PDA

View Full Version : Αθλητική Συζήτηση


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

redfan
08-06-2011, 16:07
παντως ο προεδρας καταφερε να παρει πρωταθλημα για τους red soxs μετα απο 78 χρονια οταν τους ανελαβε!!!Λετε να τα καταφερει και με την λιβερπουλ?

standby25
08-06-2011, 16:21
επενδυση κ οτι βγει ρε ζουπαρε ετσι κ αλλιως δεν λογιζεται για βασικος...η 3αδα ειναι αποφασισμενη στο κεντρο...σπιρινγκ(χωρις ειρωνια πολυ εξελισσιμο χαφ),μειρελλες,τζεραρντ,τωρα για μπακ απ ενα παιδι 20 χρονων που εχει παιξει σε ολες τις εθνικες της Αγγλιας κατω των 23 δεν τον λες κακο.
το ζητουμενονο μπαλωσουμε καμια τρυπα στην αμυνα εκει που ποναει η ομαδα...κρατα το ονομα του λεννον για τις πτερυγες θα παιξει πολυ

zouparos
08-06-2011, 16:32
σπιρινγκ...πφφφφφφφφ
μειρέλλες...για τατουαζερ καλός είναι. Πιστεύω για μαρσέιγ κάνει.

άαρον λέννον...τον ταζ που περνάει μέσα απ'τα δέντρα τα κάνει όλα πουτ@να αλλά στο τέλος με διπλωματία ο λαγός την σκαπουλάρει το 'χεις δει? Αυτο ειναι ο ααρον λέννον. μελι μελι και τηγανιτα τπτ

redfan
08-06-2011, 17:29
στην μαντσεστερ ο τζοουνς (http://www.sport24.gr/football/omades/ManchesterUtd/sth_mantsester_o_tzooyns.1100079.html)

DON
08-06-2011, 17:39
στην μαντσεστερ ο τζοουνς (http://www.sport24.gr/football/omades/ManchesterUtd/sth_mantsester_o_tzooyns.1100079.html)

O Sir Alex ΞΕΡΕΙ.

zouparos
08-06-2011, 17:55
αν αυτος αξίζει 17 ο σάμπα το κτήνος πόσα κοστίζει? 45?

TT7
08-06-2011, 18:47
τελειωσατε ρε....παρτε το αποφαση τουρμπανοφοροι,το παν σε καθε ομαδα ειναι η ομοιογενεια,ειχανε καταντησει η Λιβερπουλ πυργο της βαβελ...μεχρι κ ελληνα ποδοσφαιριστη ειχε στο ροστερ,με 10 ψωλαραδες βρετανους διαδοχους του βινι τζοουνς κ εναν σαδιστη λατινο στην κορυφη αιμοδιψη ετοιμαστειτε για τρελα γουστα...

Του χρονου μετα απο 2 μηνες θα ψαχνετε προπονητη παλι....:D

redfan
08-06-2011, 19:07
και συνεχιζουμε...
Συμφώνησε με Γιανγκ η Γιουνάιτεντ (http://www.woop.gr/content/30017/sumphonese-me-giang-e-giounaited)

DON
08-06-2011, 21:12
και συνεχιζουμε...
Συμφώνησε με Γιανγκ η Γιουνάιτεντ (http://www.woop.gr/content/30017/sumphonese-me-giang-e-giounaited)

ΟΙ ΦΑΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛΑΚΙΑ!

37.000.000 ευρώ για 2 μεταγραφές απο αγγλία και όχι πρώτης γραμμής...ΡΕ ΔΩΣΤΕ ΤΑ ΕΔΩ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΝΤ!

redfan
08-06-2011, 21:35
δηλωσεις ρεντναπ για τζοουνς
?Προσπαθήσαμε να τον αποκτήσουμε. Για να είμαι ειλικρινής καταθέσαμε και πρόταση και εμείς και άλλες κορυφαίες ομάδες. Όλοι τον ήθελαν τον μικρό. Έχει τις δυνατότητες όχι απλά να καθιερωθεί στην εθνική Αγγλίας, αλλά και να εξελιχθεί στον αρχηγό της. Είναι μία σπουδαία μεταγραφή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ?.

Όσο για το αν οι 16 εκ λίρες της ρήτρας του ήταν πολλές, ο Άγγλος τεχνικός τόνισε χαρακτηριστικά: ?Όλες οι ομάδες του έκαναν προσφορά και δεν πτοήθηκαν από το ύψος της ρήτρας. Απλά εκείνος επέλεξε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Θα είναι φοβερή προσθήκη για τη Γιουνάιτεντ. Είναι πολύ καλός. Ολοκληρωμένος. Έχει τα πάντα. Είναι γρήγορος, δυνατός, και καλό παιδί. Έκανε την τύχη του ο Άλεξ?

DON
09-06-2011, 01:20
Ρε παιδιά μην το συζητάμε...Η Μάντσεστερ θα παίρνει τους Αβράμηδες, τους Τοροσίδηδες, τους Καραπιάληδες, τους Γεωργάτους κτλ και οι ΑΛΛΟΙ θα παίρνουν τους ΜΠΑΣΙΝΑΔΕΣ.

zouparos
09-06-2011, 01:41
αυτό δεν οφείλεται όμως μόνο στη ματσεστε αλλά στον σερ ΜεσσοΒιασμένο.
Έχει απίστευτες διασυνδέσεις με το 80% των αντιπάλων προεδροπροπονητών και ουσιαστικά "εκβιάζει" καταστάσεις πολλές φορές.
Το έχω ψιλοψάξει δεν το λέω έτσι. Μου το έχουν πει και παιδιά απ'το νησί και το έχω διαβάσει απλά βαριέμαι να το ψάξω τώρα.

DON
09-06-2011, 02:08
Το έχω ψιλοψάξει δεν το λέω έτσι. Μου το έχουν πει και παιδιά απ'το νησί και το έχω διαβάσει απλά βαριέμαι να το ψάξω τώρα.

Θα μπορούσε να είναι και ποστ σε κανα αλλόθρησκο φόρουμ και αντί του τσίχλα να λες για τον βαγγέλα που το έχεις ψάξει και έχει διασυνδέσεις στις μισές ομάδες κτλ κτλ κτλ κτλ...ΦΑΠ ΦΑΠ ΦΑΠ.

zouparos
09-06-2011, 02:30
ναι πράγματι...
δίνει 30 μύρια ο τσιχλας...τα έχει μέχρι κ η σάντερλαντ...

δίνει 2 ο ΟΣΦΠ! Ποιος θα τα δώσει? Η Ιωάννα Λίλλη, ο Ιωαννης Πατέρα Κόντης, ο Αδραχμίδης ή ο Αργύρης Μήτσου?

standby25
09-06-2011, 02:50
16 εκκατομυρια για κεντρικο αμυντικο μιλαμε για super deal,τοσο πολυ που ξεπερναει την σπουδαιοτητα της μεταγραφης του Αντερσον απο την Πορτο στα 30 εκκ λιρες...
ασλευ γιανγκ ασχολιαστο,ζουπαρε αν ο μειρελλες που ειναι για Μαρσειγ(διαφωνω καθετα) αυτο το κουτοκριαρο που ο Μιλνερ μπροστα του φανταζει ΑΤΙ τι ειναι,τον μαντσεστερακι τον δον δεν το ρωταω ξερω την απαντηση...καλοφερτο
κ πριν μου την πεσετε για τον Χεντερσον σας λεω οτι το cash ηταν 12 μυρια συν τον Νγκονγκ(7 εκκ λογιζεται η αξια του,γελαει ο κοσμος) για αμ χαφ για τον πολυ πιθανο νεο τζεραρντ αντε Λαμπαρντ,οσους τον εχουν δει...ακου Καραπιαλης ο γιανγκ χαχαχαχοαοχαοχαχοα

zouparos
09-06-2011, 03:20
μιλνερ αχαχαχα

Ο μεϊρέλλες ναι για την μαρσέιγ κάνει για μένα...Πόρτο,μαρσέϊγ,ρομα,λυον το ταβανι του

DON
09-06-2011, 11:07
Τριπλό χτύπημα από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ετοιμάζει η Σάντερλαντ. Ο Στιβ Μπρους ετοιμάζεται να προσφέρει το ποσό των 12 εκατ. λιρών στους ?κόκκινους διαβόλους? για να αποκτήσει τους Γουές Μπράουν, Ντάρον Γκίμπσον και Τζον Ο' Σέι.

Ο Μπρους μετά τις αποχωρήσεις των Μπεντ (24 εκατ. λίρες) και Χέντερσον (16 εκατ. λίρες) έχει ένα μεγάλο μπάτζετ στην διάθεσή του κι ετοιμάζεται το καλοκαίρι να προβεί σε σημαντικές μεταγραφές.

---------------- (το σάιτ είναι το ΒΑΖΕΛΕΤΑ που το διάβασα οπότε δεν βάζω link)

ΩΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!

Α ΡΕ ΣΕΡ ΤΣΙΧΛΑ τους κάνεις ΠΛΑΚΑ ρε αγόρι μου!Σκουπίζεις την αγορά απο τους παικταράδες που ΕΣΥ ΘΕΣ, αφήνεις να πάρουν τα σαπακλάκια όλα και μετά με τα λεφτά που δώσανε πας και ξεφορτώνεσαι την σαπίλα του ρόστερ μας!ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΡΗΓΙΑ!!!

ΑΑΑ ρε Σερ Άλεξ δεν έχουμε 4-5 σαπάκια να ξεπουλήσουμε στην Νιουκάστλ να τσεπώσουμε και κάτι απο τα 40 μύρια του ΚΟΥΤΟΚΡΙΑΡΟΥ Κάρολ?ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

KingJames
09-06-2011, 12:36
Steve Bruce α χα α χα.
Κατάλαβες περί τίνος μιλάει ο Ζουπ ? Ή θα κάνεις παραλληλισμό με τον Βαγγέλα ?

standby25
09-06-2011, 15:40
το γκαζετα το απολυτο ενημερωμενο πορταλ για την πρεμιερ λιγκ που χθες ελεγε οτι η λιβερπουλ εδωσε 20 εκκ συν το νγκονγκ δανεικο....μιλαμε για αξιοπιστια στις ειδησεις ουχαχαχα
παρε φαμπουλοζο σερ,σκουπισε το φαν γκατε (γιανγκ,τζοουνς,ΖΟΝΓΚ) κ ασε τα λιμα στους αλλους Λεννον,Μπειλ,Νταν,Μπεινς,ροντγουελ γελανε κ οι καδοι στις πλατειες

DON
09-06-2011, 15:50
παρε φαμπουλοζο σερ,σκουπισε το φαν γκατε (γιανγκ,τζοουνς,ΖΟΝΓΚ) κ ασε τα λιμα στους αλλους Λεννον,Μπειλ,Νταν,Μπεινς,ροντγουελ γελανε κ οι καδοι στις πλατειες

Δεν ξέρω αν το κατάλαβες...Αλλά ο πρότερος βίος σε μεταγραφές κτλ κτλ κτλ ΔΕΝ ΣΕ ΕΥΝΟΕΙ να κοκορεύεσαι. Πάλι καλά που ο Μιχαλάκης ο Όουεν είδε το φως το αληθινό και είδε κανα πρωτάθλημα. Τώρα που το σκέφτομαι να πάρουμε τον Τζέραρντ για αλλαγή να δει χαρά ο καψερός? ναι γιατί όχι?

Η ΚΑΡΠΑΖΙΑ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ ΛΕΜΕ.

ΦΑΠΑ (http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/manchester-united/8563675/Manchester-United-set-to-sign-Phil-Jones-as-Liverpool-miss-out-on-Blackburn-Rovers-defender.html)

Manchester United set to sign Phil Jones as Liverpool miss out on Blackburn Rovers defender

ΚΙΑΛΛΗ ΦΑΠΑ ΛΕΜΕ

7FtT3trSliU

ΟΠΟΙΟΝ θέλουμε τον παίρνουμε. ΜΗΝ ΜΑΣ ΖΟΡΙΖΕΤΕ.

standby25
09-06-2011, 16:03
ο προτερος βιος ειναι ολη την ισπανικη οικουμενη κ τον κυργιακο,με το κοκκινομαγουλιτσα καταστροφεα ειχαμε χασει την ταυτοτητα μας...αν κ πιθανοτατα θα γινει μια μεταγραφη απο κει παλι....χουαν ΜΑΤΑ
παντως απο κρ.ροναλντο στον γιανκγ υπαρχει ενα μικρο πολιτισμικο σοκ
τον τζοουνςτι τον θελατε ρε τουρμπανοφοροι,ωραια παρτε τον να την σπασετε στην Λιβερπουλ κ καφτε το παιδι,16 εκκ για τον 4ο αμυντικο σας ευγε πουλια μου

υ.γ παρε ρε λιβερπουλαρα τον γουικχαμ της ιπσουιτς,17 χρονων υπερτατο ταλεντο κ ασε τον δον να ηδονιζεται με τα λιμα : P

DON
09-06-2011, 16:10
ο προτερος βιος ειναι ολη την ισπανικη οικουμενη κ τον κυργιακο,με το κοκκινομαγουλιτσα καταστροφεα ειχαμε χασει την ταυτοτητα μας...αν κ πιθανοτατα θα γινει μια μεταγραφη απο κει παλι....χουαν ΜΑΤΑ
παντως απο κρ.ροναλντο στον γιανκγ υπαρχει ενα μικρο πολιτισμικο σοκ
τον τζοουνςτι τον θελατε ρε τουρμπανοφοροι,ωραια παρτε τον να την σπασετε στην Λιβερπουλ κ καφτε το παιδι,16 εκκ για τον 4ο αμυντικο σας ευγε πουλια μου

μα τι λες? πήρατε και άλλους ΜΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΑΓΓΛΟΥΣ. Τον Γκλέν τον Τζόνσον, τον Τζόι τον Κόουλ, τον Ρόμπι τον Κίν, τον Μπέλαμι και ΠΟΛΛΑ ντόπια πρόβατα και γενικά ΜΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ολκής που πνιγήκανε στις φάπες...εεε σόρρυ στις ΚΟΥΠΕΣ ήθελα να πω!

Τον Κ. Ρονάλντο εσύ τον ήξερες πριν τον πάρει στα χεράκια του ο Σερ Άλεξ? Πριν πιάσει τον Ντουάιτ Γιόρκ ή τον Άντι Κόουλ θυμάσαι τι λέγανε? ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΑΦΤΙΣΕ ΠΕΛΑΤΕΣ.

Εγώ πιστεύω πως θα το κάψουμε το παιδάκι στην Λίβερπουλ θα έκανε το ΜΠΑΜ (απο το κεφάλι στον τοίχο που πήγε στους αιώνια 4-5ους!). Έπρεπε να αφήσουμε τον ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΡΧΗΓΟ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ.

standby25
09-06-2011, 16:32
τον Ροναλντο τον πηρε στα 17 του κ απο την πρωτη στιγμη που πατησε το ποδι του στο ολντ τραφορτ φανηκε τι θα γινει...γυρνας την κουβεντα εκει που θες κ καλα κανεις, στην ικανοτητα πλασης ταλεντου του σερ τσιχλα οκ δεν ξερω πως να εξελιχθει ο 26 χρονος γιανγκ με τα τρομακτικα στατιστικα του αφου εισαι κ αριθμολαγνος 156 ματς συνολικα στην Βιλα 29 γκολ 41 ασσιστ WOW...ατοπη η συγκριση τελειως
Τζοουνς τον ηθελα στην Λιβερπουλ δεν το κρυβω για τον ειχα αναγκη οχι για να σου κανω μοστρα ουτε να παιξω το κατινιστικο μισσ ματς του Φεργκι με δελεαρ το τσου λου κ το γκλορυχαντινγκ...επομενος αρχηγος δεν θα το ελεγα προβλεψη μου ηδη καπαρωθηκε απο τους ''ρακοσυλλεκτες''
παμε εναν-εναν τωρα σε χαλαει ο γκλεν Τζονσον 12 χρονια επαιζες μνε το μεγαλυτερο ανεκδοτο παγκοσμιως σαν δεξι μπακ γκαρυ νεβιλ αλλα ειπαμε ο φεργκι μακιγιαρει τελεια τις αδυναμιες σου
τζοου κοουλ,γινετια να μην βαζεις μεταγραφες που εγιναν περσυ,που δεν ειχαμε στον ηλιο μοιρα?εστω κ ετσι ελευθερο τον πηρα ηξερα οτι ρισκαρα κ οτι ειναι σακαταμενος κ στα 2 του γονατα δεν μ βγηκε,goodbye στην Τοτεναμ ανερυθριαστα
Ροι Κιν δεν ητανε κανενος προπονητη εισηγηση αλλα τον εφεραν οι αμερικανοι γνωστες ποδοσφαιρου(?????????) πρωην μπροεδραρες μας
Δεν μας χαλασε ομως που με τον Μπελαμι ξεφτιλισαμε την κατοχου του τροπαιου στον καμπ νοου...μεγαλο ταλεντο,μεγαλος ποτης,κοπρανα στην κεφαλη του...σαν μεταγραφη με τα τοτε δεδομενα ηταν καλη

DON
09-06-2011, 16:38
τον Ροναλντο τον πηρε στα 17 του κ απο την πρωτη στιγμη που πατησε το ποδι του στο ολντ τραφορτ φανηκε τι θα γινει...γυρνας την κουβεντα εκει που θες κ καλα κανεις, στην ικανοτητα πλασης ταλεντου του σερ τσιχλα οκ δεν ξερω πως να εξελιχθει ο 26 χρονος γιανγκ με τα τρομακτικα στατιστικα του αφου εισαι κ αριθμολαγνος 156 ματς συνολικα στην Βιλα 29 γκολ 41 ασσιστ WOW...ατοπη η συγκριση τελειως
Τζοουνς τον ηθελα στην Λιβερπουλ δεν το κρυβω για τον ειχα αναγκη οχι για να σου κανω μοστρα ουτε να παιξω το κατινιστικο μισσ ματς απ του Φεργκι με δελεαρ το τσου λου κ το γκλορυχαντινγκ...επομενος αρχηγος δεν θα το ελεγα προβλεψη μου ηδη καπαρωθηκε απο τους ''ρακοσυλλεκτες''
παμε εναν-εναν τωρα σε χαλαει ο γκλεν Τζονσον 12 χρονια επαιζες μνε το μεγαλυτερο ανεκδοτο παγκοσμιως σαν δεξι μπακ γκαρυ νεβιλ αλλα ειπαμε ο φεργκι μακιγιαρει τελεια τις αδυναμιες σου
τζοου κοουλ,γινετια να μην βαζεις μεταγραφες που εγιναν περσυ,που δεν ειχαμε στον ηλιο μοιρα?εστω κ ετσι ελευθερο τον πηρα ηξερα οτι ρισκαρα κ οτι ειναι σακαταμενος κ στα 2 του γονατα δεν μ βγηκε,goodbye στην Τοτεναμ ανερυθριαστα
Ροι Κιν δεν ητανε κανενος προπονητη εισηγηση αλλα τον εφεραν οι αμερικανοι γνωστες ποδοσφαιρου(?????????) πρωην μπροεδραρες μας
Δεν μας χαλασε ομως που με τον Μπελαμι ξεφτιλισαμε την κατοχου του τροπαιου στον καμπ νοου...μεγαλο ταλεντο,μεγαλος ποτης,κοπρανα στην κεφαλη του...σαν μεταγραφη με τα τοτε δεδομενα ηταν καλη

Λοιπόν...

Εγώ δεν σου γυρνάω ΚΑΜΙΑ κουβέντα εκεί που θέλω. ΕΣΥ επιλέγεις να σχολιάσεις ΕΠΙΔΕΡΜΙΚΑ και ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΙΚΑ. Σου έγραψα Κ. Ρονάλντο αλλά σου έγραψα και Dwight Yorke όπως και Andy Cole!Αλλά τα πέρασες έτσι...Δεν βολεύανε???

Ο Yorke πριν έρθει σε εμάς και ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΗΣΕΙ, ήτανε 27 ετών...Είχε σε 232 ματς 73 γκολ στην ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ (σύμπτωση???) και ας έπαιζε φουνταριστός και όχι περιφερειακός όπως ο Young. Ήρθε στην Man Utd πήρε triple crown έβαλε σε 95 ματς 47 γκολ και ΑΝΤΙΟ ΖΩΗ.

Ο Cole και αυτός ήρθε στα 25 του δηλαδή και αυτός μεγαλούτσικος...Σκόραρε κατα ρυπάς στην Νιούκαστλ βέβαια αλλά όλες οι μεγάλες ομάδες τον σνομπάρανε στο νησί, δεν ήτανε καν διεθνής, έπαιζε μέχρι το 1993 στην Bristol City και γι'αυτό ο Σερ Άλεξ τον άρπαξε με 6 μύρια τότε!

Προτιμώ να πιστέψω τον REDKNAPP για το ποιός θα είναι επόμενος αρχηγός στην Αγγλία παρά εμένα και εσένα. και είπε JONES.

O Gary Neville είναι ο ΤΑΣΟΣ ΠΑΝΤΟΣ του Old Trafford σε παρακαλώ μην τον αγγίζεις και μην τον συγκρίνεις με τον Τάκη Φύσσα του Anfield.

Όσο για τις μεταγραφές και γενικά ΟΛΟ το σωματείο 20 χρόνια τώρα, είστε Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ.

zouparos
09-06-2011, 16:46
o κοουλ-γιορκ ειναι το καλυτερο διδυμο επιθετικών(εννοω το πως συνδυάζονταν) που έχω δει ποτέ. τα 1-2 τους ακόμα τα θυμάμαι.

Είναι μλκ που δεν υπάρχει πια το 4-4-2 σε καμμια μεγάλη ομάδα και δεν είδαμε ποτέ μαζί έναν δίδυμο πχ Ννρογκμπά-Ζλάταν...

Ο γκάρι ο νέβιλ...τι σίχαμε...σαν τον μπράουν/ κάθε χρόνο τον πουλάει ο σερ για να τον κλείνει στο τέλος με 3 και 60...γνωστό το κόλπο του.

Τέλος πάντων, ο τσιχλας ξέρει να κάνει ομάδες. Είναι ο Ομπράντοβιτς ο ποδοσφαιρικός. Κακώς ντον τους κάνεις όλους τόσο παικταράδες. απλά μέσα απ'την ομάδα όλοι φαίνονται. Όπως θα έκανε διαφορά μόνο ο πγ δδ ή ο νίκολας, έτσι και στην φετινή μάτσεστε που περίπου τα πήρε όλα, αν έφευγε απ'την ομάδα ποιος θα έκανε την διαφορά σε άλλη μεγάλη ομάδα? βίντιτς? ρούνει?? νάνι??? αντε μέχρι εκει...20+ άτομα ροστερ και 3 θα κάνανε την διαφορά/

DON
09-06-2011, 16:51
Τέλος πάντων, ο τσιχλας ξέρει να κάνει ομάδες. Είναι ο Ομπράντοβιτς ο ποδοσφαιρικός.

Καλά κρασά! Ο Σερ Άλεξ δεν έφαγε ΠΟΤΕ καρπαζές που έτρωγε ο Ζοζός σε Ισπανία-Ιταλία, ο Σερ Άλεξ είναι δυνάστης στο δυσκολότερο πρωτάθλημα και δικαιότερο πρωτάθλημα της γης όχι στο μπουρδέλο του βασιλακόπουλου και παίζει σε άθλημα που έχει ανταγωνισμό όχι ο κουμπάρος, του κουμπάρου, του αρχικουμπάρου, Ω κουμπάρε σέρβε.

ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΑΥΤΟ ΔΙΑΟΛΕ.

zouparos
09-06-2011, 16:57
αναλογικά προφανώς. Εννοείται αναλογικά.
Για μένα για να γίνει κάποιος τοπ οφ δε τοπ οφ δε τοπ πρέπει να αλλάζει σκηνικά και κονέ και όλα για να πεις πως το αξίζει. Όπως το κάνει ο Μουρμουρίνιο. Τον σιχαίνομαι έτσι που κάνει αλλά πάντα λέω πως είναι προπονητάρα. Ε αν αλλάξει 5 ομάδες και πάρει 4 τσου λου κάτι λέει. Και μην μου πεις για αμπερντιν και μαυροασπρη οθόνη,χέστηκα.
Καλό θα ήταν να βλέπαμε κάποτε τον σερ να άλλαζε ομάδα ή χώρα να δουμε τι θα κατάφερνε.
Όλοι έχουν τα καλά τους και τα κακά τους. Όπως και ο Μέσσι αμφισβητείται για την κορυφή γιατί απλά έχει το οικοδόμημα Μπάρτσα από πίσω του. Αν έπαιρνε ένα μουντιάλ όλα θα άλλαζαν ραγδαίως(για μένα θα έμπαινε αυτόματα στο τοπ5 όλων των εποχών).

standby25
09-06-2011, 16:57
μαλλον κανεις προσπαθειες να μην με πιασεις,σαν λογικη μεταγραφης ο γιανκγ με τα λεφτα που δαπανησες ειναι τραγικη αποψη μου κ δεν αλλαζει,οπως τοτε ηταν κ ο κοουλ κ ο Γιορκ αλλα εσυ πλεον δεν πονταρεις στο ταλεντο οσο στην ικονοτητα του Φεργκι να ξεζουμιζει απο καθε παιχτη τον καλυτερο εαυτο του κ να τον βελτιωσει στο επακρο...το ιδιο ισχυει με τον Μπερμπατοφ που αν πηγαινε στην Λιβερπουλ θα ψαχναμε ομαδα το επομενο καλοκαιρι να τον σπρωξουμε...ελπιζω να με καταλαβες
αν ο Τασος Παντος πηγαινε στον ΠΟΑ θα ηταν επιπεδου Βαιου Καραγιαννη,ελπιζω παλι να πιανεις την διαφορα...πηγε σε μια πρωταθλητρια ομαδα στο τοτεμ της κ αναδειχθηκε οσο του επετρεψε το ταλεντο του κ το παθος για τον συλλογο που αγωνιζοταν...
μια προβλεψη εκανε ο ανθρωπος οκ μαζι του,ενας παιχτης που εκανε μια σεζον συμπαθητικη,ο Χεντερσον ηδη εχει κανει ηδη 2 δοκιμασμενος καλυτερα κ σε καλυτερη θεση να προβληθει για αρχηγος...δεν παει να πει βεβαια οτι ο οποιος ειναι αρχηγος ειναι κ καλυτερος παιχτης,ειδικα στην Αγγλια εχουν αλλα στανταρ εκει,εδω πηρε το περιβραχιονιο ο Μπεκαμ κ αποδοκιμασανε την κινηση αυτη για ειχε μοικανα

εντιτ και δικαιότερο πρωτάθλημα της γης κλαιω

zouparos
09-06-2011, 17:02
επίσης άλλος γιανγκ πρόπερσι και άλλο γιανγκ 1,5 χρόνο τώρα. Με έχει στειλει και κουβά ο μαμημένος ουκ ολίγες φορές.

αυτο που λέει ο σταντμπάι "το ιδιο ισχυει με τον Μπερμπατοφ που αν πηγαινε στην Λιβερπουλ θα ψαχναμε ομαδα το επομενο καλοκαιρι να τον σπρωξουμε...ελπιζω να με καταλαβες"
Τον σκρτελ και τον άγγερ θα τους είχε κάνει απροσπέλαστους μέσα απ'την ομαδική δουλεία. Ή μήπως με άντερσον, παρκ δε θα γελάγαμε στο άνφιλντ??
Αυτό έχει να κάνει εδώ με την κουβέντα αλλά για μας αυτό δεν ειναι προτέρημα. Είναι μειονέκτημα. Παίρνεις 2 μήλα, εσύ φτιάχνεις κομπόστα της γιαγιας και ο άλλος φτιάχνει γλυκαρα με σαντιγες και τρουφες και τα πάντα όλα.
Αρα κατι κανεις λάθος. Άρα 3 χρόνια δεν έχεις προπονητή. Και κλεινεις νταλγκλις! Να φτιάξει ομάδα επειδή ήταν παικτάρα? γελαει ο κοσμος...
ΚΛΕΙΣΤΕ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ.

DON
09-06-2011, 17:03
αναλογικά προφανώς. Εννοείται αναλογικά.
Για μένα για να γίνει κάποιος τοπ οφ δε τοπ οφ δε τοπ πρέπει να αλλάζει σκηνικά και κονέ και όλα για να πεις πως το αξίζει. Όπως το κάνει ο Μουρμουρίνιο. Τον σιχαίνομαι έτσι που κάνει αλλά πάντα λέω πως είναι προπονητάρα. Ε αν αλλάξει 5 ομάδες και πάρει 4 τσου λου κάτι λέει. Και μην μου πεις για αμπερντιν και μαυροασπρη οθόνη,χέστηκα.
Καλό θα ήταν να βλέπαμε κάποτε τον σερ να άλλαζε ομάδα ή χώρα να δουμε τι θα κατάφερνε.
Όλοι έχουν τα καλά τους και τα κακά τους. Όπως και ο Μέσσι αμφισβητείται για την κορυφή γιατί απλά έχει το οικοδόμημα Μπάρτσα από πίσω του. Αν έπαιρνε ένα μουντιάλ όλα θα άλλαζαν ραγδαίως(για μένα θα έμπαινε αυτόματα στο τοπ5 όλων των εποχών).

Το θέμα είναι πως ο Σερ Άλεξ δεν βρήκε τίποτα έτοιμο όπως ο Ομπράντοβιτς στην Ελλάδα και στην Βαζέλα, ούτε είχε πακτωλό εκατομμυρίων όπως ο Μουρίνιο σε όλες εκτός Πόρτο ομάδες, ούτε είχε έτοιμο οικοδόμημα κολοσσό όπως η Μπάρτσα του Μέσσι.

ΕΝΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΑΝΥΠΟΛΗΠΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΕ και το έκανε την μεγαλύτερη ομάδα στο νησί και την μεγαλύτερη ομάδα της 20ετίας στην Ευρώπη.


και δικαιότερο πρωτάθλημα της γης κλαιω

ε ποιό είναι? Το ελληνικό? Το γερμανικό των φαρμακευτικών? Το ισπανικό των ντοπα-man ή το ιταλικό του calciopoli???δεν είπα το ΚΑΘΑΡΟ. Είπα το ΔΙΚΑΙΟΤΕΡΟ. Όχι το ΑΠΟΛΥΤΑ δίκαιο.

tc-g6
09-06-2011, 17:14
don-er, χρημα βρηκε και αφθονο μαλιστα. κυριως μετα τα πρωτα 2-3 χρονια...

ζουπ, αν ερθει ποτε ο μουρινιο στην λιβερπουλ εγω μετακομιζω αγγλια. αλλα για αλλου τον βλεπω γμτ...

DON
09-06-2011, 17:16
don-er, χρημα βρηκε και αφθονο μαλιστα. κυριως μετα τα πρωτα 2-3 χρονια...

ζουπ, αν ερθει ποτε ο μουρινιο στην λιβερπουλ εγω μετακομιζω αγγλια. αλλα για αλλου τον βλεπω γμτ...

ναι βγήκε...ΑΥΤΟΣ το έφερε όμως...η ομάδες του δημιουργήσανε τα έσοδα και τα λεφτά. όχι κάποιος αμπραμοβιτσομοράτι.

Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΜΑΜΙΑΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ. Δηλαδή ο προπονητής της Manchester United.

tc-g6
09-06-2011, 17:21
δυστυχως συμφωνω στο δευτερο σκελος. στο πρωτο εχεις ΠΕΡΙΠΟΥ δικιο. πραγματι εβγαλε λεφτα αλλα βρηκε κιολας. αφενος δεν πηγε σε καφενειο (οπως εχουν καταντησει την ΤΕΡΑΣΤΙΑ λιβερπουλ τα τελευταια χρονια) και αφετερου ειχε το χρημα για να παρει οποιον πιτσιρικα ηθελε...

standby25
09-06-2011, 17:25
πιστευα οτι εννουσες με βασης διαιτησιας γιατι δεν ξερω ποσα παιχνιδια βλεπεις τον χρονο αλλα εκτος του ελληνικου ειδικα ΦΕΤΟΣ ηταν πολυ χειροτερο απο τα υπολοιπα που λες...επειδη ειμαι στην δουλεια κ δεν εχω χρονο κανε μονος σου μια ψακτικη κ δες ποσοι προπονητες ειχανε παραπονα απο την διαιτησια,αν θυμαμαι καλα 12απο τους 20 προπονητες ειχανε εκφρασει παραπονα κ για υποψια κυκλωματων,καμουφλαρισμενη παραγκα

@ ζουπαρο
ρε αδελφε γιατι εισαι τοσο ισοπεδωτικος με τον Κεννυ,δεν εχω καταλαβει απο που εχεις αντλησει την αρνητικοτητα,δηλ το διαλυμενο μπορντελο που το ανελαβε κ επαιξε λιγο μπαλιτσα της προκοπης,που ενω ημασταν λιγο πριν την ζωνη υποβιβασμου παραλιγο να βγουμε 5οι δεν σου λεει κατι?2πλο στο Σταμφορντ Μπριτς,3 αρα σε man u k shitty,χ με αρσεναλ δηλ τι αλλο περιμενες να κανει με τα σαπακια που του ειχανε παραπεταξει?ρωταω γιατι κ σε φορουμ ελληνικα κ αγγλικα που διαβαζω σε τσατ,ρωτα κ τους φιλους σου οι 9/10 ειναι ευχαριστημενοι κ με το παραπανω γιαυτα τα λιγα που εχει κανει εως τωρα...ξεχνοντας το παρελθον του που μπορει να παραποιησει την εγκυροτητα της αποψης

zouparos
09-06-2011, 20:11
πιστευα οτι εννουσες με βασης διαιτησιας γιατι δεν ξερω ποσα παιχνιδια βλεπεις τον χρονο αλλα εκτος του ελληνικου ειδικα ΦΕΤΟΣ ηταν πολυ χειροτερο απο τα υπολοιπα που λες...επειδη ειμαι στην δουλεια κ δεν εχω χρονο κανε μονος σου μια ψακτικη κ δες ποσοι προπονητες ειχανε παραπονα απο την διαιτησια,αν θυμαμαι καλα 12απο τους 20 προπονητες ειχανε εκφρασει παραπονα κ για υποψια κυκλωματων,καμουφλαρισμενη παραγκα

@ ζουπαρο
ρε αδελφε γιατι εισαι τοσο ισοπεδωτικος με τον Κεννυ,δεν εχω καταλαβει απο που εχεις αντλησει την αρνητικοτητα,δηλ το διαλυμενο μπορντελο που το ανελαβε κ επαιξε λιγο μπαλιτσα της προκοπης,που ενω ημασταν λιγο πριν την ζωνη υποβιβασμου παραλιγο να βγουμε 5οι δεν σου λεει κατι?2πλο στο Σταμφορντ Μπριτς,3 αρα σε man u k shitty,χ με αρσεναλ δηλ τι αλλο περιμενες να κανει με τα σαπακια που του ειχανε παραπεταξει?ρωταω γιατι κ σε φορουμ ελληνικα κ αγγλικα που διαβαζω σε τσατ,ρωτα κ τους φιλους σου οι 9/10 ειναι ευχαριστημενοι κ με το παραπανω γιαυτα τα λιγα που εχει κανει εως τωρα...ξεχνοντας το παρελθον του που μπορει να παραποιησει την εγκυροτητα της αποψης

Όχι τίποτα δεν μου λέει. Με την άνεση του "δεν κυνηγάω τίποτα" και εγώ παίζω μπάλα. Ποια μπάλα δηλαδή? Ο σουάρεζ να τριπλάρει και ο κάιτ να κυνηγάει τους πάντες...σου λέω...όταν δεν κυνηγάω τίποτα και εγώ παίζω μπάλα. Περίμενα όταν έφτασε 5ος και βγαίναμε Ευρώπη να μην φάμε 2 απ'τη ντοντενα και μείνουμε εκτός Ευρώπης. Χέστηκε η φοράδα στ'αλώνι για το Ουέφα αλλά έστω και αυτό τον στόχο που είχαμε...@@
Φυσικά και είμαι αρνητικός γιατι δεν είναι προπονητής. Mε τα καλά τους και τα κακά τους ο τσιχλας είναι κόουτς, ο βενγκέρ το ίδιο, o μπρους το ίδιο, ο μακαρθι το ίδιο, ο μόγιες το ίδιο, ο ρεντναπ το ίδιο κτλ κτλ κτλ
Ο κινγκ είναι παλαίμαχος ποδοσφαιριστής. Τι σχέση έχει με την προπονητική? Ωραία όλοι από κάπου ξεκινάνε...Αλλά όταν είσαι 21 χρόνια χωρίς τίτλο πας σε δοκιμασμένες λύσεις...χιλιοδοκιμασμένες. Ό,τι λέω δλδ και για το μπασκετικό ΟΣΦΠ...Δεν ρισκάρεις.
Mακάρι να ερχόταν ο Μουρμουρίνιο. Πίστευα λόγω του εγωισμού του να διάλεγε τον δύσκολο δρόμο του λιμανιού αλλά να δουμε...

@Don
ναι το γερμανικό δικαιότερο! Γιατί όχι? Το αξίζει η Στουτγκάρδη? Το παίρνει? Δεν είναι καλή? Κοντεύει να πέσει! Είναι για γέλια 10 χρόνια η ντορτμουντ? Άφαντη. Φτιάχνει χρόνο με το χρόνο ομάδα? Το παίρνει! Έχει ομάδα με το που ανεβαίνει η καιζερ? Το παίρνει! Έχει ομαδαρα η βολφσμπουργκ? Το παίρνει! Δεν έχει? Σώζεται την τελευταία αγωνιστική. Έχει ομάδα η χοφενχαϊμ? Με το που ανεβαίνει κοντεύει να βγει τσου λου.
Τι σημαίνει των φαρμακευτικών? Πως είναι από πίσω φαρμακευτικές? Γιατι στην Αγγλία τι είναι πχ πίσω απο σίτυ και Τσέλσκι?? Κεράκια στην Παναγιά της Τήνου??:p
Της πλάκας πρωτάθλημα το γερμανικό βάση ποιότητας ποδοσφαίρου,1ος τα λέει, αλλα ναι γιατί να μην είναι το δικαιότερο???:o
Εκεί πέφτει η γουεστ χαμ, δεν φέρνει 0-1 μέσα στο ολντ μπουμπι τελευταία αγωνιστική :D

standby25
09-06-2011, 20:48
ποια ανεση?που βδομαδα παρα βδομαδα ειχες λαικα δικαστηρια στο ανφιλντ,που αν συνεχιζε να γκελαρει θα τιθοοταν θεμα παραμονης της ομαδας...ε α εσυ αυτο ειδες μονο το κυνηγητο του σοαυρεζ κ το καιτ φορεστ γκαμπ,δεν ειδες πως εδεσε την αμυνα με ημιπλατα κ ΠΑΛΤΑ,πως καταφερε να φτιαξει ενα αξιοπρεπης κεντρο με σακαταμενο τον τζεραρντ?οπως δε ειδες οτι επιτελους ειδαμε μια αρχη μεση κ τελος,περιοριστηκανε οι γιομες απο την αμυνα στο απειρο...εδω ο μαξι στα χερακια του εγινε top gun machine
ο προπονητης Νταγκλις εχει 4 πρωταθληματα 3 με Λιβερπουλ κ 1 με την Μπλακμπερν(!) αρα προπονητη τον λες εκτος αν υπαρχουν πολλοι αλλοι στην πρεμιερ λιγκ με 4 πρωταθληματα κ συνολικα 9 τιτλους στα 90s εστω η μοδα ανακυκλωνεται εφοσον δεν ειναι εξαχνισμενη...βλ all star παπουτσια : P

red hoopligan
12-06-2011, 17:14
Οι απαιτήσεις του Κρ. Ρονάλντο
Ένα μισθό που φτάνει τα 23,5 εκατ. ευρώ και το περιβραχιόνιο του αρχηγού της Μάντσεστερ Σίτι, είναι μερικές από τις απαιτήσεις του Κριστάνο Ρονάλντο, ώστε να μετακομίσει από την Ρεάλ Μαδρίτης στην πόλη του Μάντσεστερ, για λογαριασμό των ?πολιτών?, σύμφωνα με την εφημερίδα ?Daily Mirror?.

Ο Πορτογάλος άσος αποτελεί διακαή πόθο του ιδιοκτήτη της Μάντσεστερ Σίτι, Σεΐχη Μανσούρ και φαίνεται πως είναι έτοιμος να προσφέρει ?γην και ύδωρ?, προκειμένου να τον αποκτήσει. Σύμφωνα με το δημοσίευμα, ο Κριστιάνο Ρονάλντο ζήτησε 400.000 ευρώ ως καθαρές απολαβές , κάθε… εβδομάδα.

http://www.gavros.gr/article/3190/oi-apaithseis-toy-kr-ronalnto/

zouparos
12-06-2011, 21:03
...

Άνεση...Όταν είσαι 10ος και είσαι Λίβερπουλ είσαι άνετος...δεν πας για τίποτα. Ποια λαϊκά δικαστήρια? Δεν έπιασε την Ευρώπη? Δεν την έχασε στο τέλος μέσα στο σπίτι του? Την έχασε! 0-2 κιόλας απ'το ντοντεναμακι...
Τι άλλο θες??
Να σου πω εγώ τι δε θέλω? Το 0-2 με την Ντόντενα μου θύμησε αυτό που είδα σήμερα στο τηλεαστυ με το που ξύπνησα με τη τσίμπλα στο μάτι με νταλγκλις ξανά προπονητή...
0-2 και τότε με το αρσεναλάκι...όχι του βενγκέρ...το Boring, Boring Arsenal φαντάσου...Ξέρεις ποιο 0-2 λέω...1989...93' και τέζα...από τότε μας κυνηγάει η κατάρα...οπότε μακριά και αγαπημένοι...η ταπεινή μου γνώμη. Προπονητή ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τώρα.

____

Xάμιλτον είσαι ψυχάκιας τέλος αχαχα ΚΑΥΛΕΑΣ ΛΕΜΕ

Δε νόμιζες ε Πουρναράκη?? αχαχαχα

πριιιιιιιιτς βρωμισαμε φετελ

KonTaz
13-06-2011, 00:26
Χάμιλτον έλα στη φερράρι να γουστάρουμε....Τέλος

DON
14-06-2011, 14:24
O DWIGHT HOWARD αυτήν την στιγμή είναι στην ΕΡΜΟΥ (όχι δεν κάνω πλάκα!)

http://colunistas.ig.com.br/fabiosormani/files/2009/03/ave.jpg

zouparos
14-06-2011, 14:29
ντουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
κλεεεεεεεφτης κλεεεεεεεφτης λολ

tc-g6
14-06-2011, 15:29
O DWIGHT HOWARD αυτήν την στιγμή είναι στην ΕΡΜΟΥ (όχι δεν κάνω πλάκα!)


θα περασει απο τα γραφεια μετα???

redfan
16-06-2011, 02:24
οποιος εχει ορεξη,αυπνιες και κυριως του εχει λειψει η μπαλλα:
πρωτος τελικος κοπα λιμπερταδορες Πενιαρολ-Σαντος στις 3.50 (http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=120207&part=sports)

DON
17-06-2011, 02:22
κάπου εδώ να πούμε και ένα μπράβο στην Λίβερπουλ...όλο κρα κρα κρα κρα κρα...ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ και κυρίως στον Κένι Νταλγκλίς... Έτσι χτίζονται κύριοι οι αυτοκρατορίες, οι ομαδάρες με τα όλα τους, η ομάδες που θα γαμάνε δεκαετίες. ΠΩΣ??? ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΦΑΝ ΓΚΑΤΕ ΤΟΥΣ! ΜΠΡΑΒΟ-ΕΥΓΕ!

http://www.sport24.gr/football/omades/Liverpool/ananewse_o_swthrhs_kyrgiakos.1107116.html

http://3.bp.blogspot.com/_x9R2x2pc8r4/TLzWLeUPasI/AAAAAAAAFO0/q3bxivtD4yo/s1600/antzas_kyrgiakos.jpg

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΚΕΝΙ. ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ.

kopitis
17-06-2011, 02:56
έλα ρε αφού το λένε όλα τα σαίτςςςς καθαρά ότι μένει λόγω ενός όρου στο συμβόλαιο που πήγαινε με τις συμμετοχές( ή τουλάχιστον έτσι ελπίζω)
Η λογική λέει ότι δεν προβλέπεται να μείνει....
Πάντως πως αυτός ο παίκτης φοράει αυτήν την φανέλα δεν μπορώ ακόμα να καταλάβω...
αν και αυτό που ακόμα πιο πολύ δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω είναι πως μερικοί γαύροι( ; ) αυτόν τον ήθελαν στο δικό μας λιμάνι...

υγ1) σήμερα ολοκήρώθηκαν οι τελικοί του NHL με τους Boston Bruins να σπάνε την έδρα του Βανκούβερ (0-4) στον 7ο αγώνα και να παίρνουν το περίφημο Stanley Cup ( για 1η φορά μετά το 1972)...

έκατσα κι είδα όλους τους τελικούς.. πολύ περίεργο άθλημα...
δεν ξέρω αν φταίει ότι δεν το ξέρω και πολύ καλά, αλλά από την τιβι ούτε το πακ δεν μπορούσα να δω την ώρα του αγώνα:p:p

TT7
17-06-2011, 21:05
Διακοπές σημαίνει διασκέδαση και ο Λιονέλ Μέσι είναι ελεύθερος, νέος, πλούσιος και σε διακοπές. Δικαιούται λοιπόν να το...
ρίξει λίγο έξω, αλλά μάλλον το... παράκανε, όταν υποδέχθηκε στο πολυτελές δωμάτιο του ξενοδοχείου ?Ρίο Λα Πλάτα? τη Σοάνα Γκονζάλες.

Η μελαχρινή καλλονή της φωτογραφίας είναι η... πέτρα του σκανδάλου, καθώς, όπως αναφέρει το gossip-tv.gr, παραδέχτηκε ότι όλο το βράδυ βρισκόταν στο δωμάτιο με τον κάτοχο της ?Χρυσής Μπάλας? -και τους αδερφούς Μιλίτο, επίσης, αλλά και τον Μάρτιν Παλέρμο. Τι έκαναν; Μην πάει ο νους στα πονηρό! Έπαιζαν... Playstation, όπως τουλάχιστον υποστήριξε η ίδια η Γκονζάλες!

?Τίποτα μεμπτό δεν έγινε μεταξύ μας? συμπλήρωσε η ?σεξοβόμβα? Γκονζάλες και, αν θέλετε, την πιστεύετε...

http://sarotiko.blogspot.com/2011/06/playstation_17.html

dora7
18-06-2011, 14:07
Διακοπές σημαίνει διασκέδαση και ο Λιονέλ Μέσι είναι ελεύθερος, νέος, πλούσιος και σε διακοπές. Δικαιούται λοιπόν να το...
ρίξει λίγο έξω, αλλά μάλλον το... παράκανε, όταν υποδέχθηκε στο πολυτελές δωμάτιο του ξενοδοχείου ?Ρίο Λα Πλάτα? τη Σοάνα Γκονζάλες.

Η μελαχρινή καλλονή της φωτογραφίας είναι η... πέτρα του σκανδάλου, καθώς, όπως αναφέρει το gossip-tv.gr, παραδέχτηκε ότι όλο το βράδυ βρισκόταν στο δωμάτιο με τον κάτοχο της ?Χρυσής Μπάλας? -και τους αδερφούς Μιλίτο, επίσης, αλλά και τον Μάρτιν Παλέρμο. Τι έκαναν; Μην πάει ο νους στα πονηρό! Έπαιζαν... Playstation, όπως τουλάχιστον υποστήριξε η ίδια η Γκονζάλες!

?Τίποτα μεμπτό δεν έγινε μεταξύ μας? συμπλήρωσε η ?σεξοβόμβα? Γκονζάλες και, αν θέλετε, την πιστεύετε...

http://sarotiko.blogspot.com/2011/06/playstation_17.html

είστε μεγάλος κουτσομπόλης κύριε....:p:p:p:p:p

redfan
18-06-2011, 16:11
Γλεντάει με σεξ και αλκοόλ (http://www.gazzetta.gr/article/item/201675-gledaei-me-sex-kai-alkool)
καλα κανει και αυτος και ο αλλος ο μαμιας στο μαντεστερ που πηδαει ολοκληρα σοι.Το θεμα ειναι οτι οταν μπουν στο γηπεδο,συνεχιζουν να μαμανε.Οχι σαν τα δικα μας,που μαθαινουν τι θα πει ουισκι και πεφτουν στους τοιχους απο τα προπονητικα μετα.

μιγάδας
19-06-2011, 12:57
υγ1) σήμερα ολοκήρώθηκαν οι τελικοί του NHL με τους Boston Bruins να σπάνε την έδρα του Βανκούβερ (0-4) στον 7ο αγώνα και να παίρνουν το περίφημο Stanley Cup ( για 1η φορά μετά το 1972)...

έκατσα κι είδα όλους τους τελικούς.. πολύ περίεργο άθλημα...
δεν ξέρω αν φταίει ότι δεν το ξέρω και πολύ καλά, αλλά από την τιβι ούτε το πακ δεν μπορούσα να δω την ώρα του αγώνα:p:p

εγω εχω και παιχνιδι στο πλέι, το ΝΗL 06. να φανταστεις πλακωνονται τοσο συχνα εκει που ακομα και το παιχνιδι ειχε κουμπι που πατουσες κι επαιζες ξυλο με τον αντιπαλο(και μετα 2λεπτη αποβολη βεβαια) χαχαχα. αυτη η ομαδα με την παπια σημα που ειναι σε πολλες αμερικανικες ταινιες, υπαρχει ακομα;

zouparos
20-06-2011, 13:29
εψαχνα να δω με ποια ετυχε ο βολος να γελασω αλλα ειναι σε 1 ωρα τελικα η κληρωση.
ειδα ομως τον αποελ κ ετυχε με μια αλβανικη σκεντερμπεϊ

ΒΑΖΕΛΑ δύσκολος ο δρόμος για τους ομίλους:p

red hoopligan
23-06-2011, 21:28
Αποβλήθηκε για σκουλαρίκι στα γεννητικά όργανα (video)

Τον τίτλο της πιο ιδιότυπης αποβολής διεκδικεί αυτή που σημειώθηκε σε αναμέτρηση του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος της Αυστραλίας, όπου ποδοσφαιριστής αντίκρισε κόκκινη κάρτα επειδή φορούσε σκουλαρίκι στο... πέος!

Ο αρχηγός της Ολντ Χιλ Γουόντερερς, Άαρον Έκλστον, κατά τη διάρκεια αγώνα της VicSoccer League απέναντι στην Σουίνμπερν Γιουνιβέρσιτι, δέχθηκε την μπάλα στη βουβωνική χώρα και έπεσε στο έδαφος σφαδάζοντας από τους πόνους. Όταν μεταφέρθηκε εκτός αγωνιστικού χώρου, ο διαιτητής ενημερώθηκε πως ο παίκτης φορούσε σκουλαρίκι στα γεννητικά όργανα και τον απέβαλε, αφού τα κοσμήματα απαγορεύονται ρητώς βάσει κανονισμού.

Μάλιστα ο διαιτητής συνόδευσε τον παίκτη μέχρι τα αποδυτήρια, ώστε να τα βγάλει! Όταν βγήκαν, τότε του έδειξε 2 κίτρινες κάρτες.

MciOb4GtkvU

Tι αλλο θα δουμε god;

μιγάδας
24-06-2011, 00:52
σκουλαρικι στο πεος;;; μαλακα πονεσα...

dora7
24-06-2011, 10:02
σκουλαρικι στο πεος;;; μαλακα πονεσα...

εμ δε θα πόναγες???? εδω το αυτι μου τρυπησα και ποναω 2 βδομαδες τωρα...:D:p

Dude
25-06-2011, 14:38
Ενδιαφέροντα ματς για τον 3ο γύρο του Γουίμπλεντον (αρχίζουν απόγευμα κάπου)...

Ναλμπάντιαν - Φέντερερ
και καπάκι Παγδατής - Τζόκοβιτς

Επίσης Ντελ Πότρο - Σιμόν (είχε σταματήσει και συνεχίζει με τον Ντελ Πότρο να έχει πάρει το πρώτο σετ και να βρίσκεται πίσω με 2-4 στο 2ο)
και Γκονζάλεζ - Τσονγκά μετά...

Καλά ζευγάρια για τόσο νωρίς στο τουρνουά.

redfan
26-06-2011, 02:02
νομζα οτι ειναι σημερα τα ξημερωματα,αλλα τελικα ειναι το βραδυ 9 η ωρα.
μιλαω για το ριβερ πλειτ-μπελγρανο.πλει οφ για την παραμονη στην α αργεντινης.το πρωτο ματς 2-0 υπερ της μπελγρανο,και η ριβερ ενα βημα πριν τον πρωτο της υποβιβασμο.το πρωτα ματς διακοπηκε για κανα 20λεπτο απο τους οπαδους της ριβερ.Τα ενδεχομενα ειναι 2.η θα κερδισει 3-0 η ριβερ η δεν αθ τελειωσει ποτε το παιχνιδι.λινκ στοhttp://www.myp2p.eu

kopitis
26-06-2011, 02:10
καλά έχει γίνει χαμός εκεί με αυτό το παιχνίδι, γιατί πολλοί και για διάφορους λόγους δεν θέλουν την ρίβερ να πέφτει... 'ετσι αντί το παιχνίδι να γίνει χωρίς θεατές λόγω των επεισοδιών θα ανοίξουν κανονικά οι θύρες και τέτοια...
υγ1)Με την ευκαιρία η κλασσική μου ερώτηση:
Πως ακριβώς παίζεται το πρωτάθλημα εκεί ξέρει κανείς;
ποια η διαφορά μεταξύ των απερτούρα και κλαουζούρα; πως τα λένε...
είχα ακούσει ότι ουσιαστικα υπάρχει κάτι σαν μ.ο. των 3 τελεταίων ετών για το ποιος θα βγει πρωταθλητής και το ποιος θα πέσει, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

redfan
26-06-2011, 02:32
καλά έχει γίνει χαμός εκεί με αυτό το παιχνίδι, γιατί πολλοί και για διάφορους λόγους δεν θέλουν την ρίβερ να πέφτει... 'ετσι αντί το παιχνίδι να γίνει χωρίς θεατές λόγω των επεισοδιών θα ανοίξουν κανονικά οι θύρες και τέτοια...
υγ1)Με την ευκαιρία η κλασσική μου ερώτηση:
Πως ακριβώς παίζεται το πρωτάθλημα εκεί ξέρει κανείς;
ποια η διαφορά μεταξύ των απερτούρα και κλαουζούρα; πως τα λένε...
είχα ακούσει ότι ουσιαστικα υπάρχει κάτι σαν μ.ο. των 3 τελεταίων ετών για το ποιος θα βγει πρωταθλητής και το ποιος θα πέσει, αλλά δεν είμαι σίγουρος...
απλως εχουν 2 πρωταθληματα τον χρονο.εχουν πρωταθλητη χειμωνα και πρωταθλητη καλοκαιριου.ισαξιοι μεταξυ τους.ο μεσος ορος των 3 ετων ισχυει σιγουρα για το ποιος θα πεσει και νομιζω και για το ποιος θα παιξει στα διασυλλογικα της λατινικης αμερικης.ψιλομαλακια ειναι η αληθεια το ολο συστημα.

zouparos
26-06-2011, 23:16
bye bye river

kopitis
26-06-2011, 23:23
κάποτε 33 πρωταθλήματα.... 2 κόπα λιμπερταδόρες.... 1 διηπειρωτικό...
τώρα εκατομμύρια δάκρυα.....

pl@yer
26-06-2011, 23:37
Δεν υποστηριζω River γενικα(ουτε Boca) αλλα καλο ειναι να μη πεφτουν αυτες οι ομαδες ...αν βεβαια αγωνιστικα το αξιζουν ας πεσουν(αεκ μπασκετ) απλα ειναι καλυτερο για ενα πρωταθλημα να παιζουν ολες οι παραδοσιακες δυναμεις και να ειναι και δυνατες...

zouparos
27-06-2011, 00:55
καλο θα τους κανει. 4 χρονια φυτοζωουν

redfan
27-06-2011, 03:14
5fNKbdMB23U&feature=player_embedded#at=45
αυτοι τουλαχιστον βαλαν τα κλαματα κα δειχνανε να πονανε.στην ελλαδα,στην παραλιακη θα ηταν το βραδυ αμα γινοτανε κατι αναλογο.

zouparos
27-06-2011, 03:24
για τα εφημερεύονται υποθέτω σωστότερα χεχε

DON
27-06-2011, 12:01
EKEI EKEI ΣΤΗΝ ΒΈΘΝΙΚΗ. ΝΤΙΕΓΚΟ ΑΡΜΑΝΤΟ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ ΡΕ!χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!

quasireu
27-06-2011, 12:38
5fNKbdMB23U&feature=player_embedded#at=45
αυτοι τουλαχιστον βαλαν τα κλαματα κα δειχνανε να πονανε.στην ελλαδα,στην παραλιακη θα ηταν το βραδυ αμα γινοτανε κατι αναλογο.

δεν τους επαιρνε και αλλιως αν ηθελαν να συνεχισουν να ζουν:D

kopitis
29-06-2011, 13:47
να που υπάρχουν και χειρότερα.. για τιμωρία 20 αγωνιστικών!!!! πάει η ρίβερ....
και μετά εμείς γκρινιάζαμε για στους προέδρους, για τις 9 πέρσι στο μπάσκετ... άντε ρε από εδώ...
http://www.sport-fm.gr/article/484948

8rilos!!!
29-06-2011, 14:29
ξεφτιλα...νταξει ριχτε την στην 3η κατηγορια απο τωρα....οι μεγαλες ομαδες πρεπει να προστατευονται,γιατι αλλιως χανει την αξια του το πρωταθλημα...ελληνικο πρωταθλημα χωρις ολυμπιακος-παναθηναικος;; μουφα...

red hoopligan
29-06-2011, 14:34
ξεφτιλα...νταξει ριχτε την στην 3η κατηγορια απο τωρα....οι μεγαλες ομαδες πρεπει να προστατευονται,γιατι αλλιως χανει την αξια του το πρωταθλημα...ελληνικο πρωταθλημα χωρις ολυμπιακος-παναθηναικος;; μουφα...

Mια διορθωση....Ελληνικο πρωταθλημα χωρις Ολυμπιακο;μουφα....:p

KonTaz
30-06-2011, 00:19
http://www.gazzetta.gr/article/item/205395-o-vasilias-epese-vid

Άντε σιγά σιγά....

redglove
30-06-2011, 00:31
http://www.gazzetta.gr/article/item/205395-o-vasilias-epese-vid

Άντε σιγά σιγά....

Το έστησε ο Μπέος, από 0-2 άκουσα ε;

deninho
01-07-2011, 02:55
http://www.gazzetta.gr/article/item/205395-o-vasilias-epese-vid

Άντε σιγά σιγά....

αν είναι να πάρει τη θέση του ο Τζόκοβιτς καλώς. Αλλά αν είναι να πάρει τη θέση του ο ισπανικός-τεννίστικος κλώνος του Κριστιάνο Ρονάλντο, άστο καλύτερα...

KonTaz
01-07-2011, 02:56
Σας κατουράει ο Ισπανός :D :rolleyes:

red hoopligan
01-07-2011, 15:32
Σοκ με τον θάνατο του Γιοβάνοβιτς

Σοκ έχει προκαλέσει στις τάξεις του ΚΑΟ Δράμας η είδηση του θανάτου του Λιούμπο Γιοβάνοβιτς. Ο Μαυροβούνιος σέντερ έχασε τη ζωή του χθες τη νύχτα στην πατρίδα του, στο Sports cafe «Λούτρι» της πόλης Τσέτινιε, κατά τη διάρκεια απόπειρας ληστείας.

Ο Γιοβάνοβιτς ήταν στην καφετέρια μαζί με άλλους συμπαίκτες του από τη δεύτερη ομάδα της Εθνικής Μαυροβουνίου και παρακολουθούσαν από την τηλεόραση έναν ποδοσφαιρικό αγώνα. Αρχικά οι παίκτες καθόντουσαν έξω, όταν έπιασε βροχή και υποχρεώθηκαν να μπουν μέσα για να συνεχίσουν την παρακολούθηση του ματς

Κατά τις 22:30, ένας ληστής οπλισμένος, με καλυμένο το πρόσωπό του, εισέβαλε στην καφετέρια ζητώντας χρήματα. Το όπλο εκπυρσοκρότησε και μία σφαίρα βρήκε τον 24χρονο μπασκετμπολίστα στο στήθος. Ο Λιούμπο Γιοβάνοβιτς υπέκυψε στα τραύματά του πριν προλάβει να μεταφερθεί στο νοσοκομείο. Ο ληστής τράπηκε σε φυγή και καταζητείται από την τοπική αστυνομία.

Συντετριμένος είναι ο τεχνικός του ΚΑΟ Δράμας, Φώτης Τακιανός για τον θάνατο του παίκτη του, πρωταγωνιστή της επανόδου της ομάδας της Δράμας στην Α1 φέτος.
http://www.thrylos.gr/basket/article/7118/sok-me-ton-thanato-tou-giovanovits/

Τι γινεται ρε π....Κριμα για το παιδια και την οικογενεια του....Ειλικρινα συλληπητηρια...:(:(:(

redfan
01-07-2011, 19:12
σημερα τα ξημερωματα ξεκιναει το κοπα αμερικα στην αργεντινη.τηλεοπτικα απο nova και διαθεσιμο live streaming και στο novasports.gr!!!
αμα δεν το παρει και τωρα η αργεντινη τι να πω.

zouparos
02-07-2011, 02:34
KALO COPA AMERICA
http://www.sport.gr/files/news/00roussos/09/18/1222209266_superfoto.jpg

kopitis
02-07-2011, 17:38
νικήτρια στις καρδιές μας και πάλι Μαρία...

deninho
03-07-2011, 19:52
Σας κατουράει ο Ισπανός :D :rolleyes:

προς το παρόν ας πάει να φάει τη μπανάνα του :D

http://2.bp.blogspot.com/__hg6EYJBUPQ/Sj3yno8QEEI/AAAAAAAABmI/1GKJFgiKO7Q/s400/nadal+banana.jpg

ΥΓ ο Djokovic είναι orthodox brother, delijeς, οπαδός του Ερυθρού Αστέρα.

KonTaz
03-07-2011, 23:58
Ρε σας κατουράει λέμε.

ΜΠΟΥΛΩΣΤΕ

kopitis
04-07-2011, 01:38
σχετικά εύκολος τελικός για Τζόκοβιτς πάντως...
Δίκαια κέρδισε...

redfan
04-07-2011, 05:01
πρεπει να κανει σοβαρη ζεστη στην αρργεντινη,γτ μεχρι στιγμης,δεν ψηνονται να παιξουν μπαλλα.

zouparos
04-07-2011, 05:32
αυτές οι διοργανώσεις είναι η χαρά των μπουκμέϊκερς...
αλλα ενταξει επειδή αυτοί είναι "νομιμοι" λόγω των χορηγιών που δίνουν στις ομοσπονδίες και στην φιφα της παγκόσμια όλα είναι κομπλέ εδώ.
Δλδ τώρα που θα χαθηκαν τόσα φράγκα στο λαιβ σε αργεντινές,βραζιλιες και παραγουαες δε τρεχει καστανο... Αφου τα πήραν οι επίσημοι και όχι οι απ'εξω.

απ'τη μλκ που με έχει βαρεσει καθησα και ειδα 2 ματσακια και την Αργεντινή ολόκληρη αλλά δύσκολα την παλευα...να δουμε

DON
04-07-2011, 10:54
ο μέσσι θα βάλει γκολ σε όλο το κόπα αμέρικα?

1. ΝΑΙ
2. ΟΧΙ
3. ΑΝ ΤΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΤΣΑΒΙ, ΙΝΙΕΣΤΑ, ΒΙΓΙΑ, ΝΤΑΝΙΑ ΑΛΒΕΖ κτλ κτλ κτλ κτλ
4. ΘΑ ΤΡΥΠΗΣΕΙ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝΕ

KingJames
04-07-2011, 12:48
Ρε σας κατουράει λέμε.

ΜΠΟΥΛΩΣΤΕ

ΣΠΑΝΟΥΛΙΚΕ κάνε ησυχία
http://atptennisnow.files.wordpress.com/2008/04/p1_djokovic-ap.jpg

Υ.Γ Άκου 'κει...Σπανουλικός...

zouparos
04-07-2011, 13:41
ξετρύπωσε και ο ντον...καιρό είχαμε να σε ακούσουμε.
Δυσκολεύεται στα αγγλικά εδάφη και τα χορτάρια τα έχουν φέρει απ'την Αγκλέτέρα αχαχαχαχαχα

DON
04-07-2011, 13:46
ξετρύπωσε και ο ντον...καιρό είχαμε να σε ακούσουμε.
Δυσκολεύεται στα αγγλικά εδάφη και τα χορτάρια τα έχουν φέρει απ'την Αγκλέτέρα αχαχαχαχαχα

εγώ πάντα εδώ ήμουν για την ψιψινέλα μας...ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΝΑ ΤΑ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΣΟΥ ΛΕΩ.

red hoopligan
07-07-2011, 18:08
ΜΕΣΣΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ;
Οχι τιποτα αλλο,αλλα στεναχωριεται και η αδερφη μου που σου εχει λατρεια,αδυναμια..

WTHz13yO-Bs

HJWlAINoc_w

Eτσι δε γινεται δουλεια...γιατι σε βλεπω να αποχαιρετας το κοπα Αμερικα χωρις γκολ και καπως ετσι:

BMxMI7141ls

:D:D:D

DON
07-07-2011, 20:13
ΨΙ ΨΙ ΨΙ ΨΙ ΨΙ ΨΙ ΨΙ ΨΙ ΨΙ ΨΙ...Βάλτε του Friskies του παιδιού!!!

KonTaz
07-07-2011, 22:47
Τσάβι-Ινιέστα αργεντίνικο διαβατήριο και γρήγορα.

deninho
07-07-2011, 22:58
ή ο Μέσσι Καταλανικό. Βέβαια μόνο με τον Τσάβι θα είναι συμπαίχτης (και τον Βαλντέζ, τον Πουγιόλ, τον Πικέ, τον Krikc, το Μπουσκέτς, τον Πέδρο, τον Φοντάς, τον Αλκαντάρας κοκ)

redfan
08-07-2011, 02:48
Η ώρα του Ντιόγκο (http://www.sport24.gr/football/Brazil/Brasileirao/h_wra_toy_ntiogko.1178408.html)
θα φτυσουν τα αμυντικα χαφ σιδερο,και τα σεντερ μπακ ατσαλι.

DON
08-07-2011, 02:50
Ο Ντιόγκο στην θέση του Γκάνσο...Σαν να λέμε ο Κατσικογιάννης στην θέση του Ιμπαγάσα.

deninho
08-07-2011, 02:51
και εντού ντρασένα.

DON
08-07-2011, 02:52
ΜΕΣΣΙ ΜΕΣΣΙ ΚΑΡΑΜΕΣΣΙ...

Ίσως καταφέρει να είναι ο ΠΡΩΤΟΣ "διάδοχος-μεγαλύτερος-φοβερός και τρομερός" του Ντιέγκο που θα τελειώσει Παγκόσμιο Κύπελλο και Κόπα Αμέρικα, Α ΝΥ ΠΟ ΓΡΑ ΦΟΣ.

tc-g6
12-07-2011, 10:27
εμφανιστηκε ο μεσσι stop
δημιουργησε 2 γκολ stop
στο απωτερο μελλον μπορει και να σκοραρει stop

DON
14-07-2011, 11:30
είναι πέμπτη...πας διακοπές...λες πάει θα βάλει γκολ και η τσικιτίτα ο μέσσι με καμιά κοστα ρίκα και θα λείπω και θα λένε οι μεσσολάγνοι ότι κρύβομαι, τελικά περνάνε οι μέρες, 4-5-6 γυρνάς εχθές λες άσε δεν θα μπω απαναδω μπιξ λαγκζ αμπω αύριο, έρχεται το αύριο, πάλι πέμπτη αλλά 7 μέρες μέτα, ε μπαίνεις και τι να δεις...

ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΓΚΟΛ Ο ΓΑΤΟΣ.

http://2.bp.blogspot.com/_sE7XXjpiEMk/TDLzTUksQQI/AAAAAAAAACg/DD78eJTgLQM/s1600/sd.jpg

TaTVLyaPJBg

Eleni7
14-07-2011, 11:36
Βρε καλως το παιδι!Μας ελειψες!

DON
14-07-2011, 16:13
ΣΑΤΑΝΑ ΦΕΡΓΚΙΟΥΣΟΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φαίνεται ότι έκανε το πρώτο βήμα για την ολοκλήρωση της μεταγραφής του Γουέσλεϊ Σνάιντερ από Ίντερ, καθώς φέρεται να τα έχει βρει σε όλα μαζί του.

Ο τεχνικός διευθυντής της Ίντερ, Μάρκο Μπράνκα, μπορεί να δηλώνει ότι ο Ολλανδός μέσος θα μείνει στο Μιλάνο, όμως οι Άγγλοι αναφέρουν ότι έχει συμφωνήσει σε όλα με τους «κόκκινους διάβολους»!

Το GAY παρεάκι απο το Λίβερπουλ είχε πάει στις Ινδίες, Κορέες και δεν ξέρω εγώ τι (κατά τα άλλα η Μαν Γιου είναι τα πακιστάνια κτλ) και τραγουδούσε όλο χαρά

tnKtn4c-T0g

ΣΤΡ@ΚΙΑ!!!

8rilos!!!
15-07-2011, 17:41
παρε ρε φεργκιουσον και εναν αραπη αμυντικο χαφ που να ξερει και λιγη μπαλιτσα και τρελανε μας!!!!!!!

TT7
15-07-2011, 17:44
Επιτελους θα παρουμε(?) χαφ για το κεντρο...Μακαρι να ολοκληρωθει η μεταγραφη...

LFO
15-07-2011, 18:28
Αφου ψωνιζει αβερτα παικτες ο Φεργκι, μηπως να του πασαραμε για στοπερ τον Ερτσεγκ??

quasireu
15-07-2011, 21:20
λιγα τα λογια σας για την μεγαλη λιβερπουλ.Πηγαινετε με την μπαρτσα και τη τσελσι να σας αγορασει καμια φανελα κανα κινεζακι.Οσο για τα στρακια δεν το σχολιαζω καν ενα μονο λεω πες στον σκοουλς και τον γκαρι φιλακια και απο εμενα;).Του χρονου αφου δεν θα παιζουμε ευρωπη, πιστευω εχουμε πιθανοτητες για πρωταθλημα μαλακα μπενιτεθ και μαθια μας γεμισατε παλτα κολοζωα

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTCku9_ByNX37t1GMHUQlFu-N8wzRsqL9koaGtg1Tr7OW8DnZjVSw&t=1

redfan
15-07-2011, 21:40
s0dcdoU51rk&feature=player_embedded#at=142
30.000 καθαροαιμοι αγγλοι επιτιθονται σε πακιστανο οπαδο της Manu!!!χαχαχαχαχαχαχα
ουτε στον λαγανα τοσοι αγγλοι!!!χαχαχαχχαχα

red champion
17-07-2011, 12:40
4Spy3Nd2D6w

εσκισε τα διχτυα παλι ο μεσσι....

TT7
17-07-2011, 12:51
Αυτη η ομαδα εχει στο αιμα της την τραγωδια...Λουζερς οσο δεν παει..Μονο ο Εκλεκτος θα τους σωσει....

Eleni7
17-07-2011, 13:12
Το ειδα το παιχνιδι.Ματσαρα!Ο Μεσι ηταν ο καλυτερος της Αργεντινης (η μπαλια στο γκολ του Ιγκουαιν φοβερη),ΟΛΟΙ οι αλλοι σερνοντουσαν.Επαιζε η Ουρουγουαη με 10 απο το πρωτο μισαωρο κι ομως ηταν καλυτερη με πολλα περισσοτερα τρεξιματα.Η Αργεντινη εχασε βεβαια κατι ευκαιριες αλλα ο Μουσλερα ηταν φοβερος.Ειδικα στο σημειο που εκανε διπλη επεμβαση σε φαουλ του Τεβεζ και σε σουτ του Ιγκουαιν απο κοντα.Κατα τα αλλα ΞΥΛΟ,ΞΥΛΟ,ΞΥΛΟ και ΞΥΛΟ.Χαμος εγινε.Πηγε η κλωτσια συννεφο.Ειδικα εκεινο το αμυντικο χαφ της Ουρουγουαης,ενας καραφλος,δεν αφησε Αργεντινο που να μην τον πηρε παραμαζωμα.Τι Σαντσεζ και βλακειες.Αυτον να παρουμε.Απεβαλλαν το αλλο αμυντικο χαφ στο 30 και αυτος ετρεχε και πιεζε σαν παλαβος μεχρι να γινει αλλαγη στην παραταση.

kopitis
17-07-2011, 13:15
όντως μεγάλο παιχνίδι( τουλάχιστον για εμένα που γουστάρω κλωτσιές και τέτοια), χαλάλι το ξενύχτι μετά την δουλειά, αν και τώρα δεν την παλεύω!!!
Φοβερή Ουρουγουάη!!!

Eleni7
18-07-2011, 00:48
Αυτα παθαινεις οταν δεν καλεις τον υπερπαικτη Ντζιογκου στην εθνικη.Ουτε πεναλντι δεν βαλανε τα γατακια....


ΥΓ.Το γηπεδο πρεπει να γινει η νεα εδρα του Παο.Ενα λαγουμι ΝΑΑΑ ηταν στην βουλα

DON
18-07-2011, 03:23
MESSI ZOUPAROS

http://3.bp.blogspot.com/_eIARuH0-x4Y/Sc54Tvu8HXI/AAAAAAAAAnk/07ou2vtk0n0/s1600/missing20person1.jpg
http://rlv.zcache.com/gone_fishing_man_fishing_hat-p148914018571609628qz14_400.jpg

deninho
21-07-2011, 10:35
Ο ασύλληπτος Μάκης Ψωμιάδης - Το κουτί της Πανδόρας (http://www.koutipandoras.gr/?p=8308)

Θα'χει ενδιαφέρον η αποψινή (σήμερα δεν είναι Πέμπτη; ), ελπίζω :)

TT7
21-07-2011, 11:49
Θα βγει και ο Ντεμης να μιλησει παλι??
Τοτε που δεν τον αφηνε να παει να δει την Βανδη στο μαγαζι??..αχαχαχα...

DON
21-07-2011, 13:32
Ρε ζούπαρε έχεις γαμηθεί να γράφεις σε όλα τα τόπικ. HIDE το έκανες αυτό? ΔΕΥΡΩ ΕΞΩ ΜΕΣΣΙ.

tc-g6
21-07-2011, 13:37
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! ελεος ρε ψηλε, πηγε στραφι η πρωτη γουλια καφε.

zouparos
21-07-2011, 13:49
Τι να γράψω?
Λογικό είναι σε πήρε απο παντου και τον έχεις άχτι.
Τα έχει πει ο Ιωαννίδης.

τώρα ενταξει εσυ θα θες να παρουμε στα εντελως σοβαρά αυτη τη διοργάνωση
http://www.redhoops.gr/forum/showpost.php?p=73227&postcount=2081

Όμιλοι...
τυχαια γκελαρουν αργεντινή βραζιλία. Τυχαία περνανε 1ες στο τελευταίο ματς

Koλομβία-Περού(ανεκδοτο)...
12 ευκαιρίες η Κολομβία τυχαία δε μπαινει γκολ.
Τυχαία ο βάζω γκολ όπως θέλω φαλκάο ρίχνει άουτ πέναλτι!!!

αργεντινη-ουρουγουαη
Παίζει μόνος του ο μέσσι με ολη την ουρουγουαη
τυχαία ο περεθ τρώει κόκκινη στο 35 αντι να την φάει στο 20.
τυχαία ο αρεβαλο μένει με 1 κίτρινη σ'ολο το ματς!!!
τυχαία ο μασερανο τρώει την πιο αστεια 2η κιτρινη που εχει δωθει ποτέ αλλα ΔΕΝ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑΕΙ ΚΑΝ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ!!!! ΠΟΙΟΣ??? Ο ΜΑΣΕΡΑΝΟ!!!!
Τυχαία ο τεβεζ χανει πεναλτι και την επομενη μερα ανακοινωνει την αποχωρηση του απ'την ενεργο δραση(φευγει απο ευρώπη)

βραζιλια-παραγουαη
Τυχαία γίνονται 156 χαμένες ευκαιρίες και παμε στα πεναλτι
όπου τυχαία είχε λακουβα το πεναλτι ΜΟΝΟ για τους βραζιλιάνους!!!
Αυτοι που πετυχαινουν δοκαρι απτη σεντρα με μπαλακι του πινγκ πονγκ την ριχνανε αουτ...
4 ΧΑΜΕΝΑ!!!!! ΤΥΧΑΙΑ!!!

χιλη-βενεζουελα(ανεκδοτο)
Η καλυτερη ομαδα του θεσμου ΤΥΧΑΙΑ χάνει απο ενα καφενειο

ΚΑΛΟΦΑΓΩΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ που στειλανε κανα εκατομμύριο μαλακες στη φυλακή...ενταξει εδώ δεν είναι ο ψωμιαδης όλα ειναι νομιμα.

Όταν αρχίσουν οι κανονικοί αγώνες ξαναμιλάμε...
Ως τότε
ΚΑΛΟ ΚΟΠΑ ΑΜΕΡΙΚΑ
ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ ΔΛΔ ΘΕΣΜΟΣ
http://www.redhoops.gr/forum/showpost.php?p=72986&postcount=2075

αλλά άμα σε εχει βιάσει ο Μέσσι βρίσκεις το οτιδήποτε...

υ.γ. Ειναι σα να με έχει ξεσκισει ο αλλος στο μπασκετακι 2 χρονια παντου και όταν εγώ έχασα το καλοκαιρι με τις παντοφλες και το φραπες ανα χειρας στη παραλια στην 31 να μου την πει...ΓΙΝΕΤΑΙ?? ΔΕ γίνεται!

υ.γ. Να πειτε και ποιος ειναι ο αγαπημενος σας παικτης παιδια ε?? Να ξέρουμε και εμεις ποσο να κοροϊδεύουμε...στα αληθινα...

Για όποιον δεν το έχει δει...
Πέρναγε στο τελικό η Αργεντινή με απλή νίκη (ποιο περου γελαει ο κοσμος)
το σκορ ηταν 1-1
και ο διαιτητης δίνει ΚΙΤΡΙΝΗ ΔΕΥΤΕΡΗ!!!!!!!! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΚΑΡΙΣΜΑ(?)!!!!
ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝ εσείς καιγόσασταν και δεν ήταν αβαβα τι αντίδραση θα είχατε???
Μπείτε στη θέση του ψυχωμένου μασεράνο και για πειτε μου
EyV8G4lUczo

αχαχαχαχαχαχαχα ουτε τα προσχηματα!!!!!!!!!!!

DON
21-07-2011, 14:46
Nα μας πείς απλά ΠΟΤΕ ο Μέσσι ο καλύτερος της γης και ο νέος μαραντόνα που τον ξεπέρασε και τον κατούρησε και και και και θα καταφέρει ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΓΚΟΛ σε διεθνή διοργάνωση...όχι πολλά... ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΡΕ. Σε φαντάζομαι να έβλεπες Κόπα Αμέρικα και να τραγούδαγες "ΜΕΣΣΙ ΟΛΕΟ ΜΕΣΣΙ ΟΛΕΟ ΒΑΛ'ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΣΟΥ ΛΕΩ" και έμεινες με το σύνθημα πάλι.

ΝΙΑΟΥ ΒΡΕ ΓΑΤΟΥΛΑ.

υ.γ. ο αγαπημένος μας παίκτης είναι ο ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ. Είναι ήτανε και θα είναι. ΤΕΛΟΣ. Άν τώρα θες κάποιον που συμπαθούμε ιδιαιτέρως απο τους τωρινούς αστέρες??? ΚΑΝΕΝΑΝ.

zouparos
21-07-2011, 14:51
Φυσικά και είναι ο καλύτερος της Γης και προσπαθεί να γίνει Μαραντόνα. Ένα μουντιαλ του έμεινε 24 είναι έχει ακομα αλλα 3...

Και φυσικά και δεν είδα ολόκληρο αγώνα της Αργεντινής εκτός απ'τον τελευταίο.
Πρέπει να 'σαι άρρωστος για να δεις το θεσμό των μπουκς και των μάνατζερς...

Πέρσι στο Μουντιάλ, παρόλο τις αλχημείες Μαραντόνα και τα αυτογκολ που έβαλε ο ίδιος ο άσχετος στην ομάδα απέτυχε.
Αλλά όχι κόπα αμερικα και τέτοια δεν σχολιάζω. Δεν αναγνωρίζω τέτοιους θεσμούς της πλάκας/

DON
21-07-2011, 15:02
Φυσικά και είναι ο καλύτερος της Γης και προσπαθεί να γίνει Μαραντόνα. Ένα μουντιαλ του έμεινε 24 είναι έχει ακομα αλλα 3...


Τα υπόλοιπα τα αστεία που έγραψες δεν τα σχολίαζω κάν. Όσο για το καλύτερος της γης φέτος ήτανε. ΠΕΡΣΥ Ο ΣΝΑΙΝΤΕΡ. Επίσης ξέχασες στο "προσπαθεί να γίνει Μαραντόνα" να γράψεις "προσπαθεί να γίνει ΤΟ ΔΕΞΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΑΠΑΡΙ ΤΟΥ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑ ΠΑΠΑΡΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΔΙΑΔΟΧΟ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ Μαραντόνα"

υ.γ. Πόσα μουντιάλ έχει το παιδί του σωλήνα? 3???ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Ναι όσα είχε και το προηγούμενο παιδί του σωλήνα-διάδοχος-αριστερό παπάρι Μαραντόνα...Ο Ροναλντίνιο.

zouparos
21-07-2011, 15:10
εντάξει έχει την εύνοια τι να κάνουμε...
Δεν είναι η μαρθα βουρτση ο αποκληρος ο σημαδεμενος απ'το συστημα να παρει μουντιαλ με το χερι του...

lamar
21-07-2011, 15:12
Μην μου πειραζετε τον Ζουπ....

Περσι βιαστηκε πρωκτικα απο τα παντσερ..... Φετος απο τους πιο παπαρατους λατινους που υπαρχουν, την μεγαλη των πουτων σχολη..... ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ!!!!! Δυο εθνικες υποστηριζω ρε πουστη, και οι δυο πετυχαν τον καλυτερο παικτη του κοσμου, και τον διακορευσαν....

ΠΟΥΥΥΥΥΥΛ ΠΟΥΛ ΠΟΥΛ ΠΟΥΛ που ελεγε και η συγχωρεμενη η γιαγια μου....

Υ.Γ Οποια διοργανωσει εχει συμμετοχη του Μεσι και δεν την κατακτα η ομαδα του, ειναι ΣΤΗΜΕΝΗ!!!!! Ταδε εφη Ζουπαρος.....

4 Γερμανικα καυλια στον πατο του περσι, ελα μωρε τωρα, για ποιο μουντιαλ κτλ της ΦΙΦΑ που τα στηνει και τοναταλο ξερωγω.... Φετος του τον ακουμπαει λιγο ο Αρεβαλο Ριος, τα ιδια..... Μιλα μας για ΜΕΣΣΙ.......

Υ.Γ2 Μια χαρα ειμαι φιλαρακι....Διακοπαρω και δουλευω ταυτοχρονα, με μικρα διαλειματα εντος των τειχων....

DON
21-07-2011, 15:14
εντάξει έχει την εύνοια τι να κάνουμε...
Δεν είναι η μαρθα βουρτση ο αποκληρος ο σημαδεμενος απ'το συστημα να παρει μουντιαλ με το χερι του...

εύνοια δεν ξέρω...όλοι οι τωρινοί αστέρες έχουν αφού είναι ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ και μετά πέταμα στον επόμενο, όχι ποδοσφαιριστές.

Αλλά σίγουρα έχει ΝΤΟΠΑ ΠΟΛΥ (όχι κόκα, ΝΤΟΠΑ ΝASA), την ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 3-5 ΧΡΟΝΙΑ γύρω του και κυρίως ΑΔΥΝΑΜΙΑ μακριά απο την Μπάρτσα...Πήγαινε βρε νέε Μαραντόνα στην Μίλαν ας πούμε και κάντην πρώτη με τα παπάρια σου. Πήγαινε παίξε αγγλία μωρή ΤΙΤΙΚΑ για να σε δούμε...Δεν σου λέμε να πας καν σε καμιά νάπολι γιατί εκεί θα βάλεις τα κλάμματα. ΚΟΤΑ.

Ο Μαραντόνα απλά πρώτα γάμησε τους Αγγλάρες και το σύστημα τους με το ΧΕΡΙ δηλαδή απο ΚΩΛΟ και μετά επειδή λέγανε "ναι καλά μόνο κώλο ξέρεις" ε πήγε και νιμού με το ΠΟΔΙ. Κατάλαβες? ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣ.

zouparos
21-07-2011, 15:17
Δεν είπα ότι ηταν στημμενο περσι. ΜΙΛΑ ΣΟΒΑΡΑ αμα θες. Νικήσατε απετυχα το εγραψα. Αλλα φετος ναι ειναι στημμενο. ΤΑ ΠΑΝΤΑ! και σου μιλησα με στοιχεια τα βλεπεις. Ο άλλο παιρνει κοκκινη που παιζεται αν ειναι φαουλ, γελαει και φευγει!!! ΤΟΣΟ πολύ τους ενδιέφερε...
Πέρσι με χαρισμενο γκολ που δεν μετρησαν στην Αγγλία περάσατε και δικαια πηγατε εκει π πηγατε...
ΑΛΛΑ όχι δε μπορει να μιλατε για τον Μέσσι λες και είναι ο Σβαινστάιγκερ. Ο,τι έχετε πει έχετε ξεφτυλιστει για αυτον. Μένει ενα γαμημενο μουντιαλ.

Ε όταν παρουν κανονικο προπονητή να στησει μια νορμαλ ομάδα θα δουμε. Πέρσι απέτυχε...έχει ακομα ευκαιριες...στα αλλα τα συλλογικα εχει μπει στο πανθεον και ας εξαφανιστει σημερα

DON
21-07-2011, 15:27
Ε όταν παρουν κανονικο προπονητή να στησει μια νορμαλ ομάδα θα δουμε. Πέρσι απέτυχε...έχει ακομα ευκαιριες...στα αλλα τα συλλογικα εχει μπει στο πανθεον και ας εξαφανιστει σημερα

Ε ο διάδοχος-ανώτερος του Μαραντόνα κανονικά δεν έπρεπε να παίζει στην καλύτερη ομάδα της ΓΗΣ αλλά στην ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ και να σαρώσει και επίσης με προπονητή τον ΜΠΙΓΚΟΝ. Οπότε τα περι προπονητή κτλ....

ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ 1. Η ΕΞΙΣΩΣΗ ΑΠΛΗ.

α.ΤΣΑΒΙ-ΙΝΙΕΣΤΑ-ΜΕΣΣΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΜΠΑΡΤΣΑ.
β.ΤΣΑΒΙ-ΙΝΙΕΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΜΕΣΣΙ? ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ.
γ.ΜΕΣΣΙ ΧΩΡΙΣ ΤΣΑΒΙ-ΙΝΙΕΣΤΑ. ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΟΣ-ΟΥΤΕ ΓΚΟΛ Ο ΚΑΨΕΡΟΣ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΟΣ.

α-(β+γ)=Ο ΜΕΣΣΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΣΤΟΣ.

υ.γ. το πάνθεον τον περιμένει, του έχει φυλαγμένη θέση δίπλα στον Ροναλντίνιο.

zouparos
21-07-2011, 15:37
o xavi kai o inesta ειχανε πουγιολ πικε σερχιο ραμος και καπντεβιλα πισω.
οχι γκουτιερεθ ντεμικελις και ποιους αλλους ειχε παρει το κινητο ταμα

Ναι ναι ειναι λιγοστος ο Μέσσι...καθολου εμπαθης.

Και ποιος ζινταν τωρα? δε πηγα στη παλερμο επαιζε σε γιουβε(χουντα τοτε) και ρεαλ(χουντα τοτε). Αρα ειναι λιγοστος. ε και πηρε κ ενα μουντιαλ μεσα στη χωρα του καραστημενο όπου στο τελικο οι βραζιλιανοι ηταν πληρωμενοι...ο,τι πεις ετσι ειναι ζητω ο τσικαριτο ενραντεζ

tc-g6
21-07-2011, 15:40
οταν αυτοι οι 3 ΚΑΪΛΕΣ συζητανε οι υπολοιποι οφειλουμε να σιωπουμε... και να γελαμε!

lamar
21-07-2011, 15:41
Πέρσι με χαρισμενο γκολ που δεν μετρησαν στην Αγγλία περάσατε και δικαια πηγατε εκει π πηγατε...


Θα μου πεις επειδη γερασα και ξεχναω ευκολα, ποσο ηρθε το ματς Γερμανια - Αγγλια στο μουντιαλ...?

Οταν καποιος πεταει 4 μπαλακια σβηστα για πλακα στην ομαδα που αγωνιζεται ο καλυτερος του κοσμου, οχι μονο μιλαει, αλλα ξερεις και τι λεει....

Τα λεμε σε τεσσερα χρονια Λεο, και κοιτα ο κωλος σου να ειναι καλα πλυμενος και τοτε....

zouparos
21-07-2011, 15:45
ξερω γω 2-4 ποσο ηρθε?? αντι να γινει 2-2 εγινε 1-3 σκόραρε ο πολωνος και ο τουρκος...

Καλα λαμαρινα κανε οτι δε καταλαβαινεις. Πριν 20 χρονια που επαιζε ο μαραντονας μπαινανε μεσα κλωτσαγανε και παιζανε. δε κατεβαζανε 16 προγραμματα στους υπολογιστες τους να ξερουνε μεχρι ποσους σφυγμους εχει ο καθε παικτης κ το καθε εκατοστο που κινειται.

Μπράβο νίκησες την ομάδα του κινητου ταματος του ασχετου απο προπονητικη που πρεπει ντε κ καλα να γινει κοουτς. με τα αργοκαραβα στην αμυνα...σπουδαιο κατορθωμα.

Με βαρεσες αλλα στην αλλη γωνια σε περιλαβανε οι φιλοι μου(ισπανια).
Εγω πηγα στους 8,εσυ στους 4. ΜΠΡΑΒΟ εκανες καλυτερη πορεια κνιτη

lamar
21-07-2011, 15:50
οταν αυτοι οι 3 ΚΑΪΛΕΣ συζητανε οι υπολοιποι οφειλουμε να σιωπουμε... και να γελαμε!

cEQ9N5f1NXo&feature=related

zouparos
21-07-2011, 15:51
H Μπάγερν πως πάει λαμαρινα καλα??
είχατε θετικο ισοζύγιο μαλακες γερμανοί???:p

Eισαι και Ουρουγουαη τώρα...
Με 2 μουντιαλ προπολεμικά με τα όπλα τα πήρατε.

ΑΛΗΘΕΙΑ αυτος ο σουαρεζ μεθαυριο θα κανει τις ιδιες βουτες πανω?? δε νομιζω γιατι θα μπουνε μεσα και θα τον κυνηγανε.
ΡΕ ΤΟ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΑΣΤΕΙΟ ΚΟΚΚΙΝΗ Π ΕΔΩΣΕ ΑΧΑΧΑΧΑ///
Και ο μασερανο αταραχος...αχαχαχα

lamar
21-07-2011, 16:03
Οπως ειχε πει και ο ξανθος, παρολο που τον σιχαινομαι....ποσο δικιο ειχε.....

Κανεις δεν αγαπαει τον βιαστη του.....


Το χω πει απο περσι οτι εγω υποστηριζω δυο ομαδες.... Την Γερμανια και την Ουρουγουαη....

Τους δυο βιαστες του Λεο....


ΠΟΥΟΥΟΥΟΥΛΛΛΛ ΠΟΥΛ ΠΟΥΛ ΠΟΥΛ ΠΟΥΛ.....

Απο του χρονου που θα ξοδευεις οσα βγαζεις, θα τα πουμε.....Η πλουσιοτερη ομαδα στον κοσμο με θετικα προσημα καθε χρονο στους ισολογισμους, και οχι μαγειρεμενα....

DON
21-07-2011, 16:05
o xavi kai o inesta ειχανε πουγιολ πικε σερχιο ραμος και καπντεβιλα πισω.
οχι γκουτιερεθ ντεμικελις και ποιους αλλους ειχε παρει το κινητο ταμα

Ναι ναι ειναι λιγοστος ο Μέσσι...καθολου εμπαθης.

Και ποιος ζινταν τωρα? δε πηγα στη παλερμο επαιζε σε γιουβε(χουντα τοτε) και ρεαλ(χουντα τοτε). Αρα ειναι λιγοστος. ε και πηρε κ ενα μουντιαλ μεσα στη χωρα του καραστημενο όπου στο τελικο οι βραζιλιανοι ηταν πληρωμενοι...ο,τι πεις ετσι ειναι ζητω ο τσικαριτο ενραντεζ

Πες μου ΕΝΑΝ καλό συμπαίκτη αμυντικό του Μαραντόνα σε Νάπολι και Αργεντινή. ΑΝ ξέρεις.

Επίσης ο Ζιντάν δεν ξέρω αν το ξέρεις αλλά ξεκίνησε απο τις ΚΑΝΝΕΣ όπου στην ΠΡΩΤΗ σεζόν του Ζιντάν καταφέρανε το μεγαλύτερο κατόρθωμα της ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ, να βγούνε Ευρώπη δηλαδή. Μετά πήγε στην Μπορντό όπου πήρε τον Ιντερτότο και πήγε τελικό ΟΥΕΦΑ, μετά πήγε στην Γιουβέντους το 1996 και ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΧΟΥΝΤΑ η γιούβε τότε...

Απλά το 1991–92, 1992–93, 1993–94, 1995–96 τα πρωταθλήματα τα πήρε ΟΛΑ Η ΜΙΛΑΝ και πάλι ΤΥΧΑΙΑ το 1996-97 με ΖΙΝΤΑΝ πλέον το πήρανε οι Γιουβεντίνοι. και Ω ΤΙ ΘΑΥΜΑ και όταν πήγε στην Ρεάλ πρωταθλήτρια ήτανε η ΒΑΛΕΝΘΙΑ και ΩΩΩ ΤΙ ΘΑΥΜΑ...Μετά ήτανε ΠΑΛΙ Η ΡΕΑΛ. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Ε?

ίδιο πράγμα με το ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑ μέσσι.

zouparos
21-07-2011, 16:07
Φυσικά και κανεις δεν αγαπαει τον βιαστη του...και σε εχει βιασει ασυστολα ο Μέσσι. Αλλά ξέχασα είσαι και ρεάλ τώρα και σε αδίκησε η διαιτησία αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ι-ΣΟΛΟ-ΓΙΣΜΕ

tc-g6
21-07-2011, 16:13
ρε μλκς, ενας απο εσας δεν μπορει να μου δωσει λιγο απο αυτο που πινετε? ζηλευω ρεεεεεεεεεεεεεεε

ολυμπιακος-λιβερπουλ-ερυθρος αστερας και ελλας-ιταλια-αργεντινη. οι υπολοιποι τον παιρνουν. ταδε εφη TC-G6...

zouparos
21-07-2011, 16:15
ολυμπιακος-λιβερπουλ-μπαρτσα-ερυθρος αστερας και αργεντινη-ολλανδια. οι υπολοιποι τον παιρνουν. ταδε εφη TC-G6...

έτσι καλύτερα:p

tc-g6
21-07-2011, 16:18
η ολλανδια το μονο που εχει ειναι τα κοφι σοπς στο αμστερνταμ. η μπαρτσα ειναι η μαντσεστερ της ισπανιας, εχει οπαδους μονο στην αλλη ακρη της γης. καλη μπαλα παιζει αλλα εγω ειμαι παντα με τον ΕΚΛΕΚΤΟ.

lamar
21-07-2011, 16:22
Φυσικά και κανεις δεν αγαπαει τον βιαστη του...και σε εχει βιασει ασυστολα ο Μέσσι. Αλλά ξέχασα είσαι και ρεάλ τώρα και σε αδίκησε η διαιτησία αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ι-ΣΟΛΟ-ΓΙΣΜΕ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ


Βρες μου που με εχει βιασει ο Μεσι....???

Red Unity
21-07-2011, 16:24
ΜΠΡΑΒΟ εκανες καλυτερη πορεια κνιτη
αχαχαχαχα

zouparos
21-07-2011, 16:33
ναι μονο αυτο εχει και τον αγιαξ και το ολοκληρωτικο ποδοσφαιρο...ΜΟΝΟ

Ναι η μπάρτσα είναι η μαντσεστερ πράγματι, είναι μειοψηφία στη πόλη της και δεν εχει οπαδους...
Ζήτω ο σέρχιο μαρκαριαν της καλυτερης πουτανας του χαριστερα, Ο ρομπεν των δασών που τον κυνηγα η ουεφα (2 ευρωπαϊκά δώρο http://www.youtube.com/watch?v=JNvf81nN8iM&feature=player_embedded http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7KtHjSn0zQw), ο δουλεύω με ό,τι βρίσκω αχαχα

chelsea
04-05 Transfer expenditures: 161.900.000 €
05-06 Transfer expenditures: 91.725.000 €
06-07 Transfer expenditures: 94.700.000 €
inter
(πριν παει δεν δινουν πανω απο 40...)
08-09 Transfer expenditures: 60.600.000 €
08-10 Transfer expenditures: 94.200.000 €
puta
10-11 Transfer expenditures: 93.000.000 €
11-12 Transfer expenditures: 55.000.000 € (ως τώρα)

650 εκατομμυρια ευρώ σε 6,5 χρονιες!!!!
ΤΙ ΛΕΣ ΕΣΥ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΕΝΑ ΤΣΟΥ ΛΟΥ??

λαμαρινα πες μου λεπτομερειες για το φροντιστηριο στην τερματοφυλακαρα.
Προς τι ο δεκάλογος των verboten??

KingJames
23-07-2011, 21:38
http://soccerphotosbase.com/wp-content/upLoads/2011/02/Luis-Suarez.jpg
Πρώτα γιαούρτωσε τον Δον,τη γνώμη του κ τη μανου του κ τώρα 2ρο γιαούρτι στο τέλειο γρανάζι στη μηχανή της Μπάρτσα δίπλα από Τσαβι κ Ινιεστα τον Μεσσι.

DON
23-07-2011, 22:43
πάει μπάρτσα? κατάλαβαν ότι βίγια είναι gtp?

8rilos!!!
24-07-2011, 17:26
κατάλαβαν ότι βίγια είναι gtp?

αυτο το γραφεις ειρωνικα;;; γιατι μεχρι περσι τον συγκρινες με τον σεβα και τον θεωρουσες το καλυτερο σεντερ φορ του κοσμου

DON
24-07-2011, 18:21
κατάλαβαν ότι βίγια είναι gtp?

αυτο το γραφεις ειρωνικα;;; γιατι μεχρι περσι τον συγκρινες με τον σεβα και τον θεωρουσες το καλυτερο σεντερ φορ του κοσμου

προφανώς το γράφω ειρωνικά.

kopitis
25-07-2011, 01:20
εύκολα η Ουρουγουάη ...

μιγάδας
25-07-2011, 01:22
πηγαινε για κανα μπανιο λεμε κι ασε τις ενημερωσεις.....:p

DON
25-07-2011, 08:15
έπρεπε ο ζούπαρος να μας το είχε πει απο την αρχή αφού ξέρει ότι όλα είναι στημένα!

και κατά τα άλλα η ομάδα ΧΑΡΑ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ξεκίνησε το άνοιγμα ποδιών απο τα φιλικά. ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΕΝΝΥ ΝΤΑΛΓΚΛΙΣ. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΚΑΟΥΖΕΡΣ, ζγούψτε.


GGqr6cpxirE

kopitis
27-07-2011, 01:49
απόφαση( ; ) σκάνδαλο για να σωθεί η Ρίβερ....
http://www.contra.gr/Soccer/Argentina/apofash-skandalo-gia-na-swthei-h-river.1303793.html

tc-g6
27-07-2011, 11:52
α ρε liverpoolαρα, καφενειο σε καταντησανε. φετος ηταν ισως η τελευταια ευκαιρια για σωστες μεταγραφες και καλη προετοιμασια και τελικα σου κανει πλακα η hull...

DON
27-07-2011, 12:27
μα γιατί ρε tc?αφού έχει KENNY DALGLISH!

zouparos
27-07-2011, 12:53
μπράβο στο απολειφάδι τον μορφεση που εχει φτιαξει τοσο καλό σύνολο.
Φαίνεται φοβερός κόουτς και ψυχολόγος για να κουμαντάρει γυναίκες.

Συγχαρητήρια και στις κοπέλες (και στη λαρά) για την προσπάθεια τους που ανταμοίβεται.

υ.γ. νουμερο ψωναρα τσουρη δες τες απ'την τιβι...Ήσουν κουρασμένη χόρευες το χειμώνα νουμερο γκομενα του παίκτη που έκανε περιουσία εκατομμυρίων παίζωντας 50 ματς στη καριέρα του

Mην μου το κανετε ενα με το παραπανω γιατι έτσι δεν τα βλέπει. Αυτό έπαθα και με προηγουμενο ποστ για τη μπάγερν και τον νόϊερ.

Έτοιμη η μεγάλη Μπαγερν μουνχεν για τα προκριματικά απέναντι στη σέξυ βαζέλα
Wl5Ek7U1p10

ΘΑ ΤΑ ΠΑΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ...:p


ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ
ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ
ΓΕΡΜΑΝΙΑ
ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ
Βρες μου που με εχει βιασει ο Μεσι....???
VXOwX_SF20E

lamar
28-07-2011, 21:32
Που σαι βιαστη....?

Κατσε και μετρα...

pGjkEYJmJuQ&feature=related

AbaNAFyW3Dg

t0BGS34CyuU&feature=related

Οπως εισαι με την οπισθεν, καλα ερχεσαι....

zouparos
28-07-2011, 22:32
AoZAHWzHcPY

Λόγω σεβασμού στη Μπιλμπάο δε βάζω ξεχωριστα τα γκολ του.
Κάτσε δεστα και απόλαυσε. μην ντρεπεσαι δε θα σε βλέπει κανεις.
Ούτε να του κρατάς μούτρα που δε σε περιποιείται σα το πουτανάκι της Μαδρίτης. Έχουμε σοβαρή σχέση μαζί της.

Πα να παιξω προ ηρθαν τα ξαδέρφια μου

lamar
28-07-2011, 22:42
Λόγω σεβασμού στη Μπιλμπάο δε βάζω ξεχωριστα τα γκολ του.
Κάτσε δεστα και απόλαυσε. μην ντρεπεσαι δε θα σε βλέπει κανεις.
Ούτε να του κρατάς μούτρα που δε σε περιποιείται σα το πουτανάκι της Μαδρίτης. Έχουμε σοβαρή σχέση μαζί της.

Πα να παιξω προ ηρθαν τα ξαδέρφια μου

Τι να πεις για την Μπιλμπαο ρε κακομοιρη.....? Η μαγκια αυτης της ομαδας δεν συγκρινεται με καμια παγκοσμιως....

Ετσι...βαλε γκολ του με αλλες ομαδες, γιατι με τις δικες μου πεφτει τσαπου.....

Οπως ειπα, ελα οπως εισαι με την οπισθεν.... Τραβα παιξε Pro τωρα....

standby25
29-07-2011, 17:13
Η Ελλαδα που γουσταρουμε να βλεπουμε........μπραβο κοριτσαροιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/imagecache/multimedia_normal/article/2011_07/ethniki1_shanghai11.jpg

zouparos
07-08-2011, 17:25
Nόϊερ vs Ντε Χέα

σα να λέμε Βαν ντερ Σαρ vs Μπαρτέζ

σα να λέμε Νικοπολίδη vs Τζόρβα

ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΑΦΘΟΝΟ ΓΕΛΙΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΡΕΛΙ ΤΗΣ ΑΤΛΕΤΙΚΟ...Θα συμπαθήσω το νινο ξυπολυτα της Αργεντινής Κοστάτσο

TT7
07-08-2011, 22:23
Παλι καναμε πλακα στα πουτ....ακια μας στο Μαντσεστερ??....Πλακα θα σπασουμε παλι στο νησι με τους ανυπαρκτους...

DON
08-08-2011, 11:29
Το 2ο γκολ της Μάντσεστερ Γουνάιτεντ παρακαλώ να σταλεί μέσω courier στον Μέσσι, το ΓΑΤΑΚΙ και τα φιλαράκια του τα φυσουνάτα στην Βαρκελώνη.

zouparos
08-08-2011, 13:37
στο ίδιο γήπεδο σε έχυσαν στη μαπα προ 2μηνου.
ΠΟΣΟ ΕΤΣΟΥΞΕ ΑΧΑΧΑΧΑ

Και με γκολ οφσάιντ αδικημενοι της ουεφα

DON
08-08-2011, 13:38
στο ίδιο γήπεδο σε έχυσαν στη μαπα προ 2μηνου.
ΠΟΣΟ ΕΤΣΟΥΞΕ ΑΧΑΧΑΧΑ

Και με γκολ οφσάιντ αδικημενοι της ουεφα

που'σαι boy...ΠΑΡΕ ΦΑΡΜΑΚΟ γιατί αν το κόψεις όπως φαίνεται ότι γίνεται ο τιτανικός θα φαντάζει ΑΒΥΘΙΣΤΟΣ μπροστά σου.

zouparos
08-08-2011, 13:42
κλασσικος ντον. γελανε και οι πετρες πλεον.

ΝΑΙ ΝΑΙ απ'το 2005 στο προσκήνιο αυτή η ομάδα. 3 τσου λου αλλά αν κάποτε σταματησει και κοπασει όλο αυτό θα είναι λόγω φαρμάκου αχαχαχα

Και η Μίλαν που μετά την μεγάλη ομάδα βρίσκεται κάπου και βολοδέρνει αυτό έφταιγε.
Και η Ίντερ έκοψε το φάρμακο μετά το μουρίνιο αχαχαχα...Πιστευω αν ηταν αντιστοιχα δε θα το έλεγες ΚΑΙ αυτό.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΓΑΜΑΝΕ ΟΛΑ...ΟΧΙ!!!! ΓΑΜΑΓΑΝΕ ΑΣΥΣΤΟΛΑ...Μόνο η Μπαρτσελόνα απαγορεύεται να σταματήσει μετά από μια 6ετία!!!
Απαγορεύεται ΚΥΡΙΟΙ!!! Θα φταιει η ντοπα το ειπα ο ντον ο τα ξερω ολα.

ΣΚΟΥΠΙΣΤΕ ΤΑ ΧΥΣΙΑ γιατι ΔΕ ΣΚΟΡΑΡΟΥΜΕ ΕΠΙ ΑΓΓΛΙΚΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ...ΠΥΡΟΒΟΛΑΜΕ!!!

3-0 ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...
Α οχι βαλατε και 1...οφσαιντ...

ΠΟΥΤΣΑ ΑΣΑΛΙΩΤΗ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΗ ΟΜΑΔΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟ

DON
08-08-2011, 13:58
κλασσικος ντον. γελανε και οι πετρες πλεον.

ΝΑΙ ΝΑΙ απ'το 2005 στο προσκήνιο αυτή η ομάδα. 3 τσου λου αλλά αν κάποτε σταματησει και κοπασει όλο αυτό θα είναι λόγω φαρμάκου αχαχαχα

Και η Μίλαν που μετά την μεγάλη ομάδα βρίσκεται κάπου και βολοδέρνει αυτό έφταιγε.
Και η Ίντερ έκοψε το φάρμακο μετά το μουρίνιο αχαχαχα...Πιστευω αν ηταν αντιστοιχα δε θα το έλεγες ΚΑΙ αυτό.


ΣΕΒΙΛΛΗ.

Το 2000-2001 ανεβαίνει απο την Β'ΕΘΝΙΚΗ

Το 2003-2004 βγαίνει Ευρώπη ως 6η στην Ισπανία ενώ το 2002-2003 ήτανε ΔΕΚΑΤΗ.

μετά ανηφόρα

ξανά 6η το 2004-2005 και 5η το 2005-2006, 3η το 2006-2007 αλλά ΚΥΡΙΩΣ :

2 UEFA (2005-2006 και 2006-2007)
1 European SuperCup (2006 όταν ΞΕΠΑΤΩΣΕ 3-0 την Μπαρτσελόνα)
1 Copa Del Rey (2006-2007)
1 Spanish SuperCup (2007)

KAI META...Στην ΠΡΩΤΗ αγωνιστική της σεζόν 2007-2008, όταν η σεβίλλη ερχότανε απο 3η θέση στην Ισπανία μόλις 5 πόντους απο το ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ έχοντας ρίξει 3-0 στην Βαλένθια, 2-1 στην Ρεάλ, 2-1 στην Μπαρτσελόνα, κατάκτηση UEFA, Κυπέλλου και ΣούπερΚαπ Ισπανίας...ΤΑΡΑΤΖΟΥΜ:

http://1.bp.blogspot.com/_ZshOK0-cvEs/TRt6Erfl8sI/AAAAAAAAaak/HOvuUYID-0s/s1600/Antonio_Puerta.jpg

HnT9PVCSZYE

και ΤΕΖΑ Η ΣΕΒΙΛΛΗ. Η ομάδα που παραλίγο να κάνει QUADRUPLE το 2006-2007...ΤΕΖΑ

2003-2008...2 Ευρωπαικά, 1 κύπελλο, 1 ευρωπαικό και ένα Ισπανικό Σούπερ Καπ, απο 10η έφτασε να βγαίνει 3η, 4άρες, 3άρες, 5άρες σε ομάδες όπως η Μπαρτσελόνα, η Ρεάλ, η Τσέλσι κτλ...

και μετά ΠΟΥΕΡΤΑ.

Τώτα αντί για 2003-2008 και τα λοιπά βάλε 2005-2010 και τα κατορθώματα της Μπαρτσελόνα

και μετά ΑΜΠΙΝΤΑΛ.

α και που'σαι... είπες "ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΗ ΟΜΑΔΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟ"...

YvtHFFio-aE


ΘΛΙΒΕΡΗ λεπτομέρεια? Το πέναλτι για το 3-0 το παίρνει ο ΜΑΚΑΡΙΤΗΣ και το εκτελεί το ΑΠΟΛΙΦΑΔΙ που πληρώσαμε για μεγάλο παίκτη..

υ.γ. Που'σαι μικρέ, η Ίντερ πριν τον Μουρίνιο ήτανε ένα μπουρδέλο και παρέμεινε τέτοιο όταν έφυγε ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑΣ. Η Μίλαν απλά μεγάλωσαν οι παίκτες...ο Μαλντίνι το έκοψε, ο Σεφτσένκο τελείωσε, ο Ιντζάγκι 40αρίζει, ο Πίρλο και ο Γκατούζο 35, ο Σέεντορφ 35+. Εκτός αν ο Τσάβι, ο Ινιέστα, ο Μέσσι, ο Βίγια κτλ ΓΕΡΑΣΑΝΕ ή η Μπαρτσελόνα είναι οικοδόμημα προπονητή όπως ο Μουρίνιο κτλ, τότε τα επιχειρήματα σου είναι επιπέδου Λιακόπουλου.

και έξω απο όλα αυτά...ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστώ απο μένα στον PAUL SCHOLES o οποίος αποσύρθηκε. Τον ΟΡΙΣΜΟ του κεντρικού χαφ. Του ανθρώπου που είχα και έχω την φανέλα του, του πιο εγκεφαλικού παίκτη σε αξία,επίδοση και διάρκεια που έβγαλε η σύγχρονη ευρώπη :

http://images.teamtalk.com/11/05/402x210/Paul-Scholes-Manchester-United-500th-appearan_2604090.jpg

-YOti0icEbw

deninho
08-08-2011, 17:40
Και αφού ο DON μας έπεισε ότι η Man Utd είναι η γαμιστερότερη και καθαρότερη ομάδα του Ηλ. Συστήματος, κι ότι μόνο στη Βαρκελώνη παίρνουν ντόπα :p ας δούμε και μία πολύ μεγάλη στιγμή του κλασσικού αθλητισμού:

Ο Όσκαρ Πιστόριους συμπεριλήφθηκε στην αποστολή της Νότιας Αφρικής για το παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου, που θα διεξαχθεί στο Νταεγού της Ν.Κορέας.

Ο νοτιοαφρικανός παραολυμπιονίκης πλησιάζει ολοένα και πιο κοντά στο όνειρο του που είναι η συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Ο blade runner έπιασε σε μίτινγκ στο Λινιάνο της Ιταλίας το όριο συμμετοχής στο παγκόσμιο πρωτάθλημα και τη Δευτέρα (8/8) το όνομα του βρέθηκε στη λίστα των 26 αθλητών της Νότιας Αφρικής.

Ο Πιστόριους, ο πρώτος αθλητής με κινητική αναπηρία που θα λάβει μέρος σε αγώνες στίβου για αρτιμελείς αθλητές σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, θα συμμετάσχει και στη σκυταλοδρομία 4x400μ.

"Ήταν πάντα όνειρο για μένα να αγωνιστώ σε μεγάλες διοργανώσεις και είμαι πολύ περήφανος για αυτή τη στιγμή. Είναι τιμή μου να εκπροσωπήσω τη χώρα μου σε αυτό το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κι ελπίζω να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό", δήλωσε.


http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=102066

DON
08-08-2011, 17:42
έχω ξεκαθαρίσει πως ντόπα παίρνουν ΟΛΟΙ και παίρνανε και θα παίρνουνε. Αλλά άλλο η ντόπα που σε βοηθάει και άλλο η ντόπα που σε αφήνει χωρίς νεφρό (αμπιντάλ), ζωή (πουέρτας), φύλο (αθλήτριες που γίνανε ΑΘΛΗΤΕΣ στην αν. γερμανία) κτλ κτλ...

αν δεν έχετε εσείς όρια εγώ έχω.

Eleni7
08-08-2011, 18:24
Σιγουρα παιρνουν ολοι.Αλλα αυτο που γινοταν τοσα χρονια στην Σεβιλλη ηταν ΕΓΚΛΗΜΑ.Τζαμπα πεθανε νεο παιδι.Και οτι εκαναν συστηματικη χρηση ηταν ηλιου φαεινοτερο.Ακομη και ας μην ασχολειται καποιος με το ποδοσφαιρο,σιγουρα του προξενησε εντυπωση πως μια ομαδα απο εκει που ηταν Β' κατηγορια, εφτασε να κανει παρτυ στα μεγαλυτερα κλαμπ της Ευρωπης, σηκωνοντας παραλληλα 2 Ευρωπαικους τιτλους και διεκδικωντας το ισπανικο πρωταθλημα.Μολις ομως εγινε το θανατικο,αρχισανε να βολοδερνουν μεταξυ 10ης και 11ης θεσης.Περα ομως απο τα αποτελεσματα και τους τιτλους, που μπορει καποιος ΑΝΕΤΑ να ισχυριστει οτι προηλθαν απο μια καλη φουρνια και μπολικη αγωνιστικη ρεντα,θυμαται κανεις τον τροπο παιχνιδιου τους?Τετοιο ανελεητο τρεξιμο και ρυθμο δεν εχουν ουτε οι Κενυατες μαραθωνοδρομοι.

Επειδη το θεμα το συζητησα προσφατα και με τον αδερφο μου,φτασαμε και σε αλλα συμπερασματα.Υπαρχει καποιος παικτης που να εφυγε απο εκεινη την τρομερη Σεβιλλη και να εκανε αλλου τα ιδια "τρελα" πραγματα?Το σουπερ ταλεντο Ρεγιες απογοητευσε στην Αγγλια,ο πρωτος σκορερ(!) της Ισπανιας Μπαπτιστα εγινε γυρολογος της πλακας,ο Μαρεσκα στον Ολυμπιακο δεν μπορουσε να κουνησει τον κωλο του,ακομη και ο Ραμος που πηγε στην Ρεαλ κανει μετρια παιχνιδια (περισυ εβγαλε αρκετες φορες τον Μουρινιο απο τα ρουχα του).

Η ουσια απο ολα αυτα ειναι μια.Το χρημα,οι τιτλοι,τα αποτελεσματα κτλ ξεπερνουν την ανθρωπινη ζωη.Αλλοιμονο απο τον φουκαρα τον Πουερτα που του λαχε ο κληρος

DON
09-08-2011, 10:51
Υπαρχει καποιος παικτης που να εφυγε απο εκεινη την τρομερη Σεβιλλη και να εκανε αλλου τα ιδια "τρελα" πραγματα?

Μην ψάχνεις άδικα...ΕΝΑΣ είναι. ο ΝΤΑΝΙ ΑΛΒΕΖ που πήγε στην ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.

Eleni7
09-08-2011, 11:18
Μην ψάχνεις άδικα...ΕΝΑΣ είναι. ο ΝΤΑΝΙ ΑΛΒΕΖ που πήγε στην ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.

Ετσι εξηγειται

DON
09-08-2011, 11:40
βάλε και τον αντριάνο απο δίπλα...

KingJames
09-08-2011, 12:02
O Ramos ?

zouparos
09-08-2011, 12:22
Eλάτε ρε παιδιά τώρα τι ψάχνετε...Η Ρεάλ, το ξέρει αλλά κάνει το παγώνι, αφου το είπε ο τσακ ντον.

Ibrahim Afellay, Xavi, David Villa, Jeffren, Gerard Pique, Andres Iniesta, Javier Mascherano, Victor Valdes and Pinto have also been chosen at random to give urine samples for analysis.

It's the second time this season Barcelona players have been tested with the last coming less than a month ago.

Last year the club's players underwent three anti-doping tests from Uefa. The move comes in a week when Barcelona threatened legal action against a Spanish radio station who alleged players at Camp Nou were doping.

Pique has already reacted to the tests by tweeting: "We have an anti-doping control today by Uefa, what a coincidence."

Η Μίλαν εξαφανίστηκε μας ενημέρωσε διότι γέρασαν...Ενώ o Τσάβι πχ δεν μεγαλώνει που είναι 32...ΟΟΟΟΟΧΙ εκεί ρε τι 25 τι 32...Θα πρέπει να παίζεις το ίδιο γιατί αλλιώς όλο αυτό ήταν αποτέλεσμα ντόπας απέναντι στους αμόλυντους και τους πεντακάθαρους...γκουχου γκουχου

The way the Nani's injury was hiden by the portuguese media has created a few speculations about a case of doping. First, the portuguese staff said that Nani injured himself after the Cameroon game, then they said that it was on training but it wasnt nothing serious and Nani said that he was feeling ok... And suddenly he misses the World Cup with an unusual reason... Drogba broke his arm and he will be at the World Cup... There is something strange about it...

_____

Rio Ferdinand has been banned for eight months and fined £50,000 by the Football Association after being found guilty of missing a drugs test.

An independent tribunal found the Manchester United defender guilty of misconduct after he failed to take a test on 23 September.

The ban, which provisionally starts from 12 January, would see him miss the rest of the season and Euro 2004.

Eίναι προπαγάνδα αυτο μην τα διαβάζετε...

Και ο Ράϊαν ο Γκίγκς, αυτος ο τεράστιος παίκτης, έπαιζε σε τέτοιους ρυθμους μέχρι τα 38 του πίνωντας παουερέϊντ ε ναι ψέμματα είναι?

Όποιος φεύγει πεθαίνει. Τρανό παράδειγμα ο Γιαγια Τουρε που εξαφανίστηκε μετά το πέρασμα του. Α οχι?? Ε εντάξει θα τα φτιάξω κάπως εγώ ο τσακ ντον και θα φαινονται οκ ολα αχαχαχα

υ.γ.
Former Portugal coach Carlos Queiroz has had his six-month ban for allegedly disrupting an anti-doping testing session before last year's World Cup lifted on appeal.

The Portuguese Anti-Doping Authority handed down the suspension last August after an incident with three of their doping control officers at the Portugal training camp in May.

βρε βρε βρε καπου παει το μυαλο μου για 2 κατοσταρηδες πορτογάλλους που πέρασαν και είναι απ'το ματζεστε και που πριν στη πορτογαλία ήταν απλά 2 παικτάκια...ΜΠΑΑΑΑΑΑΑ αυτοι δε παιρνουν αφου το ειπε ο σοφος τσακ ντον

Eleni7
09-08-2011, 12:29
Ζουπ ΟΛΟΙ παιρνουν.Και στο ποδοσφαιρο και στο μπασκετ και στο τενις κτλ.Απλα,σε καποιες ομαδες ξεπερνανε τα ορια με πρωτη και καλυτερη την Σεβιλλη προ Πουερτα

DON
09-08-2011, 12:34
σε τι απάντησες απο όλα όσα είπαμε τζουτζούκο? ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Είπες την ΜΠΑΡΟΥΦΑ ότι και καλά "αν παίρνανε στην Μπάρτσα δεν θα ήτανε 5 χρόνια στα πάνω τους" σε ΞΕΒΡΑΚΩΝΩ με την Σεβίλλη και κάνεις ΜΟΚΟ. Συγκρίνεις με την Ίντερ του ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ Μουρίνιο ή με τους γεροντάκους της Μίλαν και ΠΑΛΙ σε ΞΕΒΡΑΚΩΝΩ και πάλι κάνεις ΜΟΚΟ.

Τα αντι-ντόπινγκ που περνάει η Μπαρτσελόνα μου θυμίζει τον έλεγχο της WADA στον Μπουρούση 1.5 μήνα πριν πάρει το "ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΥΡΙΕ ΜΑΚΗ".

Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΣΗΜΕΡΑ 9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΧΕΙ 8 με 9 ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. Και σε 1 μήνα απο τώρα θα παίζει τσάμπιονς λιγκ ρίχνοντας 4-5άρες ε??? ΛΟΓΙΚΟ.

Αυτό το επιχείρημα περι 32 ετών Τσάβι είναι για να το λες σε παρέα και να πέφτει φατούρο! Εδώ σου μιλάω για όλη την 11άδα της Μίλαν που έφτασε να είναι 32+ και εσύ μου μιλάς για τον ΝΟΜΙΖΩ μοναδικό +30 της Μπάρτσα? ΕΛΕΟΣ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ.

που'σαι ζουπάκο...να σου πω ρε..ο γιαγια τουρέ ΣΚΙΖΕΙ στην αγγλία ε??? ΡΕ ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΡΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ! ΑΝ τελικά κόψανε την ντόπα όπως φαίνεται ότι κάνανε τα Μπαρτσελονάκια μετά τον Αμπιντάλ, θα γελάσει και το ΠΑΡΔΑΛΟ ΚΑΤΣΙΚΙ φέτος.

ΙΣΠΑΝΙΚΗ ΝΤΟΠΑ.

Εθνική Ομάδα απο η μεγαλύτερη ΛΟΥΖΕΡ ομάδα όλων των εποχών και εθνικών σε πρωταθλήτρια Ευρώπης και Κόσμου.

σε συλλογικό επίπεδο εκτός απο τα πειραματάκια με Ντεπορτίβο και με Γκαλάκτικος μετά πέσαμε στα πυρηνικά :


ΒΑΛΕΝΘΙΑ 1999-2004
ΣΕΒΙΛΛΗ 2003-2008
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 2005-2010

11 σεζόν

3 Τσάμπιονς Λίγκ και 2 τελικοί, 3 ΟΥΕΦΑ, 3 Ευρωπαικά Σούπερ Καπ, 6 Πρωταθλήματα.

και ότι περίσσεψε στην Ρεάλ Μαρδίτης των Γκαλάκτικος...

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ ΣΑΣ.

πππππσσσσττττττ boy...εγώ μόλις δω το ΠΡΩΤΟ ματς της Μπαρτσελόνα φέτος και δω τα τρεξίματα της και τις αντοχές της θα σε βάλω ΣΤΟΙΧΗΜΑ ότι ή πάλι θα είναι "ανίκητη" ή θα πέσει ΤΡΕΛΟ γέλιο με τις σαίτες που θα έχουν γίνει αργοκαρούτες. ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ μετά το 1ο επίσημο ματς θα έρθεις να βάλουμε 1 στοιχηματάκι. ΠΕΡΝΑ.

zouparos
09-08-2011, 13:05
"Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΣΗΜΕΡΑ 9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΧΕΙ 8 με 9 ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. Και σε 1 μήνα απο τώρα θα παίζει τσάμπιονς λιγκ ρίχνοντας 4-5άρες ε??? ΛΟΓΙΚΟ."

Δεν παίζουν 80 ματς τη χρονιά όπως οι Άγγλοι να κάνουν αυτες τις φρικιαστικες προετοιμασίες στη Κίνα,την Ιαπωνία,την Αμερική και τη Μαλαισία...αχαχαχα

Δεν είσαι δικαστής εδώ να σου απανταω. Αυτο δεν έχεις καταλάβει. Όπως επίσης τα μοκο σοκο πάλι μονος σου τα λες και φαντασιώνεσαι πως δεν σου απαντάνε.

Τη κόψανε τη ντόπα ναι το είπες εσύ. Έλεγες που ειναι οι 4αρες, οι 5αρες ρε? Και μετά έπεσε η καρπαζα στο Γουέμπλεϊ δλδ ξεβρακωθηκες συμφωνα με όσα έλεγες αλλα πάλι το γύρισες το τροπάριο. Όπως θα το γυρίσεις και πάλι και πάλι και πάλι μέχρι όπως γουστάρεις. Δε βρίσκει άκρη κανεις...

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 2005-2010
ΟΧΙ ΟΧΙ...
ΤΟ 2011 ΞΕΧΑΣΕΣ...Εκει που έπεσε το ωραιότερο μανίκι

DON
09-08-2011, 13:10
"Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΣΗΜΕΡΑ 9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΧΕΙ 8 με 9 ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. Και σε 1 μήνα απο τώρα θα παίζει τσάμπιονς λιγκ ρίχνοντας 4-5άρες ε??? ΛΟΓΙΚΟ."

Δεν παίζουν 80 ματς τη χρονιά όπως οι Άγγλοι να κάνουν αυτες τις φρικιαστικες προετοιμασίες στη Κίνα,την Ιαπωνία,την Αμερική και τη Μαλαισία...αχαχαχα

Δεν είσαι δικαστής εδώ να σου απανταω. Αυτο δεν έχεις καταλάβει. Όπως επίσης τα μοκο σοκο πάλι μονος σου τα λες και φαντασιώνεσαι πως δεν σου απαντάνε.

Τη κόψανε τη ντόπα ναι το είπες εσύ. Έλεγες που ειναι οι 4αρες, οι 5αρες ρε? Και μετά έπεσε η καρπαζα στο Γουέμπλεϊ δλδ ξεβρακωθηκες συμφωνα με όσα έλεγες αλλα πάλι το γύρισες το τροπάριο. Όπως θα το γυρίσεις και πάλι και πάλι και πάλι μέχρι όπως γουστάρεις. Δε βρίσκει άκρη κανεις...

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 2005-2010
ΟΧΙ ΟΧΙ...
ΤΟ 2011 ΞΕΧΑΣΕΣ...Εκει που έπεσε το ωραιότερο μανίκι

ΒΡΕΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΠΟΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ ΕΧΕΙ ΤΑ 8-9/11 ΤΗΣ ΕΝΤΕΚΑΔΑΣ ΣΤΙΣ ΞΑΠΛΩΣΤΡΕΣ. Σε προκαλώ.

Δεν είμαι δικαστής αλλά εσύ ΚΡΙΝΕΣΑΙ απο τα ΚΟΚΟΚΟΚΟ σου τα αμέτρητα.

Ακόμα απορώ που είναι οι 4-5άρες...Στα φιλικά δεν πάτε τόσο καλά...για να δούμε και στα κανονικά...Θα έρθουν φουριόζοι απο τις ΞΑΠΛΩΣΤΡΕΣ οι παίκτες???

Α και που'σαι...όταν λέμε 2005-2010 εννοούμε σεζόν 2005-2006 μέχρι 2010-2011...Δεν θέλει πολύ μυαλό Ζουπάκο.

Eleni7
09-08-2011, 13:11
Περα απο την πλακα και την καζουρα που γινεται ξεχναμε και κατι σημαντικο.Οι ποδοσφαιριστες (ή οι αθλητες γενικοτερα) πανε σαν το σκυλι στ' αμπελι.Περα απο καποιους θανατους,δεν εχουμε δει ακομη τις αληθινες επιπτωσεις της ντοπας.Αυτη η γενια ποδοσφαιριστων που αγωνιζεται αυτη την στιγμη θα το ζησει πραγματικα στο πετσι της καθως τωρα βρισκεται σε κλιμακα αυτο το φαινομενο.Και στο παρελθον γινοντουσαν χρησεις αλλα τωρα το κακο εχει παραγινει.Μιλαμε για αθλητες που τους υποχρεωνουν να παιζουν 80 ματς το χρονο και να μην ξεκουραζονται ακομη και το καλοκαιρι.Δεν θελω να γινω μαντης κακων αλλα πολυ λιγοι απο αυτους που παιζουν τωρα θα εχουν κανονικη ζωη μετα τα 40.

zouparos
09-08-2011, 13:12
Koυίζ...

Αν ο Μίλος Τεόντοσιτς έπαιζε ποδόσφαιρο και έπαιζε στη Μπαρτσελόνα που θα έριχνε την "περίεργη" για αυτον κατάρρευση του μετα τη μαγικη περσινή χρονιά και 2 μαγικά τουρνουα??

Για πείτε...
για να δειτε πως αν γουσταρεις τα φτιαχνεις όπως θες τα πράγματα...

DON
09-08-2011, 13:17
Koυίζ...

Αν ο Μίλος Τεόντοσιτς έπαιζε ποδόσφαιρο και έπαιζε στη Μπαρτσελόνα που θα έριχνε την "περίεργη" για αυτον κατάρρευση του μετα τη μαγικη περσινή χρονιά και 2 μαγικά τουρνουα??

Για πείτε...
για να δειτε πως αν γουσταρεις τα φτιαχνεις όπως θες τα πράγματα...

τίποτα δεν φτιάχνεις Ζουπάκο μου...ο Μίλος Τεόντοσιτς άρχισε την άνοδο του το καλοκαίρι του 2009 μετά την ΠΡΩΤΗ σοβαρή προετοιμασία της καριέρα του στα χέρια του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ και της ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΕΡΒΙΑΣ. Νέος, ταλαντούχος με καλή προετοιμασία μπήκε για τα καλά στο προσκήνιο με το Ευρωμπάσκετ, συνέχισε στο ίδιο τέμπο στην σεζόν, γαμούσε τα πάντα στην Ευρωλίγκα, ο Θρύλος πέταγε, ο Μίλος πήρε μόνος του το Κύπελλο και ξαφνικά ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝΕ.

Όχι η "ντόπα" όπως πας να πλασάρεις Ζουπάκο...Αλλά τα καύσιμα απο την ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ προετοιμασία. Γιατί ΕΚΕΙ έμεινε ο Μίλος Τεόντοσιτς. Όλο τον χειμώνα έπινε, κάπνιζε, κάπνιζε, έπινε, έπινε, ξαναέπινε, ξανακάπνιζε...Έτσι λοιπόν ΑΠΡΙΛΙΟ ΦΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΤ ξεφούσκωσε η σαμπρελίτσα...ΤΡΑΓΙΚΟΣ στο F4, ΤΡΑΓΙΚΟΣ στους τελικούς της Α1, ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟΣ στο Μουντομπάσκετ (απορώ πως ορίζεις μαγικό τουρνούα το Μουντομπάσκετ. Μάλλον θα τον είδες μόνο στο youtube να βάζει 1 τρίποντο στους Ισπανούς) και το σόου συνεχίστηκε όταν ακριβώς λόγω της ΤΡΑΓΙΚΗΣ του ζωής το πρόβλημα στην μέση του γάμησε και ΟΛΗ την φετινή σεζόν.

ΤΙΠΟΤΑ το "ανεξήγητο" Ζουπάκο μου...

ΣΕΖΛΟΝΓΚ, ΠΛΟΝΖΟΝ η εντεκάδα της Μπαρτσελόνα 9 αυγούστου και 9 Σεπτεμβρίου πάμε για 90 λεπτά πρέσινγκ. ΛΟΓΙΚΟ.

Eleni7
09-08-2011, 13:25
Επειδη γινεται κουβεντα για τον Μιλος,θα πεταξω το off topic μου και θα παω για φαγητο.Το παιδι ειναι αγυμναστο και κανει κακη ζωη.Εχει τρομερο ταλεντο ,απο τα λιγα αυτη την στιγμη στην Ευρωπη, αλλα θεωρω οτι δεν θα φτασει ποτε στα επιπεδα που θα μπορουσε.Εκανε καταπληκτικο Ευρωμπασκετ προ διετιας,εκανε ενα καλο Μουντομπασκετ περισυ,θα κανει και πολυ καλο Ευρωμπασκετ φετος.Κοινος παρονομαστης σε ολα αυτα?Διοργανωσεις που κρατανε ενα μηνα (βλ. Σοφοκλης).Μια σεζον καλη εχει με τον Ολυμπιακο (για την ακριβεια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλη) και αυτη "κουτση" (μεχρι τον Μαρτη).Δυστυχως δεν βρεθηκε καποιος να του τραβηξει το αυτι για την νοοτροπια του.Θα τον δουμε και φετος στην Ρωσια.Παντως στην Τσσκα, αν δεν εχουν και αλλον pg πισω του για τον φοβο των Ιουδαιων, την "βαψανε"

damon7
09-08-2011, 13:25
Ρε DON μην γράφεις ότι να 'ναι...Ψαξ' το λιγάκι πριν αραδιάσεις την αρλούμπα.
Iδου η 11αδα που αγωνίστηκε πριν τρεις μέρες με την Κλαμπ Αμέρικα.Αν ξαφνικά ήρθαν από
τις ξαπλώστρες πάω πάσο...

http://i862.photobucket.com/albums/ab182/lepanto7/barca-5.png

DON
09-08-2011, 13:33
Ρε DON μην γράφεις ότι να 'ναι...Ψαξ' το λιγάκι πριν αραδιάσεις την αρλούμπα.
Iδου η 11αδα που αγωνίστηκε πριν τρεις μέρες με την Κλαμπ Αμέρικα.Αν ξαφνικά ήρθαν από
τις ξαπλώστρες πάω πάσο...


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένας με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ...

αν εσύ θεωρείς βασικό τον αμπιντάλ, τον μπουσκέτς σέντερ μπακ, τον αντριάνο, τον κειτά, τον τιάγκο και τα άλλα παιδιά πάω πάσο...εγώ έμαθα ότι είναι ο μέσσι, ο ντάνι άλβεζ, ο μασεράνο...α και που'σαι...ο τσάβι, ο πέδρο, ο πικέ γυρίσανε πριν 5 μέρες απο τις διακοπές...βασικά δηλαδή όντως μιλάμε για 8-9 παίκτες..και δεν βάζω ΚΑΝ τις νέες μεταγραφές...έχεις δίκιο λέω ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ.

ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΠΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΗΝΑ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΞΑΠΛΩΣΤΡΕΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΚΟΥΩ.

και επειδή εγώ "δεν το έχω ψάξει" και "λέω αρλούμπες".

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

eaVaIC5Wrjg

ΝΑ και οι παίκτες της Μπαρτσελόνα που κάνανε προετοιμασία μέχρι την 1η Αυγούστου :

Βαλντές, Πίντο, Πικέ, Πουγιόλ, Τσάβι, Βίγια, Ινιέστα, Μπόγιαν, Xέφρεν, Κεϊτά, Μπουσκέτς, Πέδρο, Μάξουελ, Αφελάι, Αμπιντάλ, Τιάγκο, Φοντάς και Ντος Σάντος.

damon7
09-08-2011, 13:39
Ρε DON μην γράφεις ότι να 'ναι...Ψαξ' το λιγάκι πριν αραδιάσεις την αρλούμπα.
Iδου η 11αδα που αγωνίστηκε πριν τρεις μέρες με την Κλαμπ Αμέρικα.Αν ξαφνικά ήρθαν από
τις ξαπλώστρες πάω πάσο...


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένας με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ...

αν εσύ θεωρείς βασικό τον αμπιντάλ, τον μπουσκέτς σέντερ μπακ, τον αντριάνο, τον κειτά, τον τιάγκο και τα άλλα παιδιά πάω πάσο...εγώ έμαθα ότι είναι ο μέσσι, ο ντάνι άλβεζ, ο μασεράνο...α και που'σαι...ο τσάβι, ο πέδρο, ο πικέ γυρίσανε πριν 5 μέρες απο τις διακοπές...βασικά δηλαδή όντως μιλάμε για 8-9 παίκτες..και δεν βάζω ΚΑΝ τις νέες μεταγραφές...έχεις δίκιο λέω ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ.

ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΠΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΗΝΑ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΞΑΠΛΩΣΤΡΕΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΚΟΥΩ.

Βίκτορ Βαλντέζ (βασικότατος τερματοφύλακας-Πίντο απλά τον αναπλήρωνε στο Κόπα Ντελ Ρει,όπως κάνει συνέχεια ο Γκουαρντιόλα.
Ινιέστα-Τσάβι ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟΙ στην τριπλέτα των χαφ.
Πέδρο-Βίγια επίσης ΑΚΛΟΝΗΤΟΙ στην μαγική επιθετική τριάδα.
Αυτούς που αναφέρεις ως απόντες λείπουν λόγω Κόπα Αμέρικα και ήταν αδύνατον να βρίσκονται στην προετοιμασία,δεν είναι ρομπότ.

DON
09-08-2011, 13:45
Αυτούς που αναφέρεις ως απόντες λείπουν λόγω Κόπα Αμέρικα και ήταν αδύνατον να βρίσκονται στην προετοιμασία,δεν είναι ρομπότ.[/QUOTE]

αλήθεια? τότε ο ιγκουαίν και ο ντι μαρία γιατί παίζουν εδώ και μέρες με την Ρεάλ κανονικότατα??? ΡΟΜΠΟΤ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?

damon7
09-08-2011, 13:49
Tέλος πάντων,δεν βγαίνει άκρη επί του θέματος.Για μένα η Μπαρτσελόνα είναι η μοναδική ομάδα που κάνει ακόμη και αυτούς που μισούν το ποδόσφαιρο να το παρακολουθούν και είναι η κορυφαία ομάδα που έχουν δει τα μάτια μας και θα με έκανε (πέρα από Ολυμπιακό) να πληρώσω αεροπορικά εισιτήρια-διαμονές κλπ για να πάω να την δω live σε ένα μεγάλο παιχνίδι....
Είναι η μοναδική ομάδα στον πλανήτη που με το tiki-taka αυτό το one touch passing game κάνει ακόμη και αυτούς που μισούν το ποδόσφαιρο να το βλέπουν με μία άκρη του βλέφαρου τους.
Καλός και άγιος είσαι ρε Mourinho αλλά μην μας πουλάς τρέλα.Έτη φωτός μπροστά είναι η αρμάδα της Βαρκελώνης...

DON
09-08-2011, 13:51
Καλός και άγιος είσαι ρε Mourinho αλλά μην μας πουλάς τρέλα.Έτη φωτός μπροστά είναι η αρμάδα της Βαρκελώνης...

εντάξει αυτό είναι ΔΙΚΗ ΣΟΥ προσωπική άποψη. και ο κεντέρης ήτανε ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ μπροστά και ο ΜΠΟΥΡΡΡΡΡΟΥΣΑΡΟΣ στον τελικό πήδαγε πάνω απο τα κεφάλια τους. Το θέμα είναι να το κάνεις με ΙΣΟΥΣ ΟΡΟΥΣ. Όχι ΠΟΥΣΤΙΚΑ. ΙΣΠΑΝΙΚΑ.

damon7
09-08-2011, 13:52
αλήθεια? τότε ο ιγκουαίν και ο ντι μαρία γιατί παίζουν εδώ και μέρες με την Ρεάλ κανονικότατα??? ΡΟΜΠΟΤ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?

Αυτό το θέμα αφορά καθαρά τις ομάδες και δεν είμαι αρμόδιος να ξέρω εγώ.Η Ρεάλ και κάθε Ρεάλ,προσπαθεί να καλύψει την αδυναμία της να κοντράρει την αρμάδα με φθηνά επιχειρήματα περί ντόπας που εφόσον δεν αποδειχτούν είναι
άσκοπο να μιλάμε.

DON
09-08-2011, 13:53
εφόσον δεν αποδειχτούν είναι
άσκοπο να μιλάμε.

ε ούτε στην Σεβίλλη αποδείχθηκαν ποτέ. και ο κεντέρης δεν πιάστηκε ποτέ ντοπέ...και ο αμπιντάλ απλά έτυχε να αρρωστήσει στο νεφρό. και στην τελική και η γυναίκα που έγινε άντρας στην αν. γερμανία ΕΤΥΧΕ!

damon7
09-08-2011, 14:07
εφόσον δεν αποδειχτούν είναι
άσκοπο να μιλάμε.

ε ούτε στην Σεβίλλη αποδείχθηκαν ποτέ. και ο κεντέρης δεν πιάστηκε ποτέ ντοπέ...και ο αμπιντάλ απλά έτυχε να αρρωστήσει στο νεφρό. και στην τελική και η γυναίκα που έγινε άντρας στην αν. γερμανία ΕΤΥΧΕ!

Εγώ για ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ αναφέρθηκα και δεν μίλησα για καμία Σεβίλη και κανένα Κεντέρη.Ο Αμπιντάλ είχε μια περιπέτεια υγείας και επέστρεψε κανονικά.Μάλιστα η υποδοχή ήταν ανάλογη της ομάδας...

AYRGhBAbwf0

Υ.Γ: Πως βάζω βίντεο κανονικά;

DON
09-08-2011, 14:11
Εγώ για ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ αναφέρθηκα και δεν μίλησα για καμία Σεβίλη και κανένα Κεντέρη.Ο Αμπιντάλ είχε μια περιπέτεια υγείας και επέστρεψε κανονικά.Μάλιστα η υποδοχή ήταν ανάλογη της ομάδας...

Υ.Γ: Πως βάζω βίντεο κανονικά;

μα αυτό δεν κατάλαβες...πως σεβίλλη,κεντέρης,μπαρτσελόνα ενα και το αυτό. φτάσανε κορυφή με ΝΤΟΠΑ και ίσως ποτέ δεν μάθουμε την ΠΛΗΡΗ αλήθεια αφού ΠΟΤΕ δεν πιάστηκαν. ο ένας είχε ένα νεκρό, ο άλλος έναν χωρίς νεφρο και ο άλλος έπεσε απο την μηχανή!

το "Αμπιντάλ είχε μια περιπέτεια υγείας και επέστρεψε κανονικά." είναι ΘΕΙΚΟ! Δεν κρυολόγησε ρεεεεεεεεεεεεεε! ΝΕΦΡΟ ξέρετε τι πάει να πει? Έχετε ψάξει? Έχετε ιδέα πως παθαίνεις κάτι εκεί? ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΑ ΜΠΙΜΠΙΚΙ!!!

υ.γ. http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=822

damon7
09-08-2011, 14:33
Δηλαδή ο Γκαλέτι που είχε πρόβλημα στο νεφρό ήταν ντοπαρισμένος;

DON
09-08-2011, 14:35
Δηλαδή ο Γκαλέτι που είχε πρόβλημα στο νεφρό ήταν ντοπαρισμένος;

χοχοχοχοχο!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΧΙ ΡΕΕΕΕ μην το λες...ούτε ο ντάρκο που είχε την καρδιά του, ο τζόλε που ήθελε οξυγόνα και το δήλωνε στο φως, ο στολτίδης που έκοψε την μπάλα μετά απο εκείνη την σεζόν, ο λεντέσμα το ίδιο κτλ...Η ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΜΟΝΗ 2008-2009 ΗΤΑΝΕ ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΗ.

υ.γ. η ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΣΦΠ με ΜΠΑΡΤΣΑ είναι ότι ο Γκαλλέτι έκοψε την μπάλα και ο Αμπιντάλ μπήκε μετά απο 1 μήνα να παίξει τελικό Τσάμπιονς Λίγκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

damon7
09-08-2011, 14:37
Δηλαδή ο Γκαλέτι που είχε πρόβλημα στο νεφρό ήταν ντοπαρισμένος;

χοχοχοχοχο!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΧΙ ΡΕΕΕΕ μην το λες...ούτε ο ντάρκο που είχε την καρδιά του, ο τζόλε που ήθελε οξυγόνα και το δήλωνε στο φως, ο στολτίδης που έκοψε την μπάλα μετά απο εκείνη την σεζόν, ο λεντέσμα το ίδιο κτλ...Η ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΜΟΝΗ 2008-2009 ΗΤΑΝΕ ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΗ.

υ.γ. η ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΣΦΠ με ΜΠΑΡΤΣΑ είναι ότι ο Γκαλλέτι έκοψε την μπάλα και ο Αμπιντάλ μπήκε μετά απο 1 μήνα να παίξει τελικό Τσάμπιονς Λίγκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ρε DON έλεος,μην τα ισοπεδώνεις όλα.Είπαμε να είμαστε καχύποπτοι,αλλά αυτό
ξεπερνάει κάθε όριο υπερβολής.

Eleni7
09-08-2011, 14:37
Η χρονια 2007-2008 θες να πεις DON.Ειχαν γινει και οι χαρακτηριστικες δηλωσεις του Τζολε οτι κοντεψε να πεθανει.Επισης,κατι ειχε πει και ο Θεοδωριδης σε κατι τηλεφωνικες ομιλιες για "φυσουνες" κτλ

DON
09-08-2011, 14:41
Ρε DON έλεος,μην τα ισοπεδώνεις όλα.Είπαμε να είμαστε καχύποπτοι,αλλά αυτό
ξεπερνάει κάθε όριο υπερβολής.

μα καλά έχεις απόλυτο δίκιο!Άλλωστε τι πιο λογικό απο το να γίνει ο Τζόλε στα 35 του μαραθωνοδρόμος, 1ος σε ασίστ στους ομίλους του ΤΣ.Λ., ο ντάρκο απο πρώην παίκτης, μηχανή των γκολ, ο γκαλλέτι το καλύτερο δεξί χαφ της διοργάνωσης για την φάση των ομίλων, ο στολτίδης να τρέχει στα 30+ για 15 άτομα και ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ 3-4 να κόβουν την μπάλα, 1 να λέει ότι θέλει οξυγόνα και βιταμίνες και τα πάντα όλα, 2 να έχουν ΝΕΦΡΟ και ΚΑΡΔΙΑ.

ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΟΣ.

Η χρονια 2007-2008 θες να πεις DON.Ειχαν γινει και οι χαρακτηριστικες δηλωσεις του Τζολε οτι κοντεψε να πεθανει.Επισης,κατι ειχε πει και ο Θεοδωριδης σε κατι τηλεφωνικες ομιλιες για "φυσουνες" κτλ

όχι όχι όχι...ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. Άλλωστε ο Λεμονής μας πήγε στους 16 μετά απο 9 χρόνια, 1ο διπλό στην ιστορία μας, μας είχε 1ους στην ελλάδα και απολύθηκε επειδή αποκλειστήκαμε απο τα γιάννενα. ΧΟ ΧΟ ΧΟ.

damon7
09-08-2011, 14:43
Ρε DON έλεος,μην τα ισοπεδώνεις όλα.Είπαμε να είμαστε καχύποπτοι,αλλά αυτό
ξεπερνάει κάθε όριο υπερβολής.

μα καλά έχεις απόλυτο δίκιο!Άλλωστε τι πιο λογικό απο το να γίνει ο Τζόλε στα 35 του μαραθωνοδρόμος, 1ος σε ασίστ στους ομίλους του ΤΣ.Λ., ο ντάρκο απο πρώην παίκτης, μηχανή των γκολ, ο γκαλλέτι το καλύτερο δεξί χαφ της διοργάνωσης για την φάση των ομίλων, ο στολτίδης να τρέχει στα 30+ για 15 άτομα και ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ 3-4 να κόβουν την μπάλα, 1 να λέει ότι θέλει οξυγόνα και βιταμίνες και τα πάντα όλα, 2 να έχουν ΝΕΦΡΟ και ΚΑΡΔΙΑ.

ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΟΣ.


τον ανέκαθεν παλαίμαχο (μετά τον τραυματισμό) "Πάτσα" ξέχασες.Χα,χα,χα!!!

DON
09-08-2011, 14:44
τον ανέκαθεν παλαίμαχο (μετά τον τραυματισμό) "Πάτσα" ξέχασες.Χα,χα,χα!!!

Δεν ξέρω αν ειρωνεύεσαι αλλά το 2007-2008 έγινε ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΕΚΡΩΝ.

Α και βίντεο μπαίνουν μόνο απο youtube...όχι απο dailymotion δυστυχώς..

damon7
09-08-2011, 14:47
τον ανέκαθεν παλαίμαχο (μετά τον τραυματισμό) "Πάτσα" ξέχασες.Χα,χα,χα!!!

Δεν ξέρω αν ειρωνεύεσαι αλλά το 2007-2008 έγινε ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΕΚΡΩΝ.

Α και βίντεο μπαίνουν μόνο απο youtube...όχι απο dailymotion δυστυχώς..

Αν σκεφτούμε "πονηρά" πολλά τέτοια παραδείγματα βρίσκουμε πάντως.
Από youtube είναι,κάτι κάνω λάθος προφανώς στο παραπάνω που έβαλα.

DON
09-08-2011, 14:50
Αν σκεφτούμε "πονηρά" πολλά τέτοια παραδείγματα βρίσκουμε πάντως.


Εσύ το ορίζεις "πονηρά" εγώ το ορίζω ΣΟΒΑΡΑ. Όποιος πιστεύει πως ο τσάβι έμαθε μπάλα στα 25 του, ο μέσσι πως είναι ταυρί με την μπαρτσελόνα και με την αργεντινή γάτα σπιτική επειδή είναι βαριά η φανέλα, πως ο ινιέστα τζαρτζάρει τον κ. ρονάλντο και τον ρίχνει κάτω επειδή είναι πιο δυνατός και τα λοιπά και τα λοιπά και τα λοιπά μπορεί να πιστέψει και πως υπάρχουν ΝΕΦΕΛΙΜ και ΕΛΟΧΙΜ.

damon7
09-08-2011, 14:54
Mπα,Νεφελίμ και Ελοχίμ τα αφήνω για τον γίγαντα Δημοσθένη Λιακόπουλο.

DON
09-08-2011, 14:57
Mπα,Νεφελίμ και Ελοχίμ τα αφήνω για τον γίγαντα Δημοσθένη Λιακόπουλο.

νομίζω πως παρότι κανείς δεν άλλαξε τελικά άποψη είσαι η απόδειξη πως όταν μιλάς με το κεφάλι πάνω απο τον λαιμό και όχι μέσα στον ... πάντα βρίσκουμε άκρη!Όσο για τον Λιακόπουλο? ΚΑΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΝΑ!

damon7
09-08-2011, 14:59
Mπα,Νεφελίμ και Ελοχίμ τα αφήνω για τον γίγαντα Δημοσθένη Λιακόπουλο.

νομίζω πως παρότι κανείς δεν άλλαξε τελικά άποψη είσαι η απόδειξη πως όταν μιλάς με το κεφάλι πάνω απο τον λαιμό και όχι μέσα στον ... πάντα βρίσκουμε άκρη!Όσο για τον Λιακόπουλο? ΚΑΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΝΑ!


Δεν έχεις άδικο!:)

deninho
09-08-2011, 19:44
Τελικά πείσθηκα: μόνο οι παίκτες της μπαρσελόνα παίρνουν ντόπα, για αυτό παίζουν τόσο καλύτερη μπάλα απ'όλους τους άλλους...

ξέρω'γω, το ότι έχουν ένα σύστημα που παίζουν οι βαλντέζ, πουγιόλ, πικέ, μπουσκέτς, ινιέστα, τσάβι, μέσσι, πέδρο (ο βασικός κορμός της ομάδας δηλαδή) κλπ απ'όταν ήταν 13-14 που μπήκαν στην ακαδημία, δεν παίζει ρόλο που βρίσκονται με κλειστά μάτια και αλλάζουν την μπάλα για πλάκα. Η ντόπα τους κάνει καλύτερους ποδοσφαιριστές...

ΥΓ Επειδή θα ξαναρχίσεις τα τρέχουν πάνω κάτω κλπ για 90 λεπτά επί ένα χρόνο χωρίς κούραση, θα ρωτήσω τι διαφορά έχει η Man Utd σ'αυτό το θέμα.

ΥΓ2 Επειδή θα μου πεις για τον Αμπιντάλ που είχε όγκο στο συκώτι (κι ουχί στο νεφρό), θα σε ρωτήσω αν ξέρεις τι ψιλοβγήκε αλλά ποτέ δεν πήρε διαστάσεις στην πρώτη χρονιά του μεταφραστή μουρμουρίνιο στην τσέλσι. Ενδιαφέρον στοιχείο, ότι οι ποδοσφαιριστές εκείνης της χρονιάς εξαφανίστηκαν σταδιακά... Μπα, αυτά είναι νεφελίμ και ελοχίμ. Η αλήθεια είναι ότι στη Βαρκελώνη μόνο τρέχει ντόπα. Και στην Καβάλα φάρμακο...

lamar
09-08-2011, 20:57
ΥΓ Επειδή θα ξαναρχίσεις τα τρέχουν πάνω κάτω κλπ για 90 λεπτά επί ένα χρόνο χωρίς κούραση, θα ρωτήσω τι διαφορά έχει η Man Utd σ'αυτό το θέμα.


Θα σου απαντησω εγω που ειμαι αντιισλαμαμπαντ μεχρι θανατου. Στον τελικο του Μαιου, στο δευτερο ημιχρονο ο Ρουνει φαινοταν αφυδατωμενο παιδι της Αιθιοπιας και ο Μεσι μειγμα Ταισον, Μπολτ....


ΥΓ2 Επειδή θα μου πεις για τον Αμπιντάλ που είχε όγκο στο συκώτι (κι ουχί στο νεφρό), θα σε ρωτήσω αν ξέρεις τι ψιλοβγήκε αλλά ποτέ δεν πήρε διαστάσεις στην πρώτη χρονιά του μεταφραστή μουρμουρίνιο στην τσέλσι. Ενδιαφέρον στοιχείο, ότι οι ποδοσφαιριστές εκείνης της χρονιάς εξαφανίστηκαν σταδιακά... Μπα, αυτά είναι νεφελίμ και ελοχίμ. Η αλήθεια είναι ότι στη Βαρκελώνη μόνο τρέχει ντόπα. Και στην Καβάλα φάρμακο...

Ο καρκινος στο συκωτι σε τετοια ηλικια ειναι χειροτερος απο τον νεφρο... Ειναι το οργανο που ΜΕΤΑΒΟΛΙΖΕΙ.... Ελπιζω να καταλαβαινεις τι σημαινει αυτο....

Τα υπολοιπα για τον ισπανικο αθλητισμο τα εχουμε ξαναπει, σε πρωτη ευκαιρια θα τα ξαναπω...

zouparos
09-08-2011, 21:13
πες μας και για τον νανι και τον ροναλντο. οχι τον καλο,τον πουστη λέω.
Στη πορτογαλία ήταν κακοτραχαλοι οι δρόμοι και στο ισλαμαμπαντ με ασφαλτο και κανουνε τα 0-100 σε 11 δευτερα???
Μάλλον έτσι εξηγουνται τα 20 τετοια σπριντ/αγώνα στα 60+ ματς της σεζον...

Ο Ρίο ο Φέρντιναντ καλά??

Βρε τον Κεϊρόζ τι μάθαμε και για αυτόν.

Αλλά ξέχασα. Τελικά όλοι παιρνουν, απλά στη Βαρκελώνη μας το φτιάχνει ο πανοραμίξ.

Kαι τέλος...

Γιατί έχασε η Μπαρτσελόνα, έστω και για 1 γκολ οφσάιντ απ'την Ίντερ προπερσι?

lamar
09-08-2011, 21:47
πες μας και για τον νανι και τον ροναλντο. οχι τον καλο,τον πουστη λέω.
Στη πορτογαλία ήταν κακοτραχαλοι οι δρόμοι και στο ισλαμαμπαντ με ασφαλτο και κανουνε τα 0-100 σε 11 δευτερα???
Μάλλον έτσι εξηγουνται τα 20 τετοια σπριντ/αγώνα στα 60+ ματς της σεζον...

Ο Ρίο ο Φέρντιναντ καλά??

Βρε τον Κεϊρόζ τι μάθαμε και για αυτόν.

Αλλά ξέχασα. Τελικά όλοι παιρνουν, απλά στη Βαρκελώνη μας το φτιάχνει ο πανοραμίξ.

Kαι τέλος...

Γιατί έχασε η Μπαρτσελόνα, έστω και για 1 γκολ οφσάιντ απ'την Ίντερ προπερσι?

Ωραιες οι μπουρδολογιες φιλαρακι, αλλα κατι χειροπιαστο εχεις....? Γιατι εγω τα εγραψα και οριστε σε οσους τα εχουν ξεχασει ή δεν τα ειχαν διαβασει....





Αυτο που θα ακολουθησει θα ειναι ενα σεντονι ανευ προηγουμενου το οποιο το αφιερωνω στον φιλο μου Ζουπ και στον DON.
Λοιπον ξεκιναμε.

Διαχρονικα φιλε Ζουπ, οι μεσογειακοι λαοι, με εξαιρεση τους Ελληνες, τους Αρχαιους οχι τους τωρινους που εχουν μπασταρδεψει ελεω Τουρκων και εχουν γινει λαπαδες, δεν ηταν καλοι στον αθλητισμο. Εχουν μεγαλο ταλεντο ειναι πολυ εξυπνοι, αλλα ο σωματοτυπος τους δεν τους επιτρεπει, με ελαχιστες εξαιρεσεις να πρωταγωνιστουν στα ατομικα αθληματα, και σε καποια ομαδικα που χρειαζονται μεγαλη δυναμη και εκρηκτικοτητα. Εξαιρεση η τωρινη Γαλλια που ειναι πολυπολιτισμικη και πολυεθνικη.

Για την Ισπανια ολα ξεκινησαν το 1992 οταν και διοργανωσαν την Ολυμπιαδα. Οι Ισπανοι αθλητικα ηταν οι Τζακ οι Πουθεναδες. Βλεποντας την τεραστια επιτυχια που ειχε η Ολυμπιαδα και το ποσο μεγαλα ποσα παιζονται σε αθλητες (χορηγιες κτλ), αποφασισαν να επενδυσουν πανω σε αυτο. Ξεκινησαν λοιπον καποιες προσπαθεις οι οποιες απεβησαν ακαρπες.
Επειδη ομως τα λεφτα ηταν παρα πολλα για να τα αφησουν ετσι την περασμενη δεκαετια αρχισε ανθηση του Ισπανικου αθλητισμου γενικοτερα.

Θα παρουμε τα αθληματα ενα ενα και μετα θα δουμε τι και πως.

Ποδηλασια:

Αν και ασχολουνται σοβαρα ανεκαθεν με το συγκεκριμενο σπορ με εξαιρεση τον Μιγκελ Ιντουραιν, δεν ειχαν βγαλει καποιον αλλον πολυ μεγαλο. Στην δεκαετια που μας περασε ομως, δεν ειναι τυχαιο οτι απο οταν εγκατελειψε ο Λανς Αρμστρονγκ εχουν κερδισει και τους 5 τελευταιους γυρους της Γαλλιας, που ειναι κατι σαν τον Τσαμπιονς Λιγκ της ποδηλασιας και εχουν βγαλει καμια δεκαρια αθλητες.
Για να σε προλαβω, η ποδηλασια ειναι πασιγνωστο και λαοφιλεστατο αθλημα πανευρωπαικως, πολυ πανω απο μπασκετ, βολλευ.

Τενις:

Το τενις στην Ισπανια δεν εβγαζε μεγαλους αθλητες, τις προηγουμενες δεκαετιες με εξαιρεση τον Σερχι Μπρουγκερα και την Αραντσα Σαντσεζ Βικαριο.
Ε, την προηγουμενη δεκαετια το τενις στην Ισπανια κανει το μπραφ και βγαζει μια δεκαδα ολοκληρη που πρωταγωνιστει, και ολοι με εξαιρεση τον Καρλος Μογια και τον Φελισιανο Λοπες, εχουν το ιδιο στυλ.
Τρομακτικη φυσικη κατασταση, ανεξηγητα μεγαλη δυναμη απο ορισμενους που εξαντλει τους αντιπαλους και τους οδηγει σε διακρισεις.
Χαρακτηριστικο ειναι το γεγονος, οτι κερδισαν 4 φορες το Κυπελλο Ντειβις, ΟΛΕΣ την προηγουμενη δεκαετια.

Πχ, Ηταν ανεξηγητα δυνατα τα χτυπηματα του Χουαν Καρλος Φερερο με το προσωνυμιο (Κουνουπι), οποιος ειναι μια οδοντογλυφιδα και χτυπαει φορχαντ σαν να ριχνει κροσε ο Ταισον.
Οι Φερερ, Βερντασκο, Ρομπρεντο,Αλμαγκρο, μοιαζουν κατι σαν μαραθωνοδρομοι οι οποιοι ειναι ανεξαντλητοι.

Ο Ναδαλ, ειναι αλλη κατηγορια καθως εκτος απο ολα αυτα ειναι και τρομερος τενιστας, θα ηταν ψηλα μπορει οχι Νο1 αλλα πολυ ψηλα ετσι και αλλιως. Αλλα και αυτος αθλητικα ειναι κατι αναμεσα σε πυγμαχο, δεκαθλητη και μαραθωνοδρομο.

Μηχανοκινητος:

Εδω ειχαμε πραγματικα πρωτογνωρα πραγματα. Οι ανυπαρκτοι Ισπανοι, με ΦΩΤΕΙΝΗ εξαιρεση τον μεγαλο Καρλος Σαινθ, εχουν βγαλει καμια δεκαρια αναβατες μοτοσυκλετων σε ΜοτοGp.Σιμπερναου, Λορενθο, Πεδροσα, Μπαρμπερα, Μπαουτιστα, πρωταγωνιστουν. Εχουμε και τον Φερναντο Αλονσο στην Φορμουλα1.
Χαρακτηριστικο τους και αυτων, η τρομερη φυσικη κατασταση, που τους επιτρεπει να πιεζουν ασφυκτικα τους αντιπαλους τους στους αγωνες.

Στιβος:

Εκει δεν μπορουν να επιτυχουν και πολλα πραγματα, καθως δεν ειναι δυνατος λαος για να βγαλει ριπτες, και στα υπολοιπα αθληματα με ελαχιστες εξαιρεσεις, BLACK RULES!!!!
Παρολα αυτα, "εβγαλαν την Μαρτα Ντομινγκεζ" για την οποια θα διαβασεις παρακατω τα "κατορθωματα" της, στις μεσαιες και μεγαλες αποστασεις και καποιους ακομα του στιβου και του ανωμαλου δρομου που και για αυτους ειχε εξηγηση η επιτυχια.

Μπασκετ:

Πριν το 2000, η Ισπανια εβγαζε καποιους παικτες, αλλα οχι κατι φανταστικο, Σαν Επιφανιο, Βιγιακαμπα, Κορμπαλαν, Ερερος,Φερναντο Μαρτιν ηταν καποιοι απο τους παικτες που ξεχωρισαν τοτε.
Το μπαμ της δεκαετιες που περασε δεν ειναι αναγκη να το αναφερω και το ποσους παικτες εβγαλαν, τα ξερετε ολοι.
Βεβαια εδω για να τα λεμε και ολα, οι Ισπανοι στο μπασκετ δουλεψαν παρα πολυ και στην οργανωση. Η ομοσπονδια τους εκμεταλευτηκε τον εμφυλιο της Γιουγκοσλαβιας και προσελαβε σε ολα τα ποστα στα τμηματα υποδομων Σερβους προπονητες και σκαουτερ για τις εθνικες ολων των ηλικιων, και δουλεψε πανω στα ταλεντα που εβγαζαν.
Παντως ειναι περιεργο εκει που εβγαζαν για γκαρντ κατι γατακια στυλ, Σολοθαμπαλ, αδερφους Γιοφρεσα, Λασο, Αντουνιεθ, εβγαλαν στα καπακια, Καλντερον, Ναβαρο, Ρουντι, οι οποιοι εκτος απο παικταραδες ειναι και πολυ δυνατοι.
Και μην πει κανενας για τον Ναβαρο γιατι η απαντηση αποστομωνει. Το παιδι παιζει στο υψηλοτερο επιπεδο δεκα χρονια, τον μαρκαρουν οι καλυτεροι αμυντικοι πηγε στο ΝΒΑ και εβαζε 10 ποντους ανα ματς και δεν μασαει τιποτα.

Ποδοσφαιρο:

Οι Ισπανοι παικτες, ηταν παντα, πολυ καλοι τεχνικα και αθλιοι αθλητικα. Τα παραδειγματα απειρα και οι περισσοτεροι τα ξερετε καθως το ποδοσφαιρο εχει τεραστια καλυψη.
Γενικα ομως δεν ηταν κατι για να τρελαινεσαι.
Την προηγουμενη δεκαετια ομως αρχισε ενα πραγμα ανευ προηγουμενου. Οποιαδηποτε ομαδα επαιζε με Ισπανικη, εχανε τον μπουσουλα, δεν επαιρνε ανασα κατι που ηταν ανεξηγητο.
Και θα αναφερθω σε ομαδες τωρα και σε συγκεκριμενα προσωπα.

Βαλενθια επι Κουπερ.

Οποιος θυμαται αυτη την ομαδα πραγματικα σε αγωνες και οχι απο στιγμιοτυπα σιγουρα φερνει στο μυαλο του για τι πραγμα μιλαμε.

Δυο συνεχομενους τελικους Τσαμπιονς Λιγκ με μυθικες εμφανισεις, οπως εκεινο το 5-2 με την Λατσιο που ειναι απο τις μεγαλυτερες εμφανισεις που εχω δει ποτε μου.

Εκεινη ομαδα ειχε τοτε σαν σταρ τους, Μεντιετα, Κιλι Γκονζαλες, Φαρινος, Γκεραρδ, Πιοχο Λοπες, Ανγκουλο,Αιμαρ. Οι τυποι επαιζαν εντελως σε δικο τους ρυθμο!!!
Μετα απο εκεινες τις χρονιες, οι συγκεκριμενοι παικτες εκτος τους Ανγκουλο - Αιμαρ πηραν μετεγγραφες.

Μεντιετα στη Λατσιο - Γκεραρδ στη Μπαρτσελονα - Φαρινος Ιντερ - Κιλι Ιντερ - Λοπες Λατσιο.

Τι εκαναν? Με εξαιρεση τον Πιοχο, για τους υπολοιπους γελασαν τα κατσικια. Η λεξη παλαιμαχοι ειναι λιγη για να περιγραψει τις εμφανισεις τους. Τυχαιο???

Ανγκουλο και Αιμαρ ειχαν μια σταθερα φθινουσα πορεια, του Αιμαρ ειδικα, ηταν τραγικη. Θλιβερος τα χρονια που ακολουθησαν. Τυχαιο???


Σεβιλλη επι Ραμος

Αλλη απο δω. Δυο χρονια σερι Ουεφα με ομαδα που επαιζε σε διαβολεμενο ρυθμο με παικτες που επαιζαν ολοκληρα τα ματς χωρις να κουραζονται. Ολα εβαιναν καλως για τα μηχανακια της Σεβιλλης μεχρι την αποφραδα εκεινη μερα του Πουερτας.
Τι γινεται μετα? Η Σεβιλλη πεφτει δυο σκαλοπατια σε αποδοση και οι παικτες της δεν θυμιζουν σε τιποτα τους ιδιους παικτες των προηγουμενων χρονων. Τυχαιο και εδω?

Λα Κορουνια επι Ιρουρετα

Τι να πουμε για τα μηχανακια του Ιρουρετα που μολις εφυγε αυτος ή καποιοι παικτες νωριτερα, εξαφανιστηκαν.

Για Ρεαλ και Μπαρτσα που μιλας η απαντηση βρισκεται λιγες σειρες πιο κατω. Ολα αυτα την περασμενη δεκαετια.



Ας δουμε ομως και μια αλλη πλευρα.


2004. "Σκανδαλο Πουερτο"

Ο ποδηλατης της ομαδας Κελμε, Χεσους Μανθανο καταγγελει συστηματικο ντοπαρισμα στην ομαδα του.Οι ερευνες καταληγουν στον Εουφεμιανο Φουεντες γιατρο της ομαδας Κελμε σε μια απο τις οικιες του οποιου βρεθηκαν χιλιαδες στεροειδη αναβολικα.
50!!! Ποδηλατες ενεπλακησαν στο σκανδαλο, απο πολλες επαγγελματικες Ισπανικες και μη ομαδες ποδηλασιας.
Τον Ιουλιο του 2006 ο Φουεντες δηλωσε οτι εχει "συνεργαστει" με πολλους ΤΕΝΙΣΤΕΣ και ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ, ισχυρισμο που επιβεβαιωσε και ο Μανθανο που δηλωσε οτι ειχε δει ποδοσφαιριστες να πηγαινουν στον συγκεκριμενο γιατρο. Η Ισπανικη δικαιοσυνη δεν ασχοληθηκε σοβαρα με την μαρτυρια του εθνικου γιατρου της ντοπας. Γιατι αραγε???
Τον Δεκεμβριο του 2006 η ΛεΜοντ εβγαλε στην δημοσιοτητα καποια "προγραμματα" του Φουεντες που αφορουσαν τις Ρεαλ και Μπαρτσελονα προγραμματα για τα οποια ο Σεπ Μπλατερ δηλωσε μεγαλο ενδιαφερον.
Η υποθεση βεβαια μπηκε στα συρταρια της ΦΙΦΑ και δεν βγηκε ποτε.
Γιατι αραγε???

2009 "Σκανδαλο Γκριαλ"

Νεο σκανδαλο αποκαλυπτεται στην Ισπανια, με τον γιατρο Βαλτερ Βιρου, να ειναι ο γιατρος αυτη την φορα. Ο συγκεκριμενος γιατρος που ηταν αμεσος συνεργατης του Φουεντες εμπλεκει και αλλους ποδηλατες στο σκανδαλο οπως ο Αλεχαντρο Βαλβερδε, εναν αθλητη του στιβου στο βαδην τον Φραντσισκο Φερναντες που ηταν ασημενιος Ολυμπιονικης της Αθηνας, τον Χοσε Λουις Μπλανκο αθλητη του στιπλ και πρωταθλητη ευρωπης, το μεταλλιο του οποιο αφαιρεθηκε μεχρι και παραολυμπιονικη, παλι στη ποδηλασια.

2010 "Σκανδαλο Γκαλγκο"

Τον Δεκεμβριο του 2010 ξεσπαει το τριτο σκανδαλο ντοπινγκ στην χωρα.
Η παγκοσμια πρωταθλητρια μεσαιων και μεγαλων αποστασεων Μαρτα Ντομινγκες συλλαμβανεται, καθως εμπλεκεται και αυτη στις υποθεσεις ντοπινγκ.
Η υποθεση επικεντρωνεται σε προπονητες του στιβου σε εναν μανατζερ αθλητων τον και τον Εουφιμιανο Φουεντες, τον γνωστο πια γιατρο.

Συνολικα 61!!! αθλητες απο διαφορα σπορ εχουν ανακριθει ως υποπτοι, τα αποτελεσματα της ερευνας δεν εχουν δημοσιοποιηθει ακομα.

Πιστευω να σε διαφωτισα και να καταλαβες και εσυ ποσο πολυ εχουν επενδυσει οι "φτωχοι" Ισπανοι στην ντοπα...

zouparos
09-08-2011, 22:02
Δεν ειναι χειροπιαστο πως πιαστηκε ντοπε ο Φερντιναντ και τιμωρηθηκε??
Δεν ειναι χειροπιαστη η αλλόκοτη όπως την ορίζετε εσείς βελτίωση νανι,κριστιανο στη ματσεστερ?? Τα έγραψα για τον νανι και για το μουντιαλ που εχασε κ για τον κειροζ.

Απάντησε μου διοτι εσυ εγραψες για τον Ρούνει...
Στο κύπελλο, τι έγινε και στη παράταση πεταγανε του Μουρινιο και οχι η Μπαρτσελόνα?? α ναι δε βολευει αυτο το παράδειγμα. Ή μήπως ξέχασες τον τελικό κυπέλλου?

lamar
09-08-2011, 22:13
Απάντησε μου διοτι εσυ εγραψες για τον Ρούνει...
Στο κύπελλο, τι έγινε και στη παράταση πεταγανε του Μουρινιο και οχι η Μπαρτσελόνα?? α ναι δε βολευει αυτο το παράδειγμα. Ή μήπως ξέχασες τον τελικό κυπέλλου?

Ρεεεε, σε εχει τυφλωσει η πολυ αυτοικανοποιηση...? Ξεχωριζω εγω τη Ρεαλ απο τη Μπαρτσελονα....? Ισπανοι δεν ειναι...? Ενα ολοκληρο κατεβατο και εσυ εκει τυφλωμενος..... Ξυπνα ρε, και διαβαζε οτι γραφει ο αλλος, αλλιως με μενα κουβεντα δεν θα ξανακανεις... Κουραζομαι οταν μιλαω με εθελοτυφλουντες.....

Ο ενας αθλητης ντοπε δεν λεει τιποτα...

Τα τρια σκαναδαλα σε λιγα χρονια, με εκατονταδες αθλητες αναμιγμενους, σε πολλα αθληματα με θανατους, με καρκινους, λεει πολλα. Αν μου βρεις αναλογα παραδειγματα για Αγγλους, Γαλλους, Ιταλους, Γερμανους, κτλ, εγω εδω ειμαι να τα δουμε....

Μεχρι τοτε μιλας μονο με αερολογιες....

zouparos
09-08-2011, 22:43
ρε στ @@ μου οι ισπανοι. ισπανια υποστηριζω? μπαρτσελονα ειμαι.

DON
10-08-2011, 11:00
Τελικά πείσθηκα: μόνο οι παίκτες της μπαρσελόνα παίρνουν ντόπα, για αυτό παίζουν τόσο καλύτερη μπάλα απ'όλους τους άλλους...

ξέρω'γω, το ότι έχουν ένα σύστημα που παίζουν οι βαλντέζ, πουγιόλ, πικέ, μπουσκέτς, ινιέστα, τσάβι, μέσσι, πέδρο (ο βασικός κορμός της ομάδας δηλαδή) κλπ απ'όταν ήταν 13-14 που μπήκαν στην ακαδημία, δεν παίζει ρόλο που βρίσκονται με κλειστά μάτια και αλλάζουν την μπάλα για πλάκα. Η ντόπα τους κάνει καλύτερους ποδοσφαιριστές...

ΥΓ Επειδή θα ξαναρχίσεις τα τρέχουν πάνω κάτω κλπ για 90 λεπτά επί ένα χρόνο χωρίς κούραση, θα ρωτήσω τι διαφορά έχει η Man Utd σ'αυτό το θέμα.

ΥΓ2 Επειδή θα μου πεις για τον Αμπιντάλ που είχε όγκο στο συκώτι (κι ουχί στο νεφρό), θα σε ρωτήσω αν ξέρεις τι ψιλοβγήκε αλλά ποτέ δεν πήρε διαστάσεις στην πρώτη χρονιά του μεταφραστή μουρμουρίνιο στην τσέλσι. Ενδιαφέρον στοιχείο, ότι οι ποδοσφαιριστές εκείνης της χρονιάς εξαφανίστηκαν σταδιακά... Μπα, αυτά είναι νεφελίμ και ελοχίμ. Η αλήθεια είναι ότι στη Βαρκελώνη μόνο τρέχει ντόπα. Και στην Καβάλα φάρμακο...

1ον Να το πω σε ΟΛΟΥΣ τους τόνους ότι ΟΛΟΙ παίρνουν μπας και καταλάβετε???

2ον Καλά όλα αυτά που λες για τα συστήματα. Αλλά λέω ΑΝ, λέω ΑΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, φέτος η Μπαρτσελόνα ΥΠΟΦΕΡΕΙ τι θα φταίει λες? Ότι άλλαξε του παίκτες που αναφέρεις, ότι ξεχάσανε την μπάλα, ότι δεν μπορούν πλέον να δίνουν πάσες ή ΟΤΙ ΚΟΨΑΝΕ ΤΗΝ ΣΟΥΠΕΡ-ΝΤΟΠΑ???

υ.γ. 1 Άν δεν είδες τον Τελικό του Γουέμπλει προτείνω να τον ξαναδείς. Τζαρτζάρισμα Άλβεζ-Ρούνει...ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ Ο ΡΟΥΝΕΙ.

υ.γ. 2 ΜΟΝΟ στην ΙΣΠΑΝΙΑ πιο παλιά στην Βαλένθια, μετά στην Σεβίλλη και πλέον στην Μπαρτσελόνα έχουν ΣΟΥΠΕΡ-ΝΤΟΠΑ.

Προτείνω να διαβάσεις αυτό που πόσταρε ΠΑΛΙ ο Lamar περι ΙΣΠΑΝΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ, να ανοίξετε τα μάτια σας να δείτε τι γίνεται γιατί έχετε χάσει το δάσος ΑΣΧΗΜΑ. Εσύ ειδικά όπως και ο Damon7 έχετε παραπάνω μυαλό απο τα πολτοποιημένα μυαλά των χιλιάδων ηλιθίων που λατρεύουν τους Μπαρτσελονάκηδες κάθε είδους σε όλα τα σπορ παγκοσμίως και μετά μόλις ξεφτιλίζονται λόγω ντόπας όπως η Μάριον Τζόουνς ΦΤΥΝΟΥΝ και λένε "πωωω δεν το περιμέναμε. ΝΤΡΟΠΗ" Η Μπαρτσελόνα είναι το ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΣΤΕΜΑ της Ισπανικής βιομηχανίας ΝΤΟΠΑΣ. DEAL WITH IT.

Ο ΜΕΣΣΙ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ.

http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/imagecache/multimedia_normal/article/2011_08/messi_smoke.jpg

Eleni7
10-08-2011, 12:48
Χμμμ,"στριφτη" προετοιμασια....

damon7
10-08-2011, 14:39
http://www.sport24.gr/Paraxena/kaytes_fwtografies_apo_tis_diakopes_toy_mesi_sto_k otero.1324614.html

DON
10-08-2011, 14:49
http://www.sport24.gr/Paraxena/kaytes_fwtografies_apo_tis_diakopes_toy_mesi_sto_k otero.1324614.html

ΩΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!

http://www.sport24.gr/Paraxena/article1324624.ece/BINARY/w460/messi5.jpg


ο "ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ" προετοιμάζεται ΠΥΡΕΤΩΔΩΣ 10 Αυγούστου παρέα με τους συμπαίκτας του...

και αυτοί θα βγάλουν 70 ματς πάλι με 15 χιλιόμετρα στο ΦΟΥΛ φέτος. Α ρε ΚΑΤΑΝΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΡΕ ΝΤΙΕΓΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΑΣΕΙ-ΦΤΑΣΕΙ-ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΣΩΛΗΝΑ ΠΟΤΕ. ΜΕΓΙΣΤΕ!

Wlv2p5ap5-k

johny b
10-08-2011, 19:52
Απίστευτα πράγματα. Μπαρτσελόνα φουλ της ντόπας επί 6 χρόνια. Ότι αγωνιστικώς και τακτικώς η ομάς του 05 μ'εκείνη του 11 καμμία σχέση δεν έχει, κρίνεται αμελητέο. Μες στα μούτρα όλης της Ευρώπης συντελείται ένα έγκλημα και μόνο το ρεντχουπς τολμά να μιλήσει ανοιχτά. Συντελείται βεβαίως κι ένα ιατρικό θαύμα αφού με 6 χρόνια ντοπάρισμα σε τέτοια ένταση θα είχε βγάλει μήτρα ο Πικέ. Μόνη απόδειξις της καθαρότητας των Ισπανών θα είναι η συνέχιση σ'αυτό το επίπεδο τουλάχιστον για τα επόμενα 12 χρόνια. Αλλιώς τί κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια.
Είδα το Μαραντόνα και συγκινήθηκα. Αυτά τα πράγματα που κάνει στην προπόνηση απλά δε γίνονται. Μόνο ο Χατζηπαναγής τα'κανε την ίδια εποχή. Ακριβώς τα ίδια μιλάμε. Και με μπάλες του πινγκ πονγκ. Κι ένας Ιάπωνας που κατέχει το παγκόσμιο ρεκόρ στο κοντρόλ μπάλας χωρίς να πέσει κάτω, πάνω από 24 ώρες. Ο ένας διαφημίζει φυτίνη για καρδιακούς, ο άλλος δεν έχει πάει ούτε δεύτερο γύρο στο κάστρο του Τακέσι κι ο Αργεντίνος θρύλος είναι παγκόσμιο είδωλο. Πώς τα φέρνει η τύχη. Κακομοίρη Χατζηπαναγή. Και να πεις ότι έμοιαζε και πιο αθλητικός ο Μαραντόνα. 8 πόντους κοντύτερος και 10 κιλά βαρύτερος ήταν. Αλλά ο κερατάς ταυρί. Κεντέρης και Τάϋσον παρέα. Τεσπα ο γέγονε γέγονε.
Λοιπόν κουίζ- μου'ρχονται διάφορα άσχετα-
Τί κάνει ένα χοντρό νάνο να τρέχει πιο γρήγορα με την μπάλα στα πόδια απ'ότι ψηλότεροι συναδελφοί του χωρίς μπάλα και να μην πέφτει ούτε με λαβή απ'το μίστερ Μιγιάγκι?
1. Το γιόκο τσόκο
2. Η ευλογία του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού
3. Αυξητικές ορμόνες ως τα 18, κοκαϊνή κι εφεδρίνη ύστερα
4. Το καπιλαρίν
Ο νικητής κερδίζει ένα διήμερο στη Σάντα Κλάρα. Εκεί ο θρύλος της ποδοσφαίρισης και της ελληνικής εξωκοινοβουλευτικής αριστεράς Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα θα δώσει διάλεξη σχετικά με τη Θουκυδίδειο προσέγγιση της ποδοσφαιρικής ιστορίας. Μικρό δείγμα απ'την εφημερίδα ΌΛΕ "Όμως ο Μαραντόνα μιλώντας στην «Ole» ύψωσε ασπίδα προστασίας στον 24χρόνο άσο. «Θέλω να υπερασπιστώ στον Μέσι. Η εθνική ομάδα δεν επιτέθηκε καθόλου στο 0-0 με την Κολομβία και εμείς τον κατηγορούμε…Είμαστε άδικοι όταν ακούω όλους αυτούς του ηλίθιους να τον κριτικάρουν».
Επιπλέον ο Μαραντόνα αποκάλυψε πως μίλησε με τον Μέσι και παρομοίασε την κατάσταση με αυτή που είχε ζήσει ο ίδιος πριν από το Μουντιάλ του 1986.
«Πριν το Μουντιάλ του 1986 ήμουν…καταστροφή και μου έκαναν κριτική το 80% των δημοσιογράφων στην Αργεντινή. Μετά, όλοι με ρώταγαν να τους πω μια ιστορία, οπότε καταλαβαίνω τι συμβαίνει». "

DON
10-08-2011, 19:59
και ότι σε έψαχνα εδώ και καιρό ρε παίκτη να μας μιλήσεις για το ΤΑΥΡΙ ΤΟΝ ΚΑΚΑ. Σε έψαχνα, σε ξαναέψαχνα...Για Παρί Σαν Ζερμέν τον γράφανε και απο ότι βλέπω το μοντέλο πάει για απόσυρση.ΜΙΛΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΚΑ και άσε ήσυχο τον ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ σε παρακαλώ.

johny b
10-08-2011, 20:12
ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΘΕΣ, ΘΑ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΡΘΩ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΚΙΟΛΑ.
ΤΙ ΕΠΑΘΕ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ Ο ΚΑΚΑ? ΚΟΛΟΥΜΠΡΑ?

DON
10-08-2011, 20:15
τον περιμένω τον χαλκέντερο να δούμε πότε θα κόψει την μπάλα οριστικά...

zouparos
10-08-2011, 21:15
Μες στα μούτρα όλης της Ευρώπης συντελείται ένα έγκλημα και μόνο το ρεντχουπς τολμά να μιλήσει ανοιχτά. [...]
Μόνη απόδειξις της καθαρότητας των Ισπανών θα είναι η συνέχιση σ'αυτό το επίπεδο τουλάχιστον για τα επόμενα 12 χρόνια. Αλλιώς τί κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια.

Τί κάνει ένα χοντρό νάνο να τρέχει πιο γρήγορα με την μπάλα στα πόδια απ'ότι ψηλότεροι συναδελφοί του χωρίς μπάλα και να μην πέφτει ούτε με λαβή απ'το μίστερ Μιγιάγκι?

Α ρε τζόνι πόσο μου έλειψες...

άστο δε βρίσκεις άκρη εδώ.

Το αστείο είναι πως εσύ θεωρείσαι Λιακόπουλος εδώ μέσα και αυτοι οι σοφιστές.
Αλλα είπαμε...
Μες στα μούτρα όλης της Ευρώπης συντελείται ένα έγκλημα και μόνο το ρεντχουπς τολμά να μιλήσει ανοιχτά.

Λεφτεριά στα αμόλυντα παιδιά του Μάτσεστε, στον ακουραστο στα 39 πολ σκόουλς, στο παιδί με τα πάουρεϊντ ριο φέρντιναντ, στους γιους του ανέμου κριστιανο και νάνι.

TT7
10-08-2011, 21:56
Οι σοφιστες ειχαν κακη φημη...Εγω που δεν γουσταρω αυτο που γινεται στην Μπαρτσελονα κατατάσσω τον εαυτο μου στους Επικούρειους...

Μπανακια παιδια και αφηστε τωρα αυτήν την κουβέντα..

TT7
15-08-2011, 16:08
Τι γλυτωσανε τα παιδια του σωληνα, αν και η αρμαδα του Εκλεκτου ηταν πολυ καλυτερη..By the Way δειτε πως απο το γιωτ και τις διακοπουλες του ο Μεσσι εριξε ολη την αμυνα της Ρεαλ για το δευτερο γκολ...πολυ γυμνασμενος ο ατιμος..Ζοσε πλακωσε τους στον βασιλικο πολτο να αντεχουν και αυτοι....

S4MCMypai8g

KingJames
15-08-2011, 16:31
Δηλαδή λόγω προετοιμασίας ένας παίχτης δεν πέφτει ? Αν δεν κάνει πέφτει κ δεν μπορεί να τρέξει ?
Εμένα λογικό μου φαίνεται ένας κοντός,γυμνασμένος κ ντοπέ παίχτης να μην πέφτει από έναν ψηλό,γυμνασμένο(βαρύτερο) κ ντοπέ.

redglove
15-08-2011, 16:50
Γέλασε ο κόσμος με τη Ρεάλ πάλι.

Για πες TT7, ο Πέπε τί προετοιμασία έκανε;

Υ.Γ: Για τον Μέσσι η κουβέντα έχει χάσει κάθε νόημα.

lamar
15-08-2011, 20:23
Γέλασε ο κόσμος με τη Ρεάλ πάλι.



Ποιο παιχνιδι ειδες? Μηπως κανα περσινο... Γιατι αν ειδες το χθεσινο και λες οτι γελασε ο κοσμος με τη Ρεαλ, μαλλον θα εγινε και τριτο ημιχρονο που δεν ειδα....

redglove
15-08-2011, 22:47
Στο μπαράκι που το είδα πάντως όλοι γελάγαμε με τους απεγνωσμένους Κεντίρα και Πέπε.

Τί προετοιμασία έκανε ο τελευταίος θα μας πείτε;

lamar
16-08-2011, 00:39
Στο μπαράκι που το είδα πάντως όλοι γελάγαμε με τους απεγνωσμένους Κεντίρα και Πέπε.

Ετσι εξηγειται....

redglove
16-08-2011, 01:06
Η Μπάρτσα χθες είχε τετράδα στην άμυνα τον καλοκαιρινό Άλβες, τους Αμπιντάλ (αριστερό μπακ), Μαστσεράνο (αμυντικό χαφ) και Αντριάνο.

Μπροστά τους οι...Αλκάνταρα, Κεϊτά και Ινιέστα. Και μπροστά Αλέξις (της Ουντινέζε), Μέσσι και Βίγια.

Σε αυτή τη Μπαρτσελόνα λοιπόν η Ρεάλ έκανε 5 σοβαρές ευκαιρίες (μαζί με τα γκολ) και έπρεπε να πάρει ένα πέναλντυ που δεν της δόθηκε. Επίσης έπρεπε να 'χε τον Κεντίρα εκτός. Για τον Πέπε κατέντησε βαρετή η κουβέντα, μόλις καταφέρει να κόψει τη μπάλα στον Μέσσι τα ξανασυζητάμε.

Και με ρωτάς αν είδα άλλο ματς;

TT7
16-08-2011, 13:30
Ε τον βαζει τον Ματσερανο συχνα εκει ρε συ...Αλεξις παικταρα...

Α 5 ευκαιριες μαζι με πεναλτι που δεν δοθηκε, μονος σου τα λες...η Μπαρτσα τι εκανε??

Eleni7
16-08-2011, 13:40
Δεν ξερω για το ματς,αλλα ο Μουρινιο (αν και πολυ καλος προπονητης) εχει καταντησει πιο γραφικος και απο τον Αλεφαντο-"Γιατι δεν βγαινει ο Δουρος στο τηλεφωνο".

KingJames
16-08-2011, 19:29
Οπαδός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο Σάρας

Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους δεν έχει κρύψει ποτέ την συμπάθεια του για τις ομάδες που έχει αγωνιστεί αλλά φαίνεται πως είναι οπαδός και της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Κατά την διάρκεια της ανοικτής προπόνησης της Λιθουανίας, ο Σάρας παρατήρησε πως ένας δημοσιογράφος φοράει ένα μια μπλούζα που ανέγραφε "ποια είναι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ;". Ο Γιασικεβίτσιους, όπως αποκάλυψε η ιστοσελίδα alfa.lt , πλησίασε τον δημοσιογράφο και απάντησε πως:

"Είναι η ομάδα που έχει κατακτήσει 19 πρωταθλήματα Αγγλίας. Προφανώς, οπαδός της Λίβερπουλ. Λοιπόν, αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος της ζωής σου".

http://www.superbasket.gr/permalink/144837.html

Βαζελόψυχοι όσοι είναι μανου

dora7
16-08-2011, 22:41
Οπαδός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο Σάρας

Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους δεν έχει κρύψει ποτέ την συμπάθεια του για τις ομάδες που έχει αγωνιστεί αλλά φαίνεται πως είναι οπαδός και της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Κατά την διάρκεια της ανοικτής προπόνησης της Λιθουανίας, ο Σάρας παρατήρησε πως ένας δημοσιογράφος φοράει ένα μια μπλούζα που ανέγραφε "ποια είναι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ;". Ο Γιασικεβίτσιους, όπως αποκάλυψε η ιστοσελίδα alfa.lt , πλησίασε τον δημοσιογράφο και απάντησε πως:

"Είναι η ομάδα που έχει κατακτήσει 19 πρωταθλήματα Αγγλίας. Προφανώς, οπαδός της Λίβερπουλ. Λοιπόν, αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος της ζωής σου".

http://www.superbasket.gr/permalink/144837.html

Βαζελόψυχοι όσοι είναι μανου

να διαγραφεί ΑΜΕΣΑ απο τις τάξεις των οπαδών της Μαντσεστερ....:D:D

damon7
18-08-2011, 11:49
πππππσσσσττττττ boy...εγώ μόλις δω το ΠΡΩΤΟ ματς της Μπαρτσελόνα φέτος και δω τα τρεξίματα της και τις αντοχές της θα σε βάλω ΣΤΟΙΧΗΜΑ ότι ή πάλι θα είναι "ανίκητη" ή θα πέσει ΤΡΕΛΟ γέλιο με τις σαίτες που θα έχουν γίνει αργοκαρούτες. ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ μετά το 1ο επίσημο ματς θα έρθεις να βάλουμε 1 στοιχηματάκι. ΠΕΡΝΑ.

DON αν έχεις χρόνο πες δυο λόγια...

KingJames
18-08-2011, 11:52
Nαι,πείτε κ για Ρεαλ που Αύγουστο μήνα ήταν βαρίδια τα πόδια τους από την προετοιμασία κ τρέχανε σαν άλογα κ τίγρης μαζί.

DON
18-08-2011, 11:55
DON αν έχεις χρόνο πες δυο λόγια...

τι να πω 2 λόγια ρε...τα είχα πει ΚΑΙΡΟ τώρα τα λόγια...10+ μέρες...όταν οι άλλοι κάνανε ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΑΘΛΗΤΗ ο Μέσσι και τα φιλαράκια του ψαρεύανε, βουτάγανε απο το φουσκωτό, πιάνανε κώλους κτλ...ε και 10 μέρες μετά τρέχανε πάνω κάτω πάνω κάτω κάτω πάνω κάτω πάνω και ξαναμανα πάνω και κάτω και δώσε κάτω και πάνω και τράκος και τζαρτζ και τράκος και ξανά πάνω και κάτω και ξανά τράκος και τα πάντα όλα.

ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΗΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΗΤΑΝΕ ΠΤΑΙΣΜΑ ΛΕΜΕ.

http://www.sport24.gr/Paraxena/article1324624.ece/BINARY/w460/messi5.jpg

damon7
18-08-2011, 12:02
Αστα να πάνε,δεν γίνεται να έχεις τέτοιο ρυθμό με μια βδομάδα προπόνηση.Τους βλέπω άμεσα να πέφτουν σαν κυπαρίσσια

5gl_64KgBqg

DON
18-08-2011, 12:08
Εμετός? Απο τι? Μάλλον του "Μαραντόνα" του έκατσε βαρύ το κοκορέτσι...α ρε καψεροί μπροστά στην δόξα καταστρέφετε την ζωή σας για κάτι τόσο εφήμερο αφού ο ψεύτης και ο κλέφτης χαίρονται όχι τον 1ο χρόνο αλλά τα ΠΡΩΤΑ χρόνια...μετά θα έχετε - 1 νεφρί, 1 συκώτι, 1 πνεύμονα κτλ...Και όταν θα ακούμε "νεκρός στα 46 του χρόνια Τσάβι" θα λέμε "αχ τον καημένο".

ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΦΑΤΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ.

standby25
18-08-2011, 15:02
μπορει να ειχε πλκακωσει τις τεκιλες,μπορει να ειχε γαστρενεριτιδα,πολυ πιθανο να ειναι εγκυος...κατευθειαν μπιχτη για αναβολικα....εξαλλου και ποιος δεν τρεχει πανω κατω σαν μανιασμενο λαμα που ειχε παρει mdma με 2 προπονησεις?

redglove
18-08-2011, 16:35
Πες μας για Πέπε, Κεντίρα και Μαρσέλο ρε DON και άσε τις μαλακίες..

Eleni7
18-08-2011, 20:07
Το τελευταιο τακλιν που κανει ο Μαρσελο ειναι για 10 αγωνιστικες.Απλα απαραδεκτο.Και την ευθυνη την φερει ο Μουρινιο.Ας προσεξουν λιγο εκει στην Ισπανια.Ειναι και σε δυσκολη φαση γενικα η κοινωνια τους και δεν θελει και λιγο να φανει αυτο και στο ποδοσφαιρο.Χειροτεροι και απο Ελλαδα θα γινουν μετα.Δεν χρειαζεται τοση ενταση.Οι παικτες και οι προπονητες ειναι αυτοι που θα πρεπει να το φροντισουν αυτο.

DON
18-08-2011, 21:42
Πες μας για Πέπε, Κεντίρα και Μαρσέλο ρε DON και άσε τις μαλακίες..

τι θες να σου πω? ο Μουρίνιο είναι ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ για προπονητής του Ολυμπιακού Πειραιώς και δεν το ξέρει. Όπου Μαρσέλο βάλε Γιαννακόπουλο, όπου Πέπε βάλε Αμανατίδη, όπου Κεντίρα βάλε Άντζα και έχεις την ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ.

ΖΟΖΕ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΜΕΤΟΥΣ. ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο GHOSTBUSTER!

redglove
18-08-2011, 22:11
Πες μας για Πέπε, Κεντίρα και Μαρσέλο ρε DON και άσε τις μαλακίες..

τι θες να σου πω? ο Μουρίνιο είναι ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ για προπονητής του Ολυμπιακού Πειραιώς και δεν το ξέρει. Όπου Μαρσέλο βάλε Γιαννακόπουλο, όπου Πέπε βάλε Αμανατίδη, όπου Κεντίρα βάλε Άντζα και έχεις την ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ.

ΖΟΖΕ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΜΕΤΟΥΣ. ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο GHOSTBUSTER!

Χαχ. Έτσι τον ονειρεύεσαι τον Ολυμπιακό; Να τον γαμάνε και να κομπλεξάρεται και να τελειώνουνε καριέρες οι παίκτες του κλαδεύοντας αυτούς που τους ξεφτύλισαν;

ΠΙΟ ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΙΣΜΕΝΗ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ.

DON
18-08-2011, 23:22
τον ολυμπιακό ακριβώς έτσι τον ονειρεύομαι. όταν χάνει απο τις πουστρέλες να τους βαράει. ότι δεν κάνει τόσα χρόνια στο μπάσκετ. πουστρέλες εσείς? ΦΑΠΕΣ εμείς. το ποιός είναι κομπλεξικός θα το δούμε φέτος ΣΤΑ ΙΣΑ.

Eleni7
18-08-2011, 23:28
DON,αν ειχε τετοια συμπεριφορα στο παγκο ο Ερνεστο θα ειμασταν για φαπες....

ΥΓ.Μιλαω ΚΑΘΑΡΑ για συμπεριφορες και "εντολες ξυλου" και οχι για προπονητικη αξια

DON
19-08-2011, 00:24
η ρεάλ έπαιξε ΣΤΑ ΙΣΙΑ μέσα στο μπερναμπέου μετά το 2008. το ΔΕΔΟΜΕΝΟ είναι πως στον 2ο χρόνο Μουρίνιο το αποτέλεσμα θα πει ΜΟΥΡΙΝΙΟ. Το ξύλο ήτανε αποτέλεσμα της ατμόσφαιρας και του πως πήγε το ματς!

Eleni7
19-08-2011, 00:53
Δεν αντιλεγω.Η Ρεαλ και στα 2 ματς ηταν καλυτερη της Μπαρτσα.Σιγουρα ειναι πολυ μεγαλη η συμβολη του Μουρινιο αλλα απο την αλλη,μεγαλο ρολο παιζει και η καταρρευση της Μπαρτσα.Αν εξαιρεσουμε μερικα 10 λεπτα ανα διαστηματα του αγωνα,οι παικτες της δεν μπορουσαν να τρεξουν.Καμια σχεση με την ομαδα που ειδαμε τα 2 προηγουμενα χρονια.Θελω να δω αν αυτο ειναι θεμα προετοιμασιας ή αν οντως τα "παιξανε".Για το ξυλο παντως εχω τις επιφυλαξεις μου.Δεν πιστευω οτι εχει να κανει με την ροη του ματς καθως βλεπουμε την ιδια "στρατηγικη" απο περισυ.Του Μαρσελο βεβαια εκει στο τελος ηταν καθαρα λογω εκνευρισμου για το αποτελεσμα.Πρεπει να ηρεμησουν και οι 2 ομαδες παντως.Αυτη η κατασταση δεν μπορει να συνεχιστει.Προβλεπω κυμα βιας στα ισπανικα ντερμπι.Ηδη εγινε επιθεση στο πουλμαν της Μπαρτσα στην Μαδριτη

redglove
19-08-2011, 02:11
Πάτε καλά ρε;

DON, και οι υπόλοιποι, πού είδατε τη Μπάρτσα να τρέχει σε αυτά τα δύο ματς; Λέτε ότι γίνανε μηχανάκια παρόλο που ψαρεύανε και πιάνανε κώλους. Πού τα είδατε τα μηχανάκια; ΣΥΝΟΛΙΚΑ στα δύο ματς άντε να έτρεξαν ένα ημίχρονο, και με το ζόρι δηλαδή, 10 λεπτά τρέξανε στο πρώτο ημίχρονο του πρώτου παιχνιδιού, άντε να τρέξανε άλλα 10 στο δεύτερο και μετά έτρεξαν χθες ένα εικοσάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο και όταν έγινεν το 2-2 άλλα πέντε λέπτα. Σούμα 45 λεπτά με το ζόρι. ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΡΤΣΑ; Συντηρητικά και με μισή ομάδα στο ένα ματς έπαιξε, θα μας τρελάνετε;

Μετά λέει ο πανμέγιστος DON, "όταν χάνει από τις πουστρέλες να τις βαράει". Δεκτό, μαζί σου. Χθες πούστικα έχασε ο Μουρινάκος; Τον αδικήσανε πουθενά; Δείξε μου μία φάση, μία, στην οποία αδικήθηκε η Ρεάλ! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΥΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΘΑ ΕΙΧΕ 1 ΜΕ 2 ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Αλλά πήρε μία φορά ο Πέπε κόκκινη και κοντέψαμε να τον αγιοποιήσουμε κιόλλας!

Για ποιό πουστριλίκι μιλάμε; Να δεχτώ ότι η Ρεάλ αδικήθηκε με το ακυρωθέν γκολ του Ρονάλντο στο ματς στο Κάμπ Νου πέρυσι. Από τότε που 'χε κερδίσει 4-1 η Ρεάλ (2008 νομίζω) μιλάμε για 11 παιχνίδια στα οποία η Μπάρτσα έχει κερδίσει 7 φορές και η Ρεάλ ΜΙΑ, στην παράταση! Τα δε γκολ είναι 25-9. Και μας λες για πουστριλίκια και παπαριές που θα τις πίστευαν μόνο τα κοριτσάκια και οι gay που έχουν στα δωμάτιά τους αφίσες του Ρονάλντο;

Ο winner (γελάει ο κόσμος) Μουρίνιο δηλαδή έχει κερδίσει ΜΙΑ φορά τη Μπαρτσελόνα και αυτή στην παράταση με 1-0. Αντίθετα έχει φάει μία πεντάρα και γενικά όσα έχει χρειαστεί να φάει ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ και ότι έπαιξε σαν άντρας και διάφορα άλλα τέτοια.

ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΟΤΙ

ΑΥΤΟΣ:

http://cristianoronaldofan.net/wp-content/blogs.dir/42/files/cristiano-ronaldo-at-new-york-14-15-february-2011/cristiano-ronaldo_0.jpg

http://images.mirror.co.uk/upl/m4/jul2010/6/7/cristiano-ronaldo-pic-splash-image-1-245338868.jpg

ΑΥΤΟΣ:

http://www.spanishfootball.info/wp-content/uploads/2011/07/kfjdskfjsmcxnmxniwofksl2.jpg

KAI OI ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ:

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lacxqhxBTF1qc5ufio1_500.png

ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΑΝ ΑΝΤΡΕΣ!

ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΠΕΠΕ ΚΑΙ Σ'ΕΧΟΥΝ ΕΜΜΕΤΙΑΣΕΙ ΣΤΙΣ ΝΤΡΙΜΠΛΕΣ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΣΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΑΛΚΑΝΤΑΡΑ ΚΑΙ Σ'ΕΧΕΙ ΞΕΦΤΥΛΙΣΕΙ Ο ΠΙΚΕ ΜΕ ΤΑΚΟΥΝΑΚΙΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΨΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ.

ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ Ο ΜΑΡΣΕΛΟ ΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΠΛΑΓΙΟΚΟΠΗΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ. ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΚΕΝΤΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΓΟΥΕΣΛΕΫ ΣΝΑΪΝΤΕΡ (αλλά μόνο στο καρατερίστικο κομμάτι).

Αυτό που συμβαίνει DON ξέρεις ποιό είναι; Ότι η Μπαρτσελόνα είναι απελπιστικά ανώτερη της Ρεάλ και οι της Ρεάλ δε μπορούν να το χωνέψουν με τίποτα αυτό. ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠ'ΟΛΟΥΣ Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ. Ποιός winner, θα τρελαθούμε; Ο άνθρωπος ήταν ο καλύτερος στο να μη χάνει, ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ, ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΟΛΗ, αλλά winner δεν ήταν ποτέ. Ρίξτε μια ματιά στο τι έλεγε και στην Τσέλσι όταν ήταν πχ.

Αλλά έχει καταλάβει ότι 100 φορές να παίξει με τη Μπαρτσελόνα, πάνω από 10-20 δε θα την κερδίσει. ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΩΝΕΥΕΤΑΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!

Bonus υλικό DONικού ανδρισμού:

jWcMWv2mr-8

tCYqIwmVI1g

olelvRKSpG8

(Ο Μουρίνιο την επόμενη που θα χάσει θα αρχίσει να κρατάει τη μύτη του και την αναπνοή του μέχρι να μελανιάσει και να φοβηθούμε μην πάθει τίποτα το μπεμπέ και του κάνουμε τη χάρη να μην τον βιάζει ο Μέσσι τόσο απροκάλυπτα!)

Έτσι, αυτά είναι αντρισμός, όχι οι παρακάτω φλωριές:

dvM45H5EVnw

MPTqegMtNjs

ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΡΕ DON;

ME TO ΚΕΦΑΛΙ ΣΚΥΜΜΕΝΟ (ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ..) ΘΑ 'ΝΑΙ Η ΡΕΑΛ ΟΣΟ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΗΣ. ΝΑ, ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ:
http://3.bp.blogspot.com/-UTUZPxIpm90/TktgZBRsaaI/AAAAAAAAEVM/uLb7tyMi1WI/s1600/Pep_Mou.jpeg

KingJames
19-08-2011, 02:38
http://cristianoronaldofan.net/wp-content/blogs.dir/42/files/cristiano-ronaldo-at-new-york-14-15-february-2011/cristiano-ronaldo_0.jpg


Κωλοτούμπας,σίχαμα κ ΛΙΓΔΟΠΟΥΣΤΑΣ.Τον σκαλουνιάζει ο ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ.
Αλλά αντοπάριστος,να τα λέμε φτούνα τα καλά.

standby25
19-08-2011, 02:43
γαμω την ρεαλ πρωτον αυτο....
δευτερον με βαση αυτο που βλεπουμε φαντασου εναν αξονα χψ η μπαρτσα εχει μια ευθεια γραμμη που ξεκιναει απο το 90 του ψ κ συνεχιζει και φαντασου μια ρεαλ που ξεκινα απο το 20 και καμπυλωτα παει να την φτασει δεν ξερω αν το καταφερει ποτε αλλα η ψαλιδα κλεινει.Η μπαρτσα ειναι παρασαγγας η καλυτερη ομαδα της 20 ετιας θαυμαζω ομως εναν ανθρωπο που παει να καταργησει τους νομους της φυσης τον μεγαλο ΜΟΥΡΙΝΙΟ
3ον το ποδοσφαιρο ειναι ΑΝΤΡΙΚΟ ΣΠΟΡ τελος...κανουν καποια υπερμετρα τακλιν οι της ρεαλ αλλα οποιος δε αντεχει να παει σε τουρνουα βρεφονηπιακων σταθμων 5 επι 5
4ον τον παιχτη τον κρινεις αντρα οχι απο το πως κυκλοφορει στην προσωπικη του ζψη αλλα οπως αγωνιζεται στο γηπεδο...κανεις παντως της ρεαλ δεν φτυνει συκωτια στο γηπεδο,ειναι και αυτο ενα μερος του αντρισμου
5ον μακαρι να ξαναδουμε αλλα 5 ελ κλασικο περα απο την αντιπαλοτητα ειναι ποδοσφαιρικο ξεκαλυωμα το ολο αυτο πανυγηρι αλλαζεις για 90 λεπτα συμπαν κ μολις ξανακοιτας γυρω σου επανερχεσαι στην πραγματικοτητα

εντιτ:Νταγκλις 100 εκκατομυρια στα σκουπιδια,αν καποιοι εδω εχουν βαφτισει τον Βαλβερδε μιζαδορο τουτος τι ειναι?

redglove
19-08-2011, 03:13
γαμω την ρεαλ πρωτον αυτο....
δευτερον με βαση αυτο που βλεπουμε φαντασου εναν αξονα χψ η μπαρτσα εχει μια ευθεια γραμμη που ξεκιναει απο το 90 του ψ κ συνεχιζει και φαντασου μια ρεαλ που ξεκινα απο το 20 και καμπυλωτα παει να την φτασει δεν ξερω αν το καταφερει ποτε αλλα η ψαλιδα κλεινει.Η μπαρτσα ειναι παρασαγγας η καλυτερη ομαδα της 20 ετιας θαυμαζω ομως εναν ανθρωπο που παει να καταργησει τους νομους της φυσης τον μεγαλο ΜΟΥΡΙΝΙΟ
3ον το ποδοσφαιρο ειναι ΑΝΤΡΙΚΟ ΣΠΟΡ τελος...κανουν καποια υπερμετρα τακλιν οι της ρεαλ αλλα οποιος δε αντεχει να παει σε τουρνουα βρεφονηπιακων σταθμων 5 επι 5
4ον τον παιχτη τον κρινεις αντρα οχι απο το πως κυκλοφορει στην προσωπικη του ζψη αλλα οπως αγωνιζεται στο γηπεδο...κανεις παντως της ρεαλ δεν φτυνει συκωτια στο γηπεδο,ειναι και αυτο ενα μερος του αντρισμου
5ον μακαρι να ξαναδουμε αλλα 5 ελ κλασικο περα απο την αντιπαλοτητα ειναι ποδοσφαιρικο ξεκαλυωμα το ολο αυτο πανυγηρι αλλαζεις για 90 λεπτα συμπαν κ μολις ξανακοιτας γυρω σου επανερχεσαι στην πραγματικοτητα

εντιτ:Νταγκλις 100 εκκατομυρια στα σκουπιδια,αν καποιοι εδω εχουν βαφτισει τον Βαλβερδε μιζαδορο τουτος τι ειναι?

2. Μακάρι να έκανε και εμένα να τον θαυμάζω που προσπαθεί. Αν είχε μείνει μόνο στα της τακτικής θα τον θαύμαζα. Αλλά τώρα έχει γίνει καραγκιόζης.

3. Τόσα μαζεμένα υπέρμετρα έχεις ξαναδεί; Δεν είναι θέμα "δεν αντέχω". Είναι θέμα ότι άμα πάω να σου κόψω τη μπάλα σε κάθε μαρκάρισμα, ε θα μπαίνεις αλλιώς στις φάσεις μετά.

4. Τον παίκτη δεν τον κρίνω άντρα γενικότερα, μπάλα βλέπω, ας κάνει ότι θέλει ο καθένας. Αλλά μην βγαίνει προς τα έξω ότι είναι παντελονάτη συμπεριφορά τα κλαδέματα, οι κλωτσιές στη μούρη και γενικότερα η κάθε μαλακία. Μπορείς κύριε να παίξεις μπάλα και να κερδίσεις; Έχει καλώς. Δε μπορείς; Γάμα το, δεν έγινε και τίποτα. Σα να κλείνεται μια ομάδα ταμπούρι και να θέλουμε με το ζόρι να τη βγάλουμε ότι έπαιξε στα ίσα πχ. Καταλαβαίνεις τί λέω;

Και οι υπερβολές στα post είναι επίτηδες, γιατί μόνο έτσι καταλαβαίνει ο DON, με φωτό και λεζάντες και μπολντ και αριθμούς! :D

standby25
19-08-2011, 05:35
τα καραγκιοζιλικια ειναι μερος του σοου,τι να κανουμε λογω αυτων πηρε την μετονομασια σπεσιαλ ουαν....το χει παραμαμισει τελευταια αλλα τι να κανουμε μουρινιο ειναι
υπεροβολες εχεις δει μαρκαρισματα που κοβουν μπαλα?να φευγουν οι ταπες κατευθειαν αχιλλειο η χιαστους?ψαλιδι με δυο ποδια?ειναι υπερμετρα σκληρα και εξαρτατια απο τον διαιτητη να αποβαλλει η οχι εκει
για το 4 καταλαβαινω τι λες αλλα πρεπει να ριξεις κεσυ νερο στο κρασι σου....δηλαδη εσυ δεν ειδες καλη μπαλα απο την ρεαλ καλη κυκλοφορια?γιατι επικεντρωσεςσε 2-3 σκληρα μαρκαρισματα?εγω ειδα συνολικα περισσοτερες ευκαιριες νακανει η ρεαλ στα 2 ματς ...ηταν θεμα κλαδεματος?
σορρυ μου το βγαλε διπλο σβησε το απο πανω : P

DON
19-08-2011, 10:52
Θελω να δω αν αυτο ειναι θεμα προετοιμασιας ή αν οντως τα "παιξανε".

ΠΟΙΑ προετοιμασία? Στα φουσκωτά, στα κότερα και στις ξαπλώστρες??? ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.

redglove απο όλο το παραλήρημα κρατάω ένα. ότι θα είναι σκυμμένη η Ρεάλ όσο έχει τον Μουρίνιο. ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.

Α και που'σαι...και εσύ και ΟΛΟΙ σας...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ότι υπάρχει έστω ΕΝΑΣ που αμφισβητεί ότι η Μπαρτσελόνα παίζει την ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΛΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ 3 χρόνια τώρα στον κόσμο. Αυτό που ΑΡΚΕΤΟΙ αμφισβητούμε είναι το ΠΩΣ είναι ικανή να την παίξει...και σε αυτό, στα σκάνδαλα ντόπινγκ, στους εμετούς, στα πλατσουρίσματα 3 μέρες πριν παίξουν επίσημο αγώνα όταν ΟΛΟΙ οι άλλοι ποδοσφαιριστές της γης τρέχανε σε προετοιμασίες, τα συκώτια τα χαλασμένα και ΟΛΑ αυτά έχετε να απαντάτε ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.

ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ.

υ.γ. standby25 για το ΑΣΤΕΙΟ πράγμα που ονομάζεται Λίβερπουλ δεν έχω όρεξη ΟΥΤΕ να γελάσω...ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ.

deninho
19-08-2011, 11:02
Επειδή εδώ κάποιοι έχετε αρχίσει να θεοποιείτε τη συμπεριφορά του μουρΜουρίνιο, κάντε μια βόλτα στα φιλομαδριλένικα σάιτ και φόρα να δείτε τι λένε οι μαδριδίστας για τον προπονητή τους. Ψάξτε να δείτε τι είπε ο Fernando Morientes για τις δηλώσεις του Casillas (που είπε ότι ο Fabregas έκανε θέατρο στο τάκλιν του Μαρσέλο...)

Eleni7
19-08-2011, 11:16
Ο Μουρινιο ειναι εξαιρετικος προπονητης ΑΛΛΑ περα απο αυτο,δεν αξιζει ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ αλλο λογο να ασχολουμαστε μαζι του.Ειναι εγωπαθης σε τετοιο βαθμο,που ακομη και μια επιτυχια να κανουν οι παικτες του,θα μπει αυτος μπροστα ή θα κανει κατι εξεζητημενο για να τραβηξει τα βλεμματα.Απο το Τσαμπιονς Λιγκ που πηρε με την Πορτο και μολις πηρε το μεταλλιο σηκωθηκε και πηγε στα αποδυτηρια αφηνωντας τους ολους αφωνους και τις καμερες να τον ψαχνουν,τις νικες που εκανε με την Τσελσι κοντρα στην Μπαρτσελονα και εκανε σπριντ ως το κορνερ (βλ Τακης Λεμονη κοντρα στην Αεκ),και φυσικα προπερσι που απεκλεισε την Μπαρτσα οντας προπονητης την Ιντερ που πηγε στο κεντρο και χοροπηδουσε σαν τρελος για να τον δει ολος ο κοσμος.Γενικως, οι συμπεριφορες του και οι δηλωσεις του δειχνουν εναν ανθρωπο "ιδιαιτερο".Εγω προσωπικα κραταω επιφυλλαξεις γιατι η ιδιοφυια (που οντως εχει σαν κοουτς) εχει 2 οψεις.Δεν θελει και πολυ να σου περασουν ζουρλομανδυα.Και δεν το λεω για αστειο,σοβαρολογω

Δειτε προσεκτικα στο 0.21 τι κανει στο κεφαλι του πεσμενου Φαμπρεγκας
umFCCI8O1WE

air josh
19-08-2011, 11:49
Καθε νομισμα εχει δυο οψεις.Η μπαρτσελονα μετα το ευρωπαικο που πηρε στο παρισι εξελιξε το παιχνιδι της σε τεραστιο βαθμο αγγιζοντας τα επιπεδα του τελειου.Απο τη μια βοηθησε η φιλοσοφια που υπαρχει στο συλλογο με τις ακαδημιες και την προωθηση παιχτων ειδικα καταλανων και απο την αλλη η επιστημη που εχει βοηθησει γενικα την ανθηση και επεκταση ολων των ισπανων αθλητων (δειτε το ποστ του Λαμαρ εξαιρετικο).Η ρεαλ τα χρονια αυτα προσπαθησε να ξανακτησει την ομαδα που ειχε τα προηγουμενα χρονια ξοδευοντας πολα λεφτα υποθηκευοντας περιουσιακα στοιχεια πουλωντας προπονητικα αλλα παρολα αυτα αποτυγχανε παταγωδως σε ολες τις διοργανωσεις.Περσι επελεξε να προσλαβει εναν ανθρωπο που μπορει να προκαλεσει πανικο απο το τιποτα να ασχολουνται τα παντα μαζι του και να αφηνουν την ομαδα απεξω.

Η απαντηση του στο διαστημικο ποδοσφαιρο ηταν παιχνιδι τακτικης οργανωμενο στανταρ θεσεις καποιες φορες σκληρο αλλες υπουλο ιδιο των ισπανων.Μια φορα επαιξε ανοιχτα οπως προσταζαν οι φιλαθλοι της ρεαλ και μαζεψε 5 (λιγα ηταν) και μετα απο αυτα το σκακι του.Η βελτιωση της ρεαλ αισθητη αλλα ακομα εχει δρομο.Οσο η διαιτησια που συχνα κατηγορει δε του αφησει το σκληρο παιχνιδι θα εχει προβλημα.

υγ Και της ρεαλ οι παιχτες δε κανουν και καμια τρελη προετοιμασια σε βουνα και λαγκαδια κατι παιχνιδια στη κινα στην αμερικη εχει το προγραμμα

υγ1putaReal μη ξεχνιομαστε!!!

υγ2 Με σεντερ φορ το Benzema δε πας πουθενα.Φερτου το παλιο Ντρογκμπα και τα σαρωνει ολα

redglove
19-08-2011, 13:13
Θελω να δω αν αυτο ειναι θεμα προετοιμασιας ή αν οντως τα "παιξανε".

ΠΟΙΑ προετοιμασία? Στα φουσκωτά, στα κότερα και στις ξαπλώστρες??? ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.

redglove απο όλο το παραλήρημα κρατάω ένα. ότι θα είναι σκυμμένη η Ρεάλ όσο έχει τον Μουρίνιο. ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.

Α και που'σαι...και εσύ και ΟΛΟΙ σας...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ότι υπάρχει έστω ΕΝΑΣ που αμφισβητεί ότι η Μπαρτσελόνα παίζει την ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΛΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ 3 χρόνια τώρα στον κόσμο. Αυτό που ΑΡΚΕΤΟΙ αμφισβητούμε είναι το ΠΩΣ είναι ικανή να την παίξει...και σε αυτό, στα σκάνδαλα ντόπινγκ, στους εμετούς, στα πλατσουρίσματα 3 μέρες πριν παίξουν επίσημο αγώνα όταν ΟΛΟΙ οι άλλοι ποδοσφαιριστές της γης τρέχανε σε προετοιμασίες, τα συκώτια τα χαλασμένα και ΟΛΑ αυτά έχετε να απαντάτε ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.

ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ.

υ.γ. standby25 για το ΑΣΤΕΙΟ πράγμα που ονομάζεται Λίβερπουλ δεν έχω όρεξη ΟΥΤΕ να γελάσω...ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ.

Τί να απαντήσουμε, ξέρουμε κάτι; Ή ξέρεις εσύ; Όλοι απ'ότι βλέπουμε κρίνουμε και αυτά που λες και γράφεις είναι απλά εικασίες. Αυτό που βλέπω εγώ είναι μια Μπάρτσα να πηγαίνει με σβηστές τις μηχανές και να τρέχει όποτε πρέπει. Κατά τα άλλα χάλια μαύρα και σαφέστατα καλύτερη η Ρεάλ στη σούμα αλλά απλά δε μπορεί να κερδίσει.

Και να σου πω και το άλλο; Δε με ενδιαφέρει και να ντοπάρονται. Για δύο λόγους: a) Είναι δικό τους θέμα το αν αξίζει να ρισκάρουν με τις ζωές τους. b) Μήπως ήταν όλα καθαρά και ξαφνικά ήρθαν τα Cataluna Labs και έβαλαν τη ντόπα στις ζωές μας;

Πού ξέρεις εσύ ότι η Μάντσεστερ τότε δεν ήταν τίγκα στη ντόπα; Ή που ξέρεις ότι γενικά δεν ντοπάρονται όλοι; Το να μου πεις "ντοπάρονται όλοι αλλά η Μπάρτσα ντοπάρεται παραπάνω και είναι άδικο" εγώ το βρίσκω επιεικώς αστείο. Από τη στιγμή που επιτρέπεις ουσίες και συμπληρώματα και το ένα και το άλλο θα υπάρχει εντάσσεις και την ντόπα στο πακέτο "ομάδα".

DON
19-08-2011, 13:21
εγώ έχω μια δική μου "κοσμοθεωρία" για τον αθλητισμό...δεν με ενοχλεί η ντόπα, ποτέ δεν με ενοχλούσε. Αυτό που με ενοχλεί είναι να μην υπάρχει το FAIR PLAY. Έχεις ντόπα? να έχω και εγώ ΤΗΝ ΙΔΙΑ και τότε τα λέμε. Έχεις διαιτησία? Να έχω και εγώ ΤΗΝ ΙΔΙΑ και τότε τα λέμε.

ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ δεν αντέχω και η Μπαρτσελόνα απο ΑΚΡΗ ΣΕ ΑΚΡΗ, απο ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ εκπροσωπεί την ΑΔΙΚΙΑ είτε διαιτητικά, είτε σε ντόπα, είτε σε θεατρινισμούς...ΟΠΟΥ θες. Είναι η ΕΘΝΙΚΗ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ με ποδοσφαιρικά παπούτσια.

Όσον αφορά αυτό το "ξέρω" γελάνε και οι πέτρες...Άν είχα αποδείξεις...ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ τι σου λέει...όταν βλέπεις τον Μέσσι να ΞΕΡΝΑΕΙ.

redglove
19-08-2011, 13:37
Ωραία, γιατί να έχουμε την ίδια ντόπα και να μην έχουμε και τους ίδιους φυσιοθεραπευτές, γυμναστές, το ένα, το άλλο;

Χαχαχα, διαιτητιτικά εκπροσωπεί την αδικία η Μπαρτσελόνα; Γιατί, επειδή έπρεπε να πάρει κόκκινη ο Φάμπρεγκας προχθές αντί του Μαρσέλο;

Ξέρω 'γω τί μου λέει το μυαλό μου; Ότι έχει χειρότερο διατροφολόγο από αυτόν του Ρονάλντο; ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΝΤΟΠΑ ΜΕ ΤΟΝ...ΝΤΑΟΥΝΙΝΓΚ ΠΧ!!!