RedHoops

RedHoops (http://www.redhoops.gr/forum/index.php)
-   Άνεμοι και Ύδατα (http://www.redhoops.gr/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Formula 1 (http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?t=377)

kk_SEF 18-04-2010 11:03

Formula 1
 
Επειδή είχα μια πρωινή κουβεντούλα με τον redglove αναρωτιόμουν αν παρακολουθείτε F1. Σήμερα στην Κίνα γίνεται χαμός όποιος έχει ευκαιρία ας το δει έστω και σε μαγνητοσκόπηση! Εχω πολύ καιρό να δω τόσο συναρπαστικό αγώνα :doggy


Γενικά το να δω έναν αγώνα από κοντά είναι κάτι που θέλω να κάνω κάποτε στη ζωή μου. Εχω φτάσει απίστευτα κοντά όταν δούλευα Ιταλία και όλο κάτι γινόταν και δεν έφτανα στη Μόντσα :mad: Επίσης είχα πάει Μονακό μια εβδομάδα μετά τον αγώνα που είχαν ακόμα τα curve,τις μπαριέρες και όλα τα υπόλοιπα στη θέση τους :D Αυτό μάλλον είναι το πλησιέστερο που έφτασα :D
Για να το κάνω πιο ενδιαφέρον είπα να βάλω κι ενα Poll για το ποια ομάδα υποστηρίζετε αλλά θα έβαζα μόνο 2 επιλογές (Ferrari - mclaren) κι έτσι το άφησα :D
Eγώ υποστηρίζω πάντα ferrari ανεξαρτήτως οδηγών. :woot

DON 19-04-2010 15:56

Εγώ παρακολουθούσα ΦΑΝΑΤΙΚΑ μέχρι που το γαμήσανε το σπορ και αποσύρθηκα τεχνικά. Τι να δω? Αυτό το ΠΡΑΓΜΑ που λέγεται f1? ΑΡΝΟΥΜΑΙ.

TT7 20-04-2010 02:10

Quote:

Εγώ παρακολουθούσα ΦΑΝΑΤΙΚΑ μέχρι που το γαμήσανε το σπορ και αποσύρθηκα τεχνικά. Τι να δω? Αυτό το ΠΡΑΓΜΑ που λέγεται f1? ΑΡΝΟΥΜΑΙ
.

Συμφωνω και επαυξανω...Αν μπορουσαμε να κανουμε μια ελαφρως ατοπη παρομοιωση ο Εκλεστοουν ειναι ο Κοκκαλης της F1 ...Χωρια που κλασσικα η Φερραρι κινουσε παντοτε τα νηματα στο παρασκηνιο τα νηματα παντοτε για να ευνοειται η ιδια και να αποδυναμωνονται οι υπολοιπες ομαδες...Εζησα την εποχη της μεγαλης κοντρας ΜακΛαρεν-Φερραρι με τον Χακινεν και τον Σουμαχερ αλλα εκτος απο αυτους υπηρχαν και αλλες ομαδες που εδιναν αλατοπιπερο στην διοργανωση ...ποιος ξεχναει την ομαδα Jordan με τα πιο cool σε εμφανιση μονοθεσια, τον Φρεντζεν , τον Φιζικελα ακομα και τον Ιρβαιν με τον Κουλθαρντ..Μπορει να μην γουσταρα καθολου Σουμαχερ και Φερραρι αλλα η ατμοσφαιρα και οι κοντρες εκεινη την περιοδο ηταν φανταστικες...τωρα πραγματικα αυτο που επικρατει ειναι ενα χαος και το θεαμα προκυπτει περισσοτερο απο την ασαφεια των κανονισμων και την ελλειψη πραγματικα μεγαλων οδηγων..Ο Εκλεστοουν και η παρεα του οδηγησαν το σπορ στην απολυτη παρακμη με συνεχη αλλαγη κανονισμων και ασυναρτητων αποφασεων που αρχικα φανηκαν να ευνοουν την Φερραρι και τον Σουμαχερ αλλα τελικα οδηγησαν στο χασιμο του ενδιαφεροντος και την απολυτη παρακμη...

kk_SEF 20-04-2010 15:05

Μαζί σας για τις αλλαγές στους κανονισμούς παιδιά το έχουν ξεφτιλίσει το θέμα να προσπαθούν να πατήσουν τις μεγάλες ομάδες κάτω για να τις φτάσουν οι φτωχές και να έχουνε ανταγωνιστικό πρωτάθλημα... Ασχημαίνουν τα αυτοκίνητα όσο πάει, κόψανε και τους ανεφοδιασμούς που είχαμε να χαζεύουμε κανα Μασα να παίρνει παραμάζωμα τη μάνικα :d
Ασε που στην ελλάδα έχουμε εκφωνητές που με τσαντίζουν ειδικά στις εκκινήσεις που τσιρίζουνε σα μη πω τι..... Πού'σαι ρε Σταθάκηηηηηηηη

Ο συγκεκριμένος αγώνας πάντως ΑΞΙΖΕ το ξαναλέω.

dora7 21-04-2010 21:30

Εγώ παρακολουθούσα μέχρι πέρισυ γιατι υποστήριζα Ράικοννεν με όποια ομάδα κι αν αγωνιζόταν. Αφού δεν τρέχει φέτος το παράτησα και βλέπω μόνο moto gp.

kk_SEF 21-04-2010 23:18

Σε λάθος μηχανοκίνητο σπορ το γύρισες αφού σε ενδιέφερε ο Κίμι ;)

dora7 21-04-2010 23:28

Quote:

Originally Posted by kk_SEF (Post 11616)
Σε λάθος μηχανοκίνητο σπορ το γύρισες αφού σε ενδιέφερε ο Κίμι ;)

Ειμαι άτομο με πολλά ενδιαφέροντα!!!!!!! Στο motogp υποστηρίζω Pedrosa....και Mika Kalio!!!!

kk_SEF 21-04-2010 23:36

Με καθαρά αγωνιστικά κριτήρια όπως με τον Κίμι φαντάζομαι :p
Ο οποίος τρέχει 4τροχα αλλά δε θυμάμαι το πρωτάθλημα τώρα και βαριέμαι να googlαρω

dora7 21-04-2010 23:40

Quote:

Originally Posted by kk_SEF (Post 11622)
Με καθαρά αγωνιστικά κριτήρια όπως με τον Κίμι φαντάζομαι :p
Ο οποίος τρέχει 4τροχα αλλά δε θυμάμαι το πρωτάθλημα τώρα και βαριέμαι να googlαρω

Ο Κίμι τρέχει στο WRC (ρούμπος!!!!!) και τι ακριβώς υπονοείς γαι τα κριτήριά μου αγαπητέ mod????:p:p:p:p:p:p:p

kk_SEF 22-04-2010 00:00

Κρίνοντας από το nickname και το avatar? Ασε... τίποτα :rolleyes:


All times are GMT +3. The time now is 03:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.