RedHoops

RedHoops (http://www.redhoops.gr/forum/index.php)
-   Άνεμοι και Ύδατα (http://www.redhoops.gr/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Κινηματογράφος (http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=300)

*GrimReaper* 21-03-2010 06:32

Quote:

Originally Posted by Dude (Post 9065)
άκυρη περιγραφή, αλλά όταν ξημερώνει το μυαλό δεν λειτουργεί σωστά)...

ασχετο αλλα μολις το διαβασα βγηκα στο μπαλκονι και ειδα μερα...νομιζα ηταν περιπου 3 η ωρα, εβλεπα ταινια και ουτε την ωρα στον Η/Υ δεν κοιταξα...χανεις την αισθηση της ωρας με το γαμωπισο...

η ταινια κατεβηκε...υποτιτλοι "ενσωματωθηκαν" και τωρα παω για υπνο και θα την δω το απογευμα....πολυ καλημερα σας! :rolleyes:

DirtySniper 21-03-2010 06:32

Ρε αφήστε την κουλτούρα
και δείτε κανέναν σκληρό μπάτσο
να κυνηγάει τον πιο κακό απο τους κακούς

και όταν τον πιάσει και τον ρίξει στην στενή
ένα ζευγάρι σιλικονάτα στήθη
που ανήκουν σε μια ξανθιά,
να του κρατούν συντροφιά μέχρι το πρωί....

TT7 21-03-2010 06:50

Kαι μιας και πιασαμε το θεμα με τον Ασιατικο κινηματογραφο δεν μπορει να λειπει ο ΜΕΓΑΣ Ακιρα Κουροσαβα...ο οποιος λατρευτηκε περισσοτερο απο τον δυτικο κοσμο παρα απο τους συμπατριωτες του(Ισως γιατι τα θεματα του ηταν ποιο δυτικα για τα γουστα τους)..Προσωπικα ξεχωριζω τα Seven Samurai,Throne of Blood(Μακβεθ σε Ιαπωνικη εκδοση),Υojimbo (τρομερος Τοσιρο Μιφουνε),Kagemusha και Ran...kαι αυτο γιατι ειναι τα μοναδικα που εχω δει..Απλα μοναδικος..Δεν ειναι τυχαιο που στο Χολιγουντ τον καταεκλεψαν βγαζοντας ρεπλικες για να ειναι πιο φιλικα στο κοινο τους...

*GrimReaper* 21-03-2010 16:55

Quote:

Originally Posted by TT7 (Post 9072)
Kαι μιας και πιασαμε το θεμα με τον Ασιατικο κινηματογραφο δεν μπορει να λειπει ο ΜΕΓΑΣ Ακιρα Κουροσαβα...ο οποιος λατρευτηκε περισσοτερο απο τον δυτικο κοσμο παρα απο τους συμπατριωτες του(Ισως γιατι τα θεματα του ηταν ποιο δυτικα για τα γουστα τους)..Προσωπικα ξεχωριζω τα Seven Samurai,Throne of Blood(Μακβεθ σε Ιαπωνικη εκδοση),Υojimbo (τρομερος Τοσιρο Μιφουνε),Kagemusha και Ran...kαι αυτο γιατι ειναι τα μοναδικα που εχω δει..Απλα μοναδικος..Δεν ειναι τυχαιο που στο Χολιγουντ τον καταεκλεψαν βγαζοντας ρεπλικες για να ειναι πιο φιλικα στο κοινο τους...

εγω ξερω τον κυριουλη τακεσι κουροσαβα που ηταν πολυ στην μοδα περσι και προπερσι , τους αλλους δεν τους εχω ακουστα....τους εχει ο fokas? :D

*GrimReaper* 21-03-2010 23:56

ταινιαρα


TT7 22-03-2010 00:02

Το ειδες το Oldboy??χαχαχα...Θα σε πρηξουμε τωρα και δεν θα σου αρεσει καθολου η ταινια...

*GrimReaper* 22-03-2010 00:09

Quote:

Originally Posted by TT7 (Post 9131)
Το ειδες το Oldboy??χαχαχα...Θα σε πρηξουμε τωρα και δεν θα σου αρεσει καθολου η ταινια...

120 λεπτα ειναι αυτα...το σκεφτομαι..:rolleyes:

ενταξει με πρηξατε...θα την δω...τα λεμε σε 2 ωρες!!

AIIZ 22-03-2010 00:17

ΠΟΥΤΣΟ Κ ΞΥΛΟ Κ ΣΟΥΒΛΑ ΜΑΛΑΚΕΣ, ΞΕΡΕΙ ΡΕ Ο ΤΙΜΩΡΟΣ!!!!!!!!!

TT7 22-03-2010 00:25

Quote:

ΠΟΥΤΣΟ Κ ΞΥΛΟ Κ ΣΟΥΒΛΑ ΜΑΛΑΚΕΣ, ΞΕΡΕΙ ΡΕ Ο ΤΙΜΩΡΟΣ!!!!!!!!!
tι θελει να πει ο ποιητης???

DON 22-03-2010 00:45

Quote:

Originally Posted by AIIZ (Post 9134)
ΠΟΥΤΣΟ Κ ΞΥΛΟ Κ ΣΟΥΒΛΑ ΜΑΛΑΚΕΣ, ΞΕΡΕΙ ΡΕ Ο ΤΙΜΩΡΟΣ!!!!!!!!!

XAXAXA!!! Aπο την χαρά σου αγόρι μου πόσταρες αλλού?!:hump


All times are GMT +3. The time now is 22:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.