PDA

View Full Version : Κουβέντες για αλλόθρησκους


Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

Papaloukas_7
05-01-2010, 22:24
Κ.Οbradovic ειστε αναμφισβητητα ο πιο πετυχημενος προπονητης στην Ευρωπη ολων των εποχων...ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΟ...

Ειστε ομως και τυχερος που πεσατε απανω στην ΦΟΒΕΡΟΤΕΡΗ ΠΑΡΑΓΓΑ που εχει γνωρισει η ανθρωποτητα....

Συγγνωμη κ.Obradovic αλλα ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΙΞΑΤΕ ενα κορακι παντα δεν αφηνε την ομαδαρα σας να χανει....

Συγγνωμη κ.Obradovic αλλα με την ασυλια και την ασφαλεια που παιζουνε οι παιχτες σας λογικο ειναι να εχουνε ΤΟΣΕΣ πολλες επιτυχιες...

Συγγνωμη κ.Obradovic αλλα οταν ΤΟ ΒΡΩΜΕΡΟ σας σωματειο επαιζε με εναν ολυμπιακο που δε θυμαμαι ουτε τους παιχτες που ειχε τοτε....ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΑΝΑΤΖΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ....

Συγγνωμη κ.Οbradovic αλλα το 2007 ΜΑΣ ΚΛΕΨΑΤΕ ΕΝΑ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ...

Συγγνωμη κ.Οbradovic αλλα απολαμβανετε τοσο πολυ τη χωρα του Βασιλακοπουλου που ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΠΑΙΖΟΥΝ 50-50 ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΒΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΠΑΙΖΑΤΕ ΕΝΑΝΤΙΟΝ 8!!!!Μαλλον ο κ.Βορεαδης δε σας εχει μαθει σε αυτα τα ποσοστα...

Συγγνωμη κ.Οbradovic δε θα ξαναπουμε τιποτα για την πρασινη ομαδαρα σας και τα κρυσταλλινα τροπαια της....Κανεις μαλλον δεν παιζει εναντιον 8 στην Ελλαδα....

Τωρα η ειμαι τρελος η ζω αναμεσα σε τρελους...

ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΛΕΦΤΗΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΚΛΕΦΤΗ....

Συγγνωμη και παλι κ.Οbradovic....

Airness
12-01-2010, 18:44
Σε αυτό το θέμα θα αναφερόμαστε σε ότι έχει να κάνει με τις υπόλοιπες Ελληνικές και μη ομάδες. Σχόλια-νέα και ότι γουστάρει ο καθένας.

Airness
12-01-2010, 18:44
http://62.1.2.102/newspapers/2010/1/12/hprasinh_b.jpg

Επιστολή μεταμέλειας έστειλε η ΚΑΕ Παναθηναϊκός

http://www.sport-fm.gr/article/212853

Όντως ρε βαζελάκια. Μεγάλη νίκη. Την επόμενη φορά που θα "νικήσετε" μην ξεχάσετε να φιλήσετε και σταυρωτά τον κώλο που νικήσατε...

kk_SEF
12-01-2010, 21:35
Θα μάθουμε ποτέ τι πραγματικά έγινε; Κάπου διάβασα ότι υπογράφηκε σύμφωνο εχεμύθειας για την υπόθεση...

DON
13-01-2010, 10:58
Θα μάθουμε ποτέ τι πραγματικά έγινε; Κάπου διάβασα ότι υπογράφηκε σύμφωνο εχεμύθειας για την υπόθεση...

Ρε κάνανε ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ οι βαζέλες...Είπε ο Θανασάκης συγνώμη για όλα, τα πήρε όλα πίσω, υπογράψανε και εχεμύθεια για να μην γίνουν ΚΙΑΛΛΟ ΡΟΜΠΑ και βγήκε η πράσινη και μίλησε για ΔΙΚΑΙΩΣΗ!!!

OYAXAXAXAXA!!!! Ιδού πως έχει ανέβει η είδηση στο site της euroleague!

"Panathinaikos BSA is a member of the European family of Basketball. Panathinaikos BSA hereby confirms its great respect for the Euroleague organisation and its officials and wishes to maintain its good relationship and cooperation with Euroleague.

"Panathinaikos BSA accepts as true the statement of Thanassis Giannakopoulos that he never suggested that Euroleague or its CEO are "mafia" and Panathinaikos BSA knows well that Euroleague and its representatives are trustworthy and impartial.

"Panathinaikos BSA recognises that any actions that could be interpreted as suggesting corruption are unacceptable, including the tossing of bank notes, and regrets any disrespectful behavior towards the Euroleague by anyone associated with the Panathinaikos BSA organisation during the Euroleague Final Four 2009 in Berlin."

http://www.euroleague.net/euroleaguenews/off-court/main/i/64960/2354/item

Airness
15-01-2010, 14:52
ΑΡΗΣ - Ανακοινώθηκε ο Μπλατ

http://www.sportnet.gr/report.php?id=211285

DON
15-01-2010, 14:59
ΑΡΗΣ - Ανακοινώθηκε ο Μπλατ

http://www.sportnet.gr/report.php?id=211285

Πολύ καλή κίνηση αλλά δεν περιμένω κάτι φοβερό. Προπονητής είναι και αυτός όχι ο μάγος του ΟΖ. Με το υλικό που έχει ο Άρης...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ? :eek:

Airness
15-01-2010, 15:00
Πολύ καλή κίνηση αλλά δεν περιμένω κάτι φοβερό. Προπονητής είναι και αυτός όχι ο μάγος του ΟΖ. Με το υλικό που έχει ο Άρης...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ? :eek:
Υπομονή!!! ;)

kk_SEF
15-01-2010, 15:07
Αν εννοείς "Υπομονή" για να φύγει ο Γιαννάκης και να έρθει σε μας... δε νομίζω.

Airness
15-01-2010, 15:09
Αν εννοείς "Υπομονή" για να φύγει ο Γιαννάκης και να έρθει σε μας... δε νομίζω.
Καμία σχέση. Ρώτησε ο Don τι να κάνει και του απάντησα με κάτι που είναι της μόδας σε εμάς...

kk_SEF
15-01-2010, 15:17
Ααα οκ είπα κι εγώ γιατί μόλις ήρθε σε νέα ομάδα. Τι υπομονή να κάνει.

panas12
19-01-2010, 14:29
Τη μεταγραφή Μαυροειδή στη Μακαμπι πως τη βλέπετε?
Απ'τη μια...80.000??
Απ'την αλλη..θα τα καταφέρει να καθιερωθεί σε μια τέτοια ομάδα?

konpap7
19-01-2010, 17:46
Τη μεταγραφή Μαυροειδή στη Μακαμπι πως τη βλέπετε?
Απ'τη μια...80.000??
Απ'την αλλη..θα τα καταφέρει να καθιερωθεί σε μια τέτοια ομάδα?

Τοσα λιγα για τον βασικο σου παιχτη??:eek:
Ο Γκερσον νομιζε οτι του κανανε πλακα!

DON
19-01-2010, 20:09
Τοσα λιγα για τον βασικο σου παιχτη??:eek:
Ο Γκερσον νομιζε οτι του κανανε πλακα!

80.000 ευρώ πήρε το Μαρούσι? ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ? Τόσα λίγα!!!?:eek:

Άν μιλάμε για τόσα λίγα λεφτά είναι ΤΡΟΜΕΡΗ κίνηση και επίσης ο Μαυροείδης θα παίζει πολύ στην Μακάμπι αφού 5άρι καθαρό έχει μόνο τον Fischer που πάει χάλια φέτος.

masonos7
20-01-2010, 12:29
20/01/2010 συνέντευξη Γκαστόνε
Είμαι περήφανος για τον τρόπο που λειτουργούμε... Ολοι σεβόμαστε τον αντίπαλό μας, τον οποιονδήποτε αντίπαλο. Βρίσκομαι στην Ελλάδα έντεκα χρόνια και προκαλώ όποιον θέλει να βρει ένα παράδειγμα που θα δείχνει το αντίθετο. Για μια ακόμα φορά, λοιπόν, επαναλαμβάνω: Εμείς μιλάμε στο παρκέ».

πάμε λίγο πιο πίσω στα χρόνια...

10/4/2006 συνέντευξη τύπου Γκαστόνε-Καζλάουσκας
Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς ακούγοντας τα όσα είπε ο Καζλάουσκας, απάντησε με ειρωνικό ύφος: "Εγώ είμαι περήφανος που εργάζομαι και ζω σε αυτή τη χώρα, εν αντιθέσει με τον κύριο, τον κύριο... πως τον λένε. Τον κύριο Καζλάουσκας (σ.σ είπε κοιτώντας πρώτα το χαρτί της στατιστικής).

ρε κερατοτριφυλλοφόρε, θα έρθεις να μας μιλήσεις για σεβασμο ρε σέρβε, λες δεν και δεν σε ξέρουμε τι είσαι τόσα χρόνια.
τον μισώ, κάντε τον να κοκκινίσει σαν παντζάρι και να φύγει με σκυφτό το κεφάλι φέτος. σας παρακαλώ...

DON
20-01-2010, 12:35
20/01/2010 συνέντευξη Γκαστόνε
Είμαι περήφανος για τον τρόπο που λειτουργούμε... Ολοι σεβόμαστε τον αντίπαλό μας, τον οποιονδήποτε αντίπαλο. Βρίσκομαι στην Ελλάδα έντεκα χρόνια και προκαλώ όποιον θέλει να βρει ένα παράδειγμα που θα δείχνει το αντίθετο. Για μια ακόμα φορά, λοιπόν, επαναλαμβάνω: Εμείς μιλάμε στο παρκέ».

πάμε λίγο πιο πίσω στα χρόνια...

10/4/2006 συνέντευξη τύπου Γκαστόνε-Καζλάουσκας
Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς ακούγοντας τα όσα είπε ο Καζλάουσκας, απάντησε με ειρωνικό ύφος: "Εγώ είμαι περήφανος που εργάζομαι και ζω σε αυτή τη χώρα, εν αντιθέσει με τον κύριο, τον κύριο... πως τον λένε. Τον κύριο Καζλάουσκας (σ.σ είπε κοιτώντας πρώτα το χαρτί της στατιστικής).

ρε κερατοτριφυλλοφόρε, θα έρθεις να μας μιλήσεις για σεβασμο ρε σέρβε, λες δεν και δεν σε ξέρουμε τι είσαι τόσα χρόνια.
τον μισώ, κάντε τον να κοκκινίσει σαν παντζάρι και να φύγει με σκυφτό το κεφάλι φέτος. σας παρακαλώ...

Μασόνε μου με πρόλαβες...θα δημοσιευότανε αυτό στο επικείμενο κομμάτι για το ματς με τον Άρη...ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟΙ και φαίνονται.

Airness
20-01-2010, 13:42
«Εμείς, Τσίλντρες, μιλάμε στο γήπεδο» (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10601&subid=2&pubid=6973955)

Όλη η συνέντευξη. Πρέπει να τους έχει λούσει κρύος ιδρώτας τα βαζέλια για να βγαίνει ο "καλύτερος της ευρώπης" 2 φορές μέσα σε λίγες μέρες να κάνει δηλώσεις...

Airness
20-01-2010, 13:46
"o Λάζαρος Βορεάδης επιστρέφει. Ο διεθνής ρέφερι έδωσε σήμερα εξετάσεις - γραπτές και τεστ φυσικής κατάστασης - και φυσικά δεν είχε κανένα πρόβλημα να τις περάσει με επιτυχία.
Μαζί του πέρασαν από εξετάσεις όλοι οι εν ενεργεία ρέφερι και όλοι πέρασαν με επιτυχία τα τεστ. Ο μοναδικός που κόπηκε ήταν ο Ηλιούπουλος από την Καλαμάτα."

Τελικά κάνανε την μεταγραφή που ακουγόταν ότι θα κάνουν τόσο καιρό τα βαζέλια. Για Χάτσον της Ρώμα λέγανε, Λάρι τους βγήκε...

DON
20-01-2010, 13:47
"o Λάζαρος Βορεάδης επιστρέφει. Ο διεθνής ρέφερι έδωσε σήμερα εξετάσεις - γραπτές και τεστ φυσικής κατάστασης - και φυσικά δεν είχε κανένα πρόβλημα να τις περάσει με επιτυχία.
Μαζί του πέρασαν από εξετάσεις όλοι οι εν ενεργεία ρέφερι και όλοι πέρασαν με επιτυχία τα τεστ. Ο μοναδικός που κόπηκε ήταν ο Ηλιούπουλος από την Καλαμάτα."

Τελικά κάνανε την μεταγραφή που ακουγόταν ότι θα κάνουν τόσο καιρό τα βαζέλια. Για Χάτσον της Ρώμα λέγανε, Λάρι τους βγήκε...

ΩΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!! Και μετά ψάχνουν και παίκτη οι ΠΛΕΟΝΕΚΤΕΣ!!! Πήραμε εμείς τον Σκουνάκο πήρανε αυτοί τον ΛΑΖΑΡΑΡΑΡΟ ΤΟΝ ΒΟΡΕΑΔΑΡΟ και μιλάνε κιόλας!

kk_SEF
20-01-2010, 15:01
Σημάδια πανικού, φέτος πρέπει να τους βάλουμε στη θέση τους μια και καλή!

Airness
20-01-2010, 21:11
«Πράσινα» αίσχη…

http://www.rednews.gr/basketball.aspx?nid=724&cid=n

kk_SEF
20-01-2010, 21:24
Εχει μπει καλά μπροστά η μηχανή τους σε όλα τα μέτωπα.

redglove
21-01-2010, 00:34
Η δικιά μας μηχανή όμως τί κάνει;

AIIZ
21-01-2010, 00:46
Η δικιά μας μηχανή όμως τί κάνει;

κοιμαται οπως παντα

DON
21-01-2010, 11:09
κοιμαται οπως παντα

Μακάρι να κοιμότανε...Όταν κοιμάσαι κάποτε ΞΥΠΝΑΣ. Αυτοί έχουν σβήσει την μηχανή, έχουν πάρει και το κλειδί απο την μίζα!:mad:

vargas
21-01-2010, 11:46
ακριβως βρισκουν κ τα κανουν ...Εμεις παμε πολιτισμενα κ με ηθος γιαυτο στο τελος ξερετε ολοι τι θα παρουμε ....

DON
21-01-2010, 11:59
ακριβως βρισκουν κ τα κανουν ...Εμεις παμε πολιτισμενα κ με ηθος γιαυτο στο τελος ξερετε ολοι τι θα παρουμε ....


http://www.digenisakritas.com/may-june/fair.jpg
:mad::mad::mad::mad::mad:

kk_SEF
21-01-2010, 15:00
ακριβως βρισκουν κ τα κανουν ...Εμεις παμε πολιτισμενα κ με ηθος γιαυτο στο τελος ξερετε ολοι τι θα παρουμε ....

ΟΧΙ vargas sorry αλλά εγώ ΔΕΝ ξέρω. Το λέω γιατί λες ξέρετε όλοι.... Speak for yourself που λένε ;)
Εγώ πιστεύω ακόμα στην ομάδα και δεν έχω ΠΡΟΔΙΚΑΣΕΙ κανένα αποτέλεσμα όπως σε βλέπω να κάνεις σε όλα τα θέματα. Αναφέρομαι σε προτάσεις του τύπου "καλύτερα να αποκλειστούμε γιατί στον τελικό θα τον πιούμε"...
Ας γίνει ο τελικός και ΜΕΤΑ εδώ είμαστε και συζητάμε για να μην πω να βγει η σεζόν...

vargas
21-01-2010, 20:20
Βρε μακαρι να διαψευστω φιλε μου ...Το ξερω πως φαινομαι υπερβολικος αλλα για το καλο της ομαδας νοιαζομαι κ μονο...

Airness
22-01-2010, 13:16
Η απάντηση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός στην ανακοίνωση του Ολυμπιακού ήρθε την Παρασκευή (22/1) ομοίως, εκφράζοντας τη στήριξή της προς τον Μάνο Παπαδόπουλο και ξεκαθαρίζοντας ότι «δεν δέχεται υποδείξεις και «μαθήματα» φιλάθλου πνεύματος και αγωνιστικού ήθους».

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10601&subid=2&pubid=6994170

kk_SEF
22-01-2010, 13:45
Αυτό είναι το θράσος τους και η αλαζονεία και όσες απαντήσεις κι αν βγάζει η διοίκηση την καλύτερη μπορεί να τη δώσει μόνο η ομάδα στο παρκέ μια και καλή.

kk_SEF
22-01-2010, 17:37
Μπατίστ πάλι τραυματίας http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1Basket/Panathinaikos/261355.html

konpap7
22-01-2010, 18:14
Αυτό είναι το θράσος τους και η αλαζονεία και όσες απαντήσεις κι αν βγάζει η διοίκηση την καλύτερη μπορεί να τη δώσει μόνο η ομάδα στο παρκέ μια και καλή.

Για αυτο το στυλακι τους θελω να τα παρουμε ολα φετος!!!

ΜΙΛΗΣΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ:mad:

kk_SEF
22-01-2010, 19:21
Κι εμείς στην εξέδρα να με συμπληρώσω...

vargas
23-01-2010, 02:36
Nαι τωρα που πηραν haislip , δυστυχως μας βλεπω στα ταρταρα ....Ξερω ειμαι υπερβολικος , αλλα εγω βλεπω οτι κινηθηκαν κ πηραν παικτη ανωτερο του τσαρταρη κ μαλλον κ του κλειζα ασχετα αν εβαζε λιγοτερους ποντους στο nba...Aθλητικα πολυ ανωτερος κ με 3ποντο 40 %....Γιατι ρε γαμωτο να παρουμε τον κοντοστουπη πεν ?? ΕΛΕΟΣ

gionaxos
23-01-2010, 03:11
Δεν με τρομάζει ο Haislip και δεν είναι καλύτερος του Kleiza.

Το κακό μ' αυτήν την περίπτωση είναι ότι στην ουσία εμείς τους δώσαμε το δικαίωμα να ενισχυθούν.Το καλοκαίρι πανηγυρίζαμε που πέρασαν οι 3 αμερικανοί ενώ στην ουσία εμείς θα βγάλουμε την χρονιά με 1,5!Γιατί μόνο ο Childress είναι αυτό που λέμε "ηγέτης"..

Με τον Haislip βρίσκουν λύση σε θέσεις όπου έπασχαν σοβαρά και έχουν αδυναμίες που δεν θα κάλυπτε κανένας Dragisevic ή άλλος ευρωπαίος παίκτης.

Γιατί να δυσκολεύουμε μόνοι μας την ζωή μας?

vargas
23-01-2010, 03:18
Ασε καλυτερα να μην πω ....Αφου ο γιαννακης εχει εμπαθεια στους αμερικανους κ φαινεται....Ο πεν απλα δεν κανει ουτε για την α2 οπως κ ο μπεβερλυ ...Μην κλαιγομαστε μετα αμα αν φαμε την σφαλιαρα κ στους 3 στοχους ...Θα μου την πεσει το μισο site τωρα , αλλα με την μεταγραφη του βαζελου ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ...

kk_SEF
23-01-2010, 03:19
Ενώ πριν πέταγες στα ουράνια χαχαχαχαχαχαχα

redglove
23-01-2010, 03:22
Μην φέρουμε την καταστροφή παιδιά, από το τίποτα μάλιστα.

Πρώτα να υπογράψει.

Μετά σκεφτείτε, είναι αθλητικός και το ένα και το άλλο αλλά μην τρελαθούμε, όχι και καλύτερος του Κλέιζα. Στην Εφές και την Μάλαγα έπαιζε το παληκαράκι πριν πάει Σπερς για να παίζει 4.4 λεπτά μέσο όρο κάθε 4 ματς (10 εμφανίσεις έχει, από τις συνολικά 40 αγωνιστικές). Τέλος, να δούμε πως θα δέσει με την υπόλοιπη ομάδα. Και ο Ντέλκ ήρθε με περγαμυνές κάποτε αλλά θυμόμαστε όλοι τι έγινε. Τώρα τα υπόλοιπα τα έχουμε ξαναπεί, κακός προγραμματισμός..

Εμείς όμως ΔΙΠΛΑ στην ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΑΣ.-

vargas
23-01-2010, 03:24
Δεν πεταγα στα ουρανια , αλλα τουλαχιστον εβλεπα ενα προβαδισμα απεναντι στο βρωμερο πουστοβαζελο. Κ ας μην εχουμε 2αρι , τωρα το χασαμε κ αυτο γτ αυτος ο χαισλιπ (αν προσαρμοστει γτ ειναι κ λιγο psycho) φαινεται πολυυυυ αθλητικος....

kk_SEF
23-01-2010, 03:25
O Don μόνος του τα γράφει μόνος του τακούει μου φαίνεται:rolleyes::rolleyes:

vargas
23-01-2010, 03:32
Τωρα που το σκεφτομαι δεν πειραζει , ας παιζουμε κ με τον πεν τον κοντοστουπη αυριο πρεπει να μαστε ολοι στο γηπεδο... Δεν γινεται αλλιως , μονο κοντα στην ομαδα κ χωρις γκρινιες κ ας ειμαι γνωστος γκρινιαρης ....:p

redglove
23-01-2010, 03:32
Δηλαδή οι

Τεόντοσιτς/Παπαλουκάς - Πεν/Χαλπερίν - Τσίλι/Βασιλόπουλος - Κλέιζα/Μαυροκεφαλίδης - Μπουρούσης/Βούισιτς/Σόφο

είναι χειρότεροι των

Σάρας/Διαμαντίδης - Σπανούλης/Νίκολας - Τέπιτς/Περπέρογλου - Χάισλιπ/Φώτσης - Πέκοβιτς/Μπατίστ/Μπόγρης

Ο Μπόγρης είναι αστείο, για πλάκα τον έβαλα, να είναι ίσος αριθμός παικτών. Ο Φώτσης απλά δεν υπάρχει φέτος. Ο Περπερογλου είναι μεγαλύτερη φάρσα από τον Βασιλόπουλο. Μας έχουν στα γκαρντ, τους έχουμε από το 3 μέχρι το 5.

ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ!!!

EDIT: Μπράβο ρε vargas! Θα σε βάλω στην υπογραφή μου τιμής ένεκεν, η τελευταία κουβέντα που είπες ήταν ότι καλύτερο.

vargas
23-01-2010, 03:34
pen xalperin μην τους αναφερεις καν ....ειναι επιεικως τραγικοι ...

gionaxos
23-01-2010, 03:39
Το θέμα είναι όταν θά ρθει η ώρα να αποδόσουν μερικοί δικοί μας στο μαξιμουμ που μέχρι σήμερα δεν βοηθούν.

redglove
23-01-2010, 03:39
Ο Πεν δεν είναι τόσο κακός όσο νομίζεις. Πραγματικά. Δεν είναι αυτό που θέλαμε, σίγουρα, αλλά δεν είναι για Α2 που είπες πχ. Και για τον Χαλπερίν έχω την ελπίδα ότι όταν του χρόνου θα φύγει με το καλό θα 'χουμε να λέμε για "εκείνο το παιχνίδι που ήρθε από το πουθενά και έκανε τρελή εμφάνιση"... :p

Αλλά ας ξαναγράψω τις συνθέσεις χωρίς τα "αστεία":

Τεόντοσιτς/Παπαλουκάς/Πεν - Τσίλντρες/Κλέιζα/Μαυροκεφαλίδης - Μπουρούσης/Βούισιτς/Σχορτσιανίτης

Γιασικεβίτσιους/Σπανούλης/Διαμαντίδης/Νίκολας - Χάισλιπ/Τέπιτς/Φώτσης - Πέκοβιτς/Μπατίστ

Πώς σου φαίνονται;

vargas
23-01-2010, 03:46
thanx για το quote ...O penn καποτε ηταν καλος αλλα φοβαμαι πως εχει αρχισει την πτωτικη του πορεια. Μακαρι να διαψευστω κ μακαρι να ξεφτιλισουμε τον πουστοβαζελο με τον πεν σε τρελη μερα . Θα βγω κ θα το πω οτι προφανως τον εκρινα ΑΔΙΚΑ ...Btw , προχτες που τον εκραζα με τον αρη στην επομενη φαση κολλησε ενα τρελο 3ποντο ....:p
Aπο το 3 κ πανω οντως ειμαστε ανωτεροι κ μαλιστα πολυ . Στο γηπεδο θα φανουν ολα . Περιμενω πολλα απο τσιλι κλειζα

gionaxos
23-01-2010, 04:15
Το θέμα είναι να είναι καλός για τον ρόλο του ο Πεν.Ο ρόλος του είναι να ξεκουράζει τους άλλους 2 στα εύκολα και να δίνει συγκεκριμένα πράγματα στα δύσκολα!

redglove
24-01-2010, 04:05
Ο πρώτος μεγάλος διαγωνισμός του Red Hoops είναι γεγονός:

Βρείτε ποιές δύο φετινές μεταγραφές (μια δικιά μας και μια της βαζέλας) απεικονίζονται εδώ :doggy και εδώ :hump και κερδίστε ένα εισητήριο για τις courtside θέσεις του ΟΑΚΑ για να παρακολουθήσετε τις παραπάνω σκηνές ζωντανά! :D

kk_SEF
24-01-2010, 13:40
Αμα μεγαλώσεις κι άλλο την υπογραφή ποιος θα σε κάνει ban εσένα :D:D Ωραίος τρόπος να διαφημίσεις νέα emoticon ;)

DON
25-01-2010, 10:58
Nαι τωρα που πηραν haislip , δυστυχως μας βλεπω στα ταρταρα ....Ξερω ειμαι υπερβολικος , αλλα εγω βλεπω οτι κινηθηκαν κ πηραν παικτη ανωτερο του τσαρταρη κ μαλλον κ του κλειζα ασχετα αν εβαζε λιγοτερους ποντους στο nba...Aθλητικα πολυ ανωτερος κ με 3ποντο 40 %....Γιατι ρε γαμωτο να παρουμε τον κοντοστουπη πεν ?? ΕΛΕΟΣ

ΗΜΑΡΤΟΝ.:doggy

DON
25-01-2010, 11:01
Ο πεν απλα δεν κανει ουτε για την α2

Σε παρακαλώ και δεν στην "πέφτω" εξήγησε μου με μπασκετικά επιχειρήματα απο που και ως πού ο Χάισλιπ είναι καλύτερος του ΚΛΕΙΖΑ ή έστω του ΠΡΙΝΤΕΖΗ και τι περισσότερο έχει σε περγαμηνές απο τον "ούτε για την Α2" Σκούνι Πεν.

vargas
25-01-2010, 13:07
Για τον κλειζα δεν εχω να πω πολλα δειχνει οντως μεγαλος παικτης αν κ μαλλον δεν ειναι τοσο αλτικος αλλα σιγουρα πιο δυνατος.... Αλλα στην θεση του πεν μπορουσαμε να παρουμε ενα παικταρα στη θεση 1-2 κ να τους τελειωσουμε . Δεν ξερεις ποσο θελω να διαψευστω ...Αλλα πιστευω οτι ο πεν ειναι μικρος παικτης για τους στοχους μας ,+ ειναι πολυ κοντος κ ολα τα αντιπαλα πλειμεικερ τον βαζουν για πλακα μεσα στο καλαθι κ ας ειναι σχετικα δυνατος .

redglove
25-01-2010, 13:20
Πρέπει να του πιστώσουμε ότι παίζει και μια άλφα άμυνα όμως, που ο Γκρηρ για παράδειγμα δεν θα μπορούσε να την παίξει (και αναφέρω τον Γκρηρ επειδή είναι ο πρώτος που σκέφτηκα όταν έφυγε ο Γουέιφερ). Ας μην μπαίνουμε και μέσα στα πλάνα του Γιαννάκη, αν θέλει 1-2 με τα στοιχεία του Πεν, καλά έκανε και πήρε τον Πεν και όχι κάποιον άλλο. Στο τέλος σούμα.

panas12
25-01-2010, 15:16
Για τον κλειζα δεν εχω να πω πολλα δειχνει οντως μεγαλος παικτης αν κ μαλλον δεν ειναι τοσο αλτικος αλλα σιγουρα πιο δυνατος.... Αλλα στην θεση του πεν μπορουσαμε να παρουμε ενα παικταρα στη θεση 1-2 κ να τους τελειωσουμε . Δεν ξερεις ποσο θελω να διαψευστω ...Αλλα πιστευω οτι ο πεν ειναι μικρος παικτης για τους στοχους μας ,+ ειναι πολυ κοντος κ ολα τα αντιπαλα πλειμεικερ τον βαζουν για πλακα μεσα στο καλαθι κ ας ειναι σχετικα δυνατος .

Ο Πένν είναι φανερό πως ήρθε για να παίξει ένα συγκεκριμένο ρόλο : Να ξεκουράζει Μίλος και Παπαλουκά ,να δίνει
κάποιες λύσεις απο τη περιφέρεια και να γίνεται βδέλλα στoν αντιπαλο playmaker.Απ'ότι φαινεται μια χαρα τα καταφέρνει και λογικά επιλέχθηκε επειδη ηταν πρωην παίχτης μας και θα ενσωματονόταν άμεσα , όπως και έγινε.
Όσο για τον παιχταρά στο 2...φέτος στο μεγαλυτερο μέρος το καλύπτει ο childress ή ο τεοντοσιτς ,όταν είναι στη πεντάδα και ο παπαλουκάς.Ποιός απο τους δύο δεν είναι παιχταράς???
O haislip πραγματι είναι πολύ αθλητικός και σιγουρα θα δυναμώσει τον βάζελο αλλα όταν βρεθει κόντρα στον κλέιζα το πιο πιθανό είναι να ξεφτιλιστεί.Είμαστε πολύ τυχεροί που δυο παιχταράδες όπως ο κλέιζα και ο chilli παίζουν για μας και έχουν καταφέρει να συνεργάζονται άψογα στην ίδια πεντάδα..ας μην τους συγκρίνουμε με την όποια κίνηση εντυπωσιασμού των γιαννακοπουλέων.

vargas
25-01-2010, 19:58
Eγω δεν λεω οτι δεν ειναι κακος παικτης , μια χαρα παικτης ειναι. Αλλα στην θεση αυτη θα μπορουσαμε να παρουμε κ καποιον να τους ξεκουραζει αλλα να βαζει κ κανα ποντακι παραπανω απο οτι ο πεν , κ να τρομαζει κ λιγο τον αντιπαλο ...

redglove
26-01-2010, 02:02
http://doubleteam.gr/2010/01/25/η-απόκτηση-χάισλιπ/

Χαχαχα, δείτε "μπασκετική κουλτούρα" που έχουν αποκτήσει οι "Κυρίαρχοι της Ευρώπης": Ο Χάισλιπ κάνει λέει τον Τσίλντρες να μοιάζει "τσικό". (Πληροφοριακά, το "τσικό" έχει 5-6 φορές καλύτερα στατιστικά από τον Χάισλιπ που σε λίγο θα τον βγάλουμε καλύτερο 4άρι της Ευρώπης για χάρη του γλυψίματος!)

konpap7
26-01-2010, 02:28
"Τέλος, αποδεικνύεται ορθή η τοποθέτηση του Παναθηναϊκού υπέρ των 3 μη κοινοτικών στην Α1. Και αντί να ισχυροποιηθεί ο Ολυμπιακός από αυτήν την αλλαγή όπως όλοι πιστεύαμε τελικά ισχυροποιήθηκε ο Παναθηναϊκός. Πώς τα φέρνει καμιά φορά ε;"

Μονο αυτη η παραγραφος ειναι σωστή..
Τα υπολοιπα στο παρκε!:cool:

DON
26-01-2010, 10:32
http://doubleteam.gr/2010/01/25/η-απόκτηση-χάισλιπ/

Χαχαχα, δείτε "μπασκετική κουλτούρα" που έχουν αποκτήσει οι "Κυρίαρχοι της Ευρώπης": Ο Χάισλιπ κάνει λέει τον Τσίλντρες να μοιάζει "τσικό". (Πληροφοριακά, το "τσικό" έχει 5-6 φορές καλύτερα στατιστικά από τον Χάισλιπ που σε λίγο θα τον βγάλουμε καλύτερο 4άρι της Ευρώπης για χάρη του γλυψίματος!)

Ρε μαλάκα...ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ κάθεσαι και ασχολείσαι με παλικάρια που χαρακτηρίζουν τον ΤΖΟΣ ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ ως τσικό του Χάισλιπ? Έχεις πάθει ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ? Η επαφή τους με το άθλημα είναι όση η επαφή των βάζελων με ΓΥΝΑΙΚΕΣ. Δηλαδή ΚΑΜΙΑ!!! Αντί να τους ρωτήσεις γιατί το τσικό ο Τσίλντρες ήτανε στους 3 καλύτερους 6ους παίκτες του ΝΒΑ και ο Χάισλιπ ένας παίκτης που δεν τον ξέρει η μητέρα του ότι υφίσταται στο ΝΒΑ κάθεσαι και αναλώνεσαι...Τι να σου πω...ΗΜΑΡΤΟΝ ΣΕΜΠΑ!

Dude
26-01-2010, 14:55
Ρε μαλάκα...ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ κάθεσαι και ασχολείσαι με παλικάρια που χαρακτηρίζουν τον ΤΖΟΣ ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ ως τσικό του Χάισλιπ? Έχεις πάθει ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ? Η επαφή τους με το άθλημα είναι όση η επαφή των βάζελων με ΓΥΝΑΙΚΕΣ. Δηλαδή ΚΑΜΙΑ!!! Αντί να τους ρωτήσεις γιατί το τσικό ο Τσίλντρες ήτανε στους 3 καλύτερους 6ους παίκτες του ΝΒΑ και ο Χάισλιπ ένας παίκτης που δεν τον ξέρει η μητέρα του ότι υφίσταται στο ΝΒΑ κάθεσαι και αναλώνεσαι...Τι να σου πω...ΗΜΑΡΤΟΝ ΣΕΜΠΑ!

Αν και μου αρέσει αρκετά ο Χάισλιπ σαν παίκτης, συμφωνώ και επαυξάνω με όσα λέει ο Don... γιατί η διαφορά των μεγεθών είναι ακριβώς αυτή...

Τώρα για να πω και την αμαρτία μου, εμένα αυτό που ελαφρώς με χαλάει είναι να ξυπνάω το πρωί και να βλέπω τελευταία δημοσίευση στην κατηγορία Γενική Συζήτηση να προέρχεται από το θέμα Αλλόθρησκοι-Σιχάματα... δεν λέω, να συζητάμε όσο θέλουμε για αυτούς ( κυρίως για θέματα τέτοιου τύπου -> :hump ), αλλά μην παραασχολιόμαστε και μαζί τους... Έτσι και παραπάνω αξία τους δίνουμε, και αδικούμε λίγο τους δικούς μας παικταράδες... Αυτά παιδιά...

redglove
26-01-2010, 20:37
Απλά είναι αυτό που λένε "μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι". Εδώ σε βάζελους το δείχνω το κειμενάκι και γελάνε. :d

Και εγώ το παρκέ περιμένω γιατί αυτή η ιστορία παραπήγε...

kk_SEF
26-01-2010, 23:51
"Τέλος, αποδεικνύεται ορθή η τοποθέτηση του Παναθηναϊκού υπέρ των 3 μη κοινοτικών στην Α1. Και αντί να ισχυροποιηθεί ο Ολυμπιακός από αυτήν την αλλαγή όπως όλοι πιστεύαμε τελικά ισχυροποιήθηκε ο Παναθηναϊκός. Πώς τα φέρνει καμιά φορά ε;"

Μονο αυτη η παραγραφος ειναι σωστή..
Τα υπολοιπα στο παρκε!:cool:

Ούτε αυτήν την παράγραφο θεωρώ σωστή. Ή τουλάχιστον άλλα ήθελε να πει και άλλα είπε??? Πως είναι ορθή η τοποθέτηση υπερ των 3 μη κοινοτικών και πως αποδυκνείεται αυτό από την απόκτηση Χάισλιπ;;;;;
Το μόνο "σωστό" που βρήκα εκεί μέσα ήταν για τον τίτλο του θέματος που βρισκόμαστε, θεωρώ το "Σιχάματα" περιτό και δε νομίζω ότι εκφράζει καν το περιεχόμενο του θέματος όπως έχει εξελιχθεί.

DON
27-01-2010, 00:15
Έπειτα απο παραινέσεις άλλαξε το όνομα και πλέον απο "Αλλόθρησκοι-σιχάματα" έγινε "Κουβέντες για αλλόθρησκους"

konpap7
27-01-2010, 00:31
Ούτε αυτήν την παράγραφο θεωρώ σωστή. Ή τουλάχιστον άλλα ήθελε να πει και άλλα είπε??? Πως είναι ορθή η τοποθέτηση υπερ των 3 μη κοινοτικών και πως αποδυκνείεται αυτό από την απόκτηση Χάισλιπ;;;;;
Το μόνο "σωστό" που βρήκα εκεί μέσα ήταν για τον τίτλο του θέματος που βρισκόμαστε, θεωρώ το "Σιχάματα" περιτό και δε νομίζω ότι εκφράζει καν το περιεχόμενο του θέματος όπως έχει εξελιχθεί.

Εννοω οτι εμεις περασαμε το καλοκαιρι το 3+3 και εχουμε ουσιαστικα εναν αμερικανο που κανει την διαφορα..ενω ο παο εχει 2 (νικολας και μπατιστ),για τον χαισλιπ θα δουμε!

vargas
27-01-2010, 00:32
Παιδια αντικειμενικα να μιλαμε ...Ο βαζελος εχει 3 μαυρους πρωτης γραμμης κ μεις 1μιση.... , Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα . Οποτε ουσιαστικα αυτος ωφεληθηκε ειτε το θελουμε ειτε οχι...

DON
27-01-2010, 00:51
Παιδια αντικειμενικα να μιλαμε ...Ο βαζελος εχει 3 μαυρους πρωτης γραμμης κ μεις 1μιση.... , Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα . Οποτε ουσιαστικα αυτος ωφεληθηκε ειτε το θελουμε ειτε οχι...

Λειτουργείται και σκέφτεστε με την λογική "φέτος,τώρα" κρίνοντας κάτι που οι Αγγελόπουλοι πήρανε πρωτοβουλία να περάσουν ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ Α1 και όχι για την πάρτη τους.ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. Επίσης δείτε "the big picture" και όχι τώρα...Άν είχε πιάσει ο ΓΓουέιφερ θα μιλούσαμε για 2 πυρηνικά όπλα αμερικανούς και τον ΚΛΕΙΖΑ που ΕΤΥΧΕ να είναι ευρωπαίος αφού είναι ΚΑΘΑΡΟΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΘΡΕΜΜΕΝΟΣ ΝΒΑer. Όσο για τον Νίκολας ε όχι και "κάνει διαφορά".ΣΑΦΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΤΕΡΟΣ του Χαλπερίν αλλά "ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ"???nahhh...

τέλος απλά δείτε λίγο μπροστά...Το καλοκαίρι είναι κοντά...Μην τρέχετε...Αυτό το 3-3 είναι για τα επόμενα 30 χρόνια...

vargas
27-01-2010, 01:06
Nαι φιλε don , τωρα τι θα κανουμε ομως κ οχι τα επομενα 30 χρονια . Την δεδομενη χρονικη στιγμη ωφελειται το πουστοσωματειο. Ο νικολας ειναι κλασεις ανωτερος απο πεν χαλπεριν. Ο wafer δεν επιασε γτ δεν ασχοληθηκε κανεις μαζι του να τον προσαρμοσει , κ κυριως η γρια ο γιαννακης που τον μισουσε ?! απο την πρωτη στιγμη που ηρθε. Τωρα ηρθαν ετσι τα πραγματα κ πηραμε τον πεν που (για μενα) δεν προσφερει τπτ κ ισως στα κρισμα παιχνιδια να αποδειχτει (ΜΑΚΑΡΙ ΟΧΙ) οτι ηταν η πιο λαθος κινηση των τελευταιων ετων . Οποτε για τωρα καταληγουμε πως γυρναει μπουμερανγκ σ εμας η κινηση για τους 3 ξενους ...

redglove
27-01-2010, 02:01
Αν δεν τελειώσει η χρονιά να γίνει σούμα δεν καταλήγουμε πουθενά, αυτό καταλάβετε!

Dude
27-01-2010, 02:05
Nαι φιλε don , τωρα τι θα κανουμε ομως κ οχι τα επομενα 30 χρονια . Την δεδομενη χρονικη στιγμη ωφελειται το πουστοσωματειο. Ο νικολας ειναι κλασεις ανωτερος απο πεν χαλπεριν. Ο wafer δεν επιασε γτ δεν ασχοληθηκε κανεις μαζι του να τον προσαρμοσει , κ κυριως η γρια ο γιαννακης που τον μισουσε ?! απο την πρωτη στιγμη που ηρθε. Τωρα ηρθαν ετσι τα πραγματα κ πηραμε τον πεν που (για μενα) δεν προσφερει τπτ κ ισως στα κρισμα παιχνιδια να αποδειχτει (ΜΑΚΑΡΙ ΟΧΙ) οτι ηταν η πιο λαθος κινηση των τελευταιων ετων . Οποτε για τωρα καταληγουμε πως γυρναει μπουμερανγκ σ εμας η κινηση για τους 3 ξενους ...

1) Για το Γουέιφερ, όσο επιμένεις να τον αναφέρεις, τόσο θα σχολιάζω και γω ότι το παιδί μπάσκετ καλό ήξερε, αλλά να το δείξει στον Ολυμπιακό δεν μπορούσε την προκειμένη στιγμή (λόγω των μυαλών που κουβαλάει, και όχι λόγω Γιαννάκη), οπότε καλώς έφυγε...

2) Ο Χάισλιπ είναι πολύ καλός παίκτης, και εάν προσαρμοστεί γρήγορα στην ομάδα του ΠΑΟ, θα το βοηθήσει αρκετά, αλλά από μόνος του δεν μπορεί να αλλάξει τις ισορροπίες...

3) Ο Νίκολας είναι ακριβώς ίδιας κλάσης παίκτης με το Χαλπερίν... εγώ προσωπικά το Γιοτάμ στα καλά του το θεωρώ μια κλάση παραπάνω από το Νίκολας... Επίσης, για να μιλήσουμε και με γεγονότα, μπορεί να είναι ανύπαρκτος τον τελευταίο καιρό, αλλά παρόλα αυτά η συνολική του προσφορά είναι (πολύ) μεγαλύτερη από ό,τι η αντίστοιχη του Νίκολας στον ΠΑΟ... Αν δεν με πιστεύεις, δες τα στατιστικά παρακάτω που αφορούν τη φετινή χρονιά... τα πρώτα αφορούν το Νίκολας και τα δεύτερα το Χαλπερίν...
http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?clubcode=PAN&pcode=KNG
http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?clubcode=OLY&pcode=AOZ

Για όποιον βαριέται να τα κοιτάξει, ο Χαλπερίν συγκεντρώνει κατά μέσο όρο στο σύστημα αξιολόγησης 9.5 βαθμούς σε 19.5 λεπτά συμμετοχής ανά αγώνα, τη στιγμή που ο Νίκολας που όλοι σας αποθεώνετε συγκεντρώνει 7.8 βαθμούς σε κάθε αγώνα, αγωνιζόμενος και 8 λεπτά παραπάνω (27.5 λεπτά κατά μέσο όρο ανά αγώνα). Αν εξακολουθείτε να πιστεύετε ότι ο Νίκολας είναι ανωτέρου επιπέδου, τότε ή βλέπουμε άλλο άθλημα, ή δεν έχετε ιδέα τι κάνει όλο αυτό τον καιρό ο Νίκολας στον ΠΑΟ...

Προσωπικά ευελπιστώ να αναγεννηθεί ο Γιοτάμ στο τοπ16, γιατί στα καλά του είναι "χάρμα ιδέσθαι", και σκοτώνει κάθε αντίπαλη άμυνα και εκτελεστικά και με τις οργανωτικές του ικανότητες. Το θέμα είναι καθαρά δικό του, και προσωπικά τον πιστεύω (αν και παίζει να είμαι ο μόνος Ολυμπιακός παγκοσμίως που τον πιστεύει αυτή τη στιγμή :rolleyes: ).

4) Ο Πεν προσωπικά μέρα με τη μέρα με πείθει ότι θα φανεί χρήσιμος όταν χρειαστεί, όμως καλύτερα να περιμένουμε να το δούμε στην πράξη, γιατί όντως αυτός ο παίκτης πριν έρθει είχε περάσει μεγάλη περίοδο σταδιακού ντεφορμαρίσματος στην καριέρα του. Ελπίζω πάντως κι εγώ όπως και εσύ να μην αποδειχθεί η πιο λανθασμένη κίνηση των τελευταίων χρόνων η προσθήκη του.

5) Η κίνηση με τους 3 ξένους δεν θα ωφελήσει κανένα από μόνη της. Είναι πλέον ο ισχύων νόμος και θα ωφελήσει όποια ομάδα έχει την ικανότητα να κάνει καλύτερο σχεδιασμό στην αρχή της χρονιάς. Φέτος εμάς δεν μας βγήκε ο Γουέιφερ, ενώ στους άλλους έχει πέσει μάστιγα τραυματισμών και πήραν το Χάισλιπ. Το αποτέλεσμα θα δείξει αν έχεις δίκιο στο ότι ευνοήθηκαν ή όχι... Εγώ πάντως ακόμα μας θεωρώ την πιο δυνατή ομάδα της Ευρωλίγκα.

vargas
27-01-2010, 10:31
Toν εχουμε βγαλει τον wafer , τρελο , αλητη , απροσαρμοστο κλπ κλπ... Του εσπασε το ηθικο κ λογικα εφυγε ο παικτης ...Δεν τον βοηθησε ομως κανεις απο τον ολυμπιακο κ φανηκε αυτο ... Κλασικο παραδειγμα διαφορετικγς αντιμετωπισης ειναι ο μπεβερλι , που το παλικαρι καλος κ προθυμος ειναι , αλλα ουτε τα προσοντα ουτε τις παραστασεις του wafer στο nba εχει. Ειναι τοσο κακο να πουμε την αληθεια οτι εκανε εντελως λαθος μεταγραφικο σχεδιασμο ο γιαννακης , κ τωρα βγηκαν απο πανω τα χομπιτ ?
Για τον χαλπεριν κ τον πεν τι να πω...Ο χαλπεριν μονο στους αριθμους θα μπορουσε να ταν καλυτερος απο τον νικολας γτ στην πραξη δεν θυμαται κανεις να παιζαμε με 5 παικτες στους τελικους με το βαζελουα οταν ηταν μεσα ο γιοταΣ...Ο πεν κ μονο που δεν παιρνει μια προσπαθεια πανω του δειχνει το ποσο ακυρος ηταν σα μεταγραφη. Θα μου πειτε παιζει αμυνα ειναι προθυμος κλπ κλπ... Δεν τρομαζει το αντιπαλο πλειμεικερ ομως ... κ πιστευω πως μετα τον wafer θα μπορουσαμε να χαμε βρει πολυ καλυτερο παικτη στο 1 με κινητρα κ ορεξη , οχι ενα μπαρουτοκαπνισμενο 32αρι που ψαχνει ενα καλο συμβολαιο πριν αποσυρθει...

DON
27-01-2010, 11:28
Nαι φιλε don , τωρα τι θα κανουμε ομως κ οχι τα επομενα 30 χρονια . Την δεδομενη χρονικη στιγμη ωφελειται το πουστοσωματειο. Ο νικολας ειναι κλασεις ανωτερος απο πεν χαλπεριν. Ο wafer δεν επιασε γτ δεν ασχοληθηκε κανεις μαζι του να τον προσαρμοσει , κ κυριως η γρια ο γιαννακης που τον μισουσε ?! απο την πρωτη στιγμη που ηρθε. Τωρα ηρθαν ετσι τα πραγματα κ πηραμε τον πεν που (για μενα) δεν προσφερει τπτ κ ισως στα κρισμα παιχνιδια να αποδειχτει (ΜΑΚΑΡΙ ΟΧΙ) οτι ηταν η πιο λαθος κινηση των τελευταιων ετων . Οποτε για τωρα καταληγουμε πως γυρναει μπουμερανγκ σ εμας η κινηση για τους 3 ξενους ...

Σχολιάζω αυτά που έχεις σε bold.

1. Σε τι είναι κλάσεις ανώτερος? Στο μυαλό σου? Γιατί τον Πεν δεν νομίζω ότι μπορείς να τον κρίνεις ακόμα. Το λες με βάση του τι ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ όχι του τι ΒΛΕΠΕΙΣ. Όσο για τον Νίκολας είπα και πιο πάνω ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΝ ΠΡΟΤΙΜΑΩ απο τον Γιοτάμ γιατί ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΣΤΗΣ αλλά κλάσεις ανώτερος του Γιοτάμ σαν μπασκετμπολίστας? ΕΛΕΟΣ. Μόνο τα νούμερα τους στην euroleague θα σου παραθέσω για φέτος :

Χαλπερίν :10 αγώνες. 19.5 λεπτά, 8.9 πόντοι, 74.1% 2π, 61.1% 3π, 94.1% 1π, 1.4 ριμπάουντ, 1.5 ασίστ, 0.8 κλεψίματα, 1.6 λάθη, 9.5 αξιολόγηση

Νίκολας : 10 αγώνες. 27.5 λεπτά, 10.4 πόντοι, 45.9% 2π, 38.9% 3π, 63.6% 1π, 1.8 ριμπάουντ, 2.1 ασίστ, 1 κλεψίματα, 1.4 λάθη, 7.8 αξιολόγηση

ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΑΣΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΟ?

2.Τον Γουέιφερ το ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ (συγκεκριμένα ο ΜΑΝΟΥΣΕΛΗΣ) τον έφερε, αυτός τον πρότεινε, οι αγγελόπουλοι δεν τον ξέρανε καν!ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΣΟΥΣΕ? Το παλικάρι ήτανε ΤΡΕΛΟ, έκλανε στην παρουσίαση της φανέλας, είχε ξεχάσει τα παπούτσια του και μπήκε να κάνει προπόνηση ξυπόλυτος!Πλάκα κάνεις τώρα???

3. Και για μένα ίσως αποδειχθεί η πιο σωστή κίνηση της 2.5ετίας Γιαννάκη...Γνώμη μου και γνώμη σου...Στο παρκέ τα περαιτέρω!:woot

DON
27-01-2010, 11:33
Ειναι τοσο κακο να πουμε την αληθεια οτι εκανε εντελως λαθος μεταγραφικο σχεδιασμο ο γιαννακης , κ τωρα βγηκαν απο πανω τα χομπιτ ?
Ο πεν κ μονο που δεν παιρνει μια προσπαθεια πανω του δειχνει το ποσο ακυρος ηταν σα μεταγραφη.

Πάλι θα μου επιτρέψεις να σχολιάσω 2 πράγματα.

1. ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΒΓΗΚΑΝΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΑ ΧΟΜΠΙΤ ΡΕ ΦΙΛΕ? Είμαστε πρώτοι ΕΜΕΙΣ, τους έχουμε κερδίσει ΕΜΕΙΣ, ο Χάισλιπ δεν έχει πατήσει ακόμα παρκέ και ΒΓΗΚΑΝΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ? ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ? Επίσης είναι Ο ΔΙΚΟΣ μας σχεδιασμός λάθος που πάνε όλα τέλεια εκτός απο την ΑΣΤΟΧΙΑ Γουέιφερ που ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ ΑΜΕΣΑ και όχι του βάζελου που ψάχνει ΒΑΣΙΚΟ ΤΕΣΣΑΡΙ ΜΗΝΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ??? Τι να πω...πραγματικά τι να πώ.

2. Ο Πεν πήρε το κρισιμότερο σουτ της κανονικής διάρκειας της euroleague και το έβαλε μέσα στην Τουρκία. Επίσης πήρε ένα κρισιμότατο τρίποντο με τον Άρη στον επαναληπτικό του κυπέλλου απο τα 9 μέτρα και πάλι το έβαλε. Επίσης πήρε buzzer beater στο ΣΕΦ με Παρτιζάν. Μάντεψε...ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΒΑΛΕ. Στο τελευταίο μας παιχνίδι με τον καθόλου άμπαλο Πανελλήνιο είχε 1/2 2p,1/1 3p, 2 ασιστ, 2 κλεψίματα, 0 λάθη και αμυνάρα στον Μπλάκνει. Γενικά πάει ΧΑΛΙΑ το παλικάρι...:D

Dude
27-01-2010, 11:43
κ πιστευω πως μετα τον wafer θα μπορουσαμε να χαμε βρει πολυ καλυτερο παικτη στο 1 με κινητρα κ ορεξη , οχι ενα μπαρουτοκαπνισμενο 32αρι που ψαχνει ενα καλο συμβολαιο πριν αποσυρθει...

Δεν ξέρω αν θα μπορούσαμε να βρούμε κάποιον πιο φρέσκο τη δεδομένη στιγμή, πάντως στην Ελλάδα έχουμε αυτή την τάση τους παίχτες να τους βγάζουμε off με το που πατάνε στα 30... Απλά να σου θυμίσω ότι ο Κόμπε είναι πλέον 32 (κι έχει βγει οφ από ό,τι φαίνεται :D ), ο Jordan επέστρεψε μετά από απουσία 1,5 χρόνου στα 33 του και πήρε άλλους τρεις τίτλους στο NBA, και αν θες ευρωπαϊκό παράδειγμα δες τον άνθρωπο που λέγεται JR Holden... αισίως 34 χρονών, και παίζει εδώ και μια δεκαετία με δεκαπενταετία 30-35 λεπτά σε κάθε αγώνα στο κορυφαίο επίπεδο... Οπότε πρώτον ας μην βιαζόμαστε να ξοφλήσουμε έναν παίκτη που είναι ποιοτικός (ο Πεν το έχει δείξει στο παρελθόν αυτό), και πόσο μάλλον όταν αυτός είναι Αμερικάνος... γιατί τα παιδιά αυτά σαν αθλητές είναι μια κλάση παραπάνω από τους περισσότερους δικούς μας.

Υ.Γ.
1) Αγαπητέ Don, στο προτελευταίο σου ποστ στο 1 μάλλον έχεις μπερδέψει τα ονόματα... Αν θες φτιάξε το να βγαίνει νόημα...
2) Πολύ σωστή η επισήμανση για τα κρίσιμα σουτ που έχει βάλει ο Πεν Don... Κι εγώ είχα μεγάλη αμφιβολία όταν έμαθα ότι επιστρέφει ενώ τον τελευταίο χρόνο έπαιζε δεν έπαιζε σε κάποια μέτρια ομάδα, αλλά όταν βλέπεις έναν παίκτη που έχει καιρό να παίξει στο κορυφαίο επίπεδο, να παίρνει κρίσιμα σουτ και να τα βάζει από το πρώτο του ματς (και ενώ το πρώτο του σουτ με την Εφές ήταν ένα μεγαλοπρεπές έρμπολ), αυτό δείχνει ότι έχει πολλά κότσια και χαρακτήρα... και αυτό το χρειαζόμαστε, ειδικά σε ματς όπου είναι εξαφανισμένος ο Γιοτάμ...

vargas
27-01-2010, 11:52
Μαλλον μου κανεις πλακα ετσι ?? Εμεις τους κερδισαμε αλλα εχουμε μια ηττα απο το νιονιο αν θυμασαι κ ειμαστε μαζι πρωτοι ...Εχουν τον αγωνα στο 2ο γυρο στην εδρα τους ...Εκει που ''νικαμε για πλακα καθε μερα'' ...Το οτι ψαχνει για 4αρι τετοιο μηνα λογω ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΩΝ δειχνει κακο σχεδιασμο ??

Εβαλε ενα τριποντο ο πεν στην τουρκια κ εγινε παικταρας ? Ηταν ελευθερος σουταρε κ το εβαλε , so what ? Για τον αρη ας μην το σχολιασουμε κρισιμοτατο 3 ποντο κ χασαμε 10 ποντους ...Μια χαρα...Μακαρι να κανω λαθος αλλα δεν μου γεμιζει το ματι ο συγκεκριμενος παικτης κ τα παραδειγματα που μου λες δεν αποδεικνυουν κατι .Ο οποιοςδηποτε να ταν στην θεση του ενα τριποντο σε καθε αγωνα θα το εβαζε κ θα παιζε κ μια αλφα αμυνα .
Για τα παραπανω, ολα αυτα που λες για τον wafer απο που αποδεικνυονται????
Για τον γιοταμ εφοσον κ εσυ παραδεχεσαι πως ειναι χεστης τι να σχολιασουμε παραπανω , αν στα κρισιμα χεζεσαι τι να τους κανω τους αριθμους ???

Dude
27-01-2010, 12:03
Ο Don απλά σου εξήγησε άλλο πράγμα το "χέσιμο" του Χαλπερίν που μας χαλάει όλους, και άλλο η μπασκετική κλάση του, που είναι πολύ μεγάλη... Γενικώς το παιδί σαν μπασκετμπολίστας είναι πολύ ολοκληρωμένος, οπότε ο χαρακτηρισμός σου "ο Νίκολας είναι κλάσεις ανώτερος από το Χαλπερίν" δεν στέκει... και το αποδεικνύουν και τα στατιστικά αυτό.

DON
27-01-2010, 12:07
Μαλλον μου κανεις πλακα ετσι ?? Εμεις τους κερδισαμε αλλα εχουμε μια ηττα απο το νιονιο αν θυμασαι κ ειμαστε μαζι πρωτοι ...Εχουν τον αγωνα στο 2ο γυρο στην εδρα τους ...Εκει που ''νικαμε για πλακα καθε μερα'' ...Το οτι ψαχνει για 4αρι τετοιο μηνα λογω ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΩΝ δειχνει κακο σχεδιασμο ??

Εβαλε ενα τριποντο ο πεν στην τουρκια κ εγινε παικταρας ? Ηταν ελευθερος σουταρε κ το εβαλε , so what ? Για τον αρη ας μην το σχολιασουμε κρισιμοτατο 3 ποντο κ χασαμε 10 ποντους ...Μια χαρα...Μακαρι να κανω λαθος αλλα δεν μου γεμιζει το ματι ο συγκεκριμενος παικτης κ τα παραδειγματα που μου λες δεν αποδεικνυουν κατι .Ο οποιοςδηποτε να ταν στην θεση του ενα τριποντο σε καθε αγωνα θα το εβαζε κ θα παιζε κ μια αλφα αμυνα .
Για τα παραπανω, ολα αυτα που λες για τον wafer απο που αποδεικνυονται????
Για τον γιοταμ εφοσον κ εσυ παραδεχεσαι πως ειναι χεστης τι να σχολιασουμε παραπανω , αν στα κρισιμα χεζεσαι τι να τους κανω τους αριθμους ???

ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΩΝ??? Λόγω τραυματισμών φίλε μου πήρε τον ΓΚΟΛΕΜΑΤΣ!!!Άν ο Ολυμπιακός τραυματιστεί ο ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΙΔΗΣ και πάρει τον ΣΚΟΛΑ δεν είναι μεταγραφή για τον ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ αλλά ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ ΚΕΝΟΥ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ. Σαν να μου λες ότι πέρσυ που τραυματίστηκε ο Τσίλντρες και πήραμε τον ΠΑΡΓΚΟ το κάναμε για να καλύψουμε το κενό του ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ και όχι το κενό στον ΑΣΣΟ!!!

Επίσης στα παπάρια μου τι έκανα με τον ΝΙΟΝΙΟ και δεν έχεις το δικαίωμα να προδικάζεις αποτελέσματα ούτε στο ΟΑΚΑ ούτε πουθενά. Εδώ κέρδισε ο ΠΑΟΚ μετά απο 37 χρόνια στο Καραισκάκη και έκανε διπλό ο Ολυμπιακός στην Βρέμη. Με ποιά λογική λοιπόν ΠΡΟΒΛΕΠΕΙΣ το μέλλον? ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟ ΣΚΟΡ ΕΙΝΑΙ 1-0.

Τι να μην σχολιάσεις φίλε? ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΕΙΛΕΙ? Ότι ΕΙΝΑΙ ΚΟΤΑ? Ότι ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ? Εγώ σου λέω πως ότι έχει πάρει το ΒΑΖΕΙ και παίρνει ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΡΕΠΕΙ και δεν είναι κωλοτούμπας σαν τον Νίκολας που βαράει όπου σταθεί και όπου βρεθεί! Τόσο απλό. ΝΑΙ ΚΡΙΣΙΜΟΤΑΤΟ στο Αλεξάνδρειο γιατί δεν έπαιζες για να νικήσεις δεδομένα. Έπαιζες με πλεονέκτημα 14 πόντων το οποιό σώθηκε απο ΑΥΤΟ και του Λίνας το τρίποντο. ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ? Αυτό το "οποιοσδήποτε να ήτανε" πάλι ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ? Δηλαδή ΟΛΟΙ οι παίκτες στην ευρώπη βαράνε τρίποντα και τα βάζουν και παίζουν τρομερή άμυνα?

Mέχρι τώρα παίζει άμυνα ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ και κάνει λάθη 1 τους 10 αγώνες και κυρίως έχει 5/8 τρίποντα. Αυτά δεν τα κάνει ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ. με όλα αυτά με κάνεις να "προκιάζω" τον παίκτη και θα πάει στην Κάχα και θα τα κάνει μούτι και μετά θα λες "τα έλεγα εγώ".ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΚΑΝΤΕΜΟΣΚΥΛΟ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑΩ???

Τέλος για τον Γουέιφερ αποδυκνύει ότι το παλικάρι ήτανε ΤΡΕΛΟ. Όσο για τον Γιοτάμ δεν τον είπες ΧΕΣΤΗ. Είπες ότι ο Νίκολας είναι ΚΛΑΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ. Όχι πιο ΤΟΛΜΗΡΟΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.

Παίρνεις 9.5/10 απο όσα λες όχι απο δεδομένα, παραστάσεις, γεγονότα αλλά με βάση του τι ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ.:eek:

vargas
27-01-2010, 12:32
Να σου πω κατι επειδη νομιζεις οτι εχω κολληματα . Αν ο πεν παιξει καλα οχι μονο αυριο αλλα κ γενικα επειδη δεν ειμαι κωλοτουμπας , ο πρωτος που θα βγω κ θα πω οτι ΑΔΙΚΑ τον εκραζα θα μαι εγω κ θα δεχτω πως δεν εχω κανενα λογο να μιλαω . Μακαρι να με διαψευσει γτ σαν τυπος ειναι γαμω τα παιδια . Αυτος που δεν πιστευω με την καμια ειναι ο χαλπεριν...

DON
27-01-2010, 13:08
Να σου πω κατι επειδη νομιζεις οτι εχω κολληματα . Αν ο πεν παιξει καλα οχι μονο αυριο αλλα κ γενικα επειδη δεν ειμαι κωλοτουμπας , ο πρωτος που θα βγω κ θα πω οτι ΑΔΙΚΑ τον εκραζα θα μαι εγω κ θα δεχτω πως δεν εχω κανενα λογο να μιλαω . Μακαρι να με διαψευσει γτ σαν τυπος ειναι γαμω τα παιδια . Αυτος που δεν πιστευω με την καμια ειναι ο χαλπεριν...

Ξέρεις που διαφωνούμε? Ότι ΠΡΩΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ (δηλαδή ας πούμε "ο πεν είναι σαπάκι") και ΜΕΤΑ ψάχνεις να το στηρίξεις. Δηλαδή ο ΠΕΝ είναι ΛΙΡΑ 100 μέχρι τώρα παίζει ΤΡΟΜΕΡΑ σε όλα τα ματς και εσύ επιμένεις. Δεν λες "δεν τον πιστεύω αλλά μέχρι τώρα είναι ΤΡΟΜΕΡΟΣ σε ότι του ζητάμε". Λες "καλος είναι μωρέ αλλά θα το δείς είναι σαπάκι"!!!Λες και εμείς είπαμε ότι ο Σκουνάκος είναι Γουέιφερ ή ο Χαλπερίν ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΤΗΣ. ΣΤΗΝ ΑΠΑΞΙΩΣΗ αντιδράμε.

manol14
27-01-2010, 14:05
Καλημέρα Don παρακολουθώ τα post σου συνέχεια σε βρίσκω πολύ διαβασμένο φίλε!!!
Μπράβο πραγματικά μπράβο για τις μπασκετικές σου γνώσεις!!!
Ισως στο παιχνίδι με τον Αρη αν μπορέσω νάρθω ΣΕΦ να καταφέρω να σε συναντήσω!!!
Καλη μέρα και πάλι!!!

DON
27-01-2010, 14:21
Καλημέρα Don παρακολουθώ τα post σου συνέχεια σε βρίσκω πολύ διαβασμένο φίλε!!!
Μπράβο πραγματικά μπράβο για τις μπασκετικές σου γνώσεις!!!
Ισως στο παιχνίδι με τον Αρη αν μπορέσω νάρθω ΣΕΦ να καταφέρω να σε συναντήσω!!!
Καλη μέρα και πάλι!!!

Ευχαριστώ φίλε αλλά τέτοια να τα λέμε απο pm δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε δημόσια post!:D

redglove
27-01-2010, 15:13
Ευχαριστώ φίλε αλλά τέτοια να τα λέμε απο pm δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε δημόσια post!:d

Άσε τον κόσμο να εκφράζεται ελεύθερα ρε don! :D :woot

kk_SEF
27-01-2010, 15:19
vargas εκτός που συμφωνώ με όσα σου λένε οι dude-don, διαφωνώ και στο έχω ξαναπεί με αυτή την αρνητική φιλοσοφία ότι όλα θα πάνε χάλια εκτός κι αν πάνε σκατά. Πως τα βλέπεις όλα έτσι;;;;;
Για Γουέιφερ δεν ξέρω αν είναι επιλογή Γιαννάκη όπως λέει ο Don και δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω γιατί απλά ΔΕΝ ξέρω. Ξέρω όμως και έχει αποδειχθεί διαχρονικά ότι ο Γιαννάκης δεν βάζει τα προσωπικά πάνω από την ομάδα. Αν κόψει κάποιον από την ομάδα δεν είναι γιατί απλά δεν τον χωνεύει ή τον μισεί όπως είπες αλλά γιατί πιστεύει ότι αγωνιστικά δεν προσφέρει και δεν έχει καμία διάθεση να δουλέψει στις προπονήσεις. Ο Γουέιφερ όπως φαίνεται κατεβηκε (δεν είναι τυχαίο το ρήμα) εδώ με την ιδέα ότι ήρθε αυτός από το ΝΒΑ στα βλαχαδερά που θα τον λατρεύουν και θα παίζει ΒΡΕΞΕΙ ΧΙΟΝΙΣΕΙ. Στράβωσε όταν είδε ότι πρέπει να την ιδρώσει τη φανέλα για να προσαρμοστεί στην ομάδα και ότι όσο δεν προσαρμοζόταν ΔΕΝ θα έπαιρνε λεπτά συμμετοχής.
Το κακό στην όλη υπόθεση είναι ότι αν διαβάσεις forum φιλάθλων των rockets αυτά τα πράγματα για τον χαρακτήρα του τα λέγανε και ακόμα και στην περίπτωση επιστροφής του ήταν διχασμένοι γιατι εκτός των άλλων είχε τσακωθεί και με προπονητή. Το πως έγινε η επιλογή του χωρίς να προβληματίσουν αυτά τους ανθρώπους του Ολυμπιακού είναι πλέον η μόνη μου απορία και η μόνη ευθύνη που τους ρίχνω. Στο κάτω κάτω στο ΝΒΑ είχε ΜΙΑ και μόνη καλή χρονιά αυτή πριν τον φέρουμε. Και το ότι δεν βρήκε ομάδα να γυρίσει δεν είναι τυχαίο έτσι; Κόπηκε λόγω φυσικής κατάστασης και μην πει κανείς ότι φταίει και σ'αυτό ο Γιαννάκης όταν Τσίλι κλπ ΠΕΤΑΝΕ...

Τελικά στο κουβέντες για αλλόθρησκους πάλι για τον Ολυμπιακό λέμε :D:D

kk_SEF
27-01-2010, 16:29
speak of the devil που λένε.... Ρωτάει ο Τσίλι τον Γουέιφερ πως πάει και του λέει jus chillin been doin this rehab miss u guys man wish u guys the best tell everybody i said hello
(τα bold δικά μου)...

vargas
27-01-2010, 16:34
Nαι παιδες ξεφυγαμε ομως κ φταιω κ γω για αυτο ..Αν διαβασατε σημερα πρωταθλητη , θα δειτε οτι δυστυχως φετος το 3+3 δεν ωφελει εμας κ ειν αληθεια . Να μην το πουμε δηλαδη ??

DON
27-01-2010, 16:36
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ??? ΣΕ ΙΚΕΤΕΥΩ ΜΗΝ ΞΑΝΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΥ ΕΧΘΡΟΥ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΣΙΝΗ. Σοβαρολογώ και θα το βάλω και στους κανόνες του forum ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι αναφορές, αναδημοσιεύσεις αυτού του ΚΩΛΟΧΑΡΤΟΥ του πουλόπουλου.

manol14
27-01-2010, 17:46
Σωστός φίλε ΚΚ_sef πολύ σωστός!!
εχουνε πιστέψει πολλοί ότι ο Γουέιφερ δεν έπιασε γιατί δεν τον βοήθησε ο Γιαννάκης να προσαρμοστεί !!!
Ελεος για χαζό τον έχουν τον Γιαννάκη ή για πρωτάρη?
οκ Μπορεί να κάνει λάθη (κυρίως πέρισυ) αλλά χαζός δεν είναι να κόψει κάποιον που πραγματικά μπορεί να ανεβάσει την ομάδα ένα επιπεδο παραπάνω!!!
Οσοι τα ισζυρίζονται αυτά μάλλον δεν εχουν σχέση με το άθλημα!!!

vargas
27-01-2010, 19:22
Manol αυτη η ειναι η αποψη σου . Το να διαφωνουμε μας το επιτρεπεις η απαγορευεται κ αυτο ?? Οτι κ να λεμε -λετε ο wafer αχρηστος δεν ειναι . Επισης αυτα για τις κλανιες κλπ τα βρισκω τουλαχιστον γελοια . Τον διωχνεις εκεινη την στιγμη που το κανει αυτο δεν το κρατας κ του γαμας την ψυχολογια με το ετσι θελω . Υπαρχει κλασικο παραδειγμα ο αγωνας με την παρτιζαν οπου μας γαμησαν κανονικα κ δεν του εδωσε ουτε μια ευκαιρια παρολο που τον ειχε παρει μαζι ...Αντε γτ θα ξεχασουμε κ αυτα που ξερουμε ...Οταν τα γραφει ο υπερυθρος... ολος ο κοσμος συμφωνει μαζι του ...http://infrared.redplanet.gr/2009/12/27/%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%C E%AD%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CF%80%CE%AC%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%84-%CE%BF-%CE%BF%CE%BB%CF%85/#comments

vargas
27-01-2010, 19:29
Btw , ολοκληρος ron ARTEST βγηκε κ ειπε για τον von οτι θα διαλυσει καθε αμυνα στην ευρωπη...Αλλα που ξερει αυτος , Γιαννακης κ αγιος ο θεος ...

DON
27-01-2010, 19:34
btw , ολοκληρος ron artest βγηκε κ ειπε για τον von οτι θα διαλυσει καθε αμυνα στην ευρωπη...Αλλα που ξερει αυτος , Γιαννακης κ αγιος ο θεος ...

ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΓΟΥΕΙΦΕΡ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ? ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ ΕΙΝΑΙ. Απλά ΕΤΥΧΕ να είναι ΠΑΡΤΣΑΚΛΟ! Κακό είναι? Ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος!

Dude
27-01-2010, 21:13
btw , ολοκληρος ron artest βγηκε κ ειπε για τον von οτι θα διαλυσει καθε αμυνα στην ευρωπη...Αλλα που ξερει αυτος , Γιαννακης κ αγιος ο θεος ...

Σου φάνηκε ότι δικαιώθηκε; Δεν καταλαβαίνω, είναι τώρα κριτήριο η δήλωση στο άσχετο του Αρτέστ; Εγώ θυμάμαι τον Κώστα τον Παπανικολάου να κάνει αντίστοιχη εγκωμιαστική δήλωση για τα προσόντα του Γουέιφερ, το ίδιο και άλλοι παίκτες της ομάδας, το ίδιο και ο προπονητής (το ίδιο και εγω αν με ρωτούσες μετά το φιλικό με τους Καβαλίερς). Άλλο όμως αυτό και άλλο που όποτε έμπαινε μέσα έπαιζε κάτι μεταξύ χάντμπολ (λόγω παραπάνω βημάτων) και "θέλεις τραλαλά, θέλω τραλαλό"... πώς να το κάνουμε τώρα; Στη συγκεκριμένη ομάδα που λέγεται Ολυμπιακός εν έτει 2009-2010 δεν τράβηξε η μεταγραφή του, ενώ η αντίστοιχη του κοντούλη Πεν που σνομπάρεις φαίνεται εξ'αρχής να αποδίδει σε κομμάτια του παιχνιδιού που χρειαζόμασταν ενίσχυση... Αυτά. Να'ναι καλά ο Βον εκεί που είναι...

redglove
27-01-2010, 22:04
Μου φαίνεται θα καταλήξουμε να κάνουμε τριπλ κράουν και να λέμε ξέρω 'γω "Ναι αλλά θα το 'χαμε πάρει με καλύτερη επίθεση αν είχε μείνει ο Γουέιφερ". Το ξαναλέω, αν δεν ηρεμήσουμε δεν θα δούμε προκοπή.-

kk_SEF
27-01-2010, 22:56
manol αυτη η ειναι η αποψη σου . Το να διαφωνουμε μας το επιτρεπεις η απαγορευεται κ αυτο ?? Οτι κ να λεμε -λετε ο wafer αχρηστος δεν ειναι . Επισης αυτα για τις κλανιες κλπ τα βρισκω τουλαχιστον γελοια . Τον διωχνεις εκεινη την στιγμη που το κανει αυτο δεν το κρατας κ του γαμας την ψυχολογια με το ετσι θελω . Υπαρχει κλασικο παραδειγμα ο αγωνας με την παρτιζαν οπου μας γαμησαν κανονικα κ δεν του εδωσε ουτε μια ευκαιρια παρολο που τον ειχε παρει μαζι ...Αντε γτ θα ξεχασουμε κ αυτα που ξερουμε ...Οταν τα γραφει ο υπερυθρος... ολος ο κοσμος συμφωνει μαζι του ...http://infrared.redplanet.gr/2009/12/27/%cf%87%cf%89%cf%81%ce%af%cf%82-%ce%bc%ce%b5%cf%84%ce%b1%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%c e%ad%cf%82-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%cf%83%cf%84%ce%bf-%ce%bc%cf%80%ce%ac%cf%83%ce%ba%ce%b5%cf%84-%ce%bf-%ce%bf%ce%bb%cf%85/#comments

Μάλλον δεν διάβασες τι έγραψα. Μίλησα για πρόβλημα νοοτροπίας και όχι ικανοτήτων. Να ξαναπούμε το χιλιοειπωμένο παράδειγμα του Ντελκ που ο Βον δεν τον έχει φτάσει ακόμα ούτε στο δαχτυλάκι αλλά ούτε κι αυτός έκανε τίποτα εδώ; Σιγά μην τον κράτησε για καψώνι τι τον περάσατε το Γιαννάκη επιλοχία;
Και όσο για τον υπέρυθρο με μας μιλάς που διαφωνούμε όχι με αυτούς που συμφωνήσανε. Κι αφού μάνι μάνι εδώ είμαστε 3-4 που διαφωνούμε με 1 που συμφωνεί με τον υπέρυθρο το "όλος ο κόσμος" είναι λίγο ατυχές ;)
Σορι κιόλας αλλά ούτε τον διαβάζω πλέον γιατί μου την έχει σπάσει με πολλά ατυχή "σχόλια" όπως αυτό που έβαλες. Μάθανε από παπαράτσι και πάνε να του μοιάσουνε όλοι τώρα και πετάνε ό,τι τους κατεβαίνει.

redglove
27-01-2010, 23:06
59-64 έχασαν ρε, τρέμει συμέθελα το όλο πράγμα, ή τώρα ή ποτέ θα το γκρεμίσουμε!

manol14
27-01-2010, 23:27
Φίλε μου Vargas o καθένας έχει την άποψη του ... καμία αποψη δεν απαγορεύεται!!!
Τον Γουέιφερ δεν τον είπε κανεις άσχετο απλά δεν τράβηξε .... ανθρώπινο ειναι και αυτό!!!

gionaxos
27-01-2010, 23:35
Βασικά θα ήθελα να αφιερώσω την σημερινή παρτουζάν στον έξυπνο που μίλησε για φαβορί της Ευρωλίγκα μετά την προσθήκη του Χάισλιπ.Σήμερα αποδείχτηκε με τον πλέον περίτρανο τρόπο τι μπαρούφα έγραψαν οι τύποι..Το ακλόνητο φαβορί,ακόμη και με αυτές τις απουσίες, κερδίζει ομάδες σαν την Παρτιζάν στην έδρα του.

kk_SEF
28-01-2010, 00:04
Τις οποίες άλλοι τις καθαρίσανε με 20 πόντους στο κεφάλι.

vargas
28-01-2010, 00:46
εχασε το πουστοσωματειο ...Αυτο μου αρεσε ....

Dude
28-01-2010, 01:26
59-64 έχασαν ρε, τρέμει συμέθελα το όλο πράγμα, ή τώρα ή ποτέ θα το γκρεμίσουμε!

Ρε συνάδελφε, περίμενες μια περιστασιακή ήττα του ΠΑΟ από την Παρτιζάν για να το πείς αυτό; Απλώς νομίζω ότι δεν πρέπει να επιθυμούμε την πτώση ενός από τους κύριους αντιπάλους μας για να ανεβούμε εμείς (άλλωστε κρίνοντας κι από την πρόσφατα ανανεωμένη υπογραφή σου φαίνεται κι εσύ να το υποστηρίζεις αυτό)... η μαγκιά είναι να τους παίρνουμε στα ίσα... Εκτός αυτού, ήταν μια κακή εμφάνιση του ΠΑΟ, τίποτα παραπάνω από αυτό... μην νομίζεις ότι θα μείνουν σε αυτή (όσο κι αν πλέον για να περάσουν πρέπει να είναι έτοιμοι να παίξουν καλά σε αυτή τη φάση, γιατί η Παρτιζάν με τα αμούστακα τους είχε κάνει το ίδιο 2 χρόνια πριν και δεν ξεχνιέται εύκολα :hump )...

Τώρα, στα του ματς του ΠΑΟ, νομίζω ότι δύο συμπεράσματα μπορούν να βγουν:
1) Πόσο μεγάλος παίκτης είναι ο Μπατίστ (και πόσο λείπει από τον ΠΑΟ όταν δεν αγωνίζεται σε δυνατά ματς)... Προσωπική μου άποψη είναι ότι με τον Μπατίστ μέσα απλά θα το καθάριζαν το ματς μια ώρα αρχύτερα... Σερμαντίνες και Χάισλιπ όταν κουραστεί ο Πέκοβιτς δεν μπορούν να προσφέρουν τίποτα από όσα κάνει ο Μπατίστ, τον οποίο θεωρώ και νούμερο ένα λόγο που έχουμε να πάρουμε πρωτάθλημα τα τελευταία χρόνια, από την περίοδο που πρωτοήρθε ο Γκέρσον και μετά...
2) Πόσο τρομερή ομάδα αμυντικά είναι η Παρτιζάν και πόσο πρέπει να μιμηθούμε την αμυντική πίεση που ασκεί, ιδαίτερα σε όσους πάνε να τη χτυπήσουν μέσα στη ρακέτα της... Δεν ξέρω πόσοι το είδατε, αλλά πραγματικά τα παιδιά βγάζουν τρομερή ενέργεια... Αν παίξουμε έτσι αμυντικά εμείς (έχουμε δείξει σε ορισμένα δεκάλεπτα ή ημίχρονα ότι μπορούμε να το κάνουμε), τότε απλά θα έχουμε τις περισσότερες πιθανότητες από όλες τις ομάδες για κατάκτηση του τριπλ κράουν φέτος (ή της Ευρωλίγκας αν προτιμάτε, μια που μιλάμε για αυτή τη διοργάνωση τώρα).

Υ.Γ. Πάλι σε κάτι άσχετο θα αναφερθώ, απλώς επειδή έτυχε να δω για πρώτη φορά φέτος το Γιάριτς με τη Ρεάλ να αγωνίζεται, κι επειδή είχε γίνει λόγος για αυτόν την περίοδο των χειμερινών μεταγραφών, όταν τον ξέθαψε η Ρεάλ από τα αζήτητα του NBA... Να πω λοιπόν ότι το παιδί είναι στα πολύ καλά του, και ο Μεσίνα από την πρώτη στιγμή τον έκανε βασικό στέλεχος της ομάδας του (νομίζω έχει από τους μεγαλύτερους χρόνους συμμετοχής)... Εν'ολίγοις, τους έκατσε πολύ καλά η μεταγραφή, οπότε η Ρεάλ είναι υπερπλήρης στους γκαρντ...

Papaloukas_7
28-01-2010, 02:24
Ετυχε να βρεθω στο ΟΑΚΑ καθως ενα φιλαρακι ειχε ενα διαρκειας και με καλεσε....
Σα λατρης του μπασκετ δεν κολοσα να παω ακομα και μεσα σε βαζελους για να δω το αγαπημενο μου αθλημα...
Μετα το πρωτογνωρο σοκ που ενιωσα καθως αισθανομουν πολυ αβολα αποφασισα να αφοσιωθω στο παιχνιδι...

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΧΑΣΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ Η ΒΑΖΕΛΑ....
Η εμφανιση ηταν που με χαροποιησε πιο πολυ....
59 ποντους μεσα στην εδρα τους???
Αδυνατουσαν να σπασουν τη ζωνη της Παρτιζαν και προσπαθουσαν απο μακρυα...εντελως αποτυχημενα βεβαια...
Δεν προδιαγραφουμε την πορεια του ΠΑΟ καθως πολλες φορες τα τελευταια χρονια καταφερνει στο τελος να μας διαψευδει...Απλα με αυτο το χαλι που ειδα σε συνδυασμο με την φετινη μας ανοδο με γεμιζει αισιοδοξια....
Με Στρατο και Τεπιτς θα αναχαιτησουν τον Τζος????

ΦΩΣ ΦΑΝΑΡΙ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΛΥΚΟΥΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Ο ΠΑΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΥΜΝΟ ΘΗΡΙΟ....

Dude
28-01-2010, 02:46
Ετυχε να βρεθω στο ΟΑΚΑ καθως ενα φιλαρακι ειχε ενα διαρκειας και με καλεσε....
Σα λατρης του μπασκετ δεν κολοσα να παω ακομα και μεσα σε βαζελους για να δω το αγαπημενο μου αθλημα...
Μετα το πρωτογνωρο σοκ που ενιωσα καθως αισθανομουν πολυ αβολα αποφασισα να αφοσιωθω στο παιχνιδι...

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΧΑΣΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ Η ΒΑΖΕΛΑ....
Η εμφανιση ηταν που με χαροποιησε πιο πολυ....
59 ποντους μεσα στην εδρα τους???
Αδυνατουσαν να σπασουν τη ζωνη της Παρτιζαν και προσπαθουσαν απο μακρυα...εντελως αποτυχημενα βεβαια...
Δεν προδιαγραφουμε την πορεια του ΠΑΟ καθως πολλες φορες τα τελευταια χρονια καταφερνει στο τελος να μας διαψευδει...Απλα με αυτο το χαλι που ειδα σε συνδυασμο με την φετινη μας ανοδο με γεμιζει αισιοδοξια....
Με Στρατο και Τεπιτς θα αναχαιτησουν τον Τζος????

ΦΩΣ ΦΑΝΑΡΙ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΛΥΚΟΥΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Ο ΠΑΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΥΜΝΟ ΘΗΡΙΟ....

Συμφωνώ με αυτά που λες, αλλά στέκομαι στο τελευταίο και το επισημαίνω και εγώ, ότι παραμένει θηρίο (που στην κακή του βραδιά, και ελλείψει του παίκτη εγγύησή του - Μπατίστ - μπορεί να χάσει κι από αρκετά πιο αδύναμες ομάδες, εάν αυτές κάνουν την υπέρβαση όπως η Παρτιζάν σήμερα)... Μόλις βρουν τα βασικά του ατού την καλή τους φόρμα θα βρουν ρυθμό, και στόχος μας είναι να τους το σπάσουμε στον τελικό κυπέλλου αρχικά... Γιατί μπορεί να συμφωνώ ότι τον Τσίλντρες δεν τον έχουν οι δύο παραπάνω που αναφέρεις, όμως και πάλι αν περιορίσουν τους υπόλοιπους και αφήσουν να τα φάνε από τον Τσίλντρες, το σκοπό τους θα τον πετύχουν, γιατί καμιά ομάδα δεν παίρνει αυτά τα παιχνίδια με έναν παίχτη.

Άλλωστε αυτό που είπες για τον Τζος, κάλλιστα θα μπορούν να το πουν οι βάζελοι για τον Μπατίστ... ποιός από τον Ολυμπιακό τον έχει περιορίσει πολύ αυτά τα χρόνια; Στην προσωπική άμυνα δεν τον έχει κανείς... η ζωή του αρχίζει και γίνεται δύσκολη αν του χαλάσουμε τις συνεργασίες με Σάρας και λοιπούς της περιφέρειας... Γενικώς, στους χαρισματικούς επιθετικούς παίκτες προσπαθείς να μην πάει η μπάλα στα χέρια τους, και άμα πάει να μην πάει σε σημειο που τους ευνοεί... γιατί αν πάει, τότε πάντα θα έχουν μεγάλο πλεονέκτημα έναντι ακόμα και στον καλύτερο αμυντικό του κόσμου...

Papaloukas_7
28-01-2010, 02:54
Συμφωνουμε απολυτα...Γι αυτο εγραψα οτι ειναι ΓΥΜΝΟ ΘΗΡΙΟ...Οτι δηλαδη μπορει να ειναι ΟΜΑΔΑΡΑ αλλα χωρις τους λυκους εχει και αδυναμιες που μπορει να του στοιχησουν...

Κανεις δεν διαγραφει και υποτιμα τον ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΕΥΡΩΠΗΣ...Οποιος το πιστευει αυτο ειναι βαθια νυχτωμενος και μυρωδιας....

Για τον Μπατιστ συμφωνω...

kk_SEF
28-01-2010, 07:41
Dude με τον Βράνες αραγμένο κάτω από το καλάθι είχαμε κι εμείς τεράστια προβλήματα στο inside game δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι θα κατάφερνε τίποτα παραπάνω ο Μπατίστ.

DON
28-01-2010, 11:03
59-64 έχασαν ρε, τρέμει συμέθελα το όλο πράγμα, ή τώρα ή ποτέ θα το γκρεμίσουμε!

Εγώ μετά απο αυτό είμαι ΤΡΕΛΑ ΝΕΥΡΙΚΟΣ για 2 πράγματα.

1. Γιατί είναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ να γαμάς μια γκόμενα όταν στο παίζει ιστορία "εσένα δεν σου κάθομαι", "φύγε απαίσιε", "δεν είμαι για τα μούτρα σου" και στο τέλος να τον τρώει και να γλυκαίνεται παρά μια που σου έρχεται με ανοιχτά τα πόδια ξεσκισμένη απο πριν κτλ...ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΕ ΨΗΛΑ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΥΝΑΜΙΤΗ!!!

2. Γιατί βλέποντας για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΣΟ ΚΑΦΕΝΕΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΝ έχω ΗΔΗ ΤΡΕΛΑΘΕΙ στην ιδέα να χάνω το κύπελλο γιατί για να το χάσω θα πρέπει να γίνει όχι απλά NO CALL αλλά επέμβαση ανοιχτής καρδιάς και ΗΔΗ τα σκέφτομαι και εκνευρίζομαι!:hump

Dude
28-01-2010, 16:22
Dude με τον Βράνες αραγμένο κάτω από το καλάθι είχαμε κι εμείς τεράστια προβλήματα στο inside game δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι θα κατάφερνε τίποτα παραπάνω ο Μπατίστ.

Σε παγκόσμια πρώτη διαφωνούμε αγαπητέ (επιτέλους!) :D :D :D :D

Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο Μπατίστ είναι τεράστια παιχτούρα, ικανή από μόνη της να δώσει πληθώρα λύσεων και να αλλάξει τις ισορροπίες μέσα σε ένα ματς... Νομίζω ότι αν πάρει την μπάλα εκεί που θέλει (είτε για να παίξει πλάτη είτε δίνοντας του σουτάκι από μέση απόσταση), δεν μπορεί να το σταματήσει κανείς και τίποτα, παρά μόνο η δικιά του αστοχία (η οποία είναι πολύ σπάνια όταν τροφοδοτηθεί σωστά)... Εν'ολίγοις, στο θέμα της τελικής προσπάθειας έχει τρομερή ισορροπία και δύναμη στο πάτημά του, κάτι σαν έκδοση ρακέτας του Γκάλη... Άπαξ και πατήσει σωστά δεν κόβεται, και είναι και πολύ δύσκολο να τον κοντράρεις στη δύναμη. Ευτυχώς για μας, με την προσθήκη του Κλέιζα φέτος του κάνουμε πιο δύσκολη τη ζωή σε αυτό το κομμάτι... καθώς ο Πιστολίνας είναι επίσης πολύ γομάρι... Να το χαιρόμαστε!

Γιατί βλέποντας για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΣΟ ΚΑΦΕΝΕΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΝ έχω ΗΔΗ ΤΡΕΛΑΘΕΙ στην ιδέα να χάνω το κύπελλο γιατί για να το χάσω θα πρέπει να γίνει όχι απλά NO CALL αλλά επέμβαση ανοιχτής καρδιάς και ΗΔΗ τα σκέφτομαι και εκνευρίζομαι!:hump

Μην νευριάζεις Don και μην βιάζεσαι... Έχουμε καιρό ακόμα μέχρι τότε, και σε θέλουμε ψύχραιμο...

Papaloukas_7
28-01-2010, 16:28
Δον αμα αρχισεις και φορτωνεις απο τωρα για το ματς του τελικου δε σε βλεπω να την βγαζεις καθαρη...
Ηρεμησε..Χαλαρωσε γιατι σε χρειαζομαστε...
Εμενα ο οργανισμος μου απο αμυνα εχει διαγραψει αυτην την ημερομηνια...Αν και βλεπω να παιρνω ξανα κανα ηρεμιστικο ΠΡΙΝ ξεκινησει το ματς...Οταν με το καλο ερθει η ωρα

DON
28-01-2010, 16:29
Δον αμα αρχισεις και φορτωνεις απο τωρα για το ματς του τελικου δε σε βλεπω να την βγαζεις καθαρη...
Ηρεμησε..Χαλαρωσε γιατι σε χρειαζομαστε...
Εμενα ο οργανισμος μου απο αμυνα εχει διαγραψει αυτην την ημερομηνια...Αν και βλεπω να παιρνω ξανα κανα ηρεμιστικο ΠΡΙΝ ξεκινησει το ματς...Οταν με το καλο ερθει η ωρα

Τι πριν το ματς? Εγώ την εβομάδα εκείνη θα είμαι σε καταστολή!:woot

kk_SEF
28-01-2010, 17:29
Σε παγκόσμια πρώτη διαφωνούμε αγαπητέ (επιτέλους!) :D :D :D :D

Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο Μπατίστ είναι τεράστια παιχτούρα, ικανή από μόνη της να δώσει πληθώρα λύσεων και να αλλάξει τις ισορροπίες μέσα σε ένα ματς... Νομίζω ότι αν πάρει την μπάλα εκεί που θέλει (είτε για να παίξει πλάτη είτε δίνοντας του σουτάκι από μέση απόσταση), δεν μπορεί να το σταματήσει κανείς και τίποτα, παρά μόνο η δικιά του αστοχία (η οποία είναι πολύ σπάνια όταν τροφοδοτηθεί σωστά)... Εν'ολίγοις, στο θέμα της τελικής προσπάθειας έχει τρομερή ισορροπία και δύναμη στο πάτημά του, κάτι σαν έκδοση ρακέτας του Γκάλη... Άπαξ και πατήσει σωστά δεν κόβεται, και είναι και πολύ δύσκολο να τον κοντράρεις στη δύναμη. Ευτυχώς για μας, με την προσθήκη του Κλέιζα φέτος του κάνουμε πιο δύσκολη τη ζωή σε αυτό το κομμάτι... καθώς ο Πιστολίνας είναι επίσης πολύ γομάρι... Να το χαιρόμαστε!



Μην νευριάζεις Don και μην βιάζεσαι... Έχουμε καιρό ακόμα μέχρι τότε, και σε θέλουμε ψύχραιμο...

Επιμένω και εξηγώ: Η διαφωνία μου δεν είναι στο αν ο Μπατίστ είναι καλός. Είναι στο τι θα έκανε με τον συγκεκριμένο αντίπαλο των 2.30. Είδα στο δικό μας παιχνίδι τον Τσίλι να εξαφανίζεται, τον Κλέιζα να ΜΗΝ πλησιάζει από κάτω και τους άλλους όπως Μπουρούση που είχε χρέος να πλησιάσει να τρώνε τάπες. Ενας αντίπαλος 2.30 δεν είναι κάτι που αντιμετωπίζεται face to face και ο Μπατίστ δεν εξαιρείται ΙΜΗΟ

redglove
28-01-2010, 17:37
Για να μπαίνουν τα πράγματα στη θέση τους:

Έχω πει πολλές φορές ότι ο ΠΑΟ πέρυσι είχε την χειρότερη ΟΜΑΔΑ των τελευταίων ετών του. Καλές μονάδες, σίγουρα, αλλά όχι καλή ομάδα. Από τις μονάδες τους (Διαμαντίδης, Σάρας, Πέκοβιτς, Σπανούλης, κυρίως) πήρε και τους τίτλους. Οκ, και από την δικιά μας ανικανότητα να τους τελειώσουμε. Άρα δεν στέκει το ότι περίμενα μια ήττα τους για να πω οτιδήποτε.

Δείτε και φέτος την πορεία τους και τις εμφανίσεις τους. Ήδη θα έπρεπε να είχαν κάνει δύο ακόμη ήττες στην Α1 και στην Ευρώπη δεν τρομάζουν κανέναν. Ειναι μεγάλη ευκαιρία να αρχίσει να μπαίνει ένα τέλος σε 24 μέρες...

Dude
28-01-2010, 19:25
Επιμένω και εξηγώ: Η διαφωνία μου δεν είναι στο αν ο Μπατίστ είναι καλός. Είναι στο τι θα έκανε με τον συγκεκριμένο αντίπαλο των 2.30. Είδα στο δικό μας παιχνίδι τον Τσίλι να εξαφανίζεται, τον Κλέιζα να ΜΗΝ πλησιάζει από κάτω και τους άλλους όπως Μπουρούση που είχε χρέος να πλησιάσει να τρώνε τάπες. Ενας αντίπαλος 2.30 δεν είναι κάτι που αντιμετωπίζεται face to face και ο Μπατίστ δεν εξαιρείται ΙΜΗΟ

Και πάλι επίμένω σε αυτό που λέω... Συγκεκριμένα ο Μπατίστ μπορεί να παίξει και έναν παίκτη 2.30... Είναι θέμα ωριμότητας και δύναμης στην τελική προσπάθεια... και αυτός ο άνθρωπος το έχει απίστευτα αυτό.

Εκτός αυτού, ο Βράνιες αν και 2.30, ιδιαίτερα δυνατός δεν είναι. Επομένως άμα τον πάει κάποιος στη δύναμη μπορεί να το σπρώξει, να το βγάλει εκτός θέσης και να του βάλει το καλάθι στη μούρη... Αλλά αν είναι να σηκωθεί με πρόσωπο για λέι απ από τα 3-4 μέτρα όπως έκανε ο Τσίλντρες μια δυο φορές στο ματς εκείνο, εκεί τα πράγματα είναι δύσκολα...

TT7
28-01-2010, 21:07
Και πάλι επίμένω σε αυτό που λέω... Συγκεκριμένα ο Μπατίστ μπορεί να παίξει και έναν παίκτη 2.30... Είναι θέμα ωριμότητας και δύναμης στην τελική προσπάθεια... και αυτός ο άνθρωπος το έχει απίστευτα αυτό.

Δε νομιζω οτι χαρακτηριστικο του Μπατιστ ειναι η δυναμη του σε κινηση με πλατη οσο το δυνατο πατημα και η πλαστικοτητα του γι' αυτο και κανει οργια στο πικ ν ρολ..αν καταφερνε να τον τραβηξει εξω εχει καλως..Διαφορετικα το προβλημα δεν ειναι η δυναμη του Βρανιες οσο τα σηκωμενα χερια που κοβουν το οπτικο πεδιο και για προσπαθεια και για εξτρα πασα...Ασε που ο μισος Μπατιστ ειναι ο Σαρας..αν αναγκαζε τον Βρανιες να βγει πανω του τοτε θα εκανε παρτυ ο Μπατιστ..αλλα μιλαω γενικα γιατι δεν το ειδα το ματς..Το θεμα ειναι πως στον βαζελο οι 2 πλει μεικερ ειναι πολυ μετριοι φετος και μονος του ο Σπανουλης δεν αντεχει 2η χρονια σερι..Παντως η Παρτιζαν εχει παραδοση με τον Βαζελο οποτε δεν μου λεει κατι η ηττα...Πρωτος δεν εβγαινε με τιποτα ουτως η αλλως και δεν νομιζω να του στερησει την 2η θεση...

kk_SEF
29-01-2010, 08:49
Και πάλι επίμένω σε αυτό που λέω... Συγκεκριμένα ο Μπατίστ μπορεί να παίξει και έναν παίκτη 2.30... Είναι θέμα ωριμότητας και δύναμης στην τελική προσπάθεια... και αυτός ο άνθρωπος το έχει απίστευτα αυτό.

Εκτός αυτού, ο Βράνιες αν και 2.30, ιδιαίτερα δυνατός δεν είναι. Επομένως άμα τον πάει κάποιος στη δύναμη μπορεί να το σπρώξει, να το βγάλει εκτός θέσης και να του βάλει το καλάθι στη μούρη... Αλλά αν είναι να σηκωθεί με πρόσωπο για λέι απ από τα 3-4 μέτρα όπως έκανε ο Τσίλντρες μια δυο φορές στο ματς εκείνο, εκεί τα πράγματα είναι δύσκολα...

Εκτός από το Συμφωνώ να βάλουμε και Διαφωνώ να μη γράφουμε τόση ώρα :D Σορι για το spam είναι από την απότομη ευτυχία :doggy

banou7
29-01-2010, 11:30
Χαιρετίζω όλους τους ομόδοξους και ας μπω και εγώ στον χορό! Ο Παναθηναϊκός χωρίς το πικ ν ρολ στο οποίο συμμετέχει ο Μπατίστ έχει πρόβλημα. Το θέμα δεν είναι τόσο το ματς απ Μπατίστ - Βράνες, όσο το γεγονός ότι ο Αμερικανός δημιουργεί επιθετικές καταστάσεις στις οποίες έχει ζυμωθεί ο Παναθηναϊκός. Αντίθετα στο προχθεσινό παιχνίδι οι γηπεδούχοι ήταν ιδιαίτερα στατικοί και μονοδιάστατοι εξαιτίας (και) αυτού του παράγοντα. Όταν αποφάσιζαν να πιάσουν γωνίες οι υπόλοιποι και να παίξουν με διείσδυση των κοντών το δέντρο έμενε αμετακίνητο και σκέπαζε κάθετι που επιχειρούσε να σκοράρει. Όταν η διείσδυση κατέληγε σε σπλιτ ξανά μανά ο Βέσλυ εμφανιζόταν. Με τον Μπατίστ θα υπήρχαν περισσότεροι χώροι.

7:33 χωρίς καλάθι στο εναρκτήριο παιχνίδι του ΤΟΠ-16... (Τρέμω στην ιδέα τι θα γινόταν σε περίπτωση που ο Γιαννάκης είχε αντίστοιχη επίδοση). Ο Ομπράντοβιτς μπορεί να το έκανε και εσκεμμένα βέβαια, αλλά αυτή τη φορά ξέχασε μια από τις αγαπημένες του συνήθειες: να ζητήσει την κασέτα του αγώνα και να την δει παρέα με τους διαιτητές...

vargas
29-01-2010, 11:33
Παντως τα pic n roll του μπατιστ τα περιορισε τρομακτικα στον πρωτο γυρο ο γιαννακης, κ αυτο του το αναγνωριζω...

banou7
29-01-2010, 11:48
Σωστό! Έκλεισε τους διαδρόμους και ρίσκαρε, σ'ένα βαθμό, στο τρίποντο. Βέβαια δεν μου αρέσει που στέλνει τον σέντερ για βοήθεια σε ένα πικ ν ρολ που στήνεται στα 9 μέτρα...

DON
29-01-2010, 11:49
7:33 χωρίς καλάθι στο εναρκτήριο παιχνίδι του ΤΟΠ-16... (Τρέμω στην ιδέα τι θα γινόταν σε περίπτωση που ο Γιαννάκης είχε αντίστοιχη επίδοση). Ο Ομπράντοβιτς μπορεί να το έκανε και εσκεμμένα βέβαια, αλλά αυτή τη φορά ξέχασε μια από τις αγαπημένες του συνήθειες: να ζητήσει την κασέτα του αγώνα και να την δει παρέα με τους διαιτητές...

Καλώς ήλθες στην παρέα μας φαντάρε!ΚΑΤΣΕ ΚΙ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΠΑΡΕ!:woot

Airness
29-01-2010, 14:55
Με Χάισλιπ αντί «Σάρας» στην Α1!

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10601&subid=2&pubid=7072272

edit: Με πρόλαβε ο Don! :D

DON
29-01-2010, 14:55
http://www.gazzetta.gr/basket/a1/item/67564-%CF%80%CE%AD%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B5-%CE%AD%CE%BE%CF%89-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B2%C E%AF%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82

ΠΕΤΑΞΕ ΕΞΩ ΤΟΝ ΣΑΡΑΣ!!!

ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ Ο ΘΕΟΣ Ο ΖΟΤΣ!!!ΕΝΑ ΠΑΙΚΤΗ ΦΟΒΟΜΑΣΤΑΝ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΕ ΕΞΩ!!!ΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ!!!!!!!!ΩΩΩΩΧΧΧ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!

Μάλλον πονάει στην τσέπη ο ΣΑΡΑΣ αφού τα ΧΟΜΠΙΤ πρέπει να πληρώσουν και τον δυναμίτη τον Χάισλιπ!!!ΟΥΑΧΑΧΑΧΑ!ΧΟΥΒΑΡΝΤΑΔΕΣ ΧΟΜΠΙΤ!

Ricardo
29-01-2010, 15:10
Χαιρετίζω και εγώ με την σειρά μου!

Redalert
29-01-2010, 15:23
Αφησε εξω τον Σαρας και μεσα ο Σερπαντινας ...τρεμε Λινας!!!!
Ρε μηπως το κανει επειδη ερχονται Αποκριες???

DON
29-01-2010, 15:24
Χαιρετίζω και εγώ με την σειρά μου!

Καλώς τον!Πέρνα απο το "παρουσίαση μελών" να συστηθείς και επίσημα!:p

kk_SEF
29-01-2010, 16:18
http://www.gazzetta.gr/basket/a1/item/67564-%cf%80%ce%ad%cf%84%ce%b1%ce%be%ce%b5-%ce%ad%ce%be%cf%89-%cf%84%ce%bf%ce%bd-%ce%b3%ce%b9%ce%b1%cf%83%ce%b9%ce%ba%ce%b5%ce%b2%c e%af%cf%84%cf%83%ce%b9%ce%bf%cf%85%cf%82

ΠΕΤΑΞΕ ΕΞΩ ΤΟΝ ΣΑΡΑΣ!!!

ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ Ο ΘΕΟΣ Ο ΖΟΤΣ!!!ΕΝΑ ΠΑΙΚΤΗ ΦΟΒΟΜΑΣΤΑΝ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΕ ΕΞΩ!!!ΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ!!!!!!!!ΩΩΩΩΧΧΧ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!

Μάλλον πονάει στην τσέπη ο ΣΑΡΑΣ αφού τα ΧΟΜΠΙΤ πρέπει να πληρώσουν και τον δυναμίτη τον Χάισλιπ!!!ΟΥΑΧΑΧΑΧΑ!ΧΟΥΒΑΡΝΤΑΔΕΣ ΧΟΜΠΙΤ!

Τι λέγαμε όταν ο Γιαννάκης έβγαζε έξω τον Βον??? Κι ο Σάρας εννοείται είναι κλάσεις ανώτερος ;) Σιγά σιγά δικαιωνόμαστε σε ΟΛΑ.... μα ΟΛΑ??? :d

redglove
29-01-2010, 16:37
Καλή φάση... Απορώ όμως, με τί σκεπτικό; Αλλάζει εντελώς το παιχνίδι τους με τον Λιθουανό μέσα!

RED DIMITRIS 1997
29-01-2010, 18:40
Αφορμη για το συζητησουλα ....το νεο κατορθωμα του αξεπεραστου Θαναση και της χουντο - ομαδας του..... Προεδρος και ΚΑΕ.... για μια ακομη φορα....σε κοινη πορεια.... πρωτα ετσι και μετα γιουβετσι..... και να μια κωλοτουμπα.....και Χρυσο μεταλλιο για την Αθανασια στο ανσαμπλ...... εχουν παραδωση τα πρασινα κοριτσια............

Πρωτα η δήλωση :

http://www.youtube.com/watch?v=EfXmi6-7OE4:woot

Και μετα η ανακοινωση ::confused:

http://www.sport24.gr/html/ent/062/ent.341062.asp


υστερα απο αυτα εγω του αφιερωνω το παρακατω.......:doggy

http://www.youtube.com/watch?v=KMa6u91Th5A


Αναμενω σχολια σας και υλικο για τις καλυτερες στιγμεσ του Hobit

Dude
29-01-2010, 18:44
Αφορμη για το συζητησουλα ....το νεο κατορθωμα του αξεπεραστου Θαναση και της χουντο - ομαδας του..... Προεδρος και ΚΑΕ.... για μια ακομη φορα....σε κοινη πορεια.... πρωτα ετσι και μετα γιουβετσι..... και να μια κωλοτουμπα.....και Χρυσο μεταλλιο για την Αθανασια στο ανσαμπλ...... εχουν παραδωση τα πρασινα κοριτσια............

Πρωτα η δήλωση :

http://www.youtube.com/watch?v=efxmi6-7oe4:woot

Και μετα η ανακοινωση ::confused:

http://www.sport24.gr/html/ent/062/ent.341062.asp


υστερα απο αυτα εγω του αφιερωνω το παρακατω.......:doggy

http://www.youtube.com/watch?v=kma6u91th5a


Αναμενω σχολια σας και υλικο για τις καλυτερες στιγμεσ του hobit

Για τον κυρ-Θανάση καλύτερα να μην πω τίποτα... Τα είπε ωραιότατα ο πρόεδρος άλλωστε... Τώρα για τα πεσίματα, μόνο τυπάκια σαν τον Τζος επιβιώνουν μετά από κάτι τέτοια...

kk_SEF
29-01-2010, 19:21
Οχι μόνο να υποστηρίζει τον Κόκκαλη αλλά να του ανάβει και μια λαμπάδα ίσαμε το μπόι του (να μην ξοδεύεται κιόλας) που τον άφησε να αλωνίζει μια δεκαετία.

Dark Angel #9
01-02-2010, 18:06
συμφωνα με εγκυρες πληροφοριες o μπαρμπα Θανασης Μπαγκινς-Γιαννακοπουλος βρηκε τον αντιπροσωπευτικοτερο τραγουδιστη που θα πει τον νεο υμνο του Πανλαγοκοταϊκου!!! μαζι πηρε και τις νεες τσιρλιντερς της ομαδας δωρο!!! απολαυστε!:doggyhttp://www.youtube.com/watch?v=gvhGlrqhvVQ:doggy

Dude
02-02-2010, 04:59
Τρόμος παιδιά... Άρχισαν τα ρεκόρ! http://www.sport24.gr/html/ent/825/ent.341825.asp

Κοιτάξτε άρθρο που έγραψαν οι αθεόφοβοι αναφορικά με τον τρομερό αγώνα με την Ολύμπια Λάρισας! Και στην κεντρική σελίδα στο διπλανό (μικρότερο) παραθυράκι η είδηση ανάδειξης του Μίλος ως καλύτερος παίκτης της διοργάνωσης για το μήνα Ιανουάριο. Τα συμπεράσματα δικά σας...

kk_SEF
02-02-2010, 08:26
Τρόμος παιδιά... Άρχισαν τα ρεκόρ! http://www.sport24.gr/html/ent/825/ent.341825.asp

Κοιτάξτε άρθρο που έγραψαν οι αθεόφοβοι αναφορικά με τον τρομερό αγώνα με την Ολύμπια Λάρισας! Και στην κεντρική σελίδα στο διπλανό (μικρότερο) παραθυράκι η είδηση ανάδειξης του Μίλος ως καλύτερος παίκτης της διοργάνωσης για το μήνα Ιανουάριο. Τα συμπεράσματα δικά σας...

Ειδικά η είδηση ότι πέρασε ακόμα και τον... Ντελκ... πολύ μου αρέσει :p :doggy

Dark Angel #9
02-02-2010, 14:27
Χαχαχαχα! Άντε να σπάσει κ στον τελικο του κυπέλλου τα ρεκόρ ο ψηλο-υπνος (high sleep :P)!!! Μόνο που θα σπάσει τα ρεκορ απ τις τάπες που θα φάει απ τον μπουρούση, κ τα καλάθια (κ καρφώματα φυσικά) στη μούρη που θα φάει απ τον Λίνας!:doggy:woot

DON
02-02-2010, 19:48
Πρέπει να μπείτε εδώ να δείτε γέλιο με τις βαζέλες http://www.superbasket.gr/kavalieratos/?p=364#comment-17642

Είναι το blog του ρεπόρτερ του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ καβαλιεράτου και στο ίδιο site έχει blog ο ρεπόρτερ της βαζέλας στην πράσινη ο κοντός!ΟΛΕΣ ΟΙ ΒΑΖΕΛΕΣ είναι στον καβαλιεράτο και ο κοντός έχει 3 σχόλια και ο καβαλιεράτος κοντεύει τα 200 με τα μισά απο βαζέλες!!!ΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!ΡΕ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΛΑΟ ΡΕΕΕ!

Dark Angel #9
02-02-2010, 19:55
Πρέπει να μπείτε εδώ να δείτε γέλιο με τις βαζέλες http://www.superbasket.gr/kavalieratos/?p=364#comment-17642

Είναι το blog του ρεπόρτερ του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ καβαλιεράτου και στο ίδιο site έχει blog ο ρεπόρτερ της βαζέλας στην πράσινη ο κοντός!ΟΛΕΣ ΟΙ ΒΑΖΕΛΕΣ είναι στον καβαλιεράτο και ο κοντός έχει 3 σχόλια και ο καβαλιεράτος κοντεύει τα 200 με τα μισά απο βαζέλες!!!ΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!ΡΕ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΛΑΟ ΡΕΕΕ!

παρακολουθώ καιρό το blog του καβαλιεράτου (από εκεί βρήκα κ το δικό σου :D) ρε και ο δημητρακης ο γιαννακοπουλος να κανει (εδω γελαμε) παλι στον καβαλιερατο θα γραφουνε αυτοι!!!!απλα τραγικοι!!!

peter
02-02-2010, 20:05
Τους έχουν πάρει και οι Πακιστανοί στα φανάρια χαμπάρι τι ψώνια είναι που φοράνε όλοι σκουφάκι ΠΑΟ μπας και τσιμπήσουν πελάτες (ο Γαύρος ως γνωστό είναι ανώτερος ψωνίζει και από βαζέλες και Χανούμια )

peter
03-02-2010, 15:09
Εχω με τον αδερφό μου δύο διαρκείας και δεν μπορεί να έρθει θέλει κανείς να τον βάλω μέσα

DON
03-02-2010, 15:57
Εχω με τον αδερφό μου δύο διαρκείας και δεν μπορεί να έρθει θέλει κανείς να τον βάλω μέσα

ΡΕ ΤΙ ΦΟΡΟΥΜΑΡΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΕΔΩΜΕΣΑ ΛΕΜΕ!!!Και τσάμπα τικέτο παίζει? ΠΩΠΩΠΩ!

peter
03-02-2010, 18:16
Μάλλον όμως δεν ενδιαφέρει κανέναν οπότε μόνος μου θα πάω δεν πειράζει καλή επιτυχία στην ομαδάρα σήμερα τα λέμε γήπεδο

kk_SEF
03-02-2010, 18:55
Μάλλον όμως δεν ενδιαφέρει κανέναν οπότε μόνος μου θα πάω δεν πειράζει καλή επιτυχία στην ομαδάρα σήμερα τα λέμε γήπεδο

Κρίμα αν δεν είχα το δικό μου θα με ενδιέφερε σίγουρα. Εχεις ξαναβάλει φαντάζομαι κάποιον από τότε που έβαλαν το όνομα πάνω στην κάρτα έτσι; Γιατί εγώ δεν έχει τύχει και αναρωτιόμουν αν παίζει κανα πρόβλημα.

peter
04-02-2010, 01:00
Κανένα πρόβλημα το κάνω συχνά και πολλές φορές το χτυπάω και χωρίς άτομο για να γράψει την εμφάνιση δυστυχώς σήμερα μου έστειλε ένα παιδί μύνημα αλλά είχα φύγει

kk_SEF
04-02-2010, 08:03
Κανένα πρόβλημα το κάνω συχνά και πολλές φορές το χτυπάω και χωρίς άτομο για να γράψει την εμφάνιση δυστυχώς σήμερα μου έστειλε ένα παιδί μύνημα αλλά είχα φύγει

Φέτος έχω χάσει 2 παιχνίδια μόνο παρά τις μ... του ΗΣΑΠ :woot
Εχω βάλει στο μάτι τα δώρα αν και φαντάζομαι είναι πολύ δύσκολο...

Papaloukas_7
04-02-2010, 08:07
Φιλς κκ sef δε νικας με ΤΙΠΟΤΑ...

Περισυ δεν εχασα ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ αγωνα και πηρα ενα παπαρι...

Πρεπει να αγοραζεις και προιοντα απο την μπουτικ για να κερδισεις....

kk_SEF
04-02-2010, 08:17
Λες ε; Δεν το ήξερα αλλά πήρα και μια φανέλα φέτος δε βλέπω όμως να κάνει διαφορά :( Δεν θα κάτσω ποτέ σε court seat :(

peter
04-02-2010, 10:20
Και εγώ το ίδιο γι αυτό χτυπάω και τα δύο εισητήρια αλλα έχω χάσει και εγώ δύο αγώνες αλλά ο ένας ήταν με τον Αρη στο κύπελο και μπορεί να μη μετράει

gianna7
04-02-2010, 10:28
Και εγώ το ίδιο γι αυτό χτυπάω και τα δύο εισητήρια αλλα έχω χάσει και εγώ δύο αγώνες αλλά ο ένας ήταν με τον Αρη στο κύπελο και μπορεί να μη μετράει



Μετράνε όλοι οι αγώνες. Και εγώ πέρισυ δεν έχασα..ούτε δευτερόλεπτο αγώνα, αλλά............τζιφος. Τα courtseats θα μείνουν όνειρο απατηλό:mad:

Storm1973
04-02-2010, 19:38
Να πώ κάτι!Θέλω τον βάζελο στο Φάιναλ Φόρ να τον :hump εκεί!Φέτος δεν γλυτώνουν!Αλλά μπορεί και να μείνουν έξω οι μαλάκες!Ελάτε ρε βαζελάκια φέτος να μεγαλώσει το σερί στην Ευρώπη!Χάσαμε πέρυσι αλλά συνολικά στην Ευρώπη είναι πελάτες!

manol14
04-02-2010, 23:39
Νεο "ξεμοντάρισμα" της υπερομάδας του μελιτζάνα και τώρα είμαι σίγουρος για τη νίκη μας την κυριακή απέναντι στο πολύ αξιόμαχο Μαρούσι!!!
Και μια διαπίστωση ... πράγματι αυτος ο Χάισλιπ κάνει διαφορά...
Τους κάνει χειρότερους!!!

Dark Angel #9
04-02-2010, 23:39
αμ δεν το βλεπω... μονο στην ελλαδα θα τους εχουμε φετος ετσι που το πανε :p

redglove
05-02-2010, 00:02
Και μια διαπίστωση ... πράγματι αυτος ο Χάισλιπ κάνει διαφορά...
Τους κάνει χειρότερους!!!

ΧΑΧΑΧΑ, σωστόόός! Αλλά παιδιά, οκ, ΗΘΕΛΕ να χάσει ο Ομπράντοβιτς, τί να λέμε;

vargas
05-02-2010, 01:31
Eιναι ευκαιρια να τους ξεφτιλισουμε στο κυπελλο παιδες .Χωρις υπερβολες μια 20 αρα χαλαρα ...

redglove
05-02-2010, 01:35
Και μισός πόντος μου αρκεί για να είμαι ειλικρινής.

Papaloukas_7
05-02-2010, 01:51
Kαι εγω ρωταω τωρα

Αν το ματς το σημερινο του βαζελα δεν το σφυριζανε ξενοι διαιτητες ΘΑ ΚΕΡΔΙΖΕ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ?

konpap7
05-02-2010, 01:55
Ίσως η απάντηση σου να είναι στο παιχνίδι Πανιώνιος-Παο(ή και Παο-Παοκ):cool:

AIIZ
05-02-2010, 02:09
eιναι ευκαιρια να τους ξεφτιλισουμε στο κυπελλο παιδες .Χωρις υπερβολες μια 20 αρα χαλαρα ...
θα πρεπει να ειμαστε λιγο φειδωλοι παιδες. δε μας παιρνει να κανουμε δηλωσεις μετα τα τοσα λουκανικα που μας εχουν ταισει τα τελευταια χρονια...
Και μισός πόντος μου αρκεί για να είμαι ειλικρινής.
ακριβως. και θα ειναι πολυ δυσκολο ματς.
kαι εγω ρωταω τωρα

Αν το ματς το σημερινο του βαζελα δεν το σφυριζανε ξενοι διαιτητες ΘΑ ΚΕΡΔΙΖΕ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ?
οχι φυσικα

Dude
05-02-2010, 02:09
Και πάλι, η διαιτησία σε ορισμένα λεπτά σημεία ήταν υπέρ του ΠΑΟ... και η κυριότερη αβάντα που παίρνει ο ΠΑΟ σε Ελλάδα και Ευρώπη είναι η ανοχή στα κινητά σκριν του Μπατίστ. Το έχω δηλώσει πολλές φορές ότι τον Μπατίστ το θεωρώ τεράστιο παίχτη για την Ευρωλίγκα (και μεγαλύτερο πονοκέφαλο του Ολυμπιακού τα τελευταία 3 χρόνια), όμως είναι απαράδεκτα τα σκριν που στήνει (ή μάλλον δεν στήνει, κουνάει διαρκώς). Πρέπει να σταματήσει αυτό... γιατί και στην Ευρωλίγκα το επιτρέπουν σε βαθμό που δεν πρέπει...

AIIZ
05-02-2010, 02:11
Και πάλι, η διαιτησία σε ορισμένα λεπτά σημεία ήταν υπέρ του ΠΑΟ... και η κυριότερη αβάντα που παίρνει ο ΠΑΟ σε Ελλάδα και Ευρώπη είναι η ανοχή στα κινητά σκριν του Μπατίστ. Το έχω δηλώσει πολλές φορές ότι τον Μπατίστ το θεωρώ τεράστιο παίχτη για την Ευρωλίγκα (και μεγαλύτερο πονοκέφαλο του Ολυμπιακού τα τελευταία 3 χρόνια), όμως είναι απαράδεκτα τα σκριν που στήνει (ή μάλλον δεν στήνει, κουνάει διαρκώς). Πρέπει να σταματήσει αυτό... γιατί και στην Ευρωλίγκα το επιτρέπουν σε βαθμό που δεν πρέπει...

να αγιασει το στομα σου ντουντ! αυτο που κανει ο μπατιστ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ απο τους κανονες της φιμπα. αν μπειτε στο σαιτ κ τους κατεβασετε θα το δειτε. το ειχα διβασει περυσι και εμεινα. απιστευτη πουστια υπερ των λαγων.

DON
05-02-2010, 02:45
θα πρεπει να ειμαστε λιγο φειδωλοι παιδες. δε μας παιρνει να κανουμε δηλωσεις μετα τα τοσα λουκανικα που μας εχουν ταισει τα τελευταια χρονια...

ακριβως. και θα ειναι πολυ δυσκολο ματς.

οχι φυσικα

δεν μιλήσαμε για τους διαιτητές. ΑΥΤΟΙ μας δίνουν τα λουκάνικα. για την βαζέλα μιλήσαμε...άλλο το ένα άλλο το άλλο!

RED DIMITRIS 1997
05-02-2010, 09:23
kαι εγω ρωταω τωρα

Αν το ματς το σημερινο του βαζελα δεν το σφυριζανε ξενοι διαιτητες ΘΑ ΚΕΡΔΙΖΕ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ?

o x i
o x i
o x i :d

peter
05-02-2010, 10:27
Με τον Πανελλήνιο π.χ. είναι έτοιμοι Μουζάκης Κορομηλάς πρίν αρχίσει θα καθαρίσουν γιατί τα παιδιά θα είναι και κουρασμένα και θα πέσει παραπάνω βάρος στις πλάτες του Μουζάκη

userNOname7
05-02-2010, 12:20
καλημερα ..σε ολους..μην ενθουσιαζομαστε τοσο ευκολα.καλυτερα να περιμενουμε τα δικα μας παιχνιδια με τον βαζελο που εχουμε μεσα σε μια εβδομαδα ..και μετα να μιλησουμε.Ασφαλως το ποιο σημαντικο παιχνιδι και ειναι αυτο του κυπελλου..για λογους ψυχολογιας..αν νικησεις εκτος οτι τους ριχνεις ακομα περισσοτερο στο καναβατσο..πας μετα και στο οακα κ τους αποτελειωνεις..

RED DIMITRIS 1997
05-02-2010, 12:33
Ρεσιταλ παλι η ΚΕΔ..... στελνει μισθοφωρους Παδημητριου - Γκοντα ( συγνωμη αν τον γραφω λαθος ) ....... ειναι αυτος που εδωσε ρεσιταλ στον πρωτο γυρο ωστε να μην ξεφυγει η διαφορα.....αν δεν κανω λαθος..... καλα μην μιλησω για τον ματς με τον πανεληνιο.....τι ειχε πει ο Ζουρος; θα παθενε εγκεφαλικο στο ματς με το Μαρουσι.... ε τωρα να δει.....αχχαχαχαχα
κατι μου λεει οτι τελικο θα ευχουμε στην κληρωτιδα ...και Γκοντο, και Λαρυ, και Σχινα , και το συκο το καλαματιανο...το νεο πρασινο αστερι της ΚΕΔ........

αξιζει τον κοπο να πας κοντρα σε ολους αυτους που κατηκοεδρευον στην Σπυρου Λουη..... και στην πρασινη μουργα του ΠΑΟ.... και στο πρασινο κατεστημενο της ΕΟΚ........

DON
05-02-2010, 12:36
http://img16.imageshack.us/img16/9878/63765371.jpg

ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΠΑΡΙΣΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???


http://img524.imageshack.us/img524/6543/road2paris.jpg

manol14
05-02-2010, 12:42
Αψογο!!!!!!
Τρέμω στην ιδέα ότι "άστραψε και βρόντηξε ο Δημητράκης"

Μηπως να φωνάξουμε το ΡΑΤΖΑ????????????????

μιγάδας
05-02-2010, 12:44
παιδια, ακομα και χτες ο παο ειχε την αβαντα της διαιτησιας. οι βαζελοι εριχναν τρελο ξυλο στα σκριν μακρια απο τη μπαλα και δεν σφυριζοταν τιποτα. σε μια φαση, ο παο ειναι στην επιθεση και εχουν ξεμεινει στην αλλη πλευρα του παρκε ο καϊμακογλου με τον νικολας να τσακωνονται για ειναι μαρακαρισμα. και τοτε ο νικολας πιανει λαβη τον καϊμακογλου, τον πεταει κατω και τρεχει στην επιθεση για να εκμεταλλευτει τον παικτη παραπανω!!! οχι, οι διαιτητες δεν ειδαν τιποτα..... η πιο τρελη φαση ομως ηταν αλλη....ο σπανουλης κανει λαθος πασα, ο διαμαντιδης τρεχει να την προλαβει πριν βγει εξω και ενω εχει σταματησει το τρεξιμο γιατι δεν προλαβαινε, η μπαλα βρισκει εναν διαιτητη που ηταν πανω στη γραμμη του αουτ, και επιστρεφει στο παρκε. ο διαμαντιδης την παιρνει και παει να συνεχισει την επιθεση. ο διαιτητης βεβαια(αυτο ελειπε...) σφυριζει και δινει την μπαλα στο μαρουσι. και τοτε πεταγεται εξαλλος ο ομπραντοβιτς και αρχιζει να διαμαρτυρεται!!!!! μηπως ηθελε να του βαλουν και κανα καλαθι οι διαιτητες;;;;
μαλιστα, νομιζω οτι ενας εκ των τριων διαιτητων ηταν ελληνας....

DON
05-02-2010, 12:48
παιδια, ακομα και χτες ο παο ειχε την αβαντα της διαιτησιας. οι βαζελοι εριχναν τρελο ξυλο στα σκριν μακρια απο τη μπαλα και δεν σφυριζοταν τιποτα. σε μια φαση, ο παο ειναι στην επιθεση και εχουν ξεμεινει στην αλλη πλευρα του παρκε ο καϊμακογλου με τον νικολας να τσακωνονται για ειναι μαρακαρισμα. και τοτε ο νικολας πιανει λαβη τον καϊμακογλου, τον πεταει κατω και τρεχει στην επιθεση για να εκμεταλλευτει τον παικτη παραπανω!!! οχι, οι διαιτητες δεν ειδαν τιποτα..... η πιο τρελη φαση ομως ηταν αλλη....ο σπανουλης κανει λαθος πασα, ο διαμαντιδης τρεχει να την προλαβει πριν βγει εξω και ενω εχει σταματησει το τρεξιμο γιατι δεν προλαβαινε, η μπαλα βρισκει εναν διαιτητη που ηταν πανω στη γραμμη του αουτ, και επιστρεφει στο παρκε. ο διαμαντιδης την παιρνει και παει να συνεχισει την επιθεση. ο διαιτητης βεβαια(αυτο ελειπε...) σφυριζει και δινει την μπαλα στο μαρουσι. και τοτε πεταγεται εξαλλος ο ομπραντοβιτς και αρχιζει να διαμαρτυρεται!!!!! μηπως ηθελε να του βαλουν και κανα καλαθι οι διαιτητες;;;;
μαλιστα, νομιζω οτι ενας εκ των τριων διαιτητων ηταν ελληνας....

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ήτανε έλληνας. Επίσης το πως σφυρίξανε ΧΘΕΣ τον παναθηναικό σε σχέση με το πως σφυράνε στην Ελλάδα είναι η ΜΕΡΑ με την ΝΥΧΤΑ.

TT7
05-02-2010, 14:20
και η κυριότερη αβάντα που παίρνει ο ΠΑΟ σε Ελλάδα και Ευρώπη είναι η ανοχή στα κινητά σκριν του Μπατίστ.

Καλα τα λες αλλα μην ξυνεις πληγες..οσο θυμαμαι ποσα τριποντα εχουμε φαει εξαιτιας αυτης της ανοχης..και δεν ειναι μονο ο Μπατιστ και ο Πεκοβιτς και οι αλλοι ψηλοι εχουν ανοχη σε αυτο..Απορω ρε παιδι μου παντως που οταν ζορισε το ματς δεν περασε τον Σαρας να στησει καμμια συνεργασια..Πρεπει να εχουνε χοντρη κοντρα..

Υ.γ Ειναι ιδεα μου η ο Ζοτς προσπαθει να ξεφτιλισει την μεταγραφη του Χαισλιπ για να εχει το ελευθερο να μην τον ξαναβαλει αμα γυρισει ο Τσαρτσαρης?Η ειναι τετοια η απελπισια του?

μιγάδας
05-02-2010, 16:02
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ήτανε έλληνας. Επίσης το πως σφυρίξανε ΧΘΕΣ τον παναθηναικό σε σχέση με το πως σφυράνε στην Ελλάδα είναι η ΜΕΡΑ με την ΝΥΧΤΑ.

πιθανον και να κανω λαθος, απλως νομιζω οτι τον ακουσα να μιλαει ελληνικα καποια στιγμη. παντως, ακομα κι ετσι η διαιτησια τον εσπρωχνε πολυ τον ΠΑΟ

Airness
05-02-2010, 16:30
http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-pat-1.jpg
“Έλα πάμε μια όλοι μαζί να ακουστούμε μέχρι το κλειστό…”

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-pat-2.jpg
“Ενα, δύο, τρία και!”

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-pat-3.jpg
“ΝΙΚΟΛΑ ΘΕΕ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΚΑΕ!”

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-pat-4.jpg
“Έτσι μπράβο! Πάμε πιο δυνατά!”

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-pat-5.jpg
“ΝΙΚΟΛΑ ΘΕΕ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΚΑΕ!”

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-pat-6.jpg
“Σας ευχαριστώ! Ήσασταν υπέροχοι!”

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-pat-7.jpg
-”Έλα! Πάμε πιο δυνατά μη μας κερδίσουν τα τσιράκια του χοντρού: Παύλο Θεέ, πάρε την ΠΑΕ!”
-“Παύλο Θεέ, πάρε την ΠΑΕ”.

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-pat-8.jpg
“Δε μας ακούω πολύ δυνατούς. Μήπως να ζητούσες από τον αδερφό σου τον Κόκκαλη να σου ανταποδώσει τη στήριξη;”

μιγάδας
05-02-2010, 16:36
ρε παιδια, σορρυ που ειμαι λιγο ακυρος, αλλα που στο καλο ειναι το τοπικ:''παρουσιαση νεων μελων'';;; το 'χα βρει και οταν ξαναμπηκα το 'χασα

DON
05-02-2010, 16:36
ρε παιδια, σορρυ που ειμαι λιγο ακυρος, αλλα που στο καλο ειναι το τοπικ:''παρουσιαση νεων μελων'';;; το 'χα βρει και οταν ξαναμπηκα το 'χασα

http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=10

μιγάδας
05-02-2010, 16:39
καλα φιλε, εσυ μου απαντας πριν προλαβω να ρωτησω...να σου πω, εχω και κατι αποριουλες στη φυσικη, μπορεις να μου τις λυσεις;; ΛΟΛ

DON
05-02-2010, 16:41
καλα φιλε, εσυ μου απαντας πριν προλαβω να ρωτησω...να σου πω, εχω και κατι αποριουλες στη φυσικη, μπορεις να μου τις λυσεις;; ΛΟΛ

μπααα!δεν σκάμπαζα ποτέ!πάντως γενικά προσπάθησε να ποστάρεις στα κατάλληλα topic για το κάθε θέμα γιατί θα γίνουν κώλος:woot

TT7
09-02-2010, 22:21
Eκτος ο Σαρας απο το ματς με την Μπαρτσελονα..θα μεινει Αθηνα να δουλεψει σε φυσικη κατασταση λεει..να πω οτι τον ετοιμαζε για μας θα το καταλαβαινα αλλα φαινεται πως δεν τον υπολογιζει ουτε για τα δυσκολα..κακο του κεφαλιου του..

kk_SEF
09-02-2010, 22:32
Περίεργα πράγματα... Πότε παίζουμε για Α1 στις 28?

mazoointhezoo
09-02-2010, 23:23
Ναι. [10 χαρακτηρες]

TT7
09-02-2010, 23:57
Οχι ειρωνικα το ειπα αφου τον εχει και εκτος Ελλαδας

DON
10-02-2010, 11:01
Ναι. [10 χαρακτηρες]

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!! Ναι λέει και δεν σε άφησε γιατί ήθελε 10 χαρακτήρες minimum και έγραψες [10 χαρακτηρες]!!!?!?!!?ΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!:D

Airness
12-02-2010, 11:55
Στις 5 Φεβρουαρίου ίσως να το είχατε διαβάσει: “Επικοινωνία με φιλάθλους είχε ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς έξω από το ΟΑΚΑ και τους διαβεβαίωσε πως εκείνος και οι παίκτες του θα τα δώσουν όλα για την ομάδα. Χαρακτηριστικά ο Σέρβος είπε: θ’ αφήσουμε τ’ αρχ… μας στο παρκέ“.

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-ver-15.jpg
“Πού στο δι@ολο τα άφησα πάλι;”

gianna7
12-02-2010, 12:03
Στις 5 Φεβρουαρίου ίσως να το είχατε διαβάσει: “Επικοινωνία με φιλάθλους είχε ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς έξω από το ΟΑΚΑ και τους διαβεβαίωσε πως εκείνος και οι παίκτες του θα τα δώσουν όλα για την ομάδα. Χαρακτηριστικά ο Σέρβος είπε: θ’ αφήσουμε τ’ αρχ… μας στο παρκέ“.

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-ver-15.jpg
“Πού στο δι@ολο τα άφησα πάλι;”



Αχ ρε Ζέλικο! Ολο τα ξεχνάς! Αλτσχάιμερ λέγεται αυτό να ξέρεις. Και το κακό είναι ότι ξέμεινε ο ανθρωπας. Αλλά ο Θρύλος θα φροντίσει και γι'αυτό. Θα του τα δώσουμε μαζεμένα στις 20 & 28/2.

DON
12-02-2010, 12:04
ΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!ΤΡΟΜΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!! !!

ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!

DirtySniper
12-02-2010, 12:21
Καλά πήγε εχτές η συμπαθής τριφυλλοφόρα ομάδα απέναντι στη Μπάρτσα.
Υποψιάζομαι ότι ο Ζοτς το άφησε το παιχνίδι επίτηδες να χαθεί, για να μπορούν οι δημοσιογράφοι να γράφουν "0-3 ο Πρωταθλητής Ευρώπης το έχει ξανακάνει άρα μπορεί να προκριθεί στην επόμενη φάση"

Η δική μου άποψη είναι ακριβώς αντίθετη.
Επειδή ακριβώς έχει βρεθεί ξανά στην ίδια θέση δεν νομίζω ότι θα το ξανακάνει. Η ομάδα παίζει άθλιο μπασκετ και άνετα θα μπορούσε να φάει μια 20ρα στο κεφάλι.
Το μόνο επιχείρημα είναι ότι το έχουν ξανακάνει.
Φαίνεται πολύ κουρασμένη και χωρίς αυτοματισμούς.
Νομίζω ότι πολύ δύσκολα θα κερδίσει την Μπάρτσα μέσα στο ΟΑΚΑ.

manol14
12-02-2010, 12:53
Αυτο που έχουν πάθει λέγεται "πτώση" "προσγείωση" "παρακμή" είναι κάτι φυσιολογικό
και δεν μας απασχολεί, το μόνο που μας απασχολεί είναι η επιστροφή στην κορυφή της δικιάς μας ομάδας!!!
Θάθελα όμως ρε παιδιά να ήταν στην καλύτερη τους κατάσταση και να τους "σπρώξω" απο την κορυφή και όχι να "λένε" ότι πέσανε μόνοι τους ....
Αυτό θα πουν να το θυμάστε!!!!

DON
12-02-2010, 13:04
και όχι να "λένε" ότι πέσανε μόνοι τους ....
Αυτό θα πουν να το θυμάστε!!!!

Καλά επειδή θα ανοίξουνε τα στόματα τώρα ενόψει τελικού για να ανεβάσουν το ηθικό του "στρατεύματος" και θα αρχίσουνε τα δυνάστη, φάπα, πελάτη, κλαρίνο κτλ κτλ κτλ εγώ σου λέω πως ΟΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟΥ ΚΟΤΣΑΡΕΙΣ ΤΑ pregame!!!

manol14
12-02-2010, 13:18
Καλά επειδή θα ανοίξουνε τα στόματα τώρα ενόψει τελικού για να ανεβάσουν το ηθικό του "στρατεύματος" και θα αρχίσουνε τα δυνάστη, φάπα, πελάτη, κλαρίνο κτλ κτλ κτλ εγώ σου λέω πως ΟΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟΥ ΚΟΤΣΑΡΕΙΣ ΤΑ pregame!!!

Δεν την είχα σκεφτεί αυτή την άποψη.... φυσικά και συμφωνώ!!!!:)

Sixama
12-02-2010, 23:03
Οι βαζέλες έχουνε σαλτάρει.....

http://www.superbasket.gr/?c=139&a=121602

manol14
12-02-2010, 23:20
Οι βαζέλες έχουνε σαλτάρει.....

http://www.superbasket.gr/?c=139&a=121602

Εδώ είμαστε!!!
Ωραίες παπαρολογίες και απαντώ απλα!!!
Ας μην είχαν κάνει 3 ήττες.
Και κάτι άλλο .... δεν είναι κάθε χρόνο του αγίου "ΓΚΑΣΤΟΝΕ"
Αμαν
Παίξανε χάσανε καθαρότατα σε όλα τα παιχνίδια και τώρα ψάχνουμε τι?
Αν κερδίσουν εδω αν κερδίσουν εκεί αν καλύψουν διαφορα αν αν αν αν αν
Ας κερδίζατε κύριοι ας κερδίζατε τόσο απλο!!!!

nikolas -7-
12-02-2010, 23:28
συμφωνω αν και εχει βαση το κειμενο οχι στην ιντριγκαδορικη πλευρα του φυσικα(ελεος) αλλα στην ρεαλιστικη αν η βαζελα νικησει μαρουσι παρτιζαν και μπαρτσα αρκει να παρει απο εναν απο αυτους την διαφορα ποντων και περασε...

Airness
14-02-2010, 01:07
Η φάση που συγκλόνισε

http://www.sport-fm.gr/article/217525

DON
14-02-2010, 03:55
Η φάση που συγκλόνισε

http://www.sport-fm.gr/article/217525

ΠΑΣΧΑΛΗ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ για να μην γράψω αυτό που σου πρέπει ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΕ ΜΑΛΑΚΑ!!!

ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΟΜΩΣ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΝΤΙΣΚΑΛΙΦΙΕ ΚΑΙ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΑΠΛΟ ΦΑΟΥΛ!!!ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΠΟΥΤΣΑΣ!!!

υ.γ. πρώτη και τελευταία φορά που βρίζω εδωμέσα.

nikolas -7-
14-02-2010, 04:25
ΠΑΣΧΑΛΗ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ για να μην γράψω αυτό που σου πρέπει ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΕ ΜΑΛΑΚΑ!!!

ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΟΜΩΣ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΝΤΙΣΚΑΛΙΦΙΕ ΚΑΙ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΑΠΛΟ ΦΑΟΥΛ!!!ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΠΟΥΤΣΑΣ!!!

υ.γ. πρώτη και τελευταία φορά που βρίζω εδωμέσα.

νταξει μιλαμε για εγκληματικη ενεργεια οιχ απλα για σκληρο φαουλ ο τυπος πρεπει να παει φυλακα!!ειναι δυνατον???παντως απο οτι βλεπω στα σχολια στο utube ο τυπος ειναι σεσημασμενος(οχι κυριολεκτικα φυσικα) εχει ξανακανει οχι παρομοια πραγματα αλλα τσαμουκαδες και ψευτομαγκιες στα γηπεδα .και φυσικα με την αναλογη ανοχη!!πηγε να σκοτωσει τον βασιλοπουλο και εδωσαν φαουλ!!ΕΛΕΟΣ!!!!(εστω εδωσαν αντιαθλητικο? απαραδεκτοι ως συνηθως)

Sixama
14-02-2010, 04:28
Η φάση που συγκλόνισε

http://www.sport-fm.gr/article/217525

Αν ο Πασχάλης έκανε κάτι αντίστοιχο στο "τρισκατάρατο" και "αποκρουστικό", σύμφωνα με τα γερόντια της ΕΟΚ και τα "παπαγαλακιά" τους, ΝΒΑ, τότε:

1. Θα τιμωρούταν από τη λίγκα με πρόστιμο και αποκλεισμό τουλάχιστον από 20-30 παιχνίδια
2. Θα τιμωρούταν από την ίδια του την ομάδα
3. Θα τιμωρούταν από την Ένωση των παικτών
4. Θα διωκόταν ποινικά από τις αρμόδιες αρχές (το μόνο από όλα που έγινε σήμερα στη Δάφνη καθώς πολύ σωστά κινήθηκε αυτεπάγγελτη διαδικασία από την αστυνομία)

Δυστυχώς στην Ελλάδα ορισμένοι έχουν μπερδέψει το μπάσκετ με το Αμερικάνικο ποδόσφαιρο...

vargas
14-02-2010, 04:46
Τι ηταν αυτο ρε παιδια , φυλακη πρεπει να πει χαλαρα ο ανθρωπος ...

manol14
14-02-2010, 09:53
Απίστευτη ηλιθιότητα ότι και να πω είναι λίγο!!!

kk_SEF
15-02-2010, 01:14
Ο ΑΓΟΡ λέει τον πάει για διακοπή συμβολαίου τον ανεγκέφαλο...

TT7
16-02-2010, 02:11
Το κακο για τον τυπο ειναι οτι ειναι 35 χρονων ο πανυβλαξ και θα επρεπε να εχει εμπειρια και να συγκρατει τα νευρα του..δυστυχως στις μικροτερες κατηγοριες τα πραγματα θυμιζουν Ουγκαντα..ευτυχως που υπηρχε μια φυσιοθεραπευτρια και τον εσωσε ..Αν ηθελες να τον πλακωσεις επειδη σε εβριζε στο ματς περιμενε να τελειωσει και βρες τον να τα πειτε σαν αντρες οχι πουστικο χτυπημα ..δυστυχως καποιες παλιες νοοτροπιες δεν εχουν εγκαταληφθει ακομα

banou7
18-02-2010, 15:46
fUXi9bbMHjs

DON
18-02-2010, 16:03
ΜΗΗΗ...ΜΗΝ ΧΑΛΑΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ ΠΟΥ ΒΡΥΧΑΤΑΙ!!!

gianna7
18-02-2010, 16:10
ΜΗΗΗ...ΜΗΝ ΧΑΛΑΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ ΠΟΥ ΒΡΥΧΑΤΑΙ!!!




edit: - ΑΓΚΡΧΡΚΧΡΧΓΚ(ο βρυγηθμος πριν τον τελικό)
- ΝΙΑΟΥΟΥΟΥ (το μετά):cool:

gianna7
18-02-2010, 16:12
edit: - ΑΓΚΡΧΡΚΧΡΧΓΚ(ο βρυγηθμος πριν τον τελικό)
- ΝΙΑΟΥΟΥΟΥ (το μετά):cool:


βρυγηθμος:eek::eek:............ Ε! ρε γλέντια. SORRY παιδιά, είναι απ'το άγχος για το Σάββατο:D:D

peter
18-02-2010, 20:51
Πανιώνιος Παναθηναικός
Διαιτητές: Παπαδημητρίου Νίκος , Σχινάς Χρυσόστομος , Ταβουλαρέας Κυριάκος
Παναθηναικός ΠΑΟΚ
Διαιτητές: Σχινάς Χρυσόστομος , Ταβουλαρέας Κυριάκος , Καλδίρης Αργύριος
Μαρούσι Παναθηναικός
Μαρούσι – Παναθηναϊκός Σχινάς, Τανατζής, Γκούμας

Αναρωτιέμαι μπορεί η διοίκηση να εξαιρέσει Σχινά Ταβουλαρέα Γκούμα Παπαδημητρίου από το τελικό

nikolas -7-
19-02-2010, 19:24
http://www.superbasket.gr/?c=343&a=121887

θρασυς η βλαξ????

redglove
20-02-2010, 03:00
Εμένα λύστε μου μια απορία: Γιατί όλα τα σιχάματα είναι δικηγόροι; Γενικότερα μιλάω...

konpap7
20-02-2010, 07:38
Αναρωτιέμαι μπορεί η διοίκηση να εξαιρέσει Σχινά Ταβουλαρέα Γκούμα Παπαδημητρίου από το τελικό

Κανένας από αυτούς τους 4 δεν είναι στην πεντάδα των διαιτητών για τον τελικό:cool:

peter
20-02-2010, 07:57
Στον κύριο Σχινά θα πρότεινα να ασχοληθεί αντί με την ξένη λογοτεχνία και με τα παραδοσιακά Ελληνικά γνωμικά εκεί θα βρει μαζεμένη τη σοφία του Λαού μας και ένα από το πιο κατάλληλα για να ξεκινήσει είναι το παρακάτω

Λαγός τη φτέρη έτριβε κακό της κεφαλής του

peter
21-02-2010, 09:32
Μία ερώτηση με πολλά σκέλη για τον <<μέγιστο>> Ζοτς
Α. Τον Σάρας τον επανέφερε γιατί τον πίστευε ή γιατί δεν ήθελε να του την πουν σε περίπτωση ήττας;
Β. Ενας παίκτης με αυτή την ιστορία που είναι στο ψυγείο τόσο καιρό τον βάζεις τρία λεπτά σπαστά και περιμένεις τι να βγάλει μαγικό ραβδί και να εξαφανίσει αντιπάλους; Δεν έπρεπε να πάρει χρόνο και συνεργασίες προσωπικές;
Γ. Οι δημοσιογράφοι πως έβγαλαν το συμπέρασμα πως είχε δίκιο ο Ζοτς για τον Γιασικεβίτσιους από τις δύο εμφανίσεις του 1,5 λεπτού διάρκειας . Προτείνω να τον παίρνουν τηλέφωνο για να τους εξηγεί αν είναι μέρα ή νύχτα.
Δ. Τέλος η παραπάνω συμπεριφορά του είναι από λάθος εμπάθεια ή φόβο

johny b
21-02-2010, 15:18
Λαγός τη φτέρη έσειε είναι πέτρο.

redglove
21-02-2010, 17:17
Το 'χει χάσει ο Ζοτς φέτος, έχει αχρηστεύσει την περιφέρεια του ΠΑΟ εντελώς. Ο Σπανούλης είναι κλαταρισμένος, ο Διαμαντίδης ντεφορμέ, με τον Γιασικεβίτσιους γίνεται ότι γίνεται και τους Καλάθη-Βεργίνη τους έχει για βιτρίνα εντελώς απ'ότι δείχνει.

Dude
22-02-2010, 03:31
Το 'χει χάσει ο Ζοτς φέτος, έχει αχρηστεύσει την περιφέρεια του ΠΑΟ εντελώς. Ο Σπανούλης είναι κλαταρισμένος, ο Διαμαντίδης ντεφορμέ, με τον Γιασικεβίτσιους γίνεται ότι γίνεται και τους Καλάθη-Βεργίνη τους έχει για βιτρίνα εντελώς απ'ότι δείχνει.

Ο Διαμαντίδης ντεφορμέ δεν είναι... Παραμένει σταθερότατος (δες τα στατιστικά του και τα τρομερά του tendex)... Απλά μόνος του δεν μπορεί να κάνει τίποτα, καθώς όσο πλήρης και να είναι, δεν μπορεί να αντικαταστήσει αυτά που προσφέρουν ο ανύπαρκτος φέτος Σάρας και ο Σπανούλης που ειδικά στον τελικό ήταν κάκιστος (και ευθύνεται και η άμυνα του Ολυμπιακού για αυτό φυσικά)...

Airness
22-02-2010, 12:44
Στις 5 Φεβρουαρίου ίσως να το είχατε διαβάσει: “Επικοινωνία με φιλάθλους είχε ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς έξω από το ΟΑΚΑ και τους διαβεβαίωσε πως εκείνος και οι παίκτες του θα τα δώσουν όλα για την ομάδα. Χαρακτηριστικά ο Σέρβος είπε: θ’ αφήσουμε τ’ αρχ… μας στο παρκέ“. Στις 11 Φεβρουαρίου, μετά από την ήττα από τη Μπαρτσελόνα άρχισε να τα ψάχνει. Στον τελικό του Κυπέλλου επιτέλους τα βρήκε…

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-ver-15.jpg
“Μα πού είναι επιτέλους; Τόσες μέρες τα ψάχνω…”

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-obr-4.jpg
“ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΟΥΤΣ!!! ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ! ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΤΑ Π…”
“ΣΠΛΑΣΣΣΣ”

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-obr-1.jpg
“…”

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-obr-3.jpg
“…πατήσεις…”

http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/1-obr-5.jpg
“Είπαμε βρε αγόρι μου. Να τα αφήσουμε στο παρκέ. Αλλά βάλε ένα φαναράκι, μια σημαδούρα, κάτι τέλοσπάντων…”

johny b
22-02-2010, 20:31
Ο Διαμαντίδης ντεφορμέ δεν είναι... Παραμένει σταθερότατος (δες τα στατιστικά του και τα τρομερά του tendex)... Απλά μόνος του δεν μπορεί να κάνει τίποτα, καθώς όσο πλήρης και να είναι, δεν μπορεί να αντικαταστήσει αυτά που προσφέρουν ο ανύπαρκτος φέτος Σάρας και ο Σπανούλης που ειδικά στον τελικό ήταν κάκιστος (και ευθύνεται και η άμυνα του Ολυμπιακού για αυτό φυσικά)...
Εγώ μεγαλύτερη αντιπάθεια σε παίχτη από το 3d δεν έχω. Συγκρίνεται μόνο μ'εκείνη που είχα στον Mποντιρόγκα. Όχι γιατί δεν είναι καλός παίχτης, πλήρης παίχτης και κάποιες φορές καθοριστικός είναι. Αλλά είναι φίλε μου τρομερά υπερτιμημένος. Απ'όταν εμφανίστηκε φούντωσε αυτή η κουβέντα για τα "πολύτιμα εργαλεία" και "τα γρανάζια της μηχανής" και τους "παίχτες που κάνουν τη βρώμικη δουλειά" σε σημείο που να'χει εξελιχθεί σε φιλοσοφία ολόκληρη. "Τί να μας πει τώρα ο Σάρας" ας πούμε, "ξέρει να σφουγγαρίζει με παρκετέζα?" και δε συμμαζεύεται. Ο Διαμαντίδης υπάρχει ως top παίχτης μόνο όταν έχει στηρίγματα απ'την ομάδα του κι όταν το ματς πάει σε χορογραφημένα και διδαγμένα πράγματα. Πικ εν ρολ, drive και σπλιτ άουτ, σουτ και .....τέλος. Αυτά είναι. Δεν μπορεί να 'ναι top ο Ναβάρο, top ο Σάρας, top πλέον ο Τεόντοσιτς, να 'ναι και top ο θριντίς με 3 κινήσεις. Παίκτης που δεν έχει δοκιμαστεί σε άλλη ομάδα, με άλλον προπονητή και με άλλο σύστημα ποτέ. Άνευ Σισκάουσκας το 07 και Σάρας πέρυσι είναι -2 ευρωλίγκες ο ΠΟΑ κι ας μάζευε στην ομάδα όλες τις καθαρίστριες του νομού Αττικής. 14 κλεψίματα έκανε προχτές ο Ολυμπιακός γιατί ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ διάβασε το παιχνίδι του ζέλα. Και φυσικά είναι εμφανής η διαφορά ποιότητας μεταξύ Παπαλουκά-Διαμαντίδη στα μεταξύ τους παιχνίδια. Άσε δε, που λόγω εξωγηπεδικής προφανώς συμπεριφοράς και γνωριμιών με τους Παπαδογιαννηδοχατζηγεωργιοσκουντήδες, εμφανίζεται περίπου ως Αρσακειάς ενώ είναι ο μάλλον προκλητικότερος Έλληνας παίχτης. Ειδικά η γονατιά στον Κλέϊζα στο κάρφωμα σηκώνει αυτόφωρο.

kk_SEF
23-02-2010, 00:16
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα ωστόσο το τρίποντο που έβαλε στο τέλος είναι από τους λίγους που το περίμενα να μπορεί να το κάνει με κρεμασμένο τον Μπουρούση (αν δεν κάνω λάθος) και από τόσα μέτρα...

DON
23-02-2010, 00:54
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα ωστόσο το τρίποντο που έβαλε στο τέλος είναι από τους λίγους που το περίμενα να μπορεί να το κάνει με κρεμασμένο τον Μπουρούση (αν δεν κάνω λάθος) και από τόσα μέτρα...

Άν το λες λόγω ικανότητας ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ. Τρίποντο με ΤΑΜΠΛΟ απο την κορυφή? ΗΜΑΡΤΟΝ. ο άνθρωπος ειναι ΠΑΤΟΣ.

Dude
23-02-2010, 00:56
Ναι ρε don αλλά έχει την ψυχολογία του παίκτη που θα το πάρει και θα το βάλει...

kk_SEF
23-02-2010, 01:18
Άν το λες λόγω ικανότητας ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ. Τρίποντο με ΤΑΜΠΛΟ απο την κορυφή? ΗΜΑΡΤΟΝ. ο άνθρωπος ειναι ΠΑΤΟΣ.

Είπα ότι από αυτόν το περίμενα. Το ξέρω ότι είναι τρίποντο με ταμπλό από την κορυφή μην το πεις ικανότητα αλλά θέλει και κάποια κιλά gutts να το κάνεις με τον Μπουρούση από πάνω και να μπει και στο χρονικό σημείο που έγινε. Αν σου έλεγαν πριν τον αγώνα ότι κάποιος θα το κάνει σε ποιον θα στοιχημάτιζες;;;

Edit: ...όπως λέει κι ο dude από πάνω και δεν το είδα.

nikolas -7-
23-02-2010, 01:42
Είπα ότι από αυτόν το περίμενα. Το ξέρω ότι είναι τρίποντο με ταμπλό από την κορυφή μην το πεις ικανότητα αλλά θέλει και κάποια κιλά gutts να το κάνεις με τον Μπουρούση από πάνω και να μπει και στο χρονικό σημείο που έγινε. Αν σου έλεγαν πριν τον αγώνα ότι κάποιος θα το κάνει σε ποιον θα στοιχημάτιζες;;;

edit: ...όπως λέει κι ο dude από πάνω και δεν το είδα.


ενταξει θα διαφωνησω ο πνιγμενος απο τα μαλλια πνιγεται δεν ειχε και πολλες επιλογες τι να εκανε ντραιβ??ξεπατωθηκε και μπηκε..

redglove
23-02-2010, 04:29
Όταν έγραψα ότι είναι ντεφορμέ ο Dude είπε ότι δεν είναι ντεφορμέ απλά βουλιάζει μαζί με το υπόλοιπο ναυάγιο. Με την ίδια λογική ισχύουν και αυτά που ειπώθηκαν πριν, ότι χωρίς άλλους 2-3 τρομερούς παίκτες δίπλα του δεν είναι τίποτα παραπάνω από εργαλείο.

TT7
23-02-2010, 04:54
Ειδικά η γονατιά στον Κλέϊζα στο κάρφωμα σηκώνει αυτόφωρο.

Moυ αρεσει να το ακουω αυτο γιατι ειναι κλασσικη πουστια που κανουν οι παικτες οταν δεν μπορουν να ακολουθησουν στον αερα αλλα δεν βλεπω να πολυσχολιαζεται...Οταν το πρωτοειδα ειπα οτι δεν μπορει να ειναι τοσο κωλοπαιδο και να το εκανε επιτηδες γιατι κινδυνευει η σωματικη υγεια του παικτη αλλα τελικα μαλλον ο Δημητρακης νομιζε οτι θα εβρισκε κανα Ακερ μπροστα του αλλα εφαγε τα καρφωματα στην μουρη και σκυλιασε..Πραγματικα ειναι οχι μονο για αντιαθλητικο αλλα για πολλα παραπανω..
Τωρα σε αυτο που λες φιλε εχεις δικιο....επειδη οι Ελληνες γενικα (και ειδικα η Εθνικη των τελευταιων χρονων) δεν βγαζουν παικτες στυλ Σαρας και Μιλος..βεντετες δηλαδη που απαιτουν ειδικη διαχειριση για να παρεις το μεγιστο απο αυτους και δεν υπακουουν στον γενικο κανονα <<κανω οτι μου λεει ο κοουτς>> τεινουν να απαξιωθουν κυριως γιατι οι δημοσιογραφοι επηρρεαζονται απο τους προπονητες που δεν τους γουσταρουν..Βεβαια οταν τα απλα στρατιωτακια ζοριζονται τους πετανε μεσα να τους βγαλουν τα καστανα απο την φωτια (βλεπε περισυ ο Ζοτς) γιαυτο και γω θεωρω πιο γενναια την αποφαση του φετινου Ομπραντοβιτς..δηλαδη να παιξει με αυτους που γουσταρει και ας εχασε...Αναλαμβανοντας και τς ευθυνες βεβαια..

DirtySniper
25-02-2010, 23:53
Κρίμα να πάρει
2/2 ο Ναβάρο στο τέλος....

redglove
25-02-2010, 23:59
Άντε γειά! Νίκη την Κυριακή να τελειώσει νωρίς το φετινό πανηγύρι για τον βάζελο...

μιγάδας
26-02-2010, 00:01
πολυ κριμα....καλα η κωλοφαριδα τους δεν παιζεται...σκοτωμενη επιθεση 10'' πριν το τελος με τον νικολας να κανει λαθος, και η μπαλα εφτασε κατα τυχη στο ''καλο παιδι'' που εβαλε 3ποντο και τους επανεφερε(για λιγο...) στο ματς....αφου δεν νικησαν σημερα, δεν θα νικησουν ποτε...

TT7
26-02-2010, 00:03
Παντως η βαζελα σημερα εκανε οτι μπορουσε..απλα φετος δεν ειναι στις κορυφαιες ομαδες απλα τα πραγματα...Παντως εγω εντυπωσιαστικα με την Μπαρτσα γιατι πιστευω οτι περισυ θα τα ειχε χασει εντελως σε αναλογη κατασταση..Φετος φαινεται να ειναι πιο ηρεμη στα κρισιμα και καλυτερη στο σετ παιχνιδι οταν δεν τρεχει δηλαδη..Την Κυριακη τους τελειωνουμε αν θελουμε...κυριως γιατι δεν ξερω ποσο καιρο ο ΥΠΕΡΟΧΟς ΛΑΟΣ του θα κανει την παπια...Περιμενω τις προτες γιουχες συντομα!!!!

μιγάδας
26-02-2010, 00:05
και εγω πιστευω οτι δεν θα αργησουν οι γιουχες.... καλα, μετα λεμε οτι εμεις αυτοκτονουμε στα τελευταια λεπτα...δλδ οι βαζελοι τι να πουν;;; αντε, περιμενω πρωτοσελιδο ΠΡΑΣΙΝΗΣ να μας ενημερωνει για την απειροτητα των τροπαιων τους....

X-ray7
26-02-2010, 00:25
Βαζέλια ένας στόχος σας έμεινε κι αυτός για λίγο μέχρι να αποφασίσουμε σε ποιο παιχνίδι από τα 4 θα σας "αγαπήσουμε"..

manol14
26-02-2010, 00:52
Δε μπορώ να πω ότι ευχαριστήθηκα με την ήττα του Βάζελου σήμερα ούτε βέβαια και με χάλασε απλά το κακό γιαυτούς είναι ότι απο όσο πιο ψηλά πέφτεις τόσο πιο πολύ χτυπάς!!!(Και αυτοί πέφτουνε και άγαρμπα)
Κατα τα άλλα την Κυριακή πρέπει να τους δόσουμε τη χαριστική βολή χωρίς έλεος και χάρη θα τους κάνουμε γιατί ή "κορυφαία" ομάδα της προηγούμενης δεκαετίας θα πέσει απο την ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ!!!!!!
Τουλάχιστον θάχουν να λένε ότι χάσαν τα πρωτεία απο την ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!!

peter
26-02-2010, 01:06
Kρίμα Κρίμα που έχασαμ μόνο με 3 πόντους
Επαιξαν εναντίον της χειρότερης φτινής Μπάρτσα που έχω δεί

DON
26-02-2010, 10:00
αντε, περιμενω πρωτοσελιδο ΠΡΑΣΙΝΗΣ να μας ενημερωνει για την απειροτητα των τροπαιων τους....

καλά περίμενε εσύ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ακόμα πρωτοσέλιδα αλλά παίζω 100 ευρώ στοίχημα δεν θα έχει ΟΥΤΕ ΧΤΥΠΗΜΑ στο πρωτοσέλιδο.:doggy

gianna7
26-02-2010, 10:13
καλά περίμενε εσύ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ακόμα πρωτοσέλιδα αλλά παίζω 100 ευρώ στοίχημα δεν θα έχει ΟΥΤΕ ΧΤΥΠΗΜΑ στο πρωτοσέλιδο.:doggy



Καλά τα λές DON, ασχολούνται με τη ΜΟΝΑΔΙΚΗ χαρά που τους έμεινε. Τον Ευρωπέο στο UEFA.:rolleyes:

Sixama
26-02-2010, 10:21
καλά περίμενε εσύ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ακόμα πρωτοσέλιδα αλλά παίζω 100 ευρώ στοίχημα δεν θα έχει ΟΥΤΕ ΧΤΥΠΗΜΑ στο πρωτοσέλιδο.:doggy

Μες στο μυαλό του Δημητράκη του Γιαννακόπουλου είσαι ρε μπαγάσα...
Τίποτα δεν έχουν βάλει στο εξώφυλλο για το μπάσκετ!

DON
26-02-2010, 10:39
Μες στο μυαλό του Δημητράκη του Γιαννακόπουλου είσαι ρε μπαγάσα...
Τίποτα δεν έχουν βάλει στο εξώφυλλο για το μπάσκετ!

Ρε τι να βάλει ρε μακάκες...Δεν έχετε καταλάβει πως ΛΑΚΙΖΟΥΝΕ απο το μπάσκετ σιγά σιγά? 1-2 χρονιές θα πατήσουνε ακόμα και καλά "σε ευχαριστούμε για όσα μας πρόσφερες" και θα δούμε ανάλογη εγκατάλειψη του μπάσκετ τους όπως και του δικού μας. ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΙ είναι τα βαζελάκια. Άμα εμείς είχαμε στο μπάσκετ 40 κούπες, 5 ευρωπαικά κτλ κτλ κτλ όχι forum θα είχαμε που έχουμε τώρα που είμαστε στην φάπα τόσα χρόνια και στην μιζέρια αλλά ΜΟΥΣΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ και τα πάντα όλα!Στο ΝΒΑ θα απαιτούσαμε να μας βάλουν!

ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tc-g6
26-02-2010, 11:03
καταραμενη μπαρτσα, ηθελα εγω να στερησω απο το βαζελο τη χαρα. γιατι δε με αφησες? :-p

ps: ρε ποσο κωλοφαρδοι ειναι στη μπαλα? ποσο???

redglove
26-02-2010, 13:01
Ξέρετε τί θα ήταν πολύ αστείο; Να κάνουν τα αδέρφια προτάσεις σε ΟΛΟΥΣ τους παίκτες του ΠΟΑ για να δεινοπαθήσουν τα Χόμπιτ να τους κρατήσουν! :d

DON
26-02-2010, 14:30
To πόσταρα στον κοντό αλλά ΔΕΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙ ότι του γράφω...ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΛΑΨΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ

Δημήτρη Κοντέ βλέπω πως ούτε την ιστορία των αγώνων σας δεν θυμάσαι…ή δεν ξέρεις.
Γράφεις : “Τα κοινά με το 2008 λοιπόν έχουν να κάνουν και με άλλα στοιχεία. Όπως η κατάσταση του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους. Κάκιστος στο κρίσιμο ματς με την Παρτιζάν τότε, κάκιστος και χθες.”

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!ΓΕΛΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!! Είσαι και ρεπόρτερ του Παναθηναικού Δημήτρη Κοντέ ΕΛΕΟΣ μην εκτίθεσαι έτσι. Δεν περιμένω να το δημοσιεύσεις γιατί μιλάμε για ΓΚΑΦΑ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ όπως δεν δημοσιεύεις ΟΤΙ σου γράφω που δεν σε βολεύει, όπως 3 σχόλια μου στο προηγούμενο κομμάτι σου που ΑΚΟΜΑ περιμένω όχι απάντηση (που να απαντήσεις και ΤΙ?) αλλά απλά ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ.

ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ την σεζόν 2007-2008 στο τελευταίο κρισιμότατο ματς στην Σερβία με την Παρτιζάν, όταν τα γατάκια οι υπερτιμημένοι ΔιαμαντιδοΣτρατοΜπετσίροβιτς τα είχανε κάνει ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ-ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ παίκτης Σαρούνας Γιασικεβίτσιους όχι απλά ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΚΑΚΙΣΤΟΣ όπως λες (παναγία μου ακόμα να το πιστέψω ότι το είπες…αλήθεια) αλλά είχε :

σε 29 λεπτά, 20 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 1 λάθος, 6 κερδισμένα φάουλ, 16 αξιολόγηση. ΚΑΚΙΣΤΕ ΣΑΡΑΣ!!! ΕΛΕΟΣ.

manol14
26-02-2010, 14:42
[QUOTE=DON;6397]To πόσταρα στον κοντό αλλά ΔΕΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙ ότι του γράφω...ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΛΑΨΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ

Σιγά μη δημοσιεύσει αυτά που του γράφεις ΧΑΝΕΙΣ ΛΑΔΙΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ

:):):):):):):):):):):):woot:woot:woot:woot:woot:wo ot:woot:D

μιγάδας
26-02-2010, 16:31
απο παρορμηση εγραψα οτι περιμενα πρωτοσελδιο για το μπασκετ...ουτε χτυπημα, οπως ειπες ΔΟΝ....ειχα ξεχασει οτι τους γλιτωσε η κωλοφαρδια τους στη μπαλα.....

Airness
26-02-2010, 19:15
Παραδίδουμε μαθήματα γαλλικών
http://www.rednews.gr/content/basket/PAOB.jpg
Το Rednews πιστό στις ανάγκες των καιρών παραδίδει μαθήματα γαλλικών εν όψει του final four της Ευρωλίγκα. Δυστυχώς (;) δεν θα πάνε όλες οι ελληνικές ομάδες εκεί, γι αυτό θα σας βοηθήσουμε να μπείτε στο κλίμα...

nDQk1xBmxQw&feature=player_embedded

peter
27-02-2010, 20:20
Το Τρίκαλα Άρης 87-85 ήταν παιχνιδάρα από άποψη πάθους και δείχνει ότι το μπάσκετ είναι με διαφορά το καλύτερο άθλημα και ειδικά στην Ελλάδα μπράβο στα Τρίκαλα έπαιξαν με πάθος και διάθεση να πάρουν τον Άρη και το κατάφεραν έστω και μετά από παράταση . Ο Άρης δύσκολα θα αποφύγει τις θέσεις 7-8 .

DON
27-02-2010, 20:51
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ David Blatt!!!

peter
27-02-2010, 22:12
Δεν θα τα χωνα ακριβώς στον Μπλάτ είναι κάποιες φορές που όταν ο αδύναμος μπει αποφασισμένος και ο ισχυρός αργήσει να καταλάβει ότι ο άλλος δεν θα το παρατήσει που μπορεί να γίνει εύκολα η πατάτα . Όπως τη κάναμε και εμείς με τον Πανιώνιο ή και το Μαρούσι .
Πάντως τελικά νομίζω πως μία ομάδα που θέλει να έχει τύχη στα πλαυ οφ μπορεί να ρισκάρει με κάποιους αντιπάλους να μην μπει στη λογική του σκάουτινγκ και χτυπώ τις αδυναμίες τους αλλά πάω με τον αδύναμο να παίξω ένα συγκεκριμένο παιχνίδι που θέλω αδιαφορώντας για το τι μπορεί να κάνει αυτός

peter
27-02-2010, 22:59
Έχασε και ο Παοκ από την Καβάλα 77-84

manol14
27-02-2010, 23:21
A ρε τι έχουμε πάθει ....
Αυτοί (Ο Άρης) με το "προπονηταρά" τον Μπλατ ... εμείς με τον "Μπαναώτη"

Ξυπνάτε Αγγελόπουλοι!!!!!

Κάτι τέτοια διάβαζα στο redplanet όταν ήρθε ο Μπλατ στον Άρη

manol14
27-02-2010, 23:32
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ david blatt!!!

..... κακιούλες .... ζηλεύεις που δεν τον πήραμε εμείς!!!!

peter
28-02-2010, 20:02
Έχασε και το Μαρούσι από τον Ηλυσιακό κρίμα
But I hate to tell you so but I told you so
Είναι μεγάλο το βάρος του να είσαι φαβορί και να κάνεις πρωταθλητισμό και δεν γίνετε μόνο με μία παρέα στο παρκέ θέλει και πολλά άλλα πράγματα και το λέω για να κατανοήσουμε τι σημαίνει ακόμα και για την ομάδα μας πχ να παίζεις ντέρμπυ με Παναθηναικό ντέρμπι με Ταού και μετά Ηλυσιακό πρέπει να αδειάζεις και να βλέπεις μόνο το πώς θα φτάσεις στη λήξη και όταν αυτή δεν έρχεται όπως πρέπει πρόβλημα γιατί δεν υπάρχουν ψυχικές δυνάμεις
Το Μαρούσι είχε 40% στις βολές 14-35 και το έφτιαξε στο τέλος στη μεγαλύτερη διάρκεια ήταν στο 30%

DON
28-02-2010, 20:14
Πάλι? Ρε Μπαρτζώκα κοουτσάρα τι έπαθες ρε? Το τρένο εκτοχιάστηκε? ΧΟΥ ΡΕ.

peter
28-02-2010, 20:26
Θα κάνω μία πρόβλεψη βασισμένη στο βάρος του φαβορί και στην συνέπεια που απαιτεί ο πρωταθλητισμός
Αν Αρης και Παοκ πάρουν τις θέσεις 5-6 το Μαρούσι δύσκολα θα περάσει ειδικά με αντίπαλο τον Παοκ
Αν πάρουν τις θέσεις 7-8 ο Παοκ μπορεί να γίνει πολύ επικίνδυνος ειδικά για τον Βάζελο γιατί στο Παπαδόπουλος – Πέκοβιτς κερδίζει ο Λάζαρος όπως είναι σήμερα τα πράγματα
Προσοχή δεν θέλω να μειώσω σε τίποτα τη πορεία του Αμαρουσίου του Μπαρτζώκα και των παικτών που είναι και απλήρωτοι απλά θέλω να καταδείξω το τι γίνετε όταν από το <<πάμε να ευχαριστηθούμε το Μπάσκετ και ότι βγεί>> πάμε στο <<είμαστε καλύτεροι μας παρακολουθούν όλοι και πρέπει να κερδίσουμε >>

Dude
28-02-2010, 20:30
Θα κάνω μία πρόβλεψη βασισμένη στο βάρος του φαβορί και στην συνέπεια που απαιτεί ο πρωταθλητισμός
Αν Αρης και Παοκ πάρουν τις θέσεις 5-6 το Μαρούσι δύσκολα θα περάσει ειδικά με αντίπαλο τον Παοκ
Αν πάρουν τις θέσεις 7-8 ο Παοκ μπορεί να γίνει πολύ επικίνδυνος ειδικά για τον Βάζελο γιατί στο Παπαδόπουλος – Πέκοβιτς κερδίζει ο Λάζαρος όπως είναι σήμερα τα πράγματα
Προσοχή δεν θέλω να μειώσω σε τίποτα τη πορεία του Αμαρουσίου του Μπαρτζώκα και των παικτών που είναι και απλήρωτοι απλά θέλω να καταδείξω το τι γίνετε όταν από το <<πάμε να ευχαριστηθούμε το Μπάσκετ και ότι βγεί>> πάμε στο <<είμαστε καλύτεροι μας παρακολουθούν όλοι και πρέπει να κερδίσουμε >>

Ενδιαφέρουσα άποψη. Ας γράψω κι εγώ την άποψή μου, για να τα δούμε σε λίγους μήνες να δούμε ποιός έπεσε μέσα... Για μένα λοιπόν (ανεξαρτήτως του τι θα γίνει σήμερα στο ντέρμπι), το πρωτάθλημα θα τελειώσει κάπως έτσι:

1) Ολυμπιακός
2) Παναθηναϊκός
3) Μαρούσι
... ό,τι να'ναι :hump (καθώς οι υπόλοιπες ομάδες δεν είναι καθόλου σταθερές)...

peter
28-02-2010, 20:42
Στο φετινό πρωτάθλημα εγώ έχω δύο μεγάλα θέλω
1. Να το πάρει ο Ολυμπιακός
2. Να υποβιβαστεί η ΑΕΚ γιατί με εκνευρίζει αυτός ο δήθεν τσαμπουκάς που την ακολουθεί παντού δεν τα έχω ούτε με τον Γκεκο ούτε με τους παίκτες θέλω να ξεφορτωθεί το Ελληνικό Μπάσκετ αυτή τη Ληστοσυμμορία των οργανωμένων της ΑΕΚ (Διοίκηση και κόσμο)
Το πρώτο λοιπόν είναι σε πολύ καλό δρόμο και αν κερδίσουμε σήμερα κατακοκκινίζει
Το Δεύτερο έχει χλωμέψει αλλά με τα αποτελέσματα της Αγωνιστικής αυτής παίζει ακόμα

redglove
01-03-2010, 01:24
Ο Κολοσσός θα βγει 3ος λέμαι. :p

DON
01-03-2010, 12:08
ΣΦΑΙΡΟΠΟΥΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΙΣΤΟΣ. Μακάκες στο ΦΩΣ τον Σπορ απο αυτόν θα πάρετε καμιά συνέντευξη ή μόνο ο Μπαρτζώκας είναι καλό παιδί???

ΜΠΑΤΗ...Τι να σου πω...Έχε χάρη που δεν βρίζω εδωμέσα ΣΙΧΑΜΕΝΕ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑΡΗ.

Dipolico
02-03-2010, 12:56
Για το σιχαμένο το Μπατή δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν την αηδία που ένοιωσα με την προχθεσινή περιγραφή του.
Έχω ετοιμάσει επιστολή διαμαρτυρίας, αλλά δεν ξέρω που να τη στείλω. Στη σελίδα του ΣΚΑΙ μου βγάζει μια φόρμα επικοινωνίας, αλλά δεν επιτρέπει πάνω από 500 χαρακτήρες μήνυμα.. Και φυσικά είναι πάνω από 500 χαρακτήρες.. :)

Αν κάποιος ξέρεις που να απευθυνθώ, ας ενημερώσει. Όχι ότι θα αλλάξει κάτι, αλλά έτσι για το γαμώτο, να αντιληφθούν ότι υπάρχουν και κάποιοι που ενοχλούνται με την παρουσία του και την παραμορφωτικά πράσινη περιγραφή του μπεκρή Μπατή...

DON
02-03-2010, 13:14
Έχω ετοιμάσει επιστολή διαμαρτυρίας, αλλά δεν ξέρω που να τη στείλω.

ΣΤΗΝ ΚΑΕ ίσως???

μιγάδας
02-03-2010, 14:48
αφηστε ησυχο τον μπατη...μην κανουν καμια βλακεια και τον αλλαξουν....δεν σκεφτεστε το ξεβρακωμα που θα φαει στους τελικους;;;θα αποσυρθει απο μονος του μετα...χωρια την ηδονη που θα μας χαρισει οταν θα σηκωνουμε την κουπα στο ΟΑΚΑ και αυτος θα κλαϊει.......

manol14
02-03-2010, 15:18
αφηστε ησυχο τον μπατη...μην κανουν καμια βλακεια και τον αλλαξουν....δεν σκεφτεστε το ξεβρακωμα που θα φαει στους τελικους;;;θα αποσυρθει απο μονος του μετα...χωρια την ηδονη που θα μας χαρισει οταν θα σηκωνουμε την κουπα στο ΟΑΚΑ και αυτος θα κλαϊει.......

Ναι ρε μάγκες αφήστε τον θέλω και εγω να δω πως θα δικαιολογήσει την απώλεια του τίτλου απο τον Παο χεχεχεχεχε

Θέλουμε Μπατή θέλουμε Μπατή


Μπατής και ξερό ψωμί

Ζήτω ο Βάζελος τοπ εκφωνητής περιγραφέας των "απίστευτων" μπασκετικών φάσεων του Διαμαντίδη!!!
"λευ απ με το δεξί" ε όχι ρε πούστη μου μα με το δεξί???? οχι ρε τρελλάθηκα μιλάμε τρελλάθηκα δεν έχω ξαναδεί κατι τέτοιο παίχτης αριστερόχειρας να καταφέρει να κάνει λευ απ με το δεξί ΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩ
ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ Ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ

gianna7
02-03-2010, 16:07
Κατω τα χέρια απ'τον Μπατή, κάτω τα χέρια απ'τον Μπατή. Που μόλις διαβάσει το παρακάτω άρθρο θα μαυροφορεθεί.



http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=1111993&lngDtrID=1101



Τώρα που το ξαναδιάβασα πιο ψύχραιμα, αναρωτιέμαι: και τι να το κάνουν το γήπεδο μπάσκετ; Μήπως θα τους χρειαστει ξανά; :D:D

Ασε που αμα καταφέρουνε και χάσουνε και το πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο δεν θα χτιστεί κάν γήπεδο, παρά λέσχη για να παίζουνε πρέφα! :woot:woot:rolleyes: