Thread: Σειρές
View Single Post
Old 04-03-2012   #26
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,171
Likes: 8,719
Default

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Βασικα απ οτι καταλαβα ολες οι σειρες θα ηταν οι αγαπημενες σου αν τελειωναν εκει που ηθελες εσυ...
Περίπου ναι.χαχαχ ξέρεις τι γίνεται πιστεύω οτι μια σειρά οσο ωραίο και εξελίξιμο θέμα έχει μετά απο εναν αριθμό επεισοδίων κουράζει.Το supernatural για παράδειγμα ήταν απ την αρχή προγραμματισμένο να τελειώσει σε 5 σεζόν.Είχε μια ιστορία απο πίσω που εξελισσόταν πολύ ομαλά και σε κράταγε σε εγρήγορση.Απ την στιγμή που είδαν την τεράστια δημοτικότητα και αποφάσισαν να το συνεχίσουν ήταν σίγουρο οτι θα χάσει πόντους.Και όντως τώρα έφτασε στο σημείο να δείχνει τέρατα που αυτοτρώγονται δηλαδή έλεος και κρίμα.Το ίδιο και το House έδειξε κάτι ωραίο και ενδιαφέρον αρχικά,πλέον απλα αναμασάει παλιά επεισόδια χιλιες φορές καλύτερα να το χαν λήξει 2 σεζόν τώρα και να μενε στην συνείδηση του κόσμου διαφορετικά.Δηλαδή να δείχνεις στο ίδιο μοτίβο 120-150 επεισόδια με παραλλαγές κουράζει.

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Για το Dexter δε θα συμφωνησω...Αν εξαιρεσεις την 5η σεζον, οπου εκανε μια φυσιολογικη κοιλια λογω της εντονης 4ης, επανηλθε στα υψηλα στανταρ του...Το τελειωμα της 6ης ειναι "σεμιναριακου επιπεδου" που λεει και ο χατζηβλακας...
Κοίτα πέρσι για να χει λίγο ενδιαφέρον κάναν αρχικά κάποιες ενέργειες να τραβήξουν τον θεατή αλλά απο ενα σημείο και μετά είχαν ανοίξει τόσα πολλά μέτωπα που δεν μαζευόταν με τίποτα γι αυτό και είχε τόσο τσαπατσούλικο τέλος.Απο που να αρχίσω και που να τελειώσω?Για την ολη φάση με τον Κουίν?Οτι σε κείνο το έρμο το αστυνομικό τμήμα ο μόνος που δουλεύει είναι ο Μασούκα?Για το πως έφυγε απ την σειρά η Λούπεν(πως στο καλό την έλεγαν)?Εντάξει το ξέραμε οτι ο Dexter είναι τυχερός άνθρωπος αλλά πέρσι την σκαπούλαρε 3-4 φορές εντελώς την τελευταία στιγμή.Και φέτος πάνω κάτω πάντως τα ίδια ήταν.Απ το ζωγραφισμένο θηρίο με το πρόσωπο του μέχρι απ το πως(εντελώς ανεξήγητα)λύθηκε και απέδρασε απ την βάρκα που τον είχε δέσει ο τρελός.Κάτι τέτοια δεν γινόντουσαν παλιά.Και το κυριότερο οτι έχει μαλακώσει πολύ σαν χαρ/ας.Παλία έλεγε είμαι τέρας και σου σηκωνόταν η τρίχα.Χώρια ολα τα άλλα "ο Dexter δεν βλέπει όνειρα,τίποτα δεν μπορεί να του διαταράξει την ηρεμία του" "ο Dexter δεν αισθάνεται άγχος και γενικότερα συναισθήματα,δεν ξέρει πως είναι να αγαπάς τους άλλους,είναι λες και δεν έχει καρδιά" "Τον Dexter τον ενδιαφέρει μόνο ο Dark Passenger και την γυναίκα του την είχε για κάλυψη" και μετά ολα αυτά τον είδαμε να σώζει το τομάρι της φίλης της θετής του κόρης.Ε οχι δεν το δέχομαι,..

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Και μια ερωτηση...Ενημερωνεστε απο καποιο site για σειρες; Εγω παρακολουθω (χωρις να συμμετεχω) το φορουμ του greektvsubs...Αν εχετε υποψιν σας καποιο αλλο σερβιρετε το...
Εγω προσωπικά οχι.Μπορεί να τύχει να διαβάσω κάτι απο δω κ απο κει και να μου κινήσει την περιέργεια αλλά δεν διαβάζω κάποιο φόρουμ τακτικά.Πάντως αυτό του GreekTvSubs έχω ακούσει καλά λόγια για τα παιδιά εκεί.
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote