View Single Post
Old 02-06-2016   #2374
kseplenhs
Πεντάδα
 
kseplenhs's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 7,097
Liked: 9,742
Likes: 43,855
Default

Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
εχω παρει και 844, το οποιο ξαφνικα κι ενω ηρεμα ηρεμα σε πηγαινε προς το περαμα, αξαφνα εκοβε δεξια και σε ανεβαζε στα κατσαβραχα σε κατι γειτονιες με κλιση 83%, ξεχασμενες απο θεο κι ανθρωπους, περιμεναν να τις ανακαλυψει παλι το κλιμακιο της Αμφιπολης.
επισης εχω ακουσει διαφορετικο urban legend απ τον πλεχτη. οι οδηγοι στα πρασινα δεν ειχαν εξτραδακι (συμφωνα με τον δικο μου λετζεντ) αλλα πληρωνονταν με το δρομολογιο.
Κατι απ τα δυο πρεπει να ισχυει, γεγονος που εξηγουσε τα παρανοικα σκηνικα που συνεβαιναν μεσα, οταν ο οδηγος επαιρνε ανοιχτα τις στροφες με 80 χλμ/ωρα.

Μπονους δωρο για τα λεωφορεια η παντελης ελλειψη η και εξαφανιση ελεγκτων. Εχω παρει το 843 πιστευω πανω απο 650 φορες, και ειδα μεσα εναν (1) ελεγκτη. Σε δρομολογιο στο οποιο αγνωστο πως και γιατι, ειχα κοψει εισιτηριο. Ενω κατα κανονα το δρομολογιο ηταν free for all, ενα κοινωνικο αγαθο για ολους.
Έπρεπε να πάρεις και ένα τοπικό λεωφορείο στο πέραμα που πήγαινε σε ακόμα πιο μυστηριώδη μέρη του άνω περάματος από το 844.

Στην στροφή αυτή από λεωφόρο Ειρήνης προς άνω πέραμα,πηγαίναμε κοντά σε τίποτα μπαρμπάδες ή γριές που δεν γουσταίρναμε και πάνω στην στροφή αφήναμε την ροπή να κάνει τη δουλειά της και πέφταμε με δύναμη πάνω τους.Σίγουρη χριστοπαναγία για οδηγό,απόλαυση για εμάς.

Υ.γ.Ποιός τον γαμεί τον διαμαντίδη...
__________________
Quote:
κάθε ματς με τον τραβελοϋπόκοσμο είναι μία αναμέτρηση της ανθρωπότητας με την υποστασιοποιημενη ανωμαλία.
kseplenhs is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to kseplenhs For This Useful Post: