Thread: Σειρές
View Single Post
Old 31-03-2018   #5483
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Καλά η σειρά των επιλογών δεν είναι για να της δίνεις μεγάλη σημασία... Άσε που η λίστα αφορά αγαπημένες, για αυτό π.χ. μέσα της βρίσκεις (έστω στον πάτο) το "Είμαστε στον Αέρα" και το "Eastbound & Down".. που τις γούσταρα, κι ας έχουν αντικειμενικά τα θέματά τους (είναι οι μόνες από τη λίστα που τους έχω δώσει βαθμό 8, οι υπόλοιπες είναι του 9 ή του 10). Αντίστοιχα, δεν θα βρεις μέσα άλλα όπως "Hannibal", "Oz", "Firefly" που τα είδα αλλά είτε δεν τα εκτίμησα ποτέ ιδιαίτερα, είτε απλά δεν έγιναν αγαπημένα.

"Δύο Ξένοι" που είπες τώρα είναι ελαφρώς άλλης εποχής ,αλλά αντίστοιχης κλάσης με "Δις Εξαμαρτείν". Δεν έγινε ποτέ τόσο αγαπημένη μου όμως... είχε τα σημεία της που με κούραζαν, και με έβρισκα να περιμένω μόνο τις σκηνές με Ντένη και Φλωράνς.

"Band Of Brothers" εξαιρετική-ξεχωριστή παραγωγή, αλλά δεν είμαι από αυτούς που τους συγκινεί τόσο το θέμα αυτό καθεαυτό.

Υ.Γ.: Το ποστ πάντως το έκανα για τις ερμηνείες, μιας και οι συγκεκριμένες στο μυαλό μου ξεχωρίζουν πραγματικά, και πάσχισα να βάλω άλλες δίπλα τους. Θα ήθελα να βάλω και καμία καθαρά κωμική, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να βρω κάποια που ξεχωρίζει.

Last edited by Dude; 01-04-2018 at 01:02.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post: