View Single Post
Old 28-01-2010   #98
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by redglove View Post
59-64 έχασαν ρε, τρέμει συμέθελα το όλο πράγμα, ή τώρα ή ποτέ θα το γκρεμίσουμε!
Ρε συνάδελφε, περίμενες μια περιστασιακή ήττα του ΠΑΟ από την Παρτιζάν για να το πείς αυτό; Απλώς νομίζω ότι δεν πρέπει να επιθυμούμε την πτώση ενός από τους κύριους αντιπάλους μας για να ανεβούμε εμείς (άλλωστε κρίνοντας κι από την πρόσφατα ανανεωμένη υπογραφή σου φαίνεται κι εσύ να το υποστηρίζεις αυτό)... η μαγκιά είναι να τους παίρνουμε στα ίσα... Εκτός αυτού, ήταν μια κακή εμφάνιση του ΠΑΟ, τίποτα παραπάνω από αυτό... μην νομίζεις ότι θα μείνουν σε αυτή (όσο κι αν πλέον για να περάσουν πρέπει να είναι έτοιμοι να παίξουν καλά σε αυτή τη φάση, γιατί η Παρτιζάν με τα αμούστακα τους είχε κάνει το ίδιο 2 χρόνια πριν και δεν ξεχνιέται εύκολα )...

Τώρα, στα του ματς του ΠΑΟ, νομίζω ότι δύο συμπεράσματα μπορούν να βγουν:
1) Πόσο μεγάλος παίκτης είναι ο Μπατίστ (και πόσο λείπει από τον ΠΑΟ όταν δεν αγωνίζεται σε δυνατά ματς)... Προσωπική μου άποψη είναι ότι με τον Μπατίστ μέσα απλά θα το καθάριζαν το ματς μια ώρα αρχύτερα... Σερμαντίνες και Χάισλιπ όταν κουραστεί ο Πέκοβιτς δεν μπορούν να προσφέρουν τίποτα από όσα κάνει ο Μπατίστ, τον οποίο θεωρώ και νούμερο ένα λόγο που έχουμε να πάρουμε πρωτάθλημα τα τελευταία χρόνια, από την περίοδο που πρωτοήρθε ο Γκέρσον και μετά...
2) Πόσο τρομερή ομάδα αμυντικά είναι η Παρτιζάν και πόσο πρέπει να μιμηθούμε την αμυντική πίεση που ασκεί, ιδαίτερα σε όσους πάνε να τη χτυπήσουν μέσα στη ρακέτα της... Δεν ξέρω πόσοι το είδατε, αλλά πραγματικά τα παιδιά βγάζουν τρομερή ενέργεια... Αν παίξουμε έτσι αμυντικά εμείς (έχουμε δείξει σε ορισμένα δεκάλεπτα ή ημίχρονα ότι μπορούμε να το κάνουμε), τότε απλά θα έχουμε τις περισσότερες πιθανότητες από όλες τις ομάδες για κατάκτηση του τριπλ κράουν φέτος (ή της Ευρωλίγκας αν προτιμάτε, μια που μιλάμε για αυτή τη διοργάνωση τώρα).

Υ.Γ. Πάλι σε κάτι άσχετο θα αναφερθώ, απλώς επειδή έτυχε να δω για πρώτη φορά φέτος το Γιάριτς με τη Ρεάλ να αγωνίζεται, κι επειδή είχε γίνει λόγος για αυτόν την περίοδο των χειμερινών μεταγραφών, όταν τον ξέθαψε η Ρεάλ από τα αζήτητα του NBA... Να πω λοιπόν ότι το παιδί είναι στα πολύ καλά του, και ο Μεσίνα από την πρώτη στιγμή τον έκανε βασικό στέλεχος της ομάδας του (νομίζω έχει από τους μεγαλύτερους χρόνους συμμετοχής)... Εν'ολίγοις, τους έκατσε πολύ καλά η μεταγραφή, οπότε η Ρεάλ είναι υπερπλήρης στους γκαρντ...

Last edited by Dude; 28-01-2010 at 01:28.
Dude is offline   Reply With Quote