PDA

View Full Version : Ηρακλής - Καβάλα


DirtySniper
22-06-2011, 18:18
Παρακαλώ όλους τους συμφορουμίτες
να βάλουμε το δικό μας λιθαράκι
στη καινούρια προσπάθεια που γίνεται
για να βγει το ελληνικό ποδόσφαιρο από την ανυποληψία.
Με αφορμή την επικείμενη συγχώνευση
της γριάς με τον Μάκαρο

ας σκεφτούμε όλοι μας
το καλύτερο όνομα
για τη νέα αυτή ομάδα.

Αρχίζω με μερικές ιδέες

Ηρακλης - Καβάλα

Καβα-κλής
(Θα μπορούσε να είναι και ψευδώνυμου μούτσου)

Ηρα-λάς
(θα μπορούσε να είναι επιθετικός στον Ολυμπιακό

Ηρακλ-αβάς
(θα μπορούσε να είναι και γλυκό)

KonTaz
22-06-2011, 18:24
Βάλε μπιπ ρε στο Καβακλής...

x549E1DlriM

dora7
22-06-2011, 18:25
Γρια Μακ Βάλα....(θα μπορούσε να ειναι Χαιλάντερ.....:p:p)

DirtySniper
22-06-2011, 18:29
Γρια Μακ Βάλα....(θα μπορούσε να ειναι Χαιλάντερ.....:p:p)

χαχαχαχαχαχ

redglove
22-06-2011, 18:32
Εγώ μπορώ να δώσω ιδέες για το νέο σήμα. Μία από αυτές είναι ο ημίθεος καβάλα σ'ένα πούρο..

johny b
22-06-2011, 18:34
Λοιπόν έχουμε και λέμε
Ηρα-βάλα-(Αφρικάνικη Φυλή)
Ηρ-καβλής-(σοφόν το σαφές)
Καβάλα Θεσσαλονίκης-(σαν το κουλούρι)
Και για τους οπαδούς του υβριδίου
Ηρακλαύτες
Καβ(α)λόγριες
Γριόκαβ(α)λες
Το μόρφωμα θα αγωνίζεται στο
Ανθή Καυταντζόγλου ή
Καυταγιάννειο ή
Καβακλέου επί το Ισπανικότερον

dora7
22-06-2011, 18:34
Εγώ μπορώ να δώσω ιδέες για το νέο σήμα. Μία από αυτές είναι ο ημίθεος καβάλα σ'ένα πούρο..

ή ο ημίθεος να καπνίζει ένα διπλοδαχτύλιδο.....:p;)

johny b
22-06-2011, 18:41
Εγώ μπορώ να δώσω ιδέες για το νέο σήμα. Μία από αυτές είναι ο ημίθεος καβάλα σ'ένα πούρο..

Ο Ημίθεος θα φέρει μύστακα, λεοντή μάρκας Καρούζου (να φαίνεται η ταμπέλα) στην πλάτη και θα κραδαίνει υπερμεγέθες πούρο-ρόπαλο στο χέρι του. Το όνομά του δε θα είναι Ψωρακλής

Eleni7
22-06-2011, 18:53
Εγω αμα ημουν φιλαθλος του Ηρακλη θα ντρεπομουν.Δεν ξερω με ποιες προυποθεσεις τους ριξανε και αν ηταν σωστη ή λαθος αποφαση,αλλα για μια ακομη φορα αποδειχτηκε οτι στην Ελλαδα λιγες φορες οι φιλαθλοι αγαπανε την ομαδα τους οπου και να παιζει (α,β,γ εθνικη και δεν ξερω και εγω που).Βλεπω οτι προτιμανε να μεινουν κατηγορια με οποιοδηποτε κοστος.Αυτο το "οσο με πληγωνεις,τοσο με πωρωνεις" λιγες φορες γινεται πραξη και οι πιο πολλοι αγαπανε τους τιτλους,τις νικες και τις μεγαλες κατηγοριες.Το ειδαμε φετος και στον Παο που το οακα ηταν μονιμως αδειο.Γι αυτο και ζηλευω τους Αγγλους.Γηπεδα 4ης κατηγοριας και τα βλεπεις γεματα

Υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις.Ο Ολυμπιακος στις αρχες των 90s τερματιζε 8ος και στο Καραισκακη δεν επεφτε καρφιτσα.Ο Αρης επεσε κατηγορια πριν 3 χρονια και το Βικελιδης ηταν γεματο.Ο Πας Γιαννινα και ο Παναιτωλικος ειχαν γεματα γηπεδα ακομη και οταν επαιζαν στην Γ Εθνικη.Γεματη παντα και η Τουμπα.Μερικα πραγματα οφειλουμε να τα αναγνωριζουμε

Και κατι τελευταιο.Οταν καθε Κυριακη θα παιζει στην Σουπερλιγκα ο Καβακλης με ετος ιδρυσης το 2011,θα αγωνιζεται στα ερασιτεχνικα γηπεδα ο Ηρακλης με ετος ιδρυσεως το 1908.Οι γνησιοι,περηφανοι (οπως λενε) οπαδοι του Ηρακλη,σε ποιο γηπεδο θα πανε?

redglove
22-06-2011, 19:05
Να πω και το άλλο εγώ; Μας έχουνε μαμήσει με τις λιτότητες και τη φοροδιαφυγή και το ένα και το άλλο, αλλά τον Ρέμο που το ξέρανε και οι πέτρες ότι πάει στον Ηρακλή για να κονομήσει από το στοίχημα, και τον Ψωμιάδη που κάνει όσα κάνει, και τον Μπέο και τον Κούγια και όλους, δεν τους αγγίζει κανείς. Ή μήπως ξεχνάμε ότι μιλάμε για την ΝΕΑ Καβάλα;

redfan
22-06-2011, 19:07
http://kourkouti.sport24.gr/wp-content/uploads/2011/06/kourkouti-makis-psomiadis-kavala-iraklis-facebook-status.jpg

Eleni7
22-06-2011, 19:07
Ο Ψωμιαδης κανονικα και με αποφαση δικαστηριου επρεπε να ηταν μεσα!Και οχι μονο δεν τον μπουζουριαζουνε,αλλα κανει και επιχειρηματικες κινησεις!

redfan
22-06-2011, 19:10
ρε ο ανθρωπος ειναι εκτος φυλακης γτ ειναι ενας ανημπορος γεροντακος με προβληματα υγειας.και θελετε να τον βαλετε σε κελι?αυτη ειναι η ανθρωπια σας?ντροπη...

Eleni7
22-06-2011, 19:13
Ολα τα λεφτα η "παρωδια" απο το facebook.χαχαχαχα

Εχει πλακα που πεταγεται στο ακυρο και ο Μητρογλου για να βρει ομαδα

dora7
22-06-2011, 19:15
Ολα τα λεφτα η "παρωδια" απο το facebook.χαχαχαχα

Εχει πλακα που πεταγεται στο ακυρο και ο Μητρογλου για να βρει ομαδα

γιατι η σφήνα Αδαμίδη????:p:p

ή το Πανιώνιος Σύλλογος Γριών Καβάλας????? χαχαχαχαχ

SuperSayian
22-06-2011, 20:11
Κλασικός αγαπημένος Κουρκούτιος...χαχα α ρε Μάκη Τιτανοτεράστιε!

quasireu
03-07-2011, 00:12
παντως ειναι κριμα να χανεται μια ομαδα σαν τον ηρακλη απο τους παραγοντες