View Single Post
Old 05-04-2011   #10
Storm1973
6ος Παίκτης
 
Storm1973's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 348
Liked: 47
Likes: 316
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο για το μπιγκλ, ειναι 14ων ετων και ακομα ειναι δαιμονας και ας τραβηξει τα πανδεινα (του ειχαν ριξει φολα και το εσωσα αλλα απο τοτε παθαινει επιληψια γμτ). ο γιατρος του μου ειπε οτι δεν φαινεται πανω απο 10 και ας εχει πλεον και τα θεματακια της ηλικιας (αρθριτικα). απο την αλλη ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ σκυλια, μπορει να μην εκπαιδευονται ευκολα αλλα ειναι πολυ πιστα και απιστευτοι συντροφοι.

το γαλλικο το πηρα επειδη μενω σε διαμερισμα και εχει αρκετα θετικα ως χαρακτηρας. πρωτον μπορει να μεινει σε σπιτι (ειναι αδικο για τα μεγαλοσωμα σκυλια να τα περιοριζεις και να υποφερουν), δευτερον ειναι σχετικα ησυχο (οταν βεβαια περασει ο πρωτος χρονος) και τριτον δειχνει σεβασμο στο αφεντικο του.

ενας φιλος θελει τωρα να παρει ενα παγκ. εχει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ και ειναι πολυ αδικημενος...
Μιά χαρά επιλογές.
Γαλλικό Μπουλντόγκ ίσως πάρω στις κόρες μου σε κανα δυο χρόνια.

Το Μπιγκλ ειναι φοβερο οταν σκάβει και χωνει την μουσούδα του.Λαγόσκυλα είναι.
Σε διαμέρισμα δεν μπορείς παρα πάνω.Καλά λες.
Τα Καυκάσου τα έχω σε μεγάλη αυλή και το Μποσερόν το έχω λίγο αδικημένο καθώς ειναι στην πίσω αυλή που είναι πιο μικρή.Δεν γίνεται γιατι άν το βάλω μπροστά θα το σκοτώσει ο άλλος ο αρσενικός ο Καυκασιανός.Δυστυχώς ο Δίας είναι πολύ επιθετικός με τα άλλα αρσενικά σκυλιά.Μου σκότωσε τον Ελληνικο Ποιμενικό.Τραγωδία.
Και γενικότερα ότι κινείται το κόβει.Με τους ανθρώπους ειναι κοινωνικός.Με τα άλλα σκυλία είναι γαμησε τα.
Storm1973 is offline   Reply With Quote