Thread: Σειρές
View Single Post
Old 03-03-2012   #20
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,187
Likes: 8,719
Default

Λοιπόν απ τις αγαπημένες μου σειρές:
X-files(παρότι δεν τα χω δει ολα τα επεισόδια μιας και το χω δει μονο απ την Ελληνική τηλεόραση δεν το χω κατεβάσει να το δω ολοκληρωμένο ακόμα)
Prison Break(η πρώτη σεζόν είναι οτι καλύτερο έχω δει ποτέ.Αργότερα πλατίασε κάπως αλλά σαν σύνολο παραμένει σίγουρα στις 2-3 αγαπημένες μου)*
Breaking Bad(Το είδα μετά απο παρότρυνση δική σας απο δω το Redhoops και φυσικά μου άρεσε πάρα πολύ.Αν δεν υπήρχε ο χαρακτήρας του Τζέσι που πραγματικά μου έσπαγε πάρα πολύ τα νεύρα θα μ άρεσε ακόμα περισσότερο)
The Big Bang Theory(Η μοναδική σειρά απο τα μη συνδρομητικά κανάλια που βγάζουν περισσότερα επεισόδια και πολλές σεζόν και τα τραβάνε απ τα μαλλιά συνήθως ειδικά προς το τέλος,που ως τώρα που είναι στην 5η σεζόν δεν την έχω βαρεθεί καθόλου και την βλέπω πάρα πολύ ευχάριστα.Bazinga)
Supernatural(Aν τελείωνε στην 5η σεζόν θα ταν η πιο καλτ,τρελή,σούπερ,χαβαλεδιάρικη σειρά ever.Πλέον είναι στον 7ο κύκλο και με έχει απογοητεύσει αρκετά,παρολαυτα παραμένει μια κορυφαία για μένα σειρά)
Fringe(Είναι και αυτή σειρά απ τον J.J.Abrams εναν απ τους δημιουργούς του lost.Όπως και το lost η δύναμη που έχει για να σε εθίσει και να σε κάνει να κολλήσεις μαζί της είναι μοναδική.Πολύ καλοδουλεμένη,με πολλά για τηλεοπτική σειρά εφε,πολλά εξωτερικά γυρίσματα,μπόλικη φαντασία είναι σίγουρα μια σειρά που δεν περνάει απαρατήρητη.Αν θα χει το απογοητευτικό(για μένα) τέλος του lost δεν ξέρω,πάντως απο πέρσι που βρίσκόταν στην τρίτη σεζόν και φέτος είναι μακράν η αγαπημένη μου σειρά και η μόνη που περιμένω με τόση ανυπομονησία.)
House(Αν τελείωνε στην 6η σεζόν θα ήταν η αγαπημένη μου σειρά όλων των εποχών.Απλά και κατανοητά.Πλέον απλά το σώζουν 2-3 ατάκες ανα επεισόδιο αλλά την δύναμη που είχε ειδικά στις 3 πρώτες σεζόν δεν την έχει ούτε κατα διάνοια τώρα.)
Dexter(Μέχρι την 4η σεζόν ήταν τέλεια,φέτος ψιλοβαρέθηκα και με ξενέρωσε και ο κακός(μ αρέσει που στην αρχή της χρονιάς είχα πει οτι είχε πολλές δυνατότητες,χαχα) αλλά το τέλος φέτος άφησε πάρα πολλές υποσχέσεις.Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩ ΤΟΝ ΑΙΜΟΔΙΨΗ ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΑΝΤΙ ΚΑΝΤΙ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΛΕΞΟΥΝ ΑΠ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΤΟΥΣ!!!!)
Six feet Under(Οτι πιο αλλόκοτο,διεστραμμένο,μελαγχολικό,τρελό εχω δει ποτέ αλλά συνάμα και πάρα πολύ τέλειο.Δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς,το μόνο που ξέρω είναι οτι το γραφείο κηδειών Φίσερ θα μας θάψει όλους στο τέλος)
The Sopranos(Ανέφερα παραπάνω το γιατί,δεν λεω τπτ άλλο)

Αυτά!Μερικές άλλες σειρές που μ αρέσαν αλλά δεν είναι απ τις αγαπημένες μου:Game of thrones(Εχει ολα τα φόντα αλλά θέλω να δω και φέτος πως θα πάει για να την κατατάξω κάπου),How I met your mother(Έχει γέλιο,είναι ωραία παρέα αλλά εντάξει δεν με έχει ξετρελάνει.Ο Barnie εξαιρείτε φυσικά),Lost(Το τέλος δεν μ άρεσε καθόλου,παρολαυτά με κράτησε σε αγωνία για μεγάλο διάστημα και μ έβαλε στο τρυπάκι να αναρωτιέμαι μετά απο κάθε επεισόδιο τι θα γίνει στην συνέχεια),The Pacific/Band Of Brothers(2 mini-seiries με θέμα τον β παγκόσμιο.Λόγω του πολύ μικρού όγκου τους το θεωρώ άδικο να τις βάλω με σειρές που βγάζουν 100 κ 120 επεισόδια και είναι πιο εύκολο να γίνουν βαρετές)Grey's anatomy(Είχε κάποιο χαβαλέ μέχρι την 3η σεζόν που ήταν ο μαυρούλης ο καρδιοχειρούργος δεν θυμάμαι το ονομα του τώρα,και κάπως άντεχε όσο ήταν η ξανθιά που τα φτιαξε με τον ασθενή και ο άλλος που τον πάτησε το λεωφορείο(Καλά έλεος αυτό) απο κει και πέρα ολο τα ίδια και τα ίδια και ξανά τα ίδια),Community(Ωραία σειρά με γέλιο αλλά κάτι παρόμοιο με How I met your mother.Εδω εξαιρείτε ο Abed).The walking dead(Είναι και αυτό στην 2η σεζόν ακόμα παρολαυτά αν πέρσι μ άρεσε φέτος είναι πάρα πάρα πολύ καλό.3 επεισόδια έμειναν για να τελειώσει η σεζόν,περιμένω να δω τι θα γίνει με αρκετό ενδιαφέρον).Αυτά μου ρχονται στο μυαλό πάνω κάτω οι αστυνομικές σειρές τύπου 24,NCIS,CSI κτλ δεν ήταν και πολύ του γούστου μου αλλά τις βλέπω ευχάριστα.Εγω αντέχω μέχρι Υπαστυνόμο Rex για συνεχόμενα επεισόδια!


Quote:
Originally Posted by Morrison View Post
Eίμαι ο μόνος που βλέπω Spartacus,ε?
Σε λίγο σίγουρα δεν θα σε μόνος μιας και λεω να το αρχίσω και εγω.
__________________

Last edited by SuperSayian; 03-03-2012 at 19:37.
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον SuperSayian: