View Single Post
Old 24-10-2015   #1888
LFO
Πεντάδα
 
LFO's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9,733
Liked: 25,160
Likes: 72,575
Default

Quote:
Originally Posted by *GrimReaper* View Post
Αδελφια i need help. Δεν εχω καμια σχεση με τα "star wars" και ποτε δεν παρακολουθησα κανενα φιλμ (κι ομως!). Τωρα με την καινουργια ταινια που βγαινει θελω να την δω, αλλα θελω να δω και τα υπολοιπα. Οποτε θελω καποιος σχετικος να μου πει απο που πρεπει να αρχισω και που τελειωσω.

Καταλαβαινω οτι εχουν βγει διαφορες τριλογιες απο τις οποιες η καθεμια ποιανει απο διαφορετικο χρονικο σημειο τα πραγματα, αλλα δεν ξερω με ποια σειρα να τα παρω. Βεβαια μπορει να ειναι καλυτερο να τα δω με την σειρα που βγηκανε, για να μην εχω διαφορετικα συναισθηματα απο καποιον που τα εχει δει ετσι. Αλλα θελω καποιον να μου πει για σιγουρια
Να ξεκινησεις ζητωντας συγχωρεση απο τον εαυτο σου πρωτα απο ολα για αυτη την αβλεψια σου.

Ξεκινας χρονολογικα οπως κυκλοφορησαν. Star Wars, The empire strikes back, Return of the Jedi. Αυτα ειναι τα παλια, δεστα πρωτα γιατι ετσι θα καταλαβεις την φιλοσοφια. Μολις τα δεις και τα 3, πρεπει καπακι να τα ξαναδεις για εμπεδωση χαρακτηρων και πλοκης. Μετα παρε τα 3 καινουργια. Phantom Menace, Attack of Clones και Revenge of tge Sith, με αυτη την σειρα

Αφου τα παρεις στα χερια σου , πριν τα δεις ξαναβαλε τα 3 παλια να τα ξαναδεις. Μετα δες τα καινουργια.

Και μετα το βαζεις στην λουπα μια φορα το μηνα για το υπολοιπο της ζωης σου
__________________
Quote:
Originally Posted by rh7 View Post
....και επιθυμούσε να ανταμειφθεί για την εργατικότητά του με ένα ζεστό πιάτο ψωμί και τετράωρα χάιλαϊτ του Ενός να κάνει τα πάντα εκτός από το να σκοράρει, ή να μοιράζει ασίστ.
LFO is offline   Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to LFO For This Useful Post: