PDA

View Full Version : Αθλητική Συζήτηση


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

8rilos!!!
16-05-2011, 01:04
Άλλο να πεις 1-2 συνθηματάκια, άλλο να αναλωθείς με τους άλλους..

τι λες ρε αγορι πλακα μου κανεις;
εδω στον αγωνα με τον ζινταν για τον βαζελο τραγουδουσαμε...

και οπως και να το κανουμε οπως εμεις δεν μπορουμε να ζησουμε χωρις βαζελους(και οι βαζελοι χωρις εμας) ετσι ειναι παντου...
δειτε τα λιγο πιο αντικειμενικα τα πραγματα:)

υ.γ εννοειται φιλικα παντα;)

redglove
16-05-2011, 01:07
Ναι ρε, κουβέντα κάνουμε, αγόρι σου όμως δεν είμαι, ψάξου δλδ άμα έτσι νόμιζες (φαααααπ). :d

Ντάξει, εμένα μου φαίνεται μικραίνεις άμα ασχολείσαι με τους άλλους συνέχεια.

air josh
16-05-2011, 01:41
Ντάξει, εμένα μου φαίνεται μικραίνεις άμα ασχολείσαι με τους άλλους συνέχεια.

Συνφωνω εν μερει με αυτο που λες οντως μικραινεις αμα ασχολεισαι συνεχεια με τους αλλους απλα αυτη τη στιγμη για τη Manchester ο μεγαλυτερος αντιπαλος στο νησι απο πλευρα ιστοριας ειναι η Liverpool και το επμποδιο των 18 τιτλων ξεπεραστηκε!!!

standby25
16-05-2011, 02:47
αντε να πουμε κ τπτ βαζελικο....αυτος θα απονειμει την κουπα? http://www.epltalk.com/wp-content/uploads/2011/01/howard-webb.jpg

TT7
16-05-2011, 02:52
Χαχαχα καλο...19 and counting...

redfan
16-05-2011, 05:43
19 μονοι μας,93 ολοι σας ρεεεεεε
μην πει κανεις στον λεμπρον οτι δεν θα παιζει ευρωπη του χρονου η ομαδα του,γτ εχει και να δαχτυλιδι να παρει.Μην του γαμηθει η ψυχολογια.

lamar
16-05-2011, 11:16
Θα ειναι μεγαλη ευλογια αν η Λιβερπουλ δεν βγει ευρωπη....Θα επικεντρωθουν σε εναν στοχο και θα ειναι μονοδρομος. Κατι σαν τον φετινο Ολυμπιακο.

8rilos!!!
16-05-2011, 11:27
τι λες ρε αγορι πλακα μου κανεις;
Ναι ρε, κουβέντα κάνουμε, αγόρι σου όμως δεν είμαι, ψάξου δλδ άμα έτσι νόμιζες (φαααααπ). :d


τι φααπ ρε...ποτε σε ειπα μου;;; ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται...:p

zouparos
16-05-2011, 12:32
Θα ειναι μεγαλη ευλογια αν η Λιβερπουλ δεν βγει ευρωπη....Θα επικεντρωθουν σε εναν στοχο και θα ειναι μονοδρομος. Κατι σαν τον φετινο Ολυμπιακο.

Kαλά εντάξει διαφωνώ καθέτως οριζοντίων διαγωνίως ίσια και ανάποδα. Ευλογία για την Λίβερπουλ είναι 1) να χωθούν λεφτά και να παρθούν σοβαροί παίκτες πράγμα της πλακας αλλα δεν γίνεται και 2) και σημαντικότερο να παρθεί ΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ προπονητής. Οκ αγάπη ιστορία ζωντανή μύθος μπλα μπλα μπλα αλλά ΟΧΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ. Έτσι δε γίνεται δουλεια. Καλώς μας κοροιδεύουν κάθε χρόνο που λέμε πως πάμε για πρωτάθλημα! Χωρις προπονητή ΚΑΙ υλικό δουλεια δε γίνεται. Εδώ ολόκληρη τσέλσκι(εννοω ολοκληρη βαση ροστερ προπερσι) και με αβρααμ γκραντ πηρε τ @@ της. ΠΑΡΤΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΡΕ ΜΑΚΑΚΕΣ!
Άρα δεν φταιεις σε τπτ η Ευρώπη ειδικά αν είναι γιουρόπα λιγκ με κάτι ομαδες στυλ σλάβια πλακας.
___

Πάμε στα επόμενα είχα καιρό να γράψω και θα γράψω ότι μου έρθει.
1ον

TEΛΙΚΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΑΝΤΕΡ17...Την έχει η ψ*λη μααααας τη φωτιάααα γερμανάκια:p
O7WoTUf0D2k

____

Eίχαμε κατάκτηση μετά απο 187 χρόνια τίτλου απ'τη μεγάλη ομαδα των περιχώρων εκει του μπόλτον με γκολ παλι της γιαγουλας τουρε. Κάνει κατι μεταγραφες ο σείχης λέω ωπ αυτος ξερει κ λιγο μπαλα...κ μετα παει κ παιρνει το μπαλοτελι κ τον...μπαρι στα χαφ και λέω α αστον κ αυτον...

____

ZOZE Πως το φωνάζατε στο κυπελλο? Καμπεονες καμπεονες??? ΩΧΑΧΑΧΑΧΑ
28 ΜΑΪΟΥ ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙ:)

Προσέχτε στο βίντεο στο 1:00 που αρχίζω το ΑΑΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑ ΑΑΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΑΑ ΣΤΗ ΚΑΤΑΛΩΝΙΑΑΑΑ ΩΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ZJ0j-Cf1Dpk

_____

Με αφορμή την ΟΜΑΔΑΡΑ ΠΟΡΤΟ και με μια φήμη που ήρθε στα αυτιά μου πως ο τωρινός προπονητής της ετων 33 το πολύ επιλέχτηκε κάποτε απ'το Μουρινιο στο τιμ του γιατι ήταν ο 1ος στο μάνατζερ κάθησε και έψαξα το νέο προπονητικό αίμα στην Ευρώπη...με την βοήθεια κ ενος ρεπορταζ του σπορ24 πολυ ωραιο

1.Αντρέ Βίλας-Μπόας (Πόρτο)
33 ετών
Ο Βίλας-Μπόας έφηβος ακόμα γνώρισε τον Μπόμπι Ρόμπσον όταν ο τελευταίος ήταν στον πάγκο της Σπόρτινγκ και ο αείμνηστος Άγγλος εντυπωσιάστηκε από τις γνώσεις του μικρού.
Έχει παρακολουθήσει μαθήματα προπονητικής και σε ηλικία 17 θα γινόταν κάτοχος διπλώματος UEFA "C"
Ο Ζοζέ Μουρίνιο γνωρίζοντάς τον μέσω του Ρόμπσον, θα τον έπαιρνε μαζί του κατά σειρά σε Πόρτο, Τσέλσι και Ίντερ.
Ο Μουρίνιο εμπιστεύθηκε τις ποδοσφαιρικές του γνώσεις (φανατικός με το Championship Manager που είχε βγει 1ος) και τη σχολαστικότητά του, χρίζοντάς τον στην ουσία δεξί του χέρι και υπεύθυνο για την κατασκοπεία των αντιπάλων.
Η φετινή Πόρτο οργιάζει σε Πορτογαλία και Ευρώπη. Εντός των τειχών είναι μια ανάσα από το "νταμπλ" καθώς στο πρωτάθλημα έχει να χάσει από...την προηγούμενη σεζόν βρισκόμενη 19 βαθμούς μπροστά από τη δεύτερη Μπενφίκα ενώ παράλληλα θα αντιμετωπίσει την Γκιμαράες στον τελικό του Κυπέλλου.
Η παρουσία της στο Europa League έχει αφήσει άφωνο και τον πιο απαιτητικό θεατή. Ρολάντο, Γκουαρίν, Χουλκ και Φαλκάο είναι μερικά από τα βασικά γρανάζια στη "φονική" μηχανή του Βίλας-Μπόας και ο τελικός του Δουβλίνου κόντρα στην συμπατριώτισσα Μπράγκα τρανή ευκαιρία για να ανεβάσουν ακόμα πιο πολύ τις μετοχές τους παίχτες και προπονητής.
Το μεγάλο τεστ όμως για το next-best thing στο χώρο της προπονητικής θα έρθει του χρόνου στο Champions League, ωστόσο, με τέτοιους δασκάλους και τόση εμπειρία συσσωρευμένη σε 33 χρόνια ζωής, το μέλλον του ανήκει.
2.Γιούργκεν Κλοπ (Μπορούσια Ντόρτμουντ)
43 αυτος λιγο μεγαλυτερος
Παρατσούκλι Χάρι Πότερ, ανέλαβε τα ηνία τη Μπορούσια από το 2008 και το νεανικό του γκρουπ παιχτών (σχεδόν 23 χρόνια μέσο όρο ηλικίας) βελτιώνεται χρονιά με τη χρονια με πικ φέτος την κατάκτηση σχετικά άνερα του αστειου μεν γερμανικου πρωταθλήματος.
Λάτρης του επιθετικού ποδοσφαίρου και του 4-2-3-1, εμπιστεύεται τους πιτσιρικάδες
Ο Γερμανός τεχνικός έφερε στην επιφάνεια τα ταλέντα των ακαδημιών (Στίπερμαν, Γκέτσε), η μεταγραφική πολιτική έβγαλε λαβράκια (Καγκάβα, Λεβαντόφσκι) και σε συνδυασμό με τους ήδη υπάρχοντες και πεινασμένους για διάκριση Μπάριος, Σαχίν και Χέμελς, το φετινό μείγμα της Μπορούσια ήταν εκρηκτικό. Ο αρχιτέκτων του θριάμβου Γιούργκεν Κλοπ έχει κάθε λόγο να αισθάνεται δικαιωμένος.
3.Βάλτερ Ματσάρι (Νάπολι)
50 ακριβώς δεν τον συμπαθώ εγώ
Η εκπληκτική φετινή χρονιά της Νάπολι αποτελεί το highlight της καριέρας του. Ο 50χρονος Ιταλός έφτασε την ομάδα του για μια περίοδο να διεκδικεί τον τίτλο στα ίσια από το μιλανέζικο ντούο και τους φιλάθλους των "παρτενοπέι" να θυμούνται παλιές ένδοξες μέρες Μαραδόνα.
Η παρέα των Μάτζο, Χάμσικ, Λαβέτσι και Καβάνι ήταν από τις πιο ευχάριστες εκπλήξεις στο ευρωπαϊκό στερέωμα και σίγουρα η αναμενόμενη παρουσία της στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης τη νέα σεζόν θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.
Ο ίδιος ο Ματσάρι πάντως δήλωσε ότι μπορεί να μην παραμείνει στο τιμόνι της Νάπολι και την επόμενη χρονιά, ενώ σενάρια κάνουν λόγο για επαφές τις Γιουβέντους μαζί του με σκοπό να τον πείσει να ανηφορίσει στο Τορίνο.
4.Ρούντι Γκαρσία (Λιλ)
47 ετών
Και μόνο το γεγονός ότι όχι απλώς επανέφερε τους "Λιλουά" στις θέσεις του Champions League, αλλά έχει την ομάδα πρώτη και φαβορί για τον τίτλο του πρωταθλητή τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος, αποδεικνύει ότι ο γεννημένος στη Νιμούρ τεχνικός είναι άξιος διάδοχος του Κλοντ Πιέλ.
Ύστερα από δύο χρονιές στις οποίες η Λιλ βγήκε αμφότερες στην Ευρώπη(οπου για πλάκα πήγαινε για τίτλο αν το χτύπαγε πραγματικά), τη φετινή σεζόν ο σύλλογος από το γαλλικό βορρά έχει βαλθεί να τρελάνει κόσμο.
Η ομάδα του Ρούντι συνεχίζει το επιθετικό της στυλ ποδοσφαίρου (καλύτερη επίθεση πέρσι στη Γαλλία), βρίσκεται στη κορυφή του Σαμπιονά αλλά και στο τελικό του Κυπέλλου.
Και επειδή των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν, η διοίκηση των επίδοξων νταμπλούχων Γαλλίας επέκτεινε προ λίγων εδβομάδων το συμβόλαιο του ταλαντούχου προπονητή μέχρι το 2014.
5.Χουάν Κάρλος Γκαρίδο (Βιγιαρεάλ)
42χρονος τεχνικός είναι γέννημα-θρέμμα Λεβαντίνος και βρισκόταν προηγουμένως στον πάγκο της δεύτερης ομάδας της Βιγιαρεάλ, την οποία και ανέβασε στη Σεγκούντα για πρώτη φορά στην ιστορία της.
Ο Γκαρίδο έκατσε στη καρέκλα του πρώτου προπονητή μετά την αποχώρηση του Ερνέστο Μαλαπέρδε τον Φεβρουάριο του 2010 και πρόλαβε να οδηγήσει το "κίτρινο υποβρύχιο" στην 7η θέση και στην έξοδο στο Europa League, αντικαθιστώντας την Μαγιόρκα που δεν πήρε την άδεια συμμετοχής από την ΟΥΕΦΑ.
Φέτος παρουσίασε ένα γεροδεμένο σύνολο που μόνο αν αυτοκτονήσει θα χάσει την τέταρτη θέση και την έξοδο στα προκριματικά του Champions League, ενώ έφτασε μέχρι και τα ημιτελικά του Europa League αλλά έπεσε πάνω στην "υπερηχητική" Πόρτο και αποκλείστηκε.

Επιτέλους ένα ωραίο άρθρο μοσογράφου που συμφωνώ και εγώ αρκετά. Ειδικά στους 2 πρώτους.

____

Tέλος ο ΑΙΑΝΤΑΣ μετά απο 7 χρόνια(νομιζω) ξαναπήρε τίτλο. Α είδα κ τον τεο γιανσεν της τβεντε ακόμα μια φορά. ΦΕΡΤΕ ΤΟΟΟΟΝ.

αυτα και εις το επανιδείν

DON
16-05-2011, 13:26
" My greatest challenge was knocking Liverpool right off their fucking perch and you can print that. "

Sir Alex Ferguson, Man. United 19th Title. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

http://store.manutd.com/stores/product_images/mufc-93282.jpg?width=180&height=180&quality=95

Σε πονει που οσο παμε κ πληθαινουμε??:p μια χαρα ειναι το νικνειμ σου φιλαρακι,μεινε οπως εισαι(off topic)

http://imageshack.us/m/831/1857/20744719152122894591516.jpg

redfan
16-05-2011, 16:46
http://www.sport24.gr/football/England/ekstra_thesh_sthn_eyrwph_gia_thn_agglia.863406.htm l
αυτο με το fair play εχει καταλαβει κανεις πως δουλευει?και καθε πρωταθλημα εχει ειδικη βαθμολογια?εγω κατι χρονιες που βγαζαμε τον εργοτελη ομαδα fair play θυμαμαι μονο.

lamar
16-05-2011, 16:58
teΛΙΚΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΑΝΤΕΡ17...Την έχει η ψ*λη μααααας τη φωτιάααα γερμανάκια

Εισαι και Ολλανδια??? Παρε μια αποφαση ρε, να ξερω και εγω, γιατι εγω απο οτι ειδες ειμαι ΜΟΝΟ Γερμανια.

Μετα ειχε αδικο που ο αλλος σε ελεγα ετσι οπως δεν θες. Πανηγυριζεις με 235 διαφορετικες ομαδες. Την μια Ισπανια, την αλλη Αργεντινη, τωρα Ολλανδια, αυριο Αγγλια και Ιταλια και μετα Αζερμπαιτζαν.

Διαλεξε μια ομαδα και ελα να τα πουμε...μεχρι τοτε, το ποδοσφαιρο που δεν υπαρχει ειναι μεσα στις τρεις ομαδες σε ολες τις διοργανωσεις σε ολες τις ηλικιες διεθνως. ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ λεμε....

zouparos
16-05-2011, 17:05
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ...
και λιγο Ολλανδία βάση του πατέρα μου.

Ισπανία ημουν αναγκαστικα αφου έφυγε η Αργεντινή στο μουντιαλ λόγω
1)της μπαρτσελονα που ηταν τα 9/11 της ομαδας
2)οτι επαιζε με εσας στους 4
3)οτι ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ,ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΤΑΝ ΑΠΟ ΘΕΟΥΣ Κ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ αυτα τα αμπαλα ζωα που φοραγανε την φανελα της Ολλανδία να σηκωσουν κουπα όταν το χάσανε οι προηγουμενες ΟΜΑΔΑΡΕΣ
4)επειδη την ειχα παιξει στοιχημα κ αυτη κ τον βίγια.

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, ολλανδία(κυριως για την παλια ομαδα) και φυσικα ΦΟΥΛ ΑΝΤΙΓΕΡΜΑΝΟΣ!

Επίσης, δεν έχω ψάξει το ρόστερ σας αντερ 17. κατι φάτσες που είδα μου μοιάζουν για παιδομάζωμα πάλι:p

lamar
16-05-2011, 17:11
Επίσης, δεν έχω ψάξει το ρόστερ σας αντερ 17. κατι φάτσες που είδα μου μοιάζουν για παιδομάζωμα πάλι:p

Μην ξαναλεμε τα ιδια. Γεννηθηκαν εκει, κανενα παιδομαζωμα...

Ο τερματοφυλακας λεγεται Οδυσσεας Βλαχοδημος. Τι ειναι?

redglove
16-05-2011, 17:36
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ...
και λιγο Ολλανδία βάση του πατέρα μου.

Ισπανία ημουν αναγκαστικα αφου έφυγε η Αργεντινή στο μουντιαλ λόγω
1)της μπαρτσελονα που ηταν τα 9/11 της ομαδας
2)οτι επαιζε με εσας στους 4
3)οτι ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ,ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΤΑΝ ΑΠΟ ΘΕΟΥΣ Κ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ αυτα τα αμπαλα ζωα που φοραγανε την φανελα της Ολλανδία να σηκωσουν κουπα όταν το χάσανε οι προηγουμενες ΟΜΑΔΑΡΕΣ
4)επειδη την ειχα παιξει στοιχημα κ αυτη κ τον βίγια.

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, ολλανδία(κυριως για την παλια ομαδα) και φυσικα ΦΟΥΛ ΑΝΤΙΓΕΡΜΑΝΟΣ!

Επίσης, δεν έχω ψάξει το ρόστερ σας αντερ 17. κατι φάτσες που είδα μου μοιάζουν για παιδομάζωμα πάλι:p

Ζούπαρε, επειδή είμαι και εγώ των ίδιων προτιμήσεων, τότε που αποκλείστηκε από την Ολλανδία η Αργεντινή πώς την πάλεψες; Εγώ δεν ήξερα τι μου γίνεται και ήμουνα και πιτσιρίκι!

zouparos
16-05-2011, 17:40
Μην ξαναλεμε τα ιδια. Γεννηθηκαν εκει, κανενα παιδομαζωμα...
Ο τερματοφυλακας λεγεται Οδυσσεας Βλαχοδημος. Τι ειναι?
O Oδυσσέας Βλαχοδήμος?? Για Κορεάτης μου κανει με τέτοιο όνομα:p

Για να γελασουμε παλι:p
http://www.dfb.de/index.php?id=500117&no_cache=1

Goalkeepers
Odisseas Vlachodimos κορεάτης
+βιλμες γερμαναρας
Defenders
Kaan Ayhan τουρκακι:p
Koray Kacinoglu τουρκακι:p
Noah Korczowski πολωνος:p
Leart Pacarada Nationality:Germany-Kosovo:p
Jeremy Toljan ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟ ΜΑΥΡΙΣΕ ΣΤΟ ΣΟΛΑΡΙΟΥΜ TEZA
http://www.dfb.de/bios/xml/u17m/toljan_jeremy.jpg
Taylor Bayliss άγγλος:(
+3 γερμανους(εκ των οποιων ο γκετνερ ΣΤΟ ΠΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ!! Βασικοτατος στη μπαρτσα ειναι ΑΠΡΟΣΠΕΛΑΣΤΟ ΚΤΗΝΟΣ!!)
Mittelfeld
Emre Can εμρε...γερμανος απ'το αϊβαλί:p
Sven Mende γερμανος λογικα κανονικος
Fabian Schnellhardt ΓΕΡΜΑΝΑΡΑΣ
Robin Yalcin ???(γερμανος λετε αμφιβαλλω εγω)
ΕΠΙΘΕΣΗ
Okan Aydin γερμανός απ'το εσκισεχιρ:p
Erich Berko TEZA:p
http://www.dfb.de/bios/xml/u17m/berko_erich.jpg
Nils Quaschner γερμανος
Patrick Weihrauch γερμανος
Samed Yesil ελα μωρη αρρωστια σαγγαρειε ποταμε:p

ΖΗΤΩΩΩΩΩ ΤΟ ΠΑΙΙΙΙΙΙ
ΖΗΤΩ ΤΟ ΠΑΙΔΟΜΑΖΩΜΑΑΑΑΑ
ΖΗΤΩ ΤΟ ΠΑΙΔΟΜΑΖΩΜΑΑΑΑΑΑΑΑ:p:p:p:p

ΤΟ DNA TOY ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΚΑΝΑ ΞΥΛΟ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΑΣΟΣ. ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.

ΕΠΟΜΕΝΩΣ...ΠΑΙΔΟΜΑΖΩΜΑ:p

υ.γ. εγκεφαλικο ο λαμαρ με την εμπεριστατωμενη έρευνα μου. Απο μικρους θα σας ξεσκεπάζουμε πια :cool::cool:

standby25
16-05-2011, 17:50
Robin Yalcin ???(γερμανος λετε αμφιβαλλω εγω)
γερμανος απο το Γκαλαγουει της Ιρλανδιας απο το σοι της μανας και πατερας με τουρκικο-ρωσικες ριζες γεννημενος στο βλαδιβοστοκ

zouparos
16-05-2011, 17:54
Tι να πω ρε αδερφε σε 3 σάιτς έψαχνα αλλα τα κρύβουν καλά οι άτιμοι:p

lamar
16-05-2011, 18:06
o oδυσσέας Βλαχοδήμος?? Για Κορεάτης μου κανει με τέτοιο όνομα:p

Για να γελασουμε παλι:p
http://www.dfb.de/index.php?id=500117&no_cache=1

υ.γ. εγκεφαλικο ο λαμαρ με την εμπεριστατωμενη έρευνα μου. Απο μικρους θα σας ξεσκεπάζουμε πια :cool::cool:

Κρατα τους αυτους, θα ειναι η επομενη φουρνια που θα σε κανει να αλλαζεις ομαδες σαν τα σωβρακα, ενω εγω ειμαι μαγκας και υποστηριζω μονο μια ομαδα.

Το 2011 Ολλανδια, το 2010 Ισπανια αφου η Αργεντινη - σουσελ, το 2006 Ιταλια αφου παλι Αργεντινη σουσελ, το 2002 θα ησουν Κορεα και σιγουρα Βραζιλια, το 2008 παλι Ισπανια, το 2012 στο γιουρο καποια θα βρεις να παρηγορηθεις...

zouparos
16-05-2011, 18:12
Είδες λοιπόν κύριε ΠΟΥ φτάνεις στο να λες ασυναρτησιες επειδη σε ξεβρακώσαμε(την ομαδα σου εννοω)??

1 ομάδα έχω κ το ξέρεις την Αργεντινή.
Ολλανδία είμαι σχεδόν "αναγκαστικά" για να αποκτουν μεσα μου καποιο ενδιαφερον οι ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Το ότι χάρηκα που το πήρε η Ισπανία γιατι ειχε μέσα 5 παίκτες που γουσταρα(τσαβι,ινιεστα,βιγια,πικε,πουγιολ) ενώ ταυτοχρονα παίζανε ΜΕ ΕΣΑΣ που σας σιχαινομαι και με την Ολλανδία του να πεθανει ο Ντε γιονγκ(τζονι μπι μην απαντησεις ΧΑΧΑΧΑ) σημαίνει πως άλλαξα ομάδα?
Και την Ολλανδία που δεν έχω την ίδια σχέση δεν ειναι γιατι δεν πάει καλά. Είναι γιατι ειχε μαζεψει 30 μαυρους μεσα που γελαγε ο κόσμος.

Υποστήριξε λοιπόν την ΜΙΑ ομάδα που έχει μέσα
ΕΛΛΗΝΕΣ
ΑΛΒΑΝΟΥΣ
ΤΟΥΡΚΟΥΣ
ΚΟΡΕΑΤΕΣ
ΠΟΛΩΝΟΥΣ
ΑΓΓΛΟΥΣ
ΙΡΛΑΝΔΟΥΣ
ΚΟΣΟΒΑΡΟΥΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΥΣ...

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ.
Θα σηκωθεί κάποιος απ'το τάφο του το βλέπω εγώ!!

υ.γ. ΤΟ dna του ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΚΑΝΑ ΞΥΛΟ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΑΣΟΣ. ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.
Φαντάσου να μην ειχατε την οργανωση και την πειθαρχία και τις υποδομές και τα φράγκα... Κάτω απ'την Ελλάδα θα ήσασταν βάση ταλέντου που βγαίνει απ'το dna!!
KOΨΤΕ ΚΑΝΑ ΞΥΛΟ

lamar
16-05-2011, 18:19
υ.γ. ΤΟ dna του ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΚΑΝΑ ΞΥΛΟ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΑΣΟΣ. ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.
Φαντάσου να μην ειχατε την οργανωση και την πειθαρχία και τις υποδομές και τα φράγκα... Κάτω απ'την Ελλάδα θα ήσασταν βάση ταλέντου που βγαίνει απ'το dna!!
KoΨΤΕ ΚΑΝΑ ΞΥΛΟ

Κοβουμε κανα ξυλο και τρια μουντιαλ. Εσεις ρε χορευτες του τανγκο ποσα εχετε???

Ολλανδοι, Ισπανοι και λοιποι καλλιτεχνες του αθληματος ποσα Γιουρο εχετε???

Βιβα ξυλοκοποι με τις κουπες....

zouparos
16-05-2011, 18:27
Είδες που έφτασες παλι??
Να μιλησεις για τις κουπες!

Λες και εγώ σου μίλησα για κούπες.
Για μπάλα σου μίλησα.

Παλιά τουλαχιστον ειχατε μια αξιοπρέπεια. Κατεβάζατε 11 κτηνη ξυλοκόπους και κάνατε ότι δίδαξε ο Ότο. Και φυσικά τα περνατε όλα για έτσι ειναι η μπάλα σ'αυτα τα τουρνουα του ενος μήνα. Η τακτικη θα κερδισει.

Τώρα καταντατε να εχετε αντερ των 17...17 ξένους.
Χώρα με τόσα εκατομμύρια παιδάκια ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ τα παιδιά των ξένων.
Βλάκες ειναι οι προπονητές σας? Σ λέει εδώ είμαστε ξένο dna με γερμανικη οργανωση-πειθαρχια= ΤΕΛΕΙΟ.

έχετε μπασταρδέψει επικίνδυνα απ'το 2002 και μετά, δλδ μια ολοκληρη 10ετια αλλα δε το παραδέχεσαι.
Αλλα παρε κουπα με τα αραπακια να δω μετα πως θα έρθεις να την πανηγυρίσεις:p

y.g. ακου μουσική ρε. Λες και βγαινουνε τα τανκς αχαχαχα. Θα υπηρχε σε βιντεο του μαραντονα ακομα κ πελε γκαριτσα κ σια ποτέ τέτοια μουσική??? ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
http://www.youtube.com/watch?v=1DBqE--j_tE

Απ'τον γκερντ μουλερ στον ποντόλσκι και στον ασαμοα...
ΚΟΨΤΕ ΞΥΛΑΑΑ ΟΕ ΟΕ ΟΕ:p

lamar
16-05-2011, 18:35
Είδες που έφτασες παλι??
Να μιλησεις για τις κουπες!

Λες και εγώ σου μίλησα για κούπες.
Για μπάλα σου μίλησα.

Παλιά τουλαχιστον ειχατε μια αξιοπρέπεια. Κατεβάζατε 11 κτηνη ξυλοκόπους και κάνατε ότι δίδαξε ο Ότο. Και φυσικά τα περνατε όλα για έτσι ειναι η μπάλα σ'αυτα τα τουρνουα του ενος μήνα. Η τακτικη θα κερδισει.

Τώρα καταντατε να εχετε αντερ των 17...17 ξένους.
Χώρα με τόσα εκατομμύρια παιδάκια ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ τα παιδιά των ξένων.
Βλάκες ειναι οι προπονητές σας? Σ λέει εδώ είμαστε ξένο dna με γερμανικη οργανωση-πειθαρχια= ΤΕΛΕΙΟ.

έχετε μπασταρδέψει επικίνδυνα απ'το 2002 και μετά, δλδ μια ολοκληρη 10ετια αλλα δε το παραδέχεσαι.
Αλλα παρε κουπα με τα αραπακια να δω μετα πως θα έρθεις να την πανηγυρίσεις:p

y.g. ακου μουσική ρε. Λες και βγαινουνε τα τανκς αχαχαχα. Θα υπηρχε σε βιντεο του μαραντονα γκαριτσα κ σια ποτέ τέτοια μουσική??? ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
http://www.youtube.com/watch?v=1dbqe--j_te

Απ'τον γκερντ μουλερ στον ποντόλσκι και στον ασαμοα...
ΚΟΨΤΕ ΞΥΛΑΑΑ ΟΕ ΟΕ ΟΕ:p

Να μιλησω για μπαλα με ποιον? Με σενα? Αντε.

Για πες μας, ποιος επαιξε την καλυτερη μπαλα στο μουντιαλ της Αφρικης?

Την Γερμανια του 90 την εχεις δει, εστω και σε βιντεακια?

Την Γερμανια του 1974 την εχεις δει ποτε? Ναι σε εκεινο τον τελικο λεω που προηγηθηκε η Ολλανδια στο πρωτο λεπτο, μετα εφαγε δυο και ακυρωσαν και ενα γκολ του Μιλερ που καλυπτοταν γυρω στα δυο μιλια.

Την Γερμανια του 1996 την ειχες δει?

Πως γινεται οι ξυλοκοποι να εχουν δυο απο τους τρεις πρωτους σκορερ ολων των εποχων στα μουντιαλ?

Και επαναλαμβανω 3 Μουντιαλ 3 Γιουρο. Καλλιτεχνες ποσα?

Στο ξαναπα και στο ξαναλεω. Οταν ασχολουμαι με κατι ασχολουμαι, δεν κανω πλακα.
Μην συνεχιζεις να εκτιθεσαι λοιπον, γιατι αν σου πω παικτες που εχει βγαλει το Γερμανικο ποδοσφαιρο θα κρυφτεις για κανα μηνα....

zouparos
16-05-2011, 18:44
O σκόρερ ξέρει μπάλα?
Δλδ ο σισε ξέρει μπάλα?? Ο τσικαριτας ξέρει μπάλα?? Ο κλόζε ξέρει την μπαλάρα αναλογικά με το πόσο γκολτζης ειναι??
Άλλο σκορερ άλλο μπάλα!!
Για σκορερ λες.

Στο μουντιαλ της Αφρικής δεν κατεβηκε Γερμανία. μια μεικτη κατεβηκε όπως και όλες οι ομάδες σας όπως αποδειχτηκε και σήμερα μέχρι και αντερ14.

Ξαναχρησιμοποιεις παλι τους τιτλους. Πάμε παλι.
ΣΤΑ @@ ΜΟΥ ΟΙ ΤΙΤΛΟΙ. ΣΤΑ Α-Ρ-Χ-Ι-Δ-Ι-Α μου.

Γράφεις εμεις 3 οι καλλιτεχνες πόσα. Εννοώντας πως εμεις ξερουμε μπαλα και ανεκαθεν ημασταν μπαλαδοροι.
Χρησιμοποιώντας ΑΠΟΛΥΤΑ και ΜΟΝΟ το επιχειρημα σου ειμαι σε μια ώρα στο σπίτι σου και σου λέω
Ο ΦΩΤΣΗΣ ΛΑΜΑΡ 3 ΕΥΡΩΛΙΓΚΕΣ. Ο ΠΕΡΠΕΡΟΓΛΟΥ 2. Ο ΓΚΑΛΗΣ ΚΑΜΜΙΑ!!! Που ειναι ρε λαμαρ ο καλλιτεχνης???
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΥ ΛΕΣ!!! ΑΥΤΟ ακριβως το επιχειρημα χρησιμοποιεις!!! Επιχειρημα για σφαλιαρες όπως απεδειξα με το μπασκετικο επιχειρημα.

Θα μου συγκρινεις τη μπαλα των Ολλανδων με των τσουρουκιων.

Όσο για το παρελθον, έγραψα πως ειχατε μια αξιοπρέπεια. Δεν κατεβάζατε μεικτη Ευρώπης,Ασίας και Αφρικής.
Πως γινεται να κοροϊδεύεις τη Ματσεστερ ενώ εσεις εδώ και 10 χρόνια κανετε ΤΟ ΙΔΙΟ μεσα στο γήπεδο??

Φυσικα και λόγω ηλικιας εχεις δει περισσοτερη Γερμανια αν αυτο σε απασχολει. Αλλα μην μου ξαναμιλησεις για κούπες.

Ωραία πόσταρε μου ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΠΑΛΑΔΟΡΟΥΣ γερμανούς,περιμενω. Μπαλαδόρους όμως. Όχι να μου βαλεις γερμανους σισσεδες ενταξει?

υ.γ. πειραχτηκες για το ξεβρακωμα της αντερ17 κανει μπαμ:p

TeΛΟΣ...αν θες...

βρες μου 1 ΧΩΡΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ εκτος της συγγενους σας Ιταλίας(που έβγαλε όμως και 7-8 μπαλαδόρους πραγματικους σε αντιθεση με εσας) που οι πιο πασίγνωστοι παίκτες της παγκόσμια να είναι
ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ Ή ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ...

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

edit...τέλος λέω πως ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΕΩ. Κ αποδεικνυεται απο παντου. Απ'το οτι ενα τουρκακι(οζιλ) εκανε μια χωρα τοσο εκατομμυριων να παιξει το καλυτερο ποδοσφαιρο της εδώ και 15!!!! ΧΡΟΝΙΑ, πως βγαινει στο εγχωριο πρωταθλημα 1ος σκορερ ο φανης ο γκεκας του ελ πασο, στο οτι η ομαδα σας αντερ17 εχει στελεχωθεί με κάθε καρυδιάς καρύδι,οτι οτι οτι οτι

ΑΥΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΕΜΨΥΧΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ ΑΠΟ ΞΕΝΑ...ΧΕΡΙΑ

lamar
16-05-2011, 19:02
Γκιντερ Νετσερ. Στεφαν Εφενμπεργκ, Φραντς Μπεκενπαουερ, Ματιας Ζαμερ, Καρλ Χαιντς Ρουμενιγκε, Λοταρ Ματεους, Βολφγκαν Οβερατ.

Δεν σου εχω βαλει ουτε εναν σεντερ φορ.

Μην συγκρινεις αχλαδια με σπανακια.

Τωρα δεν μιλαμε για διασυλλογικες διοργανωσεις αλλα για εθνικες.

Οι ξυλοκοποι μαζεμενοι εχουν παρει τρια μουντιαλ και τρια γιουρο. Οι καλλιτεχνες μαζεμενοι με την εθνικη τους τι εκαναν? Εκει που δεν εχει μετεγγραφες κτλ. Με ΕΘΝΙΚΕΣ ζουπακο.

Δεν απαντησες ομως, ΠΟΙΟΣ επαιξε την καλυτερη μπαλα στην Αφρικη?

Ειναι πολυ ωραια η μπαρουφα, "στα τετοια μου οι τιτλοι". Την λενε ολοι οι loser της υφηλιου....

zouparos
16-05-2011, 19:12
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...
στεφαν εφενμπεργκ και ματεους...αν ειναι αυτοι μπαλαδοροι που τους προλαβα κιολας καταλαβαίνω επίπεδο.
Σα να σου λέει κάποιος πως υπάρχει το σουηδικό ποδόσφαιρο επειδη έχει τον μέλγμπεργκ.ΟΥΧΑΧΑΧΑ

Ρε οι σουηδοί απο θεμα μπάλας οι βίκινγκς που μονο κουπι ξερουν να κανουν, έχουν βγάλει πιο μπαλαδόρους παίκτες.
Σου ειπα δεν με απασχολουν οι θέσεις.
Σου ειπα να βαλεις μπαλαδορους από τερμα μέχρι επίθεση.
Απλα να μην μου βαλει γκολτζιδες οτι ντε κ καλα ξερουν μπαλα.

Αυτοι που εβαλες ειναι μεγαλοι παικτες και εγώ θα τους ηθελα στις ομαδες μου αλλά μπάλα...
Πόσο μάλλον οι 2 γενιές απ'το 95 μέχρι τώρα.

Για εθνικές μίλησα.
Ναι μωρέ λουζερ επιχειρημα οι κουπες.
Ενταξει.
Ο αμανατιδης και ο τάσος πάντος ξέρουν περισσοτερη μπάλα απ'το λουτσιανο γκαλετι
και
ο φώτσης περισσότερη απ'το γκάλη.

ΕΊΝΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ. ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΙ ΜΑΓΚΕΣ.

υ.γ. στην αφρικη τη καλυτερη μπαλα την επαιξε ο τουρκος οζιλ και οι φιλοι του εκει οι πολωνοι και οι αφρικανοι οι κεντιραίοι...

Τα λεμε αργοτερα:)

johny b
16-05-2011, 19:31
Ωρέ Ζούπαρε μην παραλογίζεσαι. Μπορεί οι Γερμανοί να είναι κατά παράδοση αθλητική, πειθαρχημένη και αμυντικογενής ομάδα αλλά από άποψη τεχνικών παιχτών ιστορικά υστερούν μόνο έναντι Βραζιλίας να σου βάλω κι Αργεντινής και Ιταλίας. Λέμε για τους κορυφαίους τώρα, όχι το στυλ ποδοσφαίρου.
Ο Μπράϊτνερ κι ο Μπρέμε είναι χαλαρά μέσα στην 10δα των πιο τεχνικών μπακ όλων των εποχών. Ο Μπεκεμπάουερ είναι ο πιο τεχνικός λίμπερο όλων των εποχών κι ο Ζάμερ μέσα στην πεντάδα. Ο Κλίνσμαν είναι απ'τα πιο τεχνικά φορ αυτού του επιπέδου που έχουν περάσει. Ο Ματέους ήταν σούπερ τεχνικός παίχτης με ντρίμπλα, σουτ, κοντρολάρισμα, ταχύτητα. Η ομάδα του 74 ήταν τόσο ποιοτική που μπόρεσε να το πάρει απέναντι στην Ολλανδία του Κρόϋφ χωρίς τον πιο προικισμένο τεχνικά Γερμανό έβερ το Νέτσερ. Η ομάδα του 90 ήταν χάρμα οφθαλμών και πιο ολοκληρωμένη και τεχνική ακόμα κι απ'την Ολλανδία των Φαν Μπάστεν και λοιπών. Απλά οι Γερμανοί κατάφερναν λόγω προσωπικότητας και τακτικής να προχωράνε ακόμα κι όταν δεν είχαν πολύ ταλέντο ή απέναντι σε καλύτερες ομάδες.

zouparos
16-05-2011, 20:19
Ωρέ Ζούπαρε μην παραλογίζεσαι. Μπορεί οι Γερμανοί να είναι κατά παράδοση αθλητική, πειθαρχημένη και αμυντικογενής ομάδα αλλά από άποψη τεχνικών παιχτών ιστορικά υστερούν μόνο έναντι Βραζιλίας να σου βάλω κι Αργεντινής και Ιταλίας. Λέμε για τους κορυφαίους τώρα, όχι το στυλ ποδοσφαίρου.
Ο Μπράϊτνερ κι ο Μπρέμε είναι χαλαρά μέσα στην 10δα των πιο τεχνικών μπακ όλων των εποχών. Ο Μπεκεμπάουερ είναι ο πιο τεχνικός λίμπερο όλων των εποχών κι ο Ζάμερ μέσα στην πεντάδα. Ο Κλίνσμαν είναι απ'τα πιο τεχνικά φορ αυτού του επιπέδου που έχουν περάσει. Ο Ματέους ήταν σούπερ τεχνικός παίχτης με ντρίμπλα, σουτ, κοντρολάρισμα, ταχύτητα. Η ομάδα του 74 ήταν τόσο ποιοτική που μπόρεσε να το πάρει απέναντι στην Ολλανδία του Κρόϋφ χωρίς τον πιο προικισμένο τεχνικά Γερμανό έβερ το Νέτσερ. Η ομάδα του 90 ήταν χάρμα οφθαλμών και πιο ολοκληρωμένη και τεχνική ακόμα κι απ'την Ολλανδία των Φαν Μπάστεν και λοιπών. Απλά οι Γερμανοί κατάφερναν λόγω προσωπικότητας και τακτικής να προχωράνε ακόμα κι όταν δεν είχαν πολύ ταλέντο ή απέναντι σε καλύτερες ομάδες.

Aδερφέ μου άρχισα την κουβέντα στην πλάκα για να τον πειράξω και μετά απο ερώτηση του πιστεύω πως ξεβρακώθηκε η Γερμανική τακτική μετά το 2000 και το τέλος ΟΛΩΝ των μεγάλων Γερμανών παικτών(μεγαλων λόγω προσφοράς,@@,θέλησης κτλ οχι λόγω μπάλας)
Φυσικά και δεν ειπα πως δεν υπήρχε ποτέ. Τώρα δεν υπάρχει!

Μου αναφέρεις 5-6 ονόματα. Και μου λες πως ειναι μόνο κάτω απ'την Αργεντική και την Βραζιλία αντε και Ιταλία. Ε συγγνώμη ρε τζόνι μου. Κράτος με τόσα εκατομμύρια κόσμο που θα έπρεπε να είναι? Κάτω απ'τη Βενεζουέλα,την Ελλάδα,την Δανία και την Ιαπωνία?? Αυτό δε σημαινει κάτι. Την κρίνω βάση του τοπ επιπεδου και βάση των τοπ τίτλων της.
Μετα λες ειναι στο τοπ των πιο τεχνικών μπακ. Συμφωνω. εδω ομως λεμε για γενικά. Τι να κανω ρε αδερφε δεν μ'αρεσουν ειλικρινα. Κ ο κλισμαν να φυγουμε απ'τα μπακ εμενα δεν μ'αρεσε. Δεν ηταν μπαλαδορος απιστευτος.

Δεν έσβησα παλιές ομάδες. Σβήνω το τωρινό γερμανικό ποδοσφαιρο.
Διαφωνεις πως μετα τα 00'ς οι γερμανοί έχουν ψιλιαστεί τη δουλεία και κάνουν πραγματικά παιδομάζωμα??
Αυτο δεν ειναι ενα μπασταρδεμα? Δεν χαλάει κατα πολύ το νόημα των μουντιαλ-γιουρο κτλ?
Δε μιλάμε να τονίσω για το αν νιώθουν τα παιδιά τα νεαρά Γερμανοί κτλ. Καλά κανουν κ εγώ μαζί τους. Η Γερμανία τα προσέχει,αυτη τους έχει δώσει αρχες καλα κάνουν. Για ποδοσφαιρικο dna μιλάω. Εντάξει η κάθε χώρα έχει κάνει 1-2-3-4 τέτοιες μπινιές αλλά εδώ μιλάμε για πρακτική.
Δες την αντερ17 τους ρε αδερφε τζονι

johny b
17-05-2011, 00:21
aδερφέ μου άρχισα την κουβέντα στην πλάκα για να τον πειράξω και μετά απο ερώτηση του πιστεύω πως ξεβρακώθηκε η Γερμανική τακτική μετά το 2000 και το τέλος ΟΛΩΝ των μεγάλων Γερμανών παικτών(μεγαλων λόγω προσφοράς,@@,θέλησης κτλ οχι λόγω μπάλας)
Φυσικά και δεν ειπα πως δεν υπήρχε ποτέ. Τώρα δεν υπάρχει!

Μου αναφέρεις 5-6 ονόματα. Και μου λες πως ειναι μόνο κάτω απ'την Αργεντική και την Βραζιλία αντε και Ιταλία. Ε συγγνώμη ρε τζόνι μου. Κράτος με τόσα εκατομμύρια κόσμο που θα έπρεπε να είναι? Κάτω απ'τη Βενεζουέλα,την Ελλάδα,την Δανία και την Ιαπωνία?? Αυτό δε σημαινει κάτι. Την κρίνω βάση του τοπ επιπεδου και βάση των τοπ τίτλων της.
Μετα λες ειναι στο τοπ των πιο τεχνικών μπακ. Συμφωνω. εδω ομως λεμε για γενικά. Τι να κανω ρε αδερφε δεν μ'αρεσουν ειλικρινα. Κ ο κλισμαν να φυγουμε απ'τα μπακ εμενα δεν μ'αρεσε. Δεν ηταν μπαλαδορος απιστευτος.

Δεν έσβησα παλιές ομάδες. Σβήνω το τωρινό γερμανικό ποδοσφαιρο.
Διαφωνεις πως μετα τα 00'ς οι γερμανοί έχουν ψιλιαστεί τη δουλεία και κάνουν πραγματικά παιδομάζωμα??
Αυτο δεν ειναι ενα μπασταρδεμα? Δεν χαλάει κατα πολύ το νόημα των μουντιαλ-γιουρο κτλ?
Δε μιλάμε να τονίσω για το αν νιώθουν τα παιδιά τα νεαρά Γερμανοί κτλ. Καλά κανουν κ εγώ μαζί τους. Η Γερμανία τα προσέχει,αυτη τους έχει δώσει αρχες καλα κάνουν. Για ποδοσφαιρικο dna μιλάω. Εντάξει η κάθε χώρα έχει κάνει 1-2-3-4 τέτοιες μπινιές αλλά εδώ μιλάμε για πρακτική.
Δες την αντερ17 τους ρε αδερφε τζονι

Λοιπόν στα τελευταία θα συμφωνήσω. Κι εγώ Μουντιάλ με Νατουραλιζέ δε γουστάρω αλλά οι εποχές αλλάζουν. Eδώ ο Χίτλερ κι ο Ναπολέων κι ο Στάλιν δεν ήταν Γερμανός και Γάλλος και Ρώσος στον Οζίλ θα κολλήσουμε που μεγάλωσε και στη Γερμανία. Και ισχύει ότι η τελευταία τεχνικά ταλαντούχα ομάδα της Γερμανίας έπαιξε στο Γιούρο 96. Αλλά παρόλο το απίστευτο βύθισμα ταλέντου, εν σχέσει με την υπερταλαντούχα ομάδα του 90, κατάφεραν να πάνε σε έναν τελικό και δύο ημιτελικούς Μουντιάλ την τελευταία 10τία. Κι αυτό δείχνει προσωπικότητα που είναι το χαρακτηριστικότερο στοιχείο αυτής της Εθνικής διαχρονικά. Πλην Βραζιλίας, Αργεντινής, Ισπανίας εγώ στις παραδοσιακές δυνάμεις βλέπω έλειμμα ταλέντου σε σχέση με το παρελθόν πάντως. Δεν είναι Γερμανικό φαινόμενο. Και μην πας μακριά. Χαφ όπως ο Χαντζίδης κι ο Κωφίδης ή ακόμα κι ο Κοπιτσής ή ο Σαββίδης σήμερα θα εθεωρούντο βιρτουόζοι σολίστες. Έχει πέσει το τεχνικό επίπεδο γενικώς.
Πάντως από το 66 ως το 96 οι Γερμανοί υπήρξαν το διαχρονικότερο φόβητρο και ειδικά 78-92 τρόμαζαν περισσότερο κι απ'τα ΕΣ ΕΣ. Xαλύβδινες ομάδες.
Ο Κλίνσμαν ήταν πολύ ωραίος παίχτης. Ταχύς με άριστο κοντρόλ και εκτελέσεις τεχνικές κι ακροβατικές. Ειδικά το εξωτερικό στο γάμα στο Γιούρο 96 είναι 100% κλάση.

zouparos
17-05-2011, 00:28
Δες την Ιταλία πριν 10 χρόνια και δες την τώρα. Ότι χαρακτηριστικότερο.
Εγώ στα άλλα θα συμφωνησω έτσι γενικά και αόριστα εκτος απ'τον κλινζμαν. Δεν τον αμφισβητω εμενα δεν μ'αρεσει. (γκολαρα η τοτε σε ολα τα χαιλαϊτσ του αυτο το γκολ εβλεπα απο μικρος)

lamar
17-05-2011, 10:35
Ο Κλίνσμαν ήταν πολύ ωραίος παίχτης. Ταχύς με άριστο κοντρόλ και εκτελέσεις τεχνικές κι ακροβατικές. Ειδικά το εξωτερικό στο γάμα στο Γιούρο 96 είναι 100% κλάση.

Χαχαχ, με Γιαννη Αργυριου να λεει " Και τωρα αντε πιαστον κυριε Νικιφοροφ".

DON
17-05-2011, 14:54
Υποστήριξε λοιπόν την ΜΙΑ ομάδα που έχει μέσα
ΕΛΛΗΝΕΣ
ΑΛΒΑΝΟΥΣ
ΤΟΥΡΚΟΥΣ
ΚΟΡΕΑΤΕΣ
ΠΟΛΩΝΟΥΣ
ΑΓΓΛΟΥΣ
ΙΡΛΑΝΔΟΥΣ
ΚΟΣΟΒΑΡΟΥΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΥΣ...

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ.
Θα σηκωθεί κάποιος απ'το τάφο του το βλέπω εγώ!!

υ.γ. ΤΟ dna του ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΚΑΝΑ ΞΥΛΟ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΑΣΟΣ. ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.
Φαντάσου να μην ειχατε την οργανωση και την πειθαρχία και τις υποδομές και τα φράγκα... Κάτω απ'την Ελλάδα θα ήσασταν βάση ταλέντου που βγαίνει απ'το dna!!
KOΨΤΕ ΚΑΝΑ ΞΥΛΟ

Eπειδή το λες και το ξαναλές...

ΜΙΣΩ το Γερμανικό ποδόσφαιρο ρε Ζουπάκο και ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ότι είμαι ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΜΕΧΡΙ ΘΑΝΑΤΟΥ αλλά ρε Ζουπάκο όταν οι Γερμανοί βγάζανε τον Franz Beckenbauer το ΠΡΩΤΟ παίκτη στην ιστορία που παίζει σέντερ μπακ, αμ. χαφ, κεντρικό χαφ, επιτελικό χαφ, σέντερ φορ με την ίδια αρτιότητα και ευκολία και ουσιαστικά ΟΡΙΣΕ τον όρο ΛΙΜΠΕΡΟ

tXlx-aWyR1U

η Αργεντινή δεν είχε δει Ντιέγκο...Με τον ΚΕΜΠΕΣ έπαιζε...Τον έχεις δει τον ΚΕΜΠΕΣ να παίζει μπάλα ρε Ζουπάκο? Ο Κωσταντίνου είναι τεχνίτης μπροστά του...Είσαι και ισπανία πανάθεμα σε...ΠΟΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ρε ζουπάκο...Πες μου ρε ζουπάκο η Ισπανία που γουστάρεις όπως λες τι παίκτες έχει βγάλει...για πε...

Η χώρα που έβγαλε τον ΚΛΙΝΣΜΑΝ, τον ΜΑΤΕΟΥΣ, τον ΜΠΑΛΑΚ, τον ΦΟΓΚΣ, τον ΜΑΙΕΡ, τον ΡΟΥΜΕΝΙΓΚΕ, τον ΦΕΛΕΡ, τον ΕΦΕΜΝΠΕΡΓΚ, τον ΜΠΡΕΜΕ, τον ΚΑΝ, τον ΟΒΕΡΑΤ, τον ΜΙΛΕΡ είναι ΝΤΡΟΠΗ να λες ότι είναι μόνο για να κόβουν ξύλα...Μιλάμε ότι καλύτερα να μιλάς για την όπερα, πιο πιθανό είναι να ξέρεις κάτι!

Όσο για τις εθνικότητες που λες...ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ξαναλέω ότι είμαι αργεντινή...Αλλά να με πείσεις ότι η αργεντινή η χώρα που ΠΡΩΤΗ σε μετανάστες στην λατινική αμερική δεν έχει προσμίξεις ε ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ρε Ζουπάκο...Μάλλον ο παππούς του Javier Zanetti γεννήθηκε στο Μπουένος Άιρες ε?

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...
στεφαν εφενμπεργκ και ματεους...αν ειναι αυτοι μπαλαδοροι που τους προλαβα κιολας καταλαβαίνω επίπεδο.
Σα να σου λέει κάποιος πως υπάρχει το σουηδικό ποδόσφαιρο επειδη έχει τον μέλγμπεργκ.ΟΥΧΑΧΑΧΑ

Αυτοι που εβαλες ειναι μεγαλοι παικτες και εγώ θα τους ηθελα στις ομαδες μου αλλά μπάλα...


ΑΠΑΝΤΑΩ ΠΡΟΣ ΤΟΝ LAMAR.

γιατί ασχολείσαι ρε LAMAR. ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΦΙΛΕ.

Σύγκρινε το παλικάρι τον ΕΦΕΝΜΠΕΡΓΚ

RjvS0AsUtnY

και τον ΜΑΤΕΟΥΣ

l4y_e6JPeNk

με τον Όλοφ τον Μέλμπεργκ και μάλιστα είπε πως αν αυτοί που είπες είναι μπαλαδόρο ααα κατάλαβε...Ε μάλλον θεωρεί τον ΜΠΟΥΣΚΕΤΣ καλύτερο τους ρε LAMAR. ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΑΝΤΑΣ!!!ΜΑΚΑΚΑ!!!

Του έγραψες τον ΟΒΕΡΑΤ, ένα απο τα μεγαλύτερα χαφ όλων των εποχών, απο τους 5 καλύτερους αριστεροπόδαρους ever ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΟΒΕΡΑΤ ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΛ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ!!!

ΣΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ 100 ΦΟΡΕΣ. ΕΙΣΑΙ ΜΑΚΑΚΑΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ.

Overath...ΟΧΙ δεν είναι μέταλ συγκρότημα.

pirq1iDnp_o

tc-g6
17-05-2011, 15:17
οι αργεντινοι παντως εχουν πραγματι τις λιγοτερες προσμηξεις με τον ντοπιο πληθυσμο και τους εξ αφρικης δουλους των πλουσιων... :)

8rilos!!!
17-05-2011, 15:23
Franz Beckenbauer

ποιος beckenbauer να ουμ; αυτος που ξεφτιλισε ο δεληκαρος μεσα στο μοναχο; :p

υ.γ τον ΜΠΡΑΙΤΝΕΡ ξεχνατε ολοι και εκενυριζομαι...:p

standby25
17-05-2011, 15:24
Η χώρα που έβγαλε τον ΚΛΙΝΣΜΑΝ, τον ΜΑΤΕΟΥΣ, τον ΜΠΑΛΑΚ, τον ΦΟΓΚΣ, τον ΜΑΙΕΡ, τον ΡΟΥΜΕΝΙΓΚΕ, τον ΦΕΛΕΡ, τον ΕΦΕΜΝΠΕΡΓΚ, τον ΜΠΡΕΜΕ, τον ΚΑΝ, τον ΟΒΕΡΑΤ, τον ΜΙΛΕΡ είναι ΝΤΡΟΠΗ να λες ότι είναι μόνο για να κόβουν ξύλα...Μιλάμε ότι καλύτερα να μιλάς για την όπερα, πιο πιθανό είναι να ξέρεις κάτι!


ξεχνας τον πιο psycho underated παιχτη,Μαριο Μπασλερ,μεγαλη καψουρα!

DON
17-05-2011, 15:42
Ρε παιδιά έκανα ένα απλό brainstorm!Άν ανοίξω wikipedia αφήστε το...και μπάσλερ ο ΤΡΕΛΟΣ και μπράιτνερ...ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΞΥΛΑ...

8rilos!!!
17-05-2011, 15:50
Ρε παιδιά έκανα ένα απλό brainstorm!Άν ανοίξω wikipedia αφήστε το...και μπάσλερ ο ΤΡΕΛΟΣ και μπράιτνερ...ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΞΥΛΑ...

χαχαχα οταν μιλαμε για ενα απο τα καλυτερα αριστερα μπακ της ιστοριας του ποδοσφαιρου δεν εχει brainstorm κλπ κλπ...
ερωτηση προς λαμαρ ή οποιος αλλος ξερει ας απαντησει: ενα εξτρεμ που επαιζε μαζι με τον ρουμενινγκε μου φαινεται πως τον ελεγαν γιατι εχω κολλησει ασχημα και δεν θυμαμαι...

lamar
17-05-2011, 15:50
Ρε παιδιά έκανα ένα απλό brainstorm!Άν ανοίξω wikipedia αφήστε το...και μπάσλερ ο ΤΡΕΛΟΣ και μπράιτνερ...ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΞΥΛΑ...

Ρε συ σταματα...Σε λιγο θα φανεις πιο Γερμανια και απο μενα.....

zouparos
17-05-2011, 15:50
"ΜΙΣΩ το Γερμανικό ποδόσφαιρο ρε Ζουπάκο και ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ότι είμαι ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΜΕΧΡΙ ΘΑΝΑΤΟΥ αλλά ρε Ζουπάκο όταν οι Γερμανοί βγάζανε τον Franz Beckenbauer το ΠΡΩΤΟ παίκτη στην ιστορία που παίζει σέντερ μπακ, αμ. χαφ, κεντρικό χαφ, επιτελικό χαφ, σέντερ φορ με την ίδια αρτιότητα και ευκολία και ουσιαστικά ΟΡΙΣΕ τον όρο ΛΙΜΠΕΡΟ"

Όσο μισείς και την Ρεαλ Μαδρίτης. Άσε ρε τις δηλώσεις.
Πάμε στον μπεκενμπάουερ...Άλλο γιγαντια προσωπικότητα,άλλο γιγάντια θέληση,άλλο γιγάντια προσφορά,άλλο ότι δημιουργηθηκε για αυτον η θέση του λίμπερο,άλλο η ικανότητα να παίζει σε διαφορετικές θέσεις ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΜΠΑΛΑ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΛΑΔΟΡΟΣ...ΔΕΝ ήξερε μπάλα και δεν ήτανε μπαλαδόρος.
Δεν μίλαγε στη ΜΠΑΛΑ.
ΑΥΤΑ που γράφεις παραπάνω τα ξέρει ο οποισδήποτε να ασχολείται με το παγκόσμιο ποδόσφαιρο για 10 μέρες.
ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ που έπαιζε σε όλες τις θέσεις. Σου είπα πως δεν θα τον διάλεγα στην ομάδα μου?? Είπα ποτέ αυτό??
Αλλα για μπάλα ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ...
ΣΕ προκαλώ στο βιντεάκι της πλάκας που έβαλες για τον μεγάλο Φ.Μ. να μου δείξεις μια φαση που έχει μέσα που σε μαγεύει!! Μια που δεν μπορεί να την κάνει ένα απλά πολύ καλό χαφ της εποχής τώρα, ο Σνάιντερ πχ που μου αρέσει κιόλας

tXlx-aWyR1U

"η Αργεντινή δεν είχε δει Ντιέγκο...Με τον ΚΕΜΠΕΣ έπαιζε...Τον έχεις δει τον ΚΕΜΠΕΣ να παίζει μπάλα ρε Ζουπάκο? Ο Κωσταντίνου είναι τεχνίτης μπροστά του...Είσαι και ισπανία πανάθεμα σε...ΠΟΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ρε ζουπάκο...Πες μου ρε ζουπάκο η Ισπανία που γουστάρεις όπως λες τι παίκτες έχει βγάλει...για πε..."

Αποδεικνύεις μέρα με την μέρα ΠΟΣΟ ΨΕΥΤΗΣ ΕΙΣΑΙ. ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΓΙΟΥΣΙΕΛΕΙ...Δεν ειπα ΠΟΥΘΕΝΑ πως γουστάρω Ισπανία. Έγραψα αναγκαστικά την υποστήριξα, αναγκαστικά για να έχει κάποιο ενδιαφέρον το μουντιαλ. Λόγω 4 πραγμάτων που τα έγραψα. Επειδη ξερεις να διαβάζεις είσαι ψεύτης.
Στα αρχ**ια μου που δεν τον ειχε βγαλει. ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΕ!! ΤΟ αν έχει βγάλει η Αργεντινή παίκτες σε σχέση με την Γερμανία είναι άλλο ανέκδοτο. Εδώ αρχικά μιλήσαμε για το ΤΩΡΑ.
ΕΓΡΑΨΑ Κ ΓΡΑΦΩ Κ ΘΑ ΤΟ ΓΡΑΦΩ δεν υπάρχει ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Όχι δεν υπήρχε. Αλλα και διαχρονικά μπροστά στο μέγεθος του και στη συλλογή τίτλων που έχει κάνει ΑΤΟΜΙΚΑ κανείς δεν ήξερε την μπάλα που ξέρανε 7-8 συγκεκριμενοι παικτες αλλων εθνικοτητων ανα το πλανητη. ΚΑΝΕΝΑΣ!!!
Το με ποιο έπαιζε για 1 εποχή η Αργεντινή δεν αλλάζει κάτι στην ιστορία. Για την κορυφή μιλάμε όχι για τα σκαλοπάτια.

"Η χώρα που έβγαλε τον ΚΛΙΝΣΜΑΝ, τον ΜΑΤΕΟΥΣ, τον ΜΠΑΛΑΚ, τον ΦΟΓΚΣ, τον ΜΑΙΕΡ, τον ΡΟΥΜΕΝΙΓΚΕ, τον ΦΕΛΕΡ, τον ΕΦΕΜΝΠΕΡΓΚ, τον ΜΠΡΕΜΕ, τον ΚΑΝ, τον ΟΒΕΡΑΤ, τον ΜΙΛΕΡ είναι ΝΤΡΟΠΗ να λες ότι είναι μόνο για να κόβουν ξύλα...Μιλάμε ότι καλύτερα να μιλάς για την όπερα, πιο πιθανό είναι να ξέρεις κάτι!"

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΞΥΛΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ!!!! ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΣΕ προκαλώ βρες μου 5 φάσεις του καθένα ξεχωριστά που έκανε κάτι με την μπάλα που δεν το κάνει ΤΩΡΑ ο σνάιντερ...ΑΝΤΕ ΒΡΕΣ...Ποιος μπάλακ και ποιος εφενμπεργκ κ ποιος όλιβερ καν. Καλά εντάξει οι 2 τελευταιοι ΓΙΓΑΝΤΙΕΣ προσωπικότητες και μεγάλοι παικτες αλλα ειπαμε δεν κρίνω αυτό. ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΕ ΔΗΜΟΤΙΚΟ...ΜΕΓΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ αλλά τίποτα το τρομερό στη μπάλα!!! Ο Μίλερ μεγάλος γκολτζης και παικτης κτλ. ΤΟΝ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ. Ο κλινσμαν ο φελερ κτλ ειπαμε. μεγαλοι παικτες αλλα τπτ το τρομερο ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ.

"Όσο για τις εθνικότητες που λες...ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ξαναλέω ότι είμαι αργεντινή...Αλλά να με πείσεις ότι η αργεντινή η χώρα που ΠΡΩΤΗ σε μετανάστες στην λατινική αμερική δεν έχει προσμίξεις ε ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ρε Ζουπάκο...Μάλλον ο παππούς του Javier Zanetti γεννήθηκε στο Μπουένος Άιρες ε?"

Παιδιά σας το θυμίζει είναι γνωστό,μην το ξεχασετε μ'αυτα που γράφει
ΣΤΑ ΑΡΧ**ΙΑ ΜΟΥ Ο ΖΑΝΕΤΤΙ...ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ...Κ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ, ΒΓΑΛΕ ΤΗ ΨΕΥΤΙΑ Κ ΤΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ απο μέσα σου. Έγραψα όλοι κάνουνε ΜΠΙΝΙΕΣ(1-2-3-4) αλλά την πρακτική που ακολουθουν οι Γερμανοί 15 χρόνια τώρα εγώ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ!!! ΠΟΤΕ!!

Σύγκρινε το παλικάρι τον ΕΦΕΝΜΠΕΡΓΚ

RjvS0AsUtnY

ΔΕΣ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΚΑΝΕΙ!!! ΠΕΣ ΜΟΥ ΡΕ!! ΕΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ!!! ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΤΟΥ ΣΝΑΙΝΤΕΡ ΘΑ ΒΑΛΩ 1000 ΚΛΑΣΕΙΣ ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ ΟΧΙ ΗΓΕΤΙΚΑ

και τον ΜΑΤΕΟΥΣ

l4y_e6JPeNk

ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΕΔΩ...
ΔΕΣ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΚΑΝΕΙ!!! ΠΕΣ ΜΟΥ ΡΕ!! ΕΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ!!! ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΤΟΥ ΣΝΑΙΝΤΕΡ ΘΑ ΒΑΛΩ 1000 ΚΛΑΣΕΙΣ ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ ΟΧΙ ΗΓΕΤΙΚΑ


"με τον Όλοφ τον Μέλμπεργκ και μάλιστα είπε πως αν αυτοί που είπες είναι μπαλαδόρο ααα κατάλαβε..."

Φυσικά... ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ ο λιουνμπερκ πχ!!! ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ δεν τον πιανουν ΠΟΤΕ οι εφενμπεργκ κ οι μπαλακ κ οι κλινζμαν και ο μεταους και ο μπενκενμπαουερ. ΠΟΤΕ. ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ ΠΟΤΕΕΕ

Και τέλος ο Όβερατ. Μπροστά στους άλλους ξυλοκόπους ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ αλλά ΓΙΓΑΝΤΙΟΥΣ παίκτες(οχι ολοι) ειναι μακραν οτι πιο τεχνικο υπάρχει. Ότι πιο μη γερμανικό. Και πάλι όμως αν ειναι αυτος να θεωρείται κορυφή για το γερμανικό ποδσοφαιρο τεχνικα και μπαλαδορικα χαιρετισματα.

ΤΕΛΟΣ, να ξαναπω για οσους διαβαζουν πως αν θελουν να βγαλουν γνωμη να δουν απ'την αρχη τον διαλογο και να μην ξεκινησουν το διάβασμα απ'το ποστ του PROPAGANDON.
Να δουν αν μίλησε για το ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ποδόσφαιρο στο παρελθόν ή για το τώρα, να δουν αν έγραψα πως τους σέβομαι ιστορικά αλλά οχι τώρα πια,να δουν αν εχω γράψει πως στο παρελθον ειχαν μια ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ που τώρα δεν την έχουν πια λόγω του μηδενικου τους ταλέντου κτλ κτλ κτλ
ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ. ΑΠ'την αρχή

υ.γ. ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ DNA EINAI ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΕΙΣ ΚΑΝΑ ΞΥΛΟ ΣΤΑ ΔΑΣΗ.
υ.γ. Υποστηρίζω Αργεντινή αλλά είναι ΜΠΑΣΤΑΡΔΕΜΕΝΟΣ ΛΑΟΣ...Πόσο ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΠΙΑ??? Απ'τους πιο ΜΑΓΚΕΣ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΕΔΟ λαό να τους λες μπάσταρδους για χάρη της ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ.

DON
17-05-2011, 15:54
Ρε συ σταματα...Σε λιγο θα φανεις πιο Γερμανια και απο μενα.....

ρε lamar ΞΕΡΕΙΣ πόσο δεν γουστάρω γερμανία, μας ΚΑΤΑΚΛΕΨΑΤΕ το 1990 το κύπελλο μας, το 2ο του ντιέγκο μου αλλά ρε φίλε ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ

υ.γ. εσύ ζουπάκο περιμένεις να απαντήσω σε αυτό το πράγμα που πόσταρες και στις υποδείξεις τύπου "άσε τις δηλώσεις ρε"??? ρε ζουπάκο, ΤΡΑΒΑ ΣΤΟ MMGO σε παρακαλώ να κοπιάρεις κανα παλικαράκι απο εκεί γιατί δεν σου βγαίνει αυθόρμητα η μαγκιά..οποιοσδήποτε επιμένει να κάνει μαζί σου συζητήσεις τον ΠΑΡΑΚΑΛΩ να διαβάσει τις δηλώσεις σου περι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ και αν θέλει να μιλήσει για μπάλα να διαβάσει αυτό :

ΔΕΝ ήξερε μπάλα και δεν ήτανε μπαλαδόρος.
Δεν μίλαγε στη ΜΠΑΛΑ.

Φυσικά... ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ ο λιουνμπερκ πχ!!! ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ δεν τον πιανουν ΠΟΤΕ οι εφενμπεργκ κ οι μπαλακ κ οι κλινζμαν και ο μεταους και ο μπενκενμπαουερ. ΠΟΤΕ. ΜΠΑΛΑΔΟΡΙΚΑ ΠΟΤΕΕΕ


ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΡΑΝΤΣ ΜΠΕΚΕΝΠΑΟΥΕΡ. Ένα παίκτη που όταν βλέπεις κάποιον τύπου τάσο πάντο να προσπαθεί να περάσει όλη την ομάδα ΑΚΟΜΑ ΛΕΜΕ "σιγά ρε μπεκενπάουερ".

lamar
17-05-2011, 15:59
χαχαχα οταν μιλαμε για ενα απο τα καλυτερα αριστερα μπακ της ιστοριας του ποδοσφαιρου δεν εχει brainstorm κλπ κλπ...
ερωτηση προς λαμαρ ή οποιος αλλος ξερει ας απαντησει: ενα εξτρεμ που επαιζε μαζι με τον ρουμενινγκε μου φαινεται πως τον ελεγαν γιατι εχω κολλησει ασχημα και δεν θυμαμαι...

Το καλυτερο εξτρεμ εκεινης της εποχης ηταν ο παικταρας Πιερ Λιτμπαρσκι, ενας κοντουλης στραβοποδης με λιγη χαιτουλα...

Wfdvj2PC4mI

8rilos!!!
17-05-2011, 16:01
Το καλυτερο εξτρεμ εκεινης της εποχης ηταν ο παικταρας Πιερ Λιτμπαρσκι, ενας κοντουλης στραβοποδης με λιγη χαιτουλα...

wfdvj2pc4mi

αστο καλο ειχα πεθανει να το θυμηθω...το πρωτο που θα σου ελεγα αν μου ζητουσες εξηγησεις θα ηταν οτι ηταν κοντος με μακρυ μαλλι...αν δεν κανω λαθος επαιζαν μαζι με τον ρουμενινγκε στα εξτρεμ...και αν δεν κανω λαθος αυτος ειναι κατι σαν τους μπαλαδορους που ζηταει ο ζουπαρος...

8rilos!!!
17-05-2011, 16:36
http://www.gazzetta.gr/article/item/194636-terastio-kapsoni-mesa-sto-anphild

χαχαχαχαχα απλα no comments...

Airness
17-05-2011, 22:43
Από τον Τύρναβο, στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

http://www.sport-fm.gr/article/476273

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10487&subid=2&pubid=128653669

Airness
21-05-2011, 14:48
To συγκινητικό αντίο του Πίρλο

http://www.contra.gr/Soccer/Italy/SerieA/Milan/324045.html

standby25
22-05-2011, 01:42
μετα απο ενα χιτσκοτικο φιναλε στην λα λιγκα υποβιβαζονται
Λα κορουνια 43
Χερκουλες 36
Αλεμρια 30
οι 2 τελευταιες ειχαν εκτος νυμφωνος 3 αγωνστικες πριν το φιναλε ενω στην τελευταια στροφη επαιζαν 30 αρκετα πιθανα σεναρια για το ποιος θα την παρει την 3η καταδικαστικη θεση ,με φαβορι γιαυτη Σαραγοσα και Λα κουρουνια.Τελικως η Σαραγοσα νικησε σχετικα ευκολα 1-2 την Λεβαντε εκτος εδρας ενω η Λα κουρουνια εχασε στην εδρα της απο την Βαλενθια 0-2,η τραγικη ειρωνια ειναι οτι στο ιδιο γηπεδο πριν 17 χρονια η Ντεπορ χρειαζοταν μονο νικη για την κατακτηση του πρωταθληματος απεναντι στον ιδιο αντιπαλο,ο οποιος οπως και τωρα ηταν αδιαφορος,τελικα το ματς εληξε 1-1 ενω εχασε πεναλτυ η ντεπορ στα τελευταια λεπτα ενω πανηγυριστηκε ''περιεργως'' εξαλλα απο τον jose Luis Gonzales τερματοφυλακα της Βαλενθια(δεν εβγαινε ουτε στο ουεφα εκεινη την σεζον),καταληγοντας η κουπα στην Μπαρτσα που ακολουθουσε κατα ποδας.Υπηρχαν μαλιστα και μομφες απο τους οπαδους και την δοιηκηση της Ντεπορ οτι οι παιχτες της Βαλενθια τα ειχαν ''παρει'' απο Μπαρτσα,ενα ποσο που αναλογουσε 14.000 περιπου ευρο ο παιχτης http://www.deportivo-la-coruna.com/n-news.php?cid=3615
Eλαφρως σοκαριστικo παντως μια ομαδα που μεσουρανουσε τελη 90s αρχες 2000 εχοντας κατακτησει πρωταθλημα,φτανοντας μια ανασα απο τον τελικο του τσαμπιολι με ελκυστικοτατο ποδοσφαιρο,να πεφτει στην σεγκουντα
υ.γ αν κ θαυμασα την τοτε Ντεπορ ποτε μου δεν χωνεψα την ολικη και υποπτη ''καθιζηση'' στο ματς με την Μονακο,τα παντα ειναι δανεικα μαλλον :P

zouparos
23-05-2011, 18:06
ΓΑΡΓΑΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΟΙ ΙΣΛΑΝΔΟΙ, ΟΙ ΙΣΛΑΝΔΕΖΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΣΑΣ...ΚΩΛΟΧΩΡΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ μόνο προβλήματα προκαλείς:mad::mad:

αντε ξαφανηστειτε απ'το χαρτη

TT7
27-05-2011, 21:26
Παλι καλα που τα Ντοπερμαν πηγαν πιο νωρις για να μην μας τα πρηξουν οτι ηταν κουρασμενοι ....Τι λεει πως το βλεπετε το ματς αυριο?

KonTaz
27-05-2011, 21:33
Θα το πάρει η Μπαρτσελόνα αλλά μακάρι να το πάρει η Μαν Γιου

TT7
27-05-2011, 21:37
Θα το πάρει η Μπαρτσελόνα αλλά μακάρι να το πάρει η Μαν Γιου

Και γω αυτο λεω...η λογικη λεει Μπαρτσα και ευκολα..Εκτος και αν βγαλει κανενα λαγο ο Σερ..

zouparos
27-05-2011, 21:40
ποθεν πως ειναι φαβορι η μπαρτσα? σε ενα ματς το ποιος θα κερδισει ειναι καθαρα τυχαιο (δλδ και θεμα μερας) και οχι ποια ειναι η καλυτερη ομαδα απο καθε αποψη...
αυτο ειναι κ το ωραιο στη τελική.

ευτυχως τα ντοπερμαν πηγαν νωρις να αντιμετωπισουν τους αμόλυντους χαχαχααχα

standby25
27-05-2011, 21:44
καλη επιτυχια στην αχωνευτη πλεον Μπαρτσα....αφου βλεπω το ζεστανατε το θεμα :p

lamar
27-05-2011, 21:48
Ειχα καποια χρονια να δω τοσο αδιαφορο τελικο, για μενα. Δεν γουσταρω καμια απο τις δυο ομαδες, αλλα η αντιπαθεια που εχω στην ομαδα του ισλαμαμπαντ, ξεπερναει αυτη για το ΔΗΠΕΘΕ Καταλωνιας.

KonTaz
27-05-2011, 21:54
ποθεν πως ειναι φαβορι η μπαρτσα? σε ενα ματς το ποιος θα κερδισει ειναι καθαρα τυχαιο (δλδ και θεμα μερας) και οχι ποια ειναι η καλυτερη ομαδα απο καθε αποψη...
αυτο ειναι κ το ωραιο στη τελική.

ευτυχως τα ντοπερμαν πηγαν νωρις να αντιμετωπισουν τους αμόλυντους χαχαχααχα

Μην αρχίσεις τις δικαιολογίες από τώρα :D :rolleyes: ;)

TT7
27-05-2011, 22:07
Ισλαμαμπαντ ναι, αλλα τουλαχιστον παιζουν σαν αντρες....Ρουνευ , Γκιγκς κλπ παιζουν σαν αντρες...οχι σαν Μπουσκετς..χαχα..
Το ΔΗΠΕΘΕ Καταλωνιας το κανουν αντιπαθητικο οι παικτες του οχι τοσο η λειτουργια του συλλογου..

redfan
28-05-2011, 04:25
καλη τυχη manu.Τωρα που μαθαμε οτι και ο giggs ειναι γαμιας,δεν φοβαμαστε κανεναν.Φλωροκωλομπαραδες ελληνες ποδοσφαιριστες,ετσι ειναι οι γαμιαδες.Με 2-3 γκομενες και μπαλλα μεχρι τα 37.Οχι μπαλλα μεχρι τα 18.και μολις μαθουμε τι σημαινει τρυπα και κλαμπ και τατουαζ δεν κανουμε ουτε για ball boys.

vargas
28-05-2011, 04:29
BARCA MES QUE UN CLUB....οταν εχεις ζησει σ αυτην την πολη για ενα χρονο εστω κ φοιτητης erasmus καταλαβαινεις το μεγαλειο της ομαδας αυτης. BARCA HASTA LA MUERTE......

Dude
28-05-2011, 04:40
Παίζουν οι 2 καλύτερες ομάδες της χρονιάς, και οι καλύτερες των 2 καλύτερων πρωταθλημάτων, οπότε καλύτερο σερβίρισμα δεν θα μπορούσε να γίνει. Φυσικά και έχει ελπίδες η Μάντσεστερ, αλλά είναι τόσο μεγάλη δύναμη η Μπάρτσα, που όποια ομάδα και να βάλεις δίπλα της, το ενδεχόμενο μη νίκης των Μπλαουγκράνα προκαλεί έκπληξη. Μακάρι πάντως να δούμε γκολ από νωρίς αύριο.

vargas
28-05-2011, 10:15
εννοεις σημερα...

redfan
28-05-2011, 17:02
εννοεις σημερα...
ε αμα δεν πεσεις για υπνο,δεν καταλαβαινεις οτι αλλαξε η μερα,οτι ωρα και να ειναι.Εγω και 7 που κοιμαμαι μετα το nba,ακομα αυριο λεω για το απογευμα!

standby25
28-05-2011, 17:23
θελω να δω τι θα σκαρφιστει ο κωλογερος για αντιμετωπισει τους χαπακομενους,πως θα ντουμπλαρει κ το μεσσι ταυτοχρονα αφου τα χαφ της μαντζεστερ δεν ειναι φημιζονται για την ταχυτητα τους...ο ροουνει προβλεπω να οπισθοχωρησει να πρεσαρει την πρωτη κ δευτερη πασα απο το κεντρο για τα αλλα μονο ο σερ τσιχλας μπορει να ξερει

redfan
28-05-2011, 21:47
xaxaxa βλεπω τον σαντος να τον βαραει τον δημοσιογραφο.Τον εχει πεθανει στην ηλιθια ερωτηση.
Ειναι φαβορι η μπατσελονα?
ειναι καλο να εχεις καλες ακαδημιες?
γυμναζονται πολυ για να αντεχουν 70 ματς?
ποσο κανει 1+1?

Eleni7
28-05-2011, 21:56
Καλο παιχνιδι να χουμε....

kopitis
28-05-2011, 21:58
και του χρόνου θα βλέπουμε τον γαύρο εκεί ;););)

dora7
28-05-2011, 21:59
Καλο παιχνιδι να χουμε....

και να νικήσει η ΜΑΝΤΖΕΣΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

Eleni7
28-05-2011, 22:00
Ο Don που ειναι?Wembley?:p

kopitis
28-05-2011, 22:48
σαν ήταν λίγο offside το γκολ της μαντζεστε..
καλό παιχνιδάκι γενικά... θα βοηθήσει που ισοφάρισε γρήγορα η utd

Eleni7
28-05-2011, 22:51
Ηταν οφσαιντ αλλα κλαιν...Πολυ καλο ρυθμο εχει το παιχνιδι.Καλα την παει την δουλεια η Γιουναιντεντ

lamar
28-05-2011, 22:52
Οχι κλαιν ακριβως. Αν το εβαζε η Μπαρτσελονα, θα σκουζαμε ολοι σαν τα γουρουνια οταν τα σφαζουν, με ηγετη εμενα, για την παραγκα του Πλατινι.

Να τα λεμε ολα...

Eleni7
28-05-2011, 22:56
Δεν διαφωνω,αλλα δυστυχως αυτα γινονται.Οπως πηρε καποια παραπανω σφυριγματακια η Μπαρτσα (ακυρωμενο γκολ Higuain),ετσι ετυχε κ αυτο σημερα.Και αυτος ο Ερναντεζ παιζει μονιμως στο οριο,οποτε λογικο ηταν να "ξεφυγει" καποια φαση απο τον βοηθο (ειμαι Λιβερπουλ σε περιπτωση που πεσετε να με φατε:p)

SuperSayian
28-05-2011, 22:58
Οφ σαιντ ήταν αλλα τεςπα.Εγω περίμενα να καταρεύσει η Μαντζεστε μετά το πρώτο γκολ!

Ο Πέδρο κάπου πριν το 15 και ο Μέσσι κάπου στο 25 έπεσαν εσκεμμένα για πέναλντι ή μου φάνηκε?

Eleni7
28-05-2011, 23:25
Καπουτ....

TT7
28-05-2011, 23:33
Καπουτ ναι...εκανε μαλακια ο Νανι ο μαλακας επρεπε να διωξει με μια την μπαλα αλλα την εχει πατησει η Μπαρτσα τι να λεμε..

Απλα ειναι πολυ φρεσκοι ρε παιδι μου...πανε πρωτοι στην μπαλα με πολλες δυναμεις...

Eleni7
28-05-2011, 23:45
Σιγουρα ειναι πολυ πιο φρεσκοι.Φαινεται καθαρα.Και ειναι κ λογικο.Η Γιουναιτεντ ερχεται απο ενα πρωταθλημα που πεφτουν κορμια επι 38 αγωνιστικες.Η Μπαρτσα παλι,φετος εκανε περιπατο.Το Ισπανικο εκει που ηταν τοπ,εχει καταντησει χειροτερο κ απο το ελληνικο (που λεει ο λογος).Εχουν πεσει πολυ οι ομαδες τους (περα απο Μπαρτσα-Ρεαλ) με αποτελεσμα ,για να παρεις τιτλο, να μην απαιτειται ιδια ενεργεια με την Πρεμιερ Λιγκ

μιγάδας
29-05-2011, 00:11
νταξει, καλη ομαδα τελικα η μπαρτσα

johny b
29-05-2011, 00:13
Καλό ματσάκι. Έπαιξε για να κερδίσει η Μάντσεστερ. Γι'αυτό με τη φρεσκάδα δε συμφωνώ. Απλά πιέσανε σαν τρελοί για ένα ημίχρονο και σκάσανε. Κι ωραία μονομαχία δυο μπαιχταράδων.

Eleni7
29-05-2011, 00:19
Κ εγω χαρηκα που η Μαντσεστερ επαιξε στα ισια κ δεν ταμπουρωθηκε.Γι αυτο κ ειδαμε ωραιο ματς

dora7
29-05-2011, 00:22
γουσταρω και μπαρτσα αλλα σήμερα ήθελα Μαντσεστερ...δεν ειμαι λοιπον οσο απογοητευμενη περιμενα οτι θα ειμαι.. παντως ειδαμε ωραίο παιχνίδι χωρίς ταμπούρια και σκοπιμότητες κι αυτο είναι το μεγαλο κέρδος απόψε....

DON
29-05-2011, 00:26
Μεγάλα λάθη τακτικής απο τον Σερ ρε γαμώτο.....Αλλά ομολογώ πως σήμερα η Μπάρτσα ειδικά μεταξύ 45-65.70 ήτανε ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ. ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥΣ!

KingJames
29-05-2011, 00:27
Δονακο είδες το πανό που σηκώθηκε ?

johny b
29-05-2011, 00:28
Ti να κάνει ο Σερ? Να αναπαραστήσει τη μάχη των οχυρών της Ρεάλ? Κατέβηκε και με ωραίο αγγλικό χαρακτήρα πήγε να κερδίσει. Κι έχασε. Δεν έγινε και τίποτα

μιγάδας
29-05-2011, 00:28
κατι για τη λιβερπουλ δεν ηταν;

Eleni7
29-05-2011, 00:29
Βασικα,δεν ειδα καποιο κραυγαλεο λαθος του Σερ Αλεξ.Η Γιουναιντεντ αν ειχε πιο γρηγορους παικτες στα χαφ με περισσοτερη ενεργεια,θα το χτυπουσε με μεγαλυτερες αξιωσεις το παιχνιδι.Η Μπαρτσα επαιξε καλυτερο ποδοσφαιρο και το αξιζε παντως.

μιγάδας
29-05-2011, 00:30
ευτυχως εβαλαν το 3ο και μας εδωσαν μετα τη μπαλα να παιξουμε λιγο κι εμεις.

DON
29-05-2011, 00:31
Δονακο είδες το πανό που σηκώθηκε ?

όχι!τι έλεγε?

Ti να κάνει ο Σερ? Να αναπαραστήσει τη μάχη των οχυρών της Ρεάλ? Κατέβηκε και με ωραίο αγγλικό χαρακτήρα πήγε να κερδίσει. Κι έχασε. Δεν έγινε και τίποτα

Όχι...Να βάλει απο την αρχή Νάνι και Σκόουλς.


υ.γ. TEΡΑΣΤΙΑ ΓΚΟΛΑΡΑ του Βίγια...

TT7
29-05-2011, 00:33
Ηρθε η ωρα ο Σερ να παραδωσει στον Εκλεκτο...
Κανε την μαγκια τωρα μεγαλε και μεινε τεχνικος διευθυντης η οτι αλλο θες....

Ο Νανι εκανε την μαλακια με το που μπηκε..δεν μαρκαρει αυτος ειναι μισο πλεμονος...χαχα..

KingJames
29-05-2011, 00:34
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253079_224263747586925_100000099051752_925365_1554 390_n.jpg

μιγάδας
29-05-2011, 00:34
τι ναι αυτο;

johny b
29-05-2011, 00:35
Κοίτα με την πίεση απ'την αντίπαλη περιοχή που έκανε να 'χει μέσα Γκιγκς-Σκόουλς δεν θα'ταν και πολύ λογικό.

μιγάδας
29-05-2011, 00:36
και δεξι μπακ γκαρι νεβιλ να σβησει τον μεσι

TT7
29-05-2011, 00:54
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253079_224263747586925_100000099051752_925365_1554 390_n.jpg

Χαχαχαχα....σε λιγα χρονια θα ψαχνετε παλι πανω να βαλετε..χαχαχα...
Ε ρε κομπλεξ...

Παντως ολοι το περιμεναμε..δεν γινεται με αυτα τα χαφ και με τοσο αργα σεντερ μπακ να τους παιξεις...παικτες σαν τον Ντρογκμπα κλπ τους εχουν αλλα τους κοντους διαολους σαν τον Βιγια Πεδρο κλπ δυσκολο..

ο Γκιγκς εκανε κακο ματς και δεν το περιμενα...
ο Ρουνει πραγματικα μια ομαδα μονος του..

standby25
29-05-2011, 02:28
Η Βεντούζα είναι ένα γυάλινο μικρό σκεύος με διογκωμένο πυθμένα και στενό στόμιο ονομαζόμενο ?σικύα? (της σικύας) και κοινώς ?βεντούζα, οι βεντούζες?. Βεντούζα λέγεται επίσης το αερόκενο που σχηματίζεται από την επίθεση του σκεύους αυτού στο δέρμα καθώς και τα εκμυζητικά όργανα μαλακίων (βεντούζες χταποδιού).
Πριν την επίθεση της βεντούζας, εισάγεται στο σκεύος βαμβάκι που έχει εμποτιστεί με οινόπνευμα και είναι αναμμένο, με συνέπεια να αραιώνεται ο περιεχόμενος στο σκεύος αέρας. Η άμεση εφαρμογή του στομίου της βεντούζας δημιουργεί άρση (σήκωμα) του δέρματος λόγω υποπίεσης. Τα αγγεία διευρύνονται και δημιουργείται τοπική συμφόρηση.
Υπάρχει και η υγρή - αιματηρή βεντούζα. Στην περίπτωση αυτή πριν την επίθεση γίνεται λύση της συνέχειας του δέρματος με χρήση ξυραφιού ή βδέλλας. Κατά την επίθεση παρατηρείται παροχέτευση του αίματος ή συνήθως του πυώδους συριγγίου.

περαστικα σας,ελατε οταν εχετε 6

DON
29-05-2011, 02:55
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253079_224263747586925_100000099051752_925365_1554 390_n.jpg

σαν τους βάζελους με την ΜΠΑΝΤΑΛΟΝΑ. ΣΚΑΤΟΒΑΖΕΛΕΣ.

Θεοφιλόπουλος : Ο ΜΕΣΣΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΚΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ

http://www.parentingangrykids.com/wp-content/uploads/20_6_orig.jpg

pl@yer
29-05-2011, 03:05
Ερωτηση κρισεως....
Ποσες φορες ειπε ο Θεοφιλοπουλος οτι παρακολουθουμε τον ''Τελικο των Τελικων''??

standby25
29-05-2011, 03:09
οταν ειδα το κεντρο με τον γερο γκικς κ τον καρικ χωρις κανεναν αλλο κοφτη με επιασαν τα γελια,οκ για τους μυστες του ποδοσφαιρου που εξιταρονται με το πλειστεσιον 10 ηταν οτι επρεπε μια τυπικη διαδικασια που ξεραμε τον νικητη...αλλα ειλικρινα δεν θελατε στον τελικο να εμφανιστει ο κλωνος του μουρινιο η ο ιδιος με την ρεαλ να δειτε τακτικη λιγο σασπενς μια αντισταση να ανεβαζε την αδρεναλινη?δηλ ρε σερ τσιχλα θα σε χαλαγε να το διεκδικησεις με το καθε τροπο η φοβασαι μην σε κατακρινουν οι ρομαντικοι ποδοσφαιρολαγνοι...δηλ ειναι μακακαςο Μουρινιο που εβαλε 4 αμ χαφ να αντιμετωπισει τους ντοπερμαν δεν εχει αποδειξει οτι μπορει να παρει κ παιχνιδια στην ολομετωπη επιθεση?

KingJames
29-05-2011, 03:17
5 Δονάκο.Χαλάρωσε όμως δεν τρέχει κ κάτι,γιατί θα τρέμεις όπως ο Sir Alex Parkinson χαχαχα

KonTaz
29-05-2011, 03:20
Οι Λιβερπουλιανοί είναι off-topic.Εδώ μιλάμε για τον τελικό του Champions League 2011

johny b
29-05-2011, 03:20
Ρε σταντ ήθελες τώρα να δεις ομάδα Μαρκαριάν στον τελικό μόνο και μόνο για να χάσει η Μπερτσαλόνα? Δεν είναι τακτική αυτό του Μουρίνιο. Αυτό είναι σοδομισμός της όρασης άνευ λιπαντικού.

KingJames
29-05-2011, 03:28
Νταξ αφού το θέτεις έτσι θα μιλήσω για τελικό Τσαμπιος Λι 2011.Τρίμπαλο έφαγε η ομάδα του Ματζεστρε από την Μπάρθα.Σιγά τα ωα,3μπαλο την κέρασα κ γω χο χο χο

standby25
29-05-2011, 03:30
καλως η κακως τζονυ δεν παιζεται η Μπαρτσα ΔΕΝ υπαρχει αλλος τροπος να την αντιμετωπισεις εκτος απο την λογικη Μουρινο,δηλ το ποδοσφαιρο που επαιζε στην Πορτο ηταν πιστη ακουλουθια Μαρκαριαν η στην τσελσκι? και επειδη ξερεις αρκετο ποδομπαλο τι διαφορετικο εκανε ο σερ αλεξ απο το 15 κ μετα...διπλη ζωνη αμυνας με ανεπιτυχες ντουμπλαρισματα που σε καποια φαση τους λυποσουν ειδικα τον Γκιγκς,δεν του αξιζε να τον παιζουν κοροιδο ο τσαβι κ ο ινιεστα...ενεργησε με συνταγη μουρινιο αλλα με χαλασμενα συστατικα σε πιο Light εκδοση

KonTaz
29-05-2011, 03:32
Νταξ αφού το θέτεις έτσι θα μιλήσω για τελικό Τσαμπιος Λι 2011.Τρίμπαλο έφαγε η ομάδα του Ματζεστρε από την Μπάρθα.Σιγά τα ωα,3μπαλο την κέρασα κ γω χο χο χο

Μπράβο,ξεφόρτωσε λίγο μαγκιά.

DON
29-05-2011, 03:33
Σαν τον Αλβέρτη με την Μπανταλόνα...ΚΛΟΚΛΟΤΕΣ!

Eleni7
29-05-2011, 03:34
Δηλώσεις Μέσι:

"Είμαι πολύ χαρούμενος με το όπως πήγαν όλα σήμερα. Δείξαμε τι είμαστε και ήμασταν πολύ καλύτεροι από αυτούς. Ήταν ντροπή ο τρόπος με τον οποίο αγωνίστηκαν".
Για το πώς έβαλε το γκολ:
"Άνοιξα τον χώρο, είδα ότι ο τερματοφύλακας ήταν κακά τοποθετημένος και το δοκίμασα"

thelei_na_tsantisei_ton_Don_7:p

DON
29-05-2011, 03:39
Καλά να δούμε την περηφάνια αυτού και των φίλων του, ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. Τα λέμε...

SuperSayian
29-05-2011, 03:39
Πάντως απο περιγραφή εγω πεθύμησα Βερνικο και Πουρουπουπου??Γιατρέ μου είμαι καλά?

Οσο για τους λοιπούς Λιβερπούλιανς παίδες μην χαλιόμαστε με το ματζεστεράκι,αφήστε το να χαρεί σήμερα έφτασε τελικό δεν είναι και λίγο πράγμα εδω που τα λέμε.Κλέβω ατάκα απο Ζούπαρο και λεω "Και μεις θα ξανασηκωθούμε μαμώ το Σωτήρη Κυργιάκο μαμώ"

standby25
29-05-2011, 03:49
καληνυχτα come back when ya have 6...και επειδη δεν ειμαι κομπλεξικος να μην το παραδεχθω χαιρομαι απιστευτα που το σηκωσε το ανεξαρτητο κρατιδιο της ντοπαλονιας τοσο πολυ που θα εβγαινα με καταναλικες φανελες αν εμενα στο Λιβερπουλ ;)

KingJames
29-05-2011, 03:54
Έλατε παίδες αφήστε τα περί κομπλεξισμού κ τις ιστορίες.Τη φυσιολογική πλάκα κάναμε,αλλά έκατσε βαριά η εικόνα που έτρεμε ο Τριντεντ.
Χάνει η μπανάθα χαίρομαι ή αν θέλετε δε λυπάμαι σίγουρα.Χάνει η μανου χαίρομαι.Έτσι απλά.

johny b
29-05-2011, 05:13
καλως η κακως τζονυ δεν παιζεται η Μπαρτσα ΔΕΝ υπαρχει αλλος τροπος να την αντιμετωπισεις εκτος απο την λογικη Μουρινο,δηλ το ποδοσφαιρο που επαιζε στην Πορτο ηταν πιστη ακουλουθια Μαρκαριαν η στην τσελσκι? και επειδη ξερεις αρκετο ποδομπαλο τι διαφορετικο εκανε ο σερ αλεξ απο το 15 κ μετα...διπλη ζωνη αμυνας με ανεπιτυχες ντουμπλαρισματα που σε καποια φαση τους λυποσουν ειδικα τον Γκιγκς,δεν του αξιζε να τον παιζουν κοροιδο ο τσαβι κ ο ινιεστα...ενεργησε με συνταγη μουρινιο αλλα με χαλασμενα συστατικα σε πιο Light εκδοση

Δεν το πήγε αλά Μουρίνιο όπως το 'δα εγώ. Ξεκίνησε με πίεση απ'την περιοχή κι επί ένα τέταρτο τους έκλεισε, ακριβώς όπως το 2007. Μετά αυτή η καταραμένη ομάδα πήρε μέτρα σιγά σιγά και τους έκλεισε ντε φάκτο όχι από τακτική. Γι'αυτό κι έβγαινε η Μάντσεστερ με κάμποσους παίχτες επίθεση όταν έπαιρνε μπάλα και με τα μπακ να ανεβαίνουν. Η Ρεάλ έβγαινε με 2 το πολύ 3 και 6 παίχτες καρφωμένους πέριξ της περιοχής. Ο Φέργκιουσον πήγε να το πάρει στα ίσα αλλά τον ρούφηξε στο ρυθμό της η σκούπα. Ένα Ρούνεϋ να'χε στο κέντρο θα βλέπαμε ακόμα πιο ωραία πράγματα. Τα ματς Πόρτο-Βαζέλα Μαρκαριάν ήταν Κράμερ εναντίον Κράμερ. Θυμάμαι μάλιστα το Μουρίνιο να λέει ότι θα περάσουμε γιατί παίζουμε μεν την ίδια μπάλα αλλά έχουμε καλύτερους παίχτες εμείς. Στην Τσέλσι στην αρχή έπαιζε με σύστημα κλειστά πίσω, κλέβουμε μπάλα και γιόμα μπροστά για το Ντάφ ή τον Κόουλ που 'ναι γρήγοροι. Μετά που γέμισε το ρόστερ έπαιζε Ιταλικό στυλ μέχρι τα νοκ άουτ. Στα νόκ άουτ έπαιζε Ελλάδα 2004.

μιγάδας
29-05-2011, 11:31
ελατε οταν εχετε 19 παιδες

καλα ο μεσι την παλευει;;

redfan
29-05-2011, 18:44
αντε θα παρει και ο λεμπρον πρωταθλημα στο nba,και θα χετε λογους να πανηγυρισετε παλι στο liverpool.τυχερακηδες.κατ αλλα,εκτος ευρωπης του χρονου και αλλη μια χρονια δοξας προμηνυεται.Τι να τα κανετε εσεις τα εκατομμυρια της ευρωπης ρε?Εχετε large προεδρο και μεγαλο γηπεδο.παλι μεταγραφαρες θα γινουν.Βαγγελη μορα ζουμε,στα κοκκινα να σε δουμε.

lamar
29-05-2011, 20:13
ελατε οταν εχετε 19 παιδες


Για ποια διοργανωση παιζατε χθες....???

DON
29-05-2011, 20:18
ελατε οταν εχετε 19 παιδες


Για ποια διοργανωση παιζατε χθες....???

Αυτή που καθόσουν στον καναπέ φέτος και του χρόνου. ΚΑΝΑΠΕ.

lamar
29-05-2011, 20:21
Α, σε αυτη?

Ε, τοτε ξαναελα οταν εχεις 5. Γιατι εγω ειχα 3 το 1981!!!! Οχι το 2011.

Μεχρι τοτε, μιλα μονο για premier league, γιατι εκτος νησιου, εισαι οπως ο Κυριακος κατω απο τον Αντζα.........

DON
29-05-2011, 20:47
Α, σε αυτη?

Ε, τοτε ξαναελα οταν εχεις 5. Γιατι εγω ειχα 3 το 1981!!!! Οχι το 2011.

Μεχρι τοτε, μιλα μονο για premier league, γιατι εκτος νησιου, εισαι οπως ο Κυριακος κατω απο τον Αντζα.........

εσύ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΞΕΙΣ (την διοργάνωση) θα σου μιλήσω γιατί τώρα είναι σαν να έρθει η Κηφισιά να μιλήσει για Α1 μπάσκετ. ΚΑΤΣΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙ σου αναπαυτικά και ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ρε πολυλογά γιατί και στην Αγγλία το 1990 είχες 18 και το 2011 πάλι 18 έχεις και έχω 19. ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙ ΛΕΣ.

KingJames
29-05-2011, 20:54
18+5 = 23
19+3 = 22

Do the maths.

Μη τσιτώνννννεις δικέ μου :D

lamar
29-05-2011, 20:55
Στας ευρωπας εχω δικαιωμα να λεω οτι θελω και απο το καναπε, και απο οπου θελω...

Αν ο Παο του χρονου διαλυθει και εμεις παιξουμε τελικο ευρωλιγκας, και τους βγαλουμε γλωσσα...θα ειναι το λιγοτερο γραφικο...

Γιατι εσυ παιζοντας τελικο, δεν κατεκτησες τιποτα, δεν ξερω αν το θυμασαι, χθες σου εριξε τρια μανικια το ΔΗΠΕΘΕ Καταλωνιας, και μιλας για καναπεδες και ευρωπες?

Ειπαμε οταν φτασεις 5 ελα να τα ξαναπουμε, μεχρι τοτε εισαι οπως ο Σοτις με τον Αντζα στην Ριζουπολη.

Εγω για Αγγλια απο φετος δεν μιλαω, με ξεπερασες, στην ευρωπη καρπαζοεισπρακτορα του Μεσι δεν θα βγαζεις γλωσσα....

DON
29-05-2011, 21:01
Αν ο Παο του χρονου διαλυθει και εμεις παιξουμε τελικο ευρωλιγκας, και τους βγαλουμε γλωσσα...θα ειναι το λιγοτερο γραφικο...

Ειπαμε οταν φτασεις 5 ελα να τα ξαναπουμε, μεχρι τοτε εισαι οπως ο Σοτις με τον Αντζα στην Ριζουπολη.

Εγω για Αγγλια απο φετος δεν μιλαω, με ξεπερασες, στην ευρωπη καρπαζοεισπρακτορα του Μεσι δεν θα βγαζεις γλωσσα....

ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ ΠΑΤΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΓΥΑΛΙ ΗΛΙΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΟΥΕΦΑ.

redfan
30-05-2011, 01:00
ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΙ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ ΠΑΤΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΓΥΑΛΙ ΗΛΙΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΟΥΕΦΑ.
ουτε ουεφα δεν εχει του χρονου,μην μπερδευεσαι.

http://www.sport24.gr/football/omades/Barcelona/sooy_apo_sakira_kai_mpartsa.1090821.html
ημαρτον.
καλα και αυτος ο πικε τοσο καλα @@μαει?το χει χασει τελειως αυτη.

Storm1973
30-05-2011, 17:27
H Μπαρτσελόνα είναι η καλύτερη και πιο εντυπωσιακή ομάδα που έχω δει στην ζωή μου.Μέχρι το 2009 ήταν η Βραζιλία του Ζίκο,του Σώκρατες,του Έντερ και του Φαλκάο η πιο εντυπωσιακή.Αλλά αυτή η Μπάρτσα είναι το κάτι άλλο.
Και ο Μέσι είναι ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.Αν πάρει μουντιάλ θα ξεπεράσει τον Μαραντόνα.
Που γίνεται το άλλο μουντιάλ?Στην Βραζίλια??Δεν υπάρχει μεγαλύτερη κηδεία από το να το σηκώσει εκεί μεσα το 14.
Τα έφερε έτσι η ζωή κύριε Πελέ που παρόλο η χώρα σου έχει βγάλει πιο πολλούς παιχταράδες και πιο καλές εθνικές οι δύο καλύτεροι παίχτες είναι Αργεντίνοι.
Για όποιον δεν πήρε χαμπάρι.Το ανέκδοτο Μαρανονα η Πελέ τελείωσε.Μαραντόνα η Μέσι θα είναι το ερώτημα.Οι μικρότεροι που δεν πρόλαβαν τον Ντιέγκο απολαύστε τον Μέσι γιατι τέτοιοι παίχτες βγαίνουν τρείς τέσσερις στα εκατό χρόνια.http://2.bp.blogspot.com/_a_uDKgQGxlI/S9A2OSjGP9I/AAAAAAAAAB4/QZZQqr6HbwA/s1600/Messi-GiampieroSposito.jpg

Eleni7
30-05-2011, 17:33
Εγω τον Μαραντονα δεν τον προλαβα.Σιγουρα ο Μεσι ειναι οτι καλυτερο εχω δει.Μαζι και με τον Ροναλντο (τον γνησιο,οχι την ιμιτασιον) πριν τους τραυματισμους.Παντως ο πατερας μου που προλαβε τον Ντιεγκο,μολις ακουσε γι αυτες τις συγκρισεις Μεσι-Μαραντονα,εβαλε τα γελια.Μου ειπε χαρακτηριστικα οτι δεν εχει γεννηθει ακομη ο παικτης που θα παρει μονος του Παγκοσμιο Κυπελλο,με πολυ μεγαλους αντιπαλους οπως Αγγλια,Δυτικη Γερμανια κτλ.Και μαλιστα το βρισκει πολυ δυσκολο να ξαναδουμε κατι τετοιο.I trust him;)

Storm1973
30-05-2011, 17:42
Εγω τον Μαραντονα δεν τον προλαβα.Σιγουρα ο Μεσι ειναι οτι καλυτερο εχω δει.Μαζι και με τον Ροναλντο (τον γνησιο,οχι την ιμιτασιον) πριν τους τραυματισμους.Παντως ο πατερας μου που προλαβε τον Ντιεγκο,μολις ακουσε γι αυτες τις συγκρισεις Μεσι-Μαραντονα,εβαλε τα γελια.Μου ειπε χαρακτηριστικα οτι δεν εχει γεννηθει ακομη ο παικτης που θα παρει μονος του Παγκοσμιο Κυπελλο,με πολυ μεγαλους αντιπαλους οπως Αγγλια,Δυτικη Γερμανια κτλ.Και μαλιστα το βρισκει πολυ δυσκολο να ξαναδουμε κατι τετοιο.I trust him;)

O πατέρας έχει δίκιο από την άποψη κατορθώματος.
Αλλά ο Μέσι με την μπάλα στα πόδια είναι πιο μάγος ακόμα και από τον Μαραντόνα.Και κυρίως έχει αλλάξει το ποδόσαφαιρο.
Ο Μαραντόνα το 86 ήταν φοβερός αλλά και ήταν τυχερός καθώς γλύτωσε στα χιαστί Βραζιλία και Γαλλία που φαγώθηκαν και θα μπορούσαν να αποκλείσουν την Αργεντινή και έπαιξε ημιτελικά με το Βέλγιο.
Και βέβαια καμία σχέση το pressing τότε με τώρα.
Παλιά υπήρχαν περισσότεροι τεχνήτες ποδοσφαιριστές αλλά όχι και υπερ αθλητές όπως σήμερα.Ο Μέσι αντιμετωπίζει αθλητές.
Σαν ωμό ταλέντο και κυρίως με την μπάλα στα πόδια ο Μέσι είναι καλύτερος.Ο Μαραντόνα είχε καλύτερα στημένα.
Εγώ είμαι άρρωστος με τον Μαραντόνα παρολο που ήμουν Βραζιλία καθώς πάντα έπαιζε τρομερά σαν σύνολο.Αλλά ο Μέσι είναι ισάξιο η και μεγαλύτερο ταλέντο.
Και τον Μαραντόνα τον έχω προλάβει για τα καλά.Κάποτε είχε παίξει και στην Τούμπα με τα ΜΠαόκια.Θυμάμαι και το 82 στο μουντιάλ που δεν τα πήγε καλά.Και το 86 στο Μεξικό που το σήκωσε και τα πρωταθήματα με την Νάπολι το 87 και το Ουέφα με την Στουργκάρδη.

Storm1973
30-05-2011, 17:52
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253079_224263747586925_100000099051752_925365_1554 390_n.jpg

σαν τους βάζελους με την ΜΠΑΝΤΑΛΟΝΑ. ΣΚΑΤΟΒΑΖΕΛΕΣ.

Θεοφιλόπουλος : Ο ΜΕΣΣΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΚΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ

http://www.parentingangrykids.com/wp-content/uploads/20_6_orig.jpg

Κώψε τον λαιμό του Μουσαχεντίν Βάζελου Θεοφιλόπουλου.Αλλά ο Μεσι είναι ήδη στην συζήτηση για τον καλύτερο παίχτη στην Ιστορία.
Τον Μαραντόνα δεν τον έχει επισκιάσει.Θα το κάνει με το Μουντιάλ το 14 άν το πάρει.
Ο Μαραντόνα έχει πάντα αυτό το κατόρθωμα καβάτζα.Σαν ταλέντο όμως ο Μέσι είναι τουλάχιστον ισάξιο.

zouparos
30-05-2011, 19:55
γιατιιι...
WE LOVE FOOTBALL...
http://img703.imageshack.us/img703/5762/p5280224.jpg

Kάθησα εδώ για να πάω στο μπάσκετ και να δω το γνωστό χιλιοπαιγμένο εργάκι και δεν πήγα εκεί...τι να κάνουμε ευτυχώς έχουμε και τον ΜΕΣΣΙ να επουλώνει ελάχιστα τις πληγές μας...
ΕΛΑ ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ ΣΟΥΤΑΡΕ ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΟ ΕΔΑΦΟΣ
http://twoliverpoolfans.files.wordpress.com/2011/05/lionel-messi-scores.jpg?w=650
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΠ ΤΙ ΕΓΙΝΕ???:eek: ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΟ ΕΔΑΦΟΣ ΡΕ ΓΑΤΟΥΛΗ ΜΕ ΤΑ 3 ΠΟΔΙΑ???? ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΣΠΛΑΑΑΑΣ
http://twoliverpoolfans.files.wordpress.com/2011/05/celebration.jpg?w=650
Έλα ζουπ πες την αλήθεια κατά τύχη μπήκε το γκολ δεν το άξιζε η Μπάρτσα...για να δουμε τα παπίερς τα στατιστικά
Attempts on target 12-1
Attempts off target 4-2
Corners 6-0
Possession (%) 63-37

ΣΠΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣ Η ΦΑΠΑ ΠΕΛΑΤΑΚΙΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ ΤΟΥ ΜΠΟΛΤΟΝ ΜΙΚΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ
http://1.bp.blogspot.com/_MrdWO02quAA/S9BxClDcG6I/AAAAAAAARHM/hNOfhHAdQRU/s200/%CE%A7%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%9F%CE%9A%CE%99.jpg


ΩΠ ΩΠ ΖΟΥΠΑΚΟ ΠΕΣ ΡΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!!! ΤΙ ΕΙΧΑΜΕ?? ΜΠΕΝΑΛΤΙ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ Η ΟΥΕΦΑ??? ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ???
Εχμμμ ξέρεις Η ΚΑΤΑΤΡΕΓΜΕΝΗ ΙΣΛΑΜΙΣΤΙΚΗ ΤΖΙΧΑΝΤ σκόραρεεεεε...εχμμμ...με γκολ 1 ΜΕΤΡΟ ΟΦΣΆΙΝΤ...ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΣΠΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣ ΦΑΠΑ ΚΑΙ ΗΔΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ
http://www.topontiki.gr/img/imagecache/300x225__cropped_129764808038.jpg
XMWu9O5MLak

EΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΙΝΔΟΣΩΜΑΤΕΙΟ...ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΕΙΑ...ΑΝΤΕ ΠΑΡΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΑΠΟ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ...ΑΧΑΧΑΧΑ...ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΤΕΡΑ καμεραμαν αχαχαχαχαχα
iI-YrCn4sX0&

ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ...

Υ.Γ.1
αχαχαχαχαχαχα...Ρε κατσ' κατ' ρε γατακια μου θελατε και 5 ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...
ΠΑΡΤΕ ΤΑ 5 ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
http://img29.imageshack.us/img29/4736/p5300286w.jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253079_224263747586925_100000099051752_925365_1554 390_n.jpg

Υ.Γ.2...
Μπράβο στον λαιδη Τσίχλα που επέλεξε να παίξει ποδόσφαιρο και όχι κατς ή κατενατσιο όπως ο μουρμουρινιο...Είσαι μεγάλος προπονητής τελικά αν και φαπωμένος αχαχαχα

Υ.Γ.3...
νιαουυυυυυυυυ αχαχαχαχα

Y.Γ.4...
http://img853.imageshack.us/img853/5259/p5300287.jpg
και ΟΙ ΚΑΛΤΣΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΟΥ ΟΟΟΟΟΛΑ ΜΕΣΑ!!!! ΟΛΑ!!!!

dora7
30-05-2011, 22:13
παραληρείς ζουπ....:p:p:p

zouparos
31-05-2011, 01:21
το δικαιούμαι!
ΤΟ ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ ΗΤΟ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ...

υ.γ. για πες μου που παραληρησα...

redfan
31-05-2011, 01:49
Μαλιστα,ξεβρακωμα να χανεις απο την μπαρτσελονα στο τελικο οντας πρωταθλητης αγγλιας.
αυτο τοτε πως λεγεται?
bKQx5inOPSE
με τον σοτη αρχηγο,πεφτουμε και στον γκρεμο?
αυτο?
WTFDrWwanG4
αντε την 6η θεση την θεωρω επιτυχια για σας και δεν την βαζω.Ευχομαι και του χρονου επιτυχιες για σας(αν και δεν παιζετε ευρωπη,στο κυπελλο και στο πρωταθλημα ομως μπορειτε σαν φετος) και ξεβρακωματα για εμας.

zouparos
31-05-2011, 02:19
Μαλιστα,ξεβρακωμα να χανεις απο την μπαρτσελονα στο τελικο οντας πρωταθλητης αγγλιας.

ΟΤΑΝ έχεις βγάλει γλώσσα φυσικά/
Γιατί δεν έχασες!! Ξεφτυλίστηκες!! Ένιωσα λες και έπαιζα με την Βιγιαρεάλ...

Έλεγες για γάτακια! ΦΑΠΑ!
Έλεγες για αστοχια σε αγγλικο έδαφος! ΦΑΠΑ!
Έλεγες για την Ουέφα!! ΓΚΟΛ-ΟΦΣΆΙΝΤ!! Η ΦΑΠΑ!!

Όταν ξεφτυλίζεσαι επομένως θα το δέχεσαι και θα δέχεσαι τη καζούρα όταν έχεις ξεβρακωθεί ποδοσφαιρικά τόσο εμφατικά/

ΗΣΥΧΙΑ...

Όσον αφορά την μεγαλύτερη ομάδα του νησιού,την άλλη ομάδα που υποστηρίζω απ'το εξωτερικό ΕΙΣΤΕ λίγοι για να την πιάνετε στο στόμα σας.
Μας την λες για την κατάντια μας απο παραπρόπερσι που κλέψατε τον τίτλο και τι?? Να στη πω και εγώ που έπαιζες παρατάσεις με τον Αθηναϊκό??
Όλες οι τεράστιες ομάδες ιστορικα έχουν οβερ ντάουν. Η Μίλαν μετά την Αθήνα αγνοείται, η Ρεάλ πέρασε τους 16 μετά απο 8 χρόνια, η Μπάγερν εδω και μια 5ετια ψάχνεται,ο Άγιαξ άστον...
Αυτή η ομάδα που εμφανίστηκε στο γουέμπλεϊ άξιζε τίτλο?? Αλλά έτσι ειναι η μπαλα. Μια στραβοκλωτσια να γινοτανε θα βγάζατε γλώσσα. αλλα ευτυχως υπαρχει και θεος με το μπουρδελο του μαντσεστερ το φετινο.

φίλε redfan πόσο χρονών εισαι??

johny b
31-05-2011, 02:26
Γαμώ το διεθνές το ποδόσφαιρο. Το γαμώ

zouparos
31-05-2011, 02:29
gamw to dejong k ton tzoni ton vita ton fan tou ton katateka axaxaxa

redfan
31-05-2011, 02:38
α προφανως το παραληρημα ηταν απαντηση στον don οποτε καλο θα ηταν να εκανες quote και να απαντουσες.Δεν ελεγα τπτ απο ολα αυτα για να το βουλωσω,αλλωστε κα μπαρτσα συμπαθω,αλλα μεταξυ τους ειμαι μανστεστερ.Να εχω ξεβρακωθει επειδη εφαγα και εγω την ταριφα οπως ολοι δυσκολο.Ενιωσες οτι επαιζε μπαρτσελονα-βιγιαρεαλ επειδη και αυτο πηγε 3-1?γτ με ρεαλ εβαλε 5.ειναι κατω η πανω απο την βιγιαρεαλ?Ολες οι ομαδες που αναφερες τα παρνουν τα πρωταθληματα τους και τα τελευταια χρονια.Δεν εχουν 20 χρονια να παρουν πρωταθλημα.Εγω την καταντια της λιβερπουλ την βλεπω απο τοτε που βλεπω μπαλλα,οχι απο το 2009.24 στα 25.

johny b
31-05-2011, 02:43
gamw to dejong k ton tzoni ton vita ton fan tou ton katateka axaxaxa
Τιμή και δόξα στον τιμωρό της αλαζονείας Ντεγιόνγκ. Τον παίχτη που πήγε να αλλάξει τη ροή της ιστορίας με τις τάπες του κακού του ποδιού

zouparos
31-05-2011, 02:46
άρα ρε αδερφέ μου αφού κατάλαβες πως δεν πήγαινε σε σενα τι τρελάθηκες? ποδοσφαιρικο ξεβρακωμα μιλαω και κανω πλακα τα αυτονοητα θα λεμε??

Και εδώ τώρα μιλουσαμε για ευρώπη. που κολλανε τα πρωταθληματα?
Και στην Ευρώπη 5 προ 30ετιας...

Ποιος παιρνει κουπες στη χωρα του?? Η ρεαλ?? Έχω ξεχασει ποτε πηρε το τελευταιο!
Ο Άγιαξ?? Φέτος στο πόντο στην χωρα των 2 ομάδων μετά απο 134 χρόνια!
ΜΠΑΓΕΡΝ??? Η ΟΜΑΔΑ=ΓΕΡΜΑΝΙΑ?? Το εχει δώσει απ'τη στουτγκαρδη στην ντορτμουντ και πισω στην βολφσμπουργκ!
Η Μίλαν? 4 χρόνια την ειχα κανει μακακα η Ίντερ!

Βλέπεις την κατάντια από τόσο που βλέπεις μπαλα! Μάλιστα! Έ αρα Κων/πολη, Αθήνα κτλ θεωρουνται καταντιες.
Καλά για Αγγλία δεν το συζηταμε εννοειται. Μια ματιά στο ρόστερ τα λέει όλα. Πόσο μάλλον να εισαι και 30+αρης και να θυμάσαι τη παλια ομάδα...

Αλλα οι μεγάλες ομάδες πάνω και πρώτα απ'ολα ειναι μεγαλες για το κόσμο τους.

gamw to dejong k ton tzoni ton vita ton fan tou ton katateka axaxaxa
Τιμή και δόξα στον τιμωρό της αλαζονείας Ντεγιόνγκ. Τον παίχτη που πήγε να αλλάξει τη ροή της ιστορίας με τις τάπες του κακού του ποδιού

Το νήμα της ζωής του αλόνσο πήγε να κόψει ποια ροή της ιστορίας?:D
Μην προκαλείς θα σου βάλω πάλι το τραγουδάκι!

redfan
31-05-2011, 02:53
βασικα δεν καταλαβα οτι απαντας στον don,ως οπαδος της μπαρτσελονα και οχι της λιβερπουλ οποτε δεκτο.και κανεις λαθος οτι σου θυμισε την βιγιαρεαλ.Η βιγιαρεαλ ειχε παιξει μπαλαρα στο μεταξυ τους ματς,οχι οπως η μαντσεστερ.ημουν camp nou σε αυτο το ματς!

johny b
31-05-2011, 03:04
gamw to dejong k ton tzoni ton vita ton fan tou ton katateka axaxaxa
Τιμή και δόξα στον τιμωρό της αλαζονείας Ντεγιόνγκ. Τον παίχτη που πήγε να αλλάξει τη ροή της ιστορίας με τις τάπες του κακού του ποδιού

Το νήμα της ζωής του αλόνσο πήγε να κόψει ποια ροή της ιστορίας?:D
Μην προκαλείς θα σου βάλω πάλι το τραγουδάκι!

Πόσο έλλειψε προχθές ένας τέτοιος βιρτουόζος. Μια ενδεκάδα γεμάτη ΝτεΓιονγκ και Ματεράτσι, Πόουλσεν και Γκατούζο, Μιχαήλοβιτς και Γκράβεσεν, Ιμπραήμοβιτς και Καντονά θα ήταν ιδανική για να αντιμετωπίσει την Μπαρτσελόνα. Βάλε κι έναν άγγλο διαιτητή κι έχεις μαγεία

zouparos
31-05-2011, 03:11
@redfan...ποια βιγιαρεαλ μωρε...σε 1 ματς και εγώ παιρνω αποτελεσμα...

@Ιωάννη τον Β' τον καρατεκα...

ολιβερ καν
ματερατσι-τασοτι-γκραβεσεν
ντε γιονγκ-γκατουζο-παμπλιτο γκαρσια-μιχαίλοβιτς
μπελαμι-καντονα-ντι κανιο

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...

Αυτη η ενδεκάδα είναι θρίλερ όχι αστεία ΑΧΑΧΑΧΑ

redfan
31-05-2011, 03:15
και αντεμπαγιορ(πολυ καλος στα μεταξυ τους ματς σε αυτον τον τομεα) με ζε ελιας για αλλαγες.μ αυτους δεν θες επικαλαμιδα.Την πανοπλια του σερ λανσελοτ θες για να γλιτωσεις.Ειναι οντως εμπνευσμενη ενδεκαδα.Α και ισως θα ελειπε ενας κασανο να τους δεσει σαν ομαδα.

johny b
31-05-2011, 03:46
H επιλογή είναι δύσκολη. Χρειάζεται ταλέντο κι αγνή κτηνωδία. Είναι αρκετοί που θα αδικήσω αλλά τοπ ομάδα εγκληματιών και βρωμιάρηδων είναι η
-σε διάταξη 3-5-2
Χάραλντ Σουμάχερ
Κλαούντιο Τζεντίλε-Xoύλιο Μοντέρο Καστίγιο-Μιχαήλοβιτς να δίνει βάθος (θα βαζα Ματεράτσι αλλά κάποιος πρέπει να ξέρει μπάλα)
στο κέντρο τριάδα Ρόη Κιν-Μπίλι Μπρέμνερ-Γκρέηαμ Φούνες με Μακελελέ από πίσω και μπροστά τους το Μαραντόνα
δεύτερος επιθετικός ο Ρούνεϋ και φουνταριστός
ο Άλαν Σίρερ (με πόνο καρδιάς αφήνω έξω το Μιχάλη Κωσταντίνου)
Προπονητής-Χελένιο Χερέρα
Πρόεδρος-Μπερνάρ Ταπί

redfan
31-05-2011, 04:21
H επιλογή είναι δύσκολη. Χρειάζεται ταλέντο κι αγνή κτηνωδία. Είναι αρκετοί που θα αδικήσω αλλά τοπ ομάδα εγκληματιών και βρωμιάρηδων είναι η
-σε διάταξη 3-5-2
Χάραλντ Σουμάχερ
Κλαούντιο Τζεντίλε-Xoύλιο Μοντέρο Καστίγιο-Μιχαήλοβιτς να δίνει βάθος (θα βαζα Ματεράτσι αλλά κάποιος πρέπει να ξέρει μπάλα)
στο κέντρο τριάδα Ρόη Κιν-Μπίλι Μπρέμνερ-Γκρέηαμ Φούνες με Μακελελέ από πίσω και μπροστά τους το Μαραντόνα
δεύτερος επιθετικός ο Ρούνεϋ και φουνταριστός
ο Άλαν Σίρερ (με πόνο καρδιάς αφήνω έξω το Μιχάλη Κωσταντίνου)
Προπονητής-Χελένιο Χερέρα
Πρόεδρος-Μπερνάρ Ταπί
απο την στιγμη που εχω μαραντονα,δεν χρειαζομαι αλλον να ξερει μπαλλα.Οποτε θα εβαζα ματερατσι αντι μιχαηλοβιτς και γκραβεσεν αντι μακελελε.και μπροστα σιγουρα καντονα και ντι κανιο.Προπονητης δεν αλλαζει,βοηθος προπονητη εκεινος της τοτεναμ,προπονητης τερματοφυλακων γιωργος μυρτσος και για προεδρα θα διαλεγα αναμεσα σε μπεκαλι της στεαουα και ζαμπανινι της παλερμο.η ομαδα φυσικα θα ηταν η ιντερ(ποια αλλη) ενω ο αρχηγος και φυσικος ηγετης ο ουρουγουανος στην αμυνα.το μοτο της ομαδας,"μια επικαλαμιδα σε καθε καρωτιδα"

zouparos
31-05-2011, 04:40
αχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχα α ρε καμμένοι

Kαλά τα λέτε αλλά αυτές οι ομαδούλες σας δεν έχουν χημεία και ομαδικό πνεύμα κτλ κτλ
Ενώ η ομαδαρα η απο πανω η δική μου δε παιζεται λεμε αχαχαχα

Λοιπόν πετάω στο 60' οξω μιχαιλοβιτς λόγω κουρασης και γκράβεσεν για να έχει πιο πολύ ώρα να λούσει το μαλλί και πετάω
στις θέσεις τους
κιερον ντάϊερ και λι μπόγιερ
ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΧΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΟΜΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΕΛΑΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΣΑΣ ΑΝΑ ΧΕΙΡΑΣ///

ολιβερ καν
ματερατσι-τασοτι-νταϊερ(60')
ντε γιονγκ-γκατουζο-παμπλιτο γκαρσια-μιχαίλοβιτς(μπόγιερ 60')
μπελαμι-καντονα-ντι κανιο

Δε χρειάζομαι 3η αλλαγη αχαχα

AFLeTm46CqQ

johny b
31-05-2011, 05:07
Η ομάδα θα είναι η Αργεντίνικη Εστουντιάντες και σύνθημα θα είναι το Χέστε λα βικτόρια σιέμπρε.
Μπεκάλι-Ζαμπανίνι είναι για το πανηγύρι της Αγιάς Βαρβάρας όχι για μόστρα.
Ο Καντονά θα πλακώνεται με τους οπαδούς, εμείς θέλουμε να βαράει τους αντιπάλους και οι φονικοί αγκώνες του Άλαν είναι ότι ακριβώς λείπει απ'τη μάπα του Πουγιόλ. Ο Ντικάνιο θα πλακώνεται με τους δικούς του κι είναι και ναζί οπότε θα μας κερδίσει επικοινωνιακά η γιούνισεφ της Βαρκελώνης. Ο Ρούνεϋ είναι σπάνιο μίγμα τέρατος-παιχταρά. Άμα βρει στα γεμάτα τον Πικέ, θα φορέσει μαύρα η Σακίρα.
Εννοείται ότι Ντάηερ,Μπόγιερ,Μπέλαμι είναι για τους Πετ Σοπ Μπόης κι όχι για ποδοσφαιρική ομάδα.

zouparos
31-05-2011, 05:19
3 XEΡΙΑ , ΧΑΙΤΕΣ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΙ ΣΑ ΤΑ ΤΣΑΜΠΙΑ...GAVLA

http://momento24.com/en/wp-content/uploads/2010/03/hinchada-estudiantes.jpg

http://footballdirecta.files.wordpress.com/2009/04/estudiantes22.jpg

redfan
31-05-2011, 06:16
Η ομάδα θα είναι η Αργεντίνικη Εστουντιάντες και σύνθημα θα είναι το Χέστε λα βικτόρια σιέμπρε.
Μπεκάλι-Ζαμπανίνι είναι για το πανηγύρι της Αγιάς Βαρβάρας όχι για μόστρα.
Ο Καντονά θα πλακώνεται με τους οπαδούς, εμείς θέλουμε να βαράει τους αντιπάλους και οι φονικοί αγκώνες του Άλαν είναι ότι ακριβώς λείπει απ'τη μάπα του Πουγιόλ. Ο Ντικάνιο θα πλακώνεται με τους δικούς του κι είναι και ναζί οπότε θα μας κερδίσει επικοινωνιακά η γιούνισεφ της Βαρκελώνης. Ο Ρούνεϋ είναι σπάνιο μίγμα τέρατος-παιχταρά. Άμα βρει στα γεμάτα τον Πικέ, θα φορέσει μαύρα η Σακίρα.
Εννοείται ότι Ντάηερ,Μπόγιερ,Μπέλαμι είναι για τους Πετ Σοπ Μπόης κι όχι για ποδοσφαιρική ομάδα.
η εστουντιαντες δεν μας κανει γτ τους θελουμε στο τσαμπιονι.ΠΩς το @@μει το διηπειρωτικο.Το βασικο σκεπτικο πρεπει να ειναι αφου δεν μπορουμε να τους παρουμε την μπαλλα,ας παρουμε οτι βρουμε.Αρα δεν μαρκαρουμε την μπαλλα.μονο ο ματερατσι μπορει να παιξει το τελειο μαν του μαν
WJPKM5aJGW8&feature=player_embedded
ενω και ο γκραβενσεν ειναι αναντικαταστατος
fkIvY6sf7dk&feature=related
για αλλαγη βινι τζοουνς κατοχο της γρηγοροτερης καρτας στην αγγλια.(και τυπαρα ηθοποιος)
TgKgncjowDQ

red hoopligan
31-05-2011, 16:43
Y.Γ.4...
http://img853.imageshack.us/img853/5259/p5300287.jpg
και ΟΙ ΚΑΛΤΣΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΟΥ ΟΟΟΟΟΛΑ ΜΕΣΑ!!!! ΟΛΑ!!!!

Ζουπ να σε ρωτησω που βρηκες τις καλτσες του μεσσι γιατι με εχει τραλανει η αδερφη μου και θελει και αυτη;:D:p

Σοβαρα μιλαω δεν κανω πλακα...Ειναι κολλημενη με τον μεσσι και την μπαρτσα...

zouparos
31-05-2011, 17:19
απ'τη βαρκελωνη αυτες φανταζομαι κ απ το ιντερνετ κ απο παντου

tc-g6
31-05-2011, 17:32
να δωθουν ΤΩΡΑ στον don-ερ για να ντυθει μεσσι τις επομενες αποκριες! ειναι λαϊκη απαιτηση!!! χοχοχο!!!

Dude
31-05-2011, 17:35
Σε λίγο Φέντερερ-Μονφίς στα προημιτελικά του Ρολάν Γκαρός από την ΕΤ1 (ελπίζω να μην έχει προλάβει ο Χατζηγεργίου να έχει πάει εκεί). Τα άλλα ζευγάρια είναι Ναδάλ-Σόντερλινγκ, Μάρεϋ-Κέλα (Σέλα, δεν ξέρω πώς προφέρεται)... Ο Τζόκοβιτς πέρασε ημιτελικά άνευ αγώνος λόγω προβλήματος του αντιπάλου του του Φονίνι, κάτι τέτοιο (δεν το έψαξα), και περιμένει το νικητή του ζευγαριού Φέντερερ-Μονφίς.


edit: Στη ΝΕΤ.

standby25
31-05-2011, 17:38
παιζει κανενα λινκ τους ευρισκοντες σε εργασια??

Dude
31-05-2011, 17:39
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=117963&part=sports

Δοκίμαζέ τα όλα από δω... Κάτι καλό θα βρείς.

redfan
31-05-2011, 17:40
και οι ημιτελικοι την παρασκευη και σε hd.ψαχνω αφορμες πια να δω αγωνες.@@μαει το hd!
Το πρόγραμμα μεταδόσεων HD των αγώνων τένις Roland Garros έχει ως εξής:

Την Παρασκευή 3 Ιουνίου, στις 14.00, τους Ημιτελικούς Ανδρών.
Το Σάββατο 4 Ιουνίου, στις16.00, τον Τελικό Γυναικών
Την Κυριακή 5 Ιουνίου, στις16.00, τον Τελικό Ανδρών

zouparos
31-05-2011, 17:47
ε αμα παρει κ αυτο ο τζοκοβιτς απ'τον ναδαλ μαγκια του.
Η σαραποβα ποτε παιζει?? προθχες επαιζε με μια ανυπαρκτη κινεζα. προχωρησε ή πηρε μπουλο?? Ο λαος θελει σαραποβα ενημερωστε

KonTaz
31-05-2011, 17:49
προχώρησε αλλά δεν ξέρω πότε παίζει...

redfan
31-05-2011, 17:56
ε αμα παρει κ αυτο ο τζοκοβιτς απ'τον ναδαλ μαγκια του.
Η σαραποβα ποτε παιζει?? προθχες επαιζε με μια ανυπαρκτη κινεζα. προχωρησε ή πηρε μπουλο?? Ο λαος θελει σαραποβα ενημερωστε

ειναι κοντα μας και συνεχιζει στα προημιτελικα.αυριο πρεπει να παιζει.Μοναδικη πηγη φωτος μετα την αμεση αποχωρηση της αννουλας.

lamar
31-05-2011, 18:02
Σε λίγο Φέντερερ-Μονφίς στα προημιτελικά του Ρολάν Γκαρός από την ΕΤ1 (ελπίζω να μην έχει προλάβει ο Χατζηγεργίου να έχει πάει εκεί). Τα άλλα ζευγάρια είναι Ναδάλ-Σόντερλινγκ, Μάρεϋ-Κέλα (Σέλα, δεν ξέρω πώς προφέρεται)... Ο Τζόκοβιτς πέρασε ημιτελικά άνευ αγώνος λόγω προβλήματος του αντιπάλου του του Φονίνι, κάτι τέτοιο (δεν το έψαξα), και περιμένει το νικητή του ζευγαριού Φέντερερ-Μονφίς.


edit: Στη ΝΕΤ.

Και κατι τετοιες στιγμες νιωθω πολυ χαρουμενος και ανακουφισμενος που εχω ΝΟΒΑ.

Eurosport μονο, στο Ρολαν Γκαρος και μαλιστα πλεον σε HD, και βεβαιως χωρις Μαμουζελους, Κωσταβαρες και φυσικα τον ηλιθιο να μεταδιδουν.....


ειναι κοντα μας και συνεχιζει στα προημιτελικα.αυριο πρεπει να παιζει.Μοναδικη πηγη φωτος μετα την αμεση αποχωρηση της αννουλας.

Η Αννουλα οποτε αφησει τις φωτογραφισεις θα ξαναγινει μεγαλη....Προς το παρον κανει το φωτομοντελο...

Και το λεω εγω που λατρευω οτιδηποτε Σερβικο με εξαιρεση τις δυο ντροπες....Μποντιρομπα και Τομασεβιτς, και οχι γιατι επαιζαν στον βαζελο...

zouparos
31-05-2011, 18:07
ωραια αντε να δουμε το μαρακι αυριο να βγαζει αυτα τα βογγητα...
εξαιρεση στη σιχαμενη ερτ ο μελαγιες π μετεδιδε τωρα στο πλας την νικη του ιταλου μουστακαλη

redfan
31-05-2011, 19:06
http://www.sportdog.gr/article/33870/sten-kuria-ki-episema-o-kode
ποσες μαχαιριες να αντεξω ακομα μεγαλη μου κυρια?

Dude
31-05-2011, 22:05
Και κατι τετοιες στιγμες νιωθω πολυ χαρουμενος και ανακουφισμενος που εχω ΝΟΒΑ.

Eurosport μονο, στο Ρολαν Γκαρος και μαλιστα πλεον σε HD, και βεβαιως χωρις Μαμουζελους, Κωσταβαρες και φυσικα τον ηλιθιο να μεταδιδουν.....

Όντως. Δεν είναι μόνο το Eurosport που λέει βέβαια... Και το ESPN, και το SkySport. Ειδικά περιγραφή από ΜακΕνρο όλα τα λεφτά.

redfan
31-05-2011, 22:22
παντως και αυτοι οι θεατες ρε παιδι μου.πως μπορουνε και καθονται ετσι παναγιες?εβλεπα τον φεντερερ παραπροχθες και ειχε σταματησει ο αγωνας γτ καποιοι θεατες ηταν ορθιοι και αποσπουσαν την προσοχη λεει των παικτων και το υπολοιπο γηπεδο γιουχαριζε!!
μονο το αυστριαλιανο εχει σωστες κερκιδες!!
_U4Vx-eWTKc&feature=related
eH3Qefw0n4Y&feature=related
και ο τζοκοβιτς η παικταρα,ελπιζω να το παρει παμε ρε orthodox brother
JO6P4lSLDL0&feature=related

DON
31-05-2011, 22:25
Έβλεπα Μονφίς-Φέντερερ...ΠΟΣΟ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΡΕ ΡΟΤΖΕΡ. Αλλά η λατρεία ο Νόβακ πεσμένο ή σηκωμένο ΘΑ ΣΕ ΝΙΚΗΣΕΙ!

Dude
31-05-2011, 22:46
@redfan
Τένις είναι ρε συ... Πώς θα σερβίρεις πχ εάν από πάνω σου γίνεται πάρτυ; Πίστεψέ με μια χαρά το θέλει ο θεατής που έχει πάει σε τέτοιο αγώνα να επικρατεί άκρα του τάφου σιωπή. Έχει τη δική του παράδοση το σπορ και είναι ιδιαίτερη ιεροτελεστία το κάθε ματς. Το να ακούς πόδια, χτυπήματα, βογγητά των παιχτών, και με το τελείωμα των πόντων τις εκφράσεις του κοινού είναι μαγεία. Όσο άκυρο είναι για ένα ματς ποδοσφαίρου να μην μιλάει άνθρωπος, άλλο τόσο είναι στο τένις να μην γίνεται ησυχία την ώρα του παιχνιδιού (άλλωστε και στα παραπάνω βίντεο που πόσταρες ο χαμός στις διακοπες γίνεται).

@Don
Για 30άρης το πέσιμό του είναι ελάχιστο. Απλά βρίσκεται πια αντιμέτωπος τόσο με τα γεράματά του, όσο και με τα καλύτερα χρόνια του Ναδάλ και του Τζόκοβιτς. Καλά ο 2ος η χρονιά που κάνει είναι για ρεκόρ Γκίνες, για να δούμε αν αυτή τη βδομάδα θα γίνει το λογικό (Ναδάλ), ή θα έχουμε εκπλήξεις... Πάντως μην ξεχνάμε είναι και ο Σόντερλινγκ ακόμα στο τουρνουά (αύριο παίζει με Ναδάλ).

Τώρα για το Ρότζερ, εγώ ακόμα το βλέπω πιθανό να κατακτήσει Γκραν Σλαμ... Όταν παίζει με παίκτη του τοπ 10 και τον κερδίζει 3-0 σετ με τόσο άθλιο πρώτο σερβίς (53%), καταλαβαίνεις για τι παίχτη μιλάμε. Μεθαύριο αν είναι στα καλά του ο Ρότζερ θα δούμε μαγικό αγώνα.

Eleni7
31-05-2011, 22:50
Και εγω τον ειδα τον Ροτζερ.Ενταξει,μιλαμε για εναν τενιστα που σε περιπου ενα μηνα θα γινει 30 χρονων.Λογικη η πτωση του.Ναδαλ και Νολε δεν νομιζω οτι θα ειναι στην αντιστοιχη ηλικια μεσα στην 10αδα.Παρολα αυτα,ακομη κ πεσμενος,κανει μερικες φορες κατι χτυπηματα και λες wtf...

Για το Ρολαν,φαβορι ο Νολε.Πολυ μεγαλη σεζον φετος.Στην αντιπερα οχθη,πολυ κακος φετος στο χωμα(!) ο Ναδαλ.Τον φαγανε οι διαφημισεις κ η showbiz αυτον (περα απο τα γονατα).Παντως τελικο λογικα θα παει,αν δεν παθει καμια πλακα απο τον πολυ καλο "χωματα" που λεγεται Σοντερλινγκ (τον ειχε πεταξει εξω το 2009).Πρεπει ομως να βελτιωθει παρα πολυ για να το παρει και φετος.Εγω ειμαι με το Σερβο.Μακαρι να παρει εναν ιστορικο τιτλο οπως αυτος του Παρισιου.Ειναι πολυ λιγα τα 2 grand slam για το ταλεντο του

υγ.Που εισαι ρε Ντελ Ποτρο?Αυτοι οι καταραμενοι τραυματισμοι.

υγ2.Αντυ Μαρευ.Η μεγαλυτερη τενιστικη απατη

Dude
31-05-2011, 23:02
- Ντελ Πότρο έχει επιστρέψει, απλά έπεσε πάνω στο Νόλε στο Ρολάν Γκαρός, και τον πούλο... Επανέρχεται σταδιακά όμως.

- Βάσει αποτελεσμάτων το 2011, ο Νόλε είναι φαβορί για τα πάντα. Όμως αφενός πόσο θα συνεχιστεί ένα τόσο τρελό σερί, αφετέρου μιλάμε για Ρολάν Γκαρός, και όχι οποιοδήποτε χωμάτινο τουρνουά (νίκες έρχονται στα 3 νικηφόρα σετ και όχι στα 2). Επομένως τυπικά ο Ναδάλ εδώ παραμένει φαβορί, άσχετα από το τι θα γίνει τελικά (για μένα τουλάχιστον).

- Μάρεϋ δεν θα έλεγα ότι είναι απάτη. Απλά ενώ φαίνεται να έχει το ταλέντο των 3 πρώτων, πάντα κάτι του λείπει στα κρίσιμα, και πάντα χάνει εύκολα όταν προχωράει στα Γκραν Σλαμ. Πάντως παικτικά απάτη δεν είναι. Έχω δει ματς που έχει κάνει και είναι ό,τι πλησιέστερο στο Φέντερερ από τους τωρινούς τενίστες σε ό,τι έχει να κάνει με πληρότητα και τεχνική. Αλλά το βλέπεις και σε άλλα και χάνει 3-0 με τα χέρια κάτω. Το ας πούμε άδικο στην περίπτωσή του είναι ότι έχει από πάνω του τους γκρινιάρηδες τους Άγγλους που τον πιέζουν για να ξαναδούν αθλητή τους μετά από 100 χρόνια στην κορυφή, και μάλλον επηρεάζεται αρνητικά παραπάνω στις ήττες του.

- Δεν είναι πολύ λίγα τα Γκραν Σλαμ για το ταλέντο του Νόβακ κατ'εμέ... Ήταν τόσο μακριά οι άλλοι 2 τα προηγούμενα χρόνια σε σταθερότητα που και με τα 2 Αυστραλιανά που πήρε ευχαριστημένος πρέπει να είναι. Τώρα για το αν ήρθε εδώ για να μείνει μόνος του στην κορυφή, θα φανεί τον προσεχή μήνα. Με καλές πορείες σε Ρολάν Γκαρός και Γουίμπλεντον δηλαδή, και με τους αγώνες που καλείται να κερδίσει κυρίως με αντιπάλους το νο. 1 και νο. 3. Το καλό για αυτόν είναι ότι φαίνεται να έχει πάρει πλέον τον αέρα τους ψυχολογικά.

Eleni7
31-05-2011, 23:12
-Ναι,ξερω οτι συμμετειχε στο Ρολαν Γκαρος.Απλα,αυτος ο παικτης παραηταν ατυχος.Ακομα κ πριν το Παρισι εβγαλε τραυματισμο

-Ο Μαρευ ειναι απατη με την εννοια οτι τα media της Βρετανιας, μας τον παρουσιασαν ως τον διαδοχο (σε τιτλους) του Φεντερερ.Ειδικα σε καθε Γουιμπλεντον γινεται της κακομοιρας για παρτη του.Για μενα ειναι απλα ενας καλος τενιστας,που αξιζει να ειναι μεσα στην 10αδα.Τιποτα παραπανω.Το γεγονος οτι εχει κερδισει τους 3 μεγαλους σε ολα τα τουρνουα εκτος των Γκραν Σλαμ νομιζω οτι τα λεει ολα.Γενικα,ειναι παικτης χωρις προσωπικοτητα.Δεν εχει κοτσια να κανει επιθετικο παιχνιδι.Καθεται "βιδωμενος" στην baseline και απλα τρεχει δεξια κ αριστερα να σωσει μπαλες.Σε παιχνιδια 3 σετ ετσι δεν προκειται να κερδισεις,ειδικα αθλητες οπως ο Φεντερερ,ο Ναδαλ και ο Νολε.Ουτε καν τον Ροντικ δεν μπορεσε να παρει περισυ στον ημιτελικο του Γουιμπλεντον

-Για τον Νολε.Ταλεντο ανεκαθεν ειχε.Εχει ωραια χτυπηματα με καλη τεχνικη,εχει πολυ καλο σερβις,ενω απο φετος εχει και καλα τρεξιματα.Το προβλημα του ηταν στον ψυχολογικο τομεα.Πολλες φορες εχανε κοντρα στους Φεντερερ-Ναδαλ απο τα αποδυτηρια.Φετος εχει αυτοπεποιθηση


Και να πω κ για το γυναικειο τενις.Καθε περσι κ καλυτερα.Τραγικο πλεον το επιπεδο.Απο την στιγμη που γυρνανε μετα απο 2 χρονια απουσιας Εναν και Κλαιστερς κ σηκωνουν Γκραν Σλαμ για πλακα,καταλαβαινετε τι γινεται.Ιβανοβιτς,Σαφινα,Σαραποβα εξαφανισμενες.Οι αδερφες Γουιλιαμς μεγαλωνουν και μετα το χαος

Dude
31-05-2011, 23:14
Κι εγώ στο γυναικείο έχω χάσει το λογαριασμό με τις Ρωσίδες και τις υπόλοιπες... Στα καλά της πάντως η Σερένα χτυπάει σαν δαίμονας.

Eleni7
31-05-2011, 23:19
Κι εγώ στο γυναικείο έχω χάσει το λογαριασμό με τις Ρωσίδες και τις υπόλοιπες... Στα καλά της πάντως η Σερένα χτυπάει σαν δαίμονας.

Απιστευτη δυναμη.Μαλιστα,μερικες φορες,προσεγγιζει κ τα αντρικα χτυπηματα!Πολυ μυστηριο με αυτην παντως.Κοπηκε περισυ πριν το US open με ενα γυαλι κ δεν ξαναεπαιξε.Περιεργα πραγματα

Dude
01-06-2011, 20:37
Nadal(1)-Murray(4)
Djokovic(2)-Federer(3)

Ιδανικό σκηνικό.

Eleni7
01-06-2011, 20:55
Perfect.Αν ειχα κ Eurosport ακομη καλυτερα.Δεν την παλευει ο Μαμουζελος...

kopitis
01-06-2011, 21:00
έκατσα κι είδα Σαράποβα το μεσημέρι και δείχνει σε καλή κατάσταση(6-0, 6-3, την Γερμανίδα)...
στις γυναίκες τα ημιτελικά:
Bartoli(11) - Schiavone(5)
Li(6) - Sharapova (7)

Eleni7
01-06-2011, 21:05
Και εγω ειδα την Σαραποβα.Μετα απο πολυ καιρο δειχνει πραγματικα δυνατη.Αν κ η περσινη νικητρια (Σκιαβονε) ειναι μεσα στην 4αδα,πιστευω οτι η Ρωσιδα ειναι το φαβορι,με βαση αυτα που εχω δει.Παντως, το γυναικειο τενις ειναι 2-3 σκαλες πιο κατω σε σχεση με αυτα που βλεπαμε πριν λιγα χρονια

Dude
01-06-2011, 21:31
Perfect.Αν ειχα κ Eurosport ακομη καλυτερα.Δεν την παλευει ο Μαμουζελος...

Καθόλου ο κακομοίρης, παρόλο που φαίνεται διακριτικός και συμπαθής σαν άνθρωπος...

Morrison
02-06-2011, 12:59
Eχει κανεις ιδεα τις ωρες που γινονται οι ημιτελικοι σε αντρες και γυναικες;

redfan
02-06-2011, 13:06
σημερα 3.00 η σαραποβα με την κινεζα και 4.30 το αλλο ματς.
και αυριο 3.00 και τα 2 ματς των ανδρων.

zouparos
02-06-2011, 15:09
Μάθανε και τέννις οι κινέζοι?? Τι αλλο θα δούμε...
Το ρεδχουπς στηριζει Μαρία Σαράποβα...

Aς ξεκινήσει η προθέρμανση λοιπόν...
http://www.thebounce.co.za/wp-content/uploads/2011/03/maria-sharapova-20060418-122807.jpg

Dude
02-06-2011, 15:10
Συμφωνώ ότι αρχίζουν 15:00 αρχίζουν οι ημιτελικοί Ανδρών και Γυναικών και τις 2 μέρες, αλλά πού είδατε ότι θα ξεκινήσουν ταυτόχρονα οι 2 ημιτελικοί των ανδρών την Παρασκευή; Μου φαίνεται λίγο κουφό, πόσο μάλλον από τη στιγμή που την Πέμπτη των γυναικών γίνονται ο ένας μετά τη λήξη του άλλου στο Philippe Chatrier, και λογικά το ίδιο θα ισχύει και για άνδρες. Γενικά το να βάλουνε στο δεύτερο (Σουζάν Λεγκλέν πώς το λένε) γήπεδο τον ένα ημιτελικό ταυτόχρονα που παίζεται στο κεντρικό ο άλλος είναι τελείως αντιεμπορική σκέψη, και δεν θυμάμαι και προηγούμενα χρόνια να συμβαίνει έτσι.

kopitis
02-06-2011, 15:18
πρωτα από όλα νομίζω το πρόγραμμα της κάθε μέρας ανακοινώνεται επίσημα, αφού τελειώσει η προηγούμενη( εκτός από τους τελικούς νομίζω)..
αλλά λογικά εννοούσε ότι στις 3.00 ο 1ος ημιτελικός και καπάκια ο 2ος..

SuperSayian
02-06-2011, 16:06
Δεν το βλεπω καλά το Ρωσιδάκι πολύ σκουζει...:D:D:D

zouparos
02-06-2011, 16:13
γ@μώ το κινεζικό θαυμα και τον μαο

SuperSayian
02-06-2011, 16:41
Κανα link υπάρχει ρε παιδιά?Γαμώ τους αποκωδικοποιητές μου!

Eleni7
02-06-2011, 17:04
Κατι μου λεει οτι τον τελικο του Σαββατου δεν θα τον δει κανενας αντρας:p

Σαραποβα τραγικη....

zouparos
02-06-2011, 17:17
ε τι να δουμε? την κινεζα και την ιταλίδα με το μουστάκι??
ΚΑΤΑΝΤΙΑ

SuperSayian
02-06-2011, 17:20
Καταντια δεν λες τίποτα!Και συ ρε Μαράκι λες και είσαι 30 χρονών έπαιζες σε κάτι φάσεις..άφησες το μυώδες και φουσκωτό κινεζάκι να κερδίσει!Μπλιάχχ

zouparos
02-06-2011, 17:26
δεν υπαρχει σαραποβα εδω και 3 χρόνια. για τη πλάκα της παιζει μηδεν βελτίωση. Τουλάχιστον διατηρείται αλλού καλά (στο τοπ10 εννοώ που πήγε το μυαλό σου?)
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSDL8A73l-Q8nBMrMRmrWILZ8phtf27WBi0nIhNNyk_J6i-eCZG

υγ...πόσο κάφροι είμαστε αχαχαχα
υγ2...όσο μεγαλώνει ομορφαίνει. Στο Θέμο αρέσει πάρα πολύ δλδ...σκεφτομαι να τους παντρέψω

Eleni7
02-06-2011, 17:39
*δεν ειδα την φωτο ή ας κανω πως δεν την ειδα*

Δεν υπαρχει παικτρια Σαραποβα.Αφου δεν καταφερε να επιβληθει αυτων των αντιπαλων,απο την στιγμη που λειπουν και τα μεγαλα ονοματα του γυναικειου τενις απο τα ημιτελικα, τοτε καλυτερα ας το γυρισει στο modeling.Με 10 double faults και μολις 12 winners δεν πας πουθενα....

zouparos
02-06-2011, 17:40
*γιατι δεν την είδες? Απαγορεύεται να παιρνουμε δυνάμεις στα ενδιάμεσα των games??*

Eleni7
02-06-2011, 17:43
*γκουχου-γκουχου*

Τι να πω τοτε?Δεν υπαρχουν πονηρες φωτο,μονο πονηρα μυαλα...

SuperSayian
02-06-2011, 17:47
*Γιατί εμένα δεν μου έκανε καμια εντύπωση η φωτο του Ζουπ?Το κορίτσι πείναγε να μην φαει?*

Ρε πραγματικά ενω το χει πιστεύω κάνει κάτι λάθη που δεν θα τα κανα ουτε εγω(που λεει ο λόγος) που εχω πιάσει ρακέτα 1-2 φορές στην ζωη μου!Τι χαζό πλάσμα όντως γιατί δεν το γυρίζει στο μόντελινγκ?Η στην ηθοποιία που είναι και της μόδας...Να κανει την νεα γκόμενα του Τζείμς Μποντ πχ!χαχα

Eleni7
02-06-2011, 17:51
Ασε,παρα πολλα λαθη κ σημερα.30 αβιαστα και αλλα 10 double faults.Πως να κερδισεις μετα?Και να φανταστεις οτι μιλαμε για μια τενιστρια που πηρε το πρωτο Γκραν Σλαμ στα 17!Πολυ μεγαλο ταλεντο,αλλα δυστυχως την εφαγε η εξωτενιστικη ζωη.Ειναι μολις 24(!) και παιζει σαν παλαιμαχη

SuperSayian
02-06-2011, 17:57
Όντως...Στο πρώτο σετ χωρίς ενέργεια καθόλου και με πολλά λάθη,μετά μετριάσε λίγο τα λάθη μέχρι το 4ο game αλλά και πάλι στο τέλος κόλλησε.Στο τελευταίο δε game δεν ήξερε καλά καλά να σερβίρει...Ο τελικό πόντος της Κινέζας πατάτα απ τις λίγες..Κρίμαςςς

Dude
02-06-2011, 23:54
Εις αύριον τα σπουδαία...

redfan
03-06-2011, 16:39
ξερει κανεις αν πρεπει να τελειωσει ο πρωτος ημιτελικος για να ξεκινησει ο δευτερος στο ρολαν γκαρος?γτ δεν τους βλςπω να προλαβαινουν

Eleni7
03-06-2011, 17:03
Και στις 2 baseline εχουν σκαφτει λακουβες.Ημαρτον ρε παιδια!Ξεκολληστε και λιγο απο την γραμμη!Με σχοινι ειστε δεμενοι εκει?Εν τω μεταξυ,ο ενας περιμενει να κανει το λαθος ο αλλος.Με αυτη την τακτικη ειναι 100% φαβορι ο Ναδαλ λογω αντοχων.Αν ο Μαρευ δεν γινει πιο επιθετικος ,ετσι ωστε να τελειωσει τους ποντους γρηγορα, δεν εχει καμια τυχη (λιγο πιεσε και πηρε 3 σερι games)

Redfan,οταν τελειωσει αυτο το ματς (οποτε τελειωσει) θα αρχισει το Φεντερερ-Τζοκοβιτς.Σε αυτο το γηπεδο παιζουν κ αυτοι

Dude
03-06-2011, 18:50
Ε από 2 κατ'εξοχήν baseliners δεν γίνεται να περιμένεις ότι θα παίξουν διαφορετικά, και μάλιστα στον ημιτελικό. Ματσάρα πάντως. Υπήρξαν πόντοι πραγματική ομορφιά.


Υ.Γ. Από τους μεγάλους πρωταθλητές όλων των σπορ, ο Ναδάλ στο θέμα fair play είναι νούμερο 1 με διαφορά (άντε κανένας Μάτζικ να συγκρίνεται μαζί του). Πάντα ταπεινός όσο δεν πάει.

tc-g6
03-06-2011, 18:55
βλεπατε νετ αντι για ετ1??? ο θεος μαζι σας...

SuperSayian
03-06-2011, 19:00
Εγω πάντως που δεν είμαι καια π τους μεγαλύτερους φαν του αθλήματος(οπότε κατ εξοχήν η γνώμη μου παει περίπατο) ψιλοβαρέθηκα σήμερα το ματς!Σε κάποια σημεία υπήρχαν μερικοί πολύ ωραίοι πόντοι όντως κυρίως απο Ναδάλ αλλα γενικά δεν με τράβηξε ιδιαίτερα.Ειδικά το τρίτο σετ ψιλοαδιάφορο(αν εξαιρέσω κανα 2 game το πολύ)!

Dude
03-06-2011, 19:07
Για όποιον δεν είναι φαν ενός αθλήματος είναι δύσκολο να το ακολουθήσει σε κλασικά ματς Γκραν Σλαμ, από 3ωρα και πάνω, οπότε φυσιολογικό να βαρεθείς. Φαντάσου λίγο για πόση συνεχόμενη καταπόνηση μιλάμε μόνο (στο λέω για να εκτιμήσεις λίγο παραπάνω αυτό που είδες απλά). Βγηκαν απίστευτες άμυνες σήμερα (και δύο από τους καλύτερους του κόσμου σε αυτό το κομμάτι), και ο Μάρεϋ ειδικά στην αρχή είχε στο παιχνίδι του ποικιλία, αλλά ο Ναδάλ άντεξε και νίκησε στα σημεία (και λόγω αλύγιστης ψυχολογίας).

Eleni7
03-06-2011, 22:52
Αντε ωρε!Παμε για το 17ο!Μου φαινεται οτι ο Ελβετος τους επιασε ολους στο υπνο σε αυτο το Γκραν Σλαμ.Κανεις δεν τον ειχε στα φαβορι εξ αρχης και τωρα ετοιμαζεται για το μεγαλο μπαμ.Καλο του εκανε αυτο ομως.Φαινεται στο παιχνιδι του οτι παιζει χωρις πιεση και αγχος.

Dude
03-06-2011, 23:03
Γελάει ο κόσμος ρε Ρότζερ. Παράτα το, εκτίθεσαι...

http://www.rolandgarros.com/images/pics/large/b_0603_federer10.jpg

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/06/03/article-1394035-0C64B8EC00000578-780_634x423.jpg

KonTaz
03-06-2011, 23:09
Καλώς τον πελάτη....

Θα εκτεθεί την Κυριακή

Eleni7
03-06-2011, 23:09
Για μεγαλο διαστημα ειδαμε Total Tennis απο τον Ροτζερ.Τι και αν ειναι 30 χρονων,τι και αν ηταν ντεφορμε πριν το τουρνουα,τι και αν ο Νολε ειχε σερι 43 νικες (οι 2 απο αυτες σε χωματινους τελικους κοντρα στον Ραφα ουτε 1 μηνα πριν)?Ειμαστε πολυ τυχεροι που ειδαμε αυτον τον ανθρωπο να παιζει τενις.Ακομη και στα "κατω" του,μπορει να βγαλει ανετα μεγαλες νικες κ να παρει τιτλους.Μακαρι να το κανει την Κυριακη...

Dude
03-06-2011, 23:15
Όταν παίζεις τον κορυφαίο στο χώμα έβερ στα λημέρια του, δεν εκτίθεσαι. Φυσικά και ο Ναδάλ είναι φαβορί μεθαύριο, δεν συζητείται καν το πράγμα.

Όταν όμως παίζεις τον τωρινό καλύτερο παίκτη της χρονιάς, είσαι στα 30, του παίρνεις το ματς καθαρά και του κόβεις το τρομερό σερί, ε μάλλον είσαι Ο ΠΑΙΚΤΗΣ. Το αν είναι ο κορυφαίος έβερ άλλωστε για τους περισσότερους φίλους του τένις έχει ξεκαθαριστεί καιρό, δεν περίμενε κανείς το σημερινό ούτε τα επόμενα για να το πεί (ο Ναδάλ μας το υπενθυμίζει από χθες, και ο άλλος είπε να το δικαιώσει). Απλά με κάτι τέτοια ο μύθος του μεγαλώνει ακόμα παραπάνω. Και στην τελική είναι απλά χαρά να το βλέπεις σε τέτοια ματς.

Υ.Γ. Σέρβιρε ακριβώς τη βάση για να έχει ένα καλό ματς... 65% (έναντι 67% του Νόλε). Αν την Κυριακή επαναλάβει τέτοια ποσοστά είναι μες στο κόλπο. Αλλιώς Ναδάλ και εύκολα.

edit:
Για δώρο γενεθλίων θέλω 2-3 καλά αποτελέσματα την Κυριακή... Γίνεται τουλάχιστον να μην ειναι 0-1;

Eleni7
03-06-2011, 23:23
Υ.Γ. Σέρβιρε ακριβώς τη βάση για να έχει ένα καλό ματς... 65% (έναντι 67% του Νόλε). Αν την Κυριακή επαναλάβει τέτοια ποσοστά είναι μες στο κόλπο. Αλλιώς Ναδάλ και εύκολα.

Ετσι ακριβως.Εκανε μεγαλο ματς απο το σερβις.18 ασσοι σε χωματινη επιφανεια ειναι πολυ μεγαλος αριθμος,ενω περα απο τους ασσους,δουλεψε καλα και το πρωτο σερβις (κερδισε το 77% των ποντων).Καλο ηταν που κρατησε και ισορροπια στους ποντους-αβιαστα λαθη (48-46),αν κ τα πιο πολλα τα εκανε στο 3ο χαμενο σετ.Οι αριθμοι θα μπορουσαν να ηταν κ καλυτεροι.

Την Κυριακη εννοειται οτι ο Ραφα ειναι το απολυτο φαβορι.Ο Φεντερερ πρεπει να πιασει ιδια αποδοση με σημερα για να εχει τυχη.Μπορει να το κανει για 2η φορα μεσα σε 3 μερες?Οχι οτι ο Ραφα ειναι κ σε σπουδαια κατασταση.Πιθανοτατα να ηταν κ χειροτερος του Νολε.Απλα εχει ενα τρομερο χαρισμα.Και κακος να ειναι σε ενα ματς,εχει τον τροπο να παρει την νικη

Dude
03-06-2011, 23:32
Τα σερβίς του στην αρχή ήταν ποίηση... Με τέτοιο σερβίς ούτε ο Θεός δεν το νικάει (θύμισε τελικό Γουίμπλεντον με Ρόντικ πρόπερσι). Μετά όμως ανέβασε και τα δικά του ποσοστά στο πρώτο σερβίς ο Νόλε, υπήρξε ισορροπία, και άρχισε να επιδρά και η κούραση, οπότε το 65%, αν και όχι εντυπωσιακό, ήταν ουσιαστικότατο για να μην του ξεφύγει το ματς (γιατί δεν ήθελε πολύ να κάνει τα τρελά του ο Νόβακ). Πάντως το τουρνουά το φετινό χαλαρά το καλύτερο της 5ετίας από θέμα εξέλιξης. Ελπίζω την Κυριακή να μην δούμε το κλασικό έργο Ναδάλ 5 unforced errors, Φέντερερ 45... Για να δούμε. Όποιος και να το πάρει έτσι κι αλλιώς άξιος θα είναι.

Υ.Γ. Χαμένη ευκαιρία για το νούμερο 1 για το Νόλε. Μετά τα σημερινά προμηνύεται ακόμα πιο ενδιαφέρον Γουίμπλεντον.

Eleni7
03-06-2011, 23:41
Θελω επιτελους να δω εναν τελικο RG να παει στα 5 σετ.Γινεται?Τα τελευταια 6 χρονια (πλην μιας χρονιας νομιζω) εχουμε 3 σετ.Αν παμε σε 5ο φετος και υπαρχει σασπενς,τοτε νομιζω οτι θα ειναι χαλαρα το καλυτερο τουρνουα των τελευταιων χρονων στο Παρισι.Ο Φεντερερ αυτο που θελει πανω απο ολα ειναι συγκεντρωση.Ελπιζω να μην αποσυντονιστει με την σημερινη νικη.Αουτσαιντερ ηταν οταν ξεκινησε η διοργανωση,αουτσαιντερ ειναι και τωρα.Δεν υπαρχει λογος να μπει να παιξει με βαρος 100 κιλα στην πλατη του.Την πιεση ο Ναδαλ πρεπει να την εχει.

ΥΓ.Μετα απο το πολυ καλο φετινο RG,ερχεται κ το πιο ενδιαφερον W ισως και της 10ετιας.Can't wait!Θα ειναι δυνατος εκει ο Νολε.Βαλε κ τον Μαρευ που παιζει εντος εδρας και δεσαμε....

ΥΓ2.Η Κυριακη θα ειναι πολυ μεγαλη μερα.Θα ξεκινησουμε με κανα 4ωρο τενις και το βραδακι τα σπουδαια:p

Dude
03-06-2011, 23:47
Μετά από τόσες ήττες σε τελικούς εκεί μέσα ακόμα και στις σούπερ χρονιές του από το Ράφα, δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση τέτοια για το Ρότζερ. Απλά και ξεκάθαρα όμως, ο Ράφα είναι έτοιμος (και για μένα θα ήταν έτοιμος και αν περνούσε και ο Νόλε).

Τώρα για την Κυριακή, πραγματικά θα πονέσουν τα μάτια μας, αλλά ελπίζω να είναι για καλό. Μεσημεράκι τελικός Ρολάν Γκαρός, βράδυ Θρύλος, και αξημέρωτα Χιτ-Μαβερικς. Το τελευταίο δεν είναι οριακό, ας νικήσει όποιος να'ναι, τα άλλα δύο απλά μην είναι ΠΑΟ και Ναδάλ οι νικητές, γίνεται; Ή αν όχι και οι 2, τουλάχιστον 1.

Eleni7
03-06-2011, 23:56
Ωχ εχει κ nba.Το ξεχασα.Καλη Δευτερα να εχουμε παιδια....

Ολυμπιακος-Ροτζερ-Ντιρκ,τιποτα αλλο δεν ζηταω.....:p

johny b
04-06-2011, 00:13
Καλά ας κερδίσει ο Ολυμπιακός κι ας πάρει το Ρολάν Γκαρός ο Λεμπρόν

SuperSayian
04-06-2011, 00:17
Ολυμπιακός-Ναδάλ-Ντιρκ για μένα χαχα!Ας πιάσω μόνο τον Ολυμπιακό γίνετε?

Dude φυσικά και σέβομαι την προσπάθεια και την απίστευτη καταπόνηση τους!Αυτό θα λειπε άλλωστε...Οι άνθρωποι παίζουν παιχνίδι 3-4 ώρες:eek::eek::eek: αλλά το θέμα για κάποιον που ναι μεν του αρέσει το τέννις αλλά δεν τρελένεται κιόλας σαν και μένα ο αγώνας του Ναδάλ δεν έλεγε και πολλά.Μάλλον όπως είπες και εσυ λόγω τρόπο παιχνιδιού.Το ματς του Φέντερερ με τον Τζόκοβιτς ήταν αρκετά καλύτερο όσο είδα(Γιατί μετά η Νετ έβαλε ειδήσεις..Τραγικό?Το δειχνε το sport plus το υπόλοιπο?)

Ο Φέντερερ φάνηκε πόσο έμπειρος είναι και έκανε και πολύ λιγότερα λάθη και απ τον προημιτελικό του και γενικά το ματς ήταν με λιγότερα λάθη.Ξαναλεω οσο είδα εγω.Το πρώτο σετ ενω έδειχνε να το εχει ο Σέρβος μίλησε η εμπειρία,το ταλέντο και η αποφασιστικότητα του Ρόντζερ και του το πήρε.Το δέυτερο σετ ήταν παράσταση για εναν ρόλο και αν εξαιρέσεις 1-2 games έδειχνε την υπεροχή του ο Ελβετός.Μετά δεν το είδα αλλά μάλλον πήρε μπρος ο Τζοκοβιτς αφου το πήρε το σετ με 6-3 αυτός.Λογικά στο 4ο σετ θα παίχτηκε ωραίο ματς!

Την Κυριακή ο Ναδάλ πρέπει να παίξει πολύ καλύτερα απ οτι σήμερα,να συνεχίσει αυτόν τον εξαντλητικό ρυθμό πίεσης των αντιπάλων και να διορθώσει λίγο το σερβίς του και τα αβίαστα λάθη του!Απ την άλλη ο Φεντερερ πρέπει να το δει και λίγο στο χαβαλέ και στο στυλ "Ας παίξουμε να γουστάρουμε" και δεν πρέπει να πιέσει υπερβολικά τον εαυτό του γιατί αυτό θα είναι το βούτηρο στο ψωμι του Ισπανού!

KonTaz
04-06-2011, 15:17
Να παίξω Κινέζα σήμερα ή θα φάω τα μούτρα μου??

redfan
04-06-2011, 17:27
πολυ ασχημια σε αυτον τον τελικο.Η ασχημοτερη ιταλιδα με μια κακη κινεζα.Εδω βογκανε και ακουγονται σαν νταλικεριδες με τσιγαροβηχα.Με ρεγουλα οι ενεσεις κοριτσια,θα φυτρωσει τπτ εκει κατω.

8rilos!!!
04-06-2011, 17:46
που ειναι η ζιστιν εναν;;;;

Eleni7
04-06-2011, 20:45
Η Εναν ,αν και ειχε επιστρεψει στην ενεργο δραση,σταματησε ξανα λογω τραυματισμου.Οτι κ να λεμε,δεν υπαρχει πλεον γυναικειο τενις.Τον τελικο δεν τον ειδα γιατι δεν με "τραβηξε",και πως να με τραβηξει οταν παιζουν τενιστριες σαν τις σημερινες.Ειναι κριμα στους αντρες να βιωνουμε μια απο τις καλυτερες εποχες με το διδυμο Φεντερερ-Ραφα κ τις "σφηνες" Τζοκοβιτς,Ντελ Ποτρο,Μαρευ,ενω στις γυναικες να υπαρχει αυτο το χαλι...

Dude
05-06-2011, 04:17
Άντε να ετοιμαζόμαστε... Αύριο στις 16:00 ο τελικός.


Highlights Djokovic-Federer:
NFau2AQX9qU

Highlights Nadal-Murray:
IoMXiQb1lFk

zouparos
05-06-2011, 04:27
καθησα να δω και εγώ χόκεϊ...Ήμαρτον.
Όποιος κάθεται και σκέφτεται τέτοια "αθλήματα" να κρεμιέται την ίδια στιγμή.

ΑΗΔΙΑ...

Το χόκεϊ επί χόρτου 10 κλάσεις πιο γαματο.

redfan
05-06-2011, 04:38
καθησα να δω και εγώ χόκεϊ...Ήμαρτον.
Όποιος κάθεται και σκέφτεται τέτοια "αθλήματα" να κρεμιέται την ίδια στιγμή.

ΑΗΔΙΑ...

Το χόκεϊ επί χόρτου 10 κλάσεις πιο γαματο.

xaxaxax εγω δεν εχω καταλαβει πως το βλεπουν το ατιμο το puck στην τηλεοραση.Εγω δεν καταφερνω με τπτ να το δω!σαπιο εντελως.Δεν ξερω τι εννοεις με το "τετοια αθληματα" αλλα το american football γαμει και to baseball ψιλο παλευεται.

zouparos
05-06-2011, 04:58
τέτοια αθλήματα ρε...χόκει ιππασίες και κέρλινγκ αχαχαχα
Αν και το τελευταιο εχει φαση γιατι εχει στρατηγικη...

Έλα ντε ρε πουστη μου πως το βλέπουνε??
Όταν ήμουν μικρός είχα πρβλ με το πινγκ πονγκ...αλλά μετά επειδή έπαιξα κιολας(ειμαι καλος) κτλβ οτι εκανα λάθος. Στο τοπ τοπ επιπεδο βλέπεις μια χαρά

Υπάρχουν κάτι ολυμπιακά αθλήματα να γελάς!!

ΤΟ ΠΙΟ ΑΣΤΕΙΟ ΜΑΚΡΑΝ είναι κατι κοριτσακια με χρυσοσκονες και κατι κορδελες που κανουν και καλά γυμναστική??? χορεύουν?? δεν εχω κτλβ και το έχουν και ολυμπιακό αγώνισμα ΉΜΑΡΤΟΝ.

DirtySniper
05-06-2011, 13:58
...Όταν ήμουν μικρός είχα πρβλ με το πινγκ πονγκ...αλλά μετά επειδή έπαιξα κιολας(ειμαι καλος) κτλβ οτι εκανα λάθος.
..........

Σε έχω
έυκολα
θα σε παίξω με στοίχημα

και ο χαμένος θα γονατίσει προς τη μεριά του ΣΕΦ
και θα πει 40 φορές

"Ω Μέγιστε Τεό Παπαλουκά
ήσουν
είσαι
και για πάντα θα είσαι η μεγαλύτερη αρχηγάρα
που πάτησε πόδι σε αυτό το πλανήτη"

Θα σε βγάλω βίντεο να το λες αυτό
και θα το στείλω στον dude να το βλέπει
όταν τρώει βάφλες το βράδυ

8rilos!!!
05-06-2011, 14:09
Η Εναν ,αν και ειχε επιστρεψει στην ενεργο δραση,σταματησε ξανα λογω τραυματισμου.

ρητορικη ηταν η ερωτηση μου :)

Dude
05-06-2011, 14:36
Η επιστροφή του βιτσιόζου Ντέρτη...

zouparos
05-06-2011, 14:43
ntertis paei...dwse meros kai wra se kana mina vevaia...

8rilos!!!
05-06-2011, 16:53
σας παιζω και τους 2 με 1 σετ δωρο....

DirtySniper
05-06-2011, 17:21
ekleise
To prwro prwtathlima redhoops ping pong einai gegonos. Teli iouni tha sas deiksw pws paizetai to athlima. O xamenos kernaei mpyres, kai tha graftei se video kathws eksymnei tin arxigara to papalouka. Zoupare etoimasou

zouparos
05-06-2011, 17:23
E αν δε μπορείς να πάρεις ρε ρομποτ ούτε ΑΥΤΟ το σετ τι περιμένεις μετά που θα πάρει μπρος??

ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟ ΩΣ ΤΩΡΑ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΣΤΟ Χ με τα μαύρα και τα γυαλιά...
για προσέχετε την και πες τε μου:p

θα την δειτε σε ζουμ στο παικτη τον απο δω απ'τις κάμερες τις απέναντι που έχω βαλει την καμπύλη

Μου 'χει φύγει το μάτι αχαχαχα

http://img864.imageshack.us/img864/8007/rolandgarros2.png

8rilos!!!
05-06-2011, 17:26
ενα απο τα καλυτερα σετ που εχω δει στην ζωη μου...φανταστικο τεννις...

SuperSayian
05-06-2011, 17:27
Ματσάρα για την ωρα ο τελικός του Τένις...!

Edit Καταλαβα ποια λέει ο ζουπ όντως ποια είναι με τα μαύρα γυαλία και το μάυρο μαλλί λες ε?Εντάξει προχθές είχε ποιο ωραία γκομενάκια στην κερκίδα!

Eleni7
05-06-2011, 17:35
Τζαμπα το εχασε το πρωτο σετ ο Φεντερερ.Επαθε μπλακ αουτ στο σερβις του οταν το σκορ ηταν 5-3.Κακος ο Ναδαλ στα πρωτα games.Ανεβηκε προς το τελος.Αν ο Φεντερερ συνεχισει τα λαθη,το ματς παει για 3-0

GEMAN7
05-06-2011, 17:42
Κατέρρευσε ο Φέντερερ. Ανέβα λίγο ρε Ρότζερ να ξαναδούμε ματς.

zouparos
05-06-2011, 17:43
καλά να πάθει ήμαρτον δλδ...και σιγα που πηγε καλα στην αρχη. απλα εκανε 90% σερβις εξωγήινο πραγμα δλδ...μόλις ηρθε στα φυσιολογικα του παρτον κατω.
οτι εγραψα παραπανω...Αν δε μπορεις να παρεις δικο σ σετ ΧΕΣΕ ΜΕΣΑ...

υ.γ. η γκομενα έφυγε:p

GEMAN7
05-06-2011, 17:49
καλά να πάθει ήμαρτον δλδ...και σιγα που πηγε καλα στην αρχη. απλα εκανε 90% σερβις εξωγήινο πραγμα δλδ...μόλις ηρθε στα φυσιολογικα του παρτον κατω.
οτι εγραψα παραπανω...Αν δε μπορεις να παρεις δικο σ σετ ΧΕΣΕ ΜΕΣΑ...

υ.γ. η γκομενα έφυγε:p

Εντάξει σίγουρα, αλλά αν έκανε το 6-3 στο πρώτο σετ πήγαινε με άλλη ψυχολογία μετά. Άλλο ματς.

ΥΓ. Μόλις την ανέφερες έφυγε. Τσάμπα κοιτάω να δω πια έλεγες :p:D

Eleni7
05-06-2011, 17:51
Πωπω,βλεπω να σπαει την ρακετα σε λιγο.Εχει βαλει σημαδι το φιλε....

GEMAN7
05-06-2011, 17:53
Πωπω,βλεπω να σπαει την ρακετα σε λιγο.Εχει βαλει σημαδι το φιλε....

Ποιο φιλέ; Τώρα κόντεψε να κατεβάσει μπεκάτσα. :D

edit: Ζουπ έφυγε η γκόμενα και ανέβηκε ο Ναδάλ. Αυτή του αποσπούσε την προσοχή :D

Eleni7
05-06-2011, 17:54
Πληρης καταρρευση.Ο Ναδαλ περνει ξεκουραστους ποντους.Ουτε ο ιδιος δεν το πιστευει

zouparos
05-06-2011, 17:57
η γκόμενα γύρισε και σκύβει κιόλας την ώρα των σερβίς δήθεν κάτι να πιάσει:p

Τα παπιερς παντως ιδιο τον δειχνουν τον ρομποτ...
Ο άλλος ανέβηκε:p

GEMAN7
05-06-2011, 18:05
η γκόμενα γύρισε και σκύβει κιόλας την ώρα των σερβίς δήθεν κάτι να πιάσει:p

Τα παπιερς παντως ιδιο τον δειχνουν τον ρομποτ...
Ο άλλος ανέβηκε:p

Την εντόπισα:D. Ξανά καταρρέει και ο Ναδάλ χαχαχα :D
Έχουμε καεί :p

Eleni7
05-06-2011, 18:28
Ρε Ζουπ,ποια γκομενα λες?Την γυναικα του Φεντερερ?

Καλα ξημερωματα.Ουτε Wimbledon να βλεπαμε.Αν πανε κ σε πανω απο 3 σετ,ουτε το μπασκετ δεν θα προλαβουμε

zouparos
05-06-2011, 18:31
ε δες το γράφημα που έκανα 1 σελίδα πριν.
Μία είναι εκει που δείχνω.
Απλά μισή ώρα λείπει, έρχεται, αράζει κανα 10λεπτο, ουτε χειροκροτάει ουτε τπτ και μετά πάλι φεύγει. Η γκόμενα έχει σχέση με το τένις όση έχω εγώ με το κανοε καγιακ...

Γκόμενο ψάχνει αλλά που να 'ξερε:p

KonTaz
05-06-2011, 19:09
Αφού είναι πελάτης,τι να λέμε τώρα....Έχασε σετ από 5-3,ούτε ο ίδιος δεν το πίστευε ότι μπορεί να το έπαιρνε

redfan
05-06-2011, 19:25
ο μαμουζελος παντως τα σπαει παλι!Ρε ουτε την γυναικα του φεντερερ δεν ξερει,που 2 αγωνες του να δεις,το θυμασαι το μπαζο.Ρε ζουπ την ξανθια λες με τα μαυρα γυαλια?Η εφυγε?

Eleni7
05-06-2011, 19:31
Αυτο εχει μια δοση αληθειας.Πολλες φορες σημερα αντιμετωπισε τον Ναδαλ με κομπλεξ.Του εκανε μπρεικ κ ο Ισπανος το επαιρνε πισω αμεσως μετα χωρις ιδιαιτερη δυσκολια.Στο ται μπρεικ μεχρι κ σμας εχασε.Παντως με τα 45 αβιαστα λαθη του Φεντερερ μεχρι στιγμης,ειναι θαυμα που κ τα 3 σετ ειναι "γεματα".Τα 2 πρωτα μαλιστα πηγαν στα 7.Με τοσα λαθη οχι μονο τον καλυτερο παικτη στο χωμα ολων τον εποχων δεν κερδιζεις,αλλα ουτε το μετριο σε αυτη την επιφανεια Παγδατη.Μεχρι στιγμης μονο τα ντροπ σοτ εχουν βγει του Ελβετου

edit:Redfan,και 2 αγωνες τενις του Φεντερερ να εχει δει κανεις στην ζωη του,την γυναικα του Φεντερερ την ξερει.

edit2:Επιτελους ενα σετ...

redfan
05-06-2011, 19:54
ο μαμουζελος επιμενει οτι ο ναδαλ ειναι πιο κουρασμενος γτ εχει παιξει συνολικα πιο πολυ απο τον φεντερερ.Λογω φυσικα του πρωτου ματς πριν απο κανα 10ημερο που πηγε 3-2 ενω ολα τα αλλα τα καθαρισε 3-0.Το γεγονος οτι προχθες ο φεντερερ επαιζε μεχρι αργα με τον τζοκοβιτς δεν τον απασχολει.

red hoopligan
05-06-2011, 19:57
Καλα ακομα δεν τελειωσε ;

Eleni7
05-06-2011, 19:58
Καταρχας η λεξη κουρασμενος δεν μπαινει διπλα στο ονομα Ναδαλ.Το παιδι ειναι μηχανακι:p

Νομιζω πανω-κατω την ιδια κουραση εχουν,αν λαβουμε υποψιν κ τον τροπο παιχνιδιου του Ισπανου.Ο Ναδαλ στο μονο ματς που ενιωσε πραγματικη πιεση ηταν στην πρεμιερα.Ο Φεντερερ ισως πιεστηκε πιο πολυ στον ημιτελικο

Teodosic,εχουμε δρομο ακομα:p

SuperSayian
05-06-2011, 20:24
Κλασικό αποτέλεσμα...πφφ χαχα!

TT7
05-06-2011, 20:25
Νταξει μεχρι και γω που δεν ξερω την τυφλα μου το βλεπω οτι δεν παιζεται ο τυπος στο χωμα....Τι δυναμη, τι ποδια ειναι αυτα ρε παιδια..φωτοβολιδες στελνει...

Τα δαχτυλα του εβγαλαν μισο λιτρο αιμα...χαχα...Ο Φεντερer μεγαλη κλαση αλλα δεν εβγαλε πολυ ψυχη,ισως ειναι ετσι το στυλ του, ειναι πιο τεχνιτης παικτης...

Μπορει να θελει να κρατησει δυναμεις για το βραδυ με την γυναικα του..χαχαχα....Ωραια παμε στα δικα μας τωρα...Θρυλε παιξε γερα..

Dude
05-06-2011, 20:45
Εντάξει παιδιά, ό,τι μπορούσε το έκανε... Έχασε μία μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στην αρχή, και μία δεύτερη να μπεί πιο γρήγορα στο ματς στο τάι μπρέικ που οδήγησε ο ίδιος το 2ο σετ, αλλά φάνηκε ότι παραπάνω απλά δεν μπορούσε. Πρώτη φορά σε Ρολάν Γκαρός του κάνει τόσα μπρέικ του Ράφα, και του παίρνει γενικά και τόσους πόντους. Εντέλει σέρβιρε συνολικά με 63% σε όλο το ματς, όχι κακό ποσοστό, αλλά όχι και σούπερ... Παρόλα αυτά ήταν αρκετό για να κάνει το ματς δυνατό και να μην τελειώσει κάτω από 3 ώρες και εύκολα.

Το παιχνίδι του Ράφα είναι απίστευτα δύσκολο να αναχαιτηθεί εδώ υπό οποιεσδήποτε συνθήκες. Και το ρεκόρ του Μποργκ που ισοφαρίστηκε φέτος, από του χρόνου ή τελοσπάντων στα επόμενα σίγουρα θα το σπάσει. Δεν σταματάει εδώ η σεζόν όμως (το να ποντάρεις άλλωστε ότι ο Ράφα θα κερδίσει το Ρολάν Γκαρός είναι σαν να κλέβεις εκκλησία). Τέλος της σεζόν στο χώμα, και ώρα για τα πιο ωραία (γρασίδια και σκληρά μετά). Και φαίνεται όλοι οι μεγάλοι να μπαίνουν σε καλή φόρμα για τα επόμενα. Εδώ θα φανεί και για πόσο μεγάλα πράγματα πάει φέτος ο Νόλε, και πόσο ικανός είναι να κάνει πάλι κανένα τριολέ Γκραν Σλαμ ο Ράφα, και πόσο μη ξοφλημένος θα παρουσιαστεί ο Ρότζερ. Και πάντα υπάρχουν και τα ψηλά παλικάρια που στη μέρα τους σκοτώνουν και είναι έτοιμοι να αποκλείσουν οποιονδήποτε (Σόντερλινγκ, Μπέρντυχ - γρόθος -, Ντελ Πότρο, Μάρεϋ).

Υ.Γ. Για να δούμε το επόμενο αουτσάιντερ της μέρας τι σκατά θα κάνει.

Eleni7
05-06-2011, 21:08
Σιγουρα,τωρα ειναι τα σπουδαια.Ανεκαθεν το Γουιμπλεντον εχει προσφερει μεγαλα τουρνουα και τελικους.

Για σημερα.Οτι ο Ναδαλ ειναι ανικητος στο χωμα το ξεραμε.Παρολα αυτα θεωρω οτι ο Φεντερερ εχασε σπουδαια ευκαιρια να κανει κατι καλυτερο.Ο φετινος Ναδαλ ηταν στην χειροτερη κατασταση απο οποιαδηποτε αλλη χρονια εχει παιξει στο Παρισι (πλην του 2009 που ηταν τραυματιας κ αποκλειστηκε απο τους 16).Αν ειχε μεινει ψυχραιμος ο Ελβετος στο πρωτο σετ οταν προηγουταν με 5-2 (εχασε σετ ποιντ σε σερβις του Ναδαλ οταν επελεξε να παει για ντροπ σοτ, ενω ειχε ολη την πλευρα αδεια) τα πραγματα ισως ηταν κατα πολυ διαφορετικα.Ο Ναδαλ ειναι παικτης που ακομη κ ασχημα να παιζει,εχει το τροπο του να παιρνει τα σετ.Ποσο μαλλον αν του τα δωριζουν ετσι οπως εκανε ο Ελβετος στο πρωτο.

Και στο ται μπρεικ του δευτερου σετ,παλι ηταν αλλου ο Φεντερερ.Μεχρι κ σε σμας αστοχησε.Ειδικα στα πρωτα games του σετ ειχε καταρευσει.Δικαια το πηρε αυτο ο Ναδαλ κ ουσιαστικα εκει τελειωσε το παιχνιδι.Στο σπιτι του "τερατος" δεν παιρνεις 3 συνεχομενα σετς.

Το τριτο σετ ηταν πιο ισορροπημενο.Ο Φεντερερ μειωσε τα αβιαστα λαθη και ετσι ειδαμε ωραια και σε μαγελη διαρκεια ραλυ.Το τεταρτο σετ σαν να μην εγινε...

Οσο παικταρας και αν ειναι στην συγκεκριμενη επιφανεια ο Ναδαλ,η διαφορα 27-56 (!) στα αβιαστα λαθη ειναι χαωδης και δεν νομιζω οτι ο Ελβετος ειχε τυχη με αυτα τα νουμερα.Οπως ειπα κ σε προηγουμενο ποστ,το γεγονος οτι ειδαμε 4 σετ,ενω τα 3 ηταν πολυ γεματα,σου προξενει εκπληξη διαβαζοντας τα στατιστικα.

standby25
08-06-2011, 15:22
Τζορνταν Χεντερσον,το νεο υποσχομενο αστερι του αγγλικου ποδοσφαιρου επιασε λιμανι,το ποσο της μετακινησης λογιζεται κοντα στα 20 εκκ λιρες(13 εκκ cash και 7 εκκ ανταλλαγη ν'γκονγκ)
Με την λογικη βρετανοποιησης του ροστερ ο βασιλιας Κεννυ,χτιζει μe υπομονη και μερακι την νεα δυναστεια αποτελουμενο απο ντοπια υλικα,οι επομενες κινησεις θα ειναι εξισου δαπανηρες προερχομενες κυριως απο το νησι....οι εποχες Κυργιακου εχουν περασει ανεπιστρεπτι αλλοθρησκα μιασματα...αν φετος εκοβε ταριφα 3 αρες του χρονου με δικια του ομαδα τι?? ;)

DON
08-06-2011, 15:24
ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.

standby25
08-06-2011, 15:29
τελειωσατε ρε....παρτε το αποφαση τουρμπανοφοροι,το παν σε καθε ομαδα ειναι η ομοιογενεια,ειχανε καταντησει η Λιβερπουλ πυργο της βαβελ...μεχρι κ ελληνα ποδοσφαιριστη ειχε στο ροστερ,με 10 ψωλαραδες βρετανους διαδοχους του βινι τζοουνς κ εναν σαδιστη λατινο στην κορυφη αιμοδιψη ετοιμαστειτε για τρελα γουστα...

DON
08-06-2011, 15:37
Το απο πάνω σχόλιο θα μπορούσε να είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ σε βαζελικό forum για τα μπασκετικά, ΚΑΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. Και τον ΜΑΙΟ...ΦΡΑΠ. ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΜΕ.

zouparos
08-06-2011, 16:02
θα γυρισει ο τροχος με τον τζορνταν τον χεντερσον? Ο βασιλιάς ρε παιδιά αξιαγάπητος αλλά από που κ ως που προπονητής??
ΤΟΣΑ εκατομμύρια χαλάνε ρε πουστη μου,ξεχασανε τι πάει να πει πρωταθλητισμός? τι παικτες ειναι αυτοι??:(

Eleni7
08-06-2011, 16:05
Αφου ο Λεμπρον πληρωνει ρε.Τι σκατε?:p