View Single Post
Old 12-06-2013   #104
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,302
Liked: 51,005
Likes: 123,186
Default

Quote:
Originally Posted by D.Rivers View Post
Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Quote:
Όταν παραδίδονταν πραξικοπηματικά τα Ίμια, αποθεωνόταν ο καταλληλότερος Σημίτης...
Όταν πρόδιδαν τον Οτσαλάν, κάνανε χορωδία με τον μεγάλο τραγουδιστή...
Όταν παραδιδόταν ο ΟΤΕ, κάποιοι υμνούσαν τους Γερμανούς...
Όταν ξεπουλούσαν την ΑΤΕ και λήστευαν το ΤΤ, κάποιοι παίζανε Στουρνάρα και Προβόπουλο...
Σήμερα που ήρθε η σειρά τους, έχουν ζωντανή μετάδοση του δράματος...

Εάν το είχαν κάνει στις τραγωδίες του Ελληνισμού, σήμερα η πατρίδα θα ήταν ελεύθερη και καλύτερη!
Ριβερς,το ξαναλεω.Δεν ειναι το θεμα ποιος την επαθε απο ποιον και γιατι.Ουτε αμα ειχε ευθυνη η ΕΡΤ για αυτα που (δεν) μετεδιδε.Αυτες ειναι αλλες κουβεντες.Το μεγαλο θεμα ειναι ο τροπος που εκτελεστηκε η αποφαση.Σημερα εγινε στην ΕΡΤ αυριο θα γινει αλλου,να εισαι σιγουρος.
Ναι εμένα ο τρόπος μια χαρά μου αρέσει!! Η δημόσια τηλεόραση είναι για να κάνει σωστά τη δουλειά της, γι' αυτό την πληρώνω! Όταν δεν την κάνει και γίνεται κρατική και πολλά άλλα, γι' αυτό έχω "εναλλακτική" την κυβέρνηση (που εκλέχθηκε από το λαό) να πάρει την ανάλογη απόφαση!!
Μακάρι να μπορούσε να πάρει ίδια μέτρα και με ίδιο τρόπο και για όλα τα κανάλια που φέρονται ανάλογα και γίνονται φερέφωνα του κάθε βλάκα, που με τα λεφτά που απέκτησε (όχι με το σταυρό στο χέρι) προσπαθεί να αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη και να ασκεί επιρροή! ΜΑΚΑΡΙ!!
Δηλαδη συμφωνεις με το να πανε ΜΑΤ με εντολη της κυβερνησης και να πετανε τον κοσμο εξω;Και μιλαμε για τον απλο κοσμο/εργαζομενο.Η κυρια Σταη μακιγιαριστηκε,χτενιστηκε,βγηκε για μιση ωριτσα και μετα πηγε στην σπιταρονα της.Εκει που ηταν οι πομποι της ΕΡΤ εγινε το ντου.Αμα ενα πρωι ερθουν και στην δικη σου την δουλεια τα ΜΑΤ να σε πεταξουν εξω θα σου αρεσει;Ή στην Σχολη σου κτλ;

Εγω ξαναλεω.Δεν θιγω το ζητημα αν επρεπε ή οχι να κλεισει.Αλλο προσπαθω να πω αλλα θα την ανοιξουμε την πολιτικη κουβεντα στο τελος,το βλεπω εγω.

Last edited by Eleni7; 12-06-2013 at 02:06.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post: