PDA

View Full Version : Ελληνικές σειρές


red hoopligan
14-03-2011, 17:22
Eνταξει απλα απαιχτοι και οι τρεις τους.....Καθε φορα που τα βλεπω κλαιω απο τα γελια...

I2A-D8nJcps

KaeCK3r084I

FYRJBZEkjPE

CU36wINcbak

4hKu2UZ5IY8

VAc3N4p9PHs

8rilos!!!
15-03-2011, 16:48
η καλυτερη σειρα που εχει παιξει στην ελληνικη τηλεοραση τουλαχιστον απο τοτε που βλεπω εγω...

DON
15-03-2011, 17:10
Eίσαι νινί ακόμα!χοχοχο!

ABQqtovlqWU

*GrimReaper*
15-03-2011, 17:14
Eίσαι νινί ακόμα!χοχοχο!


εχω δει ολα τα επειδοδια και λεω οτι το 50-50 ειναι πολυ καλυτερο :cool: (και εχω και τεραστια αδυναμια στον μπεζο)

DON
15-03-2011, 17:31
εχω δει ολα τα επειδοδια και λεω οτι το 50-50 ειναι πολυ καλυτερο :cool: (και εχω και τεραστια αδυναμια στον μπεζο)

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να δεις ΣΕΙΡΑ 20 χρόνια μετά και να κατανοήσεις το χιούμορ, τις καταστάσεις, τα πάντα όλα του τότε. Δεν είναι ΤΑΙΝΙΑ μια σειρά...Προσπάθησε να δεις άγνωστο πόλεμο που κάποτε έβλεπε ΟΟΟΟΛΗ η ελλάδα. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Όπως δεν θα γελάς το ίδιο με το 50-50 σε 20 χρόνια απο τώρα...άστο...

*GrimReaper*
15-03-2011, 17:38
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να δεις ΣΕΙΡΑ 20 χρόνια μετά και να κατανοήσεις το χιούμορ, τις καταστάσεις, τα πάντα όλα του τότε. Δεν είναι ΤΑΙΝΙΑ μια σειρά...Προσπάθησε να δεις άγνωστο πόλεμο που κάποτε έβλεπε ΟΟΟΟΛΗ η ελλάδα. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Όπως δεν θα γελάς το ίδιο με το 50-50 σε 20 χρόνια απο τώρα...άστο...

ντον ποσο ησουνα οταν παιζοταν?....6? 7? 27 δεν εισαι? Δδλ εσυ 7 χρονων κατανοουσες το χιουμορ και τα παντα ολα της σειρας...μπραβο σου θα στειλω επιστολη στην νασα να σε παρουν. Ασε μας ρε ντον να πουμε

Επισης εγω δεν σου ειπα οτι δεν γελουσα με την σειρα η οτι δεν κατανοησα το τοτε χιουμορ. Απο τις αγαπημενες μου σειρες ειναι. Αλλα το 50-50 μου αρεσει πιο πολυ πως να το κανουμε τωρα. Ειναι πιο ωραια σειρα για μενα! πως να το κανουμε τωρα?

DON
15-03-2011, 17:42
ντον ποσο ησουνα οταν παιζοταν?....6? 7? 27 δεν εισαι? Δδλ εσυ 7 χρονων κατανοουσες το χιουμορ και τα παντα ολα της σειρας...μπραβο σου θα στειλω επιστολη στην νασα να σε παρουν. Ασε μας ρε ντον να πουμε

Επισης εγω δεν σου ειπα οτι δεν γελουσα με την σειρα η οτι δεν κατανοησα το τοτε χιουμορ. Απο τις αγαπημενες μου σειρες ειναι. Αλλα το 50-50 μου αρεσει πιο πολυ πως να το κανουμε τωρα. Ειναι πιο ωραια σειρα για μενα! πως να το κανουμε τωρα?

Δεν μιλάω για το έτος μιλάω για την ΕΠΟΧΗ που παιζότανε. Άλλη ελλάδα, άλλο χιούμορ, άλλα αστεία άλλα όλα!Δεν σου "απαγορεύω" να σου αρέσει άλλη σειρά περισσότερο απλά σου λέω πως είναι ΑΤΟΠΟ να κρίνεις σειρές που δεν τις έζησες τις εποχές που παίζοντανε +-2 χρόνια. κατάλαβες??

*GrimReaper*
15-03-2011, 17:50
Δεν μιλάω για το έτος μιλάω για την ΕΠΟΧΗ που παιζότανε. Άλλη ελλάδα, άλλο χιούμορ, άλλα αστεία άλλα όλα!Δεν σου "απαγορεύω" να σου αρέσει άλλη σειρά περισσότερο απλά σου λέω πως είναι ΑΤΟΠΟ να κρίνεις σειρές που δεν τις έζησες τις εποχές που παίζοντανε +-2 χρόνια. κατάλαβες??

Το εχω δει και σε επαναληψη που παιζοταν κατα το 99'...9 χρονια μετα πιανετε η οχι?

Επισης σου ειπα....θεωρω οτι καταλαβαινω το χιουμορ της σειρας....ξερω τα τοτε γεγονοτα και καταλαβαινω απολυτα το χιουμορ της....αλλα το 50-50 μ'αρεσει περισσοτερο. Δεν καταλαβαινω που κολλας. Οι απαραδεκτοι ειναι προσωπικα η 2η καλυτερη για μενα σειρα ever. Γιατι να μην βαλω μια σειρα που παιχτηκε προσφατα και να βαλω μια σειρα του 90'? Ειναι πολυ απλη η εξηγηση. Γιατι μπορω να κατανοησω 100% το χιουμορ της σειρας αλλα προσωπικα μου αρεσει πιο πολυ η σειρα του 50-50... σοου σιμπλ!

Dude
15-03-2011, 18:21
Το 50-50 έχει κάποια καλά σημεία, αλλά για μένα ούτε στο τοπ5... και πολύ λέω. Απαράδεκτοι άλλη κλάση.

8rilos!!!
15-03-2011, 18:39
η καλυτερη σειρα που εχει παιξει στην ελληνικη τηλεοραση τουλαχιστον απο τοτε που βλεπω εγω...

eίσαι νινί ακόμα!χοχοχο!


περιμενα καποια τετοια εξυπναδα για αυτο και το απο τοτε που βλεπω εγω
απο οσο εχω παρακολουθησει απαραδεκτους,πρεπει οντως να ηταν τρομερη σειρα...

dora7
15-03-2011, 20:33
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ....απίστευτη σειρά...το επεισόδιο με τον Ομάρ το βλέπω ακόμα και κλαίω απο τα γέλια...

πετάει ο Σπύρος την τηλεόραση απο το μπαλκόνι και ακούγεται μια φωνή απο κάτω..."ποιος μαλάκας πετάει τηλεοράσεις τέτοια ώρα?????" ουχαχαχαχχαχαχα

ο Μπέζος ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ως γκει, δεν υπάρχει το άτομο!!!!!!!!

μετά για μένα: Δύο Ξένοι, Πενήντα Πενήντα, Στο Παρά Πέντε.....

8rilos!!!
15-03-2011, 21:49
για μενα απο αυτα που εχω παρακολουθησει ειναι 50-50 και 2 ξενοι με το 50-50 να το θεωρω λιγο καλυτερο...
υ.γ και το εισαι το ταιρι μου λιγο πιο κατω...

dora7
15-03-2011, 22:08
για μενα απο αυτα που εχω παρακολουθησει ειναι 50-50 και 2 ξενοι με το 50-50 να το θεωρω λιγο καλυτερο...

Επική όμως ερμηνεία της Ντίνας Κώνστα ως Ντένη Μαρκορά στους Δύο Ξένους...κάπως έτσι θα ήθελα να γίνω αν ποτέ γεράσω....;):p

Eleni7
15-03-2011, 22:37
1)Απαραδεκτοι
2)Εγκληματα
3)Δυο ξενοι

Και μετα οι Σταβλοι της πρωτης σεζον.


Απιστευτες σειρες απο διαφορετικες εποχες αλλα και με διαφορετικο χιουμορ.Διαλεχτε και παρτε,για ολα τα γουστα....

rainbow
15-03-2011, 22:45
-.

kopitis
15-03-2011, 22:49
και για εμένα απαράδεκτοι κορυφή και εύκολα...
πολύ μπροστά από την εποχή τους και μάλιστα κάτι επεισόδια (στυλ Eurovision, με τα σκόπια κ.α.) εύκολα λες ότι γυρίστηκαν και φέτος..
πολύ μπροστά και στο θέμα με τον Μπέζο που έκανε τον πούστη χωρίς να προκαλεί, σε αντίθεση με τώρα που από την TV θεωρείς ότι οι πούστηδες είναι το φυσιολογικό κι όλοι οι άλλοι οι ανώμαλοι...

Eleni7
15-03-2011, 23:02
O Μπεζος ηταν ο καλυτερος "ομοφυλοφιλος" που επαιξε ποτε στην tv.Τρομερο παιξιμο.Απο τοτε ολες οι ελληνικες κωμωδιες ειχαν και εναν "γκευ" στο καστ (αλλα μαλλον χωρις ιδιαιτερη επιτυχια)

TT7
15-03-2011, 23:12
Οντως η Παπαδοπουλου ειχε πιασει τον παλμο του κομπλεξικου,ομοφοβικου Ελληνα ο οποιος μολις ειχε αρχισει να γινεται αστος αλλα κουβαλουσε ολες τις επαρχιωτικες νοοτροπιες του...
Οπως επισης στηλιτευε με μοναδικο τροπο την γενια του Πολυτεχνειου με τον αριστερο ΣΠΥΡΟ ο οποιος ομως δουλευε στην πολυεθνικη διαφημιστικη.....αλλα σε καθε ευκαιρια μας θυμιζε οτι ειναι αριστερος..

Επισης δεν γινεται να μην βαζουμε το σηριαλ της Ελλαδος τα Παιδια....δλδ ελεος...

Απιστευτα καφρικο χιουμορ,τρομερος Μπεζος και Καπετανιος...και απο τις πιο χαρακτηριστικες φιγουρες ever...
ο ρουφιανος Χλαπατσας..

Eleni7
16-03-2011, 00:39
^ Σωστοτατος.Το ειχα ξεχασει αυτο.Θεικες ατακες και ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ χιουμορ.Οι χαρακτηρες ηταν ενας και ενας

Παντως εχοντας δει τον Μπεζο στους Απαραδεκτους,στης Ελλαδος τα παιδια και στον Δογκανο δεν μπορω να καταλαβω αυτον τον πανικο περισυ με το Ευτυχισμενοι Μαζι.Δεν λεω,η σειρα ειχε το χιουμορακι της και βλεποταν ευχαριστα αλλα την βρηκα τουλαχιστον 2 κλασεις κατω σε σχεση και με τις σειρες που αναφερω πιο πανω.

ΥΓ.Για τους φανατικους μπασκετικους http://www.youtube.com/watch?v=zn-_L-FpSdU

SuperSayian
16-03-2011, 01:06
Για μένα η κορυφαία σειρά ever είναι το Κων/νου και Ελένης...Όσες χιλιάδες φορές και να το εχω δει δεν νομίζω να το βαρεθω ποτέ...

Απο κει και πέρα οι υπόλοιπες κορυφαίες σειρές για μένα είναι:Δυο ξένοι,Είσαι το ταίρι μου(καλά τι απίστευτο γέλιο οι χοντρές),Παρα Πέντε(μόνο η πρώτη σεζόν γιατί η δεύτερη έγινε πολύ κλαψομούνικη),50-50,Εγκλήματα(Σωσώ παίζει να ναι η ποιό σούπερ κακιά ever και ο γέρος respect),Στάβλοι της Εριέτας Ζαίμι(βλέπε υποσημείωση Παρα πέντε :p:p:p:p)Της Ελλάδος τα παιδιά("Δεν θα σας πιάσω εγω θα δείτε τι θα πάθετε" :D:D:D,"Μίλα βρωμερή σκουλικαντέρα Χλαπάτσα").Όλες τις παραπάνω δεν μπορώ να τις εντάξω σε κάμια αριθμητική σειρά όλες μου άρεσαν το ίδιο


Απο κει και πέρα οι Απαράδεκτοι ήταν σίγουρα μια πολύ ωραία σειρά και ιδιαίτερα πρωτοποριακή!'Εβγαλε ίσως το ποιο παρείστικο κλίμα που έχουμε δει σε σειρά και είχε και Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟΥΣ πρωταγωνιστές.Αλλά για κάποιο λόγο εγω δνε μπορώ να την θεωρήσω στις κορυφαίες.Βρίσκετε σε ενα επίπεδο ποιο κάτω μαζί με Δόγκανο(Αχχχ λατρεία Παπαπέτρου:D:D),Ακρως Οικογενειακόν,Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή κτλ

Οι Ευτιχισμένοι μαζί είναι τέλεια σειρά επείδη έπαιζε η Ιωάννα Πηλιχού(Της πρώτης σεζόν :D:D)Είναι για μένα και αυτή απίστευτη σειρά με τον Θεο Μάκη(Respect),έβγαλε ωραίο κλίμα αλλά πιστεύω πρέπει να περάσουν λίγο τα χρόνια για να αρχίσει να θεωρείτε κλασική απίστευτη σειρά!!

Κ τέλος εμένα μου άρεσε πολύ και μια σειρά που δεν σε έκανε να λιώσεις απ τα γέλια αλλά είχε εναν πραγματικά δικό της τρόπο να σε κάνει να γελάσεις και ήταν επίσης κάτι διαφορετικόσ την Ελληνική TV, και αυτή ήταν οι S1ngles(Eιδικά οι δυο πρώτες σεζόν)

johny b
16-03-2011, 01:14
1.Απαράδεκτοι
2.Αυθαίρετοι-πολύ μπροστά
3.Παντρεμένοι με ψυχή
4.Της Ελλάδος τα παιδιά
5.Ντόλτσε Βίτα
6.Είσαι το ταίρι μου
7.Κάτι τρέχει με το Χάρη-αδικημένο
8.Το δις εξαμαρτείν
9.Εγκλήματα
10.Tαύρος με Τοξότη-ωραίο τυπάκι ο Βούρος πριν γίνει παπάρας και η Πέγκυ απ'τα πιο σικ γκομενάκια
11. Μεν και Δεν, μόνο και μόνο για τον τεράστιο κλαρινίστα Τιμόθεο Σταμάτη και τα μπούτια της Βάνας Δάγκα

Μπαλαφάρες
1.Οι στάβλοι της Εριέτας Μαλακίας, εμμετός ανακατεμένος με σκατά σ'ένα σενάριο με τη λογική συνοχή της διάρροιας
2. Το 50-50 - δηλαδή άθροιστικά 100% μαλακία, χαρακτήρες καρτούν με το Φιλιππίδη σε ρόλο συγγραφέα παραμυθιών που αγαπάει την κόρη του πιο αυτιστικά κι απ΄τον Σον Πεν στο I am Sam
3.Όλες του Μπέζου μετά της Ελλάδος τα παιδιά, ο Μπέζος παίζει τον Μπέζο με τις ίδιες γκριμάτσες και οι υπόλοιποι του δίνουν πάσες να τον παίξει....τον Μπέζο
4.Η πολυκατοικία, αν είναι να δω κτίσμα προτιμώ για 88η φορά το Φοίβο με τη κυρία Ζαχαροπούλου
5.Η γενια των 592 ευρώ, μόνο αν έχει χαλάσει το ψυγείο
Μπόνους τρακ.
1.Αλ Τσαντίρι νιουζ, η πιο κακιασμένη αδερφή μετά την Αμαλία του φαρμακοποιού, η βαριά βιομηχανία του λαϊκισμού "γλύφει" τα παπάρια του Ελληναρά χωρίς την ένδειξη ακατάλληλο 9 το βράδυ. 200 μεθυσμένες γραίες-από 'κείνες που κλαίγανε στον κόρφο της Σεχραζάτ όταν ήρθε Ελλάδα- γελάνε χωρίς κανένα προφανή λόγο ενώ ο σύγχρονος Αριστοφάνης ασχολείται με σοβαρές προσωπικότητες όπως η Πετρούλα, ο Αρναούτογλου, η Ρούλα με τον Αλβανό και ο γιατρός με το όζον. Ειδικά όταν ο Μαρλαφέκας της ελληνικής σάτιρας παίρνει δραματικό ύφος, χαμηλώνει τη φωνή και ξεκινά πρόταση με εκφράσεις όπως "αυτά τα παιδιά","αυτοί οι φοιτητές","αυτός ο λαός","αυτή σοφή γριά","αυτός ο κόσμος","αυτός ο κώλος" για να ακολουθήσει ένα ακόμα σαλιαρισμένο γλύψιμο το σώμα μου αντιδρά σα να παθαίνω κρίση επιληψίας. Ενίοτε ο σοδομισμός της λογικής συνοδεύεται κι απ'το μαστίγωμα των αυτιών μας όταν εξαίρετος καλλιτέχνης αποφασίζει να τραγουδήσει με ύφος άσχημης Βουγιουκλάκη με πέτρα στα νεφρά. Έπρεπε να εμφανιστεί ο Κωσταντίνου με τον Καρακατσάνη στο Τσαντίρι για να δούμε κείμενο και χαρακτήρες. Ρε ουστ
2. Ράδιο Αρβύλα-τί είναι 4 μεσήλικες που κάθονται σε ένα τραπέζι και πληρώνονται για να λένε φανταρίστικα αστεία για βιντέκια του γιουτούμπ και τη Μαρία Μπεκατώρου? Ο γΚανάκης με κοντομάνικο για να φαίνονται τα μπράτσα και καπέλο όταν βγαίνει το μαλλί απ'την τελευταία επέμβαση σχολιάζει τους συμπλεγματικούς της ελληνικής κοινωνίας, αυτός ο ασυμπλεγμάτιστος, ο Κιούσης σε ρόλο Μαπ33 απ'το Θουβού κι ο καημένος ο Στάθης αφηρημένος να νοσταλγεί τις εποχές του Τζάμιν όταν είχε λόγο ύπαρξης στην τηλεόραση. Υπάρχει κι ένας φλορ μάνατζερ με τον οποίο ο Κανάκης έχει αναπτύξει ένα ντεμέκ ειδύλιο για να μπορούν οι 14ες φαν της εκπομπής να στέλνουν μηνύματα όπως "αντώνη μου, δεν μας τον φίλησες σήμερα τον Κωστάκη και πολύ μας τον στεναχωρείς γούτσου γούτσου μωέ" για να ακολουθήσει ένα ακόμα ναζιάρικο σχόλιο απ'τον Αντώνη. Ο οποίος είναι τόσο άντρας που δε φοβάται να παραστήσει την ξεφωνημένη, και λίγο μετά να κατακρίνει το ρατσισμό απέναντι σε οποιαδήποτε κοινωνική ομάδα...Ότι αξίζει τα ανέκδοτα του Σερβετά και τα κορίτσα με βίτσα.Εναλλακτικός τίτλος εκπομπής-Για κλωτσές με αρβύλα

DON
16-03-2011, 01:15
ένας mod-admin ας φτιάξει thread ΕΛΛ. ΣΕΙΡΕΣ αφού το θέμα "περπατάει" απο μόνο του και τόσο πολύ και ας μεταφέρει τα ποστ εκεί όλα τα πρόσφατα γιατί εγώ βαριέμαι!αλλιώς θα με αναγκάσετε να το κάνω αύριο! Καληνύχτα!

Dude
16-03-2011, 02:37
Στις διαταγές σας Don...

Λοιπόν, στα του θέματος... Με μια πρόχειρη αναδρομή, νομίζω οι κωμωδίες που προσωπικά ξεχωρίζω περισσότερο ήταν οι εξής:
- Απαράδεκτοι
- Σ'αγαπώ, Μ'αγαπάς
- Σαββατογεννημένες (η περίοδος που ο Μπουλάς δεν θυμόταν Χριστό ήταν όλα τα λεφτά)
- Και οι Παντρεμένοι έχουν ψυχή
- Δύο Ξένοι (μεγαλώνοντας το εκτιμάω... Ντένη και Φλώρα ωραίοι ρόλοι)
- Εκείνες κι Εγώ (ανύπαρκτο σενάριο αλλά οι μορφές έφταναν για να σε κάνουν να περνάς καλά)

Αυτή που έχω πολύ καιρό να δώ αλλά μικρός την έβλεπα μετά μανίας είναι το Δις Εξαμαρτείν. Θα ήθελα να ξαναδώ λίγο να θυμηθώ για να έχω άποψη (πχ τις 3 Χάριτες που τις ξαναείδα μεγάλος συνειδητοποίησα ότι είναι κάτι που δεν ξαναβλέπεται με την ίδια ευκολία 20 χρόνια μετά - για μένα δηλ.), γιατί το μόνο που μου έχει μείνει είναι πως δεν την πάλευα μικρός με τα μπερδέματα... ενώ μου άρεσε η σειρά και είναι από τις λίγες που παρακολουθούσα σε εβδομαδιαία βάση, βιαζόμουν να βρεθεί η άκρη γιατί τρελαινόμουν με την κυρία Ραγιά και τα θέματά της, χαχαχα...

Για το Είσαι το Ταίρι μου, ποτέ δεν έχω καταφέρει να το δώ φουλ... κάπου δεν με κερδίζει, αλλά είναι καλή παραγωγή και καλή ιδέα. Και τις Βαρβαρότητες θέλω να ξαναθυμηθώ (αρρώστεια!). Τώρα στα σουξέ του Ρώμα, σίγουρα Μεν και οι Δε και Κων/νου και Ελένης έχουν και χαρακτήρα και την ιστορία τους, αλλά μέχρι εκεί. Για το πρώτο συμφωνώ με Τζώνυ Μπι, για το δεύτερο νομίζω ότι λίγα επεισόδια βγάζουν πραγματικό γέλιο... απλά το κόνσεπτ και οι χαρακτήρες κερδίζουν το θεατή εύκολα και γρήγορα.

Eleni7
16-03-2011, 03:01
^ Σωστα,ειναι κ οι Σαββατογεννημενες.Για εμενα,η δουλεια του Καπουτζιδη εκει ηταν ακομη καλυτερη απο οτι στο Παρα 5.Γαματο καστ (Ο Μπουλας με το βλεμμα της αγελαδας να τρωει γιαουρτακι χαχαχαχα) και φοβερο χιουμορ.Μου αρεσε η σατυρα των σαπουνοπερων μεσα απο την "Πυρκαγια",η ταξη της κυριας Κατσικη ("Κρασσας εξω!",διαγωνισμα στα Αρχαια :ο βους-του βοα χαχαχαχαχα) και ο υπαλληλος που κανεις δεν θα ηθελε στο μαγαζι του (seniora Σουλα).


Εχει δικιο και ο Σαγιαν στην αναφορα του στους Singles (με την πρωτη σεζον να ειναι κορυφαια ολων).Οτι πιο πρωτοτυπο εχουμε βγαλει σαν ελληνικη τηλεοραση απο αποψη σεναριου,σκηνοθεσιας,χαρακτηρων,ιστοριας κ.ο.κ.Σειρα που ηταν στα πρωτυπα δημοφιλων αμερικανικων μονο που εδω το μπατζετ δεν ηταν ουτε στο 1/10.Φανταστικος ο Φειδας (κανει το ΟΥΚ τωρα)....

Το βραβειο πρωτοτυπιας θα το εδινα στις κωμωδιες, στους Singles, και στα δραματικα ,στην 10η Εντολη και στον Κοκκινο Κυκλο (Κοκκινοπουλος φοβερος)

KingJames
16-03-2011, 03:22
Στις προτιμήσεις συμφωνώ με τους περισσότερους.Απαράδεκτοι,Δις εξαμαρτείν,Δύο ξένοι,Ακάλυπτος,Είσαι το ταίρι μου κλπ.Από αυτοτελή κ το Κόκκινο δωμάτιο μ'άρεσε.

Υ.Γ Dude μου θύμισες τις Βαρβαρότητες!
Υ.Γ2 Μπλακ λιστ.Χάρης Ρώμας (γκαρσόνα βου εξαιρώ),Καπουντζίδης κ Παπακαλιάτης.
INWU1yrMDHY&feature=related

GEMAN7
16-03-2011, 03:23
Απαράδεκτοι απλά κορυφή.
Από εκεί και πέρα...
Της Ελλάδος τα παιδιά,
Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή και
Εκείνες και εγώ
Για τις δυο τελευταίες οι ερμηνείες Καφετζόπουλου και Μπέζου ήταν σταθμός. Δεν είναι τυχαίο που έμειναν στη συνείδηση του κοινού με τα ονόματα των πρωταγωνιστών ''Ακάλυπτος'' και Δόγκανος

Σειρές που τις έβλεπα ευχάριστα... Εγκλήματα, Είσαι το ταίρι μου, 50-50, Μεν και Δεν, Δύο Ξένοι κ.α.

Ααα και για να ξεφύγουμε και λίγο από τις κωμωδίες... Τμήμα ηθών, Σκορπιός, Ανατομία ενός εγκλήματος, Ταύρος με τοξότη.

ΥΓ. Η ουσία είναι πως πλέον με την κρίση στις παραγωγές, τους ατάλαντους ηθοποιούς αλλά και τις εύκολες λύσεις (ριάλιτι, μεταγλωττισμένα κτλ) οι σειρές (και όχι μόνο οι καλές σειρές) θα αποτελέσουν σύντομα μια ευχάριστη ανάμνηση.

DON
16-03-2011, 11:18
Rdah8utYeNE
uebK7yFyQsk

και η σειρά που σε 4 επεισόδια έβγαλε περισσότερο γέλιο απο ότι θα έβγαζε το κάθε παρα πέντε σε 15 σεζόν και 17 ταινίες...ΚΡΙΜΑ.
8hPl-NVx6v4

ΜΑΚΡΑΝ οι πιο AΣΤΕΙΑ-CULT σειρά ever
sNJenmOn9CI

και τέλος η πιο αστεία φιγούρα "γέρου" σε σειρά μέχρι να γνωρίσουμε την Ντένι (2 Ξένοι) και τον Αριστείδη (Εγκλήματα)...Bασίλης Διαμαντόπουλος στο ρόλο του "Παππού-Πατέρα"
jnWEQkYbNaU

natag
16-03-2011, 12:22
Απαραδεκτοι.....Πολυ μπροστα απο την εποχη τους και τα περισσοτερα επεισοδια ανετα θα μπορουσαν να παιζονται και σημερα...

50-50....Για μενα η κορυφαια σειρα απο το 2000 και μετα μαζι με το εισαι το ταιρι μου...Και στα δυο εξαιρετικη επιλογη ηθοποιων, τρομερο χιουμορ και ειδικα το εισαι το ταιρι μου ξεχωριστο σεναριο...

Αυτα μαζι με τον Κακκαλο τα κορυφαια για μενα...Αυτο που εχω καταλαβει για τις σειρες ειναι σαν τις ομαδες...Αν δεν υπαρχει χημεια μεταξυ των ηθοποιων γ@μησε τα...

*GrimReaper*
16-03-2011, 13:35
ακαλυπτος....απο τους καλυτερους ρολους ever!

8rilos!!!
16-03-2011, 15:13
ακαλυπτος....απο τους καλυτερους ρολους ever!

οποτε το βαζει επαναληψη λιωνω ελεεινα...

manol14
17-03-2011, 09:27
Επειδή και εγώ γουστάρω τις ελληνικές σειρές για όσους δε γνωρίζουν ......
http://greek-video.net/tv-series/

*GrimReaper*
17-03-2011, 13:45
Ξεχασα να αναφερω την παττυ....:cool:

dora7
17-03-2011, 14:33
Ξεχασα να αναφερω την παττυ....:cool:

...τη Λάμψη, το Καλημέρα Ζωή και την Μαρία την Ασχημη....:p:p:eek:

rainbow
18-03-2011, 23:40
-.

dora7
18-03-2011, 23:54
Α ρε Grim με εκανες και γελασα......

ετσι είναι ο Grim...διασκεδαστικός....:p:p:p

johny b
29-03-2011, 03:54
Όχι ρε Θεέ.
Όχι
Όχι
Αρρώστησε η Μαρία

dora7
29-03-2011, 11:39
Όχι ρε Θεέ.
Όχι
Όχι
Αρρώστησε η Μαρία

:confused::confused: θα μας διαφωτίσεις λίγο περισσότερο αγαπητέ????

red hoopligan
29-03-2011, 13:12
:confused::confused: θα μας διαφωτίσεις λίγο περισσότερο αγαπητέ????

Εννοει τη μαρια απο το νησι...Αν θελεις να σου πω και τη συνεχεια ή μαλλον οχι για να παρακολουθεις με ενδιαφερον τη σειρα (αν την παρακολουθεις και δεν ηταν ειρωνικο το σχολιακι:p)

dora7
29-03-2011, 13:17
σε πείσμα των 3/4 του ελληνικού πληθυσμού:p:p, όχι δεν παρακολουθώ τη σειρά...;) αλλιώς θα ήξερα για την κακομοίρα τη Μαρία...:eek::)

η αλήθεια είναι ότι φέτος βλέπω μόνο αγώνες, και το 50-50 τώρα που ξανάρχισε...

το Νησί είναι πολύ μαύρο για τα γούστα μου και τις αντοχές μου....;)

red hoopligan
29-03-2011, 13:19
σε πείσμα των 3/4 του ελληνικού πληθυσμού:p:p, όχι δεν παρακολουθώ τη σειρά...;) αλλιώς θα ήξερα για την κακομοίρα τη Μαρία...:eek::)

η αλήθεια είναι ότι φέτος βλέπω μόνο αγώνες, και το 50-50 τώρα που ξανάρχισε...

το Νησί είναι πολύ μαύρο για τα γούστα μου και τις αντοχές μου....;)

Το ειρωνικο σχολιακι που ειπα δεν αναφεροταν σε εσενα αλλα στο johny b... :p

dora7
29-03-2011, 13:20
Το ειρωνικο σχολιακι που ειπα δεν αναφεροταν σε εσενα αλλα στο johny b... :p

δεν θεώρησα οτι αναφερόταν σε μένα αγαπητή μου....μην ανησυχείς...και ξέρεις ότι έχω και αρκετό χιούμορ ούτως ή αλλως...:):);)

johny b
29-03-2011, 13:58
Εννοει τη μαρια απο το νησι...Αν θελεις να σου πω και τη συνεχεια ή μαλλον οχι για να παρακολουθεις με ενδιαφερον τη σειρα (αν την παρακολουθεις και δεν ηταν ειρωνικο το σχολιακι:p)

Ποιό ειρωνικό? Στείλε pm και πες μου. Μην το χαλάσουμε σε κανέναν άλλο από όσους δε λένε ότι το παρακολουθούν.

dora7
29-03-2011, 14:05
Ποιό ειρωνικό? Στείλε pm και πες μου. Μην το χαλάσουμε σε κανέναν άλλο από όσους δε λένε ότι το παρακολουθούν.

πες του πες του, τον ακούω αγχωμένο!!!!!!!!!!!:p:p:p

zouparos
29-03-2011, 14:25
Tώρα που είπατε ελληνικές σειρές
ποιος θα ζωθεί με εκρηκτικά και θα ανατιναχτεί μέσα στον αντ1 ως ένδειξη διαμαρτυρίας για την 19η ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ επαναληψη του καφε της χαράς???

καθε φορα λεω ουφ τελειωνει και παλι μετα ξανα απ'την αρχη η βαλια και ο μανωλακης σε ηλικία 8 χρονών....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΛΥΠΗΘΕΙΤΕ ΜΑΣΣΣΣΣ.

Το βάζουν και επαναληψη τα ξημερωματα με υποτιτλους τα νουμερα. Και οι μουγγοί θα μιλήσουν με δαυτους αχαχαχα

μιγάδας
29-03-2011, 15:36
καλα αυτο σε πειραξε;; για τη χιλιοστη εξακοστη πρωτη επαναληψη του ''κων/νου κ ελενης'' τι πρεπει να γινει δηλαδη;;

zouparos
29-03-2011, 15:55
μακρία τα χέρια σου απ'το αποχετευτικό μη στα κόψω μιγάδα.

SuperSayian
29-03-2011, 16:20
Λίγα με το Κων/νου κ Ελένης...χαχα

Εγω τώρα τα μεσημέρια βλέπω και εραστης δυτικών προαστίων:D:D:D:D χαχαχα που δεν το χα ξαναδει!Απ την Τατιάνα και την Καραβάτου καλύτερο είναι :p:p

johny b
29-03-2011, 16:26
Ένα παράξενο πράγμα μ'αυτή την Τατιάνα. Είναι τόσο ανατριχιαστικά ατάλαντο τσόκαρο που με μαγνητίζει. Ίσως γιατί έχει ωραία μπούτια...Δεν ξέρω

zouparos
29-03-2011, 16:31
γιαξ ρε ποια τατιανα. αποκρουστικα κρυα ειναι. αυτη πανω στα φόρτε της του τον δαγκώνει του εισαγγελατου 2 φορές έχει πάει για συγκόλληση...δαχτύλου τι να λεμε τώρα με την χανιμπαλ λεκτερ...

α και τωρα που σε βρηκα. ενα θριλερ που μου χεις προτεινει δεν το βρισκω με την καμμια ομως. μονο με τη τζολι το πιο προσφατο βρισκω,τι να κανω???

*GrimReaper*
29-03-2011, 16:32
αν λες εκεινο με τα παιδια και το παιδι της κτλπ....και της Αντζελινα πολυ ωραιο ειναι ρε...βασικα ειναι ο καλυτερος ρολος της ever

VvHquOz-lDU

johny b
29-03-2011, 16:35
γιαξ ρε ποια τατιανα. αποκρουστικα κρυα ειναι. αυτη πανω στα φόρτε της του τον δαγκώνει του εισαγγελατου 2 φορές έχει πάει για συγκόλληση...δαχτύλου τι να λεμε τώρα με την χανιμπαλ λεκτερ...

α και τωρα που σε βρηκα. ενα θριλερ που μου χεις προτεινει δεν το βρισκω με την καμμια ομως. μονο με τη τζολι το πιο προσφατο βρισκω,τι να κανω???
To'χει όλο μέσα. Δες το μετά το θρύλο μόνος σου και στο σκότος. Και πες μου εντυπώσεις.
http://www.youtube.com/watch?v=fkPr14brpTs

zouparos
29-03-2011, 16:39
τα αγγλογαλλικά θα μου τα μεταφράζουν τα πτυχία μου?? :p

johny b
29-03-2011, 16:40
Πες μου τώρα ότι θες υπότιτλους?
Πες μου το να σου πω ότι δεν ξέρω που να τους βρεις

zouparos
29-03-2011, 16:52
μωρέ εγώ τους βρίσκω αλλά δεν γίνεται να πεταξω ενσωματωση στο yt...

johny b
29-03-2011, 16:54
Δε μου λες. Ζούπαρος απ'το Ζουπαρίδης?
Κατεβάσέ το τότε.
The Changelling 1980
George C Skott

SuperSayian
29-03-2011, 16:54
Κατέβασε ρε τα βιντεάκια ενα ενα απο yt κάνε συγχώνευση σε ενα βίντεο και μετά βάλε τους υπότιτλους!Ίσως δουλέψει :p:p:p:p

zouparos
29-03-2011, 17:00
Δε μου λες. Ζούπαρος απ'το Ζουπαρίδης?
Κατεβάσέ το τότε.
The Changelling 1980
George C Skott

απ'το yt να το κατεβασω?? οκ το κατεβαζω αλλα αντε μετα να κανεις κ ενσωματωση και να βρω και τους υποτιτλους για αυτο και οχι για της τζολι.

αντε να ταιριαζουν ρε γμτ...

johny b
29-03-2011, 17:04
M'αυτά τα στοιχεία δεν μπορείς να βρεις κατέβασμα?
Ορίστε ένα-δύο λινκ
http://www.torrentportal.com/details/132902/The+Changeling+%281980%29+DVD-Rip+avi.html
http://www.kickasstorrents.com/search/the-changeling-1980/

Eleni7
29-03-2011, 17:07
johny μιας και βλεπεις το Νησι,σου συνιστω να ριξεις και ενα βλεφαρο στο βιβλιο ,ειναι εκπληκτικο

zouparos
29-03-2011, 17:10
m'αυτά τα στοιχεία δεν μπορείς να βρεις κατέβασμα?
Ορίστε ένα-δύο λινκ
http://www.torrentportal.com/details/132902/the+changeling+%281980%29+dvd-rip+avi.html
http://www.kickasstorrents.com/search/the-changeling-1980/

Ώπα άκυρο φίλε. την ταινια την εχουμε βρει την παλια. ελληνικους υποτιτλους για την παλια ταινια δεν βρισκουμε. μονο για της τζολι βρισκουμε. μπερδευτηκα και τα εγραψα αναποδα πριν συγγνωμη.

johny b
29-03-2011, 17:13
Έχω παρατηρήσει το εξής.Η σειρά βιβλίο πρώτα-οθόνη μετά πάει, το ανάποδο ξενερώνει.

Eleni7
29-03-2011, 17:21
Σωστο αυτο που λες.Εγω προλαβα κ το διαβασα το καλοκαιρι.Αλλα,και παλι,ειναι τοσο καλογραμμενο,που ενω βλεπω την σειρα,νιωθω την αναγκη να το ξαναπερασω ενα χερακι.

dora7
29-03-2011, 17:27
Έχω παρατηρήσει το εξής.Η σειρά βιβλίο πρώτα-οθόνη μετά πάει, το ανάποδο ξενερώνει.

αυτό ισχύει κατ' εμέ σε οποιοδήποτε λογοτέχνημα...για μένα πάντα το βιβλίο κερδίζει...;):)

johny b
29-03-2011, 17:29
Βασικά η φαντασία σου κερδίζει. Όταν το διαβάζεις φτιάχνεις τις εικόνες όπως θες.
Υπάρχει μία εξαίρεση. Ο Νονός

dora7
29-03-2011, 17:33
Βασικά η φαντασία σου κερδίζει. Όταν το διαβάζεις φτιάχνεις τις εικόνες όπως θες.
Υπάρχει μία εξαίρεση. Ο Νονός

και ο Αρχοντας των Δαχτυλιδιών....:) (από την άποψη ότι δεν ακυρώνει η ταινία όσα φανταζεται κανείς διαβαζοντας τα βιβλία...)

(πω πω σήμερα johny εχουμε κάνει μεταξύ μας τόση συζήτηση που δεν εχει ξαναγίνει....:p εχω πάθει overdose και είμαι και εξαιρετικά συγκινημένη....:p:p)

johny b
29-03-2011, 17:38
Δεν είσαι πρώτη η που το παθαίνει.
Και σκέψου ότι κι εγώ σαν ταινία του Κόπολα είμαι. Καλύτερος απ'το γραπτό

Eleni7
29-03-2011, 17:40
Για τον Αρχοντα δεν ξερω.Η τριλογια του Τολκιν ειναι απιστευτη.Καποιες φορες βεβαια σε κουραζει.Και οι ταινιες βεβαια ειναι ασυναγωνιστες (Τζακσον ftw) αλλα δεν νομιζω οτι ξεπερνανε την μαγεια των βιβλιων

SuperSayian
29-03-2011, 17:42
Σωστο αυτο που λες.Εγω προλαβα κ το διαβασα το καλοκαιρι.Αλλα,και παλι,ειναι τοσο καλογραμμενο,που ενω βλεπω την σειρα,νιωθω την αναγκη να το ξαναπερασω ενα χερακι.

Πόσο πολύ φαίνετε οτι είσαι γένους θηλυκού:d:d:d:d
Αν θες έχω κάτι παλιά τεύχη απο "ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΕΣ" να σου δανείσω να καταλάβεις τι είναι πραγματικά καλογραμμένο:d:d:d

johny b
29-03-2011, 17:44
Η πρώτη ήταν άψογη. Είχε μυστήριο στην αρχή, ατμόσφαιρα. Συμμαζεμένες και γαμάτες σκηνές μάχης.
Απ'τη δεύτερη και μετά ξεκίνησε το ίδιο βιολί. Όλο "αδέρφια πιάστε τον τοίχο και μας πήρανε" κι όλο κάτι γινόταν και "νικάμε αδέλφια". Άσε που αυτό το Φρόντο ήταν για μαπίδια με το χέρι του Βαλάντη.

dora7
29-03-2011, 17:51
Για τον Αρχοντα δεν ξερω.Η τριλογια του Τολκιν ειναι απιστευτη.Καποιες φορες βεβαια σε κουραζει.Και οι ταινιες βεβαια ειναι ασυναγωνιστες (Τζακσον ftw) αλλα δεν νομιζω οτι ξεπερνανε την μαγεια των βιβλιων

εκανα edit και το διόρθωσα...δεν εννοούσα ότι η ταινίες ξεπερνανε τα βιβλία:eek:...με την καμία αυτό, ειμαι άρρωστη φαν των βιβλίων της Τριλογίας!!!!!!;)

dora7
29-03-2011, 17:53
Η πρώτη ήταν άψογη. Είχε μυστήριο στην αρχή, ατμόσφαιρα. Συμμαζεμένες και γαμάτες σκηνές μάχης.
Απ'τη δεύτερη και μετά ξεκίνησε το ίδιο βιολί. Όλο "αδέρφια πιάστε τον τοίχο και μας πήρανε" κι όλο κάτι γινόταν και "νικάμε αδέλφια". Άσε που αυτό το Φρόντο ήταν για μαπίδια με το χέρι του Βαλάντη.

δεν ειμαι πια συγκινημένη με την πάρτη σου εγω η τρελή φαν του Αρχοντα, ελπίζω να εισαι όντως καλύτερος στην πραγματικότητα από το γραπτό σου εαυτό!!!!!!!!:p:p:p:p

TT7
29-03-2011, 18:09
και ο Αρχοντας των Δαχτυλιδιών....:) (από την άποψη ότι δεν ακυρώνει η ταινία όσα φανταζεται κανείς διαβαζοντας τα βιβλία...)

(πω πω σήμερα johny εχουμε κάνει μεταξύ μας τόση συζήτηση που δεν εχει ξαναγίνει....:p εχω πάθει overdose και είμαι και εξαιρετικά συγκινημένη....:p:p)

Αν μου το ελεγες αυτο οταν βγηκα απο την αιθουσα του κινηματογραφου μετα το τελος των Δυο Πυργων θα ετρεχα να πεσω στον γκρεμο απο τα νευρα μου...:d

Η πρωτη ηταν φανταστικη ταινια αλλα η δευτερη και ειδικα η τριτη με μια πιο ψυχραιμη ματια ηταν μετριες...Χωρια που ποτε δεν μου γεμισε το ματι ο Μορτενσεν για Αραγκον...ο χειροτερος απο ολους βεβαια ηταν ο Ντενεθορ ...δεν του πηγαινε καθολου ο ρολος οπως και στον Θεοντεν...τις βρηκα μετριες τις ερμηνειες τους..

SuperSayian
29-03-2011, 18:15
Αν και off topic

Είστε σοβαροί??Η πρώτη ταινία η καλύτερη?Εγω που τότε δεν είχα διαβάσει τα βιβλία την βρήκα αρκετά μέτρια σε σχέση με τις άλλες και πιστεύω οτι αυτός είναι ο λόγος που οι Δυο Πύργοι είχαν την χαμηλότερη συγκομιδη εσόδων απ τους κινηματογράφους....Για μένα μακράν καλύτερη η δεύτερη ταινία και η μάχη στο Φαράγγι οτι καλύτερο εχω δει ποτέ σε ταινία!

Όσο για τους ηθοποιους εμένα ο Άραγκορν μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω.Και ο Θέοντεν καλός ήταν!Αυτός που εγω δεν άντεχα ήταν ο Φρόντο:mad::mad::mad:

TT7
29-03-2011, 18:25
.Για μένα μακράν καλύτερη η δεύτερη ταινία και η μάχη στο Φαράγγι οτι καλύτερο εχω δει ποτέ σε ταινία!


Σαν κινηματογραφικο θεαμα συμφωνω....Ομως ειναι και το κομματι που ξεφευγει περισσοτερο απο το βιβλιο....Αυτο για καποιον που εχει διαβασει το βιβλιο ειναι ενοχλητικο λιγο...

Επισης εαν ειχες διαβασει τα βιβλια πριν δεις τις ταινιες θα καταλαβαινες οτι Θεοντεν και Αραγκον= Epic Fail....Πολυ καλοι οι μαγοι και ο Φαραμιρ...

johny b
29-03-2011, 18:38
Αν και off topic

Είστε σοβαροί??Η πρώτη ταινία η καλύτερη?Εγω που τότε δεν είχα διαβάσει τα βιβλία την βρήκα αρκετά μέτρια σε σχέση με τις άλλες και πιστεύω οτι αυτός είναι ο λόγος που οι Δυο Πύργοι είχαν την χαμηλότερη συγκομιδη εσόδων απ τους κινηματογράφους....Για μένα μακράν καλύτερη η δεύτερη ταινία και η μάχη στο Φαράγγι οτι καλύτερο εχω δει ποτέ σε ταινία!

Όσο για τους ηθοποιους εμένα ο Άραγκορν μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω.Και ο Θέοντεν καλός ήταν!Αυτός που εγω δεν άντεχα ήταν ο Φρόντο:mad::mad::mad:

Τί σύγκριση υπάρχει. Η πρώτη είναι πολύ ατμοσφαιρική ειδικά στην αρχή. Στο σινεμά έβλεπες εκείνους τους χάροντες και σκιαζόσουν. Κάθε σκηνικό ήταν μια αποκάλυψη.
Καλύτερη σκηνή μάχης απ'όλη την τριλογία εκείνη στο τέλος.
Δεύτερη καλύτερη στα ορυχεία του Μωριά με το τερατόφωτο και το Γκάνταλφ.
Η δεύτερη και ειδικά η τρίτη ήταν ατέλειωτη σειρά επανάληψης των ίδιων σκηνών, χαοτικές μαχες που έκανε αλλαγή ο Αλέφαντος στο τέλος και κερδίζανε. Σέρφινγκ πάνω στα σκαλιά με τις ασπίδες, ντου με 6 άλογα μέσα σε μιλιούνια όρκια που ανοίγανε σαν την Ερυθρά θάλασσα και στο τέλος ο Γκάνταφλας από ψηλά-άγγλος στο ραντεβού του"όταν ξημερώσει κοίτα ψηλά θα φοράω άσπρα"- σε εξόρμηση από πλαγιά με κλίση 90 μοίρες. Το μόνο που άξιζε ήταν η φάση που ξεκινήσανε οι Έντηδες να πάνε για μάχη.
Η δε τρίτη μαμησέ τα κι αφησέ τα. Ελέφαντες, μαμούθ, τρασνφόρμερς, πεθαμένοι, πειρατές, γυναίκες, πτεροδάκτυλοι όλοι παρέα στο μπλέντερ. Άσε που δεν κατάλαβα ποτέ γιατί όλη αυτή η φασαρία αφού ο Άραγκος έφερε τους απέθαντους στο τέλος. Στημένο παιχνίδι.
Κι αυτός ο Σάουρον, έφτιαχνε κι έρανε όλη την ώρα και τον κερδίζανε χαλαρά.

SuperSayian
29-03-2011, 19:09
Μα ρε Τζόνυ αυτή είναι η έννοια του κινηματογράφου και της φαντασίας!Φανταστικό πέρα για πέρα είναι το έργο δεν είπε κανείς οτι ήταν αληθοφανές!Γιατί έτσι και το πύρινο τέρας στα ορυχεία του Μωρια μούφα φαίνεται!Καλή είναι και η υπερβολή έχει το χάζι της

TT7
29-03-2011, 19:11
Χαχαα...ναι εκεινη η σκηνη στο τελος της δευτερης ταινιας που τα αλογα μοιαζουν με Παντσερ της Βερμαχτ και τους πατουσαν ολους για πλακα ειναι αστεια...

Ομως το βιβλιο εχει μια διαφορετικη εξηγηση των γεγονοτων πολυ πιο ''λογικη''...οσο στεκει αυτο οταν μιλαμε για φαντασια...

TT7
29-03-2011, 19:13
Γιατί έτσι και το πύρινο τέρας στα ορυχεία του Μωρια μούφα φαίνεται!

Μουφα ο Μπαλρογκ??? Ενας απο τους πυρινους υπηρετες του Μοργκοθ?? Πνευματα Μαια που ο Μελκορ τα διεφθειρε οταν ακομα δεν ειχαν ξυπνησει τα ξωτικα στην λιμνη Κουιβιενεν???

Μπαν για μια βδομαδα!!!!!

dora7
29-03-2011, 20:02
είμαστε εντελώς off topic αλλά δεν μπορώ να μην μιλήσω ... απλά αν θελετε μοντς μπορείτε να τα μεταφέρετε στον κινηματογράφο....;):)

τα βιβλία είναι ΜΥΘΙΚΑ....ότι καλύτερο έχω διαβάσει και θα διαβάσω ever....
κάθε φορά που τα διαβάζω κυριολεκτικά ζω στη Μέση Γη...
αυτό που λέω για τις ταινίες είναι ότι ήταν όσο πιο πιστές γινόταν (εκτός από τη δευτερη που οντως ειχε πολύ μεγάλη απόκλιση), κι αυτό χάρη στον τρελό Τολκιν φαν Τζάκσον...οι αποκλίσεις ήταν φυσιολογικές γιατι πρόκειται για μεταφορά στον κινηματογραφο, έπρεπε να γίνει λίγο πιο εύπεπτο για τον πολύ κόσμο και να χωρέσει το κάθε βιβλίο σε τρεις ώρες....θα μπορούσαν να αποφευχθούν καποια εφέ που φαινοντουσαν ψευτικα, αλλά η προσοχή στις άπειρες λεπτομέρειες είναι για μένα ένα τεράστιο συν...καλύτερες για μένα η πρώτη και η τρίτη.....το όλο ταξίδι μέσα στη Μόρια καταπληκτικό, και η μάχη στην αρχή της πρώτης ταινίας, τότε που ο Ισίλντουρ έκοψε το δάχτυλο του Σορον με το Νάρσιλ φοβερή...ο ηθοποιός που έπαιζε τον Ντένεθορ δεν μου άρεσε καθόλου, είχε κάτι αποκρουστικό πάνω του, πρόστυχο θα μπορούσα να πω, πολύ αγροίκος για άρχοντας και επίτροπος της Μίνας Τίριθ.......το υπόλοιπο καστ μια χαρά κατ' εμε....

SuperSayian
29-03-2011, 20:30
Μουφα ο Μπαλρογκ??? Ενας απο τους πυρινους υπηρετες του Μοργκοθ?? Πνευματα Μαια που ο Μελκορ τα διεφθειρε οταν ακομα δεν ειχαν ξυπνησει τα ξωτικα στην λιμνη Κουιβιενεν???

Μπαν για μια βδομαδα!!!!!

Μούφα όπως φάνηκε στην ταινία αν θέλουμε να μιλήσουμε για υπερβολές που ανέφερε ο Τζόνυ για την δεύτερη και τρίτη ταινία!Ειδικά εκεί στην γέφυρα που ο Λέγκολας σκότωνε τα ορκ με καμπύλια βέλη εεεε εντάξει.

Αυτά που λεει η Μίλος είναι σωστά...Δηλαδή οι ταινιές για μένα καλύτερες δεν θα μπορούσαν να βγούνε.Το οτι έχουν αποκλισεις είναι άλλο καπέλο και οφείλετε σε πολλα πράγματα όπως οτι έπρεπε 1500 σελίδες χοντρικά να χωρέσουν σε 8-9 ώρες,εφε για να γίνει οπτικά ποιο αρεστό,υπερβολές για να πωρώσει τους πιτσιρικάδες(όπως το skateboard στην μάχη)κτλ κτλ

Όσο για τον Ντένεθορ ήταν όντως ο χειρότερος ρόλος του καστ αλλά ο ηθοποιός δεν είναι κακός!

Επίσης ΤΤ7 ρε συ για το κινηματογραφικό θέμα γίνονται όλα και για τα εισιτήρια...Εκεί υπερτερούσε το β.Και δεν ξέρω για κάποιον λόγο εγω το έπιασα πάρα πολύ το TLOTR feeling!Αν είναι να μιλήσουμε για λεπτομέριες του βιβλίου κτλ όντως ίσως απείχε περισσότερο απ τ άλλα,αλλά επειδή έτσι κι αλλιώς τίποτα δεν συγκρίνετε με το βιβλίο εμένα δεν με πείραξε!

*GrimReaper*
29-03-2011, 20:46
καλα αμα βλεπει το νησι ο τζονις εγω ειμαι ο μπονατσος

p.s ενταξει σβηστε το μη βαρατε...ημουν στην 6η σελιδα και λεω εδω τελειωνει :p

johny b
30-03-2011, 06:18
Αν το βλέπω λέει. Φανατικά
Είναι η δεύτερη πετριά που τρώω μετά το Σεξ εντ δε Σίτυ

*GrimReaper*
30-03-2011, 11:59
Αν το βλέπω λέει. Φανατικά
Είναι η δεύτερη πετριά που τρώω μετά το Σεξ εντ δε Σίτυ

επικο αβαταρ :cool:

SuperSayian
30-03-2011, 16:12
Ρε johny τι avatar έβαλες ρε φίλε??Ποιός είναι αυτός?Ο Ευλογητός η κανάς άλλος?

zouparos
30-03-2011, 16:21
ευλογητός θρησκεία...
EΠΟΣ...
ακόμα λιωνω στο βιντεο που βαφει με σπρει μια ταμπελα και στο επομενο πλανο η ταμπελα ειναι υψους 3 μέτρων ΟΥΧΑΧΑΧΑΑΧΑ
3-dLR42pvBQ


Ακόμα και τον ΕΥΛΟΓΗΤΟ τα βαζελάκια ξενέρωσαν...κωλόφαρα

bHFCmQAqFDs

Eleni7
30-03-2011, 16:44
Χαχαχαχαχ,κλαιω με το πρωτο βιντεο!Αθανατος Φωσκολος!

http://www.youtube.com/watch?v=-Lgc9tH34UM

SuperSayian
30-03-2011, 16:49
o-Dm6NP3SNQ&feature=related

Mακράν το καλύτερο βίντεο απο Ευλογητό!!!0χα0χα

"Όταν λείπω θα σε κλειδώνω στο υπόγειο"

Eleni7
30-03-2011, 16:52
χαχαχαχαχα δεν υπαρχει!Τι καφε της χαρας και μακακιες.Βαλτε επαναληψη Φωσκολο να γελασει το χειλακι του λαου λεμεεεεεε

SuperSayian
30-03-2011, 16:58
Εντωμεταξύ βγαίνει στο δρόμο με την μάσκα,οδηγάει,περπατάει,σκοτώνει ανενόχλητος χαχαχα :d:d:d Ρε δεν είναι δυνατόν αυτό να υπήρχε στην τηλεόραση και να ήταν δραματική σειρά!

Eleni7
30-03-2011, 17:18
Ρε σεις,θυμαστε ποιος ηταν τελικα ο Ευλογητος?

zouparos
30-03-2011, 17:32
ο "μπατσος" ο γκομενος της τατιανας

ΩΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ τι εφε χριστε μου, τι περπατημα μαθυσμενου μετα τις σφαιρες αχαχαχα τι ωραιες εποχες αχαχαχαχα

hRPN6IchNYo

GEMAN7
30-03-2011, 17:33
Οι μεγαλύτεροι έλληνες εγκληματίες... :D


ΣΤΑΥΡΟΦΟΡΟΣ
37Nh1XqmziU

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
hRPN6IchNYo

ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΛΟΟΥΝ
jnZMecxSWEo

ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΗΣ
enjQxybhtSA

ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΚΙΑ
CzYOGlWE2DY


Το τέλος ενός Θρύλου... αν και τελευταία τον Θεωχάρη - Βασιλείου(το έριξε στην πολιτική τότε) τον είχε αντικαταστήσει άλλος ηθοποιός. (Όλα τα λεφτά το φέρετρο μέσα στους διαδρόμους του ant1)

GkKoObskD_Y


Και τέλος μια σκηνή σταθμός για την ελληνική τηλεόραση... ''Σελήνη δε θέλει πάει άσυλο''. :D

2kZSjADNjMM

Eleni7
30-03-2011, 17:35
Χαχαχαχαχα,ο συγκεκριμενος ηθοποιος ("Ευλογητος") εχει παιξει 3 διαφορετικους ρολους στην Λαμψη!

SuperSayian
30-03-2011, 17:47
Ρε δεν αντέχω κλαίω απ τα γέλια...Που το θυμηθήκαμε σήμερα???Ο Εξολοθρευτής ήταν μακράν ο αγαπημένος μου αλλά δεν θυμάμαι την ιστορία του...Ήταν αυτός που σκότωνε γιατρούς που κάναε λάθη και στο τέλος αποδείχτηκε οτι ήταν μια ξανθιά κωλόγρια??

GEMAN7
30-03-2011, 18:30
Ένα χρόνο πριν γίνει ταξίαρχος στην καλημέρα ζωή ο Θεοχάρης ήταν αντιπλοίαρχος στην Λάμψη... το ίδιο σκληρός :D:D:D:D

BXArtzXRmko

Ρε δεν αντέχω κλαίω απ τα γέλια...Που το θυμηθήκαμε σήμερα???Ο Εξολοθρευτής ήταν μακράν ο αγαπημένος μου αλλά δεν θυμάμαι την ιστορία του...Ήταν αυτός που σκότωνε γιατρούς που κάναε λάθη και στο τέλος αποδείχτηκε οτι ήταν μια ξανθιά κωλόγρια??

Ούτε εγώ θυμάμαι ποιους ακριβώς σκότωνε αυτός:rolleyes:.

Eleni7
30-03-2011, 18:36
Ο Εξολοθρευτης πρεπει να ηταν μια θειτσα.Νομιζω ηταν δικαστης ή κατι τετοιο.

Εμενα ο Θεοχαρης εχει μεινει στην μνημη μου σαν ο Τσακ Νορις της Ελλαδας.Μακακια που τον εφαγαν....

edit:Βασικα ακυρο.Μπατσος πρεπει να ηταν ο Εξολοθρευτης

GEMAN7
30-03-2011, 18:50
Εμενα ο Θεοχαρης εχει μεινει στην μνημη μου σαν ο Τσακ Νορις της Ελλαδας.Μακακια που τον εφαγαν....

Ναι ρε γαμώτο, δε γίνεται να σκοτωθεί ο Θεοχάρης. Είναι σαν να πεθαίνει ο Τσακ Νόρις. Έπρεπε να αποσύρεται μόνος του σε κάποιο βουνό ή σε ένα ερημικό νησί ή σε κάποιο μοναστήρι στα βάθη της Ασίας σαν τον Ράμπο.

ΥΓ. ααα ρε θρύλε τι μας έχεις κάνει αυτές τις μέρες με τα χάλια σου. Θα καούμε τελείως. Αν δε το ρίξουμε στα βαριά, θα το ρίξουμε στην Λάμψη. Λυπηθείτε μας ρε κοπρόσκυλα και νικήστε την Πέμπτη.



edit:Βασικα ακυρο.Μπατσος πρεπει να ηταν ο Εξολοθρευτης

Μπάτσος ήταν σίγουρα ο άνθρωπος σκιά. :)

q-qbD5m78FY

SuperSayian
30-03-2011, 19:02
Λίγα με τον Τσάκ Νόρρις ε?χαχα
http://asimonis.files.wordpress.com/2011/02/funny-photos-2997.jpg

Ρε Geman θυμάσαι ποιός ήταν ο σταυροφόρος?Μήπως εκείνος που σκότωνε εμπρειστές?

Eleni7
30-03-2011, 19:05
Για καποιο λογο δεν μπορω να βαλω βιντεο απο το yt.Τεσπα.

Εδω δειτε.Επικος καυγας αλα Καλημερα Ζωη

http://www.youtube.com/watch?v=fuFf2HkAzbk&feature=related

Κορυφαια σημεια: 0:12,Βουταει το φικο και του τον πεταει,ο αλλος σκυβει και η γλαστρα πεφτει πανω στα μπουκαλια.Σε αυτη την φαση ειναι κ η σερβιτορα πισω απο το μπαρ και προσπαθει να καλυφθει!

0:18,φοβερη κινηση βγαλμενη απο το ρεπερτοριο του Μπρους Λι

0:28,η σερβιτορα τρεχει εντρομη να σωθει.(Τεχνικη λεπτομερεια,η πορτα ειναι απο την αλλη μερια)

0:33,οι καρεκλες αναλαμβανουν δραση.

Χαχαχαχα,επικο!

edit:Και γαμω τα soundtrack.Τυφλα να εχει ο Αρχοντας...

GEMAN7
30-03-2011, 19:08
Ρε Geman θυμάσαι ποιός ήταν ο σταυροφόρος?Μήπως εκείνος που σκότωνε εμπρειστές?

Ναι ρε φίλε... αυτόν τον θυμάμαι καλά. Σκότωνε τους εμπρηστές και ήταν ο Λαέρτης Ρομανός (τεράστιος Στάθης Ψάλτης).

http://www.youtube.com/watch?v=3zz77Wjnd7Q
q-3zz77Wjnd7Q

Eleni7
30-03-2011, 19:10
Ξεσκισε ο Ψαλτης.Αν και κατ εξοχην κωμικος,και μαλιστα κορυφαιος,σε δραματικους ρολους ηταν ακομη καλυτερος.Εκει φαινεται ο μεγαλος ηθοποιος.

SuperSayian
30-03-2011, 19:37
Χαραμίστηκε ο Ψάλτης σε κάτι τέτοιους γελοίους ρόλους!

Eλένη,καλά εκεί που βουτάει τον φίκο και τον σηκώνει σαν αρσιβαρίστας παίζει και να έπεφτα στο πάτωμα αν δεν είχε χερούλια η καρέκλα!!!Θεε μου τι ήταν αυτά!

GEMAN7
30-03-2011, 19:43
Χαραμίστηκε ο Ψάλτης σε κάτι τέτοιους γελοίους ρόλους!

Έλα μωρέ, ένα γκεστακι έκανε ο άνθρωπος, μην τον σταυρώσουμε. Εμένα μου άρεσε, psycho killer φάση;).
Άσε που τα 90ς ήταν δύσκολη εποχή για τους αστέρες των 80ς. Αν εξαιρέσεις το θέατρο το μεροκάματο έβγαινε πολύ δύσκολα πλέον.

SuperSayian
30-03-2011, 19:48
Μα ναι δεν τον σταυρώνω,αυτός άλλωστε είναι ο Σαυροφόρος :p:p:p:p απλά είναι άλλου βεληνεκούς ηθοποιός για να κάνει τέτοια!Πάντως σωστά λέτε πολύ ωραία το υποστήριξε...

GEMAN7
30-03-2011, 19:56
Μα ναι δεν τον σταυρώνω,αυτός άλλωστε είναι ο Σαυροφόρος :p:p:p:p απλά είναι άλλου βεληνεκούς ηθοποιός για να κάνει τέτοια!Πάντως σωστά λέτε πολύ ωραία το υποστήριξε...

Δες εδώ. Από το 90' και το τέλος των βίντεο ταινιών εμφανίζεται μόνο στην καλημέρα ζωή το 94' και σε μια άλλη σειρά (αν μ' αγαπάς) το 06'. Όλα τα αλλά είναι στο θέατρο.

http://www.imdb.com/name/nm0699614/

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF%84%CE%AC%CE%B8%CE%B7%CF%82_%CE%A8%CE%AC% CE%BB%CF%84%CE%B7%CF%82

SuperSayian
07-04-2011, 02:25
Ρε σήμερα έφαγα μια σκαλωσιά και θυμήθηκα οτι υπήρχε και κάποιος βιαστής δεν υπήρχε στο Καλημέρα Ζωη?Που είχε βιάσει και την Ηλέκτρα αν θυμάμαι καλά!

dora7
07-04-2011, 14:03
Ρε σήμερα έφαγα μια σκαλωσιά και θυμήθηκα οτι υπήρχε και κάποιος βιαστής δεν υπήρχε στο Καλημέρα Ζωη?Που είχε βιάσει και την Ηλέκτρα αν θυμάμαι καλά!

βλέπω εχεις κάνει μαστερ στις νεοελληνικές σαπουνόπερες....:p:p

DON
17-04-2011, 23:36
Δεν ήξερα που να ρωτήσω οπότε ρωτάω εδώ...

Θέλω να βρω το χθεσινό επεισόδιο Greek Idol το live σε stream..ΚΑΝΑ site παίζει? Απαντήστε ASAP please.

lamar
18-04-2011, 00:27
Δεν ήξερα που να ρωτήσω οπότε ρωτάω εδώ...

Θέλω να βρω το χθεσινό επεισόδιο greek idol το live σε stream..ΚΑΝΑ site παίζει? Απαντήστε asap please.

Δεν μπορω να καταλαβω τι το θες!!!

zouparos
18-04-2011, 00:34
Το ψάχνει η δικιά του και τον παντοφλιάζει μέχρι να το βρει!
Πες της πως ο ζουπ λέει να το ξέρει κιόλας πως στο τέλος θα νικήσει αυτος με τον σκουφο o δημήτρης! κάτι ξερουμε και εμεις απο ιατρική

GEMAN7
13-05-2011, 01:21
Τι Κόκκινος κύκλος και 10η εντολή;;; Τμήμα Ηθών!!! Έχω λιώσει τα τελευταία βράδια στο webtv του αντ1 :D

http://www.antenna.gr/webtv/categories?cid=3196

SuperSayian
22-09-2011, 17:43
Ευτυχώς που ξαναέβαλε της Ελλάδος τα παιδιά στον ΑΝΤ1.Μιλάμε κάτι μέρες τώρα εχω λιώσει στα γέλια!χαχαχα

Eleni7
22-09-2011, 18:06
Δεν υπαρχει αυτη η σειρα!Ολοι οι χαρακτηρες ειναι ενας και ενας.Κακαλος,Χλαπατσας,Μπουμπου κτλ...

Απο τα αγαπημενα μου επεισοδια ηταν αυτο που επαιζε γκεστ ο Τσακωνας και εκανε τον Μπιτζιμπιτζιδη.Κορυφαιο ηταν και αυτο με το μπασκετ που ο Κακαλος ειχε βαψει την μουρη του μαυρη για να τον περασουνε για Αμερικανο

STcmvlsFwic
RrHf1DYI2Rg

pl@yer
28-10-2011, 20:37
oq0L3NbPgyE&feature=related

-Λουλουδια...Αφησε τα ολα εδω...Ποσο κανουνε
-30 χιλιαδες...
-Παρτα πισω...

SuperSayian
11-12-2012, 22:22
Αυτό το βλέπει κανείς?
http://www.antenna.gr/tv/amartima/Images/logo_for_video.jpg

*GrimReaper*
12-12-2012, 10:37
η σειρα απο αντιστεκεται, η σειρα που επιμενει? :P (γιατι ολες οι αλλες λος λουκετος)

dora7
12-12-2012, 13:53
Αυτό το βλέπει κανείς?
http://www.antenna.gr/tv/amartima/Images/logo_for_video.jpg

η τυπισσα που κανει την κορη Μεγαπανου και ο Σιμαρδάνης ως μπατλερ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΕΩΣΗ...:p

duda-agelopouloi-v-span
19-12-2012, 00:52
αστυνομος μπεκας το βλεπω τωρα σε επαναληψη τελειο

ΗΛΙΑΣ
20-12-2012, 23:56
Βλεποντας για ενα λεπτο το σιριαλ που παιζεται τωρα στον ΑΝΤ1 καταλαβαινεις , γιατι δε παιζονται Ελληνικες σειρες στην τβ!

SuperSayian
23-05-2013, 17:57
ht1vXrOw1h0
-4 χρόνια.
-Συναπτά?
-Όχι. Το ξανθό το σαντρέ-πως είναι το δικό σου, πιο ξέφωτο.

angelman
23-05-2013, 18:51
"ισοπεδωσες το εγω μου,μα θα το βρεις απ τον γιο μου" XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

natag
23-05-2013, 23:15
-Γεια σας και με συγχωρειτε για την ενοχληση...
-Μην το ξαναπεις, η ενοχληση δικια μου...

χαχαχαχαχα...θεος...

SuperSayian
17-01-2014, 19:35
sGc2sSdygh4
-Αντε γεια..
-Α κατσε μισό...αυτο ειναι για σένα.
-Τι ειναι αυτο δώρο;;
-Είπα εγω δώρο;(δείτε έκφραση εδω ο άνθρωπος κλαίω σε μια μη αστεια σκηνη)
-Καλα ντε,ξαφνιάστηκα γιατι δεν μου χεις κανει ποτέ
-Το φύλαγες τόσα χρόνια για να μου το πεις και αυτό...
-Ελα μωρέ γκρινιάρη,για να δω τι είναι..α χαχα οι αυτοί,οι πως τους λέγανε;Ο Στατλερ...
-Και ο Γουόλντορφ.
-Που τους βρήκες;;;
-Έτσι φανταζόμουνα πως θα μασταν όταν γεράσουμε.Σκατόγεροι,γεροτζαναμπέτιδες,θα καθόμασταν και θα σχολιάζαμε τους άλλους και θα σπάγαμε πλάκα μαζί τους...Γιατί η ζωη τελικά είναι μια τεράστια πλάκα
-Ρε Λαζαράκο δεν χανόμαστε..
-Αυτά τα είπαν κι άλλοι..μην χαθούμε ρε,τα λέμε,πάρε κανα τηλέφωνο..και μετά απο χρόνια ειδοποιούν τον έναν για την κηδεία του άλλου
-Σκάσε γρουσούζη..χαχα

Τι γαμάτη σκηνή και τι απίστευτος ρόλος αυτός του Λάζαρου...εχω κλάψει άπειρες φορές στο γέλιο με τις μαλακίες του.Και τι ηθοποιάρα ο Άρης Σερβετάλης και αν εξαιρέσεις ενα με τον Παπακαλιάτη δεν θυμάμαι να τον εχω δει σε άλλο έργο ενω οι περισσότεροι απ το ταίρι μου είχαν ανοδική πορεία στην καριέρα του.Μου προκαλεί γέλιο σαν Λάζαρος σχεδόν με οτι κάνει.

Ο Λάζαρος και μπαρμπα Αριστείδης είναι δυο απ τους καλύτερους ρόλους που εχω δει στην μίζερη κατα τ αλλα ελληνική TV.Και κοινός παρονομαστής οτι δημιουργήθηκαν απ τον ίδιο άνθρωπο που έχει γράψει εκτός απ τα Εγκληματα και το Ντόλτσε Βιτα(που προσωπικά δεν μου άρεσε,εξαιρείται η γρια,αλλά έκανε επιτυχία).Τυχαίο;Δεν νομίζω...Γιατί εκτός απ τους δυο αυτούς κορυφαίους χαρακτήρες και η Σωσώ ήταν ολα τα λεφτά και ο Τζονι και άλλοι.Κρίμα τώρα να βλέπουμε μόνο αηδίες ενω υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να κάνουν τουλάχιστον αξιοπρεπεις δουλειές.

dora7
18-02-2014, 17:49
Κατω Παρταλι..σουρεαλ μεχρι θανατου...απαιχτο....

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
18-02-2014, 18:42
Κατω Παρταλι..σουρεαλ μεχρι θανατου...απαιχτο....

δεν το έχω δει, αλλά απο κάποια τρέιλερ μου φάνηκε προχειροδουλειά και παραγωγή επιπέδου δεκαετίας 90'. τι είναι αυτό που σου τράβηξε την προσοχή? το σενάριο?

dora7
18-02-2014, 18:56
βασικα με τραβηξε πολύ το μπλακ (ωρες ωρες) χιουμορ, οι απαιχτες ατακες, το κλουβι με το πουλι στο κεφαλι της Σταυροπουλου που κανεις δεν δειχνει να το βλεπει, η τρελη ψωναρα αδερφη και ο παιδαρας γεωπονος Θανασακης (της διαφημισης της κοσμοτε) που ως ζευγαρι δινουν ρεστα (κλαιω ομως!!!!)...δεν στεκομαι τοσο στις λεπτομερειες, αλλα η ολη υπερβολή της σειρας και οι παλαβοι χαρακτηρες με κανουν να γελαω πολύ!!!!!!

ipofainomenos
19-02-2014, 13:24
dyo meres mono papakaliati . me pianei sxizofrenia varao apilipseia otan vlepw vikara papadopoulou

KonTaz
06-10-2014, 17:40
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/9973_780604422003702_3671519066402111981_n.jpg?oh= 4927ccced2f419879fb8e5602726e7c5&oe=54C7EC60&__gda__=1421665721_603c3dd999b6026354c0b571be11738 a

Lateralus
06-10-2014, 23:42
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/7098_904384459571673_1072892730195200567_n.jpg?oh= d697263a019b0866f27c74a03d2865a6&oe=54B1BEA7&__gda__=1420561151_a46d7f8b352dbbe0df2cd768ff0cdfe f

walter berry
07-10-2014, 00:45
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/7098_904384459571673_1072892730195200567_n.jpg?oh= d697263a019b0866f27c74a03d2865a6&oe=54B1BEA7&__gda__=1420561151_a46d7f8b352dbbe0df2cd768ff0cdfe f

ότι ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

το φιλέτο του είδους

οι σαμουράι του ελληνικού CULT!

κωνσταντίνου σε μεγάλες στιγμές. να γυροβολάει με την καμπαρτίνα ατσαλάκωτος.
ίσα και με 15 φορές την έχω δει την ταινία.
ΜΥΘΟΣ

Jasone
07-10-2014, 00:50
Γιγαντιαία ταινία.

damon7
07-10-2014, 11:01
Αγόραρε,χέλιιιιι!!Χα,χα,χα!!!Επική ταινία...

JdzVAdDfJlY

antonio108
08-10-2014, 00:56
Μιλαμε για κορυφαια ταινια,απο αρχη μεχρι τελους.Την ειχε δωσει καποιο περιοδικο του ομιλου του altet πριν καποια χρονια.Ακομα και οδικως απο Γαλλια-Αγγλια την εχω δει 3:00 τα ξημερωματα!!!

KonTaz
27-12-2014, 17:42
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10888964_855679364454878_2513158768172228156_n.jpg ?oh=77de2e829a5a4ad62f392aefc5cc9d22&oe=54FC0314&__gda__=1429796808_35c55b51d46f6b992920b60a1288c5d 9

Lateralus
28-12-2014, 01:41
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10888883_969082559768529_8909444987767925043_n.jpg ?oh=685f5191254e7c1b8c29387a9c5ec297&oe=552CF76D&__gda__=1425892273_f6bf6617103e641dfaf03cc57abc98f d

Ανεκτίμητη ταινία που θα μπορουσε να γινει και κανονική σειρα στην ελληνικη tv

deninho
28-12-2014, 02:01
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10888883_969082559768529_8909444987767925043_n.jpg ?oh=685f5191254e7c1b8c29387a9c5ec297&oe=552CF76D&__gda__=1425892273_f6bf6617103e641dfaf03cc57abc98f d

Ανεκτίμητη ταινία που θα μπορουσε να γινει και κανονική σειρα στην ελληνικη tv

Δεν την έχω δει αυτήν την ταινία

και
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10888964_855679364454878_2513158768172228156_n.jpg ?oh=77de2e829a5a4ad62f392aefc5cc9d22&oe=54FC0314&__gda__=1429796808_35c55b51d46f6b992920b60a1288c5d 9

τώρα την βλέπω αυτήν την σειρά για πρώτη φορά :p