View Single Post
Old 06-03-2010   #28
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Θα συμφωνήσω με την Milos_18 σε γενικές γραμμές και ειδικά με τον διαχωρισμό της πρώτης τετράδας. Μάλιστα τον Pacino θα τον έβαζα στη δεύτερη ομάδα και θα άφηνα τους άλλους τρεις μέγιστους μόνους τους. Κάποτε εκεί ήταν και ο Ντε Νίρο αλλά το ξεφτίλισε να παίζει όπου λάχει.
Από του dude θα προσθέσω μόνο
Daniel Day-Lewis (ίσως και μαζί με Connery! )
Liam Neeson
Kevin Spacey
Είμαι σίγουρος ότι αν είχαμε την ευκαιρία να δούμε ηθοποιούς τύπου Ian McKellen στον φυσικό τους χώρο το θέατρο θα τους είχαμε ακόμα ψηλότερα γιατί είναι λίγο αδικία να τους κρίνουμε από ένα LOTR ή ένα Harry Potter.

O John Goodman μου αρέσει πολύ (λογική επιλογή του dude λόγω ταινίας) αλλά δεν τον θεωρώ πρώτο όνομα, πάντα τον θυμάμαι σε καταπληκτικούς 2ους ρόλους.
Επίσης ο Forest Whitaker είναι θαυμάσιος και με τεράστια κάπως αθόρυβη καριέρα.
Θα κάνω και την έκπληξη και θα προσθέσω τον Brad Pitt γιατί θεωρώ ότι πέρα από Looks το έχει το αντικείμενο. Δεν είναι βέβαια στην πρώτη σειρά αλλά μου άρεσε ειδικά στους 12 πιθήκους, το καταπληκτικό Snatch με το εξαίσιο soundtrack και γενικά όπου παίζει δείχνει ότι δεν επαναπαύεται στην εμφάνισή του.
Επίσης για παρόμοιους λόγους θα προσθέσω τον Jackman που μάλλον είναι και καλύτερος ηθοποιός.
kk_SEF is offline   Reply With Quote