RedHoops

RedHoops (http://www.redhoops.gr/forum/index.php)
-   Άνεμοι και Ύδατα (http://www.redhoops.gr/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Δημήτρης Χατζηγεωργίου Appreciation Thread (http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=1118)

OneOfTheSmurfs 12-06-2013 01:04

Quote:

Originally Posted by DON (Post 182428)
εγώ προσωπικά ναι χαίρομαι. ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΠΡΩΧΝΕΣΤΕ. ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ. Αλήτες, κλέφτες, κηφήνες, ΑΝΙΚΑΝΟΙ. Άν είχε κλείσει νωρίτερα ίσως είχαμε πληρώσει λιγότερα χαράτσια, φόρους, εισφορές και τα @@ μου κουνιούνται. ΣΙΧΑΜΑΤΑ.

Ρε Δον.. Ολοι δημοσιογραφοι νομιζεις πως ειναι?.. Μιλαμε για 3000 ατομα.. Χαλαρωσε λιγο, γτ μιλαμε για ΧΙΛΙΑΔΕΣ οικογενειες που θα πεινανε απο αυριο.. ΠΟΛΥ..

Η ανεργια δεν ειναι ευλογια για κανενα..
Αυτοι οι ΛΙΓΟΙ (γιατι λιγοι ειναι και σαν ποσοστο αλλα και σαν ανθρωποι) απο την ΕΡΤ που βριζεις, θα εχουν βρει δουλεια μεσα σε ενα μηνα και θα κανουν παλι τα ιδια..

Αν εσυ οντως χαιρεσαι που σχεδον 3000 ατομα(οι περισσοτεροι δν φταινε πουθενα) μενουν χωρις δουλεια, δν ξερω τι να πω..

DON 12-06-2013 01:06

το κάνετε να ακούγεται τόσο "μελό" και εγώ τόσο "σκληρός". ξέρω φίλο μου που προσλήφθηκε στην ΕΡΤ υπέυθυνος ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ και εισέπρατε 1.800 ΚΑΘΑΡΑ as we speak. Που δούλευε? Στο φαρμακείο του πατέρα του. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

isiah 12-06-2013 01:10

Ε κι εγώ κοπέλα που τελείωσε Πάντειο ΜΜΕ με μεταπτυχιακό και έπαιρνε 800 σκάρτα και είναι στον τέταρτο μήνα έγκυος. Φυσικά και έχουν γίνει αίσχη εκεί πέρα. Αλλά να τα διορθώσουν αυτοί που τα δημιούργησαν είναι αστείο να το λέμε.

Eleni7 12-06-2013 01:12

Συζηταμε για τις απολυσεις.Δεκτον.Κριμα να πεινανε οικογενειες.Το θεμα ειναι ομως να συζητησουμε και πως ολοι αυτοι διοριστηκαν εκει μεσα (ειναι περιπου 4πλασιοι σε σχεση με τους αλλους σταθμους).Για το πως παρθηκε και εκτελεστηκε η αποφαση ειναι αλλο θεμα και δεν θα το σχολιασω επειδη δεν χωρανε πολιτικα θεματα εδω μεσα και θα το σεβαστω αυτο απολυτα.

DON 12-06-2013 01:13

Άρα να κάτσουμε να την τρώμε επειδή τώρα αυτοί που τα δημιούργησαν είναι οι μόνοι που έχουν εξουσία να τα πάψουν. Μάλιστα. Δηλαδή εσύ ήθελες να συνεχίσει αυτό το ΡΔΕΛΟΜΠΟΥ σωστά?

@eleni7 δεν το θεωρώ ΚΑΘΟΛΟΥ πολιτικό αλλά απόλυτα ΗΘΙΚΟ και ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ. Δεν δέχομαι ρε φίλε να υπάρχει ο μαμουζέλος και ο χατζηπαπάρας και να παίρνουν 5ψήφια, να απολύονται και να έρχεται πίσω με το ζόρι ο χατζηπαπάρας!

Lavor7 12-06-2013 01:13

Σίγουρα μαζί με τα ξερά καίγονται και αρκετά χλωρά.Προφανώς είναι κρίμα για όσους μείνουν άνεργοι όμως θα πάρουν τις νόμιμες αποζημιώσεις απ ότι λέγεται.Η ΕΡΤ είναι παράδεισος σπατάλης εδώ και χρόνια σε μισθούς,συμβάσεις,διαγωνισμούς και καλά κάνει και κλείνει,αρκεί να δημιουργηθεί ένα νέο μέσο ενημέρωσης αξιοκρατικό.

OneOfTheSmurfs 12-06-2013 01:13

Quote:

Originally Posted by DON (Post 182438)
το κάνετε να ακούγεται τόσο "μελό" και εγώ τόσο "σκληρός". ξέρω φίλο μου που προσλήφθηκε στην ΕΡΤ υπέυθυνος ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ και εισέπρατε 1.800 ΚΑΘΑΡΑ as we speak. Που δούλευε? Στο φαρμακείο του πατέρα του. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

Καλα, σ'αυτα τα "ξερω φιλο/ξερω φιλο φιλου" κλπ κλπ, ποτε δεν εδινα σημασια..
Δεν 'πα να επαιρνε και 5.000€ ομως.. Ουτε κ ετσι δν θα πρεπε να χαιρεσαι που μενει ανεργος..

Το σωστο ειναι να παιρνει πιο λογικα χρηματα, οχι να μην δουλευει καθολου(δν το λεω γ το παραδειγμα σου, γενικα μιλαω..
Οταν κατι δεν παει καλα, δεν πρεπει να χαιρομαστε που σταματαει μια ακρη του προβληματος ενω υπαρχουν αλλες 500.. Το σωστο ειναι να αρχισουν να δουλευουν τα πραγματα ΣΩΣΤΑ, οχι να σταματησουν να λειτουργουν..

DON 12-06-2013 01:15

μα το κανάλι με την ΥΠΑΡΧΟΥΣΑ κατάσταση κλείνει και θα ξανανοίξει με πρότυπα ιδιωτικού τομέα. Τίποτα δεν σταματάει οριστικά.

deninho 12-06-2013 01:16

Quote:

Originally Posted by DON (Post 182438)
το κάνετε να ακούγεται τόσο "μελό" και εγώ τόσο "σκληρός". ξέρω φίλο μου που προσλήφθηκε στην ΕΡΤ υπέυθυνος ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ και εισέπρατε 1.800 ΚΑΘΑΡΑ as we speak. Που δούλευε? Στο φαρμακείο του πατέρα του. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

ακριβώς για αυτό δεν λέει τίποτα η κίνηση αυτή που κάνουν. Μόνο ζημιά κάνει μακροπρόθεσμα. Αν θέλανε να σιάξουν την ΕΡΤ, θα απέλυαν όλους αυτούς τους υπεύθυνους στολισμού, τους ταξίναρχους κλπ, και θα μαζευόταν το πρόβλημα.

Τώρα την κλείνουν για ένα τρίμηνο, θα σκάσουν 200 μύρια σε αποζημιώσεις, και μετά το τρίμηνο, αυτοί που μέχρι προχθές προσλάμβαναν τους διάφορους υπεύθυνους στολισμών, θα αναλάβουν να προσλάβουν 1000 υπαλλήλους. Μάντεψε ποιους θα προσλάβουν.

Ο οπερατέρ που πήγαινε στην πάρνηθα μαζί με τους πυροσβέστες μέσα στην πυρκαγιά ή που κόβανε βόλτες δίπλα του οι ομάδες πυρόσβεσης στο οακα θα πάει σπίτι του και θα ψάχνει για δουλειά, και ο φίλος σου θα ξαναπροσληφθεί να στολίζει το δέντρο με σύμβαση αορίστου χρόνου.

Eleni7 12-06-2013 01:16

Quote:

@eleni7 δεν το θεωρώ ΚΑΘΟΛΟΥ πολιτικό αλλά απόλυτα ΗΘΙΚΟ και ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ. Δεν δέχομαι ρε φίλε να υπάρχει ο μαμουζέλος και ο χατζηπαπάρας και να παίρνουν 5ψήφια, να απολύονται και να έρχεται πίσω με το ζόρι ο χατζηπαπάρας!
DON δεν μιλαω για την αποφαση εγω.Μιλαω για τον τροπο που εκτελεστηκε.Θυμιζει αλλες εποχες.


All times are GMT +3. The time now is 16:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.