View Single Post
Old 06-03-2010   #11
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Quote:
Originally Posted by kk_SEF View Post
Έχω ένα ελάτωμα γενικά (όχι μόνο στις ταινίες). Αμα μου λες ένα παραμύθι φρόντισε να μην το καταλαβαίνω γιατί προσέχω πολλές λεπτομέρειες Με αυτήν την ένοια λοιπόν ειδικά η πρώτη ταινία με εκνεύρισε γιατί όπως την είδα στην αίθουσα είχε σφαγεί στο μοντάζ. Προφανώς όπως λες κι εσύ δεν μπορούσαν να χωρέσουν τα πάντα και ακόμα και από την extended version λείπουν ολόκληρα κεφάλαια του βιβλίου. Πήδαγε πράγματα σαν να παιζόταν σε fast forward. Αλλά υπήρχαν πράγματα που έβλεπα στην ταινία κι έλεγα δεν είναι δυνατόν. Γύρισαν σκηνές που έκοψαν πολύ άγαρμπα στο μοντάζ και σ'αυτό δεν μπορεί να μην έχει ευθύνη ο Γιαννά... εεεεε ο Τζάκσον!
π.χ. παίρνουν σαν δώρο από τα elf τους μανδύες με τις αγκράφες κλπ Δεν φαίνεται πουθενά η σκηνή που τους παίρνουν αλλά στην υπόλοιπη ταινία τους φοράνε και στη 2η ταινία τους χρησιμοποιούν κιόλας για να κρυφτούν. Και άλλα πολλά τέτοια ατοπήματα.
Συμφωνώ, κι εγώ τα είδα όλα αυτά κι έχεις χίλια δίκια!!! Απλά ήταν τόση η χαρά μου όταν έβλεπα τις ταινίες που είμαι (συνειδητά) λίγο πιο ελαστική στην κριτική μου.
Χαίρομαι που σου αρέσει το Dances with Wolves, πολυαγαπημένη ταινία!!!!
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote