View Single Post
Old 16-12-2015   #139
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

Quote:
Originally Posted by lamousis View Post
Μέχρι τώρα πίστευα ότι είχα αρχείο με αγώνες του Ολυμπιακού σε όλα τα αθλήματα(το οποίο στην ουσία ήταν αγώνες απου είχα βρει από τον dikaios7 κυρίως)
Μπροστά σ' αυτό τι να πω. Υποκλίνομαι!!! Πραγματικά απίστευτο!!
Από πιτσιρικάς μου άρεσε η συλλογή αθλητικών αγώνων γιαυτό όποτε μου δινόταν η ευκαιρία έγραφα στο βίντεο κανά παιχνίδι. Το πρώτο παιχνίδι που έγραψα ήταν ο τελικός Ευρωλίγκας του 1999 και θυμάμαι μάλιστα ήμουν στο φουλ με την Κιντερ να το πάρει γιατί είχα σπαστεί που μας είχαν αποκλείσει οι Λιθουανοί, άσχετα αν αργότερα βλέποντας προσεκτικότερα το παιχνίδι παραδέχθηκα πως μια βδομάδα να παίζαμε, δεν υπήρχε περίπτωση να κερδίσουμε.

Έγραφα κυρίως τελικούς Champions League και κανά Final Four.

Το 2009 είχα κυρίως ευρωπαϊκά παιχνίδια σε μπάσκετ και ποδόσφαιρο του Ολυμπιακού, τους τελικούς όλων των διεθνών διοργανώσεων και αγώνες της εθνικής ομάδας μπάσκετ.

Τα υπόλοιπα μπορώ να πω πως δεν τους έδινα σημασία, αν και ήταν διαθέσιμα στα τότε φόρουμ, όπως το θησαυροφυλάκιο του bwgt & του sportscene. Ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου γι'αυτή τη λάθος απόφαση.

Όταν άρχισα να βρίσκω περiσσότερο υλικό και από άλλες διοργανώσεις για τις οποίες είχα ακούσει αλλά ποτέ δεν είχα δει τότε αποφάσισα πως θα έπρεπε να γίνει μια σωστότερη καταγραφή αθλητικών αγώνων και γιαυτό συγκέντρωνα σχεδόν τα πάντα ότι αφορά σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ.

Είχα βρει κιόλας μια σελίδα που ανέβαζε αγώνες ο dikaios7 σε rapidshare.

Είχα κάνει και αρκετές ανταλλαγές με συλλέκτες από το εξωτερικό, όπως ένας φίλος από Κροατία που μου είχε δώσει πολύ υλικό της Εθνικής ομάδας μπάσκετ, αγώνες που δεν υπήρχαν πουθενά, όμως αυτός τους είχε και μάλιστα με ελληνική περιγραφή.

Το σημείο κλειδί όμως ώστε να βρώ τόσα παιχνίδια του Ολυμπιακού σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ, πρωταθλήματος, κυπέλλου, φιλικών, ήταν η επικοινωνία που είχα εντελώς τυχαία με ένα φίλο στο youtube, τον χρήστη GATE7OSFP1000 το 2013

Αυτός με είχε πληροφορήσει πως ο dikaios7 είχε σταματήσει πλέον να ανεβάζει αγώνες λόγω έλλειψης χρόνου.

Του είχα πει πως ψάχνω και δεν βρίσκω πολλούς αγώνες του Ολυμπιακού σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ και μάλιστα είχα και μια λίστα τότε που του την είχα στείλει και μου είπε πως αυτός είχε πολύ υλικό της ομάδας όσον αφορά το ποδόσφαιρο και είχε κάνει με τον dikaios7 αμοιβαία ανταλλαγή, του είχε δώσει τους αγώνες ποδοσφαίρου και ο dikaios7 του είχε δώσει τους αγώνες μπάσκετ.

Από τότε βέβαια έχει εμπλουτιστεί ακόμα περισσότερο αλλά τα θεμέλια τα έβαλαν ο dikaios7 και ο GATE7OSFP1000 που μοιράστηκε μαζί μου το θησαυρό τους και θα τους είμαι ευγνώμων για πάντα γιατί πραγματικά είναι όλη η ιστορία μας σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ.
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to VasilisL7 For This Useful Post: