View Single Post
Old 16-03-2010   #5
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,860
Liked: 79,509
Likes: 59,766
Default

Dipolico ξέρεις πόσο σε πάω και όλα άλλα δύο πράγματα:

1. Πότε σβήστηκε (non spam) topic για να σβηστεί τώρα; Ή πότε δεν αφήσαμε κάποιον να πεί κάτι;

2. Οκ, έγινε ένα λάθος και δεν μπήκαν κανόνες από την αρχή (που μεταξύ μας, όσων έχουν ζήσει 2-3 φόρουμς δηλαδή, τίποτα δε θα άλλαζαν, απλά θα ανάγκαζαν τους admins και τους moderators να ρίξουν ban). Και στην προκειμένη ο kk_SEF είναι ήδη αηδιασμένος, ο Dude θα διέγραφε πρώτα τον εαυτό του και μετά οποιονδήποτε άλλο και ο DON τα ίδια. Άρα πάλι εγώ θα πλήρωνα τη νύφη που μπήκα μια ωραία Κυριακή μετά από τόόόσο καιρό και βλέπω όλο αυτό το τσίρκο. Δεν βάλαμε κανόνες, και όταν τέθηκε θέμα είπαμε να το συζητήσουμε και με τα μέλη πρώτα (ο Abasketos που δεν μπαίνει και πολύ μπορεί να το επιβεβαιώσει αυτό) γιατί ρε γαμώτο πιστεύαμε ότι μπορύμε να συντηρούμε μόνοι μας αυτόν τον χώρο. Και μέχρι να γίνει ότι έγινε μια χαρά πήγαινε το πράγμα. Αλλά θέλετε με το στανιό κανόνες. Και όχι μόνο κανόνες, θέλετε "πολιτική τοποθέτηση". Να πούμε ότι "το Red Hoops εκφράζει αυτό και αυτό και όποιος μπαίνει εδώ να συμφωνεί κλπ κλπ".

Λοιπόν εγώ το γράφω ανοιχτά και να με συγχωρέσει ο DON που αθετώ τον λόγο μου: Το Red Hoops είναι FORUM. Ούτε σύνδεσμος φιλάθλων, ούτε νεολαία πολιτικού κόμματος, ούτε τίποτα τέτοιο. FO-RUM. Που σημαίνει, 10 μέλη, 32 διαφορετικές απόψεις! Δεν γίνεται να βάλουμε γραμμές και να πούμε "συζητάμε μέχρι εκεί".

Οι γραμμές αν πρέπει να μπουν να μπουν για το ΠΩΣ θα συζητάμε και όχι για το ΤΙ.

Το καταλαβαίνω, κάποια πράγματα για κάποιους είναι πιο ιερά απ'ότι είναι για κάποιους άλλους. Αλλά από τη στιγμή που μπαίνουν προς συζήτηση με σωστό τρόπο (=τέτοιον που ευνοεί την κουβέντα) δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο να αποριφθούν. Εγώ καυλώνω με τον Γκρηρ και θέλω να λιώσω το κρανίο όποιου τον λέει κότα και διστακτικό και το ένα και το άλλο. Αλλά τί να γίνει, να απαγορεύσω τις συζητήσεις για τον Λυνν; Αφού γι'αυτό είμαστε εδώ.

DON, δε θες να ακούς κουβέντα για τον κόσμο του Ολυμπιακού που όπως σωστά λες είναι το σημαντικότερο συστατικό αυτής της ομάδας. Δεκτό. Τί να γίνει όμως που πλην ποδοσφαίρου η συμπεριφορά του δεν είναι ανάλογη; Να μην το συζητήσουμε; Εγώ μπορεί να θεωρώ τον Τόμιτς το απόλυτο σύμβολο της ομάδας. Να απαγορεύσω να αναφέρεται ως τέτοιο ο Καμπούρης ή ο Σιγάλας;

Ξαναλέω, για εμένα δεν έχει νόημα αυτός ο χώρος αν μπουν απαγορευτικά στο ΤΙ αντί στο ΠΩΣ.
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is online now   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to redglove For This Useful Post: