View Single Post
Old 07-03-2010   #34
Dipolico
Δωδεκάδα
 
Dipolico's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Here, There, Everywhere...
Posts: 283
Liked: 136
Likes: 199
Default

Με τους ηθοποιούς δεν έχω ιδιαίτερο κόλλημα. Θεωρώ τις ταινίες περισσότερο παιδιά των δημιουργών τους σκηνοθετών και νομίζω πως ο ρόλος των ηθοποιών είναι μερικές φορές υπερκτιμημένος.. Τεσπα...

Με τη λίστα σου συμφωνώ σε μεγάλο μέρος αν και θα έβαζα οπωσδήποτε μέσα στη δεκάδα Marlon Brando & Johnny Depp.
Και τον Brad Pitt δεν θα τον άφηνα με τίποτα έξω απ΄την 30άδα. Έχει παίξει σε ταινιάρες, έχει τσαλακώσει δεκάδες φορές το προφίλ του και θεωρώ τις ερμηνείες του αξιοπρεπέστατες, με αυτή του Fight Club κορυφαία.
Απ΄την άλλη την τριάδα Ben Stiller, Adam Sandler & John Travolta μόνο στην αντίστοιχη Worst Of μπορώ να τη φανταστώ...
Μην τον ισοπεδώνω τον John.. Στο Pulp Fiction ήταν εξαιρετικός... Και ο Ben συμπαθητικός. Αλλά ο Adam...

Ο ΘΒ είναι προσωπικό κόλλημα. Έχω σχεδόν τα πάντα και ψάχνω ακόμη και τα μονόλεπτα περάσματα από κάτι ταινίες με φουστανέλες & γκλίτσες.. Άστα...
Στην περίπτωση του κρίνω και το potential.. Αν είχε τις ευκαιρίες του Keaton και του Chaplin στην εποχή του βωβού, δε νομίζω πως το ταλέντο του θα του επέτρεπε να εκανε μικρότερη απ' αυτούς καριέρα... Υποθέσεις κάνουμε.. Τζάμπα είναι...

Αν ασχοληθείς με Keaton πρόταση να ξεκινήσεις με το ''The General'' που γενικά θεωρείται και η καλυτερή του μεγάλου μήκους. Αριστούργημα!
__________________


...Μην αφήσεις αυτό που σε τρώει, να χορτάσει...



Last edited by Dipolico; 07-03-2010 at 06:01.
Dipolico is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dipolico For This Useful Post: