View Single Post
Old 05-01-2011   #1017
Red Unity
Πεντάδα
 
Red Unity's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Αθήνα
Posts: 1,875
Liked: 1,184
Likes: 1,551
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
βασικά και να ΜΗΝ ξέρεις το λέει η ΛΕΞΗ. Αν= ΑΡΝΗΣΗ -αρχισμός=ΤΗΣ ΑΡΧΗΣ. Αναρχικός=ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ. Επειδή λοιπόν εμένα η φύση δεν με έκανε ΓΙΓΑΝΤΑ και ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΟ σωματικά θέλω να κυκλοφορώ με την γκόμενα μου το βράδυ και να μην περνάει ένας πιο δυνατός να μου ρίχνει μια να την πηδάει και να φεύγει κύριος...Αυτό το γλυτώνω γιατί ΕΧΩ ΝΟΜΟΥΣ. ΕΧΩ ΑΡΧΕΣ. ΕΧΩ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ. ΕΧΩ ΠΟΛΙΤΕΥΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ και κυρίως ΟΧΙ ΑΝΑΡΧΙΑ.

Αναρχία=κάνει ο καθένας ότι του καυλώσει, κοινώς Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥ ΣΩΜΑΤΙΚΑ γιατί όταν 2 θέλουν το ίδιο όπως ένα πατατάκι ή μια γκόμενα ή ένα αμάξι ΠΑΝΤΑ ο δυνατός θα κερδίσει εφόσον δεν υπάρχουν ΑΡΧΕΣ. Σε όποιον αρέσει αυτός ο τρόπος Η ΖΟΥΓΚΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ.
αναρχία σημαίνει όντως χωρίς αρχές, αλλά όπου αρχές σημαίνει εξουσία.
από κει βγαίνει και το "αντεξουσιαστές". χωρίς εξουσία δηλαδή ανθρώπου πάνω σε άνθρωπο. αν αυτό εσύ το ταυτίζεις με το ναζισμό, μία ιδεολογία με μίσο για το ανθρώπινο γένος, πάω πάσσο.

ντάξει κοίτα άμα επεκτεινόμουν θα μπορούσα να μη σταματήσω να γράφω μέχρι το βράδυ, αλλά δε γουστάρω τέτοιες συζητήσεις σε φόρουμ.
__________________

Red Unity is offline   Reply With Quote