View Single Post
Old 07-09-2016   #25
Serco
Πεντάδα
 
Serco's Avatar
 
Join Date: Feb 2016
Posts: 1,156
Liked: 3,996
Likes: 3,524
Default

Quote:
Originally Posted by redglove View Post
Quote:
Originally Posted by Serco View Post
Quote:
Originally Posted by redglove View Post
hellalogh διάβαζες τον τύπο στην τελευταία σελίδα της SportDay κάποτε;
Ο Καρπετοπουλος το πρωτοείπε στον σπορ φμ
Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
αν λεμε τον ιδιο "τελευταιο τυπο στη σελιδα της Σπορντεη" ετσι κι αλλιως ηταν τα μισα κειμενα του Καρπετοπουλου.

χοχο.
Ως Χάρης κάτι υπέγραφε αλλά και εγώ τον Καρπετόπουλο είχα στο μυαλό μου. Αυτόν με ιδέες από διάφορους άλλους.

Τον ανέφερα γιατί είχε γράψει έναν διάλογο του Αναστό με κάποιον που του πρότεινε έναν παίκτη και «είναι» λέει «γρήγορος». «Ταχύς είναι;» τον ρωτάει ο Αναστό; «Είναι», απαντάει ο άλλος. «Ξεπέταγμα έχει;». «Έχει». «Και που παίζει;». «Στον Αιολικό» (ας πούμε). «Και αφού είναι και γρήγορος, και ταχύς και έχει και ξεπέταγμα γιατί παίζει στον Αιολικό;»
Αυτό είχε περιγράψει στο ράδιο ο Καρπετοπουλος με τη διαφορά ότι τελείωνε με τη φράση <<...τότε γιατί τον προτείνεις σε μένα κι όχι στη Ρεάλ Μαδρίτης;>>.

Τώρα ο "Στέφανος Χάρης" ήταν αρχικά έναν ψευδώνυμο υπό το οποίο έγραφαν διάφοροι και κυρίως ο Λεάνης και ο Καρπετοπουλος όπως λεγόταν. Αργότερα, θέλοντας προφανώς να εκμεταλλευτούν παραπάνω τη φήμη που είχε αποκτήσει η στήλη, βρήκαν έναν ανθυποτίποτα ονόματι Μάκη Ρηγάτο να τον ενσαρκώσει.

Νομίζω κόπηκε η στήλη (για να μη φανεί η διαφορά επιπέδου) και έβγαινε μόνο στο ραδιόφωνο και βασικά στο fightclub. Αργότερα έκανε την επανεμφάνισή της και η στήλη που πλέον όμως προκαλούσε πολλαπλά χασμουρητά. Έτσι έσβησε σταδιακά ο μύθος του "Στέφανου Χάρη".

Αυτά τα οφφτοπικ και συγγνώμη κι απ´ το παιδι που άνοιξε το καινούργιο θρεντ.

Για να επανέλθω οντοπικ θα ήθελα να αποθεώσω τον Τεράστιο, πρώτο σκόρερ στην ιστορία της εθνικής. Αν δεν τον εκθρονίσει κι ο Μήτρογλου (που δεν το βλέπω) λογικά θα συμπληρώσει πεντηκονταετία στην κορυφή (τουλάχιστον). Ανυπέρβλητος!
Serco is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Serco For This Useful Post: