RedHoops

RedHoops (http://www.redhoops.gr/forum/index.php)
-   Άνεμοι και Ύδατα (http://www.redhoops.gr/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Κινηματογράφος (http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=300)

TT7 21-03-2010 05:38

Quote:

οποτε για να καταληξω 2 πραγματα παιζουν...Η αυτο το κομματι που μας εδειξες ειναι το μοναδικο στην ταινια και ολη η υπολοιπη αξιζει. Η απλα σ'αρεσουν και την βρισκεις με τετοιες ταινιες οποτε παο πασο...."Ολα αυτα ειναι καθαρα προσωπικη αποψη"
Φιλε πιστευω οτι μου κανεις πλακα τωρα!!!!!!!Πες μου οτι μου κανεις πλακα..χαχαχα...Πραγματικα ΚΑΝΕ την τωρα download η νοικιασε την απο καποιο καταστημα...Δεν εχει καμμια σχεση η ταινια με Kung Fu και μαλακιες...Δεν θα σου πω τιποτα για να μην στο χαλασω...δες την και το ξανασυζηταμε!!!!

*GrimReaper* 21-03-2010 05:48

Quote:

Originally Posted by TT7 (Post 9059)
Φιλε πιστευω οτι μου κανεις πλακα τωρα!!!!!!!Πες μου οτι μου κανεις πλακα..χαχαχα...Πραγματικα ΚΑΝΕ την τωρα download η νοικιασε την απο καποιο καταστημα...Δεν εχει καμμια σχεση η ταινια με Kung Fu και μαλακιες...Δεν θα σου πω τιποτα για να μην στο χαλασω...δες την και το ξανασυζηταμε!!!!

κατεβαινει...εχω χασει πολλα 120 λεπτα απο την ζωη μου ας χασω αλλα 120 :rolleyes:

TT7 21-03-2010 05:56

Quote:

κατεβαινει...εχω χασει πολλα 120 λεπτα απο την ζωη μου ας χασω αλλα 120
Δεν θα χασεις πιστεψε με!!!;);):cool:

DON 21-03-2010 05:58

Quote:

Originally Posted by tt7 (Post 9052)
meΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΔΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΤΟΝ ΑΣΙΑΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ!!!

Κακώς δεν τον είχες δει απο ΠΡΙΝ αλλά ΝΑΙ αυτή η ταινία είναι στις καλύτερες ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ.

Quote:

Originally Posted by *grimreaper* (Post 9056)
οποτε για να καταληξω 2 πραγματα παιζουν...Η αυτο το κομματι που μας εδειξες ειναι το μοναδικο στην ταινια και ολη η υπολοιπη αξιζει. Η απλα σ'αρεσουν και την βρισκεις με τετοιες ταινιες οποτε παο πασο...."Ολα αυτα ειναι καθαρα προσωπικη αποψη" :d

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ δες την ΟΛΗ την ταινία...θα με θυμηθείς.

TT7 21-03-2010 06:06

Ρε γαμωτο θα ηθελα να ανοιξω και ενα τοπικ για Ιαπωνικα anime να δω αν υπαρχει καποιος που παρακολουθει τετοιες σειρες ...Βεβαια αν υπαρχει περιορισμενο ενδιαφερον θα μπορουσε να συζητηθει και εδω...

Dude 21-03-2010 06:10

Αν όντως δεν έχεις δει την ταινία GrimReaper, απλά πάρε τη, δές τη, και μετά πήγαινε να δείς το σχόλιό σου και θα καταλάβεις όλοι που την έχουμε δεί πώς αισθανόμαστε τώρα :D... Βέβαια μερίδιο σε αυτό έχει και ο ΤΤ7 που έβαλε σκέτη μια σκηνή από μια Κορεάτικη ταινία χωρίς υπότιτλους, μόνο και μόνο για να το ξεφτυλίσουμε το θέμα... χαχαχα!

Χωρίς πλάκα, για μένα πρόκειται ίσως για την πιο μοντέρνα σκηνοθετικά ταινία των τελευταίων ετών, με απίστευτες ερμηνείες που θυμίζει αρχαία ελληνική τραγωδία (φαντάσου να βλέπεις Οιδίποδα Τύραννο με πολύ γρήγορα και μοντέρνα σκηνοθεσία αλά Μάτριξ :confused: - άκυρη περιγραφή, αλλά όταν ξημερώνει το μυαλό δεν λειτουργεί σωστά)... Γενικώς, ο ορισμός της ΤΑΙΝΙΑΡΑΣ!!!

TT7 21-03-2010 06:14

Quote:

Βέβαια μερίδιο σε αυτό έχει και ο ΤΤ7 που έβαλε σκέτη μια σκηνή από μια Κορεάτικη ταινία χωρίς υπότιτλους, μόνο και μόνο για να το ξεφτυλίσουμε το θέμα... χαχαχα!
Τι υποτιτλους θες ρε Dude ??? Ξυλο παιζουν!!!!!!!!χααχαχαχχα....
Quote:

Χωρίς πλάκα, για μένα πρόκειται ίσως για την πιο μοντέρνα σκηνοθετικά ταινία των τελευταίων ετών, με απίστευτες ερμηνείες που θυμίζει αρχαία ελληνική τραγωδία (φαντάσου να βλέπεις Οιδίποδα Τύραννο με πολύ γρήγορα και μοντέρνα σκηνοθεσία
Eχεις δικιο εδω ο ιδιος ο Σκηνοθετης εχει δηλωσει οτι πηγη εμπνευσης του και μεγαλη του αδυναμια ειναι ο Σοφοκλης....

*GrimReaper* 21-03-2010 06:16

what the fuck? βγηκα ο μ%#%^ς της υποθεσης....:p

Quote:

Originally Posted by Dude (Post 9065)
Βέβαια μερίδιο σε αυτό έχει και ο ΤΤ7 που έβαλε σκέτη μια σκηνή από μια Κορεάτικη ταινία χωρίς υπότιτλους, μόνο και μόνο για να το ξεφτυλίσουμε το θέμα... χαχαχα!

αυτο φταιει σιγουρα...το τονισα :cool:

δεν αποκλειω το γεγονος να ειστε ολοι διεστραμενοι κωμικοι που εχετε βαλθει να με βγαλετε τρελο...τεσπα η ταινια ειναι στο 70% και αυριο aka σημερα θα εχετε την κριτικη μου :cool:

p.s: αλλωστε η κριτικη μου ειναι γνωστη στο ευρη κοινο....3 ταινιες ειπα οτι ειναι ταινιαρες για φετος και οι 3 πηραν οσκαρ :hump

Dude 21-03-2010 06:23

Quote:

Originally Posted by TT7 (Post 9066)
Τι υποτιτλους θες ρε Dude ??? Ξυλο παιζουν!!!!!!!!χααχαχαχχα....

Χαχα, εντάξει, κατάλαβα ότι για σένα αυτή η σκηνή σήμαινε κάτι σημαντικό, αλλά να μπει σκέτη μέσα σε ένα φόρουμ νομίζω δεν μπορεί να κάνει ιδιαίτερη αίσθηση σε κανένα παρά μόνο σε όσους την έχουν δει την ταινία...

Πάντως GrimReaper, προσπάθησε να ξεχάσεις τα εγκωμιαστικά μας σχόλια για την ταινία, όπως και το δικό σου αρχικό σχόλιο πάνω σε αυτή τη σκηνή... Δες τη με όσο γίνεται πιο άδειο μυαλό, για να έχεις πιο ανεπηρέαστη γνώμη...

Υ.Γ. Σαν αυτόν που κάνει τις παρουσιάσεις ταινιών στην ΕΤ1 ακούστηκα παλι... :)

TT7 21-03-2010 06:29

Quote:

Χαχα, εντάξει, κατάλαβα ότι για σένα αυτή η σκηνή σήμαινε κάτι σημαντικό, αλλά να μπει σκέτη μέσα σε ένα φόρουμ νομίζω δεν μπορεί να κάνει ιδιαίτερη αίσθηση σε κανένα παρά μόνο σε όσους την έχουν δει την ταινία...
Ναι η αληθεια ειναι οτι νομιζα πως την εχουν δει οι περισσοτεροι...Και οπως και να το κανουμε ειναι cult σκηνη και κανει εντυπωση...Επισης ειναι απο τις λιγες σκηνες που μπορεις να την βαλεις χωρις SPOILER ALERT ...Παντως θα με ευγνωμονει ο φιλος Grim Reaper για τον ανορθοδοξο τροπο που τον μυησα στην ταινια!!!!!..χαχαχα


All times are GMT +3. The time now is 10:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.