PDA

View Full Version : Οι δικές μας μπασκετικές ιστορίες


kk_SEF
08-01-2010, 00:03
χαχαχα τοχε πει ο Ιωαννίδης ότι τρώνε παντόφλα και μετά πάνε γήπεδο. :D Και μια και είπες ΕΣΚΑΒΔΕ πιο πάνω έχω παίξει ελάχιστα (όσο πατάει η γάτα όμως)

dude δεν το γλυτώνουμε σε όλα τα θέματα που έγραψα σε είδα μετά να έχεις γράψει κι εσύ με 2-3 λεπτά διαφορά δε γίνεται αυτό :D

redglove
08-01-2010, 00:10
kk_SEF ΚΓΣ έπαιζα εγώ 2-3 χρόνια, σε κάτι πολύ δύσκολα χρόνια που ήμασταν όλοι και όλοι 8-9 άτομα. Να φανταστείς έπαιζα τεσσάρι και δεν έφτανα σε ύψος να μαρκάρω ούτε τριάρια. :P Μη μου πεις κάναν Φαίακα μόνο... :D

kk_SEF
08-01-2010, 00:43
χαχα όχι... Αλκίνοο! Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα τότε είχε μόλις ανέβει Α κατηγορία μετά από αυτή νομίζω ήταν Γ Εθνική??? Αλλά σου είπα μια που ήρθα και μια που έφυγα γιατί πέρασα ΤΕΙ και πήγα Πάτρα

redglove
08-01-2010, 00:58
Όταν (αρχές της προηγούμενης δεκαετίας :p) έπαιζα εγώ στον Κερκυραϊκό ο Αλκίνοος ήταν στα πολύ τελευταία του, την πρώτη σεζόν κατέβαζε ομάδα με το ζόρι και την επόμενη μόνο στο πρώτο μισό. Φαίακας, Κεραυνός Ποταμού, Κερκυραϊκός ΓΣ και Ιόνιος ήταν οι μόνες ομάδες στα δικά μου χρόνια, με τον Κεραυνό να διαλύεται και αυτός μετά τον Αλκίνοο. Στον Φαίακα, πέρα από το μίσος που μου βγαίνει (αυθόρμητα, όπως με τον Γιαννάκη :d), παρόλο που έβγαλαν μπόλικα λεφτά, έβγαλαν και παίχτες (Χρυσικόπουλος πχ).

(το μετέφερα εδώ, κάτι μου λέει ότι θα 'χουμε πολλές ιστορίες να διαβάσουμε)

kk_SEF
08-01-2010, 01:05
Καλά έκανες για τη μεταφορά γιατί τα έχουμε μπλέξει όλα σήμερα.

Ωστε διαλύθηκε κρίμα και όπως είπα τότε είχε κάνει μεγάλη επιτυχία ανεβαίνοντας Α ΕΣΚΑΒΔΕ!!! Κάναμε προετοιμασία τρέχοντας στην ανηφόρα στην ανάληψη κι από πίσω ήταν ο προπονητής με τη βέσπα. Εγώ μέχρι τότε έπαιζα 5αρι αλλά στον Αλκίνοο βρέθηκα με το ζόρι 3 λόγω ύψους των άλλων και δεν το είχα καθόλου...
Αυτό που μου έχει μείνει είναι μια καλοκαιρινή μέρα που παίζαμε για πλάκα στο κλειστό και ήταν κι εκείνος ο παιχτης της ΑΕΚ και του Ιωνικού που ερχόταν καλοκαίρια και δε θυμάμαι τώρα το όνομα. Τεσπα κατέβηκαν από ένα αμερικάνικο πολεμικό ναύτες όλοι μαύροι και ήρθαν να παίξουν. Κάνανε και οι δικοί μας μια μικτή με ό,τι καλύτερο και ψηλότερο υπήρχε αλλά οι μαύροι τους τρελάνανε στην τάπα χαχαχαχα

redglove
08-01-2010, 01:27
Χαχαχα, τον Γκούφυ είχατε; Χαχαχα, τι μορφή Θεέ μου! Αυτός ήταν στον Ιόνιο μετά και πουλούσε τα δελτία των παικτών...

Δεν μου λέει κάτι ο παίκτης που λες. Τα..."Φαιάκεια" τα πρόλαβες καθόλου; Είχαν φέρει Νήαρ Ηστ, Μακεδονικό, Περιστέρι και άλλη μια και έπαιξαν τουρνουά. Είχα πάρει αυτόγραφο από τον Μπέρυ και μου 'χε κακοφανεί γιατί όταν μου υπέγραφε κοίταζε αλλού. Μετά έκαναν και Camp και είχαν καλέσει Παπαλουκά και Λάζαρο Παπαδόπουλο, με τον δεύτερο να έχει πάει πρόσφατα σε camp στην Αμερική και εμάς μας είχανε πει ότι τον διάλεξαν από κάποια ομάδα απλά πρέπει να προσαρμοστεί πρώτα κλπ.

Μάλιστα (χαχα, έχω λυθεί) ήταν και ένας βοηθός του Ιωαννίδη εκεί και μας έλεγε ότι "από τον Λάζο παιδιά στην Αμερική ζήτησαν να κατεβάσει μπάλα σε μερικές φάσεις για να τεστάρουν όλες τις ικανότητες του" και όλοι οι πιτσιρικάδες στο camp ψαρώσαμε τρελά ότι πρέπει να μάθουμε να κάνουμε τα πάντα! :P

Ωραία χρόνια! :D

kk_SEF
08-01-2010, 11:22
Καλά έχουμε μεγάλη διαφορά και εσύ πρόλαβες εξελιγμένα πράγματα. Που στα χρόνια μου camp και "Φαιάκεια"???

Καλά ο Μπέρι πάντα "αλλού" κοίταγε ήταν φοβερός τύπος.

Εμένα μου έχει μείνει η συνάντηση όχι με παίχτη αλλά με τον Ατίλιο κι αυτό γιατί τον είδα από κοντά πρώτη και τελευταία φορά αφού τον επόμενο χρόνο "έφυγε".
Ηταν τότε πρώτη φορά που πήγα να δω από κοντά Ολυμπιακό στο μπάσκετ αφού ήρθε να παίξει Πάτρα που σπούδαζα. Παίζαμε με τη Ζαντάρ και το προηγούμενο ΣΚ είχε προηγηθεί το Απόλλων Π-Ολυμπιακός στο οποίο οι πατρινοί βρίζανε συνέχεια τον Ιωαννίδη. Αυτός γύρισε και τους είπε με τη Ζαντάρ θα κάνετε αίτηση με χαρτόσημο για να μπείτε. Και το έκανε πράξη! Δεν δόθηκαν εισιτήρια στην Πάτρα και φέρανε κόσμο με πούλμαν από Αθήνα. Είδα λοιπόν τον Ατίλιο και μαζί με άλλους πήγαμε μήπως είχε άκρη για εισιτήριο αλλά μάταια... Ο επόμενος όμως αγώνας με τη Λιμόζ που έγινε πάλι Πάτρα ήταν ο πρώτος που είδα ζωντανά και δεν τον ξεχνάω ποτέ. Υπεράριθμοι σε σημείο ασφυξίας αλλά με απίστευτο παλμό. Ερε χρόνια...

duke
11-03-2010, 20:00
filoi kerkyraioi diolou apithano na exoume paiksei antipaloi stin eskabde!ti xronies paizate?

tmac
11-09-2016, 19:06
ρε χουπακια υπαρχει κανενας που να γουσταει να παιξει σε ανεξαρτητο πρωταθλημα στο σεφ τα σ/κ η να εχει καποιο φιλο που να ψηνεται..
βασικα 5 αρη θελουμε γυρω στο 1.90+
αν παιζει τπτ pm me.
υγ.δεν θελω τον μιλουτινοφ (για να προλαβω το τρολαρισμα του dirtysniper):D

redglove
11-09-2016, 20:22
Άνα ενδιαφέρεστε για κάναν Γκετσεβίτσιους μπορούμε να συζητήσουμε για τους όρους του συμβολαίου μου..

DirtySniper
11-09-2016, 20:28
εγω εχω κιλα σα πενταρι
κορμι σαν το Γιανναρο

dora7
11-09-2016, 20:29
τσιρλιντερς θελουτε???

Άγιος Πέτρος
11-09-2016, 20:29
Η ομάδα χρειάζεται Γκούλιας ξεκάθαρα

dora7
11-09-2016, 20:33
και γιατι οχι μιλουτινοφ? χολερα εχει???:p

tmac
11-09-2016, 20:37
χαχαχα red τρολακια ηξερα οτι θα εμφανιστητε..
5αρη παιδια να σπρωχνει και να παιζει ξυλο,
γκουλιας θα ηταν dominant πετρο,αν τον ξερεις φερτον :D
dora σωστη η προταση,οργανωσε ομαδα και ελατε!!!

DCS7
11-09-2016, 20:40
Αν ψαχνεις για under size 5αρι εγώ είμαι ο άνθρωπος σου. Έχω περιφερειακό σουτ μαρτιν κολινς, ποστ παιχνίδι σαν του αντιτς και μπασκετικό iq σαν του νταστον.

tmac
11-09-2016, 20:43
Αν ψαχνεις για under size 5αρι εγώ είμαι ο άνθρωπος σου. Έχω περιφερειακό σουτ μαρτιν κολινς, ποστ παιχνίδι σαν του αντιτς και μπασκετικό iq σαν του νταστον.

ο ανθρωπας μου παρε με τηλ να κλεισουμε
697f15881a :D

DCS7
11-09-2016, 20:47
Αν ψαχνεις για under size 5αρι εγώ είμαι ο άνθρωπος σου. Έχω περιφερειακό σουτ μαρτιν κολινς, ποστ παιχνίδι σαν του αντιτς και μπασκετικό iq σαν του νταστον.

ο ανθρωπας μου παρε με τηλ να κλεισουμε
697f15881a :D

Έγινε ρε συ θα σε πάρω τώρα αμέσως. Ξέχασα να πω ότι δεν έχω άλμα, αν είχα και αυτό θα ήμουν επαγγελματίας. Επίσης δερνω σαν τον Τομιτς (τον κροατη)

tmac
11-09-2016, 20:53
αν εχεις και τα pg abilities του μπουρουσαρου ασε με εμενα και στειλε του σφαιροπουλου βιογραφικο!!!

redglove
11-09-2016, 23:56
Εγώ δεν κάνω πλάκα. Παίζω άμυνα με την ίδια ένταση που το κάνει ο Μαρτύνας και επιθετικά πέρα από το σουτ έχω τον ίδιο αριθμό μισής κίνησης στο επιθετικό παιχνίδι μου. Είμαι εγγύηση.

antonio108
12-09-2016, 16:38
Εγω πραγματικα θυμιζω πολυ Μπουρουση.
Μπορω να ερθω να σας κανω ταναπου και να φυγω.

air josh
12-09-2016, 17:47
192 μποι αλλα πολυ ελαφρυς για πενταρι.ικανο σουτ απο μεση αποσταση.αν δεν ειχα τα παιδια θα ψηνομουν παντως

dora7
12-09-2016, 17:54
ποτε ειμασταν παιδια εδω μεσα, ποτε γινατε γονεις κανεις δεν καταλαβε...:p

tmac
12-09-2016, 19:04
ψησου τζος εχουμε πολους μπαμπαδες στην ομαδα,θα οργανωσουμε κ παιδικο παρτυ μολις παρουμε την κουπα!!

DirtySniper
12-09-2016, 19:41
192 μποι αλλα πολυ ελαφρυς για πενταρι.ικανο σουτ απο μεση αποσταση.αν δεν ειχα τα παιδια θα ψηνομουν παντως

Αστα στην πεθερα