View Single Post
Old 16-03-2010   #11
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,953
Liked: 2,549
Likes: 35,023
Default

λοιπον......καταρχας, κοκκινε δημητρη τα λες μια χαρα, συμφωνω απολυτα μαζι σου εκτος απο το σημειο που λες οτι ασχολουμαστε με μαλακιες. κι εγω θεωρουσα στην αρχη μαλακιες αυτα που λεγονταν, ωστοσο μεσα απο ολους αυτους τους τσακωμους βγηκαν πραγματα πολυ ενδιαφεροντα(οχι απαραιτητα καλα ομως...).

2ον, πιστευω οτι μπορουμε να καταληξουμε στο συμπερασμα πως ο καθενας βλεπει διαφορετικα την εννοια ''ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ'' και ολα οσα αυτη εκφραζει. αυτο ειναι αναφαιρετο διακαιωμα του καθενος, αρκει να υπαρχει ο κοινος παρονομαστης που λεγεται: ''αγαπη για την ομαδα''. αυτος νομιζω υπαρχει σε ολα τα μελη του φορουμ.

απο κει και περα, νομιζω πως εχουν γινει ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ παρεξηγησεις....
καταρχας, κανενας δεν μπηκε στο ακυρο για να επαινησει τους αρειανους....ο Dipolico παιρνοντας αφορμη καποια μηδενιστικα ποστ για το λαο του αρη, ειπε την αποψη του. πιστευει οτι το μοντελο της λεσχης του αρη ειναι προς μιμηση και οτι οι αρειανοι δημιουργουν καυτη ατμοσφαιρα στα γηπεδα τους. αυτο. αποψη που πρεπει να ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕΒΑΣΤΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ. οποιος διαφωνει, μπορει να επιχειρηματολογησει και να κανει μια εποικοδομητικη κουβεντα. αντ' αυτου, δεχτηκε ο φιλος μια αδικη επιθεση γιατι παρεξηγηθηκαν τα λεγομενα του. και ξεκινησε ενα γαϊτανακι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ χαρακτηρισμων εκατερωθεν..... δε συμφωνω προσωπικα με το γεγονος οτι ο Dipolico αποφασισε να υπερασπιστει τους αρειανους για το μονο λογο οτι ειναι ακυρο σε ενα ολυμπιακο φορουμ να μιλαμε για αλλους φιλαθλους. ωστοσο, αλλο τοσο λαθος ηταν το γεγονος οτι προηγηθηκαν καποια μηδενιστικα σχολια για τους αρειανους. απο τη στιγμη ομως που ο Dipolico αποφασισε να πει τη γνωμη του, ειχε καθε διακιωμα..... αυτα για το θεμα με τους θεσσαλονικεις.... δεν κανω το δικηγορο κανενος, λαθος ηταν κατα τη γνωμη μου και ο Dipolico αλλα μεχρις εκει.....δε σημαινει οτι θα τον στησουμε στον τοιχο σαν να υπεπεσε στο μεγιστο αμαρτημα....

επισης, ΔΟΝ, θα συμφωνησω απολυτα με τον βαζελοπρακτορα dude, ειναι λαθος να χαρακτηριζουμε ανθρωπους με βαση τις οπαδικες του προτιμησεις. ουτε ολοι οι ολυμπιακοι ειναι μαγκες και ψωλαραδες(σορρυ για το αγοραιο υφος) ουτε ολοι οι αρειανοι σκουλικια ουτε ολοι οι βαζελοι φουστηδες. συμφωνω μαζι σου οτι ειναι λαθος να ασχολομαστε σε ενα ολυμπιακο φορουμ για το ποιόν του λαου του θρυλου γιατι μπορει οντως να γινουμε η χαρα του καθε πικραμενου...αυτο δε σημαινει ομως οτι θα τα τσουβαλιασουμε ολα και θα λεμε οτι οσοι ειναι ολυμπιακοι ειναι οι μεγαλυτεροι μαγκες μονο και μονο επειδη ειναι ολυμπιακοι, και οσοι ειναι βαζελοι ειναι σιχαματα επειδη ειναι βαζελοι. απο τη στιγμη που τεθηκε το ζητημα της ''ανωτεροτητας της ολυμπιακης φυλης'', εχουμε το διακαιωμα ολοι οσοι διαφωνουμε μ' αυτο να εκφρασουμε την αποψη μας. και ακομα κι αν υπαρχει καποιος που πιστευει οτι οι παοκτζηδες π.χ εχουν καλυτερο κοσμο, εχει το διακιωμα να το πει απο τη στιγμη που καποιος αλλος λεει οτι εμεις εχουμε τον καλυτερο κοσμο. ολες οι αποψεις πανω σε ενα θεμα ειναι δεκτες αρκει να ακολουθουνται απο τις αγνες προθεσεις ενος εποικοδομητικου διαλογου.
αν εχω παρεξηγησει τα λεγομενα σου και δεν υποστηριζεις το τσουβαλιασμα ολων με βαση τις οπαδικες προτιμησεις, put the blame on me.

τελος, στο θεμα των κανονων, συμφωνω με τον redglove. δεν χρειαζομαστε κανονες για να ελεγχουν τη συμπεριφορα μας. αν καταντησουμε να εχουμε ενα φορουμ που ο καθενας θα εχει απο πανω του το βουρδουλα των κανονων, τοτε βραστα.....οπως οταν βγαινουμε για καφε με τους φιλους μας δεν χρειαζομαστε τυπικους κανονες για να συννενοηθουμε, ετσι δεν χρειαζομαστε κι εδω....γιατι τοτε, θα γινουμε ενα τυπικο φορουμ με εντελως νεκρες αποψεις και χωρις καμια επαφη μεταξυ των μελων. εγω μπηκα σ' αυτο το φορουμ πειραματικα και εμεινα γιατι μου προσφερει κατι πολυ σημαντικο: χαλαρωση τις ωρες που ξεκουραζομαι απο το διαβασμα. η χαλαρωση αυτη ειναι απορρια της ζωντανης επικοινωνιας με αλλους ανθρωπους, που δεν εχω δει ποτε στη ζωη μου, πανω σε ενα θεμα που με ενδιαφερει παρα πολυ. αν χαθει αυτη η ζωντανη επικοινωνια, παπαλα........
ΕΝ ΤΕΛΕΙ, ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑΛΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΒΟΥΡΔΟΥΛΑ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ Ή ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΛΥΣΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;;;;
μιγάδας is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to μιγάδας For This Useful Post: