόγω της δυσμενής για αυτόν παράδοσης(ειναι γεωγραφικο το θέμα μάλλον-->πολύ λογικό επιχειρημα ΤΥΦΛΟΥ ή ΜΑΛΑΚΑ) στον ημιτελικό έχει πάρει άπλετα σφυριγματα με την τσέλσι μέχρι να περάσει.
Την προηγουμενη χρονια ΤΥΧΑΙΑ ειχε σπρωχτει η Τσέλσι για να φτάσει στο τελικό της Ρωσίας.
Την επομενη χρονια,περσι δλδ, η ευνοημενη στον ημιτελικό Μπαρτσελόνα αδικειται στον ημιτελικό με την Ίντερ με τα γνωστά γκολ 2 μέτρα οφσάιντ στο Μιλάνο.
Φέτος, η Ίντερ και ο καλυτερος παικτης για το 2010 αποκλείονται λογικά απ'τους 16(λογικό έφυγε ο Μουρίνιο σχόλασε ο γάμος για τον καλύτερο παικτη του κόσμου για το 2010) και δε θα μάθουμε τι θα γινόταν διαιτητικά. Αν χρειαστεί πάντως στην Βαυαρία θα πάρει όλα τα κουκουτσια η Μπάγερν μιας κ δε χρωστάει τίποτα από πέρσι πρόπερσι κτλ.

Ίσως να είχε πρόθεση να βοηθηση το λαμογιο ο μπουζακα. Αλλά δεν το έκανε ποτέ. Είναι ΜΑΛΑΚΙΑ ή ΤΥΦΛΑΜΑΡΑ να πιστεύεις πως ευνόησε την Μπαρτσελόνα όταν γίνεται πέναλτι μαρς στο 0-0 και δεν το δίνει. Θα διαμαρτύρονταν κανείς? ΚΑΝΕΙΣ!
Γιατί να μην έδινε 2η κίτρινη μαρς στο κοσιελνί?
Λέει απο πάνω ο ΤΥΦΛΟΣ ή ΜΑΛΑΚΑΣ στο συγκρεκριμενο ενα ουαου με μπολντ. Λες και το ποδόσφαιρο ειναι μπάσκετ. 19-0 οι τελικές και λίγο και θα πέρναγε η Άρσεναλ. Ναι γιατί να μην την αφήσει με 9 αφου εκανε τέτοιο μαρκάρισμα? Θα τον μάλωνε η Ουέφα που είναι ΤΟ δικό της παιδί μαζί με το άλλο το μουνι το ντε μπλεκερε(καημενη ντοντενα αποψε) και το έταιρο υπερλαμογιο γουεμπ(για αυτον δεν μιλάμε είπαμε ΜΑΛΑΚΙΑ ή ΤΥΦΛΑΜΑΡΑ).

Τίποτα δε θα του έκανε.
Εγώ επιμένω και δεν έχει σχέση λαμαρ με το Χαριλάου. Μην μπερδευεις την πλακα με το σοβαρό!
Δεν μπορώ να το αποδείξω τι να κανουμε. Αλλά γνωρίζω πόσο ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ειναι ο συγκεκριμενος παίκτης και είμαι 101% βέβαιος πως το εκανε επιτειδες. Δε θα σουταρε ποτέ τόσο ράθυμα και στο γαμο του καραγκιόζη όντας ΜΟΝΟΣ του σε προφανη θέση για γκολ!!! Ποιο κακό του πόδι λες? Ποιος ειναι ο ντιογκο?? Αν το αριστερό του σουτάρει με 17/20 το δεξί του σουτάρει με 12/20...έβαλε γκολ στη μπέρμιγχαμ στο τελικό με το δεξί άκρως δυσκολότερο.

Όσο για το ουρλιαζε 100.000 κόσμος απλά γελάω. ΤΟ κατάλαβαν 500.000.000 τηλεθεατές το οφφσάιντ αλλά όχι ο παίκτης που ζει και αναπνέει στα γήπεδα

Σου είπα στη τελική είναι φάση ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ. Για το αν υπάρχει όμως πέναλτι ή κόκκινη κοσιελνι δεν υπαρχει ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ. Εκτός αν είσαι τυφλοσ ή ΜΑΛΑΚΑΣ είπαμε.

____

ΟΧΙ δε μιλάς για τη διαιτησία απλά είπες θα με περιμένεις στη γωνια σε ματς που θα σφαγιαστεί η Μπαρτσελόνα(το εννοησες). ΛΕΣ και χθες ευνοήθηκε ρε πουστη μου ΝΑΙ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Όσο για το ποστ με τους καναπεδες δε ξερω τι λες,εχω πει 2 φορες να κανεις λινκ να το δω.

y.g. Η φάση απ'το οφσαιντ μέχρι να σουτάρει 2 δευτερόλεπτα...2 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΣΤΗ ΜΠΑΛΑ ΣΕ ΤΕΤ Α ΤΕΤ= ΜΙΣΟΣ ΑΙΩΝΑΣ...
να και ενα βιντεακι μεχρι να το ριξει η ουεφα
oLQj_BNLQwg

ANTIΔΡΑΣΗ ΣΤΟ 0:05 ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ
ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟ 1-1 που αν έμπαινε ΠΡΟΚΡΙΝΟΤΑΝ η ομάδα του επι της καλύτερης ομάδα του κόσμου και αυτός δεν χτυπιέται δεν τρελαίνεται ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ παρα γυρναει χορευτικά σαν τον φώτη τον μεταξοπουλο αχαχαχα
ΠΟΙΟΣ??? Ο ΠΙΟ ΝΕΥΡΩΤΙΚΟΣ παίκτης χθες του γηπέδου...

Αν εσείς χανατε τετ α τετ στο 1-1 δεν θα χτυπιοσασταν ε? δε θα πιανατε τη φατσα σας?? ΟΧΙ ΟΧΙ θα γυρναγατε να δειτε τον επόπτη ΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ
Να τονίσω φυσικά πως στο φυσικό ήχο η σφυρίχτρα ακούγεται κανονικότατα. μάλλον αυτος που ηταν διπλα δεν την ακουσε αχαχα

lamar
09-03-2011, 18:50
να και ενα βιντεακι μεχρι να το ριξει η ουεφα

antiΔΡΑΣΗ ΣΤΟ 0:05 ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ
ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟ 1-1 που αν έμπαινε ΠΡΟΚΡΙΝΟΤΑΝ η ομάδα του επι της καλύτερης ομάδα του κόσμου και αυτός δεν χτυπιέται δεν τρελαίνεται ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ παρα γυρναει χορευτικά σαν τον φώτη τον μεταξοπουλο αχαχαχα
ΠΟΙΟΣ??? Ο ΠΙΟ ΝΕΥΡΩΤΙΚΟΣ παίκτης χθες του γηπέδου...

Αν εσείς χανατε τετ α τετ στο 1-1 δεν θα χτυπιοσασταν ε? δε θα πιανατε τη φατσα σας?? ΟΧΙ ΟΧΙ θα γυρναγατε να δειτε τον επόπτη ΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ
Να τονίσω φυσικά πως στο φυσικό ήχο η σφυρίχτρα ακούγεται κανονικότατα. μάλλον αυτος που ηταν διπλα δεν την ακουσε αχαχα

Πραγματικα αυτο το βιντεο σε εκθετει ανεπανορθωτα. Το σφυριγμα του Μπουζακα, ακουγεται λιγα κλασματα του δευτερολεπτου πριν σουταρει ο Φαν Περσι!!! Ακομα και να το ακουσε ηταν σχεδον ταυτοχρονο με το σουτ.

tc-g6
09-03-2011, 18:53
αυτο το παιχνιδι ΑΞΙΖΕ να το παρει η μπαρτσα αλλα ΕΠΡΕΠΕ να δωθει στην αρσεναλ η ευκαιρια να το διεκδικησει.
στη μπαλα δεν κερδιζει παντα αυτος που παιζει καλυτερα...

*GrimReaper*
09-03-2011, 18:57
lamar....καθολου δεν τον ξεβρακωνει. δες την αντιδραση του μολις χανει αυτην την ευκαιρια!...κανονικα θα επρεπε να κανει σαν τρελος που θα εκανε το 1-2 μεσα στο καμπ νου. Αντι αυτου γυρναει και κοιταει γιατι ηξερε οτι ειχε σφυριξει αλλα το εγραψε στα @@ του.

υ.γ τι κλασματα δευτερολεπτου και βλακειες? μια χαρα προλαβενε!...κοντα στα 2 δευτερα ειναι

zouparos
09-03-2011, 19:03
lamar....καθολου δεν τον ξεβρακωνει. δες την αντιδραση του μολις χανει αυτην την ευκαιρια!...κανονικα θα επρεπε να κανει σαν τρελος που θα εκανε το 1-2 μεσα στο καμπ νου. Αντι αυτου γυρναει και κοιταει γιατι ηξερε οτι ειχε σφυριξει αλλα το εγραψε στα @@ του.

υ.γ τι κλασματα δευτερολεπτου και βλακειες? μια χαρα προλαβενε!...κοντα στα 2 δευτερα ειναι

etΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!
και έχω την υποψια πως σφυριζει και 2 φορές...πιο πολύ συνεχόμενα
Η 2η ειναι αυτή που ακουνε και οι ΚΟΥΦΟΙ...

Πάμε πάλι...Είσαι 1-1 στο καμπ νου εισαι τετ α τετ που αν το βάλεις ΠΡΟΚΡΙΝΕΣΑΙ και όχι μόνο σουτάρεις έτσι αλλά ΈΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ που λέει ο γκριμ αμέσως μετά το σουτ ααχαχαχαχαχα

ΩΡΑΙΟΣ grim;)

lamar
09-03-2011, 19:03
lamar....καθολου δεν τον ξεβρακωνει. δες την αντιδραση του μολις χανει αυτην την ευκαιρια!...κανονικα θα επρεπε να κανει σαν τρελος που θα εκανε το 1-2 μεσα στο καμπ νου. Αντι αυτου γυρναει και κοιταει γιατι ηξερε οτι ειχε σφυριξει αλλα το εγραψε στα @@ του.

υ.γ τι κλασματα δευτερολεπτου και βλακειες? μια χαρα προλαβενε!...κοντα στα 2 δευτερα ειναι

Καλα νταξει εγω θα σου πω μονο αυτο.

Δειτε το βιντεο, ο Μπουζακα σφυριζει στο 0:04 και ο Φαν Περσι σουταρει πριν παει 0:05. Αν αυτο ειναι δυο δευτερολεπτα εγω παω πασο.

Τα υπολοιπα περι αντιδρασεων κτλ, ειναι ανουσια, γιατι με το που σουταρε ακουσε το σφυριγμα. Για αυτο δεν διαμαρτυρηθηκε. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι το ακουσε πριν σουταρει.

zouparos
09-03-2011, 19:10
γιατι ειναι ανουσια ρε μπρο???
Χάνεις τετ α τετ που θα σε στειλει στους 8 χωρις να εχεις αντιληφθει σφυριγματα κτλ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΤΥΠΙΕΣΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ που έχασες αυτη την απίστευτη ευκαιρια?
Αυτο εσυ το θεωρείς ασόβαρο??

Πάτα παυση στο 0.03...Υποδέχεται την μπάλα και φυσικά ο εποπτης ειναι στο οπτικο του πεδιο...Βρίσκεται κοντά 3 μέτρα ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ!!
Το σφύριγμα ακουγεται σε εμας τουλαχιστον μόλις ακουμπα τη γραμμη της περιοχης και αυτος σουτάρει έχωντας ΜΠΕΙ και 4 μέτρα μέσα για πλάκα!!

Πρόσεξε το...το σφυριγμα ειναι συνεχομενο αρχιζει εκτος περιοχης και συνεχιζει μεχρι κ μεσα...αλλα παρολα αυτα το χαβα του...

Και φυσικά περνάς βερεσε την αντίδραση...Δλδ η αντίδραση δεν ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΡΑΜΑΤΑ???
Χάνει ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ και ειναι λες και εχασε σουτ προπόνησης...Α ρε λαμογιακο φαν περσι τι κανεις για να μη σε γαμησει ο Αλσατός...

lamar
09-03-2011, 19:15
γιατι ειναι ανουσια ρε μπρο???
Χάνεις τετ α τετ που θα σε στειλει στους 8 χωρις να εχεις αντιληφθει σφυριγματα κτλ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΤΥΠΙΕΣΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ που έχασες αυτη την απίστευτη ευκαιρια?
Αυτο εσυ το θεωρείς ασόβαρο??

Πάτα παυση στο 0.03...Υποδέχεται την μπάλα και φυσικά ο εποπτης ειναι στο οπτικο του πεδιο...Βρίσκεται κοντά 3 μέτρα ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ!!
Το σφύριγμα ακουγεται σε εμας τουλαχιστον μόλις ακουμπα τη γραμμη της περιοχης και αυτος σουτάρει έχωντας ΜΠΕΙ και 4 μέτρα μέσα για πλάκα!!

Πρόσεξε το...το σφυριγμα ειναι συνεχομενο αρχιζει εκτος περιοχης και συνεχιζει μεχρι κ μεσα...αλλα παρολα αυτα το χαβα του...

Και φυσικά περνάς βερεσε την αντίδραση...Δλδ η αντίδραση δεν ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΡΑΜΑΤΑ???
Χάνει ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ και ειναι λες και εχασε σουτ προπόνησης...Α ρε λαμογιακο φαν περσι τι κανεις για να μη σε γαμησει ο Αλσατός...

Ρε. Ασε τις αρχιδιες σε μενα. Τι ακουγετε σε εμας και οπτικα πεδια και πουτσες μπλε και τα αρχιδια μου κουνιουνται.

Ακουγεται ρε στο 0:04 το σφυριγμα? Ακουγεται.
Σουταρει ο Φαν Περσι πριν καν παει 0:05? Σουταρει. Αρα τα δυο δευτερα που λετε πανε για τσαι....
Η αντιδραση του ειναι λογικη. Την ωρα που σουταρει ακουει το σφυριγμα, και γυρναει προς τα πισω γνωριζοντας οτι εχει σφυριχτει οφσαιντ. Που ειναι το παραξενο?

Υπαρχει δυστυχως για σενα ο χρονος κατω αριστερα.

zouparos
09-03-2011, 19:20
Ρε. Ασε τις αρχιδιες σε μενα. Τι ακουγετε σε εμας και οπτικα πεδια και πουτσες μπλε και τα αρχιδια μου κουνιουνται.

Ακουγεται ρε στο 0:04 το σφυριγμα? Ακουγεται.
Σουταρει ο Φαν Περσι πριν καν παει 0:05? Σουταρει. Αρα τα δυο δευτερα που λετε πανε για τσαι....
Η αντιδραση του ειναι λογικη. Την ωρα που σουταρει ακουει το σφυριγμα, και γυρναει προς τα πισω γνωριζοντας οτι εχει σφυριχτει οφσαιντ. Που ειναι το παραξενο?

Υπαρχει δυστυχως για σενα ο χρονος κατω αριστερα.

To σφυριγμα ειναι συνεχες απ'το 3 μεχρι το 4...και αυτος σουτάρει στο 5...
1,5 με 2 δευτερολεπτα. Ξέρεις τι ειναι 2 δευτερόλεπτα σε τέτοια φάση...ΑΙΩΝΑΣ..ακόμα και 1.

Λαμαρ εσύ αποφασισε τι ΘΕΣ...Ο φαν περσι υποστηριζε ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕ ΣΦΥΡΙΓΜΑ...εδειχνε το κόσμο...
όχι πως "Την ωρα που σουταρει ακουει το σφυριγμα"
Αυτο το λες εσύ. αυτος υποστηριξε πως δεν άκουσε...
Αφου δεν ΑΚΟΥΣΕ γιατι αντεδρασε ετσι χαλαρα στην απιστευτη χαμένη ευκαιρία του οεο???

Και μιας και στεκόμαστε σε 1 φάση να βάλουμε και το πέναλτι του 1ου ημιχρονου??? Να βάλω και τη 2η στο κοσιελνι?? Να βάλω και 2 σκαρουλες του μικρου και γουλσιρ που τελειωσε τον αγωνα με 1 κίτρινη??? ΧΜΜΜ ΟΧΙ δεν μας παιρνει...

lamar
09-03-2011, 19:30
to σφυριγμα ειναι συνεχες απ'το 3 μεχρι το 4...και αυτος σουτάρει στο 5...
1,5 με 2 δευτερολεπτα. Ξέρεις τι ειναι 2 δευτερόλεπτα σε τέτοια φάση...ΑΙΩΝΑΣ..ακόμα και 1.

Λαμαρ εσύ αποφασισε τι ΘΕΣ...Ο φαν περσι υποστηριζε ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕ ΣΦΥΡΙΓΜΑ...εδειχνε το κόσμο...
όχι πως "Την ωρα που σουταρει ακουει το σφυριγμα"
Αυτο το λες εσύ. αυτος υποστηριξε πως δεν άκουσε...
Αφου δεν ΑΚΟΥΣΕ γιατι αντεδρασε ετσι χαλαρα στην απιστευτη χαμένη ευκαιρία του οεο???

Και μιας και στεκόμαστε σε 1 φάση να βάλουμε και το πέναλτι του 1ου ημιχρονου??? Να βάλω και τη 2η στο κοσιελνι?? Να βάλω και 2 σκαρουλες του μικρου και γουλσιρ που τελειωσε τον αγωνα με 1 κίτρινη??? ΧΜΜΜ ΟΧΙ δεν μας παιρνει...

Το μονο σφυριγμα που ακουγεται στο 0:03 ειναι στο ονειρο σου....ΤΕΛΟΣ!!!

Τα δυο δευτερολεπτα ακομα και να συμφωνησουμε οτι ειναι πολλα εδω, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!! ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!

Ακουσε το σφυριγμα την ωρα που σουταρε. Δεν ακουσε κανενα σφυριγμα για να σταματησει την φαση για να μην παρει κιτρινη.

ΡΕ ΣΥ ΝΤΑΟΥ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΕΙΣΑΙ ???

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΑΡΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ???

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΧΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ, ΑΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΜΕ???

ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ. ΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ???

Εγω ειχα τις ΜΠΑΛΕΣ να παραδεχτω οτι ο Μεσσι δεν ηταν οφσαιντ και οτι ειχα εγω λαθος.

Οταν βρεις και εσυ τις δικες σου και παραδεχτεις οτι αυτη η κιτρινη και δευτερη μαλιστα δεν υπαρχει, εδω θα ειμαστε να τα ξαναπουμε.

zouparos
09-03-2011, 19:37
δεν ειπα για σενα για αυτο και σου απανταω. γιατι απαντησες σαν ανθρωπος.
ρε συ σου ειπα την γνωμη μου.
Το να αποβαλλεις παικτη με κοκκινη επειδη σουταρε την μπαλα ενω ειχε σταματησει η φαση ειναι αστειο! αλλα ειναι ο κανονισμος. Ειναι ηλίθιος αλλά ειναι ο κανονισμός. Τον ακολουθείς ή οχι?
2ον Και ενα δευτερολεπτο να ειναι που δεν ειναι...είναι 1,5 και βαλε ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ χρόνος 1 δευτερολεπτο σε τετοια φάση. Ο φαν πέρσι για μενα ειχε ακουσει και φαινεται από ολη του την αντίδραση.

Φυσικά και δεν έπρεπε να φάει κόκκινη ακομα και επιτειδες να το εκανε. αλλά έτσι είναι η διατησια στη ουεφα. συνηθως ισοσταθμιζει. Λες να μην εμαθε στο ημιχρονο ο μουσακας πως δεν εδωσε καθαρο πεναλτι??? Λες η ουεφα να μην εμαθε πως δεν μετρησε γκολ κανονικο στο λονδινο??? 2 γκολ ειναι αυτά δεν ειναι 2 κίτρινες ουτε 2 κόρνερ.
Επομένως μπήκε στο 2ο να δώσει το στραγαλι στη Μπάρτσα. Και βρήκε την τέλεια αφορμή. Εγώ αν ημουν διαιτητης δεν θα εβγαζα κιτρινη ΠΟΤΕ για τέτοιο πράγμα. εκτος και αν έπαιζε βόλλευ ο παικτης σε φαουλ όπως το εκανε χθες η άρσεναλ(ντιαμπι με εναν άλλον πεταγαν τη μπαλα ψηλα μετα απο φαουλ). αλλα αλλο τι θα εκανα εγώ και άλλο Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ...
σφύριξε 1μιση δευτερολεπτο πριν και ο αλλος σουταρε ΕΠΕΙΔΙΚΤΙΚΑ (για μένα) απ'τα νευρα του...Δεν σουτάρεις ΠΟΤΕ έτσι ούτε ΑΝΤΙΔΡΑΣ ΠΟΤΕ έτσι αν δεν εχεις ακουσει(αυτο ειπε ο φαν περσι).


Αν η φαση ηταν μεμονωμενη θα ελεγα ελεος τον μαλακα οκ σουταρε απ'τα νευρα του σιγα τώρα. αλλά με όλα οσα ειχαν προηγηθεί με το πέναλτι και με τις μλκς του ιδιου του παικτη στο ΤΕΛΟΣ του ημιχρονου καλως επεβαλλε το κανονισμό

*GrimReaper*
09-03-2011, 20:00
lamar εχε χαρη που το γιουτουμπ δεν μετραει δεκατα :p...ειναι γυρω στα 1.75 δευτερολεπτα οποτε προλαβαινει να μην βαρεσει το σουτ

υ.γ γελαω με αυτα που συζηταμε :p

μιγάδας
09-03-2011, 23:12
το πραμα ειναι απλο: ο φαν περσι ακουσε το σφυριγμα στανταρ. να δεχτω οτι πανω στην ενταση της στιγμης θελησε να τελειωσει την προσπαθεια χωρις να σκεφτεται τιποτα αλλο. αλλα το ακουσε. γιατι αλλιως δε βρισκω λογο τη στιγμη που ηταν ανενοχλητος να μην κανει ενα ακομα κοντρολ και να γυρισει φατσα με το τερμα. αρα απο αποψη κανονισμων σωστη η καρτα. αλλα απο κει και περα, γαμας το ματς ετσι...περαν του οτι ειναι ηλιθιο καποιες φορες να τιμωρουνται παικτες γι αυτο(δεν εκανε δα και καμια καθυστερηση), δεν υπαρχει λογος να δεχεται ο αλλος γι αυτο το πραγμα 2η κιτρινη και να χαλαει ολο το παιχνιδι. δεν εκανε και τιποτα προκλητικο.

μιγάδας
09-03-2011, 23:58
ρε, ποσο πορωτικος ειναι αυτος ο συγχρονισμος επιφωνηματων των οπαδων στα αγγλικα γηπεδα;; προσεξατε το ''οοοοοο'' που εκανε ολο το γηπεδο ταυτοχρονα στη φαση που παραλιγο ο επιθετικος της τοτεναμ να κλεψει την μπαλα απο τον αμπιατι;

κριμα που εβαλε εκεινο το γκολ ο κραουτς στο μεατσα. γιατι η τοτεναμ ειχε παει τοτε για την ισοπαλια και να πηγαινε σημερα ν ανοιγε το παιχνιδι να γινοταν κολαση. θα βλεπαμε μπαλιτσα καλη. αλλα κερδισαν 1-0 και πηγαν για την ισοπαλια και σημερα.

Red Unity
10-03-2011, 00:40
τι ΜΟΣΧΑΡΙ αυτός ο κράουτς ρε πούστη έλεος...σε κάθε φάση που διεκδικούσε μπάλα έκανε φάουλ.

zouparos
10-03-2011, 00:53
γιατι ποτε εγινε παικτης το ρομποτ το φλαμινγκο?? ισα ισα που έχει βελτιωθεί και έχει προσαρμοστεί στο σύστημα του ρεντναπ(αλεπου αλανιαρα)

Συμφωνώ με τον μιγαδα στα 2 τελευταία του ποστ...

Η ντοντενα έπαιξε υπέροχα στο Μιλάνο. σήμερα ΚΟΚΟΚΟ αλλά λογικό όταν είσαι ντοντενα και παίζεις με την Μίλαν. Ειναι σα να παιζω ξυλο εγω με το ζαμπιδη. Κάτω τεζα να 'ναι ματωμενος ημιλυπόθυμος ψιλοχέζομαι μέχρι να αντιληφθώ ότι ΤΕΛΟΣ...
Σημασία έχει πως πλην Μπαρτσελόνα σε κάθε άλλο συνδυασμό έχει πια τις πιθανότητες της...Μικρότερες(ρεαλ,μπαγερν),ίσες(τσελσι,ματζεστ ε,σαχταρ),περισσότερες(σαλκε)...
Άξιζε στον συγκεκριμένο προπονητή μια επιτυχία. Να τη φοβάστε πάντως τη ντοντενα ειδικά εκτός. Απ'την αρχη της χρονια απορω γιατι δε μπαινει ο ρωσος ή ο ντεφοε απ'την αρχή. Θα ήταν άλλη ομάδα αλλά ο ρεντναπ αποφασισε να σπουδασει αυτο το συστημα με το κεφαλι του ανορεκτικου και τα σπασιματα.

Το άλλο ματς δε το είδα. είναι αποτυχια ολκης παντως να αποκλειεται η βαλένθια απ'τη σάλκε...ποια τώρα την σάλκε ημαρτον.

ΜΕΓΑΛΟ ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ για εμάς απ'τον μαγκατ(ακομα αυτος δεν ειναι?) με την χρησιμοποίηση του μπουλη. ΛΕΤΕ να εξελιχθει?? μακαρι για τον καγκουριτο

Eleni7
10-03-2011, 01:21
ΜΕΓΑΛΟ ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ για εμάς απ'τον μαγκατ(ακομα αυτος δεν ειναι?) με την χρησιμοποίηση του μπουλη. ΛΕΤΕ να εξελιχθει?? μακαρι για τον καγκουριτο


Εγω,για να πω την αληθεια,ποτε δεν καταλαβα γιατι τον θεωρουσαν τοσο μεγαλο ταλεντο και ειχε γινει αυτος ο πανικος οσο επαιζε στον Ολυμπιακο.Το λεω ειλικρινα.Τις λιγες φορες που επαιξε μου φαινοταν βαρυς και αργος στις αντιδρασεις του (ειχε κανει σε 2 παιχνιδια πεναλντι ενω περισυ στις Σερρες ηταν τραγικος).Δεν ξερω,μπορει οι "ειδικοι" να ειχαν δει κατι στις προπονησεις.Δεν το αμφισβητω αυτο.Και η αληθεια ειναι οτι με τους Νεους ξεχωριζε, κυριως λογω σωματοδομης.Ομως,συγκριτικα με τον Παπασταθοπουλο που σε αυτη την ηλικια ειχε κανει καποιες συμμετοχες,η διαφορα τους μου φαινεται αρκετα μεγαλη.Μακαρι να δουλεψει στην Γερμανια και να πετυχει

*GrimReaper*
10-03-2011, 01:39
εγω παλι στα λιγα παιχνιδια που τον ειδα με την ομαδα ειδα οτι δεν περνουσε τπτ...και τους κλαδευε ολους :d...ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΜΟΥ!

zouparos
10-03-2011, 01:43
Mακάρι. Και επειδή τον Παπαστοπουλο που ειπε και ο ρουμπι γκέϊτ τον ξέρω προσωπικά λόγω του ότι ειναι(ήταν ειδικά πριν φυγει) πολύ φίλος με την κοπέλα μου και τον είχα δει πριν πάει στην άεκ λόγω του πατέρα του στη καλαματιανη του καριερα,όπως είχα δει και τον κυριάκο από κοντά πολλές φορές συμφωνώ σε αυτό που λες...
ΧΑΩΔΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑ...Ο σωκρατης ειναι ΜΑΚΡΑΝ μαζι με αβραμη οι καλύτεροι έλληνες αμυντικοί και αν ήταν 10 πόντους πιο ψηλοί είχαν πικ καριέρας μεγάλο ευρωπαϊκό σύλλογο.
Ο κυριακος μου φαινοταν ενας γρηγορος μπουνταλας. Και τώρα που έχω χάσει επαφη πια μαζί του οπτική στα γήπεδα όποτε τον βλέπω αυτο μου θυμίζει. Δεν βλέπω αυτο το σώμα,αυτη την αλλαγη. δε ξερω πραγματικά. αν εισαι 22 χρονών προτιμάς την υγεία και την ηρεμία που βγάζει η γερμανία παρά την ελλάδα. Μακάρι να μας ξεβρακώσει και να χτυπαμε τα κεφαλια μας.
ο σωκράτης ΔΥΣΤΥΧΩΣ έκανε μοιραίο λάθος. Πήγε στη Μίλαν. αυτο το νεκροταφείο ποδοσφαιριστών πια...ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ αλλα και τι να εκανε? να ελεγε οχι στη μίλαν??? αν συνεχιστει η δουλεια που αρχισε απ'το καλοκαιρι θα τον ρίξει πολύ. κάτι ακουσα για δανεικος. ειναι μια λυση. ελα στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ μαλακα

tc-g6
10-03-2011, 09:40
αυτος ο ρουμπινιο ειναι σιγουρα ο χαμενο αδερφος του ντιογκο. και ενα μηνα να τον εβαλεις να παιζει στο μισο γηπεδο δε θα βαλει γκολ ουτε με αιτηση. επρεπε να βαλει η μιλαν ενα γκολ χτες για να δουμε μετα παιχνιδι της προκοπης.

ο κυριακος ρε παιδια ειναι καλος παιχτης και μεχρι εκει. ειναι καλος για πρωταθληματα που θελουν τσαμπουκα και που η αμυνα ειναι οχυρο. εδω το παλικαρι μεχρι να κοιταξει αν και απο ποιον αλλο εχει βοηθεια ειχε φαει 3 τριπλες και 2 γκολ. εχει νευρο αλλα ειναι αργος, εχει τσαμπουκα αλλα δεν εχει αντιληψη ολοκληρης της φασης. δεν υπαρχει περιπτωση να κανει μεγαλυτερη καριερα απο αυτη στη σαλκε αλλα εκει αν δουλεψει θα γινει βασικος.

DON
10-03-2011, 12:42
γιατι ποτε εγινε παικτης το ρομποτ το φλαμινγκο??


E είσαι ΑΜΠΑΛΟΣ.

XbsUjH7OlXY
xDq6nqfo1iY
VPSAFMLBVy4

εδώ ξεκινάει κάνοντας ρόμπα ΕΜΑΣ
XGe8yjj5NDk

πάρε ΡΟΜΠΟΤ
22blx8Ltsxk

αλλά ξέχασα...δεν είναι ζουμπάς ισπανός ή αργεντινο-βραζιλιάνος και δεν παίζει στην μπάρτσα.

και μιας και είπα μπάρτσα ΚΙΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ τυφλός ή μαλάκας (π. Διαμαντόπουλος)

Στην Βαρκελώνη, όλοι κράτησαν τη ?μαγεία? της στιγμής, την πίεση της Μπάρτσα, την λατρεία της να παίζει όμορφα στα όρια του οφσάιντ και φυσικά το 19-0 στις τελικές φάσεις. Εγώ όμως, ήθελε να μάθω αν θα πέρναγε η ισπανική ομάδα στο ?11 εναντίον 11?. Και ο Μουζάκα, μου το στέρησε. Φυσικά και κρύφτηκε πίσω από το γράμμα του νόμου, στον πειθαρχικό έλεγχο. Όπως θα έπρεπε να ‘χε δείξει κάρτα στον Ντάνι Άλβες ή τον Αμπιντάλ και φυσικά στον Μέσι όταν μάζεψε τη μπάλα με το χέρι.

Αλήθεια ΤΩΡΑ το θυμήθηκα. Για το χτύπημα-ΑΠΟΒΟΛΗ με το δεξί ΑΦΟΥ έχει πάρει καθαρά την μπάλα με το αριστερό πόδι ο Ντ. Άλβες στο Α'Ημίχρονο θα μας πείς τι λέει ρε ζουπάκο το ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ και του ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ που ΤΟΟΟΟΣΟ πολύ το πιστεύεις και το πλασάρεις για την αποβολή Βαν Πέρσι. ΕΛΑ ΖΟΥΠΑΚΟ ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟ ΨΑΧΝΟ ΣΤΟΝ ΝΑΣΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤ. ΑΛΒΕΣ στο 0-0 που δεν πήρε ούτε κίτρινη κάρτα.

KingJames
10-03-2011, 13:56
2μετρος με τέτοια τεχνική κ τακτική αντίληψη ρε Ζουπ δεν έιναι στυλιαροάμπαλος.
ΑΛΛΑ
Ζουπ θεός για το "ντοντενα" ΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑ

zouparos
10-03-2011, 15:15
ρε δε 'πα να του φτιάξουν 10 βιντεάκια...
το παιδί ειναι ο ορισμός του άμπαλου...του παίκτη δεκαετίας 80...
ΑΜΠΑΛΟΣ ΟΛΚΗΣ... δεν γίνεται να έχεις στο πάγκο παβλιουτσένκο και ντεφοε και να παίζει σχεδόν συνέχεια το φλαμίνγκο. απλα δε γίνεται. εκτός αν οι μετρήσεις των 2 τελευταίων είναι για μισάωρο και αν στο επίπεδο που παίζουν.

Έβαλες τώρα βιντεάκια απ'το yt που το 90% απλα σκοράρει με κεφαλιές και σουτάκια της πλάκας για να με αποστωμώσεις για τον άμπαλο τον κράουτς αχαχαχα?
Δλδ άμα βάλω και εγώ 10 βιντεάκια σισέ που σκοράρει σημαίνει πως δεν είναι ΑΜΠΑΛΟΣ ΟΛΚΗΣ? αχαχαχα

ΆΡΑ άμα παραθέσω 5 βιντεάκια και εγώ από ΝΤΙΟΓΚΟ που τα βρήκα τώρα σε ψάξιμο σε 2 λεπτά ο ΝΤΙΟΓΚΟ είναι ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ και δεν είναι ο γιος της μουστακαλους απ'τον ασπρόπυργο ο ΑΜΠΑΛΟΣ Ο ΤΡΑΓΙΚΟΣ Ο ΑΝΙΔΕΟΣ...ΜΑΛΙΣΤΑ
Φυσικά και δεν τα παραθέτω νόημα δεν έχει,όλοι τα βρίσκουν το ίδιο εύκολα...

Έγραψε κάτι σωστό ο Θέμος για τον Ρομπίνιο. Και συμφώνησες. Άρα ο Ρομπίνιο σε μια σύγχρονη ομάδα επιπέδου είναι πια παικτης σειράς το λιγότερο. Αν παραθέσω 5 βιντεάκια του yt που βρήκα σε 3 λεπτά που δείχνουν όργια Ρομπίνιο είναι αυτό επιχείρημα να αντιπαραθέσω σε ότι είπε ο Θέμος???

Είναι κρίμα να μην αντικαταστήσεις τον κύριο ΝΙΝΙΑΔΗ στο σκαουτινγκ του Θρύλου...Μα πρόεδρε δες εδώ στο yt βρήκα 4 βιντεάκια ΑΡΑ δεν είναι αμπαλος αλλα παικταρας...

ΠΑΜΕ τώρα και στον ΤΥΦΛΟ ή ΜΑΛΑΚΑ Π. Διαμαντόπουλο...Είναι μόδα. Θα μιλάει ο Χελάκης και ο Σαμπράκος για μπάσκετ και θα λένε "Όταν παίξει ο Μητσογκάλης(don ataka) τα ΞΑΝΑΛΕΜΕ" και ο Διαμαντόπουλος για ποδόσφαιρο...αχαχαχα

Λέει "Στην Βαρκελώνη, όλοι κράτησαν τη "μαγεία" της στιγμής, την πίεση της Μπάρτσα, την λατρεία της να παίζει όμορφα στα όρια του οφσάιντ και φυσικά το 19-0 στις τελικές φάσεις. "
Τι μαλάκες ε Παντελή Διαμαντόπουλε??? Άκου τι κράτησε ο γραφικός ο χαζός ο κόσμος...Αφού αυτά τα βλέπουμε κάθε στιγμή κάθησε και κράτησε αυτά τα απλά τα καθημερινά τα πραγματάκια....ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΔ...(το μπεεε του αρδ)
Λέει..."Εγώ όμως, ήθελε να μάθω αν θα πέρναγε η ισπανική ομάδα στο "11 εναντίον 11". Και ο Μουζάκα, μου το στέρησε. " Και εγώ θέλω να μάθω αν είχε γίνει το 0-2 στο Λονδίνο στο 30' τι θα είχε γίνει...Και εγώ θέλω να μάθω αν γινόταν στο 30' το 1-0 με το πεντακάθαρο πέναλτι στον Μέσσι αν θα είχαν προλάβει να μετρήσουν το σκορ με το ένα χέρι...ΑΤΙΜΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΗΛΟΪΔΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ...
Λέει..."Φυσικά και κρύφτηκε πίσω από το γράμμα του νόμου, στον πειθαρχικό έλεγχο. " Το παραδέχτηκε...Η κίτρινη ήταν απόλυτα σωστή βάσει νόμου. ΕΝΟΣ πανηλήθιου νόμου όπως έγραψα και χθες που πρέπει να αλλάξει. Ο φαν πέρσι πλήρωσε τα νευράκια που είχε απ'το 1ο ημίχρονο.
Λέει..."Όπως θα έπρεπε να ?χε δείξει κάρτα στον Ντάνι Άλβες ή τον Αμπιντάλ και φυσικά στον Μέσι όταν μάζεψε τη μπάλα με το χέρι" Δεν θυμάμαι καν αυτές τις φάσεις...αν τον βρεις ή τις βρεις ο ίδιος πες μου να σου πω...ΑΝ μιλάει για το διώξιμο το καθαρό του Άλβες και μετά το δίπλωμα του νασρί δεν έχω κτλβ αν το έκανε επιτειδες ή οχι. Αν το εκανε επίτειδες ως γνωστο λαμογιο ο ντανι αλβες θα επρεπε να φάει κίτρινη αν και το 95% των διαιτητών δεν θα την έδιναν γιατι το εκανε πολύ επαγγελματικά ΑΝ το έκανε επιτειδες. Την φάση του Αμπιντάλ δεν τη θυμάμαι. Ούτε το χέρι του Μέσσι θυμάμαι. Εκτός αν λέει ενα στοπάρισμα του στο 2ο ημίχρονο που δώθηκε χέρι ενώ ειχε κοντρολάρει καθαρά με των ώμο. ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ ΠΗΛΟΪΔΟΧΤΥΠΗΜΕΝΟΣ...Εμείς μιλάμε για φάσεις μαρς δλδ κανονικό γκολ στο Λονδίνο,πέναλτι στο Μέσσι,αποβολη Φαν πέρσι,αποβολή Κοσιελνί και αυτός πήγε στις κίτρινες...Να βρω και εγώ δλδ πως έγινε θαυμα και ο γουιλσιρ τελειωσε ματς με μια κίτρινη που πάει με την σκαριά 1-2 φορές...Είπαμε ΧΕΛΑΚΗΣ-ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ σημειώσατε 2πλο...
ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΔ

Για το χτύπημα που λες εσύ μίλησα παραπάνω. Το να μου λες πως αυτο που έκανε είναι ΑΠΟΒΟΛΗ είναι δείγμα της ΜΑΛΑΚΙΝΣΗΣ ή ΤΥΦΛΩΣΗΣ...Φοβάμαι πως είναι μεταδοτικό στους πηλοϊδοχτυπημένος. Έχεις το ακαταλόγιστο όμως,εδώ δεν θεωρείς πέναλτι το μάζεμα ποδιών μέσα στη περιοχή νοσταλγέ του Γκοϊγκοετσεα...

tc-g6
10-03-2011, 15:38
χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!! respect zoup! πρεπει μλκς αυτες οι κοντρες να γινουν live και να καταγραφουν σε καμερα, θα χεστουμε στο ταληρο...

DON
10-03-2011, 15:49
ρε δε 'πα να του φτιάξουν 10 βιντεάκια...
το παιδί ειναι ο ορισμός του άμπαλου...του παίκτη δεκαετίας 80...
ΑΜΠΑΛΟΣ ΟΛΚΗΣ... δεν γίνεται να έχεις στο πάγκο παβλιουτσένκο και ντεφοε και να παίζει σχεδόν συνέχεια το φλαμίνγκο.

ΠΑΜΕ τώρα και στον ΤΥΦΛΟ ή ΜΑΛΑΚΑ Π. Διαμαντόπουλο...Είναι μόδα. Θα μιλάει ο Χελάκης και ο Σαμπράκος για μπάσκετ και θα λένε "Όταν παίξει ο Μητσογκάλης(don ataka) τα ΞΑΝΑΛΕΜΕ" και ο Διαμαντόπουλος για ποδόσφαιρο...αχαχαχα

ΑΝ μιλάει για το διώξιμο το καθαρό του Άλβες και μετά το δίπλωμα του νασρί δεν έχω κτλβ αν το έκανε επιτειδες ή οχι. Αν το εκανε επίτειδες ως γνωστο λαμογιο ο ντανι αλβες θα επρεπε να φάει κίτρινη αν και το 95% των διαιτητών δεν θα την έδιναν γιατι το εκανε πολύ επαγγελματικά ΑΝ το έκανε επιτειδες.

Για το χτύπημα που λες εσύ μίλησα παραπάνω. Το να μου λες πως αυτο που έκανε είναι ΑΠΟΒΟΛΗ είναι δείγμα της ΜΑΛΑΚΙΝΣΗΣ ή ΤΥΦΛΩΣΗΣ...

1ον Προφανώς ζουπάκο όταν είναι η δική σου άποψη κόντρα στην δική μου και εγώ έχω τις "πλάτες" του ΧΑΡΙ ΡΕΝΤΝΑΠ που βάζει μέσα τον Κράουτς εσύ ΡΟΥΦΑ ΤΟ ΤΡΟΜΠΟΝΙ. Λογικό να μην σε πείθουν τα βίντεο αφού πας να γίνεις νέος Seibutis, σε λίγο καιρό σε βλέπω να μας λες "ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΑΝΚΑΝ ΤΟΝ ΑΠΑΤΕΩΝΑ". Σε καλό δρόμο είσαι ΠΑΛΑΒΕ.

Επίσης επειδή είσαι ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΟΣ ο Π. Διαμαντόπουλος ξεκίνησε ως ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ρεπόρτερ και είναι και προπονητής ή παίκτης σε ομάδα στο τοπικό πειραιά. ΑΣΧΕΤΕ ΤΡΕΛΕ.

Μετά "δεν κατάλαβες αν το έκανε επίτηδες"..Προτείνω να βάλεις την 6η αίσθηση σου αυτή ντε που μέσα σε 1.3525 δευτερόλεπτα ανέλυσε την ψυχοσύνθεση του Βαν Πέρσι και σε έκανε 100% σίγουρο ότι το έκανε επίτηδες και καλώς αποβλήθηκε κτλ...ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ. ΚΟΤΑ. "Το έκανε επαγγελματικά, το 95% των διαιτητών κτλ"...ΡΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ, ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΡΗΞΕΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΒΑΝ ΠΕΡΣΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΧΤΥΠΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ???

ΛΕΕΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ή ΟΧΙ?


ΚΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*GrimReaper*
10-03-2011, 15:56
Είναι κρίμα να μην αντικαταστήσεις τον κύριο ΝΙΝΙΑΔΗ στο σκαουτινγκ του Θρύλου...Μα πρόεδρε δες εδώ στο yt βρήκα 4 βιντεάκια

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

υ.γ συμφωνω με ζουπ για κραουτς..δλδ ημαρτον. Εχετε δει ολοκληρο ματς της τοττεναμ η μονο στιγμιοτυπα βλεπετε? Ειναι ψηλος οκ βαζει γκολ με κεφαλια και με σουτ...Ειναι σκορερ δεν λεω! Αλλα οχι και παικταρας με τεχνικη...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

υ.γ2 Ντον! σε ετσουξε πολυ η αποβολη τελικα!! Αλλιως θα το ειχες σταματησει αυτο το θεμα!! Σχετικα με τις υπολοιπες κιτρινες...αμα βρεις τις φασεις καλως να τις δουμε και να τις σχολιασουμε. Τωρα ουτε εγω τις θυμαμαι να σε πω.

DON
10-03-2011, 16:01
υ.γ συμφωνω με ζουπ για κραουτς..δλδ ημαρτον. Εχετε δει ολοκληρο ματς της τοττεναμ η μονο στιγμιοτυπα βλεπετε? Ειναι ψηλος οκ βαζει γκολ με κεφαλια και με σουτ...Ειναι σκορερ δεν λεω! Αλλα οχι και παικταρας με τεχνικη...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

υ.γ2 Ντον! σε ετσουξε πολυ η αποβολη τελικα!! Αλλιως θα το ειχες σταματησει αυτο το θεμα!! Σχετικα με τις υπολοιπες κιτρινες...αμα βρεις τις φασεις καλως να τις δουμε και να τις σχολιασουμε. Τωρα ουτε εγω τις θυμαμαι να σε πω.

υ.γ. ρε ΠΟΙΟΣ τον είπε παικταρά με τεχνική? ΠΟΙΟΣ είπε ότι είναι το προσόν του? Αλλά μιλάμε για παίκτη 2 μέτρα με τεχνική ΣΑΦΩΣ καλύτερη ακόμα και απο τον John Carew που είναι ΓΝΩΣΤΟΣ για την τεχνική του σε συνδυασμό με το ύψος του. Το να λες ΑΜΠΑΛΟ τον Κράουτς είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

υ.γ.2 Δεν με έτσουξε η αποβολή. Η ΚΟΤΑ Ο ΖΟΥΠΑΚΟΣ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ και μόνο με αυτόν το συνεχίζω μέχρι να αποφασίσει να φυτρώσει πάλι τα @@ τα Ολυμπιακά που έχει και να μιλήσει σαν ΑΝΤΡΑΣ.

zouparos
10-03-2011, 16:05
1ον Προφανώς ζουπάκο όταν είναι η δική σου άποψη κόντρα στην δική μου και εγώ έχω τις "πλάτες" του ΧΑΡΙ ΡΕΝΤΝΑΠ που βάζει μέσα τον Κράουτς εσύ ΡΟΥΦΑ ΤΟ ΤΡΟΜΠΟΝΙ. Λογικό να μην σε πείθουν τα βίντεο αφού πας να γίνεις νέος Seibutis, σε λίγο καιρό σε βλέπω να μας λες "ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΑΝΚΑΝ ΤΟΝ ΑΠΑΤΕΩΝΑ". Σε καλό δρόμο είσαι ΠΑΛΑΒΕ.

Αλλάζεις τα λόγια μου!! Σου είπα ποτέ πως αν ήμουν προπονητής θα ήθελα 11 παικταράδες στην ομάδα μου??? Εγώ δεν χαρακτήρισα ΑΛΕΠΟΥ ΠΟΝΗΡΗ τον ρεντναπ?? Πιστεύεις πως δεν θα ήθελα στην ομάδα μου παίκτες ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ τα πάντα για την ΟΜΑΔΑ τους?? Λες να μην ήθελα Κράουτς,Γκατούζο,Πάντο,Μοντεστό,Παρκ ζι σουνγκ,Κάουτ κτλ κτλ κτλ κτλ χιλιαδες??? Άλλο αυτό και άλλο αν είναι ΑΜΠΑΛΟΣ ο κράουτς...Είναι υπερχρήσιμος,ίσως να τον επέλεγα στην ομάδα μου αλλά είναι ΑΜΠΑΛΟΣ πως να το κάνουμε?? Τον τρώμε στη μούρη τουλάχιστον μια πενταετία παίζοντας διπλα σε παικταραδες και έχει βάλει 2 εκπληκτικά ψαλιδάκια ως κάτι το ξεχωριστό. Ο ντιόγκο 1 χρόνο έκανε πιο "ντελικάτα" πράγματα στην Ευρώπη. Δεν είπα "ελα μωρέ τον κράουτς τον παίκτη" ως αξία αλλά ως μπάλα. ΕΙΝΑΙ Ο ΑΜΠΑΛΟΣ...

Επίσης επειδή είσαι ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΟΣ ο Π. Διαμαντόπουλος ξεκίνησε ως ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ρεπόρτερ και είναι και προπονητής ή παίκτης σε ομάδα στο τοπικό πειραιά. ΑΣΧΕΤΕ ΤΡΕΛΕ.

Ποδοσφαιρικός ρεπόρτερ...Άρα ο Σταύρος Καρυάκατζης ΞΕΡΕΙ μπάσκετ...ΩΡΑΙΟΣ...προπονητής σε τοπικό πειραιά ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ...
σ.σ. Τον Διαμαντόπουλο τον πάω με χίλια αλλά αυτό που έγραψες πως είπε ήταν άστοχο και άκρως ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟ...Του βγήκε χολή δλδ,η επονομαζόμενη ΤΥΦΛΩΣΗ ή ΜΑΛΑΚΙΑ δλδ

Μετά "δεν κατάλαβες αν το έκανε επίτηδες"..Προτείνω να βάλεις την 6η αίσθηση σου αυτή ντε που μέσα σε 1.3525 δευτερόλεπτα ανέλυσε την ψυχοσύνθεση του Βαν Πέρσι και σε έκανε 100% σίγουρο ότι το έκανε επίτηδες και καλώς αποβλήθηκε κτλ...ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ. ΚΟΤΑ. "Το έκανε επαγγελματικά, το 95% των διαιτητών κτλ"...ΡΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ, ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΡΗΞΕΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΒΑΝ ΠΕΡΣΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΧΤΥΠΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ???
ΛΕΕΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ή ΟΧΙ?


ΟΧΙ 1000000% ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ. απλό!

......................

Red Hoops Statistics
Red Hoops Statistics
Threads: 474, Posts: 50,330, Members: 475, Active Members: 99
Welcome to our newest member, pantelis21


ΝΑΤΟΣ...ΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑ...Έλα φίλε Παντελή ΜΙΛΑ ΜΑΣ για το ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΤΟΝ ΜΕΣΣΙ ΣΤΟ 1ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ που ο ΝΤΟΝ που έχει φυτρωμενα ολυμπιακά @@ σε αντίθεση με μένα δεν θεωρεί πέναλτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DON
10-03-2011, 16:07
ΡΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ, ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΡΗΞΕΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΒΑΝ ΠΕΡΣΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΧΤΥΠΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ???
ΛΕΕΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ή ΟΧΙ?


ΟΧΙ 1000000% ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ. απλό!......................

Δεν έχω κάτι άλλο να πω. Εσύ αγόρι μου θα κάνεις τον seibutis μακρινή ανάμνηση.

zouparos
10-03-2011, 16:13
Δεν έχω κάτι άλλο να πω. Εσύ αγόρι μου θα κάνεις τον seibutis μακρινή ανάμνηση.

Ομιλείς εσύ που δεν θεωρείς πέναλτι το μάζεμα ποδιών μέσα στην περιοχή???
Α ΕΣΥ ΟΜΙΛΕΙΣ...

ΑΛΛΑΖΩ ΤΑ ΚΟΖΑ...Αν ήμουν DON και είχε κάνει τέτοιο μαρκάρισμα ο Αμπιντάλ πάνω στον Φάμπρεγκας μέσα στη περιοχή όπως έκαναν στον Μέσσι και έλεγα ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΘΑΡΟ ΠΕΝΑΛΤΙ
και στα καπάκια έλεγα
για ένα ΚΑΘΑΡΟ τάκλιν στη μπάλα που μετά του πήρε τα πόδια ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ!!!!

ΘΑ ήμουν μάγκας και όχι για ζουρλομανδύα...

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ,απ'τα 500 εκατομμύρια των τηλεθεατών που έβλεπαν το ματς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ θα σοκάρονταν αν έδειχνε τη βουλα στο 1ο ημίχρονο παρά αν πήγαινε στον ντάνι άλβες και του έδειχνε απευθείας κόκκινη...
http://3.bp.blogspot.com/_ZcxhgJV8ywg/THtWbAsFpTI/AAAAAAAAeJo/uSukncsyaXM/s1600/383209464_12d3131baa_o.png

DON
10-03-2011, 16:23
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ,απ'τα 500 εκατομμύρια των τηλεθεατών που έβλεπαν το ματς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ θα σοκάρονταν αν έδειχνε τη βουλα στο 1ο ημίχρονο παρά αν πήγαινε στον ντάνι άλβες και του έδειχνε απευθείας κόκκινη...

Ξέρεις που μπερδεύεσαι??? Στο ότι εγώ λέω πως ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ πέναλτι την φάση ενώ εσύ λες ότι ΕΙΝΑΙ ΧΤΥΠΗΜΑ εκτός φάσης-όχι στην μπάλα ΕΝ ΨΥΧΡΩ για να τον χτυπήσει αλλά λες ότι είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΧΤΥΠΗΜΑ και ότι το 95% των διαιτητών κτλ...Δηλαδή δεν λες ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ χτύπημα που θα ήτανε "σεβαστό" αλλά λες ότι ΕΙΝΑΙ χτύπημα εκτός φάσης αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ. Ε γι'αυτό σου λέω...

ΞΕΠΕΡΝΑΣ ΤΟΝ Seibutis.

zouparos
10-03-2011, 16:36
Ξέρεις που μπερδεύεσαι??? Στο ότι εγώ λέω πως ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ πέναλτι την φάση ενώ εσύ λες ότι ΕΙΝΑΙ ΧΤΥΠΗΜΑ εκτός φάσης-όχι στην μπάλα ΕΝ ΨΥΧΡΩ για να τον χτυπήσει αλλά λες ότι είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΧΤΥΠΗΜΑ και ότι το 95% των διαιτητών κτλ...Δηλαδή δεν λες ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ χτύπημα που θα ήτανε "σεβαστό" αλλά λες ότι ΕΙΝΑΙ χτύπημα εκτός φάσης αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ. Ε γι'αυτό σου λέω...

ΞΕΠΕΡΝΑΣ ΤΟΝ Seibutis.

Δεν είπα αυτό. Είπα ΔΕΝ ΞΕΡΩ. Αν ρωτάς εμένα πιστεύω πως ναι πήγε επίτειδες δυνατά ΠΑΝΩ του και αν έπρεπε να τον τιμωρήσει θα του έδινε το λιγότερο κίτρινη...ΑΠΛΟ.

Χτύπημα εκτός φάσης? Α δλδ εκει που περπάταγε ο αλβεζ κλώτσησε τον νασρί...γελάει το σύμπαν.

"Στο ότι εγώ λέω πως ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ πέναλτι την φάση"...Το ποιος ξεπερνά τον Σειμπούτις φαίνεται!!!!!
5Wbu6MnbH_0

DON
10-03-2011, 16:38
Δεν είπα αυτό. Είπα ΔΕΝ ΞΕΡΩ. Αν ρωτάς εμένα πιστεύω πως ναι πήγε επίτειδες δυνατά ΠΑΝΩ του και αν έπρεπε να τον τιμωρήσει θα του έδινε το λιγότερο κίτρινη...ΑΠΛΟ.

Χτύπημα εκτός φάσης? Α δλδ εκει που περπάταγε ο αλβεζ κλώτσησε τον νασρί...γελάει το σύμπαν.

Το ποιος ξεπερνά τον Σειμπούτις φαίνεται!!!!!


Τι πάει να πει ΔΕΝ ΞΕΡΩ ρε??? Εγώ σου βάζω την ΥΠΟΘΕΣΗ ότι πήγε ΕΠΙΤΗΔΕΣ και ενώ παίρνει την μπάλα με το ένα πόδι απο τον νασρί και η μπάλα έχει φύγει άρα πλέον είμαστε ΕΚΤΟΣ ΦΑΣΗΣ, με το άλλο πόδι ΤΟΝ ΚΛΟΤΣΑΕΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ.

ΑΝ ισχύει αυτό που λέω ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΑΣΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ?

επίσης εγώ έχω την άποψη μου για το πέναλτι. ΔΕΝ ήτανε. Επιτρέπεται?

μιγάδας
10-03-2011, 16:40
εδω που τα λεμε το ποδι του αμυντικου που ριχνει κατω τον μεσι ειναι εξω απο την περιοχη...στο 0.29 φαινεται. αλλα τα ποδια του μεσι ειναι μεσα στην περιοχη. ειναι ή δεν ειναι πεναλντι;; μπερδευτηκα...:p

zouparos
10-03-2011, 16:43
Δεν τον κλωτσάει. Του διπλώνει το πόδι. Του κάνει ψαλίδι ντονάκο.Όχι ότι ειναι καλύτερο ΑΝ το κάνει επιτειδες. Καμμία κλωτσια. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΑΣΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ...ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!!

Κοίτα και η κοπέλα μου λέει πως δεν υπήρχε πέναλτι στον Βενετίδη με τον ευθυμιάδη. Ο καθένας έχει μια λοκωτρυπίδα...

DON
10-03-2011, 16:45
Δεν τον κλωτσάει. Του διπλώνει το πόδι. Του κάνει ψαλίδι ντονάκο.Όχι ότι ειναι καλύτερο ΑΝ το κάνει επιτειδες. Καμμία κλωτσια. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΑΣΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ...ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!!

Κοίτα και η κοπέλα μου λέει πως δεν υπήρχε πέναλτι στον Βενετίδη με τον ευθυμιάδη. Ο καθένας έχει μια λοκωτρυπίδα...

ΨΑΛΙΔΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΒΑΣΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ???ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ? Είσαι ΤΡΕΛΟΣ.

Επίσης συγνώμη και πάλι που η δική μου κωλοτρυπίδα βλέπει τον μαρκάρισμα ΕΚΤΟΣ περιοχής. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ.

zouparos
10-03-2011, 16:45
εδω που τα λεμε το ποδι του αμυντικου που ριχνει κατω τον μεσι ειναι εξω απο την περιοχη...στο 0.29 φαινεται. αλλα τα ποδια του μεσι ειναι μεσα στην περιοχη. ειναι ή δεν ειναι πεναλντι;; μπερδευτηκα...:p

Πήγαινε στον οφθαλμίατρο ΕΣΥ αν βλέπεις στο 0.29 πόδι εκτος περιοχής.

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ...τα δειχνει ολα στο σλόου μόσιον και χάνεται η αίσθηση του live που είναι η δύναμη που τον πετάει κάτω καθώς και το πως "τρωει" την τρίπλα και τον πετά κάτω.

DON
10-03-2011, 16:46
Πήγαινε στον οφθαλμίατρο ΕΣΥ αν βλέπεις στο 0.29 πόδι εκτος περιοχής.

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ...τα δειχνει ολα στο σλόου μόσιον και χάνεται η αίσθηση του live που είναι η δύναμη που τον πετάει κάτω καθώς και το πως "τρωει" την τρίπλα και τον πετά κάτω.

ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΡΕ ΑΤΙΜΕ, ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΗΓΕΙΣ, ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΑΛΥΕΙΣ. Στο μόνο που είχες ΑΝ, ΕΦΟΣΟΝ, ΙΣΩΣ, ΑΑΑΜΑ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ είναι για τον Ντάνι Άλβες. ΠΑΛΑΒΕ!

zouparos
10-03-2011, 16:48
ΨΑΛΙΔΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΒΑΣΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ???ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ? Είσαι ΤΡΕΛΟΣ.

Επίσης συγνώμη και πάλι που η δική μου κωλοτρυπίδα βλέπει τον μαρκάρισμα ΕΚΤΟΣ περιοχής. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ.

oxi ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΌΤΑΝ
α) ειναι συνέχεια φάσης που διωχνει ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ την μπάλα
β) ΔΕΝ είσαι σίγουρος αν το έκανε επιτειδες.

"Επίσης συγνώμη και πάλι που η δική μου κωλοτρυπίδα βλέπει τον μαρκάρισμα ΕΚΤΟΣ περιοχής. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ. "
0:20-0:21 Είναι εκτός περιοχής ΣΩΣΤΑ
ΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΑΧΑΧ ΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

lamar
10-03-2011, 16:48
Δεν τον κλωτσάει. Του διπλώνει το πόδι. Του κάνει ψαλίδι ντονάκο.Όχι ότι ειναι καλύτερο ΑΝ το κάνει επιτειδες. Καμμία κλωτσια. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΑΣΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ...ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!!

Κοίτα και η κοπέλα μου λέει πως δεν υπήρχε πέναλτι στον Βενετίδη με τον ευθυμιάδη. Ο καθένας έχει μια λοκωτρυπίδα...

Το μαρκαρισμα δεν το εχω δει και ετσι εχω να κανω μια ερωτηση. Ειναι απο πισω το ψαλιδι - διπλωμα???

tc-g6
10-03-2011, 16:49
κλαιω απο τα γελια!!! συνεχιστε ρεεεεεεεε

zouparos
10-03-2011, 16:51
Το μαρκαρισμα δεν το εχω δει και ετσι εχω να κανω μια ερωτηση. Ειναι απο πισω το ψαλιδι - διπλωμα???

eίναι τάκλιν που τσιμπάει ΚΑΝΟΝΙΚΑ την μπάλα,την διώχνει και στη συνέχεια ΤΙ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΟ του παίρνει και τα πόδια...
Υπάρχει ΤΑΚΛΙΝ που να παίρνεις μόνο την μπάλα και να μην βρίσκεις στη συνέχεια τα πόδια?
Ε εκει στα πόδια του κάνει ψαλίδι. δλδ βρίσκεται το πόδι του νασρι αναμεσα στα δικά του. Τωρα αν το κανει επι τουτου ή οχι δεν ξερει κανεις. Εγώ πίστευω πως το κανεις επιτειδες.

DON
10-03-2011, 16:52
oxi ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΌΤΑΝ
α) ειναι συνέχεια φάσης που διωχνει ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ την μπάλα
β) ΔΕΝ είσαι σίγουρος αν το έκανε επιτειδες.

"Επίσης συγνώμη και πάλι που η δική μου κωλοτρυπίδα βλέπει τον μαρκάρισμα ΕΚΤΟΣ περιοχής. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ. "
0:20-0:21 Είναι εκτός περιοχής ΣΩΣΤΑ
ΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΑΧΑΧ ΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

α. εφόσον διώχνει την φάση με το ένα πόδι έχει τελειώσει η υπόθεση. Με το ΑΛΛΟ πόδι τον χτυπάει.
β. ΟΧΙ δεν είμαι σίγουρος. Ο μόνος σίγουρος είσαι εσύ για τον Βαν Πέρσι που του έκανες ψυχολογική αξιολόγηση και έκρινες. ΟΧΙ δεν είμαι σίγουρος ότι το έκανε επίτηδες ο ΑΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΟΔΙ.

bonus hint. ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ Η ΠΡΟΘΕΣΗ με κόκκινη. ΤΟ ΜΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ. ΑΣΧΕΤΕ και ΑΠΑΙΔΕΥΤΕ! Όταν αποβάλεις ένα παίκτη επειδή σήκωσε τα χέρια του σε διεκδίκηση κεφαλιάς τον αποβάλεις επειδή το έκανε όχι κρίνοντας ΑΝ το ήθελε.ΑΣΧΕΤΕ

ναι ρε αγόρι μου ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ? Εγώ το βλέπω ΕΚΤΟΣ περιοχής.

lamar
10-03-2011, 16:53
eίναι τάκλιν που τσιμπάει ΚΑΝΟΝΙΚΑ την μπάλα,την διώχνει και στη συνέχεια ΤΙ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΟ του παίρνει και τα πόδια...
Υπάρχει ΤΑΚΛΙΝ που να παίρνεις μόνο την μπάλα και να μην βρίσκεις στη συνέχεια τα πόδια?
Ε εκει στα πόδια του κάνει ψαλίδι. δλδ βρίσκεται το πόδι του νασρι αναμεσα στα δικά του. Τωρα αν το κανει επι τουτου ή οχι δεν ξερει κανεις. Εγώ πίστευω πως το κανεις επιτειδες.

Τι διαολο ρε, δεν γραφω καλα τα ελληνικα? Ειναι απο πισω ή οχι. Ας μου απαντησει καποιος...

DON
10-03-2011, 16:53
Το μαρκαρισμα δεν το εχω δει και ετσι εχω να κανω μια ερωτηση. Ειναι απο πισω το ψαλιδι - διπλωμα???

όχι...ΔΕΝ είναι σίγουρος βασικά. Κάτσε να βρεί την ψυχολογική-ιατροφαρμακευτική ανάλυση του Βαν Πέρσι να σου πει.

μιγάδας
10-03-2011, 17:05
Πήγαινε στον οφθαλμίατρο ΕΣΥ αν βλέπεις στο 0.29 πόδι εκτος περιοχής.


ρε σαπιε, επειδη με τσιτωσες, ΕΙΝΑΙ εκτος περιοχης το ποδι του αμυντικου. και φαινεται αν το παγωσεις στο 0.29. μαλακιες να λεμε;; αλλα αφου ο επιθετικος ειναι εντος περιοχης ειναι πεναλντι. αλλα το δεξι ποδι του αμυντικου ειναι ΕΚΤΟΣ.

zouparos
10-03-2011, 17:06
Τι διαολο ρε, δεν γραφω καλα τα ελληνικα? Ειναι απο πισω ή οχι. Ας μου απαντησει καποιος...

Δεν υπάρχει μαύρο ή ασπρο! Δεν ειναι από μπροστά σίγουρα. ειναι απο πισω κ πλαγια.

Α κατάλαβα τι έλεγε ο διαμαντόπουλος για τον Αμπιντάλ! Το πιάσιμο απ'το λαιμό στον Φαν πέρσι γιατί διαμαρτύρονταν για μια βουτια του γουιλσιρ...Μάλιστα...το ήθελε και αυτό κόκκινη...
Ως κλασσικός ΑΡΔ όμως δεν αναφέρει πουθενά πως μισό λεπτό ΜΕΤΑ γίνεται παρόμοια φάση...
αρα ή βγάζει 2 κόκκινες ή 2 κίτρινες ή τίποτα...

Ωραίος Παντελάκο Διαμαντόπουλε...
ΚΟΚΚΙΝΗ στον Αμπιντάλ, ΠΟΥΘΕΝΑ η επόμενη φάση στα λεγόμενα του
http://soccertvlive.blogspot.com/2011/03/video-van-persie-elbows-alves-should.html

ρε σαπιε, επειδη με τσιτωσες, ΕΙΝΑΙ εκτος περιοχης το ποδι του αμυντικου. και φαινεται αν το παγωσεις στο 0.29. μαλακιες να λεμε;; αλλα αφου ο επιθετικος ειναι εντος περιοχης ειναι πεναλντι. αλλα το δεξι ποδι του αμυντικου ειναι ΕΚΤΟΣ.

ΤΥΦΛΕ μιγάδα το πόδι του αμυντικού ΤΥΦΛΕ είναι 1μιση μέτρο. ΔΕΝ στέκεσαι στο 0,21 που φαινεται ΚΑΘΑΡΑ αλλά στο 0,29

Στο 0,29 λοιπον τυφλέ το μόνο που είναι εκτος περιοχής ειναι η πατουσα του ντιαμπι...ΌΛΟ το άλλο πόδι του είναι ΕΝΤΟΣ περιοχής. ΤΟ εχει απλώσει τυφλέ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ...
Και δεν τον βρίσκει με την πατούσα του ΤΥΦΛΕ αλλά με το γόνατο και παραπάνω που είναι ΚΑΘΑΡΑ εντός περιοχής όπως ΚΑΙ ΟΛΟΣ ο μέσσι...

ΓΚΕΓΚΕ τυφλέ???

μιγάδας
10-03-2011, 17:11
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα. συγγνωμη που δεν ειμαι καλος στην ανατομια......χαχαχαχαχαχα. νταξει πες το κι ετσι....και την πουτανα μου μεσα, ειπα οτι ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΑΛΝΤΙ.......φαντασματα βλεπεις....:p

Red Unity
10-03-2011, 17:12
ρε σαπιε, επειδη με τσιτωσες, ΕΙΝΑΙ εκτος περιοχης το ποδι του αμυντικου. και φαινεται αν το παγωσεις στο 0.29. μαλακιες να λεμε;; αλλα αφου ο επιθετικος ειναι εντος περιοχης ειναι πεναλντι. αλλα το δεξι ποδι του αμυντικου ειναι ΕΚΤΟΣ.
αφού συμφωνείς ότι είναι πεναλτί με τον ζουπ γιατί παρεμβαίνεις τώρα;; μη τους χαλάς τον ειρμό.

zouparos
10-03-2011, 17:12
bonus hint. ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ Η ΠΡΟΘΕΣΗ με κόκκινη. ΤΟ ΜΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ.

ΑΥΤΟ που έγραψες είναι ΑΣΤΕΙΟ...

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα. συγγνωμη που δεν ειμαι καλος στην ανατομια......χαχαχαχαχαχα. νταξει πες το κι ετσι....και την πουτανα μου μεσα, ειπα οτι ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΑΛΝΤΙ.......φαντασματα βλεπεις....:p

καλα σου λέει ρε ο ρεντ γιουνάιτι...αφου λες ότι ειναι ΠΕΝΑΛΤΙ όπως κάθε λογικός άνθρωπος επι γης τι με τσιτώνεις??:p

ΜΠΡΑΒΟ μιγαδάκο τώρα τελευταια(1-2 μέρες μην το παιρνεις πάνω σου) γράφεις και τα εξηγείς ωραία στα διάφορα θέματα...

Και δεν ειναι υπερ σου το ότι λες πως είναι πέναλτι! ΣΩΠΑ! Είναι σαν να μου λες πως η ρίζα του 16 δεν ειναι το 8 αλλα το 4:)

Red Unity
10-03-2011, 17:17
Και δεν ειναι υπερ σου το ότι λες πως είναι πέναλτι! ΣΩΠΑ! Είναι σαν να μου λες πως η ρίζα του 16 δεν ειναι το 8 αλλα το 4:)
με πέθανες.....

DON
10-03-2011, 17:18
ΑΥΤΟ που έγραψες είναι ΑΣΤΕΙΟ...

e ακριβώς επειδή τους κανονισμούς εσύ τους βρίσκεις ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ αστείους και όποτε θες "αστείους αλλά ισχύουν", επειδή ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ είσαι 100% σίγουρος και όποτε θες ΑΝ,ΙΣΩΣ, ΕΦΟΣΟΝ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ γι'αυτό λέω και εγώ ότι είσαι ΤΡΕΛΟΣ.

Τελευταία φορά θα στο πω.

Πλέον στο ποδόσφαιρο έχει καταργηθεί ο κανονισμός περί ΠΡΟΘΕΣΗΣ. Είτε μιλάμε για αγκωνιά, χέρι, πέναλτι ΟΤΙ ΘΕΣ. Δεν υπάρχει η ΠΡΟΘΕΣΗ.

zouparos
10-03-2011, 17:21
ΑΝ έρθω με τα 2 πόδια σαν τον κάραγκερ και πηδήξεις από πάνω πιστεύεις πως δεν θα φάω κίτρινη??

Δεν υπάρχει τάκλιν καθαρό ΒΑΣΗ φυσικής...δεν γίνεται να βρεις μόνο μπάλα χωρίς το σώμα του αντιπάλου. ΑΠΛΑ δε γίνεται.

Αν θες να μας περάσεις εκτός φάσης του ντάνι άλβες που κανει τακλιν κ παιρνει την μπάλα,τι να πουμε για του φαν πέρσι στον ντάνι άλβες που το έθαψε ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΡΔ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ στην ποδοσφαιρική του ανάλυση???

σ.σ. κανένα απ'ολα αυτα δεν ειναι κόκκινες για μένα. και βάση κανονισμών να τα πάρεις κόκκινες και οι 2,όχι η 1 όπως μας ενημέρωσε η κος ΠΔ

lamar
10-03-2011, 17:28
Επειδη μου μυριζει βρωμια εδω, θα ψαξω να δω ολο το ματς.

Ζουπ, αν το μαρκαρισμα του Αλβες ειναι κοκκινη και του Αμπινταλ επισης, ΑΛΛΑΞΕ ΠΛΑΝΗΤΗ. Γιατι αν αλλαξεις χωρα θα σε βρω.

Υ.Γ Αν ο Μπουζακα, δωσει την κοκκινη στον Αμπινταλ, ετσι οπως λες, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ο Φαν Περσι να εκανε το ιδιο πραγμα γνωριζοντας οτι πριν απο ενα λεπτο εχει βγει με κοκκινη παικτης της Μπαρτσα. Οποτε αυτο το επιχειρημα ειναι για τον ΜΠΟΥΤΖΟ!!!

Τωρα αρχιζω το ψαξιμο, για να το κατεβασω.

DON
10-03-2011, 17:30
Αν θες να μας περάσεις εκτός φάσης του ντάνι άλβες που κανει τακλιν κ παιρνει την μπάλα,τι να πουμε για του φαν πέρσι στον ντάνι άλβες που το έθαψε ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΡΔ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ στην ποδοσφαιρική του ανάλυση???

σ.σ. κανένα απ'ολα αυτα δεν ειναι κόκκινες για μένα. και βάση κανονισμών να τα πάρεις κόκκινες και οι 2,όχι η 1 όπως μας ενημέρωσε η κος ΠΔ

Λοιπόν επειδή σ'αρέσουν και τα βίντεο εδώ το βίντεο

http://dai.ly/hmQbzZ

και η πραγματικότητα έχει ως ΕΞΗΣ :

Ο Ντάνι Άλβεζ με τάκλιν με το δεξί πόδι ΑΠΟ ΠΙΣΩ παίρνει καθαρά την μπάλα και στην ΣΥΝΕΧΕΙΑ της φάσης ΑΠΟ ΠΙΣΩ κλωτσάει ΕΝ ΨΥΧΡΩ τον Νασρί με το αριστερό πόδι. Είναι ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΗ αποβολή με κόκκινη κάρτα και το σκορ 0-0 και πριν γίνει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο απο όσα συζητάμε στον αγώνα.

Αυτή είναι η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. Αλλά τι να περιμένω απο σένα. Εσύ πρέπει να κάνεις ψυχογράφημα του παίκτου για να είσαι 100% σίγουρος πάλι. Άντε ψυχανάλυσε το μου.

lamar
10-03-2011, 17:36
Ρεεεεεεεεεεεεε. ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ?????????

Πραγματικα ντροπη σου ζουπαρε. Εισαι το τερας της παραπληροφορησης.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΗΣ. Μαρκαρισμα ΑΠΟ ΠΙΣΩ, με το οποιο κλειδωνει με τα δυο του ποδια τον αντιπαλο, ειναι ΠΟΡΦΥΡΗ, οχι κοκκινη.

Ρε συ don εχεις και του Αμπινταλ για να μην κατεβαζω τσαμπα ολοκληρο το ματς?

zouparos
10-03-2011, 17:38
επιτελους βρηκαμε τη φαση,ωραιος!!

Eσύ αυτό το μαρκάρισμα το λες για κόκκινη κάρτα??? δλδ όπως το βλέπεις σε κανονική ροή το θεωρείς κόκκινη?αχαχαχα εγώ ούτε φάουλ.

Λεσ κλωτσάει εν ΨΥΧΡΩ όταν αυτο που θεωρείς κλωτσία βρίσκει τον Νασρί στο αριστερό του πόδι αλλά αυτός μετά πιάνει και σφασάζει για ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥ ΠΟΔΙ...Μήπως σε ξεβρακώνει ο ίδιος ο Νασρί?? Ο νασρί πονάει για το δίπλωμα του δεξιου του ποδιου που ΑΝ έγινε επιτειδες είναι για κίτρινη το πολύ. Εγώ παίζεται θα έδειχνα και θα έλεγα στον άλβες "παιξε πιο ηρεμα". ΑΥΤΟ...

@lamar
"Αν ο Μπουζακα, δωσει την κοκκινη στον Αμπινταλ, ετσι οπως λες, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ο Φαν Περσι να εκανε το ιδιο πραγμα γνωριζοντας οτι πριν απο ενα λεπτο εχει βγει με κοκκινη παικτης της Μπαρτσα. Οποτε αυτο το επιχειρημα ειναι για τον ΜΠΟΥΤΖΟ!!!"

αυτο δεν μπορεί να το ξέρεις. για τον βλάκα τον φαν πέρσι μιλάμε. Για μένα τόσο η αντίδραση του αμπιντάλ όσο και του φαν πέρσι είναι κίτρινες.

@lamar na i fasi tou abidal http://soccertvlive.blogspot.com/2011/03/video-abidal-grabbed-van-persie-neck.html

DON
10-03-2011, 17:40
ζουπάκο στο είπα...δεν μπορώ να ασχοληθώ άλλο...τραγικό ματς ο νίελσεν με 21 αξιολόγηση και ντάμπλ-ντάμπλ, 100% αποβολή του βαν πέρσι, δεν ξέρεις για τον βαν πέρσι, πέναλτι του μέσσι τα πάντα όλα λέμε όλα όλα όλα...ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.

zouparos
10-03-2011, 17:40
Ρεεεεεεεεεεεεε. ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ?????????
Πραγματικα ντροπη σου ζουπαρε. Εισαι το τερας της παραπληροφορησης.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΗΣ. Μαρκαρισμα ΑΠΟ ΠΙΣΩ, με το οποιο κλειδωνει με τα δυο του ποδια τον αντιπαλο, ειναι ΠΟΡΦΥΡΗ, οχι κοκκινη.


mono τη φαντασία σου είναι ο ορισμός της ΚΟΚΚΙΝΗΣ...

ζουπάκο στο είπα...δεν μπορώ να ασχοληθώ άλλο...τραγικό ματς ο νίελσεν με 21 αξιολόγηση και ντάμπλ-ντάμπλ, 100% αποβολή του βαν πέρσι, δεν ξέρεις για τον βαν πέρσι, πέναλτι του μέσσι τα πάντα όλα λέμε όλα όλα όλα...ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.

τι αξιολόγηση και πουτσες μπλε αυτα ειναι για εσας. αξιολογηση και πουτσες μπλε. αυτη η μλκ που εφυηραν η αξιολόγηση δε θα έδειχνε σε ματς τον χριστοδουλου ή τον σιγαλα πάνω απο 10 ΠΟΤΕ!!
Αυτη η αξιολόγηση έδειχνε σε 5 λεπτά τον Μπορούση κοντά στο 15. χαζός ο Ίβκοβιτς δεν την έβλεπε.
100% αποβολη του φαν περσι,100% πεναλτι στο μέσσι τι να κανουμε αφου ειναι?? του ειχε ηδη χαριστει αλλωστε

*GrimReaper*
10-03-2011, 17:50
ΛΟΙΠΟΝ για να μην ακουω και βλεπω μαλακιες!!!!

Το μαρκαρισμα του αλβεζ ειναι ΚΙΤΡΙΝΗ!!! ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΟΚΚΙΝΗ!!! ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΛΑΔΕΥΕΙ!-ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΑΡΑΕΙ!! Απλα του κλειδωνει τα ποδια!!! Ντον εισαι απιστευτα υπερβολικος!! ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ!!! και του αμπινταλ το ιδιο...και αυτο κιτρινη...

υ.γ απορω που κανετε σαν τρελοι για την κοκκινη στον βαν φετος (και καλα για να πεχτει ωραιο και ισαξιο παιχνιδι 11vs11), αλλα φωναζετε για κοκκινες στην μπαρτσα...τελικα θελετε η δεν θελετε 11vs11?....χαχαχα Τελικα αυτο που θελετε ειναι να μειωσετε την μπαρτσα η την νικη της αλλα λυπαμαι δν τα καταφερνετε!

lamar
10-03-2011, 17:52
επιτελους βρηκαμε τη φαση,ωραιος!!

Eσύ αυτό το μαρκάρισμα το λες για κόκκινη κάρτα??? δλδ όπως το βλέπεις σε κανονική ροή το θεωρείς κόκκινη?αχαχαχα εγώ ούτε φάουλ.

Λεσ κλωτσάει εν ΨΥΧΡΩ όταν αυτο που θεωρείς κλωτσία βρίσκει τον Νασρί στο αριστερό του πόδι αλλά αυτός μετά πιάνει και σφασάζει για ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥ ΠΟΔΙ...Μήπως σε ξεβρακώνει ο ίδιος ο Νασρί?? Ο νασρί πονάει για το δίπλωμα του δεξιου του ποδιου που ΑΝ έγινε επιτειδες είναι για κίτρινη το πολύ. Εγώ παίζεται θα έδειχνα και θα έλεγα στον άλβες "παιξε πιο ηρεμα". ΑΥΤΟ...

@lamar
"Αν ο Μπουζακα, δωσει την κοκκινη στον Αμπινταλ, ετσι οπως λες, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ο Φαν Περσι να εκανε το ιδιο πραγμα γνωριζοντας οτι πριν απο ενα λεπτο εχει βγει με κοκκινη παικτης της Μπαρτσα. Οποτε αυτο το επιχειρημα ειναι για τον ΜΠΟΥΤΖΟ!!!"

αυτο δεν μπορεί να το ξέρεις. για τον βλάκα τον φαν πέρσι μιλάμε. Για μένα τόσο η αντίδραση του αμπιντάλ όσο και του φαν πέρσι είναι κίτρινες.

@lamar na i fasi tou abidal http://soccertvlive.blogspot.com/2011/03/video-abidal-grabbed-van-persie-neck.html

Ωραια,

Πρωτον για την φαση του Αλβες τα εγραψα απο πανω. Και συπληρωνω για να τελειωνουμε.
"Θεε μου σε παρακαλω, θελω με τον επομενο αντιπαλο που θα κληρωθει η Μπαρτσα να γινει η ιδια φαση ακριβως με τον αντιστοιχο παικτη αμυντικο να κανει το ιδιο στον Μεσσι. Μονο αυτο, τιποτα αλλο.

Παμε τωρα στην φαση του Αμπινταλ, ο κανονισμος λεει, (επειδη παμε με το γραμμα του, βλεπε αποβολη Φαν Περσι), οτι οποιαδηποτε αποπειρα βιαιοπραγιας εναντι αντιπαλου, τιμωρειται με κοκκινη καρτα.

Ο Αμπινταλ σιγουρα δεν πιανει απο το λαιμο τον φαν Περσι, για να του πει ποσο τον αγαπαει....

Αρα κυριε Μπουζακα (μουνοπανο), εχουμε στο πρωτο ημιχρονο, ενα πεναλτι καθαρο που δεν δινεις στην Μπαρτσελονα και δυο κοκκινες υπερ της Αρσεναλ τις οποιες τις καταπινεις.

Μαλλον ειχε δικιο Βενγκερ και εγω, που ειπα χωρις να εχω δει το ματς, οτι δεν βαλανε τυχαια τον συγκεκριμενο ρεφερι.

Αλλο πραγμα η στιγμιαια ευνοια ή αδικια (πεναλτι), και αλλο μια διαρκης, (10 παικτες για 65 λεπτα, 9 παικτες για 45).

ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΠΑΝΤΑ.

ΛΟΙΠΟΝ για να μην ακουω και βλεπω μαλακιες!!!!

Το μαρκαρισμα του αλβεζ ειναι ΚΙΤΡΙΝΗ!!! ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΟΚΚΙΝΗ!!! ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΛΑΔΕΥΕΙ!-ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΑΡΑΕΙ!! Απλα του κλειδωνει τα ποδια!!! Ντον εισαι απιστευτα υπερβολικος!! ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ!!! και του αμπινταλ το ιδιο...και αυτο κιτρινη...

υ.γ απορω που κανετε σαν τρελοι για την κοκκινη στον βαν φετος (και καλα για να πεχτει ωραιο και ισαξιο παιχνιδι 11vs11), αλλα φωναζετε για κοκκινες στην μπαρτσα...τελικα θελετε η δεν θελετε 11vs11?....χαχαχα Τελικα αυτο που θελετε ειναι να μειωσετε την μπαρτσα η την νικη της αλλα λυπαμαι δν τα καταφερνετε!

Καλα, για να μην ακους ή βλεπεις μαλακιες, πηγαινε δες τον κανονισμο. Δεν μιλαει ουτε για κλαδεμα ουτε για ποτισμα. Μιλαει και λεει οτι οποιοδηποτε μαρκαρισμα γινεται απο πισω με τα δυο ποδια, ειναι κοκκινη.

Στα τρυφερα μας η Μπαρτσα και η νικη της. Αλλα δεν θα μας βγαλετε εσεις στραβους, οταν μαλιστα απο οτι φαινεται δεν ξερετε καν τους κανονισμους.

zouparos
10-03-2011, 17:59
Ωραια,

Πρωτον για την φαση του Αλβες τα εγραψα απο πανω. Και συπληρωνω για να τελειωνουμε.
"Θεε μου σε παρακαλω, θελω με τον επομενο αντιπαλο που θα κληρωθει η Μπαρτσα να γινει η ιδια φαση ακριβως με τον αντιστοιχο παικτη αμυντικο να κανει το ιδιο στον Μεσσι. Μονο αυτο, τιποτα αλλο.

Έχει γίνει άπειρες φορές...;)

Παμε τωρα στην φαση του Αμπινταλ, ο κανονισμος λεει, (επειδη παμε με το γραμμα του, βλεπε αποβολη Φαν Περσι), οτι οποιαδηποτε αποπειρα βιαιοπραγιας εναντι αντιπαλου, τιμωρειται με κοκκινη καρτα.

Ο Αμπινταλ σιγουρα δεν πιανει απο το λαιμο τον φαν Περσι, για να του πει ποσο τον αγαπαει....

Αρα κυριε Μπουζακα (μουνοπανο), εχουμε στο πρωτο ημιχρονο, ενα πεναλτι καθαρο που δεν δινεις στην Μπαρτσελονα και δυο κοκκινες υπερ της Αρσεναλ τις οποιες τις καταπινεις.

Όχι...έχουμε 2 κόκκινες(για του αμπινταλ συμφωνω για του αλβεζ καθολου). την κόκκινη 1 λεπτο μετα του αμπινταλ στον φαν περσι??? που πηγε αυτη ρε λαμαρ???
Μαλλον ειχε δικιο Βενγκερ και εγω, που ειπα χωρις να εχω δει το ματς, οτι δεν βαλανε τυχαια τον συγκεκριμενο ρεφερι.

Αλλο πραγμα η στιγμιαια ευνοια ή αδικια (πεναλτι), και αλλο μια διαρκης, (10 παικτες για 65 λεπτα, 9 παικτες για 45).

ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΠΑΝΤΑ.

Ο βενγκερ έχει ξεκουτιανει αστον...φέρνει Χ με τη σάντερλαντ που θα τον έφερνε 1ον και αυτος μιλα για την διαιτησια...η οποια επειδη ειδα το ματς τον αδίκησε σε ενα ανυπαρκτο οφσαιντ που λογικά εβγαζε γκολ...

ΑΡΑ συνολικά ΣΕ 2 ΜΑΤΣ ΈΧΟΥΜΕ ΑΝ ΤΑ ΒΑΛΩ ΟΟΟΟΛΑ
ΥΠΕΡ ΑΡΣΕΝΑΛ...
1 ΓΚΟΛ κανονικό
1 πέναλτι κανονικό
1 κόκκινη φαν πέρσι απ'ευθειας
ΥΠΕΡ μπαρτσελόνα
1 κόκκινη σε αμπινταλ
1 κόκκινη σε ντανι αλβεζ

Ποιος είναι ευνοημένος λαμαρ???:)

lamar
10-03-2011, 18:01
ΑΡΑ συνολικά ΣΕ 2 ΜΑΤΣ ΈΧΟΥΜΕ ΑΝ ΤΑ ΒΑΛΩ ΟΟΟΟΛΑ
ΥΠΕΡ ΑΡΣΕΝΑΛ...
1 ΓΚΟΛ κανονικό
1 πέναλτι κανονικό
1 κόκκινη φαν πέρσι απ'ευθειας
ΥΠΕΡ μπαρτσελόνα
1 κόκκινη σε αμπινταλ
1 κόκκινη σε ντανι αλβεζ

Ποιος είναι ευνοημένος λαμαρ???:)

Δεν ξερω εσυ θα μου πεις. οταν θα ειχε η Αρσεναλ, ενα ολοκληρο ημιχρονο με παικτη παραπανω, και τελικα επαιξε με παικτη λιγοτερο, ποιος ειναι?

*GrimReaper*
10-03-2011, 18:03
Καλα, για να μην ακους ή βλεπεις μαλακιες, πηγαινε δες τον κανονισμο. Δεν μιλαει ουτε για κλαδεμα ουτε για ποτισμα. Μιλαει και λεει οτι οποιοδηποτε μαρκαρισμα γινεται απο πισω με τα δυο ποδια, ειναι κοκκινη.

Στα τρυφερα μας η Μπαρτσα και η νικη της. Αλλα δεν θα μας βγαλετε εσεις στραβους, οταν μαλιστα απο οτι φαινεται δεν ξερετε καν τους κανονισμους.

καλα αμα ησουν εσυ με μια σφυριχτρα στο χερι ουτε ball-boys δεν θα υπηρχαν

υ.γ να πας στο κοντινοτερο αστυνομικο τμημα και να ζητησεις τις κλησεις που σου αναλογουν για ολα τα κοκκινα φαναρια που εχεις περασει...για ολους τους μονοδρομους που εχεις μπει...για ολα τα παρανομα παρκαρισματα που εχεις κανει...για ολες τις φορες που ανεβηκες στην μηχανη χωρις κρανος κτλπ κτλπ αφου εισαι τοσο φαν του γραμματος του νομου

αυτο το πραμα ΔΕΝ ειναι κοκκινη....

zouparos
10-03-2011, 18:07
Δεν ξερω εσυ θα μου πεις. οταν θα ειχε η Αρσεναλ, ενα ολοκληρο ημιχρονο με παικτη παραπανω, και τελικα επαιξε με παικτη λιγοτερο, ποιος ειναι?

Εγω λοιπόν παίρνωντας τα ΧΡΟΝΙΚΑ όπως θες σου λέω πως με 0-2 στο Λονδίνο φινιτο λα μουζικα πασατο λα φιεστα...

Έβαλα όλες τις φάσεις δεχόμενος την κόκκινη στον άλβεζ που δεν την θεωρώ και έκανα το ρεζουμε.

Το ρεζουμε είναι αυτό...

ΑΡΑ συνολικά ΣΕ 2 ΜΑΤΣ ΈΧΟΥΜΕ ΑΝ ΤΑ ΒΑΛΩ ΟΟΟΟΛΑ
ΥΠΕΡ ΑΡΣΕΝΑΛ...
1 ΓΚΟΛ κανονικό
1 πέναλτι κανονικό
1 κόκκινη φαν πέρσι απ'ευθειας
ΥΠΕΡ μπαρτσελόνα
1 κόκκινη σε αμπινταλ
1 κόκκινη σε ντανι αλβεζ

Όλοι πάνω κάτω(καποιοι οπως εγω δεν θεωρουμε κοκκινη του αλβεζ,άλλος θα σου πει για την κόκκινη του φαν περσι που κ αυτος χτυπαει στο προσωπο όπως ο αμπινταλ,άλλος(1 παγκοσμίως) θα σου πει πως ηταν εκτος περιοχης και οχι πεναλτι) συμφωνουν σ'αυτο το ρεζουμε.

ΧΩΡΙΣ ΧΡΟΝΟ, ειναι προφανές ποιος ευνοήθηκε...
ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ...
ΥΠΕΡ ΑΡΣΕΝΑΛ...
1 ΓΚΟΛ κανονικό
1 πέναλτι κανονικό
1 κόκκινη φαν πέρσι απ'ευθειας
ΥΠΕΡ μπαρτσελόνα
1 κόκκινη σε αμπινταλ
1 κόκκινη σε ντανι αλβεζ

ΧΡΟΝΙΚΑ,προηγείται αυτό
ΥΠΕΡ ΑΡΣΕΝΑΛ...
1 ΓΚΟΛ κανονικό

στο 30' του πρώτου ματς γινόταν το ματς 0-2

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Μιλάμε πάντα διαιτητικά,γιατι ποδοσφαιρικά ΑΣΤΟ

tc-g6
10-03-2011, 18:12
Λοιπόν επειδή σ'αρέσουν και τα βίντεο εδώ το βίντεο

http://dai.ly/hmqbzz

και η πραγματικότητα έχει ως ΕΞΗΣ :

Ο Ντάνι Άλβεζ με τάκλιν με το δεξί πόδι ΑΠΟ ΠΙΣΩ παίρνει καθαρά την μπάλα και στην ΣΥΝΕΧΕΙΑ της φάσης ΑΠΟ ΠΙΣΩ κλωτσάει ΕΝ ΨΥΧΡΩ τον Νασρί με το αριστερό πόδι.

ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο! αρχικα παιρνει ΚΑΘΑΡΑ την μπαλα αλλα στην πορεια της φασης τσεκουρωνει τον παιχτη (κατι που θα μπορουσε να αποφυγει). για εμενα ειναι φαουλ και κιτρινη καρτα (και οχι κοκκινη αφου οχι μονο εχει προθεση για μπαλα αλλα την βρισκει κιολας πετυχημενα πριν κανει φαουλ).

*GrimReaper*
10-03-2011, 18:24
αν ΤΣΕΚΟΥΡΩΝΕ η αν ΚΛΩΤΣΟΥΣΕ ΕΝ ΨΥΧΡΩ οπως λεει και ο ντον θα ηταν κοκκινη. Κατι τετοιο δεν ισχυει για αυτο και ειναι κιτρινη!

Red Unity
10-03-2011, 18:28
Δεν ξερω εσυ θα μου πεις. οταν θα ειχε η Αρσεναλ, ενα ολοκληρο ημιχρονο με παικτη παραπανω, και τελικα επαιξε με παικτη λιγοτερο, ποιος ειναι?
και ΑΝ είχε μετρήσει το γκολ στο λονδίνο και είχε νικήσει η μπάρτσα εκτός;;
και ΑΝ είχε δοθεί το πέναλτι στο μέσσι και από το 30' η άρσεναλ έχανε στο καμπ νου;; μήπως τέλειωναν όλα, αφού ΘΑ ΕΙΧΕ χάσει και στο λονδίνο;

και φυσικά στον άλβες ΔΕΝ είναι κόκκινη ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. κανένας διαιτητής σε όλο τον κόσμο δε θα δινε κόκκινη. ΚΑΝΕΝΑΣ. κίτρινη ναι.

lamar
10-03-2011, 18:30
καλα αμα ησουν εσυ με μια σφυριχτρα στο χερι ουτε ball-boys δεν θα υπηρχαν

υ.γ να πας στο κοντινοτερο αστυνομικο τμημα και να ζητησεις τις κλησεις που σου αναλογουν για ολα τα κοκκινα φαναρια που εχεις περασει...για ολους τους μονοδρομους που εχεις μπει...για ολα τα παρανομα παρκαρισματα που εχεις κανει...για ολες τις φορες που ανεβηκες στην μηχανη χωρις κρανος κτλπ κτλπ αφου εισαι τοσο φαν του γραμματος του νομου

αυτο το πραμα ΔΕΝ ειναι κοκκινη....

Δεν ειμαι φαν του γραμματος του νομου, αλλα οταν με πιασουν να περναω με κοκκινο ή να μην φοραω κρανος, δεν λεω στον αστυνομικο, "μα γιατι με γραφεις" και "βγηκα για λιγο εξω", "εδω πιο διπλα παω", "βιαζομαι παω στο νοσοκομειο που ειναι ενας φιλος μου που τρακαρε". Εκανα τη μαλακια θα την πληρωσω, δεν θα λεω για κλαδεμα, ποτισμα και παπαρια μαντολες,οπως κανουν αλλοι.

Ε, οσο ηταν δευτερη κιτρινη λοιπον του Φαν Περσι, συμφωνα με το γραμμα του νομου, που εσεις χθες μας ζαλισατε, αλλο τοσο κοκκινη ειναι του Αμπινταλ.

zouparos
10-03-2011, 18:30
ναι μωρέ μαλακίες. χρησιμοποιεί κάτι εκφράσεις του στυλ εν ψυχρώ ή εκτός φάσης και νομίζει ο άλλος οτι εκει που περπαταγαν τον κλώτσησε. ενώ ο άλλος κάνει τάκλιν στη μπάλα,την παίρνει κ μετά αντι να πέσει πάνω του που ούτως ή άλλως θα το έκανε βάση φυσικής(που αλλου να πήγαινε) ΛΟΓΙΚΑ ύπουλα πέφτει πάνω του δυνατά και πούστικα...

αυτο δεν το αμφισβητώ. την κόκκινη αμφισβητώ.

ΑΛΛΆ και να είναι, οι φάσεις οι αμφισβητούμενες είναι οι εξης το ξαναξαναγραφω στη φάση των "16"
ΥΠΕΡ ΑΡΣΕΝΑΛ...
1 ΓΚΟΛ κανονικό
1 πέναλτι κανονικό
1 κόκκινη φαν πέρσι απ'ευθειας
ΥΠΕΡ μπαρτσελόνα
1 κόκκινη σε αμπινταλ
1 κόκκινη σε ντανι αλβεζ

Φαίνεται αν ευνοήθηκε κάποιος...
τώρα για τον μπουζακα πως ειναι μουνοπανο δεν μπορουμε παρα να συμφωνησουμε...

ΜΑΤΣ για 9-0 με 20-0 τελικές πάει να το μπουρδελιάσει...


Ε, οσο ηταν δευτερη κιτρινη λοιπον του Φαν Περσι, συμφωνα με το γραμμα του νομου, που εσεις χθες μας ζαλισατε, αλλο τοσο κοκκινη ειναι του Αμπινταλ.

Ρε καταλαβαίνεις πως ο Φαν Πέρσι λόγω της φάσης του Αμπιντάλ έπρεπε και αυτός να μην παίζει απ'το 45???
Ποια 2η κίτρινη???
Χτυπάει στη μουρη τον Άλβεζ εκτος φάσης γιατί το κάνεις αβαβα???
http://soccertvlive.blogspot.com/2011/03/video-van-persie-elbows-alves-should.html
0:49

KingJames
10-03-2011, 18:42
Καμιά κασέτα παίζει τελοσπάντων να ρίξει φώς στην υπόθεση ?

lamar
10-03-2011, 18:53
Ρε καταλαβαίνεις πως ο Φαν Πέρσι λόγω της φάσης του Αμπιντάλ έπρεπε και αυτός να μην παίζει απ'το 45???
Ποια 2η κίτρινη???
Χτυπάει στη μουρη τον Άλβεζ εκτος φάσης γιατί το κάνεις αβαβα???
http://soccertvlive.blogspot.com/2011/03/video-van-persie-elbows-alves-should.html
0:49

Ρε μαλακα την παλευεις? Πες μου ειλικρινα. Εχεις πεσει στα σκληρα? Τι παιζει πια, εξομολογησου.

Εγω δεν εγραψα οτι ο Φαν Περσι αποκλειεται να εκανε αυτο το πραγμα αν ο Αμπινταλ επαιρνε κοκκινη?
Αυτο δεν σημαινει οτι εννοειται οτι συμφωνω οτι αυτο που κανει στον Αλβες ειναι κοκκινη καρτα?
Ποιος το κανει αβαβα?
Συγκεντρωσου ζουπ, με μενα μιλας...

Εγω μιλαω για χθες που μου ελεγες για το 1,3 και παραπανω δευτερολεπτα που εκανε ο Φαν Περσι να σουταρει αφοτου σφυριξε ο Μπουζακα, και συμφωνα με γραμμα του νομου ειναι κιτρινη?
Σε αυτο απανταω και λεω λοιπον, οτι αν ηταν κιτρινη με το γραμμα του νομου του Φαν Περσι, τοτε με το γραμμα του νομου ειναι κοκκινη του Αμπινταλ.

Για του Αλβες το μαρκαρισμα απο πισω που κανει, ουτε καν το συζητω, δεν με ενδιαφερει να το συζητησω δηλαδη.

ΕΙΠΑΜΕ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΜΕΣΣΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ ΤΣΟΥ ΛΟΥ.

zouparos
10-03-2011, 18:58
Μα όταν γράφεις
"Ε, οσο ηταν δευτερη κιτρινη λοιπον του Φαν Περσι, συμφωνα με το γραμμα του νομου, που εσεις χθες μας ζαλισατε, αλλο τοσο κοκκινη ειναι του Αμπινταλ." δεν την κάνεις ΑΒΑΒΑ???
Να γράψεις "Ε, οσο ηταν ΚΟΚΚΙΝΗ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ λοιπον του Φαν Περσι, συμφωνα με το γραμμα του νομου, αλλο τοσο κοκκινη ειναι του Αμπινταλ το πιασιμο του λαιμου εκτος φάσης."
Αυτο να γράψεις...Αυτες οι φάσεις ειναι ΠΑΝΟΜΟΙΤΥΠΕΣ,όχι η 2η κίτρινη στον φαν περσι

Είπα εγώ πως δεν είναι κόκκινη του Αμπιντάλ??? ΕΙΝΑΙ! Για του Άλβεζ διαφωνώ στο είπα,αλλά και ΝΑΙ να πω αυτο είναι το ΡΕΖΟΥΜΕ των 2 ματς που παίξανε...

ΥΠΕΡ ΑΡΣΕΝΑΛ...
1 ΓΚΟΛ κανονικό
1 πέναλτι κανονικό
1 κόκκινη φαν πέρσι απ'ευθειας
ΥΠΕΡ μπαρτσελόνα
1 κόκκινη σε αμπινταλ
1 κόκκινη σε ντανι αλβεζ

Εγώ απάντησα στο ποιος πιστεύω πως ευνοήθηκε. Απάντησε και εσύ βλέπωντας το ρεζουμε όλων των φάσεων που οι 2 ματς τουλάχιστον αποδεχόμαστε...
ΠΟΙΟΣ ΕΥΝΟΗΘΗΚΕ??? (αν ευνοηθηκε καποιος)

υ.γ. "ΕΙΠΑΜΕ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΜΕΣΣΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ ΤΣΟΥ ΛΟΥ. "
Μακάρι,να μεινει κανα 2μηνο έξω να το σηκώσει ο Μιλερ ο εργάτης σε εργοστάσιο ανταλλακτικών στο Βούπερταλ και ο Σβαινστάιγκερ ο φαλαγγίτης να διαδεχθουν τον Σνάιντερ στο τίτλο του καλυτερου παικτη του κόσμου...

lamar
10-03-2011, 19:13
υ.γ. "ΕΙΠΑΜΕ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΜΕΣΣΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ ΤΣΟΥ ΛΟΥ. "
Μακάρι,να μεινει κανα 2μηνο έξω να το σηκώσει ο Μιλερ ο εργάτης σε εργοστάσιο ανταλλακτικών στο Βούπερταλ και ο Σβαινστάιγκερ ο φαλαγγίτης να διαδεχθουν τον Σνάιντερ στο τίτλο του καλυτερου παικτη του κόσμου...

Εγω δεν ειμαι ζουπαρος. Εγω δεν καταριεμαι να τραυματιστει ή να παθει καρκινο ποτε και κανενας. Αυτα ειναι δικα σου ανδραγαθηματα. Ζωη να χει το παιδι να παιζει μπαλαρα.
Εγω απλα θελω, να του κανουν το ιδιο για να σε δω μετα τι θα λες εδω μεσα.

Υ.Γ Ειδικα εσυ, μην αναφερεις Γερμανους ποδοσφαιριστες, δεν σε συμφερει, γιατι την τελευταια φορα που τον πετυχαν μπροστα τους τον Μεσσι, του εκαναν τη μαπα, οπως την μουρη μια γκομενας οταν την εχει χυσει στη μαπα ο Peter North!!! Αστο, αστο να παει αστο....

Α, εγω λεω οτι προτιμω να μην μου δινουν καθαρα πεναλτι και να μου χαριζουν κοκκινες, παρα να μου δινουν πεναλτι και να με αφηνουν με εννια. Αρα για μενα ευνοημενη ειναι η Μπαρτσελονα, ασχετα που πιστευω οτι ετσι και αλλιως θα περναγε.

zouparos
10-03-2011, 19:26
Εγω δεν ειμαι ζουπαρος. Εγω δεν καταριεμαι να τραυματιστει ή να παθει καρκινο ποτε και κανενας. Αυτα ειναι δικα σου ανδραγαθηματα. Ζωη να χει το παιδι να παιζει μπαλαρα.
Εγω απλα θελω, να του κανουν το ιδιο για να σε δω μετα τι θα λες εδω μεσα.

mόλις το έκανες...Πολύ πιθανό να τραυματιστεί αν του κάνουν παρόμοιο.(του έχουν κάνει τρισχειρότερα). Άρα αφου ευχεσαι να του το κάνουν,κατευθειαν και ουτε καν εμμεσως ευχεσαι να τραυματιστεί. Άρα παραμυθια.
Εγώ δλδ είπα μπράβο στον Άλβεζ ε? Δεν είπα πως αυτο που έκανε είναι ύπουλο και πούστικο?? Δεν έβρισα παίκτη δικιάς μου ομάδας για αυτό που έκανε στον Νάνι,το μοναδικό παίκτη της μάτζεστε που ξέρει μπάλα,πλην των 36αρηδων???
Χάρηκα λες για αυτό που έκανε,επιτειδες ή κατα λάθος??
Άλλο αυτο και αλλο αν ειναι κόκκινη!!
Και συγγνώμη κιόλας που έχω και αδυναμίες...
Αν χτυπήσουν το παιδί σου και ενα άλλο παιδί θα νευριάσεις το ίδιο? ΟΧΙ αν και αυτο θα έπρεπε.
Επομένως αν το κάνουν στο Μέσσι,που έχουν κάνει χειρότερα και το ξέρεις(δες το πρόσφατο 5-0 και τα μαρκαρισματα του σερχιο ραμος πχ) φυσικά και θα του ευχηθώ ΟΤΙ χειρότερο του μαλάκα που θα τον χτυπήσει.

Υ.Γ Ειδικα εσυ, μην αναφερεις Γερμανους ποδοσφαιριστες, δεν σε συμφερει, γιατι την τελευταια φορα που τον πετυχαν μπροστα τους τον Μεσσι, του εκαναν τη μαπα, οπως την μουρη μια γκομενας οταν την εχει χυσει στη μαπα ο peter north!!! Αστο, αστο να παει αστο....

Μια μάντρα @@ του έκλασαν. Σε γάμησαν ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ του στον ημιτελικό. Συγχαρητήρια για την πορεία ΒΑΖΕΛΕ. Βγήκες 3ος... Ας μην ήταν το κινητό τάμα(γεωργιου ατακα) ο μαραντονα ο αστειος και θα σου έλεγα εγώ...Εθνική Γερμανίας με ΜΠΡΟΣΤΑΡΗ τον κλοζε και τον οζιλ αχαχα...α ξέχασα γεννήθηκε στη Γερμανία ο κλοζε και ζει από 2 χρονών ο Οζιλ στη Γερμανία.
Βάλτε μέσα και τον Ασαμόα ΓΕΡΜΑΝΟΙ...

Α, εγω λεω οτι προτιμω να μην μου δινουν καθαρα πεναλτι και να μου χαριζουν κοκκινες, παρα να μου δινουν πεναλτι και να με αφηνουν με εννια. Αρα για μενα ευνοημενη ειναι η Μπαρτσελονα, ασχετα που πιστευω οτι ετσι και αλλιως θα περναγε.

Βλέπω τα πήρες χρονικά πάλι...ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ 1ο ΜΑΤΣ...Εγώ απ'την άλλη προτιμώ ενα 0-2 στο Λονδίνο στο 30' και άφησε με όχι με 10 αλλά με 6...

lamar
10-03-2011, 19:36
Βλέπω τα πήρες χρονικά πάλι...ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ 1ο ΜΑΤΣ...Εγώ απ'την άλλη προτιμώ ενα 0-2 στο Λονδίνο στο 30' και άφησε με όχι με 10 αλλά με 6...

Αποψη σου. Εγω προτιμω να παιζω με παραπανω παικτη και ας μου ακυρωνουν γκολ.

Εγω ειμαι βαζελος η εσυ? Εγω δεν γαμαω με ξενα αρχιδια Λιονελ Ζουπ.

Ο Λεο Μεσσι οταν επαιξε με την Γερμανια αντιπαλο, με τον υπαλληλο ανταλλακτικων και των φαλαγγιτη ειχαμε GANG BANG!!!! Γκεγκε???Τεσσερα, four, quatre, quatro, vier, 四 ,cuatro, σε ολες τις γλωσσες ο αριθμος των καυλιων που εφαγε.
Αν δεν κανω λαθος η Αργεντινη ειναι η χωρα του και οχι η Ισπανια.

Το χαλκινο μεταλλιο σε παγκοσμια διοργανωση δεν ειναι πορεια.

zouparos
10-03-2011, 19:44
Προφανώς. Ο καθένας έχει την γνώμη του.
Έπαιξε Γερμανία-Μέσσι δλδ?? Εγώ νόμιζα πως έπαιξε Γερμανία-Αργεντινή...
Μια φοβερή ομάδα,η 2η μακραν καλυτερη για μενα του μουντιαλ πλην της ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ Μπαρτσελόνα...εεε Ισπανίας με ένα ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΟΛΚΗΣ του Μαραντόνα...
Είπε κανείς πως δεν γαμήσατε την Αργεντινή? Μπράβο σας. Δεν παίξατε όμως με τον Μέσσι κόψτε αυτη τη μαλακία. Πάνε οι παικτες που γαμανε ΜΟΝΟΙ τους τελείως μια καλή ομάδα.
Προφανώς επίσης και ο Σβαινστάιγκερ είναι φαλαγγίτης ή χαμένος γιος του Όλιβερ Καν...το αμφισβητείς?:p

lamar
10-03-2011, 19:53
Προφανώς επίσης και ο Σβαινστάιγκερ είναι φαλαγγίτης ή χαμένος γιος του Όλιβερ Καν...το αμφισβητείς?:p

Μεγαλος Ολιβερ!!!!!!!!!!!!!

zhvpfvFqAck

DON
10-03-2011, 20:32
υ.γ απορω που κανετε σαν τρελοι για την κοκκινη στον βαν φετος (και καλα για να πεχτει ωραιο και ισαξιο παιχνιδι 11vs11), αλλα φωναζετε για κοκκινες στην μπαρτσα...τελικα θελετε η δεν θελετε 11vs11?....χαχαχα Τελικα αυτο που θελετε ειναι να μειωσετε την μπαρτσα η την νικη της αλλα λυπαμαι δν τα καταφερνετε!

για να σου διευκρινήσω ΞΑΝΑ ότι δεν μειώνω και δεν με νοιάζει ΚΑΜΙΑ διαιτησία. Ο ΚΛΑΨΑΣ-ΔΙΑΙΤΗΤΛΑΓΝΟΣ Ζουπάκος που ξαφνικά ξέχασε, δεν ήξερε, εαν εφόσον και εντός εκτός επι τα αυτά με τσιγκλάει αλλά το παιδί είναι κλινική περίπτωση πλέον.

ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο! αρχικα παιρνει ΚΑΘΑΡΑ την μπαλα αλλα στην πορεια της φασης τσεκουρωνει τον παιχτη (κατι που θα μπορουσε να αποφυγει). για εμενα ειναι φαουλ και κιτρινη καρτα (και οχι κοκκινη αφου οχι μονο εχει προθεση για μπαλα αλλα την βρισκει κιολας πετυχημενα πριν κανει φαουλ).

ρε συ το ότι πέτυχε σωστά την μπάλα είναι ΕΛΑΦΡΥΝΤΙΚΟ για την κόκκινη μετά??? δηλαδή αν κάνω 5 φοβερές τρίπλες και μετά κάνω μια μαλακία πάσα η πάσα είναι λιγότερο μαλακία? (μαλακία παράδειγμα έδωσα!χαχα)

zouparos
10-03-2011, 20:43
ΑΥΤΑ είναι δικά σου! ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ. Τίποτα δε ξέχασα όλες τις φάσεις έγραψα. Το ξέχασα,δεν ηξερα εντος εκτος και επι τα αυτα ειναι ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΦΑΝΤΑΣΙΕΣ και επεξεργασίες του εγκεφάλου σου.
Απλά πράματα...

Και το κλάψας ειναι ακόμα ένα ανέκδοτο...
http://don-basketblog.blogspot.com/2010/06/blog-post.html
Φαντάζομαι την μούρη σου όταν σε λέγανε οι βάζελοι ΚΛΑΨΑ...

Το διαιτητολάγνος είναι ακόμα ένα κατασκευασμά σου!!
Στο 1ο ματς μίλησα για ενα γκολ καθαρό και το θέμα συνεχίστηκε για ενα ατυπο στοίχημα. Δεν είπε κανεις κατι για την νίκη της Άρσεναλ
Στο 2ο ματς δε υπήρξαν σχόλια ΑΛΛΩΝ αρχικά περί Μπουζάκα...Ε όταν γράφετε ΠΡΩΤΟΙ θα απαντάω...
Από πότε αυτός που απαντά σε κάτι ειναι διαιτητολάγνος και όχι αυτός που έγραψε πρώτος?? Απαγορεύεται να απαντάω σε ανακρίβειες περι ευνοιας της Μπαρτσελόνα??
Είμαι εγώ κλινική περίπτωση και όχι αυτός που βλέπει φάουλ τα πέναλτι...

DON
10-03-2011, 20:47
Και το κλάψας ειναι ακόμα ένα ανέκδοτο...
http://don-basketblog.blogspot.com/2010/06/blog-post.html
Φαντάζομαι την μούρη σου όταν σε λέγανε οι βάζελοι ΚΛΑΨΑ...


Συγκρίνεις το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ με την ΚΟΡΥΦΑΙΑΑ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΔΙΟΓΡΑΝΩΣΗ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ. Απαλλάσεσαι λόγω ανικανότητας (νοητικής)

zouparos
10-03-2011, 21:02
Δε συγκρίνω τίποτα. Τα κλάψας κτλ είναι ΔΙΚΕΣ σου ΜΑΛΑΚΙΕΣ.
εγώ δεν έγραψα για να γράψω αν ευνοήθηκε ή οχι η Μπαρτσελόνα,δεν το είχα ανάγκη στη τελική σε ματς για 9-0 με 20-0 τελικές.
Άλλοι το ξεκίνησαν και εδώ και παντου.
Απ'τον φαν πέρσι μέχρι όσοι έγραψαν πρώτοι για το μπουζάκα μέχρι τον ΑΡΔ τον Διαμαντόπουλο που μας είπε ο ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ(εκανε ρεπορταζ παλιά...άρα ο Καρυάκατζης ξέρει ΜΠΑΣΚΕΤ!!!<--αυτο μας ειπες σήμερα) ότι κακώς στάθηκαν όλοι στη μαγεία κτλ κτλ. έπρεπε να σταθουμε στο μπουζακα...

ΟΛΟΙ αυτοί λοιπόν που έγραψαν ΠΡΩΤΟΙ δεν ειναι ΚΛΑΨΕΣ ή διαιτητολάγνοι αλλά εγώ που απάντησα αχαχαχα. Αυτα για το χθεσινο ματς

Στο 1ο ματς ειχαμε βαλει στοιχημα για αυτο και το αναλυσαμε.
Δε θα ειχε γινει καν κουβεντα σε αλλη περιπτωση

Και χθες ΑΛΛΟΙ μίλησαν πρώτοι για τον μπουζακα.
Για αυτους τιποτα όμως μοκο. Για μένα που απάντησα ξέρεις να πεις.!!

Και σου ξαναλέω. Το ποιος απαλλάσεται φαίνεται απ'το ποιος θεωρεί πέναλτι ένα φάουλ που έγινε μισό μέτρο εντός περιοχής και ποιος όχι.

KingJames
10-03-2011, 21:09
Η κλάψα είναι κλάψα παίδες τέλος.
Ζουπ ο Διαμαντόπουλος είναι ποδοσφαιρικότατος!Από την εκπομπή στο ραδιόφωνο,από τα κολλήματα του,από τα χόμπι του κλπ όλα μα όλα είναι ποδοσφαιρικά.
Γράφει κ για τα 2 όμως.