View Single Post
Old 17-02-2011   #509
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
Τι μου αναφέρεις τις επιτυχίες τους?
Ως δείγμα τι? πως έχεις δίκιο?

Εδώ είπες να μιλήσουμε για μπάλα!! Όχι για κούπες αλλά για μπάλα!!
Ποια ομάδα από αυτές πλην το 99 θα θυμάσαι μετά από 30 χρόνια για κάτι??
ΚΑΜΜΙΑ!!! Έχουν και μεγάλο ανταγωνισμό οι αγγλικές ομάδας κιόλας ε donako??? Με 70 εκ λίρες μπάτζερ η 10η ομάδα έχουν μεγάλο ανταγωνισμό!! Γαλλία,Ολλανδία,Γερμανία αχαχαχα...Και η Μίλαν το έχει πάρει και η Ίντερ...τι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ δίδαξαν έ??? Θα το θυμάμαι για χρόνια...Θα αναπολούμε και θα λέμε τι μπάλα είχαμε δει τότε.
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ...Πως κοιτάται μόνο την ουσία, η οποία κατά 80% στο ποδόσφαιρο θα βγει με αυτές τις μεθόδους

Είναι διαφορά νοοτροπίας! Εσύ πορώνεσαι με τον ασθενή κλινική άμπαλο γκατούζο και τον τασο τον πάντο. Ε κάτσε με αυτους αυτοί σου αξίζουν.

Όπως προφανώς σου άξιζε και ο Σέμος...ασχέτως αυτά που γράφεις...μα γιατί ΚΑΥΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ??? Δεν έπαιξε δυνατά ρεεε με ψυχή?

έτσι πάμε δείξε μου τον γκοιγκοετσεα...αυτές τις εποχές ΑΝΑΠΟΛΕΙΣ Ε??
E ΠΡΟΦΑΝΩΣ έχω δίκιο ρε ζουπάκο. Πάρε τις κορδελιάστρες και τους Harlems και πηγαίντε σε αγώνες ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ. Εγώ θέλω ΚΟΥΠΕΣ και ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ και οι κούπες κατακτώνται απο ΑΓΓΛΙΚΕΣ ομάδες και όλοι οι άλλοι τις ΠΡΟΣΚΥΝΑΝΕ.

Ναι αγόρι μου πορώνομαι απο τον ΓΚΑΤΟΥΖΟ, τον ΠΑΝΤΟ και όλους αυτούς. Με τον Ζιοβάνι δεν πορώθηκα-φανατίστηκ ΠΟΤΕ. Απλά τον ερωτεύτηκα ποδοσφαιρικά, με μάγεψε. Αλλά απο ΟΥΣΙΑ έδωσε 20% απο όσα πληρώθηκε και έπρεπε να δώσει βάση ΑΞΙΑΣ του.

Επειδή μάλλον έχεις παρανοήσει παρερμηνεύσει με ΤΙ καυλώνει ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ να σου πω 4 ονόματα :

ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ,ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ,ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ,ΣΙΔΕΡΗΣ.

Θες και μπάσκετ???

ΣΙΓΑΛΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΤΟΜΙΤΣ, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ (στο ξεκίνημα του).

Κάτσε να καταλάβεις ΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ γιατί εσύ είσαι των Harlems απο ότι βλέπω και θα κατανοήσεις γιατί και εγώ γκαβλώνω με Γκατούζο και με τέτοιους.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ λοιπόν αναπολώ τις εποχές εκείνες. ΤΙΣ ΑΝΤΡΙΚΕΣ. Όχι του Γκοικοετσέα και του Μπατιστόν προφανώς αλλά της ΑΝΤΡΙΚΗΣ άμυνας .ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΟΡ όχι μόνο στην μπάλα.

Ο Ολυμπιακός είναι ομάδα ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ, ΨΥΧΗΣ, ΜΑΓΚΙΑΣ, ΑΥΤΟΘΥΣΙΑΣ, ΞΥΛΟΥ, ΥΠΕΡΒΑΣΗΣ, η ομάδα που κάνει τον ΜΕΤΡΙΟ σε ΓΙΓΑΝΤΑ όταν φορά την φανέλα του έφηβου. ΜΑΘΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.

το ότι συγκρίνεις τον ΤΙΜΙΟ ΤΑΣΟ και τον ΤΖΕΝΑΡΟ ΓΚΑΤΟΥΖΟ με τον Λάζαρο Σέμο ένα δολοφόνο του ποδοσφαίρου που απλά ήθελε να κόψει την μπάλα του Ζιοβάνι και τον έστειλε 6 μήνες έξω τι να σου πω αγόρι μου... ΕΙΣΑΙ ΑΜΠΑΛΟΣ δεν θα κουραστώ να το λέω τελικά.

και πάρε και ένα bonus track τώρα της μικρής ομάδας του μάτζεστε :



Quote:
Originally Posted by johny b View Post
Μήπως, λέω μήπως είσαι υπερβολικός με το Μέσι? Διότι ο καλύτερος παίχτης μιας από τις 3,4 καλύτερες ομάδες όλων των εποχών να αποκαλείται ψιψινέλος είναι κάπως υπερβολικό.
Κι επειδή είσαι και φαν του Ντιέγκο, στην αντίστοιχη ηλικία θα έπρεπε να είναι νιάου νιάου βρε γατούλα ο κοντός με τα κριτήριά σου.
ΕΣΥ την αποκαλείς 3-4 όλων των εποχών...ΕΓΩ την αποκαλώ 3-4 απο όσα έχω δεί απο το 92 και μετά. Γιατί δεν βλέπω κάτι εξοφρενικά καλύτερο απο τους Galacticos του Zizou και της Ρεάλ, απο την Μάντσεστερ του 1999, απο την Μίλαν των αρχών του 90's κτλ κτλ. ΕΣΥ βλέπεις. ΕΓΩ όχι. Επίσης ΕΣΥ τον χαρακτηρίζεις ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ της Μπαρτσελόνα. Εγώ λέω πως χωρίς Τσάβι-Ινιέστα ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Αντίθετα αυτοί οι δύο πήρανε το Μουντιάλ.

Τέλος συγκρίνεις ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ. Παρόλαυτα όταν ο Ντιέγκο πήγε σε Μουντιάλ 2η φορά ΤΟ ΠΗΡΕ. Ο Μέσσι πήγε 2η φορά και ΤΟΝ ΠΗΡΕ. ΕΠΙΣΗΣ ο Ντιέγκο στα 22 του ήρθε στην Βαρκελώνη και τον έφαγε ο Γκοικοετσέα και πήγε λίγα χρόνια πίσω...Τι να κάνουμε τώρα? ΑΛΛΕΣ εποχές τότε. Ο παίκτης πεταγότανε στην Ευρώπη απο Λατ. Αμερική μετά τα 20 όχι στα 15 μέσω youtube.
DON is offline   Reply With Quote