View Single Post
Old 23-01-2010   #2
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Καλή ιδέα vargas! Εχω ένα ζευγάρι nike air jordan (ρετρό-τύπου για σας τα νιούδια)
Τα πήρα πριν 4 χρόνια όταν παρουσιάστηκε ευκαιρία να ξαναπαίξω μετά από χρόνια απραξίας και καθιστικής ζωής. Όταν έψαξα λοιπόν είδα τα σημερινά παπούτσια και απόρησα πως παίζουν αφού χάθηκε το κλασσικό "μποτάκι" που ήξερα στα νιάτα μου Το μόνο ζευγάρι που μου θύμιζε αυτά που ήξερα ήταν αυτό που πήρα. Δυστυχώς μερικούς μήνες μετά τραυματίστηκα αρκετά σοβαρά σε προπόνηση ώστε να το κόψω οριστικά (ποτέ μη λες ποτέ) και τα παπούτσια μου έμειναν σχεδόν καινούργια. Τώρα τα χρησιμοποιώ για το τρέξιμο γιατί έχουν καταπληκτικές σόλες.
Τα παπούτσια έχουν τεράστια σημασία και ειδικά αν παίζεις street όπως λες. Δεν ξεχνάω πόσο καταπόνησα μικρός τα πόδια και τη μέση παίζοντας σε άσφαλτο με ότι παπούτσια τύχαινε να φοράω ως και σαγιονάρες Έγκλημα! Είναι η μόνη επένδυση που δεν πρέπει να διστάζεις να την κάνεις, όλα τα άλλα φόρμες κλπ είναι δευτερεύοντα.
Δεν ξεχνάω ποτέ λοιπόν το πρώτο ζευγάρι πραγματικά αθλητικά παπούτσια μπάσκετ που πήρα με... επιχορήγηση του μακαρίτη του παππού μου και ήταν με αεροσόλες που τότε ήταν σαν να λέμε rocket science. Νομίζω λεγόταν Nike Air Force. Τι μου θύμισες ωραία ιστορία.
kk_SEF is offline   Reply With Quote