View Single Post
Old 15-10-2017   #2787
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,044
Liked: 15,139
Likes: 17,446
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Και λογικά θα υπάρχει και συνέχεια όπως φαίνεται...
Οκ, δεν ξερω τι απο τα παρακατω μπορει θα θεωρηθει σπόιλερ, οποτε ολα ασπρα:

Ναι, το αφησαν επιτηδες ανοιχτο, παρ'ολο που κλεισαν ολο το arc του Κ. Χτισαν τον κοσμο. Δειξαν το πως εξελιχτηκε ο κοσμος, ειδες νεα και παλια πραγματα και υπαρχει σαφως ground για νεες ταινιες περα απ'αυτο. Επισης ενας σεναριογραφος ειπε πως ειχε μια πολυ fucked up ιστορια που ηθελε να διηγηθει για τον Deckard και πως αυτο το τελος αφηνει περιθωρια στο να δημιουργηθει καποτε.

With that said, η ταινια φτιαχτηκε ωστε να ειναι μονη της χωρις καμια σκεψη για περαιτερω σικουελ ειτε απο Βιλνεβ και σια ειτε απο τους παραγωγους. Οποτε το "οπως φαινεται" δεν ειναι τοσο ευκολο. Κι αμα υπολογισεις πως η ταινια τα πηγε ασχημα στα Box Office και πως δεν θα βγαλει τα λεφτα της πισω οσο ειναι στους κινηματογραφους, τοτε οι οποιες πιθανοτητες για τριλογια ειναι πολυ μικρες. Τουλαχιστον για το κοντινο μελλον. Ισως σε 35 χρονια παλι.


Ως προς την ταινια γενικοτερα, πανω-κατω μου αρεσε κια μενα παρα πολυ! Εχω μερικα βαρια παραπονα κι εγω, αλλα εδω και 10 μερες οποτε την σκεφτομαι τα θετικα ειναι τα μονα που μπορω να σκεφτω (την δευτερη φορα που θα την δω θα μπορω να ειμαι σιγουρος). Το οριτζιναλ δεν το ακουμπαει, αλλα ειναι ο,τι καλυτερο μπορουσε καποιος να περιμενει απο ενα sequel της πιο influential sci-fi ταινιας εδω και 35 χρονια. Στεκεται μονη της ενω σεβεται τις ριζες της.

Last edited by OneOfTheSmurfs; 15-10-2017 at 03:56.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to OneOfTheSmurfs For This Useful Post: