PDA

View Full Version : Αθλητική Συζήτηση


Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

zouparos
10-03-2011, 22:13
Το ξέρω αλλά αυτο που διάβασα σήμερα ήταν γελοίο.
Αν είσαι ποδοσφαιρικός και βλέπεις την Μπαρτσελόνα απλώς την απολαμβάνεις και δεν μιλάς για τίποτε άλλο. ειδικά αν δεν έχει γίνει κάτι.
Αν δεν το κάνεις είσαι ή τυφλος ή μαλακας το λεω εδω και 2 μερες

lamar
10-03-2011, 22:15
Το ξέρω αλλά αυτο που διάβασα σήμερα ήταν γελοίο.
Αν είσαι ποδοσφαιρικός και βλέπεις την Μπαρτσελόνα απλώς την απολαμβάνεις και δεν μιλάς για τίποτε άλλο. ειδικά αν δεν έχει γίνει κάτι.
Αν δεν το κάνεις είσαι ή τυφλος ή μαλακας το λεω εδω και 2 μερες

Α, δηλαδη εμενα που δεν μου αρεσει το ποδοσφαιρο που παιζει η Μπαρτσελονα και δεν το απολαμβανω, ειμαι ΜΑΛΑΚΑΣ? Γιατι τυφλος δεν ειμαι...

zouparos
10-03-2011, 22:17
Α, δηλαδη εμενα που δεν μου αρεσει το ποδοσφαιρο που παιζει η Μπαρτσελονα και δεν το απολαμβανω, ειμαι ΜΑΛΑΚΑΣ? Γιατι τυφλος δεν ειμαι...

eγώ που δεν είμαι ούτε οφθαλμίατρος ούτε ψυχολόγος αλλά οικονομολόγος δεν μπορώ να σε κατατάξω αδερφέ μου.
Πάντως ναι είσαι ένα απ'τα 2 σίγουρα και ξεκάθαρα.

DON
10-03-2011, 22:43
ΟΛΟΙ αυτοί λοιπόν που έγραψαν ΠΡΩΤΟΙ δεν ειναι ΚΛΑΨΕΣ ή διαιτητολάγνοι αλλά εγώ που απάντησα αχαχαχα. Αυτα για το χθεσινο ματς

Στο 1ο ματς ειχαμε βαλει στοιχημα για αυτο και το αναλυσαμε.
Δε θα ειχε γινει καν κουβεντα σε αλλη περιπτωση


Λοιπόν 1 διαπίστωση καταρχάς και ένα ρητό :

ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ

Δεν είσαι χαζός τελικά. Απλά έχεις μνήμη ΧΡΥΣΟΨΑΡΟΥ.

ΡΗΤΟ

Το ψέμα έχει ΚΟΝΤΑ ποδάρια.

------------------------

Τώρα θα μου πεις γιατί τα λέμε όλα αυτά...Θα σου εξηγήσω ζουπάκο και ΚΑΠΟΥ εδώ θα το κλείσουμε κιόλας το θέμα.

ΛΟΙΠΟΝ πάρε χαρτί και μολύβι και κράτα σημειώσεις θα στα πω ΜΙΑ φορά μπας και καταλάβεις.

Το thread αυτό ήτανε μια χαρά γαμάτο έχοντας 46 σελίδες post απο τα τέλη Νοεμβρίου μέχρι στις 16 Φεβρουαρίου του 20011. Κάπου εκεί έγινε το ματς Άρσεναλ-Μπαρτσελόνα.

ΠΡΩΤΟΣ σχολίασε ο φίλος magicj στις 22:17
http://www.redhoops.gr/forum/showpost.php?p=47886&postcount=452

μετά απο αυτόν ακολούθησαν ο lamar και ο ΤΤ7 και ΟΛΟΙ τους μιλάγανε για αυτό που αγαπάμε όλοι να βλέπουμε την ΜΠΑΛΙΤΣΑ. Μετά γίνεται το BIG BANG!!!

Μπαίνεις ΕΣΥ Zoupare και ποστάρεις το εξής στις 22:41
http://www.redhoops.gr/forum/showpost.php?p=47895&postcount=456

Tα έχουμε πει με την κυρία που έχει πάρει διαζύγιο με τον πρωταθλητισμό...
Παίζει την αρμάδα του Μέσσι του Τσάβι και του Ινιέστα με παγιδα οφσάιντ στα 40 μέτρα ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

καλύτερος του παίκτης ο επόπτης

1 γκολ ως τώρα έχει φάει και άλλα 2 τετ α τετ
ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΑΡΔ τα εξαφανίζετε ως μπορείτε

---------------------

τι έκανες λοιπόν? Στο 0-1 με την Μπάρτσα να παίζει πολύ όμορφα αντί να μπεις να μιλήσεις για μπαλίτσα το γυρνάς στην ΒΑΖΕΛΙΑΣΗ και την ΚΛΑΨΑ και λοιδωρείς στο ΗΜΙΧΡΟΝΟ του αγώνα την Άρσεναλ, λες για τους ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ και τους ΣΧΟΛΙΑΣΤΕΣ. ΒΑΖΕΛΟΣ δηλαδή.

Πάλι καλά δεν έκανες διαδήλωση έξω απο το SkySports και να πετάς πέτρες στο σπίτι του Βαν Πέρσι!!!

Μετά μίλησες λίγο για μπάλα αλλά όταν έφαγες τον ΑΓΓΛΙΚΟ ΛΟΥΤΣΟ ΣΤΑ ΙΣΙΑ και έληξε 2-1 το γύρισες εντελώς στην ΚΛΑΨΑ. Έτσι και εγώ δεν κρατήθηκα και σου απάντησα :
http://www.redhoops.gr/forum/showpost.php?p=47929&postcount=475

"μας έλεγες για την "αδικία" με την Ίντερ, τώρα πάλι ανακάλυψες τα δικά σου!Μήπως φοράς και φούστες και είσαι ο Τσισέ? ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΗΝ ΚΛΑΨΑ ΡΕ ΒΑΖΕΛΟΨΥΧΕ!"

Το thread αυτό λοιπόν ΑΝΑΤΙΝΑΧΤΗΚΕ και σε λιγότερο απο μήνα έκανε άλλες 30 σελίδες post ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΣΟΥ ΒΑΖΕΛΟΨΥΧΕ!!!

Λες λοιπόν ότι άλλος μίλησε ΠΡΩΤΟΣ για διαιτησία. Ε πάρε τις αποδείξεις σου τώρα και άραξε γιατί όπως σου είπα έχεις ΜΝΗΜΗ ΧΡΥΣΟΨΑΡΟΥ.

Το ότι μίλησα πρώτος στο ΔΕΥΤΕΡΟ ματς είναι συνέχεια τις κουβέντας που άνοιξες ΕΣΥ zoupako και έγινε ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή ήξερα πως ενώ στο πρώτο ματς έτρεξες στο ημίχρονο να ΚΛΑΦΤΕΙΣ, μετά τα προχθεσινά θα έκανες ΜΟΚΟ όπως και έκανες, θα μας έλεγες για τελικές προσπάθειες, για μπαλάρες, για τα πάντα όλα ΕΚΤΟΣ απο την διαιτησία βέβαια. Όλα αυτά όμως μέχρι να σε τσιγκλήσω και να αρχίσεις τις ψυχαναλύσεις του Βαν Πέρσι και τα ΔΞ/ΔΑ και τα πλαγιομετωπικά για τον Ντάνι Άλβεζ.

Το ρητό στο είπα λοιπόν για τι 2η πρόταση που έχω στο quote απο πάνω. Ότι επειδή σου βάλανε στοίχημα μίλησες. Εκτός απο κότα λοιπόν καταλήξαμε ότι είσαι ΚΑΙ ΧΡΥΣΟΨΑΡΟ αλλά ΚΑΙ ΨΕΥΤΗΣ.

Ελπίζω να τα σημείωσες, να κάνεις την περισυλλογή σου και να αναθεωρήσεις μερικά πράγματα γιατί όπως βλέπεις ΚΑΝΕΙΣ μας εδωμέσα δεν έχει ΦΑΝΑΤΙΣΜΟ μέσα του για την μπαρτσελόνα και κανέναν μέσσι κτλ, εν αντιθέσι με σένα που ΟΜΟΛΟΓΗΣΕΣ ότι του έχεις αδυναμία, τον βλέπεις παιδί σου κτλ.

ΑΡΑ εγώ σου προτείνω να κατανοήσεις πως ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ και είσαι ΕΜΠΑΘΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΤΕΙΛΗΜΕΝΟΣ αλλά το χειρότερο βλέπεις, όπως όλοι παραδεχόμαστε, αυτήν την υπερομάδα της Μπαρτσελόνα και την ΥΠΟΤΙΜΑΣ με το να την βάζεις σε κουβέντες για διαιτησίες και μαλακίες τούμπανα.

Έχεις κάνει με την ΒΑΖΕΛΟΠΟΙΗΣΗ που έχει υποστεί ο εγκέφαλος σου, ΕΜΕΝΑ έναν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ θετικό προς την Μπαρτσελόνα απο ΠΑΝΤΑ (είτε επειδή μου θυμίζει Ολυμπιακό σε αδικίες που έχει υποστεί και γενικά το τι πρεσβεύει, είτε επειδή γαμάει την Ρεάλ που είμαι αντι-μαδριδίστας, είτε λόγω παικταράδων-μπαλάρας, είτε λόγω Ζιοβάνι-Ριβάλντο, είτε λόγω τώρα τα τελευταία 3-4 χρόνια της ΜΑΚΡΑΝ καλύτερης μπάλας που παίζει), έναν τύπο που όταν το κάρφωνε ο Ινιέστα στο Stamford Bridge και ενώ έχουν αδικήσει την Τσέλσι, να πανυγηρίζω ΣΑΝ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ, σαν να το κάρφωνε ο Τζόλε το γκολ και παραπάνω, έχεις κάνει εμένα λοιπόν να την βλέπω με ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑ.

ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΕ Ζουπάκο γιατί εκτός του ότι εκτίθεσαι γίνεσαι ενοχλητικός πράγμα που σίγουρα ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ.

zouparos
10-03-2011, 23:09
EIΣΑΙ ΨΕΥΤΗΣ...

Γράφω εγώ...
"Το διαιτητολάγνος είναι ακόμα ένα κατασκευασμά σου!!
Στο 1ο ματς μίλησα για ενα γκολ καθαρό και το θέμα συνεχίστηκε για ενα ατυπο στοίχημα. Δεν είπε κανεις κατι για την νίκη της Άρσεναλ.Στο 2ο ματς δε υπήρξαν σχόλια ΑΛΛΩΝ αρχικά περί Μπουζάκα...Ε όταν γράφετε ΠΡΩΤΟΙ θα απαντάω..."

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ πως δεν έγραψα ΠΡΩΤΟΣ στο 1ο ματς για την διαιτησία. ΠΟΤΕ!!! Είπα πως έγραψα ΠΡΩΤΟΣ και ουτε καν θα συνεχιζόταν αν δεν έμπαινε ένα "στοίχημα" στη μέση!!
ΠΟΤΕ

Εγώ έγραψα πως ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΠΡΩΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΨΕΥΤΑΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟ 2ο ΜΑΤΣ...Όχι στο ΠΡΩΤΟ όπως μας το πέρασες...

ΚΑΝΕΝΑ ΨΕΜΑ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΕΠΟΜΕΝΩΣ...
Μίλησα για την διαιτησία στο 1ο ΜΑΤΣ,όχι ΠΡΩΤΟΣ στο 2ο...

ΓΙΑ ΤΟ 2ο ΜΑΤΣ ΜΙΛΗΣΑ...ΒΡΕΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΨΑΞΕΣ ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ 1ος ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ...ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΤΑ ΕΨΑΞΕΣ ΑΥΤΑ??? ΓΙΑ ΤΟ 2ο ματς μιλάω!!
Έγραψα
"Στο 1ο ματς μίλησα για ενα γκολ καθαρό και το θέμα συνεχίστηκε για ενα ατυπο στοίχημα. Δεν είπε κανεις κατι για την νίκη της Άρσεναλ
Στο 2ο ματς δε υπήρξαν σχόλια ΑΛΛΩΝ αρχικά περί Μπουζάκα...Ε όταν γράφετε ΠΡΩΤΟΙ θα απαντάω...
Από πότε αυτός που απαντά σε κάτι ειναι διαιτητολάγνος και όχι αυτός που έγραψε πρώτος?? Απαγορεύεται να απαντάω σε ανακρίβειες περι ευνοιας της Μπαρτσελόνα??"

Tυφλώθηκες???
Γράφω πως μίλησα στο 1ο ματς για γκολ ΚΑΘΑΡΟ. ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΠΡΩΤΟΣ...ΓΚΑΒΟΜΑΡΑ???

Για προχθές όμως ΟΧΙ δεν έγραψα πρώτος και αποδεικνύεται πως δεν έψαξες...
ΕΓΩ μιλώ για το 2ο ματς για τη διαιτησία παραδέχοντας πως ειχα γράψει ΕΓΩ για το 1ο ματς
και εσύ αντι να ψάξεις ποιος μίλησε για διαιτησία στο 2ο ματς πας και ψάχνεις για το 1ο που ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ:eek::eek::eek::eek:
ΨΕΥΤΗΣ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ ΔΗΛΑΔΗ

Στο 1ο ματς έγραψα όπως βρήκες...

"Tα έχουμε πει με την κυρία που έχει πάρει διαζύγιο με τον πρωταθλητισμό...
Παίζει την αρμάδα του Μέσσι του Τσάβι και του Ινιέστα με παγιδα οφσάιντ στα 40 μέτρα ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

καλύτερος του παίκτης ο επόπτης

1 γκολ ως τώρα έχει φάει και άλλα 2 τετ α τετ
ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΑΡΔ τα εξαφανίζετε ως μπορείτε

Grim καλόν ταμείο αδερφέ με τον Άρη της Ιταλίας...Απορώ πως φάγανε και γκολ οι Ουκρανοί "

ΕΠΟΣ...Σαν να έγραψα ΤΩΡΑ...Σε όλα μέσα!! Αρσεναλ η ομάδα που έχει πάρει διαζυγιο με το πρωταθλητισμό!!! Από τότε τι έγινε??? Απλα εχασε το ΛΙΓΚ ΚΑΠ από μόνη της, χάνει το πρωτάθλημα με ηττες της μαν γιουν. επειδη δε μπορει να κερδισει εντός την σάντερλαντ και ΞΕΦΤΥΛΙΖΕΤΑΙ για ακομα μια χρονια στο Καμπ Νοου παίζοντας ζωνουλα ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Το 1ο γκολ ΚΑΘΕΤΗ,το 3ο απο ΚΑΘΕΤΗ...
Καλυτερος παικτης ο επόπτης??? Μέχρι την ώρα που το έγραψα 100%
Για τους Αγγλους ΑΡΔ τι να πω? Φαρα
Για τον Άρη της Ιταλίας και την Σαχτάρ???
ΤΟ ΜΠΟΥΣΤΗ ΜΑΓΙΚΗ ΣΦΑΙΡΑ ΕΙΧΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ???

Γράφεις...
"Λες λοιπόν ότι άλλος μίλησε ΠΡΩΤΟΣ για διαιτησία. Ε πάρε τις αποδείξεις σου τώρα και άραξε γιατί όπως σου είπα έχεις ΜΝΗΜΗ ΧΡΥΣΟΨΑΡΟΥ.

Το ότι μίλησα πρώτος στο ΔΕΥΤΕΡΟ ματς είναι συνέχεια τις κουβέντας που άνοιξες ΕΣΥ zoupako και έγινε ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή... "

ΨΕΜΑ!!! Στο 2ο ματς όπου μίλησε ΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΜΙΛΗΣΕ 1ος για ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΠΟΤΕ ΕΓΩ!!! Ψάξε βρες τα! Αλλα πουυυυ...ψάχνεις για άλλο ματς αχαχαχα
Μιλάμε για την διαιτησία του 2ου και ψάχνεις να βρεις για το 1ο...γιατί άραγε??
Εδώ το παραδέχεσαι...ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΕΓΩ ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΟ 2ο για το οποίο μιλώ εξ'αρχής...
Μιλήσατε γιατι ηταν συνεχεια κουβεντας που ειχε σταματήσει πριν 15 μέρες??????
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΑΛΕΞΗ ΚΟΥΓΙΑ...Κουβέντα διάρκειας 15 ημερών:eek::eek::eek:

100% ΕΧΩ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΤΟΝ Μέσσι αλλά σε καμμία Μπαρτσελόνα. Δεν κρύβω πως την συμπαθώ αλλά ως εκεί.
Στον Μέσσι ναι έχω λατρεία δεν τον κρύβω αλλά τι σχέση έχει αυτό με την κουβέντα???
Μια χαρά αντικειμενικός είμαι!
Όταν ευνοείται η Μπαρτσελόνα,συνεπώς και ο Μέσσι, θα το γράψω(τσελσι πριν 2 χρονια)(αυτα δεν τα εψαξες γιατι αραγε??),όταν αδικειται όμως(περσι με Ίντερ) ή όταν γράφετε ΒΛΑΚΕΙΕΣ περί μπουζάκα όταν η σειρά των 2 αγώνων το λιγότερο δεν την ευνόησε και πάλι θα το γράψω

Γράφεις τέλος...
"Έχεις κάνει με την ΒΑΖΕΛΟΠΟΙΗΣΗ που έχει υποστεί ο εγκέφαλος σου, ΕΜΕΝΑ έναν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ θετικό προς την Μπαρτσελόνα απο ΠΑΝΤΑ...να την βλέπω με ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑ."

Για το βαζελοποίηση δεν θα απαντησω ευχαριστώ πολύ για την προσβολή. μου αξίζει πιστευω ευχαριστω και πάλι.
Αλλα θα την χαρακτηρίσω. Είναι δείγμα πρόκλησης εντυπώσεων γιατί γράφεις κάτι ΑΠΟΔΕΚΤΑ ΣΙΧΑΜΕΝΟ ώστε να "πλευρίσεις" την "σωστη" γνώμη.
Στο άλλο τώρα

ΚΑΝΕΝΑΣ δε σε κάνει να αντιπαθείς το ΤΕΛΕΙΟ.
Απλά επειδή λόγω φυσικής των πραγμάτων, το ΤΕΛΕΙΟ απλά δεν υπάρχει,όταν κάτι τείνει σε αυτό είναι κοινό γνώρισμα των ανθρώπων να το ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΝ. ΨΑΞΤΟ
Για τον καλύτερο μαθητή στην τάξη πάντα θα πουν κάποιοι "ελα μωρέ τώρα σιγά τον ταδε τον έξυπνο"
Εδώ κάποιοι λένε για τον κόμπε μπράϊντ...
Αυτό έχεις πάθει και σίγουρα δεν φταίω εγώ για αυτό.

Red Unity
10-03-2011, 23:13
ρε την παλεύετε;;
εντωμεταξύ ζουπ έχεις βάλει 3 διαφορετικά μπλε για να μας βάλεις αυτά που έχεις γράψει....:p

μιγάδας
10-03-2011, 23:16
pWlPVM0M1y0

zouparos
10-03-2011, 23:19
ρε την παλεύετε;;
εντωμεταξύ ζουπ έχεις βάλει 3 διαφορετικά μπλε για να μας βάλεις αυτά που έχεις γράψει....:p

φαντασου νευρα που έχω ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΚΟ:p
υ.γ.βιγιαρεαλ σ'αγαπαμε

8rilos!!!
10-03-2011, 23:24
μαλακα εχω κουραστει να διαβαζω σεντονια μεταξυ δον και ζουπαρου σε ολα τα thread...ουτε εγω με τον μιγαδα ετσι...

μιγάδας
10-03-2011, 23:25
ο μιγαδας ειναι λακωνικοτατος, σε παρακαλω δηλαδη......

μιγάδας
11-03-2011, 00:17
''h Σκλεναρίκοβα παράτησε τον Καρεμπέ''

ε, αφου πλεον δεν εχει νοημα να ερθει τεχνικος διευθυντης ο κριστιαν, ας ερθει τουλαχιστον βοηθος προπονητη ο σιτζακ σουμ που δεν μπορει να τον παρατησει η κορη του....

Phineas_Freak
11-03-2011, 00:38
Και ο τεν κατε ειχε μια κορη κομματο!!
Και βοηθος προπονητη ηταν καλος :d

*GrimReaper*
11-03-2011, 01:05
Elaine ten cate

http://www.thespoiler.co.uk/wp-content/uploads/2009/01/elaine2.jpg

Αμπι Σουμ

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTieL1m89CR4DQ6Y3HqCCpA-UKNuvKbT2u7_Fy4kfVvG77bTmcY&t=1

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTSZ2qt3pG13q6n-0sMMZEZ9phGRhUlRmKcWRAkeTQ6ny72OrIizg&t=1


ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΣΟΥΜ ΛΟΓΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ

DON
11-03-2011, 03:35
off topic.

*GrimReaper*
11-03-2011, 03:58
off topic.

gay!......

DON
11-03-2011, 13:12
Απλα εχασε το ΛΙΓΚ ΚΑΠ από μόνη της

ΚΑΝΕΝΑΣ δε σε κάνει να αντιπαθείς το ΤΕΛΕΙΟ.
Απλά επειδή λόγω φυσικής των πραγμάτων, το ΤΕΛΕΙΟ απλά δεν υπάρχει,όταν κάτι τείνει σε αυτό είναι κοινό γνώρισμα των ανθρώπων να το ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΝ. ΨΑΞΤΟ


Παραλείπω το παραλήρημα που προφανώς απο είδα ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙΠΟΤΑ απο όσα είπα και σου σχολιάζω 2 πράγματα :

1ον. "έχασε το λιγκ καπ απο μόνη της" όταν οι τελικές προσπάθειες ήτανε 19-3??? ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ "ΔΙΚΑΙΟ"? Αλλά βλέπεις ΕΚΕΙ δεν αποβάλανε ένα παίκτη της Μπέρμιγχαμ για να βοηθήσουν λίγο την ομάδα με τις 19 τελικές προσπάθειες. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

2ον. ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ την μπάλα που παίζει η Μπαρτσελόνα. Απλά δεν γουστάρω να κερδίζει γιατί μου την έχεις κάνει αντιπαθή. Μου την δίνει να κερδίζει γιατί θα λες πάλι τις πίπες σου, πως το λένε? ΚΑΜΙΑ σχέση με αμφισβήτηση. Σου ξαναλέω πανυγήριζα σαν γκολ του ΟΣΦΠ το γκολ της μέσα στην Τσέλσι...ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

zouparos
11-03-2011, 15:08
Όταν παίζεις με την Μπέρμιγχαμ δεν δικαιούσαι να χάνεις τίτλο που ΤΟΝ ΘΕΣ...Αν θες να λέγεσαι μεγάλη ομάδα.
Το "δικαιο" ειναι κάτι αόρατο. Πράγματι αν ήταν "δικαιο" θα έπρεπε να το πάρει η Άρσεναλ προφανώς,αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ(για μενα 100%) δεν υπάρχει δίκαιο στο ποδόσφαιρο.
Καμμία πίπα δε θα λέω. Τι να χάσει στην επόμενη φάση,τι να το πάρει ρίχνωντας 4 γκολ σε κάθε ομάδα ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ ΘΑ ΕΧΩ,ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΛΕΩ.

Σου εξήγησα παραπάνω τι στην κάνει αντιπαθή,είναι η φυσική τάση του ανθρώπου να αποστρέφεται το "τέλειο" γιατι τέλειο στην φυση ΔΕΝ ΝΟΕΙΤΑΙ! Προσπάθησε να το αποβάλλεις

DON
11-03-2011, 15:18
Σου εξήγησα παραπάνω τι στην κάνει αντιπαθή,είναι η φυσική τάση του ανθρώπου να αποστρέφεται το "τέλειο" γιατι τέλειο στην φυση ΔΕΝ ΝΟΕΙΤΑΙ! Προσπάθησε να το αποβάλλεις

eίσαι τόσο μυρωδιάς απο μπάλα που θεωρείς αυτό που παρουσιάζει η μπαρτσελόνα τέλειο. αυτό είναι το βασικότερο και κυρίαρχο πρόβλημα του εγκεφάλου σου.

zouparos
11-03-2011, 15:20
eίσαι τόσο μυρωδιάς απο μπάλα που θεωρείς αυτό που παρουσιάζει η μπαρτσελόνα τέλειο. αυτό είναι το βασικότερο και κυρίαρχο πρόβλημα του εγκεφάλου σου.

ότι πεις ντόκτορ... έχουν το ίδιο πρόβλημα χιλιάδες. 40αρηδες και βάλε...
Είπαμε yes doctor...

DON
11-03-2011, 15:21
AAA και κάπου εδώ να πούμε ένα μεγάλο RESPECT σε άλλη μια ένδοξη ευρωπαική βραδιά της ΕΥΡΩΠΕΑΣ Λίβερπουλ. ΓΕΛΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΣΑΣ ΡΕ ΡΟΜΠΕΣ

http://img696.imageshack.us/img696/4428/giderpool.jpg
http://www.gavros.gr/Images/kyrgiakos.jpg

ότι πεις ντόκτορ... έχουν το ίδιο πρόβλημα χιλιάδες. 40αρηδες και βάλε...
Είπαμε yes doctor...

40άρηδες και βάλε που έχουν δει ομάδες όπως η μίλαν των ολλανδών, η μπαρτσελόνα του κρόιφ, η ρεάλ των γκαλάκτικος, η μάντσεστερ των 90's, η βραζιλία των 3-4 μουντιάλ σου αποκαλούν την μπαρτσελόνα που παίζει στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ τα τελευταία 40 χρόνια ΤΕΛΕΙΑ???

ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

lamar
11-03-2011, 15:23
aaa και κάπου εδώ να πούμε ένα μεγάλο respect σε άλλη μια ένδοξη ευρωπαική βραδιά της ΕΥΡΩΠΕΑΣ Λίβερπουλ. ΓΕΛΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΣΑΣ ΡΕ ΡΟΜΠΕΣ

Δηλαδη η Λιβερπουλ δεν ειναι η ενδοξοτερη αγγλικη ομαδα στην Ευρωπη???

*GrimReaper*
11-03-2011, 15:26
eίσαι τόσο μυρωδιάς απο μπάλα που θεωρείς αυτό που παρουσιάζει η μπαρτσελόνα τέλειο. αυτό είναι το βασικότερο και κυρίαρχο πρόβλημα του εγκεφάλου σου.

κι εγω ειμαι μυρωδιας τοτε...ενωθειτε ολοι οι μυρωδιαριδες του κοσμου!

DON
11-03-2011, 15:28
Δηλαδη η Λιβερπουλ δεν ειναι η ενδοξοτερη αγγλικη ομαδα στην Ευρωπη???

η βαρέζε της μπάλας ή αλλιώς η σύγχρονο νότιγχαμ φόρεστ. ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΩΣ ΚΑΠΟΤΕ. Τώρα πλέον χάνει απο την μπράγκα και δεν είναι καν είδηση!!!

κι εγω ειμαι μυρωδιας τοτε...ενωθειτε ολοι οι μυρωδιαριδες του κοσμου!

ξαναλέω. βάλτε κασσετούλες, να πάρουν φωτιά τα youtube να δείτε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τέλειες ομάδες σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τέλειους αντιπάλους και όχι απέναντι στο ΠΙΟ ΞΕΠΕΣΜΕΝΟ Ευρωπαικό ποδόσφαιρο των τελευταίων 40-50 ετών.

zouparos
11-03-2011, 15:31
ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΗΝ ΓΡΑΨΩ αντ'αυτου...
ΤΕΜΑΧΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ και ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ...

Δλδ στο τελικό του οακα πχ π ημουν μεσα ή της κων/πολης την προηγουμενη που ημουν καυτατζογλειο ανήκουν στην ΕΠΟΧΗ ΒΑΡΕΖΕ...

Κατα τ'αλλα εγώ έχω βαζελοποιηθεί...

*GrimReaper*
11-03-2011, 15:32
ξαναλέω. βάλτε κασσετούλες, να πάρουν φωτιά τα youtube να δείτε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τέλειες ομάδες σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τέλειους αντιπάλους και όχι απέναντι στο ΠΙΟ ΞΕΠΕΣΜΕΝΟ Ευρωπαικό ποδόσφαιρο των τελευταίων 40-50 ετών.

ρε μλκ ειμαι 20 και εισαι 27 η καπου εκει τελος παντων...αυτες τις ομαδες που λες δεν τις προλαβα ουτε εγω αλλα ουτε κι εσυ....(οχι ηλικιακα).....τωρα τι με λες γιουτουμπ κτλπ....οσα μπορω να δω στο γιουτουμπ απο αυτα που λες αλλα τοσα μπορω να δω και απο μπαρτσα....εγω φιλε απο τοτε που βλεπω μπαλα ειναι οτι ποιο ΤΕΛΕΙΟ εχω δει στην ζωη μου!!! Εχω ακουσει κι εγω μεγαλους σε ηλικια να λενε οτι αυτο που παιζει η μπαρτσα τωρα ειναι η καλυτερη μπαλα στον γαλαξια...και η καλυτερη που παιχτηκε ποτε...αλλοι μπορει να εχουν δει με τα ματια τους καλυτερη μπαλα δν ξερω. Εγω ομως που ειμαι 20 αυτο εχω δει μονο και ειναι το καλυτερο!!

DON
11-03-2011, 15:33
Δλδ στο τελικό του οακα πχ π ημουν μεσα ή της κων/πολης την προηγουμενη που ημουν καυτατζογλειο ανήκουν στην ΕΠΟΧΗ ΒΑΡΕΖΕ...


Ανήκουν στον επιθανάτιο ρόγχο μιας ΠΑΛΑΙ ΠΟΤΕ ΚΡΑΤΑΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ και την ΗΓΕΤΙΚΗ φυσιογνωμία του ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ μεγάλου παίκτη της. Του Τζέραρντ. Derby County, Nottigham Forest, Liverpool και ο κατάλογος θα συνεχιστεί με την Chelsea σε 20-30 χρόνια που θα εξαφανιστεί και αυτή.

KingJames
11-03-2011, 15:33
Κατάπιε πρώτα Δον, δεν έχουν κουκούτσα...ακόμα μασουλάς."με το καρότο στο στόμα κανείς δεν μποειαμιλησει"

zouparos
11-03-2011, 15:36
ΑΑΑ μάλιστα...
στο ίδιο επίπεδο η Λίβερπουλ των τσου λουζζζζζ
του επιπεδου των φιλάθλων της
των πρωταθληματων
και
των μεγαλων ομάδων

με την τσελσκι,τον ατρομητο της Αγγλιας
την ομαδα που ειχε 1 πρωτάθλημα
πριν ερθει ο ρώσος
και μολις φυγει
θα ξαναπαρει το 2300
χωρις τσου λου

ΟΚ

DON
11-03-2011, 15:40
ρε μλκ ειμαι 20 και εισαι 27 η καπου εκει τελος παντων...αυτες τις ομαδες που λες δεν τις προλαβα ουτε εγω αλλα ουτε κι εσυ....(οχι ηλικιακα).....τωρα τι με λες γιουτουμπ κτλπ....οσα μπορω να δω στο γιουτουμπ απο αυτα που λες αλλα τοσα μπορω να δω και απο μπαρτσα....εγω φιλε απο τοτε που βλεπω μπαλα ειναι οτι ποιο ΤΕΛΕΙΟ εχω δει στην ζωη μου!!! Εχω ακουσει κι εγω μεγαλους σε ηλικια να λενε οτι αυτο που παιζει η μπαρτσα τωρα ειναι η καλυτερη μπαλα στον γαλαξια...και η καλυτερη που παιχτηκε ποτε...αλλοι μπορει να εχουν δει με τα ματια τους καλυτερη μπαλα δν ξερω. Εγω ομως που ειμαι 20 αυτο εχω δει μονο και ειναι το καλυτερο!!

Ε εντάξει εσύ δεν πρόλαβες κασσέτες απο τον ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΣΠΟΡ εγώ τις πρόλαβα. 6 χρόνια διαφορά (26 είμαι) είναι ΠΟΛΛΑ όταν είσαι 20. είναι πάνω απο 25% της ζωής σου. ΕΣΥ και άλλοι πολλοί έχετε μνήμη ΧΡΥΣΟΨΑΡΟΥ και βλέπετε ωραία μπάλα απο ΜΙΑ ομάδαστο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ποδόσφαιρο της σύγχρονης ιστορίας της Ευρώπης και σας τρέχουν τα σάλια.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ για την Μπάρτσα γιατί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ γενικότερα.

ΚΑΠΟΤΕ υπήρχανε Μπάγερν, Ντόρτμουντ,Ρεάλ,Βαλένθια,Μαν. Γιουν,Άρσεναλ κτλ κτλ ΟΛΟΙ με παικταράδες

Σύγκρινε την Μπάγερν τώρα με την Μπάγερν των λιζαραζου,εφενμπεργκ,ελμπερ κτλ, την Ρέαλ με τον Κεντίρα και την Ρεάλ του Ρονάλντο, του Ζιντάν και του Φίγκο, την Γιουβέντους τώρα και την Γιούβε του Ντελ Πιέρο και των άλλων, την Μίλαν του 2002 με τη τωρινή, την Άρσεναλ των Βιειρά, Ανρί, Χλέμπ κτλ με το τώρα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ και η ΜΟΝΗ ΟΜΑΔΑ που υπάρχει ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ.

Θέλετε να θεωρείτε την Μπάρτσα ΤΕΛΕΙΟ, την καλύτερη ομάδα απο καταβολής κτλ...Εγώ την θεωρώ ότι τον βάζελο στην Ελλάδα στο Μπάσκετ απο το 2000 και μετά. ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΕ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟ.

Πέτυχε ΕΝΑ σοβαρό προπονητή με 3-4 παίκτες ΚΛΑΣΗΣ (σνάιντερ,ζανέττι,μιλίτο,ετό) και ρούφηξε το ΤΡΟΜΠΟΝΙ και ΜΠΟΡΕΙ να το ρουφήξει ακόμα και απο την Ρεάλ του ΚΕΝΤΙΡΑ.
ΑΑΑ μάλιστα...
στο ίδιο επίπεδο η Λίβερπουλ των τσου λουζζζζζ
του επιπεδου των φιλάθλων της
των πρωταθληματων
και
των μεγαλων ομάδων

με την τσελσκι,τον ατρομητο της Αγγλιας
την ομαδα που ειχε 1 πρωτάθλημα
πριν ερθει ο ρώσος
και μολις φυγει
θα ξαναπαρει το 2300
χωρις τσου λου

ΟΚ

θέμα ΚΑΤΑΠΤΩΣΗΣ είναι. όχι διακρίσεων. και η ντέρμπι και η νότιγχαμ και η λίβερπουλ και τώρα η τσέλσι φτάσανε στην κορυφή. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΟΣ (τις τσέλσι δεν έχει έρθει ακόμα). Η Λίβερπουλ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ και μόνο οι οπαδοί με τον Τζέραρντ μένουν να θυμίζουν ότι κάποτε ήτανε ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑΡΑ.

Red Unity
11-03-2011, 17:14
θέμα ΚΑΤΑΠΤΩΣΗΣ είναι. όχι διακρίσεων. και η ντέρμπι και η νότιγχαμ και η λίβερπουλ και τώρα η τσέλσι φτάσανε στην κορυφή. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΟΣ (τις τσέλσι δεν έχει έρθει ακόμα). Η Λίβερπουλ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ και μόνο οι οπαδοί με τον Τζέραρντ μένουν να θυμίζουν ότι κάποτε ήτανε ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑΡΑ.
δηλαδή θες να πεις ότι η λίβερπουλ είναι μια ομαδούλα σαν τη νότιγχαμ την ντέρμπι και την τσέλσι και απλά έκανε μια φούσκα και τώρα θα εξαφανιστεί;;
είσαι με τα καλά σου;; στην ίδια μοίρα τσέλσι και λίβερπουλ;


1I_crD6Oqsw

DON
11-03-2011, 17:19
δηλαδή θες να πεις ότι η λίβερπουλ είναι μια ομαδούλα σαν τη νότιγχαμ την ντέρμπι και την τσέλσι που απλά έκανε μια φούσκα και τώρα θα εξαφανιστεί;;
είσαι με τα καλά σου;; στην ίδια μοίρα τσέλσι και λίβερπουλ;


Και για να δείξεις ότι κάνω λάθος μου ποστάρεις ΟΠΑΔΟΥΣ. ok.

Παιδιά ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ. Οι οπαδοί τις ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ και τίποτα παραπάνω. Αλλιώς δεν θα είχε 9 ευρωπαικά η Ρεάλ των orgulos-gay. H Λίβερπουλ αν δεν βγάλει παίκτες απο τις ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ (απο ΠΟΙΕΣ???χαχαχα), άμα δεν βρεί έναν Φέργκιουσον, Βενγκέρ κτλ και ΚΥΡΙΩΣ αν δεν χτίσει γηπεδάρα νέα και αν βρεί επενδυτή ΤΡΕΛΟ ΦΡΑΓΚΑΤΟ ε συγνώμη κύριοι αλλά θα μείνει εκεί που είναι.

ΣΤΟ ΝΗΣΙ έχει ήδη εξαφανιστεί απο το 1990. Στην Ευρώπη εμφανίστηκε το 2005 όταν αντί να πάρει τα @@ μου απο τους Ομίλους το 0-1 καταφέραμε να το κάνουμε 3-1 και να περάσει αντί για εμάς.

Εσείς που είστε ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΙ πιστέψτε στο μεγαλείο οπαδών που θα κρατήσουν την ομάδα και τρίχες ΚΑΤΣΑΡΕΣ. Εγώ που τυγχάνει να ΣΠΟΥΔΑΖΩ τον αθλητισμό όπως ακριβώς είναι πλέον δηλαδή μια ΓΙΓΑΝΤΙΑΙΑ ΜΠΙΖΝΑ ε η λίβερπουλ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ πλέον.

*GrimReaper*
11-03-2011, 17:24
ρε Ντον μας δουλευεις να πουμε?? Εσυ δεν λες συνεχεια? ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ και το μπολνταρεις? και οτι ο Ολυμπιακος ανηκει στον λαο του κτλπ...τωρα μας λες δεν υπαρχει τπτ τετοιο πουθενα. Τωρα σπουδαζεις το αθλημα ενω πριν ησουν ρομαντικος??...αποφασισε ανθρωπε!!

Και για να δείξεις ότι κάνω λάθος μου ποστάρεις ΟΠΑΔΟΥΣ. ok

αρα δεν το αρνησε οτι ΑΥΤΟ πιστευεις...μια φουσκα η λιβερπουλ οπως και η τσελσι δλδ....ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΑΚΟΥΩ....12512521 μετανοιες μπας και συγχωρεθεις!!

DON
11-03-2011, 17:26
ρε Ντον μας δουλευεις να πουμε?? Εσυ δεν λες συνεχεια? ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ και το μπολνταρεις? και οτι ο Ολυμπιακος ανηκει στον λαο του κτλπ...τωρα μας λες δεν υπαρχει τπτ τετοιο πουθενα. Τωρα σπουδαζεις το αθλημα ενω πριν ησουν ρομαντικος??...αποφασισε ανθρωπε!!

1ον ο Ολυμπιακός ΕΧΕΙ τους λεφτάδες να στηρίζουν και ΕΧΕΙ τον κόσμο να τον ΓΙΓΑΝΤΩΝΕΙ. Είδαμε που ήτανε χωρίς λεφτάδες. ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ήτανε.

2ον Όταν μιλάμε συναισθηματικά-φανατικά-οπαδικά δεν έχει σχέση με όταν κάνουμε ΣΟΒΑΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ=business.


αρα δεν το αρνησε οτι ΑΥΤΟ πιστευεις...μια φουσκα η λιβερπουλ οπως και η τσελσι δλδ....ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΑΚΟΥΩ....12512521 μετανοιες μπας και συγχωρεθεις!!

Ναι αυτό πιστεύω. ΣΑΝΚΛΙ δημιούργημα και μετά το ΧΑΟΣ. ΠΡΩΗΝ ομάδα απο το 1990.Ε την Τσέλσι την δημιούργησε ο Ρομάν...

*GrimReaper*
11-03-2011, 17:28
1ον ο Ολυμπιακός ΕΧΕΙ τους λεφτάδες να στηρίζουν και ΕΧΕΙ τον κόσμο να τον ΓΙΓΑΝΤΩΝΕΙ. Είδαμε που ήτανε χωρίς λεφτάδες. ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ήτανε.

2ον Όταν μιλάμε συναισθηματικά-φανατικά-οπαδικά δεν έχει σχέση με όταν κάνουμε ΣΟΒΑΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ=business.

1.ωραια και η λιβερπουλ χωρις κοσμο το ιδιο πραμα ειναι...και οποιαδηποτε πλουσια ομαδα στον πλανητη χωρις κοσμο το ιδιο πραμα θα ειναι

2.να μας λες ομως ποτε μιλας σοβαρα και ποτε οπαδικα-φανατικα κτλπ για να ξερουμε τα πιστευω σου...γιατι αλλα μας λες την μια, αλλα μας λες την αλλη

lamar
11-03-2011, 17:47
Ναι αυτό πιστεύω. ΣΑΝΚΛΙ δημιούργημα και μετά το ΧΑΟΣ. ΠΡΩΗΝ ομάδα απο το 1990.Ε την Τσέλσι την δημιούργησε ο Ρομάν...

Η πρωην ομαδα απο το 1990, εχει παρει 1 Champions League, 1 κυπελλο UEFA, 2 σουπερ Καπ Ευρωπης, εχει εναν χαμενο τελικο Champions League, και εχει φτασει αλλη μια φορα στα ημιτελικα του ιδιου θεσμου, ολα αυτα την δεκαετια 2001-2010. Για ποια πρωην ομαδα μιλας???

Αληθεια εσυ τι πηρες την δεκαετια 2001-2010 στην Ευρωπη?

1 Champions League και 1 Παγκοσμιο κυπελλο συλλογων.

ΕΛΑ ΡΕ ΓΑΜΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!

Ποια Λιβερπουλ τωρα, την πρωην ομαδα...

Κρυφτειτε, βγαινει ο κυρ Αλεκος παγανια, που γαμει και δερνει τους παντες...

*GrimReaper*
11-03-2011, 18:29
κοιτα τον μλκ τωρα τι μας κανει...σταματησε να γραφει απο το μπλογκ, βαριεται την ζωη του και λεει...δν αρχιζω να γραφω μλκιες? :p

tc-g6
11-03-2011, 18:33
ρε ο προφητης tc-g6 το εχει πει, ο DON-ερ ειναι ΑΜΠΑΛΟΣ. ειναι μαλιστα αυτος που κατα τας γραφας του αγιου τζιμη (μεγαλη η χαρη του) θα ξεκινησει την επανασταση των πουστριλων εις τη νησο μυκονο. νιαουριζοντας να προσθεσω βεβαιως βεβαιως...

DON
11-03-2011, 21:37
1.ωραια και η λιβερπουλ χωρις κοσμο το ιδιο πραμα ειναι...και οποιαδηποτε πλουσια ομαδα στον πλανητη χωρις κοσμο το ιδιο πραμα θα ειναι

2.να μας λες ομως ποτε μιλας σοβαρα και ποτε οπαδικα-φανατικα κτλπ για να ξερουμε τα πιστευω σου...γιατι αλλα μας λες την μια, αλλα μας λες την αλλη

1. ΣΥΜΦΩΝΩ! Απλά ΕΞΗΓΩ και ΠΙΣΤΕΥΩ πως η Λίβερπουλ δεν έχει τα φώτα και τα φόντα να βρεί ξανά χρηματοδότηση αντάξια των αναγκών που υπάρχουν πλέον για να πρωταγωνιστείς στο Ευρωπαικό ποδόσφαιρο. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ? ΜΟΝΟ με τους οπαδούς δεν φτιάχνεις ομάδα. ΜΟΝΟ με τα λεφτά ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ομάδα (δες την τσέλσκι) απλά είναι ΑΠΙΘΑΝΟ να γίνεις ΜΕΓΑΛΟΣ σύλλογος ιστορικά.

2. όποτε μιλάω για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ εκτός απο ΟΣΦΠ μιλάω πολύ σοβαρά

Η πρωην ομαδα απο το 1990, εχει παρει 1 Champions League, 1 κυπελλο UEFA, 2 σουπερ Καπ Ευρωπης, εχει εναν χαμενο τελικο Champions League, και εχει φτασει αλλη μια φορα στα ημιτελικα του ιδιου θεσμου, ολα αυτα την δεκαετια 2001-2010. Για ποια πρωην ομαδα μιλας???

Αληθεια εσυ τι πηρες την δεκαετια 2001-2010 στην Ευρωπη?

1 Champions League και 1 Παγκοσμιο κυπελλο συλλογων.

ΕΛΑ ΡΕ ΓΑΜΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!

Ποια Λιβερπουλ τωρα, την πρωην ομαδα...

Κρυφτειτε, βγαινει ο κυρ Αλεκος παγανια, που γαμει και δερνει τους παντες...

Απο πότε εσύ κρίνεις την ομάδα ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ? Έγινες και εσύ ΕΥΡΩΠΕΟΣ στην ανάγκη ε???

Η Λίβερπουλ στο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ της είναι ΑΦΑΝΤΗ εδώ και 21 χρόνια, 1/4 αιώνα σχεδόν. Βγαίνει 2η και ανοίγουν σαμπάνιες, κερδάει την Μαν. Γιούν. και "πάνε αεροδρόμιο"!!!Έχει ΜΙΚΡΥΝΕΙ και αν δεν τον βλέπεις εντάξει άστο διαφωνούμε δεν πειράζει.

Όσον αφορά την Ευρώπη ΑΝ έχανε η Μαν. Γιούν απο την ΜΠΡΑΓΚΑ θα γινότανε πρώτο θέμα. Έχασε η Λίβερπουλ και φαντάζει ΕΩΣ και φυσιολογικό!!!

Δεν μετράνε μόνο οι κούπες στην Ευρώπη και σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ μην μου αναφέρεις το ΟΥΕΦΑ σαν κούπα γιατί η Μαν. Γιούν ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ εκεί για να μπορέσει να το κατακτήσει. ΠΟΙΟ ΟΥΕΦΑ ΤΩΡΑ? Να σου πω και εγώ για το 1991 που το πήρε ο Τσίχλας? ΟΥΔΕΙΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ. Δεν μιλάμε για την Σεβίλλη, για την Λίβερπουλ μιλάμε! Να την αναφέρεις σε αυτό και ως επίτευγμα ΤΗΝ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

Ποιά τελευταία 10ετία και κουραφέξαλα ρε??? Απο ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ Τσάμπιονς Λίγκ δηλαδή 1992 η Μαν Γιούν έχει 2 κατακτήσεις-το ένα κάνοντας treble, είναι η ομάδα με τις περισσότερες συμμετοχές στην ιστορία της διοργάνωσης (μαζί με μπάρτσα-πόρτο) με 14 χρονιές στους ομίλους μίνιμουμ, 1 τελικό χαμένο και είναι ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ στους 8 ή 4 της διοργάνωσης.

Αυτά που λες για 1 ουέφα και 1 τσ.λ. το έκανε και η ΠΟΡΤΟ. Αυτό την καθιστά ομάδα βεληνεκούς Μαν. Γιούν? ΜΕΓΑΛΟ σε κάνει και σε διατηρεί ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΟΥ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ και τέλος η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΣΟΥ. Σε 2 απο τα 3 η Λίβερπουλ παίρνει ΠΟΥΛΟ ΧΟΝΤΡΟ και στην Ευρώπη τα τελευταία 21 χρόνια είναι ΚΑΙ ΠΑΛΙ απο κάτω.

ΑΝ θέλεις διαφώνησε αλλά η άποψη μου είναι ΑΥΤΗ και εμένα δικαιώνεται χρόνο με το χρόνο όταν παίζει με σέντερ μπακ τον ΚΥΡΓΙΑΚΟ, παλεύει για τν σωτηρία της μέχρι τον Δεκέμβριο και στο ΟΥΕΦΑ περνάει απο όμιλο με Νάπολι, Στεάουα, Ουτρέχτη με 2 νίκες και 4 ισοπαλίες μετά την Σπάρτα Πράγας με 0-0 και 0-1 και τώρα ήδη χάνει 1-0 στο 1ο ματς και άντε να δούμε και στο 2ο τι θα κάνει.

ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ Top5 συλλόγων στην Ευρώπη στο ΣΥΓΧΡΟΝΟ ποδόσφαιρο που είναι :

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Μίλαν, Μπαρτσελόνα, Ρεάλ Μαδρίτης, Μπάγερν Μονάχου. Αυτές δεν πλησιάζονται απο την Λίβερπουλ που το ταβάνι της για μένα είναι η 2η 5άδα δηλαδή Άρσεναλ, Τσέλσι, Ίντερ, Γιουβέντους (την έφαγε το Καλτσιοπόλι αλλά θα επανέλθει νομοτελειακά) και μένει 1 θέση που για μένα διεκδικείται τα επόμενα χρόνια απο Μάντσεστερ Σίτι, Σεβίλλη, Λυών, Πόρτο, Σαχτάρ που είναι ΟΛΕΣ ΒΑΘΥΠΛΟΥΤΕΣ και μερικές με πολύ κόσμο απο πίσω και ίσως και ιστορικές.

και για να διευκρινήσω μην αρχίσετε πάλι...τα top5 δεν είναι βάση ιστορίας, τροπαίων, οπαδών κτλ. Εϊναι ΚΑΘΑΡΑ το τι δυναμική ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΧΟΡΤΑΡΙ έχει η κάθε ομάδα.

κοιτα τον μλκ τωρα τι μας κανει...σταματησε να γραφει απο το μπλογκ, βαριεται την ζωη του και λεει...δν αρχιζω να γραφω μλκιες? :p

επειδή βλέπω ότι σ'άρεσε πολύ αυτό που είπα και το έβαλες υπογραφή..

Ελπίζω να ΞΕΡΕΙΣ τι ήτανε η Derby County στα καλά της. Τι ήτανε η Νότιγχαμ Φόρεστ στα καλά της, τι είναι η Τσέλσι εδώ και μερικά (4-5) χρόνια. Η Λίβερπουλ σου ξαναλέω πως ΠΙΣΤΕΥΩ ότι και σε 20 χρόνια θα έχει τα ίδια πρωταθλήματα και ΤΣ.Λ. με σήμερα. ΑΥΤΟ ΑΝ συμβεί ΤΙ θα την ξεχωρίζει απο αυτές που σου είπα??? ΔΕΝ θα είναι ΠΡΩΗΝ μεγάλη-κραταιά ομάδα αν έχει να πάρει 40 χρόνια πρωτάθλημα??? Εγώ ΕΤΣΙ πιστεύω.

DON
11-03-2011, 21:58
Τι σκ@τα τους ταιζουν εκει στην Ισπανια?Πολλα κρουσματα εχουμε δει τα τελευταια χρονια,και σε ποδοσφαιρο και μπασκετ...

Ρώτα τον ζουπάκο και την "ΤΕΛΕΙΑ" Μπάρτσα του ρε. Ρώτα τον ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ βασικά πως απο ΣΑΤΑΝΙΚΗ σύμπτωση σε :

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
ΜΠΑΣΚΕΤ
ΤΕΝΝΙΣ
ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1

έχει :

Ποδόσφαιρο : Eν Ενεργεία Εθνική ομάδα Πρωταθλήτρια Ευρώπης και Κόσμου και την Μπαρτσελόνα την πριν 2 σεζόν καλύτερη ομάδα του κόσμου και πιθανώς και φέτος.

Μπάσκετ : Εν Ενεργεία Εθνική ομάδα Πρωταθλήτρια Ευρώπης, 2006 Πρωταθλήτρια Κόσμου και τώρα στην 4άδα, 2η στους Ολυμπιακούς Αγώνες, αθλητή στην 2άκις πρωταθλήτρια ΝΒΑ και την Μπαρτσελόνα Εν Ενεργεία Πρωταθλήτρια Ευρώπης.

Τέννις : Τον Νο.1 στην παγκόσμια κατάταξη αθλητή με 43 τίτλους.

Φόρμουλα 1 : Τον δυάκις παγκόσμιο πρωταθλητή 2005 και 2006, εν ενεργεία 2ο το 2010 και πιλότο της Φερράρι.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ.

*GrimReaper*
11-03-2011, 22:08
οχι δεν ειναι τυχαια βρε νταν μπραουν...απλα οι ανθρωπο ειναι γαματοι σε ολα τα αθληματα τι να κανουμε τωρα!

*GrimReaper*
11-03-2011, 22:10
επειδή βλέπω ότι σ'άρεσε πολύ αυτό που είπα και το έβαλες υπογραφή..

Ελπίζω να ΞΕΡΕΙΣ τι ήτανε η derby county στα καλά της. Τι ήτανε η Νότιγχαμ Φόρεστ στα καλά της, τι είναι η Τσέλσι εδώ και μερικά (4-5) χρόνια. Η Λίβερπουλ σου ξαναλέω πως ΠΙΣΤΕΥΩ ότι και σε 20 χρόνια θα έχει τα ίδια πρωταθλήματα και ΤΣ.Λ. με σήμερα. ΑΥΤΟ ΑΝ συμβεί ΤΙ θα την ξεχωρίζει απο αυτές που σου είπα??? ΔΕΝ θα είναι ΠΡΩΗΝ μεγάλη-κραταιά ομάδα αν έχει να πάρει 40 χρόνια πρωτάθλημα??? Εγώ ΕΤΣΙ πιστεύω.

τελικα για τωρα μιλας η για μετα απο 20 και δεν ξερω γω ποσα χρονια?...αποφασισε! Αν σημερα βαζεις την λιβερπουλ στο ιδιο καζανι με τις αλλες κανεις μεγιστο λαθος!! Μετα απο δεν ξερω κι εγω ποσα χρονια ποιος ζει, ποιος πεθαινει!....υποθετικη συζητηση.

KingJames
11-03-2011, 22:14
17LYed18MWc&feature=player_embedded
puta barca

Eleni7
11-03-2011, 22:16
Σιγουρα ειναι περιεργα ολα αυτα.Απο την αλλη μισω τους Ισπανους (ειδικα οι Ναδαλ,Αλονσο μου ειναι ιδιατερα αντιπαθεις) οποτε δεν βρηκες το καταλληλο ατομο για να κρινει αντικειμενικα.Περα απο τους τιτλους ,που καποιος καλοπροαιρετος μπορει να πει οτι εγινε σωστη δουλεια και υπηρχαν σωστες υποδομες,εγω βλεπω και κατι αλλο.Την φοβερη και ιπταμενη Σεβιλλη του 2005-2007 να εχει κανει τρομερη κοιλια μετα το ανεξηγητο θανατο του Πουερτα (μουφα ανεξηγητος βεβαια,ειχε βγει καρδιολογος και ειχε πει οτι το προβλημα του οφειλοταν σε απαγορευμενες ουσιες).

Ειδα τους Ισπανους στο μπασκετ να κοντραρουν ΑΘΛΗΤΙΚΑ σε ρυθμο και αλτικοτητα την Ντριμ Τιμ στο Πεκινο (αλλοι "χαπατοι" απο εκει) και μετα παικτες τους να βαραινουν ανεξηγητα σε μεγαλα τουρνουα (Ρικυ,Ρουντι).Οπως και τον Ναδαλ,που οσοι βλεπουν και ξερουν απο τενις καταλαβαινουν τι τερας της φυσης ειναι.Τα αθλητικα του προσοντα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.Αλλα και αυτος χρονο παρα χρονο "σκαει"....

Για να μην αναφερω αλλα περιστατικα οπως ο θανατος του αρχηγου της Εσπανιολ (παλι "μυστηριωδως") ή τα προβληματα υγειας που εβγαλαν ο Γκαλετι και ο Νταρκο μετα απο πολλα χρονια θητειας στην Ισπανια.Ολα αυτα δεν νομιζω να ειναι και τοσο συμπτωσεις.

Τεσπα,ΤΟΠ 10 απο τοπ-16 με ΘΡΥΛΑΡΑ μεσα...

N8tIpJt-mAk

*GrimReaper*
11-03-2011, 22:16
puta barca

ειναι πολυ τελειοι πλεον για να παιζουν με στρογγυλη μπαλα :p

*GrimReaper*
11-03-2011, 22:19
και ο φεντερερ ισπανος ειναι

DON
11-03-2011, 22:21
τελικα για τωρα μιλας η για μετα απο 20 και δεν ξερω γω ποσα χρονια?...αποφασισε! Αν σημερα βαζεις την λιβερπουλ στο ιδιο καζανι με τις αλλες κανεις μεγιστο λαθος!! Μετα απο δεν ξερω κι εγω ποσα χρονια ποιος ζει, ποιος πεθαινει!....υποθετικη συζητηση.

Ξέρω ΠΟΛΥ καλά ΤΙ είπα :

Ανήκουν στον επιθανάτιο ρόγχο μιας ΠΑΛΑΙ ΠΟΤΕ ΚΡΑΤΑΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ και την ΗΓΕΤΙΚΗ φυσιογνωμία του ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ μεγάλου παίκτη της. Του Τζέραρντ. Derby county, nottigham forest, liverpool και ο κατάλογος θα συνεχιστεί με την chelsea σε 20-30 χρόνια που θα εξαφανιστεί και αυτή.

Η Ντέρμπι ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ, η Νότιγχαμ ΞΕΠΕΣΕ αλλά την κρατάει ο κάποιος κόσμος της, η Λίβερπουλ ΞΕΠΕΦΤΕΙ αλλά δεν θα πέσει ποτέ όσο η Νότιγχαμ λόγω ΚΟΣΜΟΥ και η Τσέλσι ΑΝΕΒΗΚΕ ΑΠΟΤΟΜΑ και ΘΑ ΞΕΠΕΣΕΙ όταν φύγει ο Ρόμαν.

Eleni7
11-03-2011, 22:22
ΤΙ!!!!!!!!!??????????

Ελβετος ειναι!Μην με δαιμονιζεις Παρασκευιατικα!

Αλλα αυτα που κανει με την ρακετα,και ολα τα αναβολικα του κοσμου να παρεις, δεν μπορεις να τα κανεις....

DON
11-03-2011, 22:24
οχι δεν ειναι τυχαια βρε νταν μπραουν...απλα οι ανθρωπο ειναι γαματοι σε ολα τα αθληματα τι να κανουμε τωρα!

ε ναι ρε απλά μέχρι ΠΡΙΝ κάποια χρόνια με τους ισπανούς ποδοσφαιριστές κάναμε ΑΝΕΚΔΟΤΑ, στο μπάσκετ είχανε ΞΕΠΕΣΕΙ, στο τέννις και στην Φόρμουλα 1 ξαφνικά ξεφυτρώσανε.

ΟΛΑ έτυχαν...Πλάι σε αυτά ΕΤΥΧΑΝ και κάτι ΘΑΝΑΤΟΙ, κάτι ΠΝΕΥΜΟΝΙΚΕΣ ΕΜΒΟΛΕΣ, κάτι ΕΞΑΦΑΝΙΣΕΙΣ παικτών όπως ο Ροναλντίνιο που σε 1 σεζόν μέσα έγινε 10 σκάλες πιο κακός κτλ κτλ...εγώ είμαι ο Νταν Μπράουν και οι Ισπανοί αποφασίσανε να γαμάνε ξαφνικά τα πάντα όλα.

*GrimReaper*
11-03-2011, 22:24
ΤΙ!!!!!!!!!??????????

Ελβετος ειναι!Μην με δαιμονιζεις Παρασκευιατικα!

Αλλα αυτα που κανει με την ρακετα,και ολα τα αναβολικα του κοσμου να παρεις, δεν μπορεις να τα κανεις....

ασε ρε. Ισπανος ειναι! Δεν βλεπεις τι κανει ο ανθρωπος στο γηπεδο?...απιστευτα πραγματα!!! αρα αναβολικα...αρα ισπανος

DON
11-03-2011, 22:26
Για να μην αναφερω αλλα περιστατικα οπως ο θανατος του αρχηγου της Εσπανιολ (παλι "μυστηριωδως") ή τα προβληματα υγειας που εβγαλαν ο Γκαλετι και ο Νταρκο μετα απο πολλα χρονια θητειας στην Ισπανια.Ολα αυτα δεν νομιζω να ειναι και τοσο συμπτωσεις.

βάλε και τον ΑΣΤΕΙΟ Μαρέσκα που στα 30 του φαινότανε σαν παλαίμαχος...Επειδή είπες και για Πουέρτας, γενικά βάλε όποιον παίκτη φεύγει απο Σεβίλλη πως είναι, βάλε τον ροναλντίνιο πως κατάντησε μέσα σε 1-2 σεζόν, βάλε τον ΒΙΟΝΙΚΟ Ουρτάδο που στην ελλάδα έχει χάσει όσα ματς είχε χάσει σε όλη την καριέρα του στην ισπανία...βάλε, βάλε, βάλε...

KonTaz
11-03-2011, 22:27
Ρε Don σοβαρά το πιστεύεις αυτό τώρα??

Eleni7
11-03-2011, 22:29
Δεν χρειαζονται αναβολικα για να κανει καποιος τα slice και τα backhand που κανει ο Ελβετος.Δεν λεω οτι δεν παιρνει.Ολοι οι αθλητες παιρνουν τις βιταμινουλες τους αλλα οι Ισπανοι εχουν γινει "τερατα" σε ολα τα αθληματα.Και τεχνικη να μην εχουν,εχουν γινει αθληταραδες.Ακομη κ ο Γκαρμπαχοσα που δεν μπορουσε να πηδηξει εφημεριδα και του κοπηκε ο αχιλλειος στο Τοροντο τρεχει σαν εφηβος....

Το ιδιο υποπτη ειναι και η "αθλητικη" βελτιωση των Τουρκων στο φετινο Μουντομπασκετ...

DON
11-03-2011, 22:32
Ρε Don σοβαρά το πιστεύεις αυτό τώρα??

επέτρεψε μου πλέον να είμαι "πονηρός" φίλε KonTaz. Μου επιτρέπεις να μην θεωρώ ΤΥΧΑΙΑ την ΓΙΓΑΝΤΩΣΗ των Ισπανών ταυτόχρονα σε 4 διαφορετικά αθλήματα, την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ φυσική κατάσταση των Ισπανών παικτών αλλά και των Ναδάλ, Αλόνσο, τους θανάτους, τις παθήσεις, τις πνευμονικές εμβολές, την κατάντια αθλητών όταν φεύγουν απο εκεί κτλ...

ΕΓΩ προσωπικά δεν πιστεύω στα παραμύθια και στην τύχη.

KonTaz
11-03-2011, 22:32
Ο κλασικός αδικημένος, πονηρός, συνωμοσιολόγος Έλληνας που βλέπει τα τρένα να περνούν και λέει ότι άλλοι ντοπάρονται...

Στον αθλητισμό ΟΛΟΙ ντοπάρονται.Όποιος έχει κάνει πρωταθλητισμό έστω και στο...πινκ πονκ καταλαβαίνει τι εννοώ

DON
11-03-2011, 22:35
Ο κλασικός αδικημένος Έλληνας που βλέπει τα τρένα να περνούν και λέει ότι άλλοι ντοπάρονται...

εντάξει πες στο μπάσκετ μπορεί να "κοντράρομαι" μαζί τους και να είμαι "εμπαθής" αλλά μάλλον ναι είμαι αδικημένος στο τέννις και στην φόρμουλα1 και στην μπάλα!!! ΗΜΑΡΤΟΝ. Δεν τις έχω βάλει ΤΥΧΑΙΑ τις ατάκες στην υπογραφή μου πάντως και 1 απο αυτές λέει :

"All great truths begin as blasphemies", George Bernard Shaw

Κάπως έτσι ξεκίνησε και το ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ Π. Γιαννάκη όταν 15.000 φωνάζανε κάνε την ομάδα πρώτη, κάπως έτσι ξεκίνησε και με τον Μίλος όταν "δεν έκανε ούτε για Μπάμπεργκ", κάπως έτσι με τον Ράσο τον γέρο τον ξοφλημένο κτλ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ.

Εσείς πιστέψτε πως όλα έγιναν ταυτόχρονα επειδή έχουν καλούς προπονητές και ταλέντο σε ΟΛΑ τα σπορ και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ το τονίζω αυτό.

ΕΓΩ έμαθα πως αυτά τα ΜΠΑΜ όπως ας πούμε ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΤΙΒΟΣ 90 και 00 στηρίζονται στην ΝΤΟΠΑ. ΕΜΕΝΑ προσωπικά αυτό που γίνεται με τους Ισπανούς μου θυμίζει ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΕΣΣΔ και ΗΠΑ.

*GrimReaper*
11-03-2011, 22:36
Μλκ ντον μα την παναγια αρχισε παλι να γραφεις στο μπλογκ να εχεις κατι να κανεις!! Μετα τον ζουπαρο λες....μια η λιβερπουλ, τωρα τα βαζεις με την ισπανια και οτι ολοκληρος ο αθλητισμος του εθνους ντοπαρεται...what's next?

lamar
11-03-2011, 22:38
Απο πότε εσύ κρίνεις την ομάδα ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ? Έγινες και εσύ ΕΥΡΩΠΕΟΣ στην ανάγκη ε???

Δεν μετράνε μόνο οι κούπες στην Ευρώπη και σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ μην μου αναφέρεις το ΟΥΕΦΑ σαν κούπα γιατί η Μαν. Γιούν ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ εκεί για να μπορέσει να το κατακτήσει. ΠΟΙΟ ΟΥΕΦΑ ΤΩΡΑ? Να σου πω και εγώ για το 1991 που το πήρε ο Τσίχλας? ΟΥΔΕΙΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ. Δεν μιλάμε για την Σεβίλλη, για την Λίβερπουλ μιλάμε! Να την αναφέρεις σε αυτό και ως επίτευγμα ΤΗΝ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

Ποιά τελευταία 10ετία και κουραφέξαλα ρε??? Απο ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ Τσάμπιονς Λίγκ δηλαδή 1992 η Μαν Γιούν έχει 2 κατακτήσεις-το ένα κάνοντας treble, είναι η ομάδα με τις περισσότερες συμμετοχές στην ιστορία της διοργάνωσης (μαζί με μπάρτσα-πόρτο) με 14 χρονιές στους ομίλους μίνιμουμ, 1 τελικό χαμένο και είναι ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ στους 8 ή 4 της διοργάνωσης.

Αυτά που λες για 1 ουέφα και 1 τσ.λ. το έκανε και η ΠΟΡΤΟ. Αυτό την καθιστά ομάδα βεληνεκούς Μαν. Γιούν? ΜΕΓΑΛΟ σε κάνει και σε διατηρεί ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΟΥ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ και τέλος η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΣΟΥ. Σε 2 απο τα 3 η Λίβερπουλ παίρνει ΠΟΥΛΟ ΧΟΝΤΡΟ και στην Ευρώπη τα τελευταία 21 χρόνια είναι ΚΑΙ ΠΑΛΙ απο κάτω.

ΑΝ θέλεις διαφώνησε αλλά η άποψη μου είναι ΑΥΤΗ και εμένα δικαιώνεται χρόνο με το χρόνο όταν παίζει με σέντερ μπακ τον ΚΥΡΓΙΑΚΟ, παλεύει για τν σωτηρία της μέχρι τον Δεκέμβριο και στο ΟΥΕΦΑ περνάει απο όμιλο με Νάπολι, Στεάουα, Ουτρέχτη με 2 νίκες και 4 ισοπαλίες μετά την Σπάρτα Πράγας με 0-0 και 0-1 και τώρα ήδη χάνει 1-0 στο 1ο ματς και άντε να δούμε και στο 2ο τι θα κάνει.

ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ top5 συλλόγων στην Ευρώπη στο ΣΥΓΧΡΟΝΟ ποδόσφαιρο που είναι .

Εχεις επηρεαστει απο τον ζουπ και γραφεις και εσυ μαλακιες ε?

Εσυ δεν ειπες την Λιβερπουλ πρωην ομαδα απο το 1990?
Ε πως γινεται ρε, η πρωην ομαδα να σηκωνει Τσαμπιονς Λιγκ το 2005? Πως?

Εννοειται οτι θα βαλω και το Ουεφα, οταν στους 16 αποκλειω την Ρομα στους 8 την Πορτο και στους 4 την Μπαρτσελονα, θα το βαλω ρε φιλε.

Οχι η Πορτο δεν ειναι επιπεδου Μαν Γιου γιατι πολυ απλα εχει αυτα τα δυο και αλλο ενα ευρωπαικο. Δεν εχει 5 Τσαμπιονς Λιγκ που εχει η Λιβερπουλ.

Τα αρχιδια μου τα δυο πηρε ο τσιχλας το 1991. Το αστειο κυπελλουχων πηρε, οχι το Ουεφα. Ξερεις αυτο που ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ γιατι ολες οι ομαδες εγραφαν στα αρχιδια τους τα εγχωρια κυπελλα και εβγαιναν αστειες ομαδες ακομα και ας μην ειχαν παρει το κυπελλο στη χωρα τους.



Στην Ευρωπη μετρανε οι ΚΟΥΠΕΣ!!! Οταν σε δεκα χρονια ενα σωματειο εχει παρει παραπανω απο σενα, ε ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ, να λες αυτην την ομαδα πρωην. Ξεπερασε την και μπορεις να πεις οτι θες.

Αυτο με τα τελευταια 21 χρονια τι ειναι, ο "βαζελικος" τροπος να μετρας διακρισεις? Σαν τα πρωταθληματα της Ελλαδος, που τα μετρανε απο οποτε θελουν.

Αν εσυ εισαι 26 χρονων και θυμασαι μονο τον Φεργκιουσον, εγω ειμαι κοντα 35 και θυμαμαι την Λιβερπουλ να ξεκωλιαζει τον ΚΟΣΜΟ ολοκληρο, αρα δεν θα παμε τα τελευταια 21 χρονια θα παρουμε ολη την ιστορια των δυο ομαδων. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ?????

Εγω πρωτος απο ολους λεω οτι αυτο το πραγμα δεν ειναι Λιβερπουλ και πραγματικα λυπαμαι που εχουμε καταντησει ετσι....Αλλα πρωην ομαδα απο το 1990 δεν χαρακτηριζεται δεν πα να λες οτι θες.

Επισης η Λιβερπουλ δεν ειναι αναγκη να κανει τιποτα για να γινει μεγαλη, ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ, Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΑΚΟΜΑ!!!!

Eleni7
11-03-2011, 22:39
Δεν νομιζω οτι εχει να κανει με το αν ειμαστε οι αδικημενοι Ελληνες ή οχι.Και οι Αγγλοι πχ ειναι πολυ μπροστα μας σε υποδομες,οπως δεν εχει ειπωθει κατι για αυτους.Το οτι η Ελλαδα δεν εκμεταλλευτηκε Ολυμπιαδα,Γιουρο κτλ ειναι καθαρα δικη μας ευθυνη και ανικανοτητα.Ομως δεν μπορουμε να μην κανουμε μια ευστοχη παρατηρηση.Αλλωστε,και τι δεν ακουσε η Ελλαδα για το Ευρωπαικο του 87 απο του "λατρεμενους" Ισπανους και τους αλλους Ευρωπαιους (για αναβολικα) ή μετα την επιτυχια στο Γιουρο (κλοπη του αιωνα,στημενο)...

edit:Σωστη η επισημανση του DON και για τον περιφημο ελληνικο στιβο...

DON
11-03-2011, 22:41
μια η λιβερπουλ, τωρα τα βαζεις με την ισπανια και οτι ολοκληρος ο αθλητισμος του εθνους ντοπαρεται...what's next?

Δεν με καθιστά τρελό να πιστεύω ότι μια ομάδα που έχει να πάρει πρωτάθλημα 21 χρόνια έχει ΜΙΚΡΥΝΕΙ. Απλά σαν οπαδοί τις αρνείστε να το δεχθείτε. Εντάξει και έναν ΑΕΚΤΖΗ να ρωτήσεις ακόμα δεν έχει καταλάβει πως η ΑΕΚΑΡΑ του 90 πάει τέλος πλέον είναι ΑΕΚΑΚΙ.

Επίσης δεν με καθιστά τρελό να πιστεύω ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ η έκρηξη "ταλέντο", "αθλητικών προσόντων" και τα πάντα όλα των ΙΣΠΑΝΩΝ τα τελευταία 5-6 χρόνια ΠΑΝΤΟΥ. Επέτρεψε μου να μην βρίσκω τίποτα το αφύσικο στον θάνατο Πουέρτας, στο ξεφούσκωμα Ροναλντίνιο, στα νεφρά του Γκαλέτι, στο ότι η εθνική Ισπανίας μπορεί να τρέχει 40 μέρες σερί, στο ότι ο Ρούντι Φερνάντεζ καρφώνει σαν ΜΑΥΡΟΣ, ότι ο Ναβάρρο ΞΑΦΝΙΚΑ άρχισε να τρέχει σε 2πλή ταχύτητα, ότι ο Ναδάλ είναι σαν τον Ironman και ότι ο Αλόνσο έχει καλύτερη φυσική κατάσταση απο τον Μίκαελ Σουμάχερ όπως ο ίδιος ο Μίκαελ δήλωσε.

lamar
11-03-2011, 22:47
Ο κλασικός αδικημένος, πονηρός, συνωμοσιολόγος Έλληνας που βλέπει τα τρένα να περνούν και λέει ότι άλλοι ντοπάρονται...

Στον αθλητισμό ΟΛΟΙ ντοπάρονται.Όποιος έχει κάνει πρωταθλητισμό έστω και στο...πινκ πονκ καταλαβαίνει τι εννοώ

Καλα ΚονΤαζ ειναι παρα πολλα τα παραδειγματα, ειδικα για το ποδοσφαιρο, και αρκετες οι ομαδες.

Βαλενθια επι Κουπερ.

Σεβιλλη επι Ραμος.

Ντεπορτιβο ΛαΚορουνια επι Ιρουρετα.

Αν εχεις ορεξη σου λεω και για τους παικτες των συγκεκριμενων ομαδων ξεχωριστα.

*GrimReaper*
11-03-2011, 22:49
Δεν με καθιστά τρελό να πιστεύω ότι μια ομάδα που έχει να πάρει πρωτάθλημα 21 χρόνια έχει ΜΙΚΡΥΝΕΙ. Απλά σαν οπαδοί τις αρνείστε να το δεχθείτε. Εντάξει και έναν ΑΕΚΤΖΗ να ρωτήσεις ακόμα δεν έχει καταλάβει πως η ΑΕΚΑΡΑ του 90 πάει τέλος πλέον είναι ΑΕΚΑΚΙ.

Επίσης δεν με καθιστά τρελό να πιστεύω ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ η έκρηξη "ταλέντο", "αθλητικών προσόντων" και τα πάντα όλα των ΙΣΠΑΝΩΝ τα τελευταία 5-6 χρόνια ΠΑΝΤΟΥ. Επέτρεψε μου να μην βρίσκω τίποτα το αφύσικο στον θάνατο Πουέρτας, στο ξεφούσκωμα Ροναλντίνιο, στα νεφρά του Γκαλέτι, στο ότι η εθνική Ισπανίας μπορεί να τρέχει 40 μέρες σερί, στο ότι ο Ρούντι Φερνάντεζ καρφώνει σαν ΜΑΥΡΟΣ, ότι ο Ναβάρρο ΞΑΦΝΙΚΑ άρχισε να τρέχει σε 2πλή ταχύτητα, ότι ο Ναδάλ είναι σαν τον ironman και ότι ο Αλόνσο έχει καλύτερη φυσική κατάσταση απο τον Μίκαελ Σουμάχερ όπως ο ίδιος ο Μίκαελ δήλωσε.

1.ρε ποιος λεει οτι δεν εχει μικρυνει?? ΟΛΟΙ συμφωνουμε σε αυτο!! Εσυ ομως ειπες την λιβερπουλ φουσκα και την εβαλες μαζι με την τσελσι που δεν υπηρχε πριν...Και η ρεαλ εχει μικρυνει σε επιτυχιες...φουσκα ειναι κι αυτη?...

2.ο χρονος θα μιλησει...υποθετικες συζητησεις δεν τις μπορω εγω.

KonTaz
11-03-2011, 22:49
Όλοι ντοπάρονται lamar ειδικά σε αθλήματα όπως το ποδόσφαιρο,το οποίο καταπονεί ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τον αθλητή.Απλώς οι Ισπανοί όπως και να το κάνουμε είναι πιο ταλαντούχοι...

Για το τέννις που έχω και προσωπική εμπειρία υπάρχουν απίστευτα σκευάσματα...

lamar
11-03-2011, 22:52
Όλοι ντοπάρονται lamar ειδικά σε αθλήματα όπως το ποδόσφαιρο,το οποίο καταπονεί ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τον αθλητή.Απλώς οι Ισπανοί όπως και να το κάνουμε είναι πιο ταλαντούχοι...

Για το τέννις που έχω και προσωπική εμπειρία υπάρχουν απίστευτα σκευάσματα...

Ολοι παιρνουν, αλλα οι Ισπανοι* πεθαινουν, και επισης οι Ισπανοι* που ειναι τουρμπο οταν παιζουν εντος συνορων οταν βγηκαν εκτος, εγινα παπακια πενηνταρια...

KonTaz
11-03-2011, 22:54
Για να πεθάνεις από ντόπα πρέπει να γίνουν εγκληματικά λάθη.Ας βρουν τους υπεύθυνους,πάντως το να λέμε ότι οι παίκτες των αγγλικών ομάδων δεν ντοπάρονται είναι αστείο....

Eleni7
11-03-2011, 22:56
Moνο ο φτωχος πλην τιμιος Δαβιδ τους εφτυσε αυτους και τα αναβολικα τους,ηρθε στον Ολυμπιακο και κανει την καλυτερη του σεζον:p

DON
11-03-2011, 22:56
Εχεις επηρεαστει απο τον ζουπ και γραφεις και εσυ μαλακιες ε?

Εσυ δεν ειπες την Λιβερπουλ πρωην ομαδα απο το 1990?
Ε πως γινεται ρε, η πρωην ομαδα να σηκωνει Τσαμπιονς Λιγκ το 2005? Πως?

Εννοειται οτι θα βαλω και το Ουεφα, οταν στους 16 αποκλειω την Ρομα στους 8 την Πορτο και στους 4 την Μπαρτσελονα, θα το βαλω ρε φιλε.

Οχι η Πορτο δεν ειναι επιπεδου Μαν Γιου γιατι πολυ απλα εχει αυτα τα δυο και αλλο ενα ευρωπαικο. Δεν εχει 5 Τσαμπιονς Λιγκ που εχει η Λιβερπουλ.

Τα αρχιδια μου τα δυο πηρε ο τσιχλας το 1991. Το αστειο κυπελλουχων πηρε, οχι το Ουεφα. Ξερεις αυτο που ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ γιατι ολες οι ομαδες εγραφαν στα αρχιδια τους τα εγχωρια κυπελλα και εβγαιναν αστειες ομαδες ακομα και ας μην ειχαν παρει το κυπελλο στη χωρα τους.

Αν εσυ εισαι 26 χρονων και θυμασαι μονο τον Φεργκιουσον, εγω ειμαι κοντα 35 και θυμαμαι την Λιβερπουλ να ξεκωλιαζει τον ΚΟΣΜΟ ολοκληρο, αρα δεν θα παμε τα τελευταια 21 χρονια θα παρουμε ολη την ιστορια των δυο ομαδων. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ?????

Εγω πρωτος απο ολους λεω οτι αυτο το πραγμα δεν ειναι Λιβερπουλ και πραγματικα λυπαμαι που εχουμε καταντησει ετσι....Αλλα πρωην ομαδα απο το 1990 δεν χαρακτηριζεται δεν πα να λες οτι θες.


πέρα απο το οπαδικό παραλήρημα σου έχω να σου πω τα εξής :

To Tσ. Λ. του 2005 το "εξήγησα". ΕΠΙΘΑΝΑΤΙΟΣ ΡΟΓΧΟΣ μιας ΠΡΩΗΝ Μεγάλης ομάδας και του ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ μεγάλου της παικταρά του Στίβεν Τζέραντ.

Βάλε τα ουεφάκια καμάρι μου που πάει τελικό ο Ερνέστο Βαλβέρδε με την Εσπανιόλ δεν με χαλάει. Εγώ μετράω στις ΤΟΠ ομάδες τα ΤΟΠ τρόπαια...Αλλά επειδή το πας εκεί ρε γαμώτο και με τσιγκλάς.

Μετράς το ΟΥΕΦΑ ε αλλά ΑΠΑΞΙΩΝΕΙΣ το Κυπελλούχων ε και μου λες "η λίβερπουλ το πήρε με ομαδάρες"...Ε???

ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΑΒΕΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΕΝΝΟΕΙΣ Lamar μου??? ΕΛΕΟΣ ρε Lamar...Με την ΑΛΑΒΕΣ?!?!?!?Αυτή την κυπελλάρα σήκωσε? Αλλά ναι ρε απέκλεισε την Μπαρτσελόνα...

ΤΗΝ 4η στην Ισπανία εκείνη την σεζόν εννοείς??? Κάτω απο ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ και ΜΑΓΙΟΡΚΑ και φυσικά ΡΕΑΛ??? ΦΟ-ΒΕ-ΡΟ. Απο την άλλη ο τσίχλας ο μυρουδιάς πήρε την αστεία διοργάνωση του Κυπελλούχων...Εντάξει είχε στον τελικό την Μπαρτσελόνα που ήτανε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑΣ εκείνη την σεζόν και 1 σεζόν μετά πήρε το ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ!!!

Ε Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛΑΡΑ απέκλεισε την 4η Μπαρτσελόνα και το πήρε κόντρα στην 10η της Ισπανίας ΑΛΑΒΕΣ. Η Μαντσεστερούλα πήρε την αστεία διοργάνωση (άσχετα αν την έχει κατακτήσει 4 φορές η Μπαρτσελόνα, 2 η Μίλαν και η Άρσεναλ, η Τσέλσι, η Ατλέτικο, η Μάντσεστερ, ο Άγιαξ, η Μπάγερν Μονάχου, η Γιουβέντους κτλ κτλ κτλ και έχει παίξει στον τελικό της η Ρεάλ Μαδρίτης) με αντίπαλο στον τελικό την 1η Μπαρτσελόνα που πήρε 1 χρόνο μετά με την ίδια ομάδα το ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ.

ΕΥΓΕ ΛΑΜΑΡΑΚΟ. Σωστό μέτρημα.

Εσύ ακόμα νομίζεις ότι είναι θέμα απο κάτω απο πάνω...Ε πήγαινε κάνε παρέα με τους κατακτητές 2 φορές του Τσάμπιονς Λίγκ οπαδούς της Νότιγχαμ Φόρεστ να λέτε πόσο μεγάλη ομαδάρα είναι αφού ΚΑΝΕΙΣ εκτός απο την Λίβερπουλ στο νησί δεν έχει παραπάνω κούπες Πρωταθλητριών απο αυτήν. Άρα Λίβερπουλ και μετά ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ. Εύγε.

ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ.

zouparos
11-03-2011, 22:59
@lamar

Aυτό το είπες σοβαρά???
"Εχεις επηρεαστει απο τον ζουπ και γραφεις και εσυ μαλακιες ε?"

@lamar

Γελάει ο κόσμος με τον DON πέρι Ισπανίας!!
Kαι εσύ συμφωνείς??
Με άλλον άνθρωπο μίλαγα τις προάλλες περί ντόπας και έλεγες ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΑ ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΟΟΟΟΟΟΛΟΙ ειδικά στο νησί?
Θα με τρελάνεις???
Ευθύνεται για τις όποιες επιτυχίες σε κάθε σπορ των Ισπανών η ΝΤΟΠΑ???

Με τον DON και τον λαμαρ ομιλώ ή με τον Κυριάκο Θωμαϊδη??

ΟΛΟΙ παιρνουν ντόπα ειδικά αν μιλάμε για το νησί(ποδόσφαιρο) και για την Ισπανία!!

Και δεν μιλάμε για ελληνική άρση βαρών,δλδ μια ομάδα 50 ατόμων...
Εδώ διαβάζω απ'το μουνι τον αλονσο μέχρι τον παικταρα τον ναδαλ(γαμω τη μαδρίτη σου),τον πουερτα και τον εντσο το μαρέσκα...
Υπάρχει ΜΥΣΤΙΚΟ 20.000 ΑΝΘΡΩΠΩΝ???

Τους δίνουν να πίνουν ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ σε 20.000+ άτομα??
Στη Γαλατία του αστερίξ με το μαγικό ζωμό ζούμε???

Τι ειναι αυτά που λέτε??

Πρόσεχε,όχι απλά δεν διαφωνώ ΑΛΛΑ είναι 101% πως παίρνουν και καλώς παιρνουν γιατί ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΟΟΟΛΟΙ(στην Ευρώπη)...

Αλλά ότι ευθύνεται αυτό πως ο μικρός Γκασόλ έχει ξεπεράσει τον Μπουρουση που ήταν στα ίδια πριν 7 χρόνια ΟΧΙ δε φταιει αυτό!!

DON
11-03-2011, 23:01
1.ρε ποιος λεει οτι δεν εχει μικρυνει?? ΟΛΟΙ συμφωνουμε σε αυτο!! Εσυ ομως ειπες την λιβερπουλ φουσκα και την εβαλες μαζι με την τσελσι που δεν υπηρχε πριν...Και η ρεαλ εχει μικρυνει σε επιτυχιες...φουσκα ειναι κι αυτη?...

2.ο χρονος θα μιλησει...υποθετικες συζητησεις δεν τις μπορω εγω.

1. Εσύ λες ΜΙΚΡΥΝΕΙ, εγώ λέω ΜΙΚΡΑΙΝΕΙ μέχρι να γίνει ΜΑΚΡΥΝΗ ανάμνηση η παλιά μεγάλη Λίβερπουλ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΦΟΥΣΚΑ. Είπα πως ΓΙΓΑΝΤΩΘΗΚΕ και πλέον ΞΕΠΕΦΤΕΙ. Να σου διευκρινήσω επίσης πως η Ρεάλ Μαδρίτης ΔΕΝ έχει μικρύνει σε επιτυχίες 21 ΧΡΟΝΙΑ!!!

Η Ρεάλ απο το 1990 έχει :

6 πρωταθλήματα/6 φορές 2η
1 κύπελλο
3 πρωταθλητριών

και τον τελευταίο τίτλο της τον πήρε το 2008!!! Μίκρυνε σαν ομάδα επειδή δεν συνεχίζει να τα σαρώνει όλα? ΑΥΤΟ κατάλαβες ότι είπα για την Λίβερπουλ? Εδώ μιλάμε για 21 χρόνια ΧΩΡΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!!!

zouparos
11-03-2011, 23:03
Ολοι παιρνουν, αλλα οι Ισπανοι* πεθαινουν, και επισης οι Ισπανοι* που ειναι τουρμπο οταν παιζουν εντος συνορων οταν βγηκαν εκτος, εγινα παπακια πενηνταρια...

Βρες μου
10
ΙΤΑΛΟΥΣ και
ΑΓΓΛΟΥΣ
που κάνουν καριέρα εκτός χώρας τους...

Αν δεν βρεις ισχύει αυτο που λες και για την Ισπανία,διοτι αυτο ειναι το επιχειρημα σου

Red Unity
11-03-2011, 23:04
ντόπα όντως όλοι παίρνουν, αλλά είναι γεγονός ότι στην ισπανία έχουμε τα περισσότερα κρούσματα...

DON
11-03-2011, 23:07
Πρόσεχε,όχι απλά δεν διαφωνώ ΑΛΛΑ είναι 101% πως παίρνουν και καλώς παιρνουν γιατί ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΟΟΟΛΟΙ(στην Ευρώπη)...


Με αυτήν την γενίκευση χάνεις το νόημα. ΚΑΝΕΙΣ δεν είπε πως ο Ροναλντίνιο ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ την ντόπα στην Ισπανία. ΚΑΝΕΙΣ δεν είπε κάτι τέτοιο. Αυτό που λέμε είναι πως οι Ισπανοί ΕΠΕΝΔΥΣΑΝΕ εκεί πάνω. Στον Αθλητισμό. Όπως ΕΠΕΝΔΥΣΑΜΕ εμείς και ΞΑΦΝΙΚΑ πήραμε Ευρωπαικά σε μπάσκετ, μπάλα βγάλαμε 200άρι ΧΡΥΣΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ και κάναμε στίβο, άρση βαρών κτλ...

Σκέψου λίγο αυτό που σου είπε ο Λαμάρ για το τι παθαίνουν οι παίκτες που ΠΑΙΖΟΥΝ Ισπανία και ΦΕΥΓΟΥΝ απο εκεί. ΔΕΣ τον Ροναλντίνιο. ΔΕΣ τον Ριέρα μας. ΔΕΣ τον Μαρέσκα μας. ΤΥΧΑΙΑ ε???

και κράτα και αυτό που θα σου πω...ΑΝ πάει ο Φάμπρεγκας στην Μπάρτσα ή γενικότερα στην Ισπανία θα τον δεις 3 σκάλες ΠΙΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ. Θυμήσου το.

Βρες μου
10
ΙΤΑΛΟΥΣ και
ΑΓΓΛΟΥΣ
που κάνουν καριέρα εκτός χώρας τους...

Αν δεν βρεις ισχύει αυτο που λες και για την Ισπανία,διοτι αυτο ειναι το επιχειρημα σου

Μου βάζεις του άγγλους και σε bold ρε ΠΟΝΗΡΙΔΗ!!!??? Βρες μου ΕΝΑΝ άγγλο εκτός του μπέκαμ απο καταβολής μπάλας που έκανε καριέρα. ΗΜΑΡΤΟΝ ρε πονηρέ...

Όσο για τους ιταλούς που αναζητάς ο Lamar δεν σου μιλάει για ΙΣΠΑΝΟΥΣ που βγαίνουν εκτός Ισπανίας αλλά ΓΕΝΙΚΑ για αθλητές που ΠΑΙΖΟΥΝ στην Ισπανία και φεύγουν απο εκεί.

ΞΑΝΑΛΕΩ δες Γκαλέτι, Ντάρκο, Ριέρα, Ουρτάδο, Μαρέσκα κτλ...ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΡΕΕΕ

lamar
11-03-2011, 23:07
@lamar

aυτό το είπες σοβαρά???
"Εχεις επηρεαστει απο τον ζουπ και γραφεις και εσυ μαλακιες ε?"

@lamar

Γελάει ο κόσμος με τον don πέρι Ισπανίας!!
Kαι εσύ συμφωνείς??
Με άλλον άνθρωπο μίλαγα τις προάλλες περί ντόπας και έλεγες ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΑ ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΟΟΟΟΟΟΛΟΙ ειδικά στο νησί?
Θα με τρελάνεις???
Ευθύνεται για τις όποιες επιτυχίες σε κάθε σπορ των Ισπανών η ΝΤΟΠΑ???

Με τον don και τον λαμαρ ομιλώ ή με τον Κυριάκο Θωμαϊδη??

ΟΛΟΙ παιρνουν ντόπα ειδικά αν μιλάμε για το νησί(ποδόσφαιρο) και για την Ισπανία!!

Και δεν μιλάμε για ελληνική άρση βαρών,δλδ μια ομάδα 50 ατόμων...
Εδώ διαβάζω απ'το μουνι τον αλονσο μέχρι τον παικταρα τον ναδαλ(γαμω τη μαδρίτη σου),τον πουερτα και τον εντσο το μαρέσκα...
Υπάρχει ΜΥΣΤΙΚΟ 20.000 ΑΝΘΡΩΠΩΝ???

Τους δίνουν να πίνουν ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ σε 20.000+ άτομα??
Στη Γαλατία του αστερίξ με το μαγικό ζωμό ζούμε???

Τι ειναι αυτά που λέτε??

Πρόσεχε,όχι απλά δεν διαφωνώ ΑΛΛΑ είναι 101% πως παίρνουν και καλώς παιρνουν γιατί ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΟΟΟΛΟΙ(στην Ευρώπη)...

Αλλά ότι ευθύνεται αυτό πως ο μικρός Γκασόλ έχει ξεπεράσει τον Μπουρουση που ήταν στα ίδια πριν 7 χρόνια ΟΧΙ δε φταιει αυτό!!

Εχε χαρη ρε μαλακα που πρεπει να φυγω, αλλα θα σου απαντησω γιατι συμφωνω με τον don στο θεμα ντοπα και Ισπανιας.

Ειναι σε ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ εκει, η ΝΤΟΠΑ, μεγαλο σκανδαλο στο οποιο εχει γινει χαμος, με τεραστια ονοματα, Κονταντορ, Ντομινγκες κτλ. Οταν γυρισω θα σου απαντησω.

@don

Εγω ποτε δεν ειπα πρωην ομαδα την Γιουναιτεντ, οποτε κακως μου προβαλεις τις διακρισεις της, Εσυ ανεφερες την Λιβερπουλ ως τετοια και οι δικαιολογιες για επιθανατιους ρογχους ειναι για γελια. Η ιδια ομαδα πηγε τελικο δυο χρονια μετα, και ενα ημιτελικο Τσου Λου.
Παω Μαρουσι, θα ρθεις για μπυρα?

Red Unity
11-03-2011, 23:08
ντον, για το θέμα της λίβερπουλ....ούτε η ντέρμπι ούτε η τσέλσι ούτε η νότιγχαμ έχουν την ιστορία και την παράδοση της λίβερπουλ. για αυτό και δεν μπορείς να τις συγκρίνεις. εννοείται ότι έχει πέσει πολύ, αλλά είναι ΗΔΗ ΜΕΓΑΛΗ ομάδα.

zouparos
11-03-2011, 23:12
Με αυτήν την γενίκευση χάνεις το νόημα. ΚΑΝΕΙΣ δεν είπε πως ο Ροναλντίνιο ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ την ντόπα στην Ισπανία. ΚΑΝΕΙΣ δεν είπε κάτι τέτοιο. Αυτό που λέμε είναι πως οι Ισπανοί ΕΠΕΝΔΥΣΑΝΕ εκεί πάνω. Στον Αθλητισμό. Όπως ΕΠΕΝΔΥΣΑΜΕ εμείς και ΞΑΦΝΙΚΑ πήραμε Ευρωπαικά σε μπάσκετ, μπάλα βγάλαμε 200άρι ΧΡΥΣΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ και κάναμε στίβο, άρση βαρών κτλ...

Σκέψου λίγο αυτό που σου είπε ο Λαμάρ για το τι παθαίνουν οι παίκτες που ΠΑΙΖΟΥΝ Ισπανία και ΦΕΥΓΟΥΝ απο εκεί. ΔΕΣ τον Ροναλντίνιο. ΔΕΣ τον Ριέρα μας. ΔΕΣ τον Μαρέσκα μας. ΤΥΧΑΙΑ ε???

και κράτα και αυτό που θα σου πω...ΑΝ πάει ο Φάμπρεγκας στην Μπάρτσα ή γενικότερα στην Ισπανία θα τον δεις 3 σκάλες ΠΙΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ. Θυμήσου το.

aρχίζω απ'το τέλος...ο Μάριτς της μπάλας δυστυχώς. Διαφωνείς?
Οι Ισπανοί επένδυσαν στην ντοπα?? Αυτο λες??

Θεωρείς το Ισπανάκι οικονομικά(τραπεζες βουτηγμενες στα χρέη) ικανό σα χώρα ΝΑ ΤΟ κρατήσει αυτό για πολύ?
όπως μου λες για το θανατου πουερτα κτλ ή για ιρουρετα που γραψαν αυτη η κωλόνια κοντεύει μια δεκαετία ΠΑΝΤΟΥ...Σε όλα τα αθλήματα.

Στην άρση βαρών,αυτο το αστειο άθλημα που δεν ασχολείται κανείς σοβαρά, 10 χρόνια μας άφησαν...ΤΕΛΟΣ μετά...

Στο στίβο που καίει τους Αμερικάνους,2 διοργανώσεις άντεξαν μη μαύρο 200άρη...ΤΕΛΟΣ και εκεί...

ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ λοιπόν μια χώρα όχι και τίποτα το ιδιαίτερο ΣΑ ΔΥΝΑΜΗ(όπως η γερμανια που εγραψες κ η εσσδ η τοτε) να ΑΝΤΕΧΕΙ ενα τέτοιο μυστικό που κοντεύει ΔΕΚΑΕΤΙΑ με θανατους μέσα και εμβολές ΣΕ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΟΡ????

Σε ξαναρωτάω. ποιος κατα τη γνωμη σου επενδυσε σ'αυτο?? Δλδ υπάρχουν 100 γιατροί και ενα σύστημα 20.000 ατομων-στρατιωτων που το ακολουθουν πιστά???

ΛΕΣ για τη σεβιλλα...Συμφωνώ...Η ΒΑΘΥΠΛΟΥΤΗ ΡΕΑΛ γιατι δεν επένδυσε σ'αυτο και μένει 7 χρονια εκτός 8αδας Τσου λου??? Τα επιχειρηματα σας αντικρουουν σε άλλα 400...

Το ξαναλέω...
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ και μαγκια τους αν το αντέχουν. ΟΛΟΙ παίρνουν,ειδικά ξαναλέω αν μιλάμε για ΜΠΑΛΑ ΒΡΕΤΑΝΙΑΣ...

Εχε χαρη ρε μαλακα που πρεπει να φυγω, αλλα θα σου απαντησω γιατι συμφωνω με τον don στο θεμα ντοπα και Ισπανιας.
Ειναι σε ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ εκει, η ΝΤΟΠΑ, μεγαλο σκανδαλο στο οποιο εχει γινει χαμος, με τεραστια ονοματα, Κονταντορ, Ντομινγκες κτλ. Οταν γυρισω θα σου απαντησω.

Ανυπομονώ!! Αλλα να πεις για όλους GERMANARA AXAXAXA

υγ Αν μαθουν οι Καταλανοι,οι Σεβιγιανοι κτλ πως τους λες Ισπανους θα φας καλα:p

KingJames
11-03-2011, 23:17
ειναι πολυ τελειοι πλεον για να παιζουν με στρογγυλη μπαλα :p
γαμάτοι είναι.
το εννοώ τ πουτα μπαρτσα

DON
11-03-2011, 23:29
Εγω ποτε δεν ειπα πρωην ομαδα την Γιουναιτεντ, οποτε κακως μου προβαλεις τις διακρισεις της, Εσυ ανεφερες την Λιβερπουλ ως τετοια και οι δικαιολογιες για επιθανατιους ρογχους ειναι για γελια. Η ιδια ομαδα πηγε τελικο δυο χρονια μετα, και ενα ημιτελικο Τσου Λου.
Παω Μαρουσι, θα ρθεις για μπυρα?

Δεν σου προέβαλλα διάκριση. ΕΓΩ σου είπα να μην μετράμε ουεφα και κυπελλούχων και αστεία τέτοια όταν μιλάμε για ομάδες που είναι στο top5-10 πανευρωπαικά και μου άρχισες τα αστεία ότι ήτανε φοβερό το ΟΥΕΦΑ αφού απέκλεισε την Μπάρτσα...πέταξες εκεί ένα μπάρτσα...και μετά ΑΠΑΞΙΩΣΗ για το Κυπελλούχων.

Ε ΟΧΙ ΚΥΡΙΕ. Πήρες μια κούπα με την 4η Μπάρτσα και την Αλαβές και πας να βγείς απο πάνω??? ΟΧΙ.

ΕΓΩ προσωπικά λέω πως το 2005 ήτανε αυτό που λέμε ΕΚΛΕΙΣΕ Ο ΘΕΟΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ. Θα μπορούσε άνετα να έχει αποκλειστεί απο τους ομίλους ΑΝ :

Δεν μας είχανε ακυρώσει κανονικό γκόλ στο Μονακό και είχαμε πάρει το Χ ή δεν είχαμε φάει 3 γκολ σε 1 ημίχρονο πράγμα ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ να πιστεύω πως μόλις τελειώσει και ο Τζέραντ που τελειώνει ήδη ε ΠΑΕΙ ΚΛΑΦΤΗΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ.

Δεν πάω πουθενά σήμερα. ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕ το ξενύχτι το χθεσινό.

αλλά είναι ΗΔΗ ΜΕΓΑΛΗ ομάδα.

συμφωνώ. Αλλά θα γίνει ΠΡΩΗΝ, δηλαδή ΑΝΑΜΝΗΣΗ. Θεωρώ πως έμεινε πίσω απο την εποχή της, ξεπεράστηκε, δεν μπορεί πλέον να μένει στην κορυφή με τον κόσμο και την ιστορία. Το μέλλον θα δείξει. Προς το παρόν πάει για άλλο ένα χρόνοα ΑΚΟΥΠΙΑΣΗΣ και προσφοράς ΓΕΛΙΟΥ.

aρχίζω απ'το τέλος...ο Μάριτς της μπάλας δυστυχώς. Διαφωνείς?
Οι Ισπανοί επένδυσαν στην ντοπα?? Αυτο λες??

Θεωρείς το Ισπανάκι οικονομικά(τραπεζες βουτηγμενες στα χρέη) ικανό σα χώρα ΝΑ ΤΟ κρατήσει αυτό για πολύ?
όπως μου λες για το θανατου πουερτα κτλ ή για ιρουρετα που γραψαν αυτη η κωλόνια κοντεύει μια δεκαετία ΠΑΝΤΟΥ...Σε όλα τα αθλήματα.

Στην άρση βαρών,αυτο το αστειο άθλημα που δεν ασχολείται κανείς σοβαρά, 10 χρόνια μας άφησαν...ΤΕΛΟΣ μετά...

Στο στίβο που καίει τους Αμερικάνους,2 διοργανώσεις άντεξαν μη μαύρο 200άρη...ΤΕΛΟΣ και εκεί...

Σε ξαναρωτάω. ποιος κατα τη γνωμη σου επενδυσε σ'αυτο?? Δλδ υπάρχουν 100 γιατροί και ενα σύστημα 20.000 ατομων-στρατιωτων που το ακολουθουν πιστά???

ΛΕΣ για τη σεβιλλα...Συμφωνώ...Η ΒΑΘΥΠΛΟΥΤΗ ΡΕΑΛ γιατι δεν επένδυσε σ'αυτο και μένει 7 χρονια εκτός 8αδας Τσου λου??? Τα επιχειρηματα σας αντικρουουν σε άλλα 400...

Το ξαναλέω...
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ και μαγκια τους αν το αντέχουν. ΟΛΟΙ παίρνουν,ειδικά ξαναλέω αν μιλάμε για ΜΠΑΛΑ ΒΡΕΤΑΝΙΑΣ...

ΠΟΙΟΣ είναι ο Μάριτς της μπάλας?

Αυτό με τα "χρέη των τραπεζών" κτλ τι αστείο είναι? Η Ελλάδα είναι ΠΛΟΥΣΙΑ??? Η Αν. Γερμανία ήτανε ΠΛΟΥΣΙΑ??? Έλα χριστέ και κύριε.

ΔΕΝ ΚΟΝΤΕΥΕΙ μια δεκαετία κύριε...2004-2005 ξεκίνησε και έχουμε 2011. ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ πόσο θα κρατήσει λοιπόν. Όπως λες 10 χρόνια μας άφησαν στην άρση βαρών βέβαια το 1992 ξεκινήσαμε και το 2004-2005 μας κόψανε άρα 13. 2 διοργανώσεις είναι 4-5 χρόνια και εκεί που "ανέχτηκαν" τον Κεντέρη. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ.

Στην ερώτηση "ποιός επένδυσε" ρώτα τον εαυτό σου ποιός επένδυσε στο ακριβώς ίδιο "πρόγραμμα" στην Ελλάδα και πως κρατήθηκε το "μυστικό" και βγαίνανε ντοπέ γιαννούλης, ντοπέ ζαγοράκης, ντοπέ στιβιστές, κολυμβητές, δρομείς τα πάντα όλα και λέγαμε ΕΑΜΩΕΤΩΑ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ΕΙΝΑΙ. ΔΕΣ τον Παλαουκά 2005-2007 και δες τον 2008-2010. ΧΑΧΑΧΑ!!!

Ρωτάς για την Ρεάλ. Η απάντηση μου είναι πως απλά ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ κύριε και κυρίως δεν έχει κορμό παικτών καιρό στην Ισπανία. Τώρα ξαναχτίζει ομάδες σε μπάλα και μπάσκετ.

DON
11-03-2011, 23:34
http://www.liverpoolfc.tv/news/latest-news/segura-takes-over-reserves

Segura takes over reserves

ΕΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Με διαβάζανε να χτυπιέμαι να σας πείσω ότι είναι ΠΡΩΗΝ μεγάλοι ομάδα και μετά τον σέντερ μπακ του ΠΑΟ πήρανε τον προπονητή του ΟΣΦΠ! Ε τους εύχομαι και τον Νάτσο Σκόκο με τον Βιερινία στα εξτρεμ! Θα μου πείς εδώ είχανε τον Λέτο και τον Ριέρα. ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ!

ΟΥΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πόσο πιο κάτω θα πάνε ρε????????????????????

Red Unity
11-03-2011, 23:36
Ε τους εύχομαι και τον Νάτσο Σκόκο με τον Βιερινία στα εξτρεμ! Θα μου πείς εδώ είχανε τον Λέτο και τον Ριέρα. ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ!
ρε άσε τις βλακείς...ο λέτο και ο ριέρα 15 αλλαγή στα χαφ ήτανε.

*GrimReaper*
11-03-2011, 23:40
επισης ο λετο ειναι παιχταρα! :p

DON
11-03-2011, 23:50
ρε άσε τις βλακείς...ο λέτο και ο ριέρα 15 αλλαγή στα χαφ ήτανε.

Riera signed a four-year deal with Liverpool for a fee of ?8 million, being given the number 11 shirt.[7] He made his Premier League debut on the 13th, playing 72 minutes of a 2?1 home win against Manchester United...

Πήρε το 11, στοίχησε 8 εκ. λίρες, έπαιζε βασικός με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έπαιξε 30+ φορές βασικός την πρώτη του σεζόν επειδή ήτανε 3-4η αλλαγή.

*GrimReaper*
12-03-2011, 00:01
ποιος ριερα και ποιος λετο..φερτε την παικταρα τον μπαρμπαρουση :p

Pt6CN7UFNH0

KingJames
12-03-2011, 04:15
Μεγαλείο...όλα τα άλλα είναι ελάχιστα
YHtjmofqBeM&feature=player_embedded

8rilos!!!
12-03-2011, 16:21
α ρε μπελου παιχταρα!

http://www.sport-fm.gr/article/463681

lamar
12-03-2011, 18:00
aρχίζω απ'το τέλος...ο Μάριτς της μπάλας δυστυχώς. Διαφωνείς?
Οι Ισπανοί επένδυσαν στην ντοπα?? Αυτο λες??

Θεωρείς το Ισπανάκι οικονομικά(τραπεζες βουτηγμενες στα χρέη) ικανό σα χώρα ΝΑ ΤΟ κρατήσει αυτό για πολύ?
όπως μου λες για το θανατου πουερτα κτλ ή για ιρουρετα που γραψαν αυτη η κωλόνια κοντεύει μια δεκαετία ΠΑΝΤΟΥ...Σε όλα τα αθλήματα.

Ανυπομονώ!! Αλλα να πεις για όλους GERMANARA AXAXAXA



Αυτο που θα ακολουθησει θα ειναι ενα σεντονι ανευ προηγουμενου το οποιο το αφιερωνω στον φιλο μου Ζουπ και στον DON.
Λοιπον ξεκιναμε.

Διαχρονικα φιλε Ζουπ, οι μεσογειακοι λαοι, με εξαιρεση τους Ελληνες, τους Αρχαιους οχι τους τωρινους που εχουν μπασταρδεψει ελεω Τουρκων και εχουν γινει λαπαδες, δεν ηταν καλοι στον αθλητισμο. Εχουν μεγαλο ταλεντο ειναι πολυ εξυπνοι, αλλα ο σωματοτυπος τους δεν τους επιτρεπει, με ελαχιστες εξαιρεσεις να πρωταγωνιστουν στα ατομικα αθληματα, και σε καποια ομαδικα που χρειαζονται μεγαλη δυναμη και εκρηκτικοτητα. Εξαιρεση η τωρινη Γαλλια που ειναι πολυπολιτισμικη και πολυεθνικη.

Για την Ισπανια ολα ξεκινησαν το 1992 οταν και διοργανωσαν την Ολυμπιαδα. Οι Ισπανοι αθλητικα ηταν οι Τζακ οι Πουθεναδες. Βλεποντας την τεραστια επιτυχια που ειχε η Ολυμπιαδα και το ποσο μεγαλα ποσα παιζονται σε αθλητες (χορηγιες κτλ), αποφασισαν να επενδυσουν πανω σε αυτο. Ξεκινησαν λοιπον καποιες προσπαθεις οι οποιες απεβησαν ακαρπες.
Επειδη ομως τα λεφτα ηταν παρα πολλα για να τα αφησουν ετσι την περασμενη δεκαετια αρχισε ανθηση του Ισπανικου αθλητισμου γενικοτερα.

Θα παρουμε τα αθληματα ενα ενα και μετα θα δουμε τι και πως.

Ποδηλασια:

Αν και ασχολουνται σοβαρα ανεκαθεν με το συγκεκριμενο σπορ με εξαιρεση τον Μιγκελ Ιντουραιν, δεν ειχαν βγαλει καποιον αλλον πολυ μεγαλο. Στην δεκαετια που μας περασε ομως, δεν ειναι τυχαιο οτι απο οταν εγκατελειψε ο Λανς Αρμστρονγκ εχουν κερδισει και τους 5 τελευταιους γυρους της Γαλλιας, που ειναι κατι σαν τον Τσαμπιονς Λιγκ της ποδηλασιας και εχουν βγαλει καμια δεκαρια αθλητες.
Για να σε προλαβω, η ποδηλασια ειναι πασιγνωστο και λαοφιλεστατο αθλημα πανευρωπαικως, πολυ πανω απο μπασκετ, βολλευ.

Τενις:

Το τενις στην Ισπανια δεν εβγαζε μεγαλους αθλητες, τις προηγουμενες δεκαετιες με εξαιρεση τον Σερχι Μπρουγκερα και την Αρνατσα Σαντσεζ Βικαριο.
Ε, την προηγουμενη δεκαετια το τενις στην Ισπανια κανει το μπραφ και βγαζει μια δεκαδα ολοκληρη που πρωταγωνιστει, και ολοι με εξαιρεση τον Καρλος Μογια και τον Φελισιανο Λοπες, εχουν το ιδιο στυλ.
Τρομακτικη φυσικη κατασταση, ανεξηγητα μεγαλη δυναμη απο ορισμενους που εξαντλει τους αντιπαλους και τους οδηγει σε διακρισεις.
Χαρακτηριστικο ειναι το γεγονος, οτι κερδισαν 4 φορες το Κυπελλο Ντειβις, ΟΛΕΣ την προηγουμενη δεκαετια.

Πχ, Ηταν ανεξηγητα δυνατα τα χτυπηματα του Χουαν Καρλος Φερερο με το προσωνυμιο (Κουνουπι), οποιος ειναι μια οδοντογλυφιδα και χτυπαει φορχαντ σαν να ριχνει κροσε ο Ταισον.
Οι Φερερ, Βερντασκο, Ρομπρεντο,Αλμαγκρο, μοιαζουν κατι σαν μαραθωνοδρομοι οι οποιοι ειναι ανεξαντλητοι.

Ο Ναδαλ, ειναι αλλη κατηγορια καθως εκτος απο ολα αυτα ειναι και τρομερος τενιστας, θα ηταν ψηλα μπορει οχι Νο1 αλλα πολυ ψηλα ετσι και αλλιως. Αλλα και αυτος αθλητικα ειναι κατι αναμεσα σε πυγμαχο, δεκαθλητη και μαραθωνοδρομο.

Μηχανοκινητος:

Εδω ειχαμε πραγματικα πρωτογνωρα πραγματα. Οι ανυπαρκτοι Ισπανοι, με ΦΩΤΕΙΝΗ εξαιρεση τον μεγαλο Καρλος Σαινθ, εχουν βγαλει καμια δεκαρια αναβατες μοτοσυκλετων σε ΜοτοGp.Σιμπερναου, Λορενθο, Πεδροσα, Μπαρμπερα, Μπαουτιστα, πρωταγωνιστουν. Εχουμε και τον Φερναντο Αλονσο στην Φορμουλα.
Χαρακτηριστικο τους και αυτων, η τρομερη φυσικη κατασταση, που τους επιτρεπει να πιεζουν ασφυκτικα τους αντιπαλους τους στους αγωνες.

Στιβος:

Εκει δεν μπορουν να επιτυχουν και πολλα πραγματα, καθως δεν ειναι δυνατος λαος για να βγαλει ριπτες, και στα υπολοιπα αθληματα με ελαχιστες εξαιρεσεις, BLACK RULES!!!!
Παρολα αυτα, "εβγαλαν την Μαρτα Ντομινγκεζ" για την οποια θα διαβασεις παρακατω τα "κατορθωματα" της, στις μεσαιες και μεγαλες αποστασεις και καποιους ακομα του στιβου και του ανωμαλου δρομου που και για αυτους ειχε εξηγηση η επιτυχια.

Μπασκετ:

Πριν το 2000, η Ισπανια εβγαζε καποιους παικτες, αλλα οχι κατι φανταστικο, Σαν Επιφανιο, Βιγιακαμπα, Κορμπαλαν, Ερερος,Φερναντο Μαρτιν ηταν καποιοι απο τους παικτες που ξεχωρισαν τοτε.
Το μπαμ της δεκαετιες που περασε δεν ειναι αναγκη να το αναφερω και το ποσους παικτες εβγαλαν, τα ξερετε ολοι.
Βεβαια εδω για να τα λεμε και ολα, οι Ισπανοι στο μπασκετ δουλεψαν παρα πολυ και στην οργανωση. Η ομοσπονδια τους εκμεταλευτηκε τον εμφυλιο της Γιουγκοσλαβιας και προσελαβε σε ολα τα ποστα στα τμηματα υποδομων Σερβους προπονητες και σκαουτερ για τις εθνικες ολων των ηλικιων, και δουλεψε πανω στα ταλεντα που εβγαζαν.
Παντως ειναι περιεργο εκει που εβγαζαν για γκαρντ κατι γατακια στυλ, Σολοθαμπαλ, αδερφους Γιοφρεσα, Λασο, Αντουνιεθ, εβγαλαν στα καπακια, Καλντερον, Ναβαρο, Ρουντι, οι οποιοι εκτος απο παικταραδες ειναι και πολυ δυνατοι.
Και μην πει κανενας για τον Ναβαρο γιατι η απαντηση αποστομωνει. Το παιδι παιζει στο υψηλοτερο επιπεδο δεκα χρονια, τον μαρκαρουν οι καλυτεροι αμυντικοι πηγε στο ΝΒΑ και εβαζε 10 ποντους ανα ματς και δεν μασαει τιποτα.

Ποδοσφαιρο:

Οι Ισπανοι παικτες, ηταν παντα, πολυ καλοι τεχνικα και αθλιοι αθλητικα. Τα παραδειγματα απειρα και οι περισσοτεροι τα ξερετε καθως το ποδσφαιρο εχει τεραστια καλυψη.
Γενικα ομως δεν ηταν κατι για να τρελαινεσαι.
Την προηγουμενη δεκαετια ομως αρχισε ενα πραγμα ανευ προηγουμενου. Οποιαδηποτε ομαδα επαιζε με Ισπανικη, εχανε τον μπουσουλα, δεν επαιρνε ανασα κατι που ηταν ανεξηγητο.
Και θα αναφερθω σε ομαδες τωρα και σε συγκεκριμενα προσωπα.

Βαλενθια επι Κουπερ.

Οποιος θυμαται αυτη την ομαδα πραγματικα σε αγωνες και οχι απο στιγμιοτυπα σιγουρα φερνει στο μυαλο του για τι πραγμα μιλαμε.

Δυο συνεχομενους τελικους Τσαμπιονς Λιγκ με μυθικες εμφανισεις, οπως εκεινο το 5-2 με την Λατσιο που ειναι απο τις μεγαλυτερες εμφανισεις που εχω δει ποτε μου.

Εκεινη ομαδα ειχε τοτε σαν σταρ τους, Μεντιετα, Κιλι Γκονζαλες, Φαρινος, Γκεραρδ, Πιοχο λοπες, Ανγκουλο,Αιμαρ. Οι τυποι επαιζαν εντελως σε δικο τους ρυθμο!!!
Μετα απο εκεινες τις χρονιες, οι συγκεκριμενοι παικτες εκτος τους Ανγκουλο - Αιμαρ πηραν μετεγγραφες.

Μεντιετα στη Λατσιο - Γκεραρδ στη Μπαρτσελονα - Φαρινος Ιντερ - Κιλι Ιντερ - Λοπες Λατσιο.

Τι εκαναν? Με εξαιρεση τον Πιοχο, για τους υπολοιπους γελασαν τα κατσικια. Η λεξη παλαιμαχοι ειναι λιγη για να περιγραψη τις εμφανισεις τους. Τυχαιο???

Ανγκουλο και Αιμαρ ειχαν μια σταθερα φθινουσα πορεια, του Αιμαρ ειδικα, ηταν τραγικη. Θλιβερος τα χρονια που ακολουθησαν. Τυχαιο???


Σεβιλλη επι Ραμος

Αλλη απο δω. Δυο χρονια σερι Ουεφα με ομαδα που επαιζε σε διαβολεμενο ρυθμο με παικτες που επαιζαν ολοκληρα τα ματς χωρις να κουραζονται. Ολα εβαιναν καλως για τα μηχανακια της Σεβιλλης μεχρι την αποφραδα εκεινη μερα του Πουερτας.
Τι γινεται μετα? Η Σεβιλλη πεφτει δυο σκαλοπατια σε αποδοση και οι παικτες της δεν θυμιζουν σε τιποτα τους ιδιους παικτες των προηγουμενων χρονων. Τυχαιο και εδω?

Λα Κορουνια επι Ιρουρετα

Τι να πουμε για τα μηχανακια του Ιρουρετα που μολις εφυγε αυτος ή καποιοι παικτες νωριτερα, εξαφανιστηκαν.

Για Ρεαλ και Μπαρτσα που μιλας η απαντηση βρισκεται λιγες σειρες πιο κατω. Ολα αυτα την περασμενη δεκαετια.



Ας δουμε ομως και μια αλλη πλευρα.


2004. "Σκανδαλο Πουερτο"

Ο ποδηλατης της ομαδας Κελμε, Χεσους Μανθανο καταγγελει συστηματικο ντοπαρισμα στην ομαδα του.Οι ερευνες καταληγουν στον Εουφεμιανο Φουεντες γιατρο της ομαδας Κελμε σε μια απο τις οικιες του οποιου βρεθηκαν χιλιαδες στεροειδη αναβολικα.
50!!! Ποδηλατες ενεπλακησαν στο σκανδαλο, απο πολλες επαγγελματικες Ισπανικες και μη ομαδες ποδηλασιας.
Τον Ιουλιο του 2006 ο Φουεντες δηλωσε οτι εχει "συνεργαστει" με πολλους ΤΕΝΙΣΤΕΣ και ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ, ισχυρισμο που επιβεβαιωσε και ο Μανθανο που δηλωσε οτι ειχε δει ποδοσφαιριστες να πηγαινουν στον συγκεκριμενο γιατρο. Η Ισπανικη δικαιοσυνη δεν ασχοληθηκε σοβαρα με την μαρτυρια του εθνικου γιατρου της ντοπας. Γιατι αραγε???
Τον Δεκεμβριο του 2006 η ΛεΜοντ εβγαλε στην δημοσιοτητα καποια "προγραμματα" του Φουεντες που αφορουσαν τις Ρεαλ και Μπαρτσελονα προγραμματα για τα οποια ο Σεπ Μπλατερ δηλωσε μεγαλο ενδιαφερον.
Η υποθεση βεβαια μπηκε στα συρταρια της ΦΙΦΑ και δεν βγηκε ποτε.
Γιατι αραγε???

2009 "Σκανδαλο Γκριαλ"

Νεο σκανδαλο αποκαλυπτεται στην Ισπανια, με τον γιατρο Βαλτερ Βιρου, να ειναι ο γιατρος αυτη την φορα. Ο συγκεκριμενος γιατρος που ηταν αμεσος συνεργατης του Φουεντες εμπλεκει και αλλους ποδηλατες στο σκανδαλο οπως ο Αλεχαντρο Βαλβερδε, εναν αθλητη του στιβου στο βαδην τον Φραντσισκο Φερναντες που ηταν ασημενιος Ολυμπιονικης της Αθηνας, τον Χοσε Λουις Μπλανκο αθλητη του στιπλ και πρωταθλητη ευρωπης, το μεταλλιο του οποιο αφαιρεθηκε μεχρι και παραολυμπιονικη, παλι στη ποδηλασια.

2010 "Σκανδαλο Γκαλγκο"

Τον Δεκεμβριο του 2010 ξεσπαει ο τριτο σκανδαλο ντοπινγκ στην χωρα.
Η παγκοσμια πρωταθλητρια μεσαιων και μεγαλων αποστασεων Μαρτα Ντομινγκες συλλαμβανεται, καθως εμπλεκεται και αυτη στις υποθεσεις ντοπινγκ.
Η υποθεση επικεντρωνεται σε προπονητες του στιβου σε εναν μανατζερ αθλητων τον και τον Εουφιμιανο Φουεντες, τον γνωστο πια γιατρο.

Συνολικα 61!!! αθλητες απο διαφορα σπορ εχουν ανακριθει ως υποπτοι, τα αποτελεσματα της ερευνας δεν εχουν δημοσιοποιηθει ακομα.

Πιστευω να σε διαφωτισα και να καταλαβες και εσυ ποσο πολυ εχουν επενδυσει οι "φτωχοι" Ισπανοι στην ντοπα...



Παμε και στην Γερμανια τωρα μιας και εχεις αποριες.

Τα πραγματα ειναι απλα. Απο την στιγμη της πτωσης του τειχους και την ενωση Ανατολικης και Δυτικης Γερμανιας, οι προπονητες των Ανατολικων εκδιωχθηκαν απο την χωρα και απο οτι βλεπεις οι Γερμανοι πλεον δεν βγαζουν αθλητες με το τσουβαλι οπως εκαναν οι Ανατολικοι, τις τακτικες των οποιων μπορω να σου αναλυσω αν θες καποια αλλη στιγμη...;)

johny b
12-03-2011, 18:31
Είναι εκτενές το άρθρο και με τα ποδηλατοτένις δεν ασχολούμαι τόσο επισταμένως ώστε να έχω άποψη. Πάντως ομάδες που κάνανε κηδείες και οι παίχτες τους ατομικά δεν κάνανε τίποτα υπάρχουν αρκετές. Μην την κρίνεις από'κει τη Βαλένθια.
Δυο παρατηρήσεις ακόμα, το ντόμπινγκ πρέπει να 'χει και κάποια φανερά αθλητικά αποτελέσματα. Αυτά στο Ναβάρο δεν τα βλέπω. Αντοχή μόνο ίσως.
Και στη σχέση δύναμης και χεριού, ο θεωρούμενος ως έχων τη δυνατότερη γροθιά αναλογικά στο μποξ ήταν ο Τόμας Χίτμαν Χερνς -στα βαρέα βάρη τύπου Έρνι Σέηβερς και Φόρμαν και Λίστον έτσι κι αλλιώς το χέρι είναι τούμπανο- που ήταν ακτινογραφία.
Γενικά πάντως ότι υπάρχει μια ύποπτη "σύμπτωση" μεταξύ κρουσμάτων ντόπινγκ και έκρηξης επιτυχιών παντού ισχύει. Παρά ταύτα το ίδιο το ντόπινγκ ίσως δείχνει και μια μεγαλύτερη οργάνωση. Δηλαδή φτάσαμε οργανωτικά σ'ένα τέλμα όπου πλέον θέλουμε υποβοήθηση. Απ'την άλλη, στατιστικά η Ισπανία στο Μουντιάλ έτρεξε λιγότερα χιλιόμετρα από όλους. Δύσκολα τόσο γενικά συμπεράσματα.
Εύγε για τα συγκεντρωτικά στοιχεία

zouparos
12-03-2011, 19:24
Πολύ ωραίο ποστ!!!
Σίγουρα όμως οπως σου έγραψα υπάρχουν και "απεναντι" επιχειρήματα.

Για το ποδόσφαιρο που ειναι το πλεον διαδεδομενο
θα συμφωνησω με την σεβιλλα
αλλά δεν μπορώ να συμφωνήσω
για την κορουνια πόσο μάλλον για την βαλένθια. Δεν γίνεται να είναι μόνο αυτό.

Στο μπάσκετ, δεν μπορω να διαφωνησω ειστε μαστερς μπροστα σε μενα.

Με το ποδήλατο,δεν ασχολουμαι απλα βλεπω καθε χρονο το τουρ ντε φρανς ετσι για μ'αρεσει. Δεν μπορώ να πω για αυτό που λες με τους 5 τελευταιους ειναι πράγματι εξωπραγματικό. Αλλα νομιζω πως υπηρξαν και αλλα σκανδαλα σ'αυτο το αθλημα και προπερσι αφαιρεθηκε και τιτλος του γυρου νομιζω. Ή αν οχι του γυρου του αλλου στα πυρηναια.

Θα 'θελα όμως να μου πεις τι έχουν καταφέρει στο ΚΟΛΥΜΠΙ. Γιατι στιβος,ποδηλατο,κολυμπι ειναι τα πιο εύκολα για "περιεργες" υψηλες επιδοσεις.

Για την φ1 δεν ασχολουμαι πια για να εχω γνωμη. Βασικά ρε λαμαρ δεν υπαρχει σπορ εδω και 5 χρονια...

Για το μοτοgp ισχύει αλλά παίρνανε πουλί μέχρι να τριανταρίσει+ ο ΓΙΑΤΡΟΣ

Για τον στίβο πουρκουα μπλακ ρουλζ???
Σου ειπα το πιο ευκολο στο στιβο. Ποιος δεν τους επιτρέπει την "ΑΝΟΔΟ" παρά μόνο εξαιρέσεις??
Ο εκλεκτός λαός με τα 500 μετάλλια σε κάθε Ολυμπιακούς???

Αν ισχύει αυτό, γιατί επέτρεψαν χαμένο τίτλο στην Ιαπωνία στο μπάσκετ τότε??
Δεν ειναι μόνο αυτό και αυτό που λες για ΥΠΟΔΟΜΕΣ κτλ μάλλον ισχύει.

Αν ηταν μόνο αυτό δε θα πρωταγωνιστουσε ο ναβαρο,ο καλντερον,δεν θα έπαιρνε πρωτάθλημα η ομαδα σου με βασικο σεντερ τον γκασολ.
Αυτά επιζητώ και εγώ στην Βαζελλάδα...Και μετά ας μας λειπει η ντοπα δεν πειραζει.

ΕΓΩ πάντως τους παραδεχομαι και τους αποδεχομαι και δεν πιστευω έτσι απλά σε μαγικους ζωμους 5 γιατρών. Γιατι τα ιδια έχουν ακομα παρα πολλοι.

Αυτα που γίνονται ειναι ψεγαδι μπροστα σε εσσφ και αν.γερμανια όπως είπες.

Το τραγικό είναι να μην οδηγουν σε θανάτους, σε καρκινους, σε καταστροφη ζωτικών οργάνων και σε αυτοκτονίες με κρεμασμα όπως στα "σκανδαλα" που ανεφερες.

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΠΟΣΤ ευχαριστω!!!

lamar
12-03-2011, 20:21
Πολύ ωραίο ποστ!!!

Θα 'θελα όμως να μου πεις τι έχουν καταφέρει στο ΚΟΛΥΜΠΙ. Γιατι στιβος,ποδηλατο,κολυμπι ειναι τα πιο εύκολα για "περιεργες" υψηλες επιδοσεις.


Που να πας εκει??? Αμερικη και Αυστραλια, ειναι πεντε εξι αιωνες μπροστα...

Στα παντα!!!

Και υπαρχουν και καμια δεκαρια Ευρωπαιοι Βορειοι παντα συν κατι Γαλλους και μπαινουν σφηνα.

Για τον στιβο μπορω να στο αναλυσω και αυτο, αλλα οχι σημερα...

DON
12-03-2011, 20:58
Lamar τέτοια ανάλυση-post δεν βρίσκεις ΠΟΥΘΕΝΑ σε ΚΑΜΙΑ απο τις 1234131231 ΡΟΥΦΙΑΝΟΦΥΛΛΑΔΕΣ και ΔΥΣΤΥΧΩΣ επειδή ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ρουφιάνοι μην απορίσεις ΚΑΘΟΛΟΥ αν αυτό το post "παίξει" σε φυλλάδες, ειδικά με το ματς Μπάρτσα-Παο να έρχεται στο μπάσκετ...

Κράτα το αυτό που είπα ....

lamar
12-03-2011, 21:13
lamar τέτοια ανάλυση-post δεν βρίσκεις ΠΟΥΘΕΝΑ σε ΚΑΜΙΑ απο τις 1234131231 ΡΟΥΦΙΑΝΟΦΥΛΛΑΔΕΣ και ΔΥΣΤΥΧΩΣ επειδή ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ρουφιάνοι μην απορίσεις ΚΑΘΟΛΟΥ αν αυτό το post "παίξει" σε φυλλάδες, ειδικά με το ματς Μπάρτσα-Παο να έρχεται στο μπάσκετ...

Κράτα το αυτό που είπα ....

Φιλε οταν ξαναβρεθουμε για καφε, εχω πολλα να σου πω για αυτους καθως τα εζησα απο μεσα για δυο χρονια. Εχω ραμματα χιλιαδες για ολωνων τις γουνες!!!

zouparos
12-03-2011, 21:18
Φιλε οταν ξαναβρεθουμε για καφε, εχω πολλα να σου πω για αυτους καθως τα εζησα απο μεσα για δυο χρονια. Εχω ραμματα χιλιαδες για ολωνων τις γουνες!!!

Θες να μου τα πεις εμένα απόψε?:p θα φερω και εναν φιλο μ αεκτση:o

Και πάμε τώρα στο ΕΡΩΤΗΜΑ ΔΕΚΑΕΤΙΩΝ...

Είναι ημιμαθείς ή γνωρίζουν και ρισκάρουν για δοξα και φραγκα οι αθλητές??

Πάντως επιμένω πως ειναι κουτό να στηρίζουμε τα πάντα εκεί. Ντόπα βρίσκεις παντου σε ολες τις χώρες σε όλα τα αθλήματα.
εδω μιλαγα με βαλκανιονίκη σκοποβολής προχθές δικο μας και μου τα 'λεγε.

Απ'το ελλαδιστάν μέχρι τις 3000 θερμιδες του πρωινού του μιχαλάκη του φελπς:p

lamar
12-03-2011, 21:23
Θες να μου τα πεις εμένα απόψε?:p θα φερω και εναν φιλο μ αεκτση:o

Και πάμε τώρα στο ΕΡΩΤΗΜΑ ΔΕΚΑΕΤΙΩΝ...

Είναι ημιμαθείς ή γνωρίζουν και ρισκάρουν για δοξα και φραγκα οι αθλητές??

Πάντως επιμένω πως ειναι κουτό να στηρίζουμε τα πάντα εκεί. Ντόπα βρίσκεις παντου σε ολες τις χώρες σε όλα τα αθλήματα.
εδω μιλαγα με βαλκανιονίκη σκοποβολής προχθές δικο μας και μου τα 'λεγε.

Απ'το ελλαδιστάν μέχρι τις 3000 θερμιδες του πρωινού του μιχαλάκη του φελπς:p

Ολα γινονται για τα λεφτα μαν και τη δοξα, ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Ντοπα απο ντοπα διαφερει...

Οσο και αν με τσιτωνεις και μου αναφερεις ονοματα πραγματικα τρομερων αθλητων, δεν θα τσιμπησω και θα σου απαντησω αλλη φορα...

zouparos
12-03-2011, 21:29
Ολα γινονται για τα λεφτα μαν και τη δοξα, ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!
Ντοπα απο ντοπα διαφερει...
Οσο και αν με τσιτωνεις και μου αναφερεις ονοματα πραγματικα τρομερων αθλητων, δεν θα τσιμπησω και θα σου απαντησω αλλη φορα...
Δεν απήντησες τελικά αν θέλει να μου τα πεις από κοντά απόψε!!:p

ναι φοβεροι αθλητές όλοι τους. έχουν το αγγιγμα του μιδα οι αυστραλοαμερικανοι στο κολυμπι...βρε ουρτ:)

Επίσης στο σπίτι του κρεμασμένου δεν ομιλούν για σχοινί ΚΥΡΙΕ!!
Πες στα παιδιά πως στο χολ του σπιτιου σου έχεις αφίσα αυτήν ΓΕΡΜΑΝΑΡΑ:p

http://1.bp.blogspot.com/_Sox5LO8M4tM/TTgVNaSpC4I/AAAAAAAAAWY/rm1WGGSIU5c/s1600/ContentSegment_17160815%2524W800_H0_R0_P0_S1_V1%25 24Jpg.jpg

Ποια δόξα μωρέ λαμαρακο μου...Το αίολος κεντερης όπου γελούν στη Μυτιλήνη ή στο κλειστό "Αθανασία Τσουμελέκα" στην Πρέβεζα...γελάει ο κόσμος

SuperSayian
12-03-2011, 22:31
Ρε δεν αντέχω θα κλάψω...είχα φτιάξει ενα σεντόνι που όμοιο του δεν υπάρχει και το σβησα ο μαλάκας καταλάθος pff :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

DON
13-03-2011, 02:04
Ρε δεν αντέχω θα κλάψω...είχα φτιάξει ενα σεντόνι που όμοιο του δεν υπάρχει και το σβησα ο μαλάκας καταλάθος pff :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

πως το κατάφερες ρε? ΞΑΝΑΚΑΝΤΟ αλλίως ban!χαχαχα!

by the way σήμερα παίζανε οι 2 καλύτερες ομάδες του νησιού και είναι ΤΟΣΟ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ποιά θα κέρδιζε έστω και αν δεν έπαιζε η Άρσεναλ με 10 στην ισοπαλία, έστω και ας μην είναι τέλεια...

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ Η MANCHESTER UNITED

D4T3g4gGqHQ

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/fa_cup/9421189.stm

GEMAN7
13-03-2011, 03:04
Ολυμπιακά μετάλλια που κέρδισε η Ελλάδα στις τελευταίες 6 διοργανώσεις:
1988 Σεούλ 1 (χάλκινο), 1992 Βαρκελώνη 2 (Χρύσα), 1996 Ατλάντα 8 (4χρυσά, 4αργυρά), 2000 Σίδνευ 13 (4χρυσα, 6αργυρα, 3χαλκινα), 2004 Αθήνα 16 (6χρυσά, 6αργυρά, 4χάλκινα) , 2008 Πεκίνο 4 (2αργυρά, 2χάλκινα)

Ξεμείναμε από ταλέντα ρε γαμώτο στο Πεκίνο...:p:D

KonTaz
13-03-2011, 03:42
Aδιανόητα τα 16 μετάλλια των Ολυμπιακών της Αθήνας...

johny b
13-03-2011, 03:54
Ας μην πιάνανε τον Κωστάρα και τη Θάνου και θα'χαμε καβατζώσει τα 20. Για να μην πω για Σαμπάνη κτλ. Αλήτες αμερικάνοι...

DON
13-03-2011, 06:00
aδιανόητα τα 16 μετάλλια των Ολυμπιακών της Αθήνας...

Ναι ενώ τα 13 του Σίδνευ είναι λογικά...ρε εδώ και τα 4 του Πεκίνου ΑΔΙΑΝΟΗΤΑ είναι.

kopitis
13-03-2011, 11:51
ρε παιδιά αδιανόητα πολλά είναι στον αθλητισμό πλέον, αλλά και σε αυτόν τον τομέα η υποκρισία που υπάρχει στην χώρα με χαλάει απίστευτα...
έλεος δηλαδή που φταίει η Ελλάδίτσα και για το ντόπινγκ..
δηλαδή έπιασαν τον Κεντέρη και σώθηκε ο παγκόσμιος αθλητισμός;;;

Ή θα παίξουμε με τους κανόνες τους και θα έχουμε αποτελέσματα σαν αυτά μέχρι το 2004 ας πούμε ή θα επιστρέψουμε σε εποχές Χολίδη...
Ας αποφασίσουμε...

lamar
13-03-2011, 14:04
Προβοκατορας mode on

http://www.sport-fm.gr/article/463837

Ε, βεβαια, εφτασε η ωρα να ξεπληρωσει η Μπαρτσα την τεραστια εμφανιση του Σεσκ, στον επαναληπτικο του Καμπ Νου. Θυμαστε πως προηγηθηκε η Μπαρτσα στις καθυστερησεις του πρωτου ημιχρονου...

Προβοκατορας mode off

@zoup

Ρε με το που εγραψα το ποστ για τον Φελπς την εκανα γιατι ειχα αργησει...

johny b
13-03-2011, 17:52
ρε παιδιά αδιανόητα πολλά είναι στον αθλητισμό πλέον, αλλά και σε αυτόν τον τομέα η υποκρισία που υπάρχει στην χώρα με χαλάει απίστευτα...
έλεος δηλαδή που φταίει η Ελλάδίτσα και για το ντόπινγκ..
δηλαδή έπιασαν τον Κεντέρη και σώθηκε ο παγκόσμιος αθλητισμός;;;

Ή θα παίξουμε με τους κανόνες τους και θα έχουμε αποτελέσματα σαν αυτά μέχρι το 2004 ας πούμε ή θα επιστρέψουμε σε εποχές Χολίδη...
Ας αποφασίσουμε...

Αν τον είχανε αφήσει τον Κωστάρα λίγο ακόμα θα γινόταν ο πρώτος Έλληνας νικητής φόρμουλα ένα, ενδεχομένως και στις ιπποδρομίες στο Άσπεν. Κώστα κατούρα να γίνουμε μαστούρα.

KingJames
14-03-2011, 13:56
Απίστευτα πράγματα συνέβησαν στην αναμέτρηση των νέων της liverpool με τη manchester united στο πλαίσιο των προημιτελικών του fa cup. Οι reds υποδέχτηκαν χθες τους red devils και περίπου 10000 φίλοι των δύο ομάδων βρέθηκαν στις εξέδρες του anfield. Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό με τη united να επικρατεί τελικά με 2-3 και τις δύο ομάδες να τελειώνουν με 9 παίχτες. Ωστόσο αμαυρώθηκε από τα συνθήματα των φιλοξενούμενων, τα οποία αναφέρονταν στις τραγωδίες του heysel και του hillsborough, στις οπαδοί των merseysiders έχασαν τη ζωή του.
Βαζελόψυχοι

DON
14-03-2011, 14:30
Βαζελόψυχοι

Όπως ακριβώς τα λες... (καλά ποιοί τα τραγουδάγανε αυτά? οι φιλιππινέζοι και λοιποί ασιάτες οπαδοί μας???Χαχαχα!)

OGAgLqxvbnI
XB1RUNzxwJ8

και εδώ οι " ΓΑΥΡΟΙ ":

RlHMyp_jIyw
2NZ_mxac4Jw
ohZB6Fa3StU

KingJames
14-03-2011, 14:45
Λιμανίσια μαγκιά είναι ρε Δονακο

υ.γ μπούλωσα

kopitis
14-03-2011, 20:18
"Την έντονη αντίδραση της διοίκησης της Μπαρτσελόνα προκάλεσαν οι καταγγελίες που έγιναν από το Cadena COPE περί χρήσης απαγορευμένων ουσιών από την ομάδα. Το συγκεκριμένο ισπανικό μέσο μετέδωσε πως η Ρεάλ Μαδρίτης ζήτησε από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας να κάνει πιο αυστηρούς έλεγχους ντόπινγκ, καθώς φέρεται να επικαλέστηκε συνεργασία του καταλανικού συλλόγου μεύποπτους γιατρούς. Η ανακοίνωση της Μπαρτσελόνα αναφέρει:Λόγω της σοβαρότητας των υπονοιών που μεταδόθηκαν το βράδυ της Κυριακής από το Cadena COPE, η διοίκηση της Μπαρτσελόνα θέλει να εκφράσει δημοσίως την οργή της για αυτές τις αβάσιμες κατηγορίες που συνδέουν την ομάδα με πρακτικές χορήγησης απαγορευμένων ουσιών και να δηλώσει πως καταδικάζει τέτοιου είδους συμπεριφορές που δεν έχουν να κάνουν με το fair play και πλήττουν το συναγωνισμό στον αθλητισμό. Ο σύλλογος απαιτεί αμέσως την αποκατάσταση της αλήθειας και ήδη οι νομικές μας υπηρεσίες εξετάζουν το ενδεχόμενο να κινηθούν δικαστικά για την υπεράσπιση της τιμής του συλλόγου, των προπονητών, των παικτών και του ιατρικού τιμ, έναν σκοπό για τον οποίο είμαστε αποφασισμένοι να φτάσουμε μέχρι τέλους"

Πολύ μπροστά το φόρουμ λέμε...

DON
15-03-2011, 12:35
η Ρεάλ Μαδρίτης ζήτησε από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας να κάνει πιο αυστηρούς έλεγχους ντόπινγκ, καθώς φέρεται να επικαλέστηκε συνεργασία του καταλανικού συλλόγου με ύποπτους γιατρούς.

Πολύ μπροστά το φόρουμ λέμε...

ΕΑΜΩΕΤΩΑ. Πάνε να σπιλώσουν το ΤΕΛΕΙΟ!!! Απλά δεν το αντιλαμβάνονται, είναι η φυσική τάση του ανθρώπου να το αμφισβητεί.

Airness
15-03-2011, 14:44
Μια... Λίβερπουλ προορισμένη για μεγαλεία (http://www.england365.gr/article/14041/%CE%A4%CE%B1-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%AD%CE%B8%CE%BB%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%C E%AD%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B1)

zouparos
15-03-2011, 15:55
ΕΑΜΩΕΤΩΑ. Πάνε να σπιλώσουν το ΤΕΛΕΙΟ!!! Απλά δεν το αντιλαμβάνονται, είναι η φυσική τάση του ανθρώπου να το αμφισβητεί.

Κόψε τα πολυ σκληρα ρε μαλάκα. Για την Ισπανία θα μιλήσουμε ή αποκλειστικά για την Μπαρτσελόνα?

γελάει ο κοσμος με την ρεαλ. θα μιλησει αυτη για "βρωμιες" ουχαχαχαχαχα

Θες να πεταχτεις να κανεις μια πορεια με τους οργκουλο πουστικο εξω απ'τη μαρκα πως κ αυτη σας πολεμά?
ΜΑΛΑΚΑ:p

lamar
15-03-2011, 15:59
Οτι γραφουμε στο παρα πεντε εμεις....οι αλλοι στο και τεταρτο.

Τι γινεται ρε πουστη μου...Ειμαι on fire τον τελευταιο καιρο...Γραφω για το katimagiko οτι ειναι του δημητρακη, τσουπ ερχεται σημερα η δικαιωση....Κανω αναλυση για τον Ισπανικο αθλητισμο και την ντοπα, αναφερομαι και σε Ρεαλ, Μπαρτσελονα, τσουπ παρτην καταγγελια...

Ζουπ, κρατα και καμια πισινη...γιατι αν αρχισουν οι αποκαλυψεις σε βλεπω για μεταναστη στην Μποτσουανα....

zouparos
15-03-2011, 16:07
Οτι γραφουμε στο παρα πεντε εμεις....οι αλλοι στο και τεταρτο.

ααχαχαχαχα.
Ναι θα παω μεταναστης στις ολλανδικες αντιλλες. παιρνει ντοπα ο μεσσι και κανει αυτα που κανει. αλλιως θα ηταν σερχιο ραμος :confused:

lamar
15-03-2011, 16:19
ααχαχαχαχα.
Ναι θα παω μεταναστης στις ολλανδικες αντιλλες. παιρνει ντοπα ο μεσσι και κανει αυτα που κανει. αλλιως θα ηταν σερχιο ραμος :confused:

Απο οτι ειδες...εγω εχω κανει λογο και για τις δυο ομαδες...Αυτος ειναι και ο λογος που δεν εχει βγει τιποτα στην επιφανεια....ΑΚΟΜΑ!!!

DON
15-03-2011, 17:25
ααχαχαχαχα.
Ναι θα παω μεταναστης στις ολλανδικες αντιλλες. παιρνει ντοπα ο μεσσι και κανει αυτα που κανει. αλλιως θα ηταν σερχιο ραμος :confused:

σερχιο ράμος όχι αλλά ΙΣΩΣ ήτανε ΖΙΟΒΑΝΙ. τρίπλες κάνουν ΠΟΛΛΟΙ. Στην ταχύτητα και στην δύναμη που έχει ο μέσσι ΕΝΑΣ. Ας χάσει την ταχυδύναμη και τον βλέπω στον πειραιά να κάνει αγγελάκια με τον αγ. νικόλαο.

zouparos
15-03-2011, 18:38
εγώ στον φωκικό τον βλέπω βασικά!
Ε ρε ωραία που θα 'ταν να υπήρχαν φορουμς και σάιτ επί πελε επι μαραντονα

DON
15-03-2011, 18:40
εγώ στον φωκικό τον βλέπω βασικά!
Ε ρε ωραία που θα 'ταν να υπήρχαν φορουμς και σάιτ επί πελε επι μαραντονα

ο ροναλντίνιο σε 1-2 σεζόν ίσως ούτε για τον φωκικό δεν θα κάνει...γι'αυτό κράτα μικρό καλαθάκι ζουπάκο εκτός αν ΞΕΧΝΑΣ τι λέγανε, ποιός ήτανε κτλ ο Ροναλντίνιο 4-5 χρονάκια πίσω...

zouparos
15-03-2011, 18:51
Ε ναι είναι γνωστό πως η πορεία του ρονι κατέρρευσε λόγω μη μαγικού ζωμού.
αυτο φταιει!
και ο μπουρουσης παρόμοια λέει για την εαυτό του καλα το παμε;)

TT7
16-03-2011, 00:48
Γκολλλ..............................!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
Αντε γαμω τα Σκοπια σου ολο μαλακιες εκανες αλλα το καρφωσες οποτε παω πασο...
Μεσα στο σπιτι σας γαμω την Μερκελ σας......Τι παθαινετε καθε φορα που βλεπετε Ιταλια ρε Γερμανακια....

Τρομερος Ετο και Σναιντερ...Ευτυχως γιατι ο Σεζαρ ηταν πιο ασταθης και απο τον Παρντο...

zouparos
16-03-2011, 00:49
ΛΑΜΑΡΑΚΟΟΟΟΟΟΟ

KingJames
16-03-2011, 00:52
Alfa Romeo >> Bmw

italakias7

Red Unity
16-03-2011, 00:52
Xoxoxoxoxoxo

8rilos!!!
16-03-2011, 00:53
ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ 4-1 ΤΕΛΕΙΩΣΕ 2-3
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ....

Red Unity
16-03-2011, 00:54
ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ 4-1 ΤΕΛΕΙΩΣΕ 2-3
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ....
άστα αυτά. πες μου πόσο έκλαψες.

8rilos!!!
16-03-2011, 00:56
άστα αυτά. πες μου πόσο έκλαψες.

ρε κακομοιρη αφου ξερεις οτι την μπαγερν απλα την συμπαθω μονο επειδη ειναι ο πατερας μου...αν ηταν ο ολυμπιακος στην θεση της θα ειχα αυτοκτονησει...

lamar
16-03-2011, 01:05
Συμβαινουν αυτα, ποδοσφαιρο ειναι αυτο. Ματς που επρεπε να ειναι 4-1 στο ημιχρονο εληξε 2-3.
Αλλα οταν παιζεις με Χελμανς, τον Βελγο Κυριακο, και τον Μπρενο στην αμυνα, δεν εχεις καμια σιγουρια.
Επισης οταν δεν διωχνεις τον προπονητη που σου κανει την χειροτερη σεζον σου τα τελευταια δεκα χρονια εντος συνορων, ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι εχει χαθει ο ελεγχος. Χαρακτηριστικη η φαση που βγαινουν 3-2 στην αντεπιθεση και αντι ο Γκομες να τη δωσει στον Ριμπερι που εβγαινε τετ α τετ, πηγε να ντριμπλαρει τον αμυντικο και εχασε τη μπαλα. Περσι ουτε που θα του περναγε απο το μυαλο κατι τετοιο.

Καλο ηταν αυτο, μηπως και κανουν καμια μετεγγραφη για τα μετοπισθεν, γιατι ειναι αδιανοητο η πλουσιοτερη ομαδα στον κοσμο, να εχει αυτους για αμυνα. Πλην του Λαμ, οι υποιλοιποι αμυντικοι συν τον αμυντικο χαφ που εχουμε, ο οποιος ειναι ο Ντουντου της Μπαγερν, θελουν επισκευη και πεταμα.

zouparos
16-03-2011, 01:08
μιας και τους ξερεις εκ των εσω παιζει και να μην θέλατε και 100% να περάσετε??

δε ξερω μου θυμησε πολύ τη "δήθεν" καταρρευση μαντσεστερ με εσας.

περσι μου ειχαν πει 2-3 πως δεν ηταν τυχαιο αυτο και πως ηταν μηνυμα τσιχλακια για μερικους.
μήπως έγινε κατι τετοιο κ σημερα?

johny b
16-03-2011, 01:13
ΊΝΤΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

lamar
16-03-2011, 01:13
μιας και τους ξερεις εκ των εσω παιζει και να μην θέλατε και 100% να περάσετε??

δε ξερω μου θυμησε πολύ τη "δήθεν" καταρρευση μαντσεστερ με εσας.

περσι μου ειχαν πει 2-3 πως δεν ηταν τυχαιο αυτο και πως ηταν μηνυμα τσιχλακια για μερικους.
μήπως έγινε κατι τετοιο κ σημερα?

Τι μαλακιες ειναι αυτες? Απλα σημερα η αμυνα της Μπαγερν ηταν για το πανηγυρι της Τεγεας το δεκαπενταυγουστο. Το τριτο γκολ ειναι τρομερο δειγμα, δικη του μπαλα, την κανει διεκδικουμενη, στο τελος την χανει κιολας και τρωμε το γκολ. Και ο τυπος γυρναει και διαμαρτυρεται οτι τον εσπρωξαν. Τοσο μπορουν αυτοι...

Εχεις μια ομαδα, που απο την μεση και μπροστα πραγματικα γαμαει, και με το που φτασει η μπαλα στη μεγαλη της περιοχη ειναι Θρασυβουλας!!!

zouparos
16-03-2011, 01:23
και περσι ετσι ησασταν και στο 1ο ματς ετσι ησασταν.
δε ξερω...
οι αντιδράσεις καποιως παικτων μετα το 1-2,πχ σβαινστάιγκερ, μου φάνηκαν περίεργες.
Αν φημηζεστε για κατι ειναι πως μεχρι το 95' παλευετε...

εγω δεν ειδα κανεναν μετα το 70' να φτυνει αιμα και να βαζει ποδια στη φωτια

DON
16-03-2011, 01:46
Ε ναι είναι γνωστό πως η πορεία του ρονι κατέρρευσε λόγω μη μαγικού ζωμού.


ΟΟΟΧΙ ρεεεεεεε...Ο Ροναλντίνιο είναι ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ πριν τα 30 του επειδή ΞΕΧΑΣΕ ΤΙΣ ΤΡΙΠΛΕΣ όχι επειδή δεν μπορεί να τρέξει 1 τετράγωνο χωρίς να λαχανιάσει...

Επίσης εσύ μας έλεγες ότι ο άμπαλος ο περαστικός ο Σνάιντερ έμεινε στους 16 του ΤΣ. Λ. ή κάτι τέτοιο. Τώρα πάντως είναι στους 8 και ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ αφού παστέλωσε ΓΚΟΛΑΡΑ σήμερα μέσα στην γερμανία σε ΕΝΤΕΚΑ αντιπάλους. ο άμπαλος...ε ρε και να πετύχει κανα μέσσι και να τον ξεπατώσει ΠΑΛΙ...που θα κρυφτείς ρε τέλειε να ήξερα...

υ.γ. τελικά ο Μουρίνιο είναι ΠΟΛΥ Μεγάλος ρε φίλε...την μεγαλύτερη πελατομάδα της ΕΥΡΩΠΗΣ ΟΛΗΣ μέσα σε 2 χρόνια της έδωσε μέταλλο να κερδίζει ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ μέσα στην έδρα τους...ποιά? την ΙΝΤΕΡ. ΜΕΓΙΣΤΕ ΜΟΥΡΙΝΙΟ.

υ.γ. Η Μάντσεστερ πάλι στους 8 του Τσάμπιονς Λίγκ...Κανένα άγχος αν και όχι τέλειοι παίξαμε μπαλίτσα...Απο ποιό καναπέ το είδε ο Κυργιάκος με τον Σουάρεζ τον περίπατο μας? Άν και θα είχανε άγχος για το Κυριακάτικο ματς...Να σώσουν την έξοδο στην Ευρώπη το άγχος ντε!

lamar
16-03-2011, 12:20
Νατα νατα....δυστυχως!!!

Καρκινο στο συκωτι ο Αμπινταλ, χειρουργειται επειγοντως την Παρασκευη...

DON
16-03-2011, 12:26
Νατα νατα....δυστυχως!!!

Καρκινο στο συκωτι ο Αμπινταλ, χειρουργειται επειγοντως την Παρασκευη...

Aπο το στόμα μου το πήρες...Βρε τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε???

http://www.sport24.gr/football/omades/Barcelona/ogko_sto_sykwti_o_ampintal.806601.html


"ενώ η Μπαρτσελόνα ζήτησε από τα ΜΜΕ να σεβαστούν το πρόβλημα υγείας και το δικαίωμα του ποδοσφαιριστή για την ιδιωτική ζωή"

αχου τη μωρε την ψυχοπονιαααρααααααααα...Μπαρτσελονούλα μου συμπονετικιά!!!

και εδώ και κάτι άλλοι κλαμμένοι : http://www.sport24.gr/Sports/OlympicGames/london_calling_akouei_kaneis.806314.html


Ψωνάρα, νάρκισσος, αλλά... ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ...



είχα αποθηκεύσει το ποστ αυτό να το δω όταν μπορέσω...το είδα...και κατάλαβα για άλλη μια φορά πόσο ΞΕΠΕΣΜΕΝΟ είναι το Ευρωπαικό ποδόσφαιρο. Εκεί που ήτανε ο Ανρί είναι ο Βαν Πέρσι ο ψιψίνος. Εκεί που ήτανε ο Ρούντ είναι ο Μπερμπάτοφ δηλαδή έλεος. Εκεί που ήτανε το φαινόμενο παίζει ο Μπενζεμά ρε αν έχεις το θεό σου...

Και φυσικά το βίντεο του Ρόνι...Του απόλυτου σύγχρονου θεού της μπάλας...Που έπαιζε δίπλα σε Ριβάλντο-Ρονάλντο-Κακά και ΞΕΧΩΡΙΖΕ. Όχι τις τιτίκας του Μέσσι που μόλις χάνει τους συμπαίκτες του στην μπάρτσα αντίο ζωή...Αυτού που τώρα δεν κάνει ούτε για τα άσπρα χώματα...ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΝΤΟΠΑ.

Red Unity
16-03-2011, 16:18
υ.γ. Η Μάντσεστερ πάλι στους 8 του Τσάμπιονς Λίγκ...Κανένα άγχος αν και όχι τέλειοι παίξαμε μπαλίτσα...Απο ποιό καναπέ το είδε ο Κυργιάκος με τον Σουάρεζ τον περίπατο μας? Άν και θα είχανε άγχος για το Κυριακάτικο ματς...Να σώσουν την έξοδο στην Ευρώπη το άγχος ντε!
τι πράγμααααααααα;;;
έχασε τα κέρατα της η μαρσέιγ που ήθελε ένα γκολ για να σας πετάξει έξω, και λες κανένα άγχος;;

8rilos!!!
16-03-2011, 16:25
τι πράγμααααααααα;;;
έχασε τα κέρατα της η μαρσέιγ που ήθελε ένα γκολ για να σας πετάξει έξω, και λες κανένα άγχος;;

εδω ρε γατουλι εσυ μου μιλας για νικη της ιντερ...πλακα με κανεις;

DON
16-03-2011, 16:39
Μα την Παναγία έχω ανοίξει το παράθυρο και είμαι έτοιμος να πηδήξω. Βρε καλέ μου έπαιξε ο Ματσιγιάουσκας στον Ολυμπιακό? Γιατί δεν έπαιξε? Μα γιατί είχε συραμμένο ένα αναπηρικό καροτσάκι στον κώλο του επί 3 χρόνια. Τί σημασία έχει αν ήρθε στα 26 και με το γκαβλί τέντα. Εδώ ήταν ψωραλέος. Και τί σόϊ πρόβλεψη είν'αυτή για τον Κακά?Οστεολόγος είσαι?

Να προσθέσω ότι τον Ίβκοβιτς τον ταπείνωσε σε σημαντικότατη σειρά 5 αγώνων με πλεονέκτημα έδρας ο Σούμποτης.

Έκανε μέσα σε 5 μήνες την καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα τον Ολυμπιακό των 12 πρωταθλημάτων σε 14 χρόνια με 30 εκατομύρια ευρώ μεταγραφές το καλοκαίρι? Ουάουα. Ευτυχώς που 'χω οξυγόνο εδώ δίπλα γιατί θα με χάνατε.


Το ότι συγκρίνεις την μπασκετικό Ολυμπιακό των 6 Final Four, 1 κατάκτηση, 2 τελικών μέσα σε 20 χρόνια που ουσιαστικά υπάρχει με την ΙΝΤΕΡΟΥΛΑ που είχε να φτάσει σε τελικό ή ημιτελικό ΤΣ.Λ. απο το 1967.
Ο Ολυμπιακός υπάρχει απ'το 1925. Και τί θα πει αυτό? Η Ρεάλ μέχρι το 1998 είχε να σηκώσει κούπα 30 τόσα χρόνια? Έπαψε να'ναι Ρεάλ? Ή μήπως έπαψε να'ναι Ρεάλ στο μπάσκετ όπου είχε άλλα 30 χρόνια να το κερδίσει. Όπως και η ΤΣΣΚΑ. Και η Γιουβέντους έχει δύο κατακτήσεις όλες κι όλες. Άσε που με βάση τη λογική σου λοιπόν ο βάζελος με 4 τρόπαια, και 10 φάϊναλ φορ σε 20 χρόνια είναι η Ρεάλ του μπάσκετ. Μη μας τρελάνεις σε παρακαλώ. Η Ίντερ είναι η 6 ομάδα στην Ευρωπαϊκή Ιστορία σε κατακτήσεις τροπαίων, η τρίτη στην Ιταλία σε τίλους και τεράστιο κλαμπ με άπειρους παιχταράδες και προπονητές κατά καιρούς. Άκου Ιντερούλα
[/B]

και άλλο ένα ποστ που είχε μπει στο αρχείο για όταν είχα χρόνο...απαντώ εταιροχρονισμένα, ξεθάβω τσεκούρι πολέμου!

Τι γίνεται ρε Johny? Καλά ο Κακά? Γερός,δυνατός? Παίζει φουλ ε??? Στα ντουζένια του λέμενς! Ναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ...Τελικά δεν είμαι οστεολόγος...Απλά διαβάζω πίσω απο τις λέξεις, εγώ και ο αλέξης :

http://www.contra.gr/Soccer/Spain/Primera/RealMadrid/313231.html

Πάλι στο γόνατο το χειρουργημένο? Τελικά αυτός ο Κακά έχει περισσότερες συμμετοχές απο ότι ο "με συραμένο αναπηρικό καροτσάκι στον κώλο" ματσιγιάουσκας είχε στον Ολυμπιακό τις 2 πρώτες σεζόν του??? Γιατί απο το καλοκαίρι του 2009 δηλαδή πάμε για 2 σεζόν τώρα πλέον θα έχει 33 συμμετοχές ΣΥΝΟΛΟ εκ των οποίων φέτος έχει ΠΕΝΤΕ.

O Mατσιγιάουσκας είχε στο τέλος της 2η σεζόν 14 συμμετοχές στην Ευρώπη και άλλες 16 σε κύπελλο-Α1 δηλαδή 30...Ρε κοίτα να δεις κάτι πράγματα ε???

Τον Ίβκοβιτς δεν τον ταπείνωσε ΚΑΝΕΙΣ Σούμποτιτς. Δεν ΤΑΠΕΙΝΩΝΕΣΑΙ όταν χάνεις με τον Κόμαζετς απο τον Ράτζα και τον Μποντίρογκα. Με σφεντόνες πάλευε. (βλέπεις το ιντεράκι που ποτίστηκε με το μέταλλο του μουρίνιο πως έχει ακόμα ΚΑΠΟΙΟ παλμό???τα έκανε και πριν 3 χρόνια αυτά η ίντερ ρε..ΝΑΙ ΡΕ.Δεν θα πάρει κάτι ούτε θα προχωρήσει...Αλλά μόλις ο Λεονάρντο ακολούθησε συνταγή Μουρίνιο και έκοψε τα πειράματα Μπενίτεζ...ΙΔΟΥ)

Δεν πήρε την καλύτερη ομάδα της ελλάδας ΤΩΡΑ. Διαχρονικά ΝΑΙ. ΤΩΡΑ ήτανε ο ΠΑΟ. Ο ΟΣΦΠ ήτανε η 5η ομάδα...Γιατί με την λογική αυτή αν κάποιος πάρει πρωτάθλημα με το Λιβερπουλάκι δεν θα του πούμε και μπράβο. ΣΙΓΑ με την μεγαλύτερη ομάδα σε πρωταθλήματα μαζί με την Γιουνάιτεντ το πήρε. ΣΙΓΑ! Επίσης ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΔΕΣ 30 εκ. σε μεταγραφές? Εγώ είδα 5 στον Ριέρα και τι άλλο??? Άκου 30 εκ. ευρώ σε μεταγραφές...ΟΥΑΧΑΧΑΧΑ!

Όσον αφορά τον χαρακτηρισμό ΙΝΤΕΡΟΥΛΑ στον εξήγησα και δεν θες να το καταλάβεις. ο Μπασκετικός Ολυμπιακός μπορεί να υπάρχει απο το 1931 (όχι το 1925) αλλά ουσιαστικά το μπάσκετ ΥΠΗΡΞΕ και στην ελλάδα γενικότερα εκτός αεκ-παο απο το 1987 και μετά αλλά και ειδικότερα στον οργανισμό του Ολυμπιακού απο το 1990 και μετά. 21 χρόνια ΕΝΕΡΓΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ που αξίζει να κριθεί. Ε μπροστά σε αυτά τα 21 χρόνια η ίντερ είναι ΙΝΤΕΡΟΥΛΑ...Λάθος συγκρίνεις τον 21χρονό ΟΣΦΠ με 100ετείς ομάδες ποδοσφαίρου γενικότερα.

Αλλά ναι ο ΠΑΟ στο μπάσκετ ΟΧΙ δεν είναι ΡΕΑΛ αφού και στο μπάσκετ η ΡΕΑΛ είναι η ΡΕΑΛ αλλά δικαιούται να λέει ότι είναι TOP3.

Την τρίτη ομάδα της Ιταλίας που είναι κάτω απο Μάντσεστερ, Λϊβερπουλ, Μπάρτσα, Ρεάλ, Μπάγερν κτλ...εγώ την λέω ΙΝΤΕΡΟΥΛΑ όταν μιλάω για την ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ. 2ης κατηγορίας ομάδα.


Ρε το Κακά...Ακόμα να το καταλάβω πως την πάτησε πάλι...ΜΑ ΚΑΛΑ...ΟΣΤΕΟΛΟΓΟΣ ΕΙΜΑΙ?

τι πράγμααααααααα;;;
έχασε τα κέρατα της η μαρσέιγ που ήθελε ένα γκολ για να σας πετάξει έξω, και λες κανένα άγχος;;

Τι έχασε η Μαρσέιγ? Ρε στο ρελαντί παίζουμε...2 στην Μαρσέιγ, 2 στο Άρσεναλ...ΧΑΛΑΡΟΥΙΤΑ το πάμε

DirtySniper
16-03-2011, 17:23
Ωωωωω τι σου είπεεεεεε johnyyyyyyyyyybbbbbbbbbb!!!!!!!
DON
DON
DON
DON
DON
DON
DON
DON

KingJames
16-03-2011, 17:36
Ερήμην,δεν τον ντρίπλαρε ο Διαμαντίδης.

zouparos
16-03-2011, 19:30
Ώραια θα ήταν να με πηγαινουν καροτσακι και να μου ριχνουν και 5 αγωνιστικές καμπάνα,λες και κουνιεμαι απ'τη θεση μου στον παγκο...λες και δεν μπορει να κανει τις αλλαγες και απο μακρια.

ρε ουστ μωρη σκωτσεζα

*GrimReaper*
16-03-2011, 19:38
Es lebe Deutschland! Es lebe Bayern Munchen!!

υ.γ να κανω μια ερωτηση? Το γκολ του ετο'ο ειναι οφφσαιτντ η οχι? Μονο τα ποδια μετρανε? ουτε καν αν προεξεχει το σωμα?

johny b
16-03-2011, 20:34
και άλλο ένα ποστ που είχε μπει στο αρχείο για όταν είχα χρόνο...απαντώ εταιροχρονισμένα, ξεθάβω τσεκούρι πολέμου!

Τι γίνεται ρε johny? Καλά ο Κακά? Γερός,δυνατός? Παίζει φουλ ε??? Στα ντουζένια του λέμενς! Ναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ...Τελικά δεν είμαι οστεολόγος...Απλά διαβάζω πίσω απο τις λέξεις, εγώ και ο αλέξης :

http://www.contra.gr/soccer/spain/primera/realmadrid/313231.html

Πάλι στο γόνατο το χειρουργημένο? Τελικά αυτός ο Κακά έχει περισσότερες συμμετοχές απο ότι ο "με συραμένο αναπηρικό καροτσάκι στον κώλο" ματσιγιάουσκας είχε στον Ολυμπιακό τις 2 πρώτες σεζόν του??? Γιατί απο το καλοκαίρι του 2009 δηλαδή πάμε για 2 σεζόν τώρα πλέον θα έχει 33 συμμετοχές ΣΥΝΟΛΟ εκ των οποίων φέτος έχει ΠΕΝΤΕ.

O mατσιγιάουσκας είχε στο τέλος της 2η σεζόν 14 συμμετοχές στην Ευρώπη και άλλες 16 σε κύπελλο-Α1 δηλαδή 30...Ρε κοίτα να δεις κάτι πράγματα ε???

Τον Ίβκοβιτς δεν τον ταπείνωσε ΚΑΝΕΙΣ Σούμποτιτς. Δεν ΤΑΠΕΙΝΩΝΕΣΑΙ όταν χάνεις με τον Κόμαζετς απο τον Ράτζα και τον Μποντίρογκα. Με σφεντόνες πάλευε. (βλέπεις το ιντεράκι που ποτίστηκε με το μέταλλο του μουρίνιο πως έχει ακόμα ΚΑΠΟΙΟ παλμό???τα έκανε και πριν 3 χρόνια αυτά η ίντερ ρε..ΝΑΙ ΡΕ.Δεν θα πάρει κάτι ούτε θα προχωρήσει...Αλλά μόλις ο Λεονάρντο ακολούθησε συνταγή Μουρίνιο και έκοψε τα πειράματα Μπενίτεζ...ΙΔΟΥ)

Δεν πήρε την καλύτερη ομάδα της ελλάδας ΤΩΡΑ. Διαχρονικά ΝΑΙ. ΤΩΡΑ ήτανε ο ΠΑΟ. Ο ΟΣΦΠ ήτανε η 5η ομάδα...Γιατί με την λογική αυτή αν κάποιος πάρει πρωτάθλημα με το Λιβερπουλάκι δεν θα του πούμε και μπράβο. ΣΙΓΑ με την μεγαλύτερη ομάδα σε πρωταθλήματα μαζί με την Γιουνάιτεντ το πήρε. ΣΙΓΑ! Επίσης ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΔΕΣ 30 εκ. σε μεταγραφές? Εγώ είδα 5 στον Ριέρα και τι άλλο??? Άκου 30 εκ. ευρώ σε μεταγραφές...ΟΥΑΧΑΧΑΧΑ!

Όσον αφορά τον χαρακτηρισμό ΙΝΤΕΡΟΥΛΑ στον εξήγησα και δεν θες να το καταλάβεις. ο Μπασκετικός Ολυμπιακός μπορεί να υπάρχει απο το 1931 (όχι το 1925) αλλά ουσιαστικά το μπάσκετ ΥΠΗΡΞΕ και στην ελλάδα γενικότερα εκτός αεκ-παο απο το 1987 και μετά αλλά και ειδικότερα στον οργανισμό του Ολυμπιακού απο το 1990 και μετά. 21 χρόνια ΕΝΕΡΓΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ που αξίζει να κριθεί. Ε μπροστά σε αυτά τα 21 χρόνια η ίντερ είναι ΙΝΤΕΡΟΥΛΑ...Λάθος συγκρίνεις τον 21χρονό ΟΣΦΠ με 100ετείς ομάδες ποδοσφαίρου γενικότερα.

Αλλά ναι ο ΠΑΟ στο μπάσκετ ΟΧΙ δεν είναι ΡΕΑΛ αφού και στο μπάσκετ η ΡΕΑΛ είναι η ΡΕΑΛ αλλά δικαιούται να λέει ότι είναι top3.

Την τρίτη ομάδα της Ιταλίας που είναι κάτω απο Μάντσεστερ, Λϊβερπουλ, Μπάρτσα, Ρεάλ, Μπάγερν κτλ...εγώ την λέω ΙΝΤΕΡΟΥΛΑ όταν μιλάω για την ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ. 2ης κατηγορίας ομάδα.


Ρε το Κακά...Ακόμα να το καταλάβω πως την πάτησε πάλι...ΜΑ ΚΑΛΑ...ΟΣΤΕΟΛΟΓΟΣ ΕΙΜΑΙ?



Τι έχασε η Μαρσέιγ? Ρε στο ρελαντί παίζουμε...2 στην Μαρσέιγ, 2 στο Άρσεναλ...ΧΑΛΑΡΟΥΙΤΑ το πάμε

Συντόμως
Ο Κακά 2 χρονιές πριν πάει στη Ρεάλ είχε 39 και 35 συμμετοχές σε Ευρώπη και Πρωτάθλημα. Πρώτη χρονιά στη Ρεάλ είχε 32. Γκολ-ασσίστ σε ίδια αναλογία.
Ο Ματσιγιάουσκας απ'τις 43 και 40 συμμετοχές στη Ταού έκανε συνολικά 27 στον Ολυμπιακό σε δύο χρόνια δηλαδή σχεδόν το μισό απ'ότι σε μια χρονιά με τα Ισπανά. Και οι μέσοι όροι πεσμένοι.
Ο Κακά έπαθε ένα σοβαρό τραυματισμό όπως παθαίνουν σχεδόν όλοι οι ποδοσφαιριστές μια φορά στην καριέρα τους. Ο Ματσιγιάουσκας έπαθε το σοβαρότερο που υπάρχει-αχίλλειος- και καταστράφηκε. Αποσύρθηκε απ'τα 29. Αν έχεις τη μαγική σφαίρα και βλέπεις να αποσύρεται ο Κακά του χρόνου δεν ξέρω. Πάντως δεν υφίσταται καμμία σχέση ανάμεσα στους δύο. Ούτε στατιστικά, ούτε σε σοβαρότητα τραυματισμού.
Για τον Ίβκοβιτς και το Σουμπότια, ούτε καν θυμάμαι τί λέγαμε. Προφανώς θα πιάστηκες από κάποιο μεμονωμένο αποτέλεσμα για να βγάλεις πχ το Μουρίνιο παλτό και σου'φερα ένα παράδειγμα. Κι αν είχε Ράτζα, Μποντιρόγκα ο Σουμπότιας βγήκε δεύτερος στο πρωτάθλημα. 5 χρόνια με πιο φτηνή ομάδα τα σήκωνε ο Ξανθός πιο πριν. Και πριν το Ράτζα και τον Μποντιρόγκα μας την είχε χώσει ο μΠάογκ μέσα στο ΣΕΦ με το Στογιάκοβιτς και το Σάκλεφορντ την προηγούμενη χρονιά. Αυτό βέβαια δεν θα πει ότι ο Ίβκοβιτς δεν είναι καλός προπονητής αλλά ότι καμμιά φορά γίνονται και μλκιες.
Όση σχέση έχει ο Ολυμπιακός και το Ελληνικό πρωτάθλημα με τη Λίβερπουλ και το αγγλικό έχει κι ο Παπανδρέου με το τζελ για αεράτα χτενίσματα.Ο Ολυμπιακός έχει 38 πρωταθλήματα σε 86 χρόνια δηλαδή σχεδόν 1/2. Έχει 12 τα τελευταία 14 χρόνια. Έχει τη μεγαλύτερη ρευστότητα. Και ξόδεψε τα περισσότερα για μεταγραφές. Και δε βγήκε 5ος, γιατί ο πρωταθλητής βγαίνει στην κανονική διάρκεια κι όχι στα πλέη οφ. Βγήκε δεύτερος. Σιγά μην πήρε και τον Πανηλειακό ο Ερνέστος. Θαύμα! θαύμα! το σηκώσαμε μετά από 1 πέτρινο χρόνο.
Στα Ίντερ-Ολυμπιακός τώρα. Ο Ολυμπιακός δεν 21νός. Είναι αισίως 81. Δεν θα βγάλουμε τώρα τους Σπανουδάκηδες, το Γιαντζόγλου και τον Καστρινάκη απ'έξω επειδή δε μας συμφέρει. 8αδα πρωταθλητριών είχε πάει με το Ματθαίου προπονητή. Όπως είχε τεράστια ομάδα ο Πανελλήνιος το 50, η ΆΕΚ το 60, και υπήρχαν κι αρκετοί μπαιχταράδες. Άλλο πότε έγινε η έκρηξη. Και βέβαια ο βάζελος αν συγκριθεί με τη Ρεάλ με το δικό σου συλλογισμό είναι απείρως μεγαλύτερη ομάδα. Τριφυλλάρα και διαπλανητικά να λέμε. 5 τίτλοι σε 21 χρόνια ιστορίας. Ή μάλλον ψέμα. Σε 14 γιατί από τότε ξεκίνησε να παίρνει πρωτάθλημα και γιατί με συμφέρει και καλύτερα. Ποιά Ρεαλίτσα τώρα και Μακαμπίτσα. Μια τρίχα απ'τα παπάρια του Τυφώνα.

DirtySniper
16-03-2011, 21:01
ωωωω τι σου είπε ΔΟΝΑΚΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!
jo-hnys
jo-hnys
jo-hnys
jo-hnys
jo-hnys
jo-hnys
jo-hnys
jo-hnys!!!!!!!

πάμε μωρή αρρώστια!!!!

DON
17-03-2011, 01:30
.
ρε ουστ μωρη σκωτσεζα

ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΣΟΥ. ΣΟΥΡΩΤΗΡΙ ΣΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ. ΣΟΥ ΡΩ ΤΗ ΡΙ.

DON
17-03-2011, 15:21
ΜΕΓΙΣΤΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ ΤΗΣ ΥΦΗΛΙΟΥ, ΜΑΓΙΣΤΡΕ ΤΗΣ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ.

http://1.bp.blogspot.com/_Q26NE8NlFpc/S_mWbcCI5LI/AAAAAAAAAYs/jdUCqTirVAE/s1600/mourinho3.jpg

Η Ρεάλ που δεν είχε κερδίσει ποτέ την λυών σε 6 αναμετρήσεις, η Ρεάλ που είχε να δεί 8άδα μια 7ετία στα χέρια σου είναι πάλι γιγάντια...Μωρή γαμιόλα άσε τα πουσταριά της Μαδρίτης και έλα στην ομάδα της καρδιάς σου ΤΟΝ ΘΡΥΛΟ

*GrimReaper*
17-03-2011, 16:21
απο τις χειροτερες αμυνες που εχω δει στο τσου λου η χθεσινη λυον. Αμα δεν ηταν και ο λιορις 6 θα τρωγανε.

dora7
17-03-2011, 17:51
Παράδοση μαθημάτων ανθρωπιάς και μεγαλοσύνης, και επίσης "πως να γίνετε πραγματικά μεγάλη ομάδα ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΟΥ, και όχι μόνο στα χαρτιά"......εγώ υποκλίνομαι....

http://www.contra.gr/Soccer/Spain/Primera/Barcelona/314574.html

GEMAN7
17-03-2011, 18:04
Αιφνιδιαστικός έλεγχος ντόπινγκ στην ''Μπάρτσα''!
http://www.sport-fm.gr/article/464677

''Σημειώνεται πως την Κυριακή ισπανικός ραδιοφωνικός σταθμός ανέφερε πως η Ρεάλ Μαδρίτης ζήτησε αυστηρότερους έλεγχους ντόπινγκ αφήνοντας αιχμές για συνεργασίες της Μπαρτσελόνα και της Βαλένθια με ύποπτους γιατρούς. Η διοίκηση της ''βασίλισσας'' διέψευσε τους ισχυρισμούς αυτούς και οι υπεύθυνοι του ραδιοφωνικού σταθμού υποχρεώθηκαν να ζητήσουν συγγνώμη και να αποκαταστήσουν την αλήθεια.''

Βρώμικο παιχνίδι... Μάλλον όλοι φοβούνται.

DON
17-03-2011, 18:18
Συντόμως
Ο Κακά 2 χρονιές πριν πάει στη Ρεάλ είχε 39 και 35 συμμετοχές σε Ευρώπη και Πρωτάθλημα. Πρώτη χρονιά στη Ρεάλ είχε 32. Γκολ-ασσίστ σε ίδια αναλογία.
Ο Ματσιγιάουσκας απ'τις 43 και 40 συμμετοχές στη Ταού έκανε συνολικά 27 στον Ολυμπιακό σε δύο χρόνια δηλαδή σχεδόν το μισό απ'ότι σε μια χρονιά με τα Ισπανά. Και οι μέσοι όροι πεσμένοι.
Ο Κακά έπαθε ένα σοβαρό τραυματισμό όπως παθαίνουν σχεδόν όλοι οι ποδοσφαιριστές μια φορά στην καριέρα τους. Ο Ματσιγιάουσκας έπαθε το σοβαρότερο που υπάρχει-αχίλλειος- και καταστράφηκε. Αποσύρθηκε απ'τα 29. Αν έχεις τη μαγική σφαίρα και βλέπεις να αποσύρεται ο Κακά του χρόνου δεν ξέρω. Πάντως δεν υφίσταται καμμία σχέση ανάμεσα στους δύο. Ούτε στατιστικά, ούτε σε σοβαρότητα τραυματισμού.
Για τον Ίβκοβιτς και το Σουμπότια, ούτε καν θυμάμαι τί λέγαμε. Προφανώς θα πιάστηκες από κάποιο μεμονωμένο αποτέλεσμα για να βγάλεις πχ το Μουρίνιο παλτό και σου'φερα ένα παράδειγμα. Κι αν είχε Ράτζα, Μποντιρόγκα ο Σουμπότιας βγήκε δεύτερος στο πρωτάθλημα. 5 χρόνια με πιο φτηνή ομάδα τα σήκωνε ο Ξανθός πιο πριν. Και πριν το Ράτζα και τον Μποντιρόγκα μας την είχε χώσει ο μΠάογκ μέσα στο ΣΕΦ με το Στογιάκοβιτς και το Σάκλεφορντ την προηγούμενη χρονιά. Αυτό βέβαια δεν θα πει ότι ο Ίβκοβιτς δεν είναι καλός προπονητής αλλά ότι καμμιά φορά γίνονται και μλκιες.
Στα Ίντερ-Ολυμπιακός τώρα. Ο Ολυμπιακός δεν 21νός. Είναι αισίως 81. Δεν θα βγάλουμε τώρα τους Σπανουδάκηδες, το Γιαντζόγλου και τον Καστρινάκη απ'έξω επειδή δε μας συμφέρει. 8αδα πρωταθλητριών είχε πάει με το Ματθαίου προπονητή. Όπως είχε τεράστια ομάδα ο Πανελλήνιος το 50, η ΆΕΚ το 60, και υπήρχαν κι αρκετοί μπαιχταράδες. Άλλο πότε έγινε η έκρηξη. Και βέβαια ο βάζελος αν συγκριθεί με τη Ρεάλ με το δικό σου συλλογισμό είναι απείρως μεγαλύτερη ομάδα. Τριφυλλάρα και διαπλανητικά να λέμε. 5 τίτλοι σε 21 χρόνια ιστορίας. Ή μάλλον ψέμα. Σε 14 γιατί από τότε ξεκίνησε να παίρνει πρωτάθλημα και γιατί με συμφέρει και καλύτερα. Ποιά Ρεαλίτσα τώρα και Μακαμπίτσα. Μια τρίχα απ'τα παπάρια του Τυφώνα.

XΩΡΙΣ να βάζω μέσα την διοργάνωση του Κυπέλλου ο ΚΑΚΑ είχε

2007-2008 (Μίλαν) 38 συμμετοχές (17 γκόλ-12 ασίστ)
2008-2009 (Μίλαν) 31 συμμετοχές (16 γκόλ-10 ασίστ)
2009-2010 (Ρεάλ) 28 συμμετοχές (9 γκόλ-8 ασίστ)

O Ματσιγιάουσκας ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ έκανε 19 συμμετοχές στο ΝΒΑ, ΚΑΜΙΑ βασικός. Ο Ματσιγιάουσκας καταστράφηκε όχι λόγω αχιλλείου τένοντα..αυτό το πάθανε και άλλοι και δεν το κόψανε. ΛΟΓΩ ΑΠΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ τραγικής και γενικά του ΜΕΤΑ του κάκιστου το έκοψε. Επειδή όμως πάει αν χαθεί το νόημα η κουβέντα ξεκίνησε με το ότι η Ρεάλ του Μουρίνιο έχει ΑΣΤΕΙΟ ρόστερ και μέσα σε αυτό και ο ΣΑΚΑΤΗΣ Κακά...

Εσύ απάντησες "Ο Ματσιγιάουσκας έπαθε τρεις χιαστούς,δύο αχίλλειους και πέντε ανεμογκάστρια. Ο Κακά είναι απλώς ντεφορμέ." και απο εκεί ξεκίνησε η κόντρα που συνεχίστηκε με τα εξης λόγια σου : "Ο Κακά απ'την άλλη έμεινε 4 μήνες έξω (ανεπανάληπτο). Τόσος σοβαρός ήταν δε ο τραυματισμός του που το τετράμηνο διήρκεσε απ'το Μάη ως το Γενάρη!!!!!!! Και βέβαια για έναν παίχτης αυτής της ηλικίας, με αυτό το βιογραφικό συμμετοχών το να χαρακτηρίζεται σακάτης είναι απολύτως λογικό."...ε τώρα ο Κακά ο "ντεφορμέ" ξαναχτύπησε στο ίδιο γόνατο, ποναλάκια λέει θα χάσει 5-10-20 ματς πάλι...εαμωετωα...ντεφορμέ είναι!!!ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΣΤΕΟΛΟΓΟΣ, απλά βλέπω πίσω απο τις λέξεις. Το συμπέρασμα είναι ένα. Ο Κακά που έχει να παίξει απο πέρσυ τον Μάιο και έχει back2back τραυματισμούς στο ΙΔΙΟ σημείο όχι δεν είναι σακάτης.

Ο ΚΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΕΦΟΡΜΕ. Σαν τον Ντιόγκο και τον Ντουντού λες ε???χαχαχα!

Για τον Ίβκοβιτς σου είπα πως σε σειρά αγώνων ΠΑΝΤΑ κερδίζει ο ανώτερος και μου είπες ότι ο Ίβκοβιτς έχασε απο τον Σούμποτιτς. Ε ΚΑΛΩΣ ΕΧΑΣΕ αφού ήτανε ΑΝΩΤΕΡΟΣ ο ΠΑΟ 3 σκάλες σε ρόστερ. Ο Ιωαννίδης το σήκωνε με τον Έντι Τζόνσον, τον Βολκόφ, τον Ζάρκο, τον Τάρπλει, τον Ρίβερς και τον Μπέρι...ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΙΑ. Ίδιο πράγμα με το να παίζεις με Χόκινς, Γκρέι, Γκόλντγουαιρ, Κόμαζετς 30φεύγα κτλ...ΙΔΙΟ.

Στα του μπάσκετ τώρα...Εκτός της εποχής Γουλανδρή και της εποχής Σπανουδάκη Ολυμπιακός στο μπάσκετ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΚΑΜΙΑ σχέση με ΠΑΟ που πάντα πρωταγωνιστούσε, καμία σχέση με ΑΕΚ που είχε ομάδα πάντα μα πάντα, καμία σχέση ακόμα και με πανελλήνιο. Μπάσκετ ο ΟΣΦΠ είχε ελέω σπανουδάκη, ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΛ, εμφάνιση Γουλανδρή για 7-8 χρόνια, ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΛ και 1990 Κόκκαλης. Και για να σου λύσω την απορία απο το 1990 και μετά 2 είναι οι κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης. 90-00 ΟΣΦΠ και 00-10 ΠΑΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ή ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. Μην τις συγκρίνεις λοιπόν με ΚΑΜΙΑ ΙΝΤΕΡ την ομάδα της καρπαζάς...ομαδούλα της πούτσας να το πω πιο γλαφυρά.

Αιφνιδιαστικός έλεγχος ντόπινγκ στην ''Μπάρτσα''!
http://www.sport-fm.gr/article/464677


ΟΧΙ ΡΕ. Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.

zouparos
17-03-2011, 18:33
Ρε τι την γράφεις αυτη την μαλακία συνέχεια??
Προφανώς και συνεχώς σε καποιες στιγμές που παίζει τείνει στο τέλειο.
Και επειδή όπως έχω γράψει αυτό είναι ΑΦΥΣΙΚΟ,γιατι δεν υπάρχει τέλειο στη φύση
εκτος οτι ξενίζει πολλους και την κάνει αντιπαθή γιατί είναι η φυσική ροή του ανθρωπου να απαρνείται το τελειο γιατι απλα δεν υπάρχει
ΠΡΟΦΑΝΩΣ σημαίνει και κάτι άλλο.

Προφανώς και για να κάνεις κάτι ΑΦΥΣΙΚΟ παίζει και κάτι άλλο.
Απ'τη 1η στιγμή το έγραψα αλλά ειλικρινά δεν με απασχολεί.
δεν παιρνω εγω ντοπα να αγχώνομαι. ο καθενας εχει την αποψη του. εγώ την προτιμω πχ
ΠΡΟΤΙΜΩ να βλέπω αραπηδες να φτανουν τα 9,50 ,προτιμώ να βλέπω 5 χρόνια ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ μπάλα και και και και

Άλλως θα σου πει πως είμαι θεατής σε τσίρκο. δεν με απασχολεί.

Τείναι στο τέλειο δεκάδες φορές μέσα στο γήπεδο.Όπως έφταναν για την εποχή τους και άλλες 2-3 ομάδες επειδή το ανέφερες και αυτό ως επιχείρημα.

*GrimReaper*
17-03-2011, 18:35
ΜΠΑΡΤΣΑ ΜΠΑΡΤΣΑ ΟΕΟΕΟΕΟΕ!!!!

DON
17-03-2011, 18:36
Τείναι στο τέλειο δεκάδες φορές μέσα στο γήπεδο.Όπως έφταναν για την εποχή τους και άλλες 2-3 ομάδες επειδή το ανέφερες και αυτό ως επιχείρημα.

Mόνο που εκείνες δεν τις βίαζε ο "ΑΜΠΑΛΟΣ"

http://italysfootball.files.wordpress.com/2010/04/ca10-champions2010-inter-barcelona-31-sneijder.jpg

zouparos
17-03-2011, 18:45
Ω ναι βέβαια...3-1 στην Ιταλία με ενα γκολ 2 μέτρα οφσάιντ
και
στο Καμπ Νου κατενάτσιο του 1930 και 1-0

3-2 συνολικά με 1 γκολ 2 μέτρα οφσάιντ=ΒΙΑΣΜΟΣ

Η Ολλανδία του τότε ήταν ένα ΤΙΠΟΤΑ μπροστά στο μεγαθήριο του τώρα ε???
Αν το έπαιρνε η Ολλανδία αυτο θα έλεγες...ποια Ολλανδία μωρε του τοτε χωρις μουντιαλ...Η ΦΕΤΙΝΗ την ΒΙΑΣΕ την τότε

DON
17-03-2011, 18:52
Ω ναι βέβαια...3-1 στην Ιταλία με ενα γκολ 2 μέτρα οφσάιντ
και
στο Καμπ Νου κατενάτσιο του 1930 και 1-0

3-2 συνολικά με 1 γκολ 2 μέτρα οφσάιντ=ΒΙΑΣΜΟΣ

Η Ολλανδία του τότε ήταν ένα ΤΙΠΟΤΑ μπροστά στο μεγαθήριο του τώρα ε???
Αν το έπαιρνε η Ολλανδία αυτο θα έλεγες...ποια Ολλανδία μωρε του τοτε χωρις μουντιαλ...Η ΦΕΤΙΝΗ την ΒΙΑΣΕ την τότε

μπλά μπλά μπλά μπλά μπλά...Εύκολα θα ήσουν βάζελος μα το θεό. Όταν τους λέμε για τον ΒΙΑΣΜΟ ΤΟΥΣ στο ναό να απαντάνε "Ω ναι βέβαια...2-1 στο Καραισκάκη με ενα γκολ 2 μέτρα οφσάιντ και ένα ακυρωμένο δικό μας"...ΒΑΖΕΛΟΨΥΧΕ.

ΦΑΕ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΣΟΥ και παρακάλα μην πέσεις πάλι πάνω στον "ΑΜΠΑΛΟ" και μάθε ΒΑΖΕΛΟΨΥΧΕ πως και να σε σφάζουν αν έχεις @@ και ΟΜΑΔΑ δεν σε σταματάει τίποτα...

τι με 10 να παίζεις

Cb1QFJbkPEo

τι με άκυρα γκολ να χάνεις 1-0

4uRu9E-CQBI

EΣΥ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΒΑΖΕΛΟΨΥΧΕ ΚΛΑΨΑ!

Red Unity
17-03-2011, 18:58
ΦΑΕ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΣΟΥ και παρακάλα μην πέσεις πάλι πάνω στον "ΑΜΠΑΛΟ" και μάθε ΒΑΖΕΛΟΨΥΧΕ πως και να σε σφάζουν αν έχεις @@ και ΟΜΑΔΑ δεν σε σταματάει τίποτα..
το ίδιο ισχύει και για το μπάσκετ ε;...:rolleyes:

zouparos
17-03-2011, 19:02
μπλά μπλά μπλά μπλά μπλά...Εύκολα θα ήσουν βάζελος μα το θεό. Όταν τους λέμε για τον ΒΙΑΣΜΟ ΤΟΥΣ στο ναό να απαντάνε "Ω ναι βέβαια...2-1 στο Καραισκάκη με ενα γκολ 2 μέτρα οφσάιντ και ένα ακυρωμένο δικό μας"...ΒΑΖΕΛΟΨΥΧΕ.

ΦΑΕ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΣΟΥ και παρακάλα μην πέσεις πάλι πάνω στον "ΑΜΠΑΛΟ".

Προφανώς και άμα μιλήσεις για ΒΙΑΣΜΟ στο βάζελο σε αυτό το ανεκδιήγητο ματς που πάτησαν το πόδι τους οι παίκτες μας 30 λεπτά θα είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ.
Δεν έχει νόημα να σου αναφέρω βιασμούς. Τους θυμάμαι από παιδί όταν πέρναγα δευτερα απ'τη λαϊκή της γειτονιάς μου και αγόραζα 2 σακουλες καρότα να τους τα προσφέρω.
Κανένας βιασμός αυτό το ματς γελαει ο κόσμος με αυτά που λες.

Μπλα μπλα μπλα όταν σου λέω για μεγάλες ομάδες που άλλαξαν το χάρτη του ποδοσφαίρου με τον τρόπο που παίξανε τον τότε.
ΠΟΙΑ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΡΕ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΩΝ...αφου δεν εχει μουντιαλ...

Όσο για τα παρακάλια ξερω που πέφτουν για αύριο. Όσο για το "άμπαλος" δεν ξέρω που πάει. Αν πάει στον Σνάιντερ,να πω πως ειναι ενας πάρα πάρα πολύ καλός παίκτης που σε 30 χρόνια θα τον θυμόμαστε σαν ένα πολύ καλό παίκτη της 2ης κλίμακας.Εννοώ της 2ης διαλογής παικταράδων αυτης της γενιάς.

Στην 1η είναι αυτός που θα σου απαντήσουν 95/100 περαστικοί στο δρόμο που βλέπουν μπάλα στην ερώτηση "Ποιος είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής στο κόσμο?"

johny b
17-03-2011, 20:29
xΩΡΙΣ να βάζω μέσα την διοργάνωση του Κυπέλλου ο ΚΑΚΑ είχε

2007-2008 (Μίλαν) 38 συμμετοχές (17 γκόλ-12 ασίστ)
2008-2009 (Μίλαν) 31 συμμετοχές (16 γκόλ-10 ασίστ)
2009-2010 (Ρεάλ) 28 συμμετοχές (9 γκόλ-8 ασίστ)

o Ματσιγιάουσκας ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ έκανε 19 συμμετοχές στο ΝΒΑ, ΚΑΜΙΑ βασικός. Ο Ματσιγιάουσκας καταστράφηκε όχι λόγω αχιλλείου τένοντα..αυτό το πάθανε και άλλοι και δεν το κόψανε. ΛΟΓΩ ΑΠΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ τραγικής και γενικά του ΜΕΤΑ του κάκιστου το έκοψε. Επειδή όμως πάει αν χαθεί το νόημα η κουβέντα ξεκίνησε με το ότι η Ρεάλ του Μουρίνιο έχει ΑΣΤΕΙΟ ρόστερ και μέσα σε αυτό και ο ΣΑΚΑΤΗΣ Κακά...

Εσύ απάντησες "Ο Ματσιγιάουσκας έπαθε τρεις χιαστούς,δύο αχίλλειους και πέντε ανεμογκάστρια. Ο Κακά είναι απλώς ντεφορμέ." και απο εκεί ξεκίνησε η κόντρα που συνεχίστηκε με τα εξης λόγια σου : "Ο Κακά απ'την άλλη έμεινε 4 μήνες έξω (ανεπανάληπτο). Τόσος σοβαρός ήταν δε ο τραυματισμός του που το τετράμηνο διήρκεσε απ'το Μάη ως το Γενάρη!!!!!!! Και βέβαια για έναν παίχτης αυτής της ηλικίας, με αυτό το βιογραφικό συμμετοχών το να χαρακτηρίζεται σακάτης είναι απολύτως λογικό."...ε τώρα ο Κακά ο "ντεφορμέ" ξαναχτύπησε στο ίδιο γόνατο, ποναλάκια λέει θα χάσει 5-10-20 ματς πάλι...εαμωετωα...ντεφορμέ είναι!!!ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΣΤΕΟΛΟΓΟΣ, απλά βλέπω πίσω απο τις λέξεις. Το συμπέρασμα είναι ένα. Ο Κακά που έχει να παίξει απο πέρσυ τον Μάιο και έχει back2back τραυματισμούς στο ΙΔΙΟ σημείο όχι δεν είναι σακάτης.

Ο ΚΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΕΦΟΡΜΕ. Σαν τον Ντιόγκο και τον Ντουντού λες ε???χαχαχα!

Για τον Ίβκοβιτς σου είπα πως σε σειρά αγώνων ΠΑΝΤΑ κερδίζει ο ανώτερος και μου είπες ότι ο Ίβκοβιτς έχασε απο τον Σούμποτιτς. Ε ΚΑΛΩΣ ΕΧΑΣΕ αφού ήτανε ΑΝΩΤΕΡΟΣ ο ΠΑΟ 3 σκάλες σε ρόστερ. Ο Ιωαννίδης το σήκωνε με τον Έντι Τζόνσον, τον Βολκόφ, τον Ζάρκο, τον Τάρπλει, τον Ρίβερς και τον Μπέρι...ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΙΑ. Ίδιο πράγμα με το να παίζεις με Χόκινς, Γκρέι, Γκόλντγουαιρ, Κόμαζετς 30φεύγα κτλ...ΙΔΙΟ.

Στα του μπάσκετ τώρα...Εκτός της εποχής Γουλανδρή και της εποχής Σπανουδάκη Ολυμπιακός στο μπάσκετ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΚΑΜΙΑ σχέση με ΠΑΟ που πάντα πρωταγωνιστούσε, καμία σχέση με ΑΕΚ που είχε ομάδα πάντα μα πάντα, καμία σχέση ακόμα και με πανελλήνιο. Μπάσκετ ο ΟΣΦΠ είχε ελέω σπανουδάκη, ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΛ, εμφάνιση Γουλανδρή για 7-8 χρόνια, ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΛ και 1990 Κόκκαλης. Και για να σου λύσω την απορία απο το 1990 και μετά 2 είναι οι κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης. 90-00 ΟΣΦΠ και 00-10 ΠΑΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ή ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. Μην τις συγκρίνεις λοιπόν με ΚΑΜΙΑ ΙΝΤΕΡ την ομάδα της καρπαζάς...ομαδούλα της πούτσας να το πω πιο γλαφυρά.



ΟΧΙ ΡΕ. Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.

Ο Κακά έχασε μια χρονιά μπάλας. Συνηθισμένο. Καμμία σχέση με το Ματσιγιάουσκας που σταμάτησε το μπάσκετ. Αν υπήρχε σχέση θα του 'κανε διακοπή συμβολαίου και η Ρεάλ ή πρόταση αναπροσαρμογής. Αστείο ρόστερ η Ρεάλ δεν έχει. Είτε το θες, είτε όχι. Όλοι διεθνείς και βασικοί είναι στις μεγαλύτερες εθνικές ομάδες και πανάκριβοι. Το αν είχε "αστεία" ομάδα είναι άλλο καπέλο.
Κανένας ΠΑΟ δεν ήταν ανώτερος ούτε 3 σκάλες ούτε 3 ανεμόσκαλες. 2 προσωπικότητες είχε που δεν είχε ο Ολυμπιακός, το Ράτζα και τον Μποντιρόγκα. Η ίδια ομάδα ήταν πρώτη με τον βάζελο δεύτερο, η ίδια ομάδα πήγε φάηναλ φορ, η ίδια ομάδα νίκησε το βάζελο 3 φορές εκείνη τη χρονιά. Μην αρχίσω τώρα τις κοινοτυπίες ότι δεν κάνουν οι παίχτες την ομάδα. Και δεν έχασε απ'τα μεγάλα κεφάλια ο Σοφός. Απ'το Νάντο Τζεντίλε έχασε και τον Μπέργκ. Τον νίκησε σε σειρά 5 αγώνων και με πλεονέκτημα έδρας ένας κατώτερος προπονητής.
Ο Ιωαννίδης το σήκωνε με τον Έντι Τζόνσον, τον Βολκόφ, τον Ζάρκο, τον Τάρπλει, τον Ρίβερς και τον Μπέρι...ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΙΑ. Ίδιο πράγμα με το να παίζεις με Χόκινς, Γκρέι, Γκόλντγουαιρ, Κόμαζετς 30φεύγα κτλ...
Ο Ιωαννίδης μ'αυτούς που γράφεις το σήκωνε. Ο Ίβκοβιτς πάλι μ'αυτούς που γράφεις δεν το σήκωνε οπότε τί ακριβώς συγκρίνεις. Αν εξαιρέσεις μόνο τον Γκρέη, δηλαδή τη χρονιά που πήρε τα πάντα με ένα ξένο, μου φέρνεις οπότε ως παράδειγμα το ότι τα κατάφερε με λιγότερες λύσεις σε μια κουβέντα που λες ότι μετράνε οι περισσότερες, παράξενα πράγματα. Δεύτερον τη χρονιά του Τζόνσον ο ΠΑΟ είχε πολύ ακριβότερη ομάδα. Παίχτης Βολκόφ δεν έπαιξε στον Ολυμπιακό. Ο Μπέρι έπαθε λέπρα και ήταν σκιά, όσο έπαιξε, του εαυτού του και τη μόνη χρονιά που είχαμε καλύτερη πεντάδα-στα χαρτιά-ήταν με Τάρπλεη-Ζάρκο. Όταν είχε Χόκινς, είχε και Τάρλατς, Φασσούλα, Ρότζερς, Καρνισόβας αλλά αυτοί δε βολεύουν για να αποδείξεις φτωχό ρόστερ. Και δεν αποκλείστηκε απ'τη βαζέλα αλλά απ'τον μΠάογκ με πλέη μέηκερ το Νικολαϊδή απέναντι στο Χόκινς σε σειρά 3 αγώνων και με πλεονέκτημα έδρας. Ο Γκόλντγουάηρ ήταν προσωπική του επιλογή και μάλιστα είχε γίνει σίριαλ η απόκτησή του ένα καλοκαίρι πριν. Ούτε ήταν μεγαλύτερος ο Κόμαζετς απ'τον Έντι Τζόνσον σε ηλικία. Μην πιάνεσαι από οτιδήποτε σε συμφέρει αποκομμένα, ασχολούμαι κι εγώ με την ομάδα. Δυο τρία πράγματα τα ξέρω. Λούτσο τον κέρασε ο Σούμποτιτς το σοφό εκείνη τη χρονιά, λυπάμαι αλλά έτσι είναι. Και σε σειρά 5 αγώνων που λες κι εσύ. Ούτε θυμάμαι κανέναν να τον υπερασπίζεται ότι έχει κακό ρόστερ. Γιατί δεν είχε.
Τα στατιστικά τα γαμείς. Τα σοδομίζεις. Άλλοτε παίρνεις μια δεκαετία, άλλοτε ολόκληρη ιστορία, σε άλλον εφαρμόζεις συνολική ανάλυση, σε άλλον κάνεις ανάλυση σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα. Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά απ'το 90 και μετά οι κορυφαίες ομάδες είναι ο βάζελος, η μακάμπι, η τσσκα, η μπαρτσελόνα και μετά ο Ολυμπιακός. Γιατί σε 21 χρόνια έτσι κατανέμονται οι τίτλοι και οι παρουσίες σε τελικά. Το ότι η κορυφαία ομάδα της δεκαετίας του 90 ήταν ο Ολυμπιακός και του 00 ο βάζελος είναι εντελώς άλλο πράγμα.
Το αν ήταν ανταγωνιστικός σταθερά ή με κενά διαστήματα ο Ολυμπιακός είναι αδιάφορο. Όταν λες στα μπαογκια ότι είσαι μεγαλύτερη ομάδα, δεν εξετάζεις αν εσύ είχες Ανδριανόπουλο, Γουλανδρή, Κόκκαλη, Μαρινάκη κι εκείνοι έναν Παντελάκη ή αν εσύ είχες πάντα 12 διεθνείς κι εκείνοι μόνο το 72-78 σοβαρή ομάδα. Σε συνολική ανάλυση της ιστορίας ποδοσφαιρική Ίντερ και μπασκετικός Ολυμπιακός έχουν πολλά κοινά, 3οι σε εθνικούς τίτλους, 6η η Ίντερ σε Ευρωπαϊκούς (καπου εκεί είναι κι Ολυμπιακός) και με διαστήματα κενά ενδιάμεσα. Με βάση τώρα τη λογική ΣΟΥ ότι μετράμε μόνο τα χρόνια που είμαστε στο ίδιο επίπεδο με τους υπόλοιπους-χωρίς ασφαλώς να μας ενδιαφέρει αν οι άλλοι έπεσαν επίπεδο (Εξαφανιζόλ που λες κι εσύ) ενδιάμεσα- η μπασκετική Ρεάλ είναι ομάδα της, πώς να το πω γλαφυρά..... πούτσας γιατί σε 80 χρόνια ιστορίας πήρε κούπες το 60 και μετά μία το 90 και μέσα στην έδρα της. Ο δε βάζελος με 5 κούπες σε 21 χρόνια είναι ο Γκουσγκούνης της πορτοκαλί μπάλας. Διάλεξε λογική να διαλέξουμε συμπέρασμα. Το είμαι Ολυμπιακός άρα μετράω απ'το 90 για να με βγάλω πολύ, είναι Ίντερ και τη μετράω απ'το 1900 για να τη βγάλω λίγη, είναι βάζελος και σε σύγκριση με τη Ρεάλ μετράω απ'την αρχή του χρόνου για να τον βγάλω λιγότερο, δεν είναι βάση για σύγκριση είναι ο τρόπος που έβγαζε τα παράδοξα ο Ζήνωνας.

KingJames
17-03-2011, 21:41
Mόνο κ μόνο που δεν έχεις μπολνταρισμένες κ χρωματισμένες λεξεις με κεφαλαία γράμματα πάτησα συμφωνώ.

*GrimReaper*
17-03-2011, 21:50
οχι οχι βαζετε κανα χρωματακι γιατι πονανε τα ματια μας με μονοκοματα σεντονια

lamar
17-03-2011, 22:39
Κανένας ΠΑΟ δεν ήταν ανώτερος ούτε 3 σκάλες ούτε 3 ανεμόσκαλες. 2 προσωπικότητες είχε που δεν είχε ο Ολυμπιακός, το Ράτζα και τον Μποντιρόγκα. Η ίδια ομάδα ήταν πρώτη με τον βάζελο δεύτερο, η ίδια ομάδα πήγε φάηναλ φορ, η ίδια ομάδα νίκησε το βάζελο 3 φορές εκείνη τη χρονιά. Μην αρχίσω τώρα τις κοινοτυπίες ότι δεν κάνουν οι παίχτες την ομάδα. Και δεν έχασε απ'τα μεγάλα κεφάλια ο Σοφός. Απ'το Νάντο Τζεντίλε έχασε και τον Μπέργκ. Τον νίκησε σε σειρά 5 αγώνων και με πλεονέκτημα έδρας ένας κατώτερος προπονητής.

Λιγα πραγματακια μονο. Δυο απο το μεγαλυτερους παικτες στην ιστορια του ευρωπαικου μπασκετ, δεν ειναι απλα δυο προσωπικοτητες.
Επισης επειδη βλεπω οτι θυμασαι, τον Τζεντιλε ως τι τον αναφερεις? Τον εχεις για κανα τυχαιο? Γιατι αν το κανεις αυτο, τοτε φιλε τα εχεις μπερδεψει λιγο. Οχι λιγο, πολυ τα εχεις μπερδεψει. Μιλαμε για μεγαλη παικταρα!!!

Εμεις παιζαμε με Γκολντγουαιρ στον ασο, αυτοι με Τζεντιλε. Εμεις παιζαμε με Βουκσεβιτς στο 2 αυτοι με Κοχ. Στο τρια Μποντιρογκα αυτοι, Κομαζετς εμεις. Στο 4 Ρατζα εναντιον Ροτζερς. Μονο στο σεντερ με Φασουλα αντι Μπερκ ημασταν καλυτεροι.

Για εκεινη την χρονια μια χαρα στα λεει, ΝΑΙ ΛΟΥΤΣΟ εφαγε ο Ιβκοβιτς απο τον Σουμποτις, αλλα με χειροτερη ομαδα.

johny b
17-03-2011, 23:45
Λιγα πραγματακια μονο. Δυο απο το μεγαλυτερους παικτες στην ιστορια του ευρωπαικου μπασκετ, δεν ειναι απλα δυο προσωπικοτητες.
Επισης επειδη βλεπω οτι θυμασαι, τον Τζεντιλε ως τι τον αναφερεις? Τον εχεις για κανα τυχαιο? Γιατι αν το κανεις αυτο, τοτε φιλε τα εχεις μπερδεψει λιγο. Οχι λιγο, πολυ τα εχεις μπερδεψει. Μιλαμε για μεγαλη παικταρα!!!

Εμεις παιζαμε με Γκολντγουαιρ στον ασο, αυτοι με Τζεντιλε. Εμεις παιζαμε με Βουκσεβιτς στο 2 αυτοι με Κοχ. Στο τρια Μποντιρογκα αυτοι, Κομαζετς εμεις. Στο 4 Ρατζα εναντιον Ροτζερς. Μονο στο σεντερ με Φασουλα αντι Μπερκ ημασταν καλυτεροι.

Για εκεινη την χρονια μια χαρα στα λεει, ΝΑΙ ΛΟΥΤΣΟ εφαγε ο Ιβκοβιτς απο τον Σουμποτις, αλλα με χειροτερη ομαδα.

Σιχαίνομαι αυτές τις διαφωνίες. Τις σιχαίνομαι. Ξεκίνησε απ'το αν μπορεί να χάσει καλύτερος προπονητής και ομάδα σε σειρά 5 αγώνων και κάνουμε ανάλυση των τελικών του 99.
Λοιπόν ο Τζεντίλε στον Παναθηναϊκό όπως τον θυμάμαι εγώ, και χωρίς να κοιτάξω τα στατιστικά του, ήταν πολύ πεσμένος σε σχέση με το παρελθόν του. Μπορεί να θυμάμαι και λάθος αλλά δε νομίζω. Μια χαρά ματς απ ήταν με τον Γκολντγουάηρ ο οποίος και προσωπική επιλογή Ίβκοβιτς ήταν και μεγαλύτερο χρηματικό κόστος είχε ως παίχτης και πάω στοίχημα καλύτερα στατιστικά εκείνη τη χρονιά.
Ο Παναθηναϊκός είχε μια ελαφρά υπεροχή στο σουτ και την οργάνωση στην περιφέρεια με Κοχ, Τζεντίλε, Μποντιρόγκα, Μπουντούρη, Αλβέρτη, Παταβούκα έναντι Γκόλντγουάηρ, Κόμαζετς, Βούκσεβιτς, Τόμιτς, Παπανικολάου που ήταν όμως συνολικά νεότεροι, πιο αθλητικοί και καλύτεροι αμυντικοί. Στη ρακέτα ήταν σαφώς πιο γεμάτος ο Ολυμπιακός με Τάρλατς, Φασούλα, Ρότζερς, oμπέρτο εναντίον Ράτζα, Μπερκ, Οικονόμου. Είχε τον παιχταρά Ράτζα ο βάζελος αλλά αν υπήρχε ένας παίχτης στην Ευρώπη που τον περιόριζε αυτός ήταν ο Φασσούλας-γιατί εγώ θυμάμαι Φασσούλα εναντίον Ράτζα κι όχι το Ρότζερς. Όλα αυτά στα χαρτιά βέβαια. Γιατί εκείνη τη χρονιά και μέχρι τον 5ο τελικό καλύτερη ομάδα είχε ο Ολυμπιακός και στην Ελλάδα και στην Ευρώπη. Όπου τον σάρωσε η στο ένα δεύτερο του κόστους και χωρίς τις προσωπικότητες του Ολυμπιακού -ή της Κίντερ στον τελικό- Ζαλγκίρις.
Προσωπικότητες είχε και η Φορτιτούντο με Ρίβερς, Ντόμινικ, Μάγιερς που πήγε άπατη. Και οι Λέηκερς με Ο Νιλ, Πέητον, Κόμπε, Μαλόουν που πήγαν άπατοι. Και οι Μιάμι Χιτ που δεν πατώνουν τώρα. Όπως προσωπικότητες είχε και η Τιμ Ούσα που σάρωσε ο Σπανούλης στην Ιαπωνία. Γενικώς ομάδες με προσωπικότητες που πάσχουν είναι αρκετές.

dora7
18-03-2011, 00:58
οχι οχι βαζετε κανα χρωματακι γιατι πονανε τα ματια μας με μονοκοματα σεντονια

και τίποτα smilies....:p:p:p

KonTaz
18-03-2011, 01:04
Προσοχή προσοχή...
Επέρχεται άγριο κράξιμο από τον Don της καρδιάς μας...

lamar
18-03-2011, 11:32
Χθες εκει που ημουν αραχτος και εβλεπα Ελενα Παπαβασιλειου στον Κωστοπουλο, ερχεται ενα μηνυμα με ενα κουιζ.

"Πρωωωωην μεγαλη αγγλικη ομαδα με 9 γραμματα". Εκει τι απαντας? ΤΙΠΟΤΑ βεβαιως γιατι αυτο σιχαμα που βλεπω φετος ειναι ντροπη να λεγεται Λιβερπουλ!!!

Εχουμε πιασει πατο απατο και η ομαδα θελει γενικο ρεκτιφιε.

DON
18-03-2011, 12:17
ΕΕΕΕΝΑ ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛΑΚΗΔΕΣ δηλαδή τους οπαδούς μιας ΠΡΩΗΝ μεγάλης αγγλικής ομάδας, της σύγχρονης Νότιγχαμ Φόρεστ, τον περίγελο του νησιού, την ομάδα του Σουρωτήρη Κυργιάκου, το μπουρδέλο που σε 180 λεπτά δεν βάζει 1 γκολ στην Μπράγκα δηλαδή τους 5άστερους φαποσυλλέκτες :

http://www.homedesignfind.com/wp-content/uploads/2010/01/red-couch.jpg

και
ΕΕΕΕΝΑ ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ δηλαδή τους οπαδούς μιας ΑΝΥΠΑΡΚΤΗΣ ιστορικά ομάδας που βρέθηκαν κάτι σαουδάραβες, πακιστανοί και δεν ξέρω εγώ τι με λεφτά να τους θυμίσουν ότι υπάρχουν :

http://hiddeninfrance.typepad.com/.a/6a00d8341fefa353ef00e55409239c8834-pi

σας χαιρετάει ο ΤΣΙΧΛΑΣ ΕΥΡΩΠΕΟΙ και γελάει μαζί σας ΟΛΗ Η ΥΦΗΛΙΟΣ...Να αποκλείεσαι ρε απο την Μπράγκα του Hugo Viana και την Διναμό Κιέβου του Popov ρε...ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ

http://www.mirrorfootball.co.uk/match-centre/article370161.ece/ALTERNATES/gallery-large/alex-ferguson-laughing-cropped

το ίδιο ισχύει και για το μπάσκετ ε;...:rolleyes:

Ακριβώς...Στο μπάσκετ πέρσι στον 3ο τελικό έχουμε ξαναπεί ΟΛΟΙ μας πως ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΝΤΑ δεν θα έχανε ΠΟΤΕ έτσι...ΠΟ-ΤΕ. Νομίζω σε κάλυψα...ΟΜΑΔΑ είχαμε τόσα χρόνια στο μπάσκετ...Αλλά πάνω απο όλα για να κερδίσεις με κόντρα στραγάλι θέλει @@.

Ο Κακά έχασε μια χρονιά μπάλας. Συνηθισμένο. Καμμία σχέση με το Ματσιγιάουσκας που σταμάτησε το μπάσκετ. Αν υπήρχε σχέση θα του 'κανε διακοπή συμβολαίου και η Ρεάλ ή πρόταση αναπροσαρμογής. Αστείο ρόστερ η Ρεάλ δεν έχει. Είτε το θες, είτε όχι. Όλοι διεθνείς και βασικοί είναι στις μεγαλύτερες εθνικές ομάδες και πανάκριβοι. Το αν είχε "αστεία" ομάδα είναι άλλο καπέλο.
Κανένας ΠΑΟ δεν ήταν ανώτερος ούτε 3 σκάλες ούτε 3 ανεμόσκαλες. 2 προσωπικότητες είχε που δεν είχε ο Ολυμπιακός, το Ράτζα και τον Μποντιρόγκα. Η ίδια ομάδα ήταν πρώτη με τον βάζελο δεύτερο, η ίδια ομάδα πήγε φάηναλ φορ, η ίδια ομάδα νίκησε το βάζελο 3 φορές εκείνη τη χρονιά. Μην αρχίσω τώρα τις κοινοτυπίες ότι δεν κάνουν οι παίχτες την ομάδα. Και δεν έχασε απ'τα μεγάλα κεφάλια ο Σοφός. Απ'το Νάντο Τζεντίλε έχασε και τον Μπέργκ. Τον νίκησε σε σειρά 5 αγώνων και με πλεονέκτημα έδρας ένας κατώτερος προπονητής.
Ο Ίβκοβιτς πάλι μ'αυτούς που γράφεις δεν το σήκωνε οπότε τί ακριβώς συγκρίνεις. Δεύτερον τη χρονιά του Τζόνσον ο ΠΑΟ είχε πολύ ακριβότερη ομάδα. Παίχτης Βολκόφ δεν έπαιξε στον Ολυμπιακό. Ο Μπέρι έπαθε λέπρα και ήταν σκιά, όσο έπαιξε, του εαυτού του και τη μόνη χρονιά που είχαμε καλύτερη πεντάδα-στα χαρτιά-ήταν με Τάρπλεη-Ζάρκο. Όταν είχε Χόκινς, είχε και Τάρλατς, Φασσούλα, Ρότζερς, Καρνισόβας αλλά αυτοί δε βολεύουν για να αποδείξεις φτωχό ρόστερ. Και δεν αποκλείστηκε απ'τη βαζέλα αλλά απ'τον μΠάογκ με πλέη μέηκερ το Νικολαϊδή απέναντι στο Χόκινς σε σειρά 3 αγώνων και με πλεονέκτημα έδρας. Ο Γκόλντγουάηρ ήταν προσωπική του επιλογή και μάλιστα είχε γίνει σίριαλ η απόκτησή του ένα καλοκαίρι πριν. Ούτε ήταν μεγαλύτερος ο Κόμαζετς απ'τον Έντι Τζόνσον σε ηλικία. Μην πιάνεσαι από οτιδήποτε σε συμφέρει αποκομμένα, ασχολούμαι κι εγώ με την ομάδα. Δυο τρία πράγματα τα ξέρω. Λούτσο τον κέρασε ο Σούμποτιτς το σοφό εκείνη τη χρονιά, λυπάμαι αλλά έτσι είναι. Και σε σειρά 5 αγώνων που λες κι εσύ. Ούτε θυμάμαι κανέναν να τον υπερασπίζεται ότι έχει κακό ρόστερ. Γιατί δεν είχε.


O Kακά επειδή όπως σου είπα ΟΣΤΕΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ αλλά βλέπω πίσω απο τις λέξεις δεν θα ξαναπαίξει ΠΟΤΕ μπάλα στο επίπεδο που έπαιζε. ΣΑΚΑΤΗΣ. Δυστυχώς εσύ μπορείς να λες τώρα "έχασε 4 μήνες" δεν είναι μάτσε, μετά "έχασε μόνο 1 σεζόν" δεν είναι μάτσε ε μετά όμως ΘΑ πεις "ε έχασε 1.5 σεζόν" κτλ...Για να δούμε...Μόνο που εγώ στον είπα εξαρχής ΣΑΚΑΤΗ...όχι μάτσε...

Για να δούμε όμως την Ρεάλ με τους βασικούς στις μεγαλύτερες Εθνικές κτλ :

Casillas, Sergio Ramos, Pepe, Carvahlo, Marcelo; Xabi Alonso, Khedira, Di Maria, Ozil, Ronaldo, Benzema

Απο πότε οι Πέπε, Καρβάλιο, Μαρσέλο, Τσάβι Αλόνσο, Ντι Μαρία, Μπενζεμά είναι βασικοί στις μεγαλύτερες εθνικές του κόσμου??? Βασικά σύμφωνα με το τελευταίο ΜΟΥΝΤΙΑΛ το πρόσφατο καλοκαίρι απο την 11άδα της Ρεάλ οι μοναδικοί που παίζουν σε 1 απο τις 4 καλύτερες εθνικές για το 2010 είναι οι

Κασίγιας, Ράμος, Τσάβι Αλόνσο, Κεντίρα, Οζίλ. ΤΕΛΟΣ. Ο Μπενζεμά παίζει στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ Γαλλία της 20ετίας που μάζεψε 1 πόντο σε όμιλο Ουρουγουάη, Μεξικό, Νότια Αφρική. Ο Ντι μαρία Βασικός? ΠΟΤΕ? Ο Τσάβι Αλόνσο? χαχαχα! Γελάνε οι πέτρες...Εκεί που κατουράνε τα χαφ της Μπάρτσα και ο Σεσκ βγαίνει αυτός...Τι μένει? Ο ΠΕΠΕ που είναι το 5ο μπακ της Βραζιλίας και ο Μαρσέλο που δεν ήτανε καν στην αποστολή του φετινού Μουντιάλ...Α και ο Καρβάλιο ο αιωνόβιος...ΜΑΛΙΣΤΑ. Σούπερ-ρόστερ. ΓΚΑΛΑΚΤΙΚΟΣ.

Όχι ρε όταν 2 παίκτες στου 5 δηλαδή το 40% μιας ομάδας είναι παίκτες ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ κλάσεως όπως ο Μποντίρογκα και ο Ράτζα δεν είναι μια ομάδα ανώτερη 2 σκάλες. ΟΧΙ. Δεν έχασε απο τον Μπέργκ...Έχασε απο τον Ράτζα που έβαζε μέχρι και τρίποντα απο την σέντρα...ΝΤΙΝΓΚ ξυπνητήρι.

Στα του Ίβκοβιτς τώρα...Ο ίβκοβιτς όσο είχε ΣΟΒΑΡΟ ρόστερ δηλαδή ΣΙΓΑΛΑ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΡΙΒΕΡΣ τα πήρε ΟΛΑ. ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ. Δεν με αφορά η "ακριβότερη" ομάδα του βάζελου...Εγώ ξέρω ότι είχα τον ΕΝΤΙ ΤΖΟΝΣΟΝ παίκτη που πήρε δαχτυλίδι ΝΒΑ αφού έφυγε απο τον ΟΣΦΠ. Κατανοείς το μέγεθος παίκτη που μιλάμε? Ο Βολκόφ μέχρι πριν την Σαραγόσα που τραυματίστηκε μια χαρά υπήρξε...Επίσης ο Μπέρι τα ΓΑΜΗΣΕ ΟΛΑ στον οσφπ που στο καλό τον είδες σκιά?

Ο Καρνισόβας έπαιξε λιγότερο απο τον Βολκόφ δεν ξέρω αν το ξέρεις...ΣΑΚΑΤΗΣ. Σαν τον Κακά ένα πράγμα...Επίσης ο Παπανικολάου είχε γίνει μπουχός και ο Σιγάλας είχε γίνει Βούκσεβιτς. Όχι ρε...Απο Ρίβερς-Σιγάλα στο Χόκινς-Βούκσεβιτς δεν είναι 3 σκάλες κάτω...ΟΧΙ. Ο ΕΛΜΕΡ ΜΠΕΝΕΤ είχε γίνει σίριαλ όπου και τελικά τον πήρες και απλά τραυματίστηκε και μετά αναγκάστηκες να πας σε Χόκινς και Γκόλντγουαιρ...Δεν τα θυμάσαι καλά λοιπόν. ΑΝ είχες Έλμερ Μπένετ ΑΚΟΜΑ θα έπαιρνες κούπες... Απο τον ΠΑΟΚ αποκλείστηκες απο τον ΠΡΕΝΤΡΑΓΚ ΣΤΟΓΙΑΚΟΒΙΤΣ έναν εκ των ΜΥΘΙΚΟΤΕΡΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΩΝ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ παίκτη απο τους μεγαλύτερους σουτέρ του αθλήματος στην ιστορία. ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ ΜΕΓΕΘΗ ΛΙΓΟ? Το ότι είχανε ίδια προχωρημένη ηλικία ο Κόμαζετς με τον Τζόνσον είναι σαν να μου λες "μην γκρινιάζεις ρε ντον αν πάρουμε για 10άρι ένα 35χρονό...και ο ΡΙΒΑΛΝΤΟ 35χρονός ήτανε"

Επειδή εσύ δεν θυμάσαι καλά λοιπόν τι λέγανε τότε ας σου τα θυμίσω εγώ...Όταν χάσαμε το 1999 ο Ίβκοβιτς βγήκε και είπε ότι με αυτά τα υλικά τέτοιο φαί φτιάχνεις και το σύστημα που απαξίωσε τον Μπάγιεβιτς μπήκε σε λειτουργία και έβγαλε προς τα έξω ότι ο ΧΟΥΒΑΡΝΤΑΣ ο Κόκκαλης τα έσκαγε αλλά ο κακός Σέρβος Ίβκοβιτς δεν ήθελε παίκτες γιατί είχε κόμπλεξ με τις βεντέτες και αυτός έδιωξε Σιγάλα κτλ...ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.

Eδώ όμως ο Ντούντα αποκατέστησε την ΑΛΗΘΕΙΑ όταν ήτανε με την Διναμό Μόσχας, στο 2:40 και μετά :

hnwpOCIV8Rg


"Δυστυχώς δεν έπρεπε εκείνη η ομάδα να ΧΑΛΑΣΕΙ, έπρεπε να ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ να παίζει...πολύ καλή έμπειρη ομάδα...τώρααα (αυτό τα λέει όλα νομίζω) "

για το πως εγώ αντιλαμβάνομαι τις ομάδες κτλ άστο έχουμε διαφορετική θεώρηση...

tc-g6
18-03-2011, 13:27
βαλε εσυ ακομα παγο στη σουφρα σου και μετα μιλα μας για ΠΡΩΗΝ ομαδες. ρε κατεστραμμενε των 5 ηπειρων και των 7 θαλασσων, ακομα και φετος που πας ΧΑΛΙΑ βγαζεις γλωσσα??? το οτι και εμεις παμε επισης χαλια δεν αλλαζει τη δικη σου μιζερια. εμεις ομως αφενος την εχουμε συνηθησει και αφετερου ακομα και χτες φανηκε οτι εμεις συντομα θα βγουμε επιτελους απο αυτη, απλα δεν γινεται απο τη μια μερα στην αλλη...

johny b
18-03-2011, 13:33
Για να δούμε όμως την Ρεάλ με τους βασικούς στις μεγαλύτερες Εθνικές κτλ :

Casillas, sergio ramos, pepe, carvahlo, marcelo; xabi alonso, khedira, di maria, ozil, ronaldo, benzema

Απο πότε οι Πέπε, Καρβάλιο, Μαρσέλο, Τσάβι Αλόνσο, Ντι Μαρία, Μπενζεμά είναι βασικοί στις μεγαλύτερες εθνικές του κόσμου??? Βασικά σύμφωνα με το τελευταίο ΜΟΥΝΤΙΑΛ το πρόσφατο καλοκαίρι απο την 11άδα της Ρεάλ οι μοναδικοί που παίζουν σε 1 απο τις 4 καλύτερες εθνικές για το 2010 είναι οι

Κασίγιας, Ράμος, Τσάβι Αλόνσο, Κεντίρα, Οζίλ. ΤΕΛΟΣ. Ο Μπενζεμά παίζει στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ Γαλλία της 20ετίας που μάζεψε 1 πόντο σε όμιλο Ουρουγουάη, Μεξικό, Νότια Αφρική. Ο Ντι μαρία Βασικός? ΠΟΤΕ? Ο Τσάβι Αλόνσο? χαχαχα! Γελάνε οι πέτρες...Εκεί που κατουράνε τα χαφ της Μπάρτσα και ο Σεσκ βγαίνει αυτός...Τι μένει? Ο ΠΕΠΕ που είναι το 5ο μπακ της Βραζιλίας και ο Μαρσέλο που δεν ήτανε καν στην αποστολή του φετινού Μουντιάλ...Α και ο Καρβάλιο ο αιωνόβιος.... Σούπερ-ρόστερ.ΓΚΑΛΑΚΤΙΚΟΣ.

1. H Γαλλία είτε μάζεψε 1 είτε 28 πόντους είναι Γαλλία κι έχει μεγάλη δεξαμενή παιχτών να επιλέξει. Όπως οποιαδήποτε άλλη ιστορική εθνική ομάδα.
2. O tσάβι Αλόνσο-που δεν παίζει εκεί που παίζει ο Φάμπρεγκας-έπαιξε βασικός στο Μουντιάλ. Ο Σεσκ που τον ....κατουράει όχι.
3. Η Ρεάλ έχει 5 νυν παγκόσμιους πρωταθλητές, εκ των οποίων οι 3 βασικοί στο Μουντιάλ, κι απ'αυτούς ο ένας είναι απ'τα μεγαλύτερα τέρματα όλων των εποχών κι ο άλλος απ'τα καλύτερα δεξιά μπακ της Ισπανίας έβερ. Έχει 2 κατόχους χρυσής μπάλας. Έχει το βασικό φορ της Εθνικής Αργεντινής στο Μουντιάλ και το ΝτιΜαρία είναι ημιβασικός. Έχει τον καλύτερο νέο παίχτη της Εθνικής Γερμανίας κι έναν ακόμα βασικό στην ομάδα. Και την καριέρα του Καρβάλιο του....αιωνόβιου 32 αρη θα τη ζηλεύανε όλα τα μπακ στον κόσμο.
Και το συνολικό κόστος της είναι κάπου στα 400 εκατομύρια ευρώ. Τώρα τί ακριβώς θεωρείς εσύ καλό ρόστερ και σε σύγκριση με ποιόν δεν είναι καλό της Ρεάλ δεν ξέρω.


Όχι ρε όταν 2 παίκτες στου 5 δηλαδή το 40% μιας ομάδας είναι παίκτες ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ κλάσεως όπως ο Μποντίρογκα και ο Ράτζα δεν είναι μια ομάδα ανώτερη 2 σκάλες. ΟΧΙ. Δεν έχασε απο τον Μπέργκ...Έχασε απο τον Ράτζα που έβαζε μέχρι και τρίποντα απο την σέντρα...ΝΤΙΝΓΚ ξυπνητήρι.

Στα του Ίβκοβιτς τώρα...Ο ίβκοβιτς όσο είχε ΣΟΒΑΡΟ ρόστερ δηλαδή ΣΙΓΑΛΑ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΡΙΒΕΡΣ τα πήρε ΟΛΑ. ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ. Δεν με αφορά η "ακριβότερη" ομάδα του βάζελου...Εγώ ξέρω ότι είχα τον ΕΝΤΙ ΤΖΟΝΣΟΝ παίκτη που πήρε δαχτυλίδι ΝΒΑ αφού έφυγε απο τον ΟΣΦΠ. Κατανοείς το μέγεθος παίκτη που μιλάμε? Ο Βολκόφ μέχρι πριν την Σαραγόσα που τραυματίστηκε μια χαρά υπήρξε...Επίσης ο Μπέρι τα ΓΑΜΗΣΕ ΟΛΑ στον οσφπ που στο καλό τον είδες σκιά?

Ο Καρνισόβας έπαιξε λιγότερο απο τον Βολκόφ δεν ξέρω αν το ξέρεις...ΣΑΚΑΤΗΣ. Σαν τον Κακά ένα πράγμα...Επίσης ο Παπανικολάου είχε γίνει μπουχός και ο Σιγάλας είχε γίνει Βούκσεβιτς. Όχι ρε...Απο Ρίβερς-Σιγάλα στο Χόκινς-Βούκσεβιτς δεν είναι 3 σκάλες κάτω...ΟΧΙ. Ο ΕΛΜΕΡ ΜΠΕΝΕΤ είχε γίνει σίριαλ όπου και τελικά τον πήρες και απλά τραυματίστηκε και μετά αναγκάστηκες να πας σε Χόκινς και Γκόλντγουαιρ...Δεν τα θυμάσαι καλά λοιπόν. ΑΝ είχες Έλμερ Μπένετ ΑΚΟΜΑ θα έπαιρνες κούπες... Απο τον ΠΑΟΚ αποκλείστηκες απο τον ΠΡΕΝΤΡΑΓΚ ΣΤΟΓΙΑΚΟΒΙΤΣ έναν εκ των ΜΥΘΙΚΟΤΕΡΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΩΝ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ παίκτη απο τους μεγαλύτερους σουτέρ του αθλήματος στην ιστορία. ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ ΜΕΓΕΘΗ ΛΙΓΟ? Το ότι είχανε ίδια προχωρημένη ηλικία ο Κόμαζετς με τον Τζόνσον είναι σαν να μου λες "μην γκρινιάζεις ρε ντον αν πάρουμε για 10άρι ένα 35χρονό...και ο ΡΙΒΑΛΝΤΟ 35χρονός ήτανε"

Επειδή εσύ δεν θυμάσαι καλά λοιπόν τι λέγανε τότε ας σου τα θυμίσω εγώ...Όταν χάσαμε το 1999 ο Ίβκοβιτς βγήκε και είπε ότι με αυτά τα υλικά τέτοιο φαί φτιάχνεις και το σύστημα που απαξίωσε τον Μπάγιεβιτς μπήκε σε λειτουργία και έβγαλε προς τα έξω ότι ο ΧΟΥΒΑΡΝΤΑΣ ο Κόκκαλης τα έσκαγε αλλά ο κακός Σέρβος Ίβκοβιτς δεν ήθελε παίκτες γιατί είχε κόμπλεξ με τις βεντέτες και αυτός έδιωξε Σιγάλα κτλ...ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.

1. Είτε έχει 2 παγκοσμίου κλάσεως είτε 2 παγκοσμίου κλανιάς οι παίχτες δεν κάνουν την ομάδα. Εκείνος ο ΠΑΟ με τους 2 παγκοσμίου κλάσεως δεν πήγε φάηναλ φορ. Πήγε η τιμσύστεμ που τον απέκλεισε 2-0 χωρίς κανένα παγκοσμίου κλάσεως. Και το σήκωσε η ομάδα με τους λιγότερους παγκοσμίου κλάσεως. Μόνο ο Ίβκοβιτς έχασε απ'τους παγκοσμίου κλάσεως. Κι έχασε στον 5ο τελικό, ενώ οι παγκοσμίου κλάσεως βγήκανε δεύτεροι στο πρωτάθλημα και είχανε χάσει ήδη 3 φορές απ'τον Ολυμπιακό ...οι παγκόσμιοι. Κι ο Ράτζα με τον Ολυμπιακό εκεί γύρω στους 10 πόντους εκινείτο γιατί τον έπαιζε σούπερ ο Φασσούλας. Και το τρίποντο απ'τη σέντρα για έηρμπολ πήγαινε, άλλο που το 'κανε φόλοου ο Μπερκ και μέτρησε τρίποντο. Λεκούμι τον κέρασε ο κατώτερος Σούμποτιτς τον Ίβκοβιτς σε σειρά 5 αγώνων και με πλεονέκτημα έδρας. Όπως βέβαια έκανε και με τον Ολυμπιακό στον Ομπράντοβιτς σε 5-6 αγώνες.
2. Το ρόστερ του Ολυμπιακού μια χαρά σοβαρό ήταν όλες τις χρονιές του Ίβκοβιτς. Σε λεπτομέρειες δεν θα μπω, ψάξε εσύ και πες μου γιατί ήταν ασόβαρο το ρόστερ επειδή έφυγε ο Σιγάλας κι ο Ρίβερς. Τώρα αν έφταιγε μόνο αυτός -που έκανε και χοντρές μλκίες με το να'ναι πλακωμένος με τους μισούς παίχτες- ή φταίγανε οι τραυματισμοί δεν ξέρω. Πάντως σε 2 χρόνια όλα τα καθοριστικά παιχνίδια τα 'χασε είτε έπαιζε με ομάδες παγκοσμίου κλάσεως είτε με ομάδες όχι παγκοσμίου κλάσεως. Κι επειδή σ'αρέσουν τα βίντεο ψάξε και βρες εκείνο που έλεγε ο Σιγάλας ότι όσο η ομάδα έπαιζε σύστημα Ίβκοβιτς την πρώτη χρονιά δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια της κι έπρεπε να του ζητήσουν να πάνε στο παλιό για να πάρουν μπρος.
Ο Μπέρι έπαθε υπατίτιδα κι έχασε τη μισή χρονιά, όσο έπαιξε ουδεμία σχέση είχε με τον παίχτη που βγήκε πρώτος σκόρερ και ριμπάουντερ στο ελληνικό πρωτάθλημα με τον Ηρακλή.
Ο Βολκόφ είχε σοβαρό πρόβλημα στη μέση και ήταν στο 50/100 οι μέσοι όροι του απ'τον παίχτη που κόντεψε να μας κερδίσει μόνος του την προηγούμενη χρονιά. Γι'αυτό και τον άφησε να φύγει ο βάζελος. Και γι'αυτό όταν καυχιόμαστε εμείς ότι τον πιάσαμε κώτσο έλεγε ο Παυλάρας ότι πήραμε κουτσό άλογο.
Ο Κόμαζετς ήταν 29 χρονών το 99.
Ο Μπένετ ήταν δεύτερη επιλογή πίσω απ'τον Γκόλντγουάηρ κι όχι το αντίθετο. Το καλοκαίρι του 98 το σίριαλ ήταν η μεταγραφή του Γκόλντγουάηρ που τον ήθελε ο Ίβκοβιτς και'θα κανε παπάδες. Αφού έπαιξε επί ενα μήνα το πίσω μπρος, ανακοίνωσε το ΦΩΣ στην πάνω μισή σελίδα που φαινόταν κρεμασμένη πριν την αγοράσεις ότι "ΥΠΕΓΡΑΨΕ Ο ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ" και στην κάτω μισή που φαινόταν αφού την αγόραζες ότι "ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΟΤΑΣΗ Η ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΚΙ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΝΒΑ". Μετά λοιπόν πήγε στο Μπένετ ο Ολυμπιακός που ήταν πιο άγνωστος, κι όταν ατυχώς τραυματίστηκε στο Χόκινς. Και δεν πήγε στο Χόκινς γιατί δεν υπήρχαν λεφτά για άλλο παίχτη αλλά γιατί άρεσε στον Ίβκοβιτς ο πειθαρχημένος αυτός γκαβλιάρης παίχτης. Και θυμάμαι πολύ καλά μουρμούρες του Φασσούλα τύπου "πού τον βρήκε αυτό τον άσχετο"
Κανένα κοκκαλικό σύστημα δεν την έπεσε στον Ίβκοβιτς. Ο Κόκκαλης τον γούσταρε το Σοφό και τον έδιωξε μόνο όταν έγινε της Κορέας στο ΣΕΦ το 99. Παρότι ο κόσμος στο πρώτο του πέρασμα ποτέ δεν δέθηκε μαζί του γιατί αντικατέστησε τον Ξανθό, γιατί είχε πλακωθεί με τους μισούς παίχτες-αυτός έκανε μπουχό τον Παπανικολάου- και γιατί έχασε τα πρωτεία μετά από 5 χρόνια. Κι εν πάσει τα περισσότερα λεφτά για μεταγραφές ο Ντούντα τα ξόδεψε το 90 γιατί τον στήριξε ο Κόκκαλης όσο μπορούσε για να αποδείξει ότι δεν ήταν απαραίτητος ο ξανθός. Τώρα αν πήγε κι έδωσε 1,5 δις για να παίζει πεντάλεπτα ο Ομπέρτο ή αντικατέστησε το Σιγάλα με τον πιο ακριβό Καρνισόβας για να χάσει απ'τον μΠάογκ του παγκόσμιου 20 χρονου Στογιάκοβιτς τί να κάνουμε.

DON
18-03-2011, 13:43
βαλε εσυ ακομα παγο στη σουφρα σου και μετα μιλα μας για ΠΡΩΗΝ ομαδες. ρε κατεστραμμενε των 5 ηπειρων και των 7 θαλασσων, ακομα και φετος που πας ΧΑΛΙΑ βγαζεις γλωσσα??? το οτι και εμεις παμε επισης χαλια δεν αλλαζει τη δικη σου μιζερια. εμεις ομως αφενος την εχουμε συνηθησει και αφετερου ακομα και χτες φανηκε οτι εμεις συντομα θα βγουμε επιτελους απο αυτη, απλα δεν γινεται απο τη μια μερα στην αλλη...

Έχεις δίκιο. ΠΑΩ ΧΑΛΙΑ.

Πήρα το Charity Shield.
Είμαι 1ος στην Premier League και πάω για το 19ο.
Αφού σε καρπάζωσα στο Κύπελλο έχω φτάσει Ημιτελικά που παίζω με την άλλη πουτανίτσα μου την Σίτι.
Στο League Cup ατύχησα με απέκλεισε η West Ham...Εσύ βέβαια είχες προλάβει να αποκλειστείς 2 γύρους πριν απο την μυθική Northampton Town F.C. που αγωνίζεται στην Football League 2!!!
Tέλος στην Ευρώπη είμαι στους 8 του ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ Λίγκ.

ΠΑΩ ΧΑΛΙΑ, ΕΙΜΑΙ ΜΙΖΕΡΟΣ, ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕΣ ΛΟΥΤΣΟ ΑΠΟ ΤΟΝ Hugo Viana και έπαιξες μπάλα απο τα 50's φάνηκε ότι βγαίνεις απο την μιζέρια.

@ Johnyb

πραγματικά η συζήτηση είναι ΑΤΕΡΜΟΝΗ. Εσύ θεωρείς ρόστερ σοβαρό για Ρεάλ τους Κεντίρες και τους Ντι Μαρίες και τον ΣΑΚΑΤΗ Κακά εγώ έμαθα σε Μακελελέ, Ζιντάν, Ρονάλντο, Ραούλ, Φίγκο, Μπέκαμ, Κάρλος κτλ...Απόψεις είναι αυτά...Εσύ θεωρείς σοβαρό ρόστερ ΟΣΦΠ με Χόκινς, Βούκσεβιτς εγώ έμαθα με Ρίβερς, Σιγάλα...Απόψεις είναι αυτά...

Πάω να μάθω οστεολογία...Και για να καταλάβεις γιατί η ΙΝΤΕΡΟΥΛΑ πήγε και άλωσε το Μόναχο :

"Στο β’ ημίχρονο βγήκε πολύ δυνατά η Ίντερ και δικαιώθηκε ο Μουρίνιο, διότι αυτός είχε πει στον Μοράτι να πάρει τον Λεονάρντο στη θέση του Μπενίτεθ. Έχει πολύ καλή σχέση με τον Μοράτι ο Μουρίνιο και με τον Λεονάρντο"

tc-g6
18-03-2011, 13:56
πας χαλια γιατι σε καθε σοβαρο παιχνιδι εισαι κοκοκο εκτος αν κοιμηθουν οι θεοι ή/και σε σπρωξει ο διαιτητης.
πας χαλια γιατι η μπαλα που παιζεις ειναι ΑΘΛΙΑ και αστεια.
και πας χαλια διαχρονικα γιατι εισαι η ντροπη του νησιου, ο δευτερος που οτι και να κανει δε θα γινει ποτε πρωτος. γιατι ακομα και αν εχεις διπλασιους τιτλους ολος ο ποδοσφαιρικος πλανητης θα θεωρει την λιβερπουλ το μεγαλυτερο ποδοσφαιρικο σωματειο.

DON
18-03-2011, 13:57
πας χαλια γιατι σε καθε σοβαρο παιχνιδι εισαι κοκοκο εκτος αν κοιμηθουν οι θεοι ή/και σε σπρωξει ο διαιτητης.
πας χαλια γιατι η μπαλα που παιζεις ειναι ΑΘΛΙΑ και αστεια.
και πας χαλια διαχρονικα γιατι εισαι η ντροπη του νησιου, ο δευτερος που οτι και να κανει δε θα γινει ποτε πρωτος. γιατι ακομα και αν εχεις διπλασιους τιτλους ολος ο ποδοσφαιρικος πλανητης θα θεωρει την λιβερπουλ το μεγαλυτερο ποδοσφαιρικο σωματειο.

ΒΑΖΕΛΙΖΕΙΣ.

tc-g6
18-03-2011, 14:24
ΒΑΖΕΛΙΖΕΙΣ.

ειπε ο βαζελος του νησιου και πηγε για υπνο...

TT7
18-03-2011, 14:29
E ενταξει μην το γαματε ρε....οχι και Βαζελος οι Κοκκινοι Διαβολοι...
Αν κανουν αυτα που εχουν υποσχεθει οι νεοι επενδυτες της Λιβερπουλ θα πατε καλα και θα ξεπερασετε την λαιλαπα Μπενιτεθ ο οποιος παρα το Τσαμπιονς Λιγκ εκανε μεγαλο κακο στην ομαδα με ολα τα παλτα που μαζεψε και που παιζουν δανεικοι στις μισες σωρες του κοσμου....

Αλλα λεμε ΕΑΝ....παντως εχετε μαζεψει καλα παικτακια...ειδικα το δεξι μπακ ειναι ταλενταρα...αμα παρετε και ενα πιτσιρικα που θελετε στο κεντρο και ξεχναω το ονομα του θα κανετε πολυ δυνατη ομαδα..

Βεβαια ενταξει αμα ερθει καποια στιγμη ο Εκλεκτος στην Μανου θα ψαχνετε παυσιπονα απο τον ανηλεη πρωκτικο ερωτα που θα σας κανουμε...

lamar
18-03-2011, 14:31
Βεβαια ενταξει αμα ερθει καποια στιγμη ο Εκλεκτος στην Μανου θα ψαχνετε παυσιπονα απο τον ανηλεη πρωκτικο ερωτα που θα σας κανουμε...

Μαλλον δεν τα ξερεις καλα. Ο "εκλεκτος" εχει δηλωσει οτι στο νησι γυριζει για να δουλεψει μονο για τη Λιβερπουλ. Οχι πως προκειται να ερθει ποτε, αλλα το εχει πει...

*GrimReaper*
18-03-2011, 14:40
Ρεάλ Μαδρίτης - Τότεναμ
Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μπαρτσελόνα - Σαχτάρ
Ίντερ - Σάλκε

ευκολα Ρεαλ-Μπαρτσα-Ιντερ στους 4 (και απο την στιγμη που θα περασει τους 4 η ρεαλ την φοβαμαι και παρα πολυ για τιτλο....)

KingJames
18-03-2011, 14:47
Τσελσκι-Μαντσεστρε ένωση βαζέλων Φιλιπίννων.
Ο ορισμός του να χάσουν κ οι 2.

DON
18-03-2011, 14:48
Ρεάλ Μαδρίτης - Τότεναμ
Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μπαρτσελόνα - Σαχτάρ
Ίντερ - Σάλκε

ευκολα Ρεαλ-Μπαρτσα-Ιντερ στους 4 (και απο την στιγμη που θα περασει τους 4 η ρεαλ την φοβαμαι και παρα πολυ για τιτλο....)


χαβαλές για Μπάρτσα, Ίντερ, Ρεάλ...Κοίτα να δεις ε...Στην 4άδα οι δύο ομάδες του ΖΟΖΕ ΜΟΥΡΙΝΙΟ. ΕΛΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ!

Στον επόμενο γύρο ΡΕΑΛ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (α ρε γατάκι Μέσσι ΕΚΕΙ να σε δούμε) και ΜΑΝ.ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ/ΤΣΕΛΣΙ-ΙΝΤΕΡ.

Μαντσεστεράρα μου ΤΡΕΛΑΝΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!! !Δύσκολη κλήρωση αλλά την έχουμε την Τσέλσι!ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ!

tc-g6
18-03-2011, 14:49
ε ρε ποσο θα γελασουμε με τους αμπαλους manuσους...

TT7
18-03-2011, 14:51
Και αμα περασει η Τσελσι να φοβασαι...εχουν γατα στον παγκο και με την κακη πορεια στο πρωταθλημα θα ριξουν το βαρος εκει...
Αν και οταν παιζει με αγγλικες ομαδες η Μανου εχει παντα τον πρωτο λογο...

Lamar

Εγω θυμαμαι παντως εγκωμιαστικα σχολια μεταξυ Σερ-Τσιχλα και Εκλεκτου και μια αιωρουμενη φημη οτι θα ειναι ο διαδοχος..Κατι πρεπει να ειχαν δηλωσει και οι 2 αλλα το χερι μου στην φωτια δεν το βαζω...Αμα το πε ομως ετσι παω πασο...

Ρεάλ Μαδρίτης - Τότεναμ
Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μπαρτσελόνα - Σαχτάρ
Ίντερ - Σάλκε

ευκολα Ρεαλ-Μπαρτσα-Ιντερ στους 4 (και απο την στιγμη που θα περασει τους 4 η ρεαλ την φοβαμαι και παρα πολυ για τιτλο....)

Παντως εγω την φοβαμαι την Τοτεναμ...Αμα αρχισουν τα δικα τους οι βεντετες της Ρεαλ..Κριμα ρε γμτ γιατι θα βγει ενας προπονηταρας εκτος συνεχειας...:(

tc-g6
18-03-2011, 14:51
Μαλλον δεν τα ξερεις καλα. Ο "εκλεκτος" εχει δηλωσει οτι στο νησι γυριζει για να δουλεψει μονο για τη Λιβερπουλ. Οχι πως προκειται να ερθει ποτε, αλλα το εχει πει...

αν ο ΕΝΑΣ ερθει στο λιμανι τοτε προβλεπω ΑΜΕΣΗ απελαση του ως βιαστη manuσων και λοιπων ερασιτεχνων του νησιου. εκτος αν φυγουν αυτοι απο τον σουφροπονο και την πικρα τους και πανε πουθενα στο ουζμπεκισταν που εχουν και πολλους οπαδους, χοχοχο!

lamar
18-03-2011, 15:18
Μαλακα Φαν Χααλ, ειχαμε τον τελικο στο τσεπακι μας. Τωρα Σαλκε, και μετα τα πελατακια μας!!!

ΜΑΛΑΚΑ, ΓΑΜΩ!!!

DON
18-03-2011, 15:25
Μαλακα Φαν Χααλ, ειχαμε τον τελικο στο τσεπακι μας. Τωρα Σαλκε, και μετα τα πελατακια μας!!!

ΜΑΛΑΚΑ, ΓΑΜΩ!!!

Ποιά ακριβώς είναι τα πελατάκια σας κύριε?

TT7
18-03-2011, 15:28
Δε την παλευω ρε παιδια 200 φορες να το δω γελαω μονος μου..χαχα..ειναι Θεος το ατομο...

4MrWS0bZqsY&feature=related

lamar
18-03-2011, 15:31
Ποιά ακριβώς είναι τα πελατάκια σας κύριε?

Εσυ κυριε!!! Μετα τον υπνο του θεου το 1999 εχουμε ερθει αλλες δυο φορες αντιμετωποι και πηγες και τις δυο σπιτι σου.

Αλλα οτι και να λεμε τωρα, ειναι αργα για δακρυα, Φαν Χααλ ΜΑΛΑΚΑ!!!

DON
18-03-2011, 15:35
Εσυ κυριε!!! Μετα τον υπνο του θεου το 1999 εχουμε ερθει αλλες δυο φορες αντιμετωποι και πηγες και τις δυο σπιτι σου.

Αλλα οτι και να λεμε τωρα, ειναι αργα για δακρυα, Φαν Χααλ ΜΑΛΑΚΑ!!!

Καλά κάτσε στον καναπέ σου τώρα και άσε με εμένα τον πελάτη σου να έχω την κούπα του 1999 και εσύ τις πορείες. ΒΑΖΕΛΕ.

lamar
18-03-2011, 15:47
Καλά κάτσε στον καναπέ σου τώρα και άσε με εμένα τον πελάτη σου να έχω την κούπα του 1999 και εσύ τις πορείες. ΒΑΖΕΛΕ.

Ποιες πορειες ρε μπαγλαμα? Δεν το σηκωσα μετα απο δυο χρονια, με την Βαλενθια στο Μιλανο, αφου πρωτα σε ειχα πετσωσει μεσα εξω??? Ε???

Η μηπως ο χθεσινος Marc Dorcel σε εχει επηρρεασει???:p

DON
18-03-2011, 15:52
Ποιες πορειες ρε μπαγλαμα? Δεν το σηκωσα μετα απο δυο χρονια, με την Βαλενθια στο Μιλανο, αφου πρωτα σε ειχα πετσωσει μεσα εξω??? Ε???


ε δεν με πέτυχες σε τελικό ντε...αυτό εννοώ...στην ΠΟΡΕΙΑ με πέτυχες...εγώ στην ΚΟΥΠΑ. ΦΑΠ.

http://www.youtube.com/watch?v=VWelmqZkrGE

και ΤΕΖΑ ΟΙ ΦΡΙΤΣ και να βλέπεις 40.000 ΑΓΓΛΟΥΣ στις κερκίδες να γλεντάνε...Ούτε ένα πακιστανό, κορεάτη, ινδό...μα πως?

αλλά εντάξει ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ :

kdnI-I0Ut4s

lamar
18-03-2011, 16:04
ε δεν με πέτυχες σε τελικό ντε...αυτό εννοώ...στην ΠΟΡΕΙΑ με πέτυχες...εγώ στην ΚΟΥΠΑ. ΦΑΠ.

και ΤΕΖΑ ΟΙ ΦΡΙΤΣ.

Θα σου πω μονο αυτο για το συγκεκριμενο ματς. Αφου τελειωσε εχω ενα κενο για τα πρωτα 5 λεπτα, δεν θυμαμαι τιποτα, απλα μου ειπαν οτι βουτηξα εναν τυπο που αρχισε να κοροιδευει οσους υποστηριζαμε την Μπαγερν, εφυγε χωρις ρουχα απο την καφετερια και εκανε να ξαναπατησει δυο μηνες εκει...

Μετα παω σπιτι, ο πατερας μου ειναι αρρωστος Γιουναιτεντ, με βλεπει, και το μονο που μου λεει, ειναι αυτο. " Ενταξει ηταν καλυτερη η Μπαγερν, ηρεμησε τωρα θα παθεις τιποτα"!!!

johny b
18-03-2011, 16:13
Μήπως το πήρες λίγο βαριά?

*GrimReaper*
18-03-2011, 16:40
Πορτο-Σπαρτακ Μοσχας
Μπενφικα-Αιτχοφεν
Βιγιαρεαλ-Τβεντε
Μπραγκα-Ντιναμο Κιεβου

ε αν δεν το παρει μια εκ τον πορτο-βιγιαρεαλ τι να πω.

DON
18-03-2011, 16:43
Κράτα και Αιντχόβεν...Α ρε μπελούτσαρεεε

ντροπή ρε πούστη να είναι στους 8 η μπράγκα, η δ. κιέβου, η τβέντε, η σπαρτάκ μόσχας....ομάδες που δεν έχουν ΟΥΤΕ κόσμο, ΟΥΤΕ λεφτά, ΟΥΤΕ συνθήκες, ΟΥΤΕ γήπεδα, ΟΥΤΕ παίκτες καλύτερα απο εμάς. ΝΤΡΟΠΗ.

Red Unity
18-03-2011, 17:29
Ακριβώς...Στο μπάσκετ πέρσι στον 3ο τελικό έχουμε ξαναπεί ΟΛΟΙ μας πως ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΝΤΑ δεν θα έχανε ΠΟΤΕ έτσι...ΠΟ-ΤΕ. Νομίζω σε κάλυψα...ΟΜΑΔΑ είχαμε τόσα χρόνια στο μπάσκετ...Αλλά πάνω απο όλα για να κερδίσεις με κόντρα στραγάλι θέλει @@.
τότε τα άρθρα περί "μεγάλης σφαγής" (όχι μόνο πέρσι αλλά και πρόπερσι) τι τα ήθελες;
γιατί δεν έγραψες απλά ότι δεν είχαμε @@ και ΟΜΑΔΑ για να νικήσουμε;

johny b
18-03-2011, 17:33
Δεν πειράζει. 38 μόνοι μας 37 όλοι τους.

DON
18-03-2011, 17:34
τότε τα άρθρα περί "μεγάλης σφαγής" (όχι μόνο πέρσι αλλά και πρόπερσι) τι τα ήθελες;
γιατί δεν έγραψες απλά ότι δεν είχαμε @@ και ΟΜΑΔΑ για να νικήσουμε;

Πρόπερσι :

http://don-basketblog.blogspot.com/2009/06/blog-post.html

Εγώ θα χωρίσω τις ευθύνες σε τρείς κατηγορίες.

ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΠΙΒΟΛΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ.
ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ (που σαν αποτέλεσμα είχε το, )
ΧΑΝΤΑΚΩΜΑ ΤΟΥ ΦΕΤΙΝΟΥ ΡΟΣΤΕΡ.

Πέρσι :

http://don-basketblog.blogspot.com/2010/05/2010.html

Έτσι λοιπόν στο ΠΕΡΣΙΝΟ κομμάτι που χώρισα τις ευθύνες στις εξής 3 :

ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΠΙΒΟΛΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ.
ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ (που σαν αποτέλεσμα είχε το, )
ΧΑΝΤΑΚΩΜΑ ΤΟΥ ΦΕΤΙΝΟΥ ΡΟΣΤΕΡ.

Ποιά η διαφορά με φέτος? Ότι φέτος δεν υπήρξε σοβαρή "αδικία" προς κάποιον παίκτη μέσα στο ρόστερ, δεν θεωρώ πως δεν προσπαθήσαμε να πάρουμε ότι είχε να δώσει ο κάθε παίκτης, φυσικά με τις αδικίες μέσα αλλά όχι ΟΠΩΣ ΠΕΡΣΥ με εγκλήματα όπως το θάψιμο του Μίλος ας πούμε. Θεωρώ ότι έγινε μια πολύ καλή προσπάθεια!!!

----------

Ελπίζω να καλύφθηκες.

Red Unity
18-03-2011, 22:49
Ελπίζω να καλύφθηκες.
όχι άλλα δεν πειράζει. :p
βασικά αναφερόμουν σε αυτό (http://don-basketblog.blogspot.com/2010/06/blog-post.html).

DON
19-03-2011, 22:42
όχι άλλα δεν πειράζει. :p
βασικά αναφερόμουν σε αυτό (http://don-basketblog.blogspot.com/2010/06/blog-post.html).

Ε τι λέω??? ΜΑΣ ΣΦΑΞΑΝΕ. Αυτό λέω...Δεν λέω ότι δεν είχαμε ομάδα...ΟΜΑΔΑΡΑ είχαμε σε σχέση με το μπουρδέλο του ΠΑΟ. Αλλά δεν είχαμε κάτι που δεν μπορείς να το απαιτείς απο μια ομάδα...ΑΡΧΙΔΙΑ και στο είπα και πιο πάνω. Δεν μπορείς όμως να πεις εεε είστε λίγοι γιατί δεν είχατε ΑΡΧΙΔΙΑ να κερδίσετε και τους 3 ρέφερι.

Επίσης οι εξαιρέσεις ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ τον κανόνα και το ματς αυτό είναι όντως η μεγαλύτερη σφαγή στην ιστορία του ελληνικού αθλητισμού, άρα αυτομάτως μιλάμε για κάτι extraordinary..Όπως είπα ομάδα του Ντούντα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έχανε ΕΤΣΙ τον 3ο τελικό...Αλλά πιθανότατα πάλι θα τον έχανε...

Arsenal 2-2
Man Utd 1-0 με 10 παίκτες!!!

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡΑΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ. Το 19ο μπήκε στην τροπαιοθήκη μας με τον πιο ΕΜΦΑΤΙΚΟ τρόπο, τον πιο ΜΑΓΚΙΚΟ και ΠΕΡΗΦΑΝΟ. Θα μπορούσα να το πω και ότι το πήραμε Ολυμπιακά αλλά αυτα τα κάνει ΜΟΝΟ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

Σκάουζερς, μπουκωμένοι πελάτες καθίστε στον καναπέ σας να μας βλέπετε να παίζουμε για το 4ο κατσαρόλι μας στο ΤΣ.Λ. και καθίστε αναπαυτικά να δείτε την απονομή του 19ου ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΑΣ.

και επειδή είστε και ΠΟΛΥΛΟΓΑΔΕΣ δηλαδή βαζελίζετε...κάποτε :

http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2009/10/3pmbanner-180509-thumb-425x318-88890.jpg

ε τα πήραμε και ΗΡΘΑΜΕ

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2009/10/25/1256483283948/Manchester-United-fans-un-001.jpg

ΒΓΑΛΤΕ ΠΑΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ "Come back when you've won 5 Champions League Trophies" να μας δώσετε υλικό ΠΕΛΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ

KingJames
19-03-2011, 23:00
Ανατρίχιασα!

ε τα πήραμε και ΗΡΘΑΜΕ

Ελάτε με τον κ%λο ΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ

y.Γ Δον,φαίνονται ρε οι Πακιστανοί.

DON
19-03-2011, 23:05
Ανατρίχιασα!



Ελάτε με τον κ%λο ΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ

y.Γ Δον,φαίνονται ρε οι Πακιστανοί.

Με το χειρόφρενο σηκωμένο ήρθαμε και σας το βάλαμε σε ΟΛΟΥΣ για 19η φορά. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

υ.γ. Και στην άλλη φαίνεται ένα παιδί που έγινε έφηβος, ενήλικος, τελείωσε και σπουδές, μάστερ, γνώρισε τον έρωτα, παντρεύτηκε, έκανε και 1-2 κουτσούβελα και δουλεύει τώρα κανονικά και με το νόμο και ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. ΠΕΛΑΤΗ

*GrimReaper*
19-03-2011, 23:17
y.Γ Δον,φαίνονται ρε οι Πακιστανοί.

xaxaxaxaxaxaxa nai re mlk tous eida ki egw!

KonTaz
19-03-2011, 23:21
Μια φορά και ένα καιρό η Λίβερπουλ ήταν ομαδάρα.
Τώρα είναι κωλ@δικο....

zouparos
19-03-2011, 23:48
αυτος πανω αριστερα του πανό ήταν γέννημα θρεμα ματζεστε

Ω ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΟΜΑΔΑ ΦΕΤΟΣ...
Θα την θυμόμαστε για χρόνια για αυτά που προσέφερε...

ΜΑΡΚΑΡΙΑΝ ήσουν πολύ λίγος τελικά...

TT7
20-03-2011, 00:26
Δεν πειραζει ασε να γραφει το κοντερ και μην την θυμασαι...Του χρονου κοιτα να εχεις εξασφαλισει ανετα την 6η θεση για να μπορεις να πανηγυρισεις με ολο το κομπλεξ σου αν μας πετυχεις χωρις αμυνα και κερδισεις....Το οτι καταφερε με αυτο το αστειο οντως ροστερ να παρει πρωταθλημα ο Σκωτσεζος δειχνει ποσο αστειοι ειστε εσεις και ολες οι αλλες ομαδες στο νησι.

Οποτε μεχρι να παρουσιασετε κατι καλυτερο καθιστε να το απολαυσετε....

http://www.1000goals.com/wallpapers2/manchester-united-premier-league-champions-wallpaper.jpg

zouparos
20-03-2011, 03:18
τι να σου πω μεγαλο κομπλεξ εχω και το βραδυ απ'τη στεναχωρια μου δεν θα κοιμηθω.
1-2 ειχε μεινει να βλεπουμε μπαλιτσα και στο 90% των αγωνων που εχω δει φετος αυτο το πραμα με εχει πιασει υπνηλια.
ο ορισμος του παιρνω πιπες για τ αποτελεσμα

DON
20-03-2011, 03:50
Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ.

*GrimReaper*
20-03-2011, 15:22
Απέκλεισε τον Φέντερερ ο Τζόκοβιτς

http://www.sport24.gr/Sports/Tennis/poios_fenterer_tzokovits.810702.html

τελικος ναδαλ-τζοκο(ντο)βιτς






υ.γ και η δεβετζη ντοπαρισμενη...2 χρονια αποκλεισμος!

lamar
21-03-2011, 21:43
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=12130&pid=471506&st=0&#entry471506


Απλα, ΠΑΡΑΔΙΝΟΜΑΙ!!! Δεν περιγραφω αλλο!!!

μιγάδας
21-03-2011, 23:47
γιατι καλε;; εγω συμφωνω, ποιος ειναι τελος παντων αυτος ο κουκοτς, κουκουτσι πως στο διαολο λεγεται.......τι εχει κανει αυτος;; κατι ψωροκουπες στο αμερικα εχει σηκωσει, δεν εχει παρει δα και πρωταθλημα ελλαδος κοντρα στον μπαογκ......

KonTaz
21-03-2011, 23:52
Μάθε μπαλίτσα αγόρι μου.Όταν ο Μποντι-ρόμπα σήκωνε την 1 κούπα μετά την άλλη το κουκούτσι έπινε μπύρες και έτρωγε χοτ-ντογκ.Άντε να ουμε με το βύσμα που νικούσε κάτι Κλίβελαντ,κάτι Βοστώνες κάτι Τζάζ κάτι Λέικερς και νομίζει ότι έκανε τίποτα σπουδαίο,ενώ ο υπερπαίκτης σκότωνε τα θηρία της Α1...

johny b
22-03-2011, 00:17
Aυτός ο Τζένεραλ Γκομελσκυ είναι ο αγαπημένος μου. Καταρχάς καταλαβαίνεις απ'το νικ περί τίνος μετριόφρωνος νου πρόκειται. Περισπούδαστες αναλύσεις με μανουσέλειο ύφος και στο τέλος ο Μποντιρόγκα καλύτερος του Κούκοτς.

KingJames
22-03-2011, 00:20
Ο Ντεγιαν έφερε τα 3 βήματα του ΝΒΑ στο Ευρώπα.Σέβας παίδες-γατάκια.

zouparos
22-03-2011, 02:11
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ:)

Δήμο ξεκόλλα να είσαι ο ρομαντικός ρε αδερφέ γαμω τη γερμανία σου!! Μόνο εσεις εχετε μεινει και το νησί.
Τα μουντιάλ και τα γιουρο πια ελέω ΧΡΗΜΑΤΩΝ είναι απλά διαφημίσεις. Πως βλεπεις στις διαφημίσεις και σου πλασάρουν προϊόντα-υπηρεσίες??
Ε έτσι ειναι και τα μουντιαλ-γιουρο-κοπα αμερικα...Παρουσιάζονται παίκτες και κάθονται τα ματάκια μας και βλέπουν τα ταλέντα του αύριο και οι ομάδες τι θα πουλησουν και τι θα τσιμπήσουν.
ΚΑΝΕΙΣ δεν ασχολειται στα σοβαρά με τα μουντογιουρο πια. Μόνο το τσάμπιονς λιγκ απασχολεί τους πάντες.
ΜΟΝΟ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ, ΔΗΛΑΔΗ τα αφεντικά τους,αυτοι που τους εχουν κανει να ζουν πλουσιοπάροχα.

Το αν αυτο ειναι σωστο ή οχι είναι αλλη δουλεια. Το αν 10-20-30 άτομα πραγματικά πορώνονται ή γκαυλώνουν να παίζουν για τις φανέλες των χωρών τους είναι επίσης άλλου παπα ευαγγέλιο.
Είχε το μουντιάλ φέτος την αίγλη παλιών?

ΕΠΟΜΕΝΩΣ,γερμανικό ποδόσφαιρο είναι οι ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ...
Δεν ειναι η δικια μου αστεια γνώμη ρε αδερφέ.

Ρώτα 100 άτομα ρε κανε γκαλοπ. Πες ποια η γνώμη σας για το αγγλικο ποδόσφαιρο???
Τι λες να σου πουν??
Βάση της λογικής σου θα έπρεπε να πουν ποιο αγγλικο ποδοσφαιρο ρε...Με 1 μουντιαλ που ξερεις τι εγινε και με γιουρο 1 λιγοτερο απ'το Ελλαδάκι???
Αυτο δεν επρεπε να σου πουν βαση των πιστευων σου??

Αφου η εθνικη μετραει και οχι οι ομαδες.
Ε αυτο ειναι αστειο και μόνο στο δικο σου μυαλο. Ή αν υπαρχει και σε αλλων ειναι λαθος.

Οι 99/100 θα σουν πουν τα καλυτερα για το Αγγλικό ποδόσφαιρο γιατί συνεχώς οι ομάδες του νησιού γαμανε και δερνουν εκτος συνόρων. Γιατι σηκωνουν πολυ συχνα τροπαια.
Γιατι εντος το πρωτάθλημα ειναι αξιοπιστο...

Δεν θα βγει ποτε 1ος σκόρερ ο Ντάρμπισιρ(γκεκας). Δεν θα ειναι ποτέ αήττητη για 10 αγωνιστικές η Μπλάκμπερν(μαιντζ). Δεν θα σκάνε ποτέ τόσοι μα τόσοι μα τόσοι μαλάκες στην εξέδρα.(μετα το μουντιαλ σας σκανε απιστευτος αριθμος γυναικων).
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.
Αναλογικά,και το τονιζω το αναλογικό είστε για γέλια.
Με τόσα φράγκα,με τόσες υποδομές,με τέτοιες γηπεδαρες,με με με με, και έχετε καταντησει ο φτωχος ευρωπαϊκός ποδοσφαιρικός συγγενής.
Έχετε καταντησει τα τσικο των μεγάλων πρωταθλημάτων.
Είναι η νοοτροπία σας έτσι. Αν η Μπάγερν δεν ηθελε θετικους ισολογισμους αλλα να χρωστά σε 10 τράπεζες όπως οι άλλοι θα είχε 3 τσου λου δεν διαφωνώ. Ίσα ίσα το επικροτών κιολας. Αλλα μ'αυτη την πρακτική σας,αυτη τη νοοτροπία ζωής έχετε φτάσει να μην λογίζεστε πια ως κορυφαία(που θα επρεπε αναλογικα) ποδοσφαιρική χώρα.

Και μην μου ξαναπεις για τις εθνικές!!! Στο ανέλυσα 300 φορες...

Η σαχταρ το 2004 αρχιζε να σπαταλα λεφτα αλλα δεν μας αναφερεις πως πριν ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ!!! Άρα με το φτανει να μπαινει σε ομιλους,να φαινεται στο προσκηνιο,να περνα 1-2 φάσεις στο ουεφα ήταν η αρχική υπερβαση και ανταποδωση των χρηματων του αχμετοφ.
Μετά απο λίγο,ανέβηκαν ακόμα 1 επίπεδο και συνεχώς ανεβαίνουν.
Άρα ο ΟΣΦΠ αυτη τη στιγμή δεν βρίσκεται στο τότε ανύπαρκτο επίπεδο της σαχτάρ που δεν ξεραμε πως προφερόταν και την λεγαμε σακταρ αρχικά.
Είναι στο παραπανω επιπεδο με συνεχεις συμμετοχες και προκρισεις προσφατα και στους 16. Μιλάμε για το μετέπειτα βημα...

Τα 100 εκ. ευρω ΘΑ του ανταποδώσουν. δεν διαφωνώ. αλλά όταν τα δίνεις και φωναχτά μάλιστα εγώ θα απαιτήσω εντος εισαγωγικών να δωθουν και αλλου. Να μην πληρωνει ο γαυρος προεδρος του πολο της χιου ενοικιο της ομαδας πολο. Να μου πεις τι σχεση εχει ο μαρινακης με το πολο...Ε ειναι στο μυαλο κατι μαγικο ο ΘΡΥΛΟΣ έτσι έλεγε. Να το δω θελω αυτο. Στον τοιχο τον Σωκράτη 4 χρόνια είχες λόγω των ψεμμάτων του. Και εγώ είχε πει πολλά για τον κοκκαλη. με τοσα και τοσα... για τον μαρινακη επομενως θα μου επιτραπει μια αμφισβητησουλα αρκετα μεγαλη ε?? Δεν τον ηξερα απο χθες. Ας περασουν 10 χρονια και εδω ειμαι να του πω τα μπραβο που θα του αξιζουν.

"Ο Μετζελντερ που κοροιδευεις, ΑΣΧΕΤΕ, ηταν βασικος στην Γερμανια που εφτασε στον τελικο του μουντιαλ το 2002, τον ημιτελικο του μουντιαλ το 2006 και τον τελικο του γιουρο το 2008? Εχεις τετοιον, γιατι ο Ολοφ που εδω γαμαει, αυτα τα εβλεπε με το κυαλι. Καλα για τον Ραουλ τα πες και μονος σου. "

Και ο χαριστεας πηρε το γιουρο γαμωντας την αδερφη του ζινταν(πουτανα,ματερατσι 2006) και την κόρη του ανρι. ΚΑΙ???
Πραγματικά αρνουμαι να ερθω σε αντιπαραθεση για παικτες με ονομα ΜΕΤΖΕΛΝΤΕΡ,ΜΕΡΤΕΖΑΧΕΡ,mΠΟeeeniΣ κτλ κτλ κτλ. ΑΡΝΟΥΜΑΙ. ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕ ΓΡΗΓΟΡΑ.
Τι να πουμε για τον Ραουλ?? ΓΙΓΙΑΝΤΙΑΙΟΣ...
Για κατι χουντελαααααααρ και φαρφαν ειναι να δενουν τα κορδόνια των γκαλέτι και κοβάσεβιτς στα καλά τους γελαει ο κοσμος με το ροστερ της σαλκε.

"Τι θα πεις δηλαδη στον μπλογκερ που παιρνει 2.000.000 τον χρονο? Φυγε? "
Εγώ ξέρεις τι θα του έλεγα. Μην με μπλεκεις με μανατζεριστικα πραματα. Αυτα τα ξερουν οι ειδικοι. Όλοι φευγουν,όλοι έρχονται στις καταλληλες συνθηκες με τα καταλληλα χρηματα στη καταλληλη στιγμή.

KingJames
22-03-2011, 06:21
English Premier League table January 5th 2011....
ManUtd 20 games - 44 pts
City 22 - 42
Arsenal 21 - 40
Tottenham 21 - 36
...Chelsea 21 - 35
....
Liverpool 20 games - 25 pts

Kenny Dalglish becomes Liverpool manager on January 8th...

English Premier League table March 20th 2011....
ManUtd 30 games - 63 pts
Arsenal 29 - 58
Chelsea 29 - 54
City 30 - 53
Tottenham 29 - 49
Liverpool 30 - 45

Since then....

Liverpool 10 games - 20 pts
ManUtd 10 games - 19 pts
Chelsea 9 - 19
Arsenal 8 - 18
Tottenham 8 - 13
City 8 - 11
Μεταφράστηκε με αριθμούς αυτό που όλοι είχαμε καταλάβει.
Τα συμπεράσματα δικά σας (πχ το δικό μου είναι οτι ο LeBron μαμεί κ δέρνει :D - lebronikoskingthechosenone7 ).

DON
22-03-2011, 15:49
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=12130&pid=471506&st=0&#entry471506


Απλα, ΠΑΡΑΔΙΝΟΜΑΙ!!! Δεν περιγραφω αλλο!!!

Συγνώμη αλλά πρέπει να παραδοθείς στις ΑΡΧΕΣ μόνο που διαβάζεις-ασχολείσαι με το bf...ΒΛΑΚΕΝΤΙΕ. χαχαχα :D

Μεταφράστηκε με αριθμούς αυτό που όλοι είχαμε καταλάβει.


Καλά και ο Γιαννάκης στο 1ο εξάμηνο του στον πάγκο μας έκανε διπλά σε Μόσχα, Τελ Αβίβ, τονα,ταλλο το έτσι το αλλιώς και αλλιότικα και πασαλιμανιώτικα και ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ Η ΑΝΟΙΞΗ.

KingJames
22-03-2011, 16:00
Δεν το είπα για να αναδείξω τον King Kenny.Το αντίθετο ήθελα,να τα χώσω στο τσοπάνι από το Croydon.Του πιστώνεται οτι τραγικό έχουμε δεί στον πρώτο γύρο.Πολύ μικρή φιλοσοφία,λάθος τακτικές,όλα λαθος.Δεν έκανε.-
Για τετράδα είμασταν/ε.

DON
22-03-2011, 16:10
ΚΑΝΕΙΣ δεν ασχολειται στα σοβαρά με τα μουντογιουρο πια. Μόνο το τσάμπιονς λιγκ απασχολεί τους πάντες. ΜΟΝΟ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ, ΔΗΛΑΔΗ τα αφεντικά τους,αυτοι που τους εχουν κανει να ζουν πλουσιοπάροχα.

Είχε το μουντιάλ φέτος την αίγλη παλιών?

ΕΠΟΜΕΝΩΣ,γερμανικό ποδόσφαιρο είναι οι ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ...
Δεν ειναι η δικια μου αστεια γνώμη ρε αδερφέ.

Ρώτα 100 άτομα ρε κανε γκαλοπ. Πες ποια η γνώμη σας για το αγγλικο ποδόσφαιρο??? Τι λες να σου πουν?? Βάση της λογικής σου θα έπρεπε να πουν ποιο αγγλικο ποδοσφαιρο ρε...Με 1 μουντιαλ που ξερεις τι εγινε και με γιουρο 1 λιγοτερο απ'το Ελλαδάκι??? Αυτο δεν επρεπε να σου πουν βαση των πιστευων σου??

Αφου η εθνικη μετραει και οχι οι ομαδες.
Ε αυτο ειναι αστειο και μόνο στο δικο σου μυαλο. Ή αν υπαρχει και σε αλλων ειναι λαθος.

Οι 99/100 θα σουν πουν τα καλυτερα για το Αγγλικό ποδόσφαιρο γιατί συνεχώς οι ομάδες του νησιού γαμανε και δερνουν εκτος συνόρων. Γιατι σηκωνουν πολυ συχνα τροπαια.
Γιατι εντος το πρωτάθλημα ειναι αξιοπιστο...

Έχετε καταντησει τα τσικο των μεγάλων πρωταθλημάτων.

Πραγματικά αρνουμαι να ερθω σε αντιπαραθεση για παικτες με ονομα ΜΕΤΖΕΛΝΤΕΡ,ΜΕΡΤΕΖΑΧΕΡ,mΠΟeeeniΣ κτλ κτλ κτλ. ΑΡΝΟΥΜΑΙ. ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕ ΓΡΗΓΟΡΑ.
Για κατι χουντελαααααααρ και φαρφαν ειναι να δενουν τα κορδόνια των γκαλέτι και κοβάσεβιτς στα καλά τους γελαει ο κοσμος με το ροστερ της σαλκε.

Όλοι φευγουν,όλοι έρχονται στις καταλληλες συνθηκες με τα καταλληλα χρηματα στη καταλληλη στιγμή.

Άντε μπράβο ρε άνθρωπε...Εϊχα καιρό να διαβάζω ΖΟΥΠΙΕΣ. Κοίτα να δεις που με αυτά που γράφεις εκτός απο αντί-Μπάρτσα θα με κάνεις να συμπαθώ τους πουσταράδες τους Γερμαναράδες ρε!ΕΙΣΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟΣ.

ΡΕ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΑΛΙ ΡΕ ΑΘΕΟΦΟΒΕ?

Δηλαδή τα διαβάζω και λέω ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΟΗΜΩΝ ΩΝ να τα λέει αυτά...ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Το ανθολόγιο σου μας ενημερώνει ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν ασχολείται μετα μουντογιούρο όπως τα λες πλέον (είσαι ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΣ δηλαδή που δεν ξέρεις ότι ο τζίρος ενος μουντιάλ σε χρήμα ισοδυναμεί με 2 χρονιές διοργάνωσης του τσ.λ. ΑΣΧΕΤΕ), ότι το φετινό δεν είχε την αίγλη των παλιών (άλλο πάλι τούτο!πως μετράς την αίγλη ρε ζουπίκο???)

Μετά στο ανθολόγιο μαθαίνουμε ότι το Γερμανικό Ποδόσφαιρο=Γερμανικές Ομάδες. Άρα ας πούμε το Ιταλικό Μπάσκετ δεν είναι ο Μπαρνιάνι, ο Γκαλινάρι, ο Μπελινέλι και τα άλλα αστέρια του ΝΒΑ αλλά η Σιένα, η Μιλάνο και η Ρόμα. ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ ΗΛΙΟΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΣ. Πρωτάθλημα=Ποδόσφαιρο χώρας.

Ειδικά αν ρωτήσεις για το ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ της Αγγλίας όποιος στο πει φοβερό ΡΙΧΤΟΥ ΕΝΑ ΦΑΣΚΕΛΟ. Η έννοια ΑΓΓΛΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ πάει να γίνει σαν το Αλβανός Τουρίστας και αν σπάσει η Ευρωπαική Ένωση κάποτε και δεν έχουν απεριόριστους ξένους τότε για να γεμίσουν τα ρόστερ μόνο με ΓΗΓΕΝΗΣ στην Premier League θα πρέπει να πάρουν και απο την League2 παίκτες.

Το Γερμανικό πρωτάθλημα είναι τα τσικό των "μεγάλων" πρωταθλημάτων??? Δηλαδή ο Ρόμπεν και ο Ριμπερί είναι τα τσικό κάποιου? Ρε ΤΙ ΑΚΟΥΜΕ!!!ΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕΕΕΕΕ

uZ5s-vWvvQw

Ρε ΑΠΙΘΑΝΕ το μεγάλο Αγγλικό πρωτάθλημα ξέρεις ότι είχε να δει Ευρωπαικό τελικό Πρωταθλητριών απο το 1985 και την λίβερπουλ και ξαναείδε το 1999 με την Μάντσεστερ και ΜΕΤΑ ακολούθησε η καταιγίδα 2005-2009 που πάντα είχανε 1 ομάδα...Αλλά ΚΑΙ ΕΤΣΙ να το πας απο το 1985 μέχρι το 2010 έχουν 14ετία ΑΠΟΧΗΣ απο Τελικό ΤΣ.Λ. και μετά 6ετία έχουν 4 κατακτήσεις και 7 τελικούς την ίδια ώρα που τα ΤΣΙΚΟ της Γερμανίας απο το 1985 έχουν :

6 τελικούς με 10ετία αποχής 1987 με 1997 και 2 κατακτήσεις...Κοίτα κάτι τσικό ε??? 7-6 τελικοί και 4-2 κατακτήσεις. Δηλαδή αν ΠΕΣΕΙ το αγγλικό πρωτάθλημα και ΑΝΕΒΕΙ το γερμανικό ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ???

Ξέρουμε επίσης πως αν δεν φοράει ο παίκτης την φανέλα της Τέλειας Μπάρτσα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ. Ρε και χρυσή μπάλα να πάρει ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ εφόσον δεν φοράει φανέλα Μπάρτσα. ΠΟΙΟΣ Μετσέλντερ τώρα? Επειδή δηλαδή έπαιζε στην Γερμανία που ΞΕΠΑΤΩΣΕ τον ψιψινέλ τον Μέσσι και τα φιλαράκια του? ΕΑΜΩΕΤΩΑ!

Απόφθεγμα Ζουπάκου Νο.1351234

ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ? ΓΑΜΑΣ. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙΣ? ΕΑΜΩΕΤΩΑ.

Το ανθολόγιο μας ενημερώνει πως ο Χούντελαρ που τρύπησε τα δίχτυα με τον Άγιαξ, που φόρεσε την φανέλα Ρεάλ και Μίλαν είναι για να δένει τα κορδόνια του Νταρκο-Γκόλ της Σοσιεδάδ...Ααα φυσικά και ο Φαρφάν να δένει του Γκαλλέταρου στα καλά του στην μυθική ΣΑΡΑΓΟΘΑ.

Ε ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ μάθαμε ότι όλα γίνονται στην σωστή τιμή...Ευχαριστούμε ζουπάκο φορδετιπ που λένε και στο ίνγκλαντ. Όταν βρείς λεφτά όμως δόκε τα εσύ ε? ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΟΚΟ.

lamar
22-03-2011, 16:14
Συγνώμη αλλά πρέπει να παραδοθείς στις ΑΡΧΕΣ μόνο που διαβάζεις-ασχολείσαι με το bf...ΒΛΑΚΕΝΤΙΕ. χαχαχα :D

Απο οτι εχεις δει, γιατι ξερω οτι παρακολουθεις bf, εχω ελαχιστοποιησει τις επισκεψεις μου ως poster, καθως εχω βαλει σκοπο μου να φερω στον ισιο δρομο τον ζουπ και τον αλλο γατο του πολυδροσου, και μου τρωει πολυ χρονο η ενασχοληση μου μαζι τους εδω στο redhoops.

Αλλα μην τα μηδενιζεις ολα, υπαρχουν και καποια ατομα εκει μεσα, που ειναι οκ, και γραφουν σοβαρα πραγματα.


Καλά και ο Γιαννάκης στο 1ο εξάμηνο του στον πάγκο μας έκανε διπλά σε Μόσχα, Τελ Αβίβ, τονα,ταλλο το έτσι το αλλιώς και αλλιότικα και πασαλιμανιώτικα και ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ Η ΑΝΟΙΞΗ.

Μαλακα θα σε χτυπησω, αληθεια....Ρε ειναι καλος προπονητης ο Γιαννακης, ξεκολλα πια. Οντως ηρθε η ανοιξη επι Γιαννακη, δυο σερι Φ4 μετα απο δεκα χρονια, τελικος ευρωλιγκας μετα απο 13 χρονια και ενα τροπαιο, που θα ηταν δυο κανονικα, σε οποιαδηποτε αλλη χωρα πλην Ελλαδος.

edit: Ζουπ αν και σου απαντησε ο Don, εχω μια ερωτηση? Βραζιλιανικο ποδοσφαιρο υπαρχει? Αργεντινικο ποδοσφαιρο υπαρχει?

KingJames
22-03-2011, 16:29
Malakes όπως το πάτε θα γεμίσουμε τις υπογραφές μας με ΕΠΙΚ κοουτς (κ θα μας μαμήσει ο ΡεντΓκλαβ...)

zouparos
22-03-2011, 16:51
πηγαιντε στην ενοητητα παμε στοιχημα πρωτα να μου απαντησετε και θα σας απαντησω...

DON
22-03-2011, 16:54
Απο οτι εχεις δει, γιατι ξερω οτι παρακολουθεις bf
Αλλα μην τα μηδενιζεις ολα, υπαρχουν και καποια ατομα εκει μεσα, που ειναι οκ, και γραφουν σοβαρα πραγματα.

Μαλακα θα σε χτυπησω, αληθεια....Ρε ειναι καλος προπονητης ο Γιαννακης, ξεκολλα πια. Οντως ηρθε η ανοιξη επι Γιαννακη, δυο σερι Φ4 μετα απο δεκα χρονια, τελικος ευρωλιγκας μετα απο 13 χρονια και ενα τροπαιο, που θα ηταν δυο κανονικα, σε οποιαδηποτε αλλη χωρα πλην Ελλαδος.


1ον ΔΕΝ παρακολουθώ bf πλέον. ΠΟΛΥ καιρό μάλιστα.
2ον ΠΡΟΦΑΝΩΣ υπάρχουν και καλά άτομα...Και το χαλασμένο ρολόι πάει 2 φορές την μέρα ΣΩΣΤΑ ( Σωκράτης Π. Κόκκαλης )
3ον Ε ποιός δεν τον είπε καλό? ΛΙΓΟ τον είπαμε και ΒΑΖΕΛΟ. Η άνοιξη που λες μπορεί να ήρθε αλλά σοβαρό διπλό στην Ευρώπη δεν ήρθε σε στύλ ΤΣΚΑ ή Μακάμπι Τελ Αβίβ και τις δυσκολίες που είχανε τα τότε διπλά...ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ αυτό.

πηγαιντε στην ενοητητα παμε στοιχημα πρωτα να μου απαντησετε και θα σας απαντησω...

ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΡΕ. ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΜΕ.

zouparos
22-03-2011, 17:20
Άντε μπράβο ρε άνθρωπε...Εϊχα καιρό να διαβάζω ΖΟΥΠΙΕΣ. Κοίτα να δεις που με αυτά που γράφεις εκτός απο αντί-Μπάρτσα θα με κάνεις να συμπαθώ τους πουσταράδες τους Γερμαναράδες ρε!ΕΙΣΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟΣ.

Αυτοι δεν συμπαθιώνται από άνθρωπο!! Ενα μονο θα σου πω!! Στο Βερολίνο έκανε μαραθώνιο ένας φίλος μου κοντά στα 10 λεπτά για να αποφύγει εναν γερμαναρα που ακουσον ακουσον ηθελε να του φέρει πίσω κάτι παλτά που είχε απαλλοτριώσει και τρεχαμε να τον σώσουμε με "διπλωματία". Σε μερικά δε γυράδικα ντονεραδικα οι φιλοι μας τουρκοι ήθελαν μέχρι και χρήματα για τις μπύρες που πέρναμε!!! Περίεργος λαός! Αντιπαθητικός μέχρι αηδίας:p

ΡΕ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΑΛΙ ΡΕ ΑΘΕΟΦΟΒΕ?

Η αλήθειας ειναι δεν φοβαμαι κανέναν:p
γραφικος7

Δηλαδή τα διαβάζω και λέω ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΟΗΜΩΝ ΩΝ να τα λέει αυτά...ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Το ανθολόγιο σου μας ενημερώνει ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν ασχολείται μετα μουντογιούρο όπως τα λες πλέον (είσαι ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΣ δηλαδή που δεν ξέρεις ότι ο τζίρος ενος μουντιάλ σε χρήμα ισοδυναμεί με 2 χρονιές διοργάνωσης του τσ.λ. ΑΣΧΕΤΕ), ότι το φετινό δεν είχε την αίγλη των παλιών (άλλο πάλι τούτο!πως μετράς την αίγλη ρε ζουπίκο???)

1ον αν ασχολούνται σοβαρά όπως λες,ο τζίρος θα έπρεπε να είναι ο 10πλάσιος μιας και το ενα το τρωμε στη μαπα καθε χρονο ενώ το άλλο 2 φορές μια δεκαετία!! Δεν ειναι υπερ σου αυτο που λες. Και 2ον δεν ειπα δεν ασχολειται ΚΑΝΕΙΣ με το μουντιαλ. Αλλά δεν ασχολείται ΚΑΝΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ με τα μουντογιουρο. Φυσικά και θα έχει τζίρο,φυσικά και θα ταξιδέψουν οι κλασσικοί γραφικοί γερμανοαγγλοολλανδοί αλλά από θέμα ποδοσφαίρου σου είπα! Είναι παρέλαση όπως στη μόδα της ποδοσφαιρικής αγοράς. Πάνε οι παίκτες(το 80% στα @@ τους η εθνική) και παρελαύνουν για αυτους που ασχολουνται ΟΛΟΙ σοβαρά! Το συλλογικό ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο! Το κατάλαβες τώρα?? Τα μουντιαλ και τα γιουρο απο δω και περα θα υπαρχουν ελεω ατζεντηδων. Το οτι έχουν χάσει την αίγλη τους δεν μπορω να στο αποδειξω γιατι δεν μετριεται. Ίσως το ότι διωργανόνωνται σε χώρες που την μπάλα την περνανε είτε για πεπόνι είτε για καρύδα κάτι να σου λέει. Στο φέρνουν σιγά σιγά. Σου πετανε μια ν. αφρική μετά απο 10 χρονια μπαχρειν που στο διαολο θα γινει και βλέπουμε... Θα καταντήσει σαν το συλλόγων που γίνεται καθε δεκεμβρη στην Ιαπωνία μόνο για επορικοδιαφημιστικους λογους.

Μετά στο ανθολόγιο μαθαίνουμε ότι το Γερμανικό Ποδόσφαιρο=Γερμανικές Ομάδες. Άρα ας πούμε το Ιταλικό Μπάσκετ δεν είναι ο Μπαρνιάνι, ο Γκαλινάρι, ο Μπελινέλι και τα άλλα αστέρια του ΝΒΑ αλλά η Σιένα, η Μιλάνο και η Ρόμα. ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ ΗΛΙΟΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΣ. Πρωτάθλημα=Ποδόσφαιρο χώρας.

Είναι γερμανικές ομάδες κατά 80% και γερμανοι ποδοσφαιριστές σε όλονε τον πλανήτη κατά 20%. Επομένως ιταλικό μπάσκετ= 80% τι κανουν οι ομαδες οι ιταλικες ευρωπαϊκά και 20% τι κανουν ιταλοί ΚΑΛΑθοσφαιριστες σε ολον τον πλανήτη. Προφανώς και 3 κουκοι δεν φερνουν καμμια ανοιξη και σ'αυτη την περιπτωση αλλα προφανως και το ιταλικο μπάσκετ αργοσβηνει αν δεν εχει σβησει ηδη.
Ειδικά όμως για την Γερμανία αυτό είναι ακομα πιο ενδεικτικο γιατι γερμανος ποδοσφαιριστης να κανει μεγαλη καριερα καπου στο εξωτερικο δεν ξερω. Και μάλιστα 4-5 όπως γραφεις για το ιταλ. μπασκετ

Ειδικά αν ρωτήσεις για το ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ της Αγγλίας όποιος στο πει φοβερό ΡΙΧΤΟΥ ΕΝΑ ΦΑΣΚΕΛΟ. Η έννοια ΑΓΓΛΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ πάει να γίνει σαν το Αλβανός Τουρίστας και αν σπάσει η Ευρωπαική Ένωση κάποτε και δεν έχουν απεριόριστους ξένους τότε για να γεμίσουν τα ρόστερ μόνο με ΓΗΓΕΝΗΣ στην premier league θα πρέπει να πάρουν και απο την league2 παίκτες.

Συμφωνώ σ'αυτο που λες για τον αγγλο ποδοσφαιριστη αλβανο τουριστα,αλλά επειδή σου ειπα πως μετραω το εκαστωτε ποδοσφαιρο προφανως και η γνωμη μου διαφερει. κατα 80% έχουν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ και ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΟ πρωταθλημα στη γη και κατα 20% είναι ανύπαρκτοι.

Το Γερμανικό πρωτάθλημα είναι τα τσικό των "μεγάλων" πρωταθλημάτων??? Δηλαδή ο Ρόμπεν και ο Ριμπερί είναι τα τσικό κάποιου? Ρε ΤΙ ΑΚΟΥΜΕ!!!ΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕΕΕΕΕ

100% τα τσικο!! Ο ρόμπεν και ο ριμπερι ειναι 2 απ'τους 500+ ποδοσφαιριστές του γερμανικου πρωταθληματος! Και θες να κανουμε κουβεντα και γι αυτους??? Ο μεν ριμπερι ειναι πραγματι μεγαλος παικτης και επελεξε γερμανια, ο δε ρομπεν αν και μεγαλος παικτης απορριφθηκε απ'τα μεγαλα πρωταθληματα και πηγε εκει. Νεκροταφειο ελεφαντων όπως χουντελααρ και αλλοι που τους πεταξαν απ'τα μεγαλα πρωταθληματα καλως ή κακως. Αν και τα καταφερε και αναδειχτηκε και μπραβο του του ρομπεν.


Ρε ΑΠΙΘΑΝΕ το μεγάλο Αγγλικό πρωτάθλημα ξέρεις ότι είχε να δει Ευρωπαικό τελικό Πρωταθλητριών απο το 1985 και την λίβερπουλ και ξαναείδε το 1999 με την Μάντσεστερ και ΜΕΤΑ ακολούθησε η καταιγίδα 2005-2009 που πάντα είχανε 1 ομάδα...Αλλά ΚΑΙ ΕΤΣΙ να το πας απο το 1985 μέχρι το 2010 έχουν 14ετία ΑΠΟΧΗΣ απο Τελικό ΤΣ.Λ. και μετά 6ετία έχουν 4 κατακτήσεις και 7 τελικούς την ίδια ώρα που τα ΤΣΙΚΟ της Γερμανίας απο το 1985 έχουν :

6 τελικούς με 10ετία αποχής 1987 με 1997 και 2 κατακτήσεις...Κοίτα κάτι τσικό ε??? 7-6 τελικοί και 4-2 κατακτήσεις. Δηλαδή αν ΠΕΣΕΙ το αγγλικό πρωτάθλημα και ΑΝΕΒΕΙ το γερμανικό ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ???

Ρε ασε τα γραφικα σου τωρα. Ποια 1987 και 1985 και 1997. πηγαινε στο δημοτικο τότε σταματα να μου μιλας για την προηγουμενη χιλιετία!!!
ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΑ...Ποιο 1997 και 1987!!! Θα σοβαρευτεις??? Σου ειπα δεν υπηρχε γερμανικο ποδοσφαιρο?? Δεν υπαρχει σου λεω.
1ον λόγω ποιότητας και αξιοπιστιας γερμανικου ποδοσφαιρου που δεν το αναφερεις ΠΟΥ-ΘΕ-ΝΑ το ποσο αστειο ειναι το γερμανικο πρωταθλημα με ματς να ληγουν 4-3 ,8-2 και τερματοφύλακες ΠΟΥ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΘΑ ηταν μεσα με τρις ισόβια και
2ον γιατι στο τώρα υπάρχει 1 ομάδα ΜΟΝΟ που προσπαθεί και όλες οι άλλες είναι επιεικώς για τον μπουτσο. Έχει καλη ομαδα η ντορτμουντ. ξερεις τι θα κανει??? θα πουλησει παικτες στις μεγαλες ομαδες των μεγαλων πρωταθληματων. Αυτο λεει πολλα
Ξέρουμε επίσης πως αν δεν φοράει ο παίκτης την φανέλα της Τέλειας Μπάρτσα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ. Ρε και χρυσή μπάλα να πάρει ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ εφόσον δεν φοράει φανέλα Μπάρτσα. ΠΟΙΟΣ Μετσέλντερ τώρα? Επειδή δηλαδή έπαιζε στην Γερμανία που ΞΕΠΑΤΩΣΕ τον ψιψινέλ τον Μέσσι και τα φιλαράκια του? ΕΑΜΩΕΤΩΑ!

Απόφθεγμα Ζουπάκου Νο.1351234

ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ? ΓΑΜΑΣ. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙΣ? ΕΑΜΩΕΤΩΑ.

αυτο ειναι δικο σου. Εγω τωρα βλεπω Μπαρτσελόνα λόγω Μέσσι, Ινιέστα, Τσάβι. στο εχω ξαναπει. ολοι οι αλλοι δεν με συγκινουν. εχει μεν παικταραδες αλλα εγω για αυτους τους 3 την βλέπω.

Το ανθολόγιο μας ενημερώνει πως ο Χούντελαρ που τρύπησε τα δίχτυα με τον Άγιαξ, που φόρεσε την φανέλα Ρεάλ και Μίλαν είναι για να δένει τα κορδόνια του Νταρκο-Γκόλ της Σοσιεδάδ...Ααα φυσικά και ο Φαρφάν να δένει του Γκαλλέταρου στα καλά του στην μυθική ΣΑΡΑΓΟΘΑ.

100% για να του δενει τα κορδονακια. Η τότε σοσιεδαδ στο τώρα άγιαξ του ριχνε 3 στο νερό. Α φόρεσε φανελα ρεαλ και μιλαν?? Που εκει στην παρουσιαση να τον βγαλουν φώτο και να κανει ποδαρακια? ΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΚΛΑΣΕ ΓΙΑΝΣ ΧΟΥΝΤΕΛΑΑΑΑΡΑ ΟΥΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧ
φαρφαν??? ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ε ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ μάθαμε ότι όλα γίνονται στην σωστή τιμή...Ευχαριστούμε ζουπάκο φορδετιπ που λένε και στο ίνγκλαντ. Όταν βρείς λεφτά όμως δόκε τα εσύ ε? ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΟΚΟ.

Αν είχα λεφτα θα τα έδινα 101%. το οτι δεν εχεις ομως λεφτα δεν σημαινει τίποτα. Ουτε σε μειωνει,ουτε σου αφαιρει το δικαιωμα λόγου

Και τέλος. Σου εξηγησα το σκεπτικό μου λαμαρ.
Επομενως βραζιλιανικο ποδοσφαιρο κατα 20% ειναι ΤΟ ΤΟΠ, και κατα 80% ειναι για να γελανε οι ρεγκες μαζι του.
Το αργεντινικο υπαρχει μια χαρα γιατι και σοβαρο πρωταθλημα εχει που ασχολουνται σοβαρα οι ομαδες και παικτες βγαζει.

Αν μετραμε βεβαια τις παρουσιες σε τελικους ή τροπαια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ εδώ και 10 χρόνια Ε donako???? Αλληλοσυγκρουεστε μ'αυτα που γράφετε

DON
22-03-2011, 17:29
ΖΟΥΠΑΚΟ ΕΙΣΑΙ ΑΤΡΑΞΙΟΝ. Ρε μπας και είσαι ο Seibutis?

zouparos
22-03-2011, 17:32
για πες που χαθηκε αυτος ο παικτης? να σ πω οταν τον ειχαμε πρωτοπαρει μ'αρεσε.
αν και προτιμως γιασάιτις απ'τους λιθουανους ή τον αμιτα ποτσιους τον δικο σου

KingJames
22-03-2011, 17:46
Από ΓΑΥΡΟΣ.ΤΖΙΑΡ
Η Ατλέτικο Μαδρίτης έχει βάλει στο μεταγραφικό της στόχαστρο, των πρώην άσο του Ολυμπιακού και νυν της Πόρτο, Φερνάντο Μπελούτσι. Σύμφωνα με τον ισπανικό Τύπο η ομάδα της Μαδρίτης θέλει να αποκτήσει έναν δημιουργικό μέσο, και παρακολουθούν τον 27χρονο Αργεντίνο.

Ο "Ράστα" μετακόμισε από τον Πειραιά στην Πόρτο το καλοκαίρι του 2009 και αποτελεί παίκτης- "κλειδί" για τους "δράκους".

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μπελούτσι ήταν στο στόχαστρο των "ροχιμπλάνκος" και το 2006 που αγωνιζόταν ακόμα στην Ρίβερ Πλέιτ, όμως προέκυψε διαφωνία στο οικονομικό.
Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει.Αλλά μου 'φτασε στο ταβάνι μόνο που το διάβασα.
Ναντο είσαι γεννημένος να φοράς ερυθρόλευκα.-

lamar
22-03-2011, 19:00
Και τέλος. Σου εξηγησα το σκεπτικό μου λαμαρ.
Επομενως βραζιλιανικο ποδοσφαιρο κατα 20% ειναι ΤΟ ΤΟΠ, και κατα 80% ειναι για να γελανε οι ρεγκες μαζι του.
Το αργεντινικο υπαρχει μια χαρα γιατι και σοβαρο πρωταθλημα εχει που ασχολουνται σοβαρα οι ομαδες και παικτες βγαζει.



Μαλιστα... Δεν υπαρχει γερμανικο ποδοσφαιρο και υπαρχει το αργεντινικο με το σοβαρο πρωταθλημα. Το Κλαουσουρα ή το Απερτουρα? Ρε πλακα μας κανεις? Δυο πρωταθληματα την ιδια χρονια? Ποιο αργεντινικο πρωταθλημα? Αυτο που γαμει και δερνει ο Χουαν Σεμπαστιαν Βερον που ειναι κλεισμενα 36, αυτο που παιζει βασικος στην Μποκα ο Μαρτιν Παλερμο που βαδιζει στα
38?

Αν τους φερει αυτους ο Μαρινακης στο αστειο ελληνικο ποδοσφαιρο θα τον κυνηγαμε στο αεροδρομιο.

zouparos
22-03-2011, 19:08
Μαλιστα... Δεν υπαρχει γερμανικο ποδοσφαιρο και υπαρχει το αργεντινικο με το σοβαρο πρωταθλημα. Το Κλαουσουρα ή το Απερτουρα? Ρε πλακα μας κανεις? Δυο πρωταθληματα την ιδια χρονια? Ποιο αργεντινικο πρωταθλημα? Αυτο που γαμει και δερνει ο Χουαν Σεμπαστιαν Βερον που ειναι κλεισμενα 36, αυτο που παιζει βασικος στην Μποκα ο Μαρτιν Παλερμο που βαδιζει στα
38?

Αν τους φερει αυτους ο Μαρινακης στο αστειο ελληνικο ποδοσφαιρο θα τον κυνηγαμε στο αεροδρομιο.

αυτο ειναι το ενα μερος. το αλλο ειναι η παραγωγη ταλεντων που εχουν καλυτερη απ'τη γερμανια.
επισης ειλικρινα πιστευεις πως εκτος της μπαγερν αστην αυτην.
αν παιξει η 6η της αργεντινης με την 6η της γερμανιας ή
η 10η με την 10η σας πως θα κερδισουν οι γερμανικες?

johny b
22-03-2011, 19:11
Από ΓΑΥΡΟΣ.ΤΖΙΑΡ

Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει.Αλλά μου 'φτασε στο ταβάνι μόνο που το διάβασα.
Ναντο είσαι γεννημένος να φοράς ερυθρόλευκα.-

Αυτός ο παίκτης ήταν προκλητικός.

lamar
22-03-2011, 19:17
αυτο ειναι το ενα μερος. το αλλο ειναι η παραγωγη ταλεντων που εχουν καλυτερη απ'τη γερμανια.
επισης ειλικρινα πιστευεις πως εκτος της μπαγερν αστην αυτην.
αν παιξει η 6η της αργεντινης με την 6η της γερμανιας ή
η 10η με την 10η σας πως θα κερδισουν οι γερμανικες?

eλα με την παραγωγη ταλεντων και κλασε μια μαντρα. Τα ταλεντα εφαγαν την λουτσα το καλοκαιρι, μην τα ξαναλεμε.
Γκολ η Γερμανια σεντρα η Αργεντινη με τα ταλεντα. Ξανα γκολ η Γερμανια ξανα σεντρα τα ταλεντα!!!! Και ειχε στις ταξεις της τον καλυτερο παικτη του κοσμου για το 2010. Σωστα?

Φαε τη Λουτσα τωρα και μη μιλας.....

TT7
22-03-2011, 19:21
Καλα στα σοβαρα εχουμε πιασει κουβεντα για το Γερμανικο Πρωταθλημα????
Εκτος και αν εννοειται απο αποψη υποδομων,οργανωσης,ομορφιας γηπεδων, μεγαλο αριθμο θεατων κλπ....

johny b
22-03-2011, 19:30
Δε νομίζω ότι αφορά το Γερμανικό Πρωτάθλημα. Μάλλον το Γερμανικό ποδόσφαιρο. Αν και δεν είμαι σίγουρος. Έχω λίγο μπερδευτεί.

zouparos
22-03-2011, 19:37
eλα με την παραγωγη ταλεντων και κλασε μια μαντρα. Τα ταλεντα εφαγαν την λουτσα το καλοκαιρι, μην τα ξαναλεμε.
Γκολ η Γερμανια σεντρα η Αργεντινη με τα ταλεντα. Ξανα γκολ η Γερμανια ξανα σεντρα τα ταλεντα!!!! Και ειχε στις ταξεις της τον καλυτερο παικτη του κοσμου για το 2010. Σωστα?

Φαε τη Λουτσα τωρα και μη μιλας.....

θες να βγαλω εκτος γερμανιας τον σβαινστάιγκερ ή τον μιλερ και τον λαμ??
γιατι ο μαραντονα το εκανε αυτο. θυμασαι ποιους ειχε αφησει εκτος μουντιαλ.

επισης όσο τουρκος ειναι ο μεζουτ οζιλ αλλο τόσο γερμανός είναι ο νιχατ καβεχτσι

lamar
22-03-2011, 19:37
Δε νομίζω ότι αφορά το Γερμανικό Πρωτάθλημα. Μάλλον το Γερμανικό ποδόσφαιρο. Αν και δεν είμαι σίγουρος. Έχω λίγο μπερδευτεί.

Ε, πως να μην μπερδευτεις ρε μαν. Ο ζουπ εχει βαλει σκοπο να μας τρελανει. Λεει δεν υπαρχει γερμανικο ποδοσφαιρο. Του απαντω πως γινεται να μην υπαρχει οταν εχει στα τελευταια τρια μουντιαλ εναν τελικο και δυο ημιτελικους, και εχει και τελικο γιουρο το 2008.

Μετα μου λεει, οτι εκεινος μετραει τις γερμανικες ομαδες(αρα το πρωταθλημα) γιατι με τα μουντιαλ και τα γιουρο δεν ασχολειται κανεις :eek:

Του απαντω με ερωτηση, αν υπαρχει αργεντινικο ποδοσφαιρο με τα στανταρ του, και μου απανταει οτι υπαρχει γιατι η Αργεντινη εχει σοβαρο πρωταθλημα.

Αντε βρες ακρη...

θες να βγαλω εκτος γερμανιας τον σβαινστάιγκερ ή τον μιλερ και τον λαμ??
γιατι ο μαραντονα το εκανε αυτο. θυμασαι ποιους ειχε αφησει εκτος μουντιαλ.

επισης όσο τουρκος ειναι ο μεζουτ οζιλ αλλο τόσο γερμανός είναι ο νιχατ καβεχτσι

Εσυ με τις ταλενταρες, και τον καλυτερο παικτη του κοσμου μεσα, την ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ προσωποποιημενη, κανεις λογο για απουσιες??? Και αντε σου ελειπαν, 4 - 0 ρε. ΤΕΣΣΕΡΑ? Μπουκιτσι???

Ρε ρουφα την Λουτσα σου λεωωωω.

Υ.Γ

Full name Mesut Οzil
Date of birth 15 October 1988
Place of birth Gelsenkirchen, West Germany
Height 1.81 m (5 ft 11 in)

zouparos
22-03-2011, 19:42
Ε, πως να μην μπερδευτεις ρε μαν. Ο ζουπ εχει βαλει σκοπο να μας τρελανει. Λεει δεν υπαρχει γερμανικο ποδοσφαιρο. Του απαντω πως γινεται να μην υπαρχει οταν εχει στα τελευταια τρια μουντιαλ εναν τελικο και δυο ημιτελικους, και εχει και τελικο γιουρο το 2008.

Μετα μου λεει, οτι εκεινος μετραει τις γερμανικες ομαδες(αρα το πρωταθλημα) γιατι με τα μουντιαλ και τα γιουρο δεν ασχολειται κανεις :eek:

Του απαντω με ερωτηση, αν υπαρχει αργεντινικο ποδοσφαιρο με τα στανταρ του, και μου απανταει οτι υπαρχει γιατι η Αργεντινη εχει σοβαρο πρωταθλημα.

Αντε βρες ακρη...

φυσικά και εχει σοβαρότερο. εκτος αν μετρας ως σοβαροτητα τους χιλιαδες "κανονικους" ανθρωπους που σκανε νταγκα νταγκα τα λεφτουδακια τους στα γηπεδα θεατρα που εχετε κατα πλειοψηφια, στις εγκαταστασεις κτλ.

δεν ειπα δεν ασχολειται κανεις. ειπα δεν ασχολειται κανεις σοβαρα. ειναι πασαρελα ταλεντων,χορηγων και μόνο.

δεν υπαρχει γερμανικο ποδόσφαιρο είναι σαν να είσαι απ'την μυτιλήνη και να σου αρέσει το σκι.

Ετοιμάστε κανα παικτη να παρει μεταγραφη σε καμμια σοβαρη χωρα καλός ο ρόλος σας

johny b
22-03-2011, 19:46
Το μόνο που ισχύει είναι ότι δεν υπάρχει το υπερταλέντο μεταξύ 70-90. Τα υπόλοιπα είναι υπερβολές.

zouparos
22-03-2011, 19:47
Εσυ με τις ταλενταρες, και τον καλυτερο παικτη του κοσμου μεσα, την ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ προσωποποιημενη, κανεις λογο για απουσιες??? Και αντε σου ελειπαν, 4 - 0 ρε. ΤΕΣΣΕΡΑ? Μπουκιτσι???

Ρε ρουφα την Λουτσα σου λεωωωω.

Υ.Γ

Full name Mesut ?zil
Date of birth 15 October 1988
Place of birth Gelsenkirchen, West Germany
Height 1.81 m (5 ft 11 in)

τα 4 σε νοκ αουτ ματς φυσικά και θα έρθουν γιατι ειναι νοκ αουτ ματς. αν χανεις 2-0 θα κατσεις πισω???

Το αν θα ρουφαγα την λουτσα θα επρεπε να το δουμε σε κανονικό ΑΓΩΝΑ με κανονικούς κανόνες γερμανέ!!

Δεν ξεραμε πως στα μουντιαλ τριγωνιζουμε τις ευθειες...

http://www.guy-sports.com/fun_pictures/england_germany.jpg

και εμένα ο ξάδερφος μου γεννήθηκε στο Καναδά γιατι εκει ετυχε κ ειχε πει τοτε η μανα του. αρα ειναι καναδος!!

Mesut ?zil, ενας γνήσιος γερμανός.
μα καλά δεν το ξερει??? γιατι τον γιουχαραν οι καταληψιες τουρκοι στο ολυμπιακο σταδιο? γιατι δεν πανηγυρισε το γκολ του??

lamar
22-03-2011, 19:48
δεν υπαρχει γερμανικο ποδόσφαιρο είναι σαν να είσαι απ'την μυτιλήνη και να σου αρέσει το σκι.


Αυτο σου λεω και εγω. Το ποδοσφαιρο που δεν υπαρχει, το ποδοσφαιρο που ειναι σοβαρο και βγαζει ταλενταρες και εχει τον καλυτερο παικτη του κοσμου, του εκανε τον κωλο οπως κανει τους κωλους ο Ροκο Σιφρεντι στην ταινια Rocco Ravishes LA!!!

Σκεψου να υπηρχε κιολας.....

lamar
22-03-2011, 19:53
τα 4 σε νοκ αουτ ματς φυσικά και θα έρθουν γιατι ειναι νοκ αουτ ματς. αν χανεις 2-0 θα κατσεις πισω???

Το αν θα ρουφαγα την λουτσα θα επρεπε να το δουμε σε κανονικό ΑΓΩΝΑ με κανονικούς κανόνες γερμανέ!!

Δεν ξεραμε πως στα μουντιαλ τριγωνιζουμε τις ευθειες...

και εμένα ο ξάδερφος μου γεννήθηκε στο Καναδά γιατι εκει ετυχε κ ειχε πει τοτε η μανα του. αρα ειναι καναδος!!

Mesut ?zil, ενας γνήσιος γερμανός.
μα καλά δεν το ξερει??? γιατι τον γιουχαραν οι καταληψιες τουρκοι στο ολυμπιακο σταδιο? γιατι δεν πανηγυρισε το γκολ του??

Ρε μαλακα βαζελε, παρε μια αποφαση. Ποια ομαδα υποστηριζεις ρε κακομοιρη? Ισπανια, Αργεντινη, ή τελικα Αγγλια? Βαζελε!!!

Αλλα αληθεια, το ματς της φωτογραφιας, ΠΟΣΟ ΗΡΘΕ???

ΝΑΙ, φιλε, αν διαλεξει ο ξαδερφος σου και θελει να παρει την καναδικη υπηκοοτητα ειναι ΚΑΝΑΔΟΣ. Εχει γεννηθει εκει, πηγε εκει σχολειο, εχει μαθει ποδοσφαιρο ή οτι αλλο εκει, αρα ειναι Καναδος.

Ο Οζιλ, γεννηθηκε στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ, πηγε σε ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ σχολειο, εμαθε ποδοσφαιρο στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ. Τι ειναι? Δεν ειναι Γερμανος???

Τον γιουχαραν γιατι διαλεξε να ειναι γερμανος, γιατι ο ιδιος ειπε οτι η Γερμανια ειναι η πατριδα του, και δεν πανηγυρισε το γκολ, γιατι οι γονεις του ειναι τουρκοι μεταναστες.

zouparos
22-03-2011, 19:57
Αυτο σου λεω και εγω. Το ποδοσφαιρο που δεν υπαρχει, το ποδοσφαιρο που ειναι σοβαρο και βγαζει ταλενταρες και εχει τον καλυτερο παικτη του κοσμου, του εκανε τον κωλο οπως κανει του κωλους ο Ροκο Σιφρεντι στην ταινια Rocco Ravishes LA!!!

Σκεψου να υπηρχε κιολας.....

Χωρίς τον ζανεττι έχωντας τον μαλακα με την χαιτη της νιουκασλ που δεν παιζει καν πίσω!
ναι ρε παιδι μου. ελα σου παιρνω τον λαμ βαλε τον μετζελντε δεξια πισω να γελασουμε.

Επίσης σου βγαζω το αμυντικο σου χαφ που με ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ και μια υποτυπωδη ομάδα σου ΓΑΜΗΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΤΟΝ ΑΔΟΞΑΣΤΟ...

Κατάλαβες ποιον λέω ε??? ΑΥτον που μαζι με τον ετο σας γάμησε τις προάλλες ΜΟΝΟΣ του?
http://soccerphase.com/images/stories/newsimage/2cambiasso%201.jpg

έλα βγάλε και τον σβαινστάγκερ...

Επίσης παίξε με τον μαραντόνα προπονητή ε λαμαρ??
μαραντονα προπονητης=γκαλης και μετα διαμαντιδης...

Επίσης, όχι δεν έχει τον καλύτερο παικτη του κόσμου, δεν ειναι αυτός. Είναι ο μαριο γκομεζ οκ?? Ή μηπως ειναι ο φριντς ο πελάτης του ιεροκλη στολτίδη και όποιου μιλάει ελληνικά? Δεν ειναι ο μέσσι μωρέ.

Lamarako έλα την Πέμπτη να στην κάνω δώρο ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙ!!:p

http://teevault.com/blog/wp-content/uploads/2010/07/england-vs-germany-lampard-disalloed-goal-t-shirt-296x300.jpg

KingJames
22-03-2011, 20:00
Λαμαρ μπασεκτικά θα ήταν LeBron ravishes LA.

Υ.Γ Μην απαντήσεις εν βρασμώ!Δεν έχω κάτι με το γερμανικό ποδόσφαιρο,άσχετα αν το αντιπαθώ!Συμπαθώ τις Bmw Μ3 :p

zouparos
22-03-2011, 20:02
Ρε μαλακα βαζελε, παρε μια αποφαση. Ποια ομαδα υποστηριζεις ρε κακομοιρη? Ισπανια, Αργεντινη, ή τελικα Αγγλια? Βαζελε!!!

Αλλα αληθεια, το ματς της φωτογραφιας, ΠΟΣΟ ΗΡΘΕ???

ΝΑΙ, φιλε, αν διαλεξει ο ξαδερφος σου και θελει να παρει την καναδικη υπηκοοτητα ειναι ΚΑΝΑΔΟΣ. Εχει γεννηθει εκει, πηγε εκει σχολειο, εχει μαθει ποδοσφαιρο ή οτι αλλο εκει, αρα ειναι Καναδος.

Ο Οζιλ, γεννηθηκε στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ, πηγε σε ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ σχολειο, εμαθε ποδοσφαιρο στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ. Τι ειναι? Δεν ειναι Γερμανος???

Τον γιουχαραν γιατι διαλεξε να ειναι γερμανος, γιατι ο ιδιος ειπε οτι η Γερμανια ειναι η πατριδα του, και δεν πανηγυρισε το γκολ, γιατι οι γονεις του ειναι τουρκοι μεταναστες.

ρε δεν μιλαμε πολιτικά μιλάμε ΠΟ-ΔΟ-ΣΦΑΙ-ΡΙ-ΚΑ.
Πολιτικά προσωπικά ότι θελει θα ειναι ο άνθρωπος.
Φυσικά αφου έχει γερμανική νοοτροπία είναι γερμανός.

Εγώ λέω για 1η ύλη.
Αν εμενε στη τουρκια δεν θα τον ηξερες ΠΟ-ΤΕ.

Είχατε απίστευση πρώτη ύλη, δηλαδή όχι ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ dna,τουρκοι μπαμπαδες. αυτο σε συνδυασμο με την απιστευτη επαγγελματικότητα σας τον κάνατε παικταρα.
σε καποιους δεν αρεσει,εγώ τον χαζευω να πω την αληθεια.

Ωραία τον ετοιμασατε τον φτιαξατε σαν ωραία τσικό όπως είπε πριν, και το παιδί θα συνεχίσει την καριέρα του σε σοβαρό πρωτάθλημα τώρα.

Ποιους γερμανου βγάλατε τα τελευταια 5 χρόνια?? Το τοπ σας ειναι ο μουλερ και ο λαμ αχαχαχαχα

lamar
22-03-2011, 20:09
Χωρίς τον ζανεττι έχωντας τον μαλακα με την χαιτη της νιουκασλ που δεν παιζει καν πίσω!
ναι ρε παιδι μου. ελα σου παιρνω τον λαμ βαλε τον μετζελντε δεξια πισω να γελασουμε.

Επίσης σου βγαζω το αμυντικο σου χαφ που με ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ και μια υποτυπωδη ομάδα σου ΓΑΜΗΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΤΟΝ ΑΔΟΞΑΣΤΟ...

Κατάλαβες ποιον λέω ε??? ΑΥτον που μαζι με τον ετο σας γάμησε τις προάλλες ΜΟΝΟΣ του?

έλα βγάλε και τον σβαινστάγκερ...

Επίσης παίξε με τον μαραντόνα προπονητή ε λαμαρ??
μαραντονα προπονητης=γκαλης και μετα διαμαντιδης...

Επίσης, όχι δεν έχει τον καλύτερο παικτη του κόσμου, δεν ειναι αυτός. Είναι ο μαριο γκομεζ οκ?? Ή μηπως ειναι ο φριντς ο πελάτης του ιεροκλη στολτίδη και όποιου μιλάει ελληνικά? Δεν ειναι ο μέσσι μωρέ.

Lamarako έλα την Πέμπτη να στην κάνω δώρο ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙ!!:p

[

Ρε ποσο ηρθε το ματς??? Στα παπαρια μου αν ειχες τον Μαραντονα προπονητη και τον Γκουτιερες αριστερο μπακ. Ο καλυτερος σου επαιζε? Επαιζε. Ποσα μετρησες? .............

Επισης και το 2006, που επαιζαν ολοι, παλι σε απεκλεισα ρε κακομοιρη. Παλι σε απεκλεισα. Εγω που δεν υπαρχω...Εσενα που υπαρχεις.

Ποιος Φριντς??? Ημαρτον ρε, ουτε τους παικτες δεν ξερεις, και καθομαι και ασχολουμαι σοβαρα μαζι σου???

johny b
22-03-2011, 20:10
Η πρώτη ύλη είναι ελληνική. Ο μπαμπάς του Οζίλ ήταν Έλληνας. Όπως και όλων των Τούρκων

lamar
22-03-2011, 20:14
Λαμαρ μπασεκτικά θα ήταν LeBron ravishes LA.

Υ.Γ Μην απαντήσεις εν βρασμώ!Δεν έχω κάτι με το γερμανικό ποδόσφαιρο,άσχετα αν το αντιπαθώ!Συμπαθώ τις Bmw Μ3 :p

Χαχαχ, αλλα ρε συ, τυπος που χρησιμοποιει ταλκ, μονο για ravish δεν τον εχω....:p

zouparos
22-03-2011, 20:18
Η πρώτη ύλη είναι ελληνική. Ο μπαμπάς του Οζίλ ήταν Έλληνας. Όπως και όλων των Τούρκων

Μήπως ήσουν έξω απ'το σκάι τις προάλλες με κατι σημαιες και μου εκλεινες το δρομο λακαμα?:p

johny b
22-03-2011, 20:24
Μαζευτήκανε και δε με φωνάξανε?
Εσύ ρε ανθέλληνα σταμάτησες να φωνάξεις παρέα με τους άλλους πατριώτες?

TT7
22-03-2011, 20:25
του εκανε τον κωλο οπως κανει τους κωλους ο Ροκο Σιφρεντι στην ταινια rocco ravishes la!!!

Χαχαχα...Εισαι μεγαλος...Κατεβειτε Κρητη ρε να πινουμε ρακες και να μιλαμε για ποδοσφαιρο και να πεταγομαστε και στην πορνογραφια....

Υ.Γ Οι Ιταλοι σας εχουν πελατες στις τσοντες με τον Δασκαλο Μαριο Σαλιερι...

johny b
22-03-2011, 20:29
Υ.Γ Οι Ιταλοι σας εχουν πελατες στις τσοντες με τον Δασκαλο Μαριο Σαλιερι...

Καλά σ'είχα κόψει για καλλιεργημένο άτομο. Σινεφίλ. Καβλιτέχνης ολκής ο Μάριο Καβλιέρι

zouparos
22-03-2011, 20:32
ακόμα και εκει ρε πουστη μου!!
φαντασίωση αν είχατε, θα ειχατε με γερμανίδα ή με ιταλίδα??

εμεις μόνικα εσεις αγκέλα αχχαχα

@johny δε ξερω ρε φιλε γιατι δε σε φωναξανε. οχι δεν καθησα ειχα δουλειες αχαχα εγραψαν και κατι συνθηματα τα είδα μετά.

όχι το αμίμητο που υπαρχει απο παλια εκει διπλα το
"ζω αναπνεω και ποθώ τη τιμημενη ωρα πρωθυπουργο που θα σε δω βασιλισσα μου ντόρα" κάτι αλλα του στυλ εδω εδρεύει η cia και τετοια :p

SuperSayian
22-03-2011, 20:33
Θεε μου τι επίπεδο....τσ τσ τσ σα δε ντρέπεστε λεω γω:p:p:p:p

johny b
22-03-2011, 20:40
Εκεί εδρεύει η ΣΙΑ? Τσεκαρισμένο αυτό? Γιατί περιμένω δέμα από Αμερική και μου 'πανε θα'ρθει υπηρεσιακά.
Σουπερσάγιαν το νικ σου πόθεν το ενεπνέυσθης αν επιτρέπεται?

lamar
22-03-2011, 20:41
Χαχαχα...Εισαι μεγαλος...Κατεβειτε Κρητη ρε να πινουμε ρακες και να μιλαμε για ποδοσφαιρο και να πεταγομαστε και στην πορνογραφια....

Υ.Γ Οι Ιταλοι σας εχουν πελατες στις τσοντες με τον Δασκαλο Μαριο Σαλιερι...

Ρε φιλε, Γερμανια στο ποδοσφαιρο ειμαι. Οχι ΜΑΛΑΚΑΣ!!!

Με εχεις δει να μιλαω για Γερμανικο μπασκετ?

Με εχεις δει να μιλαω για την γερμανικη φινετσα, ή τις ωραιες γκομενες? Οχι.

Οσο για Μαριο Σαλιερι, τι να λεμε, ατμοσφαιρικες τσοντες, με κρυφους φωτισμοι που λεει και ο Χαρυ Κλυν, μυθος.

DON
22-03-2011, 20:44
Ρε μαλακα βαζελε, παρε μια αποφαση. Ποια ομαδα υποστηριζεις ρε κακομοιρη? Ισπανια, Αργεντινη, ή τελικα Αγγλια? Βαζελε!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και 2ος είδε το φως το αληθινό. Ότι δηλαδή ο Ζουπάκος ΒΑΖΕΛΙΖΕΙ επικίνδυνα...βέβαια αυτά που λέω εγώ παρα 20 τα λέτε εσείς ακριβώς αλλά έχω μάθει πλέον. ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ :eek::cool:

lamar
22-03-2011, 20:45
Εκεί εδρεύει η ΣΙΑ? Τσεκαρισμένο αυτό? Γιατί περιμένω δέμα από Αμερική και μου 'πανε θα'ρθει υπηρεσιακά.
Σουπερσάγιαν το νικ σου πόθεν το ενεπνέυσθης αν επιτρέπεται?

Απο το Dragon Ball, ενα γιαπωνεζικο κομικ..

DON
22-03-2011, 20:48
Χωρίς τον ζανεττι έχωντας τον μαλακα με την χαιτη της νιουκασλ που δεν παιζει καν πίσω!
ναι ρε παιδι μου. ελα σου παιρνω τον λαμ βαλε τον μετζελντε δεξια πισω να γελασουμε.

Επίσης σου βγαζω το αμυντικο σου χαφ που με ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ και μια υποτυπωδη ομάδα σου ΓΑΜΗΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΤΟΝ ΑΔΟΞΑΣΤΟ...

έλα βγάλε και τον σβαινστάγκερ...

Επίσης παίξε με τον μαραντόνα προπονητή ε λαμαρ??
μαραντονα προπονητης=γκαλης και μετα διαμαντιδης...

ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ και η ΑΕΚ έφαγε 6 γκολ επειδή έλειπε ο Δέλλας, ο Καράμπελας και Γεωργέας με το Μάκο και με τον Μπλάνκο. Έλα βγάλε απο τον Ολυμπιακό τον Μπράβο, τον Τοροσίδη που λείπανε αλλά και τον Αβραάμ, τον Μοντέστο και τον Μιραλάς...ΓΙΑ ΒΓΑΛΤΟΥΣ

ΡΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΒΑΖΕΛΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΕΚΤΖΗΣ??? ΡΕ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΡΑΛΗ ΜΕΤΑΜΦΙΕΣΜΕΝΕ??? Τι μεταμφιεσμένε δηλαδή? ΧΟΝΤΡΟΙ και οι δύο είστε απλά εσύ έχεις μαλλιά (ακόμα)...ΡΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ.

ρε δεν μιλαμε πολιτικά μιλάμε ΠΟ-ΔΟ-ΣΦΑΙ-ΡΙ-ΚΑ.
Πολιτικά προσωπικά ότι θελει θα ειναι ο άνθρωπος.
Φυσικά αφου έχει γερμανική νοοτροπία είναι γερμανός.
Εγώ λέω για 1η ύλη.
Αν εμενε στη τουρκια δεν θα τον ηξερες ΠΟ-ΤΕ.
Είχατε απίστευση πρώτη ύλη, δηλαδή όχι ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ dna,τουρκοι μπαμπαδες. αυτο σε συνδυασμο με την απιστευτη επαγγελματικότητα σας τον κάνατε παικταρα.


ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΟ ΖΑΝΕΤΤΙ. Πες μου για την 1η ύλη του ντε...μίλα μου για το dna του...ΕΛΑ ΑΚΟΥΩΩΩ...ΠΩΩΩΣΣΣΣ???ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΠΑΤΗΣΤΕ ΜΗΔΕΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩ

johny b
22-03-2011, 20:54
Απο το dragon ball, ενα γιαπωνεζικο κομικ..

Γι'αυτό ρωτάω, να βεβαιωθώ.
Δεν είναι ένα γιαπωνέζικο κόμικ. Είναι το απόλυτο γιαπωνέζικο καλλιτεχνικό δημιούργημα.
Πρόλαβες εσύ το Σογκόκου? Γιατί είσαι της γενιάς Καμπαμαρού και πριν.

zouparos
22-03-2011, 20:57
donako ακομα να φυγεις απ'τα βουπου?
ή μηπως θα πεσει παντοφλα και θα το δεις hd με καρυδα αναλυση???

Πρόσεχε στα νταβιιιι πουστεεε δε μπορω να έρθω από εκεί.
Αν μου ερθει κανα μήνυμα μααααατ νισεεεεεεεεεεεεε θα έρθω όμως απόψε:p