View Single Post
Old 22-03-2011   #956
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Quote:
Originally Posted by lamar View Post
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Δήμο ξεκόλλα να είσαι ο ρομαντικός ρε αδερφέ γαμω τη γερμανία σου!! Μόνο εσεις εχετε μεινει και το νησί.
Τα μουντιάλ και τα γιουρο πια ελέω ΧΡΗΜΑΤΩΝ είναι απλά διαφημίσεις. Πως βλεπεις στις διαφημίσεις και σου πλασάρουν προϊόντα-υπηρεσίες??
Ε έτσι ειναι και τα μουντιαλ-γιουρο-κοπα αμερικα...Παρουσιάζονται παίκτες και κάθονται τα ματάκια μας και βλέπουν τα ταλέντα του αύριο και οι ομάδες τι θα πουλησουν και τι θα τσιμπήσουν.
ΚΑΝΕΙΣ δεν ασχολειται στα σοβαρά με τα μουντογιουρο πια. Μόνο το τσάμπιονς λιγκ απασχολεί τους πάντες.
ΜΟΝΟ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ, ΔΗΛΑΔΗ τα αφεντικά τους,αυτοι που τους εχουν κανει να ζουν πλουσιοπάροχα.

Το αν αυτο ειναι σωστο ή οχι είναι αλλη δουλεια. Το αν 10-20-30 άτομα πραγματικά πορώνονται ή γκαυλώνουν να παίζουν για τις φανέλες των χωρών τους είναι επίσης άλλου παπα ευαγγέλιο.
Είχε το μουντιάλ φέτος την αίγλη παλιών?

ΕΠΟΜΕΝΩΣ,γερμανικό ποδόσφαιρο είναι οι ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ...
Δεν ειναι η δικια μου αστεια γνώμη ρε αδερφέ.

Ρώτα 100 άτομα ρε κανε γκαλοπ. Πες ποια η γνώμη σας για το αγγλικο ποδόσφαιρο???
Τι λες να σου πουν??
Βάση της λογικής σου θα έπρεπε να πουν ποιο αγγλικο ποδοσφαιρο ρε...Με 1 μουντιαλ που ξερεις τι εγινε και με γιουρο 1 λιγοτερο απ'το Ελλαδάκι???
Αυτο δεν επρεπε να σου πουν βαση των πιστευων σου??

Αφου η εθνικη μετραει και οχι οι ομαδες.
Ε αυτο ειναι αστειο και μόνο στο δικο σου μυαλο. Ή αν υπαρχει και σε αλλων ειναι λαθος.

Οι 99/100 θα σουν πουν τα καλυτερα για το Αγγλικό ποδόσφαιρο γιατί συνεχώς οι ομάδες του νησιού γαμανε και δερνουν εκτος συνόρων. Γιατι σηκωνουν πολυ συχνα τροπαια.
Γιατι εντος το πρωτάθλημα ειναι αξιοπιστο...

Δεν θα βγει ποτε 1ος σκόρερ ο Ντάρμπισιρ(γκεκας). Δεν θα ειναι ποτέ αήττητη για 10 αγωνιστικές η Μπλάκμπερν(μαιντζ). Δεν θα σκάνε ποτέ τόσοι μα τόσοι μα τόσοι μαλάκες στην εξέδρα.(μετα το μουντιαλ σας σκανε απιστευτος αριθμος γυναικων).
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.
Αναλογικά,και το τονιζω το αναλογικό είστε για γέλια.
Με τόσα φράγκα,με τόσες υποδομές,με τέτοιες γηπεδαρες,με με με με, και έχετε καταντησει ο φτωχος ευρωπαϊκός ποδοσφαιρικός συγγενής.
Έχετε καταντησει τα τσικο των μεγάλων πρωταθλημάτων.
Είναι η νοοτροπία σας έτσι. Αν η Μπάγερν δεν ηθελε θετικους ισολογισμους αλλα να χρωστά σε 10 τράπεζες όπως οι άλλοι θα είχε 3 τσου λου δεν διαφωνώ. Ίσα ίσα το επικροτών κιολας. Αλλα μ'αυτη την πρακτική σας,αυτη τη νοοτροπία ζωής έχετε φτάσει να μην λογίζεστε πια ως κορυφαία(που θα επρεπε αναλογικα) ποδοσφαιρική χώρα.

Και μην μου ξαναπεις για τις εθνικές!!! Στο ανέλυσα 300 φορες...

Η σαχταρ το 2004 αρχιζε να σπαταλα λεφτα αλλα δεν μας αναφερεις πως πριν ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ!!! Άρα με το φτανει να μπαινει σε ομιλους,να φαινεται στο προσκηνιο,να περνα 1-2 φάσεις στο ουεφα ήταν η αρχική υπερβαση και ανταποδωση των χρηματων του αχμετοφ.
Μετά απο λίγο,ανέβηκαν ακόμα 1 επίπεδο και συνεχώς ανεβαίνουν.
Άρα ο ΟΣΦΠ αυτη τη στιγμή δεν βρίσκεται στο τότε ανύπαρκτο επίπεδο της σαχτάρ που δεν ξεραμε πως προφερόταν και την λεγαμε σακταρ αρχικά.
Είναι στο παραπανω επιπεδο με συνεχεις συμμετοχες και προκρισεις προσφατα και στους 16. Μιλάμε για το μετέπειτα βημα...

Τα 100 εκ. ευρω ΘΑ του ανταποδώσουν. δεν διαφωνώ. αλλά όταν τα δίνεις και φωναχτά μάλιστα εγώ θα απαιτήσω εντος εισαγωγικών να δωθουν και αλλου. Να μην πληρωνει ο γαυρος προεδρος του πολο της χιου ενοικιο της ομαδας πολο. Να μου πεις τι σχεση εχει ο μαρινακης με το πολο...Ε ειναι στο μυαλο κατι μαγικο ο ΘΡΥΛΟΣ έτσι έλεγε. Να το δω θελω αυτο. Στον τοιχο τον Σωκράτη 4 χρόνια είχες λόγω των ψεμμάτων του. Και εγώ είχε πει πολλά για τον κοκκαλη. με τοσα και τοσα... για τον μαρινακη επομενως θα μου επιτραπει μια αμφισβητησουλα αρκετα μεγαλη ε?? Δεν τον ηξερα απο χθες. Ας περασουν 10 χρονια και εδω ειμαι να του πω τα μπραβο που θα του αξιζουν.

"Ο Μετζελντερ που κοροιδευεις, ΑΣΧΕΤΕ, ηταν βασικος στην Γερμανια που εφτασε στον τελικο του μουντιαλ το 2002, τον ημιτελικο του μουντιαλ το 2006 και τον τελικο του γιουρο το 2008? Εχεις τετοιον, γιατι ο Ολοφ που εδω γαμαει, αυτα τα εβλεπε με το κυαλι. Καλα για τον Ραουλ τα πες και μονος σου. "

Και ο χαριστεας πηρε το γιουρο γαμωντας την αδερφη του ζινταν(πουτανα,ματερατσι 2006) και την κόρη του ανρι. ΚΑΙ???
Πραγματικά αρνουμαι να ερθω σε αντιπαραθεση για παικτες με ονομα ΜΕΤΖΕΛΝΤΕΡ,ΜΕΡΤΕΖΑΧΕΡ,mΠΟeeeniΣ κτλ κτλ κτλ. ΑΡΝΟΥΜΑΙ. ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕ ΓΡΗΓΟΡΑ.
Τι να πουμε για τον Ραουλ?? ΓΙΓΙΑΝΤΙΑΙΟΣ...
Για κατι χουντελαααααααρ και φαρφαν ειναι να δενουν τα κορδόνια των γκαλέτι και κοβάσεβιτς στα καλά τους γελαει ο κοσμος με το ροστερ της σαλκε.

"Τι θα πεις δηλαδη στον μπλογκερ που παιρνει 2.000.000 τον χρονο? Φυγε? "
Εγώ ξέρεις τι θα του έλεγα. Μην με μπλεκεις με μανατζεριστικα πραματα. Αυτα τα ξερουν οι ειδικοι. Όλοι φευγουν,όλοι έρχονται στις καταλληλες συνθηκες με τα καταλληλα χρηματα στη καταλληλη στιγμή.
zouparos is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον zouparos: