RedHoops

RedHoops (http://www.redhoops.gr/forum/index.php)
-   Άνεμοι και Ύδατα (http://www.redhoops.gr/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Κινηματογράφος (http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=300)

*GrimReaper* 22-03-2010 07:07

Quote:

Originally Posted by TT7 (Post 9131)
Το ειδες το Oldboy??χαχαχα...Θα σε πρηξουμε τωρα και δεν θα σου αρεσει καθολου η ταινια...

Λοιπον...πολυ καλη η ταινια :D..

Καλα ρε κι εσυ μου ποσταρες ενα βιντεο με εναν μλκ να δερνει 40 ατομα...τι ηθελες να πω δλδ?? :p

Ειχε ωραια πισογυρισματα και ωραιες ανατροπες...δεν μπορω να πω βεβαια οτι ειχε "σασπενς"...δεν σε κρατουσε και πολυ σε αγωνια, (ισως ναι στην αρχη που ηταν φυλακισμενος κτλπ)....πολυ υπερβολικες οι αντιδρασεις του κυριου πρωταγωνιστου προς το τελος....επισης απορω ποσο διεστραμμενος πρεπει να ηταν αυτος που καθησε και το εγραψε αυτο. :hump

αυτα...ειστε πολυ τυχεροι που δεν θεωρω χαμενες αυτες τις 2 ωρες...ωραια η ταινια :woot

TT7 22-03-2010 07:29

Quote:

Καλα ρε κι εσυ μου ποσταρες ενα βιντεο με εναν μλκ να δερνει 40 ατομα...τι ηθελες να πω δλδ??
E εχεις δικιο αλλα οτι αλλο και να ποσταρα θα το χαλουσα σε καποιον που δεν το χε δει..Επισης αυτη η σκηνη εχει δυναμικη απο μονη της και αναδεικνυει την ιδιοφυια του σκηνοθετη...αν παρατηρησες εχει γυριστει κατα τετοιο τροπο ωστε να μοιαζει Διδιαστατη..καπου διαβασα οτι επηρρεαστηκε απο τα βιντεο γκειμς (οπως street fighter κλπ) ετσι ωστε οι μοναδικοι δρομοι που μπορει να διαλεξει ειναι κατα πανω τους η να οπισθοχωρει..Επισης δεν μπορει να μην ειπες απο μεσα σου ξεσκισε τους ρε Ο-Νταεσου η οπως τον λεγανε..χαχα..ο τυπος μεσα στην τραγικοτητα του εβγαζε μια κωμικοτητα και ηταν πολυ cult...

*GrimReaper* 22-03-2010 08:04

Quote:

Originally Posted by TT7 (Post 9155)
E εχεις δικιο αλλα οτι αλλο και να ποσταρα θα το χαλουσα σε καποιον που δεν το χε δει..Επισης αυτη η σκηνη εχει δυναμικη απο μονη της και αναδεικνυει την ιδιοφυια του σκηνοθετη...αν παρατηρησες εχει γυριστει κατα τετοιο τροπο ωστε να μοιαζει Διδιαστατη..καπου διαβασα οτι επηρρεαστηκε απο τα βιντεο γκειμς (οπως street fighter κλπ) ετσι ωστε οι μοναδικοι δρομοι που μπορει να διαλεξει ειναι κατα πανω τους η να οπισθοχωρει..Επισης δεν μπορει να μην ειπες απο μεσα σου ξεσκισε τους ρε Ο-Νταεσου η οπως τον λεγανε..χαχα..ο τυπος μεσα στην τραγικοτητα του εβγαζε μια κωμικοτητα και ηταν πολυ cult...

μα μεσα σε ενα στενο διαδρομο εξελισοταν η σκηνη οποτε δεν ειχε και πολλες επιλογες :p...η γωνια ληψης ηταν καπως ετσι ομως ναι

DON 22-03-2010 10:43

Quote:

Originally Posted by *GrimReaper* (Post 9157)
μα μεσα σε ενα στενο διαδρομο εξελισοταν η σκηνη οποτε δεν ειχε και πολλες επιλογες :p...η γωνια ληψης ηταν καπως ετσι ομως ναι

Άντε αγόρι μου δεν την έχω τυχαία στις Favorite All-Time αυτήν την ταινιάρα! Τώρα σου προτείνω μια όχι ασιατική αλλά που είναι στην Ασία και δεν ξέρω αν έχεις δει...Lost In Translation. Murray ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥ!!!

AIIZ 22-03-2010 11:49

Quote:

Originally Posted by DON (Post 9138)
XAXAXA!!! Aπο την χαρά σου αγόρι μου πόσταρες αλλού?!:hump

χαχα ναι :p κατσε να το ποσταρω στο αλλο

*GrimReaper* 22-03-2010 11:49

Quote:

Originally Posted by don (Post 9161)
Άντε αγόρι μου δεν την έχω τυχαία στις favorite all-time αυτήν την ταινιάρα! Τώρα σου προτείνω μια όχι ασιατική αλλά που είναι στην Ασία και δεν ξέρω αν έχεις δει...lost in translation. Murray ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥ!!!

ε ενταξει αυτην την εχω δει....αλλα και να μην την ηξερα πως την ειδατε? θα κατεβαζω οτι προτεινετε? :p

TT7 23-03-2010 02:55

Αλλη μια ταινιαρα για μενα κυριως γιατι προσπαθει να απομυθοποιησει τους πιστολαδες της δυσης και τον μυθο τους αλλα και γιατι εχει απο τα πιο ωραια φιναλε σε ταινια που εχω δει ειναι και το Unforgiven με τον Κλιντ Ηστγουντ,,,θα ποσταρα την σκηνη αλλα δεν εχει spolier alert το φορουμ..Επισης θα ηθελα την γνωμη και αλλων εδω μεσα για την ταινια Fountain του Αρονοφσκυ..εκπληκτικο το soundtrack και ομορφες εικονες με <<δυσκολα νοηματα>>

*GrimReaper* 23-03-2010 13:58

Quote:

Originally Posted by TT7 (Post 9072)
Kαι μιας και πιασαμε το θεμα με τον Ασιατικο κινηματογραφο δεν μπορει να λειπει ο ΜΕΓΑΣ Ακιρα Κουροσαβα...ο οποιος λατρευτηκε περισσοτερο απο τον δυτικο κοσμο παρα απο τους συμπατριωτες του(Ισως γιατι τα θεματα του ηταν ποιο δυτικα για τα γουστα τους)..Προσωπικα ξεχωριζω τα Seven Samurai,Throne of Blood(Μακβεθ σε Ιαπωνικη εκδοση),Υojimbo (τρομερος Τοσιρο Μιφουνε),Kagemusha και Ran...kαι αυτο γιατι ειναι τα μοναδικα που εχω δει..Απλα μοναδικος..Δεν ειναι τυχαιο που στο Χολιγουντ τον καταεκλεψαν βγαζοντας ρεπλικες για να ειναι πιο φιλικα στο κοινο τους...

btw σημερα ειναι τα 100α γενεθλια του...να 'ναι καλα το google :p...(τον εχει στην αρχικη σελιδα)

kk_SEF 27-03-2010 02:22

Για όσους δεν έχουν προκαταλήψεις, ειδικά σε θρησκευτικά ζητήματα προτείνω το Kingdom of Heaven. Εχει μερικές από τις καλύτερες ατάκες περί θρησκειών που έχω δει ;) Παραβλέπω τον "αδύναμο" πρωταγωνιστή Μπλουμ και τη θεωρώ από τις πολύ καλές ταινίες.
Δίνει μάθημα κατά του φανατισμού γενικότερα! ;)

Μ. Τετάρτη έχει πολύ καλή ταινία με καταπληκτικό καστ... Αγγλος Ασθενής!

dora7 29-03-2010 23:20

Quote:

Originally Posted by kk_sef (Post 9739)
Για όσους δεν έχουν προκαταλήψεις, ειδικά σε θρησκευτικά ζητήματα προτείνω το kingdom of heaven. Εχει μερικές από τις καλύτερες ατάκες περί θρησκειών που έχω δει ;) Παραβλέπω τον "αδύναμο" πρωταγωνιστή Μπλουμ και τη θεωρώ από τις πολύ καλές ταινίες.
Δίνει μάθημα κατά του φανατισμού γενικότερα! ;)

Ξεκίνησα να το βλέπω στην tv σε άσχετη φάση μέχρι ένα σημείο αλλά επειδή το θεώρησα εξαιρετικά ενδιαφέρον το κατέβασα και απλά είναι θέμα χρόνου να δω και το υπόλοιπο. Συμφωνώ για τον Ορλάντο, μέχρι Λέγκολας φτάνει α! και Γουίλ Τέρνερ στους Πειρατές της Καραιβικής!!!!


All times are GMT +3. The time now is 15:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.