View Single Post
Old 22-04-2010   #114
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by *GrimReaper* View Post
Grim Reaper-Annihilator-Crimson Glory- Twisted Sister-Pantera-Black sabbath-Iron Maiden-Q5-hammerfall-megadeath-manowar-motorhead-queenshryche-Rhapsody-iced earth-nightwish-Blind Guardian-Judas Priest-SABATON

ac/dc-deep purple-led zeppelin-guns & roses

και απο ελληνικα εντεχνα-και καμια μπαντα οπως ειπες μιγαδα Ξυλινα σπαθια-τρυπες κτλπ....α και φυσικα την all time classic metal μπαντα τους Εξωριστους

υ.γ μπορει να ξεχναω και κατι
Πειράζει που ακούω τα ΠΑΝΤΑ??? Απο jazz μέχρι μακρόπουλο ανάλογα το μέρος και την διάθεση!?

Μιας και πιάσαμε όμως την μουσική...

Ήθελα να το ποστάρω ΚΑΠΟΥ να το πω σε κάποιον να το ακούσει γιατί εγώ προσωπικά δεν έχω ξαναδεί μεγαλύτερο ΠΟΝΟ σε τραγουδιστή, ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΟΝΟ...όπως λέει και ο johny cash "I focus on the pain
the only thing that's real"...Ακούστε το...

Απλά πριν το ακούσετε να σας ενημερώσω πως αυτός ο Bon Iver έγραψε ΟΛΟ αυτόν τον δίσκο όταν ΧΩΡΙΣΕ, ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΤΟΥ και διαγνώστηκε με ΜΟΝΟΝΟΥΚΛΕΩΣΗ (http://en.wikipedia.org/wiki/Infectious_mononucleosis) όλα μαζί μαζεμένα...Και πήγε στο πατρικό του στο wisconsin (όποιος έχει ιδέα απο αμερική μιλάμε για το ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ) και έκανε 1 χειμώνα στην καλύβα στο αγρόκτημα ΜΟ-ΝΟΣ του και έγραψε ΟΛΟ το δίσκο σε ΚΑΣΣΕΤΟΦΩΝΟ. Μετά απο αυτήν την εισαγωγή ακούστε και ΤΟ τραγούδι και περιμένω feedback. (σας βάζω το live γιατί ΑΥΤΟ αξίζει παραπάνω).


και το δεύτερο καλύτερο του, πάλι live...



υ.γ. ΤΙ ΜΟΥΣΙΚΑΡΕΣ υπάρχουν στην γη γαμώ την Ελλάδα μου και τους αμανέδες...
DON is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to DON For This Useful Post: